pidgin-otr 4.0.0.nn - en to nn translation catalogue (157 entries)

en: ?lang=en
nn: ?lang=nn

en: Your buddy is attempting to determine if he or she is really talking to you, or if it's someone pretending to be you.  Your buddy has asked a question, indicated below.  To authenticate to your buddy, enter the answer and click OK.
nn: Kontakten din prøver å avgjera om han/ho verkeleg taler med deg eller om det er nokon som gjev seg ut for å vera deg. Kontakten har stilt eit spørsmål nedanfor. For å autentisera deg mot vedkomande må du skriva inn svaret og klikka OK.

en: To authenticate using a question, pick a question whose answer is known only to you and your buddy.  Enter this question and this answer, then wait for your buddy to enter the answer too.  If the answers don't match, then you may be talking to an imposter.
nn: Du kan autentisera ved å stilla eit spørsmål som berre du og kontakten din kjenner svaret på. Skriv inn spørsmålet og svaret. Vent deretter på at kontakten svarer. Om svara ikkje samsvarer kan det vera at du taler med ein svindlar.

en: This is the question asked by your buddy:
nn: Dette er spørsmålet kontakten din stilte:

en: Enter question here:
nn: Skriv spørsmålet her:

en: This buddy is already authenticated.
nn: Kontakten er allereie autentisert.

en: Enter secret answer here (case sensitive):
nn: Skriv inn det hemmelege svaret her (skil mellom store og små bokstavar):

en: To authenticate, pick a secret known only to you and your buddy.  Enter this secret, then wait for your buddy to enter it too.  If the secrets don't match, then you may be talking to an imposter.
nn: Du autentiserer kontakten ved å velja ein løyndom som berre du og kontakten kjenner til. Skriv inn løyndomen, vent deretter på at kontakten skriv det same. Om dei ikkje samsvarer kan det vera at du taler med ein svindlar.

en: Enter secret here:
nn: Skriv løyndommen her:

en: To verify the fingerprint, contact your buddy via some <i>other</i> authenticated channel, such as the telephone or GPG-signed email.  Each of you should tell your fingerprint to the other.
nn: For å stadfesta fingeravtrykket vender du deg til kontakten din ved hjelp av ein <i>annan</i> autentisert kanal som t.d. telefonen eller ei gpg-signert e-postmelding. Begge må opplysa den andre om fingeravtrykket sitt.

en: If everything matches up, you should choose <b>I have</b> in the menu below.
nn: Om alt samsvarer, bør du velja <b>Eg har</b> i menyen nedanfor.

en: [none]
nn: [ingen]

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Fingerprint for you, %s (%s):
    %s
    
    Purported fingerprint for %s:
    %s
nn: Fingeravtrykket ditt, %s (%s):
    %s
    
    Påstått fingeravtrykk for %s:
    %s

en: How would you like to authenticate your buddy?
nn: Korleis vil du autentisera kontakten din?

en: Question and answer
nn: Spørsmål og svar

en: Shared secret
nn: Delt løyndom

en: Manual fingerprint verification
nn: Manuell stadfesting av fingeravtrykk

en: _Authenticate
nn: _Autentiser

en: Authenticating a buddy helps ensure that the person you are talking to is who he or she claims to be.
nn: Du sikrar at personen du taler med verkeleg er den han/ho seier vedkomande er ved å autentisera kontakten.

note: Translators: you are asked to authenticate yourself
en: Authenticating to Buddy
nn: Autentiserer deg mot kontakten din

note: Translators: you asked your buddy to authenticate him/herself
en: Authenticating Buddy
nn: Autentiserer kontakten

en: Authenticating to %s
nn: Autentiserer deg mot %s

en: Authenticating %s
nn: Autentiserer %s

en: Waiting for buddy...
nn: Ventar på kontakten …

en: Generating private key
nn: Lagar den private nøkkelen

en: Please wait
nn: Vent …

note: Create the Please Wait... dialog
en: Generating private key for %s (%s)...
nn: Lagar den private nøkkelen for %s (%s) …

en: %s Done.
nn: %s utført.

en: %s is contacting you from an unrecognized computer.  You should <a href="%s%s">authenticate</a> this buddy.
nn: %s kontaktar deg frå ei ukjend datamaskin. Du bør <a href="%s%s">autentisera</a> denne kontakten.

en: %s has not been authenticated yet.  You should <a href="%s%s">authenticate</a> this buddy.
nn: %s er enno ikkje vorten autentisert. Du bør <a href="%s%s">autentisera</a> denne kontakten.

en: Finished
nn: Avslutta

en: Private
nn: Privat

en: Unverified
nn: Ikkje stadfesta

en: Not private
nn: Ikkje privat

note: Translators: the following four messages should give alternative * sentences. The user selects the first or second message in a combo box; * the third message, a new line, a fingerprint, a new line, and * the fourth message will follow it.
en: I have not
nn: Eg har ikkje

note: 2nd message
en: I have
nn: Eg har

note: 3rd message
en:  verified that this is in fact the correct
nn:  stadfesta at dette verkeleg er det rette

note: 4th message
en: fingerprint for %s.
nn: fingeravtrykket for %s.

en: Verify fingerprint for %s
nn: Stadfest fingeravtrykket for %s

en: <small><i>%s %s
    
    </i></small>Fingerprint for you, %s (%s):
    %s
    
    Purported fingerprint for %s:
    %s
nn: <small><i>%s %s
    
    </i></small>Fingeravtrykket ditt, %s (%s):
    %s
    
    Påstått fingeravtrykk for %s:
    %s

en: If everything matches up, you should indicate in the above dialog that you <b>have</b> verified the fingerprint.
nn: Om alt samsvarer, bør du visa i vindauget ovanfor at du verkeleg <b>har</b> stadfesta fingeravtrykket.

en: Verify fingerprint
nn: Stadfest fingeravtrykket

en: Authentication from %s
nn: Autentiser frå %s

en: Authenticate %s
nn: Autentiser %s

en: Authenticate Buddy
nn: Autentiser kontakten

en: An error occurred during authentication.
nn: Det oppstod ein feil under autentiseringa.

en: Authentication successful.
nn: Autentiseringa var vellykka.

en: Your buddy has successfully authenticated you.  You may want to authenticate your buddy as well by asking your own question.
nn: Kontakten din har autentisert deg. Du vil kanskje autentisera han/ho du òg ved å stilla ditt eige spørsmål.

en: Authentication failed.
nn: Autentiseringa feila.

en: Private conversation with %s started.%s%s
nn: Privat samtale med %s er starta.%s%s

en: <a href="%s%s">Unverified</a> conversation with %%s started.%%s%%s
nn: <a href="%s%s">Ikkje-stadfesta</a> samtale med %%s er starta.%%s%%s

note: This last case should never happen, since we know * we're in ENCRYPTED.
en: Not private conversation with %s started.%s%s
nn: Ikkje-private samtale med %s er starta.%s%s

en:   Warning: using old protocol version 1.
nn:   Åtvaring: bruker gammal protokollutgåve 1.

en:   Your client is logging this conversation.
nn:   Klienten din loggar denne samtalen.

en:   Your client is not logging this conversation.
nn:   Klienten din loggar ikkje denne samtalen.

en: Your buddy is logged in multiple times and OTR has established <a href="%s%s">multiple sessions</a>. Use the icon menu above if you wish to select the outgoing session.
nn: Kontakten din har logga på fleire gonger og OTR har oppretta <a href="%s%s">fleire økter</a>. Bruk ikonmenyen over om du vil velja den utgåande økta.

en: Private conversation with %s lost.
nn: Har mist den private samtalen med %s.

en: %s has ended his/her private conversation with you; you should do the same.
nn: %s har avslutta den private samtalen med deg.Du bør gjera det same.

en: Successfully refreshed the private conversation with %s.%s
nn: Vellykka oppfrisking av den private samtalen med %s.%s

en: Successfully refreshed the <a href="%s%s">unverified</a> conversation with %%s.%%s
nn: Vellykka oppfrisking av den <a href="%s%s">ikkje-stadfesta</a> samtalen med %%s.%%s

note: This last case should never happen, since we know * we're in ENCRYPTED.
en: Successfully refreshed the not private conversation with %s.%s
nn: Vellykka oppfrisking av den ikkje-private samtalen med %s.%s

en: Attempting to refresh the private conversation with %s...
nn: Prøver å friska opp den private samtalen med %s …

en: Attempting to start a private conversation with %s...
nn: Prøver å starta opp ein privat samtale med %s …

en: Start _private conversation
nn: Start _privat samtale

en: Refresh _private conversation
nn: Friskar opp den _private samtalen

en: Re_authenticate buddy
nn: Re-a_utentiserer kontakten

en: _Authenticate buddy
nn: _Autentiserer kontakten

en: Not Private
nn: Ikkje privat

en: _What's this?
nn: _Kva er dette?

en: _End private conversation
nn: Avsl_utt den private samtalen

en: Warning: The selected outgoing OTR session (%u) is not the most recently active one (%u). Your buddy may not receive your messages. Use the icon menu above to select a different outgoing session.
nn: Åtvaring: den valde utgåande OTR-økta (%u) er ikkje den som sist var aktiv (%u). Det kan vera at kontakten din ikkje mottek meldingane dine. Bruk ikonmenyen over til å velja ei anna utgåande økt.

en: Send to most secure
nn: Send til den mest sikre

en: Send to most recent
nn: Send til den aller nyaste

en: Session %u
nn: Økt %u

en: Select
nn: Vel

en: Selected
nn: Vald

en: The privacy status of the current conversation is now: <a href="%s%s">%s</a>
nn: Personvernstatusen til den gjeldande samtalen er no: <a href="%s%s">%s</a>

en: OTR Messaging
nn: OTR-meldingsteneste

en: Fingerprint: %.80s
nn: Fingeravtrykk: %.80s

en: No key present
nn: Ingen nøkkel er til stades

en: No account available
nn: Ingen konto er tilgjengeleg

en: Unused
nn: Ikkje brukt

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Enable private messaging
nn: Ta i bruk privat meldingsteneste

en: Automatically initiate private messaging
nn: Ta automatisk i bruk privat meldingsteneste

en: Require private messaging
nn: Krev privat meldingsteneste

en: Don't log OTR conversations
nn: Logg ikkje OTR-samtalar

en: Show OTR button in toolbar
nn: Syn OTR-knapp på verktøylinja

en: My private keys
nn: Dei private nøklane mine

en: Key for account:
nn: Nøkkel for kontoen:

en: Generate
nn: Lag

en: Default OTR Settings
nn: Standard OTR-innstillingar

en: OTR UI Options
nn: OTR-grensesnittval

en: Screenname
nn: Kallenamn

en: Verified
nn: Stadfesta

en: Fingerprint
nn: Fingeravtrykk

en: Account
nn: Konto

en: Start private connection
nn: Start privat tilkopling

en: End private connection
nn: Avslutt privat tilkoping

en: Forget fingerprint
nn: Gløym fingeravtrykket

en: Config
nn: Innstillingar

en: Known fingerprints
nn: Kjende fingeravtrykk

en: OTR Settings
nn: OTR-innstillingar

note: Set the title
en: OTR Settings for %s
nn: OTR-innstillingar for %s

note: Make the cascaded checkboxes
en: Use default OTR settings for this buddy
nn: Bruk standard OTR-innstillingar for denne kontakten

en: You are not currently connected to account %s (%s).
nn: Du er ikkje tilkopla kontoen %s (%s).

en: Not connected
nn: Ikkje tilkopla

en: Out of memory building filenames!
nn: Gjekk tom for minne under filnamnopplistinga!

en: Could not write private key file
nn: Klarte ikkje å skriva den private nøkkelfila

en: Unknown account %s (%s).
nn: Ukjend konto %s (%s).

en: Unknown account
nn: Ukjend konto

en: Error occurred encrypting message.
nn: Det oppstod ein feil under meldingskrypteringa.

en: You sent encrypted data to %s, who wasn't expecting it.
nn: Du sende krypterte data til %s som ikkje venta det.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
nn: Du sende ei uleseleg kryptert melding.

en: You transmitted a malformed data message.
nn: Du sende ei ugyldig datamelding.

en: [resent]
nn: [sendt om att]

en: You attempted to send an unencrypted message to %s
nn: Du prøvde å senda ei ikkje-kryptert melding til %s

en: Attempting to start a private conversation...
nn: Prøver å starta ei privat samtale …

en: OTR Policy Violation
nn: OTR-regelbrot

en: Unencrypted messages to this recipient are not allowed.  Attempting to start a private conversation.
    
    Your message will be retransmitted when the private conversation starts.
nn: Meldingane du sender til denne mottakaren må vera krypterte. Prøver å starta ein privat samtale.
    
    Meldinga di vil verta sendt om att når den private samtalen startar.

en: An error occurred when encrypting your message.  The message was not sent.
nn: Det oppstod ein feil under krypteringa av meldinga di. Meldinga vart ikkje sendt.

en: Error encrypting message
nn: Meldinga vart ikkje kryptert

en: An error occurred when encrypting your message
nn: Det oppstod ein feil under krypteringa av meldinga

en: The message was not sent.
nn: Meldinga vart ikkje sendt.

en: %s has already closed his/her private connection to you
nn: %s har allereie lukka den private tilkoplinga til deg

en: Your message was not sent.  Either end your private conversation, or restart it.
nn: Meldinga di vart ikkje sendt. Avslutt den private samtalen eller start han om att.

en: Private connection closed
nn: Den private tilkoplinga er lukka

en: Your message was not sent.  Either close your private connection to him, or refresh it.
nn: Meldinga di vart ikkje sendt. Avslutt den private tilkoplinga eller frisk han opp att.

en: Error setting up private conversation: Malformed message received
nn: Klarte ikkje å laga ein privat samtale: mottok ei ugyldig melding

en: Error setting up private conversation: %s
nn: Klarte ikkje å laga ein privat samtale: %s

en: OTR Error
nn: OTR-feil

en: We are receiving our own OTR messages.  You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
nn: Vi tek i mot våre eigne OTR-meldingar. Du prøver anten å tala med deg sjølv eller så vidaresender nokon meldingane attende til deg.

en: We are receiving our own OTR messages.
nn: Vi tek i mot våre eigne OTR-meldingar.

en: You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
nn: Du prøver anten å tala med deg sjølv eller så vidaresender nokon meldingane attende til deg.

en: <b>The last message to %s was resent.</b>
nn: <b>Den siste meldinga til %s vart sendt om att.</b>

en: Message resent
nn: Meldinga vart sendt på nytt

en: <b>The encrypted message received from %s is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
nn: <b>Kan ikkje lesa den krypterte meldinga som kom frå %s sidan samtalen ikkje er privat.</b>

en: Unreadable message
nn: Meldinga ikkje lesast

en: We received an unreadable encrypted message from %s.
nn: Vi mottok ei uleseleg kryptert melding frå %s.

en: We received a malformed data message from %s.
nn: Vi mottok ei ugyldig datamelding frå %s.

en: Heartbeat received from %s.
nn: Livsteikn motteke frå %s.

en: Heartbeat sent to %s.
nn: Livsteikn sendt til %s.

en: <b>The following message received from %s was <i>not</i> encrypted: [</b>%s<b>]</b>
nn: <b>Denne meldinga, som vart motteken frå %s, var <i>ikkje</i> kryptert: [</b>%s<b>]</b>

en: Received unencrypted message
nn: Mottok ei ikkje-kryptert melding

en: Unrecognized OTR message received from %s.
nn: Ukjend OTR-melding motteken frå %s.

en: %s has sent a message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
nn: %s har sendt ei melding som var meint til ei anna økt. Om du er pålogga fleire gonger, kan det vera at ei anna mottok meldinga.

en: Received message for a different session
nn: Mottok ei melding som var meint for ei anna økt

note: 2013-01-01
en: OTR PLUGIN v%s
nn: OTR-programtillegg v%s

en: This beta copy of the Off-the-Record Messaging v%s Pidgin plugin has expired as of 2013-01-01. Please look for an updated release at http://otr.cypherpunks.ca/
nn: Denne betakopien av Off-the-Record-meldingsteneste v%s Pidgin-programtillegg er ikkje gyldig etter 2013-01-01. Du finn ei oppdatert utgåve hos http://otr.cypherpunks.ca/

en: You have enabled a beta version of the Off-the-Record Messaging v%s Pidgin plugin. This version is intended for testing purposes only and is not for general purpose use.
nn: Du har teke i bruk ei betautgåve av Off-the-Record-meldingsteneste v%s Pidgin-programtillegg. Utgåva er berre meint for testformål og er ikkje tenkt verta nytta til vanleg bruk.

en: Off-the-Record Messaging
nn: Off-the-Record-meldingsteneste

en: Provides private and secure conversations
nn: Gjev private og trygge samtalar

en: Preserves the privacy of IM communications by providing encryption, authentication, deniability, and perfect forward secrecy.
nn: Tek vare på personvernet ditt når du nyttar lynmeldingstenester ved å tilby kryptering, autentisering, avvising og framtidssikring (PFS).

en: Account %s (%s) could not be found
nn: Fann ikkje kontoen %s (%s)

en: Account not found
nn: Fann ikkje kontoen
