Pidgin - en to bs translation catalogue (1131 entries)

en: Error
bs: Greška

en: New mail notifications
bs: Obavještenje o novom mail-u

en: Remember password
bs: Zapamti lozinku

en: Modify Account
bs: Modificiraj account

en: Protocol:
bs: Protokol:

en: Password:
bs: Lozinka:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
bs: Odustani

note: Save button Save
en: Save
bs: Spasi

en: Are you sure you want to delete %s?
bs: Jeste li sigurni da hocete da obrišete %s?

note: Delete button
en: Delete
bs: Obriši

en: Accounts
bs: Accounti

note: Add button
en: Add
bs: Dodaj

en: Add buddy to your list?
bs: Dodajte prijatelja Vašoj listi?

en: Authorize
bs: Autorizuj

en: Deny
bs: Odbij

en: Username
bs: Korisnicko ime

en: Add Buddy
bs: Dodaj prijatelja

en: Name
bs: Ime

en: Add Chat
bs: Dodaj chat

en: Add Group
bs: Dodaj grupu

en: Information
bs: Informacije

en: Get Info
bs: Uzmi info

en: Send File
bs: Pošalji datoteku

en: Blocked
bs: Blokirano

en: Remove
bs: Odstrani

note: Buddy List
en: Buddy List
bs: Lista prijatelja

en: Nickname
bs: Nadimak

note: Idle stuff
en: Idle
bs: Neaktivan

en: New...
bs: Novo…

en: Plugins
bs: Plugin-i

en: Block
bs: Blokiraj

en: New Instant Message
bs: Nova instant poruka (IM)

en: Join a Chat
bs: Pridruži se chatu

note: Close button
en: Close
bs: Zatvori

en: No such command.
bs: Nema takve komande.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
bs: Sintaksna greška:  Ukucali ste pogrešan broj argumenata u toj komandi.

en: Your command failed for an unknown reason.
bs: Vaša komanda nije uspjela iz nepoznatih razloga.

en: That command doesn't work on this protocol.
bs: Ta komanda ne radi u ovom protokolu.

en: No such command (in this context).
bs: Ne postoji takva komanda (u ovom kontekstu).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
bs: Koristi "/help &lt;command&gt;" za pomoc specificnoj komandi.
    Sljedece komande su dostupne u ovom kontekstu:

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
bs: say &lt;message&gt;: Pošalji poruku normalno, kao da ne koristite komandu.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
bs: me &lt;akcija&gt;: Šalje akciju u IRC stilu prijatelju ili na chat.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
bs: debug &lt;option&gt;: Šalje razlicite debug-informacije trenutnoj konverzaciji.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
bs: help &lt;command&gt;: Pomoc pri specificnoj komandi.

en: Unable to open file.
bs: Nije moguce otvoriti datoteku.

en: Debug Window
bs: Debug prozor

en: Pause
bs: Pauza

note: Create the window.
en: File Transfers
bs: Transfer datoteke

en: Progress
bs: Progres

en: Filename
bs: Ime datoteke

en: Size
bs: Velicina

en: Remaining
bs: Ostalo

en: Waiting for transfer to begin
bs: Cekanje na pocetak transfera

en: Cancelled
bs: Otkazano

en: Failed
bs: Neuspio pokušaj

en: Finished
bs: Završeno

en: Conversations with %s
bs: Konverzacija sa %s

en: System Log
bs: Sistemski log

note: Number of actions
en: Accept
bs: Prihvati

en: Info for %s
bs: Informacije o %s

en: Buddy Information
bs: Informacije o prijatelju

en: Invite
bs: Pozovi

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
bs: Postavke

en: Please enter a buddy to pounce.
bs: Unesite alarmiranje za prijatelja.

en: New Buddy Pounce
bs: Novi prijatelj alarm

en: Edit Buddy Pounce
bs: Uredite prijatelj alarm

en: %s has started typing to you (%s)
bs: %s kuca Vama (%s)

en: %s has signed on (%s)
bs: %s se prijavio/la (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
bs: %s je opet aktivan/a (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
bs: %s je opet prisutan/a (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
bs: %s ne kuca više Vama (%s)

en: %s has signed off (%s)
bs: %s se odjavio/la (%s)

en: %s has become idle (%s)
bs: %s je neaktivan/a (%s)

en: %s has gone away. (%s)
bs: %s je otišao/la. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
bs: Nepoznat alarm-dogadaj. Molimo Vas prijavite ovo!

en: Never
bs: Nikad

en: Conversations
bs: Konverzacije

en: Logging
bs: Logiranje

en: Save File...
bs: Spasi datoteku…

en: Open File...
bs: Otvori datoteku…

note: Create the window.
en: Room List
bs: Lista soba

en: Buddy logs in
bs: Prijatelj je ušao

en: Buddy logs out
bs: Prijatelj je izašao

en: Message received
bs: Primljena poruka

en: Message received begins conversation
bs: Primljena poruka pocinje sa konverzacijom

en: Message sent
bs: Poruka poslana

en: Person enters chat
bs: Osoba ulazi na chat

en: Person leaves chat
bs: Osoba napušta chat

en: You talk in chat
bs: Vi pricate na chat-u

en: Others talk in chat
bs: Ostali pricaju na chat-u

en: Automatic
bs: Automatski

en: Command
bs: Komanda

en: Sound Method
bs: Metoda zvuka

note: Sound options
en: Sound Options
bs: Opcije zvuka

note: Sound events
en: Sound Events
bs: Zvucni dogadaji

en: Event
bs: Dogadaj

en: Reset
bs: Ponovno postavljanje

en: Choose...
bs: Odaberi…

en: Title
bs: Titula

en: Message
bs: Poruka

en: Sounds
bs: Zvukovi

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
bs: Prikazuje nedavno logovane konverzacije u novim konverzacijama.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
bs: Kada je otvorena nova konverzacija, ovaj plugin ubacuje zadnju konverzaciju u trenutnu konverzaciju.

en: Enter password for %s (%s)
bs: Upišite lozinku za %s (%s)

en: Missing protocol plugin for %s
bs: Nedostaje protokol plugin za %s

en: Connection Error
bs: Greška pri spajanju

en: New passwords do not match.
bs: Nove lozinke se ne slažu.

en: Fill out all fields completely.
bs: Ispunite potpuno sva polja.

en: Original password
bs: Originalna lozinka

en: New password
bs: Nova lozinka

en: New password (again)
bs: Nova lozinka (ponovo)

en: Change password for %s
bs: Promijeni lozinku za %s

en: Please enter your current password and your new password.
bs: Unesite vašu trenutnu lozinku i vašu novu lozinku.

en: Change user information for %s
bs: Promijeni korisnicke informacije za %s

en: Set User Info
bs: Postavi korisnicke informacije

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Buddies
bs: Prijatelji

en: Registration Error
bs: Greška pri registraciji

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: The message is too large.
bs: Poruka je preduga.

en: Unable to send message.
bs: Nije moguce poslati poruku.

en: Send Message
bs: Pošalji poruku

en: %s entered the room.
bs: %s je u sobi.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
bs: %s [<I>%s</I>] je u sobi.

en: You are now known as %s
bs: Sada se nazivate %s

en: %s is now known as %s
bs: %s se sada naziva %s

en: %s left the room.
bs: %s nije više u sobi.

en: %s left the room (%s).
bs: %s nije u više u sobi (%s).

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
bs: Unesite ime korisnika, kojeg želite pozvati, zajedno sa opcionalnom pozivnom porukom.

en: Error reading %s: 
    %s.
bs: Greška pri citanju %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
bs: Greška pri pisanju %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
bs: Greška pri pristupu %s: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
bs: Nemoguce poslati datoteku sa 0 byte.

en: Cannot send a directory.
bs: Nemoguce poslati direktorij.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
bs: %s nije regularna datoteka. Pidgin odbija prepisivanje preko nje.

en: %s wants to send you %s (%s)
bs: %s hoce da vam pošalje %s (%s)

en: %s wants to send you a file
bs: %s hoce da vam pošalje datoteku

en: Accept file transfer request from %s?
bs: Da li prihvatate transfer datoteke od %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
bs: Datoteka je dostupna za skidanje od:
    Remote host: %s
    Remote port: %d

en: %s is not a valid filename.
bs: %s nije validno ime datoteke.

en: Offering to send %s to %s
bs: Ponuda slanja %s prema %s

en: Transfer of file %s complete
bs: Transfer datoteke %s kompletiran

en: File transfer complete
bs: Transfer datoteke kompletiran

en: File transfer cancelled
bs: Transfer datoteke je otkazan

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
bs: <b><font color="red">Loger nema funkciju citanja</font></b>

en: Plain text
bs: Obicni tekst

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
bs: <font color="red"><b>Nije moguce pronaci put loga!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
bs: <font color="red"><b>Nije moguce procitati datoteku: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
bs: (%s) %s<AUTO-ODGOVOR>: %s

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
bs: Potrebni plugin %s nije pronaden. Molimo Vas, instalirajte ovaj plugin i probajte ponovo.

en: The required plugin %s was unable to load.
bs: Potreni plugin %s nije se mogao preuzeti.

en: _Save
bs: _Spasi

en: _Cancel
bs: _Odustani

en: Minutes
bs: Minute

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
bs: Postavljac slobodan

en: Set Account Idle Time
bs: Postavljanje dužine vremena pri neaktivnom statusu

en: _Set
bs: _Postavi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
bs: IPC test klijent

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
bs: Plugin za testiranje IPC-podrške, kao klijent.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
bs: Plugin za testiranje IPC-podrške, kao klijent. Ovo locira server-plugin i poziva registrovane komande.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
bs: IPC testserver

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
bs: Plugin za testiranje IPC-podrške, kao server

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
bs: Plugin za testiranje IPC-podrške, kao server. Ovo registruje IPC-komande.

en: You were disconnected from the server.
bs: Diskonektovani ste sa servera.

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
bs: Perl plugin loader

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
bs: Pruža podršku za ubacivanje perl plugina.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
bs: Signalni test

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
bs: Testira da li svi signali rade ispravno.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
bs: Jednostavni plugin

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
bs: Testira da li vecina stvari radi.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
bs: Pruža SSL podršku preko GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
bs: Pruža SSL podršku kroz Mozilla NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
bs: Pruža wrapper oko SSL-biblioteka.

en: %s is no longer away.
bs: %s nije više odsutan/a.

en: %s has gone away.
bs: %s je otišao/la.

en: %s has become idle.
bs: %s je neaktivan/a.

en: %s is no longer idle.
bs: %s nije više neaktivan/a.

en: Notify When
bs: Obavjesti kada

en: Buddy Goes _Away
bs: Prijatelj je odsut_an

en: Buddy Goes _Idle
bs: Prijatelj je neakt_ivan

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
bs: Obavještavanje o statusu prijatelja

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
bs: Obavještava, u konverzacionom prozoru, kada vaš prijatelj ode ili nije više odsutan ili neaktivan.

en: Tcl Plugin Loader
bs: Tcl plugin loader

en: Provides support for loading Tcl plugins
bs: Pruža podršku za unos Tcl plugina

en: Invalid proxy settings
bs: Netacne proxy postavke

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
bs: Specificirano ime hosta ili broj porta za Vaš proxy tip je netacno.

en: City
bs: Grad

en: Gender
bs: Spol

en: Male
bs: Muško

en: Female
bs: Žensko

note: Global
en: Available
bs: Dostupan

en: Chatty
bs: Pricljivo

en: Do Not Disturb
bs: Ne smetaj

note: Away stuff
en: Away
bs: Odsutan

en: First Name
bs: Ime

en: Birth Year
bs: Godina rodenja

en: Connection failed
bs: Konekcija neuspjela

note: connect to the server
en: Connecting
bs: Spajanje

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
bs: Gadu-Gadu protokol plugin

en: Unknown command: %s
bs: Nepoznata komanda: %s

en: current topic is: %s
bs: trenutna tema je: %s

en: No topic is set
bs: Tema nije postavljena

en: Error displaying MOTD
bs: Greška pri prikazivanju MOTD

en: No MOTD available
bs: MOTD nije dostupan

en: There is no MOTD associated with this connection.
bs: Nema MOTD asociranog sa ovom konekcijom.

en: MOTD for %s
bs: MOTD za %s

en: View MOTD
bs: Pogledaj MOTD

en: _Channel:
bs: Kanal:

en: _Password:
bs: Lozinka:

en: SSL support unavailable
bs: SSL podrška nedostupna

en: Unable to connect
bs: Nije moguce se spojiti

en: Users
bs: Korisnici

en: Topic
bs: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
bs: IRC protokol plugin

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
bs: Ne toliko loš IRC protokol plugin

en: Encodings
bs: Kodiranje

en: Real name
bs: Pravo ime

en: Bad mode
bs: Loš metod

en: You are banned from %s.
bs: Banovani ste sa %s.

en: Banned
bs: Banovani

en: Cannot ban %s: banlist is full
bs: Nemoguce banovanje %s: banlista je puna

en:  <i>(identified)</i>
bs:  <i>(identificiran)</i>

en: Nick
bs: Nadimak

en: Currently on
bs: Trenutno na

en: Online since
bs: Online od

en: %s has changed the topic to: %s
bs: %s je promjenio/la temu na: %s

en: The topic for %s is: %s
bs: Tema za %s je: %s

en: Unknown message '%s'
bs: Nepoznata poruka '%s'

en: Unknown message
bs: Nepoznata poruka

en: Users on %s: %s
bs: Korisnici na %s: %s

en: Time Response
bs: Vremenski odgovor

en: The IRC server's local time is:
bs: IRC serversko lokalno v rijeme je:

en: No such channel
bs: Nema tog kanala

note: does this happen?
en: no such channel
bs: nema tog kanala

en: User is not logged in
bs: Korisnik nije tu

en: No such nick or channel
bs: Nema tog nadimka ili kanala

en: Could not send
bs: Nije poslano

en: Joining %s requires an invitation.
bs: Za pridruživanje %s je potrebna pozivnica.

en: Invitation only
bs: Samo pozivnica

en: You have been kicked by %s: (%s)
bs: Izbaceni ste od %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
bs: Izbaceni ste od %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
bs: modus (%s %s) od %s

en: Invalid nickname
bs: Pogrešan nadimak

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
bs: Vaše izabrano ime je server odbacio. Vjerovatno sadrži nedozvoljena slova.

en: Cannot change nick
bs: Nemoguce promjeniti nadimak

en: Could not change nick
bs: Nadimak nije promjenjen

en: You have parted the channel%s%s
bs: Bili ste na kanalu%s%s

en: Error: invalid PONG from server
bs: Greška: pogrešan PONG od servera

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
bs: PING odgovor --Lag: %lu sekundi

en: Cannot join channel
bs: Nemoguce pridružiti se kanalu

en: Wallops from %s
bs: Wallops od %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
bs: action &lt;action to perform&gt;:  Obavi akciju.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
bs: odsutnost [message]: Postavi poruku o odsutnosti, ili koristi mogucnost vracanja statusa na prisutan bez poruka.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
bs: deop & lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Odstrani kanal-operator status od nekoga. Morate biti kanal-operator da biste to uradili.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
bs:  devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Odstrani kanal-glasovni status od nekoga, onemogucavajuci ih od pricanja ako je kanal moderiran (+m). Morate biti kanal-operator da biste to uradili.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
bs: invite &lt;nick&gt; [room]:  Pozovite nekoga da vam se pridruži na specificiranom kanalu, ili ili na trenutnom kanalu.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
bs: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Unesite jedan ili više kanala, opcionalno pružajuci kljuc kanala za svaki, ako je potreban.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
bs: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Unesite jedan ili više kanala, opcionalno pružajuci kljuc kanala za svaki po potrebi.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
bs: kick &lt;nick&gt; [poruka]:  Odstrani nekoga sa kanala. Morate biti kanal-operator da biste to uradili.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
bs: list:   Prikaži listu chat-soba na mreži. <i>Upozorenje, neki serveri Vas mogu diskonektovati prilikom ove radnje.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
bs: me &lt;action to perform&gt;:  Obavi akciju.

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
bs: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Postavi kanal ili korisnicki modus.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
bs: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Pošalji privatnu poruku korisniku (u protivnom na kanal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
bs: names[kanal]:  Izlistaj trenutne korisnike na kanalu.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
bs: nick &lt;new nickname&gt;:  Promjenite Vaš nadimak.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
bs: op &lt;nick1&gt; [nadimak2] ...:  Dodijeli status kanal-operatora nekome. Morate biti kanal-operator da biste ovo uradili.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
bs: operwall &lt;message&gt;:  Ako ne znate šta je ovo, onda vjerovatno tone možete ni da koristite.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
bs: part [soba] [poruka]:  Napustite trenutni kanal, ili specificirani kanal, sa opcionalnom porukom.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
bs: ping [nadimak]:  Postavlja pitanje koliko kašnjenja korisnik ima (ili server, ako korisnik nije specificiran).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
bs: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;: Pošalji privatnu poruku korisniku (u protivnom na kanal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
bs: quit [poruka]:  Prekini vezu sa serverom, sa opcionalnom porukom.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
bs: quote [...]:  Pošalji serveru cistu tekstualnu komandu.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
bs: remove &lt;nick&gt; [poruka]:  Odstrani nekoga iz sobe. Morate biti kanal-operator da biste ovo uradili.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
bs: vrijeme:  Prikazuje trenutno lokalno vrijeme IRC servera.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
bs: topic [nova tema]:  Pogledajte ili promjenite temu kanala.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
bs: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Postavi ili ne korisnicki modus.

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
bs: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Dozvoli status glas kanala nekome. Morate biti kanal-operator da biste ovo uradili.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
bs: wallops &lt;message&gt;:  Ako ne znate šta je ovo, onda vjerovatno ne možete to ni da koristite.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
bs: whois [server] &lt;nick&gt;:  Pogledajte informacije o korisniku.

en: Reply time from %s: %lu seconds
bs: Vrijeme odgovora od %s: %lu sekundi

en: CTCP PING reply
bs: CTCP PING odgovor

en: Disconnected.
bs: Diskonektovan.

en: Unknown Error
bs: Nepoznata greška

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
bs: Serveru je potrebna (tekstualna) autentikacija preko nekriptovanog toka

en: Server does not use any supported authentication method
bs: Server ne koristi ni jednu metodu autentikacije

en: Plaintext Authentication
bs: Tekstualna autentikacija

en: Invalid challenge from server
bs: Pogrešan upit od servera

en: Full Name
bs: Puno ime

en: Family Name
bs: Prezime

en: Given Name
bs: Ime

en: Street Address
bs: Adresa

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
bs: Produžena adresa

en: Locality
bs: Mjesto

en: Region
bs: Regija

en: Postal Code
bs: Poštanski broj

en: Country
bs: Država

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
bs: Telefon

en: Organization Name
bs: Ime organizacije

en: Organization Unit
bs: Organizacijska jedinica

en: Job Title
bs: Poslovna titula

en: Role
bs: Uloga

en: Birthday
bs: Rodendan

en: Description
bs: Opis

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
bs: Sve tacke niže su opcionalne. Unesite samo informacije koje hocete.

en: Resource
bs: Izvor

en: Middle Name
bs: Srednje ime

en: Address
bs: Adresa

en: P.O. Box
bs: Poštanski fah

en: Photo
bs: Foto

en: Cancel Presence Notification
bs: Odustani od notifikacije prisustva

en: Un-hide From
bs: Nesakrivanje od

en: Temporarily Hide From
bs: Privremeno sakrivanje od

en: (Re-)Request authorization
bs: Traži (ponovno) autorizaciju

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
bs: Odustanite od pretplate

en: Initiate _Chat
bs: Iniciraj _Chat

en: Last Name
bs: Prezime

en: Email Address
bs: Email adresa

note: "Search"
en: Search
bs: Traži

en: _Room:
bs: Soba:

en: _Handle:
bs: _Kratica:

en: %s is not a valid room name
bs: %s nije validno ime sobe

en: Invalid Room Name
bs: Pogrešno ime sobe

en: %s is not a valid server name
bs: %s nije validno ime servera

en: Invalid Server Name
bs: Pogrešno ime servera

en: %s is not a valid room handle
bs: %s nije validna kratica sobe

en: Invalid Room Handle
bs: Pogrešna kratica sobe

en: Configuration error
bs: Konfiguracijska greška

en: Unable to configure
bs: Nije moguce konfigurisati

en: Room Configuration Error
bs: Konfiguracijska greška sobe

en: This room is not capable of being configured
bs: Ova soba nije u mogucnosti da se konfiguriše

en: Registration error
bs: Greška pri registraciji

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
bs: Mjenjanje nadimka nije podržano u ne-MUC sobama za chat

en: Invalid Server
bs: Pogrešan server

en: Enter a Conference Server
bs: Upišite server za konferenciju

en: Select a conference server to query
bs: Odaberite konferencijski server za upit

en: Find Rooms
bs: Traži sobe

en: Registration of %s@%s successful
bs: Registracija %s@%s uspješna

en: Registration Successful
bs: Registracija uspješna

en: Registration Failed
bs: Registracija neuspjela

en: State
bs: Država

en: Phone
bs: Telefon

en: Date
bs: Datum

en: Already Registered
bs: Vec registrovan/a

en: Password
bs: Lozinka

en: Please fill out the information below to register your new account.
bs: Popunite informacije niže, da registrujete vaš novi account.

en: Register
bs: Registruj se

en: Initializing Stream
bs: Inicijalizirajuci tok

en: Authenticating
bs: Autenticiranje

en: Re-initializing Stream
bs: Ponovno inicijalizirajuci tok

en: Not Authorized
bs: Neautorizovani

en: Mood
bs: Raspoloženje

en: Both
bs: Oboje

en: From (To pending)
bs: Od (Prema toku)

en: From
bs: Od

en: To
bs: Prema

en: None (To pending)
bs: Ništa (prema toku)

en: None
bs: Niko

en: Subscription
bs: Pretplata

en: Password Changed
bs: Lozinka promjenjena

en: Your password has been changed.
bs: Vaša lozinka je promjenjena.

en: Error changing password
bs: Greška prilikom mjenjanja lozinke

en: Password (again)
bs: Lozinka (ponovo)

en: Please enter your new password
bs: Unesite Vašu novu lozinku

en: Set User Info...
bs: Postavi korisnicki info...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
bs: Promjeni lozinku...

en: Bad Request
bs: Loš zahtjev

en: Conflict
bs: Konflikt

en: Feature Not Implemented
bs: Ta osobina nije implementirana

en: Forbidden
bs: Zabranjeno

en: Gone
bs: Otišao/la

en: Internal Server Error
bs: Interna greška na serveru

en: Item Not Found
bs: Unos nije pronaden

en: Not Acceptable
bs: Neprihvatljivo

en: Not Allowed
bs: Nedozvoljeno

en: Payment Required
bs: Potrebno placanje

en: Recipient Unavailable
bs: Primatelj nedostupan

en: Registration Required
bs: Potrebna registracija

en: Remote Server Not Found
bs: Udaljeni server nije pronaden

en: Remote Server Timeout
bs: Timeout udaljenog servera

en: Server Overloaded
bs: Preopterecenje servera

en: Service Unavailable
bs: Servis nedostupan

en: Subscription Required
bs: Potrebna pretplata

en: Unexpected Request
bs: Neocekivan zahtjev

en: Authorization Aborted
bs: Autorizacija prekinuta

en: Incorrect encoding in authorization
bs: Netacno kodiranje u autorizaciji

en: Invalid authzid
bs: Netacan authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
bs: Netacan mehanizam autorizacije

en: Authorization mechanism too weak
bs: Mehanizam autorizacije preslab

en: Temporary Authentication Failure
bs: Privremeni neuspjeh autentikacije

en: Authentication Failure
bs: Neuspjeh autentikacije

en: Bad Format
bs: Loš format

en: Bad Namespace Prefix
bs: Loš prefiks namespace-a

en: Resource Conflict
bs: Konflikt izvora

en: Connection Timeout
bs: Konekcijski timeout

en: Host Gone
bs: Host otišao

en: Host Unknown
bs: Host nepoznat

en: Improper Addressing
bs: Nedolicno adresiranje

en: Invalid ID
bs: Pogrešan ID

en: Invalid Namespace
bs: Pogrešan namespace

en: Invalid XML
bs: Pogrešan XML

en: Non-matching Hosts
bs: Neslagajuci hostovi

en: Policy Violation
bs: Narušavanje politike

en: Remote Connection Failed
bs: Neuspjela udaljena konekcija

en: Resource Constraint
bs: Zabrana izvora

en: Restricted XML
bs: Nedopušteni XML

en: See Other Host
bs: Pogledajte druge hostove

en: System Shutdown
bs: Iskljucenje sistema

en: Undefined Condition
bs: Nedefinisan uslov

en: Unsupported Encoding
bs: Nepodržano kodiranje

en: Unsupported Stanza Type
bs: Nepodržani stanza tip

en: Unsupported Version
bs: Nepodržana verzija

en: XML Not Well Formed
bs: XML nije dobro formiran

en: Stream Error
bs: Greška toka

en: Unable to ban user %s
bs: Nije moguce banovati korisnika %s

en: Unable to kick user %s
bs: Nije moguce izbaciti korisnika %s

en: config:  Configure a chat room.
bs: config:  Konfiguriši sobu za chat.

en: configure:  Configure a chat room.
bs: konfiguriraj:  Konfiguriši sobu za chat.

en: register:  Register with a chat room.
bs: registracija:  Registriraj se sa sobom za chat.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
bs: tema [nova tema]:  Pogledaj ili promjeni temu.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
bs: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Pošalji privatnu poruku drugom korisniku.

en: Extended Away
bs: Produžena odsutnost

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
bs: Dozvoli autentikaciju cistog teksta preko nekriptovanih tokova

note: Account options
en: Connect server
bs: Spoji sa serverom

en: Message from %s
bs: Poruka od %s

en: %s has set the topic to: %s
bs: %s je postavi/la temu na: %s

en: The topic is: %s
bs: Tema je: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
bs: Dostava poruke prema %s nije uspjela: %s

en: XML Parse error
bs: Greška XML prevoda

en: Error joining chat %s
bs: Greška pri ulaženju na chat %s

en: Error in chat %s
bs: Greška na chatu %s

en: Create New Room
bs: Kreiraj novu sobu

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
bs: Kreirate novu sobu. Da li biste željeli da je konfigurišete, ili da prihvatite standardne postavke?

en: Unknown Error in presence
bs: Postojeca nepoznata greška

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
bs: Nije moguce poslati datoteku korisniku %s, korisnik ne podržavanja slanje

en: File Send Failed
bs: Neuspjelo slanje datoteke

en: Angry
bs: Ljut/a

en: Anxious
bs: Nemiran/a

en: Ashamed
bs: Posramljen/a

en: Bored
bs: Dosadno mi je

en: Excited
bs: Uzbuden/a

en: Happy
bs: Sretan/a

en: Invincible
bs: Nedodirljiv/a

en: Jealous
bs: Ljubomoran/a

en: Sad
bs: Tužan/a

en: Sleepy
bs: Pospan/a

en: Required parameters not passed in
bs: Zahtjevani parametri nisu predani

en: Unable to write to network
bs: Nije moguce pisanje na mreži

en: Unable to read from network
bs: Nije moguce citanje sa mreže

en: Error communicating with server
bs: Greška pri komunikaciji sa serverom

en: Conference not found
bs: Konferencija nije pronadena

en: Conference does not exist
bs: Konferencija ne postoji

en: A folder with that name already exists
bs: Direktorij sa tim imenom vec postoji

en: Not supported
bs: Nije podržano

en: Password has expired
bs: Lozinka istekla

en: User not found
bs: Korisnik nije pronaden

en: Account has been disabled
bs: Account je iskljucen

en: The server could not access the directory
bs: Server nije mogao pristupiti direktoriju

en: Your system administrator has disabled this operation
bs: Vaš sistem administrator je onemogucio ovu operaciju

en: The server is unavailable; try again later
bs: Server je nedostupan; pokušajte kasnije opet

en: Cannot add a contact to the same folder twice
bs: Ne možete dodati kontakt u isti direktorij dvaput

en: Cannot add yourself
bs: Ne možete dodati sebe

en: Master archive is misconfigured
bs: Glavna arhiva je loše konfigurisana

en: You cannot add the same person twice to a conversation
bs: Ne možete u konverzaciju dodati istu osobu dvaput

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
bs: Dostigli ste Vaše ogranicenje za broj dozvoljenih kontakata

en: An error occurred while updating the directory
bs: Pojavila se greška pri obnavljanju direktorija

en: Incompatible protocol version
bs: Nekompatibilna verzija protokola

en: The user has blocked you
bs: Korisnik Vas je blokirao

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
bs: Ova verzija ne dopušta više od deset prijavljenih korisnika u isto vrijeme.

en: The user is either offline or you are blocked
bs: Korisnik je ili offline ili ste blokirani

en: Unknown error: 0x%X
bs: Nepoznata greška: 0x%X

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
bs: Nije moguce poslati poruku. Neuspio pokušaj dobivanja detalja o korisniku (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
bs: Nije moguce dodati %s na Vašu listu prijatelja (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
bs: Nije moguce poslati poruku (%s).

en: Unable to invite user (%s).
bs: Nije moguce poslati pozivnicu korisniku (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
bs: Nije moguce poslati poruku %s. Neuspio pokušaj kreiranja konferencije (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
bs: Nije moguce poslati poruku. Neuspio pokušaj kreiranja konferencije (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
bs: Nije moguce premjestiti korisnika %s u direktorij %s na serverskoj listi. Greška prilikom kreiranja direktorija (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
bs: Nije moguce dodati %s Vašoj listi prijatelja. Greška prilikom kreiranja na serverskoj listi (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
bs: Neuspio pokušaj dobivanja detalja o korisniku %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
bs: Nije moguce dodati korisnika na privatnu listu (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
bs: Nije moguce dodati %s na listu odbijenih (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
bs: Nije moguce dodati %s na listu dozvoljenih (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
bs: Nije moguce odstraniti %s sa privatne liste (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
bs: Nije moguce promjeniti serverske postavke o privatnosti (%s).

en: Unable to create conference (%s).
bs: Nije moguce kreirati konferenciju (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
bs: Greška prilikom komunikacije sa serverom. Zatvaranje konekcije.

en: Telephone Number
bs: Broj telefona

en: Location
bs: Lokacija

en: Department
bs: Stan

en: Personal Title
bs: Titula

en: User ID
bs: Korisnicki ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
bs: Puno ime

en: GroupWise Conference %d
bs: GroupWise konferencija %d

en: Authenticating...
bs: Autenticiranje...

en: Waiting for response...
bs: Cekanje na odgovor...

en: %s has been invited to this conversation.
bs: %s je pozvan/a na ovu konverzaciju.

en: Invitation to Conversation
bs: Pozivnica za konverzaciju

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
bs: Pozivnica od: %s
    
    Poslano: %s

en: Would you like to join the conversation?
bs: Da li biste željeli da se pridružite konverzaciji?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
bs: %s izgleda da je offline i nije primio/la poruku, koju ste upravo poslali.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
bs: Ova konferencija je zatvorena. Poruke više ne mogu biti poslane.

en: Busy
bs: Zauzet

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
bs: Novell GroupWise Messenger protokol plugin

en: Server address
bs: Adresa servera

en: Server port
bs: Port servera

en: Unable to send message to %s:
bs: Nije moguce poslati poruku za %s:

en: Topic:
bs: Tema:

en: Search Results
bs: Rezultati pretrage

en: User %s is not present in the network
bs: Korisnik %s nije prisutan na mreži

en: Key Agreement
bs: Key agreement

en: Cannot perform the key agreement
bs: Nemoguce obaviti key agreement

en: Error occurred during key agreement
bs: Pojava greške tokom key agreement

en: Key Agreement failed
bs: Key agreement neuspio

en: Timeout during key agreement
bs: Timeout tokom key agreement

en: Key agreement was aborted
bs: Key agreement je prekinut

en: Key agreement is already started
bs: Key agreement je vec zapocet

en: Key agreement cannot be started with yourself
bs: Key agreement ne može biti zapocet sa samim sobom

en: The remote user is not present in the network any more
bs: Udaljeni korisnik nije više prisutan na mreži

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
bs: Key agreement zahtjev primljen od %s. Da li biste željeli da obavite key agreement?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
bs: Drugi korisnik ceka key agreement na:
    Host: %s
    Port: %d

en: Key Agreement Request
bs: Key agreement zahtjev

en: IM With Password
bs: IM sa lozinkom

en: Cannot set IM key
bs: Nemoguce postaviti IM kljuc

en: Set IM Password
bs: Postavka IM lozinke

en: Get Public Key
bs: Uzmi javni kljuc

en: Cannot fetch the public key
bs: Nemoguce doci do javnog kljuca

en: Show Public Key
bs: Prikaži javni kljuc

en: Could not load public key
bs: Nije moguce load-ati javni kljuc

en: User Information
bs: Korisnicke informacije

en: Cannot get user information
bs: Nemoguce dobiti korisnicke informacije

en: The %s buddy is not trusted
bs: Prijatelju %s se ne može vjerovati

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
bs: Ne možete primati obavještenja o prijatelju, dok ne uzmete njegov/njen javni kljuc. Možete koristiti Uzmi javni kljuc komandu da dobijete javni kljuc.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
bs: Otvori...

en: The %s buddy is not present in the network
bs: Prijatelj %s nije prisutan na mreži

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
bs: Da biste dodali prijatelja, morate importovati njegov/njen javni kljuc. Pritisnite Import da biste importovali javni kljuc.

en: Select correct user
bs: Odaberite pravog korisnika

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
bs: Pronadeno je više od jednog korisnika sa istim javnim kljucem. Odaberite pravog korisnika iz liste da biste dodali Vašoj listi prijatelja.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
bs: Pronadeno je više od jednog korisnika sa istim imenom. Odaberite pravog korisnika iz liste da biste ga dodali Vašoj listi prijatelja.

en: Detached
bs: Odvojeno

en: Indisposed
bs: Indisponiran

en: Wake Me Up
bs: Probudi me

en: Hyper Active
bs: Hiperaktivan/a

en: In Love
bs: Zaljubljen/a

en: User Modes
bs: Korisnicki modusi

en: Preferred Contact
bs: Preferirani kontakt

en: Preferred Language
bs: Preferirani jezik

en: Device
bs: Uredaj

en: Timezone
bs: Vremenska zona

en: Geolocation
bs: Geolokacija

en: Reset IM Key
bs: Ponovo postavi IM kljuc

en: IM with Key Exchange
bs: IM sa razmjenom kljuca

en: IM with Password
bs: IM sa lozinkom

en: Get Public Key...
bs: Uzmi javni kljuc...

en: Kill User
bs: Uništi korisnika

en: Channel %s does not exist in the network
bs: Kanal %s ne postoji na mreži

en: Channel Information
bs: Informacije o kanalu

en: Cannot get channel information
bs: Nemoguce uzeti informacije o kanalu

en: <b>Channel Name:</b> %s
bs: <b>Ime kanala:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
bs: <br><b>Broj korisnika:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
bs: <br><b>Osnivac kanala:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
bs: <br><b>Šifra kanala:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
bs: <br><b>Kanal HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
bs: <br><b>Tema kanala:</b><br> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
bs: <br><b>Modusi kanala:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
bs: <br><b>Tajni kljuc osnivaca:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
bs: <br><b>Babbleprint kljuc osnivaca:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
bs: Dodaj javni kljuc kanala

note: Add new public key
en: Open Public Key...
bs: Otvori javni kljuc...

en: Channel Passphrase
bs: Passphrase kanala

en: Channel Public Keys List
bs: Lista javnih kljuceva kanala

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
bs: Autentikacija kanala se koristi da se kanal osigura od neautorizovanog pristupa. Autentikacija može biti bazirana na passphrase i digitalnom potpisu. Ako jepassphrase postavljen, moguce se pridružiti. Ako su postavljeni javni kljucevi kanala tada samo korisnici, ciji su javni kljucevi izlistani, mogu pristupiti.

en: Channel Authentication
bs: Autentikacija kanala

en: Add / Remove
bs: Dodaj / Odstrani

en: Group Name
bs: Ime grupe

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
bs: Ukucajte grupno ime privatnog kanala %s i passphrase.

en: Add Channel Private Group
bs: Dodaj privatnu grupu kanala

en: User Limit
bs: Korisnicko ogranicenje

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
bs: Postavi korisnicko ogranicenje na kanalu. Postavi na nulu korisnicko ogranicenje.

en: Invite List
bs: Lista pozivnica

en: Ban List
bs: Lista banovanja

en: Add Private Group
bs: Dodaj privatnu grupu

en: Reset Permanent
bs: Permanentno ponovno postavljanje

en: Set Permanent
bs: Postavi permanentno

en: Set User Limit
bs: Postavi korisnicko ogranicenje

en: Reset Topic Restriction
bs: Ponovno postavljanje restrikcija teme

en: Set Topic Restriction
bs: Postavi restrikcije teme

en: Reset Private Channel
bs: Ponovno postavljanje privatnog kanala

en: Set Private Channel
bs: Postavi privatni kanal

en: Reset Secret Channel
bs: Ponovno postavljenje tajnog kanala

en: Set Secret Channel
bs: Postavi tajni kanal

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
bs: Potrebno je da se pridružite kanalu %s, da biste mogli da se pridružite privatnoj grupi

en: Join Private Group
bs: Pridruži se privatnoj grupi

en: Cannot join private group
bs: Nemoguce pridruživanje privatnoj grupi

en: Cannot call command
bs: Nemoguce pozivanje komande

en: Unknown command
bs: Nepoznata komanda

en: Secure File Transfer
bs: Sigurni transfer datoteke

en: Error during file transfer
bs: Greška prilikom transfera datoteke

en: Permission denied
bs: Dozvola odbijena

en: Key agreement failed
bs: Key agreement neuspio

en: No file transfer session active
bs: Nema aktivnih sesija transfera datoteke

en: File transfer already started
bs: Datotecni transfer je vec poceo

en: Could not perform key agreement for file transfer
bs: Nije bilo moguce obaviti key agreement za datotecni transfer

en: Could not start the file transfer
bs: Nije bilo moguce poceti sa transferom datoteke

en: Cannot send file
bs: Nemoguce poslati datoteku

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
bs: %s je promjenio/la temu <I>%s</I> na: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
bs: <I>%s</I> postavlja kanal <I>%s</I> moduse na: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
bs: <I>%s</I> je pomjerio/la sve kanale <I>%s</I> moduse

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
bs: <I>%s</I> postavlja <I>%s's</I> moduse na: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
bs: <I>%s</I> je odstranio/la sve <I>%s's</I> moduse

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
bs: Izbaceni ste sa <I>%s</I> od <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
bs: Uništeni ste od strane %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
bs: Uništeni od %s (%s)

en: Personal Information
bs: Personalne informacije

en: Birth Day
bs: Rodendan

en: Job Role
bs: Poslovna uloga

en: Organization
bs: Organizacija

en: Unit
bs: Jedinica

en: Note
bs: Bilješka

en: Join Chat
bs: Pridruži se chat-u

en: You are channel founder on <I>%s</I>
bs: Vi ste osnivac kanala na <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
bs: Osnivac kanala na <I>%s</I> je <I>%s</I>

en: Status Text
bs: Status tekst

en: Public Key Fingerprint
bs: Otisak javnog tajnog kljuca

en: Public Key Babbleprint
bs: Javni kljuc babbleprint

en: Detach From Server
bs: Odspoji se od servera

en: Cannot detach
bs: Nemoguce odspajanje

en: Cannot set topic
bs: Nemoguce postaviti temu

en: Failed to change nickname
bs: Neuspjela promjena nadimka

en: Roomlist
bs: Lista soba

en: Cannot get room list
bs: Nemoguce dobiti listu soba

en: No public key was received
bs: Javni kljuc nije primljen

en: Server Information
bs: Server informacije

en: Cannot get server information
bs: Nemoguce dobiti informacije o serveru

en: Server Statistics
bs: Statistike servera

en: Cannot get server statistics
bs: Nemoguce dobiti statistiku o serveru

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
bs: Lokalni server - pocetno vrijeme: %s
    Lokalni server - uptime: %s
    Lokalni server - klijenti: %d
    Lokalni server - kanali: %d
    Lokalni server - operatori: %d
    Lokalni router - operatori: %d
    Lokalni cell - klijenti: %d
    Lokalni cell - kanali: %d
    Lokalni cell - serveri: %d
    Totalno klijenata: %d
    Totalno kanala: %d
    Totalno servera: %d
    Totalno router-a: %d
    Totalno server-operatora: %d
    Totalno router-operatora: %d

en: Network Statistics
bs: Statistika mreže

en: Ping failed
bs: Ping neuspio

en: Ping reply received from server
bs: Ping odgovor primljen od servera

en: Could not kill user
bs: Nije bilo moguce uništiti korisnika

en: Resuming session
bs: Nastavak sesije

en: Authenticating connection
bs: Autenticiranje konekcije

en: Verifying server public key
bs: Verifikacija server javnog kljuca

en: Passphrase required
bs: Passphrase potreban

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
bs: Primljen %s's javni kljuc. Vaša lokalna kopija se ne poklapa sa ovim kljucem. Da li i dalje želite da prihvatite ovaj javni kljuc?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
bs: Primljen %s's javni kljuc. Hocete li prihvatiti ovaj javni kljuc?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
bs: Otisak i babbleprint za %s kljuc su:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
bs: Provjeri javni kljuc

en: Unsupported public key type
bs: Nepodržani tipovi javnog kljuca

en: Disconnected by server
bs: Diskonektovani od servera

en: Key Exchange failed
bs: Razmjena kljuceva neuspjela

en: Authentication failed
bs: Autentikacija neuspjela

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
bs: Nastavak odvojene sesije neuspio. Pritisnite Ponovno konektovanje da kreirate novu konekciju.

en: Performing key exchange
bs: Obavljanje razmjene kljuca

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
bs: Spajanje na SILC server

en: Out of memory
bs: Nedovoljno memorije

en: Your Current Mood
bs: Vaše trenutno raspoloženje

en: Normal
bs: Normalno

en: 
    Your Preferred Contact Methods
bs: 
    Vaše preferirane kontakt metode

en: Your Current Status
bs: Vaš trenutni status

en: Online Services
bs: Online servisi

en: Let others see what services you are using
bs: Dopustite drugima da vide koje servise koristite

en: Let others see what computer you are using
bs: Dopustite drugima da vide koji kompjuter koristite

en: Your VCard File
bs: Vaša VCard datoteka

en: User Online Status Attributes
bs: Atributi korisnickog online statusa

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
bs: Možete dopustiti drugima da vide Vaše online status informacije i Vaše personalne informacije. Ispunite informacije, koje želite da drugi vide o Vama.

en: Message of the Day
bs: Poruka dana

en: No Message of the Day available
bs: Poruka dana nije dostupna

en: There is no Message of the Day associated with this connection
bs: Poruka dana nije asocirana sa ovom konekcijom

en: Online Status
bs: Online status

en: View Message of the Day
bs: Pogledaj poruku dana

en: User <I>%s</I> is not present in the network
bs: Korisnik <I>%s</I> nije prisutan na mreži

en: Topic too long
bs: Tema preduga

en: You must specify a nick
bs: Morate specificirati nadimak

en: channel %s not found
bs: kanal %s nije pronaden

en: channel modes for %s: %s
bs: kanal modusi za %s: %s

en: no channel modes are set on %s
bs: nema modusa kanala postavljenih na %s

en: Failed to set cmodes for %s
bs: Neuspio pokušaj postavljanja cmodova za %s

en: part [channel]:  Leave the chat
bs: dio [kanal]: Napusti chat

en: leave [channel]:  Leave the chat
bs: napusti [kanal]: Napusti chat

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
bs: tema [&lt;nova tema&gt;]:  Pogledaj ili promjeni temu

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
bs: pridruži se &lt;kanal&gt; [&lt;lozinka&gt;]: Pridruži se chat-u na ovoj mreži

en: list:  List channels on this network
bs: listaj:   Izlistaj kanale na ovoj mreži

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
bs: whois &lt;nick&gt;:   Pogledaj informacije o nadimku

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
bs: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Pošalji privatnu poruku korisniku

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
bs: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Pošalji privatnu poruku korisniku

en: motd:  View the server's Message Of The Day
bs: motd:   Pogledaj poruku dana na serveru

en: detach:  Detach this session
bs: odvoji:  Prekini ovu sesiju

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
bs: prekini [poruka]:  Diskonektujte se, sa opcionalnom porukom

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
bs: call &lt;command&gt;:  Pozovi bilo koju silc klijent komandu

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
bs: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Uništi nadimak

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
bs: nick &lt;newnick&gt;:  Promjenite Vaš nadimak

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
bs: whowas &lt;nick&gt;:  Pogledaj informacije o nadimku

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
bs: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [argumenti]:  Promjeni ili prikažimoduse kanala

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
bs: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Promjeni moduse nadimka na kanalu

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
bs: umode &lt;usermodes&gt;:  Postavite moduse u mreži

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
bs: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Uzmi server-operator privilegije

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
bs: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  pozovi nadimak ili dodaj/odstrani iz pozivne liste kanala

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
bs: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [komentar]:  Izbaci klijenta sa kanala

en: info [server]:  View server administrative details
bs: info [server]:  Pogledaj administrativne detalje

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
bs: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Banuj klijenta sa kanala

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
bs: getkey &lt;nick|server&gt;:  Povrati klijentski ili serverski javni kljuc

en: stats:  View server and network statistics
bs: stats:  Pogledaj serverske i mrežne statistike

en: ping:  Send PING to the connected server
bs: ping:  Pošalji PING spojenom serveru

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
bs: users &lt;channel&gt;:  Izlistaj korisnike na kanalu

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
bs: imena [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  Izlistaj specificne korisnike na kanalu(ima)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
bs: SILC protokol plugin

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
bs: Sigurnosni internet live conferencing SILC protokol

en: Network
bs: Mreža

en: Public Key file
bs: Datoteka javnog kljuca

en: Private Key file
bs: Datoteka privatnog kljuca

en: Public key authentication
bs: Autentikacija javnog kljuca

en: Block IMs without Key Exchange
bs: Blokiraj IM-ove bez razmjene kljuca

en: Creating SILC key pair...
bs: Kreiranje SILC para kljuca...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
bs: Pravo ime: 	%s

en: User Name: 	%s
bs: Korisnicko ime: 	%s

en: Host Name: 	%s
bs: Ime hosta: 	%s

en: Organization: 	%s
bs: Organizacija: 	%s

en: Country: 	%s
bs: Država: 	%s

en: Algorithm: 	%s
bs: Algoritam: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
bs: Otisak javnog kljuca:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
bs: Javni kljuc babbleprint:
    %s

en: Public Key Information
bs: Informacije o javnom kljucu

en: Video Conferencing
bs: Video konferencija

en: Computer
bs: Kompjuter

en: Mobile Phone
bs: Mobilni telefon

en: No server statistics available
bs: Statistike servera nisu dostupne

en: Error during connecting to SILC Server
bs: Greška prilikom konektovanja na SILC server

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
bs: Neuspjeh: Pogrešna verzija, obnovite Vašeg klijenta

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
bs: Neuspjeh: Vaš javni kljuc nije podržan ili je nepovjerljiv

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
bs: Neuspjeh: Preporucena KE grupa nije podržana

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
bs: Neuspjeh: Preporucena šifra nije podržana

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
bs: Neuspjeh: Preporuceni PKCS nije podržan

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
bs: Neuspjeh: Preporucena hash funkcija nije podržana

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
bs: Neuspjeh: Preporuceni HMAC nije podržan

en: Failure: Incorrect signature
bs: Neuspjeh: Pogrešan potpis

en: Failure: Invalid cookie
bs: Neuspjeh: Pogrešan cookie

en: Failure: Authentication failed
bs: Neuspjeh: Autentikacija neuspjela

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
bs: (Pojavila se greška prilikom konvertovanja ove poruke.	 Provjerite opciju 'Kodiranje' u vašem Account Editoru)

en: User is offline
bs: Korisnik je offline

en: <br>At %s since %s
bs: <br>Na %s od %s

en: Anyone
bs: Bilo ko

en: _Class:
bs: Klasa:

en: _Instance:
bs: _Instanca:

en: _Recipient:
bs: P_rimatelj:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
bs: Pokušaj pretplate na %s,%s,%s je neuspio

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
bs: zlocate &lt;nick&gt;: Lociraj korisnika

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
bs: zl &lt;nick&gt;: Lociraj korisnika

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
bs: instance &lt;instance&gt;:Postavi instance koja ce se koristiti u ovoj klasi

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
bs: inst &lt;instance&gt;: Postavi instance koja ce se korisiti u ovoj klasi

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
bs: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Pridruži se novom chat-u

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
bs: zi &lt;instance&gt;: Pošalji poruku &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
bs: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Pošalji poruku &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
bs: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Pošalji poruku &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
bs: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Pošalji poruku &lt;PORUKA,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
bs: zc &lt;class&gt;: Pošalji poruku &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;

en: Resubscribe
bs: Ponovno pretplacivanje

en: Retrieve subscriptions from server
bs: Povrati pretplatu sa servera

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
bs: Zephyr protokol plugin

en: Export to .anyone
bs: Eksportuj prema .anyone

en: Export to .zephyr.subs
bs: Eksportuj prema .zephyr.subs

en: Exposure
bs: Izlaganje

en: Encoding
bs: Kodiranje

en: %s is now known as %s.
bs: %s je sada poznat kao %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s
bs: %s je pozvao/la %s u chat sobu %s

en: Accept chat invitation?
bs: Prihvati chat pozivnicu?

en: SSL Handshake Failed
bs: SSL rukovanje nije uspjelo

en: Invisible
bs: Nevidljiv

en: %s became idle
bs: %s je neaktivan/a

en: %s became unidle
bs: %s je aktivan/a

en: Calculating...
bs: Racunanje...

en: Unknown.
bs: Nepoznato.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
bs: Opcije prijave

en: _Username:
bs: Korisnik:

note: Build the user options frame.
en: User Options
bs: Korisnicke opcije

en: Use Global Proxy Settings
bs: Koristi globalne proxy postavke

en: Use Environmental Settings
bs: Koristi Environmental postavke

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
bs: Ako pogledate bliže

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
bs: možete gledati parenje leptira

en: Proxy _type:
bs: Proxy _tip:

en: Pa_ssword:
bs: Lo_zinka:

en: Add Account
bs: Dodaj account

en: Protocol
bs: Protokol

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
bs: Tekst poruke

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
bs: Upišite odgovarajuce informacije o chatu, kojem hocete da se prikljucite.

en: Get _Info
bs: Pogledaj _Info

en: View _Log
bs: Pogledaj _Log

en: _Remove
bs: Odst_rani

en: _Delete Group
bs: _Obriši grupu

en: _Rename
bs: P_romjeni ime

note: join button
en: _Join
bs: Pridruži se

en: Auto-Join
bs: Automatsko pridruživanje

en: _Expand
bs: Prošir_enje

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
bs: Trenutno niste prijavljeni na account, koji može dodati tog prijatelja.

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
bs: /Prijatelji

en: /Buddies/New Instant _Message...
bs: /Prijatelji/Nova instant _message...

en: /Buddies/Join a _Chat...
bs: /Prijatelji/Pridruži se _chatu

en: /Buddies/Get User _Info...
bs: /Prijatelji/Pogledaj korisnicki _info

en: /Buddies/View User _Log...
bs: /Prijatelji/Pogledaj korisnicki _log...

en: /Buddies/_Add Buddy...
bs: /Prijatelji/Dod_aj prijatelja...

en: /Buddies/Add C_hat...
bs: /Prijatelji/Dodaj c_hat...

en: /Buddies/Add _Group...
bs: /Prijatelji/Dodaj _grupu...

en: /Buddies/_Quit
bs: /Prijatelji/Prekini

note: Tools
en: /_Tools
bs: /Ala_ti

en: /Tools/Pr_eferences
bs: /Alati/Postavk_e

en: /Tools/Pr_ivacy
bs: /Alati/Pr_ivatnost

en: /Tools/_File Transfers
bs: /Alati/_Prenos datoteka

en: /Tools/R_oom List
bs: /Alati/Lista s_oba

note: Help
en: /_Help
bs: /_Pomoc

en: /Help/Online _Help
bs: /Pomoc/Online _Pomoc

en: /Help/_Debug Window
bs: /Pomoc/Prozor za _debug-ovanje

en: /Help/_About
bs: /Pomoc/_O…

en: /Buddies/Join a Chat...
bs: /Prijatelji/Pridruži se chat-u…

en: /Tools/Privacy
bs: /Alati/Privatnost

en: /Tools/Room List
bs: /Alati/Lista soba

en: By status
bs: Prema statusu

en: This protocol does not support chat rooms.
bs: Ovaj protokol ne podržava chat sobe.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
bs: Trenutno niste prijavljeni sa protokolom koji ima mogucnost za chat.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
bs: Molim Vas unesite alias, i potrebne informacije o chat-u, koji biste željeli dodati vašoj listi prijatelja.

en: _Group:
bs: _Grupa:

en: Please enter the name of the group to be added.
bs: Unesite ime grupe koju dodajete

en: No actions available
bs: Nema dostupnih akcija

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
bs: Trenutno ste prijavljeni sa account-om, koji može da pozove tog prijatelja.

en: Invite Buddy Into Chat Room
bs: Pozovite prijatelja u sobu za chat

en: _Buddy:
bs: _Prijatelj:

en: _Message:
bs: Poruka:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
bs: <hl >Konverzacija sa %s</hl >

en: Save Conversation
bs: Spasi konverzaciju

en: Un-Ignore
bs: Ne-ignoriraj

en: Ignore
bs: Ignoriraj

en: Unable to save icon file to disk.
bs: Nije moguce spasiti ikonicu na disk.

en: Save Icon
bs: Spasi ikonicu

en: Animate
bs: Animiraj

en: Hide Icon
bs: Sakrij ikonicu

en: Save Icon As...
bs: Spasi ikonicu kao…

note: Conversation menu
en: /_Conversation
bs: /Konverza_cija

en: /Conversation/New Instant _Message...
bs: /Konverzacija/Nova instant _poruka…

en: /Conversation/_Find...
bs: /Konverzacija/_Traži…

en: /Conversation/View _Log
bs: /Konverzacija/Pogledaj _log

en: /Conversation/_Save As...
bs: /Konverzacija/_Spasi kao…

en: /Conversation/Se_nd File...
bs: /Konverzacija/Pošalji datoteku…

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
bs: /Konverzacija/Dodaj _prijatelj alarm…

en: /Conversation/_Get Info
bs: /Konverzacija/Uzmi info

en: /Conversation/In_vite...
bs: /Konverzacija/Pozo_vi…

en: /Conversation/_Block...
bs: /Konverzacija/_Blokiraj…

en: /Conversation/_Add...
bs: /Konverzacija/Dod_aj…

en: /Conversation/_Remove...
bs: /Konverzacija/Odst_rani…

en: /Conversation/Insert Lin_k...
bs: /Konverzacija/Ubaci lin_k…

en: /Conversation/Insert Imag_e...
bs: /Konverzacija/Ubaci sliku…

en: /Conversation/_Close
bs: /Konverzacija/_Zatvori

note: Options
en: /_Options
bs: /_Opcije

en: /Options/Enable _Logging
bs: /Opcije/Omoguci _logging

en: /Options/Enable _Sounds
bs: /Opcije/Omoguci _Zvukove

en: /Conversation/View Log
bs: /Konverzacija/Pogledaj log

en: /Conversation/Send File...
bs: /Konverzacija/Pošalji datoteku…

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
bs: /Konverzacija/Dodaj prijatelj alarm…

en: /Conversation/Get Info
bs: /Konverzacija/Uzmi info

en: /Conversation/Invite...
bs: /Konverzacija/Pozovi…

en: /Conversation/Alias...
bs: /Konverzacija/Alias…

en: /Conversation/Block...
bs: /Konverzacija/Blokiraj…

en: /Conversation/Add...
bs: /Konverzacija/Dodaj…

en: /Conversation/Remove...
bs: /Konverzacija/Odstrani…

en: /Conversation/Insert Link...
bs: /Konverzacija/Ubaci link…

en: /Conversation/Insert Image...
bs: /Konverzacija/Ubaci sliku…

en: /Options/Enable Logging
bs: /Opcije/Omoguci logging

en: /Options/Enable Sounds
bs: /Opcije/Omoguci zvukove

en: /Options/Show Timestamps
bs: /Opcije/Prikaži vremenske pecate

en: User is typing...
bs: Korisnik tipka…

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
bs: 0 ljudi u sobi

en: Close conversation
bs: Zatvori konverzaciju

en: Last created window
bs: Zadnji kreirani prozor

en: Separate IM and Chat windows
bs: Odvojeni IM i chat prozori

en: New window
bs: Novi prozor

en: By group
bs: Prema grupi

en: By account
bs: Prema accountu

en: Find
bs: Pronadi

en: _Search for:
bs: _Traži prema:

en: Save Debug Log
bs: Spasi debug log

en: lead developer
bs: Glavni razvijatelj

en: maintainer
bs: održavatelj

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
bs: haker i oznaceni driver

en: support
bs: podrška

en: original author
bs: originalni autor

en: Bulgarian
bs: Bugarski

en: Catalan
bs: Katalanjski

en: Czech
bs: Ceški

en: Danish
bs: Danski

en: German
bs: Njemacki

en: Australian English
bs: Engleski (Australija)

en: British English
bs: Engleski (Britanija)

en: Canadian English
bs: Engleski (Kanada)

en: Spanish
bs: Španski

en: Estonian
bs: Estonski

en: Finnish
bs: Finski

en: Hebrew
bs: Hebrejski

en: Hungarian
bs: Madarski

en: Italian
bs: Talijanski

en: Japanese
bs: Japanski

en: Georgian
bs: Gruzijski

en: Korean
bs: Korejski

en: Lithuanian
bs: Litvanski

en: Macedonian
bs: Makedonski

en: Burmese
bs: Burmejski

en: Polish
bs: Poljski

en: Portuguese
bs: Portugalski

en: Portuguese-Brazil
bs: Portugalski-Brazil

en: Romanian
bs: Rumunski

en: Russian
bs: Ruski

en: Slovak
bs: Slovacki

en: Slovenian
bs: Slovenski

en: Albanian
bs: Albanski

en: Serbian
bs: Srpski

en: Swedish
bs: Švedski

en: Vietnamese
bs: Vijetnamski

en: Simplified Chinese
bs: Pojednostavljeni kineski

en: Traditional Chinese
bs: Tradicionalni kineski

en: Amharic
bs: Amharski

en: French
bs: Francuski

en: Turkish
bs: Turski

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
bs: T.M.Thanh i Gnome-Vi tim

en: Crazy Patch Writers
bs: Ludi patch pisci

en: Retired Developers
bs: Penzionisani razvijatelji

en: Current Translators
bs: Trenutni prevodioci

en: Past Translators
bs: Stari prevodioci

en: Get User Info
bs: Pogledajte korisnicke informacije

en: Alias Contact
bs: Alias kontakt

en: Enter an alias for this contact.
bs: Upišite alias za ovaj kontakt.

en: Enter an alias for %s.
bs: Upišite alias za %s.

en: Alias Buddy
bs: Alias prijatelj

en: Alias Chat
bs: Alias chat

en: Enter an alias for this chat.
bs: Upišite alias za ovaj chat.

en: Remove Contact
bs: Odstrani kontakt

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
bs: Trenutno uklanjate grupu %s i sve njene clanove iz vaše liste prijatelja. Da li hocete da nastavite?

en: Remove Group
bs: Odstrani grupu

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bs: Trenutno uklanjate %s iz vaše liste prijatelja. Da li hocete da nastavite?

en: Remove Buddy
bs: Odstrani prijatelja

en: _Remove Buddy
bs: Odst_rani prijatelja

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bs: Trenutno uklanjate chat %s iz vaše liste prijatelja. Da li hocete da nastavite?

en: Remove Chat
bs: Odstrani chat

en: <b>Receiving As:</b>
bs: <b>Primanje kao:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
bs: <b>Primanje od:</b>

en: <b>Sending To:</b>
bs: <b>Slanje prema:</b>

en: <b>Sending As:</b>
bs: <b>Slanje kao:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
bs: Ne postoji aplikacija konfigurisana za otvaranje datoteke ovog tipa.

en: An error occurred while opening the file.
bs: Pojavila se greška tokom otvaranja datoteke.

en: Filename:
bs: Ime datoteke:

en: Local File:
bs: Lokalna datoteka:

en: Speed:
bs: Brzina:

en: Time Elapsed:
bs: Prošlo vremena:

en: Time Remaining:
bs: Ostalo vremena:

en: Hyperlink color
bs: Hiperlink boja

en: Color to draw hyperlinks.
bs: Boja za bojenje hiperlinkova.

en: Save Image
bs: Spasi sliku

en: _Save Image...
bs: _Spasi sliku…

en: Select Font
bs: Odaberi font

en: Select Text Color
bs: Odaberi boju teksta

en: Select Background Color
bs: Odaberi pozadinsku boju

en: _Description
bs: _Opis

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
bs: Unesite URL i opis linka, koji hocete da ubacite. Opis je opcionalan.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
bs: Unesite URL linka, koji hocete da ubacite.

en: Insert Link
bs: Ubacite link

en: _Insert
bs: Ubac_i

en: Failed to store image: %s
bs: Neuspio pokušaj spašavanja slike: %s

en: Insert Image
bs: Ubaci sliku

en: Smile!
bs: Smijeh!

en: This theme has no available smileys.
bs: Ova tema nema dostupnih smiley-ja.

en: Bold
bs: Podebljano

en: Italic
bs: Kurziv

en: Underline
bs: Podcrtano

en: Font Face
bs: Oblik fonta

en: _Pause
bs: _Pauza

en: Unable to open URL
bs: Nije moguce otvoriti URL

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
bs: Komanda u pretraživacu je odabrana, ali nije postavljena.

en: Select a file
bs: Odaberite datoteku

en: _Buddy name:
bs: _Ime prijatelja:

en: Send a _message
bs: Pošalji poruku

en: E_xecute a command
bs: Izvrši komandu

en: P_lay a sound
bs: Sviraj zvuk

en: Pre_view
bs: Predpregled

note: System Tray
en: System Tray Icon
bs: Ikonica system tray-a

en: When away
bs: Pri odsutnosti

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
bs: Prikaži IM i chatove u _tab prozorima

en: Show close b_utton on tabs
bs: Prikaži zatvarajuci d_ugmic na tabovima

en: Top
bs: Vrh

en: Bottom
bs: Dno

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Enable buddy ic_on animation
bs: Omoguci animaciju prijateljeve ik_onice

en: _Notify buddies that you are typing to them
bs: Obavijesti prijatelje da im kucate

en: Default Formatting
bs: Standardno formatiranje

en: IP Address
bs: IP adresa

en: Public _IP:
bs: Javni _IP:

en: Ports
bs: Portovi

en: Manual
bs: Manuelno

en: Browser Selection
bs: Izbor pretraživaca

en: _Browser:
bs: _Pretraživac:

en: _Open link in:
bs: _Otvori link u:

en: Browser default
bs: Standardni pretraživac

en: Existing window
bs: Postojeci prozor

en: New tab
bs: Novi tab

en: _Manual:
    (%s for URL)
bs: _Manuelno:
    (%s za URL)

en: Proxy Server
bs: Proxy server

en: No proxy
bs: Bez proxy-ja

en: Log all c_hats
bs: Logiraj sve chatove

en: Sound Selection
bs: Izbor zvuka

en: _Method:
bs: _Metoda

en: Console beep
bs: Konzolni zvuk

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
bs: Zvuk k_omanda:
    (%s za ime datoteke)

en: Sounds when conversation has _focus
bs: Zvukovi kada je konverzacija fokusirana

en: Play
bs: Sviraj

en: _Auto-reply:
bs: _Automatski odgovor:

en: Interface
bs: Sucelje

en: Browser
bs: Pretraživac

en: Allow all users to contact me
bs: Dozvola svim korisnicima da me kontaktiraju

en: Allow only the users on my buddy list
bs: Dozvola samo korisnicima na mojoj listi prijatelja

en: Allow only the users below
bs: Dozvola samo korisnicima niže

en: Block all users
bs: Blokiraj sve korisnike

en: Block only the users below
bs: Blokiraj samo korisnike niže

en: Privacy
bs: Privatnost

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
bs: Promjene o privatnosti odmah postaviti.

en: Set privacy for:
bs: Postavi privatnost za:

en: Permit User
bs: Dozvoli korisniku

en: Type a user you permit to contact you.
bs: Unesite korisnika kojem dozvoljavate da vas kontaktira.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
bs: Unesite ime korisnika, koji ce biti u mogucnosti da vas kontaktira.

en: Allow %s to contact you?
bs: Dozvoljavate da Vas %s kontaktira?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
bs: Da li ste sigurni da želite da Vas %s kontaktira?

en: Block User
bs: Blokiraj korisnika

en: Type a user to block.
bs: Unesite korisnika za blokiranje.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
bs: Unesite ime korisnika kojeg želite blokirati.

en: Block %s?
bs: Blokirati %s?

en: Are you sure you want to block %s?
bs: Da li ste sigurni da hocete da blokirate %s?

en: Apply
bs: Upotrebljavaj

en: That file already exists
bs: Ta datoteka vec postoji

en: Would you like to overwrite it?
bs: Da li biste željeli da preko nje pišete?

note: list button
en: _Get List
bs: Uzmi listu

note: Use button
en: _Use
bs: _Upotrebljavaj

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
bs: <b>Datoteka:</b> %s
    <b>Velicina datoteke:</b> %s
    <b>Velicina slike:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
bs: Ikonica prijatelja

en: _Copy Link Location
bs: _Kopiraj lokaciju linka

en: _Copy Email Address
bs: _Kopiraj email adresu

en: _Invite
bs: Pozov_i

en: _Open Mail
bs: _Otvori mail

en: Point values to use when...
bs: Vrijednosti stanja, koje ce se koristiti kada…

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
bs: Prioritet kontakta

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
bs: Dozvoljava kontrolisanje vrijednosti povezanih sa razlicitim stanjima prijatelja.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
bs: Dozvoljava mijenjanje vrijednosti stanja prijatelja neaktivan/odsutan/offline u racunanjima prioriteta kontakta.

en: By conversation count
bs: Prema broju konverzacija

en: Conversation Placement
bs: Postavljanje konverzacije

en: Number of conversations per window
bs: Broj konverzacija po prozoru

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
bs: Odvojeni IM i chat prozori, pri postavljaju prema broju

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
bs: ExtPostavljanje

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
bs: Opcije posebnog postavljanja konverzacije.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
bs: Ogranici broj konverzacija po prozoru, opcionalno odvajanje IM-ova i chat-a

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
bs: Konfiguracija pokreta miša

en: Middle mouse button
bs: Srednje dugme na mišu

en: Right mouse button
bs: Desno dugme na mišu

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
bs: _Vizuelni pokazivac pokreta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
bs: Pokreti miša

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
bs: Pruža podršku pokretima miša

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
bs: Izaberite osobu iz vašeg adresara niže, ili dodajte novu osobu.

en: Group:
bs: Grupa:

note: "New Person" button
en: New Person
bs: Nova osoba

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
bs: Izaberite prijatelja

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
bs: Izaberite osobu iz vašeg adresara da je dodate kao prijatelja ili kreirajte novu osobu.

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
bs: _Asociraj prijatelja

en: Add to Address Book
bs: Dodaj u adresar

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
bs: Konfiguracija integracionog razvoja

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
bs: Odaberi sve accounte, kojima ce biti automatski dodani vaši prijatelji.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
bs: Razvoj integracije

en: Please enter the person's information below.
bs: Unesite osobne informacije ispod.

en: Account type:
bs: Tip accounta:

note: Optional Information section
en: Optional information:
bs: Opcionalne informacije:

en: First name:
bs: Ime:

en: Last name:
bs: Prezime:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
bs: GTK Signal-test

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
bs: Testiranje da li svi ulazno/izlazni signali rade ispravno.

en: History
bs: Istorija

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
bs: Minimizira pri stanju odsutan

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
bs: Minimizira listu prijatelja i vaše konverzacije kada odete.

en: Mail Checker
bs: Provjera mail-a

en: Checks for new local mail.
bs: Provjerava novu lokalni mail.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
bs: Dodaje kutijicu u listu prijatelja, koja pokazuje da li imate novi mail.

en: _IM windows
bs: _IM prozori

en: C_hat windows
bs: C_hat prozori

en: _Apply
bs: Prij_avite se

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
bs: Obavjesti za

en: _Focused windows
bs: _Fokusirani prozori

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
bs: Metode notifikacije

en: Prepend _string into window title:
bs: Postavi niz u na_slov prozora:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
bs: Ubaci br_oj novih poruka u naslov prozora

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
bs: Postavi "_URGENTNO" nagovještaj window-managera

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
bs: Uklanjanje notifikacija

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
bs: Ukloni, kada konverzacioni prozor dobije fokus

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
bs: Ukloni, kada se klikne na konverzacioni prozor

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
bs: Ukloni, kada se _tipka u konverzacionom prozoru

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
bs: Ukloni, kada je poruka poslana

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
bs: Ukloni, kod pre_bacivanja izmedu konverzacija

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
bs: Notifikacija o porukama

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
bs: Pruža mnoštvo nacina obavještavanja o neprocitanim porukama.

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
bs: Primjer-plugin, koji radi svašta – pogledajte opis.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
bs: Ovo je stvarno cool plugin koji radi dosta stvari.
    - Prikazuje ko je napisao program, kada se tek prijavite
    - Premješta sav dolazeci tekst
    - Šalje poruku ljudima na vašoj listi, odmah pri njihovoj prijavi

en: Raw
bs: Sirov

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
bs: Dopušta slanje sirovih podataka u tekst-bazirane protokole.

en: New Version Available
bs: Nova verzija dostupna

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
bs: Obavještenje o novom izdanju

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
bs: Periodicna provjera novih izdanja

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
bs: Periodicna provjera da li ima novih izdanja i obavještava korisnika sa ChangeLog.

en: Text Replacements
bs: Zamjene teksta

en: You type
bs: Vi pišete

en: You send
bs: Vi šaljete

en: Add a new text replacement
bs: Dodajte novu tekstualnu zamjenu

en: You _type:
bs: Vi piše_te:

en: You _send:
bs: Vi _šaljete:

en: Text replacement
bs: Tekstualna zamjena

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
bs: Mijenja tekst u odlazecoj poruci, prema prethodno definisanim pravilima od strane korisnika.

en: Voice
bs: Glas

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
bs: Prijatelj ticker

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
bs: Horizontalna verzija liste prijatelja

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
bs: Vremenski pecat

en: Opacity:
bs: Netransparentnost:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
bs: IM konverzacioni prozori

en: _IM window transparency
bs: Transparentnost _IM prozora

en: _Show slider bar in IM window
bs: Prikaži _slider bar u IM prozoru

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
bs: Prozor liste prijatelja

en: _Buddy List window transparency
bs: Transparentnost prozora liste prijatelja

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
bs: Transparentnost

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
bs: Varijabilna transparentnost liste prijatelja i konverzacija.

note: Autostart
en: Startup
bs: Start

en: _Dockable Buddy List
bs: _Dockable lista prijatelja
