Pidgin - en to gl translation catalogue (3036 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
gl: %s. Tente «%s -h» para obter máis información.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
gl: %s
    Uso: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    usar DIR para ficheiros de configuración
      -d, --debug         imprimir mensaxes de depuración en stderr
      -h, --help          amosar esta axuda e saír
      -n, --nologin       non iniciar a sesión automaticamente
      -v, --version       amosar a versión actual e saír

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
gl: %s atopou erros ao migrar os seus axustes de %s a %s. Investigue e termine a migración manualmente. Informe deste erro en http://developer.pidgin.im

en: Error
gl: Erro

en: Account was not modified
gl: A conta non foi modificada

en: Account was not added
gl: A conta non foi engadida

en: Username of an account must be non-empty.
gl: O nome de usuario dunha conta non pode estar baleiro.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
gl: Non é posíbel cambiar o protocolo da conta mentres se está conectado ao servidor.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
gl: Non é posíbel cambiar a conta do usuario mentres se está conectado ao servidor.

en: New mail notifications
gl: Notificacións de correo novo

en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

en: There are no protocol plugins installed.
gl: Non hai complementos de protocolo instalados.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
gl: (Probabelmente esqueceu executar «make install».)

en: Modify Account
gl: Modificar a conta

en: New Account
gl: Nova conta

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
gl: Crear esta conta no servidor

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
gl: Cancelar

note: Save button Save
en: Save
gl: Gardar

en: Are you sure you want to delete %s?
gl: Está seguro de que quere eliminar %s?

en: Delete Account
gl: Eliminar a conta

note: Delete button
en: Delete
gl: Eliminar

en: Accounts
gl: Contas

en: You can enable/disable accounts from the following list.
gl: Pode activar/desactivar as contas da seguinte lista.

note: Add button
en: Add
gl: Engadir

note: Modify button
en: Modify
gl: Modificar

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
gl: %s%s%s%s fixo a %s o seu contacto%s%s

en: Add buddy to your list?
gl: Quere engadir o contacto á súa lista?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
gl: %s%s%s%s quere engadir a %s á súa lista de contactos%s%s

en: Authorize buddy?
gl: Quere autorizar o contacto?

en: Authorize
gl: Autorizar

en: Deny
gl: Denegar

en: Online: %d
    Total: %d
gl: Conectados: %d
    Total: %d

en: Account: %s (%s)
gl: Conta: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
gl: 
    Visto por última vez: hai %s

en: Default
gl: Predeterminado

en: You must provide a username for the buddy.
gl: Debe especificar un nome de usuario para o contacto.

en: You must provide a group.
gl: Debe especificar un grupo.

en: You must select an account.
gl: Debe seleccionar unha conta.

en: The selected account is not online.
gl: A conta seleccionada non está conectada.

en: Error adding buddy
gl: Produciuse un erro ao engadir un contacto

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Alias (optional)
gl: Alias (opcional)

en: Invite message (optional)
gl: Mensaxe de convite (opcional)

en: Add in group
gl: Engadir a un grupo

en: Account
gl: Conta

en: Add Buddy
gl: Engadir contacto

en: Please enter buddy information.
gl: Introduza a información do contacto.

en: Chats
gl: Conversas

en: Name
gl: Nome

en: Group
gl: Grupo

en: Auto-join
gl: Conectarse automaticamente

en: Add Chat
gl: Engadir conversa

en: You can edit more information from the context menu later.
gl: Pode editar máis información desde o menú de contexto máis tarde.

en: Error adding group
gl: Erro ao engadir o grupo

en: You must give a name for the group to add.
gl: Debe proporcionarlle un nome ao grupo que quere engadir.

en: Add Group
gl: Engadir grupo

en: Enter the name of the group
gl: Introduza o nome do grupo

en: Edit Chat
gl: Editar a conversa

en: Please Update the necessary fields.
gl: Actualice os campos necesarios.

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Settings
gl: Editar os axustes

en: Information
gl: Información

en: Retrieving...
gl: Recuperando...

en: Get Info
gl: Obter información

en: Add Buddy Pounce
gl: Engadir aviso de contacto

en: Send File
gl: Enviar o ficheiro

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Show when offline
gl: Amosar cando se está desconectado

en: Please enter the new name for %s
gl: Introduza o novo nome para %s

en: Rename
gl: Renomear

en: Set Alias
gl: Definir o alcume

en: Enter empty string to reset the name.
gl: Introduza unha cadea baleira para restabelecer o nome.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
gl: Ao eliminar este contacto eliminará tamén todos os contactos que contén

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
gl: Ao eliminar este grupo eliminará tamén todos os contactos do grupo

en: Are you sure you want to remove %s?
gl: Está seguro de que quere eliminar %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
gl: Confirmar a eliminación

en: Remove
gl: Eliminar

note: Buddy List
en: Buddy List
gl: Lista de contactos

en: Place tagged
gl: Lugar etiquetado

en: Toggle Tag
gl: Cambiar a etiqueta

en: View Log
gl: Ver o rexistro

en: Nickname
gl: Alcume

note: Idle stuff
en: Idle
gl: Inactivo

en: On Mobile
gl: No móbil

en: New...
gl: Novo...

en: Saved...
gl: Gardado...

en: Plugins
gl: Complementos

en: Block/Unblock
gl: Bloquear/desbloquear

en: Block
gl: Bloquear

en: Unblock
gl: Desbloquear

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa que quere bloquear ou desbloquear.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
gl: Aceptar

en: New Instant Message
gl: Nova mensaxe instantánea

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa á que quere enviar unha MI.

en: Channel
gl: Canle

en: Join a Chat
gl: Unirse a unha conversa

en: Please enter the name of the chat you want to join.
gl: Introduza o nome da conversa á que se quere unir.

en: Join
gl: Unirse

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa da que quere ver o rexistro.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
gl: Opcións

en: Send IM...
gl: Enviar MI...

en: Block/Unblock...
gl: Bloquear/desbloquear...

en: Join Chat...
gl: Unirse a unha conversa...

en: View Log...
gl: Ver o rexistro...

en: View All Logs
gl: Ver todos os rexistros

en: Show
gl: Amosar

en: Empty groups
gl: Grupos baleiros

en: Offline buddies
gl: Contactos desconectados

en: Sort
gl: Ordenar

en: By Status
gl: Por estado

en: Alphabetically
gl: Alfabeticamente

en: By Log Size
gl: Por tamaño do rexistro

en: Buddy
gl: Contacto

en: Chat
gl: Conversa

en: Grouping
gl: Agrupamento

en: Certificate Import
gl: Importación de certificado

en: Specify a hostname
gl: Especifique un nome de servidor

en: Type the host name this certificate is for.
gl: Escriba o nome do servidor para o que é este certificado.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
gl: Non foi posíbel importar o ficheiro %s.
    Asegúrese de que o ficheiro é lexíbel e de que está no formato PEM.

en: Certificate Import Error
gl: Erro de importación de certificado

en: X.509 certificate import failed
gl: Fallou a importación do certificado X.509

en: Select a PEM certificate
gl: Seleccione un certificado PEM

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
gl: Fallou a exportación ao ficheiro %s.
    Verifique que ten dereitos de escritura na ruta de destino

en: Certificate Export Error
gl: Erro de exportación de certificado

en: X.509 certificate export failed
gl: Fallou a exportación do certificado X.509

en: PEM X.509 Certificate Export
gl: Exportación de certificado PEM X.509

en: Certificate for %s
gl: Certificado para %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
gl: Nome común: %s
    
    Impresión dixital SHA1:
    %s

en: SSL Host Certificate
gl: Certificado de servidor SSL

en: Really delete certificate for %s?
gl: Está seguro de que quere eliminar o certificado para %s?

en: Confirm certificate delete
gl: Confirme a eliminación do certificado

en: Certificate Manager
gl: Xestor de certificados

en: Hostname
gl: Nome do servidor

en: Info
gl: Información

note: Close button
en: Close
gl: Pechar

en: %s disconnected.
gl: %s desconectado.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
gl: %s
    
    O Pidgin non tentará conectar novamente a conta ata que  corrixa o erro e a volva activar.

en: Re-enable Account
gl: Reactivar a conta

en: No such command.
gl: Non existe a orde.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
gl: Erro de sintaxe: escribiu un número incorrecto de argumentos para esa orde.

en: Your command failed for an unknown reason.
gl: A súa orde fallou por motivos descoñecidos.

en: That command only works in chats, not IMs.
gl: Esa orde só funciona en conversas, non nas MI.

en: That command only works in IMs, not chats.
gl: Esa orde só funciona nas MI, non en conversas.

en: That command doesn't work on this protocol.
gl: Esa orde non funciona neste protocolo.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
gl: Non se enviou a mensaxe porque non está conectado.

en: 
    %s is typing...
gl: 
    %s está a escribir...

en: You have left this chat.
gl: Vostede abandonou esta conversa.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
gl: A conta desconectouse e xa non está nesta sala de conversa. Será conectado de novo automaticamente á sala de conversa cando a conta se conecte novamente.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
gl: Iniciouse o rexistro. A partir de agora rexistraranse todas as mensaxes desta conversa.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
gl: Detívose o rexistro. Non se rexistrarán as mensaxes desta conversa de agora en adiante.

en: Send To
gl: Enviar a

en: Conversation
gl: Conversa

en: Clear Scrollback
gl: Limpar o historial da conversa

en: Show Timestamps
gl: Amosar as marcas temporais

en: Add Buddy Pounce...
gl: Engadir aviso de contacto...

en: Invite...
gl: Convidar...

en: Enable Logging
gl: Activar o rexistro

en: Enable Sounds
gl: Activar os sons

en: You are not connected.
gl: Non está conectado.

en: <AUTO-REPLY>
gl: <RESPOSTA AUTOMÁTICA>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
gl[0]: Lista de %d usuario:
gl[1]: Lista de %d usuarios:

en: Supported debug options are: plugins version
gl: AS opción de depuración admitidas son: versión dos complementos

en: No such command (in this context).
gl: Non existe a orde (neste contexto).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
gl: Use «/help &lt;orde&gt;» para obter axuda sobre unha orde específica.
    As seguintes ordes están dispoñíbeis neste contexto:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
gl: %s non é unha clase válida de mensaxe. Consulte «/help msgcolor» para ver as mensaxes de clase válidas.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
gl: %s non é unha cor válida. Consulte «/help msgcolor» para ver as cores válidas.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
gl: say &lt;mensaxe&gt;:  Envía unha mensaxe normalmente, como se non estivese utilizando unha orde.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
gl: me &lt;acción&gt;:  Envía unha acción do estilo IRC a un contacto ou a unha conversa.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
gl: debug&lt;opción&gt;:  Envía varias informacións de depuración sobre a conversa actual.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
gl: clear: Limpa o historial da conversa.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
gl: help &lt;orde&gt;:  Axuda sobre unha orde específica.

en: users:  Show the list of users in the chat.
gl: users:  Amosa a lista de usuarios na sala de conversa.

en: plugins: Show the plugins window.
gl: plugins: Amosa a xanela de complementos.

en: buddylist: Show the buddylist.
gl: buddylist: Amosa a lista de contactos.

en: accounts: Show the accounts window.
gl: accounts: Amosa a xanela de contas.

en: debugwin: Show the debug window.
gl: debugwin: Amosa a xanela de depuración.

en: prefs: Show the preference window.
gl: prefs: Amosa a xanela de preferencias.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
gl: statuses: Amosa a xanela de estados gardados.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
gl: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Defina a cor para as diferentes clases de mensaxes na xanela de conversa.<br>    &lt;class&gt;: recibir, enviar, realzar, acción, marca temporal<br>    &lt;foreground/background&gt;: negro, vermello, verde, azul, branco, gris, gris escuro, fucsia, cián, predeterminada<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default

en: Unable to open file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro.

en: Debug Window
gl: Xanela de depuración

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
gl: Limpar

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Pause
gl: Deter

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
gl[0]: Transferencias de ficheiros - %d%% de %d ficheiro
gl[1]: Transferencias de ficheiros - %d%% de %d ficheiros

note: Create the window.
en: File Transfers
gl: Transferencias de ficheiros

en: Progress
gl: Progreso

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Size
gl: Tamaño

en: Speed
gl: Velocidade

en: Remaining
gl: Restantes

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
gl: Estado

en: Close this window when all transfers finish
gl: Pechar está xanela cando rematen todas as transferencias

en: Clear finished transfers
gl: Limpar transferencias terminadas

en: Stop
gl: Deter

en: Waiting for transfer to begin
gl: Agardando o comezo da transferencia

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Failed
gl: Fallou

en: Sent
gl: Enviado

en: Received
gl: Recibido

en: Finished
gl: Terminado

en: The file was saved as %s.
gl: O ficheiro gardouse como %s.

en: Sending
gl: Enviando

en: Receiving
gl: Recibindo

en: Conversation in %s on %s
gl: Conversa en %s sobre %s

en: Conversation with %s on %s
gl: Conversa con %s sobre %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
gl: Só se rexistrarán os eventos do sistema se nas preferencias está activada a opción «Rexistrar todos os cambios de estado no rexistro do sistema».

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
gl: Só se rexistrarán as mensaxes instantáneas se nas preferencias está activada a opción «Rexistrar todas as mensaxes instantáneas».

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
gl: As conversas só se rexistrarán se nas preferencias está activada a opción «Rexistrar todas as conversas».

en: No logs were found
gl: Non se atoparon rexistros

en: Total log size:
gl: Tamaño total do rexistro:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
gl: Desprazar/Buscar:

en: Conversations in %s
gl: Conversas en %s

en: Conversations with %s
gl: Conversas con %s

en: All Conversations
gl: Todas as conversas

en: System Log
gl: Rexistro do sistema

en: Calling...
gl: Chamando...

en: Hangup
gl: Colgar

note: Number of actions
en: Accept
gl: Aceptar

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Call in progress.
gl: Chamada en curso.

en: The call has been terminated.
gl: A chamada terminou.

en: %s wishes to start an audio session with you.
gl: %s quere comezar unha sesión de audio contigo.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
gl: %s está intentando comezar un tipo de sesión multimedia non compatíbel contigo.

en: You have rejected the call.
gl: Vostede rexeitou a chamada.

en: call: Make an audio call.
gl: chamada: Facer unha chamada de audio.

en: Emails
gl: Correos electrónicos

en: You have mail!
gl: Ten correo!

en: Sender
gl: Remitente

en: Subject
gl: Asunto

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
gl[0]: %s (%s) ten %d mensaxe nova.
gl[1]: %s (%s) ten %d mensaxes novas.

en: New Mail
gl: Correo novo

en: Info for %s
gl: Información sobre %s

en: Buddy Information
gl: Información do contacto

en: Continue
gl: Continuar

en: IM
gl: MI

en: Invite
gl: Convidar

en: (none)
gl: (ningún)

en: ERROR
gl: ERRO

en: loading plugin failed
gl: fallou ao cargar o complemento

en: unloading plugin failed
gl: fallou ao descargar o complemento

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
gl: Nome: %s
    Versión: %s
    Descrición: %s
    Autor: %s
    Sitio web: %s
    Nome de ficheiro: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
gl: É necesario cargar o complemento antes de que poida configuralo.

en: No configuration options for this plugin.
gl: Non existen opcións de configuración para este complemento.

en: Error loading plugin
gl: Erro ao cargar o complemento

en: The selected file is not a valid plugin.
gl: O ficheiro seleccionado non é un complemento válido.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
gl: Abra a xanela de depuración e tente ver de novo a mensaxe exacta de erro.

en: Select plugin to install
gl: Seleccione o complemento para instalar

en: You can (un)load plugins from the following list.
gl: Pode (des)cargar complementos da seguinte lista.

en: Install Plugin...
gl: Instalar complemento...

en: Configure Plugin
gl: Configurar o complemento

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
gl: Preferencias

en: Please enter a buddy to pounce.
gl: Indique o contacto sobre o que avisar.

en: New Buddy Pounce
gl: Novo aviso de contacto

en: Edit Buddy Pounce
gl: Editar aviso de contacto

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
gl: A quen avisar

note: Account:
en: Account:
gl: Conta:

en: Buddy name:
gl: Nome do contacto:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
gl: Avisar cando un contacto...

en: Signs on
gl: Se conecta

en: Signs off
gl: Se desconecta

en: Goes away
gl: Está ausente

en: Returns from away
gl: Deixa de estar ausente

en: Becomes idle
gl: Se volve inactivo

en: Is no longer idle
gl: Deixa de estar inactivo

en: Starts typing
gl: Comeza a escribir

en: Pauses while typing
gl: Fai unha pausa ao escribir

en: Stops typing
gl: Deixa de escribir

en: Sends a message
gl: Envía unha mensaxe

note: Create the "Action" frame.
en: Action
gl: Acción

en: Open an IM window
gl: Abrir unha xanela de MI

en: Pop up a notification
gl: Notificación cunha xanela emerxente

en: Send a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Execute a command
gl: Executar unha orde

en: Play a sound
gl: Reproducir un son

en: Pounce only when my status is not Available
gl: Avisar só cando o meu estado é «non dispoñíbel»

en: Recurring
gl: Recorrencia

en: Cannot create pounce
gl: Non se pode crear o aviso

en: You do not have any accounts.
gl: Non ten ningunha conta.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
gl: Debe crear unha conta antes de poder crear un aviso.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
gl: Está seguro de que quere borrar o aviso sobre %s para %s?

en: Buddy Pounces
gl: Avisos de contacto

en: %s has started typing to you (%s)
gl: %s comezou a escribirlle (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
gl: %s fixo unha pausa ao escribirlle (%s)

en: %s has signed on (%s)
gl: %s conectouse (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
gl: %s volveu da inactividade (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
gl: %s deixou de estar ausente (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
gl: %s deixou de escribirlle (%s)

en: %s has signed off (%s)
gl: %s desconectouse (%s)

en: %s has become idle (%s)
gl: %s volveuse inactivo (%s)

en: %s has gone away. (%s)
gl: %s marchou. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
gl: %s envioulle unha mensaxe. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
gl: Evento de aviso descoñecido. Informe disto!

en: Based on keyboard use
gl: Baseado no uso do teclado

en: From last sent message
gl: Desde a última mensaxe enviada

en: Never
gl: Nunca

en: Show Idle Time
gl: Amosar os tempos de ausencia

en: Show Offline Buddies
gl: Amosar os contactos desconectados

en: Notify buddies when you are typing
gl: Notificar aos contactos cando lles está a escribir

en: Log format
gl: Formato de rexistro

en: Log IMs
gl: Rexistrar MI

en: Log chats
gl: Rexistrar as conversas

en: Log status change events
gl: Rexistrar os eventos de cambios de estado

en: Report Idle time
gl: Amosar o tempo de inactividade

en: Change status when idle
gl: Cambiar o estado cando estea inactivo

en: Minutes before changing status
gl: Minutos antes de cambiar o estado

en: Change status to
gl: Cambiar o estado a

en: Conversations
gl: Conversacións

en: Logging
gl: Rexistro

en: You must fill all the required fields.
gl: Debe encher todos os campos requiridos.

en: The required fields are underlined.
gl: Os campos requiridos están subliñados.

en: Not implemented yet.
gl: Aínda non está implementada.

en: Save File...
gl: Gardar ficheiro...

en: Open File...
gl: Abrir ficheiro...

en: Choose Location...
gl: Seleccionar localización...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
gl: Prema a tecla «Intro» para encontrar máis salas desta categoría.

en: Get
gl: Obter

note: Create the window.
en: Room List
gl: Lista de salas

en: Buddy logs in
gl: Conéctase un contacto

en: Buddy logs out
gl: Desconéctase un contacto

en: Message received
gl: Mensaxe recibida

en: Message received begins conversation
gl: Mensaxe recibida que comeza unha conversa

en: Message sent
gl: Mensaxe enviada

en: Person enters chat
gl: Alguén entra na conversa

en: Person leaves chat
gl: Alguén deixa a conversa

en: You talk in chat
gl: Participa na conversa

en: Others talk in chat
gl: Falan outros na conversa

en: Someone says your username in chat
gl: Alguén dixo o seu nome na conversa

en: Attention received
gl: Recibida atención

en: GStreamer Failure
gl: Fallo de GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
gl: O GStreamer fallou ao iniciar.

en: (default)
gl: (predeterminado)

en: Select Sound File...
gl: Seleccionar ficheiro de son...

en: Sound Preferences
gl: Preferencias de son

en: Profiles
gl: Perfís

en: Automatic
gl: Automático

en: Console Beep
gl: Ton de aviso da consola

en: Command
gl: Orde

en: No Sound
gl: Sen son

en: Sound Method
gl: Método para reproducir o son

en: Method:
gl: Método:

en: Sound Command
    (%s for filename)
gl: Ordes de son
    (%s para nome de ficheiro)

note: Sound options
en: Sound Options
gl: Opcións de son

en: Sounds when conversation has focus
gl: Sons cando a conversa ten o foco

en: Always
gl: Sempre

en: Only when available
gl: Só cando estea dispoñíbel

en: Only when not available
gl: Só cando non estea dispoñíbel

note: Sound events
en: Sound Events
gl: Eventos de son

en: Event
gl: Evento

en: File
gl: Ficheiro

en: Test
gl: Proba

en: Reset
gl: Restaurar

en: Choose...
gl: Seleccionar...

en: Are you sure you want to delete "%s"
gl: Está seguro de que quere eliminar «%s»

en: Delete Status
gl: Borrar o estado

en: Saved Statuses
gl: Estados gardados

en: Title
gl: Título

en: Type
gl: Tipo

en: Message
gl: Mensaxe

note: Use
en: Use
gl: Usar

en: Invalid title
gl: O título non é válido

en: Please enter a non-empty title for the status.
gl: Introduza un título non baleiro para o estado.

en: Duplicate title
gl: Título duplicado

en: Please enter a different title for the status.
gl: Introduza un título diferente para o estado.

en: Substatus
gl: Estado secundario

en: Status:
gl: Estado:

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Edit Status
gl: Editar estado

en: Use a different status for some accounts
gl: Usar un estado diferente para algunhas contas

note: Save and Use
en: Save and Use
gl: Gardar e usar

en: Certificates
gl: Certificados

en: Sounds
gl: Sons

en: Statuses
gl: Estados

en: Error loading the plugin.
gl: Houbo un erro ao cargar o complemento.

en: Couldn't find X display
gl: Non foi posíbel atopar a pantalla de X

en: Couldn't find window
gl: Non foi posíbel atopar a xanela

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
gl: Este complemento non se pode cargar porque non se construíu con compatibilidade de X11.

en: Clipboard plugin
gl: Complemento de portapapeis

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
gl: Cando cambia o contido do portapapeis de gnt, os contidos póñense dispoñíbeis nas X, se é posíbel.

en: %s just signed on
gl: %s acaba de conectarse

en: %s just signed off
gl: %s acaba de desconectarse

en: %s sent you a message
gl: %s envioulle unha mensaxe

en: %s said your nick in %s
gl: %s dixo o seu alias en %s

en: %s sent a message in %s
gl: %s envioulle unha mensaxe en %s

en: Buddy signs on/off
gl: Conéctase/Desconéctase un contacto

en: You receive an IM
gl: Recibiu unha MI

en: Someone speaks in a chat
gl: Alguén está a falar nunha sala de conversa

en: Someone says your name in a chat
gl: Alguén dixo o seu nome nunha conversa

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Notify with a toaster when
gl: Notificar cunha «torradora» cando

en: Beep too!
gl: Emitir tamén un ton de aviso!

en: Set URGENT for the terminal window.
gl: Definir URXENTE para a xanela do terminal.

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Toaster plugin
gl: Complemento Toaster

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
gl: <b>Conversa con %s en %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
gl: O complemento de historial require estar conectado

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
gl: Pode activar o rexistro en Ferramentas -> Preferencias -> Rexistro.
    
    A activación do rexistro das mensaxes instantáneas e/ou das conversas activará o historial para os mesmos tipos de conversa.

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
gl: Amosa as conversas rexistradas recentemente nas novas conversas.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
gl: Cando se abra unha nova conversa este complemento introducirá a última conversa na actual.

en: 
    Fetching TinyURL...
gl: 
    Obtendo TinyURL...

en: TinyURL for above: %s
gl: TinyURL para enriba: %s

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
gl: Agarde mentres TinyURL busca un URL máis curto...

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
gl: Só crear o TinyURL dun URL se ten unha lonxitude coma esta ou superior

en: TinyURL (or other) address prefix
gl: TinyURL (ou outro) prefixo de enderezo

en: TinyURL plugin
gl: Plugin TinyURL

en: Shorten URLs in messages using TinyURL
gl: Acurtar os URL nas mensaxes usando TinyURL

en: Online
gl: Conectado

en: Offline
gl: Desconectado

en: Online Buddies
gl: Contactos conectados

en: Offline Buddies
gl: Contactos desconectados

en: Online/Offline
gl: Conectado/Desconectado

en: No Grouping
gl: Non agrupar

en: Nested Subgroup
gl: Subgrupo aniñado

en: Nested Grouping (experimental)
gl: Aniñamento de grupos (experimental)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
gl: Proporciona opcións alternativas para o agrupamento de contactos.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
gl: lastlog: busca unha subcadea no último rexistro.

en: Lastlog plugin.
gl: Complemento de Lastlog.

en: accounts
gl: contas

en: Password is required to sign on.
gl: O contrasinal é necesario para iniciar a sesión.

en: Enter password for %s (%s)
gl: Introducir o contrasinal para %s (%s)

en: Enter Password
gl: Introducir o contrasinal

en: Save password
gl: Gardar o contrasinal

en: Missing protocol plugin for %s
gl: Falta o complemento de protocolo para %s

en: Connection Error
gl: Erro de conexión

en: New passwords do not match.
gl: Os novos contrasinais non coinciden.

en: Fill out all fields completely.
gl: Encha todos os campos completamente.

en: Original password
gl: Contrasinal orixinal

en: New password
gl: Contrasinal novo

en: New password (again)
gl: Contrasinal novo (outra vez)

en: Change password for %s
gl: Modificar o contrasinal de %s

en: Please enter your current password and your new password.
gl: Introduza o seu contrasinal actual e o novo.

en: Change user information for %s
gl: Modificar a información de usuario para %s

en: Set User Info
gl: Definir a información de usuario

en: This protocol does not support setting a public alias.
gl: Este protocolo no permite definir un alias público.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
gl: Este protocolo no permite obter os alias públicos.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Buddies
gl: Contactos

en: buddy list
gl: lista de contactos

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
gl: O certificado está autofirmado e non pode ser verificado automaticamente.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
gl: O certificado non é de confianza xa que non hai ningún certificado que se poida comprobar que sexa, actualmente, de confianza.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
gl: O certificado aínda non é válido. Comprobe que a data e a hora do seu equipo sexan correctas.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
gl: O certificado caducou e xa non se considera válido. Comprobe que a data e a hora do seu equipo sexan correctas.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
gl: O certificado presentado non foi expedido para este dominio

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
gl: Non ten unha base de datos de certificados raíz, así que o certificado non se pode validar.

en: The certificate chain presented is invalid.
gl: A cadea de certificado presentado non é valida.

en: The certificate has been revoked.
gl: O certificado foi revogado.

en: An unknown certificate error occurred.
gl: Produciuse un erro descoñecido no certificado

en: (DOES NOT MATCH)
gl: (NON COINCIDE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
gl: %s presentou o seguinte certificado para un único uso:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
gl: Nome común: %s %s
    Impresión dixital (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
gl: Verificación de certificado de un único uso

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
gl: Autoridades de certificación

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
gl: Caché de pares SSL

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
gl: Quere aceptar o certificado para %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
gl: Verificación de certificado SSL

en: _View Certificate...
gl: _Ver certificado...

en: The certificate for %s could not be validated.
gl: O certificado para %s non pode ser validado.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
gl: Erro de certificado SSL

en: Unable to validate certificate
gl: Non é posíbel validar o certificado

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
gl: O certificado dice ser de «%s» no seu lugar. Isto pode significar que non conectou ao servizo que cre que está a facer.

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
gl: Información do certificado

en: Unable to find Issuer Certificate
gl: Non é posíbel atopar o emisor do certificado

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
gl: Nome común: %s
    
    Emitido por: %s
    
    Pegada dixital (SHA1): %s
    
    Data de activación: %s
    Data de caducidade: %s

en: (self-signed)
gl: (autoasinado)

en: View Issuer Certificate
gl: Ver o emisor do certificado

en: Registration Error
gl: Erro de rexistro

en: Unregistration Error
gl: Erro de eliminación do rexistro

en: +++ %s signed on
gl: +++ %s conectouse

en: +++ %s signed off
gl: +++ %s desconectouse

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unable to send message: The message is too large.
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe: é demasiado longa.

en: Unable to send message to %s.
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe a %s.

en: The message is too large.
gl: A mensaxe é demasiado longa.

en: Unable to send message.
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe.

en: Send Message
gl: Enviar a mensaxe

en: _Send Message
gl: _Enviar mensaxe

en: %s entered the room.
gl: %s entrou na sala.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
gl: %s [<I>%s</I>] entrou na sala.

en: You are now known as %s
gl: Agora chámase %s

en: %s is now known as %s
gl: %s chámase agora %s

en: %s left the room.
gl: %s saíu da sala.

en: %s left the room (%s).
gl: %s abandonou a sala (%s).

en: Invite to chat
gl: Convidar a unha conversa

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
gl: Introduza o nome do usuario que desexa convidar, xunto cunha mensaxe de convite opcional.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL «aim»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «aim».

en: The handler for "aim" URLs
gl: O manexador dos URL «aim»

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «aim», se está activado.

en: Run the command in a terminal
gl: Executar a orde nun terminal

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
gl: É verdadeiro se a orde usada para manexar este tipo de URL debe ser executado nun terminal.

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL «gg»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «gg».

en: The handler for "gg" URLs
gl: O manexador dos URL «gg»

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «gg»,  se está activado.

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL «icq»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «icq».

en: The handler for "icq" URLs
gl: O manexador dos URL «icq»

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «icq»,  se está activado.

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL «irc»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «irc».

en: The handler for "irc" URLs
gl: O manexador dos URL «irc»

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «irc»,  se está activado.

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL «sip»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «sip».

en: The handler for "sip" URLs
gl: O manexador dos URL «sip»

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «sip», se está activado.

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
gl: Indica se a orde especificada debe manexar os URL zxmpp»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
gl: É verdadeiro se a orde especificada na chave «orde» debe manexar os URL «xmpp».

en: The handler for "xmpp" URLs
gl: O manexador dos URL «xmpp»

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
gl: A orde usada para manexar os URL «xmpp», se está activado.

en: Failed to get connection: %s
gl: Fallou ao obter a conexión: %s

en: Failed to get name: %s
gl: Fallou ao obter o nome: %s

en: Failed to get serv name: %s
gl: Fallou ao obter o nome do servidor: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
gl: O servidor D-BUS de Purple non se está executando polo motivo que se amosa a seguir

en: No name
gl: Sen nome

en: Unable to create new resolver process
gl: Non é posíbel crear un novo proceso de resolución

en: Unable to send request to resolver process
gl: Non é posíbel enviar a solicitude ao proceso de resolución

en: Error resolving %s:
    %s
gl: Erro ao resolver %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
gl: Erro ao resolver %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
gl: Erro ao ler desde o proceso resolvedor:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
gl: O proceso resolvedor saíu sen respostar á nosa petición

en: Error converting %s to punycode: %d
gl: Produciuse un erro ao converter %s a punycode: %d

en: Thread creation failure: %s
gl: Fallo ao crear o fío: %s

en: Unknown reason
gl: Razón descoñecida

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
gl: Cancelando busca no DNS no modo proxy de Tor.

en: Error reading %s: 
    %s.
gl: Erro ao ler %s:
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
gl: Erro ao escribir %s:
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
gl: Erro ao acceder a %s:
    %s.

en: Directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no directorio.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
gl: Non se pode enviar un ficheiro de 0 bytes.

en: Cannot send a directory.
gl: Non se pode enviar un directorio.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
gl: %s non é un ficheiro normal. Non se sobrescribirá.

en: File is not readable.
gl: O ficheiro non é lexíbel.

en: %s wants to send you %s (%s)
gl: %s quere enviarlle %s (%s)

en: %s wants to send you a file
gl: %s quérelle enviar un ficheiro

en: Accept file transfer request from %s?
gl: Quere aceptar a solicitude de transferencia de ficheiro de %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
gl: Hai un ficheiro dispoñíbel para descargar desde:
    Servidor remoto: %s
    Porto remoto: %d

en: %s is offering to send file %s
gl: %s ofrécese para enviarlle o ficheiro %s

en: %s is not a valid filename.
gl: %s non é un nome de ficheiro válido.

en: Offering to send %s to %s
gl: Ofrécese para enviar %s a %s

en: Starting transfer of %s from %s
gl: Iniciando transferencia de %s desde %s

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
gl: Transferencia do ficheiro <A HREF="file://%s">%s</A> completada

en: Transfer of file %s complete
gl: Terminou a transferencia do ficheiro %s

en: File transfer complete
gl: Transferencia de ficheiros terminada

en: You cancelled the transfer of %s
gl: Vostede cancelou a transferencia de %s

en: File transfer cancelled
gl: Transferencia de ficheiros cancelada

en: %s cancelled the transfer of %s
gl: %s cancelou a transferencia de %s

en: %s cancelled the file transfer
gl: %s cancelou a transferencia de ficheiro

en: File transfer to %s failed.
gl: A transferencia de ficheiros a %s fallou.

en: File transfer from %s failed.
gl: A transferencia de ficheiros desde %s fallou.

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
gl: <b><font color="red">O rexistro non ten función de lectura</font></b>

en: Plain text
gl: Texto plano

en: Old flat format
gl: Formato plano antigo

en: Logging of this conversation failed.
gl: O rexistro desta conversa fallou.

en: <span style="color: #16569E"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></span> %s<br>
gl: <span style="color: #16569E"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;RESPOSTA AUTOMÁTICA&gt;:</b></span> %s<br>

en: <span style="color: #A82F2F"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></span> %s<br>
gl: <span style="color: #A82F2F"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;RESPOSTA AUTOMÁTICA&gt;:</b></span> %s<br>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
gl: <font color="red"><b>Non é posíbel atopar a ruta do rexistro!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
gl: <font color="red"><b>Non foi posíbel ler o ficheiro: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
gl: (%s) %s <RESPOSTA AUTOMÁTICA>: %s

en: 
    
    Message from Farsight:
gl: 
    
    Mensaxe do Farsight:

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
gl: Produciuse un erro ao iniciar a chamada. Probabelmente sexa un problema na instalación do GStreamer ou do Farsight.

en: Network error.
gl: Produciuse un erro de rede.

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
gl: Fallou a negociación do códec.. Este problema podería resolverse coa instalación de máis códecs GStreamer.

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
gl: Non se atoparon códecs. Instale algúns códecs de GStreamer que se atopan nos paquetes de complementos de GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
gl: Non quedan códecs. As súas preferencias de códec en fs-codecs.conf son estritas de máis.

en: Could not connect to the remote party
gl: Non foi posíbel conectar coa localización remota

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
gl: Produciuse un erro non recuperábel Farsight2

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
gl: Produciuse un erro non recuperábel do Farstream.

en: Error with your microphone
gl: Errro con seu micrófono

en: Error with your webcam
gl: Erro coa súa cámara web

en: Conference error
gl: Erro de conferencia

en: Error creating session: %s
gl: Produciuse un erro ao crear a sesión: %s

en: Could not create media pipeline
gl: Non foi posíbel crear a canalización multimedia

note: Translators: This is a noun that refers to one * possible audio input device. The device can help the * user to check if her speakers or headphones have been * set up correctly for voice calling. "audiotestsrc wave=silence", "Silence",
en: Test Sound
gl: Proba de son

en: Disabled
gl: Desactivado

note: Translators: This is a noun that refers to one * possible video input device. The device produces * a test "monoscope" image that can help the user check * the video output has been set up correctly without * needing a webcam connected to the computer.
en: Test Pattern
gl: Patrón de proba

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
gl: Esta a empregar %s, mais este complemento precisa %s.

en: This plugin has not defined an ID.
gl: Este complemento non definiu un ID.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
gl: Non houbo coincidencia no número máxico do complemento %d (necesitaba %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
gl: Non houbo coincidencia no número de versión ABI %d.%d.x (necesitaba %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
gl: O complemento non implementa todas as funcións necesarias

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
gl: Non se atopou o complemento requirido %s. Instale este complemento e ténteo de novo.

en: Unable to load the plugin
gl: Non é posíbel cargar o complemento

en: The required plugin %s was unable to load.
gl: Non é posíbel cargar o complemento requirido %s.

en: Unable to load your plugin.
gl: Non é posíbel cargar o seu complemento.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
gl: %s require %s mais non foi posíbel cargalo.

en: Autoaccept
gl: Aceptar automaticamente

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
gl: Aceptar automaticamente as peticións de transferencia de ficheiros dos usuarios seleccionados.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
gl: Terminou a transferencia aceptada automaticamente do ficheiro «%s» desde «%s».

en: Autoaccept complete
gl: Terminou a aceptación automática

en: When a file-transfer request arrives from %s
gl: Cando chega unha solicitude de transferencia de ficheiro desde %s

en: Set Autoaccept Setting
gl: Definir os axustes de aceptación automática

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Ask
gl: Preguntar

en: Auto Accept
gl: Aceptar automaticamente

en: Auto Reject
gl: Rexeitar automaticamente

en: Autoaccept File Transfers...
gl: Aceptar automaticamente a transferencia de ficheiros...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
gl: Camiño en que gardar os ficheiros
    (Especifique a ruta completa)

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
gl: Cando chega unha solicitude de transferencia dun usuario que
    *non* está na súa lista de amigos:

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
gl: Notificar cunha xanela emerxente cando se termine unha transferencia de ficheiros aceptada automaticamente
    (só cando non hai unha conversa co remitente)

en: Create a new directory for each user
gl: Crear un novo directorio para cada usuario

en: Escape the filenames
gl: Evitar os nomes de ficheiro

en: Notes
gl: Notas

en: Enter your notes below...
gl: Introduza as súas anotacións debaixo...

en: Edit Notes...
gl: Editar anotacións...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
gl: Anotacións de contactos

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
gl: Almacenar anotacións sobre contactos particulares.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
gl: Engade a opción para almacenar anotacións para os contactos da súa lista de amigos.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
gl: Proba de cifrado

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
gl: Proba os cifrados que se inclúen en libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
gl: Exemplo de DBus

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
gl: Exemplo de complemento DBus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
gl: Control de ficheiros

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
gl: Permite controlar o programa introducindo ordes nun ficheiro.

en: Minutes
gl: Minutos

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
gl: Xerador de inactividade

en: Set Account Idle Time
gl: Definir o tempo de inactividade da conta

en: _Set
gl: _Definir

en: None of your accounts are idle.
gl: Ningunha das súas contas está inactiva.

en: Unset Account Idle Time
gl: Desactivar o tempo de inactividade da conta

en: _Unset
gl: _Desactivar

en: Set Idle Time for All Accounts
gl: Definir o tempo de inactividade para todas as contas

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
gl: Desactivar o tempo de inactividade para todas as contas inactivas

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
gl: Permite configurar manualmente canto tempo estivo ausente

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
gl: Cliente de proba IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
gl: Probar a compatibilidade do complemento IPC como un cliente.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
gl: Probar a compatibilidade do complemento IPC como un cliente. Isto localiza o complemento de servidor e chama as ordes rexistradas.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
gl: Servidor de proba IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
gl: Probar a compatibilidade do complemento IPC como un servidor.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
gl: Probar a compatibilidade do complemento IPC como un servidor. Isto rexistra as ordes IPC.

en: Hide Joins/Parts
gl: Agochar unións/partes

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
gl: Para salas con máis de estas persoas

en: If user has not spoken in this many minutes
gl: Se o usuario non fala en estes poucos minutos

en: Apply hiding rules to buddies
gl: Aplicar regras de agochamento aos contactos

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
gl: Agochar Unirse/Deixar

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
gl: Agocha as mensaxes alleas ao unirse/deixar.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
gl: Este complemento agocha as mensaxes de Unirse/Deixar en salas grandes, agás as daqueles usuarios que toman parte activa nunha conversa.

en: User is offline.
gl: O usuario está desconectado.

en: Auto-response sent:
gl: Resposta automática enviada:

en: %s has signed off.
gl: %s desconectouse.

en: One or more messages may have been undeliverable.
gl: Unha ou máis mensaxes puideron non chegar ao destino.

en: You were disconnected from the server.
gl: Foi desconectado do servidor.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
gl: Está actualmente desconectado. Non se recibirán mensaxes a non ser que teña unha sesión iniciada.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
gl: Non foi posíbel enviar a mensaxe porque excedeu a lonxitude máxima.

en: Message could not be sent.
gl: Non foi posíbel enviar a mensaxe.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
gl: Configuración de lectura do rexistro xeral

en: Fast size calculations
gl: Cálculos rápidos de tamaño

en: Use name heuristics
gl: Usar heurística de nomes

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
gl: Directorio de rexistro

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
gl: Lector de rexistro

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
gl: Inclúe outros rexistros de clientes de MI no visualizador de rexistro.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
gl: Cando vexa os rexistros, este complemento incluirá rexistros doutros clientes de MI. Actualmente, isto inclúe ao Adium, o MSN Messenger e o Trillian.
    
    AVISO: Este complemento é aínda unha versión alfa e pode producir erros con frecuencia. Úseo baixo a súa responsabilidade!

en: Mono Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
gl: Carga complementos .NET con Mono.

en: Add new line in IMs
gl: Engadir unha nova liña nas MI

en: Add new line in Chats
gl: Engadir unha nova liña nas salas de conversa

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
gl: Nova liña

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
gl: Engade unha nova liña no comenzo da mensaxe amosada.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
gl: Engade unha liña en branco ás mensaxes para que o resto da mensaxe apareza debaixo do nome de usuario na xanela de conversa.

en: Offline Message Emulation
gl: Emulación de mensaxe a contactos desconectados

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
gl: Gardar como avisos as mensaxes enviadas a un usuario desconectado.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
gl: O resto das mensaxes gardaranse como avisos. Pode editar/eliminar os avisos no cadro de diálogo «Avisos de amigo».

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
gl: «%s» está actualmente desconectado. Quere gardar o resto de mensaxes nun aviso e enviarllas automaticamente cando «%s» se volva conectar?

en: Offline Message
gl: Mensaxe sen conexión

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
gl: Pode editar/eliminar o aviso desde a xanela de diálogo «Avisos de amigos»

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Save offline messages in pounce
gl: Gardar as mensaxes sen conexión nun aviso

en: Do not ask. Always save in pounce.
gl: Non preguntar. Gardar sempre nun aviso.

en: One Time Password
gl: Contrasinal dun só uso

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
gl: Compatibilidade con contrasinal dun só uso

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
gl: Obriga a que os contrasinais só teñan un uso.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
gl: Permítelle obrigar respecto dunha conta que os contrasinais que non sexan gardados só sexan usados nunha única conexión correcta.
    Nota. O contrasinal da conta non debe ser gardado para que isto funcione.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
gl: Proporciona a compatibilidade para cargar complementos en perl.

en: Psychic Mode
gl: Modo psíquico

en: Psychic mode for incoming conversation
gl: Modo psíquico para conversas entrantes

en: You feel a disturbance in the force...
gl: Sentiu unha alteración na forza...

en: Only enable for users on the buddy list
gl: Activar só para usuarios da lista de contactos

en: Disable when away
gl: Desactivar cando está ausente

en: Display notification message in conversations
gl: Amosar a mensaxe de notificación nas conversas

en: Raise psychic conversations
gl: Activar as conversas psíquicas

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
gl: Proba de sinais

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
gl: Proba para ver se todos os sinais funcionan correctamente.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
gl: Complemento sinxelo

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
gl: Probas para determinar se a maior parte das cousas funcionan.

en: TLS/SSL Versions
gl: Versións TLS/SSL

en: Minimum Version
gl: Versión mínima

en: Maximum Version
gl: Versión máxima

note: TODO: look into how to do this for older versions?
en: Not Supported for NSS < 3.14
gl: Sen compatibilidade con NSS < 3.14

en: Ciphers
gl: Cifrados

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: NSS Preferences
gl: Preferencias NSS

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
gl: Configurar os cifrados ou outros axustes para o engadido NSS SSL/TLS

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
gl: Certificados X.509

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
gl: Proporciona a compatibilidade SSL a través de GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
gl: Proporciona compatibilidade SSL a través do NSS de Mozilla.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
gl: Proporciona un wrapper para as bibliotecas de compatibilidade con SSL.

en: %s is no longer away.
gl: %s xa non está ausente.

en: %s has gone away.
gl: %s foise.

en: %s has become idle.
gl: %s volveuse inactivo.

en: %s is no longer idle.
gl: %s xa non está inactivo.

en: %s has signed on.
gl: %s conectouse.

en: Notify When
gl: Notificar cando

en: Buddy Goes _Away
gl: O contacto _está ausente

en: Buddy Goes _Idle
gl: O contacto está _inactivo

en: Buddy _Signs On/Off
gl: Un contacto se _conectase/desconecta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
gl: Notificación do estado dos contactos

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
gl: Notifica nunha xanela de conversa cando un contacto se ausenta, volve ou está inactivo.

en: Tcl Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
gl: Proporciona a compatabilidade para cargar complementos Tcl

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
gl: Non é posíbel detectar a instalación de ActiveTCL. Se quere empregar complementos de TCL, precisa instalar ActiveTCL desde o enderezo http://www.activestate.com

en: Unable to listen for incoming IM connections
gl: Non é posíbel escoitar as conexións entrantes de MI

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
gl: Non é posíbel estabelecer a conexión co servidor local mDNS. Estase a executar?

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Email
gl: Correo electrónico

en: AIM Account
gl: Conta de AIM

en: XMPP Account
gl: Conta de XMPP

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Bonjour

en: Purple Person
gl: Persoa Purple

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
gl: Porto local

en: %s has closed the conversation.
gl: %s pechou a conversa.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe; non se puido iniciar a conversa.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
gl: Erro ao comunicar co mDNSResponder local.

en: Invalid proxy settings
gl: Os axustes do proxy non son correctos

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
gl: O nome do servidor ou o número de porto especificados non son válidos para o seu tipo de proxy.

en: Save Buddylist...
gl: Gardar lista de contactos...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
gl: A súa lista de contactos está baleira, non se escribiu nada no ficheiro.

en: Buddylist saved successfully!
gl: A lista de contactos gardouse correctamente!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
gl: Non foi posíbel escribir a lista de contactos de %s a %s

en: Couldn't load buddylist
gl: Non foi posíbel cargar a lista de contactos

en: Load Buddylist...
gl: Cargar lista de contactos...

en: Buddylist loaded successfully!
gl: A lista de contactos cargouse satisfactoriamente!

en: Save buddylist...
gl: Gardar lista de contactos...

en: Load buddylist from file...
gl: Cargar a lista de contactos desde un ficheiro...

en: City
gl: Cidade

en: Year of birth
gl: Ano de nacemento

en: Gender
gl: Sexo

en: Male or female
gl: Home ou muller

en: Male
gl: Home

en: Female
gl: Muller

en: Only online
gl: Só conectado

en: Find buddies
gl: Buscar contactos

en: Please, enter your search criteria below
gl: Introduza abaixo o seu criterio de busca

en: Show status to:
gl: Amosar o estado a:

en: All people
gl: Toda a xente

en: Only buddies
gl: Só contactos

en: Change status broadcasting
gl: Cambiar o estado da difusión

en: Please, select who can see your status
gl: Seleccione quen pode ver o seu estado

en: Select a chat for buddy: %s
gl: Seleccione unha conversa para o contacto: %s

en: Add to chat...
gl: Engadir á conversa...

note: Global
en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Chatty
gl: Falador

en: Do Not Disturb
gl: Non molestar

note: Away stuff
en: Away
gl: Ausente

en: First Name
gl: Nome

en: Birth Year
gl: Ano de nacemento

en: Unable to display the search results.
gl: Non é posíbel amosar os resultados da busca.

en: Gadu-Gadu Public Directory
gl: Directorio público Gadu-Gadu

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: No matching users found
gl: Non se atoparon usuarios coincidentes

en: There are no users matching your search criteria.
gl: Non hai usuarios que coincidan cos seus criterios de busca.

en: Unable to read from socket
gl: Non é posíbel ler desde o conectador

en: Connected
gl: Conectado

en: Connection failed
gl: Fallo ao conectar

en: Add to chat
gl: Engadir á conversa

en: Chat _name:
gl: _Nome da conversa:

note: connect to the server
en: Connecting
gl: Conectando

en: Unable to resolve hostname: %s
gl: Non é posíbel conectar ao servidor: %s

en: Chat error
gl: Erro da conversa

en: This chat name is already in use
gl: O nome desta conversa xa está en uso

en: Not connected to the server
gl: Non está conectado ao servidor

en: Find buddies...
gl: Buscar contactos...

en: Save buddylist to file...
gl: Gardar a lista de contactos nun ficheiro...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
gl: MI popular en Polonia

en: Gadu-Gadu User
gl: Usuario de Gadu-Gadu

en: GG server
gl: Servidor GC

en: Don't use encryption
gl: Non utilizar cifrado

en: Use encryption if available
gl: Utilizar cifrado se é posíbel

note: TODO
en: Require encryption
gl: Requirir cifrado

en: Connection security
gl: Seguranza da conexión

en: Unknown command: %s
gl: Orde descoñecida: %s

en: current topic is: %s
gl: o asunto actual é: %s

en: No topic is set
gl: Non hai un asunto definido

en: File Transfer Failed
gl: Fallou a transferencia do ficheiro

en: Unable to open a listening port.
gl: Non é posíbel abrir un porto de escoita.

en: Error displaying MOTD
gl: Produciuse un erro ao amosar o MOTD

en: No MOTD available
gl: Non hai un MOTD dispoñíbel

en: There is no MOTD associated with this connection.
gl: Non hai un MOTD asociado con esta conexión.

en: MOTD for %s
gl: MOTD para %s

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
gl: Perdeuse a conexión co servidor: %s

en: View MOTD
gl: Ver MOTD

en: _Channel:
gl: _Canle:

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
gl: Os alcumes de IRC e servidor non poden conter espazos en branco

en: SSL support unavailable
gl: A compatibilidade con SSL non está dispoñíbel

en: Unable to connect
gl: Non é posíbel conectar

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
gl: Non é posíbel conectar: %s

en: Server closed the connection
gl: O servidor cerrou a conexión

en: Users
gl: Usuarios

en: Topic
gl: Asunto

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
gl: O complemento de protocolo IRC menos mao

note: set up account ID as user:server
en: Server
gl: Servidor

note: port to connect to
en: Port
gl: Porto

en: Encodings
gl: Codificacións

en: Auto-detect incoming UTF-8
gl: Detectar automaticamente UTF-8 entrante

en: Ident name
gl: Nome identificador

en: Real name
gl: Nome real

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
gl: Usar SSL

en: Authenticate with SASL
gl: Autenticar con SASL

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
gl: Permitir autenticación SASL en texto plano sobre conexión sen cifrar

en: Seconds between sending messages
gl: Segundos entre o envío de mensaxes

en: Maximum messages to send at once
gl: Número máximo de mensaxes para enviar de vez

en: Bad mode
gl: Modo non válido

en: Ban on %s by %s, set %s ago
gl: Vetado en %s por %s, vai %s segundo(s)

en: Ban on %s
gl: Vetado en %s

en: End of ban list
gl: Fin da lista de vetados

en: You are banned from %s.
gl: Vostede está vetado en %s.

en: Banned
gl: Vetado

en: Cannot ban %s: banlist is full
gl: Non foi posíbel vetar a %s: a lista de vetados está chea

en:  <i>(identified)</i>
gl:  <i>(identificado)</i>

en: Nick
gl: Alcume

en: Login name
gl: Nome de usuario

en: Host name
gl: Nome do servidor

en: Currently on
gl: Actualmente en

en: Idle for
gl: Inactivo para

en: Online since
gl: Conectado desde

en: <b>Defining adjective:</b>
gl: <b>Adxetivo que o define:</b>

en: Glorious
gl: Glorioso

en: %s has changed the topic to: %s
gl: %s cambiou o asunto a: %s

en: %s has cleared the topic.
gl: %s eliminou o asunto.

en: The topic for %s is: %s
gl: O asunto de %s é: %s

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
gl: Tema para %s definido por %s de %s en%s

en: Unknown message '%s'
gl: Mensaxe descoñecida «%s»

en: Unknown message
gl: Mensaxe descoñecida

en: The IRC server received a message it did not understand.
gl: O servidor de IRC recibiu unha mensaxe que non entendeu.

en: Users on %s: %s
gl: Usuarios en %s: %s

en: Time Response
gl: Resposta de hora

en: The IRC server's local time is:
gl: A hora local do servidor de IRC é:

en: No such channel
gl: Non existe esa canle

note: does this happen?
en: no such channel
gl: non existe esa canle

en: User is not logged in
gl: O usuario non está conectado

en: No such nick or channel
gl: Non existe o alcume ou a canle

en: Could not send
gl: Non foi posíbel enviar

en: Joining %s requires an invitation.
gl: Para unirse a %s requírese un convite.

en: Invitation only
gl: Só con convite

en: You have been kicked by %s: (%s)
gl: Foi expulsado por %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
gl: Expulsado por %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
gl: modo (%s %s) por %s

en: Invalid nickname
gl: Alcume incorrecto

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
gl: O servidor rexeitou o alcume que escolleu. É probábel que inclúa caracteres non aceptados.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
gl: O servidor rexeitou o nome que escolleu para a súa conta. É probábel que inclúa caracteres non aceptados.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
gl: O alcume «%s» xa está en uso.

en: Nickname in use
gl: Alcume en uso

en: Cannot change nick
gl: Non e posíbel cambiar o alcume

en: Could not change nick
gl: Non foi posíbel cambiar o alcume

en: You have parted the channel%s%s
gl: Vostede saíu da canle %s%s

en: Error: invalid PONG from server
gl: Erro: PONG non válido do servidor

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
gl: Resposta PING -- Atraso: %lu segundos

en: Cannot join %s: Registration is required.
gl: Non foi posíbel unir a %s. O rexistro é necesario.

en: Cannot join channel
gl: Non se pode unir á canle

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
gl: O alcume ou a canle non están dispoñíbeis temporalmente.

en: Wallops from %s
gl: Mensaxes de %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a autenticación SASL: %s

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
gl: Fallou a autenticación SASL: non se atoparon mecanismos de autenticación axeitados.

en: SASL authentication failed: %s
gl: Produciuse un fallo na autenticación SASL: %s

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
gl: Produciuse un fallo na autenticación SASL: o servidor non é compatíbel coa autenticación SASL.

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
gl: Produciuse un fallo na autenticación SASL: fallou a iniciación SASL.

en: Incorrect Password
gl: Contrasinal incorrecto

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
gl: Produciuse un fallo na autenticación SASL: non se atoparon mecanismos axeitados

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
gl: action &lt;acción que realizar&gt;:  Realiza unha acción.

en: authserv: Send a command to authserv
gl: authserv: enviar unha orde a authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
gl: away [mensaxe]:  Define unha mensaxe de ausencia, ou non emprega ningunha mensaxe ao deixar de estar ausente.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
gl: ctcp <nick> <msg>: envía unha mensaxe ctcp ao alcume.

en: chanserv: Send a command to chanserv
gl: chanserv: Enviar unha orde ao chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
gl: deop &lt;alcume1&gt; [alcume2] ...:  Quitarlle a alguén o estado de operador da canle. Só un operador da canle pode facer iso.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
gl: devoice &lt,alcume1&gt; [alcume2] ...: Silenciar a alguén, e impedirlle falar na canle se esta está moderada (+m). Só o pode facer un operador da canle.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
gl: invite &lt;alcume&gt; [sala]: Convidar a alguén a se unir á canle especificada ou á canle actual.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
gl: j &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [chave1[,chave2][,...]]:  Entrar nunha ou máis canles empregando, opcionalmente, unha chave de canle se fose necesaria.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
gl: join &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [chave1[,chave2][,...]]:  Entrar nunha ou máis canles empregando, opcionalmente, unha chave de canle se fose necesaria.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
gl: kick &lt;alcume&gt; [mensaxe]:  Expulsar a alguén da canle. Só un operador de canle pode facer iso.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
gl: list:  Amosa unha lista das salas de conversa dispoñíbeis na rede. <i>Aviso: é probábel que algúns servidores  o desconecten se fai isto.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
gl: me &lt;acción para realizar&gt;:  Realizar unha acción.

en: memoserv: Send a command to memoserv
gl: memoserv: Enviar unha orde ao memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
gl: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;alcume|canle&gt;:  Define ou elimina un modo de canle ou de usuario.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
gl: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario (o oposto a unha canle).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
gl: names [canle]:  Obter a lista dos usuarios que están na canle.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
gl: nick &lt;novo alcume&gt;:  Cambia seu alcume.

en: nickserv: Send a command to nickserv
gl: nickserv: Enviar unha orde ao nickserv

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
gl: notice &lt;target&lt;:  Enviar un aviso a un usuario ou canle.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
gl: op &lt;alcume1&gt; [alcume2] ...:  Conceder o estado de operador da canle a outra persoa. Só o pode facer un operador da canle.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
gl: operwall &lt;mensaxe&gt;:  Se non sabe o que é probabelmente non pode utilizalo.

en: operserv: Send a command to operserv
gl: operserv: Enviar unha orde ao operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
gl: part [sala] [mensaxe]:  Abandonar a canle actual, ou unha canle específica, cunha mensaxe opcional.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
gl: ping [alcume]:  Pregunta canto atraso ten un usuario (ou o servidor se non se especifica un usuario).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
gl: query &lt;alcume&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Envía unha mensaxe privada a un usuario (o oposto a unha canle).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
gl: quit [mensaxe]:  Desconéctase do servidor actual cunha mensaxe opcional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
gl: quote [...]:  Enviar unha orde en bruto ao servidor.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
gl: remove &lt;alcume&gt; [mensaxe]:  Eliminar a alguén dunha sala. Só pode facelo un operador da canle.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
gl: time: Amosa a hora local no servidor IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
gl: topic [novo tópico]:  Ver ou cambiar o asunto da canle.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
gl: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Define ou desfai a configuración dun modo de usuario.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
gl: versión [alcume]: enviar unha solicitude CTCP VERSION a un ususario

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
gl: voice &lt;alcume1&gt; [alcume2] ...:  Concederlle a posibilidade de falar na canle a alguén. Só o pode facer un operador da canle.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
gl: wallops &lt;mensaxe&gt;:  Se non sabe o que é probabelmente non poida usalo.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
gl: whois [servidor] &lt;nick&gt;:  Obter información sobre un usuario.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
gl: whowas &lt;nick&gt;: Obter información sobre un usuario que se desconectou.

en: Reply time from %s: %lu seconds
gl: Tempo de resposta de %s: %lu segundos

en: CTCP PING reply
gl: Resposta a PING CTCP

en: Disconnected.
gl: Desconectado.

en: Unknown Error
gl: Erro descoñecido

en: Ad-Hoc Command Failed
gl: Fallou a orde Ad-Hoc

en: execute
gl: executar

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
gl: O servidor require a autenticación con texto plano sobre un fluxo non cifrado

note: This happens when the server sends back jibberish * in the "additional data with success" case. * Seen with Wildfire 3.0.1.
en: Invalid response from server
gl: A resposta do servidor non é válida

en: Server does not use any supported authentication method
gl: O servidor non usa ningún método de autenticación coñecido

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
gl: %s require a autenticación con texto plano sobre unha conexión no cifrada. Quere permitir isto e continuar coa autenticación?

en: Plaintext Authentication
gl: Autenticación con texto plano

en: You require encryption, but it is not available on this server.
gl: Vostede solicitou a codificación, mais non está dispoñíbel neste servidor.

en: Invalid challenge from server
gl: O desafío do servidor non é válido

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
gl: O servidor pensa que a autenticación está completa, mais o cliente non.

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
gl: O servidor pode solicitar autenticación en claro sobre unha canle non cifrada

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
gl: %s pode solicitar autenticación en claro sobre unha canle non cifrada. Desexa permitilo e continuar co proceso de autenticación?

en: SASL authentication failed
gl: Fallou a autenticación SASL

en: SASL error: %s
gl: Erro de SASL: %s

en: Unable to canonicalize username
gl: Non foi posíbel normalizar o nome de usuario

en: Unable to canonicalize password
gl: Non foi posíbel normalizar o contrasinal

en: Malicious challenge from server
gl: Desafío malicioso do servidor

en: Unexpected response from server
gl: Resposta non agardada do servidor

en: The BOSH connection manager terminated your session.
gl: O xestor de conexión BOSH terminou a súa sesión.

en: No session ID given
gl: Non se proporcionou ningún ID de sesión

en: Unsupported version of BOSH protocol
gl: A versión do protocolo BOSH non é compatíbel

en: Unable to establish a connection with the server
gl: Non é posíbel estabelecer unha conexión co servidor

en: Unable to establish a connection with the server: %s
gl: Non é posíbel estabelecer unha conexión co servidor: %s

en: Unable to establish SSL connection
gl: Non é posíbel comezar a conexión SSL

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Family Name
gl: Apelidos

en: Given Name
gl: Nome propio

en: Street Address
gl: Rúa

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
gl: Enderezo ampliado

en: Locality
gl: Localidade

en: Region
gl: Rexión

en: Postal Code
gl: Código postal

en: Country
gl: País

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
gl: Teléfono

en: Organization Name
gl: Nome da organización

en: Organization Unit
gl: Grupo de traballo

en: Job Title
gl: Posto de traballo

en: Role
gl: Papel

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Description
gl: Descrición

en: Edit XMPP vCard
gl: Editar vCard de XMPP

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
gl: Todos os elementos seguintes son opcionais. Introduza só a información coa que se sinta cómodo.

en: Client
gl: Cliente

en: Operating System
gl: Sistema operativo

en: Local Time
gl: Hora local

en: Priority
gl: Prioridade

en: Resource
gl: Recurso

en: Uptime
gl: Tempo de execución

en: Logged Off
gl: Sesión pechada

en: %s ago
gl: Hai %s

en: Middle Name
gl: Segundo nome

en: Address
gl: Enderezo

en: P.O. Box
gl: Apartado de correos

en: Photo
gl: Foto

en: Logo
gl: Logotipo

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
gl: %s xa non poderá ver as actualizacións do seu estado. Quere continuar?

en: Cancel Presence Notification
gl: Cancelar a notificación de presenza

en: Un-hide From
gl: Non agocharse de

en: Temporarily Hide From
gl: Agocharse temporalmente de

en: (Re-)Request authorization
gl: (Volver a) pedir autorización

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
gl: Eliminar subscrición

en: Initiate _Chat
gl: Iniciar a _conversa

en: Log In
gl: Iniciar a sesión

en: Log Out
gl: Terminar a sesión

en: Last Name
gl: Apelidos

en: The following are the results of your search
gl: Os resultados da súa busca son os seguintes

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
gl: Localizar un contacto introducindo os criterios de busca nos campos indicados. Nota: cada campo admite buscas con comodíns (%)

en: Directory Query Failed
gl: Fallou a consulta de directorio

en: Could not query the directory server.
gl: Non foi posíbel consultar o servidor de directorio.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
gl: Instrucións do servidor: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
gl: Encher un ou máis campos para buscar usuarios XMPP que poidan coincidir.

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Search for XMPP users
gl: Localizar usuarios XMPP

note: "Search"
en: Search
gl: Buscar

en: Invalid Directory
gl: Directorio non válido

en: Enter a User Directory
gl: Introducir un directorio de usuario

en: Select a user directory to search
gl: Seleccione un directorio de usuario para buscar

en: Search Directory
gl: Buscar directorio

en: _Room:
gl: _Sala:

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _Handle:
gl: _Manexador:

en: %s is not a valid room name
gl: %s non é un nome de sala válido

en: Invalid Room Name
gl: Nome de sala non válido

en: %s is not a valid server name
gl: %s non é un nome de servidor válido

en: Invalid Server Name
gl: Nome de servidor non válido

en: %s is not a valid room handle
gl: %s non é un indentificador de sala válido

en: Invalid Room Handle
gl: Identificador de sala non válido

en: Configuration error
gl: Erro de configuración

en: Unable to configure
gl: Non é posíbel configurar

en: Room Configuration Error
gl: Erro de configuración de sala

en: This room is not capable of being configured
gl: Esta sala non se pode configurar

en: Registration error
gl: Erro de rexistro

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
gl: O cambio de alcume non está admitido en salas de conversa non-MUC

en: Error retrieving room list
gl: Erro ao obter a lista de salas

en: Invalid Server
gl: Servidor non válido

en: Enter a Conference Server
gl: Introduza un servidor de conferencias

en: Select a conference server to query
gl: Seleccione un servidor de conferencias ao que consultar

en: Find Rooms
gl: Buscar salas

en: Affiliations:
gl: Afiliacións:

en: No users found
gl: Non se atoparon usuarios

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
gl: O servidor require TLS/SSL mais non está dispoñíbel.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
gl: Solicitou o cifrado mais non está dispoñíbel a capacidade para TLS/SSL.

en: Ping timed out
gl: Excedeuse o tempo de espera do ping

en: Invalid XMPP ID
gl: ID de XMPP non válido

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
gl: ID XMPP ID incorrecto. Debe estabelecerse a porción do usuario.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
gl: ID de XMPP non válido. Débese definir o dominio.

en: Malformed BOSH URL
gl: O enderezo URL BOSH é incorrecto

en: Registration of %s@%s successful
gl: Rexistro de %s@%s efectuado con éxito

en: Registration to %s successful
gl: Rexistro de %s efectuado con éxito

en: Registration Successful
gl: O rexistro efectuouse con éxito

en: Registration Failed
gl: Fallou o rexistro

en: Registration from %s successfully removed
gl: O rexistro de %s eliminouse con éxito

en: Unregistration Successful
gl: uO rexistro cancelouse con éxito

en: Unregistration Failed
gl: Fallou a cancelación do rexistro

en: State
gl: Estado

en: Postal code
gl: Código postal

en: Phone
gl: Teléfono

en: Date
gl: Data

en: Already Registered
gl: Xa está rexistrado

en: Password
gl: Contrasinal

en: Unregister
gl: Cancelar o rexistro

en: Please fill out the information below to change your account registration.
gl: Encha a información que se indica abaixo para modificar o seu rexistro de conta.

en: Please fill out the information below to register your new account.
gl: Encha a información que se indica abaixo para rexistrar a súa nova conta.

en: Register New XMPP Account
gl: Rexistrar unha nova conta XMPP

en: Register
gl: Rexistrar

en: Change Account Registration at %s
gl: Modificar o rexistro de conta en %s

en: Register New Account at %s
gl: Rexistrar unha nova conta en %s

en: Change Registration
gl: Modificar rexistro

en: Error unregistering account
gl: Erro ao cancelar o rexistro de conta

en: Account successfully unregistered
gl: O rexistro cancelouse con éxito

en: Initializing Stream
gl: Inicializando fluxo

en: Initializing SSL/TLS
gl: Inicializando SSL/TLS

en: Authenticating
gl: Autentificación

en: Re-initializing Stream
gl: Reinicializando  o fluxo

en: Server doesn't support blocking
gl: O servidor non admite o bloqueo

en: Not Authorized
gl: Non autorizado

en: Mood
gl: Estado de ánimo

en: Now Listening
gl: Escoitando agora

en: Both
gl: Ambos

en: From (To pending)
gl: Desde (Destino pendente)

en: From
gl: De

en: To
gl: Para

en: None (To pending)
gl: Ninguén (Destino pendente)

en: None
gl: Ninguén

en: Subscription
gl: Subscrición

en: Mood Text
gl: Texto de estado de ánimo

en: Allow Buzz
gl: Permitir zumbidos

en: Mood Name
gl: Nome de estado de ánimo

en: Mood Comment
gl: Comentario de estado de ánimo

en: Tune Artist
gl: Artista da canción

en: Tune Title
gl: Título da canción

en: Tune Album
gl: Álbume da canción

en: Tune Genre
gl: Xénero da canción

en: Tune Comment
gl: Comentario da canción

en: Tune Track
gl: Pista da canción

en: Tune Time
gl: Tempo da canción

en: Tune Year
gl: Ano da canción

en: Tune URL
gl: URL da canción

en: Password Changed
gl: Contrasinal modificado

en: Your password has been changed.
gl: Modificouse o seu contrasinal.

en: Error changing password
gl: Erro ao modificar o contrasinal

en: Password (again)
gl: Contrasinal (de novo)

en: Change XMPP Password
gl: Cambiar o contrasinal de XMPP

en: Please enter your new password
gl: Introduza o seu novo contrasinal

en: Set User Info...
gl: Definir a información de usuario...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
gl: Modificar o contrasinal...

note: }
en: Search for Users...
gl: Buscar usuarios...

en: Bad Request
gl: A solicitude non é válida

en: Conflict
gl: Conflito

en: Feature Not Implemented
gl: A funcionalidade non está implementada

en: Forbidden
gl: Prohibido

en: Gone
gl: Saíu

en: Internal Server Error
gl: Erro interno do servidor

en: Item Not Found
gl: Non se atopou o elemento

en: Malformed XMPP ID
gl: ID de XMPP malformado

en: Not Acceptable
gl: Non aceptábel

en: Not Allowed
gl: Non permitido

en: Payment Required
gl: Pagamento requirido

en: Recipient Unavailable
gl: Destinatario non dispoñíbel

en: Registration Required
gl: Rexistro requirido

en: Remote Server Not Found
gl: Non se atopou o servidor remoto

en: Remote Server Timeout
gl: Excedeuse o tempo de espera do servidor remoto

en: Server Overloaded
gl: Servidor sobrecargado

en: Service Unavailable
gl: Servizo non dispoñíbel

en: Subscription Required
gl: Subscrición requirida

en: Unexpected Request
gl: Solicitude inesperada

en: Authorization Aborted
gl: Autorización interrompida

en: Incorrect encoding in authorization
gl: Codificación incorrecta na autorización

en: Invalid authzid
gl: Authzid non válido

en: Invalid Authorization Mechanism
gl: Mecanismo de autorización non válido

en: Authorization mechanism too weak
gl: O mecanismo de autenticación é demasiado débil

en: Incorrect username or password
gl: O nome de conta ou contrasinal non é correcto

en: Temporary Authentication Failure
gl: Fallo temporal de autenticación

en: Authentication Failure
gl: Fallo de autenticación

en: Bad Format
gl: Formato non válido

en: Bad Namespace Prefix
gl: O prefixo do espazo de nomes non é válido

en: Resource Conflict
gl: Conflito de recursos

en: Connection Timeout
gl: Tempo de espera da conexión excedido

en: Host Gone
gl: Servidor desaparecido

en: Host Unknown
gl: Servidor descoñecido

en: Improper Addressing
gl: Direccionamento incorrecto

en: Invalid ID
gl: ID non válido

en: Invalid Namespace
gl: Espazo de nomes non válido

en: Invalid XML
gl: XML non válido

en: Non-matching Hosts
gl: Non existen servidores coincidintes

en: Policy Violation
gl: Violación da política

en: Remote Connection Failed
gl: Fallou a conexión remota

en: Resource Constraint
gl: Restrición de recursos

en: Restricted XML
gl: XML restrinxido

en: See Other Host
gl: Ver outros host

en: System Shutdown
gl: Apagar o sistema

en: Undefined Condition
gl: Condición non definida

en: Unsupported Encoding
gl: Codificación incompatíbel

en: Unsupported Stanza Type
gl: Tipo de parágrafo non compatíbel

en: Unsupported Version
gl: Versión non compatíbel

en: XML Not Well Formed
gl: XML incorrectamente formado

en: Stream Error
gl: Erro de fluxo

en: Unable to ban user %s
gl: Non é posíbel vetar ao usuario %s

en: Unknown affiliation: "%s"
gl: Afiliación descoñecida: «%s»

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
gl: Non é posíbel afiliar o usuario %s como «%s»

en: Unknown role: "%s"
gl: Papel descoñecido: «%s»

en: Unable to set role "%s" for user: %s
gl: Non é posíbel definir o papel «%s» para o usuario: %s

en: Unable to kick user %s
gl: Non é posíbel expulsar o usuario %s

en: Unable to ping user %s
gl: Non é posíbel facer ping ao usuario %s

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
gl: Non é posíbel enviar un zunido porque non se coñece nada de %s.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
gl: Non é posíbel enviar un zunido porque %s pode que estea desconectado.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
gl: Non é posíbel enviar un zunido porque %s non o admite ou non quere recibir  zunidos agora.

en: Buzz
gl: Zunido

en: %s has buzzed you!
gl: %s envioulle un zunido!

en: Buzzing %s...
gl: Enviando un zunido a %s...

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
gl: Non é posíbel iniciar o medio con %s: o JID non é correcto

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
gl: Non é posíbel iniciar o medio con  %s: o usuario non está conectado

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
gl: Non foi posíbel iniciar o multimedia con %s: o recurso non está en liñaNo

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
gl: Non é posíbel iniciar o medio con %s: non está subscrito á presenza do usuario

en: Media Initiation Failed
gl: Fallou o iniciación do medio

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
gl: Seleccione o recurso de %s co que quere iniciar unha sesión no medio.

en: Select a Resource
gl: Seleccione un recurso

en: Initiate Media
gl: Iniciar o medio

en: Account does not support PEP, can't set mood
gl: A conta non admite PEP, non é posíbel estabelecer o estado de ánimo.

en: config:  Configure a chat room.
gl: config: Configurar unha sala de conversa.

en: configure:  Configure a chat room.
gl: configure: Configurar unha sala de conversa.

en: part [message]:  Leave the room.
gl: part [mensaxe]: Saír da sala

en: register:  Register with a chat room.
gl: register: Rexistrarse nunha sala de conversa.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
gl: topic [novo asunto]: Ver ou cambiar o asunto.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
gl: ban &lt;usuario&gt; [sala]: Vetar a un usuario na sala.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
gl: affiliado &lt;usuario&gt; &lt;propietario|admin|membro|outcast|ningún&gt; [nick1] [nick2] ...: Obter os usuarios cunha afiliación ou conxunto de afiliación de usuarios coa sala.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
gl: rol &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Obtén os usuarios con un rol ou estabelece o rol dos usuarios nesta sala.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
gl: invite &lt;usuario&gt; [mensaxe]: Convidar un usuario á sala.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
gl: unirse:&lt;sala[@servidor]&gt; [contrasinal]: Unirse á conversa.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
gl: kick &lt;usuario&gt; [sala]:  Expulsar un usuario da sala.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
gl: msg &lt;usuario&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Enviar unha mensaxe privada a outro usuario.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
gl: ping &lt;jid&gt;:	Facerlle un ping a un usuario, compoñente ou servidor.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
gl: buzz: Enviarlle un zunido a un usuario para chamar a súa atención

en: mood: Set current user mood
gl: mood: Estabelecer o estado de ánimo do usuario

en: Extended Away
gl: Ausencia estendida

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo XMPP

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
gl: Dominio

en: Use old-style SSL
gl: Utilizar SSL antigo

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
gl: Permitir a autenticación con texto plano sobre as canles non cifradas

en: Connect port
gl: Conectar co porto

note: Account options
en: Connect server
gl: Conectar co servidor

en: File transfer proxies
gl: Proxies de transferencia de ficheiros

en: BOSH URL
gl: URL BOSH

note: this should probably be part of global smiley theme settings * later on
en: Show Custom Smileys
gl: Amosar as emoticonas personalizadas

en: %s has left the conversation.
gl: %s abandonou a conversa.

en: Message from %s
gl: Mensaxe de %s

en: %s has set the topic to: %s
gl: %s cambiou o asunto a: %s

en: The topic is: %s
gl: O asunto é: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
gl: Fallou o envío da mensaxe a %s: %s

en: XMPP Message Error
gl: Mensaxe de erro de XMPP

en: (Code %s)
gl: (Código %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
gl: Unha emoticona na mensaxe é moi grande como para ser enviada.

en: XMPP stream header missing
gl: Falta a cabeceira do fluxo XMPP

en: XMPP Version Mismatch
gl: Non coincide a versión de XMPP

en: XMPP stream missing ID
gl: Falta o ID do fluxo XMPP

en: XML Parse error
gl: Erro de análise de XML

en: Error joining chat %s
gl: Erro ao unirse á conversa %s

en: Error in chat %s
gl: Erro na conversa %s

en: Create New Room
gl: Crear unha sala nova

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
gl: Vai crear unha sala nova. Desexa configurala ou aceptar os axustes predeterminados?

en: _Configure Room
gl: _Configurar a sala

en: _Accept Defaults
gl: _Aceptar os valores predeterminados

en: No reason
gl: Non se deu ningunha razón

en: You have been kicked: (%s)
gl: Vostede foi expulsado: (%s)

en: Kicked (%s)
gl: Expulsado (%s)

en: Unknown Error in presence
gl: Erro descoñecido na presenza

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, o usuario non admite a transferencia de ficheiros

en: File Send Failed
gl: Fallou o envío do ficheiro

en: Unable to send file to %s, invalid JID
gl: Non é posíbel enviar o ficheiro a %s, JID non válido

en: Unable to send file to %s, user is not online
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, o usuario non está conectado

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, non está subscrito á presenza do usuario

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
gl: Seleccione o recurso de %s ao que quere enviar o ficheiro

en: XMPP stream management
gl: Xestión de fluxos XMPP

en: No further messages will be queued
gl: Non se poñerán máis mensaxes en cola

en: Afraid
gl: Asustado

en: Amazed
gl: Sorprendido

en: Amorous
gl: Amoroso

en: Angry
gl: Enfadado

en: Annoyed
gl: Enfurruñado

en: Anxious
gl: Ansioso

en: Aroused
gl: Excitado

en: Ashamed
gl: Avergoñado

en: Bored
gl: Aburrido

en: Brave
gl: Valente

en: Calm
gl: Calmo

en: Cautious
gl: Cauteloso

en: Cold
gl: Frío

en: Confident
gl: Confiado

en: Confused
gl: Confuso

en: Contemplative
gl: Contemplativo

en: Contented
gl: Contento

en: Cranky
gl: Excéntrico

en: Crazy
gl: Louco

en: Creative
gl: Creativo

en: Curious
gl: Curioso

en: Dejected
gl: Desanimado

en: Depressed
gl: Deprimido

en: Disappointed
gl: Descontento

en: Disgusted
gl: Desgustado

en: Dismayed
gl: Consternado

en: Distracted
gl: Distraído

en: Embarrassed
gl: Avergoñado

en: Envious
gl: Cobizoso

en: Excited
gl: Emocionado

en: Flirtatious
gl: Coqueto

en: Frustrated
gl: Frustrado

en: Grateful
gl: Agradecido

en: Grieving
gl: Aflixido

en: Grumpy
gl: Irascíbel

en: Guilty
gl: Culpábel

en: Happy
gl: Feliz

en: Hopeful
gl: Esperanzado

en: Hot
gl: Quente

en: Humbled
gl: Humilde

en: Humiliated
gl: Humillado

en: Hungry
gl: Famento

en: Hurt
gl: Ferido

en: Impressed
gl: Impresionado

en: In awe
gl: Asombrado

en: In love
gl: Namorado

en: Indignant
gl: Indignado

en: Interested
gl: Interesado

en: Intoxicated
gl: Bébedo

en: Invincible
gl: Invencíbel

en: Jealous
gl: Envexoso

en: Lonely
gl: Solitario

en: Lost
gl: Perdido

en: Lucky
gl: Afortunado

en: Mean
gl: Medio

en: Moody
gl: Malhumorado

en: Nervous
gl: Nervoso

en: Neutral
gl: Neutro

en: Offended
gl: Ofendido

en: Outraged
gl: Indignado

en: Playful
gl: Brincador

en: Proud
gl: Orgulloso

en: Relaxed
gl: Relaxado

en: Relieved
gl: Aliviado

en: Remorseful
gl: Con remorsos

en: Restless
gl: Inquedo

en: Sad
gl: Triste

en: Sarcastic
gl: Sarcástico

en: Satisfied
gl: Satisfeito

en: Serious
gl: Serio

en: Shocked
gl: Impactado

en: Shy
gl: Vergoñento

en: Sick
gl: Doente

en: Sleepy
gl: Adurmiñado

en: Spontaneous
gl: Espontáneo

en: Stressed
gl: Estresado

en: Strong
gl: Forte

en: Surprised
gl: Sorprendido

en: Thankful
gl: Agradecido

en: Thirsty
gl: Sedento

en: Tired
gl: Canso

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Weak
gl: Débil

en: Worried
gl: Preocupado

en: Set User Nickname
gl: Definir o alcume do usuario

en: Please specify a new nickname for you.
gl: Especifique un novo alcume para vostede.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
gl: Esta información é visíbel para todos os contactos da súa lista de contactos, así que escolla algo apropiado.

en: Set
gl: Definir

en: Set Nickname...
gl: Definir o alcume...

en: Actions
gl: Accións

en: Select an action
gl: Seleccionar unha acción

en: Required parameters not passed in
gl: Non se recibiron os parámetros requiridos

en: Unable to write to network
gl: Non é posíbel escribir na rede

en: Unable to read from network
gl: Non é posíbel ler da rede

en: Error communicating with server
gl: Erro ao se comunicar co servidor

en: Conference not found
gl: Non foi atopada a conferencia

en: Conference does not exist
gl: A conferencia non existe

en: A folder with that name already exists
gl: Xa existe un cartafol con ese nome

en: Not supported
gl: Non compatíbel

en: Password has expired
gl: O contrasinal expirou

en: Incorrect password
gl: Contrasinal incorrecto

en: User not found
gl: Non se atopou o usuario

en: Account has been disabled
gl: A conta foi desactivada

en: The server could not access the directory
gl: O servidor non puido acceder ao directorio

en: Your system administrator has disabled this operation
gl: O administrador do sistema desactivou esta operación

en: The server is unavailable; try again later
gl: O servidor non está dispoñíbel; ténteo de novo máis tarde

en: Cannot add a contact to the same folder twice
gl: Non se pode engadir un contacto ao mesmo cartafol dúas veces

en: Cannot add yourself
gl: Non se pode engadir a si mesmo

en: Master archive is misconfigured
gl: O arquivo mestre non está ben configurado

en: Could not recognize the host of the username you entered
gl: Non se recoñeceu o host do nome de usuario que introduciu

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
gl: A súa conta foi desactivada porque introduciu demasiadas veces un contrasinal incorrecto

en: You cannot add the same person twice to a conversation
gl: Non pode engadir a mesma persoa dúas veces a unha conversa

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
gl: Alcanzou o límite do número de contactos permitidos

en: You have entered an incorrect username
gl: O nome de usuario que introduciu é incorrecto

en: An error occurred while updating the directory
gl: Produciuse un erro ao actualizar o directorio

en: Incompatible protocol version
gl: A versión de protocolo non é compatíbel

en: The user has blocked you
gl: O usuario bloqueouno

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
gl: Esta versión de avaliación non permite a conexión simultánea de máis de dez usuarios

en: The user is either offline or you are blocked
gl: O usuario non está conectado ou vostede está sendo bloqueado

en: Unknown error: 0x%X
gl: Erro descoñecido: 0x%X

en: Unable to login: %s
gl: Non é posíbel abrir sesión: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe. Non se puideron obter os detalles do usuario (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
gl: Non é posíbel engadir a %s á súa lista de contactos (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe (%s).

en: Unable to invite user (%s).
gl: Non é posíbel convidar o usuario (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
gl: Non é posíbel enviar unha mensaxe a %s. Non se puido crear a conferencia (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe. Non se puido crear a conferencia (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
gl: Non é posíbel mover o usuario %s ao cartafol %s na lista do servidor. Produciuse un erro ao crear o cartafol (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
gl: Non é posíbel engadir %s na súa lista de contactos. Produciuse un erro ao crear o cartafol na lista do servidor (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
gl: Non se puideron obter os detalles do usuario %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
gl: Non é posíbel engadir o usuario á lista de privacidade (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
gl: Non é posíbel engadir %s á súa lista de rexeitados (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
gl: Non é posíbel engadir %s á súa lista de permitidos (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
gl: Non é posíbel eliminar %s da lista de privacidade (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
gl: Non foi posíbel modificar os axustes da intimidade no servidor (%s).

en: Unable to create conference (%s).
gl: Non é posíbel crear a conferencia (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
gl: Erro ao se comunicar co servidor. Pechando a conexión.

en: Telephone Number
gl: Número de teléfono

en: Location
gl: Localización

en: Department
gl: Departamento

en: Personal Title
gl: Título

en: Mailstop
gl: Caixa de correo

en: User ID
gl: ID de usuario

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
gl: Nome completo

en: GroupWise Conference %d
gl: Conferencia GroupWise %d

en: Authenticating...
gl: Autenticando...

en: Waiting for response...
gl: Agardando unha resposta...

en: %s has been invited to this conversation.
gl: Convidouse a %s a esta conversa.

en: Invitation to Conversation
gl: Convite para unha conversa

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
gl: Convite de: %s
    
    Enviado: %s

en: Would you like to join the conversation?
gl: Desexa unirse á conversa?

en: You have signed on from another location
gl: Conectouse desde outra localización

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
gl: Non parece que %s estea conectado e non recibiu a mensaxe que lle acaba de enviar.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
gl: Non é posíbel conectar co servidor. Indique o enderezo do servidor co que desexa conectar.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
gl: Pechouse esta conferencia. Non se poden enviar máis mensaxes.

en: Busy
gl: Ocupado

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo de Mensaxería GroupWise de Novell

en: Server address
gl: Enderezo do servidor

en: Server port
gl: Porto do servidor

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
gl: <b>Título do grupo:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
gl: <b>ID de grupo de Notes:</b>%s<br>

en: Info for Group %s
gl: Información sobre o grupo %s

en: Notes Address Book Information
gl: Información da axenda de enderezos de Notes

en: Invite Group to Conference...
gl: Convidar o grupo á conferencia...

en: Get Notes Address Book Info
gl: Obter a información da axenda de enderezos de Notes

en: Sending Handshake
gl: Enviando a negociación

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
gl: Agardando a aceptación da negociación

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
gl: Aceptouse a negociación. Enviando o inicio de sesión

en: Waiting for Login Acknowledgement
gl: Agardando á aceptación do inicio de sesión

en: Login Redirected
gl: Inicio de sesión redirixido

en: Forcing Login
gl: Forzando o inicio de sesión

en: Login Acknowledged
gl: Inicio de sesión aceptado

en: Starting Services
gl: Iniciando servizos

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
gl: Un administrador de Sametime publicou o seguinte anuncio no servidor %s

en: Sametime Administrator Announcement
gl: Anuncio do administrador Sametime

en: Announcement from %s
gl: Anuncio de %s

en: Conference Closed
gl: Conferencia pechada

en: Unable to send message:
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe:

en: Unable to send message to %s:
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe a %s:

en: Place Closed
gl: Lugar pechado

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Speakers
gl: Altofalantes

en: Video Camera
gl: Videocámara

en: File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros

en: Supports
gl: Admitidos

en: External User
gl: Usuario externo

en: Create conference with user
gl: Crear conferencia co usuario

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
gl: Introduza un tema para a nova conferencia, e unha mensaxe de convite que se lle enviará a %s

en: New Conference
gl: Nova conferencia

en: Create
gl: Crear

en: Available Conferences
gl: Conferencias dispoñíbeis

en: Create New Conference...
gl: Crear unha nova conferencia...

en: Invite user to a conference
gl: Convidar o usuario a unha conferencia

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
gl: Seleccione unha conferencia da lista de abaixo para convidar ao usuario %s. Seleccione «Crear unha nova conferencia» se quere crear unha nova conferencia para convidar a este usuario.

en: Invite to Conference
gl: Convidar a unha conferencia

en: Invite to Conference...
gl: Convidar a unha conferencia...

en: Send TEST Announcement
gl: Enviar un anuncio de PROBA

en: Topic:
gl: Asunto:

en: A server is required to connect this account
gl: É necesario un servidor para conectar esta conta

en: Unknown (0x%04x)<br>
gl: Descoñecido (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
gl: Último cliente coñecido

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Sametime ID
gl: ID Sametime

en: An ambiguous user ID was entered
gl: Introduciuse un ID de usuario ambiguo

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
gl: O identificador «%s» pode referirse a calquera dos seguintes usuarios. Seleccione o usuario correcto da lista de abaixo para engadilos á súa lista de contactos.

en: Select User
gl: Seleccionar usuario

en: Unable to add user: user not found
gl: Non é posíbel engadir o usuario: non foi atopado o usuario

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
gl: O identificador «%s» non coincide con ningún usuario da súa comunidade Sametime. Eliminouse esta entrada da súa lista de contactos.

en: Unable to add user
gl: Non é posíbel engadir o usuario

en: Error reading file %s: 
    %s
gl: Erro ao ler o ficheiro %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
gl: Lista de contactos almacenada remotamente

en: Buddy List Storage Mode
gl: Modo de almacenaxe da lista de contactos

en: Local Buddy List Only
gl: Só lista de contactos local

en: Merge List from Server
gl: Combinar a lista desde o servidor

en: Merge and Save List to Server
gl: Combinar e gardar a lista no servidor

en: Synchronize List with Server
gl: Sincronizar a lista co servidor

en: Import Sametime List for Account %s
gl: Importar a lista Sametime para a conta %s

en: Export Sametime List for Account %s
gl: Exportar a lista Sametime para a conta %s

en: Unable to add group: group exists
gl: É imposíbel engadir o grupo: o grupo existe

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
gl: Xa existe un grupo chamado «%s» na lista de contactos.

en: Unable to add group
gl: Non é posíbel engadir o grupo

en: Possible Matches
gl: Posíbeis coincidencias

en: Notes Address Book group results
gl: Resultados do grupo da axenda de enderezos de Notes

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
gl: É posíbel que o identificador «%s» se refira a calquera dos grupos da axenda de enderezos de Notes. Seleccione o grupo máis axeitado da lista que se amosa abaixo para engadilo á súa lista de contactos.

en: Select Notes Address Book
gl: Seleccionar a axenda de enderezos de Notes

en: Unable to add group: group not found
gl: É imposíbel engadir o grupo: non foi atopado

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
gl: O identificador «%s» non coincide con ningún dos grupos da axenda de enderezos de Notes da comunidade Sametime.

en: Notes Address Book Group
gl: Grupo da axenda de enderezos de Notes

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
gl: Introduza o nome dun grupo do libro de enderezos de Notes no campo a continuación para engadir o grupo e os seus membros á súa lista de contactos.

en: Search results for '%s'
gl: Resultados da busca para «%s»

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
gl: O identificador «%s» pode referirse a calquera dos usuarios que se amosan a seguir. Pode engadir estes usuarios á súa lista de contactos ou enviarlles mensaxes cos botóns de acción de abaixo.

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: No matches
gl: Sen coincidencias

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
gl: O identificador «%s» non coincide con ningún usuario da súa comunidade Sametime.

en: No Matches
gl: Sen coincidencias

en: Search for a user
gl: Buscar un usuario

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
gl: Introduza o nome ou o identificador parcial no campo de abaixo para localizar usuarios coincidentes na súa comunidade Sametime.

en: User Search
gl: Busca de usuario

en: Import Sametime List...
gl: Importar lista Sametime...

en: Export Sametime List...
gl: Exportar lista Sametime...

en: Add Notes Address Book Group...
gl: Engadir grupo da axenda de enderezos de Notes...

en: User Search...
gl: Busca de usuario...

en: Force login (ignore server redirects)
gl: Forzar o inicio de sesión (ignorar redireccións do servidor)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
gl: Agochar a identificación do cliente

en: User %s is not present in the network
gl: O usuario %s non está presente na rede

en: Key Agreement
gl: Acordo de chaves

en: Cannot perform the key agreement
gl: Non foi posíbel efectuar a negociación da chave

en: Error occurred during key agreement
gl: Produciuse un erro durante a negociación da chave

en: Key Agreement failed
gl: Fallou a negociación da chave

en: Timeout during key agreement
gl: Excedeuse o tempo de espera durante a negociación de chave

en: Key agreement was aborted
gl: Interrompeuse a negociación da chave

en: Key agreement is already started
gl: A negociación da chave xa está iniciada

en: Key agreement cannot be started with yourself
gl: A negociación da chave non pode comezar con vostede mesmo

en: The remote user is not present in the network any more
gl: O usuario remoto xa non está presente dentro da rede

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
gl: Recibiuse unha solicitude de %s para a negociación da chave. Desexa efectuar a negociación?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
gl: O usuario remoto está agardando unha negociación da chave en:
    Host remoto: %s
    Porto remoto: %d

en: Key Agreement Request
gl: Solicitude de negociación de chave

en: IM With Password
gl: MI con contrasinal

en: Cannot set IM key
gl: Non foi posíbel estabelecer a chave MI

en: Set IM Password
gl: Definir o contrasinal da MI

en: Get Public Key
gl: Obter chave pública

en: Cannot fetch the public key
gl: Non foi posíbel obter a chave pública

en: Show Public Key
gl: Amosar a chave pública

en: Could not load public key
gl: Non foi posíbel cargar a chave pública

en: User Information
gl: Información de usuario

en: Cannot get user information
gl: Non foi posíbel obter a información do usuario

en: The %s buddy is not trusted
gl: Non se confía no contacto %s

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
gl: Non pode recibir notificacións deste amigo que importe súa clave pública. Pode empregar a orde «Obter clave pública» para importala.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
gl: Abrir...

en: The %s buddy is not present in the network
gl: O contacto %s non está presente na rede

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
gl: Para engadir o contacto debe importar a súa chave pública. Prema en Importar para importar unha chave pública.

en: _Import...
gl: _Importar...

en: Select correct user
gl: Seleccione o usuario correcto

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
gl: Atopouse máis dun usuario coa mesma chave pública. Seleccione na lista o usuario que desexa engadir á lista de contactos.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
gl: Atopouse máis dun usuario co mesmo nome. Seleccione na lista o usuario que desexa engadir á lista de contactos.

en: Detached
gl: Separado

en: Indisposed
gl: Indisposto

en: Wake Me Up
gl: Espérteme

en: Hyper Active
gl: Hiperactivo

en: In Love
gl: Namorado

en: User Modes
gl: Modos de usuario

en: Preferred Contact
gl: Contacto preferido

en: Preferred Language
gl: Idioma preferido

en: Device
gl: Dispositivo

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Geolocation
gl: Xeolocalización

en: Reset IM Key
gl: Restaurar a chave MI

en: IM with Key Exchange
gl: MI con intercambio de chave

en: IM with Password
gl: MI con contrasinal

en: Get Public Key...
gl: Obter chave pública...

en: Kill User
gl: Matar o usuario

en: Draw On Whiteboard
gl: Debuxar no encerado

en: _Passphrase:
gl: _Frase de paso:

en: Channel %s does not exist in the network
gl: Non existe a canle %s na rede

en: Channel Information
gl: Información da canle

en: Cannot get channel information
gl: Non foi posíbel acmbiar a información da canle

en: <b>Channel Name:</b> %s
gl: <b>Nome da canle:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
gl: <br><b>Número de usuarios:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
gl: <br><b>Fundador da canle:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
gl: <br><b>Cifrado da canle:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
gl: <br><b>HMAC da canle:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
gl: <br><b>Asunto da canle:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
gl: <br><b>Modos da canle:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
gl: <br><b>Impresión dixital da chave do fundador:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
gl: <br><b>Impresión babble da chave do fundador:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
gl: Engadir chave pública da canle

note: Add new public key
en: Open Public Key...
gl: Abrir chave pública...

en: Channel Passphrase
gl: Frase de paso da canle

en: Channel Public Keys List
gl: Lista de chaves públicas da canle

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
gl: Utilízase a autenticación da canle para prever o acceso non autorizado. A autenticación pode estar baseada nunha frase de paso e sinaturas dixitais. Se se definiu unha frase de paso, esta será necesaria para poder unirse á canle. Só se poderán conectar os usuarios que estean na lista de chaves públicas se se utilizan chaves públicas para unirse á canle.

en: Channel Authentication
gl: Autenticación da canle

en: Add / Remove
gl: Engadir / Eliminar

en: Group Name
gl: Nome do grupo

en: Passphrase
gl: Frase de paso

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
gl: Introduza o nome do grupo privado de canle %s e a frase de paso.

en: Add Channel Private Group
gl: Engadir un grupo privado de canle

en: User Limit
gl: Límite de usuarios

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
gl: Definir un límite de usuarios na canle. Poñer a cero para restaurar o límite de usuarios.

en: Invite List
gl: Lista de convidados

en: Ban List
gl: Lista de vetados

en: Add Private Group
gl: Engadir un grupo privado

en: Reset Permanent
gl: Reestabelecer permanente

en: Set Permanent
gl: Definir permanente

en: Set User Limit
gl: Definir un límite de usuarios

en: Reset Topic Restriction
gl: Restabelecer a restrición de asuntos

en: Set Topic Restriction
gl: Definir a restrición de asuntos

en: Reset Private Channel
gl: Limpar a canle privada

en: Set Private Channel
gl: Definir a canle privada

en: Reset Secret Channel
gl: Limpar a canle secreta

en: Set Secret Channel
gl: Definir a canle secreta

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
gl: Ten que unirse á canle %s antes de poder unirse ao grupo privado

en: Join Private Group
gl: Unirse a un grupo privado

en: Cannot join private group
gl: Non se pode unir a un grupo privado

en: Call Command
gl: Chamar a orde

en: Cannot call command
gl: Non se pode chamar a orde

en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

en: Secure File Transfer
gl: Transferencia segura de ficheiros

en: Error during file transfer
gl: Erro durante a transferencia de ficheiros

en: Remote disconnected
gl: Desconectado remotamente

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Key agreement failed
gl: Fallou a negociación da chave

en: Connection timed out
gl: A conexión excedeu o tempo de espera

en: Creating connection failed
gl: Fallou a creación da conexión

en: File transfer session does not exist
gl: Non existe a sesión de transferencia de ficheiros

en: No file transfer session active
gl: Non hai ningunha sesión de transferencia de ficheiros activa

en: File transfer already started
gl: A transferencia de ficheiros xa se iniciou

en: Could not perform key agreement for file transfer
gl: Non foi posíbel efectuar a negociación da chave para a transferencia de ficheiros

en: Could not start the file transfer
gl: Non foi posíbel comezar a transferencia de ficheiros

en: Cannot send file
gl: Non se pode enviar o ficheiro.

en: Error occurred
gl: Produciuse un erro

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
gl: %s cambiou o asunto de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
gl: <I>%s</I> definiu os modos da canle <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
gl: <I>%s</I> eliminou todos os modos da canle <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
gl: <I>%s</I> definiu os modos do usuario <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
gl: <I>%s</I> eliminou todos os modos do usuario <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
gl: Foi expulsado de <I>%s</I> por <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
gl: Foi matado por %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
gl: Matado por %s (%s)

en: Server signoff
gl: Desconexión do servidor

en: Personal Information
gl: Información persoal

en: Birth Day
gl: Aniversario

en: Job Role
gl: Posto de traballo

en: Organization
gl: Organización

en: Unit
gl: Unidade

en: Homepage
gl: Páxina persoal

en: Note
gl: Nota

en: Join Chat
gl: Unirse a unha conversa

en: You are channel founder on <I>%s</I>
gl: Vostede é o fundador da canle en <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
gl: O fundador da canle en <I>%s</I> é <I>%s</I>

en: Real Name
gl: Nome real

en: Status Text
gl: Texto de estado

en: Public Key Fingerprint
gl: Impresión dixital da chave pública

en: Public Key Babbleprint
gl: Impresión babble da chave pública

en: _More...
gl: _Máis...

en: Detach From Server
gl: Separarse do servidor

en: Cannot detach
gl: Non se pode separar

en: Cannot set topic
gl: Non se pode definir o asunto

en: Failed to change nickname
gl: Produciuse un fallo ao cambiar o alcume

en: Roomlist
gl: Lista de salas

en: Cannot get room list
gl: Non pode obter a lista de salas

en: Network is empty
gl: A rede está baleira

en: No public key was received
gl: Non se recibiu unha chave pública

en: Server Information
gl: Información do servidor

en: Cannot get server information
gl: Non se pode obter a información do servidor

en: Server Statistics
gl: Estatísticas do servidor

en: Cannot get server statistics
gl: Non se poden obter as estatísticas do servidor

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
gl: Hora de arrinque do servidor local: %s
    Tempo de funcionamento do servidor local: %s
    Clientes do servidor local: %d
    Canles do servidor local: %d
    Operadores do servidor local: %d
    Operadores do encamiñador local: %d
    Clientes da cela local: %d
    Canles da cela local: %d
    Servidores da cela local: %d
    Clientes totais: %d
    Canles totais: %d
    Servidores totais: %d
    Encamiñadores totais: %d
    Operadores de servidor totais: %d
    Operadores de encamiñadores en total: %d

en: Network Statistics
gl: Estatísticas de rede

en: Ping failed
gl: Fallou o ping

en: Ping reply received from server
gl: Recibiuse a resposta do servidor ao ping

en: Could not kill user
gl: Non foi posíbel matar o usuario

en: WATCH
gl: VIXIAR

en: Cannot watch user
gl: Non foi posíbel vixiar o usuario

en: Resuming session
gl: Reanudando a sesión

en: Authenticating connection
gl: Autenticando a conexión

en: Verifying server public key
gl: Comprobando a chave pública do servidor

en: Passphrase required
gl: Precísase unha frase de paso

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
gl: Recibiuse a chave pública de %s. A súa copia local non coincide coa chave recibida. Desexa aceptar a chave pública de todas as maneiras?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
gl: Recibiuse a chave pública de %s. Desexa aceptar esta chave pública?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
gl: A impresión dixital e a impresión babble para a chave %s son:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
gl: Verificar a chave pública

en: _View...
gl: _Ver...

en: Unsupported public key type
gl: Tipo de chave pública non compatíbel

en: Disconnected by server
gl: Desconectado polo servidor

en: Error connecting to SILC Server
gl: Produciuse un erro durante a conexión ao servidor SILC

en: Key Exchange failed
gl: Fallou o intercambio de chaves

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
gl: Produciuse un erro ao retomar a sesión desconectada. Prema Reconectar para crear unha nova conexión.

en: Performing key exchange
gl: Efectuando o intercambio de chaves

en: Unable to load SILC key pair
gl: Non é posíbel cargar o par de chaves SILC

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
gl: Conectando co servidor SILC

en: Out of memory
gl: Sen memoria

en: Unable to initialize SILC protocol
gl: Non é posíbel inicializar o protocolo SILC

en: Error loading SILC key pair
gl: Erro ao cargar o par de chaves SILC

en: Download %s: %s
gl: Descarga de %s: %s

en: Your Current Mood
gl: O seu estado de ánimo actual

en: 
    Your Preferred Contact Methods
gl: 
    Métodos de contacto preferidos

en: Video conferencing
gl: Videoconferencia

en: Your Current Status
gl: O seu estado actual

en: Online Services
gl: Servizos en liña

en: Let others see what services you are using
gl: Permitir que outros consulten os servizos que está empregando

en: Let others see what computer you are using
gl: Permitir que outros consulten que computador está empregando

en: Your VCard File
gl: O seu ficheiro VCard

en: Timezone (UTC)
gl: Zona horaria (UTC)

en: User Online Status Attributes
gl: Atributos de estado en liña do usuario

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
gl: Pode permitir que outros usuarios consulten a información do seu estado en liña así como a súa información persoal. Encha a información que desexa que outros usuarios vexan de vostede.

en: Message of the Day
gl: Mensaxe do día

en: No Message of the Day available
gl: Non hai unha mensaxe do día dispoñíbel

en: There is no Message of the Day associated with this connection
gl: Non hai unha mensaxe do día asociada con esta conexión

en: Create New SILC Key Pair
gl: Crear un novo par de chaves SILC

en: Passphrases do not match
gl: As frases de paso non coinciden

en: Key Pair Generation failed
gl: Fallou a xeración do par de chaves

en: Key length
gl: Lonxitude da chave

en: Public key file
gl: Ficheiro da chave pública

en: Private key file
gl: Ficheiro da chave privada

en: Passphrase (retype)
gl: Frase de paso (escribir de novo)

en: Generate Key Pair
gl: Xerar un par de chaves

en: Online Status
gl: Estado en liña

en: View Message of the Day
gl: Ver a mensaxe do día

en: Create SILC Key Pair...
gl: Crear un par de chaves SILC...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
gl: O usuario <I>%s</I> non está presente na rede

en: Topic too long
gl: O asunto é demasiado longo

en: You must specify a nick
gl: Debe especificar un alcume

en: channel %s not found
gl: non foi atopada a canle %s

en: channel modes for %s: %s
gl: os modos da canle de %s son: %s

en: no channel modes are set on %s
gl: non se definiron modos da canle para %s

en: Failed to set cmodes for %s
gl: Produciuse un fallo ao definir os modos da canle para %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
gl: Orde descoñecida: %s, (pode ser un erro do cliente)

en: part [channel]:  Leave the chat
gl: part [canle]:  Abandonar a conversa

en: leave [channel]:  Leave the chat
gl: leave [canle]:  Abandonar a conversa

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
gl: topic [&lt;novo asunto&gt;]:  Ver ou cambiar o asunto

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
gl: join &lt;canle&gt; [&lt;contrasinal&gt;]:  Unirse a unha conversa nesta rede

en: list:  List channels on this network
gl: list:  Amosar as canles nesta rede

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
gl: whois &lt;alcume&gt;:  Ver información do alcume

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
gl: msg &lt;alcume&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
gl: query &lt;alcume&gt; [&lt;mensaxe&gt;]:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario

en: motd:  View the server's Message Of The Day
gl: motd:  Ver a mensaxe do día do servidor

en: detach:  Detach this session
gl: detach:  Desconectar esta sesión

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
gl: quit [mensaxe]:  Desconecta do servidor, cunha mensaxe opcional

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
gl: call &lt;orde&gt;:  Executar unha orde calquera do cliente silc

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
gl: kill &lt;alcume&gt; [-pubkey|&lt;razón&gt;]:  Matar un alcume

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
gl: nick &lt;novo alcume&gt;:  Cambia o seu alcume

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
gl: whowas &lt;alcume&gt;:  Ver información do alcume

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
gl: cmode &lt;canle&gt; [+|-&lt;modos&gt;] [argumentos]:  Cambia ou amosa os modos da canle

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
gl: cumode &lt;canle&gt; +|-&lt;modos&gt; &lt;alcume&gt;:  Cambio os modos do usuario na canle

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
gl: umode &lt;modos de usuario&gt;:  Definir os seus modos na rede

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
gl: oper &lt;alcume&gt; [-pubkey]:  Obter os privilexios de operador do servidor

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
gl: invite &lt;canle&gt; [-|+]&lt;alcume&gt;: convidar un alcume ou engadir/eliminar o alcume da lista de convidados para a canle

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
gl: kick &lt;canle&gt; &lt;alcume&gt; [comentario]:  Expulsar un cliente da canle

en: info [server]:  View server administrative details
gl: info [servidor]:  Consultar os detalles administrativos do servidor

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
gl: ban [&lt;canle&gt; +|-&lt;alcume&gt;]:  Vetar a un cliente da canle

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
gl: getkey &lt;alcume|servidor&gt;:  Obtén a clave pública do servidor ou do cliente

en: stats:  View server and network statistics
gl: stats:  Ver as estatísticas do servidor e da rede

en: ping:  Send PING to the connected server
gl: ping:  Enviar un PING ao servidor ao que está conectado

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
gl: users &lt;canle&gt;:  Obtén a lista dos usuarios que están na canle

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
gl: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;canle(s)&gt;:  Amosa os usuarios da canle ou canles

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo SILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
gl: Protocolo de conferencia segura en directo na Internet (SILC)

en: Network
gl: Rede

en: Public Key file
gl: Ficheiro de chave pública

en: Private Key file
gl: Ficheiro de chave privada

en: Cipher
gl: Cifrado

en: Use Perfect Forward Secrecy
gl: Utilizar a confidencialidade directa perfecta

en: Public key authentication
gl: Autenticación de chave pública

en: Block IMs without Key Exchange
gl: Bloquear as MI que non fagan un intercambio de chaves

en: Block messages to whiteboard
gl: Bloquear as mensaxes para o encerado

en: Automatically open whiteboard
gl: Abrir o encerado automaticamente

en: Digitally sign and verify all messages
gl: Asinar dixitalmente e verificar todas as mensaxes

en: Creating SILC key pair...
gl: Creando o par de chaves SILC...

en: Unable to create SILC key pair
gl: Non se pode crear o par de chaves SILC

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
gl: Nome real: 	%s

en: User Name: 	%s
gl: Nome de usuario :	%s

en: Email: 		%s
gl: Correo electrónico: 		%s

en: Host Name: 	%s
gl: Nome do host: 	%s

en: Organization: 	%s
gl: Organización: 	%s

en: Country: 	%s
gl: País: 	%s

en: Algorithm: 	%s
gl: Algoritmo: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
gl: Lonxitude da chave: 	%d bits

en: Version: 	%s
gl: Versión: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
gl: Impresión dixital da chave pública:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
gl: Impresión babble da chave pública:
    %s

en: Public Key Information
gl: Información de chave pública

en: Paging
gl: Chamar

en: Video Conferencing
gl: Videoconferencia

en: Computer
gl: Computador

en: Mobile Phone
gl: Teléfono móbil

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
gl: %s enviou unha mensaxe ao encerado. Quere abrir o encerado?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
gl: %s enviou unha mensaxe ao encerado da canle %s. Quere abrir o encerado?

en: Whiteboard
gl: Encerado

en: No server statistics available
gl: Non hai estatísticas do servidor dispoñíbeis

en: Error during connecting to SILC Server
gl: Produciuse un erro durante a conexión ao servidor SILC

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
gl: Fallo: Existe unha diferenza nas versións, actualice o seu cliente

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
gl: Fallo: O servidor remoto non confía/admite a súa chave pública

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
gl: Fallo: O servidor remoto non admite o grupo de KE proposto

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
gl: Fallo: O servidor remoto non é compatíbel co sistema de cifrado proposto

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
gl: Fallo: O servidor remoto non é compatíbel o PKCS proposto

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
gl: Fallo: O servidor remoto non é compatíbel coa función de hash proposta

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
gl: Fallo: O servidor remoto non é compatíbel co HMAC proposto

en: Failure: Incorrect signature
gl: Fallo: Sinatura incorrecta

en: Failure: Invalid cookie
gl: Fallo: Cookie non válida

en: Failure: Authentication failed
gl: Fallo: Fallou a autenticación

en: Unable to initialize SILC Client connection
gl: Non é posíbel inicializar a conexión do cliente SILC

en: John Noname
gl: Nome Apelidos

en: Unable to load SILC key pair: %s
gl: Non é posíbel cargar o par de chaves SILC: %s

en: Unable to create connection
gl: Non é posíbel crear a conexión

en: Unknown server response
gl: Resposta do servidor descoñecida

en: Unable to create listen socket
gl: Non é posíbel crear conectador de escoita

en: Unable to resolve hostname
gl: Non é posíbel conectar ao servidor

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
gl: Os nomes de usuario SIP non poden conter espazos en branco nin o símbolo @

en: SIP connect server not specified
gl: A conexión SIP ao servidor non foi especificada

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo SIP/SIMPLE

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
gl: O complemento de protocolo SIP/SIMPLE

en: Publish status (note: everyone may watch you)
gl: Publicar o estado (nota: todos poderán velo)

en: Use UDP
gl: Usar UDP

en: Use proxy
gl: Usar proxy

en: Auth User
gl: Usuario de autenticación

en: Auth Domain
gl: Dominio de autenticación

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
gl: (Produciuse un erro convertendo esta mensaxe.	Comprobe a opción de «Codificación» no Editor de contas)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
gl: Non é posíbel enviar á conversa %s,%s,%s

en: User is offline
gl: O usuario está desconectado

en: User
gl: Usuario

en: Hidden or not logged-in
gl: Agochado ou sen sesión iniciada

en: <br>At %s since %s
gl: <br>En %s desde %s

en: Anyone
gl: Calquera

en: _Class:
gl: _Clase:

en: _Instance:
gl: _Instancia:

en: _Recipient:
gl: _Destinatario:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
gl: Fallou o intento de subscrición a %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
gl: zlocate &lt;alcume&gt;: Localizar un usuario

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
gl: zl &lt;alcume&gt;: Localizar un usuario

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: instance &lt;instancia&gt;: Definir a instancia que se debe empregar nesta clase

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: inst &lt;instancia&gt;: Definir a instancia que se debe empregar nesta clase

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: topic &lt;instancia&gt;: Definir a instancia que se debe empregar nesta clase

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
gl: sub &lt;clase&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Unirse a unha nova conversa

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
gl: zi &lt;instancia&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;mensaxe,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
gl: zci &lt;clase&gt; &lt;instance&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
gl: zcir &lt;clase&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,<i>instancia</i>,<i>destinatario</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
gl: zir &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;MENSAXE,<i>instancia</i>,<i>destinatario</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
gl: zc &lt;clase&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,PERSOAL,*&gt;

en: Resubscribe
gl: Repetir a subscrición

en: Retrieve subscriptions from server
gl: Obter as subscricións desde o servidor

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Zephyr

en: Use tzc
gl: Usar tzc

en: tzc command
gl: Orde tzc

en: Export to .anyone
gl: Exportar a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
gl: Exportar a .zephyr.subs

en: Import from .anyone
gl: Importar desde .anyone

en: Import from .zephyr.subs
gl: Importar desde .zephyr.subs

en: Realm
gl: Dominio

en: Exposure
gl: Exposición

en: Encoding
gl: Codificación

en: Unable to create socket: %s
gl: Non é posíbel crear un conectador: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
gl: Non é posíbel analizar a resposta desde o proxy HTTP: %s

en: HTTP proxy connection error %d
gl: Erro de conexión no proxy HTTP %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
gl: Acceso denegado: o servidor proxy HTTP prohibe o túnel polo porto %d

en: Error resolving %s
gl: Erro ao resolver %s

en: Received invalid data on connection with server
gl: Recibíronse datos incorrectos na conexión co servidor

en: Requesting %s's attention...
gl: Solicitando a atención de %s...

en: %s has requested your attention!
gl: %s solicitou a súa atención!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
gl: _Si

en: _No
gl: _Non

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
gl: _Aceptar

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
gl: _Aceptar

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
gl: Non estou aquí agora

en: saved statuses
gl: estados gardados

en: %s is now known as %s.
gl: %s chámase agora %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
gl: %s convidou a %s á sala de conversa %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
gl: %s convidou a %s á sala de conversa %s

en: Accept chat invitation?
gl: Quere aceptar o convite para conversar?

note: Shortcut
en: Shortcut
gl: Atallo

en: The text-shortcut for the smiley
gl: O atallo de texto para a emoticona

note: Stored Image
en: Stored Image
gl: Imaxe gardada

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
gl: Imaxe gardada. (isto será suficiente polo de agora)

en: SSL Connection Failed
gl: Fallou a conexión SSL

en: SSL Handshake Failed
gl: Fallou na negociación SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
gl: O par SSL presentou un certificado non válido

en: Unknown SSL error
gl: Erro descoñecido de SSL

en: Unset
gl: Desconfigurar

en: Do not disturb
gl: Non molestar

en: Invisible
gl: Invisíbel

en: Extended away
gl: Ausencia ampliada

en: Mobile
gl: Móbil

en: Listening to music
gl: Escoitando música

en: Feeling
gl: Sentimento

en: %s (%s) changed status from %s to %s
gl: %s (%s) cambiou o estado de %s a %s

en: %s (%s) is now %s
gl: %s (%s) é agora %s

en: %s (%s) is no longer %s
gl: %s (%s) xa non é %s

en: %s became idle
gl: %s agora está inactivo

en: %s became unidle
gl: %s agora está activo

en: +++ %s became idle
gl: +++ %s agora está inactivo

en: +++ %s became unidle
gl: +++ %s agora está activo

en: Calculating...
gl: Calculando...

en: Unknown.
gl: Descoñecido.

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %d day | %d days
gl[0]: %d día
gl[1]: %d días

en: %s, %d hour | %s, %d hours
gl[0]: %s, %d hora
gl[1]: %s, %d horas

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
gl[0]: %s, %d minuto
gl[1]: %s, %d minutos

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: Could not open %s: Redirected too many times
gl: Non foi posíbel abrir %s: Redireccionado demasiadas veces

en: Unable to connect to %s
gl: Non é posíbel conectar a %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
gl: Erro ao ler desde %s: resposta demasiado longa (límite de %d bytes)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
gl: Non é posíbel asignar a memoria suficiente para manter os contidos de %s. Pode que o servidor web estea intentando algo malintencionado.

en: Error reading from %s: %s
gl: Erro ao ler desde %s: %s

en: Error writing to %s: %s
gl: Error ao escribir en %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
gl: Non se pode conectar a %s: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
gl: A conexión foi interrompida por outro software do seu computador.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
gl: O host remoto pechou a conexión.

note: 10060
en: Connection timed out.
gl: A conexión excedeu o tempo de espera.

note: 10061
en: Connection refused.
gl: Conexión rexeitada.

note: 10048
en: Address already in use.
gl: O enderezo xa está en uso.

en: Error Reading %s
gl: Erro ao ler %s

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
gl: Produciuse un erro lendo o seu %s. Non se cargou o ficheiro e o antigo renomeouse como %s~.

en: Instant Messaging Client
gl: Cliente de mensaxería instantánea

en: Internet Messenger
gl: Mensaxería na Internet

en: Pidgin Internet Messenger
gl: Mensaxería na Internet de Pidgin

note: Build the login options frame.
en: Login Options
gl: Opcións de inicio de sesión

en: Pro_tocol:
gl: Pro_tocolo:

en: _Username:
gl: _Nome de usuario:

en: Remember pass_word
gl: _Recordar o contrasinal

note: Build the user options frame.
en: User Options
gl: Opcións de usuario

en: _Local alias:
gl: Alias _local:

en: New _mail notifications
gl: Noti_ficacións de correo novo

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
gl: Usar esta icona de contacto para esta conta:

en: Ad_vanced
gl: _Avanzado

en: Use GNOME Proxy Settings
gl: Usar os axustes do proxy do GNOME

en: Use Global Proxy Settings
gl: Usar os axustes globais do proxy

en: No Proxy
gl: Sen proxy

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
gl: Tor/Privacidade (SOCKS5)

en: Use Environmental Settings
gl: Usar os axustes do entorno

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
gl: Se mira ben preto

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
gl: pode ver as bolboretas apareándose

en: Proxy _type:
gl: _Tipo de proxy:

en: _Port:
gl: _Porto:

en: Pa_ssword:
gl: Co_ntrasinal:

en: Use _silence suppression
gl: Usar a _supresión de silencio

en: _Voice and Video
gl: _Voz e vídeo

en: Unable to save new account
gl: Non é posíbel gardar a conta nova

en: An account already exists with the specified criteria.
gl: Xa existe unha conta cos criterios especificados.

en: Add Account
gl: Engadir conta

en: _Basic
gl: _Básico

en: Create _this new account on the server
gl: Crear es_ta conta nova no servidor

en: P_roxy
gl: Proxy

en: Enabled
gl: Activado

en: Protocol
gl: Protocolo

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
gl: <span size='larger' weight='bold'>Dámoslle a benvida ao %s!</span>
    
    Vostede non ten ningunha conta de mensaxería instantánea configurada. Para comezar a conexión co %s prema no botón <b>Engadir...</b> e configure a súa primeira conta. Se desexa que %s se conecte a múltiples contas de mensaxería instantánea, prema <b>Engadir...</b> outra vez para configuralas.
    
    Pode volver máis tarde a esta xanela para engadir, editar ou eliminar contas desde <b>Contas->Xestionar contas</b> na xanela da lista de contactos

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
gl: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s desexa engadilo (%s) á súa lista de contactos %s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
gl: %s%s%s%s quere engadilo (%s) á súa lista de amigos%s%s.

en: Send Instant Message
gl: Enviar mensaxe instantánea

note: Buddy List
en: Background Color
gl: Cor do fondo

en: The background color for the buddy list
gl: A cor de fondo para a lista de contactos

en: Layout
gl: Disposición

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
gl: A disposición das iconas, nome e estado da lista de contactos

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
gl: Cor do fondo expandida

en: The background color of an expanded group
gl: A cor de fondo dun grupo expandido

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
gl: Texto _expandido

en: The text information for when a group is expanded
gl: A información textual para cando se expande un grupo

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
gl: Cor do fondo colapsada

en: The background color of a collapsed group
gl: A cor de fondo dun grupo colapsado

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
gl: _Contraer o texto

en: The text information for when a group is collapsed
gl: A inforamción textual para cando un grupo se colapsa

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
gl: Cor de fondo para Contacto/Conversa

en: The background color of a contact or chat
gl: A cor de fondo dun contacto ou conversa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
gl: Texto do contacto

en: The text information for when a contact is expanded
gl: A información textual para cando un contacto se expande

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
gl: Texto en liña

en: The text information for when a buddy is online
gl: A información textual para cando un contacto está en liña

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
gl: Texto de despedida

en: The text information for when a buddy is away
gl: A información textual para cando un contacto se foi

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
gl: Texto desconectado

en: The text information for when a buddy is offline
gl: A información textual para cando unha persoa está desconectado

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
gl: Texto para Inactivo

en: The text information for when a buddy is idle
gl: A información textual para cando un contacto está inactivo

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
gl: Texto de mensaxe

en: The text information for when a buddy has an unread message
gl: A información textual para cando un contacto ten unha mensaxe sen ler

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
gl: Texto da mensaxe (Alcume referido)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
gl: A información textual para cando unha conversa ten unha mensaxe sen ler que menciona o seu alcume

en: The text information for a buddy's status
gl: Información textual para o estado do contacto

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
gl[0]: Ten %d contacto chamado %s. Quere combinalos?
gl[1]: Ten %d contactos chamados %s. Quere combinalos?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
gl: Ao combinar eses contactos, provocará que todos eles compartan unha única entrada na lista de contactos, e que usen unha única xanela de conversa. Pode separalos de novo seleccionando «Expandir» no menú contextual de contactos

en: Please update the necessary fields.
gl: Actualice os campos necesarios.

en: A_ccount
gl: Conta

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
gl: Introduza a información apropiada da conversa á que desexaría unirse.

en: Room _List
gl: _Lista de salas

en: _Block
gl: _Bloquear

en: Un_block
gl: Des_bloquear

en: Move to
gl: Mover a

en: Get _Info
gl: Obter _información

en: I_M
gl: M_I

en: _Audio Call
gl: Ch_amada de audio

en: Audio/_Video Call
gl: Audio/_Videochamada

en: _Video Call
gl: _Videoconferencia

en: _Send File...
gl: Enviar ficheiro

en: Add Buddy _Pounce...
gl: Engadir _aviso de contacto...

en: View _Log
gl: Ver _rexistro

en: Hide When Offline
gl: Agochar cando se está desconectado

en: Show When Offline
gl: Amosar cando se está desconectado

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: Set Custom Icon
gl: Definir icona personalizada

en: Remove Custom Icon
gl: Eliminar icona personalizada

en: Add _Buddy...
gl: Engadir _contacto...

en: Add C_hat...
gl: Engadir con_versa...

en: _Delete Group
gl: _Borrar o grupo

en: _Rename
gl: _Renomear

note: join button
en: _Join
gl: _Unirse

en: Auto-Join
gl: Unirse automaticamente

en: Persistent
gl: Persistente

en: _Edit Settings...
gl: _Editar os axustes...

en: _Collapse
gl: _Contraer

en: _Expand
gl: _Expandir

en: /Tools/Mute Sounds
gl: /Ferramentas/Silenciar sons

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
gl: Actualmente non está conectado con ningunha conta que poida engadir a ese contacto.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
gl: Tipo de nodo descoñecido

en: Please select your mood from the list
gl: Escolla un estado de ánimo da lista

en: Message (optional)
gl: Mensaxe (opcional)

en: Edit User Mood
gl: Editar o estado de ánimo de usuario

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
gl: /_Contactos

en: /Buddies/New Instant _Message...
gl: /Contactos/_Mensaxe instantánea nova...

en: /Buddies/Join a _Chat...
gl: /Contactos/_Unirse a unha conversa...

en: /Buddies/Get User _Info...
gl: /Contactos/Obter _información do usuario...

en: /Buddies/View User _Log...
gl: /Contactos/Ver _rexistro do usuario...

en: /Buddies/Sh_ow
gl: /Contactos/M_ostrar

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
gl: /Contactos/Amosar/Contactos _desconectados

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
gl: /Contactos/Amosar/Grupos _baleiros

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
gl: /Contactos/Amosar/Detalles de _contactos

en: /Buddies/Show/Idle _Times
gl: /Contactos/Amosar/_Tempos de ausencia

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
gl: /Contactos/Amosar/Iconas de _protocolo

en: /Buddies/_Sort Buddies
gl: /Contactos/_Ordenar contactos

en: /Buddies/_Add Buddy...
gl: /Contactos/_Engadir un contacto...

en: /Buddies/Add C_hat...
gl: /Contactos/Engadir unha con_versa...

en: /Buddies/Add _Group...
gl: /Contactos/Engadir un _grupo...

en: /Buddies/_Quit
gl: /Contactos/_Saír

note: Accounts menu
en: /_Accounts
gl: /Con_tas

en: /Accounts/Manage Accounts
gl: /Contas/Xestionar contas

note: Tools
en: /_Tools
gl: /_Ferramentas

en: /Tools/Buddy _Pounces
gl: /Ferramentas/_Avisos de contacto

en: /Tools/_Certificates
gl: /Ferramentas/_Certificados

en: /Tools/Custom Smile_ys
gl: /Ferramentas/E_moticonas personalizadas

en: /Tools/Plu_gins
gl: /Ferramentas/C_omplementos

en: /Tools/Pr_eferences
gl: /Ferramentas/Pr_eferencias

en: /Tools/Pr_ivacy
gl: /Ferramentas/Pr_ivacidade

en: /Tools/Set _Mood
gl: /Ferramentas/Estabelecer o estado de á_nimo

en: /Tools/_File Transfers
gl: /Ferramentas/Transferencias de _ficheiros

en: /Tools/R_oom List
gl: /Ferramentas/Lista de _salas

en: /Tools/System _Log
gl: /Ferramentas/_Rexistro do sistema

en: /Tools/Mute _Sounds
gl: /Ferramentas/Silenciar s_ons

note: Help
en: /_Help
gl: /A_xuda

en: /Help/Online _Help
gl: /Axuda/A_xuda en liña

en: /Help/D_onate
gl: /Axuda/D_oar

en: /Help/_Build Information
gl: /Axuda/Información da _compilación

en: /Help/_Debug Window
gl: /Axuda/Xanela de _depuración

en: /Help/De_veloper Information
gl: /Axuda/Información do desen_volvedor

en: /Help/_Plugin Information
gl: /Axuda/_Información do engadido

en: /Help/_Translator Information
gl: /Axuda/Información da _tradución

en: /Help/_About
gl: /Axuda/_Sobre

en: <b>Account:</b> %s
gl: <b>Conta:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
gl: 
    <b>Ocupantes:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
gl: 
    <b>Asunto:</b> %s

en: (no topic set)
gl: (non se definiu un asunto)

en: Buddy Alias
gl: Alias de contacto

en: Logged In
gl: Con sesión iniciada

en: Last Seen
gl: Última vista

en: Spooky
gl: Espeluznante

en: Awesome
gl: Impresionante

en: Rockin'
gl: Brillante

en: Total Buddies
gl: Total de contactos

en: Idle %dd %dh %02dm
gl: Inactivo %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
gl: Inactivo %dh %02dm

en: Idle %dm
gl: Inactivo %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
gl: /Contacto/Mensaxe instantánea _nova...

en: /Buddies/Join a Chat...
gl: /Contacto/Unirse a unha conversa...

en: /Buddies/Get User Info...
gl: /Contacto/Obter información do usuario...

en: /Buddies/Add Buddy...
gl: /Contacto/Engadir un contacto...

en: /Buddies/Add Chat...
gl: /Contacto/Engadir unha conversa...

en: /Buddies/Add Group...
gl: /Contacto/Engadir un grupo...

en: /Tools/Privacy
gl: /Ferramentas/Privacidade

en: /Tools/Room List
gl: /Ferramentas/Lista de salas

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
gl[0]: %d mensaxe sen ler de %s
gl[1]: %d mensaxes sen ler de %s

en: Manually
gl: Manualmente

en: By status
gl: Por estado

en: By recent log activity
gl: Por actividade rexistrada recente

en: %s disconnected
gl: %s desconectado

en: %s disabled
gl: %s desactivado

en: Reconnect
gl: Conectar de novo

en: Re-enable
gl: Activar de novo

en: SSL FAQs
gl: FAQ SSL

en: Welcome back!
gl: Benvida/o de novo!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
gl[0]: %d conta foi desactivada porque se conectou desde outra localización:
gl[1]: %d contas foron desactivadas porque se conectou desde outra localización:

en: <b>Username:</b>
gl: <b>Nome de usuario:</b>

en: <b>Password:</b>
gl: <b>Contrasinal:</b>

en: _Login
gl: _Inicio de sesión

en: /Accounts
gl: /Contas

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
gl: <span weight='bold' size='larger'>Benvida/o a %s!</span>
    
    Non ten ningunha conta activada. Active as súas contas de MI desde a xanela de <b>Contas</b> en <b>Contas->Engadir/Editar</b>. Unha vez que active as súas contas, poderá conectarse, definir o seu estado e falar cos seus amigos.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
gl: /Contactos/Amosar/Contactos desconectados

en: /Buddies/Show/Empty Groups
gl: /Contactos/Amosar/Grupos baleiros

en: /Buddies/Show/Buddy Details
gl: /Contactos/Amosar/Detalles de contactos

en: /Buddies/Show/Idle Times
gl: /Contactos/Amosar/Tempo de ausencia

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
gl: /Contactos/Amosar/Iconas de protocolo

en: Add a buddy.
gl: Engadir un contacto.

en: Buddy's _username:
gl: Nome de _usuario do contacto:

en: (Optional) A_lias:
gl: (Opcional) A_lias:

en: (Optional) _Invite message:
gl: (Opcional) _Mensaxe de convite:

en: Add buddy to _group:
gl: Engadir o contacto ao _grupo:

en: This protocol does not support chat rooms.
gl: Este protocolo non é compatíbel coas salas de conversa.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
gl: Non está conectado con ningún protocolo que teñan a capacidade de acceder a conversas.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
gl: Introduza un alias e a información que crea apropiada da conversa que desexaría engadir á súa lista de contactos.

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: Please enter the name of the group to be added.
gl: Introduza o nome do grupo que quere engadir.

en: Enable Account
gl: Activar a conta

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
gl: <PurpleMain>/Contas/Activar conta

en: <PurpleMain>/Accounts/
gl: <PurpleMain>/Contas/

en: _Edit Account
gl: _Editar a conta

en: Set _Mood...
gl: Estabelecer o estado de áni_mo...

en: No actions available
gl: Non hai accións dispoñíbeis

en: _Disable
gl: _Desactivar

en: /Tools
gl: /Ferramentas

en: /Buddies/Sort Buddies
gl: /Contactos/Ordenar contactos

en: Type the host name for this certificate.
gl: Escriba o nome do host deste certificado.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
gl: Servidores SSL

en: Unknown command.
gl: Orde descoñecida.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
gl: Ese contacto non utiliza o mesmo protocolo que esta conversa.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
gl: Non está conectado con ningunha conta coa que poida convidar a ese contacto.

en: Invite Buddy Into Chat Room
gl: Convidar a un contacto á sala de conversa

en: _Buddy:
gl: _Contacto:

en: _Message:
gl: _Mensaxe:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
gl: <h1>Conversa con %s</h1>

en: Save Conversation
gl: Gardar conversa

en: Un-Ignore
gl: Non ignorar

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Get Away Message
gl: Mensaxe de ausencia

en: Last Said
gl: O último que se dixo

en: Unable to save icon file to disk.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro de iconas no disco.

en: Save Icon
gl: Gardar icona

en: Animate
gl: Animar

en: Hide Icon
gl: Agochar a icona

en: Save Icon As...
gl: Gardar a icona como...

en: Set Custom Icon...
gl: Definir iconas personalizadas...

en: Change Size
gl: Cambiar o tamaño

en: Show All
gl: Amosar todo

note: Conversation menu
en: /_Conversation
gl: /_Conversa

en: /Conversation/New Instant _Message...
gl: /Conversa/_Mensaxe instantánea nova...

en: /Conversation/Join a _Chat...
gl: /Conversa/Unirse á _conversa...

en: /Conversation/_Find...
gl: /Conversa/_Buscar...

en: /Conversation/View _Log
gl: /Conversa/Ver _rexistro

en: /Conversation/_Save As...
gl: /Conversa/_Gardar como...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
gl: /Conversa/Limpar _historial

en: /Conversation/M_edia
gl: /Conversa/M_edia

en: /Conversation/Media/_Audio Call
gl: /Conversa/Media/Chamada de _audio

en: /Conversation/Media/_Video Call
gl: /Conversa/Media/_Videochamada

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
gl: /Conversa/Media/Audio\/Video _Chamada

en: /Conversation/Se_nd File...
gl: /Conversa/E_nviar ficheiro...

en: /Conversation/Get _Attention
gl: /Conversa/Obter _atención

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
gl: /Conversa/Engadir _aviso de contacto...

en: /Conversation/_Get Info
gl: /Conversa/_Obter información

en: /Conversation/In_vite...
gl: /Conversa/Con_vidar...

en: /Conversation/M_ore
gl: /Conversa/Má_is

en: /Conversation/Al_ias...
gl: /Conversa/A_lias...

en: /Conversation/_Block...
gl: /Conversa/_Bloquear...

en: /Conversation/_Unblock...
gl: /Conversa/_Desbloquear...

en: /Conversation/_Add...
gl: /Conversa/Enga_dir...

en: /Conversation/_Remove...
gl: /Conversa/_Eliminar...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
gl: /Conversa/Inserir liga_zón...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
gl: /Conversa/Inserir ima_xe...

en: /Conversation/_Close
gl: /Conversa/_Pechar

note: Options
en: /_Options
gl: /_Opcións

en: /Options/Enable _Logging
gl: /Opcións/Activar _rexistro

en: /Options/Enable _Sounds
gl: /Opcións/Activar _sons

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
gl: /Opcións/Amosar _barra de formato

en: /Options/Show Ti_mestamps
gl: /Opcións/Amosar _marcas de tempo

en: /Conversation/More
gl: /Conversa/Máis

en: /Options
gl: /Opcións

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
gl: /Conversa

en: /Conversation/View Log
gl: /Conversa/Ver o rexistro

en: /Conversation/Media/Audio Call
gl: /Conversa/Media/Audiochamada

en: /Conversation/Media/Video Call
gl: /Conversation/Media/Videochamada

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
gl: /Conversation/Media/Audio\/Videochamada

en: /Conversation/Send File...
gl: /Conversa/Enviar o ficheiro...

en: /Conversation/Get Attention
gl: /Conversa/Obtener atención

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
gl: /Conversa/Engadir un aviso de contacto...

en: /Conversation/Get Info
gl: /Conversa/Obter información

en: /Conversation/Invite...
gl: /Conversa/Convidar...

en: /Conversation/Alias...
gl: /Conversa/Alias...

en: /Conversation/Block...
gl: /Conversa/Bloquear...

en: /Conversation/Unblock...
gl: /Conversa/Desbloquear...

en: /Conversation/Add...
gl: /Conversa/Engadir...

en: /Conversation/Remove...
gl: /Conversa/Eliminar...

en: /Conversation/Insert Link...
gl: /Conversa/Inserir ligazón...

en: /Conversation/Insert Image...
gl: /Conversa/Inserir unha imaxe...

en: /Options/Enable Logging
gl: /Opcións/Activar rexistro

en: /Options/Enable Sounds
gl: /Opcións/Activar sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
gl: /Opcións/Amosar as barras de formato

en: /Options/Show Timestamps
gl: /Opcións/Amosar as marcas de tempo

en: User is typing...
gl: O usuario está escribindo...

en: 
    %s has stopped typing
gl: 
    %s deixou de escribir

note: Build the Send To menu
en: S_end To
gl: _Enviar a

en: _Send
gl: E_nviar

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
gl: 0 persoas na sala

en: Close Find bar
gl: Pechar a barra de buscas

en: Find:
gl: Buscar:

en: %d person in room | %d people in room
gl[0]: %d persoa na sala
gl[1]: %d persoas na sala

en: Typing
gl: Escribindo

en: Stopped Typing
gl: Deixou de escribir

en: Nick Said
gl: O alcume dixo

en: Unread Messages
gl: Mensaxes non lidas

en: New Event
gl: Evento novo

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
gl: Desconectouse a conta e xa non está nesta conversa. Unirase automaticamente á conversa cando se conecte de novo a conta.

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
gl: clear: Limpa todos os historiais de conversas.

en: Confirm close
gl: Confirmar o peche

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
gl: Ten mensaxes sen ler. Está seguro de que quere pechar a xanela?

en: Close other tabs
gl: Pechar as outras lapelas

en: Close all tabs
gl: Pechar todas as lapelas

en: Detach this tab
gl: Desprender esta lapela

en: Close this tab
gl: Pechar esta lapela

en: Close conversation
gl: Pechar a conversa

en: Last created window
gl: Última xanela creada

en: Separate IM and Chat windows
gl: Separar as xanelas de MI e de conversa

en: New window
gl: Nova xanela

en: By group
gl: Por grupo

en: By account
gl: Por conta

en: Find
gl: Buscar

en: _Search for:
gl: _Buscar:

en: Save Debug Log
gl: Gardar rexistro de depuración

en: Invert
gl: Inverter

en: Highlight matches
gl: Realzar as coincidencias

en: _Icon Only
gl: Só _iconas

en: _Text Only
gl: Só _texto

en: _Both Icon & Text
gl: Texto _e iconas

en: Filter
gl: Filtro

en: Right click for more options.
gl: Premer co botón dereito para máis opcións.

en: Level
gl: Nivel

en: Select the debug filter level.
gl: Seleccione o nivel do filtro de depuración.

en: All
gl: Todo

en: Misc
gl: Diversos

en: Warning
gl: Aviso

en: Error
gl: Erro

en: Fatal Error
gl: Erro moi grave

en: lead developer
gl: desenvolvedor principal

en: win32 port
gl: adaptación a win32

en: artist
gl: artista

en: maintainer
gl: mantedor

en: libfaim maintainer
gl: mantedor de libfaim

en: webmaster
gl: webmáster

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
gl: hacker e deseñador de controladores [vagabundo preguizoso]

en: voice and video
gl: voz e vídeo

en: support
gl: compatibilide

en: support/QA
gl: compatibilidade/QA

en: original author
gl: autor orixinal

en: Senior Contributor/QA
gl: Contribuínte sénior/QA

en: Afrikaans
gl: Africano

en: Arabic
gl: Árabe

en: Assamese
gl: Asamixa

en: Asturian
gl: Asturiano

en: Belarusian Latin
gl: Bieloruso Latín

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Bengali-India
gl: Bengalí-India

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosníaco

en: Catalan
gl: Catalán

en: Valencian-Catalan
gl: Valenciano-Catalán

en: Czech
gl: Checo

en: Danish
gl: Danés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Australian English
gl: Inglés australiano

en: British English
gl: Inglés británico

en: Canadian English
gl: Inglés canadense

en: Spanish
gl: Castelán

en: Argentine Spanish
gl: Español da Arxentina

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Basque
gl: Basco

en: Persian
gl: Persa

en: Finnish
gl: Finés

en: Irish
gl: Irlandés

en: Galician
gl: Galego

en: Gujarati
gl: Guxarati

en: Gujarati Language Team
gl: Equipo de idioma de Gujarati

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Croatian
gl: Croata

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Italian
gl: Italiano

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Ubuntu Georgian Translators
gl: Tradutores xeorxianos de Ubuntu

en: Kazakh
gl: Casaco

en: Khmer
gl: Khemer

en: Kannada Translation team
gl: Equipo de tradución ao Kannada

en: Korean
gl: Coreano

en: Kashmiri
gl: Cachemir

en: Kurdish
gl: Kurdo

en: Kurdish (Sorani)
gl: Kurdí (Soraní)

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Latvian
gl: Letón

en: Meadow Mari
gl: Maria

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Malay
gl: Malaio

en: Malayalam
gl: Malaiala

en: Mongolian
gl: Macedonio

en: Marathi
gl: Marati

en: Burmese
gl: Birmano

en: Bokmål Norwegian
gl: Noruegués Bokmål

en: Nepali
gl: Nepalí

en: Dutch, Flemish
gl: Holandés, Flamenco

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruegués Nynorsk

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orixa

en: Punjabi
gl: Punjabí

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Portuguese-Brazil
gl: Portugués do Brasil

en: Pashto
gl: Pashtún

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Serbian Latin
gl: Serbio latino

en: Swedish
gl: Sueco

en: Swahili
gl: Suahili

en: Thai
gl: Tailandés

en: Ukranian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Usbeco

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Simplified Chinese
gl: Chinés simplificado

en: Hong Kong Chinese
gl: Chinés de Hong Kong

en: Traditional Chinese
gl: Chinés tradicional

en: Amharic
gl: Amhárico

en: French
gl: Francés

en: Armenian
gl: Armenio

en: Turkish
gl: Turco

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
gl: T.M.Thanh e o equipo Gnome-Vi

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
gl: %s é un cliente de mensaxería baseado en libpurple capaz de conectarse a múltiples sistemas de mensaxería ao mesmo tempo. %s está programado en C utilizando GTK+. %s distribúese, e pode modificarse e redistribuírse, baixo os termos da GPL versión 2 (ou posterior). Inclúese unha copia da licenza GPL con %s. As persoas que teñen colaborado en %s teñen los dereitos de autoría. Inclúese, tamén, unha lista dos que teñen colaborado en %s. %s distribúese sen ningunha garantía.<BR><BR>

en: About %s
gl: Sobre %s

en: Build Information
gl: Información da compilación

note: End of not to be translated section
en: %s Build Information
gl: Información da compilación de %s

en: Current Developers
gl: Desenvolvedores actuais

en: Crazy Patch Writers
gl: Escritores de parches loucos

en: Retired Developers
gl: Desenvolvedores retirados

en: Retired Crazy Patch Writers
gl: Desenvolvedores de parches loucos retirados

en: %s Developer Information
gl: Información do desenvolvemento de %s

en: Current Translators
gl: Tradutores actuais

en: Past Translators
gl: Tradutores anteriores

en: %s Translator Information
gl: Información da tradución de %s

en: %s Plugin Information
gl: %s Información do engadido

en: Plugin Information
gl: Información do engadido

en: _Name
gl: _Nome

en: _Account
gl: _Conta

en: Get User Info
gl: Obter información do usuario

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa da que quere ver a información.

en: View User Log
gl: Ver rexistro do usuario

en: Alias Contact
gl: Alias para o contacto

en: Enter an alias for this contact.
gl: Introduza un alias para este contacto.

en: Enter an alias for %s.
gl: Introduza un alias para %s.

en: Alias Buddy
gl: Alias do contacto

en: Alias Chat
gl: Alias na conversa

en: Enter an alias for this chat.
gl: Introduza un alias para esta conversa.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
gl[0]: Está a punto de eliminar o contacto que contén a %s e %d contacto máis da lista de contactos. Quere continuar?
gl[1]: Está a punto de eliminar o contacto que contén a %s e %d contactos máis da lista de contactos. Quere continuar?

en: Remove Contact
gl: Eliminar o contacto

en: _Remove Contact
gl: _Eliminar o contacto

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
gl: Está a punto de combinar o grupo chamado %s dentro do grupo %s. Desexa continuar?

en: Merge Groups
gl: Combinar grupos

en: _Merge Groups
gl: _Combinar grupos

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a punto de borrar o grupo %s e todos os seus membros da lista de contactos. Quere continuar?

en: Remove Group
gl: Eliminar o grupo

en: _Remove Group
gl: _Eliminar o grupo

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a punto de eliminar a %s da lista de contactos. Quere continuar?

en: Remove Buddy
gl: Eliminar o contacto

en: _Remove Buddy
gl: _Eliminar o contacto

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a punto de eliminar a conversa %s da lista de contactos. Quere continuar?

en: Remove Chat
gl: Eliminar a conversa

en: _Remove Chat
gl: _Eliminar a conversa

en: Right-click for more unread messages...
gl: Premer co botón dereito para ver máis mensaxes sen ler...

en: _Change Status
gl: _Cambiar o estado

en: Show Buddy _List
gl: Amosar a _lista de contactos

en: _Unread Messages
gl: Mensaxes _sen ler

en: New _Message...
gl: Nova _mensaxe...

en: _Accounts
gl: _Contas

en: Plu_gins
gl: Com_plementos

en: Pr_eferences
gl: Pr_eferencias

en: Mute _Sounds
gl: Sen _sons

en: _Blink on New Message
gl: _Intermitencia para as novas mensaxes

en: _Quit
gl: _Saír

en: Not started
gl: Non iniciado

en: <b>Receiving As:</b>
gl: <b>Recibindo como:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
gl: <b>Recibindo de:</b>

en: <b>Sending To:</b>
gl: <b>Enviando a:</b>

en: <b>Sending As:</b>
gl: <b>Enviando como:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
gl: Non se configurou ningún aplicativo para abrir este tipo de ficheiro.

en: An error occurred while opening the file.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro.

en: Error launching %s: %s
gl: Erro ao lanzar %s: %s

en: Error running %s
gl: Erro ao executar %s

en: Process returned error code %d
gl: O proceso devolveu o código de erro %d

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Local File:
gl: Ficheiro local:

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: Time Elapsed:
gl: Tempo transcorrido:

en: Time Remaining:
gl: Tempo restante:

en: Close this window when all transfers _finish
gl: _Pechar esta xanela cando rematen todas as transferencias

en: C_lear finished transfers
gl: L_impar as transferencias rematadas

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
gl: _Detalles da transferencia de ficheiros

en: Paste as Plain _Text
gl: Pegar como _texto plano

en: _Reset formatting
gl: _Restaurar os formatos

en: Disable _smileys in selected text
gl: Desactivar as _emoticonas no texto seleccionado

en: Hyperlink color
gl: Cor da ligazón

en: Color to draw hyperlinks.
gl: Cor para debuxar as ligazóns.

en: Hyperlink visited color
gl: Cor da ligazón visitada

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
gl: A cor para debuxar as ligazóns apos que se visiten (ou se activen).

en: Hyperlink prelight color
gl: Cor de ligazón iluminada previamente

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
gl: A cor para debuxar as ligazóns cando o rato estea enriba.

en: Sent Message Name Color
gl: Cor do nome para as mensaxes enviadas

en: Color to draw the name of a message you sent.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe que vostede enviou.

en: Received Message Name Color
gl: Cor do nome para as mensaxes recibidas

en: Color to draw the name of a message you received.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe que vostede recibiu.

en: "Attention" Name Color
gl: Cor do nome para «Atención»

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe que recibiu e que contén o seu nome.

en: Action Message Name Color
gl: Cor do nome para as mensaxes de atención

en: Color to draw the name of an action message.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe de acción.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
gl: Cor do nome para a mensaxe de acción dunha mensaxe privada

en: Color to draw the name of a whispered action message.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe de acción.

en: Whisper Message Name Color
gl: Cor do nome para as mensaxes privadas

en: Color to draw the name of a whispered message.
gl: A cor para debuxar o nome dunha mensaxe de acción.

en: Typing notification color
gl: Eliminación da notificación de escritura

en: The color to use for the typing notification
gl: A cor que se usará para a notificación de escritura

en: Typing notification font
gl: Cor da notificación de escritura

en: The font to use for the typing notification
gl: A cor que se usará para a notificación de escritura

en: Enable typing notification
gl: Activar a notificación de escritura

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
gl: <span size='larger' weight='bold'>Tipo de ficheiro descoñecido</span>
    
    Predeterminando como PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
gl: <span size='larger' weight='bold'>Erro ao gardar a imaxe</span>
    
    %s

en: Save Image
gl: Gardar imaxe

en: _Save Image...
gl: _Gardar a imaxe...

en: _Add Custom Smiley...
gl: Eng_adir emoticonas personalizadas...

en: Select Font
gl: Seleccionar tipo de letra

en: Select Text Color
gl: Seleccionar a cor do texto

en: Select Background Color
gl: Seleccionar a cor do fondo

en: _Description
gl: _Descrición

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
gl: Introduza o URL e a descrición da ligazón que quere inserir. A descrición é opcional.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
gl: Introduza o URL da ligazón que quere inserir.

en: Insert Link
gl: Inserir unha ligazón

en: _Insert
gl: _Inserir

en: Failed to store image: %s
gl: Produciuse un fallo ao almacenar a imaxe: %s

en: Insert Image
gl: Inserir imaxe

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
gl: Esta emoticona está desactivada porque existe unha emoticona personalizada para este atallo :
     %s

en: Smile!
gl: Sorría!

en: _Manage custom smileys
gl: _Xestionar as emoticonas personalizadas

en: This theme has no available smileys.
gl: Este tema non ten emoticonas dispoñíbeis.

en: _Font
gl: _Tipo de letra

en: Group Items
gl: Agrupar elementos

en: Ungroup Items
gl: Desagrupar elementos

en: Bold
gl: Negra

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Strikethrough
gl: Riscado

en: Increase Font Size
gl: Aumentar o tamaño do tipo de letra

en: Decrease Font Size
gl: Diminuír o tamaño do tipo de letra

en: Font Face
gl: Estilo do tipo de letra

en: Foreground Color
gl: Cor de primeiro plano

en: Reset Formatting
gl: Restaurar os formatos

en: Insert IM Image
gl: Inserir imaxe de MI

en: Insert Smiley
gl: Inserir emoticona

en: Send Attention
gl: Enviar atención

en: <b>_Bold</b>
gl: <b>_Negra</b>

en: <i>_Italic</i>
gl: <i>_Cursiva</i>

en: <u>_Underline</u>
gl: <u>_Subliñado</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
gl: <span strikethrough='true'>Riscado</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
gl: <span size='larger'>_Máis grande</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
gl: <span size='smaller'>Máis _pequeno</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
gl: _Estilo do tipo de letra

en: Foreground _color
gl: _Cor de primeiro plano

en: Bac_kground color
gl: Cor de _fondo

en: _Image
gl: _Imaxe

en: _Link
gl: _Ligazón

en: _Horizontal rule
gl: Regra _horizontal

en: _Smile!
gl: _Sorría!

en: _Attention!
gl: _Atención!

en: Log Deletion Failed
gl: Fallou a eliminación do rexistro

en: Check permissions and try again.
gl: Verifique os permisos e ténteo de novo.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro da conversa con %s que comezou o %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro da conversa en %s que comezou o %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro do sistema que comezou en %s?

en: Delete Log?
gl: Quere eliminar o rexistro?

en: Delete Log...
gl: Eliminar rexistro...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
gl: <span size='larger' weight='bold'>Conversa en %s en %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
gl: <span size='larger' weight='bold'>Conversa con %s en %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
gl: _Examinar o cartafol de rexistros

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
gl: %s %s. Probe «%s -h» para obter máis información.

en: Usage: %s [OPTION]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN]...

en: DIR
gl: CARTAFOL

en: use DIR for config files
gl: usar CARTAFOL para os ficheiros de configuración

en: print debugging messages to stdout
gl: imprimir mensaxes de depuración en stdout

en: force online, regardless of network status
gl: forzar en liña, sen importar o estado da rede

en: display this help and exit
gl: amosa esta axuda e sae

en: allow multiple instances
gl: permitir múltiples instancias

en: don't automatically login
gl: non inicar sesión automaticamente

en: NAME
gl: NOME

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
gl: activa a(s) conta(s) indicada(s) (argumento opcional NOME
                          indique as contas separadas por vírgulas.
                          Sen elas, só se activara a primeira conta.)

en: X display to use
gl: Pantalla de X que se vai usar

en: display the current version and exit
gl: amosa a versión actual e sae

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
gl: %s %s tivo un fallo e tentou xerar un ficheiro «core»
    Isto é un erro no programa e non se produciu por 
    algo que fixera vostede.
    
    Se pode reproducir este fallo, por favor, notifíqueo aos 
    desenvolvedores de Pidgin enviando un informe de erros a:
    %ssimpleticket/
    
    Asegúrese de especificar o que estaba a facer no momento de
    suceder isto e envíenos a súa traza do ficheiro «core». Se non sabe como
    obter unha traza consulte as instrucións dispoñíbeis en
    %swiki/GetABacktracen

en: Exiting because another libpurple client is already running.
gl: Saíndo porque xa está executándose outro cliente libpurple.

en: _Media
gl: _Multimedia

en: _Hangup
gl: _Colgar

en: Media error
gl: Produciuse un erro de multimedia

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
gl: %s desexa comezar unha sesión de audio/video contigo.

en: %s wishes to start a video session with you.
gl: %s desexa comezar unha sesión de video con vostede.

en: Incoming Call
gl: Chamada entrante

note: Letters on the '6' key of a numeric keypad
en: MNO
gl: MNÑO

en: _Hold
gl: _Reter

en: _Pause
gl: _Deter

en: _Mute
gl: _Sen son

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
gl[0]: %s ten %d mensaxe nova.
gl[1]: %s ten %d mensaxes novas.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
gl[0]: <b>Ten %d correo electrónico novo.</b>
gl[1]: <b>Ten %d correos electrónicos novos.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
gl: A orde do navegador «%s» non é válida.

en: Unable to open URL
gl: Non é posíbel abrir o URL

en: Error launching "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar «%s»: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
gl: Escolleuse o navegador «Manual», mais non se definiu ningunha orde para executalo.

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
gl: Non foi posíbel abrir o URL: a orde do explorador «Manual» parece incorrecta.

en: No message
gl: Sen mensaxe

en: Open All Messages
gl: Abrir todas as mensaxes

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Ten correo!</span>

en: New Pounces
gl: Novo aviso do seu contacto

note: Translators: Make sure you translate "Dismiss" differently than "close"!  This string is used in the "You have pounced" dialog that appears when one of your Buddy Pounces is triggered.  In this context "Dismiss" means "I acknowledge that I've seen that this pounce was triggered--remove it from this 
en: Dismiss
gl: Desbotar

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Acaba de recibir un aviso!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
gl: Desactivaranse os seguintes complementos.

en: Multiple plugins will be unloaded.
gl: Desactivaranse múltiples complementos.

en: Unload Plugins
gl: Desactivar complementos

en: Could not unload plugin
gl: Non foi posíbel desactivar o complemento

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
gl: Non foi posíbel desactivar o complemento neste momento, mais será desactivado no seguinte inicio.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
gl: <span foreground="red" weight="bold">Erro: %s
    Verifique o sitio web do complemento para unha actualización.</span>

en: Author
gl: Autor

en: <b>Written by:</b>
gl: <b>Escrito por:</b>

en: <b>Web site:</b>
gl: <b>Sitio web:</b>

en: <b>Filename:</b>
gl: <b>Nome de ficheiro:</b>

en: Configure Pl_ugin
gl: Configurar o _complemento

en: <b>Plugin Details</b>
gl: <b>Detalles do complemento</b>

en: Select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Modify Buddy Pounce
gl: Editar o aviso do seu contacto

en: _Account:
gl: _Conta:

en: _Buddy name:
gl: Nome do _contacto:

en: Si_gns on
gl: _Conéctase

en: Signs o_ff
gl: _Desconéctase

en: Goes a_way
gl: _Auséntase

en: Ret_urns from away
gl: Deixa de estar a_usente

en: Becomes _idle
gl: Vólvese _inactivo

en: Is no longer i_dle
gl: _Xa non está inactivo

en: Starts _typing
gl: Comeza a _escribir

en: P_auses while typing
gl: Fai unha p_ausa ao escribir

en: Stops t_yping
gl: Deixa de escr_ibir

en: Sends a _message
gl: Envia unha _mensaxe

en: Ope_n an IM window
gl: _Abrir unha xanela de MI

en: _Pop up a notification
gl: _Notificación cunha xanela emerxente

en: Send a _message
gl: Enviar unha _mensaxe

en: E_xecute a command
gl: E_xecutar unha orde

en: P_lay a sound
gl: Re_producir un son

en: Brows_e...
gl: Examina_r...

en: Br_owse...
gl: Ex_aminar...

en: Pre_view
gl: Pre_visualizar

en: P_ounce only when my status is not Available
gl: Avisar só cando _o meu estado é non dispoñíbel

en: _Recurring
gl: _Recorrente

en: Pounce Target
gl: Sobre quen avisar

en: Started typing
gl: Comezou a escribir

en: Paused while typing
gl: Fixo unha pausa mentres escribía

en: Signed on
gl: Conéctase

en: Returned from being idle
gl: Volveu da inactividade

en: Returned from being away
gl: Volveu da ausencia

en: Stopped typing
gl: Deixou de escribir

en: Signed off
gl: Desconectouse

en: Became idle
gl: Volveuse inactivo

en: Went away
gl: Cando non estea

en: Sent a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Unknown.... Please report this!
gl: Descoñecido... Por favor informe disto!

en: (Custom)
gl: (Personalizada)

en: The default Pidgin sound theme
gl: O tema de son predeterminado en Pidgin

en: The default Pidgin buddy list theme
gl: Tema predeterminado da lista de contactos de Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
gl: Tema predeterminado de iconas de Pidgin

en: Theme failed to unpack.
gl: Fallou o desempaquetado do tema.

en: Theme failed to load.
gl: Fallou a carga do tema.

en: Theme failed to copy.
gl: Fallou a copia do tema.

en: Theme Selections
gl: Seleccións de temas

note: Instructions
en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
gl: Elixa o tema que desexa usar da lista de embaixo.
    Pode instalar novos temas arrastrandoos cara a lista de temas.

en: Buddy List Theme:
gl: Tema da lista de contactos:

en: Status Icon Theme:
gl: Tema de iconas de estado

en: Sound Theme:
gl: Tema de son:

en: Smiley Theme:
gl: Tema de emoticonas:

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Cl_ose conversations with the Escape key
gl: Pechar as c_onversas coa tecla Esc

note: System Tray
en: System Tray Icon
gl: Icona da área de notificación do sistema

en: _Show system tray icon:
gl: Mo_strar a icona da área de notificación do sistema:

en: On unread messages
gl: Se hai mensaxes sen ler

en: Conversation Window
gl: Xanela de conversa

en: _Hide new IM conversations:
gl: Agoc_har as novas conversas de MI:

en: When away
gl: Cando estea ausente

en: Minimi_ze new conversation windows
gl: Minimi_zar as novas xanelas de conversa

note: All the tab options!
en: Tabs
gl: Lapelas

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
gl: Amosar MI e conversas en xanelas con _lapelas

en: Show close b_utton on tabs
gl: Amosar botóns de _peche nas lapelas

en: _Placement:
gl: _Localización:

en: Top
gl: Superior

en: Bottom
gl: Inferior

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Left Vertical
gl: Vertical esquerda

en: Right Vertical
gl: Vertical dereita

en: N_ew conversations:
gl: Conversas _novas:

en: Show _formatting on incoming messages
gl: Amosar o _formato nas mensaxes entrantes

en: Close IMs immediately when the tab is closed
gl: Pechar inmediatamente as MI cando se peche a lapela

en: Show _detailed information
gl: Amosar información _detallada

en: Enable buddy ic_on animation
gl: Activar animacións nas i_conas dos contactos

en: _Notify buddies that you are typing to them
gl: _Notificar aos contactos cando se lles está escribindo

en: Highlight _misspelled words
gl: _Realzar os erros de ortografía

en: Use smooth-scrolling
gl: Usar o desprazamento suave

en: F_lash window when IMs are received
gl: Facer escinti_lar a xanela ao recibir mensaxes de MI

en: Resize incoming custom smileys
gl: Redimensionar emoticonas personalizadas entrantes

en: Maximum size:
gl: Tamaño máximo:

en: Minimum input area height in lines:
gl: Altura mínima da área de entrada en liñas:

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Use font from _theme
gl: Usar o tipo de letra do _tema

en: Conversation _font:
gl: Tipo de _letra da conversa:

en: Default Formatting
gl: Formato predeterminado

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
gl: Isto é unha mostra de como aparecerá a súa mensaxe saínte cando use protocolos que son compatíbeis co formatado.

en: Cannot start proxy configuration program.
gl: Non se pode iniciar o programa de configuración do proxy.

en: Cannot start browser configuration program.
gl: Non se pode iniciar o programa de configuración do navegador.

en: Use _automatically detected IP address: %s
gl: Usar o enderezo IP detectado _automaticamente: %s

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: ST_UN server:
gl: Servidor ST_UN:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
gl: <span style="italic">Exemplo: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
gl: _IP público:

en: Ports
gl: Portos

en: _Enable automatic router port forwarding
gl: _Activar a redirección automática de portos do encamiñador

en: _Manually specify range of ports to listen on:
gl: Especificar _manualmente o rango de portos nos que escoitar:

en: _Start:
gl: _Comezo:

en: _End:
gl: _Fin:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
gl: Servidor de reenvío (TURN)

en: _TURN server:
gl: Servidor _TURN:

en: _UDP Port:
gl: Porto _UDP:

en: T_CP Port:
gl: Porto T_CP:

en: Use_rname:
gl: Nome de _usuario:

en: Pass_word:
gl: Con_trasinal:

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
gl: Predeterminado do escritorio

en: GNOME Default
gl: Predeterminado do Gnome

note: Translators: please do not translate "chromium-browser" here!
en: Chromium (chromium-browser)
gl: Chromium (navegador chromium)

en: Browser Selection
gl: Selección de navegador

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
gl: As preferencias do navegador configuranse nas preferencias de GNOME

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
gl: <b>Non foi atopado o programa de configuración do navegador.</b>

en: Configure _Browser
gl: Configurar o _navegador

en: _Browser:
gl: _Navegador:

en: _Open link in:
gl: _Abrir ligazón en:

en: Browser default
gl: Navegador predeterminado

en: Existing window
gl: Xanela existente

en: New tab
gl: Nova lapela

en: _Manual:
    (%s for URL)
gl: _Manual:
    (%s para URL)

en: Proxy Server
gl: Servidor proxy

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
gl: As preferencias do proxy configuranse nas preferencias de GNOME

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
gl: <b>Non foi atopado o programa de configuración do proxy.</b>

en: Configure _Proxy
gl: Configurar o _proxy

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
gl: Usar _DNS remoto con proxy SOCKS4

en: Proxy t_ype:
gl: Tipo de prox_y:

en: No proxy
gl: Sen proxy

en: P_ort:
gl: P_orto:

en: User_name:
gl: _Nome de usuario:

en: Log _format:
gl: _Formato de rexistro:

en: Log all _instant messages
gl: Rexistrar todas as mensaxes _instantáneas

en: Log all c_hats
gl: Rexistrar todas as _conversas

en: Log all _status changes to system log
gl: Rexistrar todas os cambios de e_stado no rexistro do sistema

en: Sound Selection
gl: Selección de son

en: Quietest
gl: O máis silencioso

en: Quieter
gl: Máis silencioso

en: Quiet
gl: Silencioso

en: Loud
gl: Ruidoso

en: Louder
gl: Máis ruidoso

en: Loudest
gl: O máis ruidoso

en: _Method:
gl: _Método:

en: Console beep
gl: Ton de aviso da consola

en: No sounds
gl: Sen sons

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
gl: C_omando para son:
    (%s para nome de ficheiro)

en: M_ute sounds
gl: _Silenciar sons

en: Sounds when conversation has _focus
gl: Sons cando a conversa ten o _foco

en: _Enable sounds:
gl: _Activar sons:

en: Play
gl: Reproducir

en: _Browse...
gl: _Navegar...

en: _Reset
gl: _Restaurar

en: _Report idle time:
gl: Informar do _tempo de inactividade:

en: Based on keyboard or mouse use
gl: Baseado no uso do teclado ou do rato

en: _Minutes before becoming idle:
gl: _Minutos antes de volverse inactivo:

en: Change to this status when _idle:
gl: Cambiar a este estado cando estea _inactivo:

en: _Auto-reply:
gl: Resposta _automática:

en: When both away and idle
gl: Cando estea ausente ou inactivo

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
gl: Estado para o inicio

en: Use status from last _exit at startup
gl: Empregar o estado da última _saída ao iniciar

en: Status to a_pply at startup:
gl: Estado para _aplicar ao iniciar:

en: DROP
gl: SOLTAR

en: Silence threshold: %d%%
gl: Limiar de silencio: %d%%

en: Test Audio
gl: Proba de son

en: Test Video
gl: Proba de vídeo

en: _Device
gl: _Dispositivo

en: Input
gl: Entrada

en: Output
gl: Saída

en: Video
gl: Vídeo

en: Browser
gl: Navegador

en: Status / Idle
gl: Estado / Inactivo

en: Themes
gl: Temas

en: Voice/Video
gl: Voz/Vídeo

en: Allow all users to contact me
gl: Permitir que todos os usuarios contacten comigo

en: Allow only the users on my buddy list
gl: Permitirllo só aos usuarios na miña lista de contactos

en: Allow only the users below
gl: Permitirllo só aos seguintes usuarios

en: Block all users
gl: Bloquear todos os usuarios

en: Block only the users below
gl: Bloquear só os seguintes usuarios

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
gl: Os cambios nos axustes da intimidade teñen efecto inmediatamente.

en: Set privacy for:
gl: Definir a privacidade para:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
gl: Eliminar to_dos

en: Permit User
gl: Permitir o usuario

en: Type a user you permit to contact you.
gl: Escriba un usuario ao que lle permita contactar con vostede.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
gl: Introduza o nome de usuario ao que lle quere permitir que contacte con vostede.

en: _Permit
gl: _Permitir

en: Allow %s to contact you?
gl: Permite a %s contactar con vostede?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
gl: Está seguro que quere permitir que %s contacte con vostede?

en: Block User
gl: Bloquear usuario

en: Type a user to block.
gl: Escriba o usuario que desexa bloquear.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
gl: Introduza o nome do usuario que desexa bloquear.

en: Block %s?
gl: Quere bloquear a %s?

en: Are you sure you want to block %s?
gl: Está seguro de que desexa bloquear a %s?

en: Apply
gl: Aplicar

en: That file already exists
gl: Ese ficheiro xa existe

en: Would you like to overwrite it?
gl: Quere sobrescribilo?

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Choose New Name
gl: Escoller un nome novo

en: Select Folder...
gl: Seleccionar cartafol...

en: Screen share error
gl: Produciuse un erro ao compartir a pantalla

en: _Add
gl: _Engadir

note: list button
en: _Get List
gl: _Obter a lista

note: add button
en: _Add Chat
gl: _Engadir conversa

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
gl: Está seguro de que desexa borrar os estados gardados seleccionados?

note: Use button
en: _Use
gl: _Usar

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
gl: O título xa está en uso. Debe escoller un título único.

en: Different
gl: Diferente

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Status:
gl: E_stado:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
gl: Usar un estado _diferente para algunhas contas

en: Status for %s
gl: Estado para %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
gl: Xa existe unha emoticona personalizada para «%s». Use un atallo diferente.

en: Custom Smiley
gl: Emoticona personalizada

en: Duplicate Shortcut
gl: Atallo duplicado

en: Edit Smiley
gl: Editar emoticona

en: Add Smiley
gl: Engadir emoticona

en: _Image:
gl: _Imaxe:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
gl: Te_xto de atallo:

en: Smiley
gl: Emoticona

en: Shortcut Text
gl: Texto de atallo

en: Custom Smiley Manager
gl: Xestor de emoticonas personalizadas

en: Select Buddy Icon
gl: Seleccionar icona de contacto

en: Click to change your buddyicon for this account.
gl: Prema para cambiar a súa icona de contacto para esta conta.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
gl: Prema para cambiar a súa icona de contacto para todas as contas.

en: Waiting for network connection
gl: A agardar pola conexión á rede

en: New status...
gl: Novo estado...

en: Saved statuses...
gl: Estados gardados...

en: Status Selector
gl: Selector de estado

en: The following error has occurred loading %s: %s
gl: Produciuse o seguinte erro ao cargar %s: %s

en: Failed to load image
gl: Fallou ao cargar a imaxe

en: Cannot send folder %s.
gl: Non se pode enviar o cartafol %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
gl: %s non pode transferir un cartafol. Necesita enviar os ficheiros do cartafol individualmente.

en: You have dragged an image
gl: Arrastrou unha imaxe

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
gl: Pode enviar esta imaxe como unha transferencia de ficheiro, incorporala na mensaxe ou usala como unha icona de contacto para este usuario.

en: Set as buddy icon
gl: Definir como icona de contacto

en: Send image file
gl: Enviar un ficheiro de imaxe

en: Insert in message
gl: Inserir na mensaxe

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
gl: Desexa definila como a icona de contacto para este usuario?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
gl: Pode enviar esta imaxe como unha transferencia ou usala como a icona de contacto para este usuario.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
gl: Pode inserir esta imaxe nesta mensaxe ou empregala como icona de contacto para este usuario

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
gl: Non se pode enviar o iniciador

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
gl: Arrastrou un iniciador do escritorio. O máis probábel é que quixese enviar o destino deste iniciador en lugar de enviar o mesmo iniciador.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
gl: <b>Ficheiro:</b> %s
    <b>Tamaño do ficheiro:</b> %s
    <b>Tamaño da imaxe:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
gl: Icona de contacto

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
gl: O ficheiro «%s» é demasiado grande para %s. Probe cunha imaxe máis pequena.

en: Icon Error
gl: Erro na icona

en: Could not set icon
gl: Non foi posíbel definir a icona

en: _Open Link
gl: _Abrir ligazón

en: _Copy Link Location
gl: _Copiar localización da ligazón

en: _Copy Email Address
gl: _Copiar enderezo de correo

en: _Open File
gl: _Abrir ficheiro

en: Open _Containing Directory
gl: Abrir o cartafol que os _contén

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: _Play Sound
gl: Re_producir un son

en: _Save File
gl: _Gardar o ficheiro

en: Do you really want to clear?
gl: Confirma a limpeza?

en: Select color
gl: Seleccione a cor

en: Close _tabs
gl: Pechar as _lapelas

en: _Get Info
gl: _Obter información

en: _Invite
gl: _Convidar

en: _Modify...
gl: _Modificar...

en: _Add...
gl: _Engadir...

en: _Open Mail
gl: _Abrir o correo

en: _Edit
gl: E_ditar

en: Pidgin Tooltip
gl: Indicación do Pidgin

en: Pidgin smileys
gl: Emoticonas de Pidgin

en: none
gl: ningúnha

en: Selecting this disables graphical emoticons.
gl: Seleccionando isto desactívanse as emoticonas gráficas.

en: Small
gl: Pequena

en: Smaller versions of the default smileys
gl: Versións máis pequenas das emoticonas predeterminadas

en: Response Probability:
gl: Probabilidade de resposta:

en: Statistics Configuration
gl: Configuración das estatísticas

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
gl: Tempo máximo de espera da resposta:

en: minutes
gl: minutos

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
gl: Diferenza máxima da última visualización:

note: threshold spinner
en: Threshold:
gl: Límite:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
gl: Predición de dispoñibilidade de contactos

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
gl: Complemento de predición da dispoñibilidade do contacto.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
gl: Amosa información estatística sobre a dispoñibilidade dos seus contactos

en: Buddy is idle
gl: O contacto está inactivo

en: Buddy is away
gl: O contacto está ausente

en: Buddy is "extended" away
gl: O contacto está en ausencia «ampliada»

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
gl: O contacto está móbil

en: Buddy is offline
gl: O contacto está desconectado

en: Point values to use when...
gl: Valores para usar cando...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
gl: O contacto coa <i>puntuación máis alta</i> é o que terá prioridade.

en: Use last buddy when scores are equal
gl: Usar o último contacto cando as puntuacións sexan iguais

en: Point values to use for account...
gl: Valores para usar na conta...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
gl: Prioridade do contacto

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
gl: Permite controlar os valores asociados aos diferentes estados dos contactos.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
gl: Permite cambiar os valores asignados aos estados inactivo/ausente/desconectado para os contactos nos cálculos de prioridade dos contactos.

en: Conversation Colors
gl: Cores da conversa

en: Customize colors in the conversation window
gl: Personalizar as cores na xanela de conversa

en: Error Messages
gl: Mensaxes de erro

en: Highlighted Messages
gl: Mensaxes realzadas

en: System Messages
gl: Mensaxes do sistema

en: Sent Messages
gl: Mensaxes enviadas

en: Received Messages
gl: Mensaxes recibidas

en: Select Color for %s
gl: Seleccionar a cor para %s

en: General
gl: Xeral

en: Ignore incoming format
gl: Ignorar o formato entrante

en: Apply in Chats
gl: Aplicar nas conversas

en: Apply in IMs
gl: Aplicar nas MI

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
gl: Consulta do nome do servidor

en: Enter an XMPP Server
gl: Introduza un servidor de XMPP

en: Select an XMPP server to query
gl: Seleccione un servidor de XMPP ao que consultar

en: Find Services
gl: Atopar servizos

en: Add to Buddy List
gl: Engadir á lista de contactos

en: Gateway
gl: Pasarela

en: Directory
gl: Directorio

en: PubSub Collection
gl: Selección de PubSub

en: PubSub Leaf
gl: Folla PubSub

en: Other
gl: Outros

en: 
    <b>Description:</b>
gl: 
    <b>Descrición:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
gl: Información de descubrimento de servizo

en: _Browse
gl: _Navegador

en: Server does not exist
gl: O usuario non existe

en: Server does not support service discovery
gl: O servidor non usa ningún método de autenticación coñecido

en: XMPP Service Discovery
gl: Información de descubrimento de servizo XMPP

en: Allows browsing and registering services.
gl: Permitir a navegación e o rexistro de servizos.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
gl: Este complemento é útil para rexistar transportes con herdanza ou outros servizos sobre XMPP.

en: By conversation count
gl: Por número de conversas

en: Conversation Placement
gl: Localización da conversa

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
gl: Nota: A preferencia para «Novas conversas» debe estar definida como «Por número de conversas».

en: Number of conversations per window
gl: Número de conversas por xanela

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
gl: Separar xanelas de MI e de conversas cando se localizan por número

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
gl: Localización extra

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
gl: Opcións adicionais de localización de conversas.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
gl: Restrinxir o número de conversas por xanela, utilizando opcionalmente xanelas distintas para MI e conversas

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
gl: Configuración dos xestos co rato

en: Middle mouse button
gl: Botón central do rato

en: Right mouse button
gl: Botón dereito do rato

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
gl: Amosar xestos _visuais

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
gl: Xestos co rato

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
gl: Proporciona compatibilidade para os xestos co rato

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
gl: Permite dispoñibilidade de xestos co rato nas xanelas de conversa. Arrastre co botón central do rato para realizar certas accións:
     &bull; Abaixo e após á dereita para pechar unha conversa.
     &bull; Arriba e após á esquerda para cambiar á conversa anterior.
     &bull; Arriba e após á dereita para cambiar á seguinte conversa.

en: Instant Messaging
gl: Mensaxería instantánea

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
gl: Seleccione unha persoa da súa axenda de enderezos abaixo ou engada unha nova persoa.

en: Group:
gl: Grupo:

note: "New Person" button
en: New Person
gl: Nova persoa

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
gl: Seleccionar contacto

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
gl: Seleccione unha persoa da súa axenda á que lle engadir este contacto ou cree unha nova persoa.

note: Add the expander
en: User _details
gl: _Detalles de usuario

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
gl: _Asociar contacto

en: Unable to send email
gl: Non é posíbel enviar o correo electrónico

en: The evolution executable was not found in the PATH.
gl: O executábel do evolution non foi atopado no PATH.

en: An email address was not found for this buddy.
gl: Non foi atopado un enderezo de correo electrónico para este amigo.

en: Add to Address Book
gl: Engadir á axenda de enderezos

en: Send Email
gl: Enviar un correo electrónico

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
gl: Configuración da integración co Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
gl: Seleccione todas as contas ás que os contactos se deberían engadir de forma automática.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
gl: Integración co Evolution

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
gl: Ofrece integración co Evolution.

en: Please enter the person's information below.
gl: Introduza a información da persoa abaixo.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
gl: Introduza o nome de usuario do contacto e o tipo de conta abaixo.

en: Account type:
gl: Tipo de conta:

note: Optional Information section
en: Optional information:
gl: Información opcional:

en: First name:
gl: Nome:

en: Last name:
gl: Apelidos:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
gl: Proba de sinais GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
gl: Probar para ver se todos os sinais da interface de usuario funcionan correctamente.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
gl: 
    <b>Nota do contacto</b>: %s

en: History
gl: Historial

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
gl: Iconizar cando está ausente

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
gl: Iconiza a lista de contactos e de conversas cando está ausente.

en: Mail Checker
gl: Comprobador de correo

en: Checks for new local mail.
gl: Comproba se hai correo local novo.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
gl: Engade unha pequena caixa á lista de contactos que amosa se ten correo novo.

en: Markerline
gl: Subliñado

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
gl: Debuxa unha liña para indicar as novas mensaxes nunha conversa.

en: Jump to markerline
gl: Ir ao subliñado

en: Draw Markerline in
gl: Debuxar o subliñado en

en: _IM windows
gl: Xanelas de M_I

en: C_hat windows
gl: Xanelas de C_onversa

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
gl: Solicitou unha sesión de mensaxería musical. Seleccione a icona de MM para aceptala.

en: Music messaging session confirmed.
gl: Confirmouse a sesión de mensaxería musical.

en: Music Messaging
gl: Mensaxería musical

en: There was a conflict in running the command:
gl: Produciuse un conflito ao executar a orde:

en: Error Running Editor
gl: Erro ao executar o editor

en: The following error has occurred:
gl: Produciuse o seguinte erro:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
gl: Configuración de Mensaxería musical

en: Score Editor Path
gl: Ruta ao editor de partituras

en: _Apply
gl: _Aplicar

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
gl: Complemento de mensaxería musical para a composición colaborativa.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
gl: O complemento de mensaxería musical permíte que distintos usuarios traballen de forma simultánea nunha peza músical editando unha partitura común en tempo real.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
gl: Notificación para

en: 	_Only when someone says your username
gl: 	_Só se alguén di o seu nome de usuario

en: _Focused windows
gl: Xanelas con _foco

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
gl: Métodos de notificación

en: Prepend _string into window title:
gl: Prefixar a _cadea no título da xanela:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
gl: Inserir o _número de mensaxes novas no título da xanela

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
gl: Inserir a conta de mensaxes novas na característica _X

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
gl: Definir a indicación «_URXENTE» do xestor de xanelas

en: _Flash window
gl: Xanela _Flash

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
gl: Elev_ar a xanela de conversa

note: Present conversation method button Translators: "Present" as used here is a verb. The plugin presents * the window to the user.
en: _Present conversation window
gl: Xanela de conversa a_ctual

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
gl: Eliminación da notificación

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
gl: Eliminar cando a xanela da conversa obteña o _foco

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
gl: Eliminar cando se p_rema na xanela da conversa

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
gl: Eliminar cando se _escriba na xanela da conversa

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
gl: Eliminar cando se envíe unha _mensaxe

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
gl: Eliminar ao cambiar de _lapela de conversa

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
gl: Notificación de mensaxes

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
gl: Proporciona diversas maneiras de notificación para mensaxes sen ler.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
gl: Complemento de demostración de Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
gl: Un exemplo de complemento que fai cousas - consulte a descrición.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
gl: Este é un complemento moi interesante que fai moitas cousas:
    - Dille quen escribiu o programa cando inicia a sesión
    - Transpón os textos que lle envíen
    - Envía inmediatamente unha mensaxe ás persoas da súa lista cando se conectan

en: Hyperlink Color
gl: Cor da ligazón

en: Visited Hyperlink Color
gl: Cor da ligazón visitada

en: Highlighted Message Name Color
gl: Cor do nome para a mensaxe realzada

en: Typing Notification Color
gl: Eliminación da notificación de escritura

en: GtkTreeView Horizontal Separation
gl: Separación horizontal de GtkTreeView

en: Conversation Entry
gl: Entrada de conversa

en: Conversation History
gl: Historial de conversas

en: Request Dialog
gl: Diálogo de solicitude

en: Notify Dialog
gl: Diálogo de notificación

en: Select Color
gl: Seleccionar cor

en: Select Interface Font
gl: Seleccionar o tipo de letra da interface

en: Select Font for %s
gl: Seleccionar tipo de letra para %s

en: GTK+ Interface Font
gl: Tipo de letra da interface GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
gl: Tema de atallo de texto GTK+

en: Disable Typing Notification Text
gl: Activar a notificación de escritura

en: GTK+ Theme Control Settings
gl: Axustes de control de temas GTK+

en: Colors
gl: Cores

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Miscellaneous
gl: Misceláneo

en: Gtkrc File Tools
gl: Ferramentas de ficheiros Gtkrc

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
gl: Escribir os axustes en %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
gl: Reler os ficheiros gtkrc

en: Pidgin GTK+ Theme Control
gl: Control de temas GTK+ de Pidgin

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
gl: Proporciona acceso aos axustess de gtkrc usados comunmente.

en: Raw
gl: Datos en bruto

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
gl: Permítelle enviar datos en bruto a protocolos baseados en texto.

en: You can upgrade to %s %s today.
gl: Pode actualizar hoxe á %s %s.

en: New Version Available
gl: Nova versión dispoñíbel

en: Later
gl: Máis tarde

en: Download Now
gl: Descargar agora

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
gl: Notificación de versións

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
gl: Comproba periodicamente a existencia de novas versións.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
gl: Comproba periodicamente se hai novas versións dispoñíbeis e notifica ao usuario co rexistro de cambios.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
gl: Botón enviar

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
gl: O botón para enviar a xanela de conversa.

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
gl: Engade un botón Enviar á área de entrada da xanela de conversa. Está previsto para cando non existe un teclado físico.

en: Duplicate Correction
gl: Corrección duplicada

en: The specified word already exists in the correction list.
gl: A palabra especificada xa existe na lista de corrección.

en: Text Replacements
gl: Substitucións de texto

en: You type
gl: Escribe

en: You send
gl: Envía

en: Whole words only
gl: Só palabras enteiras

en: Case sensitive
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: Add a new text replacement
gl: Engadir unha nova regra de substitución de texto

en: You _type:
gl: _Escribe:

en: You _send:
gl: En_vía:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
gl: Coincidencia _exacta de Maiús/min (desmarcar para xestionar as maiúsculas e minúsculas automaticamente)

en: Only replace _whole words
gl: Substituír só palabras _enteiras

en: General Text Replacement Options
gl: Opcións xerais de substitución de texto

en: Enable replacement of last word on send
gl: Activar a substitución da última palabra ao enviar

en: Text replacement
gl: Substitución de texto

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
gl: Substitúe o texto das mensaxes saíntes segundo as regras definidas polo usuario.

en: Just logged in
gl: Acaba de iniciar a sesión

en: Just logged out
gl: Acaba de rematar a sesión

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
gl: Icona do contacto/
    Icona de persoa descoñecida

en: Icon for Chat
gl: Icona para conversa

en: Ignored
gl: Ignorado

en: Founder
gl: Fundador

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
gl: Operador

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
gl: Semioperador

en: Voice
gl: Voz

en: Authorization dialog
gl: Diálogo de autorización

en: Error dialog
gl: Diálogo de erro

en: Information dialog
gl: Diálogo de información

en: Mail dialog
gl: Diálogo de correo

en: Question dialog
gl: Diálogo de solicitude

en: Warning dialog
gl: Diálogo de aviso

en: What kind of dialog is this?
gl: Que clase de diálogo é este?

en: Status Icons
gl: Iconas de estado

en: Chatroom Emblems
gl: Emblemas da sala de conversa

en: Dialog Icons
gl: Iconas de diálogo

en: Pidgin Icon Theme Editor
gl: Editor de iconas de tema de Pidgin

en: Contact
gl: Contacto

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
gl: Editor de tema lista de contactos

en: Edit Buddylist Theme
gl: Editar o tema da lista de contactos

en: Edit Icon Theme
gl: Editar tema da icona

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
gl: Editor do tema de Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
gl: Editor do tema de Pidgin.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
gl: Monitor de contactos

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
gl: Unha versión da lista de contactos con desprazamento horizontal.

en: Display Timestamps Every
gl: Amosar unha marca temporal cada

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
gl: Marca temporal

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
gl: Amosa marcas temporais do estilo iChat

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
gl: Amosa marcas temporais do estilo iChat cada N minutos.

en: Timestamp Format Options
gl: Opcións de formato da marca temporal

en: _Force timestamp format:
gl: _Forzar o formato da marca de tempo:

en: Use system default
gl: Utilizar valores predeterminados do sistema

en: 12 hour time format
gl: formato de 12 horas

en: 24 hour time format
gl: formato de 24 horas

en: Show dates in...
gl: Amosar datas en...

en: Co_nversations:
gl: Co_nversas:

en: For delayed messages
gl: Para mensaxes atrasadas

en: For delayed messages and in chats
gl: Para mensaxes atrasadas e para mensaxes nas conversas

en: _Message Logs:
gl: Rexistros de _mensaxes:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
gl: Formatos de marca de tempo das mensaxes

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
gl: Personaliza o formato da marca de tempo das mensaxes.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
gl: Este complemento permítelle ao usuario personalizar os formatos de marca de tempo para as mensaxes de conversas e as mensaxes de rexistro.

en: Opacity:
gl: Opacidade:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
gl: Xanelas de conversa de MI

en: _IM window transparency
gl: Transparencia das xanelas de M_I

en: _Show slider bar in IM window
gl: M_ostrar a barra de desprazamento na xanela de MI

en: Remove IM window transparency on focus
gl: Eliminar a transparencia das xanelas de MI ao obter o foco

en: Always on top
gl: Sempre en primeiro plano

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
gl: Xanela da lista de contactos

en: _Buddy List window transparency
gl: Transparencia da xanela de lista de _contactos

en: Remove Buddy List window transparency on focus
gl: Eliminar a transparencia da xanela da lista de contactos ao obter o foco

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
gl: Transparencia

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
gl: Transparencia variábel para a lista de contactos e as conversas.

note: Alerts
en: Chatroom alerts
gl: Alertas das salas de conversa

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
gl: Avisar de mensaxes na sala de conversas só cando alguén diga _o meu nome de usuario

note: Launcher integration
en: Launcher Icon
gl: Icona do iniciador

en: _Disable launcher integration
gl: _Desactivar a integración co iniciador

en: Show number of unread _messages on launcher icon
gl: Amosar  o número de mensaxes sen ler na icona do iniciador

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
gl: Amosar o número de c_onversas sen ler na icona do iniciador

note: Messaging menu integration
en: Messaging Menu
gl: Menú da mensaxería

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
gl: Amosar o núme_ro de mensaxes sen ler nas conversas no menú de mensaxería

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
gl: Amosar o t_empo transcorrido das conversas sen ler no menú de mensaxería

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Unity Integration
gl: Integración con Unity

note: *< name *< version *  summary
en: Provides integration with Unity.
gl: Proporciona integración con Unity

note: *  description
en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
gl: Proporciona integración co menú e co iniciador da mensaxería de Unity.

en: _Plugin
gl: _Complemento

en: P_lugin
gl: Comp_lemento

en: D_evice
gl: Disposi_tivo

en: Silence threshold:
gl: Limiar de silencio:

en: Input and Output Settings
gl: Axustes de entrada e saída

en: Microphone Test
gl: Proba de micrófono

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
gl: Axustes de Voz/Vídeo

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
gl: Configure o seu micrófono e cámara web.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
gl: Configura as opcións do micrófono e da cámara web para chamadas de voz/vídeo.

note: Autostart
en: Startup
gl: Inicio

en: _Start %s on Windows startup
gl: _Iniciar %s no arrinque do Windows

en: Allow multiple instances
gl: Permitir múltiples instancias

en: _Dockable Buddy List
gl: Lista de contactos a_ncorábel

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
gl: _Manter a xanela da lista de contactos en primeiro plano:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
gl: Só cando está ancorado

en: Windows Pidgin Options
gl: Opcións do Pidgin no Windows

en: Options specific to Pidgin for Windows.
gl: Opcións específicas do Pidgin no Windows.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
gl: Proporciona opcións específicas para o Pidgin en Windows, como a ancoraxe da xanela de contactos.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
gl: <font color='#777777'>Desconectado.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
gl: Consola XMPP

en: Account:
gl: Conta:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
gl: <font color='#777777'>Non conectado ao XMPP</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
gl: Enviar e recibir entradas XMPP en bruto.

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
gl: Este complemento é útil para depurar clientes ou servidores XMPP.

en: The installer is already running.
gl: O instalador xa está en execución.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
gl: Xa hai unha instancia de Pidgin en execución. Saia de Pidgin e ténteo de novo.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
gl: Seguinte >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
gl: $(^Name) distribúese baixo a licencia GPL. Esta licencia inclúese aquí só con propósito informativo: $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
gl: Cliente de mensaxería instantánea de Pidgin (necesario)

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
gl: Contorno de execución de GTK+ (necesario se non está instalado)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
gl: Atallos

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
gl: Escritorio

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
gl: Menú de inicio

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
gl: Traducións

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
gl: Ficheiros e dlls principais de Core

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
gl: Atallos para iniciar Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
gl: Crear unha icona para Pidgin no Escritorio

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
gl: Crear unha entrada no Menú de Inicio para Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
gl: Unha suite de ferramentas GUI multiplataforma, utilizada por Pidgin

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
gl: Símbolos de depuración (para informar de quebras)

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
gl: Visite a páxina Web de Pidgin

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
gl: Non é posíbel desinstalar a versión de Pidgin actualmente instalada. A nova versión instalarase sen retirar la versión actualmente instalada.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
gl: Xestores de URI

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
gl: Compatibilidade de corrector ortográfico

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
gl: Produciuse un erro ao instalar o corrector ortográfico ($R3).\rSe falla o reintento, pode seguir as instrucións de instalación manual dispoñíbeis en: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
gl: Compatibilidade para corrección ortográfica (necesita unha conexión a Internet para a instalación)

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
gl: Produciuse un error ao instalar os símbolos de depuración ($R2).$\rSe falla o reintento, terá que utilizar o «Instalador fora de liña» (offline installer) dispoñíbel en http://pidgin.im/download/windows/.

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
gl: Produciuse un erro ao descargar o contorno de execución de GTK+ ($R2).$\rEste contorno é necesario para que funcione Pidgin; se falla o reintento, terá que utilizar o «Instalador fora de liña» (offline installer) dispoñíbel en http://pidgin.im/download/windows/.

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
gl: O desinstalador non puido atopar as entradas no rexistro de Pidgin.$\rÉ probábel que outro usuario instalara a aplicación.

en: You do not have permission to uninstall this application.
gl: Non ten permisos para desinstalar esta aplicación.
