Pidgin - en to af translation catalogue (2902 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
af: %s. Probeer `%s -h' vir meer inligting.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
af: %s
    Gebruik: %s [OPSIE]...
    
      -c, --config=GIDS   gebruik GIDS vir konfigurasielêers
      -d, --debug         skryf ontfoutboodskappe na stderr
      -h, --help          wys hierdie hulp en sluit af
      -n, --nologin       moenie outomaties aanmeld nie
      -v, --version       wys die huidige weergawe en sluit af

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
af: %s kon nie u instellings van %s na %s migreer nie. Stel gerus ondersoek in, en handel die migrasie handmatig af. Rapporteer gerus hierdie fout by http://developer.pidgin.im

en: Error
af: Fout

en: Account was not modified
af: Rekening is nie gewysig nie

en: Account was not added
af: Rekening is nie bygevoeg nie

en: Username of an account must be non-empty.
af: Gebruikeraam van rekening kan nie leeg wees nie.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
af: Die rekening se protokol kan nie verander word terwyl dit aan die bediener gekoppel is nie.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
af: Die rekening se gebruikernaam kan nie verander word terwyl dit aan die bediener gekoppel is nie.

en: New mail notifications
af: Kennisgewings vir nuwe pos

en: Remember password
af: Onthou wagwoord

en: There are no protocol plugins installed.
af: Daar is geen protokolinproppe geïnstalleer nie.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
af: (U't waarskynlik vergeet om te 'make install'.)

en: Modify Account
af: Wysig rekening

en: New Account
af: Nuwe rekening

en: Protocol:
af: Protokol:

en: Username:
af: Gebruikernaam:

en: Password:
af: Wagwoord:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
af: Skep hierdie rekening op die bediener

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
af: Kanselleer

note: Save button Save
en: Save
af: Stoor

en: Are you sure you want to delete %s?
af: Wil u definitief %s skrap?

en: Delete Account
af: Skrap rekening

note: Delete button
en: Delete
af: Skrap

en: Accounts
af: Rekeninge

en: You can enable/disable accounts from the following list.
af: U kan rekeninge aktiveer/deaktiveer vanuit die volgende lys.

note: Add button
en: Add
af: Voeg by

note: Modify button
en: Modify
af: Wysig

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
af: %s%s%s%s het %s sy/haar vriend/vriendin gemaak%s%s

en: Add buddy to your list?
af: Voeg vriend by u lys?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
af: %s%s%s%s wil %s by sy/haar vriendelys voeg%s%s

en: Authorize buddy?
af: Magtig vriend?

en: Authorize
af: Magtig

en: Deny
af: Weier

en: Online: %d
    Total: %d
af: Aanlyn: %d
    Totaal: %d

en: Account: %s (%s)
af: Rekening: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
af: 
    Laas gesien: %s gelede

en: Default
af: Verstek

en: You must provide a username for the buddy.
af: U moet 'n gebruikernaam verskaf vir die vriend.

en: You must provide a group.
af: U moet 'n groep voorsien.

en: You must select an account.
af: U moet 'n rekening kies.

en: The selected account is not online.
af: Die gekose rekening is nie aanlyn nie.

en: Error adding buddy
af: Kon nie vriend byvoeg

en: Username
af: Gebruikernaam

en: Alias (optional)
af: Alias (opsioneel)

en: Invite message (optional)
af: Uitnooidigingsboodskap (opsioneel)

en: Add in group
af: Voeg by in groep

en: Account
af: Rekening

en: Add Buddy
af: Voeg vriend by

en: Please enter buddy information.
af: Tik gerus vriendinligting.

en: Chats
af: Geselsies

en: Name
af: Naam

en: Group
af: Groep

en: Auto-join
af: Outoaansluit

en: Add Chat
af: Voeg geselsie by

en: You can edit more information from the context menu later.
af: U kan later meer inligting wysig vanaf die kieslys.

en: Error adding group
af: Kon nie groep byvoeg nie

en: You must give a name for the group to add.
af: U moet 'n naam gee vir die nuwe groep.

en: Add Group
af: Voeg groep by

en: Enter the name of the group
af: Tik die naam van die groep

en: Edit Chat
af: Wysig geselsie

en: Please Update the necessary fields.
af: Werk gerus die nodige velde by.

en: Edit
af: Wysig

en: Edit Settings
af: Wysig instellings

en: Information
af: Inligting

en: Retrieving...
af: Verkry tans...

en: Get Info
af: Kry inligting

en: Add Buddy Pounce
af: Voeg vriendwag by

en: Send File
af: Stuur lêer

en: Blocked
af: Geblokkeer

en: Show when offline
af: Wys terwyl aanlyn

en: Please enter the new name for %s
af: Tik gerus die nuwe naam vir %s

en: Rename
af: Hernoem

en: Set Alias
af: Stel alias

en: Enter empty string to reset the name.
af: Tik leë string om die naam terug te stel.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
af: Verwydering van hierdie kontak sal ook al die vriende in hierdie kontak verwyder

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
af: Verwydering van hierdie groep sal ook al die vriende in hierdie groep verwyder

en: Are you sure you want to remove %s?
af: Wil u definitief %s verwyder?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
af: Bevestig verwydering

en: Remove
af: Verwyder

note: Buddy List
en: Buddy List
af: Vriendelys

en: Place tagged
af: Plek gemerk

en: Toggle Tag
af: Wissel merker

en: View Log
af: Bekyk staaflêer

en: Nickname
af: Bynaam

note: Idle stuff
en: Idle
af: Ledig

en: On Mobile
af: Op selfoon

en: New...
af: Nuwe...

en: Saved...
af: Gestoor...

en: Plugins
af: Inproppe

en: Block/Unblock
af: Blokkeer/ontblokkeer

en: Block
af: Blokkeer

en: Unblock
af: Ontblokkeer

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
af: Tik gerus die gebruikernaam of alias van die persoon wat u wil blokkeer/ontblokkeer.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
af: Regso

en: New Instant Message
af: Nuwe kitsboodskap

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
af: Tik gerus die gebruikernaam of alias van die persoon om 'n kitsboodskap heen te stuur.

en: Channel
af: Kanaal

en: Join a Chat
af: Sluit by geselsie aan

en: Please enter the name of the chat you want to join.
af: Tik gerus die naam van die geselsie om by aan te sluit.

en: Join
af: Sluit aan

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
af: Tik gerus die gebruikernaam of die alias van die persoon wie se staaflêer u wil bekyk.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
af: Opsies

en: Send IM...
af: Stuur kitsboodskap...

en: Block/Unblock...
af: Blokkeer/ontblokkeer...

en: Join Chat...
af: Sluit by geselsie aan...

en: View Log...
af: Bekyk staaflêer...

en: View All Logs
af: Bekyk alle staaflêers

en: Show
af: Wys

en: Empty groups
af: Leë groepe

en: Offline buddies
af: Vanlynvriende

en: Sort
af: Sorteer

en: By Status
af: Volgens status

en: Alphabetically
af: Alfabeties

en: By Log Size
af: Volgens staaflêergrootte

en: Buddy
af: Vriend

en: Chat
af: Geselsie

en: Grouping
af: Groepering

en: Certificate Import
af: Sertifikaatinvoer

en: Specify a hostname
af: Spesifiseer 'n gasheernaam

en: Type the host name this certificate is for.
af: Tik die gasheernaam vir hierdie sertifikaat in.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
af: Lêer %s kon nie ingevoer word nie.
    Maak seker die lêer is leesbaar en in PEM-formaat.

en: Certificate Import Error
af: Kon nie sertifikaat invoer nie

en: X.509 certificate import failed
af: Invoer van X.509-sertifikaat het misluk

en: Select a PEM certificate
af: Kies 'n PEM-sertifikaat

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
af: Uitvoer na lêer %s het misluk.
    Kontroleer dat u skryftoestemming na die teikenpad het

en: Certificate Export Error
af: Kon nie sertifikaat uitvoer nie

en: X.509 certificate export failed
af: Uitvoer van X.509-sertifikaat het misluk

en: PEM X.509 Certificate Export
af: PEM X.509-sertifikaatuitvoer

en: Certificate for %s
af: Sertifikaat vir %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
af: Algemene naam: %s
    
    SHA1-vingerafdruk:
    %s

en: SSL Host Certificate
af: SSL-gasheersertifikaat

en: Really delete certificate for %s?
af: Skrap sertifikaat vir %s regtig?

en: Confirm certificate delete
af: Bevestig sertifikaatskrapping

en: Certificate Manager
af: Sertifikaatbestuurder

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: Info
af: Inligting

note: Close button
en: Close
af: Sluit

en: %s disconnected.
af: %s ontkoppel.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
af: %s
    
    Finch sal nie weer probeer koppel totdat u die fout reggemaak het en die rekening geheraktiveer het nie.

en: Re-enable Account
af: Heraktiveer rekening

en: No such command.
af: Daar is nie so 'n bevel nie.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
af: Sintaksfout:  U het die verkeerde getal argumente vir daardie bevel getik.

en: Your command failed for an unknown reason.
af: Die bevel het misluk weens 'n onbekende rede.

en: That command only works in chats, not IMs.
af: Daardie bevel werk net in geselsies, nie kitsboodskappe nie.

en: That command only works in IMs, not chats.
af: Daardie bevel werk net in kitsboodskappe, nie geselsies nie.

en: That command doesn't work on this protocol.
af: Daardie bevel werk nie met hierdie protokol nie.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
af: Boodskap is nie gestuur nie omdat u nie aangeteken is nie.

en: 
    %s is typing...
af: 
    %s tik...

en: You have left this chat.
af: U het hierdie geselsie verlaat.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
af: Die rekening is ontkoppel en u is nie meer in hierdie geselsie nie. U sal outomaties by die geselsie aansluit word wanneer die rekening weer koppel.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
af: Boekstawing het begin. Boodskappe in hierdie gesprek sal van nou af geboekstaaf word.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
af: Boekstawing gestop. Boodskappe in hierdie gesprek sal van nou af nie geboekstaaf word nie.

en: Send To
af: Stuur na

en: Conversation
af: Gesprek

en: Clear Scrollback
af: Maak gesprekvenster skoon

en: Show Timestamps
af: Wys tydstempels

en: Add Buddy Pounce...
af: Voeg vriendwag by...

en: Invite...
af: Nooi uit...

en: Enable Logging
af: Aktiveer boekstawing

en: Enable Sounds
af: Aktiveer klanke

en: You are not connected.
af: U is nie gekoppel nie.

en: List of %d user:
     | List of %d users:
af[0]: Lys van %d gebruikers:
af[1]: Lys van %d gebruikers:

en: Supported debug options are: plugins version
af: Gesteunde ontfoutopsies is: plugins version

en: No such command (in this context).
af: Daar is nie so 'n bevel (in hierdie konteks) nie.

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
af: Gebruik "/help &lt;bevel&gt;" vir hulp met 'n spesifieke bevel.
    Die volgende bevele is in hierdie konteks beskikbaar:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
af: %s is nie 'n geldige boodskapklas nie. Sien '/help msgcolor' vir geldige boodskapklasse.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
af: %s is nie 'n geldige kleur nie. Sien '/help msgcolor' vir geldige kleure.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
af: say &lt;boodskap&gt;:  Stuur 'n boodskap gewoonweg net soos sonder 'n bevel.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
af: me &lt;action&gt;:  Stuur 'n IRC-tipe aksie na 'n vriend of geselsie.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
af: debug &lt;option&gt;:  Stuur 'n verskeidenheid ontfout-inligting na die huidige gesprek.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
af: clear: Maak die gesprekvenster skoon.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
af: help &lt;bevel&gt;:  Hulp oor 'n spesifieke bevel.

en: users:  Show the list of users in the chat.
af: gebruikers:  Wys die lys gebruikers in hierdie geselsie.

en: plugins: Show the plugins window.
af: plugins: Wys die inpropvenster.

en: buddylist: Show the buddylist.
af: buddylist: Wys die vriendelys.

en: accounts: Show the accounts window.
af: accounts: Wys die rekeningvenster.

en: debugwin: Show the debug window.
af: debugwin: Wys die ontfoutvenster.

en: prefs: Show the preference window.
af: prefs: Wys die voorkeurevenster.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
af: statuses: Wys die venster met gestoorde statusse.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
af: msgcolor &lt;klas&gt; &lt;voorgrond&gt; &lt;agtergrond&gt;: Stel die kleur vir verskillende klasse van boodskappe in die geselsvenster.<br>    &lt;klas&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;voorgrond/agtergrond&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>VOORBEELD:<br>    msgcolor send cyan default

en: Unable to open file.
af: Kan nie lêer open nie.

en: Debug Window
af: Ontfoutvenster

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
af: Maak skoon

en: Pause
af: Pouseer

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
af[0]: Lêeroordragte - %d%% van %d lêer
af[1]: Lêeroordragte - %d%% van %d lêers

note: Create the window.
en: File Transfers
af: Lêeroordragte

en: Progress
af: Vordering

en: Filename
af: Lêernaam

en: Size
af: Grootte

en: Speed
af: Spoed

en: Remaining
af: Oorblywend

en: Close this window when all transfers finish
af: Sluit hierdie venster wanneer alle oordragte klaar is

en: Clear finished transfers
af: Verwyder afgehandelde oordragte van lys

en: Waiting for transfer to begin
af: Wag vir oordrag om te begin

en: Cancelled
af: Gekanselleer

en: Failed
af: Misluk

en: %.2f KiB/s
af: %.2f KG/s

en: Sent
af: Gestuur

en: Received
af: Ontvang

en: Finished
af: Afgehandel

en: The file was saved as %s.
af: Die lêer is gestoor as %s.

en: Sending
af: Stuur tans

en: Receiving
af: Ontvang tans

en: Conversation in %s on %s
af: Gesprekke in %s op %s

en: Conversation with %s on %s
af: Gesprekke met %s op %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
af: Stelselgebeure sal net geboekstaaf word as die "Boekstaaf alle statusverandering in stelselstaaflêer"-voorkeur geaktiveer is.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
af: Kitsboodskappe sal net geboekstaaf word as die "Boekstaaf alle kitsboodskappe"-voorkeur geaktiveer is.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
af: Geselsies sal net geboekstaaf word as die "Boekstaaf alle geselsies"-voorkeur geaktiveer is.

en: No logs were found
af: Geen staaflêers gevind nie

en: Total log size:
af: Totale staaflêergrootte:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
af: Rol/soek:

en: Conversations in %s
af: Gesprekke in %s

en: Conversations with %s
af: Gesprekke met %s

en: All Conversations
af: Alle gesprekke

en: System Log
af: Stelselstaaflêer

en: Calling...
af: Bel tans...

en: Hangup
af: Sit neer

note: Number of actions
en: Accept
af: Aanvaar

en: Reject
af: Weier

en: Call in progress.
af: Oproep onderweg.

en: The call has been terminated.
af: Die oproep is beëindig.

en: %s wishes to start an audio session with you.
af: %s wil 'n oudiosessie met u begin.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
af: %s probeer om 'n niegesteunde mediasessietipe met u te begin.

en: You have rejected the call.
af: U het die oproep geweier.

en: Emails
af: E-posse

en: You have mail!
af: Daar is pos!

en: Subject
af: Onderwerp

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
af[0]: %s (%s) het %d nuwe boodskap.
af[1]: %s (%s) het %d nuwe boodskappe.

en: New Mail
af: Nuwe pos

en: Info for %s
af: Inligting vir %s

en: Buddy Information
af: Vriendinligting

en: Continue
af: Gaan voort

en: IM
af: Kitsboodskap

en: Invite
af: Nooi uit

en: (none)
af: (geen)

en: ERROR
af: FOUT

en: loading plugin failed
af: laai van inprop het misluk

en: unloading plugin failed
af: ontlaai van inprop het misluk

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
af: Naam: %s
    Weergawe: %s
    Beskrywing: %s
    Skrywer: %s
    Webwerf: %s
    Lêernaam: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
af: Inprop moet gelaai word voordat dit opgestel kan word.

en: No configuration options for this plugin.
af: Geen opstelopsies vir hierdie inprop nie.

en: Error loading plugin
af: Kon nie die inprop laai nie

en: The selected file is not a valid plugin.
af: Die gekose lêer is nie 'n geldige inprop nie.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
af: Maak gerus die ontfoutvenster oop en probeer weer om die presiese foutboodskap te sien.

en: Select plugin to install
af: Kies inprop om te installeer

en: You can (un)load plugins from the following list.
af: U kan inproppe (ont)laai vanaf die volgende lys.

en: Install Plugin...
af: Installeer inprop...

en: Configure Plugin
af: Stel inprop op

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
af: Voorkeure

en: Please enter a buddy to pounce.
af: Tik gerus 'n vriend om dop te hou.

en: New Buddy Pounce
af: Nuwe vriendwag

en: Edit Buddy Pounce
af: Wysig vriendwag

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
af: Hou wie dop

note: Account:
en: Account:
af: Rekening:

en: Buddy name:
af: Vriendnaam:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
af: Reageer wanneer vriend...

en: Signs on
af: Aanmeld

en: Signs off
af: Afmeld

en: Goes away
af: Weggaan

en: Returns from away
af: Terugkeer

en: Becomes idle
af: Ledig raak

en: Is no longer idle
af: Nie meer ledig is nie

en: Starts typing
af: Begin tik

en: Pauses while typing
af: Wag tydens tik

en: Stops typing
af: Ophou tik

en: Sends a message
af: 'n Boodskap stuur

note: Create the "Action" frame.
en: Action
af: Aksie

en: Open an IM window
af: Open 'n kletsboodskapvenster

en: Pop up a notification
af: Wys 'n kennisgewing

en: Send a message
af: Stuur 'n boodskap

en: Execute a command
af: Voer 'n bevel uit

en: Play a sound
af: Speel 'n klank

en: Pounce only when my status is not Available
af: Hou dop net wanneer my status 'Nie beskikbaar' is

en: Recurring
af: Herhalend

en: Cannot create pounce
af: Kan nie vriendwag skep nie

en: You do not have any accounts.
af: U het nie enige rekeninge nie.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
af: U moet 'n rekening skep voor u 'n vriendwag kan skep.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
af: Wil u definitief die vriendwag op %s vir %s uitvee?

en: Buddy Pounces
af: Vriendwagte

en: %s has started typing to you (%s)
af: %s het begin om aan u te tik (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
af: %s het gewag terwyl hy/sy besig was om aan u te tik (%s)

en: %s has signed on (%s)
af: %s het aangemeld op (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
af: %s het teruggekeer na ledigheid (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
af: %s het teruggekeer (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
af: %s het opgehou om aan u te tik (%s)

en: %s has signed off (%s)
af: %s het afgemeld (%s)

en: %s has become idle (%s)
af: %s het ledig geword (%s)

en: %s has gone away. (%s)
af: %s het weggegaan. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
af: %s het u 'n boodskap gestuur. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
af: Onbekende vriendwag-gebeurtenis. Rapporteer dit, asseblief!

en: Based on keyboard use
af: Gebaseer op gebruik van sleutelbord

en: From last sent message
af: Sedert laaste gestuurde boodskap

en: Never
af: Nooit

en: Show Idle Time
af: Wys ledige tyd

en: Show Offline Buddies
af: Wys vanlynvriende

en: Notify buddies when you are typing
af: Laat weet vriende wanneer u tik

en: Log format
af: Boekstaafformaat

en: Log IMs
af: Boekstaaf kitsboodskappe

en: Log chats
af: Boekstaaf geselsies

en: Log status change events
af: Boekstaaf statusveranderinge

en: Report Idle time
af: Raporteer ledige tyd

en: Change status when idle
af: Verander status terwyl ledig

en: Minutes before changing status
af: Minute voor verandering van status:

en: Change status to
af: Verander status na:

en: Conversations
af: Gesprekke

en: Logging
af: Boekstawing

en: You must fill all the required fields.
af: U moet al die vereiste velde invul.

en: The required fields are underlined.
af: Die vereiste velde is onderstreep.

en: Not implemented yet.
af: Nog nie geïmplementeer nie.

en: Save File...
af: Stoor lêer...

en: Open File...
af: Open lêer...

en: Choose Location...
af: Kies ligging...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
af: Druk 'Enter' vir m eer kamers in hierdie kategorie.

en: Get
af: Kry

note: Create the window.
en: Room List
af: Kamernommer

en: Buddy logs in
af: Vriend meld aan

en: Buddy logs out
af: Vriend meld af

en: Message received
af: Boodskap ontvang

en: Message received begins conversation
af: Boodskapontvangs begin gesprek

en: Message sent
af: Boodskap gestuur

en: Person enters chat
af: Persoon kom geselsie binne

en: Person leaves chat
af: Persoon verlaat geselsie

en: You talk in chat
af: U praat in geselsie

en: Others talk in chat
af: Ander praat in geselsie

en: Someone says your username in chat
af: Iemand sê u gebruikernaam in 'n geselsie

en: Attention received
af: Aandag gekry

en: GStreamer Failure
af: GStreamer-mislukking

en: GStreamer failed to initialize.
af: Inisialiseer van GStreamer het misluk.

en: (default)
af: (verstek)

en: Sound Preferences
af: Klankvoorkeure

en: Profiles
af: Profiele

en: Automatic
af: Outomaties

en: Console Beep
af: Konsolebiep

en: Command
af: Bevel

en: No Sound
af: Geen klank nie

en: Sound Method
af: Klankmetode

en: Method:
af: Metode:

en: Sound Command
    (%s for filename)
af: Klankbevel
    (%s vir lêernaam)

note: Sound options
en: Sound Options
af: Klankopsies

en: Sounds when conversation has focus
af: Klanke terwyl gesprek in fokus is

en: Always
af: Altyd

en: Only when available
af: Net indien beskikbaar

en: Only when not available
af: Net indien nie beskikbaar nie

en: Volume(0-100):
af: Volume (0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
af: Klankgebeure

en: Event
af: Gebeurtenis

en: File
af: Lêer

en: Test
af: Toets

en: Reset
af: Terugstel

en: Choose...
af: Kies...

en: Are you sure you want to delete "%s"
af: Wil u definitief "%s" uitvee

en: Delete Status
af: Vee status uit

en: Saved Statuses
af: Gestoorde statusse

en: Title
af: Titel

en: Type
af: Tipe

en: Message
af: Boodskap

note: Use
en: Use
af: Gebruik

en: Invalid title
af: Ongeldige titel

en: Please enter a non-empty title for the status.
af: Tik gerus 'n nieleë titel vir die status.

en: Duplicate title
af: Duplikaat titel

en: Please enter a different title for the status.
af: Tik gerus 'n ander titel vir die status.

en: Message:
af: Boodskap:

en: Edit Status
af: Wysig status

en: Certificates
af: Sertifikate

en: Sounds
af: Klanke

en: Statuses
af: Statusse

en: Error loading the plugin.
af: Kon nie die inprop laai nie.

en: Couldn't find X display
af: Kon nie X-vertoon vind nie

en: Couldn't find window
af: Kon nie venster vind nie

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
af: Hierdie inprop kan nie gelaai word nie omdat dit nie met X11-steun gebou is nie.

en: Clipboard plugin
af: Knipbordinprop

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
af: Wanneer die gnt-knipbord se inhoud verander, sal die inhoud aan X beskikbaar gemaak word, indien moontlik.

en: %s just signed on
af: %s het pas aangemeld

en: %s just signed off
af: %s het pas afgemeld

en: %s sent you a message
af: %s het u 'n boodskap gestuur

en: %s said your nick in %s
af: %s het u bynaam gesê in %s

en: %s sent a message in %s
af: %s het 'n boodskap gestuur in %s

en: Buddy signs on/off
af: Vriend meld aan/af

en: You receive an IM
af: U ontvang 'n kitsboodskap

en: Someone speaks in a chat
af: Iemand praat in 'n geselsie

en: Someone says your name in a chat
af: Iemand sê u naam in 'n geselsie

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Notify with a toaster when
af: Stel met oploer in kennis wanneer

en: Beep too!
af: Biep ook!

en: Set URGENT for the terminal window.
af: Stel DRINGEND vir die terminaalvenster.

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Toaster plugin
af: Oploer-inprop

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
af: <b>Gesprek met %s op %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
af: Geskiedenis-inprop vereis boekstawing

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
af: Boekstawing kan geaktiveer word by Nutsgoed -> Voorkeure -> Boekstawing.
    
    Aktivering van staaflêers vir kitsboodsappe en/of geselsies sal geskiedenis aktiveer vir die selfde gesprektipe(s).

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
af: Wys onlangs geboekstaafde gesprekke in die nuwe gesprek.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
af: Wanneer 'n nuwe gesprek geopen word, sal hierdie inprop die laaste gesprek in die huidige een invoeg.

en: 
    Fetching TinyURL...
af: 
    Kry tans TinyURL...

en: TinyURL for above: %s
af: TinyURL vir bostaande: %s

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
af: Skep 'n TinyURL slegs vir URL'e van dié lengte of langer

en: TinyURL (or other) address prefix
af: TinyURL (of ander) adresvoorvoegsel

en: TinyURL plugin
af: TinyURL-inprop

en: Online
af: Aanlyn

en: Offline
af: Vanlyn

en: Online Buddies
af: Aanlynvriende

en: Offline Buddies
af: Vanlynvriende

en: Online/Offline
af: Aanlyn/vanlyn

en: No Grouping
af: Geen groepering nie

en: Nested Subgroup
af: Geneste subgroep

en: Nested Grouping (experimental)
af: Geneste groepering (eksperimenteel)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
af: Bied alternatiewe vriendlysgroepering.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
af: lastlog: Soek vir 'n substring in die agterstaaflêer.

en: Lastlog plugin.
af: Laastestaaf-inprop.

en: accounts
af: rekeninge

en: Password is required to sign on.
af: Wagwoord word vereis om aan te meld.

en: Enter password for %s (%s)
af: Tik wagwoord vir %s (%s)

en: Enter Password
af: Tik wagwoord

en: Save password
af: Stoor wagwoord

en: Missing protocol plugin for %s
af: Ontbrekende protokolinprop vir %s

en: Connection Error
af: Verbindingfout

en: New passwords do not match.
af: Nuwe wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: Fill out all fields completely.
af: Vul alle velde volledig in.

en: Original password
af: Oorspronklike wagword

en: New password
af: Nuwe wagwoord

en: New password (again)
af: Nuwe wagwoord (weer)

en: Change password for %s
af: Verander wagwoord vir %s

en: Please enter your current password and your new password.
af: Tik gerus u huidige wagwoord en u nuwe wagwoord.

en: Change user information for %s
af: Verander gebruikerinligting vir %s

en: Set User Info
af: Stel gebruikerinligting

en: This protocol does not support setting a public alias.
af: Dié protokol het ondersteun nie die opstel van 'n publieke alias nie.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
af: Dié protokol het ondersteun nie die verkryging van 'n publieke alias nie.

en: Unknown
af: Onbekend

en: Buddies
af: Vriende

en: buddy list
af: vriendelys

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
af: Die sertifikaat is self onderteken en kan nie outomaties gekontroleer word nie.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
af: Die sertifikaat word nie vertrou nie omdat geen sertifikaat wat dit kan verifieer tans vertrou word nie.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
af: Die sertifikaat is nog nie geldig nie.  Kontroleer dat die rekenaar se datum en tyd reg is.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
af: Die sertifikaat het verval en moet nié as geldig beskou word nie.  Kontroleer dat die rekenaar se datum en tyd reg is.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
af: Die voorgelegde sertifikaat is nie aan dié domein uitgereik nie.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
af: U het geen databasis of wortelsertifikate nie, dus kan hierdie sertifikaat nie geldig wees nie.

en: The certificate chain presented is invalid.
af: Die sertifikaatketting wat voorgelê is, is nie geldig nie.

en: The certificate has been revoked.
af: Die sertifikaat is opgehef.

en: An unknown certificate error occurred.
af: 'n Onbekende sertifikaatfout het voorgekom.

en: (DOES NOT MATCH)
af: (PAS NIE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
af: %s het die volgende sertifikaat vir eenkeer-gebruik voorgelê:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
af: Algemene naam: %s %s
    Vingerafdruk (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
af: Verifiëring van eenkeergebruik-sertifikate

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
af: Sertifikaatowerhede

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
af: SSL-ewekniekas

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
af: Aanvaar sertifikaat vir %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
af: SSL-sertifikaatverifikasie

en: _View Certificate...
af: _Bekyk sertifikaat...

en: The certificate for %s could not be validated.
af: Die sertifikaat vir %s kon nie gevalideer word nie.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
af: SSL-sertifikaatfout

en: Unable to validate certificate
af: Kan nie sertifikaat valideer nie

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
af: Die sertifikaat beweer om van "%s" afkomstig te wees. Dit kan beteken dat u nie tans aan die diens gekoppel is wat u dink nie.

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
af: Sertifikaatinligting

en: Registration Error
af: Registrasiefout

en: Unregistration Error
af: Deregistrasiefout

en: +++ %s signed on
af: +++ %s het aangemeld

en: +++ %s signed off
af: +++ %s het afgemeld

en: Unknown error
af: Onbekende fout

en: Unable to send message: The message is too large.
af: Kan nie boodskap stuur nie: Die boodskap is te groot.

en: Unable to send message to %s.
af: Kan nie boodskap stuur aan %s nie.

en: The message is too large.
af: Die boodskap is te groot.

en: Unable to send message.
af: Kan nie boodskap stuur nie.

en: Send Message
af: Stuur boodskap

en: _Send Message
af: _Stuur boodskap

en: %s entered the room.
af: %s het die kamer binnegekom.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
af: %s [<I>%s</I>] het die kamer binnegekom.

en: You are now known as %s
af: U staan nou bekend as %s

en: %s is now known as %s
af: %s staan nou bekend as %s

en: %s left the room.
af: %s het die kamer verlaat.

en: %s left the room (%s).
af: %s het die kamer verlaat (%s).

en: Invite to chat
af: Nooi na geselsie

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
af: Tik gerus die naam van die gebruiker om uit te nooi, saam met 'n opsionele uitnodigingsboodskap.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "aim"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "aim"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "aim" URLs
af: Die vatsel vir "aim"-URL'e

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "aim"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Run the command in a terminal
af: Loop die bevel in 'n terminaal

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
af: Waar indien die bevel wat hierdie tipe URL hanteer in 'n terminaal moet loop.

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "gg"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "gg"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "gg" URLs
af: Die vatsel vir "gg"-URL'e

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "gg"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "icq"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "icq"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "icq" URLs
af: Die vatsel vir "icq"-URL'e

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "icq"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "irc"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "irc"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "irc" URLs
af: Die vatsel vir "irc"-URL'e

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "irc"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "sip"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "sip"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "sip" URLs
af: Die vatsel vir "sip"-URL'e

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "sip"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
af: Of die gespesifiseerde bevel "xmpp"-URL'e moet hanteer

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
af: Waar indien die bevel gespesifiseer in die "command"-sleutel "xmpp"-URL'e moet hanteer.

en: The handler for "xmpp" URLs
af: Die vatsel vir "xmpp"-URL'e

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
af: Die bevel wat gebruik word om "xmpp"-URL'e te hanteer, indien geaktiveer.

en: Failed to get connection: %s
af: Kon nie koppeling kry nie: %s

en: Failed to get name: %s
af: Kry van naam het misluk: %s

en: Failed to get serv name: %s
af: Kry van bedienernaam het misluk: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
af: Purple se D-BUS-bediener loop nie, vir die rede hier onder

en: No name
af: Naamloos

en: Unable to create new resolver process
af: Kon nie nuwe oplosserproses skep nie

en: Unable to send request to resolver process
af: Kon nie versoek aan oplosserproses stuur nie

en: Error resolving %s:
    %s
af: Kon nie %s oplos nie:
    %s

en: Error resolving %s: %d
af: Kon nie %s oplos nie: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
af: Kon nie van oplosserproses lees nie:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
af: Oplosserproses het afgesluit sonder om die versoek te antwoord

en: Error converting %s to punycode: %d
af: Fout met omskakeling van %s na punycode: %d

en: Thread creation failure: %s
af: Draadskepping het misluk %s

en: Unknown reason
af: Onbekende rede

en: Error reading %s: 
    %s.
af: Kon nie %s lees nie: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
af: Kon nie %s skryf nie: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
af: Kon nie toegang tot %s kry nie: 
    %s.

en: Directory is not writable.
af: Gids is nie skryfbaar nie.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
af: Kan nie 'n lêer van 0 grepe stuur nie.

en: Cannot send a directory.
af: Kan nie 'n gids stuur nie.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
af: %s is nie 'n gewone lêer nie. Gaan dus nie probeer om te oorskryf nie.

en: File is not readable.
af: Lêer is onleesbaar.

en: %s wants to send you %s (%s)
af: %s wil %s aan u stuur (%s)

en: %s wants to send you a file
af: %s wil aan u 'n lêer stuur

en: Accept file transfer request from %s?
af: Aanvaar die versoek tot lêeroordrag vanaf %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
af: 'n Lêer is beskikbaar vir aflaai van:
    Afgeleë gasheer: %s
    Afgeleë poort: %d

en: %s is offering to send file %s
af: %s bied aan om lêer %s te stuur

en: %s is not a valid filename.
af: %s is nie 'n geldige lêernaam nie.

en: Offering to send %s to %s
af: Bied aan om %s aan %s te stuur

en: Starting transfer of %s from %s
af: Begin nou met oordrag van %s vanaf %s

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
af: Oordrag van lêer <A HREF="file://%s">%s</A> voltooi

en: Transfer of file %s complete
af: Oordrag van lêer %s voltooi

en: File transfer complete
af: Lêeroordrag voltooi

en: You cancelled the transfer of %s
af: U het die oordrag van %s gekanselleer

en: File transfer cancelled
af: Lêeroordrag gekanselleer

en: %s cancelled the transfer of %s
af: %s het die oordrag van %s gekanselleer

en: %s cancelled the file transfer
af: %s het die lêeroordrag gekanselleer

en: File transfer to %s failed.
af: Lêeroordrag na %s het misluk.

en: File transfer from %s failed.
af: Lêeroordrag vanaf %s het misluk.

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
af: <b><font color="red">Die boekstawer het geen leesfunksie nie</font></b>

en: Plain text
af: Eenvoudige teks

en: Old flat format
af: Ou plat formaat

en: Logging of this conversation failed.
af: Boekstaaf van hierdie gesprek het misluk.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
af: <font color="red"><b>Kon nie boekstaafpad vind nie!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
af: <font color="red"><b>Kon nie lêer lees nie: %s</b></font>

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
af: Geen kodeks gevind nie. Installeer GStreamer-kodeks wat in die GStreamer plugins-pakkette te vinde is.

en: Error with your microphone
af: Fout met u mikrofoon

en: Error with your webcam
af: Fout met u webkamera

en: Conference error
af: Konferensiefout

en: Error creating session: %s
af: Fout met skep van sessie: %s

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
af: U gebruik tans %s, maar hierdie inprop vereis %s.

en: This plugin has not defined an ID.
af: Hierdie inprop is nie as 'n ID gedefinieer nie.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
af: Inpropkuns pas nie: %d (benodig %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
af: ABI-weergawe pas nie %d.%d.x (benodig %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
af: Inprop implementeer nie al die vereiste funksies nie (list_icon, login en close)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
af: Die vereiste inprop %s is nie gevind nie. Installeer gerus hierdie inprop en probeer weer.

en: Unable to load the plugin
af: Kan nie inprop laai nie

en: The required plugin %s was unable to load.
af: Die vereiste inprop %s kon nie laai nie.

en: Unable to load your plugin.
af: Kan nie u inprop laai nie.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
af: %s vereis %s, maar kon dit nie ontlaai nie.

en: Autoaccept
af: Outoaanvaar

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
af: Aanvaar die versoek tot lêeroordrag outomaties van gekose gebruikers.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
af: Outomaties aanvaarde lêeroordrag van "%s" vanaf "%s" voltooi.

en: Autoaccept complete
af: Outoaanvaar voltooid

en: When a file-transfer request arrives from %s
af: Wanneer 'n versoek tot lêeroordrag vanaf %s aankom

en: Set Autoaccept Setting
af: Verstel outoaanvaarding

en: _Save
af: _Stoor

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: Ask
af: Vra

en: Auto Accept
af: Outoaanvaar

en: Auto Reject
af: Outoweier

en: Autoaccept File Transfers...
af: Outoaanvaar lêeroordrag...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
af: Pad om die lêers in te stoor
    (Verskaf gerus die volledige pad)

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
af: Wanneer 'n versoek tot lêeroordrag aankom van 'n gebruiker
    wat nié op die vriendelys is nie:

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
af: Laat weet met opspringvenster wanneer outoaanvaarde lêeroordrag voltooi het
    (net as daar geen gesprek met sender is nie)

en: Create a new directory for each user
af: Kies 'n nuwe gids vir elke gebruiker

en: Notes
af: Notas

en: Enter your notes below...
af: Tik u notas onder...

en: Edit Notes...
af: Wysig notas...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
af: Vriendnotas

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
af: Stoor notas oor spesifieke vriende.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
af: Voeg die moontlikheid by om notas oor vriende op die vriendelys te stoor.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
af: Syfertoets

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
af: Toets die syfers wat met by libpurple ingesluit is.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
af: DBus-voorbeeld

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
af: DBus-inpropvoorbeeld

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
af: Lêerbeheer

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
af: Maak beheer moontlik deur bevele in 'n lêer te tik.

en: Minutes
af: Minute

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
af: Ledigmaker

en: Set Account Idle Time
af: Stel rekening se ledige tyd

en: _Set
af: _Stel

en: None of your accounts are idle.
af: Geen van u rekenings is ledig nie.

en: Unset Account Idle Time
af: Deaktiveer ledige tyd in rekening

en: _Unset
af: _Deaktiveer

en: Set Idle Time for All Accounts
af: Stel ledige tyd vir alle rekeninge

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
af: Deaktiveer ledige tyd in alle rekeninge

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
af: Stel 'n mens in staat om handmatig te stel hoe lank 'n mens ledig was

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
af: IPC-toetskliënt

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
af: Toets inprop-IPC-steun, as 'n kliënt.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
af: Toets inprop-IPC-steun, as 'n kliënt. Dit vind die bedienerinprop en roep die bevele wat geregistreer is.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
af: IPC-toetsbediener

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
af: Toets inprop-IPC-steun, as 'n bediener.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
af: Toets inprop-IPC-steun, as 'n bediener. Hierdie registreer die IPC-bevelte.

en: Hide Joins/Parts
af: Versteek inkom/uitgaan

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
af: Vir kamers met meer as dié aantal mense

en: If user has not spoken in this many minutes
af: As 'n gebruiker in soveel minute nie gepraat het nie

en: Apply hiding rules to buddies
af: Pas versteekreëls toe op vriende

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
af: In- en uitgaanversteking

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
af: Versteek onnodige in- en uitgaanboodskappe.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
af: Hierdie inprop versteek aansluit/weggaan-boodskappe in groot kamers, behalwe vir gebruikers wat aktief aan die gesprek deelneem.

en: User is offline.
af: Gebruiker is vanlyn.

en: Auto-response sent:
af: Outo-respons gestuur:

en: %s has signed off.
af: %s het afgemeld.

en: One or more messages may have been undeliverable.
af: Een of meer boodskappe kon dalk nie afgelewer word nie.

en: You were disconnected from the server.
af: U is van die bediener ontkoppel.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
af: U is tans ontkoppel. Boodskappe sal nie ontvang word tensy u aangemeld is nie.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
af: Boodskap kon nie gestuur word nie want die maksimumlengte is oorskry.

en: Message could not be sent.
af: Boodskap kon nie gestuur word nie.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
af: Leeskonfigurasie van algemene staaflêers

en: Fast size calculations
af: Vinnige grootteberekeninge

en: Use name heuristics
af: Gebruik naamheuristiek

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
af: Staaflêergids

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
af: Staaflêerleser

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
af: Sluit ander kitsboodskappers se staaflêers in in die staaflêerleser.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
af: Wanneer staaflêers bekyk word, sal hierdie inprop staaflêers uit ander kitsboodskappers insluit. Dit sluit tans Adium, MSN Messenger, aMSN en Trillian in.
    
    LET WEL: Hierdie inprop is nog alfakode en kan dalk gereeld omval.  Gebruik op eie risiko!

en: Mono Plugin Loader
af: Laaier vir Mono-inproppe

en: Loads .NET plugins with Mono.
af: Laai .NET-inproppe met Mono.

en: Add new line in IMs
af: Voeg reëlbreuk in kitsboodskappe

en: Add new line in Chats
af: Voeg reëlbreuk in geselsies

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
af: Nuwe lyn

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
af: Voeg 'n nuwe lyn vooraan die gewysde boodskap.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
af: Voeg 'n reëlbreuk vooraan boodskappe sodat die res van die boodskap onder die gebruikernaam in die gesprekvenster verskyn.

en: Offline Message Emulation
af: Emulasie vir vanlynboodskappe

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
af: Stoor boodskappe gestuur aan 'n vanlynvriend as 'n vriendwag.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
af: Die res van die boodskappe sal as vriendwagte gestoor word. Dié wagte kan gewysig/verwyder word vanuit die `Vriendwag'-dialoog.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
af: "%s" is tans vanlyn. Wil u die res van die boodskappe in 'n vriendwag stoor en outomaties stuur as "%s" weer aanmeld?

en: Offline Message
af: Vanlyn boodskap

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
af: U kan die vriendwag wysig/verwyder vanuit die `Vriendwag'-dialoog

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

en: Save offline messages in pounce
af: Stoor vanlyn boodskappe in vriendwag

en: Do not ask. Always save in pounce.
af: Moenie vra nie. Stoor altyd in vriendwag.

en: One Time Password
af: Eenmalige wagwoord

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
af: Steun vir eenmalige wagwoorde

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
af: Laaier vir perl-inproppe

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
af: Verskaf steun vir die laai van perl-inproppe.

en: Psychic Mode
af: Sienermodus

en: Psychic mode for incoming conversation
af: Sienermodus vir inkomende gesprekke

en: You feel a disturbance in the force...
af: U voel 'n magtige dreuning...

en: Only enable for users on the buddy list
af: Aktiveer net vir gebruikers in die vriendelys

en: Disable when away
af: Deaktiveer terwyl weg

en: Display notification message in conversations
af: Wys kennisgewingsboodskap in gesprekke

en: Raise psychic conversations
af: Bring sienergesprekke na vore

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
af: Seinetoets

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
af: Toets om te sien of alle seine goed werk.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
af: Eenvoudige inprop

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
af: Toets om te sien of meeste dinge werk.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
af: X.509-sertifikate

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
af: Verskaf SSL-steun d.m.v. GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
af: Verskaf SSL-steun d.m.v. Mozilla-NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
af: Verskaf 'n skil vir SSL-steun-programmateke.

en: %s is no longer away.
af: %s is nie meer weg nie.

en: %s has gone away.
af: %s het weggegaan.

en: %s has become idle.
af: %s het ledig geword.

en: %s is no longer idle.
af: %s is nie meer ledig nie.

en: %s has signed on.
af: %s het aangemeld.

en: Notify When
af: Laat weet wanneer

en: Buddy Goes _Away
af: Vriend _weggaan

en: Buddy Goes _Idle
af: Vriend _ledig word

en: Buddy _Signs On/Off
af: Vriend aan-/af_meld

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
af: Vriendstatuskennisgewing

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
af: Dui aan in 'n gespreksvenster wanneer 'n vriend weggaan of terugkom vanaf 'n weg- of ledige status.

en: Tcl Plugin Loader
af: Laaier vir Tcl-inproppe

en: Provides support for loading Tcl plugins
af: Verskaf steun vir die laai van Tcl-inproppe

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
af: Kon nie ActiveTCL-installasie bespeur nie. Indien u TCL-inproppe wil gebruik, installeerActiveTCL vanaf http://www.activestate.com

en: Unable to listen for incoming IM connections
af: Kan nie vir inkomende kitsboodskap-koppelings luister nie

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
af: Kon nie koppeling met plaaslike mDNS-bediener bewerkstellig nie.  Loop dit tans?

en: First name
af: Naam

en: Last name
af: Van

en: Email
af: E-pos

en: AIM Account
af: AIM-rekening

en: XMPP Account
af: XMPP-rekening

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
af: Bonjour-protokolinprop

en: Purple Person
af: Pers persoon

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
af: Plaaslike poort

en: %s has closed the conversation.
af: %s het die gesprek afgesluit.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
af: Kon nie die boodskap stuur nie, die gesprek kon nie begin word nie.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
af: Kon nie met plaaslike mDNSResponder kommunikeer nie.

en: Invalid proxy settings
af: Ongeldige instaaninstellings

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
af: Óf die gasheernaam óf die poortnommer wat vir u gegewe instaanbedienertipe gespesifiseer is, is ongeldig.

en: Save Buddylist...
af: Stoor vriendelys...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
af: U vriendelys is leeg, en niks is na die lêer geskryf nie.

en: Buddylist saved successfully!
af: Vriendelys suksesvol gestoor!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
af: Kon nie vriendelys vir %s na %s skryf nie

en: Couldn't load buddylist
af: Kon nie vriendelys laai nie

en: Load Buddylist...
af: Laai vriendelys...

en: Buddylist loaded successfully!
af: Vriendelys suksesvol gelaai!

en: Save buddylist...
af: Stoor vriendelys...

en: Load buddylist from file...
af: Laai vriendelys van lêer...

en: City
af: Stad

en: Year of birth
af: Jaar van geboorte

en: Gender
af: Geslag

en: Male or female
af: Manlik of vroulik

en: Male
af: Manlik

en: Female
af: Vroulik

en: Only online
af: Net aanlyn

en: Find buddies
af: Vind vriende

en: Please, enter your search criteria below
af: Tik gerus u soekkriteria hier onder

en: Show status to:
af: Wys status aan:

en: All people
af: Almal

en: Only buddies
af: Slegs vriende

en: Please, select who can see your status
af: Kies wie u status mag sien

en: Select a chat for buddy: %s
af: Kies 'n geselsie vir vriend: %s

en: Add to chat...
af: Voeg by geselsie...

note: Global
en: Available
af: Beskikbaar

en: Chatty
af: Geselserig

en: Do Not Disturb
af: Moenie pla nie

note: Away stuff
en: Away
af: Weg

en: First Name
af: Naam

en: Birth Year
af: Jaar van geboorte

en: Unable to display the search results.
af: Kon nie die soekresultate wys nie.

en: Gadu-Gadu Public Directory
af: Gadu-Gadu- publieke gids

en: Search results
af: Soekresultate

en: No matching users found
af: Geen passende gebruikers gevind nie

en: There are no users matching your search criteria.
af: Daar is geen gebruikers wat by u soekkriteria pas nie.

en: Unable to read from socket
af: Kan nie van sok lees nie

en: Connected
af: Koppel

en: Connection failed
af: Verbinding het misluk

en: Add to chat
af: Voeg by geselsie

en: Chat _name:
af: Geselsie_naam:

note: connect to the server
en: Connecting
af: Koppel tans

en: Chat error
af: Geselsiefout

en: This chat name is already in use
af: Hierdie geselsienaam word reeds gebruik

en: Not connected to the server
af: Nie aan die bediener gekoppel nie

en: Find buddies...
af: Vind vriende...

en: Save buddylist to file...
af: Stoor vriendelys in lêer...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
af: Gadu-Gadu-protokolinprop

note: summary
en: Polish popular IM
af: Gewilde Poolse stelsel vir kitsboodskappe

en: Gadu-Gadu User
af: Gadu-Gadu-gebruiker

en: GG server
af: GG-bediener

en: Don't use encryption
af: Moenie enkripsie gebruik nie

en: Use encryption if available
af: Gebruik enkripsie indien beskikbaar

note: TODO
en: Require encryption
af: Vereis enkripsie

en: Connection security
af: Verbindingsekuriteit

en: Unknown command: %s
af: Onbekende bevel: %s

en: current topic is: %s
af: onderwerp tans: %s

en: No topic is set
af: Geen onderwerp gestel nie

en: File Transfer Failed
af: Lêeroordrag het misluk

en: Unable to open a listening port.
af: Kan nie 'n luisterpoort open nie.

en: Error displaying MOTD
af: Kon nie dagboodskap wys nie

en: No MOTD available
af: Geen dagboodskap beskikbaar nie

en: There is no MOTD associated with this connection.
af: Daar is geen dagboodskap met hierdie koppeling geassosieer nie.

en: MOTD for %s
af: Dagboodskap vir %s

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
af: Verbinding met bediener verloor: %s

en: View MOTD
af: Bekyk dagboodskap

en: _Channel:
af: _Kanaal:

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
af: IRC-bynaam en bediener mag nie spasies bevat nie

en: SSL support unavailable
af: SSL-steun nie beskikbaar nie

en: Unable to connect
af: Kan nie koppel nie

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
af: Kan nie koppel nie: %s

en: Server closed the connection
af: Bediener het die koppeling toegemaak

en: Users
af: Gebruikers

en: Topic
af: Onderwerp

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
af: IRC-protokolinprop

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
af: Die IRC-protokolinprop wat minder suig

note: set up account ID as user:server
en: Server
af: Bediener

note: port to connect to
en: Port
af: Poort

en: Encodings
af: Enkoderings

en: Auto-detect incoming UTF-8
af: Outobespeur inkomende UTF-8

en: Real name
af: Regte naam

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
af: Gebruik SSL

en: Bad mode
af: Slegte modus

en: Ban on %s by %s, set %s ago
af: Ban op %s deur %s, %s sekondes gelede gestel

en: Ban on %s
af: Ban op %s

en: End of ban list
af: Einde van banlys

en: You are banned from %s.
af: U is verban uit %s.

en: Banned
af: Verban

en: Cannot ban %s: banlist is full
af: Kan nie %s verban nie: verbanlys is vol

en:  <i>(identified)</i>
af:  <i>(geïdentifiseer)</i>

en: Nick
af: Bynaam

en: Currently on
af: Tans in

en: Idle for
af: Ledig vir

en: Online since
af: Aanlyn sedert

en: <b>Defining adjective:</b>
af: <b>Dié beskrywing:</b>

en: Glorious
af: Heerlik

en: %s has changed the topic to: %s
af: %s het die onderwerp verander na: %s

en: %s has cleared the topic.
af: %s het die onderwerp geskrap.

en: The topic for %s is: %s
af: Die onderwerp vir %s is: %s

en: Unknown message '%s'
af: Onbekende boodskap '%s'

en: Unknown message
af: Onbekende boodskap

en: The IRC server received a message it did not understand.
af: Die IRC-bediener het 'n boodskap ontvang wat hy nie verstaan het nie.

en: Users on %s: %s
af: Gebruikers op %s: %s

en: Time Response
af: Tydrespons

en: The IRC server's local time is:
af: Die IRC-bediener se plaaslike tyd is:

en: No such channel
af: Nie so 'n kanaal nie

note: does this happen?
en: no such channel
af: nie so 'n kanaal nie

en: User is not logged in
af: Gebruiker is nie aangemeld nie

en: No such nick or channel
af: Nie so 'n bynaam of kanaal nie

en: Could not send
af: Kon nie stuur nie

en: Joining %s requires an invitation.
af: Uitnodiging vereis om by %s aan te sluit.

en: Invitation only
af: Net op uitnodiging

en: You have been kicked by %s: (%s)
af: U is geskop deur %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
af: Geskop deur %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
af: modus (%s %s) deur %s

en: Invalid nickname
af: Ongeldige bynaam

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
af: U gekose bynaam is geweier deur die bediener.  Dit bevat waarskynlik ongeldige karakters.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
af: U gekose rekeningnaam is geweier deur die bediener.  Dit bevat waarskynlik ongeldige karakters.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
af: Die bynaam "%s" is reeds in gebruik.

en: Nickname in use
af: Bynaam in gebruik

en: Cannot change nick
af: Kan nie bynaam verander nie

en: Could not change nick
af: Kon nie bynaam verander nie

en: You have parted the channel%s%s
af: U het die kanaal%s%s verlaat

en: Error: invalid PONG from server
af: Fout: ongeldige PONG vanaf bediener

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
af: PIENG-antwoord -- vertraging: %lu sekondes

en: Cannot join %s: Registration is required.
af: Kan nie by %s aansluit nie: Registrasie word vereis.

en: Cannot join channel
af: Kan nie by kanaal aansluit nie

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
af: Bynaam of kanaal is tydelik nie beskikbaar nie.

en: Wallops from %s
af: Loesing van %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
af: action &lt;aksie om uit te voer&gt;:  Verrig 'n aksie.

en: authserv: Send a command to authserv
af: authserv: Stuur 'n bevel aan authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
af: away [boodskap]:  Stel die wegboodskap, of geen boodskap om terug te keer vanaf wegstatus.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
af: ctcp <bynaam> <boodskap>: stuur ctcp boodskap aan bynaam.

en: chanserv: Send a command to chanserv
af: chanserv: Stuur 'n bevel aan chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
af: deop &lt;bynaam1&gt; [bynaam2] ...:  Verwyder iemand se kanaaloperateur-status. U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
af: devoice &lt;bynaam1&gt; [bynaam2] ...:  Verwyder iemand se kanaalstemstatus, wat voorkom dat hulle kan praat as die kanaal gemodereer is (+m). U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
af: invite &lt;bynaam&gt; [kamer]:  Nooi iemand uit om by u in die gespesifiseerde kanaal of die huidige kanaal aan te sluit.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
af: j &lt;kamer1&gt;[,kamer2][,...] [sleutel1[,sleutel2][,...]]:  Sluit aan by een of meer kanale, en tik opsioneel 'n kanaalsleutel vir elk indien nodig.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
af: join &lt;kamer1&gt;[,kamer2][,...] [sleutel1[,sleutel2][,...]]:  Sluit aan by een of meer kanale, en tik opsioneel 'n kanaalsleutel vir elk indien nodig.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
af: kick &lt;bynaam&gt; [boodskap]:  Verwyder iemand uit 'n kanaal. U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
af: list:  Wys 'n lys geselsiekamers op die netwerk. <i>Let wel: sekere bedieners kan u ontkoppel as u dit doen.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
af: me &lt;aksie om uit te voer&gt;:  Verrig 'n aksie.

en: memoserv: Send a command to memoserv
af: memoserv: Stuur 'n bevel aan memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
af: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;bynaam|kanaal&gt;:  Aktiveer of deaktiveer 'n kanaal- of gebruikermodus.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
af: msg &lt;bynaam&gt; &lt;boodskap&gt;:  Stuur 'n private boodskap aan 'n gebruiker (in plaas van 'n kanaal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
af: names [kanaal]:  Lys die gebruikers tans in 'n kanaal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
af: nick &lt;nuwe bynaam&gt;:  Verander u bynaam.

en: nickserv: Send a command to nickserv
af: nickserv: Stuur 'n bevel aan nickserv

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
af: notice &lt;teiken&gt;:  Stuur 'n kennisgewing aan 'n gebruikernaam of kanaal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
af: op &lt;bynaam1&gt; [bynaam2] ...:  Ken iemand kanaaloperateur-status toe. U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
af: operwall &lt;boodskap&gt;:  Indien u nie weet wat dit is nie, kan u dit waarskynlik ook nie gebruik nie.

en: operserv: Send a command to operserv
af: operserv: Stuur 'n bevel aan operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
af: part [kamer] [boodskap]:  Verlaat die huidige kanaal, of 'n gespesifiseerde kanaal, met 'n opsionele boodskap.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
af: ping [bynaam]:  Vra aan hoeveel vertraging 'n gebruiker ly (of die bediener, as geen gebruiker gespesifiseer is nie).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
af: query &lt;bynaam&gt; &lt;boodskap&gt;:  Stuur 'n private boodskap aan 'n gebruiker (in plaas van 'n kanaal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
af: quit [boodskap]:  Ontkoppel van bediener, met 'n opsionele boodskap.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
af: quote [...]:  Stuur 'n rou bevel aan die bediener.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
af: remove &lt;bynaam&gt; [boodskap]:  Verwyder iemand uit 'n kamer. U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
af: time: Wys die plaaslike tyd van die IRC-bediener.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
af: topic [nuwe onderwerp]:  Bekyk of verander die kanaalonderwerp.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
af: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Aktiveer of deaktiveer 'n gebruikermodus.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
af: version [bynaam]: stuur CTCP VERSION-versoek aan 'n gebruiker

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
af: voice &lt;bynaam1&gt; [bynaam2] ...:  Ken iemand kanaalstem-status toe. U moet 'n kanaaloperateur wees om dit te kan doen.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
af: wallops &lt;boodskap&gt;:  Indien u nie weet wat dit is nie, kan u dit waarskynlik ook nie gebruik nie.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
af: whois [bediener] &lt;bynaam&gt;:  Kry inligting oor 'n gebruiker.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
af: whowas &lt;bynaam&gt;: Kry inligting oor 'n gebruiker wat afgemeld het.

en: Reply time from %s: %lu seconds
af: Antwoordtyd van %s: %lu sekondes

en: CTCP PING reply
af: CTCP PING-antwoord

en: Disconnected.
af: Ontkoppel.

en: Unknown Error
af: Onbekende fout

en: Ad-Hoc Command Failed
af: Ad hoc-bevel het misluk

en: execute
af: uitvoer

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
af: Bediener vereis skoonteksstawing oor 'n ongeënkripteerde stroom

note: This happens when the server sends back jibberish * in the "additional data with success" case. * Seen with Wildfire 3.0.1.
en: Invalid response from server
af: Ongeldige respons van die bediener

en: Server does not use any supported authentication method
af: Bediener gebruik nie enige gesteunde stawingmetode nie

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
af: %s vereis skoonteksstawing oor 'n ongeënkripteerde koppeling.  Laat dit toe en gaan voort met stawing?

en: Plaintext Authentication
af: Skoonteksstawing

en: You require encryption, but it is not available on this server.
af: U vereis enkripsie, maar dis nie op hierdie bediener beskikbaar nie.

en: Invalid challenge from server
af: Ongeldige uitdaging vanaf bediener

en: SASL authentication failed
af: SASL-stawing het misluk

en: SASL error: %s
af: SASL-fout: %s

en: Malicious challenge from server
af: Kwaadwillige uitdaging vanaf bediener

en: Unexpected response from server
af: Onverwagse respons vanaf bediener

en: The BOSH connection manager terminated your session.
af: Die BOSH-verbindingbestuurder het u sessie beëindig.

en: No session ID given
af: Geen sessie-ID is gegee nie

en: Unsupported version of BOSH protocol
af: Niegesteunde weergawe van die BOSH-protokol

en: Unable to establish a connection with the server
af: Kan nie 'n verbinding met die bediener bewerkstellig nie

en: Unable to establish a connection with the server: %s
af: Kan nie 'n verbinding met die bediener bewerkstellig nie: %s

en: Unable to establish SSL connection
af: Kan nie SSL-verbinding bewerkstellig nie

en: Full Name
af: Volle name

en: Family Name
af: Van

en: Given Name
af: Doopnaam

en: Street Address
af: Straatadres

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
af: Uitgebreide adres

en: Locality
af: Ligging

en: Region
af: Streek

en: Postal Code
af: Poskode

en: Country
af: Land

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
af: Foon

en: Organization Name
af: Naam van organisasie

en: Organization Unit
af: Eenheid

en: Job Title
af: Postitel

en: Role
af: Rol

en: Birthday
af: Verjaardag

en: Description
af: Beskrywing

en: Edit XMPP vCard
af: Wysig XMPP-vCard

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
af: Alle onderstaande items is opsioneel. Tik net die inligting waarmee u gemaklik voel.

en: Client
af: Kliënt

en: Operating System
af: Bedryfstelsel

en: Local Time
af: Plaaslike tyd

en: Priority
af: Prioriteit

en: Resource
af: Hulpbron

en: Logged Off
af: Afgemeld

en: %s ago
af: %s gelede

en: Middle Name
af: Tweede naam

en: Address
af: Adres

en: P.O. Box
af: Posbus

en: Photo
af: Foto

en: Logo
af: Embleem

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
af: %s sal nie meer u statusveranderinge kan sien nie.  Wil u voortgaan?

en: Cancel Presence Notification
af: Kanselleer teenwoordigheidkennisgewings

en: Un-hide From
af: Onversteek vanaf

en: Temporarily Hide From
af: Kruip tydelik weg vir

en: (Re-)Request authorization
af: (Her-)Versoek magtiging

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
af: Teken af

en: Initiate _Chat
af: Inisieer _geselsie

en: Log In
af: Meld aan

en: Log Out
af: Meld af

en: Last Name
af: Van

en: The following are the results of your search
af: Die volgende is die resultate van u soektog

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
af: Vind 'n kontak deur die soekkriteria in die gegewe velde te tik. Let wel: Elke veld ondersteun instaankarakter-soektogte (%)

en: Directory Query Failed
af: Gidsnavraag het misluk

en: Could not query the directory server.
af: Kon nie navraag by die gidsbediener doen nie.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
af: Bedienerinstruksies: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
af: Vul een of meer velde in om te soek vir passende XMPP-gebruikers.

en: Email Address
af: E-posadres

en: Search for XMPP users
af: Soek vir XMPP-gebruikers

note: "Search"
en: Search
af: Soek

en: Invalid Directory
af: Ongeldige gids

en: Enter a User Directory
af: Tik 'n gebruikergids

en: Select a user directory to search
af: Kies 'n gebruikergids om te deursoek

en: Search Directory
af: Deursoek gids

en: _Room:
af: _Kamer:

en: _Server:
af: _Bediener:

en: _Handle:
af: _Vatsel:

en: %s is not a valid room name
af: %s is nie 'n geldige kamernaam nie

en: Invalid Room Name
af: Ongeldige kamernaam

en: %s is not a valid server name
af: %s is nie 'n geldige bedienernaam nie

en: Invalid Server Name
af: Ongeldige bedienernaam

en: %s is not a valid room handle
af: %s is nie 'n geldige kamernaam nie

en: Invalid Room Handle
af: Ongeldige kamernaam

en: Configuration error
af: Opstellingfout

en: Unable to configure
af: Kan nie opstel nie

en: Room Configuration Error
af: Kameropstellingfout

en: This room is not capable of being configured
af: Hieride kamer kan nie opgestel word nie

en: Registration error
af: Registrasiefout

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
af: Bynaamverandering nie in nie-MUC-geselsiekamers ondersteun nie

en: Error retrieving room list
af: Kon nie kamerlys kry nie

en: Invalid Server
af: Ongeldige bediener

en: Enter a Conference Server
af: Tik 'n konferensiebediener

en: Select a conference server to query
af: Kies 'n konferensiebediener om te vra

en: Find Rooms
af: Vind kamers

en: Affiliations:
af: Affiliasies:

en: No users found
af: Geen gebruikers gevind nie

en: Roles:
af: Rolle:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
af: Bediener vereis TLS/SSL, maar geen TLS/SSL-steun is gevind nie.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
af: U vereis enkripsie, maar geen TLS/SSL-steun is gevind nie.

en: Ping timed out
af: Pieng het uitgetel

en: Invalid XMPP ID
af: Ongeldige XMPP-ID

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
af: Ongeldige XMPP-ID. Gebruikernaam moet ingestel word.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
af: Ongeldige XMPP-ID. Domein moet ingestel word.

en: Malformed BOSH URL
af: Wanvormde BOSH-URL

en: Registration of %s@%s successful
af: Registrasie van %s@%s suksesvol

en: Registration to %s successful
af: Registrasie van %s suksesvol

en: Registration Successful
af: Registrasie suksesvol

en: Registration Failed
af: Registrasie het misluk

en: Registration from %s successfully removed
af: Registrasie van %s suksesvol verwyder

en: Unregistration Successful
af: Deregistrasie suksesvol

en: Unregistration Failed
af: Deregistrasie het misluk

en: State
af: Staat

en: Postal code
af: Poskode

en: Phone
af: Foon

en: Date
af: Datum

en: Already Registered
af: Reeds geregistreer

en: Password
af: Wagwoord

en: Unregister
af: Deregistreer

en: Please fill out the information below to change your account registration.
af: Vul asseblief die inligting hier onder in om u rekeningregistrasie te verander.

en: Please fill out the information below to register your new account.
af: Vul die inligting onder in om die nuwe rekening te registreer.

en: Register New XMPP Account
af: Registreer 'n nuwe XMPP-rekening

en: Register
af: Registreer

en: Change Account Registration at %s
af: Verander rekeningregistrasie by %s

en: Register New Account at %s
af: Registreer nuwe rekening by %s

en: Change Registration
af: Verander registrasie

en: Error unregistering account
af: Kon nie rekening deregistreer nie

en: Account successfully unregistered
af: Rekening suksesvol gederegistreer

en: Initializing Stream
af: Inisialiseer stroom

en: Initializing SSL/TLS
af: Inisialiseer tans SSL/TLS

en: Authenticating
af: Stawing

en: Re-initializing Stream
af: Herinisialiseer stroom

en: Server doesn't support blocking
af: Bediener ondersteun nie blokkering nie

en: Not Authorized
af: Nie gemagtig nie

en: Mood
af: Stemming

en: Now Listening
af: Luister tans

en: Both
af: Beide

en: From (To pending)
af: Van (aan hangende)

en: From
af: Van

en: To
af: Aan

en: None (To pending)
af: Geen (aan hangende)

en: None
af: Geen

en: Subscription
af: Inskrywing

en: Mood Text
af: Stemmingteks

en: Allow Buzz
af: Laat zoempie toe

en: Mood Name
af: Bui

en: Mood Comment
af: Kommentaar by bui

en: Tune Artist
af: Deuntjiekunstenaar

en: Tune Title
af: Deuntjietitel

en: Tune Album
af: Deuntjiealbum

en: Tune Genre
af: Deuntjiegenre

en: Tune Comment
af: Deuntjiekommentaar

en: Tune Track
af: Deuntjiesnit

en: Tune Time
af: Deuntjietyd

en: Tune Year
af: Deuntjiejaar

en: Tune URL
af: Deuntjie-URL

en: Password Changed
af: Wagwoord verander

en: Your password has been changed.
af: U wagwoord is verander.

en: Error changing password
af: Kon nie wagwoord verander nie

en: Password (again)
af: Wagwoord (weer)

en: Change XMPP Password
af: Verander XMPP-wagwoord

en: Please enter your new password
af: Tik gerus u nuwe wagwoord

en: Set User Info...
af: Stel gebruikerinligting...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
af: Verander wagwoord...

note: }
en: Search for Users...
af: Soek vir gebruikers...

en: Bad Request
af: Slegte versoek

en: Conflict
af: Konflik

en: Feature Not Implemented
af: Kenmerk nie geïmplementeer nie

en: Forbidden
af: Verbode

en: Gone
af: Weg

en: Internal Server Error
af: Interne bedienerfout

en: Item Not Found
af: Item nie gevind nie

en: Malformed XMPP ID
af: Wanvormde XMPP-ID

en: Not Acceptable
af: Nie aanvaarbaar nie

en: Not Allowed
af: Nie toegelaat nie

en: Payment Required
af: Betaling vereis

en: Recipient Unavailable
af: Ontvanger nie beskikbaar nie

en: Registration Required
af: Registrasie vereis

en: Remote Server Not Found
af: Afgeleë bediener nie gevind nie

en: Remote Server Timeout
af: Afgeleëbediener-uittelling

en: Server Overloaded
af: Bediener oorlaai

en: Service Unavailable
af: Diens nie beskikbaar nie

en: Subscription Required
af: Inskrywing vereis

en: Unexpected Request
af: Onverwagde versoek

en: Authorization Aborted
af: Magtiging gestaak

en: Incorrect encoding in authorization
af: Verkeerde enkodering in magtiging

en: Invalid authzid
af: Ongeldige authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
af: Ongeldige magtigingmeganisme

en: Authorization mechanism too weak
af: Magtigingmeganisme te swak

en: Incorrect username or password
af: Verkeerde gebruikernaam of wagwoord

en: Temporary Authentication Failure
af: Tydlike stawingmislukking

en: Authentication Failure
af: Stawingmislukking

en: Bad Format
af: Slegte formaat

en: Bad Namespace Prefix
af: Slegte naamruimte-voorvoegsel

en: Resource Conflict
af: Hulpbron-konflik

en: Connection Timeout
af: Verbinding-uittelling

en: Host Gone
af: Gasheer weg

en: Host Unknown
af: Gasheer onbekend

en: Improper Addressing
af: Onbehoorlike adressering

en: Invalid ID
af: Ongeldige ID

en: Invalid Namespace
af: Ongeldige naamruimte

en: Invalid XML
af: Ongeldige XML

en: Non-matching Hosts
af: Niepassende gashere

en: Policy Violation
af: Beleidskending

en: Remote Connection Failed
af: Afgeleë verbinding het misluk

en: Resource Constraint
af: Hulpbron-beperking

en: Restricted XML
af: Ingeperkte XML

en: See Other Host
af: Sien ander gasheer

en: System Shutdown
af: Stelselafsluiting

en: Undefined Condition
af: Ongedefinieerde toestand

en: Unsupported Encoding
af: Niegesteunde enkodering

en: Unsupported Stanza Type
af: Niegesteunde stanzatipe

en: Unsupported Version
af: Niegesteunde weergawe

en: XML Not Well Formed
af: XML nie goed gevorm nie

en: Stream Error
af: Stroomfout

en: Unable to ban user %s
af: Kan nie gebruiker %s verban nie

en: Unknown affiliation: "%s"
af: Onbekende affiliasie: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
af: Kan nie gebruiker %s as "%s" affilieer nie

en: Unknown role: "%s"
af: Onbekende rol: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
af: Kan nie rol "%s" vir gebruiker %s stel nie

en: Unable to kick user %s
af: Kan nie gebruiker %s skop nie

en: Unable to ping user %s
af: Kan nie gebruiker %s pieng nie

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
af: Kan nie zoempie stuur nie omdat daar niks oor %s bekend is nie.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
af: Kan nie zoempie stuur nie omdat %s dalk vanlyn is.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
af: Kan nie zoempie stuur nie omdat %s dit nie ondersteun nie of nie nou zoepies wil ontvang nie.

en: Buzz
af: Zoempie

en: %s has buzzed you!
af: %s het u 'n zoempie gestuur!

en: Buzzing %s...
af: Stuur zoempie aan %s...

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
af: Kan nie media inisieer met %s nie: ongeldige JID

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
af: Kan nie media inisieer met %s nie: gebruiker is nie aanlyn nie

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
af: Kan nie media inisieer met %s nie: nie by gebruikerteenwoordigheid ingeteken nie

en: Media Initiation Failed
af: Mediainisialisering het misluk

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
af: Kies gerus die hulpbron van %s waarmee u 'n mediasessie wil begin.

en: Select a Resource
af: Kies 'n hulpbron

en: Initiate Media
af: Inisieer media

en: Account does not support PEP, can't set mood
af: Rekening ondersteun nie PEP nie, kan nie die bui instel nie

en: config:  Configure a chat room.
af: config:  Konfigureer 'n geselsiekamer.

en: configure:  Configure a chat room.
af: configure:  Konfigureer 'n geselsiekamer.

en: part [message]:  Leave the room.
af: part [boodskap]:  Verlaat die kamer.

en: register:  Register with a chat room.
af: register:  Registreer met 'n geselsiekamer.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
af: topic [nuwe onderwerp]:  Bekyk of verander die onderwerp.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
af: ban &lt;gebruiker&gt; [rede]:  Verban 'n gebruiker uit die kamer.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
af: affiliate &lt;eienaar|admin|lid|verworpene|geen&gt; [bynaam1] [bynaam2] ...: Kry die gebruikers met 'n affiliasie of stel gebruikers se affiliasie met die kamer in.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
af: role &lt;moderator|deelnemer|besoeker|geen&gt; [bynaam1] [bynaam2] ...: Kry die gebruikers met 'n rol of stel gebruikers se rol in die kamer in.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
af: invite &lt;gebruiker&gt; [boodskap]:  Nooi 'n gebruiker uit na die kamer.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
af: join: &lt;kamer[@bediener]&gt; [wagwoord]:  Sluit by 'n geselsie aan.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
af: kick &lt;gebruiker&gt; [rede]:  Skop 'n gebruiker uit die kamer.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
af: msg &lt;gebruiker&gt; &lt;boodskap&gt;:  Stuur 'n private boodskap aan 'n ander gebruiker.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
af: ping &lt;jid&gt;:	Pieng 'n gebruiker/komponent/bediener.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
af: buzz: Stuur 'n gebruiker 'n zoempie om sy aandag te trek

en: mood: Set current user mood
af: mood: Stel die huidige gebruikerbui

en: Extended Away
af: Vir lank weg

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
af: XMPP-protokolinprop

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
af: Domein

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
af: Laat skoonteksstawing oor ongeënkripteerde strome toe

en: Connect port
af: Verbindingspoort

note: Account options
en: Connect server
af: Koppel bediener

en: File transfer proxies
af: Lêeroordraginstaanbediener

en: BOSH URL
af: BOSH-URL

note: this should probably be part of global smiley theme settings * later on
en: Show Custom Smileys
af: Wys pasgemaakte gesiggies

en: %s has left the conversation.
af: %s het die gesprek verlaat.

en: Message from %s
af: Boodskap van %s

en: %s has set the topic to: %s
af: %s het die onderwerp gestel na: %s

en: The topic is: %s
af: Die onderwerp is: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
af: Boodskapaflewering na %s het misluk: %s

en: XMPP Message Error
af: XMPP-boodskapfout

en: (Code %s)
af: (Kode %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
af: 'n Pasgemaakte gesiggie in die boodskap is te groot om te stuur.

en: XMPP stream header missing
af: XMPP-stroomkop ontbreek

en: XMPP Version Mismatch
af: XMPP-weergawes pas nie

en: XML Parse error
af: XML-ontleedfout

en: Error joining chat %s
af: Kon nie by geselsie %s aansluit nie

en: Error in chat %s
af: Fout in geselsie %s

en: Create New Room
af: Skep nuwe kamer

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
af: U skep 'n nuwe kamer.  Wil u dit opstel of die verstekinstellings aanvaar?

en: _Configure Room
af: _Stel kamer op

en: _Accept Defaults
af: _Aanvaar verstek

en: No reason
af: Geen rede nie

en: You have been kicked: (%s)
af: U is geskop: (%s)

en: Kicked (%s)
af: Geskop (%s)

en: Unknown Error in presence
af: Onbekende fout in teenwoordigheid

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
af: Kan nie lêer stuur aan %s nie: die gebruiker steun nie lêeroordrag nie

en: File Send Failed
af: Lêerversending het misluk

en: Unable to send file to %s, invalid JID
af: Kan nie lêer aan %s stuur nie, ongeldige JID

en: Unable to send file to %s, user is not online
af: Kan nie lêer stuur aan %s nie, gebruiker nie aanlyn nie

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
af: Kan nie lêer stuur aan %s nie, nie by gebruikerteenwoordigheid ingeteken nie

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
af: Kies gerus aan watter hulpbron van %s u 'n lêer wil stuur

en: Afraid
af: Bang

en: Amazed
af: Verwonderd

en: Amorous
af: Amoreus

en: Angry
af: Kwaad

en: Annoyed
af: Geïrriteerd

en: Anxious
af: Angstig

en: Aroused
af: Geprikkel

en: Ashamed
af: Bekaamd

en: Bored
af: Verveeld

en: Brave
af: Dapper

en: Calm
af: Kalm

en: Cautious
af: Versigtig

en: Cold
af: Koud

en: Confident
af: Selfversekerd

en: Confused
af: Verward

en: Contemplative
af: Peinsend

en: Contented
af: Vervuld

en: Cranky
af: Befoeterd

en: Crazy
af: Mal

en: Creative
af: Kreatief

en: Curious
af: Nuuskierig

en: Dejected
af: Ontmoedig

en: Depressed
af: Depressief

en: Disappointed
af: Teleurgesteld

en: Disgusted
af: Vies

en: Dismayed
af: Ontsteld

en: Distracted
af: Afgetrokke

en: Embarrassed
af: Verleë

en: Envious
af: Jaloers

en: Excited
af: Opgewonde

en: Flirtatious
af: Koketterig

en: Frustrated
af: Gefrustreerd

en: Grateful
af: Dankbaar

en: Grieving
af: Bedroef

en: Grumpy
af: Knorrig

en: Guilty
af: Skuldig

en: Happy
af: Gelukkig

en: Hopeful
af: Hoopvol

en: Hot
af: Warm

en: Humbled
af: Beskeie

en: Humiliated
af: Verneder

en: Hungry
af: Honger

en: Hurt
af: Seer

en: Impressed
af: Beïndruk

en: In awe
af: In vervoering

en: In love
af: Verlief

en: Indignant
af: Verontwaardig

en: Interested
af: Geïnteresseerd

en: Intoxicated
af: Dronk

en: Invincible
af: Onoorwinlik

en: Jealous
af: Jaloers

en: Lonely
af: Eensaam

en: Lost
af: Verlore

en: Mean
af: Gemeen

en: Moody
af: Buierig

en: Nervous
af: Senuweeagtig

en: Neutral
af: Neutraal

en: Offended
af: Geaffronteerd

en: Outraged
af: Woedend

en: Playful
af: Spelerig

en: Proud
af: Trots

en: Relaxed
af: Ontspanne

en: Relieved
af: Verlig

en: Remorseful
af: Berouvol

en: Restless
af: Rusteloos

en: Sad
af: Hartseer

en: Sarcastic
af: Sarkasties

en: Satisfied
af: Tevrede

en: Serious
af: Ernstig

en: Shocked
af: Geskok

en: Shy
af: Skaam

en: Sick
af: Siek

en: Sleepy
af: Vaak

en: Spontaneous
af: Spontaan

en: Stressed
af: Gespanne

en: Strong
af: Sterk

en: Surprised
af: Verras

en: Thankful
af: Dankbaar

en: Thirsty
af: Dors

en: Tired
af: Moeg

en: Undefined
af: Ongedefinieerd

en: Weak
af: Swak

en: Worried
af: Bekommerd

en: Set User Nickname
af: Stel gebruikerbynaam op

en: Please specify a new nickname for you.
af: Spesifiseer asseblief 'n nuwe bynaam vir uself.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
af: Hierdie inligting is aan alle kontakte op u kontaklys sigbaar, kies dus sorgvuldig.

en: Set
af: Stel

en: Set Nickname...
af: Stel bynaam op...

en: Actions
af: Aksies

en: Select an action
af: Stel 'n aksie op

en: Required parameters not passed in
af: Vereiste parameters nie aangegee nie

en: Unable to write to network
af: Kan nie op netwerk skryf nie

en: Unable to read from network
af: Kan nie vanaf netwerk lees nie

en: Error communicating with server
af: Kon nie met bediener kommunikeer nie

en: Conference not found
af: Konferensie nie gevind nie

en: Conference does not exist
af: Konferensie bestaan nie

en: A folder with that name already exists
af: 'n Vouer met daardie naam bestaan reeds

en: Not supported
af: Nie ondersteun nie

en: Password has expired
af: Wagwoord het verval

en: Incorrect password
af: Verkeerde wagwoord

en: User not found
af: Gebruiker nie gevind nie

en: Account has been disabled
af: Rekening gedeaktiveer

en: The server could not access the directory
af: Die bediener kon nie toegang tot die gids kry nie

en: Your system administrator has disabled this operation
af: U stelseladministrateur het hierdie bewerking gedeaktiveer

en: The server is unavailable; try again later
af: Die bediener is nie beskikbaar nie; probeer later weer

en: Cannot add a contact to the same folder twice
af: Kan nie 'n kontak twee keer by dieselfde vouer voeg nie

en: Cannot add yourself
af: Kan nie uself byvoeg nie

en: Master archive is misconfigured
af: Meesterargief is gewankonfigureer

en: Could not recognize the host of the username you entered
af: Kon nie die gasheer van die gebruikernaam herken wat u getik het nie

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
af: U rekening is gedeaktiveer omdat te veel verkeerde wagwoorde getik is

en: You cannot add the same person twice to a conversation
af: U kan nie dieselfde persoon twee keer by 'n geselsie voeg nie

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
af: U het u limiet vir die getal toegelate kontakte bereik

en: You have entered an incorrect username
af: U het 'n verkeerde gebruikernaam getik

en: An error occurred while updating the directory
af: Kon nie die gids volledig bywerk nie

en: Incompatible protocol version
af: Onversoenbare protokolweergawe

en: The user has blocked you
af: Die gebruiker het u geblokkeer

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
af: Hierdie evalueringsweergawe laat nie meer as tien gebruikers toe om gelyk aan te meld nie

en: The user is either offline or you are blocked
af: Die gebruiker is óf vanlyn óf het u geblokkeer

en: Unknown error: 0x%X
af: Onbekende fout: 0x%X

en: Unable to login: %s
af: Kan nie aanmeld nie: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
af: Kan nie boodskap stuur nie. Kon nie die details vir gebruiker kry nie (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
af: Kon nie %s by u vriendelys voeg nie (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
af: Kan nie boodskap stuur nie (%s).

en: Unable to invite user (%s).
af: Kon nie gebruiker uitnooi nie (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
af: Kan nie boodskap stuur aan %s nie. Kon nie die konferensie skep nie (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
af: Kan nie boodskap stuur nie. Kon nie die konferensie skep nie (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
af: Kan nie gebruiker %s na vouer %s in die bedienerkant-lys skuif nie. Kon nie vouer skep nie (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
af: Kan nie %s by u vriendelys voeg nie. Kon nie vouer in bedienerkantlys skep nie (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
af: Kon nie details vir gebruiker %s kry nie (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
af: Kan nie gebruiker by privaat lys voeg nie (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
af: Kan nie %s by weierlys voeg nie (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
af: Kan nie %s by toelaatlys voeg nie (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
af: Kan nie %s uit privaat lys verwyder nie (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
af: Kon nie bedienerkant-privaatheidinstellings verander nie (%s).

en: Unable to create conference (%s).
af: Kan nie konferensie skep nie (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
af: Kon nie met bediener kommunikeer nie. Verbinding word gesluit.

en: Telephone Number
af: Foonnommer

en: Location
af: Ligging

en: Department
af: Departement

en: Personal Title
af: Persoonlike titel

en: User ID
af: Gebruiker-ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
af: Volle name

en: GroupWise Conference %d
af: GroupWise-konferensie %d

en: Authenticating...
af: Staaf tans...

en: Waiting for response...
af: Wag vir respons...

en: %s has been invited to this conversation.
af: %s is na hierdie gesprek genooi.

en: Invitation to Conversation
af: Uitnodiging na gesprek

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
af: Uitnodiging van: %s
    
    Gestuur: %s

en: Would you like to join the conversation?
af: Wil u by die gesprek aansluit?

en: You have signed on from another location
af: U het van 'n ander plek aangemeld

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
af: %s blyk vanlyn te wees, en nie die boodskap ontvang het wat u nou net gestuur het nie.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
af: Kan nie aan bediener koppel nie. Tik gerus die adres van die bediener waaraan u wil koppel.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
af: Hierdie konferensie is gesluit. Geen verdere boodskappe kan gestuur word nie.

en: Busy
af: Besig

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
af: Inprop vir Novell GroupWise-boodskapperprotokol

en: Server address
af: Bedieneradres

en: Server port
af: Bedienerpoort

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
af: <b>Groeptitel:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
af: <b>Notasgroep-ID:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
af: Inligting vir groep %s

en: Notes Address Book Information
af: Notes-adresboekinligting

en: Invite Group to Conference...
af: Nooi groep na konferensie...

en: Get Notes Address Book Info
af: Kry Notes-adresboekinligting

en: Sending Handshake
af: Stuur bladskud

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
af: Wag vir bladskuderkenning

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
af: Bladskud erken, stuur tans aanmelding

en: Waiting for Login Acknowledgement
af: Wag tans vir aanmelderkenning

en: Login Redirected
af: Aanmeld herlei

en: Forcing Login
af: Dwing aanmeld af

en: Login Acknowledged
af: Aanmeld erken

en: Starting Services
af: Begin tans dienste

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
af: 'n Sametime-administrateur het die volgende aankondiging op bediener %s uitgevaardig

en: Sametime Administrator Announcement
af: Sametime-administrateur se aankondiging

en: Announcement from %s
af: Aankondiging van %s

en: Conference Closed
af: Konferensie gesluit

en: Unable to send message:
af: Kan nie boodskap stuur nie:

en: Unable to send message to %s:
af: Kan nie boodskap aan %s stuur nie:

en: Place Closed
af: Plek gesluit

en: Microphone
af: Mikrofoon

en: Speakers
af: Luidsprekers

en: Video Camera
af: Videokamera

en: File Transfer
af: Lêeroordrag

en: Supports
af: Ondersteun

en: External User
af: Eksterne gebruiker

en: Create conference with user
af: Skep konferensie met gebruiker

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
af: Tik gerus 'n onderwerp vir die nuwe konferensie, en 'n uitnodigingboodskap wat aan %s gestuur moet word

en: New Conference
af: Nuwe konferensie

en: Create
af: Skep

en: Available Conferences
af: Beskikbare konferensies

en: Create New Conference...
af: Skep nuwe konferensie...

en: Invite user to a conference
af: Nooi gebruiker na 'n konferensie

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
af: Kies 'n konferensie uit die lys hier onder om 'n uitnodiging aan gebruiker %s te stuur. Kies "Skep nuwe konferensie" as u 'n nuwe konferensie wil skep om hierdie gebruiker na uit te nooi.

en: Invite to Conference
af: Nooi na konferensie

en: Invite to Conference...
af: Nooi na konferensie...

en: Send TEST Announcement
af: Stuur TEST-aankondiging

en: Topic:
af: Onderwerp:

en: Unknown (0x%04x)<br>
af: Onbekend (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
af: Vorige bekende kliënt

en: User Name
af: Gebruikernaam

en: Sametime ID
af: Sametime-ID

en: An ambiguous user ID was entered
af: 'n Dubbelsinnige gebruiker-ID is getik

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
af: Die identifiseerder '%s' verwys dalk na enige van die volgende kwessies. Kies gerus die korrekte gebruiker uit die lys hier onder om hulle by u vriendelys te voeg.

en: Select User
af: Kies gebruiker

en: Unable to add user: user not found
af: Kan nie gebruiker byvoeg nie: gebruiker nie gevind nie

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
af: Die identifiseerder '%s' pas nie by enige gebruikers in u Sametime-gemeenskap nie. Hierdie inskrywing is uit u vriendelys geskrap.

en: Unable to add user
af: Kan nie gebruiker byvoeg nie

en: Error reading file %s: 
    %s
af: Kon nie lêer %s lees nie: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
af: Afgeleë gestoorde vriendelys

en: Buddy List Storage Mode
af: Vriendelys-stoormodus

en: Local Buddy List Only
af: Net plaaslike vriendelys

en: Merge List from Server
af: Voeg lys saam van bediener

en: Merge and Save List to Server
af: Voeg saam en stoor lys na bediener

en: Synchronize List with Server
af: Sinchroniseer lys met bediener

en: Import Sametime List for Account %s
af: Voer Sametime-lys in vir rekening %s

en: Export Sametime List for Account %s
af: Voer Sametime-lys uit vir rekening %s

en: Unable to add group: group exists
af: Kan nie groep byvoeg nie: groep bestaan

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
af: 'n Groep genaam '%s' bestaan reeds in u vriendelys.

en: Unable to add group
af: Kan nie groep byvoeg nie

en: Possible Matches
af: Moontlike passings

en: Notes Address Book group results
af: Notes-adresboekgroepresultate

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
af: Die identifiseerder '%s' verwys dalk na enige van die volgende Notes-adresboek-groepe. Kies gerus die korrekte gebruiker uit die lys hier onder om hulle by u vriendelys te voeg.

en: Select Notes Address Book
af: Kies Notes-adresboekinligting

en: Unable to add group: group not found
af: Kan nie groep byvoeg nie: groep nie gevind nie

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
af: Die identifiseerder '%s' pas nie by enige Notes-adresboekgroepe in u Sametime-gemeenskap nie.

en: Notes Address Book Group
af: Notes-adresboekgroep

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
af: Tik die naam van 'n Notes-adresboekgroep in die veld hier onder om die groep en sy lede by u vriendelys te voeg.

en: Search results for '%s'
af: Soekresultate vir '%s'

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
af: Die identifiseerder '%s' verwys dalk na enige van die volgende kwessies. U kan hierdie gebruikers by u vriendelys voeg of vir hulle boodskappe stuur met die aksieknoppies hier onder.

en: Search Results
af: Soekresultate

en: No matches
af: Geen passing nie

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
af: Die identifiseerder '%s' pas nie by enige gebruikers in u Sametime-gemeenskap nie.

en: No Matches
af: Geen passing nie

en: Search for a user
af: Soek vir 'n gebruiker

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
af: Tik 'n naam of gedeeltelike ID in die veld hier onder om vir passende gebruikers in u Sametime-gemeenskap te soek.

en: User Search
af: Gebruikersoektog

en: Import Sametime List...
af: Voer Sametimelys in...

en: Export Sametime List...
af: Voer Sametimelys uit...

en: Add Notes Address Book Group...
af: Voeg Notes-adresboekgroep by...

en: User Search...
af: Gebruikersoektog...

en: Force login (ignore server redirects)
af: Dwing aanmeld (ignoreer bedienerherleiding)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
af: Versteek kliëntidentiteit

en: User %s is not present in the network
af: Gebruiker %s is nie op die netwerk teenwoordig nie

en: Key Agreement
af: Sleutelooreenkoms

en: Cannot perform the key agreement
af: Kan nie sleutelooreenkoms verrig nie

en: Error occurred during key agreement
af: 'n Fout het plaasgevind tydens sleutelooreenkoms

en: Key Agreement failed
af: Sleutelooreenkoms het misluk

en: Timeout during key agreement
af: Uittelling het plaasgevind tydens sleutelooreenkoms

en: Key agreement was aborted
af: Sleutelooreenkoms is gestaak

en: Key agreement is already started
af: Sleutelooreenkoms is reeds begin

en: Key agreement cannot be started with yourself
af: Sleutelooreenkoms kan nie deur uself begin word nie

en: The remote user is not present in the network any more
af: Die afgeleë gebruiker is nie meer op die netwerk teenwoordig nie

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
af: Sleutelooreenkoms-versoek ontvang van %s. Wil u by die sleutelooreenkoms verrig?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
af: Die afgeleë gebruiker wag vir sleutelooreenkoms op:
    Afgeleë gasheer: %s
    Afgeleë poort: %d

en: Key Agreement Request
af: Sleutelooreenkoms-versoek

en: IM With Password
af: Kitsboodskap met wagwoord

en: Cannot set IM key
af: Kan nie kitsboodskap-sleutel stel nie

en: Set IM Password
af: Stel kitsboodskap-wagwoord

en: Get Public Key
af: Kry publieke sleutel

en: Cannot fetch the public key
af: Kan nie publieke sleutel haal nie

en: Show Public Key
af: Wys publieke sleutel

en: Could not load public key
af: Kon nie publieke sleutel laai nie

en: User Information
af: Gebruikerinligting

en: Cannot get user information
af: Kon nie gebruikerinligting kry nie

en: The %s buddy is not trusted
af: Die %s vriend word nie vertrou nie

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
af: U kan nie vriendkennisgewings ontvang voor u sy/haar publieke sleutel ingevoer het nie.  U kan die 'Kry publieke sleutel'-bevel gebruik om die publieke sleutel te kry.

en: The %s buddy is not present in the network
af: Die %s vriend is nie op die netwerk teenwoordig nie

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
af: Om die vriend by te voeg, moet u sy/haar publieke sleutel invoer. Druk Invoer om 'n publieke sleutel in te voer.

en: _Import...
af: Voer _in...

en: Select correct user
af: Kies die regte gebruiker

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
af: Meer as een gebruiker is met dieselfde publieke sleutel gevind. Kies die korrekte gebruiker uit die lys om hulle by die vriendelys te voeg.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
af: Meer as een gebruiker is met dieselfde naam gevind. Kies die korrekte gebruiker uit die lys om hulle by die vriendelys te voeg.

en: Detached
af: Ontheg

en: Indisposed
af: Ongesteld

en: Wake Me Up
af: Maak my wakker

en: Hyper Active
af: Hiperaktief

en: In Love
af: Verlief

en: User Modes
af: Gebruikermodusse

en: Preferred Contact
af: Voorkeurkontak

en: Preferred Language
af: Voorkeurtaal

en: Device
af: Toestel

en: Timezone
af: Tydsone

en: Geolocation
af: Geografiese ligging

en: Reset IM Key
af: Stel kitsboodskap-sleutel terug

en: IM with Key Exchange
af: Kitsboodskap met sleutelruiling

en: IM with Password
af: Kitsboodskap met wagwoord

en: Get Public Key...
af: Kry publieke sleutel...

en: Kill User
af: Moor gebruiker

en: Draw On Whiteboard
af: Teken op witbord

en: _Passphrase:
af: _Wagwoordfrase:

en: Channel %s does not exist in the network
af: Kanaal %s bestaan nie op die netwerk nie

en: Channel Information
af: Kanaalinligting

en: Cannot get channel information
af: Kan nie kanaaninligting kry nie

en: <b>Channel Name:</b> %s
af: <b>Kanaalnaam:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
af: <br><b>Gebruikertelling:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
af: <br><b>Kanaalstigter:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
af: <br><b>Kanaalsyfer:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
af: <br><b>Kanaal-HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
af: <br><b>Kanaalonderwerp:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
af: <br><b>Kanaalmodusse:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
af: <br><b>Stigter se sleutelvingerafdruk:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
af: <br><b>Stigter se sleutelbabbelafdruk:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
af: Voeg kanaal- publieke sleutel by

note: Add new public key
en: Open Public Key...
af: Open publieke sleutel...

en: Channel Passphrase
af: Kanaalwagwoordfrase

en: Channel Public Keys List
af: Lys kanaal- publieke sleutels

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
af: Kanaalstawing word gebruik om die kanaal van ongemagtigde toegang te beskerm. Die stawing kan op wagwoordfrase en digitale handtekening gebaseer wees. Indien wagwoordfrase gestel is, word dit vereis om aan te sluit. Indien kanaal- publieke sleutels gestel is, kan net gebruikers wie se publieke sleutels gelys is, aansluit.

en: Channel Authentication
af: Kanaalstawing

en: Add / Remove
af: Voeg by / verwyder

en: Group Name
af: Groepnaam

en: Passphrase
af: Wagwoordfrase

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
af: Tik gerus die %s kanaal- private groep se naam en wagwoordfrase.

en: Add Channel Private Group
af: Voeg kanaal- private groep by

en: User Limit
af: Gebruikerlimiet

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
af: Stel gebruikerlimiet op kanaal. Stel op nul om gebruikerlimiet terug te stel.

en: Invite List
af: Uitnodigings

en: Ban List
af: Verbanlys

en: Add Private Group
af: Voeg private groep by

en: Reset Permanent
af: Stel permanent terug

en: Set Permanent
af: Stel permanent

en: Set User Limit
af: Stel gebruikerlimiet

en: Reset Topic Restriction
af: Stel onderwerpinperking terug

en: Set Topic Restriction
af: Stel onderwerpinperking

en: Reset Private Channel
af: Stel private groep terug

en: Set Private Channel
af: Stel private kanaal

en: Reset Secret Channel
af: Stel geheime kanaal terug

en: Set Secret Channel
af: Stel geheime kanaal

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
af: U het by die %s kanaal aangesluit voor u by die private groep kon aansluit

en: Join Private Group
af: Sluit by private groep aan

en: Cannot join private group
af: Kan nie by private groep aansluit nie

en: Call Command
af: Roep bevel

en: Cannot call command
af: Kan nie bevel roep nie

en: Unknown command
af: Onbekende bevel

en: Secure File Transfer
af: Beveiligde lêeroordrag

en: Error during file transfer
af: Kon nie lêer volledig oordra nie

en: Remote disconnected
af: Afgeleë ontkoppel

en: Permission denied
af: Toestemming gewyer

en: Key agreement failed
af: Sleutelooreenkoms het misluk

en: Connection timed out
af: Verbinding het uitgetel

en: Creating connection failed
af: Skep van koppeling het misluk

en: File transfer session does not exist
af: Lêeroordragsessie bestaan nie

en: No file transfer session active
af: Geen lêeroordragsessie aktief nie

en: File transfer already started
af: Lêeroordrag reeds begin

en: Could not perform key agreement for file transfer
af: Kon nie sleutelooreenkoms verrig vir lêeroordrag nie

en: Could not start the file transfer
af: Kon nie die lêeroordrag begin nie

en: Cannot send file
af: Kan nie lêer stuur nie

en: Error occurred
af: 'n Fout het voorgekom

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
af: %s het die onderwerp van <I>%s</I> verander na: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
af: <I>%s</I> het kanaal <I>%s</I> se modusse gestel na: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
af: <I>%s</I> het al kanaal <I>%s</I> se modusse verwyder

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
af: <I>%s</I> het kanaal <I>%s</I> se modusse gestel na: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
af: <I>%s</I> het al kanaal <I>%s</I> se modusse verwyder

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
af: U is by <I>%s</I> geskop deur <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
af: U is gemoor deur %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
af: Gemoor deur %s (%s)

en: Server signoff
af: Bediener teken af

en: Personal Information
af: Persoonlike inligting

en: Birth Day
af: Verjaardag

en: Job Role
af: Taakrol

en: Organization
af: Organisasie

en: Unit
af: Eenheid

en: Homepage
af: Tuisblad

en: Note
af: Nota

en: Join Chat
af: Sluit by geselsie aan

en: You are channel founder on <I>%s</I>
af: U is kanaalstigter op <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
af: Kanaalstigter op <I>%s</I> is <I>%s</I>

en: Real Name
af: Regte naam

en: Status Text
af: Statusteks

en: Public Key Fingerprint
af: Publiekesleutel-vingerafdruk

en: Public Key Babbleprint
af: Publiekesleutel-babbelafdruk

en: _More...
af: _Meer...

en: Detach From Server
af: Ontheg van bediener

en: Cannot detach
af: Kan nie ontheg nie

en: Cannot set topic
af: Kan nie onderwerp stel nie

en: Failed to change nickname
af: Verander van bynaam het misluk

en: Roomlist
af: Kamerlys

en: Cannot get room list
af: Kan nie kamerlys kry nie

en: Network is empty
af: Netwerk is leeg

en: No public key was received
af: Geen publieke sleutel is ontvang nie

en: Server Information
af: Bedienerinligting

en: Cannot get server information
af: Kan nie bedienerinligting kry nie

en: Server Statistics
af: Bedienerstatistiek

en: Cannot get server statistics
af: Kan nie bedienerstatistiek kry nie

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
af: Plaaslike bediener se begintyd: %s
    Plaaslike bediener se optyd: %s
    Plaaslike bediener se kliënte: %d
    Plaaslike bediener se kanale: %d
    Plaaslike bediener se operateurs: %d
    Plaaslike roeteerder se operateurs: %d
    Plaaslike selfoonkliënte: %d
    Plaaslike selfoonkanale: %d
    Plaaslike selfoonbedieners: %d
    Totale kliënte: %d
    Totale kanale: %d
    Totale bedieners: %d
    Totale roeteerders: %d
    Totale bedieneroperateurs: %d
    Totale roeteerderoperateurs: %d

en: Network Statistics
af: Netwerk statistiek

en: Ping
af: Pieng

en: Ping failed
af: Pieng het misluk

en: Ping reply received from server
af: Pieng-antwoord ontvang van bediener

en: Could not kill user
af: Kon nie gebruiker moor nie

en: WATCH
af: DOPHOU

en: Cannot watch user
af: Kan nie gebruiker dophou nie

en: Resuming session
af: Hervat sessie

en: Authenticating connection
af: Staaf tans koppeling

en: Verifying server public key
af: Verifieer bediener se publieke sleutel

en: Passphrase required
af: Wagwoordfrase vereis

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
af: %s se publieke sleutel ontvang. U plaaslike afskrif pas nie by hierdie sleutel nie. Wil u steeds hierdie publieke sleutel aanvaar?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
af: %s se publieke sleutel ontvang. Wil u hierdie publieke sleutel aanvaar?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
af: Vingerafdruk en babbelafdruk vir die %s sleutel is:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
af: Verifieer publieke sleutel

en: _View...
af: _Bekyk...

en: Unsupported public key type
af: Niegesteunde publiekesleutel-tipe

en: Disconnected by server
af: Ontkoppel van bediener

en: Error connecting to SILC Server
af: Fout tydens koppeling aan SILC-bediener

en: Key Exchange failed
af: Sleutelruiling het misluk

en: Authentication failed
af: Stawing het misluk

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
af: Hervat van onthegte sessie het misluk. Druk 'Koppel weer' om 'n nuwe koppeling te skep.

en: Performing key exchange
af: Verrig tans sleutelruiling

en: Unable to load SILC key pair
af: Kan nie SILC-sleutelpaar laai nie

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
af: Verbind tans aan SILC-bediener

en: Out of memory
af: Onvoldoende geheue

en: Unable to initialize SILC protocol
af: Kan nie SILC-protokol inisialiseer nie

en: Error loading SILC key pair
af: Kon nie SILC-sleutelpaar volledig laai nie

en: Download %s: %s
af: Laai %s af: %s

en: Your Current Mood
af: U huidige stemming

en: Normal
af: Normaal

en: 
    Your Preferred Contact Methods
af: 
    U voorkeur-kontakmetodes

en: Video conferencing
af: Videokonferensie

en: Your Current Status
af: U huidige status

en: Online Services
af: Aanlyndienste

en: Let others see what services you are using
af: Laat ander sien watter dienste u gebruik

en: Let others see what computer you are using
af: Laat ander sien watter rekenaar u gebruik

en: Your VCard File
af: U VCard-lêer

en: Timezone (UTC)
af: Tydsone (UTC)

en: User Online Status Attributes
af: Attribute van gebruikers se aanlynstatus

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
af: U kan ander gebruikers u aanlynstatus-inligting en u persoonlike inligting laat sien. Vul gerus die inligting in wat u wil hê ander gebruiker oor u moet kan sien.

en: Message of the Day
af: Dagboodskap

en: No Message of the Day available
af: Geen dagboodskap nie

en: There is no Message of the Day associated with this connection
af: Daar word geen dagboodskap met hierdie koppeling geassosieer nie

en: Create New SILC Key Pair
af: Skep nuwe SILC-sleutelpaar

en: Passphrases do not match
af: Wagwoordfrases stem nie ooreen nie

en: Key Pair Generation failed
af: Sleutelpaar-generering het misluk

en: Key length
af: Sleutellengte

en: Public key file
af: Publiekesleutellêer

en: Private key file
af: Privateesleutellêer

en: Passphrase (retype)
af: Wagwoordfrase (hertik)

en: Generate Key Pair
af: Genereer sleutelpaar

en: Online Status
af: Aanlynstatus

en: View Message of the Day
af: Bekyk dagboodskap

en: Create SILC Key Pair...
af: Skep SILC-sleutelpaar...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
af: Gebruiker <I>%s</I> is nie op die netwerk teenwoordig nie

en: Topic too long
af: Onderwerp te lank

en: You must specify a nick
af: U moet 'n bynaam spesifiseer

en: channel %s not found
af: kanaal %s nie gevind nie

en: channel modes for %s: %s
af: kanaalmodusse vir %s: %s

en: no channel modes are set on %s
af: geen kanaalmodusse is gestel op %s nie

en: Failed to set cmodes for %s
af: Stel van cmodusse vir %s het misluk

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
af: Onbekende bevel: %s, (moontlik 'n kliëntfout)

en: part [channel]:  Leave the chat
af: part [kanaal]:  Verlaat die geselsie

en: leave [channel]:  Leave the chat
af: leave [kanaal]:  Verlaat die geselsie

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
af: topic [&lt;nuwe onderwe&rp]:  Bekyk of verander die onderwerp

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
af: join &lt;kanaal&gt; [&lt;wagwoord&gt;]:  Sluit by 'n geselsie aan op hierdie netwerk

en: list:  List channels on this network
af: list:  Lys kanale op hierdie netwerk

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
af: whois &lt;bynaam&gt;:  Bekyk bynaam se inligting

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
af: msg &lt;bynaam&gt; &lt;boodskap&gt;:  Stuur 'n private boodskap aan 'n gebruiker

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
af: query &lt;bynaam&gt; [&lt;boodskap&gt;]:  Stuur 'n private boodskap aan 'n gebruiker

en: motd:  View the server's Message Of The Day
af: motd:  Bekyk die bediener se dagboodskap

en: detach:  Detach this session
af: detach:  Ontheg hierdie sessie

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
af: quit [boodskap]:  Ontkoppel van bediener, met 'n opsionele boodskap

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
af: call &lt;bevel&gt;:  Roep enige silc-kliëntbevel

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
af: kill &lt;bynaam&gt; [-pubkey|&lt;rede&gt;]:  Moor bynaam

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
af: nick &lt;nuwe bynaam&gt;:  Verander u bynaam

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
af: whowas &lt;bynaam&gt;:  Bekyk bynaam se inligting

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
af: cmode &lt;kanaal&gt; [+|-&lt;modusse&gt;] [argumente]:  Verander of wys kanaalmodusse

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
af: cumode &lt;kanaal&gt; +|-&lt;modusse&gt; &lt;bynaam&gt;:  Verander bynaam se modusse op kanaal

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
af: umode &lt;gebruikermodusse&gt;:  Stel u modusse op die netwerk

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
af: oper &lt;bynaam&gt; [-pubkey]:  Kry bedieneroperateur-voorregte

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
af: invite &lt;kanaal&gt; [-|+]&lt;bynaam&gt;:  nooi bynaam uit of voeg by/verwyder van kanaaluitnooilys

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
af: kick &lt;kanaal&gt; &lt;bynaam&gt; [kommentaar]:  Skop kliënt van kanaal

en: info [server]:  View server administrative details
af: info [bediener]:  Bekyk bedieneradministrasiedetails

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
af: ban [&lt;kanaal&gt; +|-&lt;bynaam&gt;]:  Verban kliënt van kanaal

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
af: getkey &lt;bynaam|bediener&gt;:  Haal kliënt of bediener se publieke sleutel

en: stats:  View server and network statistics
af: stats:  Bekyk bediener- en netwerkstatistiek

en: ping:  Send PING to the connected server
af: ping:  Stuur PIENG aan die gekoppelde bediener

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
af: users &lt;kanaal&gt;:  Lys gebruikers in kanaal

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
af: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanaal(e)&gt;:  Lys spesifieke gebruikers in kanaal(e)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
af: SILC-protokolinprop

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
af: Beveiligde regstreekse internetkonferensie- (SILC) protokol

en: Network
af: Netwerk

en: Public Key file
af: Publiekesleutellêer

en: Private Key file
af: Privatesleutel-lêer

en: Cipher
af: Syfer

en: Use Perfect Forward Secrecy
af: Gebruik perfekte vooruitgeheimhouding

en: Public key authentication
af: Publiekesleutel-stawing

en: Block IMs without Key Exchange
af: Blokkeer kitsboodskappe sonder sleutelruiling

en: Block messages to whiteboard
af: Blokkeer boodskappe aan witbord

en: Automatically open whiteboard
af: Open witbord outomaties

en: Digitally sign and verify all messages
af: Onder digitaal en verifieer alle boodskappe

en: Creating SILC key pair...
af: Skep tans SILC-sleutelpaar...

en: Unable to create SILC key pair
af: Kan nie SILC-sleutelpaar skep nie

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
af: Regte naam: 	%s

en: User Name: 	%s
af: Gebruikernaam: 	%s

en: Email: 		%s
af: E-pos: 		%s

en: Host Name: 	%s
af: Gasheernaam: 	%s

en: Organization: 	%s
af: Organisasie: 	%s

en: Country: 	%s
af: Land: 	%s

en: Algorithm: 	%s
af: Algoritme: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
af: Sleutellengte: 	%d bisse

en: Version: 	%s
af: Weergawe: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
af: Publiekesleutel-vingerafdruk
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
af: Publiekesleutel-babbelafdruk
    %s

en: Public Key Information
af: Publiekesleutelinligting

en: Paging
af: Roeping

en: Video Conferencing
af: Videokonferensie

en: Computer
af: Rekenaar

en: Mobile Phone
af: Selfoon

en: Terminal
af: Terminaal

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
af: %s het boodskap na witbord gestuur. Wil u die witbord open?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
af: %s het boodskap na witbord op %s kanaal gestuur. Wil u die witbord open?

en: Whiteboard
af: Witbord

en: No server statistics available
af: Geen bedienerstatistiek beskikbaar nie

en: Error during connecting to SILC Server
af: Kon nie volledig aan SILC-bediener koppel nie

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
af: Mislukking: Weergawe pas nie, gradeer u kliënt op

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
af: Mislukking: Afgeleë entiteit vertrou/ondersteun nie u publieke sleutel nie

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
af: Mislukking: Afgeleë ondersteun nie voorgestelde KE-groep nie

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
af: Mislukking: Afgeleë ondersteun nie voorgestelde syfer nie

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
af: Mislukking: Afgeleë ondersteun nie voorgestelde PKCS nie

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
af: Mislukking: Afgeleë ondersteun nie voorgestelde hutsfunksie nie

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
af: Mislukking: Afgeleë ondersteun nie voorgestelde HMAC nie

en: Failure: Incorrect signature
af: Mislukking: Verkeerde handtekening

en: Failure: Invalid cookie
af: Mislukking: Ongeldige koekie

en: Failure: Authentication failed
af: Mislukking: Stawing het misluk

en: Unable to initialize SILC Client connection
af: Kan nie SILC-kliëntkoppeling inisialiseer nie

en: John Noname
af: Naamloos Niemand

en: Unable to load SILC key pair: %s
af: Kan nie SILC-sleutelpaar laai nie: %s

en: Unable to create connection
af: Kon nie koppeling skep nie

en: Unknown server response
af: Onbekende bedienerrespons

en: Unable to create listen socket
af: Kan nie luistersok skep nie

en: Unable to resolve hostname
af: Kon nie gasheernaam vasstel nie

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
af: SIP-gebruikername mag nie spasies of @-simbole bevat nie

en: SIP connect server not specified
af: SIP-koppelbediener is nie gespesifiseer nie

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
af: SIP/SIMPLE-protokolinprop

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
af: Die SIP/SIMPLE-protokolinprop

en: Publish status (note: everyone may watch you)
af: Publiseer status (let wel: almal kan u dophou)

en: Use UDP
af: Gebruik UDP

en: Use proxy
af: Gebruik instaanbediener

en: Proxy
af: Instaanbediener

en: Auth User
af: Magtig gebruiker

en: Auth Domain
af: Magtig domein

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
af: (Kon nie hierdie boodskap omskakel nie.	 Kontroleer die 'Enkodering'-opsie in die Rekeningredigeerder)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
af: Kan nie aan geselsie %s,%s,%s stuur nie

en: User is offline
af: Gebruiker is vanlyn

en: User
af: Gebruiker

en: Hidden or not logged-in
af: Versteek of nie aangemeld nie

en: <br>At %s since %s
af: <br>Te %s sedert %s

en: Anyone
af: Enigeen

en: _Class:
af: _Klas:

en: _Instance:
af: _Geval:

en: _Recipient:
af: _Ontvanger:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
af: Poging om by %s,%s,%s in te teken, het misluk

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
af: zlocate &lt;bynaam&gt;: Vind gebruiker

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
af: zl &lt;bynaam&gt;: Vind gebruiker

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
af: instance &lt;geval&gt;: Stel die geval wat gebruik moet word op hierdie klas

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
af: inst &lt;geval&gt;: Stel die geval wat gebruik moet word op hierdie klas

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
af: topic &lt;geval&gt;: Stel die geval wat gebruik moet word op hierdie klas

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
af: sub &lt;klas&gt; &lt;geval&gt; &lt;ontvanger&gt;: Sluit by nuwe geselsie aan

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
af: zi &lt;geval&gt;: Stuur 'n boodskap aan &lt;boodskap,<i>geval</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
af: zci &lt;klas&gt; &lt;geval&gt;: Stuur 'n boodskap aan &lt;<i>klas</i>,<i>geval</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
af: zcir &lt;klas&gt; &lt;geval&gt; &lt;ontvanger&gt;: Stuur 'n boodskap aan &lt;<i>klas</i>,<i>geval</i>,<i>ontvanger</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
af: zir &lt;geval&gt; &lt;ontvanger&gt;: Stuur 'n boodskap aan &lt;BOODSKAP,<i>geval</i>,<i>ontvanger</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
af: zc &lt;klas&gt;: Stuur 'n boodskap aan &lt;<i>klas</i>,PERSOONLIK,*&gt;

en: Resubscribe
af: Teken weer in

en: Retrieve subscriptions from server
af: Haal intekenings van bediener

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
af: Inprop vir die Zephyr-protokol

en: Use tzc
af: Gebruik tzc

en: tzc command
af: tzc-bevel

en: Export to .anyone
af: Voer uit aan .enigiemand

en: Export to .zephyr.subs
af: Voer uit aan .zephyr.subs

en: Import from .anyone
af: Voer in van .enigiemand

en: Import from .zephyr.subs
af: Voer in van .zephyr.subs

en: Realm
af: Ryk

en: Exposure
af: Blootstelling

en: Encoding
af: Enkodering

en: Unable to create socket: %s
af: Kan nie sok skep nie: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
af: Kon nie respons van HTTP-instaanbediener ontleed nie: %s

en: HTTP proxy connection error %d
af: HTTP-instaankoppeling-fout %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
af: Toegang geweier: HTTP-instaanbediener verbied poort %d om te tonnel

en: Error resolving %s
af: Kon nie %s oplos nie

en: Received invalid data on connection with server
af: Het ongeldige data ontvang tydens koppeling met bediener

en: Requesting %s's attention...
af: Vra %s se aandag aan...

en: %s has requested your attention!
af: %s het u aandag aangevra!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
af: _Ja

en: _No
af: _Nee

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
af: Regs_o

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
af: _Aanvaar

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
af: Ek's nie hier op die oomblik nie

en: saved statuses
af: gestoorde statusse

en: %s is now known as %s.
af: %s staan nou bekend as %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
af: %s het %s uitgenooi na geselsiekamer %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
af: %s het %s na die geselsiekamer %s uitgenooi

en: Accept chat invitation?
af: Aanvaar geselsie-uitnodiging?

note: Shortcut
en: Shortcut
af: Kortpad

en: The text-shortcut for the smiley
af: Die tekskortpad vir die gesiggie

note: Stored Image
en: Stored Image
af: Gestoorde prent

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
af: Gestoorde prent. (dit sal moet deug vir eers)

en: SSL Connection Failed
af: SSL-koppeling misluk

en: SSL Handshake Failed
af: SSL-bladskud het misluk

en: SSL peer presented an invalid certificate
af: SSL-eweknie het 'n ongeldige sertifikaat voorgelê

en: Unknown SSL error
af: Onbekende SSL-fout

en: Unset
af: Deaktiveer

en: Do not disturb
af: Moenie steur nie

en: Invisible
af: Onsigbaar

en: Extended away
af: Vir lank weg

en: Mobile
af: Mobiel

en: Listening to music
af: Luister na musiek

en: Feeling
af: Gevoel

en: %s (%s) changed status from %s to %s
af: %s (%s) het van status %s na %s verander

en: %s (%s) is now %s
af: %s (%s) is nou %s

en: %s (%s) is no longer %s
af: %s (%s) is nie meer %s nie

en: %s became idle
af: %s het ledig geraak

en: %s became unidle
af: %s is nie meer ledig nie

en: +++ %s became idle
af: +++ %s het ledig geword

en: +++ %s became unidle
af: +++ %s is nie meer ledig nie

en: Calculating...
af: Bereken...

en: Unknown.
af: Onbekend.

en: %d second | %d seconds
af[0]: %d sekonde
af[1]: %d sekondes

en: %d day | %d days
af[0]: %d dag
af[1]: %d dae

en: %s, %d hour | %s, %d hours
af[0]: %s, %d uur
af[1]: %s, %d ure

en: %d hour | %d hours
af[0]: %d uur
af[1]: %d ure

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
af[0]: %s, %d minuut
af[1]: %s, %d minute

en: %d minute | %d minutes
af[0]: %d minuut
af[1]: %d minute

en: Could not open %s: Redirected too many times
af: Kon nie %s open nie: Te veel keer herlei

en: Unable to connect to %s
af: Kan nie koppel aan %s nie

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
af: Kon nie vanaf %s lees nie: antwoord te lank (%d grepe limiet)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
af: Kon nie genoeg geheue toeken om inhoud van %s te hou nie.  Die webbediener probeer dalk iets kwaadwilligs.

en: Error reading from %s: %s
af: Kon nie %s lees nie: %s

en: Error writing to %s: %s
af: Kon nie %s skryf nie: %s

en: Unable to connect to %s: %s
af: Kan nie koppel aan %s nie: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
af: Verbinding deur ander sagtware op u rekenaar onderbreek.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
af: Afgeleë gasheer het die koppeling gesluit.

note: 10060
en: Connection timed out.
af: Verbinding het uitgetel.

note: 10061
en: Connection refused.
af: Verbinding geweier.

note: 10048
en: Address already in use.
af: Adres word reeds gebruik.

en: Error Reading %s
af: Kon nie %s lees nie

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
af: Kon nie volledig u %s lees nie.  Die lêer is nie gelaai nie, en die ou lêer is hernoem na %s~.

en: Internet Messenger
af: Internetboodskapper

en: Pidgin Internet Messenger
af: Pidgin Internetboodskapper

note: Build the login options frame.
en: Login Options
af: Aanmeldopsies

en: Pro_tocol:
af: Pro_tokol:

en: _Username:
af: _Gebruikernaam:

en: Remember pass_word
af: Onthou wag_woord

note: Build the user options frame.
en: User Options
af: Gebruikeropsies

en: _Local alias:
af: _Plaaslike alias:

en: New _mail notifications
af: Kennis_gewings vir nuwe pos

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
af: Gebruik hierdie vriend_ikoon vir hierdie rekening:

en: Ad_vanced
af: Ge_vorderd

en: Use GNOME Proxy Settings
af: Gebruik GNOME se instaaninstellings

en: Use Global Proxy Settings
af: Gebruik globale instaaninstellings

en: No Proxy
af: Geen instaanbediener

en: Use Environmental Settings
af: Gebruik omgewinginstellings

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
af: As mens stip kyk,

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
af: kan mens skoenlappers sien paar

en: Proxy _type:
af: Instaan_tipes:

en: _Host:
af: _Gasheer:

en: _Port:
af: _Poort:

en: Pa_ssword:
af: _Wagwoord:

en: Use _silence suppression
af: Onderdruk _stilte

en: _Voice and Video
af: Stem en _video

en: Unable to save new account
af: Kan nie nuwe rekening stoor nie

en: An account already exists with the specified criteria.
af: 'n Rekening bestaan reeds met die gespesifiseerde kriteria.

en: Add Account
af: Voeg rekening by

en: _Basic
af: _Eenvoudig

en: Create _this new account on the server
af: Skep _hierdie nuwe rekening op die bediener

en: P_roxy
af: I_nstaanbediener

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Protocol
af: Protokol

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
af: <span size='larger' weight='bold'>Welkom by %s!</span>
    
    Daar is nog geen kitsboodskap-rekeninge opgestel nie. Om met %s te kan koppel, druk op die <b>Voeg by...</b>-knoppie hier onder en stel die eerste rekening op. Indien u wil hê %s moet aan verskeie rekeninge koppel, druk weer <b>Voeg by...</b> om elkeen op te stel.
    
    U kan na hierdie venster terugkeer in die Vriendelys-venster by <b>Rekeninge->Voeg by/Wysig</b> om rekeninge by te voeg, te wysig of te verwyder

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
af: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wil u (%s) by sy/haar vriendelys voeg%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
af: %s%s%s%s wil u (%s) by sy/haar vriendelys voeg%s%s

en: Send Instant Message
af: Stuur kitsboodskap

note: Buddy List
en: Background Color
af: Agtergrondkleur

en: The background color for the buddy list
af: Die agtergrondkleur van die vriendelys

en: Layout
af: Uitleg

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
af: Die uitleg van ikone, name en status van die vriendelys

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
af: Oopgevoude agtergrondkleur

en: The background color of an expanded group
af: Die agtergrondkleur van 'n oopgevoude groep

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
af: Oopgevoude teks

en: The text information for when a group is expanded
af: Die teksinligting vir wanneer 'n groep oopgevou is

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
af: Toegevoude agtergrondkleur

en: The background color of a collapsed group
af: Die agtergrondkleur van 'n toegevoude groep

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
af: Toegevoude teks

en: The text information for when a group is collapsed
af: Die teksinligting vir wanneer 'n groep toegevou is

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
af: Geselsie se agtergrondkleur

en: The background color of a contact or chat
af: Die agtergrondkleur van 'n kontak of geselsie

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
af: Kontakteks

en: The text information for when a contact is expanded
af: Die teksinligting vir wanneer 'n kontak oopgevou is

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
af: Aanlynteks

en: The text information for when a buddy is online
af: Die teksinligting vir wanneer 'n vriend aanlyn is

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
af: Wegteks

en: The text information for when a buddy is away
af: Die teksinligting vir wanneer 'n vriend weg is

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
af: Vanlynteks

en: The text information for when a buddy is offline
af: Die teksinligting vir wanneer 'n vriend vanlyn is

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
af: Ledige teks

en: The text information for when a buddy is idle
af: Die teksinligting vir wanneer 'n vriend ledig is

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
af: Boodskapteks

en: The text information for when a buddy has an unread message
af: Die teksinligting vir wanneer 'n vriend 'n ongelese boodskap het

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
af: Die teksinligting vir wanneer 'n geselsie 'n ongelese boodskap het wat u bynaam noem

en: The text information for a buddy's status
af: Die teksinligting vir 'n vriend se status

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
af[0]: Jy het %d kontak genaamd %s. Wil jy hom saamvoeg?
af[1]: Jy het %d kontakte genaamd %s. Wil jy hulle saamvoeg?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
af: As u hierdie kontakte saamvoeg, sal hulle 'n enkele inskrywing in die vriendelys hê en 'n enkele gespreksvenster gebruik. U kan hulle weer skei met 'Vou oop' op die kontak-kontekskielys

en: Please update the necessary fields.
af: Werk gerus die nodige velde by.

en: A_ccount
af: _Rekening

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
af: Tik gerus die gepaste inligting vir die geselsie waarby u wil aansluit.

en: Room _List
af: Kamer_lys

en: _Block
af: _Blokkeer

en: Un_block
af: Ont_blokkeer

en: Move to
af: Skuif na

en: Get _Info
af: _Inligting

en: I_M
af: _Kitsklets

en: _Audio Call
af: _Stemoproep

en: Audio/_Video Call
af: Oudio/_Video-oproep

en: _Video Call
af: _Video-oproep

en: _Send File...
af: _Stuur lêer...

en: Add Buddy _Pounce...
af: Voeg vriend_wag by...

en: View _Log
af: Bekyk _staaflêer

en: Hide When Offline
af: Versteek terwyl vanlyn

en: Show When Offline
af: Wys terwyl aanlyn

en: _Remove
af: _Verwyder

en: Set Custom Icon
af: Stel eie ikoon

en: Remove Custom Icon
af: Verwyder eie ikoon

en: Add _Buddy...
af: Voeg _vried by...

en: Add C_hat...
af: Voeg _geselsie by...

en: _Delete Group
af: _Vee groep uit

en: _Rename
af: _Hernoem

note: join button
en: _Join
af: _Sluit aan

en: Auto-Join
af: Outoaansluit

en: Persistent
af: Aanhoudend

en: _Edit Settings...
af: _Wysig instellings...

en: _Collapse
af: _Vou toe

en: _Expand
af: _Vou oop

en: /Tools/Mute Sounds
af: Doof klanke

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
af: U is tans aangemeld met 'n rekening wat daardie vriend kan byvoeg.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
af: Onbekende nodustipe

en: Please select your mood from the list
af: Kies asseblief u stemming uit die lys

en: Message (optional)
af: Boodskap (opsioneel)

en: Edit User Mood
af: Redigeer gebruikerstemming

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
af: _Vriende

en: /Buddies/New Instant _Message...
af: Nuwe _kitsboodskap...

en: /Buddies/Join a _Chat...
af: Sluit by _geselsie aan...

en: /Buddies/Get User _Info...
af: Kry gebruiker_inligting...

en: /Buddies/View User _Log...
af: Bekyk gebruiker se staaf_lêer...

en: /Buddies/Sh_ow
af: _Wys

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
af: A_flynvriende

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
af: _Leë groepe

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
af: Vriend_details

en: /Buddies/Show/Idle _Times
af: Ledige _tye

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
af: _Protokolikone

en: /Buddies/_Sort Buddies
af: _Rangskik vriende

en: /Buddies/_Add Buddy...
af: Voeg _vriend by...

en: /Buddies/Add C_hat...
af: Voeg gese_lsie by...

en: /Buddies/Add _Group...
af: Voeg _groep by...

en: /Buddies/_Quit
af: _Sluit af

note: Accounts menu
en: /_Accounts
af: _Rekeninge

en: /Accounts/Manage Accounts
af: Bestuur rekeninge

note: Tools
en: /_Tools
af: _Nutsgoed

en: /Tools/Buddy _Pounces
af: Vriend_wagte

en: /Tools/_Certificates
af: _Sertifikate

en: /Tools/Custom Smile_ys
af: _Eie gesiggies

en: /Tools/Plu_gins
af: _Inproppe

en: /Tools/Pr_eferences
af: _Voorkeure

en: /Tools/Pr_ivacy
af: _Privaatheid

en: /Tools/Set _Mood
af: Stel _bui

en: /Tools/_File Transfers
af: _Lêeroordragte

en: /Tools/R_oom List
af: _Kamerlys

en: /Tools/System _Log
af: Stelselstaaf_lêer

en: /Tools/Mute _Sounds
af: Doof _klanke

note: Help
en: /_Help
af: _Hulp

en: /Help/Online _Help
af: _Hulp aanlyn

en: /Help/_Build Information
af: _Bouinligting

en: /Help/_Debug Window
af: _Ontfoutvenster

en: /Help/De_veloper Information
af: _Programmeerinligting

en: /Help/_Plugin Information
af: In_propinligting

en: /Help/_Translator Information
af: _Vertaalinligting

en: /Help/_About
af: _Aangaande

en: <b>Account:</b> %s
af: <b>Rekening:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
af: 
    <b>Bewoners:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
af: 
    <b>Onderwerp</b> %s

en: (no topic set)
af: (geen onderwerp gestel nie)

en: Buddy Alias
af: Vriendalias

en: Logged In
af: Aangemeld

en: Last Seen
af: Laas gesien

en: Spooky
af: Vreemd

en: Awesome
af: Asemrowend

en: Rockin'
af: Aitsa

en: Total Buddies
af: Totale vriende

en: Idle %dd %dh %02dm
af: Ledig %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
af: Ledig %dh %02dm

en: Idle %dm
af: Ledig %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
af: Nuwe kitsboodskap...

en: /Buddies/Join a Chat...
af: Sluit by geselsie aan...

en: /Buddies/Get User Info...
af: Kry gebruikerinligting...

en: /Buddies/Add Buddy...
af: Voeg vriend by...

en: /Buddies/Add Chat...
af: Voeg geselsie by...

en: /Buddies/Add Group...
af: Voeg groep by...

en: /Tools/Privacy
af: Privaatheid

en: /Tools/Room List
af: Kamerlys

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
af[0]: %d ongelese boodskap van %s
af[1]: %d ongelese boodskappe van %s

en: Manually
af: Handmatig

en: By status
af: Volgens status

en: By recent log activity
af: Volgens onlangse staaflêeraktiwiteit

en: %s disconnected
af: %s ontkoppel

en: %s disabled
af: %s gedeaktiveer

en: Reconnect
af: Herkoppel

en: Re-enable
af: Heraktiveer

en: SSL FAQs
af: SSL-vrae

en: Welcome back!
af: Welkom terug!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
af[0]: %d rekening is gedeaktiveer want u het van 'n ander plek aangemeld:
af[1]: %d rekeninge is gedeaktiveer want u het van 'n ander plek aangemeld:

en: <b>Username:</b>
af: <b>Gebruikernaam:</b>

en: <b>Password:</b>
af: <b>Wagwoord:</b>

en: _Login
af: _Meld aan

en: /Accounts
af: Rekeninge

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
af: <span weight='bold' size='larger'>Welkom by %s!</span>
    
    Daar is geen rekeninge geaktiveer nie. Aktiveer die kitsboodskaprekeninge op die <b>Rekeninge</b>-venster by <b>Rekeninge->Bestuur rekeninge</b>. Sodra rekeninge geaktiveer is, kan mens aanmeld, mens se status stel en met vriende gesels.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
af: Vanlynvriende

en: /Buddies/Show/Empty Groups
af: Leë groepe

en: /Buddies/Show/Buddy Details
af: Vrienddetails

en: /Buddies/Show/Idle Times
af: Ledige tye

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
af: Protokolikone

en: Add a buddy.
af: Voeg 'n vriend by.

en: Buddy's _username:
af: Vriend se gebr_uikernaam:

en: (Optional) A_lias:
af: (Opsionele) a_lias:

en: (Optional) _Invite message:
af: (Opsionele) U_itnodigingsboodskap:

en: Add buddy to _group:
af: Voeg vriend by _groep:

en: This protocol does not support chat rooms.
af: Hierdie protokol ondersteun nie geselsiekamers nie.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
af: U is nie tans aangemeld met enige protokol met geselsiefasiliteit nie.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
af: Tik gerus 'n alias en die geskikte inligting oor die geselsie wat u by die vriendelys wil voeg.

en: _Group:
af: _Groep:

en: Please enter the name of the group to be added.
af: Tik gerus die naam van die groep om by te voeg.

en: Enable Account
af: Aktiveer rekening

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
af: <PurpleMain>/Rekeninge/Aktiveer rekening

en: <PurpleMain>/Accounts/
af: <PurpleMain>/Rekeninge/

en: _Edit Account
af: _Wysig rekening

en: Set _Mood...
af: Stel _bui...

en: No actions available
af: Geen aksies beskikbaar nie

en: _Disable
af: _Deaktiveer

en: /Tools
af: Nutsgoed

en: /Buddies/Sort Buddies
af: Rangskik vriende

en: Type the host name for this certificate.
af: Tik die gasheernaam vir hierdie sertifikaat in.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
af: SSL-bedieners

en: Unknown command.
af: Onbekende bevel.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
af: Daardie vriend is nie op die selfde protokol as hierdie geselsie nie.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
af: U is nie tans aangemeld met 'n rekening wat daardie vriend kan nooi nie.

en: Invite Buddy Into Chat Room
af: Nooi vriend na geselsiekamer

en: _Buddy:
af: _Vriend:

en: _Message:
af: _Boodskap:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
af: <h1>Gesprek met %s</h1>

en: Save Conversation
af: Stoor gesprek

en: Un-Ignore
af: On-ignoreer

en: Ignore
af: Ignoreer

en: Get Away Message
af: Kry Weg-boodskap

en: Last Said
af: Laaste gesê

en: Unable to save icon file to disk.
af: Kan nie ikoonlêer op skyf stoor nie.

en: Save Icon
af: Stoor ikoon

en: Animate
af: Animeer

en: Hide Icon
af: Versteek ikoon

en: Save Icon As...
af: Stoor ikoon as...

en: Set Custom Icon...
af: Stel eie ikoon...

en: Change Size
af: Verander grootte

en: Show All
af: Wys alles

note: Conversation menu
en: /_Conversation
af: _Gesprek

en: /Conversation/New Instant _Message...
af: Nuwe _kitsboodskap...

en: /Conversation/Join a _Chat...
af: Sluit by _geselsie aan...

en: /Conversation/_Find...
af: _Vind...

en: /Conversation/View _Log
af: Bekyk staaf_lêer

en: /Conversation/_Save As...
af: _Stoor as...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
af: Maak gesprekvenster skoo_n

en: /Conversation/M_edia
af: M_edia

en: /Conversation/Media/_Audio Call
af: _Oudio-oproep

en: /Conversation/Media/_Video Call
af: _Video-oproep

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
af: Oudio/Video-_oproep

en: /Conversation/Se_nd File...
af: S_tuur lêer...

en: /Conversation/Get _Attention
af: Trek _aandag

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
af: Voeg vriend_wag by...

en: /Conversation/_Get Info
af: _Kry inligting

en: /Conversation/In_vite...
af: _Nooi uit...

en: /Conversation/M_ore
af: _Meer

en: /Conversation/Al_ias...
af: _Alias...

en: /Conversation/_Block...
af: _Blokkeer...

en: /Conversation/_Unblock...
af: _Ontblokkeer...

en: /Conversation/_Add...
af: _Voeg by...

en: /Conversation/_Remove...
af: Ve_rwyder...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
af: Voeg s_kakel in...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
af: Voeg pr_entjie in...

en: /Conversation/_Close
af: Slui_t

note: Options
en: /_Options
af: _Opsies

en: /Options/Enable _Logging
af: Aktiveer _boekstawing

en: /Options/Enable _Sounds
af: Aktiveer _klanke

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
af: Wys _formateringnutsgoed

en: /Options/Show Ti_mestamps
af: Wys _tydstempels

en: /Conversation/More
af: Meer

en: /Options
af: Opsies

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
af: Gesprek

en: /Conversation/View Log
af: Bekyk staaflêer

en: /Conversation/Media/Audio Call
af: Oudio-oproep

en: /Conversation/Media/Video Call
af: Video-oproep

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
af: Oudio/Video-oproep

en: /Conversation/Send File...
af: Stuur lêer...

en: /Conversation/Get Attention
af: Trek aandag

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
af: Voeg vriendwag by...

en: /Conversation/Get Info
af: Kry inligting

en: /Conversation/Invite...
af: Nooi uit...

en: /Conversation/Alias...
af: Alias...

en: /Conversation/Block...
af: Blokkeer...

en: /Conversation/Unblock...
af: Ontblokkeer...

en: /Conversation/Add...
af: Voeg by...

en: /Conversation/Remove...
af: Verwyder...

en: /Conversation/Insert Link...
af: Voeg skakel in...

en: /Conversation/Insert Image...
af: Voeg prent in...

en: /Options/Enable Logging
af: Aktiveer boekstawing

en: /Options/Enable Sounds
af: Aktiveer klanke

en: /Options/Show Formatting Toolbars
af: Wys formateringnutsgoed

en: /Options/Show Timestamps
af: Wys tydstempels

en: User is typing...
af: Gebruiker tik...

en: 
    %s has stopped typing
af: 
    %s het opgehou tik

note: Build the Send To menu
en: S_end To
af: S_tuur na

en: _Send
af: _Stuur

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
af: 0 mense in die kamer

en: Close Find bar
af: Sluit soekbalk

en: Find:
af: Vind:

en: %d person in room | %d people in room
af[0]: %d persoon in kamer
af[1]: %d mense in kamer

en: Typing
af: Tik

en: Stopped Typing
af: Het opgehou tik

en: Nick Said
af: Bynaam genoem

en: Unread Messages
af: Ongelese boodskappe

en: New Event
af: Nuwe gebeurtenis

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
af: clear: Maak die gesprekvenster skoon.

en: Confirm close
af: Bevestig sluiting

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
af: U het ongelese boodskappe. Wil u definitief die venster toemaak?

en: Close other tabs
af: Sluit ander oortjies

en: Close all tabs
af: Sluit alle oortjies

en: Detach this tab
af: Ontheg hierdie oortjie

en: Close this tab
af: Sluit hierdie oortjie

en: Close conversation
af: Sluit gesprek

en: Last created window
af: Laas geskepte venster

en: Separate IM and Chat windows
af: Aparte kitsboodskap- en geselsievensters

en: New window
af: Nuwe venster

en: By group
af: Volgens groep

en: By account
af: Volgens rekening

en: Find
af: Vind

en: _Search for:
af: _Soek vir:

en: Save Debug Log
af: Stoor ontfoutstaaflêer

en: Invert
af: Omkeer

en: Highlight matches
af: Merk passings

en: _Icon Only
af: Net _ikoon

en: _Text Only
af: Net _teks

en: _Both Icon & Text
af: _Beide ikoon en teks

en: Right click for more options.
af: Klik regs vir meer opsies.

en: Level
af: Vlak

en: Select the debug filter level.
af: Kies die ontfoutfiltervlak.

en: All
af: Almal

en: Misc
af: Allerlei

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Error
af: Fout

en: Fatal Error
af: Fatale fout

en: lead developer
af: hoofprogrammeerder

en: win32 port
af: win32-weergawe

en: artist
af: kunstenaar

en: maintainer
af: onderhouer

en: libfaim maintainer
af: libfaim-onderhouer

en: webmaster
af: webmeester

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
af: kapper en geheelonthouer [luie lak]

en: voice and video
af: stem en video

en: support
af: steun

en: support/QA
af: steun/gehaltebeheer

en: original author
af: oorspronklike outeur

en: Senior Contributor/QA
af: Seniorbydraer/gehaltebeheerder

en: Arabic
af: Arabies

en: Assamese
af: Assamees

en: Belarusian Latin
af: Witrussies in Latynse skrif

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: Bengali
af: Bengaals

en: Bengali-India
af: Bengaals (Indië)

en: Bosnian
af: Bosnies

en: Catalan
af: Katalaans

en: Valencian-Catalan
af: Valensiese Katalaans

en: Czech
af: Tsjeggies

en: Danish
af: Deens

en: German
af: Duits

en: Greek
af: Grieks

en: Australian English
af: Australiaanse Engels

en: British English
af: Britse Engels

en: Canadian English
af: Kanadese Engels

en: Spanish
af: Spaans

en: Estonian
af: Estnies

en: Basque
af: Baskies

en: Persian
af: Persies

en: Finnish
af: Fins

en: Irish
af: Iers

en: Galician
af: Galisies

en: Gujarati
af: Gujaraties

en: Gujarati Language Team
af: Goedjarati-taalspan

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Croatian
af: Kroaties

en: Hungarian
af: Hongaars

en: Indonesian
af: Indonesies

en: Italian
af: Italiaans

en: Japanese
af: Japannees

en: Georgian
af: Georgies

en: Ubuntu Georgian Translators
af: Ubuntu- Georgiese vertalers

en: Kannada Translation team
af: Kannada-vertaalspan

en: Korean
af: Koreaans

en: Kurdish
af: Koerdies

en: Lithuanian
af: Litous

en: Macedonian
af: Masedonies

en: Malay
af: Maleisies

en: Malayalam
af: Malabaars

en: Mongolian
af: Mongools

en: Marathi
af: Mahratti

en: Bokmål Norwegian
af: Bokmål-Noorweegs

en: Nepali
af: Nepalees

en: Dutch, Flemish
af: Nederlands, Flaams

en: Norwegian Nynorsk
af: Noorweegse Nynorsk

en: Occitan
af: Oksitaans

en: Oriya
af: Orija

en: Punjabi
af: Pandjab

en: Polish
af: Pools

en: Portuguese
af: Portugees

en: Portuguese-Brazil
af: Portugees-Brasilië

en: Pashto
af: Pasjtoe

en: Romanian
af: Romeens

en: Russian
af: Russies

en: Slovak
af: Slowaaks

en: Slovenian
af: Sloweens

en: Albanian
af: Albanees

en: Serbian
af: Serwies

en: Sinhala
af: Sinhalees

en: Swedish
af: Sweeds

en: Telugu
af: Teloegoe

en: Ukranian
af: Oekraïens

en: Urdu
af: Oerdoe

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: Simplified Chinese
af: Vereenvoudigde Sjinees

en: Hong Kong Chinese
af: Hongkongse Sjinees

en: Traditional Chinese
af: Tradisionele Sjinees

en: Amharic
af: Amharies

en: French
af: Frans

en: Armenian
af: Armeens

en: Turkish
af: Turks

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
af: T.M.Thanh en die Gnome-Vi-span

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
af: %s is 'n geselskliënt gebaseer op libpurple wat gelyktydig kan koppel aan verskeie boodskapdienste.  %s is in C geskryf m.b.v. GTK+.  %s word vrygestel en kan gewysig en versprei word onderhewig aan die voorwaardes van die GPL weergawe 2 (of later).  'n Kopie van die GPL word versprei saam met %s.  %s se kopiereg berus by sy bydraers - 'n lys met hul name word saam met %s versprei.  Daar is geen waarborg vir %s nie.<BR><BR>

en: About %s
af: Omtrent %s

en: Build Information
af: Bouinligting

note: End of not to be translated section
en: %s Build Information
af: %s-bouinligting

en: Current Developers
af: Huidige programmeerders

en: Crazy Patch Writers
af: Malle lapverwers

en: Retired Developers
af: Afgetrede programmeerders

en: Retired Crazy Patch Writers
af: Afgetrede malle lapverwers

en: %s Developer Information
af: %s-programmeerinligting

en: Current Translators
af: Huidige vertalers

en: Past Translators
af: Vorige vertalers

en: %s Translator Information
af: %s-vertaalinligting

en: Plugin Information
af: Inpropinligting

en: _Name
af: _Naam

en: _Account
af: _Rekening

en: Get User Info
af: Kry gebruikerinligting

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
af: Tik gerus die gebruikernaam of die alias van die persoon wie se inligting u wil bekyk.

en: View User Log
af: Bekyk gebruikerstaaflêer

en: Alias Contact
af: Aliaskontak

en: Enter an alias for this contact.
af: Tik 'n alias vir hierdie kontak.

en: Enter an alias for %s.
af: Tik 'n alias vir %s.

en: Alias Buddy
af: Aliasvriend

en: Alias Chat
af: Aliasgeselsie

en: Enter an alias for this chat.
af: Tik 'n alias vir hierdie geselsie.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
af[0]: U staan op die punt om die kontak wat %s en %d ander vriend bevat, uit die vriendelys te verwyder.  Wil u voortgaan?
af[1]: U staan op die punt om die kontak wat %s en %d ander vriende bevat, uit die vriendelys te verwyder.  Wil u voortgaan?

en: Remove Contact
af: Verwyder kontak

en: _Remove Contact
af: _Verwyder kontak

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
af: U staan op die punt om die groep genaamd %s in die groep genaamd %s te smeld. Wil u voortgaan?

en: Merge Groups
af: Versmeld groepe

en: _Merge Groups
af: _Versmeld groepe

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
af: U staan op die punt om die groep %s en al sy lede uit die vriendelys te verwyder.  Wil u voortgaan?

en: Remove Group
af: Verwyder groep

en: _Remove Group
af: _Verwyder groep

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
af: U staan op die punt om %s uit die vriendelys te verwyder.  Wil u voortgaan?

en: Remove Buddy
af: Verwyder vriend

en: _Remove Buddy
af: _Verwyder vriend

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
af: U gaan nou die geselsie %s uit die vriendelys verwyder.  Wil u voortgaan?

en: Remove Chat
af: Verwyder geselsie

en: _Remove Chat
af: _Verwyder geselsie

en: Right-click for more unread messages...
af: Klik regs vir nog ongelese boodskappe...

en: _Change Status
af: _Verander status

en: Show Buddy _List
af: Wys vriende_lys

en: _Unread Messages
af: _Ongelese boodskappe

en: New _Message...
af: Nuwe _boodskap...

en: _Accounts
af: _Rekeninge

en: Plu_gins
af: _Inproppe

en: Pr_eferences
af: _Voorkeure

en: Mute _Sounds
af: Doof _klanke

en: _Blink on New Message
af: _Flikker met nuwe boodskap

en: _Quit
af: _Sluit af

en: Not started
af: Nie begin nie

en: <b>Receiving As:</b>
af: <b>Ontvang as:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
af: <b>Ontvang vanaf:</b>

en: <b>Sending To:</b>
af: <b>Stuur aan:</b>

en: <b>Sending As:</b>
af: <b>Stuur as:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
af: Daar is geen toepassing opgestel om hierdie lêertipe te open nie.

en: An error occurred while opening the file.
af: Kon nie die lêer open nie.

en: Error launching %s: %s
af: Kon nie %s laai nie: %s

en: Error running %s
af: Kon nie %s laat loop nie

en: Process returned error code %d
af: Proses het foutkode %d aangegee

en: Filename:
af: Lêernaam:

en: Local File:
af: Plaaslike lêer:

en: Speed:
af: Spoed:

en: Time Elapsed:
af: Tyd verloop:

en: Time Remaining:
af: Oorblywende tyd:

en: Close this window when all transfers _finish
af: Sluit hierdie venster wanneer alle oordragte _klaar is

en: C_lear finished transfers
af: _Verwyder afgehandelde oordragte van lys

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
af: _Details oor lêeroordrag

en: Paste as Plain _Text
af: Plak as gewone _teks

en: _Reset formatting
af: _Terugstel van formatering

en: Disable _smileys in selected text
af: Deaktiveer _gesiggies in gemerkte teks

en: Hyperlink color
af: Hiperskakelkleur

en: Color to draw hyperlinks.
af: Kleur om hiperskakels mee te teken.

en: Hyperlink visited color
af: Besoekte hiperskakelkleur

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
af: Kleur om hiperskakels mee te teken ná dit besoek is (of geaktiveer is).

en: Hyperlink prelight color
af: Hiperskakel-voorafmerkkleur

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
af: Kleur om hiperskakels mee te teken as die muis oor hulle is.

en: Sent Message Name Color
af: Kleur van gestuurde boodskapnaam

en: Color to draw the name of a message you sent.
af: Kleur vir die naam van 'n boodskap wat u gestuur het.

en: Received Message Name Color
af: Kleur van ontvangde boodskapnaam

en: Color to draw the name of a message you received.
af: Kleur vir die naam van 'n boodskap wat u ontvang het.

en: "Attention" Name Color
af: "Aandag"-naam se kleur

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
af: Kleur vir die naam van 'n boodskap wat u ontvang het met u naam.

en: Action Message Name Color
af: Kleur van aksieboodskapnaam

en: Color to draw the name of an action message.
af: Kleur vir die naam van 'n aksieboodskap.

en: Typing notification color
af: Kleur van tikkennisgewing

en: Typing notification font
af: Font van tikkennisgewing

en: The font to use for the typing notification
af: Die font vir die tikkennisgewing

en: Enable typing notification
af: Aktiveer tikkennisgewings

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
af: <span size='larger' weight='bold'>Lêertipe nie herken nie</span>
    
    Val terug na verstek van PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
af: <span size='larger' weight='bold'>Kon nie prent stoor nie</span>
    
    %s

en: Save Image
af: Stoor prent

en: _Save Image...
af: _Stoor prent...

en: _Add Custom Smiley...
af: _Voeg pasgemaakte gesiggie by...

en: Select Font
af: Kies font

en: Select Text Color
af: Kies tekskleur

en: Select Background Color
af: Kies agtergrondkleur

en: _Description
af: _Beskrywing

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
af: Tik gerus die URL en die beskrywing van die skakel wat u wil invoeg. Die beskrywing is opsioneel.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
af: Tik gerus die URL van die skakel om in te sit.

en: Insert Link
af: Voeg skakel in

en: _Insert
af: _Voeg in

en: Failed to store image: %s
af: Stoor van prent het misluk: %s

en: Insert Image
af: Voeg prent in

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
af: Hierdie gesiggie is gedeaktiveer omdat 'n eie gesiggie bestaan vir hierdie kortpad:
     %s

en: Smile!
af: Glimlag!

en: _Manage custom smileys
af: _Bestuur pasgemaakte gesiggies

en: This theme has no available smileys.
af: Hierdie tema het geen gesiggies beskikbaar nie.

en: Group Items
af: Groepeer items

en: Ungroup Items
af: Ontgroepeer items

en: Bold
af: Vetdruk

en: Italic
af: Skuinsdruk

en: Underline
af: Onderstreep

en: Strikethrough
af: Deurhaal

en: Increase Font Size
af: Vergroot font

en: Decrease Font Size
af: Verklein font

en: Font Face
af: Fonttipe

en: Foreground Color
af: Voorgrondkleur

en: Reset Formatting
af: Stel formatering terug

en: Insert IM Image
af: Voeg kitsboodskap-prent in

en: Insert Smiley
af: Voeg gesiggie in

en: Send Attention
af: Gee aandag

en: <b>_Bold</b>
af: <b>_Vetdruk</b>

en: <i>_Italic</i>
af: <i>_Skuinsdruk</i>

en: <u>_Underline</u>
af: <u>_Onderstreep</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
af: <span strikethrough='true'>Deurhaal</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
af: <span size='larger'>_Groter</span>

en: _Normal
af: _Normaal

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
af: <span size='smaller'>_Kleiner</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
af: _Font

en: Foreground _color
af: Voorgrond_kleur

en: Bac_kground color
af: Agter_grondkleur

en: _Image
af: _Prent

en: _Link
af: _Skakel

en: _Horizontal rule
af: _Horisontale streep

en: _Smile!
af: _Glimlag!

en: _Attention!
af: _Aandag!

en: Log Deletion Failed
af: Kon nie staaflêer skrap nie

en: Check permissions and try again.
af: Kontroleer toestemmings en probeer weer.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
af: Is u seker u wil die staaflêer van die gesprek met %s wat op %s begin is, permanent uitvee?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
af: Wil u seker u wil die staaflêer van die gesprek in %s wat op %s begin is, permanent uitvee?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
af: Wil u definitief die stelselstaaflêer wat %s begin het, permanent uitvee?

en: Delete Log?
af: Skrap staaflêer?

en: Delete Log...
af: Skrap staaflêer...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
af: <span size='larger' weight='bold'>Gesprek in %s op %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
af: <span size='larger' weight='bold'>Gesprek met %s op %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
af: _Blaai deur staaflêervouer

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
af: %s %s. Probeer `%s -h' vir meer inligting.

en: Usage: %s [OPTION]...
af: Gebruik: %s [OPSIE]...

en: DIR
af: GIDS

en: use DIR for config files
af: gebruik GIDS vir opstellinglêers

en: print debugging messages to stdout
af: druk ontfoutboodskappe na stdout

en: force online, regardless of network status
af: forseer aanlyn, ongeag die netwerkstatus

en: display this help and exit
af: vertoon dié hulp en sluit af

en: allow multiple instances
af: laat veelvuldige instansies toe

en: don't automatically login
af: moenie outomaties aanmeld nie

en: NAME
af: NAAM

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
af: aktiveer gespesifiseerde rekening(e)   (opsionele argument
                          NAAM spesifiseer rekening(e) om te gebruik, geskei met kommas.
                          Hiersonder word net die eerste rekening geaktiveer).

en: X display to use
af: X-vertoon om te gebruik

en: display the current version and exit
af: wys die huidige weergawe, en sluit af

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
af: %s %s het ge-segfault en probeer om 'n pitlêer te stort.
    Dit is 'n fout in die sagteware en is nie u skuld nie.
    
    Indien u die omval kan herproduseer, stel gerus die ontwikkelaars
    in kennis deur 'n fout te rapporteer by:
    %ssimpleticket/
    
    Spesifiseer gerus wat u op daardie stadium mee besig was
    en pos die sleepspoor van die pitlêer.  Indien u nie weet
    hoe om die sleepspoor te kry nie, lees gerus die instruksies by
    %swiki/GetABacktrace

en: Exiting because another libpurple client is already running.
af: Sluit af omdat 'n ander libpurple-kliënt reeds loop.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
af: %s wil 'n oudio-/videosessie met u begin.

en: %s wishes to start a video session with you.
af: %s wil 'n videosessie met u begin.

en: Incoming Call
af: Inkomende oproep

en: _Pause
af: _Pouseer

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
af[0]: %s het %d nuwe boodskap.
af[1]: %s het %d nuwe boodskappe.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
af[0]: <b>%d nuwe e-pos.</b>
af[1]: <b>%d nuwe e-posse.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
af: Die blaaierbevel "%s" is ongeldig.

en: Unable to open URL
af: Kan nie die URL open nie

en: Error launching "%s": %s
af: Kon nie "%s" laai nie: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
af: Die 'Handmatige' blaaier-bevel is gekies, maar geen bevel is gestel nie.

en: No message
af: Geen boodskap

en: Open All Messages
af: Open alle boodskappe

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
af: <span weight="bold" size="larger">U het pos!</span>

en: New Pounces
af: Nuwe vriendwagte

note: Translators: Make sure you translate "Dismiss" differently than "close"!  This string is used in the "You have pounced" dialog that appears when one of your Buddy Pounces is triggered.  In this context "Dismiss" means "I acknowledge that I've seen that this pounce was triggered--remove it from this 
en: Dismiss
af: Beëindig

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
af: <span weight="bold" size="larger">Vriendwag!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
af: Die volgende inproppe gaan ontlaai word.

en: Multiple plugins will be unloaded.
af: Veelvuldige inproppe gaan ontlaai word.

en: Unload Plugins
af: Ontlaai inproppe

en: Could not unload plugin
af: Kon nie inprop ontlaai nie

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
af: Die inprop kan nie nou ontlaai word nie, maar sal volgende keer gedeaktiveer word.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
af: <span foreground="red" weight="bold">Fout: %s
    Kontroleer die inprop se webwerf vir 'n bywerking.</span>

en: Author
af: Outeur

en: <b>Written by:</b>
af: <b>Geskryf deur:</b>

en: <b>Web site:</b>
af: <b>Webwerf:</b>

en: <b>Filename:</b>
af: <b>Lêernaam:</b>

en: Configure Pl_ugin
af: Stel _inprop op

en: <b>Plugin Details</b>
af: <b>Inpropdetails</b>

en: Select a file
af: Kies 'n lêer

en: Modify Buddy Pounce
af: Wysig vriendwag

en: _Account:
af: R_ekening:

en: _Buddy name:
af: _Vriendnaam:

en: Si_gns on
af: aan_meld

en: Signs o_ff
af: a_fmeld

en: Goes a_way
af: _weggaan

en: Ret_urns from away
af: ter_ugkeer

en: Becomes _idle
af: led_ig raak

en: Is no longer i_dle
af: nie meer le_dig is nie

en: Starts _typing
af: begin _tik

en: P_auses while typing
af: w_ag tydens tik

en: Stops t_yping
af: Ophou ti_k

en: Sends a _message
af: 'n _boodskap stuur

en: Ope_n an IM window
af: Ope_n 'n kitsboodskapvenster

en: _Pop up a notification
af: Wys 'n kennis_gewing

en: Send a _message
af: _Stuur 'n boodskap

en: E_xecute a command
af: V_oer 'n bevel uit

en: P_lay a sound
af: Spee_l 'n klank

en: Brows_e...
af: _Blaai...

en: Br_owse...
af: _Blaai...

en: Pre_view
af: _Voorskou

en: P_ounce only when my status is not Available
af: _Hou net dop wanneer my status 'Nie beskikbaar' is

en: _Recurring
af: He_rhalend

en: Pounce Target
af: Dophou-teiken

en: Unknown.... Please report this!
af: Onbekende... Rapporteer dit, asseblief!

en: Penguin Pimps
af: Pikkepikkewyne

en: The default Pidgin sound theme
af: Pidgin se verstek klanktema

en: The default Pidgin buddy list theme
af: Pidgin se verstek vriendelystema

en: The default Pidgin status icon theme
af: Pidgin se verstek statusikoontema

en: Theme failed to unpack.
af: Uitpak van tema het misluk.

en: Theme failed to load.
af: Laai van tema het misluk.

en: Theme failed to copy.
af: Kopiëring van tema het misluk.

en: Theme Selections
af: Temakeuses

note: Instructions
en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
af: Kies 'n tema wat u wil gebruik vanuit die lyste hier onder.
    Nuwe temas kan geïnstalleer word deur hulle te sleep en te los op die temalys.

en: Buddy List Theme:
af: Vriendelystema:

en: Status Icon Theme:
af: Statusikoontema:

en: Sound Theme:
af: Klanktema:

en: Smiley Theme:
af: Gesiggie-tema:

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Cl_ose conversations with the Escape key
af: Sl_uit gesprekke met die Escape-sleutel

note: System Tray
en: System Tray Icon
af: Stelsellaai-ikoon

en: _Show system tray icon:
af: _Wys ikoon in stelsellaai:

en: On unread messages
af: Met ongelese boodskappe

en: Conversation Window
af: Gesprekvenster

en: _Hide new IM conversations:
af: _Versteek nuwe kitsboodskappe:

en: When away
af: Terwyl weg

en: Minimi_ze new conversation windows
af: Minim_eer nuwe gesprekvensters

note: All the tab options!
en: Tabs
af: Oortjies

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
af: Wys kitsboodskappe en geselsies in _oortjies

en: Show close b_utton on tabs
af: Wys 'n _sluitknoppie op oortjies

en: _Placement:
af: _Plasing:

en: Top
af: Bo

en: Bottom
af: Onder

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Left Vertical
af: Vertikaal links

en: Right Vertical
af: Vertikaal regs

en: N_ew conversations:
af: N_uwe gesprekke:

en: Show _formatting on incoming messages
af: Wys _formatering op inkomende boodskappe

en: Close IMs immediately when the tab is closed
af: Sluit kitsboodskappe dadelik wanneer oortjie gesluit word

en: Show _detailed information
af: Wys _gedetailleerde inligting

en: Enable buddy ic_on animation
af: Aktiveer _animasie van vriendikoon

en: _Notify buddies that you are typing to them
af: _Laat weet vriende dat u vir hulle tik

en: Highlight _misspelled words
af: Dui _spelfoute aan

en: Use smooth-scrolling
af: Gebruik gladde rol

en: F_lash window when IMs are received
af: _Flits boodskap wanneer 'n kitsboodskap ontvang word

en: Resize incoming custom smileys
af: Hervergroot pasgemaakte gesiggies wat inkom

en: Maximum size:
af: Maksimum grootte:

en: Minimum input area height in lines:
af: Minimum intikareahoogte in reëls:

en: Use font from _theme
af: Gebruik font uit _tema

en: Conversation _font:
af: Gesprek_font:

en: Default Formatting
af: Verstekformatering

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
af: Dit is hoe die uitgaande boodskapteks sal wys wanneer u protokolle gebruik wat formatering ondersteun.

en: Cannot start proxy configuration program.
af: Kan nie instaanopstellingsprogram begin nie.

en: Cannot start browser configuration program.
af: Kan nie blaaieropstellingsprogram begin nie.

en: Use _automatically detected IP address: %s
af: Gebruik _outomaties bespeurde IP-adres: %s

en: IP Address
af: IP-adres

en: ST_UN server:
af: ST_UN-bediener:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
af: <span style="italic">Voorbeeld: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
af: Publieke _IP:

en: Ports
af: Poorte

en: _Enable automatic router port forwarding
af: _Aktiveer outoaanstuur vir roeteerderpoort

en: _Manually specify range of ports to listen on:
af: _Spesifiseer self die omvang van poorte om op te luister:

en: _Start:
af: _Begin:

en: _End:
af: _Einde:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
af: Aanstuurbediener (TURN)

en: _TURN server:
af: _TURN-bediener:

en: _UDP Port:
af: _UDP-poort:

en: T_CP Port:
af: T_CP-poort:

en: Use_rname:
af: Geb_ruikernaam:

en: Pass_word:
af: Wag_woord:

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
af: Werkskermverstek

en: GNOME Default
af: GNOME se verstek

en: Manual
af: Handmatig

en: Browser Selection
af: Blaaierkeuse

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
af: Blaaiervoorkeure word in GNOME-voorkeure opgestel

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
af: <b>Blaaieropstellingsprogram is nie gevind nie.</b>

en: Configure _Browser
af: Stel _blaaier op

en: _Browser:
af: _Blaaier:

en: _Open link in:
af: _Open skakel in:

en: Browser default
af: Verstekblaaier

en: Existing window
af: Bestaande venster

en: New tab
af: Nuwe oortjie

en: _Manual:
    (%s for URL)
af: _Handmatig:
    (%s vir URL)

en: Proxy Server
af: Instaanbediener

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
af: Instaanbedienervoorkeure word in GNOME-voorkeure opgestel

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
af: <b>Instaanopstellingsprogram is nie gevind nie.</b>

en: Configure _Proxy
af: Stel _instaanbediener op

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
af: Gebruik afgeleë _DNS met SOCKS4-instaanbedieners

en: Proxy t_ype:
af: Instaan_tipes:

en: No proxy
af: Geen instaanbediener

en: P_ort:
af: P_oort:

en: User_name:
af: Gebruiker_naam:

en: Log _format:
af: Boekstaaf_formaat:

en: Log all _instant messages
af: Boekstaaf alle k_itsboodskappe

en: Log all c_hats
af: Boekstaaf alle g_eselsies

en: Log all _status changes to system log
af: Boekstaaf alle _statusveranderinge na die stelselstaaflêer

en: Sound Selection
af: Klankkeuse

en: Quietest
af: Sagste

en: Quieter
af: Sagter

en: Quiet
af: Sag

en: Loud
af: Hard

en: Louder
af: Harder

en: Loudest
af: Hardste

en: _Method:
af: _Metode:

en: Console beep
af: Konsolebiep

en: No sounds
af: Geen klanke

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
af: Klank_bevel:
    (%s vir lêernaam)

en: M_ute sounds
af: Doof _klanke

en: Sounds when conversation has _focus
af: Klanke terwyl gesprek in _fokus is

en: _Enable sounds:
af: _Aktiveer klanke:

en: Play
af: Speel

en: _Browse...
af: _Blaai...

en: _Reset
af: Te_rugstel

en: _Report idle time:
af: _Raporteer ledige tyd:

en: Based on keyboard or mouse use
af: Gebaseer op gebruik van sleutelbord en muis

en: _Minutes before becoming idle:
af: _Minute voor ledig word:

en: Change to this status when _idle:
af: Verander na _dié status wanneer ledig:

en: _Auto-reply:
af: _Outo-antwoord:

en: When both away and idle
af: Terwyl weg en ledig

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
af: Status by begin

en: Use status from last _exit at startup
af: By begin, gebruik status van laaste _afsluiting

en: Status to a_pply at startup:
af: Status om te ge_bruik by begin:

en: _Device
af: _Toestel

en: Audio
af: Oudio

en: Input
af: Toevoer

en: Output
af: Afvoer

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Browser
af: Blaaier

en: Status / Idle
af: Status / ledig

en: Themes
af: Temas

en: Allow all users to contact me
af: Laat alle gebruikers toe om my te kontak

en: Allow only the users on my buddy list
af: Laat net die gebruikers op my vriendelys toe

en: Allow only the users below
af: Laat net die gebruikers hier onder toe

en: Block all users
af: Blokkeer alle gebruikers

en: Block only the users below
af: Blokkeer net die gebruikers hier onder

en: Privacy
af: Privaatheid

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
af: Veranderinge aan privaatheidinstellings is onmiddelik van toepassing.

en: Set privacy for:
af: Stel privaatheid vir:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
af: Verwyder a_lle

en: Permit User
af: Laat gebruiker toe

en: Type a user you permit to contact you.
af: Tik 'n gebruiker wat u toelaat om u te kontak.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
af: Tik gerus die naam van die gebruiker wat u wil hê moet u kan kontak.

en: _Permit
af: _Laat toe

en: Allow %s to contact you?
af: Laat %s toe om u te kontak?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
af: Wil u definitief %s toelaat om u te kontak?

en: Block User
af: Blokkeer gebruiker

en: Type a user to block.
af: Tik 'n gebruiker om te blokkeer.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
af: Tik gerus die naam van die gebruiker wat u wil blokkeer.

en: Block %s?
af: Blokkeer %s?

en: Are you sure you want to block %s?
af: Wil u definitief %s blokkeer?

en: Apply
af: Pas toe

en: That file already exists
af: Daardie lêer bestaan reeds

en: Would you like to overwrite it?
af: Wil u dit oorskryf?

en: Overwrite
af: Oorskryf

en: Choose New Name
af: Kies nuwe naam

en: Select Folder...
af: Kies vouer...

en: _Add
af: _Voeg by

note: list button
en: _Get List
af: _Kry lys

note: add button
en: _Add Chat
af: _Voeg geselsie by

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
af: Wil u definitief die gekose gestoorde statusse uitvee?

note: Use button
en: _Use
af: _Gebruik

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
af: Titel reeds in gebruik.  U moet 'n unieke titel kies.

en: Different
af: Anders

en: _Title:
af: _Titel:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
af: Gebruik 'n _ander status vir sekere rekenings

en: Status for %s
af: Status vir %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
af: 'n Eie gesiggie vir '%s' bestaan reeds. Gee asseblief 'n ander kortpad.

en: Custom Smiley
af: Eie gesiggie

en: Duplicate Shortcut
af: Duplikaatkortpad

en: Edit Smiley
af: Wysig gesiggie

en: Add Smiley
af: Voeg gesiggie by

en: _Image:
af: _Prent:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
af: _Kortpadteks:

en: Smiley
af: Gesiggie

en: Shortcut Text
af: Kortpadteks

en: Custom Smiley Manager
af: Bestuurder van eie gesiggies

en: Select Buddy Icon
af: Kies vriendikoon

en: Click to change your buddyicon for this account.
af: Klik hier om die vriend_ikoon vir hierdie rekening te verander.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
af: Klik om hierdie vriend_ikoon vir alle rekeninge te gebruik.

en: Waiting for network connection
af: Wag vir netwerkkoppeling

en: New status...
af: Nuwe status...

en: Saved statuses...
af: Gestoorde statusse...

en: Status Selector
af: Statuskieser

en: The following error has occurred loading %s: %s
af: Die volgende fout het voorgekom toe %s gelaai is: %s

en: Failed to load image
af: Laai van prent het misluk

en: Cannot send folder %s.
af: Kan nie vouer %s stuur nie.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
af: %s kan nie 'n vouer oordra nie. U sal die lêers binne-in afsonderlik moet stuur.

en: You have dragged an image
af: U het 'n prent gesleep

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
af: U kan hierdie prent as 'n lêer oordra, in hierdie boodskap invoeg, of as die vriendikoon gebruik vir hierdie gebruiker.

en: Set as buddy icon
af: Stel as vriendikoon

en: Send image file
af: Stuur die prentlêer

en: Insert in message
af: Voeg in boodskap

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
af: Wil u dit as die vriendikoon vir hierdie gebruiker stel?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
af: U kan hierdie prent as 'n lêeroordrag stuur, of dit as die vriendikoon gebruik vir hierdie gebruiker.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
af: U kan hierdie prent in hierdie boodskap invoeg, of as die vriendikoon gebruik vir hierdie gebruiker

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
af: Kan nie laaier stuur nie

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
af: U het 'n werkskermlaaier gesleep. U wou waarskynlik die teiken van die laaier stuur in plaas van die laaier sélf.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
af: <b>Lêer:</b> %s
    <b>Lêergroote:</b> %s
    <b>Prentgrootte:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
af: Vriendikoon

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
af: Die lêer '%s' is te groot vir %s.  Probeer gerus 'n kleiner prent.

en: Icon Error
af: Ikoonfout

en: Could not set icon
af: Kon nie ikoon stel nie

en: _Open Link
af: _Open skakel

en: _Copy Link Location
af: _Kopieer skakelligging

en: _Copy Email Address
af: _Kopieer e-posadres

en: _Open File
af: _Open lêer

en: Open _Containing Directory
af: Open houer_gids

en: Save File
af: Stoor lêer

en: _Play Sound
af: S_peel 'n klank

en: _Save File
af: _Stoor lêer

en: Do you really want to clear?
af: Wil u definitief skoonmaak?

en: Select color
af: Kies kleur

en: Close _tabs
af: Sluit _oortjies

en: _Get Info
af: _Kry info

en: _Invite
af: _Nooi uit

en: _Modify...
af: _Wysig...

en: _Add...
af: _Voeg by...

en: _Open Mail
af: _Open pos

en: _Edit
af: _Wysig

en: Pidgin Tooltip
af: Pidgin-nutswenk

en: Pidgin smileys
af: Pidgin-gesiggies

en: none
af: geen

en: Selecting this disables graphical emoticons.
af: Deur hier te kies, deaktiveer u grafiese gesiggies.

en: Small
af: Klein

en: Smaller versions of the default smileys
af: Kleiner weergawes van die verstek gesiggies

en: Response Probability:
af: Responswaarskynlikheid:

en: Statistics Configuration
af: Statistiekopstelling

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
af: Maksimum responsuittelling:

en: minutes
af: minute

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
af: Maksimum laasgesien-verskil:

note: threshold spinner
en: Threshold:
af: Drempel:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
af: Kontakbeskikbaarheid-voorspelling

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
af: Kontakbeskikbaarheid-voorspelling-inprop.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
af: Wys statistiese inligting oor u vriende se beskikbaarheid

en: Buddy is idle
af: Vriend is ledig

en: Buddy is away
af: Vriend is weg

en: Buddy is "extended" away
af: Vriend is "lank" weg

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
af: Vriend is mobiel

en: Buddy is offline
af: Vriend is vanlyn

en: Point values to use when...
af: Puntwaardes om te gebruik wanneer...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
af: Die vriend met die <i>hoogste telling</i> is die vriend wat prioriteit sal hê in die kontak.

en: Use last buddy when scores are equal
af: Gebruik die laaste vriend as tellings gelyk is

en: Point values to use for account...
af: Puntwaardes om te gebruik vir rekening...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
af: Kontakprioriteit

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
af: Maak beheer van waardes moontlik wat geassosieer word met verskillende vriendstatusse.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
af: Maak verandering van puntwaardes van ledig/weg/vanlyn-statusse moontlik by kontakprioriteitberekenings.

en: Conversation Colors
af: Gesprekskleure

en: Customize colors in the conversation window
af: Pasgemaakte kleure vir die gespreksvenster

en: Error Messages
af: Foutboodskappe

en: Highlighted Messages
af: Gemerkte boodskappe

en: System Messages
af: Stelselboodskappe

en: Sent Messages
af: Gestuurde boodskappe

en: Received Messages
af: Ontvangde boodskappe

en: Select Color for %s
af: Kies kleur vir %s

en: General
af: Algemeen

en: Ignore incoming format
af: Ignoreer inkomende formaat

en: Apply in Chats
af: Pas toe in geselsies

en: Apply in IMs
af: Pas toe in kitsboodskappe

en: Enter an XMPP Server
af: Gee 'n XMPP-bediener

en: Select an XMPP server to query
af: Kies 'n XMPP-bediener om te vra

en: Find Services
af: Vind dienste

en: Add to Buddy List
af: Voeg by vriendelys

en: Gateway
af: Deurgang

en: Directory
af: Gids

en: Other
af: Ander

en: 
    <b>Description:</b>
af: 
    <b>Beskrywing:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
af: Diensbespeuring

en: _Browse
af: _Blaai

en: Server does not exist
af: Bediener bestaan nie

en: Server does not support service discovery
af: Bediener ondersteun nie diensbespeuring nie

en: XMPP Service Discovery
af: XMPP-diensbespeuring

en: Allows browsing and registering services.
af: Laat die blaai en registrasie van dienste toe.

en: By conversation count
af: Volgens gesprektelling

en: Conversation Placement
af: Gesprekplasing

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
af: Let wel: Die voorkeur vir "Nuwe gesprekke" moet na "Volgens gesprekstelling" gestel wees.

en: Number of conversations per window
af: Getal gesprekke per venster

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
af: Aparte kitsboodskap- en geselsievensters wanneer geplaas word volgens getal

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
af: Gesprekplasing

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
af: Ekstra opsies vir gesprekplasing.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
af: Perk die getal gesprekke per venster in en skei moontlik kitsboodskappe en geselsies

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
af: Muisgebaar-opstelling

en: Middle mouse button
af: Middelmuisknoppie

en: Right mouse button
af: Regtermuisknoppie

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
af: _Wys gebare visueel

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
af: Muisgebare

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
af: Verskaf steun vir muisgebare

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
af: Maak steun vir muisgebare in gespreksvensters moontlik. Sleep die middelmuisknoppie om sekere aksies te verrig:
     • Sleep af en dan regs om 'n gesprek af te sluit.
     • Sleep op en dan links om na die vorige gesprek te gaan.
     • Sleep op en dan regs om na die volgende gesprek te gaan.

en: Instant Messaging
af: Kitsboodskappe

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
af: Kies 'n persoon van u adresboek hier onder, of voeg 'n nuwe persoon by.

en: Group:
af: Groep:

note: "New Person" button
en: New Person
af: Nuwe persoon

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
af: Kies vriend

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
af: Kies 'n persoon van u adresboek om hierdie vriend by te voeg, of skep 'n nuwe persoon.

note: Add the expander
en: User _details
af: Gebruiker_details

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
af: _Assosieer vriend

en: Unable to send email
af: Kan nie e-pos stuur nie

en: The evolution executable was not found in the PATH.
af: Die evolution-programlêer is nie in die PATH gevind nie.

en: An email address was not found for this buddy.
af: Daar is nie 'n e-posadres vir hierdie vriend gevind nie.

en: Add to Address Book
af: Voeg by adresboek

en: Send Email
af: Stuur e-pos

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
af: Opstelling van Evolution-integrasie

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
af: Kies al die rekeninge waarvoor vriende outomaties bygevoeg moet word.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
af: Evolution-integrasie

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
af: Verskaf integrasie met Evolution.

en: Please enter the person's information below.
af: Tik gerus die persoon se inligting hier onder.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
af: Tik gerus die vriend se gebruikernaam en rekeningtipe hier onder.

en: Account type:
af: Rekeningtipe:

note: Optional Information section
en: Optional information:
af: Opsionele inligting:

en: First name:
af: Naam:

en: Last name:
af: Van:

en: Email:
af: E-pos:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
af: GTK-seinetoets

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
af: Toets om te sien of alle koppelvlakseine goed werk.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
af: 
    <b>Vriendnota</b>: %s

en: History
af: Geskiedenis

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
af: Ikonifieer wanneer weg

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
af: Ikonifieer die vriendelys en gesprekke wanneer u weggaan.

en: Mail Checker
af: Poswagter

en: Checks for new local mail.
af: Kontroleer vir nuwe pos plaaslik.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
af: Voeg 'n klein posbus by die vriendelys wat wys as mens nuwe pos het.

en: Markerline
af: Merkstreep

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
af: Trek 'n streep om nuwe boodskappe in 'n gesprek aan te dui.

en: Jump to markerline
af: Spring na merkstreep

en: Draw Markerline in
af: Teken merkerlyn in

en: _IM windows
af: Kitsboodskap_vensters

en: C_hat windows
af: Gesel_svensters

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
af: 'n Musiekboodskapsessie is aangevra. Klik die MM-ikoon om te aanvaar.

en: Music messaging session confirmed.
af: Musiekboodskapsessie bevestig.

en: Music Messaging
af: Musiekboodskappe

en: There was a conflict in running the command:
af: Daar was 'n konflik met die loop van die bevel:

en: Error Running Editor
af: Kon nie redigeerder laat loop nie

en: The following error has occurred:
af: Die volgende fout het voorgekom:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
af: Musiekboodskappe-konfigurasie

en: Score Editor Path
af: Tellingredigering-pad

en: _Apply
af: _Pas toe

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
af: Musiekboodskap-inprop vir saamwerk-komponering.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
af: Die musiekboodskap-inprop stel 'n getal gebruikers in staat om gelyktydig aan 'n musiekstuk te werk deur gedeelde bladmusiek intyds te redigeer.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
af: Kennisstel vir

en: 	_Only when someone says your username
af: 	_Net wanneer iemand u gebruikernaam noem

en: _Focused windows
af: Ge_fokuste vensters

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
af: Kennisgewingsmetodes

en: Prepend _string into window title:
af: Voeg _string vooraan venstertitel:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
af: Voeg _getal nuwe boodskappe in venstertitel in

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
af: Voeg getal nuwe boodskappe in _X-eienskap in

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
af: Stel vensterbestuurder se "_DRINGEND"-wenk

en: _Flash window
af: _Flits venster

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
af: _Lig geselsvenster

note: Present conversation method button Translators: "Present" as used here is a verb. The plugin presents * the window to the user.
en: _Present conversation window
af: _Huidige geselsvenster

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
af: Verwydering van kennisgewing

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
af: Verwyder wanneer gesprekvenster _fokus kry

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
af: Verwyder wanneer gesprekvenster ge_klik word

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
af: Verwyder wanneer daar in gesprekvenster ge_tik word

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
af: Verwyder wanneer 'n _boodskap gestuur word

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
af: Verwyder met aktivering van gesprek_oortjie

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
af: Boodskapkennisgewing

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
af: Verskaf 'n verskeidenheid maniere om te laat weet van ongelese boodskappe.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
af: Pidgin-demostrasie-inprop

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
af: 'n Voorbeeldinprop wat dinge doen - sien die beskrywing.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
af: Hierdie is 'n baie oulike inprop wat klomp dinge doen:
    - Dit sê wie die program geskryf het wanneer mens aanmeld
    - Dit keer alle teks agterstevoorom
    - Dit stuur 'n boodskap aan mense op u lys die oomblik wat hulle aanmeld

en: Hyperlink Color
af: Hiperskakelkleur

en: Visited Hyperlink Color
af: Besoekte hiperskakelkleur

en: Highlighted Message Name Color
af: Kleur van gemerkte boodskapnaam

en: Typing Notification Color
af: Kleur van tikkennisgewing

en: GtkTreeView Horizontal Separation
af: GtkTreeView- horisontale skeiding

en: Conversation Entry
af: Gesprekinskrywing

en: Conversation History
af: Gesprekgeskiedenis

en: Request Dialog
af: Versoek-dialoog

en: Notify Dialog
af: Kennisstel-dialoog

en: Select Color
af: Kies kleur

en: Select Interface Font
af: Kies koppelvlakfont

en: Select Font for %s
af: Kies font vir %s

en: GTK+ Interface Font
af: GTK+-koppelvlakfont

en: GTK+ Text Shortcut Theme
af: GTK+-tekskortpadtema

en: Disable Typing Notification Text
af: Deaktiveer tikkennisgewingsteks

en: GTK+ Theme Control Settings
af: Instellings vir GTK+-temabeheer

en: Colors
af: Kleure

en: Fonts
af: Fonte

en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Gtkrc File Tools
af: Gtkrc-lêernutsgoed

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
af: Skryf instellings na %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
af: Lees gtkrc-lêers weer

en: Pidgin GTK+ Theme Control
af: Pidgin GTK+-temabeheer

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
af: Verskaf toegang tot algemeen gebruikte gtkrc-instellings.

en: Raw
af: Rou

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
af: Laat u rou toevoer na teksgebaseerde protokols stuur.

en: You can upgrade to %s %s today.
af: U kan vandag opgradeer na %s %s.

en: New Version Available
af: Nuwe weergawe beskikbaar

en: Download Now
af: Laai nou af

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
af: Vrystellingskennisgewings

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
af: Kontroleer af en toe vir nuwe weergawes.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
af: Kontroleer van tyd tot tyd vir nuwe weergawes en laat weet die gebruiker met die veranderinge.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
af: Stuur-knoppie

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
af: Knoppie om gesprekvenster te stuur.

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
af: Voeg 'n Stuur-knoppie by die intikarea van die gesprekvenster. Bedoel vir wanneer daar geen fisiese sleutelbord is nie.

en: Duplicate Correction
af: Duplikaatverbetering

en: The specified word already exists in the correction list.
af: Die gespesifiseerde woord bestaan reeds in die verbeteringlys.

en: Text Replacements
af: Teksvervangings

en: You type
af: U tik

en: You send
af: U stuur

en: Whole words only
af: Net heelwoorde

en: Case sensitive
af: Kassensitief

en: Add a new text replacement
af: Voeg 'n nuwe teksvervanging by

en: You _type:
af: U _tik:

en: You _send:
af: U _stuur:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
af: Identies wat _kas betref (deaktiveer vir outomatiese hantering van hoofletters)

en: Only replace _whole words
af: Vervang net _heelwoorde

en: General Text Replacement Options
af: Algemene opsies vir teksvervanging

en: Enable replacement of last word on send
af: Aktiveer vervanging van laaste woord tydens stuur

en: Text replacement
af: Teksvervanging

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
af: Vervang teks in uitgaande boodskappe volgens gebruikergespesifiseerde reëls.

en: Just logged in
af: Pas aangemeld

en: Just logged out
af: Pas afgemeld

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
af: Ikoon vir kontak/
    Ikoon vir onbekende persoon

en: Icon for Chat
af: Ikoon vir geselsie

en: Ignored
af: Geïgnoreer

en: Founder
af: Stigter

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
af: Operateur

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
af: Halwe operateur

en: Voice
af: Stem

en: Error dialog
af: Foutdialoog

en: Information dialog
af: Inligtingsdialoog

en: Mail dialog
af: Posdialoog

en: Question dialog
af: Vraagdialoog

en: Warning dialog
af: Waarskuwingsdieloog

en: What kind of dialog is this?
af: Watter tipe dialoogvenster is dié?

en: Status Icons
af: Statusikone

en: Chatroom Emblems
af: Geselsiekamer-embleme

en: Dialog Icons
af: Dialoogikone

en: Contact
af: Kontak

en: Edit Icon Theme
af: Wysig ikoontema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
af: Pidgin se temaredigeerder

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
af: Pidgin se temaredigeerder.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
af: Vriendelint

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
af: 'n Weergawe van die vriendelys wat horisontaal rol.

en: Display Timestamps Every
af: Wys tydstempels elke

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
af: Tydstempel

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
af: Wys iChat-tydstempels

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
af: Wys iChat-tydstempels elke N minute.

en: Timestamp Format Options
af: Tydstempelformateeropsies

en: _Force timestamp format:
af: _Forseer tydstempelformaat:

en: Use system default
af: Gebruik die stelselverstek

en: 12 hour time format
af: 12-uurformaat

en: 24 hour time format
af: 24-uurformaat

en: Show dates in...
af: Wys datums in...

en: Co_nversations:
af: _Gesprekke:

en: For delayed messages
af: Vir vertraagde boodskappe

en: For delayed messages and in chats
af: Vir vertraagde boodskappe en in geselsies

en: _Message Logs:
af: _Boodskapstaaflêers:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
af: Boodskaptydstempelformate

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
af: Pasgemaakte formate vir boodskaptydstempels.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
af: Hierdie inprop stel die gebruiker in staat om die formaat van tydstempels in gesprekke in staaflêers aan te pas.

en: Opacity:
af: Ondeursigtigheid:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
af: Kitsboodskap-gesprekvensters

en: _IM window transparency
af: _Kitsboodskap-gesprekvenster-deursigtigheid

en: _Show slider bar in IM window
af: _Wys skuifstaaf in kitsboodskapvenster

en: Remove IM window transparency on focus
af: Verwyder kitsboodskapvenster se deursigtigheid terwyl gefokus

en: Always on top
af: Altyd bo-op

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
af: Vriendelysvenster

en: _Buddy List window transparency
af: _Vriendelysvenster se deursigtigheid

en: Remove Buddy List window transparency on focus
af: Verwyder vriendelysvenster se deursigtigheid tydens fokus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
af: Deursigtigheid

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
af: Veranderbare deursigtigheid vir die vriendelys en gesprekke.

en: _Plugin
af: _Inprop

en: P_lugin
af: I_nprop

en: D_evice
af: T_oestel

en: Silence threshold:
af: Stiltedrumpel:

en: Input and Output Settings
af: Toevoer- en afvoerinstellings

en: Microphone Test
af: Mikrofoontoets

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
af: Stem-/video-opstelling

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
af: Stel die mikrofoon en webkamera op.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
af: Instellings vir mikrofoon en webkamera vir stem-/video-oproepe.

note: Autostart
en: Startup
af: Begin

en: _Start %s on Windows startup
af: _Begin %s met Windows-begin

en: Allow multiple instances
af: Laat veelvuldige instansies toe

en: _Dockable Buddy List
af: _Dokbare vriendelys

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
af: _Hou vriendelysvenster bo:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
af: Net indien gedok

en: Windows Pidgin Options
af: Windows Pidgin-opsies

en: Options specific to Pidgin for Windows.
af: Opsies spesifiek aan Pidgin vir Windows.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
af: Verskaf opsies spesifiek vir Pidgin op Windows, soos vriendelysdokking.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
af: <font color='#777777'>Afgemeld.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
af: XMPP-konsole

en: Account:
af: Rekening:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
af: <font color='#777777'>Nie aan XMPP gekoppel nie</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
af: Stuur en ontvang rou XMPP-stanzas.

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
af: Hierdie inprop is nuttig om XMPP-bedieners of -kliënte te ontfout.

en: The installer is already running.
af: Die installeerder loop reeds.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
af: Pidgin loop reeds êrens.  Verlaat Pidgin eers en probeer dan weer.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
af: Volgende >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
af: $(^Name) word vrygestel onderhewig aan die GNU General Public License (GPL). Die lisensie word hier slegs vir kennisname verskaf. $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
af: Pidgin-kitsboodskapkliënt (benodigd)

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
af: GTK+-looptydomgewing (nodig indien nie geïnstalleer nie)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
af: Kortpaaie

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
af: Werkskerm

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
af: Begin-kieslys

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
af: Vertalings

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
af: Kern-Pidgin-lêers en DLL'e

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
af: Kortpaaie om Pidgin mee te begin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
af: Skep 'n kortpad na Pidgin op die werkskerm

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
af: Skep 'n Begin-kieslysinskrywing vir Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
af: Multi-platform-gereedskap vir programkoppelvlakke, gebruik deur Pidgin

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
af: Ontfoutsimbole (vir omvalverslae)

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
af: Besoek die WinPidgin-webblad

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
af: Kan nie die tans geïnstalleerde weergawe van Pidgin verwyder nie. Die nuwe weergawe sal geïnstalleer word sonder om die huidige een te verwyder.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
af: URI-hanteerders

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
af: Speltoets-ondersteuning

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
af: Fout met installasie van die speltoetser ($R3).$\rAs dit weer nie werk nie, probeer met die hand te installeer. Instruksies is hier beskikbaar: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
af: Ondersteuning vir speltoeter.  (Internetverbinding benodigd vir installasie)

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
af: Fout met installasie van ontfoutsimbole ($R2).$\rAs dit weer nie werk nie, probeer die vanlyn-installasielêer ('offline installer') by http://pidgin.im/download/windows/

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
af: Fout met die aflaai van die GTK+looptydomgewing ($R2).$\rDit word benodig vir Pidgin om te werk; as dit weer nie werk nie, probeer die vanlyn-installasielêer ('offline installer') by http://pidgin.im/download/windows/

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
af: Kon nie register-inskrywings vir Piding kry tydens verwydering nie.$\rDit is waarskynlik dat 'n ander gebruiker hierdie program geïnstalleer het.

en: You do not have permission to uninstall this application.
af: U het nie toestemming om hierdie toepassing te verwyder nie.
