Pidgin - en to ar_SA translation catalogue (51 entries)

en: Error
ar_SA: خطأ

en: Modify Account
ar_SA: تعديل الحساب

en: New Account
ar_SA: حساب جديد

en: Username:
ar_SA: إسم المستخدم:

en: Password:
ar_SA: كلمة المرور:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
ar_SA: إلغاء

note: Save button Save
en: Save
ar_SA: حفظ

en: Delete Account
ar_SA: حذف حساب

note: Delete button
en: Delete
ar_SA: حذف

en: Accounts
ar_SA: الحسابات

note: Add button
en: Add
ar_SA: إضافة

note: Modify button
en: Modify
ar_SA: تعديل

en: You must select an account.
ar_SA: يجب عليك تحديد حساب.

en: Username
ar_SA: إسم المستخدم

en: Invite message (optional)
ar_SA: رسالة دعوة (إختياري)

en: Add in group
ar_SA: أضف في مجموعة

en: Account
ar_SA: حساب

en: Chats
ar_SA: دردشات

en: Name
ar_SA: الإسم

en: Group
ar_SA: مجموعة

en: Add Group
ar_SA: إضافة مجموعة

en: Enter the name of the group
ar_SA: أدخل إسم المجموعة

en: Edit Settings
ar_SA: تعديل الإعدادات

en: Send File
ar_SA: إرسال ملف

en: Rename
ar_SA: إعادة التسمية

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
ar_SA: اكّد الحذف

en: Remove
ar_SA: حذف

en: New...
ar_SA: جديد...

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ar_SA: خيارات

en: Show
ar_SA: إظهار

en: Empty groups
ar_SA: مجموعات فارغة

en: By Status
ar_SA: حسب الحالة

note: Close button
en: Close
ar_SA: إغلاق

en: Send To
ar_SA: إرسال إلى

en: Invite...
ar_SA: دعوة...

en: Unable to open file.
ar_SA: غير قادر على فتح الملف.

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
ar_SA: مسح

en: Filename
ar_SA: إسم الملف

en: Size
ar_SA: الحجم

en: Speed
ar_SA: السرعة

en: Stop
ar_SA: إيقاف

note: Number of actions
en: Accept
ar_SA: قبول

en: Reject
ar_SA: رفض

en: You have rejected the call.
ar_SA: لقد رفضت المكالمة.

en: Continue
ar_SA: تابع

en: Invite
ar_SA: دعوة

note: Account:
en: Account:
ar_SA: الحساب:

en: Send a message
ar_SA: أرسل رسالة

en: Never
ar_SA: أبدًا

en: Save File...
ar_SA: حفظ ملف...

en: Open File...
ar_SA: إفتح ملف...
