picmi - en to ga translation catalogue (36 entries)

en: PAUSED
ga: CURTHA AR SHOS

[ctx: custom difficulty]
en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Elapsed time: %1
ga: Am ídithe: %1

en: Level
ga: Leibhéal

en: Difficulty
ga: Deacracht

en: Size
ga: Méid

en: Very Easy
ga: An-Éasca

en: Easy
ga: Éasca

en: Medium
ga: Measartha

en: Hard
ga: Crua

en: Very Hard
ga: An-Chrua

en: Extremely Hard
ga: Fíorchrua

en: Impossible
ga: Dodhéanta

en: Name: %1
ga: Ainm: %1

en: Author: %1
ga: Údar: %1

en: Size: %1x%2
ga: Méid: %1×%2

en: Difficulty: %1
ga: Deacracht: %1

[ctx: board solve time]
en: Solved: %1
ga: Réitithe: %1

[ctx: board not solved yet]
en: Solved: -
ga: Réitithe: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthor)
en: Author: -
ga: Údar: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Name: -
ga: Ainm: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSolved)
en: Solved: -
ga: Réitithe: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Size: -
ga: Méid: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDifficulty)
en: Difficulty: -
ga: Deacracht: -

en: Select Background
ga: Roghnaigh Cúlra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsWindow)
en: Settings
ga: Socruithe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Background Image
ga: Íomhá Chúlra

[ctx: default background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgDefaultRadioButton)
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: custom background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgCustomRadioButton)
en: Custom
ga: Saincheaptha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorSolvedPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorUnsolvedPushButton)
en: Edit...
ga: Eagar...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom Difficulty
ga: Deacracht Shaincheaptha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ga: Airde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
ga: Leithead:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Density:
ga: Dlús:

en: Picmi - a nonogram puzzle game
ga: Picmi - cluiche naonagram

en: Picmi Author
ga: Údar Picmi
