picmi - en to ug translation catalogue (34 entries)

note: i18n: tag board attribute name
en: Basketball
ug: ۋاسكېتبول

note: i18n: tag board attribute name
en: Alarm Clock
ug: قوڭغۇراقلىق سائەت

note: i18n: tag board attribute name
en: Marker
ug: بەلگە قەلىمى

note: i18n: tag board attribute name
en: Phone
ug: تېلېفون

note: i18n: tag board attribute name
en: Mobile Phone
ug: يانفون

note: i18n: tag board attribute name
en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

note: i18n: tag board attribute name
en: Camera
ug: كامېرا

note: i18n: tag board attribute name
en: Car
ug: ماشىنا

note: i18n: tag board attribute name
en: Microphone
ug: مىكروفون

note: i18n: tag board attribute name
en: Floppy Disk
ug: يۇمشاق دىسكا

note: i18n: tag board attribute name
en: Printer
ug: پرىنتېر

en: PAUSED
ug: ۋاقىتلىق توختىتىلدى

[ctx: custom difficulty]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Level
ug: دەرىجە

en: Difficulty
ug: قىيىنلىقى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Very Easy
ug: بەك ئاددىي

en: Easy
ug: دەسلەپكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Hard
ug: تەس

en: Very Hard
ug: بەك تەس

en: Name: %1
ug: ئاتى: %1

en: Author: %1
ug: ئاپتور: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelImage)
en: ?
ug: ؟

en: Select Background
ug: تەگلىك تاللا

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsWindow)
en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Background Image
ug: تەگلىك سۈرەت

[ctx: default background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgDefaultRadioButton)
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: custom background image]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bgCustomRadioButton)
en: Custom
ug: ئىختىيارى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bgToolButton)
en: ...
ug: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorSolvedPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontColorUnsolvedPushButton)
en: Edit...
ug: تەھرىر…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
ug: كەڭلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Density:
ug: زىچلىقى:
