Pidgin - en to bg translation catalogue (1147 entries)

en: Error
bg: Грешка

en: Account was not modified
bg: Акаунтът не беше променен

en: Account was not added
bg: Акаунтът не беше добавен

en: Username of an account must be non-empty.
bg: Потребителското име за акаунта не трябва да е празно.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
bg: Протоколът на акаунта не може да бъде променян, докато той е свързан със сървъра.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
bg: Потребителското има на акаунта не може да бъде променяно, докато той е свързан със сървъра.

en: New mail notifications
bg: Известяване за нова е-поща

en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

en: (You probably forgot to 'make install'.)
bg: (Сигурно сте забравили да изпълните командата „make install“.)

en: Modify Account
bg: Промяна на акаунт

en: New Account
bg: Нов акаунт

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Alias:
bg: Псевдоним:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
bg: Създаване на този акаунт на сървъра

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
bg: Отказ

note: Save button Save
en: Save
bg: Запазване

en: Are you sure you want to delete %s?
bg: Наистина ли искате да изтриете %s?

en: Delete Account
bg: Изтриване на акаунта

note: Delete button
en: Delete
bg: Изтриване

en: Accounts
bg: Акаунти

en: You can enable/disable accounts from the following list.
bg: Можете да включвате/изключвате акаунтите от следния списък.

note: Add button
en: Add
bg: Добавяне

note: Modify button
en: Modify
bg: Промяна

en: Add buddy to your list?
bg: Да се добави ли потребителят в списъка ви?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
bg: %s%s%s%s иска да добави %s в своя списък от приятели%s%s

en: Authorize
bg: Разрешаване

en: Deny
bg: Отказ

en: Online: %d
    Total: %d
bg: На линия: %d
    Общо: %d

en: Account: %s (%s)
bg: Акаунт: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
bg: 
    Последно на линия: преди%s

en: Default
bg: По подразбиране

en: You must provide a username for the buddy.
bg: Трябва да посочите потребителско име за приятеля.

en: You must provide a group.
bg: Трябва да посочите група.

en: You must select an account.
bg: Трябва да изберете акаунт.

en: The selected account is not online.
bg: Избраният акаунт не е на линия.

en: Error adding buddy
bg: Грешка при добавянето на приятел

en: Username
bg: Потребителско име

en: Alias (optional)
bg: Псевдоним (незадължително)

en: Invite message (optional)
bg: Съобщение за покана (незадължително)

en: Add in group
bg: Добавяне в групата

en: Account
bg: Акаунт

en: Add Buddy
bg: Добавяне на приятел

en: Please enter buddy information.
bg: Въведете информация за приятеля.

en: Chats
bg: Разговори

en: Name
bg: Име

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Group
bg: Група

en: Auto-join
bg: Авт. присъединяване

en: Add Chat
bg: Добавяне на разговор

en: You can edit more information from the context menu later.
bg: По-късно ще можете да редактирате информацията от контекстното меню.

en: Error adding group
bg: Грешка при добавянето на група

en: You must give a name for the group to add.
bg: Трябва да въведете име на групата, която искате да добавите.

en: Add Group
bg: Добавяне на група

en: Enter the name of the group
bg: Въведете име за групата

en: Edit Chat
bg: Редактиране на разговора

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Settings
bg: Редактиране на настройките

en: Information
bg: Информация

en: Retrieving...
bg: Получаване…

en: Get Info
bg: Показване на данните

en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Remove
bg: Премахване

note: Buddy List
en: Buddy List
bg: Списък с приятели

en: Nickname
bg: Псевдоним

note: Idle stuff
en: Idle
bg: Бездействам

en: New...
bg: Нов...

en: Saved...
bg: Запазен...

en: Plugins
bg: Модули

en: Block
bg: Блокиране

en: Unblock
bg: От-блокиране

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
bg: Да

en: New Instant Message
bg: Ново съобщение

en: Join a Chat
bg: Включване в разговор

note: Create the "Options" frame.
en: Options
bg: Настройки

en: Alphabetically
bg: По азбучен ред

en: Chat
bg: Разговор

en: Hostname
bg: Хост

en: Info
bg: Данни

note: Close button
en: Close
bg: Затваряне

en: No such command.
bg: Няма такава команда.

en: Your command failed for an unknown reason.
bg: Бяхте изключен по неизвестни причини.

en: No such command (in this context).
bg: Такава команда не съществува (в този контекст).

en: Unable to open file.
bg: Неуспех при отварянето на файл

en: Debug Window
bg: Прозорец за грешки

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
bg: Изчистване

en: Pause
bg: Пауза

note: Create the window.
en: File Transfers
bg: Пренос на файлове

en: Progress
bg: Прогрес

en: Filename
bg: Име на файл

en: Size
bg: Размер

en: Remaining
bg: Остава

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
bg: Състояние

en: Waiting for transfer to begin
bg: Изчакване пренасянето да започне

en: Cancelled
bg: Отказан

en: Failed
bg: Прекъснал

en: Finished
bg: Готово

en: No logs were found
bg: Няма намерени дневници

en: Total log size:
bg: Общ размер на дневника:

en: Conversations in %s
bg: Разговори в %s

en: Conversations with %s
bg: Разговори с %s

en: System Log
bg: Дневник на системата

en: New Mail
bg: Ново писмо

en: Info for %s
bg: Данни за %s

en: Buddy Information
bg: Данни за потребителя

en: IM
bg: Съобщение

en: Invite
bg: Покана

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
bg: Настройки

en: Please enter a buddy to pounce.
bg: Въведете име на потребител

en: New Buddy Pounce
bg: Нов потребител

en: Edit Buddy Pounce
bg: Редакция

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
bg: Кога

note: Account:
en: Account:
bg: Акаунт:

note: Create the "Action" frame.
en: Action
bg: Действие

en: %s has started typing to you (%s)
bg: %s започна да ви пише (%s)

en: %s has signed on (%s)
bg: %s влезе в (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
bg: %s излезе от състояние „Бездействам“ (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
bg: %s излезе от състояние „Няма ме“ (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
bg: %s спря да ви пише (%s)

en: %s has signed off (%s)
bg: %s излезе (%s)

en: %s has become idle (%s)
bg: %s премина в състояние „Бездействам“ (%s)

en: %s has gone away. (%s)
bg: %s премина в състояние „Няма ме“. (%s)

en: Never
bg: Никога

en: Conversations
bg: Разговори

en: Logging
bg: Записване в дневник

en: Save File...
bg: Запазване на файл...

en: Open File...
bg: Отваряне на файл...

note: Create the window.
en: Room List
bg: Списък със стаи

en: Buddy logs in
bg: Потребителят влезе

en: Buddy logs out
bg: Потребителят излезе

en: Message received
bg: Съобщението е получено

en: Message received begins conversation
bg: Съобщението е получени, започване на разговор

en: Message sent
bg: Съобщението е изпратено

en: Person enters chat
bg: Личност, която влиза в разговора

en: Person leaves chat
bg: Личност, която напуска разговора

en: You talk in chat
bg: Говорите в чата

en: Others talk in chat
bg: Други говорят в чата

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Command
bg: Команда

en: Sound Method
bg: Звуков метод

note: Sound options
en: Sound Options
bg: Настройки на звуците

en: Always
bg: Винаги

note: Sound events
en: Sound Events
bg: Звукови събития

en: Event
bg: Събитие

en: Test
bg: Тест

en: Reset
bg: Изчистване

en: Choose...
bg: Избор...

en: Saved Statuses
bg: Запазени състояния

en: Title
bg: Длъжност

en: Type
bg: Вид

en: Message
bg: Съобщение

en: Status:
bg: Състояние:

en: Sounds
bg: Звуци

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
bg: Показване на на скорошно записани разговори в нов разговор.

en: Online
bg: Включен

en: Offline
bg: Изключен

en: accounts
bg: акаунти

en: Password is required to sign on.
bg: Изисква се парола за да ползвате услугата.

en: Enter password for %s (%s)
bg: Въвеждане на парола за %s (%s)

en: Enter Password
bg: Въведете парола

en: Save password
bg: Запазване на парола

en: Missing protocol plugin for %s
bg: Няма модул за протокол за %s

en: Connection Error
bg: Грешка при свързването

en: New passwords do not match.
bg: Новите пароли не съвпадат.

en: Fill out all fields completely.
bg: Попълване на всички полета.

en: Original password
bg: Настояща парола

en: New password
bg: Нова парола

en: New password (again)
bg: Нова парола (отново)

en: Change password for %s
bg: Смяна на паролата за %s

en: Please enter your current password and your new password.
bg: Въведете настоящата и новата си парола.

en: Change user information for %s
bg: Промяна на данните за потребител %s

en: Set User Info
bg: Въвеждане на данни за потребител

en: Unknown
bg: Непознат

en: Buddies
bg: Познати

en: buddy list
bg: списък с приятели

en: Registration Error
bg: Грешка при регистрацията

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unable to send message: The message is too large.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено: Твърде е голямо.

en: Unable to send message to %s.
bg: Неуспех при изпращането на съобщение до %s.

en: The message is too large.
bg: Съобщението е твърде голямо.

en: Unable to send message.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено.

en: %s entered the room.
bg: %s влезе в стаята.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
bg: %s [<I>%s</I>] влезе в стаята.

en: You are now known as %s
bg: Вече се казвате %s

en: %s is now known as %s
bg: %s сега се казва %s

en: %s left the room.
bg: %s напусна стаята.

en: %s left the room (%s).
bg: %s напусна стаята (%s).

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
bg: Въведете името на потребителя, който желаете да поканите заедно със съобщение за покана.

en: No name
bg: Без име

en: Error reading %s: 
    %s.
bg: Грешка при четенето на%s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
bg: Грешка при писане в %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
bg: Грешка при достъпа до %s: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
bg: Файл с размер 0 байта не може да бъде изпратен.

en: Cannot send a directory.
bg: Папката не може да бъде изпратена.

en: %s wants to send you %s (%s)
bg: %s иска да ви изпрати %s (%s)

en: %s wants to send you a file
bg: %s иска да ви изпрати файл

en: %s is not a valid filename.
bg: %s не е валидно име за файл.

en: File transfer complete
bg: Изпращането на файл завърши

en: File transfer cancelled
bg: Прехвърлянето на файл е прекъснато

en: File transfer to %s failed.
bg: Прехвърлянето на файл до %s беше прекъснато.

en: File transfer from %s failed.
bg: Прехвърлянето на файл от %s е неуспешно.

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Logging of this conversation failed.
bg: Воденето на дневник за този разговор е неуспешно.

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
bg: <font color="red"><b>Файлът не може да бъде прочетен: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
bg: (%s) %s <автоматичен отговор>: %s

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
bg: Необходимата приставка %s не беше намерена. Инсталирайте я и опитайте отново.

en: The required plugin %s was unable to load.
bg: Необходимата приставка %s не може да стартира.

en: _Cancel
bg: _Отказване

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
bg: Тест Cipher

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
bg: Пример за приставката DBus

en: Minutes
bg: Минути

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
bg: Бездействащ

en: _Set
bg: _Задаване

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
bg: IPC тестов клиент

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
bg: IPC тестов сървър

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
bg: Тестова приставка за поддръжка на IPC като сървър.

en: User is offline.
bg: Потребителят е изключен.

en: %s has signed off.
bg: %s излезе.

en: You were disconnected from the server.
bg: Връзката със сървъра беше прекъсната.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
bg: В момента не сте свързани. Няма да получавате съобщения, докато не влезете.

en: Message could not be sent.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено.

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Fire
bg: Огън

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
bg: Директория на дневниците

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
bg: Четец за дневника

en: Mono Plugin Loader
bg: Стартиране на приставка за зареждане на Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
bg: Зареждане на .NET приставките с Mono.

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
bg: Стартиране на приставка за Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
bg: Предоставя поддръжка за зареждане на приставки написани на perl.

en: Disable when away
bg: Спиране при състоянието „Няма ме“

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
bg: Изпробване на сигнали

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
bg: Проверява дали всички сигнали работят правилно.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
bg: Проста приставка

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
bg: Проверява дали повечето неща работят.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
bg: Поддържа SSL през GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
bg: Възможност за SSL през Mozilla NSS.

en: %s is no longer away.
bg: %s вече не е в състояние „Няма ме“.

en: %s has gone away.
bg: %s премина в състояние „Няма ме“.

en: %s has become idle.
bg: %s - състояние „Бездействам“.

en: %s is no longer idle.
bg: %s вече не е в състояние „Бездействам“.

en: %s has signed on.
bg: %s влезе.

en: Notify When
bg: Известяване за

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
bg: Известяване за състоянието на потребител

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
bg: Известява по време на разговор, когато потребителят премине в или излезе от състояние „Няма ме“ или „Бездействам“.

en: Tcl Plugin Loader
bg: Стартиране на приставка за Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
bg: Поддържа възможност за стартиране на приставки за Tcl

en: First name
bg: Първо име

en: Last name
bg: Фамилия

en: Email
bg: Е-поща

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола Bonjour

en: Invalid proxy settings
bg: Невалидни настройки на прокси-сървъра.

en: Save Buddylist...
bg: Запазване на списъка с познати

en: Buddylist saved successfully!
bg: Списъкът с приятели е запазен успешно!

en: Couldn't load buddylist
bg: Списъкът с приятели не може да бъде зареден

en: Load Buddylist...
bg: Зареждане на списъка с приятели...

en: Buddylist loaded successfully!
bg: Списъкът с приятели е зареден успешно!

en: Save buddylist...
bg: Запазване на списъка с приятели...

en: Load buddylist from file...
bg: Зареждане на списък с приятели от файл...

en: City
bg: Град

en: Year of birth
bg: Година на раждане

en: Gender
bg: Пол

en: Male or female
bg: Мъж или жена

en: Male
bg: Мъжки

en: Female
bg: Женски

en: Only online
bg: Само включените

en: Find buddies
bg: Търсене на приятели

en: Please, enter your search criteria below
bg: Въведете критерий за търсене

en: Add to chat...
bg: Добавяне към разговор...

note: Global
en: Available
bg: На разположение

en: Do Not Disturb
bg: Не ме безпокойте

note: Away stuff
en: Away
bg: Няма ме

en: First Name
bg: Малко име

en: Unable to display the search results.
bg: Резултатите от търсенето не могат да бъдат показани.

en: Gadu-Gadu Public Directory
bg: Публична директория на Gadu-Gadu

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: No matching users found
bg: Няма съвпадащи потребители

en: There are no users matching your search criteria.
bg: Няма потребители, които да отговарят на вашите изисквания.

en: Connected
bg: Свързване

en: Connection failed
bg: Неуспешен опит за връзка

en: Add to chat
bg: Добавяне за разговор

en: Chat _name:
bg: Име:

note: connect to the server
en: Connecting
bg: Свързване

en: Chat error
bg: Грешка при разговора

en: This chat name is already in use
bg: Това име вече се използва от някой друг

en: Find buddies...
bg: Намиране на приятели...

en: Save buddylist to file...
bg: Запазване на списъка с приятели във файл...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
bg: Потребител на Gadu-Gadu

en: Unknown command: %s
bg: Непозната команда: %s

en: current topic is: %s
bg: темата в момента е: %s

en: No topic is set
bg: Няма зададена тема

en: File Transfer Failed
bg: Преноса на файла е неуспешен

en: Error displaying MOTD
bg: Грешка при извеждането на съобщението за деня

en: No MOTD available
bg: Няма съобщение за деня

en: There is no MOTD associated with this connection.
bg: Няма съобщение за деня, свързано с тази връзка.

en: MOTD for %s
bg: Съобщение за деня за %s

en: View MOTD
bg: Показване съобщението за деня

en: _Channel:
bg: _Канал:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: SSL support unavailable
bg: Няма поддръжка на SSL

en: Unable to connect
bg: Неуспешно свързване

en: Users
bg: Потребители

en: Topic
bg: Тема

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
bg: Модул за протокола IRC

note: set up account ID as user:server
en: Server
bg: Сървър

note: port to connect to
en: Port
bg: Порт

en: Encodings
bg: Кодова таблица

en: Real name
bg: Истинско име

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
bg: Използване на SSL

en: Bad mode
bg: Лош режим

en: You are banned from %s.
bg: Забранено е да влизате в %s.

en: Banned
bg: Забранено

en: Cannot ban %s: banlist is full
bg: Неуспех при налагането на забрана на %s: списъкът със събрани е пълен

en:  <i>(ircop)</i>
bg:  <i>(irc оператор)</i>

en:  <i>(identified)</i>
bg:  <i>(идентифициран)</i>

en: Nick
bg: Потребителско име

en: Currently on
bg: В момента е в

en: Online since
bg: Включен от

en: %s has changed the topic to: %s
bg: %s промени заглавието на: %s

en: The topic for %s is: %s
bg: Заглавието за %s е: %s

en: Unknown message '%s'
bg: Непознато съобщение „%s“

en: Unknown message
bg: Непознато съобщение

en: Users on %s: %s
bg: Потребители в %s: %s

en: Time Response
bg: Време на отговор

en: The IRC server's local time is:
bg: Локалното време в IRC сървъра е:

en: No such channel
bg: Няма такъв канал

note: does this happen?
en: no such channel
bg: няма такъв канал

en: User is not logged in
bg: Потребителят не е влязъл

en: No such nick or channel
bg: Няма такъв потребител или канал

en: Could not send
bg: Невъзможност за изпращане

en: Joining %s requires an invitation.
bg: Влизането в %s изисква покана.

en: Invitation only
bg: Само с покани

en: You have been kicked by %s: (%s)
bg: %s ви изрита: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
bg: Изритан от %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
bg: режим (%s %s) от %s

en: Invalid nickname
bg: Прякорът не правилен

en: Cannot change nick
bg: Потребителското име не може да бъде променено

en: Could not change nick
bg: Потребителското име не може да бъде променено

en: You have parted the channel%s%s
bg: Вие напуснахте канал%s%s

en: Error: invalid PONG from server
bg: Грешка:

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
bg: Отговори на PING - Закъснение %lu секунди

en: Cannot join channel
bg: Не можете да влезете в канала

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
bg: Прякорът или каналът временно са недостъпни.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
bg: nick &lt;нов псевдоним&gt;: Смяна на псевдонима.

en: Reply time from %s: %lu seconds
bg: Времето за отговор от %s: %lu секунди

en: Disconnected.
bg: Изключен.

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
bg: Сървърът изисква парола в чист текст през некодирана връзка

en: Server does not use any supported authentication method
bg: Сървърът не използва никой поддържан метод за идентификация

en: Plaintext Authentication
bg: Парола в чист текст

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Family Name
bg: Фамилия

en: Given Name
bg: Бащино име

en: Street Address
bg: Пощенски адрес

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
bg: Разширен адрес

en: Region
bg: Област

en: Postal Code
bg: Пощенски код

en: Country
bg: Държава

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
bg: Телефон

en: Organization Name
bg: Организация

en: Organization Unit
bg: Отдел

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Role
bg: Описание на длъжността

en: Birthday
bg: Рожденна дата

en: Description
bg: Описание

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
bg: Данните по-долу можете да попълните само ако и колкото желаете.

en: Priority
bg: Приоритет

en: Resource
bg: Име на ресурса

en: Middle Name
bg: Второ име

en: Address
bg: Адрес

en: P.O. Box
bg: Пощенска кутия

en: Photo
bg: Снимка

en: Logo
bg: Лого

en: Cancel Presence Notification
bg: Отмяна на известията за присъствие

en: Un-hide From
bg: Не скривай от

en: Temporarily Hide From
bg: Временно не показвай на

en: (Re-)Request authorization
bg: (Повторно) искане на записване

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
bg: Отписване

en: Initiate _Chat
bg: Покана за раз_говор

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Email Address
bg: Е-поща

note: "Search"
en: Search
bg: Търсене

en: Invalid Directory
bg: Невалидна директория

en: Search Directory
bg: Директория за търсене

en: _Room:
bg: _Стая:

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: %s is not a valid room name
bg: %s не е валидно име на стая

en: Invalid Room Name
bg: Невалидно име на стая

en: %s is not a valid server name
bg: %s е невалидно име на сървър

en: Invalid Server Name
bg: Невалидно име на сървър

en: Configuration error
bg: Грешка в настройките

en: Unable to configure
bg: Невъзможност за настройка

en: Room Configuration Error
bg: Грешка в настройките на стаята

en: This room is not capable of being configured
bg: Тази стая не може да бъде настройвана

en: Registration error
bg: Грешка при регистрацията

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
bg: Смяната на потребителско име не се поддържа от не-MUC стаи

en: Error retrieving room list
bg: Грешка при изтегляне на списъка със стаи

en: Invalid Server
bg: Невалиден сървър

en: Enter a Conference Server
bg: Задаване на сървър за конференции

en: Find Rooms
bg: Търсене за стаи

en: Registration of %s@%s successful
bg: Успешна регистрация на %s@%s

en: Registration Successful
bg: Регистрацията успешна

en: Registration Failed
bg: Неуспешна регистрация

en: State
bg: Състояние

en: Phone
bg: Телефон

en: Date
bg: Дата

en: Already Registered
bg: Вече сте регистриран

en: Password
bg: Парола

en: Please fill out the information below to register your new account.
bg: Попълнете формуляра, за да регистрирате нов абонамент.

en: Register
bg: Регистрация

en: Initializing Stream
bg: Инициализиране на поток

en: Authenticating
bg: Идентификация

en: Re-initializing Stream
bg: Повторно инициализиране на поток

en: Not Authorized
bg: Не е разрешено

en: Mood
bg: Настроение

en: Both
bg: Всички

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: None
bg: Няма

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Password Changed
bg: Паролата е сменена

en: Your password has been changed.
bg: Вашата парола беше сменена.

en: Error changing password
bg: Грешка при смяна на паролата

en: Password (again)
bg: Парола (отново)

en: Please enter your new password
bg: Въведете новата парола

en: Set User Info...
bg: Задаване данни на потребител...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
bg: Смяна на паролата...

note: }
en: Search for Users...
bg: Търсене за потребители...

en: Bad Request
bg: Лоша заявка

en: Conflict
bg: Конфликт

en: Feature Not Implemented
bg: Функцията все още не е реализирана

en: Forbidden
bg: Забранен

en: Gone
bg: Заминал

en: Internal Server Error
bg: Вътрешна грешка в сървъра

en: Item Not Found
bg: Записът не е намерен

en: Not Acceptable
bg: Не е приемлив

en: Not Allowed
bg: Не е позволен

en: Payment Required
bg: Изисква се заплащане

en: Recipient Unavailable
bg: Получателя не е наличен

en: Registration Required
bg: Изисква се регистрация

en: Remote Server Not Found
bg: Отдалечения сървър не е намерен

en: Server Overloaded
bg: Сървърът е претоварен

en: Service Unavailable
bg: Услугата не е налична

en: Subscription Required
bg: Изисква се абониране

en: Unexpected Request
bg: Неочаквана заявка

en: Authorization Aborted
bg: Записването за състояние е отказано

en: Incorrect encoding in authorization
bg: Неправилно кодиране при оторизирането

en: Invalid authzid
bg: Невалидна идентификация

en: Temporary Authentication Failure
bg: Временна грешка при идентификацията

en: Authentication Failure
bg: Грешка при идентификацията

en: Bad Format
bg: Лош формат

en: Resource Conflict
bg: Конфликт между ресурсите

en: Connection Timeout
bg: Прекъсване на връзката

en: Host Unknown
bg: Неизвестен хост

en: Improper Addressing
bg: Неправилно адресиране

en: Invalid ID
bg: Невалиден ID

en: Invalid XML
bg: Невалиден XML

en: Policy Violation
bg: Нарушение на условията

en: Restricted XML
bg: Ограничен XML

en: See Other Host
bg: Преглед на друг хост

en: System Shutdown
bg: Спиране на системата

en: Unsupported Encoding
bg: Кодовата таблица не се поддържа

en: Unsupported Version
bg: Тази версия не е поддържана

en: Stream Error
bg: Грешка в потока

en: Unable to ban user %s
bg: Неуспех при забраната на потребителя %s

en: Unable to kick user %s
bg: Неуспех при изритването на потребителя %s

en: Extended Away
bg: Продължително състояние „Няма ме“

en: Connect port
bg: Порт

note: Account options
en: Connect server
bg: Сървър

en: Message from %s
bg: Съобщение от %s

en: %s has set the topic to: %s
bg: %s смени заглавието на: %s

en: The topic is: %s
bg: Заглавието е: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
bg: Съобщението не можа да достигне до %s: %s

en: XML Parse error
bg: Грешка при обработката на XML

en: Error joining chat %s
bg: Грешка при присъединяването към чат %s

en: Error in chat %s
bg: Грешка в чат %s

en: Create New Room
bg: Създаване на нова стая

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
bg: Създавате нова стая. Желаете ли да я настроите или ще използвате стандартните настройки?

en: _Configure Room
bg: _Настройване на стая

en: _Accept Defaults
bg: Прием_ане на стандартните настройки

en: File Send Failed
bg: Неуспешно изпращане на файл

en: Angry
bg: Гневен

en: Anxious
bg: Загрижен

en: Ashamed
bg: Засрамен

en: Bored
bg: Отегчен

en: Excited
bg: Развълнуван

en: Happy
bg: Щастлив

en: Invincible
bg: Неуязвим

en: Jealous
bg: Ревнив

en: Sad
bg: Тъжен

en: Sleepy
bg: Сънлив

en: Unable to read from network
bg: Грешка при четене през мрежата

en: Conference not found
bg: Конференцията не е намерена

en: Conference does not exist
bg: Конференцията не съществува

en: A folder with that name already exists
bg: Вече съществува папка с това име

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Password has expired
bg: Паролата изтече

en: User not found
bg: Потребителят не е намерен

en: Account has been disabled
bg: Акаунтът е деактивиран

en: Cannot add yourself
bg: Не можете да се добавите

en: An error occurred while updating the directory
bg: Получи се грешка при обновяването на папката

en: The user has blocked you
bg: Този потребител ви блокира

en: The user is either offline or you are blocked
bg: Потребителят е или в режим "изключен" или Ви е блокирал

en: Unknown error: 0x%X
bg: Непозната грешка: 0x%X

en: Unable to invite user (%s).
bg: Неуспех при поканата на потребителя (%s).

en: Telephone Number
bg: Телефонен номер

en: Location
bg: Местонахождение

en: Department
bg: Отдел

en: User ID
bg: Потребителски ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
bg: Пълно име

en: Authenticating...
bg: Идентификация...

en: Waiting for response...
bg: Изчакване за отговор...

en: Invitation to Conversation
bg: Покана за разговор

en: Busy
bg: Зает

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола Novell GroupWise Messenger

en: Server address
bg: Сървър

en: Server port
bg: Порт

en: Starting Services
bg: Стартиране на услугите

en: Conference Closed
bg: Конференцията е прекъсната

en: Unable to send message to %s:
bg: Съобщението до %s не може да бъде изпратено:

en: Place Closed
bg: Мястото е затворено

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Speakers
bg: Говорители

en: Video Camera
bg: Видео камера

en: File Transfer
bg: Пренос на файлове

en: New Conference
bg: Нова конференция

en: Create
bg: Създаване

en: Available Conferences
bg: Налични конференции

en: Create New Conference...
bg: Създаване на нова конференция...

en: Invite user to a conference
bg: Канене на потребител в конференция

en: Invite to Conference
bg: Канене в конференция

en: Invite to Conference...
bg: Канене в конференция...

en: Topic:
bg: Тема:

en: User Name
bg: Потребителско име

en: Select User
bg: Избор на потребител

en: Possible Matches
bg: Възможни съвпадения

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: No matches
bg: Няма съвпадения

en: No Matches
bg: Няма съвпадения

en: Search for a user
bg: Търсене за потребител

en: User Search
bg: Търсене за потребители

en: User Search...
bg: Търсене на потребители...

en: IM With Password
bg: Парола

en: Set IM Password
bg: Парола

en: Cannot fetch the public key
bg: Грешка при получаване на публичния ключ

en: Show Public Key
bg: Показване на публичния ключ

en: User Information
bg: Данни за потребителя

en: Cannot get user information
bg: Грешка при получаване данните на потребителя

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
bg: Отваряне...

en: _Import...
bg: _Внасяне...

en: Select correct user
bg: Избор на правилен потребител

en: Detached
bg: Откачен

en: Wake Me Up
bg: Събуди ме

en: Hyper Active
bg: Хипер активен

en: Robot
bg: Робот

en: In Love
bg: Влюбен

en: User Modes
bg: Режими на потребителя

en: Preferred Contact
bg: Предпочитан контакт

en: Preferred Language
bg: Предпочитан език

en: Device
bg: Устройство

en: Timezone
bg: Времева зона

en: Geolocation
bg: Геолокация

en: IM with Password
bg: Парола

en: Get Public Key...
bg: Получаване на публичен ключ...

en: Kill User
bg: Убиване на потребител

en: _Passphrase:
bg: _Парола:

en: Channel %s does not exist in the network
bg: В тази мрежа не съществува канал с име %s

en: Channel Information
bg: Данни за канала

en: Cannot get channel information
bg: Грешка при получаване подробностите за канала

en: <b>Channel Name:</b> %s
bg: <b>Име на канала:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
bg: <br><b>Брой потребители:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
bg: <br><b>Основател на канала:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
bg: <br><b>Тема на разговор:</b><br> %s

en: Channel Passphrase
bg: Парола за канала

en: Add / Remove
bg: Добавяне / премахване

en: Group Name
bg: Име на група

en: Passphrase
bg: Парола

en: User Limit
bg: Ограничение на потребителите

en: Invite List
bg: Списък с поканени

en: Ban List
bg: Списък на забранените

en: Add Private Group
bg: Добавяне на частна група

en: Set User Limit
bg: Промяна на ограничението на потребителите

en: Join Private Group
bg: Включване в частна група

en: Cannot join private group
bg: Грешка при влизане в частна стая

en: Cannot call command
bg: Грешка при изпълнение на команда

en: Unknown command
bg: Неизвестна команда

en: Secure File Transfer
bg: Сигурен пренос на файлове

en: Error during file transfer
bg: Грешка при преноса на файл

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Cannot send file
bg: Неуспех при изпращането на файл

en: Killed by %s (%s)
bg: Убит от %s (%s)

en: Personal Information
bg: Лични данни

en: Birth Day
bg: Дата на раждане

en: Job Role
bg: Длъжност

en: Organization
bg: Организация

en: Unit
bg: Единица

en: Homepage
bg: Интернет страница

en: Note
bg: Бележка

en: Join Chat
bg: Включване в разговор

en: Real Name
bg: Истинско име

en: Public Key Fingerprint
bg: Отпечатък на публичния ключ

en: _More...
bg: _Още...

en: Detach From Server
bg: Отделяне от сървъра

en: Cannot detach
bg: Неуспех при отделянето

en: Cannot set topic
bg: Темата не може да бъде сменена

en: Failed to change nickname
bg: Грешка при промяна на псевдонима

en: Roomlist
bg: Списък на стаите

en: Cannot get room list
bg: Грешка при получаване списъка със стаите

en: No public key was received
bg: Не бяха получени публични ключове

en: Server Information
bg: Данни за сървъра

en: Cannot get server information
bg: Грешка при получаване данните на сървъра

en: Server Statistics
bg: Статистика за сървъра

en: Cannot get server statistics
bg: Грешка при получаване статистиките на сървъра

en: Network Statistics
bg: Статистика на мрежата

en: Ping failed
bg: Неуспешен ping

en: Could not kill user
bg: Потребителят не може да бъде убит

en: Resuming session
bg: Продължаване на сесия

en: Verifying server public key
bg: Проверка на публичния ключ на сървъра

en: Passphrase required
bg: Необходима е парола

en: Verify Public Key
bg: Проверка на публичния ключ

en: _View...
bg: _Изглед...

en: Unsupported public key type
bg: Неподдържан тип публичен ключ

en: Disconnected by server
bg: Изключен от сървъра

en: Key Exchange failed
bg: Обмяната на ключове е неуспешна

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Out of memory
bg: Няма достатъчно памет

en: Your Current Mood
bg: Текущото ви настроение

en: Normal
bg: Нормално

en: Your Current Status
bg: Вашето текущо състояние

en: Online Services
bg: Интернет услуги

en: Message of the Day
bg: Съобщение на деня

en: No Message of the Day available
bg: Няма съобщение на деня

en: Topic too long
bg: Темата е твърде дълга

en: You must specify a nick
bg: Трябва да зададете псевдоним

en: channel %s not found
bg: каналът %s не беше намерен

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола SILC

en: Network
bg: Мрежа

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
bg: Истинско име: 	%s

en: User Name: 	%s
bg: Потребителско име: 	%s

en: Host Name: 	%s
bg: Хост: 	%s

en: Organization: 	%s
bg: Организация: 	%s

en: Country: 	%s
bg: Държава: 	%s

en: Algorithm: 	%s
bg: Алгоритъм: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
bg: Отпечатък на публичния ключ:
    %s

en: Public Key Information
bg: Данни за публичен ключ

en: Paging
bg: Страниране

en: Video Conferencing
bg: Видео конферентна връзка

en: Computer
bg: Компютър

en: Mobile Phone
bg: Мобилен телефон

en: Terminal
bg: Терминал

en: Use UDP
bg: Използване на UDP

en: Use proxy
bg: Използване на сървър-посредник

en: Proxy
bg: Сървър-посредник

en: User is offline
bg: Потребителят е изключен

en: <br>At %s since %s
bg: <br>На %s от %s

en: Anyone
bg: Някой

en: _Class:
bg: _Клас:

en: _Instance:
bg: _Намерение:

en: _Recipient:
bg: _Получател:

en: Encoding
bg: Кодова таблица

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
bg: Прием_ане

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
bg: В момента не съм тук

en: %s is now known as %s.
bg: %s сега се казва %s.

en: Accept chat invitation?
bg: Да се приеме ли поканата за разговор?

en: Invisible
bg: Невидим

en: %s became idle
bg: %s премина в състояние „Бездействам“

en: %s became unidle
bg: %s премина в състояние „Активен“

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

en: Unknown.
bg: Непознат.

en: %d day | %d days
bg[0]: %d ден
bg[1]: %d дни

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: Error writing to %s: %s
bg: Грешка при писане в %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
bg: Невъзможност за връзка с %s: %s

en: Error Reading %s
bg: Грешка при четенето на %s

en: Internet Messenger
bg: Бързи съобщения

note: Build the login options frame.
en: Login Options
bg: Настройки за влизане

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

note: Build the user options frame.
en: User Options
bg: Настройки за потребител

en: Use Global Proxy Settings
bg: Използване на общите настройки

en: No Proxy
bg: Без сървър-посредник

en: Use Environmental Settings
bg: Използване на настройките от средата

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
bg: Ако погледнете достатъчно близо

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
bg: можете да видите пеперудите да се съчетават

en: Proxy _type:
bg: _Вид сървър-посредник:

en: _Host:
bg: _Адрес:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: Pa_ssword:
bg: Па_рола:

en: Add Account
bg: Добавяне на акаунт

en: _Basic
bg: _Основни

en: Enabled
bg: Активиран

en: Protocol
bg: Протокол

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
bg: Въведете подходящите данни за разговора, в който искате да се включите.

en: _Block
bg: _Блокиране

en: Get _Info
bg: _Данни

en: I_M
bg: _Съобщение

en: View _Log
bg: Преглед на _дневник

en: _Alias...
bg: _Псевдоним...

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Delete Group
bg: _Изтриване на група

en: _Rename
bg: _Преименуване

note: join button
en: _Join
bg: _Включване

en: Auto-Join
bg: Автоматично включване

en: _Collapse
bg: _Разгръщане

en: _Expand
bg: Разширяван_е

en: /Tools/Mute Sounds
bg: /Инструменти/Изключване на звуците

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
bg: Не сте включени с абонамент, който може да прибавя потребител.

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
bg: /_Познати

en: /Buddies/New Instant _Message...
bg: /Познати/Ново _съобщение...

en: /Buddies/Join a _Chat...
bg: /Познати/Включване в _разговор...

en: /Buddies/Get User _Info...
bg: /Познати/_Данни за потребител...

en: /Buddies/View User _Log...
bg: /Познати/Преглед на _дневника...

en: /Buddies/_Sort Buddies
bg: /Познати/Под_реждане на познатите

en: /Buddies/_Add Buddy...
bg: /Познати/_Добавяне на потребител...

en: /Buddies/Add C_hat...
bg: /Познати/Добавяне на разго_вор...

en: /Buddies/Add _Group...
bg: /Познати/Добавяне на _група...

en: /Buddies/_Quit
bg: /Познати/_Спиране на програмата

note: Accounts menu
en: /_Accounts
bg: /_Акаунти

note: Tools
en: /_Tools
bg: /_Инструменти

en: /Tools/Plu_gins
bg: /Инструменти/П_риставки

en: /Tools/Pr_eferences
bg: /Инструменти/На_стройки

en: /Tools/Pr_ivacy
bg: /Инструменти/_Уединение

en: /Tools/_File Transfers
bg: /Инструменти/Пренос на _файлове

en: /Tools/R_oom List
bg: /Инструменти/Списък на стаите

en: /Tools/System _Log
bg: /Инструменти/Дневника на системата

en: /Tools/Mute _Sounds
bg: /Инструменти/Изключване на _звуците

note: Help
en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /Help/Online _Help
bg: /Помощ/Ръководство

en: /Help/_Debug Window
bg: /Помощ/Прозорец за _грешки

en: /Help/_About
bg: /Помощ/_Относно програмата

en: /Buddies/New Instant Message...
bg: /Познати/Ново съобщение...

en: /Buddies/Join a Chat...
bg: /Познати/Включване в _разговор...

en: /Buddies/Get User Info...
bg: /Познати/Получаване на информация за потребител...

en: /Buddies/Add Buddy...
bg: /Познати/Добавяне на познат...

en: /Buddies/Add Chat...
bg: /Познати/Добавяне на разговор...

en: /Buddies/Add Group...
bg: /Познати/Добавяне на група...

en: /Tools/Privacy
bg: /Инструменти/Уединение

en: /Tools/Room List
bg: /Инструменти/Списък на стаите

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
bg[0]: %d непрочетено съобщение от %s
bg[1]: %d непрочетени съобщения от %s

en: Manually
bg: Ръчно

en: By status
bg: По състояние

en: %s disconnected
bg: %s изключени

en: /Accounts
bg: /Акаунти

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
bg: В този момент не сте включени с никакви протоколи, които позволяват разговори.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
bg: Въведете име и подходящи данни за разговора, който искате да добавите във вашия списък.

en: _Group:
bg: _Група:

en: Please enter the name of the group to be added.
bg: Въведете име на групата, която искате да добавите.

en: Enable Account
bg: Активиране на акаунт

en: _Edit Account
bg: _Редактиране на акаунт

en: No actions available
bg: Няма възможни действия

en: _Disable
bg: _Деактивиране

en: /Tools
bg: /Инструменти

en: /Buddies/Sort Buddies
bg: /Познати/Подреждане на познатите

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
bg: Не сте включени с абонамент, който може да прибавя потребител.

en: Invite Buddy Into Chat Room
bg: Покана към потребител в стая за разговори

en: _Buddy:
bg: _Приятел:

en: _Message:
bg: _Съобщение

en: <h1>Conversation with %s</h1>
bg: <h1>Разговор с %s</h1>

en: Save Conversation
bg: Запазване на разговора

en: Un-Ignore
bg: Махане на игнорирането

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Get Away Message
bg: Съобщение за състоянието „Няма ме“

en: Unable to save icon file to disk.
bg: Файлът с иконата не може да бъде записан на диска.

en: Save Icon
bg: Запазване на икона

en: Animate
bg: Стимулиране

en: Hide Icon
bg: Скриване на икона

en: Save Icon As...
bg: Запазване на икона като...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
bg: /_Разговор

en: /Conversation/New Instant _Message...
bg: /Разговор/Ново _съобщение...

en: /Conversation/_Find...
bg: /Разговор/_Търсене...

en: /Conversation/View _Log
bg: /Разговор/Преглед на _история

en: /Conversation/_Save As...
bg: /Разговор/_Запазване като...

en: /Conversation/Se_nd File...
bg: /Разговор/Изпращане _на файл...

en: /Conversation/_Get Info
bg: /Разговор/Получаване на _данни

en: /Conversation/In_vite...
bg: /Разговор/Покана...

en: /Conversation/Al_ias...
bg: /Разговори/Псевдон_им...

en: /Conversation/_Block...
bg: /Разговор/_Блокиране...

en: /Conversation/_Add...
bg: /Разговор/Доб_авяне...

en: /Conversation/_Remove...
bg: /Разговор/Изтрива_не...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
bg: /Разговор/Вмъкване на връ_зка...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
bg: /Разговор/Вмъкване на изображение...

en: /Conversation/_Close
bg: /Разговор/Затвар_яне

note: Options
en: /_Options
bg: /_Настройки

en: /Options/Enable _Logging
bg: /Настройки/_История на съобщенията

en: /Options/Enable _Sounds
bg: /Настройки/Включване на _звуците

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
bg: /Настройки/Лента с инс_трументи за форматиране

en: /Options/Show Ti_mestamps
bg: /Настройки/Показване на времевите маркери

en: /Conversation/View Log
bg: /Разговори/Преглед на историята

en: /Conversation/Send File...
bg: /Разговори/Изпращане на файл...

en: /Conversation/Get Info
bg: /Разговори/Показване на данни

en: /Conversation/Invite...
bg: /Разговори/Покана...

en: /Conversation/Alias...
bg: /Разговори/Псевдоним...

en: /Conversation/Block...
bg: /Разговори/Блокиране...

en: /Conversation/Add...
bg: /Разговори/Добавяне...

en: /Conversation/Remove...
bg: /Разговори/Изтриване...

en: /Conversation/Insert Link...
bg: /Разговори/Вмъкване на връзка...

en: /Conversation/Insert Image...
bg: /Разговори/Вмъкване на изображение...

en: /Options/Enable Logging
bg: /Настройки/История на съобщенията

en: /Options/Enable Sounds
bg: /Настройки/Включване на звуците

en: /Options/Show Formatting Toolbars
bg: /Настройки/Показване на лентите с инструменти за форматиране

en: /Options/Show Timestamps
bg: /Настройки/Показване на времеви маркери

en: User is typing...
bg: Потребителят пише...

en: _Send
bg: _Изпращане

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
bg: В стаята има 0 потребители

en: %d person in room | %d people in room
bg[0]: %d човек в стаята
bg[1]: %d човека в стаята

en: Typing
bg: Пише

en: Unread Messages
bg: Непрочетени съобщения

en: Confirm close
bg: Потвърждение за затварянето

en: Close conversation
bg: Затваряне на разговор

en: Last created window
bg: Последен създаден прозорец

en: New window
bg: Нов прозорец

en: By group
bg: По групи

en: By account
bg: По абонаменти

en: Find
bg: Търсене

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: Invert
bg: Обръщане

en: Filter
bg: Филтър

en: Right click for more options.
bg: За повече настройки натиснете десния бутон на мишката.

en: lead developer
bg: Главен разработчик

en: win32 port
bg: порт за win32

en: maintainer
bg: Поддръжка

en: support
bg: поддръжка

en: original author
bg: оригинален автор

en: Bulgarian
bg: български

en: Bengali
bg: бенгали

en: Bosnian
bg: босненски

en: Catalan
bg: каталонски

en: Czech
bg: чешки

en: Danish
bg: датски

en: German
bg: немски

en: Greek
bg: гръцки

en: Australian English
bg: австралийски английски

en: British English
bg: британски английски

en: Canadian English
bg: канадски английски

en: Spanish
bg: испански

en: Finnish
bg: финландски

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hindi
bg: хинди

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Italian
bg: италиански

en: Japanese
bg: японски

en: Georgian
bg: грузински

en: Korean
bg: корейски

en: Kurdish
bg: кюрдски

en: Lithuanian
bg: литовски

en: Macedonian
bg: македонски

en: Dutch, Flemish
bg: холандски, фламандски

en: Polish
bg: полски

en: Portuguese
bg: португалски

en: Portuguese-Brazil
bg: португалски - Бразилия

en: Romanian
bg: румънски

en: Russian
bg: руски

en: Slovak
bg: словашки

en: Slovenian
bg: словенски

en: Serbian
bg: сръбски

en: Swedish
bg: шведски

en: Tamil
bg: тамил

en: Telugu
bg: телугу

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: Simplified Chinese
bg: опростен китайски

en: Traditional Chinese
bg: класически китайски

en: Amharic
bg: етиопски

en: French
bg: френски

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
bg: Екип на Gnome Vi

en: Current Developers
bg: Текущи разработчици

en: Crazy Patch Writers
bg: Луди писачи на кръпки

en: Retired Developers
bg: Оттеглили се разработчици

en: Current Translators
bg: Настоящи преводачи

en: Past Translators
bg: Минали преводачи

en: _Name
bg: _Име

en: _Account
bg: _Акаунт

en: Get User Info
bg: Показване на данни за потребител

en: View User Log
bg: Дневник на потребителя

en: Alias Contact
bg: Псевдоним на контакт

en: Enter an alias for this contact.
bg: Въвеждане заглавие за този контакт.

en: Enter an alias for %s.
bg: Въвеждане на име за %s.

en: Alias Buddy
bg: Псевдоним за познат

en: Alias Chat
bg: Заглавие за разговор

en: Enter an alias for this chat.
bg: Въвеждане заглавие за този разговор.

en: Remove Contact
bg: Изтриване на контакт

en: _Remove Contact
bg: П_ремахване на контакт

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете групата %s и всички потребители в нея от своя лист с приятели. Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Group
bg: Изтриване на група

en: _Remove Group
bg: П_ремахване на група

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете %s от списъка си с познати. Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Buddy
bg: Изтриване на потребител

en: _Remove Buddy
bg: Изт_риване на познат

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете разговор %s от списъка си с познати.Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Chat
bg: Изтриване на разговор

en: _Remove Chat
bg: _Премахване на разговор

en: <b>Receiving As:</b>
bg: <b>Получаване като:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
bg: <b>Получаване от:</b>

en: <b>Sending To:</b>
bg: <b>Изпращане до:</b>

en: <b>Sending As:</b>
bg: <b>Изпращане като:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
bg: Нямате програма, зададена да отваря този тип файлове.

en: An error occurred while opening the file.
bg: Получи се грешка при отварянето на файла.

en: Error launching %s: %s
bg: Грешка при стартиране на %s: %s

en: Error running %s
bg: Грешка при четенето на %s

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Local File:
bg: Локален файл:

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Time Elapsed:
bg: Изминало време:

en: Time Remaining:
bg: Оставащо време:

en: C_lear finished transfers
bg: _Изчистване на приключилите трансфери

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
bg: _Подробности за трансфера

en: Paste as Plain _Text
bg: Поставяне като обикновен _текст

en: Hyperlink color
bg: Цвят на хипер-връзките

en: Color to draw hyperlinks.
bg: Цвят за оцветяване на хипер-връзките.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
bg: <span weight='bold' size='larger'>Грешка при запазване на изображението</span>
    
    %s

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: _Save Image...
bg: _Запазване на изображение...

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Select Text Color
bg: Избор за цвят на текста

en: Select Background Color
bg: Избор за цвят на фона

en: _Description
bg: _Описание

en: Insert Link
bg: Вмъкване на връзка

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: Failed to store image: %s
bg: Неуспешно запазване на изображение: %s

en: Insert Image
bg: Добавяне на изображение

en: Smile!
bg: Усмивка!

en: This theme has no available smileys.
bg: В тази тема няма налични картинки за усмивки.

en: Bold
bg: Получерен

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертаване

en: _Pause
bg: _Пауза

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
bg[0]: %s има %d ново съобщение.
bg[1]: %s има %d нови съобщения.

en: Unable to open URL
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: Open All Messages
bg: Отваряне на всички съобщения

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Имате поща!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
bg: Следните приставки ще бъдат деактивирани.

en: Multiple plugins will be unloaded.
bg: Ще бъдат изтеглени множество приставки.

en: Unload Plugins
bg: Деактивиране на приставки

en: Configure Pl_ugin
bg: Настройване на приставката

en: <b>Plugin Details</b>
bg: <b>Настройки на приставката</b>

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: _Account:
bg: _Акаунт:

en: _Buddy name:
bg: _Име на потребителя:

en: Si_gns on
bg: Влизане

en: Signs o_ff
bg: Излизане

en: Goes a_way
bg: Потребителят премина в състояние "Няма ме"

en: Starts _typing
bg: Събеседникът _започна да пише

en: Stops t_yping
bg: Събеседникът _престана да пише

en: Sends a _message
bg: Събеседникът изпраща _съобщение

en: Ope_n an IM window
bg: Отваря_не на прозорец за съобщение

en: _Pop up a notification
bg: _Изскачащо известяване

en: Send a _message
bg: Изпращане на _съобщение

en: E_xecute a command
bg: Из_пълнение на команда

en: P_lay a sound
bg: Изпълнение на звук

en: Brows_e...
bg: П_реглед...

en: Br_owse...
bg: П_реглед...

en: Pre_view
bg: Пред_варителен преглед

note: System Tray
en: System Tray Icon
bg: Икона в системната лента

en: When away
bg: При състояние "Няма ме"

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
bg: Показване на съобщенията и разговорите в табове

en: Show close b_utton on tabs
bg: Показване бутони за затваряне на табове

en: _Placement:
bg: _Място:

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: N_ew conversations:
bg: Нови разговори:

en: Enable buddy ic_on animation
bg: Разрешаване анимация в иконите

en: _Notify buddies that you are typing to them
bg: _Известяване на събеседниците, че им пишете

en: IP Address
bg: IP адрес

en: Public _IP:
bg: Публичен _IP:

en: Ports
bg: Портове

en: GNOME Default
bg: Стандартните настройки на GNOME

en: Manual
bg: Ръчно

en: Browser Selection
bg: Избор на браузър

en: _Browser:
bg: _Браузър:

en: _Open link in:
bg: _Отваряне на връзката в:

en: Browser default
bg: Стандартен браузър

en: Existing window
bg: Съществуващ прозорец

en: New tab
bg: Нов таб

en: _Manual:
    (%s for URL)
bg: _Ръчно:
    (%s за URL)

en: Proxy Server
bg: Сървър-посредник

en: No proxy
bg: Без сървър-посредник

en: Log _format:
bg: _Форматиране на дневника:

en: Log all c_hats
bg: Записване на всички _разговори

en: Sound Selection
bg: Избор на звуци

en: Quietest
bg: Най-тихо

en: Quieter
bg: По-тихо

en: Quiet
bg: Тихо

en: Loud
bg: Шумно

en: Louder
bg: По-шумно

en: Loudest
bg: Най-шумно

en: _Method:
bg: _Начин:

en: Console beep
bg: Конзолен сигнал

en: No sounds
bg: Без звуци

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
bg: Звук c_ommand:
    (%s за име на файл)

en: Play
bg: Игра

en: _Auto-reply:
bg: _Автоматичен отговор:

en: Browser
bg: Браузър

en: Allow all users to contact me
bg: Разрешавам на всички потребители да се свързват с мен

en: Allow only the users on my buddy list
bg: Разрешавам само на потребителите в списъка ми с познати

en: Allow only the users below
bg: Разрешавам само на посочените потребители

en: Block all users
bg: Забрана за всички потребители

en: Block only the users below
bg: Блокиране само на посочените потребители

en: Privacy
bg: Уединeние

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
bg: Промяната на настройките за състояние „Уединение“ се прилагат веднага.

en: Permit User
bg: Разрешение за потребител

en: Type a user you permit to contact you.
bg: Напишете името на потребителя, на когото позволявате да се свързва с вас.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
bg: Напишете името на потребителя, който бихте искали да може да се свързва с вас.

en: _Permit
bg: _Разрешение

en: Allow %s to contact you?
bg: Да се разреши ли на %s да се свързва с вас?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
bg: Сигурни ли сте се, че искате да позволите на %s да се свързва с вас?

en: Block User
bg: Блокиране потребител

en: Type a user to block.
bg: Въвеждане име на потребител, на когото да бъде забранен достъпа.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
bg: Напишете името на потребителя, на когото искате да забраните достъпа.

en: Block %s?
bg: Да бъде ли блокиран %s?

en: Are you sure you want to block %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да забраните достъпа на %s?

en: Apply
bg: Прилагане

en: That file already exists
bg: Такъв файл вече съществува

en: Would you like to overwrite it?
bg: Искате ли да запишете новия на негово място?

en: _Add
bg: Доб_авяне

note: list button
en: _Get List
bg: _Получаване на списък

note: add button
en: _Add Chat
bg: Доб_авяне на разговор

note: Use button
en: _Use
bg: _Използване

en: Different
bg: Различен

en: _Title:
bg: Заглавие:

en: _Status:
bg: _Състояние:

en: Status for %s
bg: Състояние за %s

en: Failed to load image
bg: Неуспех при зареждането на изображението

en: Cannot send folder %s.
bg: Неуспех при изпращането на папката %s.

en: You have dragged an image
bg: Изтеглихте изображение

en: Set as buddy icon
bg: Задаване като икона на познат

en: Send image file
bg: Изпращане на изображение

en: Insert in message
bg: Вмъкване в съобщение

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
bg: Неуспех при изпращането на стартер

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
bg: <b>Файл:</b> %s
    <b>Размер на файла:</b> %s
    <b>Размер на изображението:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
bg: Икона на познат

en: _Copy Link Location
bg: _Копиране адреса на връзката

en: _Copy Email Address
bg: _Копиране на адреса на ел. поща

en: _Alias
bg: _Задаване на псевдонима

en: Close _tabs
bg: Затваряне на _подпрозорците

en: _Get Info
bg: _Показване на данни

en: _Invite
bg: _Покана

en: _Open Mail
bg: Отваряне на ел. писмо

en: Buddy is idle
bg: Потребителят е в състояние „Бездействам“

en: Buddy is away
bg: Потребителят е в състояние „Няма ме“

en: Buddy is "extended" away
bg: Потребителят е в състояние „Няма ме“

en: Buddy is offline
bg: Потребителят е в състояние "Изключен"

en: Point values to use when...
bg: Задаване на стойности за използване при...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
bg: Приоритети на контактите

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
bg: Възможност за контролиране на стойностите, свързани с различните състояния на потребителите.

en: Select Color for %s
bg: Избор за цвят за %s

en: General
bg: Основен

en: Number of conversations per window
bg: Брой на разговорите в един прозорец

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
bg: Настройване движенията на мишката

en: Middle mouse button
bg: Среден бутон на мишката

en: Right mouse button
bg: Десен бутон на мишката

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
bg: Движения на мишката

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
bg: Възможност за движения на мишката

en: Instant Messaging
bg: Бързи съобщения

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
bg: Избиране на личност от следващия адресни или добавяне на нова личност.

en: Group:
bg: Група:

note: "New Person" button
en: New Person
bg: Нов потребител

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
bg: Избор на приятел

note: Add the expander
en: User _details
bg: _Данните на потребителя

en: Unable to send email
bg: Писмото не може да бъде изпратено

en: Add to Address Book
bg: Добавяне към адресника

en: Send Email
bg: Изпращане на е-поща

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
bg: Настройки на интеграцията с Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
bg: Избиране на всички акаунти, към които акаунтите ще бъдат добавени автоматично.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
bg: Интеграция с Evolution

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
bg: Предоставя интеграция с Evolution.

en: Please enter the person's information below.
bg: Въведете по-долу данните на потребител.

en: Account type:
bg: Вид акаунт:

note: Optional Information section
en: Optional information:
bg: Допълнителна информация:

en: First name:
bg: Първо име:

en: Last name:
bg: Фамилия:

en: Email:
bg: Е-поща:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
bg: Тестване на GTK сигнали

en: History
bg: История

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
bg: Смаляване при „Няма ме“

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
bg: Списъка с познати и разговорите при преминаване в състояние „Не съм там“

en: Mail Checker
bg: Проверка за е-поща

en: Checks for new local mail.
bg: Проверка за нова локална е-поща.

en: _IM windows
bg: _IM прозорци

en: C_hat windows
bg: Прозорци за разговор

en: Music messaging session confirmed.
bg: Сесията за музикалните съобщение е потвърдена.

en: Music Messaging
bg: Музикални съобщения

en: Error Running Editor
bg: Грешка при стартирането на редактор

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
bg: Настройване на музикалните съобщения

en: _Apply
bg: _Прилагане

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
bg: Известяване за

en: _Focused windows
bg: _Фокусирани прозорци

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
bg: Начини за известяване

en: Prepend _string into window title:
bg: Предварително зададен _низ в заглавната лента на прозореца:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
bg: Показване б_роя на новите съобщения в заглавната лента на прозореца.

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
bg: Премахване на известяванията

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
bg: Прекратяване, когато прозорецът _стане активен

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
bg: Премахване при _натискане с мишката върху прозореца

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
bg: Премахване при _писане в прозореца

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
bg: Премахване, когато _съобщението бъде изпратено

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
bg: Премахване при та_б - превключване на разговора

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
bg: Известяване за съобщение

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
bg: Възможност за различни начини за известяване за непрочетени съобщения.

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
bg: Примерна приставка, която прави нещо - виж описанието.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
bg: Това е много готина приставка, която прави много неща:
    - Казва кой е написал програмата при влизане
    - Обръща всички входящи текстове
    - Изпраща съобщения на потребители от вашият лист веднага щом се появят.

en: Hyperlink Color
bg: Цвят на връзките

en: Select Color
bg: Избор на цвят

en: Select Interface Font
bg: Избор на шрифт за интерфейса

en: Select Font for %s
bg: Избор на шрифт за %s

en: GTK+ Interface Font
bg: Настройки на интерфейса GTK+

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
bg: Записване на настройките в %s%sgtkrc-2.0

en: Raw
bg: Суров

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
bg: Позволяване изпращането на необработени данни до текстово-базирани протоколи.

en: New Version Available
bg: Има нова версия на Pidgin

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
bg: Известяване за нови версии

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
bg: Периодична проверка за нови версии на програмата.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
bg: Периодична проверка за нови версии и известяване потребителя в дневника за промените.

en: Text Replacements
bg: Замяна на текстове

en: You type
bg: Пишете

en: You send
bg: Изпращате

en: Whole words only
bg: Само цели думи

en: Case sensitive
bg: Големината на буквите е от значение

en: Add a new text replacement
bg: Добавяне на нов текстов заместител

en: You _type:
bg: _Пишете:

en: You _send:
bg: _Изпращате:

en: Text replacement
bg: Замяна на текст

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
bg: Заменя текст в изходящите съобщения, според дефинирани от потребителя правила.

en: Voice
bg: Глас

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
bg: Отбелязване на познати

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
bg: Хоризонтален списък с приятели с възможност за прелистване.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
bg: Времеви индикатор

en: Co_nversations:
bg: Разговори:

en: For delayed messages
bg: За закъснели съобщения

en: _Message Logs:
bg: _Дневници

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
bg: IM прозорци за разговор

en: _IM window transparency
bg: Прозрачност на _IM прозорците

en: _Show slider bar in IM window
bg: _Показване на хоризонтална лента за прелистване в IM-прозорци

en: Always on top
bg: Винаги отгоре

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
bg: Прозорец със списък на познатите

en: _Buddy List window transparency
bg: _Прозрачност на прозореца със списъка на познатите

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
bg: Прозрачност

note: Autostart
en: Startup
bg: Зареждане при стартиране

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
bg: Pidgin Клиент за Бързи Съобщения (изисква се)

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
bg: Файлове на ядрото на Pidgin и библиотеки

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
bg: Мултиплатфорен кит за графичен изглед, използван от Pidgin

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
bg: Деисталатоа не може да намери записи в регистъра за Pidgin.$\rВероятно е бил инсталиран от друг потребител.

en: You do not have permission to uninstall this application.
bg: Нямате права да деинсталирате тази програма.
