kde 49i410 - en to bs translation catalogue (91 entries)

note: i18n: tag board attribute name
en: Basketball
bs: Košarka

note: i18n: tag board attribute name
en: Skull
bs: Lobanja

note: i18n: tag board attribute name
en: Wheelchair
bs: Invalidska kolica

note: i18n: tag board attribute name
en: Baby Chick
bs: Pile

note: i18n: tag board attribute name
en: Pirate Dog
bs: Piratski pas

note: i18n: tag board attribute name
en: Clown
bs: Klaun

note: i18n: tag board attribute name
en: Elephant
bs: Slon

note: i18n: tag board attribute name
en: Claus the cat
bs: Mačak Klaus

note: i18n: tag board attribute name
en: Bird
bs: Ptica

note: i18n: tag board attribute name
en: Antique Phone
bs: Stari telefon

note: i18n: tag board attribute name
en: Treble Clef
bs: Violinski ključ

note: i18n: tag board attribute name
en: Halloween
bs: Noć vještica

note: i18n: tag board attribute name
en: Hourglass
bs: Pješčani sat

note: i18n: tag board attribute name
en: Bike
bs: Bicikl

note: i18n: tag board attribute name
en: Penguin
bs: Pingvin

note: i18n: tag board attribute name
en: Baby Panda
bs: Beba panda

note: i18n: tag board attribute name
en: Soccer
bs: Fudbal

note: i18n: tag board attribute name
en: Alarm Clock
bs: Budilnik

note: i18n: tag board attribute name
en: Taxi!
bs: Taksi!

note: i18n: tag board attribute name
en: Thumbs Up
bs: Palac gore

note: i18n: tag board attribute name
en: Cup
bs: Šolja

note: i18n: tag board attribute name
en: Dinner Time
bs: Večera

note: i18n: tag board attribute name
en: Wine Glass
bs: Čaša vina

note: i18n: tag board attribute name
en: Cocktail Glass
bs: Čaša za koktel

note: i18n: tag board attribute name
en: Escalator
bs: Lift

note: i18n: tag board attribute name
en: Helicopter
bs: Helikopter

note: i18n: tag board attribute name
en: Letter A
bs: Slovo A

note: i18n: tag board attribute name
en: Screw
bs: Šaraf

note: i18n: tag board attribute name
en: Cup of coffee
bs: Šoljica kafe

note: i18n: tag board attribute name
en: Lion
bs: Lav

note: i18n: tag board attribute name
en: Gas Lamp
bs: Gasna lampa

note: i18n: tag board attribute name
en: Monkey
bs: Majmun

note: i18n: tag board attribute name
en: Teddy Bear
bs: Plišani medo

note: i18n: tag board attribute name
en: Policeman
bs: Policajac

note: i18n: tag board attribute name
en: Santa Claus
bs: Djeda Mraz

note: i18n: tag board attribute name
en: Bass Clef
bs: Bas ključ

note: i18n: tag board attribute name
en: Phone
bs: Telefon

note: i18n: tag board attribute name
en: Shopping Cart
bs: Spisak za kupovinu

note: i18n: tag board attribute name
en: Mobile Phone
bs: Mobitel

note: i18n: tag board attribute name
en: Calculator
bs: Kalkulator

note: i18n: tag board attribute name
en: Camera
bs: Kamera

note: i18n: tag board attribute name
en: Car
bs: Auto

note: i18n: tag board attribute name
en: Microphone
bs: Mikrofon

note: i18n: tag board attribute name
en: Floppy Disk
bs: Disketa

note: i18n: tag board attribute name
en: Printer
bs: Štampač

note: i18n: tag board attribute name
en: Smiley
bs: Osmijeh

en: PAUSED
bs: ZAUSTAVLJENO

en: Save Position
bs: Snimi poziciju

en: Load Position
bs: Učitaj poziciju

[ctx: custom difficulty]
en: Custom
bs: Vlastita

en: Elapsed time: %1
bs: Isteklo vrijeme: %1

en: Actions since last saved position: %1
bs: Akcije nakon zadnje snimljene pozicije: %1

en: Board Solved!
bs: Ploča riješena!

en: Level
bs: Nivo

en: Level Set
bs: Skup nivoa

en: Difficulty
bs: Težina

en: Size
bs: Veličina

[ctx: board solved]
en: Solved
bs: Riješeno

en: Ridiculously Easy
bs: Smiješno lagano

en: Very Easy
bs: Veoma lagano

en: Easy
bs: Lagano

en: Medium
bs: Srednja

en: Hard
bs: Teško

en: Very Hard
bs: Vrlo teško

en: Extremely Hard
bs: Ekstremno teško

en: Impossible
bs: Nemoguće

en: Name: %1
bs: Ime: %1

en: Author: %1
bs: Autor: %1

en: Size: %1x%2
bs: Veličina: %1x%2

en: Difficulty: %1
bs: Težina: %1

[ctx: board solve time]
en: Solved: %1
bs: Riješeno: %1

[ctx: board not solved yet]
en: Solved: -
bs: Riješeno: -

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LevelSelectUi)
en: Level Selection
bs: Izbor nivoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author: -
bs: Autor: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Name: -
bs: Ime: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSolved)
en: Solved: -
bs: Riješeno: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Size: -
bs: Veličina: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDifficulty)
en: Difficulty: -
bs: Težina: -

en: Select Background
bs: Izaberi pozadinu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsWindow)
en: Settings
bs: Postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Background Image
bs: Pozadinska slika

[ctx: default background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgDefaultRadioButton)
en: Default
bs: Podrazumijevano

[ctx: custom background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgCustomRadioButton)
en: Custom
bs: Vlastita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Font Colors
bs: Boje fontova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorSolvedPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorUnsolvedPushButton)
en: Edit...
bs: Izmijeni...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Difficulty
bs: Vlastita težina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
bs: Visina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
bs: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Density:
bs: Gustina:

en: Picmi - a nonogram puzzle game
bs: Picmi - nonogramska zagonetka

en: Picmi Author
bs: Picmi Autor
