MusicBrainz - en to ro translation catalogue (199 entries)

en: Unmatched Files
ro: Fișiere neașezate

en: [loading album information]
ro: [se încarcă informațiile albumului]

en: [could not load album %s]
ro: [nu s-a putut încărca albumul %s]

en: Merge
ro: Combină

en: Remove
ro: Înlătu&ră

en: Error
ro: Eroare

en: Info
ro: Informații

en: General
ro: Generale

en: Automatically scan all new files
ro: Analizează automat fișierele nou adăugate

en: Ignore MBIDs when loading new files
ro: Ignoră MBIDs la încărcarea fișierelor noi

en: Metadata
ro: Metadate

en: Use standardized artist names
ro: Folosiți nume standardizate de artiști

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
ro: Convertiți semnele de punctuație Unicode în ASCII

en: Use release relationships
ro: Folosește asocieri pentru albume

en: Use folksonomy tags as genre
ro: Folosește etichetele „folksonomy” ca genuri muzicale

en: Tags
ro: Etichete

en: Remove ID3 tags from FLAC files
ro: Șterge tag-urile ID3 din fișierele FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
ro: Șterge tag-urile APEv2 din fișierele MP3

en: Remove APEv2 tags from AAC files
ro: Șterge tag-urile APEv2 din fișierele AAC

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
ro: Șterge tag-urile APEv2 din fișierele AC3

en: Cover Art
ro: Coperta

en: Embed cover images into tags
ro: Încorporează imaginile coperților în tag-uri

en: Save cover images as separate files
ro: Salvează coperțile ca fișiere separate

en: Delete empty directories
ro: Șterge dosarele rămase goale

en: Replace non-ASCII characters
ro: Înlocuiește caracterele non-ASCII

en: User Interface
ro: Interfata utilizator

en: Show text labels under icons
ro: Afișează etichete sub icoane

en: Allow selection of multiple directories
ro: Permite a selecta dosare multiple

en: Advanced
ro: Avansat

en: Tracks
ro: Piese

en: Year
ro: An

en: Country
ro: Țară

en: CD Lookup Error
ro: Eroare la căutarea discului

en: Error while reading CD:
    
    %s
ro: Eroare la citirea discului:
    
    %s

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: 250 px
ro: 250 pixeli

en: 500 px
ro: 500 pixeli

en: 1200 px
ro: 1200 pixeli

en: Full size
ro: Mărime completă

en: <br/>Translated to LANG by %s
ro: <br/>Tradus în românește de %s

en: Date
ro: Dată

en: Labels
ro: Case de discuri

en: Barcode
ro: Cod de bare

en: &Move tagged files here
ro: &Mută fișierele etichetate aici

en: Show &hidden files
ro: Afișează fișierele ascunse

en: Cover
ro: Coperta

en: Filename:
ro: Nume fișier:

en: Size:
ro: Mărime:

en: Length:
ro: Durată:

en: Bitrate:
ro: Rata de biți:

en: Sample rate:
ro: Rata de eșantionare:

en: Bits per sample:
ro: Biți pe eșantion:

en: Channels:
ro: Canale:

en: &Info
ro: &Informații

en: Title
ro: Titlu

en: Length
ro: Durată:

en: Composer
ro: Compozitor

en: Disc Subtitle
ro: Subtitlu Disc

en: Genre
ro: Gen muzical

en: &Expand all
ro: &Extinde tot

en: &Collapse all
ro: &Restrânge totul

en: &Other versions
ro: &Alte versiuni

en: Clusters
ro: Grupaje

en: Log
ro: Jurnal

en: Unsaved Changes
ro: Modificări nesalvate

en: Are you sure you want to quit Picard?
ro: Sunteți sigur că doriți să închideţi Picard?

en: Ready
ro: Pregătit

en: Listening on port %(port)d
ro: Ascultare pe portul %(port)d

en: &Options…
ro: &Opțiuni

en: &Cut
ro: &Taie

en: &Paste
ro: Li&pește

en: &Help…
ro: &Ajutor

en: &About…
ro: &Despre…

en: &Donate…
ro: Donea&ză…

en: &Report a Bug…
ro: &Raportează o problemă

en: &Support Forum…
ro: Forum a&sistență

en: &Add Files…
ro: &Adaugă fișiere…

en: Add files to the tagger
ro: Adaugă fișiere în program

en: Add Fold&er…
ro: A&daugă dosar…

en: Add a folder to the tagger
ro: Adaugă un dosar în program

en: &Save
ro: &Înregistrează

en: Save selected files
ro: Înregistrează fișierele selectate

en: E&xit
ro: &Ieșire

en: &Remove
ro: Înlătu&ră

en: Remove selected files/albums
ro: Înlătură fișierele/albumele selectate

en: File &Browser
ro: &Parcurgere fișiere

en: &Cover Art
ro: &Coperți

en: Search
ro: Caută

en: Lookup &CD…
ro: Caută discul…

en: &Scan
ro: Analizea&ză

en: Cl&uster
ro: Gr&upează

en: &Lookup
ro: &Căutare

en: &Info…
ro: &Informații…

en: &Refresh
ro: Actualiza&re

en: &Rename Files
ro: &Redenumește fișierele

en: &Move Files
ro: &Mută fișierele

en: Save &Tags
ro: Înregistrează tag-urile

en: Tags From &File Names…
ro: Generare taguri din numele fișierelor

en: &File
ro: &Fișier

en: &Edit
ro: &Editare

en: &View
ro: Afișa&re

en: &Options
ro: &Opțiuni

en: &Tools
ro: Unel&te

en: &Help
ro: &Ajutor

en: Track
ro: Piesă

en: All supported formats
ro: Toate formatele cunoscute

en: Configuration Required
ro: Configurare necesară

en: Tag
ro: Etichetă

en: Original Value
ro: Valoare inițială

en: New Value
ro: Valoare nouă

en: Add New Tag…
ro: Adăugați etichetă nouă

en: Edit…
ro: &Editare…

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
ro: Serverul %s necesită să vă autentificați. Vă rugăm introduceți numele de utilizator și parola.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
ro: Proxy-ul %s necesită să vă autentificați. Vă rugăm introduceți numele de utilizator și parola.

en: The file naming format must not be empty.
ro: Formatul numelor de fișiere nu poate fi gol.

en: File Name
ro: Numele fișierului

en: CD Lookup
ro: Căutare CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
ro: Următoarele albume de pe MusicBrainz se potrivesc discului:

en: &Cancel
ro: Renunță

en: Edit Tag
ro: Editați Tag-ul

en: Edit value
ro: Editați valoarea

en: Add value
ro: Adauga valoare

en: Remove value
ro: Elimină valoarea

en: A&rtwork
ro: Cope&rți

en: Options
ro: Opțiuni

en: CD-ROM device to use for lookups:
ro: Unitatea de disc folosită pentru căutări:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
ro: Unitatea de disc folosită pentru căutări:

en: Use the following file name for images:
ro: Utilizați următorul nume de fișier pentru imagini:

en: Overwrite the file if it already exists
ro: Supra-scrie fișierul dacă există deja

en: Audio Fingerprinting
ro: Amprentare Audio

en: Do not use audio fingerprinting
ro: Nu utilizați amprentarea audio

en: Use AcoustID
ro: Utilizați AcoustID

en: AcoustID Settings
ro: Setări AcoustID

en: Browse…
ro: Navigare…

en: Download…
ro: Descărcați…

en: API key:
ro: Cheie API:

en: Get API key…
ro: Obține cheie API…

en: MusicBrainz Server
ro: Serverul MusicBrainz

en: Server address:
ro: Adresa serverului:

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Use advanced query syntax
ro: Folosește sintaxa avansată de căutare

en: Thresholds
ro: Limite

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
ro: Similaritate minimă pentru asocierea fișierelor cu piese

en: Minimal similarity for file lookups:
ro: Similaritate minimă pentru căutare de fișiere

en: Minimal similarity for cluster lookups:
ro: Similaritate minimă pentru căutare de grupaje

en: Use track relationships
ro: Folosește asocieri pentru piese

en: Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Various artists:
ro: Artiști multipli:

en: Default
ro: Implicit

en: Web Proxy
ro: Proxy de rețea

en: Username:
ro: Utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Plugins
ro: Module

en: Name
ro: Nume

en: Version
ro: Versiune

en: Install plugin…
ro: Instalează modul…

en: Open plugin folder
ro: Deschideți dosarul de module

en: Details
ro: Detalii

en: Rename files when saving
ro: Redenumește fișierele la salvare

en: ID3v2 Version
ro: Versiune ID3v2

en: Authentication required
ro: Autentificare necesară

en: Convert File Names to Tags
ro: Transformă numele fișierelor în tag-uri

en: Replace underscores with spaces
ro: Înlocuiește liniuța de subliniere cu spațiu

en: &Preview
ro: &Previzualizează

en: None
ro: nici unul

en: Fingerprinting
ro: Amprentare

en: System default
ro: Limba implicită

en: Language changed
ro: Limba modificată

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
ro: Ați schimbat limba interfeței. Trebuie să reporniți Picard pentru ca schimbarea să aibă efect.

en: Add Folder
ro: Adaugă dosar

en: Add Files
ro: Adaugă fișiere

en: Lookup
ro: Căutare

en: Scan
ro: Analizează

en: Save
ro: Înregistrează

en: Lookup CD…
ro: Caută discul…

en: License
ro: Licență

en: Reset all
ro: Resetare totală

en: The location to move files to must not be empty.
ro: Locul de mutat fișierele nu trebuie să fie gol

en: Script Error
ro: Eroare în script

en: Language
ro: Limba

en: Arranger
ro: Orchestrator

en: Catalog Number
ro: Nr. catalog

en: Comment
ro: Comentariu

en: Conductor
ro: Dirijor

en: Copyright
ro: Drepturi de autor

en: Disc Number
ro: Număr disc

en: Encoded By
ro: Codificat de

en: Engineer
ro: Inginer

en: Record Label
ro: Casa de discuri

en: Lyricist
ro: Textier

en: Lyrics
ro: Versuri

en: Performer
ro: Interpret

en: Producer
ro: Producător

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Total Tracks
ro: Total Piese

en: Track Number
ro: Numărul piesei

en: Writer
ro: Scriitor

en: Web Browser Error
ro: Eroare legată de navigatorul web

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
ro: Eroare la lansarea navigatorului web:
    
    %s
