MusicBrainz - en to tr translation catalogue (295 entries)

en: Unmatched Files
tr: Eşlenmeyen Dosyalar

en: [loading album information]
tr: [albüm bilgisi yükleniyor]

en: [could not load album %s]
tr: [albüm bilgisi yüklenemedi: %s]

en: Error loading collections: %(error)s
tr: Koleksiyonları yüklerken hata: %(error)s

en: Merge
tr: Birleştir

en: Remove
tr: Kaldır

en: Error
tr: Hata

en: Info
tr: Bilgi

en: General
tr: Genel

en: Automatically scan all new files
tr: Bütün yeni dosyaları otomatik olarak tara

en: Use standardized artist names
tr: Standardize edilmiş sanatçı isimlerini kullan

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
tr: Unicode noktalama işaretlerini ASCII'ye çevir

en: Use release relationships
tr: Sürüm ilişkilerini kullan

en: Preferred release types
tr: Tercih edilen sürüm türü

en: Use folksonomy tags as genre
tr: Tarz olarak folksonomi etiketlerini kullan

en: Enable track ratings
tr: Parça derecelendirmelerini aktive et

en: Submit ratings to MusicBrainz
tr: Derecelendirmeleri MusicBrainz'e gönder.

en: Tags
tr: Etiketler

en: Preserve timestamps of tagged files
tr: Etiketlenen dosyaların tarih bilgisini koru

en: Clear existing tags
tr: Varolan etiketleri sil

en: Remove ID3 tags from FLAC files
tr: FLAC dosyalarından ID3 etiketlerini sil

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
tr: MP3 dosyalarından APEv2 etiketlerini sil

en: ID3v2 text encoding
tr: ID3v2 metin kodlaması

en: Remove APEv2 tags from AAC files
tr: AAC dosyalarından APEv2 etiketlerini sil

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
tr: AC3 dosyalarından APEv2 etiketlerini sil

en: Cover Art
tr: Kapak Resmi

en: Embed cover images into tags
tr: Kapak resimlerini etiket içine yerleştir

en: Save cover images as separate files
tr: Kapak resimlerini ayrı dosya olarak kaydet

en: File Naming
tr: Dosya İsimlendirme

en: Delete empty directories
tr: Boş dizinleri sil

en: Replace non-ASCII characters
tr: ASCII olmayan karakterleri değiştir

en: Windows compatibility
tr: Windows uyumluluğu

en: Scripting
tr: Betikleme

en: User Interface
tr: Kullanıcı Arayüzü

en: Show text labels under icons
tr: İkonların altında yazı etiketlerini göster

en: Allow selection of multiple directories
tr: Birden çok dizin seçimine izin ver

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler için çıkış onaylama diyaloğu göster

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Tracks
tr: Parçalar

en: Year
tr: Yıl

en: Country
tr: Ülke

en: Format
tr: Biçim

en: Label
tr: Etiket

en: [no barcode]
tr: [barkod yok]

en: [no release info]
tr: [sürüm bilgisi yok]

en: MusicBrainz Account
tr: MusicBrainz Hesabı

en: CD Lookup Error
tr: CD Arama Hatası

en: Error while reading CD:
    
    %s
tr: CD okunurken hata oluştu:
    
    %s

en: Submitting AcoustIDs …
tr: AcoustIDleri gönderiyor…

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Full size
tr: Tam boy

en: Cover Art Archive
tr: Kapak Resmi Arşivi

en: <br/>Translated to LANG by %s
tr: <br/>TÜRKÇE çeviri: %s

en: Album
tr: Albüm

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Date
tr: Tarih

en: Labels
tr: Etiketler

en: Barcode
tr: Barkod

en: Refresh List
tr: Listeyi yenile

en: Show more details
tr: Daha fazla detay göster

en: Show more details…
tr: Daha fazla detay göster…

en: &Move tagged files here
tr: Etiketlenen Dosyaları Buraya &Taşı

en: Show &hidden files
tr: &Gizli Dosyaları Göster

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Format:
tr: Biçim:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Length:
tr: Süre:

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: Sample rate:
tr: Örnek oranı:

en: Bits per sample:
tr: Örnek başına bit sayısı:

en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Album:
tr: Albüm:

en: Album Info
tr: Albüm Bilgisi

en: &Info
tr: &Bilgi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Albums
tr: Albümler

en: Pending files
tr: Bekleyen dosyalar

en: Pending requests
tr: Bekleyen istekler

en: Title
tr: Parça Adı

en: Length
tr: Süre

en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Composer
tr: Besteci

en: Disc Subtitle
tr: Disk Altbaşlığı

en: Media
tr: Medya

en: Genre
tr: Tarz

en: Original Release Date
tr: Orijinal Sürüm Tarihi

en: &Expand all
tr: Tümünü &Genişlet

en: &Collapse all
tr: Tümünü &Daralt

en: &Other versions
tr: &Diğer versiyonlar

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Collections
tr: Koleksiyonlar

en: file view
tr: dosya görünümü

en: Clusters
tr: Kümeler

en: album view
tr: albüm görünümü

en: Log
tr: Günlük

en: Activity History
tr: Etkinlik Geçmişi

en: Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş Değişiklikler

en: Are you sure you want to quit Picard?
tr: Picard'ı kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: &Quit Picard
tr: &Picard'dan Çık

en: Ready
tr: Hazır

en: &Options…
tr: &Seçenekler

en: &Cut
tr: &Kes

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: &Help…
tr: &Yardım…

en: &About…
tr: &Hakkında…

en: &Donate…
tr: &Bağış…

en: &Report a Bug…
tr: &Hata Bildir…

en: &Support Forum…
tr: &Destek Forumu…

en: &Add Files…
tr: &Dosya Ekle…

en: Add files to the tagger
tr: Etiketleyiciye dosya ekle

en: Add Fold&er…
tr: &Dizin Ekle…

en: Add a folder to the tagger
tr: Etiketleyiciye dizin ekle

en: &Save
tr: Kayde&t

en: Save selected files
tr: Seçili dosyaları kaydet

en: Submit acoustic fingerprints
tr: Akustik parmakizlerini gönder

en: E&xit
tr: &Çıkış

en: &Remove
tr: &Sil

en: Remove selected files/albums
tr: Seçili dosyaları/albümleri listeden sil

en: Lookup in &Browser
tr: Tarayıcıda Ara

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
tr: Seçili ögeleri Musicbrainz sitesinde ara

en: Search for similar albums…
tr: Benzer albümleri ara…

en: File &Browser
tr: Dosya &Gezgini

en: &Cover Art
tr: &Kapak Resmi

en: Search
tr: Arama

en: Lookup &CD…
tr: &CD Arama…

en: &Scan
tr: &Tara

en: Cl&uster
tr: &Kümele

en: &Lookup
tr: &Arama

en: &Info…
tr: &Bilgi…

en: &Refresh
tr: &Yenile

en: &Rename Files
tr: Dosyaları &Adlandır

en: &Move Files
tr: Dosyaları &Taşı

en: Save &Tags
tr: &Etiketleri Kaydet

en: Tags From &File Names…
tr: Dosya Adlarından &Etiketlendir…

en: Play the file in your default media player
tr: Dosyayı varsayılan medya oynatıcısında çal

en: &File
tr: &Dosya

en: &Edit
tr: Dü&zenle

en: &View
tr: &Görünüm

en: &Options
tr: &Seçenekler

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Help
tr: &Yardım

en: Actions
tr: Eylemler

en: Track
tr: Parça

en: All supported formats
tr: Desteklenen tüm formatlar

en: Adding directory: '%(directory)s' …
tr: Klasör ekliyor: '%(directory)s' …

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
tr: Ses parmakizi yapılandırılmamış. Şimdi yapılandırmak ister misiniz?

en: metadata view
tr: metaveri görünümü

en: Displays original and new tags for the selected files
tr: Seçilen dosyalar için orijinal ve yeni etiketleri görüntüle

en: Tag
tr: Etiket

en: Original Value
tr: Orijinal Değer

en: New Value
tr: Yeni Değer

en: Add New Tag…
tr: Yeni Etiket Ekle…

en: Show Changes First
tr: Önce Değişiklikleri Göster

en: Edit…
tr: Düzenle

en: Use Original Value | Use Original Values
tr[0]: Orijinal Değeri Kullan
tr[1]: Orijinal Değerleri Kullan

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
tr: %s sunucusuna giriş yapmanız gerekmekte. Lütfen kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
tr: Vekil sunucu %s giriş yapmanızı istemektedir. Lütfen kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.

en: Copy
tr: Kopyala

en: The file naming format must not be empty.
tr: Dosya adlandırma biçimi boş olmamalı.

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: CD Lookup
tr: CD Arama

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
tr: Aşağıdaki MusicBrainz sitesindeki sürümler CD ile eşleşti:

en: &Cancel
tr: İ&ptal

en: Edit Tag
tr: Etiketi Düzenle

en: Edit value
tr: Değeri düzenle

en: Add value
tr: Değer ekle

en: Remove value
tr: Değeri sil

en: A&rtwork
tr: Kapak &Resmi

en: Options
tr: Seçenekler

en: Advanced options
tr: Gelişmiş ayarlar

en: CD-ROM device to use for lookups:
tr: Aramalar için kullanılacak CD-ROM cihazı:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
tr: Aramalar için kullanılacak varsayılan CD-ROM cihazı:

en: Use the following file name for images:
tr: Resimler için şu dosya adını kullan:

en: Overwrite the file if it already exists
tr: Varolan dosyaların üzerine yaz

en: Audio Fingerprinting
tr: Ses Parmakizi

en: Do not use audio fingerprinting
tr: Ses parmakizini kullanma

en: Use AcoustID
tr: AcoustID kullan

en: AcoustID Settings
tr: AcoustID Seçenekleri

en: Fingerprint calculator:
tr: Parmakizi hesaplayıcı

en: Browse…
tr: Gözat…

en: Download…
tr: İndir…

en: API key:
tr: API anahtarı:

en: Get API key…
tr: API anahtarı al…

en: MusicBrainz Server
tr: MusicBrainz Sunucusu

en: Port:
tr: Bağlantı Noktası:

en: Server address:
tr: Sunucu adresi:

en: Log in
tr: Giriş yap

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: User interface language:
tr: Kullanıcı arayüzü dili:

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Use advanced query syntax
tr: Gelişmiş sorgu biçimini kullan

en: Thresholds
tr: Sınırlar

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
tr: Dosyaları parçalarla eşlemek için gerekli olan minimum benzerlik:

en: Minimal similarity for file lookups:
tr: Dosya aramaları için gerekli olan minimum benzerlik

en: Minimal similarity for cluster lookups:
tr: Küme aramaları için minimum benzerlik:

en: Use track relationships
tr: Parça ilişkilerini kullan

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Various artists:
tr: Farklı Sanatçılar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Web Proxy
tr: Ağ Vekili

en: Username:
tr: Kullanıcı Adı:

en: Password:
tr: Şifre:

en: Browser Integration
tr: Tarayıcı Entegrasyonu

en: Default listening port:
tr: Varsayılan dinleme portu:

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Name
tr: İsim

en: Version
tr: Versiyon

en: Install plugin…
tr: Eklenti yükle…

en: Open plugin folder
tr: Eklenti klasörünü aç

en: Details
tr: Detaylar

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
tr: Picard, derecelendirmeleri, bunları sağlayan kullanıcıları belirlermek için e-posta adresleriyle beraber kaydeder. Bu sayede farklı kullanıcılar için farklı derecelendirmeler dosyaların içinde saklanır. Lütfen derecelendirmelerinizi saklamak için kullanmak istediğiniz e-posta adresini belirtin.

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: Rename files when saving
tr: Kaydederken dosyaları adlandır

en: Write tags to files
tr: Dosyalara etiketler yaz

en: Before Tagging
tr: Etiketlemeden Önce

en: ID3v2 Version
tr: ID3v2 Versiyon

en: Also include ID3v1 tags in the files
tr: Dosyalara ayrıca ID3v1 etiketlerinide yaz

en: Authentication required
tr: Kimlik denetimi gerekli

en: Only use images of the following size:
tr: Sadece şu boyuttaki resimleri kullan:

en: Download only approved images
tr: Sadece onaylanmış resimleri indir

en: Convert File Names to Tags
tr: Dosya İsimlerinden Etiketlendir

en: Replace underscores with spaces
tr: Altçizgileri boşlukla değiştir

en: &Preview
tr: &Önizleme

en: &Ok
tr: &Tamam

en: Regex Error
tr: Düzenli İfade (Regex) Hatası

en: None
tr: Hiçbiri

en: System default
tr: Sistem varsayılanı

en: Language changed
tr: Dil değişti

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
tr: Arayüz dilini değiştirdiniz. Değişikliklerin uygulanabilmesi için Picard'ı yeniden başlatmanız gerekmekte.

en: Add Folder
tr: Dizin Ekle

en: Add Files
tr: Dosya Ekle

en: Lookup
tr: Arama

en: Scan
tr: Tara

en: Lookup in Browser
tr: Tarayıcıda Ara

en: Save
tr: Kaydet

en: Lookup CD…
tr: CD Arama…

en: Drag and Drop to re-order
tr: Tekrar sıralamak için sürükle ve bırak

en: Value
tr: Değer

en: Confirm Remove
tr: Kaldırmayı Onayla

en: Matching
tr: Eşleme

en: Network
tr: Ağ

en: Restart Picard to upgrade to new version
tr: Son sürüme yükseltmek için Picard'ı yeniden başlat

en: License
tr: Lisans

en: Ratings
tr: Derecelendirmeler

en: Reset all
tr: Tümünü sıfırla

en: The location to move files to must not be empty.
tr: Dosyaların taşınacağı yer boş olmamalı.

en: Script Error
tr: Betik Hatası

en: Language
tr: Dil

en: AcoustID Fingerprint
tr: AcoustID Parmakizi

en: Album Artist Sort Order
tr: Albüm Sanatçısı Sıralama Düzeni

en: Album Sort Order
tr: Albüm Sıralama Düzeni

en: Arranger
tr: Düzenleyen

en: Artists
tr: Sanatçılar

en: Artist Sort Order
tr: Sanatçı Sıralama Düzeni

en: Catalog Number
tr: Katalog Numarası

en: Comment
tr: Yorum

en: Compilation (iTunes)
tr: Derleme (iTunes)

en: Conductor
tr: Orkestra Şefi

en: Copyright
tr: Telif Hakkı

en: Disc Id
tr: Disk Id

en: Disc Number
tr: Disk Numarası

en: DJ-Mixer
tr: DJ-Mikser

en: Encoded By
tr: Kodlayan

en: Engineer
tr: Mühendis

en: Grouping
tr: Gruplama

en: Record Label
tr: Plak Şirketi

en: Lyricist
tr: Söz Yazarı

en: Lyrics
tr: Sözler

en: Mixer
tr: Mikser

en: Mood
tr: Ruh Hâli

en: MusicBrainz Release Artist Id
tr: MusicBrainz Albüm Sanatçısı Id

en: MusicBrainz Release Id
tr: MusicBrainz Albüm Id

en: MusicBrainz Artist Id
tr: MusicBrainz Sanatçı Id

en: MusicBrainz Disc Id
tr: MusicBrainz Disk Id

en: MusicIP Fingerprint
tr: MusicIP Parmak izi

en: Original Year
tr: Orijinal Yıl

en: Performer
tr: İcracı

en: Producer
tr: Yapımcı

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Release Country
tr: Yayımlanan Ülke

en: Release Status
tr: Sürüm Durumu

en: Release Type
tr: Sürüm Tipi

en: Remixer
tr: Remiks yapan

en: Script
tr: Abece

en: Subtitle
tr: Altbaşlık

en: Title Sort Order
tr: Parça Adı Sıralama Düzeni

en: Total Discs
tr: Toplam Disk

en: Total Tracks
tr: Toplam Parça

en: Track Number
tr: Parça Numarası

en: Artist Website
tr: Sanatçı İnternet Sitesi

en: Work
tr: Eser

en: Writer
tr: Yazar

en: is not installed
tr: kurulmadı

en: Web Browser Error
tr: Web Tarayıcı Hatası

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
tr: Web tarayıcısı yüklenirken hata oluştu:
    
    %s
