pidgin sipe - en to fi translation catalogue (52 entries)

en: Failed to authenticate to server
fi: Varmentaminen epäonnistui palvelimelle

en: Service unavailable: %s
fi: Palvelu ei käytettävissä: %s

en: Invalid message signature received
fi: Virheellinen viesti allekirjoitus vastaanotettu

en: Status
fi: Tila

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: New chat
fi: Uusi ryhmäkeskustelu

en: Home
fi: Kotisivu

en: Send email...
fi: Lähetä sähköpostia...

en: Free
fi: Vapaa

en: Tentative
fi: Alustavia

note: SIPE_ACTIVITY_BUSY
en: Busy
fi: Varattu

en: No data
fi: Ei tietoja

en: Currently %s
fi: Nykyään %s

en: %s for next 8 hours
fi: %s seuraavan 8 tuntia

en: Not working
fi: Ei töissä

note: Generate next ID
en: Chat #%d
fi: Ryhmäkeskustelu #%d

en: SIP Exchange user name contains invalid characters
fi: SIP Exchange:n käyttäjätunnus sisältää virheellisiä merkkejä

en: User name should be a valid SIP URI
    Example: user@company.com
fi: Käyttäjätunnus on voimassa SIP-URI
    Esimerkki: user@company.com

en: Other Contacts
fi: Muut yhteystiedot

note: generate one error and remove all unprocessed messages
en: Failed to invite %s
fi: Epäonnistui kutsua %s

en: Received a message with unrecognized contents from %s
fi: Vastaanotettu viesti tuntemattomat sisältö %s:lta

note: reason = g_strdup(_("User logged out")); // [MS-OCER]
en: you are already signed in at another location
fi: Olet jo kirjautunut toisesta paikasta

en: user moved
fi: käyttäjä siirretty

note: SIPE_BUDDY_INFO_WORK_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_COMPANY
en: Company
fi: Yritys

note: * This has nothing to do with Availability numbers, like 3500 (online). * Just a mapping of Communicator Activities to tokens/translations @TODO: NULL means "default translation from Pidgin"? *        What about other backends? SIPE_ACTIVITY_UNSET SIPE_ACTIVITY_AVAILABLE SIPE_ACTIVITY_ONLINE SIPE_AC
en: Inactive
fi: Inaktiivinen

note: SIPE_ACTIVITY_DND SIPE_ACTIVITY_BRB
en: Be right back
fi: Kohta takaisin

en: This message was not delivered to %s because the service is not available
fi: Tämä viesti ei ole toimitettu %s:lle, koska palvelu ei ole käytettävissä

note: Busy Here
en: This message was not delivered to %s because one or more recipients do not want to be disturbed
fi: Tämä viesti ei ole toimitettu %s:lle, koska yhdelle tai useammalle vastaanottajalle ei halua tulla häirityksi

en: This message was not delivered to %s because one or more recipients are offline
fi: Tämä viesti ei ole toimitettu %s:lle, koska yhdelle tai useammalle vastaanottajalle on offline-tilassa

note: SIPE_BUDDY_INFO_DISPLAY_NAME
en: Display name
fi: Näyttönimen

note: SIPE_BUDDY_INFO_JOB_TITLE
en: Job title
fi: Työnimike

note: SIPE_BUDDY_INFO_CITY
en: City
fi: Kaupunki

note: SIPE_BUDDY_INFO_STATE
en: State
fi: Osavaltio

note: SIPE_BUDDY_INFO_DEPARTMENT SIPE_BUDDY_INFO_COUNTRY
en: Country
fi: Maa

note: SIPE_BUDDY_INFO_EMAIL
en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

note: SIPE_BUDDY_INFO_ZIPCODE SIPE_BUDDY_INFO_STREET SIPE_BUDDY_INFO_MOBILE_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_MOBILE_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_HOME_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_HOME_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_OTHER_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_OTHER_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_CUSTOM1_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_CUSTOM1_PHONE_D
en: Alias
fi: Lempinimi

en: you
fi: sinä

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlock
fi: Aukaista

note: Macro to reduce code repetition Translators: noun
en: Message
fi: Viesti

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Auto
fi: Automaattinen

note: * When the user selects Single Sign-On then SIPE will ignore the * settings for "login name" and "password". Instead it will use the * default credentials provided by the OS. * * NOTE: the default must be *OFF*, i.e. it is up to the user to tell *       SIPE that it is OK to use Single Sign-On or no
en: Use Single Sign-On
fi: Käytä Single Sign-On

en: User name
fi: Käyttäjätunnus

en: Name
fi: Nimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Search
fi: Etsi

en: _Search
fi: _Etsi

en: Could not connect
fi: Ei voitu yhdistää

en: Could not create socket
fi: Ei voitu luoda socket
