MusicBrainz - en to pl translation catalogue (577 entries)

en: Unmatched Files
pl: Pliki niedopasowane

en: Album %(id)s loaded: %(artist)s - %(album)s
pl: Wczytany %(id)s album: %(artist)s - %(album)s

en: Loading album %(id)s …
pl: Wczytywanie albumu %(id)s …

en: [loading album information]
pl: [wczytywanie informacji o albumie]

en: [could not load album %s]
pl: [nie można wczytać albumu %s]

en: Cluster %(album)s identified!
pl: Grupa %(album)s zidentyfikowana!

en: No matching releases for cluster %(album)s
pl: Brak pasujących wydań dla grupy %(album)s

en: Looking up the metadata for cluster %(album)s…
pl: Sprawdzanie metadanych dla grupy %(album)s…

en: Unclustered Files
pl: Niezgrupowane pliki

en: Added %(count)i release to collection "%(name)s" | Added %(count)i releases to collection "%(name)s"
pl[0]: Dodano %(count)i wydanie do kolekcji "%(name)s"
pl[1]: Dodano %(count)i wydania do kolekcji "%(name)s"
pl[2]: Dodano %(count)i wydań do kolekcji "%(name)s"
pl[3]: Dodano %(count)i wydań do kolekcji "%(name)s"

en: Removed %(count)i release from collection "%(name)s" | Removed %(count)i releases from collection "%(name)s"
pl[0]: Usunięto %(count)i wydanie z kolekcji "%(name)s"
pl[1]: Usunięto %(count)i wydania z kolekcji "%(name)s"
pl[2]: Usunięto %(count)i wydań z kolekcji "%(name)s"
pl[3]: Usunięto %(count)i wydań z kolekcji "%(name)s"

en: Error while modifying collections: %(error)s
pl: Błąd podczas modyfikowania kolekcji: %(error)s

en: Error loading collections: %(error)s
pl: Błąd podczas ładowania kolekcji: %(error)s

en: Various Artists file naming scheme removal
pl: Usuwanie schematu nazewnictwa dla Różnych Wykonawców

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    Your file naming scheme has automatically been merged with that of single artist albums.
pl: W tej wersji programu usunięto oddzielny schemat nazewniczy dla wydań autorstwa różnych wykonawców. 
    Twój stary schemat został scalony ze schematem dla wydań pojedynczych wykonawców.

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    You currently do not use this option, but have a separate file naming scheme defined.
    Do you want to remove it or merge it with your file naming scheme for single artist albums?
pl: W tej wersji programu usunięto oddzielny schemat nazewniczy dla wydań autorstwa różnych wykonawców.
    Obecnie nie używasz tej funkcji, ale posiadasz definicję takiego schematu.
    Chcesz ją usunąć czy też wolisz scalić ze schematem dla wydań pojedynczych wykonawców?

en: Merge
pl: Scal

en: Remove
pl: Usuń

en: Primary file naming script
pl: Główny skrypt nazywania plików

en: No matching tracks above the threshold for file '%(filename)s'
pl: Nie znaleziono pasujących ścieżek powyżej progu dla pliku '%(filename)s'

en: File '%(filename)s' identified!
pl: Plik '%(filename)s' zidentyfikowany!

en: No matching tracks for file '%(filename)s'
pl: Brak pasujących utworów dla pliku '%(filename)s'

en: Looking up the metadata for file %(filename)s …
pl: Sprawdzanie metadanych dla pliku %(filename)s …

en: Error
pl: Błąd

en: Unexpected authentication error
pl: Niespodziewany błąd uwierzytelniania

en: Unexpected request error (HTTP code %s)
pl: Niespodziewany błąd żądania (kod HTTP %s)

en: Unable to load plugin '%s'
pl: Niezdolny do wczytania wtyczki '%s'

en: Plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s" is not compatible with this version of Picard.
pl: Wtyczka „%(plugin)s” z „%(filename)s” nie jest kompatybilna z tą wersją Picarda.

en: Plugin "%(plugin)s" has an invalid API version string: %(error)s
pl: Nieprawidłowa wersja API wtyczki „%(plugin)s”: %(error)s

en: Plugin "%(plugin)s"
pl: Wtyczka „%(plugin)s”

en: Failed loading zipped plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s"
pl: Nie udało się wczytać skompresowanej wtyczki „%(plugin)s” z „%(filename)s”

en: Error loading plugins list: %(error)s
pl: Błąd wczytywania listy wtyczek: %(error)s

en: General
pl: Ogólne

en: Server address
pl: Adres serwera

en: Automatically scan all new files
pl: Automatycznie analizuj nowe pliki

en: Automatically cluster all new files
pl: Automatycznie zgrupuj wszystkie nowe pliki

en: Ignore MBIDs when loading new files
pl: Ignoruj MBID przy wczytywaniu nowych plików

en: Metadata
pl: Metadane

en: Translate artist names
pl: Przetłumacz nazwy artystów

en: Translation locales
pl: Lokalizacja tłumaczeń

en: Use standardized artist names
pl: Używaj ustandaryzowanych nazw wykonawców

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
pl: Zamieniaj znaki interpunkcyjne Unicode na ASCII

en: Use release relationships
pl: Użyj powiązań wydań

en: Guess track number and title from filename if empty
pl: Odgadnij numer ścieżki i tytuł z nazwy pliku, jeśli puste

en: Preferred release types
pl: Preferowane typy wydań

en: Preferred release countries
pl: Preferowane kraje dla wydań

en: Use only my genres
pl: Używaj tylko moich gatunków

en: Use folksonomy tags as genre
pl: Użyj folksonomii jako gatunku

en: Enable track ratings
pl: Włącz ocenianie utworów

en: Submit ratings to MusicBrainz
pl: Wyślij notę do MusicBrainz

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Don't write tags
pl: Nie zapisuj znaczników

en: Preserve timestamps of tagged files
pl: Zachowaj znaczniki czasu tagowanych plików

en: Clear existing tags
pl: Wyczyść istniejące znaczniki

en: Keep embedded images when clearing tags
pl: Zachowaj osadzone obrazy podczas czyszczenia znaczników

en: Remove ID3 tags from FLAC files
pl: Usuwaj znaczniki ID3 z plików FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
pl: Usuwaj znaczniki APEv2 z plików MP3

en: Preserved tags list
pl: Lista zachowanych znaczników

en: ID3v2 text encoding
pl: Kodowanie ID3v2

en: Save iTunes compatible grouping and work
pl: Zapisz grupowanie i pracę kompatybilną z iTunes

en: Write ID3v1 tags
pl: Zapisz znaczniki ID3v1

en: Save APEv2 tags to AAC
pl: Zapisz znaczniki APEv2 do AAC

en: Remove APEv2 tags from AAC files
pl: Usuwaj znaczniki APEv2 z plików AAC

en: Save APEv2 tags to AC3
pl: Zapisz znaczniki APEv2 do AC3

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
pl: Usuwaj znaczniki APEv2 z plików AC3

en: Write RIFF INFO tags to WAVE files
pl: Zapisz znaczniki RIFF INFO do plików WAVE

en: Remove existing RIFF INFO tags from WAVE files
pl: Usuń istniejące znaczniki RIFF INFO z plików WAVE

en: RIFF INFO text encoding
pl: Kodowanie tekstu RIFF INFO

en: Cover Art
pl: Okładka

en: Embed cover images into tags
pl: Osadzaj grafikę w pliku jako tag

en: Embed only a single front image
pl: Osadź tylko pojedynczy przedni obraz

en: Save cover images as separate files
pl: Zapisuj okładki jako oddzielne pliki

en: File name for images
pl: Nazwy plików dla obrazów

en: Overwrite existing image files
pl: Nadpisz istniejące pliki obrazów

en: Cover art providers
pl: Dostawcy okładek

en: File Naming
pl: Nazwy plików

en: Move files
pl: Przenieś plików

en: Destination directory
pl: Folder docelowy

en: Move additional files
pl: Przenieś dodatkowe pliki

en: Additional file patterns
pl: Dodatkowe wzorce plików

en: Delete empty directories
pl: Usuwaj puste katalogi

en: Rename files
pl: Zmień nazwy plików

en: Selected file naming script
pl: Skrypt nazywania wybranego pliku

en: Replace non-ASCII characters
pl: Podmieniaj znaki nie-ASCII

en: Windows compatibility
pl: Kompatybilność z Windows

en: Scripting
pl: Skrypty

en: Enable tagger scripts
pl: Włącz skrypty znakowaniai

en: Tagger scripts
pl: Skrypty znakowania

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Show text labels under icons
pl: Pokazuj etykiety tekstowe pod ikonami

en: Show icons in menus
pl: Pokazuj ikony w menu

en: Allow selection of multiple directories
pl: Pozwól na zaznaczanie wielu katalogów

en: Use builtin search rather than looking in browser
pl: Używaj wbudowanej wyszukiwarki zamiast szukać w przeglądarce

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
pl: Informuj przy wyjściu o niezapisanych zmianach

en: Adjust horizontal position in file browser automatically
pl: Dostosuj pozycję horyzontalną w przeglądarce plików automatycznie

en: Begin browsing in a specific directory
pl: Rozpocznij przeglądanie w wyznaczonym folderze

en: Directory to begin browsing
pl: Folder rozpoczęcia przeglądania

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Ignore file paths matching a regular expression
pl: Ignoruj ścieżki plików pasujące do wyrażenia regularnego

en: Ignore hidden files
pl: Ignoruj ukryte pliki

en: Include sub-folders when adding files from folder
pl: Dołącz podfoldery przy dodawaniu plików z folderu

en: Ignore track duration difference under x seconds
pl: Ignoruj różnicę w długości ścieżek poniżej x sekund

en: Completeness check ignore: Video tracks
pl: Ignoruj kontrolę kompletności: Ścieżki wideo

en: Completeness check ignore: Data tracks
pl: Ignoruj kontrolę kompletności: Ścieżki danych

en: Completeness check ignore: Silent tracks
pl: Ignoruj kontrolę kompletności: Ciche ścieżki

en: Tags to ignore for comparison
pl: Znaczniki do zignorowania przy porównaniu

en: Listen only on localhost
pl: Nasłuchuj tylko na localhost

en: Tracks
pl: Utwory

en: Year
pl: Rok

en: Country
pl: Kraj

en: Label
pl: Wytwórnia

en: Cat No
pl: Numer katalogowy

en: [no barcode]
pl: [brak kodu kreskowego]

en: [no release info]
pl: [brak informacji o wydaniu]

en: MusicBrainz Account
pl: Konto MusicBrainz

en: Authorization code:
pl: Kod autoryzacji:

en: Removing album %(id)s: %(artist)s - %(album)s
pl: Usuwanie albumu %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: CD Lookup Error
pl: Błąd sprawdzania CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
pl: Błąd podczas odczytu płyty CD:
    
    %s

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: [loading recording information]
pl: [wczytywanie informacji o nagraniu]

en: [could not load recording %s]
pl: [nie można załadować nagrania %s]

en: AcoustID lookup network error for '%(filename)s'!
pl: Wystąpił błąd połączenia z AcoustID podczas wyszukiwania '%(filename)s'!

en: AcoustID lookup failed for '%(filename)s'!
pl: Nieudane wyszukiwanie AcoustID dla '%(filename)s'!

en: AcoustID lookup returned no result for file '%(filename)s'
pl: Brak wyników wyszukiwania AcoustID dla '%(filename)s'.

en: Looking up the fingerprint for file '%(filename)s' …
pl: Wyszukiwanie odcisku dla pliku '%(filename)s' …

en: AcoustID submission finished, but not all fingerprints have been submitted
pl: Zgłoszenie do AcoustID ukończone, ale nie wszystkie odciski zostały zgłoszone

en: AcoustID submission finished successfully
pl: Zgłoszenie do AcoustID zakończone sukcesem

en: AcoustID submission failed permanently, maximum batch size reduced to zero
pl: Zgłoszenie do AcoustID nieudane permanentnie, maksymalny rozmiar pakietu zredukowany do zera

en: AcoustID submission failed permanently, probably too many retries
pl: Zgłoszenie do AcoustID nieudane permanentnie, prawdopodobnie zbyt wiele powtórzeń

en: Submitting AcoustIDs …
pl: Wysyłanie AcoustIDów …

en: AcoustID submission failed with error '%(error)s': %(message)s
pl: Nie udało się wysłać AcoustID z błędem: '%(error)s': %(message)s

en: Add cluster as release
pl: Dodaj klaster jako wydanie

en: Add cluster as release…
pl: Dodaj klaster jako wydanie…

en: Add file as release
pl: Dodaj plik jako wydanie

en: Add file as release…
pl: Dodaj plik jako wydanie…

en: Add file as recording
pl: Dodaj plik jako nagranie

en: Add file as recording…
pl: Dodaj plik jako nagranie…

en: Cover art of type '%(type)s' downloaded for %(albumid)s from %(host)s
pl: Okładka typu '%(type)s' pobrana dla %(albumid)s z %(host)s

en: Downloading cover art of type '%(type)s' for %(albumid)s from %(host)s …
pl: Pobieranie okładki typu '%(type)s' dla %(albumid)s z %(host)s …

en: Unknown
pl: Brak danych

en: Full size
pl: Pełen rozmiar

en: Local Files
pl: Pliki Lokalne

en: The file was empty
pl: Plik był pusty

en: Argument is not a dictionary
pl: Argument nie jest słownikiem

en: File content not a dictionary
pl: Zawartość pliku nie jest słownikiem

en: <br/>Translated to LANG by %s
pl: <br/>Przetłumaczono na język polski przez %s

en: Official website
pl: Oficjalna strona internetowa

en: Cover art types
pl: Typy okładek

en: Restore &Defaults
pl: Przywróć &Domyślne

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Date
pl: Data

en: Labels
pl: Wydawnictwo

en: Catalog #s
pl: Numery katalogowe

en: Barcode
pl: Kod kreskowy

en: Refresh List
pl: Odśwież listę

en: %(name)s (%(count)i release) | %(name)s (%(count)i releases)
pl[0]: %(name)s (%(count)i wydanie)
pl[1]: %(name)s (%(count)i wydania)
pl[2]: %(name)s (%(count)i wydań)
pl[3]: %(name)s (%(count)i wydań)

en: View release on MusicBrainz
pl: Zobacz wydanie w MusicBrainz

en: Common images on all tracks
pl: Wspólne obrazy na wszystkich ścieżkach

en: Tracks contain different images
pl: Ścieżki zawierają różne obrazy

en: Show more details
pl: Pokaż więcej szczegółów

en: New Cover Art
pl: Nowa okładka

en: Original Cover Art
pl: Oryginalna okładka

en: Show more details…
pl: Pokaż więcej….

en: Keep original cover art
pl: Zachowaj oryginalną okładkę

en: YYYY
pl: RRRR

en: &Move tagged files here
pl: &Przenieś otagowane pliki tutaj

en: Show &hidden files
pl: Pokaż &ukryte pliki

en: &Set as starting directory
pl: Ustaw jako &początkowy katalog

en: Existing Cover
pl: Istniejąca okładka

en: Type
pl: Typ

en: New Cover
pl: Nowa okładka

en: Cover
pl: Okładka

en: Double-click to open in external viewer
    Temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
pl: Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć w zewnętrznej przeglądarce
    Plik tymczasowy: %(tempfile)s
    Źródło: %(sourcefile)s

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Length:
pl: Długość:

en: Bitrate:
pl: Szybkość transmisji:

en: Sample rate:
pl: Próbkowanie:

en: Bits per sample:
pl: Bitów na próbkę:

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Artist:
pl: Wykonawca:

en: Tracklist:
pl: Lista utworów:

en: Album Info
pl: Informacje o albumie

en: Track Info
pl: Informacje o ścieżce

en: &Info
pl: &Informacje

en: %i file in this track | %i files in this track
pl[0]: %i plik w tej ścieżce
pl[1]: %i pliki w tej ścieżce
pl[2]: %i plików w tej ścieżce
pl[3]: %i inne pliki w tej ścieżce

en: Cluster Info
pl: Informacja o zbiorze

en: Files
pl: Pliki

en: Albums
pl: Albumy

en: Pending files
pl: Oczekujące pliki

en: Pending requests
pl: Oczekujące zapytania

en: Title
pl: Tytuł

en: Length
pl: Długość

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Disc Subtitle
pl: Podtytuł płyty

en: Catalog No.
pl: Katalog nr

en: Media
pl: Multimedia

en: Genre
pl: Gatunek

en: Original Release Date
pl: Data pierwszego wydania

en: Bad match
pl: Złe dopasowanie

en: Poor match
pl: Kiepskie dopasowanie

en: Ok match
pl: Niezłe dopasowanie

en: Good match
pl: Dobre dopasowanie

en: Great match
pl: Świetne dopasowanie

en: Excellent match
pl: Wyśmienite dopasowanie

en: &Expand all
pl: &Rozwiń wszystkie

en: &Collapse all
pl: &Zwiń wszystkie

en: Select &all
pl: Wybierz &all

en: &Other versions
pl: &Inne wersje

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Collections
pl: Kolekcje

en: P&lugins
pl: W&tyczki

en: &Run scripts
pl: U&ruchom skrypty

en: file view
pl: widok plików

en: Contains unmatched files and clusters
pl: Zawiera niedopasowane pliki i grupy

en: Clusters
pl: Zbiór

en: album view
pl: widok albumów

en: Contains albums and matched files
pl: Zawiera albumy i niedopasowane pliki

en: Album modified and complete
pl: Album zmodyfikowany i kompletny

en: Album unchanged and complete
pl: Album niezmieniony i kompletny

en: Album modified
pl: Album zmodyfikowany

en: Album unchanged
pl: Album niezmieniony

en: Track saved
pl: Ścieżka zapisana

en: Pending
pl: Oczekujące

en: String to highlight
pl: Ciąg znaków do zaznaczenia

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: Clear Highlight
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik zdarzeń

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Save Log View to File
pl: Zapisz widok dziennika do pliku

en: Failed to save Log View to file
pl: Nie udało się zapisać widoku dziennika do pliku

en: Are you sure you want to clear the log?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić dziennik zdarzeń?

en: Activity History
pl: Historia aktywności

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Are you sure you want to quit Picard?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć pracę z Picard?

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
pl[0]: %d plik posiada niezapisane zmiany. Zamykając program Picard utracisz zmiany dokonane na tym pliku.
pl[1]: %d pliki posiadają niezapisane zmiany. Zamykając program Picard utracisz zmiany dokonane na tych plikach.
pl[2]: %d plików posiada niezapisane zmiany. Zamykając program Picard utracisz zmiany dokonane na tych plikach.
pl[3]: %d plików posiada niezapisane zmiany. Zamykając program Picard utracisz zmiany dokonane na tych plikach.

en: &Quit Picard
pl: &Zakończ Picard

en: Ready
pl: Gotowe

en: Picard listens on this port to integrate with your browser. When you "Search" or "Open in Browser" from Picard, clicking the "Tagger" button on the web page loads the release into Picard.
pl: Nasłuchując na lokalnym porcie Picard umożliwia integrację z przeglądarką: po kliknięciu przycisku „Tagger” na stronie wydania w serwisie MusicBrainz zostanie ono wyświetlone w Picard.

en: Listening on port %(port)d
pl: Nasłuchiwanie na porcie %(port)d

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
pl: Przed wysłaniem odcisku audio musisz skonfigurować swój klucz AcoustID API.

en: &Options…
pl: &Opcje…

en: &Cut
pl: &Wytnij

en: &Paste
pl: Wkl&ej

en: &Help…
pl: &Pomoc…

en: &About…
pl: &O programie…

en: &Donate…
pl: &Wesprzyj projekt

en: &Report a Bug…
pl: &Zgłoś błąd…

en: &Support Forum…
pl: For&um wsparcia…

en: &Add Files…
pl: &Dodaj pliki…

en: Add files to the tagger
pl: Dodaj pliki do taggera

en: Add Fold&er…
pl: &Dodaj katalog…

en: Add a folder to the tagger
pl: Dodaj folder do taggera

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: &Save
pl: Zapi&sz

en: Save selected files
pl: Zapisz wybrane pliki

en: Submit acoustic fingerprints
pl: Wyślij odciski audio

en: E&xit
pl: &Wyjdź

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Remove selected files/albums
pl: Usuń wybrane pliki/albumy

en: Lookup in &Browser
pl: Wyszukaj w &przeglądarce

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
pl: Wyszukaj zaznaczenie w serwisie MusicBrainz

en: Search for similar albums…
pl: Szukaj podobnych albumów…

en: Search for similar tracks…
pl: Szukaj podobnych utworów…

en: File &Browser
pl: &Przeglądaj pliki

en: &Cover Art
pl: &Okładka

en: &Actions
pl: &Akcje

en: Search
pl: Znajdź

en: Lookup &CD…
pl: Wyszukiwanie &CD…

en: Lookup the details of the CD in your drive
pl: Analiza zawartości CD w napędzie

en: &Scan
pl: &Przeszukaj

en: Use AcoustID audio fingerprint to identify the files by the actual music, even if they have no metadata
pl: Użyj odcisku AcoustID, aby zidentyfikować pliki nawet gdy nie mają metadanych

en: Identify the file using its AcoustID audio fingerprint
pl: Zidentyfikuj plik używając znacznika AcoustID

en: Cl&uster
pl: &Grupa

en: &Lookup
pl: &Sprawdź

en: Lookup selected items in MusicBrainz
pl: Wyszukaj zaznaczenie w MusicBrainz

en: &Refresh
pl: Odśwież

en: &Rename Files
pl: Zmień nazwy

en: &Move Files
pl: P&rzenieś pliki

en: Save &Tags
pl: Zapisz &tagi

en: Tags From &File Names…
pl: Tagi z nazwy &pliku

en: &Open My Collections in Browser
pl: &Otwórz Moje Kolekcje w przeglądarce

en: View Activity &History
pl: Wyświetl &historię aktywności

en: Open in &Player
pl: Otwórz w &Odtwarzaczu

en: Play the file in your default media player
pl: Odtwórz plik w domyślnym odtwarzaczu

en: Open Containing &Folder
pl: Otwórz folder zawierający

en: Open the containing folder in your file explorer
pl: Otwórz folder zawierający plik w eksploratorze plików

en: &File
pl: &Plik

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &View
pl: &Widok

en: &Options
pl: &Opcje

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Help
pl: &Pomoc

en: Actions
pl: Akcje

en: Track
pl: Utwór

en: &Advanced search
pl: Wyszukiwanie z&aawansowane

en: &Builtin search
pl: W&budowane wyszukiwanie

en: All supported formats
pl: Wszystkie wspierane formaty

en: Adding multiple directories from '%(directory)s' …
pl: Dodawanie wielu katalogów z '%(directory)s' …

en: Adding directory: '%(directory)s' …
pl: Dodawanie katalogu: '%(directory)s' …

en: Configuration Required
pl: Wymaga konfiguracji

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
pl: Funkcja odcisków audio nie została jeszcze skonfigurowana. Czy chcesz to zrobić teraz?

en: %(filename)s (error: %(error)s)
pl: %(filename)s (błąd: %(error)s)

en: %(filename)s (%(similarity)d%%) (error: %(error)s)
pl: %(filename)s (%(similarity)d%%) (błąd: %(error)s)

en: Authentication Required
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: Picard needs authorization to access your personal data on the MusicBrainz server. Would you like to log in now?
pl: Picard potrzebuje upoważnienia do dostępu do twoich danych na serwerze MusicBrainz. Czy chcesz zalogować się teraz?

en: (different across %d item) | (different across %d items)
pl[0]: (różne pośród %d pozycji)
pl[1]: (różne pośród %d pozycji)
pl[2]: (różne pośród %d pozycji)
pl[3]: (różne pośród %d pozycji)

en: (missing from %d item) | (missing from %d items)
pl[0]: (brak w %d elemencie)
pl[1]: (brak w %d elementach)
pl[2]: (brak w %d elementach)
pl[3]: (brak w %d elementach)

en: metadata view
pl: widok metadanych

en: Displays original and new tags for the selected files
pl: Wyświetla oryginalne i nowe tagi dla wybranych plików

en: Original Value
pl: Oryginalna wartość

en: New Value
pl: Nowa wartość

en: Add New Tag…
pl: Dodaj nowy Tag…

en: Show Changes First
pl: Pokazuj zmiany jako pierwsze

en: Edit…
pl: Edytuj…

en: Use Original Value | Use Original Values
pl[0]: Użyj oryginalnej wartości
pl[1]: Użyj oryginalnych wartości
pl[2]: Użyj oryginalnych wartości
pl[3]: Użyj oryginalnych wartości

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
pl: Serwer %s wymaga logowania. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
pl: Serwer proxy %s wymaga zalogowania. Podaj użytkownika i hasło.

en: Player
pl: Odtwarzacz

en: Play
pl: Odtwórz

en: Play selected files
pl: Odtwórz wybrane pliki

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause or resume current playback
pl: Zatrzymaj lub wznów bieżące odtwarzanie

en: Change playback speed
pl: Zmień prędkość odtwarzania

en: Playback speed
pl: Prędkość odtwarzania

en: Change audio volume
pl: Zmień głośność dźwięku

en: Audio volume
pl: Głośność dźwięku

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Make It So!
pl: Zrób tak!

en: Error Deleting Script
pl: Błąd przy usuwaniu skryptu

en: Are you sure that you want to delete the script?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć skrypt?

en: File Error
pl: Błąd pliku

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Copy
pl: Kopiuj

en: The file naming format must not be empty.
pl: Format nazewnictwa nie może być pusty

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: CD Lookup
pl: Sprawdzanie CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
pl: Następujące wydania w MusicBrainz pasują do CD:

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Edit Tag
pl: Edytuj Tag

en: Edit value
pl: Edytuj wartość

en: Add value
pl: Dodaj wartość

en: Remove value
pl: Usuń wartość

en: A&rtwork
pl: G&rafika

en: Form
pl: Formularz

en: Options
pl: Opcje

en: Advanced options
pl: Zaawansowane

en: Ignore file paths matching the following regular expression:
pl: Ignoruj ścieżki plików pasujące do następującego wyrażenia regularnego:

en: Video tracks
pl: Ścieżki wideo

en: Data tracks
pl: Ścieżki danych

en: Pregap tracks
pl: Przerwy przed ścieżkami

en: Silent tracks
pl: Ciche ścieżki

en: CD-ROM device to use for lookups:
pl: Urządzenie CD-ROM do sprawdzania:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
pl: Domyślny napęd CD-ROM do sprawdzania:

en: Use the following file name for images:
pl: Użyj następującej nazwy pliku dla grafik:

en: Overwrite the file if it already exists
pl: Nadpisz plik jeżeli istnieje

en: Cover Art Providers
pl: Dostawcy okładek

en: Move selected item up
pl: Przenieś pozycję w górę

en: Move selected item down
pl: Przenieś pozycję w dół

en: Audio Fingerprinting
pl: Odciski audio

en: Do not use audio fingerprinting
pl: Nie używaj odcisków audio

en: Use AcoustID
pl: Używaj AcoustID

en: AcoustID Settings
pl: Ustawienia AcoustID

en: Ignore existing AcoustID fingerprints
pl: Zignoruj istniejące odciski AcoustID

en: Fingerprint calculator:
pl: Generator odcisków:

en: Browse…
pl: Przeglądaj…

en: Download…
pl: Pobierz…

en: API key:
pl: Klucz API:

en: Get API key…
pl: Pobierz klucz API…

en: MusicBrainz Server
pl: Serwer MusicBrainz

en: Server address:
pl: Adres serwera:

en: Log in
pl: Zaloguj się

en: Log out
pl: Wyloguj się

en: Update Checking
pl: Sprawdzanie dostępności aktualizacji

en: Appearance
pl: Wygląd

en: User interface language:
pl: Język interfejsu:

en: User interface color theme:
pl: Motyw kolorystyczny interfejsu użytkownika:

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Use advanced query syntax
pl: Użyj zaawansowanej składni w wyszukiwaniu

en: Begin browsing in the following directory:
pl: Rozpocznij przeglądanie w następującym katalogu:

en: Colors
pl: kolory

en: Customize Action Toolbar
pl: Dopasuj pasek akcji

en: Add a new button to Toolbar
pl: Dodaj przycisk do paska

en: Add Action
pl: Dodadj akcję

en: Insert a separator
pl: Wstaw separator

en: Add Separator
pl: Dodaj separator

en: Remove button from toolbar
pl: Usuń przycisk z paska

en: Open folder
pl: Otwórz folder

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Thresholds
pl: Progi

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
pl: Minimalne podobieństwo przy dobieraniu plików do utworów:

en: Minimal similarity for file lookups:
pl: Minimalne podobieństwo dla sprawdzanych plików:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
pl: Minimalne podobieństwo dla sprawdzanych grup:

en: Use track relationships
pl: Użyj powiązań utworów

en: Custom Fields
pl: Pola użytkownika

en: Various artists:
pl: Różni wykonawcy:

en: Default
pl: Domyślnie

en: Web Proxy
pl: Serwer proxy

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Browser Integration
pl: Integracja z przeglądarką

en: Default listening port:
pl: Domyślny port nasłuchiwania:

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Name
pl: Nazwa

en: Version
pl: Wersja

en: Install plugin…
pl: Zainstaluj wtyczkę…

en: Open plugin folder
pl: Otwórz katalog z wtyczkami

en: Reload List of Plugins
pl: Przeładuj listę wtyczek

en: Details
pl: Szczegóły

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
pl: Picard zapisuje oceny razem z adresem e-mail, który identyfikuje osobę, która wystawiła ocenę. Tym sposobem różne oceny różnych użytkowników mogą być zachowane w plikach. Podaj adres e-mail, którego chcesz użyć by zapisać swoje oceny.

en: Move files when saving
pl: Przenoś pliki podczas zapisywania

en: Destination directory:
pl: Katalog docelowy:

en: Move additional files (case insensitive):
pl: Przenieś dodatkowe pliki (rozmiar liter robi różnicę):

en: Rename files when saving
pl: Zmieniaj nazwy plików podczas zapisywania

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Write tags to files
pl: Zapisuj tagi do plików

en: Before Tagging
pl: Przed tagowaniem

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
pl: Chroń już istniejące tagi przed usunięciem lub nadpisaniem danymi z MusicBrainz:

en: AAC files
pl: pliki AAC

en: AC3 files
pl: pliki AC3

en: ID3v2 Version
pl: Wersja ID3v2

en: Join multiple ID3v2.3 tags with:
pl: Połącz wiele tagów ID3v2.3 używając:

en: <html><head/><body><p>Default is '/' to maintain compatibility with previous Picard releases.</p><p>New alternatives are ';_' or '_/_' or type your own. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Dla zachowania zgodności z poprzednimi wersjami Picard wartością domyślną jest '/'.</p><p>Obecnie można używać też ';_' lub '_/_' albo podać własną. </p></body></html>

en: Also include ID3v1 tags in the files
pl: Dołącz dodatkowo tagi ID3v1

en: Authentication required
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: Download only cover art images matching selected types
pl: Pobierz jedynie okładki odpowiadające wybranym typom

en: Select types…
pl: Wybierz typy…

en: Only use images of the following size:
pl: Używaj tylko obrazów następujących wielkości:

en: Download only approved images
pl: Pobieraj tylko zweryfikowane obrazy

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Version:
pl: Wersja:

en: Description:
pl: Opis:

en: Convert File Names to Tags
pl: Konwetuj nazwy plików do tagów

en: Replace underscores with spaces
pl: Zamieniaj podkreślenia na spacje

en: &Preview
pl: &Podgląd

en: &Ok
pl: &OK

en: Clos&e
pl: &Zamknij

en: Regex Error
pl: Błąd wyrażenia regularnego

en: &Restore all Defaults
pl: &Przywróć wszystkie ustawienia domyślne

en: Reset all of Picard's settings
pl: Zresetuj wszystkie ustawienia Picarda

en: Reset all settings for current option page
pl: Zresetuj wszystkie ustawienia na obecnej stronie

en: You are about to reset your options for this page.
pl: Zresetujesz swoje opcje z tej strony.

en: Warning! This will reset all of your settings.
pl: Uwaga! To zresetuje wszystkie twoje ustawienia.

en: Confirm Reset
pl: Potwierdź resetowanie

en: Are you sure?
pl: Na pewno?

en: None
pl: Brak

en: Fingerprinting
pl: Odciski

en: Please select a valid fpcalc executable.
pl: Wybierz właściwy plik wykonywalny fpcalc

en: Invalid fpcalc executable
pl: niewłaściwy plik wykonywalny fpcalc

en: Logged in as <b>%s</b>.
pl: Zalogowano jako <b>%s</b>.

en: Genres
pl: Gatunki

en: System default
pl: Domyślny systemowy

en: Language changed
pl: Język zmieniony

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
pl: Zmieniono język interfejsu. Należy ponownie uruchomić program Picard, aby zmiany były widoczne.

en: Add Folder
pl: Dodaj Folder

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Cluster
pl: Zbiór

en: Lookup
pl: Wyszukaj

en: Scan
pl: Przeszukaj

en: Lookup in Browser
pl: Wyszukaj w przeglądarce

en: Save
pl: Zapisz

en: Submit AcoustIDs
pl: Wyślij AcoustIDs

en: Open in Player
pl: Otwórz w Odtwarzaczu

en: Lookup CD…
pl: Wyszukiwanie CD…

en: Drag and Drop to re-order
pl: Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność

en: Value
pl: Wartość

en: Confirm Remove
pl: Potwierdź usuwanie

en: Matching
pl: Zgodność

en: Network
pl: Sieć

en: Download and install plugin
pl: Ściągnij i zainstaluj wtyczkę

en: Download and upgrade plugin to version %s
pl: Ściągnij i zaktualizuj wtyczkę do wersji %s

en: Enabled
pl: Włączone

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Uninstall plugin
pl: Odinstaluj wtyczkę

en: Reloading list of available plugins…
pl: Ponowne wczytywanie listy dostępnych wtyczek…

en: An error occurred while loading the plugin "%(plugin)s":
    
    %(error)s
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania wtyczki „%(plugin)s”:
    
    %(error)s

en: The plugin "%(plugin)s" is not compatible with this version of Picard.
pl: Wtyczka „%(plugin)s” nie jest kompatybilna z tą wersją Picarda.

en: The plugin "%(plugin)s" will be upgraded to version %(version)s on next run of Picard.
pl: Wtyczka „%(plugin)s” zostanie uaktualniona do wersji %(version)s przy następnym uruchomieniu Picarda.

en: Uninstall plugin "%(plugin)s"?
pl: Czy odinstalować wtyczkę „%(plugin)s”?

en: Do you really want to uninstall the plugin "%(plugin)s"?
pl: Czy na pewno chcesz odinstalować wtyczkę „%(plugin)s”?

en: Restart Picard to upgrade to new version
pl: Zrestartuj Picarda, żeby uaktualnić do nowej wersji

en: New version available
pl: Nowa wersja dostępna

en: Authors
pl: Autorzy

en: License
pl: Licencja

en: The plugin "%(plugin)s" could not be downloaded.
pl: Wtyczka „%(plugin)s” nie mogła zostać pobrana.

en: Please try again later.
pl: Spróbuj później

en: New
pl: Nowe

en: Delete
pl: Usuń

en: Ratings
pl: Oceny

en: Preferred Releases
pl: Preferowane wydania

en: Reset all
pl: Resetuj wszystko

en: The location to move files to must not be empty.
pl: Lokacja do której chcesz przenieść pliki nie może być pusta.

en: Script Error
pl: Błąd skryptu

en: <strong>Loading…</strong>
pl: <strong>Ładowanie…</strong>

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: <strong>No results found. Please try a different search query.</strong>
pl: <strong> 63% matchNie znaleziono żadnych wyników. Spróbuj zmienić zapytanie. </strong>

en: Load into Picard
pl: Załaduj do Picarda

en: Album Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania albumu

en: Language
pl: Język

en: Score
pl: Wynik

en: Show in browser
pl: Obejrzyj w przeglądarce

en: Artist Search Dialog
pl: Okno wyszukiwania artysty

en: Gender
pl: Płeć

en: Area
pl: Rejon

en: Begin
pl: Początek

en: Begin Area
pl: Rejon rozpoczęcia

en: End
pl: Koniec

en: Track Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania ścieżki

en: Release
pl: Wydanie

en: Standalone Recording
pl: Samodzielne nagranie

en: Rename script
pl: Zmień nazwę skryptu

en: Remove script
pl: Usuń skrypt

en: Are you sure you want to remove this script?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten skrypt?

en: Picard Update
pl: Aktualizacja Picarda

en: unknown
pl: brak danych

en: AcoustID Fingerprint
pl: Odcisk AcoustID

en: Album Artist Sort Order
pl: Nazwa wykonawcy albumu (posortowane)

en: Album Sort Order
pl: Sortowanie według albumów

en: Arranger
pl: Aranżer

en: Artists
pl: Wykonawcy

en: Artist Sort Order
pl: Sortowanie wedlug artystów

en: BPM
pl: Uderzenia na minutę

en: Catalog Number
pl: Numer katalogowy

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compilation (iTunes)
pl: Kompilacja (iTunes)

en: Composer Sort Order
pl: Sortowanie według kompozytora

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Disc Id
pl: Id dysku

en: Disc Number
pl: Numer płyty

en: Encoded By
pl: Zakodowane przez

en: Encoder Settings
pl: Ustawienia enkodera

en: Engineer
pl: Inżynier

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Key
pl: Klucz

en: Record Label
pl: Wytwórnia

en: Lyricist
pl: Autor tekstu

en: Lyrics
pl: Tekst utworu

en: Mixer
pl: Mikser

en: Mood
pl: Nastrój

en: Movement
pl: Ruch

en: MusicBrainz Release Artist Id
pl: MusicBrainz ID wykonawcy wydania

en: MusicBrainz Release Id
pl: MusicBrainz ID wydania

en: MusicBrainz Artist Id
pl: MusicBrainz ID artysty

en: MusicBrainz Disc Id
pl: MusicBrainz ID dysku

en: MusicBrainz Recording Id
pl: MusicBrainz ID nagrania

en: MusicBrainz Release Group Id
pl: MusicBrainz ID grupy wydań

en: MusicBrainz Track Id
pl: MusicBrainz ID utworu

en: MusicBrainz Work Id
pl: MusicBrainz ID pracy

en: MusicIP Fingerprint
pl: Odcisk palca MusicIP

en: Original Album
pl: Oryginalny album

en: Original Artist
pl: Oryginalny artysta

en: Original Filename
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: Original Year
pl: Rok pierwszego wydania

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Podcast URL
pl: URL podcastu

en: Producer
pl: Producent

en: Rating
pl: Ocena

en: Release Country
pl: Kraj wydania albumu

en: Release Status
pl: Status wydania

en: Release Type
pl: Rodzaj wydania

en: Script
pl: Skrypt

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Title Sort Order
pl: Sortowanie według tytułów

en: Total Discs
pl: Łącznie płyt

en: Total Tracks
pl: Łącznie utworów

en: Track Number
pl: Numer utworu

en: Artist Website
pl: Strona wykonawcy

en: Work
pl: Praca

en: Writer
pl: Autor

en: is not installed
pl: niezainstalowany

en: Web Browser Error
pl: Błąd przeglądarki

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
pl: Błąd podczas uruchamiania przeglądarki:
    
    %s
