MusicBrainz - en to nl translation catalogue (1079 entries)

en: Unmatched Files
nl: Niet-overeenkomende bestanden

en: Album %(id)s loaded: %(artist)s - %(album)s
nl: Album %(id)s geladen: %(artist)s - %(album)s

en: Loading album %(id)s …
nl: Album %(id)s wordt geladen …

en: [loading album information]
nl: [albuminformatie laden]

en: [could not load album %s]
nl: [kan album %s niet laden]

en: Cluster %(album)s identified!
nl: Cluster %(album)s geïdentificeerd!

en: No matching releases for cluster %(album)s
nl: Geen overeenkomende uitgaven voor cluster %(album)s

en: Looking up the metadata for cluster %(album)s…
nl: Metadata voor cluster %(album)s wordt opgezocht …

en: Unclustered Files
nl: Niet-geclusterde bestanden

en: Added %(count)i release to collection "%(name)s" | Added %(count)i releases to collection "%(name)s"
nl[0]: %(count)i uitgave aan collectie ‘%(name)s’ toegevoegd
nl[1]: %(count)i uitgaven aan collectie ‘%(name)s’ toegevoegd

en: Removed %(count)i release from collection "%(name)s" | Removed %(count)i releases from collection "%(name)s"
nl[0]: %(count)i uitgave uit collectie ‘%(name)s’ verwijderd
nl[1]: %(count)i uitgaven uit collectie ‘%(name)s’ verwijderd

en: Error while modifying collections: %(error)s
nl: Fout bij het wijzigen van collecties: %(error)s

en: Error loading collections: %(error)s
nl: Fout bij het laden van collecties: %(error)s

en: Various Artists file naming scheme removal
nl: Het verwijderen van het benoemingsstelsel voor diverse artiesten

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    Your file naming scheme has automatically been merged with that of single artist albums.
nl: Het aparte stelsel om uitgaven van diverse artiesten te hernoemen, is in deze versie van Picard verwijderd.
    Je stelsel is automatisch samengevoegd met het stelsel voor uitgaven van één artiest.

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    You currently do not use this option, but have a separate file naming scheme defined.
    Do you want to remove it or merge it with your file naming scheme for single artist albums?
nl: Het aparte stelsel om uitgaven van diverse artiesten te hernoemen, is in deze versie van Picard verwijderd.
    Je gebruikt deze optie nu niet, maar je hebt wel een apart stelsel gedefinieerd. Wil je het verwijderen of samenvoegen met je stelsel voor het hernoemen van uitgaven van één artiest?

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Primary file naming script
nl: Primair bestandsnamenscript

en: The file failed to parse, either the file is damaged or has an unsupported file format.
nl: Het bestand kon niet worden gelezen; het is beschadigd of de bestandsindeling wordt niet ondersteund.

en: No matching tracks above the threshold for file '%(filename)s'
nl: Geen bijpassende nummers boven de limiet voor bestand ‘%(filename)s’

en: File '%(filename)s' identified!
nl: Bestand ‘%(filename)s’ geïdentificeerd!

en: No matching tracks for file '%(filename)s'
nl: Geen overeenkomende nummers voor bestand ‘%(filename)s’

en: Looking up the metadata for file %(filename)s …
nl: Metadata voor het bestand %(filename)s wordt opgezocht …

en: Error
nl: Fout

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Unexpected authentication error
nl: Onverwachte fout bij het aanmelden

en: Unexpected request error (HTTP code %s)
nl: Onverwachte aanvraagfout (http-code %s)

en: Unable to load plugin '%s'
nl: De plug-in ‘%s’ kon niet worden geladen

en: Failed loading plugin "%(plugin)s"
nl: De plug-in ‘%(plugin)s’ kon niet worden geladen

en: Plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s" is not compatible with this version of Picard.
nl: Plug-in ‘%(plugin)s’ van ‘%(filename)s’ is niet geschikt voor deze versie van Picard.

en: Plugin "%(plugin)s" has an invalid API version string: %(error)s
nl: De plug-in ‘%(plugin)s’ heeft een ongeldige API-versie: %(error)s

en: Plugin "%(plugin)s"
nl: Plug-in ‘%(plugin)s’

en: Failed loading zipped plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s"
nl: De plug-in ‘%(plugin)s’ uit het zip-bestand ‘%(filename)s’ kon niet worden geladen

en: Error loading plugins list: %(error)s
nl: Fout bij het laden van de lijst met plug-ins: %(error)s

en: General
nl: Algemeen

en: Server address
nl: Serveradres

en: Port
nl: Poort

en: Automatically scan all new files
nl: Alle nieuwe bestanden automatisch analyseren

en: Automatically cluster all new files
nl: Alle nieuwe bestanden automatisch clusteren

en: Ignore MBIDs when loading new files
nl: MBID’s bij het laden van nieuwe bestanden negeren

en: Check for plugin updates during startup
nl: Zoek tijdens het opstarten naar nieuwe plug-inversies

en: Check for program updates during startup
nl: Zoek tijdens het opstarten naar nieuwe programmaversies

en: Days between update checks
nl: Aantal dagen tussen controles

en: Updates to check
nl: Te zoeken versies

en: Translate artist names
nl: Artiestennamen vertalen

en: Translation locales
nl: Talen voor artiestennamen

en: Translate artist names exception
nl: Uitzonderingen voor het vertalen van artiestennamen

en: Translation script exceptions
nl: Uitzonderingen voor het vertalen van schriften

en: Use standardized artist names
nl: Gestandaardiseerde artiestennamen gebruiken

en: Use standardized instrument and vocal credits
nl: Gestandaardiseerde instrumentnamen en stemsoorten gebruiken

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
nl: Unicode-tekens naar ASCII omzetten

en: Use release relationships
nl: Uitgaverelaties gebruiken

en: Use track and release relationships
nl: Nummer- en uitgaverelaties gebruiken

en: Guess track number and title from filename if empty
nl: Nummerpositie en titel (als die onbekend zijn) aan de hand van de bestandsnaam gokken

en: Various Artists name
nl: Naam voor diverse artiesten

en: Standalone recordings name
nl: Naam voor losse opnamen

en: Preferred release types
nl: Uitgaven van dit type voorrang geven

en: Preferred release countries
nl: Uitgaven uit deze landen voorrang geven

en: Preferred medium formats
nl: Uitgaven met deze media voorrang geven

en: Use genres from MusicBrainz
nl: Genres van MusicBrainz gebruiken

en: Use only my genres
nl: Alleen mijn genres gebruiken

en: Use album artist genres
nl: Genre van de uitgaveartiest gebruiken

en: Use folksonomy tags as genre
nl: Folksonomietags als genre gebruiken

en: Minimal genre usage
nl: Beperkt genres gebruiken

en: Maximum number of genres
nl: Maximumaantal genres

en: Join multiple genres with
nl: Meerdere genres samenvoegen met

en: Genres to include or exclude
nl: Bepaalde genres wel of niet gebruiken

en: Enable track ratings
nl: Nummerwaardering toestaan

en: Email to use when saving ratings
nl: E-mailadres voor het opslaan van waarderingen

en: Submit ratings to MusicBrainz
nl: Waarderingen naar MusicBrainz versturen

en: Don't write tags
nl: Geen tags opslaan

en: Preserve timestamps of tagged files
nl: De tijdstempel van getagde bestanden behouden

en: Clear existing tags
nl: Bestaande tags verwijderen

en: Keep embedded images when clearing tags
nl: Ingebedde afbeeldingen bij het verwijderen van tags behouden

en: Remove ID3 tags from FLAC files
nl: ID3-tags uit FLAC-bestanden verwijderen

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
nl: APEv2-tags uit MP3-bestanden verwijderen

en: Fix missing seekpoints for FLAC files
nl: Ontbrekende zoekpunten aan FLAC-bestanden toevoegen

en: Preserved tags list
nl: Lijst met tags die moeten worden behouden

en: ID3v2 version to write
nl: Te gebruiken ID3v2-versie

en: ID3v2 text encoding
nl: ID3v2-tekstcodering

en: ID3v2.3 join character
nl: Scheidingsteken voor ID3v2.3

en: Save iTunes compatible grouping and work
nl: ITunes-groeperingen en -composities opslaan

en: Write ID3v1 tags
nl: ID3v1-tags opslaan

en: Save APEv2 tags to AAC
nl: APEv2-tags in AAC-bestanden opslaan

en: Remove APEv2 tags from AAC files
nl: APEv2-tags uit AAC-bestanden verwijderen

en: Save APEv2 tags to AC3
nl: APEv2-tags in AC3-bestanden opslaan

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
nl: APEv2-tags uit AC3-bestanden verwijderen

en: Write RIFF INFO tags to WAVE files
nl: RIFF INFO-tags in WAVE-bestanden opslaan

en: Remove existing RIFF INFO tags from WAVE files
nl: Bestaande RIFF INFO-tags uit WAVE-bestanden verwijderen

en: RIFF INFO text encoding
nl: RIFF INFO-tekencodering

en: Cover Art
nl: Hoesafbeeldingen

en: Embed cover images into tags
nl: Hoesafbeeldingen in tags opslaan

en: Embed only a single front image
nl: Slechts één afbeelding van de voorkant inbedden

en: Save cover images as separate files
nl: Hoesafbeeldingen als aparte bestanden opslaan

en: File name for images
nl: Bestandsnaam voor afbeeldingen

en: Overwrite existing image files
nl: Bestaande afbeeldingsbestanden overschrijven

en: Save only a single front image as separate file
nl: Slechts één afbeelding van de voorkant als los bestand opslaan

en: Always use the primary image type as the file name for non-front images
nl: Bij afbeeldingen die niet van de voorkant zijn altijd het eerste type afbeelding als bestandsnaam gebruiken

en: Cover art providers
nl: Bronnen voor afbeeldingen

en: File Naming
nl: Bestandsnamen

en: Move files
nl: Bestanden verplaatsen

en: Destination directory
nl: Doelmap

en: Move additional files
nl: Extra bestanden verplaatsen

en: Additional file patterns
nl: Extra bestandspatronen

en: Delete empty directories
nl: Lege mappen verwijderen

en: Rename files
nl: Bestanden hernoemen

en: Selected file naming script
nl: Geselecteerd bestandsnamenscript

en: Replace non-ASCII characters
nl: Niet-ASCII-tekens vervangen

en: Windows compatibility
nl: Windows-compatibiliteit

en: Replacement characters used for Windows compatibility
nl: Vervangende tekens voor Windows-compatibiliteit

en: Windows long path support
nl: Windows-ondersteuning voor lange bestandspaden

en: Replace spaces with underscores
nl: Spaties door lage streepjes vervangen

en: Replacement character to use for directory separators
nl: Vervangend teken voor mapscheidingstekens

en: Enable tagger scripts
nl: Tagscripts inschakelen

en: Tagger scripts
nl: Tagscripts

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Show text labels under icons
nl: Tekst onder pictogrammen tonen

en: Show icons in menus
nl: Pictogrammen in menu’s tonen

en: User interface language
nl: Weergavetaal

en: User interface color theme
nl: Gebruikersinterfacethema

en: Allow selection of multiple directories
nl: Het selecteren van meerdere mappen toestaan

en: Use builtin search rather than looking in browser
nl: De ingebouwde zoekfunctie in plaats van de browser gebruiken

en: Use advanced search syntax
nl: Geavanceerde zoeksyntaxis gebruiken

en: Show a usage warning dialog when Picard starts
nl: Bij het starten van Picard een instructiemelding tonen

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
nl: Bij het afsluiten om een bevestiging vragen als er niet-opgeslagen wijzigingen zijn

en: Show a confirmation dialog when saving files
nl: Bij het opslaan van bestanden een bevestigingsvenster tonen

en: Adjust horizontal position in file browser automatically
nl: De horizontale positie in de bestandsbrowser automatisch aanpassen

en: Begin browsing in a specific directory
nl: Met bladeren in een specifieke map beginnen

en: Directory to begin browsing
nl: Map waarin je met bladeren wil beginnen

en: Colors to use for light theme
nl: Kleuren voor het lichte thema

en: Colors to use for dark theme
nl: Kleuren voor het donkere thema

en: Tags to show at the top
nl: Tags om bovenaan weer te geven

en: Layout of the tool bar
nl: Indeling van de werkbalk

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Ignore file paths matching a regular expression
nl: Bestandspaden die met een reguliere expressie overeenkomen, negeren

en: Ignore hidden files
nl: Verborgen bestanden negeren

en: Include sub-folders when adding files from folder
nl: Ook submappen toevoegen als je bestanden uit een map toevoegt

en: Ignore track duration difference under x seconds
nl: Verschillen in nummerduur van minder dan x seconden negeren

en: Maximum number of entities to return per MusicBrainz query
nl: Maximaal aantal objecten dat per MusicBrainz-zoekopdracht wordt geretourneerd

en: Completeness check ignore: Video tracks
nl: Bij de controle of een uitgave compleet is negeren: video’s

en: Completeness check ignore: Pregap tracks
nl: Bij de controle of een uitgave compleet is negeren: pregapnummers

en: Completeness check ignore: Data tracks
nl: Bij de controle of een uitgave compleet is negeren: datanummers

en: Completeness check ignore: Silent tracks
nl: Bij de controle of een uitgave compleet is negeren: geluidloze nummers

en: Tags to ignore for comparison
nl: Bij het vergelijken te negeren tags

en: Use a web proxy server
nl: Een webproxyserver gebruiken

en: type of proxy server
nl: soort proxyserver

en: Proxy server address
nl: Proxyserveradres

en: Proxy server port
nl: Proxyserverpoort

en: Proxy username
nl: Gebruikersnaam voor de proxy

en: Proxy password
nl: Wachtwoord voor de proxy

en: Request timeout in seconds
nl: Maximumwachttijd voor verzoeken in seconden

en: Browser integration
nl: Browserintegratie

en: Default listening port
nl: Standaard luisterpoort

en: Listen only on localhost
nl: Alleen op localhost luisteren

en: Minimal similarity for file lookups
nl: Minimale overeenkomst voor het opzoeken van bestanden

en: Minimal similarity for cluster lookups
nl: Minimale overeenkomst voor het opzoeken van clusters

en: Minimal similarity for matching files to tracks
nl: Minimale overeenkomst voor het koppelen van bestanden aan nummers

en: Tracks
nl: Nummers

en: Year
nl: Jaar

en: Country
nl: Land

en: Format
nl: Type medium

en: Label
nl: Platenmaatschappij

en: Cat No
nl: Catalogusnr.

en: [no barcode]
nl: [geen streepjescode]

en: [no release info]
nl: [geen uitgave-informatie]

en: MusicBrainz Account
nl: MusicBrainz-account

en: Authorization code:
nl: Machtigingscode:

en: Removing album %(id)s: %(artist)s - %(album)s
nl: Verwijdert album %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: CD Lookup Error
nl: Fout bij opzoeken van de cd

en: Error while reading CD:
    
    %s
nl: Fout tijdens lezen van de cd:
    
    %s

en: All supported log files
nl: Alle ondersteunde logboekbestanden

en: EAC / XLD / Whipper / fre:ac log files
nl: EAC-/XLD-/Whipper-/fre:ac-logboekbestanden

en: dBpoweramp log files
nl: dBpoweramp-logboekbestanden

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Failed parsing ripping log "%s"
nl: Het logboek ‘%s’ kon niet worden gelezen

en: Error line %(lineno)d: %(error)s
nl: Fout in regel %(lineno)d: %(error)s

en: [loading recording information]
nl: [opname-informatie wordt geladen]

en: [could not load recording %s]
nl: [opname %s kon niet worden geladen]

en: AcoustID lookup network error for '%(filename)s'!
nl: Netwerkfout bij het opzoeken van AcoustID van ‘%(filename)s’!

en: AcoustID lookup failed for '%(filename)s'!
nl: AcoustID van ‘%(filename)s’ opzoeken mislukt!

en: AcoustID lookup returned no result for file '%(filename)s'
nl: AcoustID-zoekactie gaf geen resultaat voor ‘%(filename)s’

en: Looking up the fingerprint for file '%(filename)s' …
nl: Vingerafdruk voor bestand ‘%(filename)s’ wordt opgezocht …

en: AcoustID submission finished, but not all fingerprints have been submitted
nl: Het verzenden van AcoustID’s is voltooid, maar niet alle vingerafdrukken konden worden verzonden

en: AcoustID submission finished successfully
nl: De AcoustID’s zijn met succes verzonden

en: AcoustID submission failed permanently, maximum batch size reduced to zero
nl: Verzenden AcoustID permanent mislukt; maximale partijgrootte verlaagd tot nul

en: AcoustID submission failed permanently, probably too many retries
nl: Verzenden AcoustID permanent mislukt; waarschijnlijk te vaak opnieuw geprobeerd

en: Submitting AcoustIDs …
nl: AcoustID’s worden verstuurd …

en: AcoustID submission failed with error '%(error)s': %(message)s
nl: Het verzenden van de AcoustID mislukte met de fout ‘%(error)s’: %(message)s

en: Add cluster as release
nl: Cluster als uitgave toevoegen

en: Add cluster as release…
nl: Cluster als uitgave toevoegen …

en: Add file as release
nl: Bestand als uitgave toevoegen

en: Add file as release…
nl: Bestand als uitgave toevoegen …

en: Add file as recording
nl: Bestand als opname toevoegen

en: Add file as recording…
nl: Bestand als opname toevoegen …

en: Cover art of type '%(type)s' downloaded for %(albumid)s from %(host)s
nl: Afbeelding van het type ‘%(type)s’ voor %(albumid)s van %(host)s geladen

en: Downloading cover art of type '%(type)s' for %(albumid)s from %(host)s …
nl: Afbeelding van het type ‘%(type)s’ voor %(albumid)s van %(host)s wordt geladen …

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Full size
nl: Grootste formaat

en: Cover Art Archive: Release
nl: Cover Art Archive: uitgave

en: Cover Art Archive: Release Group
nl: Cover Art Archive: uitgavegroep

en: Local Files
nl: Lokale bestanden

en: Allowed Cover Art URLs
nl: Toegestane URL’s voor hoesafbeeldingen

en: This preset example file naming script does not require any special settings, tagging scripts or plugins.
nl: Voor dit kant-en-klare bestandsnamenscript zijn geen speciale instellingen, tagscripts of plug-ins vereist.

en: Preset %(number)d: %(title)s
nl: Voorinstelling %(number)d: %(title)s

en: Default file naming script
nl: Standaard bestandsnamenscript

en: [album artist]/[album]/[track #]. [title]
nl: [uitgaveartiest]/[uitgave]/[nummer]. [titel]

en: [album artist]/[album]/[disc and track #] [artist] - [title]
nl: [uitgaveartiest]/[uitgave]/[medium en nummer] [artiest] - [titel]

en: `$if(if,then,else)`
    
    If `if` is not empty, it returns `then`, otherwise it returns `else`.
nl: `$if(als,dan,anders)`
    
    Als `als` niet leeg is, wordt `dan` geretourneerd; in het andere geval wordt `anders` geretourneerd.

en: `$if2(a1,a2,a3,…)`
    
    Returns first non empty argument.
nl: `$if2(a1,a2,a3,…)`
    
    Retourneert de eerste waarde uit de reeks die niet leeg is.

en: `$noop(…)`
    
    Does nothing (useful for comments or disabling a block of code).
nl: `$noop(…)`
    
    Doet niets (handig om commentaar toe te voegen of een stuk code uit te schakelen).

en: `$left(text,number)`
    
    Returns the first `number` characters from `text`.
nl: `$left(tekst,aantal)`
    
    Retourneert het eerste `aantal` tekens van `tekst`.

en: `$right(text,number)`
    
    Returns the last `number` characters from `text`.
nl: `$right(tekst,aantal)`
    
    Retourneert het laatste `aantal` tekens van `tekst`.

en: `$lower(text)`
    
    Returns `text` in lower case.
nl: `$lower(tekst)`
    
    Retourneert `tekst` in kleine letters.

en: `$upper(text)`
    
    Returns `text` in upper case.
nl: `$upper(tekst)`
    
    Retourneert `tekst` in hoofdletters.

en: `$pad(text,length,char)`
    
    Pads the `text` to the `length` provided by adding as many copies of `char` as
        needed to the **beginning** of the string.
nl: `$pad(tekst,lengte,teken)`
    
    Voegt net zoveel kopieën van `teken` aan het **begin** van de tekenreeks toe als nodig is om de tekenreeks `lengte` lang te maken.

en: `$strip(text)`
    
    Replaces all whitespace in `text` with a single space, and removes leading and trailing spaces.
    Whitespace characters include multiple consecutive spaces, and various other unicode characters.
nl: `$strip(tekst)`
    
    Vervangt alle witruimte in `tekst` door een enkele spatie en verwijdert spaties aan het begin en het einde van de tekenreeks. Met witruimte worden meerdere spaties achter elkaar en verschillende soorten Unicodetekens bedoeld.

en: `$replace(text,search,replace)`
    
    Replaces occurrences of `search` in `text` with value of `replace` and returns the resulting string.
nl: `$replace(tekst,trefwoord,vervanging)`
    
    Vervangt exemplaren van `trefwoord` in `tekst` met de waarde van `vervanging` en retourneert de rekenreeks die dit oplevert.

en: `$replacemulti(name,search,replace,separator="; ")`
    
    Replaces occurrences of `search` with `replace` in the multi-value variable `name`.
    Empty elements are automatically removed.
    
    Example:
    
        $replacemulti(%genre%,Idm,IDM)
nl: `$replacemulti(naam,trefwoord,vervanging[,scheidingsteken])`
    
    Vervangt alle exemplaren van `zoekopdracht` in de meervoudige variabele `naam` door `vervanging`.
    
    Lege elementen worden automatisch verwijderd.
    
    Voorbeeld:
    
        $replacemulti(%genre%,Idm,IDM)

en: `$in(x,y)`
    
    Returns true, if `x` contains `y`.
nl: `$in(x,y)`
    
    Retourneert `waar` als `x` `y` bevat.

en: `$inmulti(%x%,y)`
    
    Returns true if multi-value variable `x` contains exactly `y` as one of its values.
    
    _Since Picard 1.0_
nl: `$inmulti(%x%,y)`
    
    Retourneert `waar` als een van de variabelen van de meervoudige variabele `x` exact `y` is.
    
    _Sinds Picard 1.0_

en: `$rreplace(text,pattern,replace)`
    
    [Regular expression](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax) replace.
nl: `$rreplace(tekst,patroon,vervanging)`
    
    Vervanging met behulp van een [reguliere expressie](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax).

en: `$rsearch(text,pattern)`
    
    [Regular expression](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax) search.
        This function will return the first matching group.
nl: `$rsearch(tekst,patroon)`
    
    Zoekfunctie met een [reguliere expressie](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax).
        Deze functie retourneert de eerste overeenkomende groep.

en: `$num(number,length)`
    
    Returns `number` formatted to `length` digits (maximum 20).
nl: `$num(getal,lengte)`
    
    Retourneert `getal`, aangevuld tot `lengte` tekens (maximaal twintig).

en: `$unset(name)`
    
    Unsets the variable `name`.
    Allows for wildcards to unset certain tags (works with "performer:\*", "comment:\*", and "lyrics:\*").
    For example `$unset(performer:*)` would unset all performer tags.
nl: `$unset(naam)`
    
    Maakt de variabele `naam` leeg.
    Voor sommige tags accepteert de functie jokertekens (het werkt met ‘performer:\*’, ‘comment:\*’ en ‘lyrics:\*’).
    Voorbeeld: `$unset(performer:*)` maakt alle ‘performertags’ leeg.

en: `$delete(name)`
    
    Unsets the variable `name` and marks the tag for deletion.
    This is similar to `$unset(name)` but also marks the tag for deletion. E.g.
        running `$delete(genre)` will actually remove the genre tag from a file when
        saving.
    
    _Since Picard 2.1_
nl: `$delete(naam)`
    
    Maakt de variabele `naam` leeg en nomineert de tag om te worden verwijderd.
    Deze functie is vergelijkbaar met `$unset(naam)`, maar hiermee wordt ook de tag zelf verwijderd.
    Voorbeeld: met `$delete(genre)` wordt de tag genre bij het opslaan uit het bestand verwijderd.
    
    _Sinds Picard 2.1_

en: `$set(name,value)`
    
    Sets the variable `name` to `value`.
    
    Note: To create a variable which can be used for the file naming string, but
        which will not be written as a tag in the file, prefix the variable name
        with an underscore. `%something%` will create a "something" tag;
        `%_something%` will not.
nl: `$set(naam,waarde)`
    
    Stelt de variabele `naam` in op `waarde`.
    
    Opmerking: om een variabele te creëren die je kan gebruiken voor bestandsnamen, maar die niet als tag in het bestand wordt opgeslagen, kan je er een laag streepje voor zetten: met `%iets%` wordt er een tag ‘iets’ opgeslagen; met `%_iets%` wordt er geen tag opgeslagen.

en: `$setmulti(name,value,separator="; ")`
    
    Sets the variable `name` to `value`, using the separator (or "; " if not passed)
        to coerce the value back into a proper multi-valued tag. This can be used to
        operate on multi-valued tags as a string, and then set them back as proper
        multi-valued tags.
    
    Example:
    
        $setmulti(genre,$lower(%genre%))
    
    _Since Picard 1.0_
nl: `$setmulti(naam,waarde,[scheidingsteken])`
    
    Stelt de variabele `naam` in op `waarde` met het scheidingsteken (of “; ” als er geen is opgegeven) om de waarde geforceerd meervoudig te maken. Je kan dit gebruiken om een meervoudige variabele als platte tekenreeks te bewerken en daarna weer in een echte meervoudige variabele te veranderen.
    
    Bijvoorbeeld:
    
        $setmulti(genre,$lower(%genre%))
    
    _Sinds Picard 1.0_

en: `$get(name)`
    
    Returns the variable `name` (equivalent to `%name%`).
nl: `$get(naam)`
    
    Retourneert de variabele `naam` (equivalent aan `%naam%`).

en: `$copy(new,old)`
    
    Copies metadata from variable `old` to `new`.
    The difference between `$set(new,%old%)` is that `$copy(new,old)` copies
        multi-value variables without flattening them.
    
    _Since Picard 0.9_
nl: `$copy(nieuw,oud)`
    
    Kopieert metadata van de variabele `oud` naar de variabele `nieuw`.
    Het verschil met `$set(nieuw,%oud%)` is dat `$copy(nieuw,oud)` meervoudige variabelen kopieert zonder ze enkelvoudig te maken.
    
    _Sinds Picard 0.9_

en: `$copymerge(new,old[,keep_duplicates])`
    
    Merges metadata from variable `old` into `new`, removing duplicates and
        appending to the end, so retaining the original ordering. Like `$copy`, this
        will also copy multi-valued variables without flattening them.
    
    If `keep_duplicates` is set, then the duplicates will not be removed from the result.
    
    _Since Picard 1.0_
nl: `$copymerge(nieuw,oud[,keep_duplicates])`
    
    Voegt metadata uit de variabele `oud` toe aan de variabele `nieuw`. Dubbele informatie wordt verwijderd en nieuwe informatie achteraan toegevoegd, waarbij de oorspronkelijke volgorde behouden blijft.Net als bij `$copy` worden meervoudige variabelen gekopieerd zonder ze enkelvoudig te maken.
    
    Als `keep_duplicates` is ingesteld, worden dubbele waarden niet verwijderd.
    
    _Sinds Picard 1.0_

en: `$trim(text[,char])`
    
    Trims all leading and trailing whitespaces from `text`.
        The optional second parameter `char` specifies the character to trim.
nl: `$trim(tekst[,teken])`
    
    Verwijdert alle witruimte voor en na `tekst`. Met de optionele tweede parameter `teken` kan je een specifiek teken laten verwijderen.

en: `$add(x,y,…)`
    
    Add `y` to `x`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $add(x,y,z) = ((x + y) + z)
nl: `$add(x,y,…)`
    
    Telt `y` op bij `x`.
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
    
    Voorbeeld:
    
        $add(x,y,z) = ((x + y) + z)

en: `$sub(x,y,…)`
    
    Subtracts `y` from `x`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $sub(x,y,z) = ((x - y) - z)
nl: `$sub(x,y,…)`
    
    Trekt `y` af van `x`.
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
    
    Voorbeeld:
    
        $sub(x,y,z) = ((x - y) - z)

en: `$div(x,y,…)`
    
    Divides `x` by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $div(x,y,z) = ((x / y) / z)
nl: `$div(x,y,…)`
    
    Deelt `x` door `y`.
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
    
    Voorbeeld:
    
        $div(x,y,z) = ((x / y) / z)

en: `$mod(x,y,…)`
    
    Returns the remainder of `x` divided by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $mod(x,y,z) = ((x % y) % z)
nl: `$mod(x,y,…)`
    
    Retourneert de rest van `x` gedeeld door `y`.
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
    
    Voorbeeld:
    
        $mod(x,y,z) = ((x % y) % z)

en: `$mul(x,y,…)`
    
    Multiplies `x` by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $mul(x,y,z) = ((x * y) * z)
nl: `$mul(x,y,…)`
    
    Vermenigvuldigt `x` met `y`.
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
    
    Voorbeeld:
    
        $mul(x,y,z) = ((x * y) * z)

en: `$or(x,y,…)`
    
    Returns true if either `x` or `y` not empty.
        Can be used with an arbitrary number of arguments.
        The result is true if ANY of the arguments is not empty.
nl: `$or(x,y,…)`
    
    Retourneert waar als `x` of `y` niet leeg is.
        Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
        Het resultaat is waar als een of meer van de argumenten niet leeg zijn.

en: `$and(x,y,…)`
    
    Returns true if both `x` and `y` are not empty.
        Can be used with an arbitrary number of arguments.
        The result is true if ALL of the arguments are not empty.
nl: `$and(x,y,…)`
    
    Retourneert waar als zowel `x` als `y` niet leeg is.
        Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt.
        Het resultaat is waar als alle argumenten niet leeg zijn.

en: `$not(x)`
    
    Returns true if `x` is empty.
nl: `$not(x)`
    
    Retourneert waar als `x` leeg is.

en: `$eq(x,y)`
    
    Returns true if `x` equals `y`.
nl: `$eq(x,y)`
    
    Retourneert waar als `x` gelijk is aan `y`.

en: `$ne(x,y)`
    
    Returns true if `x` does not equal `y`.
nl: `$ne(x,y)`
    
    Retourneert waar als `x` niet gelijk is aan `y`.

en: `$lt(x,y[,type])`
    
    Returns true if `x` is less than `y` using the comparison specified in `type`.
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
nl: `$lt(x,y[,type])`
    
    Retourneert waar als `x` kleiner is dan `y`, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.

en: `$lte(x,y[,type])`
    
    Returns true if `x` is less than or equal to `y` using the comparison specified in `type`.
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
nl: `$lte(x,y[,type])`
    
    Retourneert waar als `x` kleiner is dan of gelijk is aan `y`, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.

en: `$gt(x,y[,type])`
    
    Returns true if `x` is greater than `y` using the comparison specified in `type`.
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
nl: `$gt(x,y[,type])`
    
    Retourneert waar als `x` groter is dan `y`, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.

en: `$gte(x,y[,type])`
    
    Returns true if `x` is greater than or equal to `y` using the comparison specified in `type`.
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
nl: `$gte(x,y[,type])`
    
    Retourneert waar als `x` groter is dan of gelijk is aan `y`, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.

en: `$len(text)`
    
    Returns the number of characters in `text`.
nl: `$len(tekst)`
    
    Retourneert het aantal tekens in `tekst`.

en: `$lenmulti(name,separator="; ")`
    
    Returns the number of elements in the multi-value tag `name`. A literal value
        representing a multi-value can be substituted for `name`, using the
        `separator` (or "; " if not passed) to coerce the value into a proper
        multi-valued tag.
    
    Example:
    
        $lenmulti(One; Two; Three) = 3
nl: `$lenmulti(naam[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert het aantal elementen in de meervoudige tag `naam`. In plaats van `naam` kan je ook een tekenreeks opgegeven, zodat deze tekenreeks in een meervoudige tag wordt omgezet. Je kan het scheidingsteken voor deze tekenreeks opgeven met de derde parameter (als je deze parameter niet opgeeft, wordt “; ” gebruikt).
    
    Voorbeeld:
    
        $lenmulti(een; twee; drie) = 3

en: `$performer(pattern="",join=", ")`
    
    Returns the performers where the performance type (e.g. "vocal") matches `pattern`, joined by `join`.
    You can specify a regular expression in the format `/pattern/flags`. `flags` are optional. Currently
    the only supported flag is "i" (ignore case). For example `$performer(/^guitars?$/i)` matches the
    performance type "guitar" or "Guitars", but not e.g. "bass guitar".
    
    _Since Picard 0.10_
nl: `$performer(patroon=""[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert de uitvoerende artiesten waarvoor de soort uitvoering (bijv. “vocal”) overeenkomt met het “patroon”, met het opgegeven scheidingsteken.
    Je kan een reguliere expressie met de indeling `patroon/vlaggen` opgeven, waarbij `vlaggen` optioneel is. Vooralsnog wordt alleen de vlag “i” (hoofdlettergebruik negeren) ondersteund. `$performer(/guitars?/i)` retourneert bijvoorbeeld de uitvoering “guitar” of “Guitars”, maar niet “bass guitar”.
    
    _Sinds Picard 0.10_

en: `$matchedtracks()`
    
    Returns the number of matched tracks within a release.
        **Only works in File Naming scripts.**
    
    _Since Picard 0.12_
nl: `$matchedtracks()`
    
    Retourneert het aantal gekoppelde nummers van een uitgave.
        **Deze functie werkt alleen met scripts voor bestandsnamen.**
    
    _Sinds Picard 0.12_

en: `$is_complete()`
    
    Returns true if every track in the album is matched to a single file.
    **Only works in File Naming scripts.**
nl: `$is_complete()`
    
    Retourneert waar als elk nummer op de uitgave aan één bestand is gekoppeld.
    **Deze functie werkt alleen met scripts voor bestandsnamen.**

en: `$firstalphachar(text,nonalpha="#")`
    
    Returns the first character of `text`.
    If `text` does not begin with an alphabetic character, then `nonalpha` is returned instead. If `nonalpha` is not
    specified, the default value "#" will be used.
    
    _Since Picard 0.12_
nl: `$firstalphachar(tekst[,niet-alfa])`
    
    Retourneert het eerste teken van `tekst`.
    Als `tekst` niet met een letter begint, wordt de parameter `niet-alfa` geretourneerd. Als `niet-alfa` niet is opgegeven, wordt de standaardwaarde ‘#’ gebruikt.
    
    _Sinds Picard 0.12_

en: `$initials(text)`
    
    Returns the first character of each word in `text`, if it is an alphabetic character.
    
    _Since Picard 0.12_
nl: `$initials(tekst)`
    
    Retourneert het eerste teken van elk woord in `tekst`, maar alleen als dit een letter is.
    
    _Sinds Picard 0.12_

en: `$firstwords(text,length)`
    
    Like `$truncate()` except that it will only return the complete words from `text` which fit within `length` characters.
    
    _Since Picard 0.12_
nl: `$firstwords(tekst,lengte)`
    
    Vergelijkbaar met `$truncate()`, behalve dat alleen hele woorden uit `tekst` die in `lengte` tekens passen worden geretourneerd.
    
    _Sinds Picard 0.12_

en: `$startswith(text,prefix)`
    
    Returns true if `text` starts with `prefix`.
    
    _Since Picard 1.4_
nl: `$startswith(tekst,prefix)`
    
    Retourneert waar als `tekst` begint met `prefix`.
    
    _Sinds Picard 1.4_

en: `$endswith(text,suffix)`
    
    Returns true if `text` ends with `suffix`.
    
    _Since Picard 1.4_
nl: `$endswith(tekst,suffix)`
    
    Retourneert waar als `tekst` eindigt op `suffix`.
    
    _Sinds Picard 1.4_

en: `$truncate(text,length)`
    
    Truncate `text` to `length`.
    
    _Since Picard 0.12_
nl: `$truncate(tekst,lengte)`
    
    Kort `tekst` af tot `lengte` tekens.
    
    _Sinds Picard 0.12_

en: `$swapprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Moves the specified prefixes from the beginning to the end of `text`. Multiple
    prefixes can be specified as separate parameters. If no prefix is specified 'A'
    and 'The' are used by default.
    
    Example:
    
        $swapprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Since Picard 1.3, previously as a plugin since Picard 0.13_
nl: `$swapprefix(tekst,prefix1,prefix2,…)`
    
    Verplaatst de opgegeven prefixen van het begin van `tekst` naar het einde.
    Er kunnen meerdere prefixen worden opgegeven in de vorm van verschillende parameters. Als er geen prefix wordt opgegeven, worden ‘A’ en ‘The’ verplaatst.
    
    Voorbeeld:
    
        $swapprefix(%albumartist%,A,An,The,Le)
    
    _Sinds Picard 1.3, eerder sinds Picard 0.13 beschikbaar als plug-in_

en: `$delprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Deletes the specified prefixes from the beginning of `text`. Multiple
    prefixes can be specified as separate parameters.  If no prefix is specified 'A'
    and 'The' are used by default.
    
    Example:
    
        $delprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Since Picard 1.3_
nl: `$delprefix(tekst,prefix1,prefix2,…)`
    
    Verwijdert de opgegeven prefixen van het begin van `tekst`.
    Er kunnen meerdere prefixen worden opgegeven in de vorm van verschillende parameters. Als er geen prefix wordt opgegeven, worden ‘A’ en ‘The’ verwijderd.
    
    Voorbeeld:
    
        $delprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Sinds Picard 1.3_

en: `$eq_any(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` equals `a1` or `a2` or …
    Functionally equivalent to `$or($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    Functionally equivalent to the eq2 plugin.
nl: `$eq_any(x,a1,a2,…)`
    
    Retourneert waar als `x` gelijk is aan `a1` en `a2` etc.
    Functioneel equivalent aan `$or($eq(x,a1),$eq(x,a2) …)`.
    Functioneel equivalent aan de plug-in eq2.

en: `$ne_all(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` does not equal `a1` and `a2` and …
    Functionally equivalent to `$and($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    Functionally equivalent to the ne2 plugin.
nl: `$ne_all(x,a1,a2,…)`
    
    Retourneert waar als `x` niet gelijk is aan `a1` en `a2` etc.
    Functioneel equivalent aan `$and($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    Functioneel equivalent aan de plug-in ne2.

en: `$eq_all(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` equals `a1` and `a2` and …
    Functionally equivalent to `$and($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    
    Example:
    
        $if($eq_all(%albumartist%,%artist%,Justin Bieber),$set(engineer,Meat Loaf))
nl: `$eq_all(x,a1,a2,…)`
    
    Retourneert waar als `x` gelijk is aan `a1` en `a2` etc.
    Functioneel equivalent aan `$and($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    
    Voorbeeld:
    
        $if($eq_all(%albumartist%,%artist%,Justin Bieber),$set(engineer,Meat Loaf))

en: `$ne_any(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` does not equal `a1` or `a2` or …
    Functionally equivalent to `$or($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    
    Example:
    
        $if($ne_any(%albumartist%,%trackartist%,%composer%),$set(lyricist,%composer%))
nl: `$ne_any(x,a1,a2,…)`
    
    Retourneert waar als `x` niet gelijk is aan `a1` of `a2` etc.
    Functioneel equivalent aan `$or($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    
    Voorbeeld:
    
        $if($ne_any(%albumartist%,%trackartist%,%composer%),$set(lyricist,%composer%))

en: `$title(text)`
    
    Returns `text` in title case (first character in every word capitalized).
    
    Example:
    
        $set(album,$title(%album%))
    _Since Picard 2.1_
nl: `$title(tekst)`
    
    Retourneert `tekst` met de eerste letter van elk woord met een hoofdletter.
    
    Voorbeeld:
    
        $set(album,$title(%album%))
    
    _Sinds Picard 2.1_

en: `$is_audio()`
    
    Returns true, if the file processed is an audio file.
    
    _Since Picard 2.2_
nl: `$is_audio()`
    
    Retourneert waar als het bestand dat wordt verwerkt een audiobestand is.
    
    _Sinds Picard 2.2_

en: `$is_video()`
    
    Returns true, if the file processed is an video file.
    
    _Since Picard 2.2_
nl: `$is_video()`
    
    Retourneert waar als het bestand dat wordt verwerkt een videobestand is.
    
    _Sinds Picard 2.2_

en: `$find(haystack,needle)`
    
    Finds the location of one string within another.
        Returns the index of the first occurrence of `needle` in `haystack`, or "" if `needle` was not found.
    
    _Since Picard 2.3_
    
    Note that prior to Picard 2.3.2 `$find` returned "-1" if `needle` was not found.
nl: `$find(hooiberg,naald)`
    
    Vindt de locatie van een tekenreeks in een andere tekenreeks.
        Retourneert de positie van de plaats waar `naald` de eerste keer in `hooiberg` voorkomt of “” als `naald` niet werd gevonden.
    
    _Sinds Picard 2.3_
    
    Let op: vóór Picard 2.3.2 werd “-1” geretourneerd als `naald` niet werd gevonden.

en: `$reverse(text)`
    
    Returns `text` in reverse order.
nl: `$reverse(tekst)`
    
    Retourneert de tekst in omgekeerde volgorde.

en: `$substr(text,start[,end])`
    
    Returns the substring beginning with the character at the `start` index, up to
        (but not including) the character at the `end` index. Indexes are
        zero-based. Negative numbers will be counted back from the end of the
        string. If the `start` or `end` indexes are left blank, they will default to
        the start and end of the string respectively.
nl: `$substr(tekst,begin[,eind])`
    
    Retourneert de tekenreeks vanaf (en inclusief) het teken op de positie `begin` tot (maar exclusief) het teken op de positie `eind`. Het tellen begint bij nul. Negatieve getallen worden vanaf het einde van de tekenreeks teruggeteld. Als `begin` of `eind` leeg wordt gelaten, wordt het begin respectievelijk het einde van de lijst gebruikt.

en: `$getmulti(name,index,separator="; ")`
    
    Gets the element at `index` from the multi-value tag `name`. A literal value
        representing a multi-value can be substituted for `name`, using the
        separator (or "; " if not passed) to coerce the value into a proper
        multi-valued tag.
nl: `$getmulti(naam,index[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert het element op de plek `index` in de meervoudige tag `naam`. In plaats van `naam` kan je ook een tekenreeks opgegeven, zodat deze tekenreeks in een meervoudige tag wordt omgezet. Je kan het scheidingsteken voor deze tekenreeks opgeven met de derde parameter (als je deze parameter niet opgeeft, wordt “; ” gebruikt).

en: `$foreach(name,code,separator="; ")`
    
    Iterates over each element found in the multi-value tag `name`, executing
        `code`. For each loop, the element value is first stored in the tag
        `_loop_value` and the count is stored in the tag `_loop_count`. This allows
        the element or count value to be accessed within the `code` script. A
        literal value representing a multi-value can be substituted for `name`,
        using the separator (or "; " if not passed) to coerce the value into a
        proper multi-valued tag.
nl: `$foreach(naam,code[,scheidingsteken])`
    
    Gaat langs elk element in de meervoudige tag `naam` en voert daarbij `code` uit. Bij elke lus wordt de waarde van het element eerst opgeslagen in de tag `_loop_value` en de teller in de tag `_loop_count`. Zo kunnen de waarde van het element en de teller worden gebruikt door het script van `code`.
    In plaats van `naam` kan je ook een tekenreeks opgegeven, zodat deze tekenreeks in een meervoudige tag wordt omgezet. Je kan het scheidingsteken voor deze tekenreeks opgeven met de derde parameter (als je deze parameter niet opgeeft, wordt “; ” gebruikt).

en: `$while(condition,code)`
    
    Standard 'while' loop. Executes `code` repeatedly until `condition` no longer
        evaluates to `True`. For each loop, the count is stored in the tag
        `_loop_count`. This allows the count value to be accessed within the `code`
        script. The function limits the maximum number of iterations to 1000 as a
        safeguard against accidentally creating an infinite loop.
nl: `$while(voorwaarde,code)`
    
    Standaard while-lus. Voert `code` herhaaldelijk uit totdat niet meer aan `voorwaarde` wordt voldaan. Bij elke lus wordt de teller opgeslagen in de tag `_loop_count`. Zo kan de waarde van de teller worden gebruikt door het script van `code`.
    Het aantal herhalingen wordt door de functie beperkt tot 1000, zodat je niet per ongeluk een eindeloze lus kan creëren.

en: `$map(name,code,separator="; ")`
    
    Iterates over each element found in the multi-value tag `name` and updates the
        value of the element to the value returned by `code`, returning the updated
        multi-value tag. For each loop, the element value is first stored in the tag
        `_loop_value` and the count is stored in the tag `_loop_count`. This allows
        the element or count value to be accessed within the `code` script.
    
    Empty elements are automatically removed.
    
    Example:
    
        $map(First:A; Second:B,$upper(%_loop_count%=%_loop_value%))
    
    Result: 1=FIRST:A; 2=SECOND:B
nl: `$map(naam,code[,scheidingsteken])`
    
    Gaat langs elk element in de meervoudige tag `naam` en verandert de waarde van het element in de waarde die wordt geretourneerd door `code`. Bij elke lus wordt de waarde van het element eerst opgeslagen in de tag `_loop_value` en de teller in de tag `_loop_count`. Zo kunnen de waarde van het element en de teller worden gebruikt door het script van `code`.
    
    Lege elementen worden automatisch verwijderd.
    
    Voorbeeld:
    
        $map(First:A; Second:B,$upper(%_loop_count%=%_loop_value%))
    
    Resultaat: 1=FIRST:A; 2=SECOND:B

en: `$join(name,text,separator="; ")`
    
    Joins all elements in `name`, placing `text` between each element, and returns the result as a string.
nl: `$join(naam,tekst[,scheidingsteken])`
    
    Voegt alle elementen van `naam` samen met `tekst` tussen de elementen in, en retourneert het resultaat als tekenreeks.

en: `$slice(name,start,end,separator="; ")`
    
    Returns a multi-value variable containing the elements between the `start` and
        `end` indexes from the multi-value tag `name`. A literal value representing
        a multi-value can be substituted for `name`, using the separator (or "; " if
        not passed) to coerce the value into a proper multi-valued tag. Indexes are
        zero based. Negative numbers will be counted back from the end of the list.
        If the `start` or `end` indexes are left blank, they will default to the
        start and end of the list respectively.
    
    The following example will create a multi-value variable with all artists
        in `%artists%` except the first, which can be used to create a "feat." list.
    
    Examples:
    
        $setmulti(supporting_artists,$slice(%artists%,1))
        $setmulti(supporting_artists,$slice(%artists%,1,-1))
nl: `$slice(naam,begin,eind[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert een meervoudige variabele met de elementen tussen de plaatsen `begin` en `eind` uit de meervoudige tag `naam`.
    In plaats van `naam` kan je ook een tekenreeks opgegeven, zodat deze tekenreeks in een meervoudige tag wordt omgezet. Je kan het scheidingsteken voor deze tekenreeks opgeven met de derde parameter (als je deze parameter niet opgeeft, wordt “; ” gebruikt).
    Het tellen begint bij nul. Negatieve getallen worden vanaf het einde van de tekenreeks teruggeteld. Als `begin` of `eind` leeg wordt gelaten, wordt het begin respectievelijk het einde van de lijst gebruikt.
    
    De functie uit het volgende voorbeeld creëert een meervoudige tag met alle artiesten in `%artists%`, behalve de eerste.
    
    Voorbeelden:
    
        $setmulti(supporting_artists,$slice(%artists%,1))
        $setmulti(supporting_artists,$slice(%artists%,1,-1)

en: `$datetime(format="%Y-%m-%d %H:%M:%S")`
    
    Returns the current date and time in the specified `format`, which is based on
        the standard Python `strftime` [format codes](https://strftime.org/). If no
        `format` is specified the date/time will be returned in the form
        `2020-02-05 14:26:32`.
    Note: Platform-specific formatting codes should be avoided to help ensure the
        portability of scripts across the different platforms.  These codes include:
        remove zero-padding (e.g. `%-d` and `%-m` on Linux or macOS, and their
        equivalent `%#d` and `%#m` on Windows); element length specifiers (e.g.
        `%3Y`); and hanging '%' at the end of the format string.
nl: `$datetime([notatie])`
    
    Retourneert de huidige datum en tijd in de opgegeven `notatie`, die is gebaseerd op de standaard [strftime-codes](https://strftime.org/) van Python. Als de notatie niet wordt opgegeven, wordt de notatie `2020-02-05 14:26:32` gebruikt.
    Opmerking: het gebruik van platformspecifieke codes wordt afgeraden, zodat scripts op meerdere platformen kunnen worden gebruikt. Dit zijn bijvoorbeeld:
    Het verwijderen van voorloopnullen (bijv.  `%-d` en `%-m% op Linux of macOS en `%#d` en `%#m` op Windows).
    Aanwijzers voor de lengte van elementen (bijvoorbeeld `%3Y`)
    Het plaatsen van `%` aan het einde van de notatiecode.

en: `$sortmulti(name,separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with the elements sorted in ascending order.
    
    Example:
    
        $sortmulti(B; A; C)
    
    Result: A; B; C
nl: `$sortmulti(naam[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert een kopie van de meervoudige tag `naam` met de elementen in oplopende volgorde.
    
    Voorbeeld:
    
    $sortmulti(B; A; C)
    
    Resultaat: A; B; C

en: `$reversemulti(name,separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with the elements in reverse order.
        This can be used in conjunction with the `$sortmulti` function to sort in
        descending order.
    
    Example:
    
        $reversemulti($sortmulti(B; A; C))
    
    Result: C; B; A
nl: `$reversemulti(naam[,scheidingsteken])`
    
    Retourneert een kopie van de meervoudige tag `naam` met de elementen in omgekeerde volgorde.
    
    Deze functie kan samen met de functie `$sortmulti` worden gebruikt om een tag in aflopende volgorde te rangschikken.
    
    Voorbeeld:
    
    $reversemulti($sortmulti(B; A; C))
    
    Resultaat: C; B; A

en: `$unique(name,case_sensitive="",separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with no duplicate elements.
        By default, a case-insensitive comparison of the elements is performed.
    
    Example 1:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; cd; Cd; cD; CD; a; A; b)
        $unique(%foo%)
    
    Result: A; CD; b
    
    Example 2:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; a; b; A; B, cd)
        $unique(%foo%,True)
    
    Result: A; B; a; b; cd
nl: `$unique(naam,[True][,scheidingsteken])`
    
    Retourneert een kopie van de meervoudige variabele `naam`, zonder dubbele elementen.
        Standaard worden de elementen vergeleken zonder rekening te houden met hoofd- en kleine letters.
    
    Voorbeeld 1:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; cd; Cd; cD; CD; a; A; b)
        $unique(%foo%)
    
    Resultaat: A; CD; b
    
    Voorbeeld 2:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; a; b; A; B, cd)
        $unique(%foo%,True)
    
    Resultaat: A; B; a; b; cd

en: `$countryname(country_code,translate="")`
    
    Returns the name of the country for the specified country code.  If the country code is invalid an empty string will be returned.
    If translate is not blank, the output will be translated into the current locale language.
nl: `$countryname(country_code, translate="")`
    
    Retourneert de naam van het land dat bij de opgegeven landcode past. Als de landcode ongeldig is, wordt een lege tekenreeks geretourneerd.
    Als `translate` niet leeg is, wordt de uitvoer vertaald naar de huidige ingestelde taal.

en: `$year(date,date_order="ymd")`
    
    Returns the year portion of the specified date.  The default order is "ymd".  This can be changed by specifying
    either "dmy" or "mdy".  If the date is invalid an empty string will be returned.
    
    _Since Picard 2.7_
nl: `$year(datum[,datumvolgorde])`
    
    Retourneert het jaar van de opgegeven datum. De standaardvolgorde is “ymd” (jaar, maand, dag). Met het optionele tweede argument (dmy of mdy) kan een andere volgorde worden opgegeven. Als de datum ongeldig is, wordt een lege tekenreeks geretourneerd.
    
    _Sinds Picard 2.7_

en: `$month(date,date_order="ymd")`
    
    Returns the month portion of the specified date.  The default order is "ymd".  This can be changed by specifying
    either "dmy" or "mdy".  If the date is invalid an empty string will be returned.
    
    _Since Picard 2.7_
nl: `$month(datum[,datumvolgorde])`
    
    Retourneert de maand van de opgegeven datum. De standaardvolgorde is “ymd” (jaar, maand, dag). Met het optionele tweede argument (dmy of mdy) kan een andere volgorde worden opgegeven. Als de datum ongeldig is, wordt een lege tekenreeks geretourneerd.
    
    _Sinds Picard 2.7_

en: `$day(date,date_order="ymd")`
    
    Returns the day portion of the specified date.  The default order is "ymd".  This can be changed by specifying
    either "dmy" or "mdy".  If the date is invalid an empty string will be returned.
    
    _Since Picard 2.7_
nl: `$day(datum[,datumvolgorde])`
    
    Retourneert de dag van de opgegeven datum. De standaardvolgorde is “ymd” (jaar, maand, dag). Met het optionele tweede argument (dmy of mdy) kan een andere volgorde worden opgegeven. Als de datum ongeldig is, wordt een lege tekenreeks geretourneerd.
    
    _Sinds Picard 2.7_

en: `$dateformat(date,format="%Y-%m-%d",date_order="ymd")`
    
    Returns the input date in the specified `format`, which is based on the standard
        Python `strftime` [format codes](https://strftime.org/). If no `format` is
        specified the date will be returned in the form `2020-02-05`.  If the date or
        format are invalid an empty string will be returned.
    
        The default order for the input date is "ymd".  This can be changed by specifying
        either "dmy" or "mdy".
    Note: Platform-specific formatting codes should be avoided to help ensure the
        portability of scripts across the different platforms.  These codes include:
        remove zero-padding (e.g. `%-d` and `%-m` on Linux or macOS, and their
        equivalent `%#d` and `%#m` on Windows); element length specifiers (e.g.
        `%3Y`); and hanging '%' at the end of the format string.
    
    _Since Picard 2.7_
nl: `$dateformat(datum,[notatie],[datumvolgorde])`
    
    Retourneert de opgegeven datum in de opgegeven `notatie`, die is gebaseerd op de standaard [strftime-codes](https://strftime.org/) van Python. Als de notatie niet wordt opgegeven, wordt de notatie `2020-02-05` gebruikt. Als de datum of notatie ongeldig is, wordt een lege tekenreeks geretourneerd.
    
    De standaardvolgorde voor de datum is “ymd” (jaar, maand, dag). Dit kan worden veranderd door voor de `datumvolgorde` “dmy” of “mdy” op te geven.
    
    Opmerking: het gebruik van platformspecifieke codes wordt afgeraden, zodat scripts op meerdere platformen kunnen worden gebruikt. Dit zijn bijvoorbeeld:
    Het verwijderen van voorloopnullen (bijv. `%-d` en `%-m% op Linux of macOS en `%#d` en `%#m` op Windows).
    Aanwijzers voor de lengte van elementen (bijvoorbeeld `%3Y`)
    Het plaatsen van `%` aan het einde van de notatiecode.
    
    _Sinds Picard 2.7_

en: `$is_multi(name)`
    
    Returns '1' if the argument is a multi-value tag and there are more than one elements, otherwise an empty string.
    
    Example:
    
        $is_multi(%artists%)
    
    Result: 1 if there is more than one artist, otherwise "".
    
    _Since Picard 2.7_
nl: `$is_multi(naam)`
    
    Retourneert “1” als het argument een meervoudige tag met meer dan één element is, en anders een lege tekenreeks.
    
    Voorbeeld:
    
        $is_multi(%artists%)
    
    Resultaat: 1 als er meer dan één artiest is, anders “”.
    
    _Sinds Picard 2.7_

en: `$cleanmulti(name)`
    
    Removes all empty string elements from the multi-value variable.
    
    Example:
    
        $setmulti(test,one; ; two; three)
        $cleanmulti(test)
    
    Result: Sets the value of 'test' to ["one", "two", "three"].
    
    _Since Picard 2.8_
nl: `$cleanmulti(naam)`
    
    Verwijdert alle lege tekenreekselementen uit de meervoudige variabele.
    
    Voorbeeld:
    
        $setmulti(test,een; ; twee; drie)
        $cleanmulti(test)
    
    Resultaat: de waarde “test” wordt[“een”, “twee”, “drie”].
    
    _Sinds Picard 2.8_

en: `$min(type,x,…)`
    
    Returns the minimum value using the comparison specified in `type`.
    
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
    
    Can be used with an arbitrary number of arguments.  Multi-value arguments
    will be expanded automatically.
    
    _Since Picard 2.9_
nl: `$min(type,x,…)`
    
    Retourneert de minimale waarde, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.
    
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt. Meervoudige argumenten worden automatisch uitgebreid.
    
    _Sinds Picard 2.9_

en: `$max(type,x,…)`
    
    Returns the maximum value using the comparison specified in `type`.
    
    Possible values of `type` are "int" (integer), "float" (floating point), "text"
    (case-sensitive text), "nocase" (case-insensitive text) and "auto" (automatically
    determine the type of arguments provided), with "auto" used as the default
    comparison method if `type` is not specified.  The "auto" type will use the
    first type that applies to both arguments in the following order of preference:
    "int", "float" and "text".
    
    Can be used with an arbitrary number of arguments.  Multi-value arguments
    will be expanded automatically.
    
    _Since Picard 2.9_
nl: `$max(type,x,…)`
    
    Retourneert de maximale waarde, waarbij wordt gekeken naar `type`.
    
    Mogelijke waarden van `type` zijn ‘int’ (integer), ‘float’ (zwevende komma), ‘text’ (hoofdlettergevoelige tekst), ‘nocase’ (niet-hoofdlettergevoelige tekst) en ‘auto’ (automatisch bepaald). Als er geen `type` wordt opgegeven, wordt ‘auto’ gebruikt. Bij ‘auto’ wordt het eerste type gebruikt dat voor beide argumenten van toepassing is, in de volgorde ‘int’, ‘float’ en ‘text’.
    
    Deze functie kan met elk aantal argumenten worden gebruikt. Meervoudige argumenten worden automatisch uitgebreid.
    
    _Sinds Picard 2.9_

en: Error exporting file "%(filename)s": %(error)s.
nl: Fout bij exporteren van bestand “%(filename)s”: %(error)s.

en: Export Script File
nl: Scriptbestand exporteren

en: Export Script
nl: Script exporteren

en: Script successfully exported to %s
nl: Script met succes naar %s geëxporteerd

en: Error importing "%(filename)s": %(error)s
nl: Fout bij importeren van bestand “%(filename)s”: %(error)s

en: Error decoding "%(filename)s": %(error)s
nl: Fout bij het decoderen van “%(filename)s”: %(error)s

en: Import Script File
nl: Scriptbestand importeren

en: The file was empty
nl: Het bestand was leeg

en: Imported from %s
nl: Geïmporteerd uit %s

en: Argument is not a dictionary
nl: Argument is geen woordenboek

en: Invalid script package
nl: Ongeldig scriptpakket

en: %s (Copy)
nl: %s (Kopiëren)

en: File content not a dictionary
nl: Inhoud van bestand is geen woordenboek

en: Unnamed Script
nl: Script zonder naam

en: Picard script files
nl: Picard-scriptbestanden

en: Picard script package
nl: Picard-scriptpakket

en: <br/>Translated to LANG by %s
nl: <br/>Nederlandse vertaling door:
     %s

en: Icons made by Sambhav Kothari <sambhavs.email@gmail.com> and <a href="http://www.flaticon.com/authors/madebyoliver">Madebyoliver</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/pixel-buddha">Pixel Buddha</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/nikita-golubev">Nikita Golubev</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/maxim-basinski">Maxim Basinski</a>, <a href="https://www.flaticon.com/authors/smashicons">Smashicons</a> from <a href="https://www.flaticon.com">www.flaticon.com</a>
nl: Pictogrammen door Sambhav Kothari <sambhavs.email@gmail.com> en <a href="http://www.flaticon.com/authors/madebyoliver">Madebyoliver</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/pixel-buddha">Pixel Buddha</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/nikita-golubev">Nikita Golubev</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/maxim-basinski">Maxim Basinski</a>, <a href="https://www.flaticon.com/authors/smashicons">Smashicons</a> van <a href="https://www.flaticon.com">www.flaticon.com</a>

en: Version %(version)s
nl: Versie %(version)s

en: Supported formats
nl: Ondersteunde bestandsindelingen

en: Please donate
nl: Donaties worden gewaardeerd

en: Thank you for using Picard. Picard relies on the MusicBrainz database, which is operated by the MetaBrainz Foundation with the help of thousands of volunteers. If you like this application please consider donating to the MetaBrainz Foundation to keep the service running.
nl: Bedankt voor het gebruiken van Picard. Picard gebruikt gegevens van MusicBrainz, een databank die door de MetaBrainz Foundation wordt beheerd, geholpen door duizenden vrijwilligers. Als dit programma je bevalt, zouden we het erg waarderen als je een donatie aan de MetaBrainz Foundation doet om deze dienst in de lucht te houden.

en: Donate now!
nl: Doneer nu!

en: Credits
nl: Met dank aan

en: Copyright © %(copyright_years)s %(authors_credits)s and others
nl: Auteursrecht © %(copyright_years)s %(authors_credits)s en anderen

en: Official website
nl: Officiële website

en: Cover art types
nl: Afbeeldingtypes

en: Please select the contents of the image type 'Include' and 'Exclude' lists.
nl: Selecteer welke types afbeeldingen wel en niet moeten worden gebruikt.

en: Include types list
nl: Wel gebruiken

en: Exclude types list
nl: Niet gebruiken

en: CAA images with an image type found in the 'Include' list will be downloaded and used UNLESS they also have an image type found in the 'Exclude' list. Images with types found in the 'Exclude' list will NEVER be used. Image types not appearing in the 'Include' or 'Exclude' lists will not be considered when determining whether or not to download and use a CAA image.
nl: Afbeeldingen met een type in de lijst ‘wel gebruiken’ zullen worden gedownload en gebruikt, tenzij de afbeeldingen een type hebben dat in de lijst ‘niet gebruiken’ staat. Afbeeldingen waarvan een of meer types in de lijst ‘niet gebruiken’ staan, zullen nooit worden gebruikt. Afbeeldingen met types in geen van beide lijsten worden niet meegenomen bij het bepalen of de afbeelding wordt gedownload of gebruikt.

en: I&nclude all
nl: &Alles gebruiken

en: E&xclude all
nl: &Niets gebruiken

en: C&lear all
nl: A&lles wissen

en: Restore &Defaults
nl: &Instellingen herstellen

en: Artist
nl: Artiest

en: Date
nl: Datum

en: Labels
nl: Platenmaatschappijen

en: Catalog #s
nl: Catalogusnummers

en: Barcode
nl: Streepjescode

en: Disambiguation
nl: Verduidelijking

en: Refresh List
nl: Lijst herladen

en: %(name)s (%(count)i release) | %(name)s (%(count)i releases)
nl[0]: %(name)s (%(count)i uitgave)
nl[1]: %(name)s (%(count)i uitgaven)

en: Errored entity
nl: Object met fout

en: Pending entity
nl: Object met niet-bewaarde wijzigingen

en: Saved entity
nl: Opgeslagen object

en: Log view text (debug)
nl: Tekstkleur logboek (debug)

en: Log view text (error)
nl: Tekstkleur logboek (fout)

en: Log view text (info)
nl: Tekstkleur logboek (info)

en: Log view text (warning)
nl: Tekstkleur logboek (waarschuwing)

en: Tag added
nl: Tag toegevoegd

en: Tag changed
nl: Tag gewijzigd

en: Tag removed
nl: Tag verwijderd

en: View release on MusicBrainz
nl: Uitgave op MusicBrainz bekijken

en: Common images on all tracks
nl: Nummers hebben dezelfde afbeeldingen

en: Tracks contain different images
nl: Nummers hebben verschillende afbeeldingen

en: Show more details
nl: Meer details

en: New Cover Art
nl: Nieuwe afbeelding

en: Original Cover Art
nl: Huidige afbeelding

en: All supported image formats
nl: Alle ondersteunde afbeeldingsindelingen

en: Show more details…
nl: Meer details …

en: Keep original cover art
nl: Originele afbeelding behouden

en: Choose local file…
nl: Selecteer een lokaal bestand …

en: Replace front cover art
nl: Afbeelding van de voorkant vervangen

en: Append front cover art
nl: Afbeelding van de voorkant toevoegen

en: YYYY-MM-DD
nl: JJJJ-MM-DD

en: YYYY
nl: JJJJ

en: &Load selected files
nl: Geselecteerde bestanden &laden

en: &Move tagged files here
nl: Getagde bestanden hierheen &verplaatsen

en: Show &hidden files
nl: &Verborgen bestanden tonen

en: &Set as starting directory
nl: Als &standaardmap instellen

en: Existing Cover
nl: Bestaande afbeelding

en: New Cover
nl: Nieuwe afbeelding

en: Cover
nl: Afbeelding

en: Double-click to open in external viewer
    Temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
nl: Dubbelklikken om in een extern programma te openen
    Tijdelijk bestand: %(tempfile)s
    Bron: %(sourcefile)s

en: Missing temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
nl: Ontbrekend tijdelijk bestand: %(tempfile)s
    Bron: %(sourcefile)s

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Format:
nl: Indeling:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Length:
nl: Duur:

en: Bitrate:
nl: Bitsnelheid:

en: Sample rate:
nl: Bemonsteringsfrequentie:

en: Bits per sample:
nl: Bits per monster:

en: Channels:
nl: Kanalen:

en: Artist:
nl: Artiest:

en: Disc %d
nl: Medium %d

en: Tracklist:
nl: Nummerlijst:

en: Album Info
nl: Uitgave-informatie

en: Track Info
nl: Informatie over het nummer

en: %i file in this track | %i files in this track
nl[0]: %i bestand aan dit nummer gekoppeld
nl[1]: %i bestanden aan dit nummer gekoppeld

en: Cluster Info
nl: Clusterinformatie

en: Estimated Time
nl: Geschatte duur

en: Files
nl: Bestanden

en: Pending files
nl: Bestanden in behandeling

en: Pending requests
nl: Verzoeken in behandeling

en: %i image | %i images
nl[0]: %i afbeelding
nl[1]: %i afbeeldingen

en: %i image not in all tracks | %i different images among tracks
nl[0]: %i afbeelding niet in alle nummers
nl[1]: %i verschillende afbeeldingen in de nummers

en: Title
nl: Titel

en: Length
nl: Lengte

en: Album Artist
nl: Albumartiest

en: Composer
nl: Componist

en: Disc Subtitle
nl: Mediumondertitel

en: Track No.
nl: Nummerpositie

en: Disc No.
nl: Mediumnummer

en: Catalog No.
nl: Catalogusnummer

en: Media
nl: Medium

en: Fingerprint status
nl: Vingerafdrukstatus

en: Original Release Date
nl: Originele uitgavedatum

en: Release Date
nl: Uitgavedatum

en: Bad match
nl: Bijna geen overeenkomsten

en: Poor match
nl: Weinig overeenkomsten

en: Ok match
nl: Redelijk veel overeenkomsten

en: Good match
nl: Veel overeenkomsten

en: Great match
nl: Heel veel overeenkomsten

en: Excellent match
nl: Bijna compleet hetzelfde

en: Restore default columns
nl: Standaardkolommen herstellen

en: Lock columns
nl: Kolommen vastzetten

en: &Expand all
nl: &Alles uitklappen

en: &Collapse all
nl: Alles &inklappen

en: Select &all
nl: &Alles selecteren

en: &Other versions
nl: &Andere versies

en: Loading…
nl: Laden …

en: Show &more details…
nl: &Meer details …

en: &Other versions (%d)
nl: &Andere versies (%d)

en: Collections
nl: Collecties

en: P&lugins
nl: P&lug-ins

en: &Run scripts
nl: &Scripts uitvoeren

en: file view
nl: bestandsoverzicht

en: Contains unmatched files and clusters
nl: Bevat niet-overeenkomende bestanden en clusters

en: album view
nl: uitgave-overzicht

en: Contains albums and matched files
nl: Bevat uitgaven en overeenkomende bestanden

en: Processing error(s): See the Errors tab in the Album Info dialog
nl: Verwerkingsfout(en): zie het tabblad “Foutmelding” in het venster “Uitgave-informatie”

en: Album modified and complete
nl: De uitgave is compleet en heeft wijzigingen

en: Album unchanged and complete
nl: De uitgave is compleet en heeft geen wijzigingen

en: Album modified
nl: De uitgave heeft wijzigingen

en: Album unchanged
nl: De uitgave heeft geen wijzigingen

en: Processing error(s): See the Errors tab in the Track Info dialog
nl: Verwerkingsfout(en): zie het tabblad “Foutmelding” in het venster “Informatie over het nummer”

en: Processing error(s): See the Errors tab in the File Info dialog
nl: Verwerkingsfout(en): zie het tabblad “Foutmelding” in het venster “Info”

en: Track saved
nl: Nummer opgeslagen

en: Pending
nl: In de wacht

en: Fingerprint has already been submitted
nl: De vingerafdruk is al ingediend

en: Unsubmitted fingerprint
nl: Niet-ingediende vingerafdruk

en: No fingerprint was calculated for this file, use "Scan" or "Generate AcoustID Fingerprints" to calculate the fingerprint.
nl: Voor dit bestand is geen vingerafdruk berekend. Gebruik “Scannen” of “AcoustID-vingerafdrukken aanmaken” om de vingerafdruk te berekenen.

en: Log
nl: Logboek

en: Verbosity
nl: Uitgebreidheid

en: String to highlight
nl: Tekenreeks om te markeren

en: Highlight
nl: Markeren

en: Clear Highlight
nl: Markering wissen

en: Clear Log
nl: Logboek wissen

en: Save As…
nl: Opslaan als …

en: Save Log View to File
nl: Logboek in bestand opslaan

en: File already exists, do you really want to save to this file?
nl: Dit bestand bestaat al, wil je het echt in dit bestand opslaan?

en: Failed to save Log View to file
nl: Logboek opslaan mislukt

en: Something prevented data to be written to '%s'
nl: Iets voorkwam dat gegevens naar ‘%s’ werden geschreven

en: Are you sure you want to clear the log?
nl: Weet je zeker dat je het logboek wil wissen?

en: Activity History
nl: Activiteitgeschiedenis

en: Unsaved Changes
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen

en: Are you sure you want to quit Picard?
nl: Weet je zeker dat je Picard wil afsluiten?

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
nl[0]: Er is %d niet-opgeslagen bestand. Bij het afsluiten van Picard gaan alle niet-opgeslagen gegevens verloren.
nl[1]: Er zijn %d niet-opgeslagen bestanden. Bij het afsluiten van Picard gaan alle niet-opgeslagen gegevens verloren.

en: &Quit Picard
nl: Picard &afsluiten

en: Ready
nl: Gereed

en: Picard listens on this port to integrate with your browser. When you "Search" or "Open in Browser" from Picard, clicking the "Tagger" button on the web page loads the release into Picard.
nl: Picard luistert naar deze poort om met je browser te integreren. Nadat je vanuit Picard op “Zoeken” of “Opzoeken in de browser” hebt geklikt, kan je een uitgave in Picard laden als je in je browser op “Tagger” klikt.

en: Listening on port %(port)d
nl: Luistert op poort %(port)d

en: AcoustID submission not configured
nl: AcoustID’s indienen niet geconfigureerd

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
nl: Je moet je API-sleutel voor AcoustID invoeren voor je vingerafdrukken kan versturen.

en: Open AcoustID options
nl: AcoustID-opties openen

en: &Options…
nl: &Opties …

en: Open &file naming script editor…
nl: &Bewerker voor bestandsnamenscripts openen …

en: &Cut
nl: &Knippen

en: &Paste
nl: &Plakken

en: &Help…
nl: &Hulp …

en: &About…
nl: &Info …

en: &Donate…
nl: &Doneren …

en: &Report a Bug…
nl: Een bug &rapporteren …

en: &Support Forum…
nl: &Ondersteuningsforum …

en: &Add Files…
nl: &Bestanden toevoegen

en: Add files to the tagger
nl: Bestanden aan de tagger toevoegen

en: Add Fold&er…
nl: &Map toevoegen

en: Add a folder to the tagger
nl: Een map aan de tagger toevoegen

en: Close Window
nl: Vester sluiten

en: &Save
nl: &Opslaan

en: Save selected files
nl: Geselecteerde bestanden opslaan

en: S&ubmit AcoustIDs
nl: AcoustID’s &versturen

en: Submit acoustic fingerprints
nl: Akoestische vingerafdrukken versturen

en: E&xit
nl: &Afsluiten

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Remove selected files/albums
nl: Geselecteerde bestanden/mappen verwijderen

en: Lookup in &Browser
nl: In de &browser opzoeken

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
nl: Het geselecteerde object op de website van MusicBrainz opzoeken

en: Submit cluster as release…
nl: Cluster als uitgave toevoegen …

en: Submit cluster as a new release to MusicBrainz
nl: Cluster als nieuwe uitgave aan MusicBrainz toevoegen

en: Submit file as standalone recording…
nl: Bestand als losse opname toevoegen …

en: Submit file as a new recording to MusicBrainz
nl: Bestand als nieuwe opname aan MusicBrainz toevoegen

en: Submit file as release…
nl: Bestand als uitgave toevoegen …

en: Submit file as a new release to MusicBrainz
nl: Bestand als nieuwe uitgave aan MusicBrainz toevoegen

en: Search for similar items…
nl: Naar soortgelijke objecten zoeken …

en: Similar items
nl: Soortgelijke objecten

en: View similar releases or recordings and optionally choose a different one
nl: Naar soortgelijke uitgaven of opnamen zoeken, zodat je een andere kunt kiezen

en: Search for similar albums…
nl: Naar soortgelijke uitgaven zoeken …

en: View similar releases and optionally choose a different release
nl: Naar soortgelijke uitgaven zoeken, zodat je een andere kan kiezen

en: Search for similar tracks…
nl: Naar soortgelijke nummers zoeken …

en: View similar tracks and optionally choose a different release
nl: Naar soortgelijke nummers zoeken, zodat je een andere uitgave kan kiezen.

en: Show &other album versions…
nl: &Andere versies van de uitgave zoeken …

en: File &Browser
nl: &Bestandsbrowser

en: &Cover Art
nl: &Hoesafbeelding

en: &Actions
nl: &Acties

en: Search
nl: &Zoeken

en: Lookup &CD…
nl: &Cd opzoeken …

en: Lookup the details of the CD in your drive
nl: Details van de cd in je cd-speler opzoeken.

en: &Scan
nl: &Scannen

en: Use AcoustID audio fingerprint to identify the files by the actual music, even if they have no metadata
nl: AcoustID-vingerafdrukken gebruiken om muziek aan de hand van het geluid te identificeren, zelfs als ze geen tags hebben.

en: Identify the file using its AcoustID audio fingerprint
nl: Het bestand aan de hand van zijn vingerafdruk identificeren

en: &Generate AcoustID Fingerprints
nl: AcoustID-&vingerafdrukken aanmaken

en: Generate Fingerprints
nl: Vingerafdrukken aanmaken

en: Generate the AcoustID audio fingerprints for the selected files without doing a lookup
nl: AcoustID-audiovingerafdrukken voor de geselecteerde bestanden aanmaken, zonder ze op te zoeken

en: Generate the AcoustID audio fingerprints for the selected files
nl: AcoustID-audiovingerafdrukken voor de geselecteerde bestanden aanmaken

en: Cl&uster
nl: &Clusteren

en: Cluster files into album clusters
nl: Bestanden naar uitgave clusteren

en: &Lookup
nl: &Opzoeken

en: Lookup selected items in MusicBrainz
nl: Geselecteerde object in MusicBrainz opzoeken

en: &Info…
nl: &Info …

en: &Refresh
nl: &Herladen

en: &Rename Files
nl: Bestanden &hernoemen

en: &Move Files
nl: Bestanden &verplaatsen

en: Save &Tags
nl: &Tags opslaan

en: Tags From &File Names…
nl: &Tags uit bestandsnamen halen …

en: Parse File Names…
nl: Bestandsnamen gebruiken …

en: Set tags based on the file names
nl: Tags aan de hand van de bestandsnamen invullen

en: &Open My Collections in Browser
nl: Mijn Collecties in de browser &openen

en: View &Error/Debug Log
nl: Fout- en debug&logboek bekijken

en: View Activity &History
nl: &Activiteitengeschiedenis bekijken

en: Open in &Player
nl: &Nummer luisteren

en: Play the file in your default media player
nl: Bestand in de standaard mediaspeler afspelen

en: Open Containing &Folder
nl: De bijbehorende &map openen

en: Open the containing folder in your file explorer
nl: De bijbehorende map in je verkenner openen

en: &Check for Update…
nl: &Zoek naar nieuwe versies …

en: From CD ripper &log file…
nl: Met &logboekbestand van cd-ripper …

en: &File
nl: &Bestand

en: &Edit
nl: B&ewerken

en: &View
nl: Bee&ld

en: &Options
nl: &Opties

en: &Select file naming script
nl: Bestandsnamenscript &selecteren

en: &Enable/disable profiles
nl: Profielen &in- en uitschakelen

en: &Tools
nl: &Hulpmiddelen

en: &Help
nl: &Hulp

en: Actions
nl: Acties

en: Track
nl: Nummer

en: &Advanced search
nl: Ge&avanceerde zoekfunctie

en: &Builtin search
nl: Inge&bouwde zoekfunctie

en: All supported formats
nl: Alle ondersteunde indelingen

en: Adding multiple directories from '%(directory)s' …
nl: Meerdere mappen uit ‘%(directory)s’ worden toegevoegd …

en: Adding directory: '%(directory)s' …
nl: De map ‘%(directory)s’ wordt toegevoegd …

en: Configuration Required
nl: Configuratie vereist

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
nl: Het gebruik van audiovingerafdrukken is nog niet ingesteld. Wil je dat nu instellen?

en: Browser integration not enabled
nl: Browserintegratie niet ingeschakeld

en: Submitting releases to MusicBrainz requires the browser integration to be enabled. Do you want to enable the browser integration now?
nl: Om uitgaven aan MusicBrainz toe te voegen, moet browserintegratie zijn ingeschakeld. Wil je dat nu inschakelen?

en: %(filename)s (error: %(error)s)
nl: %(filename)s (fout: %(error)s)

en: %(filename)s (%(similarity)d%%) (error: %(error)s)
nl: %(filename)s (%(similarity)d%%) (fout: %(error)s)

en: Authentication Required
nl: Machtiging vereist

en: Picard needs authorization to access your personal data on the MusicBrainz server. Would you like to log in now?
nl: Picard heeft een machtiging nodig om toegang tot je persoonlijke gegevens op de server van MusicBrainz te krijgen. Wil je je nu aanmelden?

en: Authentication failed
nl: Aanmelden mislukt

en: Login failed: %s
nl: Aanmelden mislukt: %s

en: (different across %d item) | (different across %d items)
nl[0]: (verschilt bij %d nummer)
nl[1]: (verschilt bij %d nummers)

en: (missing from %d item) | (missing from %d items)
nl[0]: (ontbreekt bij %d nummer)
nl[1]: (ontbreekt bij %d nummers)

en: metadata view
nl: overzicht van metadata

en: Displays original and new tags for the selected files
nl: Toont originele en nieuwe tags van de geselecteerde bestanden

en: Original Value
nl: Originele waarde

en: New Value
nl: Nieuwe waarde

en: Add New Tag…
nl: Nieuwe tag toevoegen …

en: Show Changes First
nl: Veranderingen bovenaan tonen

en: Edit…
nl: &Bewerken …

en: Add to 'Preserve Tags' List
nl: Deze tag voortaan behouden

en: Remove from 'Preserve Tags' List
nl: Deze tag niet meer behouden

en: Use Original Value | Use Original Values
nl[0]: Gebruik de originele waarde
nl[1]: Originele waarden gebruiken

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: <p><strong>Changes made by Picard are not reversible.</strong></p><p>Picard is a very flexible music tagging tool which can rename your files and overwrite the tags. We <strong>strongly recommend</strong> that you:</p><ul><li>read the <a href='{documentation_url}'>User Guide</a> (also available from the Help menu)</li><li>test with copies of your music and work in small batches</li></ul><p>Picard is open source software written by volunteers. It is provided as-is and with no warranty.</p>
nl: <p><strong>De wijzigingen die je met Picard maakt, kunnen niet ongedaan worden gemaakt.</strong></p><p>Picard is een heel flexibele app voor het taggen en hernoemen van bestanden. We raden <strong>dringend</strong> aan om:</p><ul><li>de <a href='{documentation_url}'>handleiding</a> te lezen (ook te vinden via het hulpmenu)</li><li>eerst te testen met kopieën van je bestanden en niet te veel bestanden in één keer te bewerken</li></ul><p>Picard is openbronsoftware, geschreven door vrijwilligers. Het wordt in de huidige staat en zonder garantie aangeboden.</p>

en: Show this message again the next time you start Picard.
nl: Toon dit bericht ook de volgende keer dat Picard wordt geopend.

en: New User Warning
nl: Waarschuwing voor nieuwe gebruikers

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
nl: Server %s vereist dat je bent ingelogd. Voer je gebruikersnaam en wachtwoord in.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
nl: Proxy %s vereist dat je bent ingelogd. Voer je gebruikersnaam en wachtwoord in.

en: Internal player: The format of a media resource isn't (fully) supported
nl: Interne speler: de indeling van de mediabron wordt niet (volledig) ondersteund

en: Internal player: There are not the appropriate permissions to play a media resource
nl: Interne speler: de juiste machtigingen voor het afspelen van een mediabron ontbreken

en: Internal player: A valid playback service was not found, playback cannot proceed
nl: Interne speler: geen geldige afspeeldienst gevonden, het medium kan niet worden afgespeeld

en: Internal player: error, code=%(code)d, msg=%(message)s
nl: Interne speler: fout, code=%(code)d, msg=%(message)s

en: Player
nl: Speler

en: Play
nl: Afspelen

en: Play selected files
nl: Geselecteerde bestanden afspelen

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Pause or resume current playback
nl: Afspelen pauzeren of hervatten

en: Change playback speed
nl: Afspeelsnelheid veranderen

en: Playback speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Change audio volume
nl: Volume veranderen

en: Audio volume
nl: Volume

en: Perform this check again the next time you start Picard.
nl: Voer deze controle de volgende keer dat je Picard start weer uit.

en: Picard Plugins Update
nl: Plug-ins bijwerken

en: There is an update available for one of your currently installed plugins: | There are updates available for your currently installed plugins:
nl[0]: Een van je geïnstalleerde plug-ins kan worden bijgewerkt:
nl[1]: Een paar van je geïnstalleerde plug-ins kunnen worden bijgewerkt:

en: Do you want to update the plugin now? | Do you want to update the plugins now?
nl[0]: Wil je de plug-in nu bijwerken?
nl[1]: Wil je de plug-ins nu bijwerken?

en: plus {extra_file_count:,d} other plugin. | plus {extra_file_count:,d} other plugins.
nl[0]: inclusief nog {extra_file_count:,d} plug-in.
nl[1]: inclusief nog {extra_file_count:,d} plug-ins.

en: Failed to submit rating for track '%(track_title)s' due to server error %(error)d
nl: De waardering voor het nummer ‘%(track_title)s’ kon vanwege de serverfout %(error)d niet worden ingediend

en: overwrite existing metadata (tags) within the file | overwrite existing metadata (tags) within the files
nl[0]: bestaande metagegevens (tags) in het bestand overschrijven
nl[1]: bestaande metagegevens (tags) in de bestanden overschrijven

en: rename the file | rename the files
nl[0]: het bestand hernoemen
nl[1]: de bestanden hernoemen

en: move the file to a different location | move the files to a different location
nl[0]: bestand verplaatsen
nl[1]: bestanden verplaatsen

en: You are about to save {file_count:,d} file and this will: | You are about to save {file_count:,d} files and this will:
nl[0]: Je gaat een bestand opslaan. Dit zal:
nl[1]: Je gaat {file_count:,d} bestanden opslaan. Dit zal:

en: <strong>This action cannot be undone.</strong> Do you want to continue?
nl: <strong>Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.</strong> Wil je doorgaan?

en: There are no actions selected. No changes will be saved.
nl: Er zijn geen handelingen geselecteerd, dus er worden geen wijzigingen opgeslagen.

en: Don't show this warning again.
nl: Deze waarschuwing niet meer tonen.

en: File Save Warning
nl: Bestanden opslaan

en: Renaming options are disabled
nl: Opties voor hernoemen zijn uitgeschakeld

en: If you select files from the Cluster pane or Album pane prior to opening the Options screen, up to %u files will be randomly chosen from your selection as file naming examples.  If you have not selected any files, then some default examples will be provided.
nl: Als je voordat je het optievenster opent bestanden in het clusterpaneel of albumpaneel selecteert, worden tot %u bestanden uit die selectie willekeurig als voorbeeld voor de bestandsnamen gekozen. Als je geen bestanden hebt geselecteerd, worden standaardvoorbeelden gebruikt.

en: Reload up to %u items chosen at random from files selected in the main window
nl: Herlaad tot %u bestanden die willekeurig uit de geselecteerde bestanden in het hoofdvenster zijn gekozen

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: File naming script editor
nl: Bewerker voor bestandsnamenscripts

en: Reset
nl: Terugzetten

en: Make It So!
nl: Oké

en: &Import a script file
nl: Een scriptbestand &importeren

en: Import a file as a new script
nl: Een bestand als nieuw script importeren

en: &Export a script file
nl: Een scriptbestand &exporteren

en: Export the script to a file
nl: Het script naar een bestand exporteren

en: &Reset all scripts
nl: Alle scripts &terugzetten

en: Reset all scripts to the saved values
nl: Alle scripts naar de opgeslagen waarden terugzetten

en: &Save and exit
nl: &Opslaan en afsluiten

en: Save changes to the script settings and exit
nl: Veranderingen in het script opslaan en bewerker verlaten

en: E&xit without saving
nl: &Sluiten zonder opslaan

en: Close the script editor without saving changes
nl: De scriptbewerkers sluiten zonder veranderingen op te slaan

en: View/Edit Script &Metadata
nl: &Metadata van script bekijken/bewerken

en: Display the details for the script
nl: Informatie over het script weergeven

en: Add a &new script
nl: &Nieuw script toevoegen

en: &Copy the current script
nl: Het huidige script &kopiëren

en: Save a copy of the script as a new script
nl: Een kopie van het script als nieuw script opslaan

en: &Delete the current script
nl: Het huidige script &verwijderen

en: Delete the script
nl: Het script verwijderen

en: &Reload random example files
nl: &Nieuwe willekeurige voorbeeldbestanden laden

en: &Show documentation
nl: &Documentatie weergeven

en: View the scripting documentation in a sidebar
nl: De documentatie over scripts in een zijbalk bekijken

en: &Scripting documentation…
nl: &Documentatie over scripts …

en: Open the scripting documentation in your browser
nl: De documentatie over scripts in je browser openen

en: Empty / blank script
nl: Leeg/blanco script

en: At least one unsaved script has been attached to an option profile.
    
       Profile: {profile_title}
       Script: {old_script_title}
    
    Continuing without saving will reset the selected script in the profile to:
    
       {new_script_title}
    
    Are you sure that you want to continue?
nl: Er is ten minste één script aan een optieprofiel gekoppeld.
    
      Profiel: {profile_title}
      Script: {old_script_title}
    
    Als je zonder opslaan verdergaat, wordt het geselecteerde script in het profiel teruggezet naar:
    
      {new_script_title}
    
    Weet je zeker dat je door wil gaan?

en: There is already a script with that title.
nl: Er is al een script met die naam.

en: The script title must not be empty.
nl: De naam van het script mag niet leeg zijn.

en: Error Deleting Script
nl: Fout bij het verwijderen van het script

en: The script could not be deleted because it is used in one of the user profiles.
    
    Profile: %s
nl: Het script kon niet worden verwijderd, omdat het in een van de gebruikersprofielen wordt gebruikt.
    
    Profiel: %s

en: Are you sure that you want to delete the script?
nl: Weet je zeker dat je het script wil verwijderen?

en: File Error
nl: Bestandsfout

en: A script named "{script_name}" already exists.
    
    Do you want to overwrite it, add as a copy or cancel?
nl: Er bestaat al een script met de naam “{script_name}”.
    
    Wil je dat script overschrijven, een kopie toevoegen of annuleren?

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Copy
nl: Kopiëren

en: The file naming format must not be empty.
nl: Het veld voor de bestandsnaam mag niet leeg zijn.

en: Script Details
nl: Informatie over het script

en: There are unsaved changes to the current metadata.
    
    Do you want to continue and lose these changes?
nl: De huidige metadata bevatten niet-opgeslagen wijzigingen.
    
    Wil je verdergaan en deze wijzigingen verwerpen?

en: Script error in "%(script)s": %(message)s
nl: Scriptfout in “%(script)s”: %(message)s

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: About Picard
nl: Over Picard

en: CD Lookup
nl: Cd opzoeken

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
nl: De volgende uitgaven op MusicBrainz komen met de cd overeen:

en: No matching releases found for this disc.
nl: Geen overeenkomende uitgaven gevonden voor dit medium.

en: Submit disc ID
nl: Disc-ID indienen

en: &Load into Picard
nl: In Picard &laden

en: &Submit disc ID
nl: Disc-ID &indienen

en: &Cancel
nl: A&nnuleren

en: Edit Tag
nl: Tag bewerken

en: Edit value
nl: Waarde wijzigen

en: Add value
nl: Waarde toevoegen

en: Remove value
nl: Waarde verwijderen

en: Move selected value up
nl: Geselecteerde waarde omhoog

en: Move selected value down
nl: Geselecteerde waarde omlaag

en: Exception Language Script Selector
nl: Te negeren schriften selecteren

en: Selected Scripts
nl: Geselecteerde schriften

en: Selected language script match threshold:
nl: Drempel voor overeenkomst geselecteerd schrift:

en: Move selected language script up
nl: Geselecteerd schrift omhoog bewegen

en: Add to selected language scripts
nl: Aan geselecteerde schriften toevoegen

en: Remove selected language script
nl: Van geselecteerde schriften verwijderen

en: Move selected language script down
nl: Geselecteerde schrift omlaag bewegen

en: Available Language Scripts
nl: Beschikbare schriften

en: &Error
nl: &Foutmelding

en: A&rtwork
nl: A&fbeeldingen

en: Form
nl: Formulier

en: Locale Selector
nl: Talen selecteren

en: Selected Locales
nl: Geselecteerde talen

en: Move selected locale up
nl: Geselecteerde taal omhoog

en: Add to selected locales
nl: Aan geselecteerde talen toevoegen

en: Remove selected locale
nl: Geselecteerde taal verwijderen

en: Move selected locale down
nl: Geselecteerde taal omlaag

en: Available Locales
nl: Beschikbare talen

en: Options
nl: Opties

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Ignore file paths matching the following regular expression:
nl: Bestandspaden negeren als ze met de volgende reguliere expressie overeenkomen:

en: Ignore track duration difference under this number of seconds
nl: Verschillen korter dan dit aantal seconden bij het vergelijken van nummers negeren:

en: Ignore the following tracks when determining whether a release is complete
nl: Deze nummers negeren bij het bepalen of een uitgave compleet is:

en: Video tracks
nl: Video’s

en: Data tracks
nl: Datanummers

en: Pregap tracks
nl: Pregapnummers

en: Silent tracks
nl: Geluidloze nummers

en: Tags to ignore for comparison:
nl: Tags die bij de vergelijking moeten worden genegeerd:

en: Profiles Attached to Options
nl: Profielen voor de opties

en: CD-ROM device to use for lookups:
nl: Cd-station voor het opzoeken van cd’s:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
nl: Standaard cd-station voor het opzoeken van cd’s:

en: Use the following file name for images:
nl: De volgende bestandsnaam voor afbeeldingen gebruiken:

en: Overwrite the file if it already exists
nl: Bestaande bestanden overschrijven

en: Cover Art Providers
nl: Bronnen voor afbeeldingen

en: Reorder Priority:
nl: Prioriteit aanpassen:

en: Move selected item up
nl: Verplaatst het element omhoog

en: Move selected item down
nl: Verplaatst het element omlaag

en: Audio Fingerprinting
nl: Audiovingerafdrukken

en: Do not use audio fingerprinting
nl: Geen vingerafdrukken gebruiken

en: Use AcoustID
nl: AcoustID gebruiken

en: AcoustID Settings
nl: AcoustID-instellingen

en: Ignore existing AcoustID fingerprints
nl: Bestaande AcoustID’s negeren

en: Save AcoustID fingerprints to file tags
nl: AcoustID-vingerafdrukken in bestandstags opslaan

en: Maximum threads to use for calculator:
nl: Maximumaantal threads voor de calculator:

en: Fingerprint calculator:
nl: Vingerafdrukcalculator:

en: Browse…
nl: Bladeren …

en: Download…
nl: Downloaden …

en: API key:
nl: API-sleutel:

en: Get API key…
nl: API-sleutel verkrijgen …

en: MusicBrainz Server
nl: MusicBrainz-server

en: You have configured an unofficial MusicBrainz server. By default submissions of releases, recordings and disc IDs will go to the primary database on musicbrainz.org.
nl: Je hebt een onofficiële MusicBrainz-server geconfigureerd. Standaard worden uitgaven, opnames en disc-ID’s bij de primaire databank op musicbrainz.org ingediend.

en: Submit data to the configured server
nl: Data bij de geconfigureerde server indienen

en: Port:
nl: Poort:

en: Server address:
nl: Serveradres:

en: Log in
nl: Aanmelden

en: Log out
nl: Afmelden

en: Update Checking
nl: Versiecontrole

en: Days between checks:
nl: Aantal dagen tussen controles:

en: Updates to check:
nl: Zoek naar de volgende versies:

en: Fall back on album's artists genres if no genres are found for the release or release group
nl: Op de genres van de albumartiest terugvallen als er voor de uitgave(groep) geen genres zijn gevonden

en: Minimal genre usage:
nl: Minimaal gebruik van het genre:

en: Maximum number of genres:
nl: Maximumaantal genres:

en: Join multiple genres with:
nl: Meerdere genres samenvoegen met:

en: Genres or folksonomy tags to include or exclude, one per line:
nl: Genres of folksonomietags die moeten worden in- of uitgesloten (één per regel):

en: Playground for genres or folksonomy tags filters (cleared on exit):
nl: Speelplaats voor filters met genres en folksonomietags (wordt bij het afsluiten gewist):

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: User interface language:
nl: Weergavetaal:

en: User interface color theme:
nl: Thema voor de gebruikersinterface:

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Use advanced query syntax
nl: Geavanceerde zoeksyntaxis gebruiken

en: Show the new user dialog when starting Picard
nl: Bij het opstarten van Picard de melding voor nieuwe gebruikers tonen

en: Begin browsing in the following directory:
nl: Met bladeren in de volgende map beginnen:

en: Colors
nl: Kleuren

en: Customize Action Toolbar
nl: Actiewerkbalk aanpassen

en: Add a new button to Toolbar
nl: Voegt een nieuwe knop aan de werkbalk toe

en: Add Action
nl: Knop toevoegen

en: Insert a separator
nl: Voegt een scheidingsteken toe

en: Add Separator
nl: Scheidingsteken toevoegen

en: Remove button from toolbar
nl: Verwijdert een element uit de werkbalk

en: Show the below tags above all other tags in the metadata view
nl: De volgende tags bovenin het overzicht van metadata tonen

en: Configuration File:
nl: Configuratiebestand:

en: Open folder
nl: Map openen

en: Load Backup
nl: Back-up laden

en: Save Backup
nl: Back-up opslaan

en: Remove selected options
nl: Geselecteerde opties verwijderen

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Thresholds
nl: Drempels

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
nl: Minimale overeenkomst voor het koppelen van bestanden aan nummers:

en: Minimal similarity for file lookups:
nl: Minimale overeenkomst voor het opzoeken van bestanden:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
nl: Minimale overeenkomst voor het opzoeken van clusters:

en: Translate artist names to these locales where possible:
nl: Artiestennamen indien mogelijk naar deze talen vertalen:

en: Select…
nl: Selecteren …

en: Ignore artist name translation for these language scripts:
nl: Het vertalen van artiestennamen voor deze schriften uitschakelen:

en: Use track relationships
nl: Nummerrelaties gebruiken

en: Custom Fields
nl: Aangepaste velden

en: Various artists:
nl: Diverse artiesten:

en: Standalone recordings:
nl: Losse opnamen:

en: Default
nl: Standaard

en: Web Proxy
nl: Webproxy

en: HTTP
nl: Http

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Request timeout in seconds:
nl: Maximale wachttijd voor verzoeken in seconden:

en: Browser Integration
nl: Browserintegratie

en: Default listening port:
nl: Standaard luisterpoort:

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Name
nl: Naam

en: Version
nl: Versie

en: Install plugin…
nl: Plug-ins installeren …

en: Open plugin folder
nl: Plug-inmap openen

en: Reload List of Plugins
nl: Lijst met plug-ins herladen

en: Option Profile(s)
nl: Optieprofiel(en)

en: Move profile up
nl: Profiel omhoog verplaatsen

en: Move profile down
nl: Profiel omlaag verplaatsen

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
nl: Picard slaat het e-mailadres van de gebruiker samen met zijn waardering op. Zo kunnen verschillende waarderingen van verschillende gebruikers in de bestanden worden opgeslagen. Vul hier het e-mailadres in dat je voor het opslaan van je waarderingen wil gebruiken.

en: Add to preferred release countries
nl: Aan landen met voorrang toevoegen

en: Remove from preferred release countries
nl: Van landen met voorrang verwijderen

en: Add to preferred release formats
nl: Aan media met voorrang toevoegen

en: Remove from preferred release formats
nl: Van media met voorrang verwijderen

en: Move files when saving
nl: Bestanden bij het opslaan verplaatsen

en: Destination directory:
nl: Doelmap:

en: Move additional files (case insensitive):
nl: Ook deze bestanden verplaatsen (niet hoofdlettergevoelig):

en: Rename files when saving
nl: Bestanden bij het opslaan een andere naam geven

en: Selected file naming script:
nl: Geselecteerd bestandsnamenscript:

en: Edit file naming script…
nl: Bestandsnamenscript bewerken …

en: Files will be named like this:
nl: Bestanden worden zo opgeslagen:

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Reload examples
nl: Voorbeelden herladen

en: Customize…
nl: Aanpassen …

en: Allow paths longer than 259 characters
nl: Bestandspaden langer dan 259 tekens toestaan

en: Replace directory separators with:
nl: Scheidingstekens voor mappen vervangen door:

en: Enable Tagger Script(s)
nl: Tagscript(s) inschakelen

en: Tagger scripts that have been activated below will be executed automatically for each track of a release loaded from MusicBrainz.
nl: Hieronder ingeschakelde tagscripts worden automatisch uitgevoerd voor elk nummer op een uitgave die van MusicBrainz is geladen.

en: Enter your tagger script here.
nl: Voer hier je taggerscript in.

en: Move tagger script up
nl: Tagscript omhoog

en: Move tagger script down
nl: Tagscript omlaag

en: Add new tagger script
nl: Nieuw tagscript toevoegen

en: Remove the selected tagger script
nl: Het geselecteerde tagscript verwijderen

en: Remove tagger script
nl: Tagscript verwijderen

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Write tags to files
nl: Tags naar bestanden schrijven

en: Before Tagging
nl: Vóór het taggen

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
nl: Deze tags behouden in plaats van ze te wissen of met gegevens van MusicBrainz te overschrijven:

en: AAC files
nl: AAC-bestanden

en: Picard can save APEv2 tags to pure AAC files, which by default do not support tagging. APEv2 tags in AAC are supported by some players, but players not supporting AAC files with APEv2 tags can have issues loading and playing those files. To deal with this you can choose whether to save tags to those files.
nl: Picard kan APEv2-tags opslaan in pure AAC-bestanden, die normaal geen tags ondersteunen. Een aantal spelers ondersteunt APEv2-tags in AAC-bestanden, maar andere spelers kunnen problemen met het laden en afspelen van dit soort bestanden hebben. Daarom kan je kiezen of Picard tags in deze bestanden opslaat.

en: Save APEv2 tags
nl: APEv2-tags opslaan

en: Do not save tags
nl: Geen tags opslaan

en: AC3 files
nl: AC3-bestanden

en: Picard can save APEv2 tags to pure AC3 files, which by default do not support tagging. APEv2 tags in AC3 are supported by some players, but players not supporting AC3 files with APEv2 tags can have issues loading and playing those files. To deal with this you can choose whether to save tags to those files.
nl: Picard kan APEv2-tags opslaan in pure AC3-bestanden, die normaal geen tags ondersteunen. Een aantal spelers ondersteunt APEv2-tags in AC3-bestanden, maar andere spelers kunnen problemen met het laden en afspelen van dit soort bestanden hebben. Daarom kan je kiezen of Picard tags in deze bestanden opslaat.

en: ID3v2 Version
nl: ID3v2-versie

en: Join multiple ID3v2.3 tags with:
nl: Meerdere ID3v2.3-tags samenvoegen met:

en: <html><head/><body><p>Default is '/' to maintain compatibility with previous Picard releases.</p><p>New alternatives are ';_' or '_/_' or type your own. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Standaard is ‘/’ om compatibiliteit te behouden met eerdere versies van Picard</p><p>Nieuwe alternatieven zijn ‘;_’ of ‘_/_’ of je eigen voorkeur. </p></body></html>

en: Also include ID3v1 tags in the files
nl: Ook ID3v1-tags aan de bestanden toevoegen

en: WAVE files
nl: WAVE-bestanden

en: Picard will tag WAVE files using ID3v2 tags. This is not supported by all software. For compatibility with software which does not support ID3v2 tags in WAVE files additional RIFF INFO tags can be written to the files. RIFF INFO has only limited support for tags and character encodings.
nl: Picard slaat WAVE-bestanden op met ID3v2-tags. Deze combinatie wordt niet door alle software ondersteund. Voor software die dit niet ondersteunt, kan Picard ook RIFF INFO-tags in de WAVE-bestanden opslaan. RIFF INFO heeft beperkte ondersteuning voor tags en tekencodering.

en: Also include RIFF INFO tags in the files
nl: Ook RIFF INFO-tags aan bestanden toevoegen

en: Authentication required
nl: Aanmelding vereist

en: Download only cover art images matching selected types
nl: Alleen de volgende types afbeeldingen downloaden:

en: Select types…
nl: Types selecteren …

en: Only use images of the following size:
nl: Alleen afbeeldingen van de volgende grootte gebruiken:

en: Download only approved images
nl: Alleen goedgekeurde afbeeldingen downloaden

en: Local cover art files match the following regular expression:
nl: Lokale afbeeldingen komen overeen met de volgende reguliere expressie:

en: First group in the regular expression, if any, will be used as type, ie. cover-back-spine.jpg will be set as types Back + Spine. If no type is found, it will default to Front type.
nl: De eerste groep in de reguliere expressie zal, indien aanwezig, als type worden gebruikt. Bijvoorbeeld: cover-back-spine.jpg zal worden ingesteld als Achterkant + Rug. Als er geen type wordt gevonden, wordt automatisch Voorkant gebruikt.

en: Select the file naming script to load into the editor
nl: Selecteer het bestandsnamenscript dat je in de bewerker wil openen

en: Title:
nl: Titel:

en: File Naming Script Metadata
nl: Metadata over het bestandsnamenscript

en: Version number of the file naming script.
nl: Versienummer van het bestandsnamenscript.

en: Last Updated:
nl: Laatst bijgewerkt op:

en: Date and time the file naming script was last updated (UTC).
nl: De datum en het tijdstip waarop het bestandsnamenscript voor het laatst is bijgewerkt (UTC).

en: Now
nl: Nu

en: Author:
nl: Auteur:

en: Version:
nl: Versie:

en: License:
nl: Licentie:

en: License under which the file naming script is available.
nl: De licentie waarmee het bestandsnamenscript beschikbaar is.

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Brief description of the file naming script, including any required plugins.
nl: Een korte beschrijving van het script, waaronder benodigde plug-ins.

en: The author of the file naming script.
nl: De auteur van het bestandsnamenscript.

en: Scripting Documentation
nl: Documentatie over scripts

en: Convert File Names to Tags
nl: Bestandsnamen naar tags converteren

en: Replace underscores with spaces
nl: Lage streepjes door spaties vervangen

en: &Preview
nl: &Voorbeeldweergave

en: Add new tag
nl: Nieuwe tag toevoegen

en: Move tag up
nl: Tag omhoog verplaatsen

en: Move tag down
nl: Tag omlaag verplaatsen

en: Remove selected tags
nl: Geselecteerde tags verwijderen

en: Remove tags
nl: Tags verwijderen

en: Character
nl: Karakter

en: Replacement
nl: Vervanging

en: Clos&e
nl: Sluit&en

en: Regex Error
nl: Regex-fout

en: &Restore all Defaults
nl: &Alle instellingen herstellen

en: Reset all of Picard's settings
nl: Zet alle instellingen terug naar de standaard

en: Reset all settings for current option page
nl: Zet de instellingen van deze pagina terug naar de standaard

en: Attached Profiles
nl: Profielen

en: Show which profiles are attached to the options on this page
nl: Tonen welke profielen opties op deze pagina bevatten

en: The options on this page are not currently available to be managed using profiles.
nl: De opties op deze pagina kunnen nog niet met profielen worden ingesteld.

en: Unknown profile
nl: Onbekend profiel

en: This option will be saved to profile: %s
nl: Deze optie wordt opgeslagen in het profiel: %s

en: Unexpected error
nl: Onverwachte fout

en: You are about to reset your options for this page.
nl: Je staat op het punt de instellingen op deze pagina naar de standaardwaarden te herstellen.

en: Warning! This will reset all of your settings.
nl: Waarschuwing! Dit zet al je instellingen terug naar de standaardwaarden.

en: Confirm Reset
nl: Terugzetten bevestigen

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: Option
nl: Optie

en: Profiles Attached to Options in %s Section
nl: Profielen voor de opties in het venster %s

en:  [Enabled]
nl:  [Ingeschakeld]

en: None
nl: Geen

en: Fingerprinting
nl: Vingerafdrukken

en: Please select a valid fpcalc executable.
nl: Selecteer een geldig uitvoerbaar bestand voor fpcalc.

en: Invalid fpcalc executable
nl: Ongeldig uitvoerbaar bestand voor fpcalc

en: Logged in as <b>%s</b>.
nl: Aangemeld als <b>%s</b>.

en: <html><head/><body>
    <p>Lines not starting with <b>-</b> or <b>+</b> are ignored.</p>
    <p>One expression per line, case-insensitive</p>
    <p>Examples:</p>
    <p><b>
    #comment<br/>
    !comment<br/>
    comment
    </b></p>
    <p><u>Strict filtering:</u></p>
    <p>
    <b>-word</b>: exclude <i>word</i><br/>
    <b>+word</b>: include <i>word</i>
    </p>
    <p><u>Wildcard filtering:</u></p>
    <p>
    <b>-*word</b>: exclude all genres ending with <i>word</i><br/>
    <b>+word*</b>: include all genres starting with <i>word</i><br/>
    <b>+wor?</b>: include all genres starting with <i>wor</i> and ending with an arbitrary character<br/>
    <b>+wor[dk]</b>: include all genres starting with <i>wor</i> and ending with <i>d</i> or <i>k</i><br/>
    <b>-w*rd</b>: exclude all genres starting with <i>w</i> and ending with <i>rd</i>
    </p>
    <p><u>Regular expressions filtering (Python re syntax):</u></p>
    <p><b>-/^w.rd+/</b>: exclude genres starting with <i>w</i> followed by any character, then <i>r</i> followed by at least one <i>d</i>
    </p>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Regels die niet met <b>-</b> of <b>+</b> beginnen, worden genegeerd.</p>
    <p>Eén expressie per regel, niet hoofdlettergevoelig</p>
    <p>Voorbeelden:</p>
    <p><b>
    #commentaar<br/>
    !commentaar<br/>
    commentaar
    </b></p>
    <p><u>Strikt filteren:</u></p>
    <p>
    <b>-woord</b>: <i>woord</i> uitsluiten<br/>
    <b>+woord</b>: <i>woord</i> gebruiken
    </p>
    <p><u>Met jokertekens filteren:</u></p>
    <p>
    <b>-*woord</b>: sluit alle genres uit die eindigen op <i>woord</i><br/>
    <b>+woord*</b>: gebruik alle genres die beginnen met <i>woord</i><br/>
    <b>+woor?</b>: gebruik alle genres die beginnen met <i>woor</i> en eindigen op een willekeurig teken<br/>
    <b>+woor[dk]</b>: gebruik alle genres die beginnen met <i>woor</i> en eindigen op <i>d</i> of <i>k</i><br/>
    <b>-w*rd</b>: sluit alle genres die beginnen met <i>w</i> en eindigen op <i>rd</i> uit
    </p>
    <p><u>Met reguliere expressies filteren (Python-re-syntaxis):</u></p>
    <p><b>-/^w.rd+/</b>: sluit alle genres uit die beginnen met <i>w</i> gevolgd door een willekeurig teken, dan <i>r</i> gevolgd door ten minste één <i>d</i>
    </p>
    </body></html>

en: <html><head/><body>
    <p>You can add genres to test filters against, one per line.<br/>
    This playground will not be preserved on Options exit.
    </p>
    <p>
    Red background means the tag will be skipped.<br/>
    Green background means the tag will be kept.
    </p>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Je kan genres toevoegen om filters te testen, één per regel.<br/>
    De speelplaats wordt niet opgeslagen als de instellingen worden verlaten.
    </p>
    <p>
    Een rode achtergrond betekent dat de tag wordt overgeslagen.<br/>
    Een groene achtergrond betekent dat de tag wordt bewaard.
    </p>
    </body></html>

en: The default color scheme based on the operating system display settings
nl: Het standaard kleurenthema, gebaseerd op de scherminstellingen van het besturingssysteem

en: Dark
nl: Donker

en: A dark display theme
nl: Een donker thema

en: Light
nl: Licht

en: A light display theme
nl: Een licht thema

en: System
nl: Systeem

en: The Qt5 theme configured in the desktop environment
nl: Het thema van Qt 5, zoals dat in de bureaubladomgeving is ingesteld

en: System default
nl: Systeemstandaard

en: Theme changed
nl: Thema gewijzigd

en: You have changed the application theme. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
nl: Je hebt het thema van de applicatie gewijzigd. Je moet Picard herstarten om het nieuwe thema te gebruiken.

en: Please note that using the system theme might cause the user interface to be not shown correctly. If this is the case select the "Default" theme option to use Picard's default theme again.
nl: Als je het systeemthema gebruikt, kan het gebeuren dat de gebruikersinterface niet juist wordt weergegeven. In dat geval kan je de optie “Standaard” gebruiken om het standaardthema van Picard weer te gebruiken.

en: Language changed
nl: Taal gewijzigd

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
nl: Je hebt de weergavetaal veranderd. Je moet Picard herstarten om de nieuwe taal te gebruiken.

en: Choose a color
nl: Kies een kleur

en: Colors changed
nl: Kleuren gewijzigd

en: You have changed the interface colors. You may have to restart Picard in order for the changes to take effect.
nl: Je hebt de interfacekleuren gewijzigd. Misschien moet je Picard herstarten om de veranderingen te zien.

en: Action Toolbar
nl: Actiewerkbalk

en: Add Folder
nl: Map toevoegen

en: Add Files
nl: Bestanden toevoegen

en: Cluster
nl: Clusteren

en: Lookup
nl: Opzoeken

en: Scan
nl: Scannen

en: Lookup in Browser
nl: In de browser opzoeken

en: Save
nl: Opslaan

en: Submit AcoustIDs
nl: AcoustID’s versturen

en: Open in Player
nl: Nummer luisteren

en: Lookup CD…
nl: Cd opzoeken …

en: Drag and Drop to re-order
nl: Je kan elementen slepen om de volgorde te veranderen

en: Top Tags
nl: Bovenste tags

en: Maintenance
nl: Onderhoud

en: This allows you to remove unused option settings from the configuration INI file.
    
    Settings that are found in the configuration file that do not appear on any option settings page will be listed below. If your configuration file does not contain any unused option settings, then the list will be empty and the removal checkbox will be disabled.
    
    Note that unused option settings could come from plugins that have been uninstalled, so please be careful to not remove settings that you may want to use later when the plugin is reinstalled. Options belonging to plugins that are installed but currently disabled will not be listed for possible removal.
    
    To remove one or more settings, first enable the removal by checking the "Remove selected options" box. You can then select the settings to remove by checking the box next to the setting. When you choose "Make It So!" to save your option settings, the selected items will be removed.
nl: Hiermee kan je ongebruikte opties uit het configuratiebestand verwijderen.
    
    Hieronder worden opties weergegeven die wel in het configuratiebestand staan, maar niet op een optiepagina. Als je configuratiebestand geen ongebruikte opties bevat, is de lijst leeg en kan het vakje voor verwijderen niet worden aangevinkt.
    
    Houd er rekening mee dat ongebruikte opties overblijfselen kunnen zijn van plug-ins die je hebt verwijderd. Als je de plug-in later weer met de oude opties wil gebruiken, moet je de opties dus niet verwijderen. Opties van plug-ins die alleen zijn uitgeschakeld, worden niet weergegeven.
    
    Om een of meer opties te verwijderen, vink je eerst het vakje “Geselecteerde opties verwijderen” aan, en daarna de vakjes naast de opties die je wil verwijderen. Als je onderaan de pagina op “Ok” klikt, worden de geselecteerde opties verwijderd.

en: Value
nl: Waarde

en: The configuration file currently contains %(totalcount)d option settings, %(unusedcount)d which are unused.
nl: Het configuratiebestand bevat nu %(totalcount)d optie-instellingen, waarvan er %(unusedcount)d niet wordt of worden gebruikt.

en: Configuration files
nl: Configuratiebestanden

en: Backup Configuration File
nl: Back-up van configuratiebestand maken

en: There was a problem backing up the configuration file. Please see the logs for more details.
nl: Er was een probleem met het maken van de back-up van je configuratiebestand. Zie het logboek voor meer informatie.

en: Configuration successfully backed up to %s
nl: Configuratie met succes in %s opgeslagen

en: Load Backup Configuration File
nl: Back-up van configuratiebestand laden

en: Loading a backup configuration file will replace the current configuration settings. A backup copy of the current file will be saved automatically.
    
    Do you want to continue?
nl: Als je een configuratiebestand uit een back-up laadt, wordt de huidige configuratie overschreven. Er wordt automatisch een back-up van het huidige bestand gemaakt.
    
    Wil je verdergaan?

en: Configuration successfully loaded from %s
nl: Configuratie met succes uit %s geladen

en: There was a problem restoring the configuration file. Please see the logs for more details.
nl: Er was een probleem met het herstellen van je configuratiebestand. Zie het logboek voor meer informatie.

en: Confirm Remove
nl: Verwijderen bevestigen

en: Are you sure you want to remove the selected option settings?
nl: Weet je zeker dat je de geselecteerde optie-instellingen wil verwijderen?

en: Matching
nl: Overeenkomsten

en: Each selected script includes a matching threshold value used to determine if that script should be used. When an artist name is evaluated to determine if it matches one of your selected scripts, it is first parsed to determine which scripts are represented in the name, and what weighted percentage of the name belongs to each script. Then each of your selected scripts are checked, and if the name contains characters belonging to the script and the percentage of script characters in the name meets or exceeds the match threshold specified for the script, then the artist name will not be translated.
nl: Elk geselecteerd schrift heeft een drempelwaarde om te bepalen of het schrift moet worden gebruikt. Als wordt geëvalueerd of een artiestennaam een van de geselecteerde schriften gebruikt, wordt het eerst uitgelezen om te kijken welke schriften er in de naam voorkomen, en welk gewogen percentage van de naam bij elk schrift hoort. Vervolgens worden alle geselecteerde schriften nagegaan, en als de naam tekens uit het schrift bevat en het percentage tekens van dat schrift in de naam even groot of groter is dan de drempelwaarde in het schrift, wordt de artiestennaam niet vertaald.

en: Network
nl: Netwerk

en: Download and install plugin
nl: Plug-in downloaden en installeren

en: Download and upgrade plugin to version %s
nl: Plug-in downloaden en bijwerken naar versie %s

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Uninstall plugin
nl: Plug-in verwijderen

en: Reloading list of available plugins…
nl: De lijst met beschikbare plug-ins wordt opnieuw geladen …

en: An error occurred while loading the plugin "%(plugin)s":
    
    %(error)s
nl: Tijdens het laden van de plug-in ‘%(plugin)s’ is een fout opgetreden:
    
    %(error)s

en: The plugin "%(plugin)s" is not compatible with this version of Picard.
nl: De plug-in ‘%(plugin)s’ werkt niet met deze versie van Picard.

en: The plugin "%(plugin)s" will be upgraded to version %(version)s on next run of Picard.
nl: De volgende keer dat Picard wordt opgestart, wordt de plug-in ‘%(plugin)s’ bijgewerkt naar versie ‘%(version)s’.

en: Uninstall plugin "%(plugin)s"?
nl: Plug-in ‘%(plugin)s’ verwijderen?

en: Do you really want to uninstall the plugin "%(plugin)s"?
nl: Wil je de plug-in ‘%(plugin)s’ echt verwijderen?

en: Restart Picard to upgrade to new version
nl: Herstart Picard om de nieuwe versie te installeren

en: New version available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Authors
nl: Auteur(s)

en: License
nl: Licentie

en: User Guide
nl: Handleiding

en: The plugin "%(plugin)s" could not be downloaded.
nl: De plug-in ‘%(plugin)s’ kon niet worden gedownload.

en: Please try again later.
nl: Probeer het later nog eens.

en: Option Profiles
nl: Optieprofielen

en: New
nl: Nieuw

en: Create a new profile
nl: Een nieuw profiel maken

en: Copy to a new profile
nl: Naar een nieuw profiel kopiëren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete the profile
nl: Het profiel verwijderen

en: Settings to include in profile
nl: Opties waarop het profiel betrekking heeft

en: Unknown script
nl: Onbekend schrift

en: No scripts in list
nl: Geen scripts in de lijst

en: Enabled tagging scripts of %i found:
nl: Van de %i gevonden tagscripts is ingeschakeld:

en: Enabled providers of %i listed:
nl: Van de %i gevonden aanbieders is ingeschakeld:

en: List of %i items
nl: Lijst met %i punten

en: Unknown value format
nl: Onbekende indeling waarde

en: Invalid Title
nl: Ongeldige naam

en: The profile title cannot be blank.
nl: De naam van het profiel kan niet leeg zijn.

en: Ratings
nl: Waarderingen

en: Preferred Releases
nl: Uitgavevoorkeuren

en: Reset all
nl: Alles terugzetten

en: The location to move files to must not be empty.
nl: De locatie om bestanden naar te verplaatsen mag niet leeg zijn.

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Enabling long paths on Windows might cause files being saved with path names exceeding the 259 character limit traditionally imposed by the Windows API. Some software might not be able to properly access those files.
nl: Als je lange bestandspaden op Windows inschakelt, kunnen bestanden met een langer pad dan de traditionele limiet van 259 tekens worden opgeslagen. Sommige software kan deze bestanden mogelijk niet goed openen.

en: Show scripting documentation in new window.
nl: Documentatie over scripts in een nieuw venster weergeven

en: Import a script file as a new script.
nl: Een scriptbestand als nieuw script importeren

en: Export the current script to a file.
nl: Het huidige script naar een bestand exporteren

en: Picard tagging script package
nl: Picard-tagscriptpakket

en: %s (imported)
nl: %s (geïmporteerd)

en: Script Error
nl: Scriptfout

en: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Syntax Help</a>)
nl: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Hulp voor syntaxis</a>)

en: Search in browser
nl: In de browser zoeken

en: <strong>Loading…</strong>
nl: <strong>Aan het laden …</strong>

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: <strong>Following error occurred while fetching results:<br><br></strong>Network request error for %(url)s:<br>%(error)s (QT code %(qtcode)d, HTTP code %(statuscode)r)<br>
nl: <strong>Tijdens het laden van de resultaten trad de volgende fout op:<br><br></strong>Fout bij de netwerkaanvraag voor %(url)s:<br>%(error)s (QT-code %(qtcode)d, HTTP-code %(statuscode)r)<br>

en: <strong>No results found. Please try a different search query.</strong>
nl: <strong>Geen resultaten gevonden. Probeer een andere zoekopdracht.</strong>

en: Load into Picard
nl: In Picard laden

en: Album Search Results
nl: Zoekresultaten voor uitgaven

en: Language
nl: Taal

en: Show in browser
nl: In de browser bekijken

en: Artist Search Dialog
nl: Zoekresultaten voor artiesten

en: Gender
nl: Geslacht

en: Area
nl: Gebied

en: Begin
nl: Begindatum

en: Begin Area
nl: Begingebied

en: End
nl: Einddatum

en: End Area
nl: Eindgebied

en: Track Search Results
nl: Zoekresultaten voor nummers

en: Release
nl: Uitgave

en: Standalone Recording
nl: Losse opname

en: Rename profile
nl: Profiel hernoemen

en: Remove profile
nl: Profiel verwijderen

en: Are you sure you want to remove this profile?
nl: Weet je zeker dat je dit profiel wil verwijderen?

en: Open Scripting Documentation in your browser
nl: Documentatie over scripts in je browser openen

en: Rename script
nl: Script hernoemen

en: Remove script
nl: Script verwijderen

en: Are you sure you want to remove this script?
nl: Weet je zeker dat je dit script wil verwijderen?

en: &Word wrap script
nl: &Tekst van script laten teruglopen

en: Word wrap long lines in the editor
nl: Lange regels in de bewerker laten teruglopen

en: Show help &tooltips
nl: &Hulpteksten tonen

en: Show tooltips for script elements
nl: Hulpteksten voor scriptelementen tonen

en: The table is locked. To enable sorting and column resizing
    unlock the table in the table header's context menu.
nl: De tabel is vastgezet. Om de kolommen te kunnen sorteren, vergroten of verkleinen, moet je de tabel via het contextmenu ontgrendelen.

en: No Title
nl: Geen titel

en: Error loading Picard releases list: {error_message}
nl: Fout bij het laden van beschikbare Picard-versies: {error_message}

en: Picard Update
nl: Nieuwe versie

en: Unable to retrieve the latest version information from the website.
    ({url})
nl: De nieuwste versie-informatie kon niet op de website worden gevonden.
    ({url})

en: A new version of Picard is available.
    
    This version: {picard_old_version}
    New version: {picard_new_version}
    
    Would you like to download the new version?
nl: Er is een nieuwe versie van Picard beschikbaar.
    
    Huidige versie: {picard_old_version}
    Nieuwe versie: {picard_new_version}
    
    Wil je de nieuwe versie downloaden?

en: unknown
nl: onbekend

en: There is no update currently available for your subscribed update level: {update_level}
    
    Your version: {picard_old_version}
nl: Er is nu geen nieuwe versie beschikbaar voor de niveaus waar je op bent geabonneerd: {update_level}
    
    Jouw versie: {picard_old_version}

en: AcoustID Fingerprint
nl: AcoustID-vingerafdruk

en: Album Artist Sort Order
nl: Sorteervolgorde van albumartiest

en: Album Sort Order
nl: Sorteervolgorde van album

en: Arranger
nl: Arrangeur

en: Artists
nl: Artiesten

en: Artist Sort Order
nl: Sorteervolgorde van artiest

en: Catalog Number
nl: Catalogusnummer

en: Comment
nl: Opmerking

en: Compilation (iTunes)
nl: Compilatie (iTunes)

en: Composer Sort Order
nl: Sorteervolgorde van componist

en: Conductor
nl: Dirigent

en: Copyright
nl: Auteursrecht

en: Director
nl: Regisseur

en: Disc Id
nl: Disc-ID

en: Disc Number
nl: Mediumnummer

en: DJ-Mixer
nl: Dj-mixer

en: Encoded By
nl: Gecodeerd door

en: Encoder Settings
nl: Encoderinstellingen

en: Engineer
nl: Technicus

en: Gapless Playback
nl: Naadloos afspelen

en: Grouping
nl: Groeperen

en: Key
nl: Toonsoort

en: Record Label
nl: Platenmaatschappij

en: Lyricist
nl: Tekstschrijver

en: Lyrics
nl: Tekst

en: Mood
nl: Stemming

en: Movement
nl: Deel

en: Movement Number
nl: Nummer van het deel

en: Movement Count
nl: Aantal delen

en: MusicBrainz Release Artist Id
nl: MusicBrainz-ID uitgaveartiest

en: MusicBrainz Release Id
nl: MusicBrainz-ID uitgave

en: MusicBrainz Artist Id
nl: MusicBrainz-ID artiest

en: MusicBrainz Disc Id
nl: MusicBrainz-disc-ID

en: MusicBrainz Original Release Id
nl: MusicBrainz-ID originele uitgave

en: MusicBrainz Original Artist Id
nl: MusicBrainz-ID originele artiest

en: MusicBrainz Recording Id
nl: MusicBrainz-ID opname

en: MusicBrainz Release Group Id
nl: MusicBrainz-ID uitgavegroep

en: MusicBrainz Track Id
nl: MusicBrainz-ID nummer

en: MusicBrainz Work Id
nl: MusicBrainz-ID compositie

en: MusicIP Fingerprint
nl: MusicIP-vingerafdruk

en: MusicIP PUID
nl: MusicIP-PUID

en: Original Album
nl: Oorspronkelijke album

en: Original Artist
nl: Originele artiest

en: Original Filename
nl: Originele bestandsnaam

en: Original Year
nl: Originele jaar

en: Performer
nl: Uitvoerend artiest

en: Podcast URL
nl: Podcast-URL

en: Producer
nl: Producent

en: R128 Album Gain
nl: R218-albumcorrectie

en: R128 Track Gain
nl: R128-nummercorrectie

en: Rating
nl: Waardering

en: Release Country
nl: Land van uitgave

en: Release Status
nl: Uitgavestatus

en: Release Type
nl: Uitgavetype

en: ReplayGain Album Gain
nl: ReplayGain-albumcorrectie

en: ReplayGain Album Peak
nl: ReplayGain-albumpiek

en: ReplayGain Album Range
nl: ReplayGain-albumbereik

en: ReplayGain Reference Loudness
nl: ReplayGain-referentieluidheid

en: ReplayGain Track Gain
nl: ReplayGain-nummercorrectie

en: ReplayGain Track Peak
nl: ReplayGain-nummerpiek

en: ReplayGain Track Range
nl: ReplayGain-nummerbereik

en: Script
nl: Schrift

en: Show Name
nl: Shownaam

en: Show Name Sort Order
nl: Sorteervolgorde shownaam

en: Show Work & Movement
nl: Compositie en deel tonen

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Title Sort Order
nl: Sorteervolgorde van titel

en: Total Discs
nl: Totaal aantal media

en: Total Tracks
nl: Totaal aantal nummers

en: Track Number
nl: Tracknummer

en: Artist Website
nl: Website van de artiest

en: Work
nl: Compositie

en: Writer
nl: Auteur

en: %(days).2dd %(hours).2dh
nl: %(days).2dd %(hours).2du

en: %(hours).2dh %(minutes).2dm
nl: %(hours).2du %(minutes).2dm

en: is not installed
nl: is niet geïnstalleerd

en: Web Browser Error
nl: Webbrowserfout

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
nl: Fout tijdens het starten van een webbrowser:
    
    %s
