pidgin sipe - en to hu translation catalogue (232 entries)

en: Failed to authenticate to server
hu: Sikertelen bejelentkezés a szerverre

en: Can't request certificate from %s
hu: Nem sikerült tanúsítványt kérni %s tól/től

en: No URI for certificate provisioning service provided
hu: Nincs megadva URI a tanúsítvány elosztó szolgáltatáshoz

en: Authentication failed
hu: Sikertelen azonosítás

en: Incompatible authentication scheme chosen
hu: Nem kompatibilis azonosítási módszer

en: You have been rejected by the server: %s
hu: A(z) %s kiszolgáló elutasította

en: no reason given
hu: nincs ok megadva

en: Not found: %s. Please contact your Administrator
hu: %s nem található. Kérem lépjen kapcsolatba a rendszergazdával

en: SIP is either not enabled for the destination URI or it does not exist
hu: A SIP protokol nincs engedélyezve a megadott URI-n, vagy az URI nem létezik <http://hu.wikipedia.org/wiki/URI>

en: Service unavailable: %s
hu: A(z) %s szolgáltatás nem érhető el

en: Corrupted message received
hu: Sérült üzenet

en: Invalid message signature received
hu: Érvénytelen üzenetaláírás érkezett

en: Accept
hu: Elfogad

en: Decline
hu: Elutasít

en: Mobile
hu: Mobil

en: Status
hu: Állapot

en: Calendar
hu: Naptár

en: Meeting in
hu: Megbeszélés -kor

en: Meeting about
hu: Megbeszélés témája

en: Out of office note
hu: "Irodán kívül" üzenet

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Access level
hu: Hozzáférési szint

en:  (more matched your query)
hu:  (a keresésnek több találata van)

en: No contacts found
hu: Nem található kapcsolat

en: Unable to display the search results
hu: A keresési eredményeket nem lehet megjeleníteni

en: Contact search failed
hu: Kapcsolat keresés meghiúsult

en: Invalid contact search query
hu: Érvénytelen kapcsolat keresési lekérdezés

en: Make leader of '%s'
hu: Vezetőnek jelölés %s -hez/höz

en: Remove from '%s'
hu: Eltávolítás %s -ból/ből

en: Invite to '%s'
hu: Meghívás %s -ba/be

en: New chat
hu: Új társalgás

en: Work
hu: Munka

en: Home
hu: Kiindulás

en: Other
hu: Más

en: Custom1
hu: Speciális1

en: Send email...
hu: E-mail küldése...

en: Free
hu: Szabad

en: Tentative
hu: Kétséges

note: SIPE_ACTIVITY_BUSY
en: Busy
hu: Elfoglalt

note: SIPE_ACTIVITY_OOF
en: Out of office
hu: Irodán kívül

en: No data
hu: Nincs információ

en: Currently %s
hu: Jelenleg %s

en: Outside of working hours for next 8 hours
hu: A következő 8 órában nem dolgozik

en: %s for next 8 hours
hu: A következő nyolc órában %s

en: Not working
hu: Nem dolgozik

en: %s until %.2d:%.2d
hu: %s %.2d:%.2d -ig

en: %s. Outside of working hours at %.2d:%.2d
hu: %s. "Nem dolgozik" %.2d:%.2d

en: %s. %s at %.2d:%.2d
hu: %s. %s %.2d:%.2d -kor

en: Certificate request to %s failed
hu: Nem sikerült a tanúsítvány igénylés %s-hez

en: Web ticket request to %s failed
hu: Nem sikerült Web-es jegyet nyitni %s-hez

note: Generate next ID
en: Chat #%d
hu: Beszélgetés #%d

en: Failed to join the conference
hu: Nem sikerült csatlakozni a konferenciához

en: Can't find a conference URI on this page:
    
    %s
hu: A megadott oldalon konferencia URI nem található:
    
    
    %s

en: "%s" is not a valid conference URI
hu: A következő URI nem valós konferencia cím: "%s"

en: Incomplete conference information provided
hu: Hiányos konferencia információ

en: 
    
    As this client was not compiled with voice call support, if you accept, you will be able to contact the other participants only via IM session.
hu: 
    
    Mivel ez a kliens hang-hívás támogatás nélkül került lefordításra, ezért amennyiben elfogadja a másik féllel csak azonnali üzeneteket fog tudni váltani.

en: This conference is no longer locked. Additional participants can now join.
hu: A megbeszélés feloldva, további résztvevők csatlakozhatnak

en: This conference is locked. Nobody else can join the conference while it is locked.
hu: Megbeszélés lezárva, további résztvevők nem csatlakozhatnak

en: You have been disconnected from this conference.
hu: Ön eltávolításra került a megbeszélésről

en: Dial-in info
hu: Behívási adatok

en: Number
hu: Szám

en: Conference ID
hu: Konferencia azonosító

en: Meeting link
hu: A megbeszéléshez tartozó link

en: Organizer
hu: Szervező

en: Alternative dial-in numbers
hu: Alternatív behívószám

note: The next 13 texts make up the SIPE about note text About note, part 1/13: introduction
en: A third-party plugin implementing extended version of SIP/SIMPLE used by various products
hu: Egy harmadik féltől származó kiegészítés amely a SIP/SIMPLE egy kiterjesztett verzióját valósítja meg.

note: About note, part 2/13: home page URL (label)
en: Home Page
hu: Web-lap

note: About note, part 3/13: support forum URL (label)
en: Support
hu: Támogatás

note: About note, part 4/13: support forum name (hyperlink text)
en: Help Forum
hu: Közösségi segítség

note: About note, part 5/13: bug tracker URL (label)
en: Report Problems
hu: Problémák jelzése

note: About note, part 6/13: bug tracker URL (hyperlink text)
en: Bug Tracker
hu: Hiba követés

note: About note, part 7/13: translation service URL (label)
en: Translations
hu: Fordítás

note: About note, part 8/13: license type (label)
en: License
hu: Licensz

note: About note, part 9/13: (REMOVED) About note, part 10/13: translation request, text before Transifex.com URL append a space if text is not empty
en: Please help us to translate SIPE to your native language here at
hu: Kérem segítse munkánkat a a SIPE fordításával más nyelvekre a következő címen:

note: About note, part 11/13: translation request, text after Transifex.com URL start with a space if text is not empty
en:  using convenient web interface
hu: egy könnyen használható web-es interfész használatával

note: About note, part 12/13: author list (header)
en: Authors
hu: Fejlesztők

note: About note, part 13/13: Localization credit PLEASE NOTE: do *NOT* simply translate the english original but write something similar to the following sentence: "Localization for <language name> (<language code>): <name>"
en: Original texts in English (en): SIPE developers
hu: Az eredeti szöveg Angolul (en): SIPE Developers

en: SIP Exchange user name contains invalid characters
hu: Az Exchange SIP felhasználó név tiltott karaktereket tartalmaz

en: User name should be a valid SIP URI
    Example: user@company.com
hu: A felhasználó névnek egy valós SIP URI-nak kell lennie⏎
    mint például "felhasznalo@ceg.hu"

en: Password is required when Single Sign-On is not enabled
hu: A jelszó megadása kötelező amennyiben az Egyszeri bejelentkezés (Single Sign-On) nincs engedélyezve

en: Email address should be valid if provided
    Example: user@company.com
hu: Ha megadott e-mail címet, akkor ennek valósnak kell lennie⏎
    mint például "felhasznalo@ceg.hu"

en: SIP Exchange user name contains whitespace
hu: Az Exchange SIP felhasználó név üres karaktert tartalmaz

en: Email services URL should be valid if provided
    Example: https://exchange.corp.com/EWS/Exchange.asmx
    Example: https://domino.corp.com/maildatabase.nsf
hu: Az e-mail szolgáltatásokhoz megadott URL-nek valósnak kell lennie⏎
    Példa 1.: https://exchange.corp.com/EWS/Exchange.asmx⏎ 
    Példa 2.: https://domino.corp.com/maildatabase.nsf

note: Translators: (!) should be as in localized Lotus Notes to be able to extract meeting location
en: Location:
hu: Helyszín

en: Socket read failed
hu: "Socket" olvasási hiba

en: Received encryption key has wrong size.
hu: A kapott titkosítási kulcs rossz méretű

en: Received hash key has wrong size.
hu: A kapott "hash" kulcs rossz méretű

en: Could not create listen socket
hu: Nem sikerült létrehozni a figyelő foglalatot

en: Error occurred
hu: Hiba történt

en: Error creating data stream
hu: Adatfolyam létrehozása sikertelen

en: Socket write failed
hu: "Socket" írási hiba

en: File size is different from the advertised value.
hu: A fájl méret különbözik a megadott mérettől

en: Received MAC is corrupted
hu: A kapott "MAC" érvénytelen

en: Received file is corrupted
hu: A kapott fájl sérült

en: File transfer initialization failed.
hu: Fájl átvitel indítása meghiúsult

en: File transfer authentication failed.
hu: Fájl átviteli azonosítás sikertelen

en: Out of memory
hu: Elfogyott a memória

en: Other Contacts
hu: Egyéb kapcsolatok

en: Group Chat Proxy setting is incorrect:
    
    	%s
    
    Please update your Account.
hu: A csoport-társalgás proxy beállítása érvénytelen:
    
    <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>%s
    
    Kérem frissítse a fiókbeállításokat

en: Couldn't find Group Chat server!
hu: A csoport-társalgás szerver nem található

en: This message was not delivered to chat room '%s'
hu: Az üzenet továbbítása a %s szobába sikertelen

en: Error retrieving room list
hu: A szoba lista letöltése sikertelen

en: Error joining chat room
hu: Csatlakozás a szobához sikertelen

note: generate one error and remove all unprocessed messages
en: Failed to invite %s
hu: %s meghívása sikertelen

en: Received a message with unrecognized contents from %s
hu: %s értelmezhetetlen tartalmú üzenetet küldött

en: Unable to establish a call
hu: Sikertelen hívás

en: Encryption settings of peer are incompatible with ours.
hu: A partner titkosítási beállításai nem egyeznek a mienkkel

en: User %s rejected call
hu: %s visszautasította a hívást

en: Call rejected
hu: Hívás visszautasítva

en: Error creating audio stream
hu: A hang adatfolyam létrehozása nem sikerült

en: Error creating video stream
hu: A videó adatfolyam létrehozása nem sikerült

en: Join conference call
hu: Csatlakozás telefon konferenciához

en: Conference calls are not supported on this server.
hu: A konferenciahívások nem támogatottak ezen a kiszolgálón

en: Invalid phone number
hu: Érvénytelen telefonszám

en: Audio Test Service is not available.
hu: Hang tesztelési szolgáltatás nem elérhető

en: User unavailable
hu: Felhasználó nem elérhető

en: %s does not want to be disturbed
hu: %s állapota: "Ne zavarj!"

en: User %s is not available
hu: %s állapota: "Nem elérhető"

en: Unsupported media type
hu: Nem támogatott médiatípus

en: Media error
hu: Média hiba

en: Error while reading from stream
hu: Hiba az adatfolyam olvasásakor

note: reason = g_strdup(_("User logged out")); // [MS-OCER]
en: you are already signed in at another location
hu: Egy másik helyről már be va jelentkezve

en: user disabled
hu: Felhasználó letiltva

en: user moved
hu: Felhasználó áthelyezve

en: Blocked
hu: Blokkolva

en: Personal
hu: Személyes

note: index 0
en: Team
hu: Csapat

note: SIPE_BUDDY_INFO_WORK_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_COMPANY
en: Company
hu: Cég

en: Public
hu: Nyilvános

en: Unknown
hu: Ismeretlen

note: Translators: remove (clear) previously assigned access level
en: Unspecify
hu: Mellőz

en: People in my company
hu: Emberek a cégemnél

en: People in domains connected with my company
hu: Emberek a cégemmel kapcsolódott domainekben

en: People in public domains
hu: Emberek a nyílvános domainekben

en: People at %s
hu: Emberek %s -nál/nél

en: Add new domain...
hu: Domain hozzáadása...

en: Online help...
hu: Online segítség...

en: Access groups
hu: Hozzáférési csoportok...

note: * This has nothing to do with Availability numbers, like 3500 (online). * Just a mapping of Communicator Activities to tokens/translations @TODO: NULL means "default translation from Pidgin"? *        What about other backends? SIPE_ACTIVITY_UNSET SIPE_ACTIVITY_AVAILABLE SIPE_ACTIVITY_ONLINE SIPE_AC
en: Inactive
hu: Tétlen

note: SIPE_ACTIVITY_BUSYIDLE
en: Busy-Idle
hu: Elfoglalt->Tétlen

note: SIPE_ACTIVITY_DND SIPE_ACTIVITY_BRB
en: Be right back
hu: Rögtön jön

note: SIPE_ACTIVITY_AWAY SIPE_ACTIVITY_LUNCH
en: Out to lunch
hu: Ebédel

note: SIPE_ACTIVITY_INVISIBLE SIPE_ACTIVITY_OFFLINE SIPE_ACTIVITY_ON_PHONE
en: In a call
hu: Hívásban

note: SIPE_ACTIVITY_IN_CONF
en: In a conference
hu: Telefonkonferenciában

note: SIPE_ACTIVITY_IN_MEETING
en: In a meeting
hu: Megbeszélésen

note: SIPE_ACTIVITY_URGENT_ONLY
en: Urgent interruptions only
hu: Csak sürgős esetben elérhető

en: UCS initialization failed!
hu: UCS inicializálás sikertelen!

note: Service unavailable; Server Internal Error; Server Time-out Not acceptable all. Message contents not allowed by policy
en: Your message or invitation was not delivered, possibly because it contains a hyperlink or other content that the system administrator has blocked.
hu: Az üzenet vagy meghívó továbbítása sikertelen mivel linket vagy egyéb, az adminisztrátor által letiltott elemet tartalmaz

en: This message was not delivered to %s because the service is not available
hu: Az üzenet továbbítása %s számára nem lehetséges mivel a szolgáltatás nem elérhető

note: Busy Here
en: This message was not delivered to %s because one or more recipients do not want to be disturbed
hu: Az üzenet továbbítása %s számára nem lehetséges mivel egy vagy több címzett állapota "Ne zavarj!"

note: Unsupported media type
en: This message was not delivered to %s because one or more recipients don't support this type of message
hu: Az üzenet továbbítása %s számára nem lehetséges mivel egy vagy több címezett nem támogatja az üzenetek ezen formáját.

en: This message was not delivered to %s because one or more recipients are offline
hu: Az üzenet továbbítása %s számára nem lehetséges mivel egy vagy több címzett ki van jelentkezve.

note: SIPE_BUDDY_INFO_DISPLAY_NAME
en: Display name
hu: Megjelenített név

note: SIPE_BUDDY_INFO_JOB_TITLE
en: Job title
hu: Munkakör

note: SIPE_BUDDY_INFO_CITY
en: City
hu: Város

note: SIPE_BUDDY_INFO_STATE
en: State
hu: Állam

note: SIPE_BUDDY_INFO_OFFICE
en: Office
hu: Iroda

note: SIPE_BUDDY_INFO_DEPARTMENT SIPE_BUDDY_INFO_COUNTRY
en: Country
hu: Ország

note: SIPE_BUDDY_INFO_WORK_PHONE
en: Business phone
hu: Hivatali telefon

note: SIPE_BUDDY_INFO_EMAIL
en: Email address
hu: E-mail cím

note: SIPE_BUDDY_INFO_SITE
en: Site
hu: Telephely

note: SIPE_BUDDY_INFO_ZIPCODE SIPE_BUDDY_INFO_STREET SIPE_BUDDY_INFO_MOBILE_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_MOBILE_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_HOME_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_HOME_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_OTHER_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_OTHER_PHONE_DISPLAY SIPE_BUDDY_INFO_CUSTOM1_PHONE SIPE_BUDDY_INFO_CUSTOM1_PHONE_D
en: Alias
hu: Álnév

note: SIPE_BUDDY_INFO_DEVICE
en: Device
hu: Eszköz

en: you
hu: Te

en: Add new domain
hu: Új domain hozzáadása

en: Add
hu: Hozzáad

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Copy to
hu: Másolás...

en: Lock
hu: Kizár

en: Unlock
hu: Kizárást felold

en: Meeting entry info
hu: A megbeszélés belépési adatai

en: Users
hu: Felhasználók

en: Invite
hu: Meghívás

en: Private
hu: Magánszféra

en: Log
hu: Napló

en: Description
hu: Leírás

en: Conversation subject: %s
hu: A beszélgetés témája: %s

note: Macro to reduce code repetition Translators: noun
en: Message
hu: Üzenet

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Password required
hu: Jelszó megadása kötelező

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Call a phone number
hu: Telefonszám felhívása

en: _Call
hu: _Hívás

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Meeting location
hu: Megbeszélés helyszíne

en: Organizer email
hu: A szervező e-mail címe

en: Meeting ID
hu: Megbeszélés azonosítója

en: Join conference
hu: Kapcsolódás a konferenciához

en: Join scheduled conference
hu: Kapcsolódás tervezett konferenciához

en: Enter meeting location string you received in the invitation.
    
    Valid location will be something like
    meet:sip:someone@company.com;gruu;opaque=app:conf:focus:id:abcdef1234
    conf:sip:someone@company.com;gruu;opaque=app:conf:focus:id:abcdef1234
    or
    https://meet.company.com/someone/abcdef1234
hu: Add meg a megbeszélés helyére vonatkozó hivatkozást a meghívóból.
    
    Egy valós hivatkozás formátuma valami ehhez hasonló
    meet:sip:someone@company.com;gruu;opaque=app:conf:focus:id:abcdef1234conf:sip:someone@company.com;gruu;opaque=app:conf:focus:id:abcdef1234
    or
    https://meet.company.com/someone/abcdef1234

en: _Join
hu: _Csatlakozás

en: Publishing of calendar information has been disabled
hu: A naptár információk közzététele letiltva

en: About SIPE plugin...
hu: A SIPE kiegészítőről...

en: Contact search...
hu: Kapcsolatok Keresése...

en: Call a phone number...
hu: Telefonszám felhívása...

en: Test call
hu: Teszt hívás

en: Join scheduled conference...
hu: Kapcsolódás tervezett konferenciához...

en: Republish Calendar
hu: A naptár közzététele

en: Reset status
hu: Állapot alaphelyzetbe

note: * * When adding new string settings please make sure to keep these * in sync: *     api/sipe-backend.h *     purple-settings.c:setting_name[]
en: Server[:Port]
    (leave empty for auto-discovery)
hu: Server[:Port]⏎
    (az automatikus kitöltéshez hagyja üresen!)

en: Connection type
hu: Kapcsolat típusa

en: Auto
hu: Automatikus

note: option = purple_account_option_bool_new(_("Publish status (note: everyone may watch you)"), "doservice", TRUE); sipe_prpl_info.protocol_options = g_list_append(sipe_prpl_info.protocol_options, option);
en: User Agent
hu: Felhasználó ügynökprogram

en: Authentication scheme
hu: Autentikációs séma

note: * When the user selects Single Sign-On then SIPE will ignore the * settings for "login name" and "password". Instead it will use the * default credentials provided by the OS. * * NOTE: the default must be *OFF*, i.e. it is up to the user to tell *       SIPE that it is OK to use Single Sign-On or no
en: Use Single Sign-On
hu: Egyszeri-bejelentkezés (SSO) használata

note: * Example (Exchange): https://server.company.com/EWS/Exchange.asmx *  Example (Domino)  : https://[domino_server]/[mail_database_name].nsf
en: Don't publish my calendar information
hu: Ne publikáld a naptár információkat!

en: Email services URL
    (leave empty for auto-discovery)
hu: E-mail szolgáltatások URI-ja⏎
    (az automatikus kitöltéshez hagyja üresen!)

en: Email address
    (if different from Username)
hu: E-mail cím
    (ha különbözik a felhasználó névtől)

note: * Example (Exchange): DOMAIN\user  or  user@company.com *  Example (Domino)  : email_address
en: Email login
    (if different from Login)
hu: E-mail bejelentkezési név
    (ha különbözik a bejelentkezési névtől)

en: Email password
    (if different from Password)
hu: E-mail jelszó
    (ha különbözik a jelszótól)

note: * Example (federated domain): company.com      (i.e. ocschat@company.com) *  Example (non-default user): user@company.com
en: Group Chat Proxy
       company.com  or  user@company.com
    (leave empty to determine from Username)
hu: Csoportos beszélgetés proxy
    ceg.hu  vagy  felhasznalo@ceg.hu
    (hagyja üresen a felhasználó névből való meghatározáshoz!)

en: Media encryption
hu: Média titkosítás

en: Always
hu: Mindig

en: Optional
hu: Opcionális

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Login
       user  or  DOMAIN\user  or
       user@company.com
hu: Bejelentkezés⏎
       "Felhasználó név"  vagy  "DOMAIN\felhasználó név"  vagy
       felhasznalo@ceg.hu

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Name
hu: Név

en: Email
hu: E-mail

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: SIP ID
hu: SIP azonosító

en: Search
hu: Keresés

en: Search for a contact
hu: Kapcsolat keresése

en: Enter the information for the person you wish to find. Empty fields will be ignored.
hu: Adja meg a keresett személy adatait. Az üres mezők figyelmen kívül lesznek hagyva

en: _Search
hu: _Keresés

en: Read error
hu: Olvasási hiba

en: Server has disconnected
hu: A kiszolgáló bontotta a kapcsolatot

en: Could not connect
hu: Nem sikerült kapcsolódni

en: Could not create SSL context
hu: Az SSL-környezet nem hozható létre

en: Could not create socket
hu: Nem tudom létrehozni a "Socket"-et

en: Write error
hu: Írási hiba
