pidgin sipe - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: You have been rejected by the server: %s
ar: لقد تم رفضك من قِبل الخادم: %s

en: no reason given
ar: السبب غير محدد

en: Service unavailable: %s
ar: الخدمة غير متاحة: %s

en: Invalid message signature received
ar: تم استلام توقيع رسالة غير صالح

en:  (more matched your query)
ar:  (أكثر تطابقًا للاستعلام الخاص بك)

note: SIPE_ACTIVITY_BUSY
en: Busy
ar: مشغول

en: Could not create listen socket
ar: تعذر إنشاء مقبس استماع

note: SIPE_BUDDY_INFO_WORK_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_COMPANY
en: Company
ar: الشركة

note: SIPE_BUDDY_INFO_DEPARTMENT SIPE_BUDDY_INFO_COUNTRY
en: Country
ar: البلد

note: Macro to reduce code repetition Translators: noun
en: Message
ar: رسالة

en: Connecting
ar: اتصال

en: _Cancel
ar: إل_غاء

en: Auto
ar: تلقائي

note: option = purple_account_option_bool_new(_("Publish status (note: everyone may watch you)"), "doservice", TRUE); sipe_prpl_info.protocol_options = g_list_append(sipe_prpl_info.protocol_options, option);
en: User Agent
ar: وكيل المستخدم

en: Name
ar: الاسم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Search
ar: بحث

en: _Search
ar: _بحث

en: Server has disconnected
ar: تم قطع الاتصال بالخادم

en: Could not connect
ar: تعذر الاتصال

en: Could not create SSL context
ar: تعذر إنشاء سياق SSL
