MusicBrainz - en to sq translation catalogue (194 entries)

en: Merge
sq: Përzieji

en: Remove
sq: Hiqe

en: Error
sq: Gabim

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Automatically scan all new files
sq: Skano vetvetiu krejt kartelat e reja

en: Metadata
sq: Tejtëdhëna

en: Tags
sq: Etiketa

en: Cover Art
sq: Kopertinë

en: Windows compatibility
sq: Përputhshmëri me Windows

en: User Interface
sq: Ndërfaqe Përdoruesi

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Ignore hidden files
sq: Shpërfill kartela të fshehura

en: Listen only on localhost
sq: Përgjo vetëm në localhost

en: Tracks
sq: Pjesë

en: Year
sq: Vit

en: Country
sq: Vend

en: Label
sq: Etiketë

en: [no barcode]
sq: [pa kod me viza]

en: [no release info]
sq: [pa të dhëna hedhjeje në qarkullim]

en: MusicBrainz Account
sq: Llogari MusicBrainz

en: Authorization code:
sq: Kod autorizimi:

en: CD Lookup Error
sq: Gabim Kërkimi CD-je

en: Error while reading CD:
    
    %s
sq: Gabim gjatë leximit të CD-së:
    
    %s

en: Submitting AcoustIDs …
sq: Po parashtrohen AcoustIDs …

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Full size
sq: Madhësi e plotë

en: Restore &Defaults
sq: Rikthe &Parazgjedhje

en: Date
sq: Datë

en: Labels
sq: Etiketa

en: Catalog #s
sq: Katalog #s

en: Barcode
sq: Kod me viza

en: Disambiguation
sq: Ftillim dykuptimësie

en: Refresh List
sq: Rifresko Listën

en: Tag added
sq: Etiketa u shtua

en: Tag changed
sq: Etiketa u ndryshua

en: Tag removed
sq: Etiketa u hoq

en: Show more details…
sq: Shfaq më tepër hollësi…

en: Existing Cover
sq: Mbulesë Ekzistuese

en: Type
sq: Lloj

en: New Cover
sq: Mbulesë e Re

en: Cover
sq: Mbulesë

en: Filename:
sq: Emër kartele:

en: Size:
sq: Madhësi:

en: Length:
sq: Gjatësi:

en: Channels:
sq: Kanale:

en: Tracklist:
sq: Listë pjesësh:

en: Files
sq: Kartela

en: Albums
sq: Albume

en: Title
sq: Titull

en: Length
sq: Gjatësi

en: Album Artist
sq: Artist Albumi

en: Composer
sq: Kompozitor

en: Disc Subtitle
sq: Titra Disku

en: Genre
sq: Zhanër

en: &Expand all
sq: &Zgjeroji krejt

en: &Collapse all
sq: &Tkurri krejt

en: Select &all
sq: Përzgjidhi &krejt

en: &Other versions
sq: Versione të &tjera

en: Loading…
sq: Po ngarkohet…

en: Collections
sq: Koleksione

en: Save As…
sq: Ruajeni Si…

en: Are you sure you want to clear the log?
sq: Jeni i sigurt se doni të spastrohet regjistri?

en: Activity History
sq: Historik Veprimtarish

en: Unsaved Changes
sq: Ndryshime të Paruajtura

en: Are you sure you want to quit Picard?
sq: Jeni i sigurt se doni të dilet nga Picard-i?

en: &Actions
sq: &Veprime

en: Search
sq: Kërkoni

en: Actions
sq: Veprime

en: Track
sq: Pjesë

en: All supported formats
sq: Krejt Formatet e Mbuluar

en: %(filename)s (error: %(error)s)
sq: %(filename)s (gabim: %(error)s)

en: Authentication Required
sq: Lypset Mirëfilltësim

en: Tag
sq: Etiketë

en: Original Value
sq: Vlera Origjinale

en: New Value
sq: Vlerë e Re

en: Add New Tag…
sq: Shtoni Etiketë të Re…

en: Edit…
sq: Përpunojeni…

en: Play
sq: Dramë

en: Pause
sq: Pushim

en: File Name
sq: Emër Kartele

en: &Cancel
sq: &Anuloje

en: Edit Tag
sq: Përpunoni Etiketën

en: Edit value
sq: Përpunoni vlerë

en: Add value
sq: Shtoni vlerë

en: Remove value
sq: Hiqe vlerën

en: Options
sq: Mundësi

en: Advanced options
sq: Mundësi të mëtejshme

en: Use AcoustID
sq: Përdor AcoustID

en: AcoustID Settings
sq: Rregullime për AcoustID

en: Browse…
sq: Shfletoni…

en: Download…
sq: Shkarkoni…

en: API key:
sq: Kyç API:

en: Get API key…
sq: Merrni kyç API…

en: MusicBrainz Server
sq: Shërbyes MusicBrainz

en: Port:
sq: Portë:

en: Server address:
sq: Adresë shërbyesi:

en: Log in
sq: Hyni

en: Log out
sq: Dilni

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Add a new button to Toolbar
sq: Shtoni te Paneli një buton të ri

en: Add Action
sq: Shtoni Veprim

en: Insert a separator
sq: Futni një ndarës

en: Add Separator
sq: Shtoni Ndarës

en: Thresholds
sq: Pragje

en: Custom Fields
sq: Fusha Vetjake

en: Various artists:
sq: Artistë të ndryshëm:

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Web Proxy
sq: Ndërmjetës Web

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Browser Integration
sq: Integrim Shfletuesi

en: Default listening port:
sq: Portë parazgjedhje përgjimi:

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Name
sq: Emër

en: Install plugin…
sq: Instaloni shtojcë…

en: Details
sq: Hollësi

en: E-mail:
sq: Email:

en: Documentation
sq: Dokumentim

en: ID3v2 Version
sq: Version ID3v2

en: Authentication required
sq: Lypset mirëfilltësim

en: Select types…
sq: Përzgjidhni lloje…

en: Title:
sq: Titull:

en: Description:
sq: Përshkrim:

en: Character
sq: Karakter

en: Are you sure?
sq: A jeni i sigurt?

en: None
sq: Asnjë

en: Logged in as <b>%s</b>.
sq: I futur si <b>%s</b>.

en: Genres
sq: Zhanre

en: System default
sq: Parazgjedhje sistemi

en: Language changed
sq: Gjuha u ndryshua

en: Choose a color
sq: Zgjidhni një ngjyrë

en: Colors changed
sq: Ngjyrat u ndryshuan

en: Add Folder
sq: Shtoni Dosje

en: Add Files
sq: Shtoni Kartela

en: Lookup
sq: Kërkim

en: Scan
sq: Skanoje

en: Save
sq: Ruaje

en: Network
sq: Rrjet

en: Enabled
sq: E aktivizuar

en: Disabled
sq: E çaktivizuar

en: Uninstall plugin
sq: Çinstalojeni shtojcën

en: Uninstall plugin "%(plugin)s"?
sq: Të çinstalohet shtojca "%(plugin)s"?

en: New version available
sq: Ka gati version të ri

en: Authors
sq: Autorë

en: License
sq: Licencë

en: Please try again later.
sq: Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: Delete
sq: Fshije

en: Ratings
sq: Vlerësime

en: Retry
sq: Riprovo

en: Language
sq: Gjuhë

en: Status
sq: Gjendje

en: Show in browser
sq: Shfaqe në shfletues

en: Gender
sq: Gjini

en: Area
sq: Zonë

en: Begin
sq: Fillim

en: Begin Area
sq: Zonë Fillimi

en: End
sq: Fund

en: End Area
sq: Zonë Fundi

en: Release
sq: Hedhje Në Qarkullim

en: Picard Update
sq: Përditësim Picard-i

en: unknown
sq: i panjohur

en: Artists
sq: Artistë

en: Catalog Number
sq: Numër Katalogu

en: Comment
sq: Koment

en: Conductor
sq: Dirigjent

en: Copyright
sq: Të drejta kopjimi

en: Disc Id
sq: ID disku

en: Disc Number
sq: Numër Disku

en: Encoded By
sq: Koduar Nga

en: Encoder Settings
sq: Rregullime Koduesi

en: Engineer
sq: Inxhinier

en: Record Label
sq: Etiketë Incizimi

en: Lyricist
sq: Poet

en: Lyrics
sq: Vargje

en: Movement
sq: Kohë

en: Movement Number
sq: Numër Kohe

en: Original Album
sq: Albumi Origjinal

en: Original Artist
sq: Artisti Origjinal

en: Performer
sq: Ekzekutues

en: Producer
sq: Producent

en: Rating
sq: Vlerësim

en: Release Country
sq: Vend Hedhjeje Në Qarkullim

en: Release Status
sq: Gjendje Hedhjeje Në Qarkullim

en: Release Type
sq: Lloj Hedhjeje Në Qarkullim

en: Script
sq: Programth

en: Subtitle
sq: Titra

en: Total Discs
sq: Disqe Gjithsej

en: Total Tracks
sq: Pjesë Gjithsej

en: Track Number
sq: Numër Pjese

en: Artist Website
sq: Sajt Artisti

en: Work
sq: Vepër

en: is not installed
sq: s’është e instaluar

en: Web Browser Error
sq: Gabim Shfletuesi

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
sq: Gabim gjatë nisjes së një shfletuesi:
    
    %s
