MusicBrainz - en to gl translation catalogue (208 entries)

en: Unmatched Files
gl: Ficheiros sen coincidencias

en: [loading album information]
gl: [cargando a información do álbum]

en: [could not load album %s]
gl: [non foi posíbel cargar o álbum %s]

en: Remove
gl: Borrar

en: Error
gl: Erro

en: Info
gl: Información

en: General
gl: Xeral

en: Automatically scan all new files
gl: Examinar de xeito automático os ficheiros novos

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Use release relationships
gl: Usar relacións de lanzamento

en: Use folksonomy tags as genre
gl: Usar as etiquetas colaborativas (Folcsonomía) como xénero

en: Enable track ratings
gl: Activar a puntuación de pistas

en: Submit ratings to MusicBrainz
gl: Enviar puntuacións a MusicBrainz

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Clear existing tags
gl: Limpar as etiquetas existentes

en: Remove ID3 tags from FLAC files
gl: Eliminar as etiquetas ID3 dos ficheiros FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
gl: Eliminar as etiquetas APEv2 dos ficheiros MP3

en: ID3v2 text encoding
gl: Codificación de texto de ID3v2

en: Remove APEv2 tags from AAC files
gl: Eliminar as etiquetas APEv2 dos ficheiros AAC

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
gl: Eliminar as etiquetas APEv2 dos ficheiros AC3

en: Cover Art
gl: Imaxe da portada

en: Embed cover images into tags
gl: Incorporar as imaxes de portada dentro das etiquetas

en: Save cover images as separate files
gl: Gardar as imaxes de portada como ficheiros separados

en: Delete empty directories
gl: Borrar directorios baleiros

en: Replace non-ASCII characters
gl: Substituír os caracteres non ASCII

en: User Interface
gl: Interface de usuario

en: Show text labels under icons
gl: Mostrar etiquetas de texto baixo as iconas

en: Allow selection of multiple directories
gl: Permitir a selección de múltiples directorios

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Tracks
gl: Pistas

en: Year
gl: Ano

en: Country
gl: País

en: Format
gl: Formato

en: CD Lookup Error
gl: Produciuse un erro na busca do CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
gl: Produciuse un erro lendo o CD
    
    %s

en: Submitting AcoustIDs …
gl: Enviando os AcoustID…

en: <br/>Translated to LANG by %s
gl: <br/>Traducido ao galego por %s

en: Album
gl: Álbum

en: Artist
gl: Artista

en: Date
gl: Data

en: Barcode
gl: Código de barras

en: &Move tagged files here
gl: &Mover os ficheiros etiquetados aquí

en: Show &hidden files
gl: Amosar fic&heiros ocultos

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Format:
gl: Formato:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Length:
gl: Duración:

en: Bitrate:
gl: Taxa de bits:

en: Sample rate:
gl: Taxa de mostra:

en: Bits per sample:
gl: Bits por mostra:

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Channels:
gl: Canles:

en: Album:
gl: Álbum:

en: Artist:
gl: Artista:

en: &Info
gl: &Información

en: Files
gl: Ficheiros

en: Title
gl: Título

en: Length
gl: Duración

en: Album Artist
gl: Artista do álbum

en: Composer
gl: Compositor

en: Disc Subtitle
gl: Subtítulo de disco

en: Media
gl: Medios

en: Genre
gl: Xénero

en: Original Release Date
gl: DAta do lanzamento orixinal

en: &Expand all
gl: &Expandir todos

en: &Collapse all
gl: &Contraer todos

en: Clusters
gl: Clústers

en: Log
gl: Rexistro

en: &Options…
gl: &Opcións…

en: &Cut
gl: &Cortar

en: &Paste
gl: &Pegar

en: &Help…
gl: A&xuda

en: &About…
gl: &Acerca de…

en: &Donate…
gl: &Doar…

en: &Report a Bug…
gl: Info&rmar dun erro

en: &Support Forum…
gl: Foro de a&sistencia…

en: &Add Files…
gl: Eng&adir ficheiros…

en: Add files to the tagger
gl: Engadir ficheiros ao etiquetador

en: Add Fold&er…
gl: Enga&dir un cartafol…

en: Add a folder to the tagger
gl: Engadir un cartafol ao etiquetador

en: &Save
gl: &Gardar

en: Save selected files
gl: Gardar os ficheiros seleccionados

en: S&ubmit AcoustIDs
gl: &Enviar os AcoustID

en: E&xit
gl: &Saír

en: &Remove
gl: Borra&r

en: Remove selected files/albums
gl: Borrar os ficheiros ou álbums seleccionados

en: File &Browser
gl: &Navegador de ficheiros

en: &Cover Art
gl: &Imaxe da portada

en: Search
gl: Buscar

en: Lookup &CD…
gl: Buscar &CD…

en: &Scan
gl: &Examinar

en: &Lookup
gl: &Buscar

en: Ctrl+L
gl: Ctrl+B

en: &Info…
gl: &Información…

en: &Refresh
gl: Actualiza&r

en: &Rename Files
gl: &Renomear ficheiros

en: &Move Files
gl: &Mover ficheiros

en: Save &Tags
gl: Gardar e&tiquetas

en: Tags From &File Names…
gl: Etiquetas a partir de nomes de &ficheiro

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Edit
gl: &Editar

en: &View
gl: &Ver

en: &Options
gl: &Opcións

en: &Tools
gl: Ferramen&tas

en: &Help
gl: &Axuda

en: Track
gl: Pista

en: All supported formats
gl: Todos os formatos compatíbeis

en: Authentication Required
gl: Autenticación requirida

en: Edit…
gl: Editar…

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
gl: O servidor %s require inicio de sesión. Introduza o seu nome de usuario e contrasinal

en: The file naming format must not be empty.
gl: O formato de nomeado de ficheiros non debe estar baleiro.

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: CD Lookup
gl: Buscar CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
gl: Os seguintes lanzamentos en MusicBrainz coinciden co CD:

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: A&rtwork
gl: G&rafismo

en: Options
gl: Opcións

en: CD-ROM device to use for lookups:
gl: Dispositivo de CD-ROM a empregar para as buscas:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
gl: Unidade de CD-ROM predeterminada a usar para as buscas:

en: Overwrite the file if it already exists
gl: Sobreescribir o ficheiro se xa existe

en: Browse…
gl: Navegar…

en: MusicBrainz Server
gl: Servidor MusicBrainz

en: Port:
gl: Porto:

en: Server address:
gl: Enderezo do servidor:

en: User interface language:
gl: Idioma da interface de usuario:

en: Miscellaneous
gl: Misceláneo

en: Use advanced query syntax
gl: Usar a sintaxe avanzada de consulta

en: Thresholds
gl: Limiares

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
gl: Similitude mínima para facer coincidir os ficheiros coas pistas:

en: Minimal similarity for file lookups:
gl: Similitude mínima para as buscas en ficheiros:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
gl: Similitude mínima para as buscas en clústers:

en: Use track relationships
gl: Usar relacións entre pistas

en: Custom Fields
gl: Campos personalizados

en: Various artists:
gl: Varios artistas:

en: Default
gl: Predeterminado

en: Web Proxy
gl: Proxy web

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Name
gl: Nome

en: Version
gl: Versión

en: Details
gl: Detalles

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
gl: Picard garda a puntuación xunto co enderezo de correo electrónico que identifica ao usuario que fixo a puntuación.Dese xeito, pódense gardar nos ficheiros diferentes puntuacións para diferentes usuarios. Especifique o correo electrónico que quere usar para gardar as súas puntuacións.

en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

en: Rename files when saving
gl: Renomear os ficheiros ao gardar

en: Write tags to files
gl: Escribir as etiquetas nos ficheiros

en: ID3v2 Version
gl: Versión ID3v2

en: Also include ID3v1 tags in the files
gl: Incluír tamén etiquetas ID3v1 nos ficheiros

en: Authentication required
gl: Autenticación requirida

en: Convert File Names to Tags
gl: Convertir os nomes dos ficheiros en etiquetas

en: Replace underscores with spaces
gl: Substiruír os subliñados por espazos

en: &Preview
gl: &Previsualizar

en: Character
gl: Carácter

en: &Ok
gl: &Aceptar

en: System default
gl: Predeterminado do sistema

en: Language changed
gl: Cambiouse o idioma

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
gl: Cambiou o idioma da interface. Debe reiniciar Picard para que os cambios teñan efecto.

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Lookup
gl: Buscar

en: Scan
gl: Examinar

en: Submit AcoustIDs
gl: Enviar os AcoustID

en: Matching
gl: Coincidente

en: Ratings
gl: Puntuacións

en: The location to move files to must not be empty.
gl: O lugar ao que mover os ficheiros non debe estar baleiro

en: Script Error
gl: Produciuse un erro no script

en: Language
gl: Idioma

en: Release
gl: Lanzamento

en: AcoustID Fingerprint
gl: Pegada dixital de AcoustID

en: Album Artist Sort Order
gl: Orde da ordenación por álbum

en: Album Sort Order
gl: Orde da ordenación por álbum

en: Arranger
gl: Arranxista

en: Artist Sort Order
gl: Orde da ordenación por artista

en: Catalog Number
gl: Número de catálogo

en: Comment
gl: Comentario

en: Compilation (iTunes)
gl: Compilación (iTunes)

en: Conductor
gl: Director

en: Copyright
gl: Dereitos de autor

en: Disc Id
gl: ID de disco

en: Disc Number
gl: Número de disco

en: DJ-Mixer
gl: DJ-mesturador

en: Encoded By
gl: Codificado por

en: Engineer
gl: Enxeñeiro

en: Grouping
gl: Agrupamento

en: Record Label
gl: Selo discográfico

en: Lyricist
gl: Letrista

en: Lyrics
gl: Letras

en: Mixer
gl: Mesturador

en: Mood
gl: Estado de ánimo

en: MusicBrainz Release Artist Id
gl: ID de artista do lanzamento de MusicBrainz

en: MusicBrainz Release Id
gl: ID do lanzamento de MusicBrainz

en: MusicBrainz Artist Id
gl: ID de artista de MusicBrainz

en: MusicBrainz Disc Id
gl: ID de disco de MusicBrainz

en: MusicIP Fingerprint
gl: Pegada dixital de MusicIP

en: MusicIP PUID
gl: PUID de MusicIP

en: Performer
gl: Intérprete

en: Producer
gl: Produtor

en: Rating
gl: Puntuación

en: Release Country
gl: País de lanzamento

en: Release Status
gl: Estado de lanzamento

en: Release Type
gl: Tipo de lanzamento

en: Remixer
gl: Remesturador

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Title Sort Order
gl: Orde da ordenación por título

en: Total Discs
gl: Discos totais

en: Total Tracks
gl: Pistas totais

en: Track Number
gl: Número de pista

en: Web Browser Error
gl: Produciuse un erro co navegador web

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o navegador web:
    
    %s
