MusicBrainz - en to oc translation catalogue (204 entries)

en: Unmatched Files
oc: Fichièrs sens gropament

en: [loading album information]
oc: [cargament de las informacions de l'album]

en: [could not load album %s]
oc: [cargament de l'album %s impossible]

en: Remove
oc: Levar

en: Automatically scan all new files
oc: Analisar automaticament totes los fichièrs novèls

en: Metadata
oc: Metadonadas

en: Use release relationships
oc: Utilizar las associacions de parucion

en: Use folksonomy tags as genre
oc: Utilizar las metabalisas de « folksonomy » coma genre

en: Enable track ratings
oc: Activar l'avaloracion de las pistas

en: Submit ratings to MusicBrainz
oc: Mandar d'avaloracions a MusicBrainz

en: Tags
oc: Metadonadas

en: Clear existing tags
oc: Escafar los tags existents

en: Remove ID3 tags from FLAC files
oc: Suprimir los tags ID3 dels fichièrs FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
oc: Suprimir los tags APEv2 dels fichièrs MP3

en: ID3v2 text encoding
oc: ID3v2 encodatge dels tèxtes

en: Remove APEv2 tags from AAC files
oc: Suprimir los tags APEv2 dels fichièrs AAC

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
oc: Suprimir los tags APEv2 dels fichièrs AC3

en: Cover Art
oc: Pocheta

en: Embed cover images into tags
oc: Enchassar imatge de pocheta dins las metabalisas

en: Save cover images as separate files
oc: Enregistrar los imatges de las pochetas dins de fichièrs separats

en: Delete empty directories
oc: Suprimir los repertòris voids

en: Replace non-ASCII characters
oc: Remplaçar los caractèrs pas ASCII

en: Scripting
oc: Escripts

en: User Interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Show text labels under icons
oc: Afichar los labèls en dejós de las icònas

en: Allow selection of multiple directories
oc: Autorizar la seleccion de mantun repertòri

en: Advanced
oc: Avançat

en: Tracks
oc: Pistas

en: Country
oc: País

en: Label
oc: Labèl

en: CD Lookup Error
oc: Error de recèrca del CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
oc: Error pendent la lectura del CD :
    
    %s

en: Submitting AcoustIDs …
oc: Mandadís dels AcoustIDs …

en: <br/>Translated to LANG by %s
oc: <br/>Traduch en Occitan-Lengadocian per %s

en: Artist
oc: Artista

en: Date
oc: Data

en: Labels
oc: Labèls

en: Barcode
oc: Còde barra

en: &Move tagged files here
oc: &Desplaça los fichièrs etiquetats aicí

en: Show &hidden files
oc: Aficha los fichièrs a&magats

en: Cover
oc: Pocheta

en: Filename:
oc: Nom del fichièr :

en: Format:
oc: Format :

en: Size:
oc: Talha :

en: Length:
oc: Durada :

en: Bitrate:
oc: Debit :

en: Sample rate:
oc: Taus d'escandalhatge :

en: Bits per sample:
oc: Bits per escandalhatge :

en: Stereo
oc: Esterèo

en: Channels:
oc: Canals :

en: Artist:
oc: Artista:

en: Files
oc: Fichièrs

en: Title
oc: Títol

en: Length
oc: Durada

en: Album Artist
oc: Artista de l'album

en: Composer
oc: Compositor

en: Disc Subtitle
oc: Sostítol del disc

en: Media
oc: Mèdia

en: Original Release Date
oc: Data originala de parucion

en: &Expand all
oc: &Tot desvolopar

en: &Collapse all
oc: &Tot reduire

en: Clusters
oc: Gropaments

en: Log
oc: Jornal

en: &Options…
oc: &Opcions…

en: &Cut
oc: Co&par

en: &Paste
oc: &Empegar

en: &Help…
oc: &Ajuda…

en: &About…
oc: &A prepaus…

en: &Donate…
oc: &Far un don…

en: &Report a Bug…
oc: &Senhalar un bug

en: &Support Forum…
oc: &Forum del Supòrt…

en: &Add Files…
oc: &Apondre de fichièrs…

en: Add files to the tagger
oc: Seleccionatz los fichièrs d'etiquetar

en: Add Fold&er…
oc: Apondre un &dorsièr…

en: Add a folder to the tagger
oc: Apondre un dorsièr d'etiquetar

en: &Save
oc: &Enregistrar

en: Save selected files
oc: Salvar los fichièrs seleccionats

en: S&ubmit AcoustIDs
oc: S&ometre los AcoustIDs

en: E&xit
oc: &Quitar

en: &Remove
oc: &Levar

en: Remove selected files/albums
oc: Suprimir los fichièrs/albums seleccionats

en: File &Browser
oc: &Percórrer los fichièrs

en: &Cover Art
oc: &Pocheta

en: Search
oc: Recercar

en: Lookup &CD…
oc: Recercar &CD…

en: &Scan
oc: &Analisar

en: Cl&uster
oc: Gro&patge

en: &Lookup
oc: &Recercar

en: &Refresh
oc: &Refrescar

en: &Rename Files
oc: To&rnat nomenar los fichièrs

en: &Move Files
oc: Desplaçar los fichièrs

en: Save &Tags
oc: Salvar las me&tadonadas

en: Tags From &File Names…
oc: Metadonadas dels noms de &fichièr…

en: &File
oc: &Fichièr

en: &Edit
oc: &Editar

en: &View
oc: &Vista

en: &Options
oc: &Opcions

en: &Tools
oc: &Espleches

en: &Help
oc: &Ajuda

en: Actions
oc: Accions

en: Track
oc: Pista

en: All supported formats
oc: Totes los formats preses en carga

en: Authentication Required
oc: Autentificacion requesida

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
oc: Lo servidor %s requerís una connexion. Entratz vòstres nom d'utilizaire e senhal.

en: The file naming format must not be empty.
oc: Lo format dels noms de fichièrs deu pas èsser void.

en: File Name
oc: Nom del fichièr

en: CD Lookup
oc: Consultacion del CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
oc: Las parucions seguentas de MusicBrainz correspondon a aqueste CD :

en: &Cancel
oc: &Anullar

en: A&rtwork
oc: Pocheta d'album

en: Options
oc: Opcions

en: CD-ROM device to use for lookups:
oc: Lector de CD-ROM d'utilizar per las consultacions

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
oc: Lector de CD-ROM per defaut d'utilizar per las consultacions

en: Overwrite the file if it already exists
oc: Escriure sul fichièr s'existís ja

en: Browse…
oc: Percórrer…

en: MusicBrainz Server
oc: Servidor MusicBrainz

en: Port:
oc: Pòrt :

en: Server address:
oc: Adreça del servidor :

en: User interface language:
oc: Lenga de l'interfàcia d'utilizaire :

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Use advanced query syntax
oc: Utilizatz la sintaxi de requèsta avançada

en: Thresholds
oc: Sulhets

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
oc: Semblança minimala entre los fichièrs e la pista :

en: Minimal similarity for file lookups:
oc: Semblança minimala per cercar de fichièrs :

en: Minimal similarity for cluster lookups:
oc: Semblança minimala pel regropament d'albums

en: Use track relationships
oc: Utilizar las relacions entre las pistas

en: Custom Fields
oc: Camps personalizats

en: Various artists:
oc: Artistas divèrses :

en: Default
oc: Per defaut

en: Web Proxy
oc: Proxy Web

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Password:
oc: Senhal :

en: Plugins
oc: Moduls extèrnes

en: Name
oc: Nom

en: Open plugin folder
oc: Dobrir lo dorsièr dels ensèrts

en: Details
oc: Detalhs

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
oc: Picard salva las avaloracions e mai una adreça de corrièl identificant l'utilizaire qu'a fach l'avaloracion. Diferentas estimacions d'avaloracion d'aquel biais per diferents utilizaires pòdon èsser emmagazinadas dins los dorsièrs. Especificatz l'adreça de corrièl que volètz emplegar per salvar vòstras avaloracions.

en: E-mail:
oc: Adreça electronica :

en: Rename files when saving
oc: Tornar nomenar los fichièrs al salvament

en: Write tags to files
oc: Escriure las metadonadas dins los fichièrs

en: ID3v2 Version
oc: Version ID3v2

en: Also include ID3v1 tags in the files
oc: Inclure tanben las metadonadas ID3v1 dins los fichièrs

en: Authentication required
oc: Autentificacion requesida

en: Convert File Names to Tags
oc: Convertissètz los noms de fichièrs amb de metadonadas

en: Replace underscores with spaces
oc: Remplaçar los underscores per d'espacis

en: &Preview
oc: &Apercebut

en: &Ok
oc: &Validar

en: None
oc: Pas cap

en: System default
oc: Valor per defaut del sistèma

en: Language changed
oc: Lenga cambiada

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
oc: Avètz cambiada la lenga de l'interfàcia. Vos cal reaviar Picard per que los cambiaments s'apliquen.

en: Add Folder
oc: Apondre un dorsièr

en: Add Files
oc: Apondre de fichièrs

en: Lookup
oc: Recercar

en: Scan
oc: Analisar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Submit AcoustIDs
oc: Sometre los AcoustIDs

en: Lookup CD…
oc: Recercar CD…

en: Matching
oc: Correspond

en: Unknown script
oc: Sistèma d'escritura desconegut

en: Ratings
oc: Avaloracions

en: The location to move files to must not be empty.
oc: La destinacion per desplaçar los fichièrs deu pas èsser voida.

en: Script Error
oc: Error d'escript

en: Language
oc: Lenga

en: AcoustID Fingerprint
oc: Emprencha de AcoustID

en: Album Artist Sort Order
oc: Òrdre de triada de l'artista de l'album

en: Album Sort Order
oc: Òrdre de triada de l'album

en: Arranger
oc: Arrengaire

en: Artists
oc: Artistas

en: Artist Sort Order
oc: Òrdre de triada de l'artista

en: Catalog Number
oc: N° del catalòg

en: Comment
oc: Comentari

en: Compilation (iTunes)
oc: Compilacion (iTunes)

en: Conductor
oc: Cap d'orquestra

en: Copyright
oc: Dreches d'autor

en: Disc Id
oc: Id del disc

en: Disc Number
oc: Numèro de disc

en: Encoded By
oc: Encodat per

en: Engineer
oc: Ingenhaire

en: Grouping
oc: Agropament

en: Record Label
oc: Labèl d'enregistrament

en: Lyricist
oc: Paraulièr

en: Lyrics
oc: Paraulas

en: Mixer
oc: Mixador

en: Mood
oc: Umor

en: MusicBrainz Release Artist Id
oc: Id d'artista de parucion MusicBrainz

en: MusicBrainz Release Id
oc: Id de parucion MusicBrainz

en: MusicBrainz Artist Id
oc: Id de l'artista MusicBrainz

en: MusicBrainz Disc Id
oc: Id del disc MusicBrainz

en: MusicIP Fingerprint
oc: Emprencha de MusicIP

en: Performer
oc: Interprèt

en: Producer
oc: Productor

en: Release Country
oc: País de parucion

en: Release Status
oc: estat de parucion

en: Release Type
oc: Tipe de parucion

en: Remixer
oc: Remixaire

en: Script
oc: Escript

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Title Sort Order
oc: Òrdre de triada del títol

en: Total Discs
oc: Nombre de disques Total

en: Total Tracks
oc: Nombre total de pistas

en: Track Number
oc: Numèro de la pista

en: Web Browser Error
oc: Error de navigador web

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
oc: Error en aviant lo navigador web
    
    %s
