pidgin-otr - en to nb_NO translation catalogue (157 entries)

en: ?lang=en
nb_NO: ?lang=nb_NO

en: Your buddy is attempting to determine if he or she is really talking to you, or if it's someone pretending to be you.  Your buddy has asked a question, indicated below.  To authenticate to your buddy, enter the answer and click OK.
nb_NO: Kontakten i andre enden prøver å redegjøre hvorvidt du virkelig er den du utgir deg for å være. Spørsmålet nedenfor er en identitetsbekreftelse som du besvarer for så å trykke OK.

en: To authenticate using a question, pick a question whose answer is known only to you and your buddy.  Enter this question and this answer, then wait for your buddy to enter the answer too.  If the answers don't match, then you may be talking to an imposter.
nb_NO: For identitetsbekreftelse via et spørsmål er det viktig at bare du og din kontakt kjenner til svaret. Skriv inn spørsmål og tilhørende svar, vent så på at kontakten oppgir samme svar. Hvis de ikke samsvarer vet du at du har med en falskmyntner å gjøre.

en: This is the question asked by your buddy:
nb_NO: Dette er spørsmålet kontakten din stilte:

en: Enter question here:
nb_NO: Skriv inn spørsmålet med hemmelig svar her:

en: This buddy is already authenticated.
nb_NO: Denne kontakten er allerede identitetsbekfreftet.

en: Enter secret answer here (case sensitive):
nb_NO: Fyll inn hemmelig svar her (versalsensitivt):

en: To authenticate, pick a secret known only to you and your buddy.  Enter this secret, then wait for your buddy to enter it too.  If the secrets don't match, then you may be talking to an imposter.
nb_NO: For å bekrefte identitet, velg et svar som bare du og din kontakt kjenner til. Skriv inn denne hemmeligheten, vent så på at kontakten gjør det samme. Hvis vedkommende ikke vet svaret vet du at du har med en falskmyntner å kjøre.

en: Enter secret here:
nb_NO: Skriv inn spørsmål med hemmelig svar her:

en: To verify the fingerprint, contact your buddy via some <i>other</i> authenticated channel, such as the telephone or GPG-signed email.  Each of you should tell your fingerprint to the other.
nb_NO: For å sjekke gyldigheten til hverandres fingeravtrykk tar dere kontakt via <i>en annen</i> verifisert kanal, som telefon der du kan høre vedkommendes stemme som du kjenner til, eller GPG-signert e-post. Hver av dere burde fortelle eget fingeravtrykk til motpart.

en: If everything matches up, you should choose <b>I have</b> in the menu below.
nb_NO: Hvis alt samsvarer, velger du <b>Jeg har</b> i menyen nedenfor.

en: [none]
nb_NO: [ingen]

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Fingerprint for you, %s (%s):
    %s
    
    Purported fingerprint for %s:
    %s
nb_NO: Ditt fingeravtrykk er, %s (%s):
    %s
    
    Påstått fingeravtrykk for %s:
    %s

en: How would you like to authenticate your buddy?
nb_NO: Hvordan vil du identitetsbekrefte din kontakt?

en: Question and answer
nb_NO: Spørsmål og svar

en: Shared secret
nb_NO: Delt hemmelighet

en: Manual fingerprint verification
nb_NO: Manuell fingeravtrykk-sjekk

en: _Authenticate
nb_NO: _Identitetsbekreft

en: Authenticating a buddy helps ensure that the person you are talking to is who he or she claims to be.
nb_NO: Identitetsbekreftelse forsikrer deg om at personen du snakker til virkelig er den vedkommende utgir seg for å være.

note: Translators: you are asked to authenticate yourself
en: Authenticating to Buddy
nb_NO: Bekrefter din identitet ovenfor kontakt

note: Translators: you asked your buddy to authenticate him/herself
en: Authenticating Buddy
nb_NO: Bekrefter identitet tilhørende kontakt

en: Authenticating to %s
nb_NO: Bekrefter din identitet til %s

en: Authenticating %s
nb_NO: Bekrefter %s

en: Waiting for buddy...
nb_NO: Venter på kontakt...

en: Generating private key
nb_NO: Oppretter privat nøkkel

en: Please wait
nb_NO: Vent...

note: Create the Please Wait... dialog
en: Generating private key for %s (%s)...
nb_NO: Lager privat nøkkel for %s (%s)

en: %s Done.
nb_NO: %s Utført.

en: %s is contacting you from an unrecognized computer.  You should <a href="%s%s">authenticate</a> this buddy.
nb_NO: %s kontakter deg fra en ukjent tilkobling. Du burde <a href="%s%s">identitetsbekrefte</a> denne kontakten.

en: %s has not been authenticated yet.  You should <a href="%s%s">authenticate</a> this buddy.
nb_NO: Identiteten til %s har ikke blitt bekreftet enda. Du burde <a href="%s%s">identitetsbekrefte</a> denne kontakten.

en: Finished
nb_NO: Fullført

en: Private
nb_NO: Privat

en: Unverified
nb_NO: Ikke stadfestet

en: Not private
nb_NO: Ikke privat

note: Translators: the following four messages should give alternative * sentences. The user selects the first or second message in a combo box; * the third message, a new line, a fingerprint, a new line, and * the fourth message will follow it.
en: I have not
nb_NO: Jeg har ikke

note: 2nd message
en: I have
nb_NO: Jeg har

note: 3rd message
en:  verified that this is in fact the correct
nb_NO: bekreftet at dette faktisk stemmer

note: 4th message
en: fingerprint for %s.
nb_NO: fingeravtrykk tilhørende %s.

en: Verify fingerprint for %s
nb_NO: Bekreft fingeravtrykk for %s

en: <small><i>%s %s
    
    </i></small>Fingerprint for you, %s (%s):
    %s
    
    Purported fingerprint for %s:
    %s
nb_NO: <small><i>%s %s
    
    </i></small>Fingeravtrykket ditt, %s (%s):
    %s
    
    Påstått fingeravtrykk for %s:
    %s

en: If everything matches up, you should indicate in the above dialog that you <b>have</b> verified the fingerprint.
nb_NO: Om alt samsvarer, bør du bekrefte i overhenstående dialog at du <b>har</b> bekreftet fingeravtrykket.

en: Verify fingerprint
nb_NO: Bekreft fingeravtrykk

en: Authentication from %s
nb_NO: Identitetsbekreftelse fra %s

en: Authenticate %s
nb_NO: Bekreft %s

en: Authenticate Buddy
nb_NO: Bekreft identitet tilhørende kontakt

en: An error occurred during authentication.
nb_NO: Det oppstod en feil under identitetsbekreftelsen.

en: Authentication successful.
nb_NO: Identitetsbekreftelsen var vellykket.

en: Your buddy has successfully authenticated you.  You may want to authenticate your buddy as well by asking your own question.
nb_NO: Kontakten din har ikke identitetsbekreftet deg. Du bør identitetsbekrefte deg selv samt å stille et eget spørsmål.

en: Authentication failed.
nb_NO: Identitetsbekreftelse feilet.

en: Private conversation with %s started.%s%s
nb_NO: Privat samtale med %s startet.%s%s

en: <a href="%s%s">Unverified</a> conversation with %%s started.%%s%%s
nb_NO: <a href="%s%s">Ikke-stadfestet</a> samtale med %%s påbegynt.%%s%%s

note: This last case should never happen, since we know * we're in ENCRYPTED.
en: Not private conversation with %s started.%s%s
nb_NO: Ikke-privat samtale med %s påbegynt.%s%s

en:   Warning: using old protocol version 1.
nb_NO: Advarsel: bruker gammel protokollutgave 1.

en:   Your client is logging this conversation.
nb_NO: Denne samtalen loggføres i din klient.

en:   Your client is not logging this conversation.
nb_NO: Denne samtalen loggføres ikke i din klient.

en: Your buddy is logged in multiple times and OTR has established <a href="%s%s">multiple sessions</a>. Use the icon menu above if you wish to select the outgoing session.
nb_NO: Din kontakt har logget inn flere ganger og OTR har etablert <a href="%s%s">flere økter</a>. Bruk ikonmenyen ovenfor hvis du vil spesifisere hvilken av dem som skal brukes.

en: Private conversation with %s lost.
nb_NO: Privat samtale med %s gikk tapt.

en: %s has ended his/her private conversation with you; you should do the same.
nb_NO: %s har avsluttet sin private samtale med deg; du burde gjøre det samme.

en: Successfully refreshed the private conversation with %s.%s
nb_NO: Oppfriskning av privat samtale med %s.%s var vellykket

en: Successfully refreshed the <a href="%s%s">unverified</a> conversation with %%s.%%s
nb_NO: Oppfriskning av <a href="%s%s">Ubekreftet</a> samtale med %%s.%%s var vellykket.

note: This last case should never happen, since we know * we're in ENCRYPTED.
en: Successfully refreshed the not private conversation with %s.%s
nb_NO: Oppfriskning av privat samtale med %s.%s var vellykket

en: Attempting to refresh the private conversation with %s...
nb_NO: Prøver å gjenoppfriske den private samtalen med %s...

en: Attempting to start a private conversation with %s...
nb_NO: Prøver å igangsette privat samtale med %s...

en: Start _private conversation
nb_NO: Start _privat samtale

en: Refresh _private conversation
nb_NO: Gjenoppfrisk _privat samtale

en: Re_authenticate buddy
nb_NO: _Identitetsbekreft kontakt på ny

en: _Authenticate buddy
nb_NO: _Identitetsbekreft kontakt

en: Not Private
nb_NO: Ikke privat

en: _What's this?
nb_NO: _Hva er dette?

en: _End private conversation
nb_NO: _Avslutt den private samtalen

en: Warning: The selected outgoing OTR session (%u) is not the most recently active one (%u). Your buddy may not receive your messages. Use the icon menu above to select a different outgoing session.
nb_NO: Advarsel: Valgt utgående OTR-økt (%u) er ikke den nyligst aktive (%u). Det kan hende at din kontakt ikke får dine meldinger. Bruk ikonmenyen nedenfor for å velge en annen utgående økt.

en: Send to most secure
nb_NO: Send til den mest sikre

en: Send to most recent
nb_NO: Send til den aller nyeste

en: Session %u
nb_NO: Økt %u

en: Select
nb_NO: Velg

en: Selected
nb_NO: Valgt

en: The privacy status of the current conversation is now: <a href="%s%s">%s</a>
nb_NO: Personvernsstatusen til den nyligste samtalen er nå: <a href="%s%s">%s</a>

en: OTR Messaging
nb_NO: OTR-meldingstjeneste

en: Fingerprint: %.80s
nb_NO: Fingeravtrykk: %.80s

en: No key present
nb_NO: Ingen nøkkel for hånden

en: No account available
nb_NO: Ingen konto tilgjengelig

en: Unused
nb_NO: Ubrukt

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Enable private messaging
nb_NO: Skru på privat meldingstjeneste

en: Automatically initiate private messaging
nb_NO: Igangsett privat meldingstjeneste automatisk

en: Require private messaging
nb_NO: Krev bruk av privat meldingstjeneste

en: Don't log OTR conversations
nb_NO: Ikke loggfør OTR-samtaler

en: Show OTR button in toolbar
nb_NO: Vis OTR-knapp i verktøylinja

en: My private keys
nb_NO: Mine private nøkler

en: Key for account:
nb_NO: Nøkkel tilhørende konto:

en: Generate
nb_NO: Opprett

en: Default OTR Settings
nb_NO: Forvalgte OTR-innstillinger

en: OTR UI Options
nb_NO: Grensesnittoppsett for OTR

en: Screenname
nb_NO: Kallenavn

en: Verified
nb_NO: Stadfestet

en: Fingerprint
nb_NO: Fingeravtrykk

en: Account
nb_NO: Konto

en: Start private connection
nb_NO: Start privat tilkobling

en: End private connection
nb_NO: Avslutt privat tilkobling

en: Forget fingerprint
nb_NO: Glem fingeravtrykket

en: Config
nb_NO: Oppsett

en: Known fingerprints
nb_NO: Kjente fingeravtrykk

en: OTR Settings
nb_NO: OTR-innstillinger

note: Set the title
en: OTR Settings for %s
nb_NO: OTR-innstillinger for %s

note: Make the cascaded checkboxes
en: Use default OTR settings for this buddy
nb_NO: Bruk forvalgte OTR-innstillinger for denne kontakten

en: You are not currently connected to account %s (%s).
nb_NO: Du er for øyeblikket ikke tilkoblet kontoen %s (%s).

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Out of memory building filenames!
nb_NO: Gikk tom for minne under filopplisting!

en: Could not write private key file
nb_NO: Klarte ikke å skrive privat nøkkelfil

en: Unknown account %s (%s).
nb_NO: Ukjent konto %s (%s)

en: Unknown account
nb_NO: Ukjent konto

en: Error occurred encrypting message.
nb_NO: Det oppstod en feil under meldingskryptering

en: You sent encrypted data to %s, who wasn't expecting it.
nb_NO: Du sendte kryptert data til %s, som ikke forventet det.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
nb_NO: Du sendte en uleselig kryptert melding

en: You transmitted a malformed data message.
nb_NO: Du sendte en ugyldig datamelding.

en: [resent]
nb_NO: [sendt på ny]

en: You attempted to send an unencrypted message to %s
nb_NO: Du forsøkte å sende ei ukryptert melding til %s

en: Attempting to start a private conversation...
nb_NO: Prøver å starte privat samtale...

en: OTR Policy Violation
nb_NO: OTR-regelbrudd

en: Unencrypted messages to this recipient are not allowed.  Attempting to start a private conversation.
    
    Your message will be retransmitted when the private conversation starts.
nb_NO: Ukrypterte meldinger til mottaken aksepteres ikke. Prøver å igangsette privat samtale.
    
    Din melding vil bli gjen-sendt når privat samtale er opprettet.

en: An error occurred when encrypting your message.  The message was not sent.
nb_NO: Det oppstod en feil under kryptering av din melding. Meldingen ble ikke sendt.

en: Error encrypting message
nb_NO: Feil under kryptering av melding

en: An error occurred when encrypting your message
nb_NO: En feil inntraff under kryptering av din melding

en: The message was not sent.
nb_NO: Meldingen ble ikke sendt.

en: %s has already closed his/her private connection to you
nb_NO: %s har allerede lukket sin private tilkobling til deg

en: Your message was not sent.  Either end your private conversation, or restart it.
nb_NO: Din melding ble ikke sendt. Enten må du avslutte din private samtale, eller starte den på ny.

en: Private connection closed
nb_NO: Privat tilkobling lukket

en: Your message was not sent.  Either close your private connection to him, or refresh it.
nb_NO: Din melding ble ikke sendt. Enten lukk din private tilkobling til vedkommende, eller gjenoppfrisk den.

en: Error setting up private conversation: Malformed message received
nb_NO: Klarte ikke å opprette privat samtale: mottok ei ugyldig melding

en: Error setting up private conversation: %s
nb_NO: Klarte ikke å opprette privat samtale: %s

en: OTR Error
nb_NO: OTR-feil

en: We are receiving our own OTR messages.  You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
nb_NO: Du mottar dine egne OTR-meldinger. Enten snakker du med deg selv, eller så videresender noen dine egne meldinger tilbake til deg.

en: We are receiving our own OTR messages.
nb_NO: Mottar egne OTR-meldinger

en: You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
nb_NO: Du snakker enten med deg selv, eller så videresender noen dine egne meldinger tilbake til deg.

en: <b>The last message to %s was resent.</b>
nb_NO: <b>Siste melding lydende %s ble gjensendt.</b>

en: Message resent
nb_NO: Melding ble sendt på ny

en: <b>The encrypted message received from %s is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
nb_NO: <b>Kryptert melding mottatt fra %s er uleselig, siden du ikke kommuniserer privat.</b>

en: Unreadable message
nb_NO: Uleselig melding

en: We received an unreadable encrypted message from %s.
nb_NO: Vi mottok en uleselig kryptert melding fra %s.

en: We received a malformed data message from %s.
nb_NO: Vi mottok en ugyldig datamelding fra %s.

en: Heartbeat received from %s.
nb_NO: Livstegn mottatt fra %s.

en: Heartbeat sent to %s.
nb_NO: Livstegn sendt til %s.

en: <b>The following message received from %s was <i>not</i> encrypted: [</b>%s<b>]</b>
nb_NO: <b>Følgende melding mottatt fra %s ble <i>ikke</i>kryptert: [</b>%s<b>]</b>

en: Received unencrypted message
nb_NO: Mottok ukryptert melding

en: Unrecognized OTR message received from %s.
nb_NO: Ukjent OTR-melding mottatt fra %s.

en: %s has sent a message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
nb_NO: %s har sendt en melding ment for en annen økt. Hvis du har logget inn flere ganger kan en annen økt ha mottatt brødteksten.

en: Received message for a different session
nb_NO: Mottok en melding ment for en annen økt

note: 2013-01-01
en: OTR PLUGIN v%s
nb_NO: OTR-programtillegg v%s

en: This beta copy of the Off-the-Record Messaging v%s Pidgin plugin has expired as of 2013-01-01. Please look for an updated release at http://otr.cypherpunks.ca/
nb_NO: Denne betautgaven av Off-the-Record meldingstjeneste v%s Pidgin-programtillegg har utløpt 1.1.2013. En oppdatert utgave er å finne på http://otr.cypherpunks.ca/

en: You have enabled a beta version of the Off-the-Record Messaging v%s Pidgin plugin. This version is intended for testing purposes only and is not for general purpose use.
nb_NO: Du har skrudd på en betautgave av Off-the-Record meldingstjeneste v%s Pidgin-programtillegg. Denne versjonen er bare ment for testbruk og er ikke  tiltenkt vanlig bruk.

en: Off-the-Record Messaging
nb_NO: Off-the-Record meldingstjeneste

en: Provides private and secure conversations
nb_NO: Oppretter private og trygge samtaler

en: Preserves the privacy of IM communications by providing encryption, authentication, deniability, and perfect forward secrecy.
nb_NO: Hegner om ditt personvern av lynmeldingstjenester ved bruk av kryptering, identitetsbekreftelse, benektelse og framtidssikring (PFS).

en: Account %s (%s) could not be found
nb_NO: Fant ikke kontoen %s (%s)

en: Account not found
nb_NO: Fant ikke kontoen
