Pidgin - en to nb translation catalogue (3007 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
nb: %s. Prøv '%s -h' for mer informasjon.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
nb: %s
    Bruk: %s [VALG]…
    
      -c, --config=DIR bruk DIR for oppsettsfiler
      -d, --debug skriv feilsøkingsmeldinger til stderr
      -h, --help vis denne hjelpeteksten for så å avslutte
      -n, --nologin ikke logg inn automatisk
      -v, --version vis nåværende versjon og avslutt

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
nb: %s det inntraff en feil i migreringen av ditt oppsett fra %s til %s. Foreta undersøkelse selv og gjør ferdig migreringen for hånd. Rapporter denne feilen på https://developer.pidgin.im

en: Error
nb: Feil

en: Account was not modified
nb: Konto ble ikke endret

en: Account was not added
nb: Kontoen ble ikke lagt til

en: Username of an account must be non-empty.
nb: Brukernavnet for en konto kan ikke stå tomt.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
nb: Protokoll for kontoen kan ikke endres når den er tilkoblet en tjener.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
nb: Kontoens brukernavn kan ikke endres når den er tilkoblet en tjener.

en: New mail notifications
nb: Varsling om nye e-poster

en: Remember password
nb: Husk passord

en: There are no protocol plugins installed.
nb: Det er ingen protokolltillegg installert.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
nb: (Du har antageligvis glemt 'make install'.)

en: Modify Account
nb: Endre konto

en: New Account
nb: Ny konto

en: Protocol:
nb: Protokoll:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
nb: Opprett denne kontoen på tjeneren

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
nb: Avbryt

note: Save button Save
en: Save
nb: Lagre

en: Are you sure you want to delete %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s?

en: Delete Account
nb: Slett konto

note: Delete button
en: Delete
nb: Slett

en: Accounts
nb: Kontoer

en: You can enable/disable accounts from the following list.
nb: Du kan aktivere/deaktivere kontoer fra følgende liste.

note: Add button
en: Add
nb: Legg til

note: Modify button
en: Modify
nb: Endre

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
nb: %s%s%s%s har lagt til %s i sin kontaktliste%s%s

en: Add buddy to your list?
nb: Legg til kontakten i listen din?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
nb: %s%s%s%s ønsker å legge til %s i sin kontaktliste%s%s

en: Authorize buddy?
nb: Godkjenn kontakt?

en: Authorize
nb: Godkjenn

en: Deny
nb: Nekt

en: Online: %d
    Total: %d
nb: Pålogget: %d
    Totalt: %d

en: Account: %s (%s)
nb: Konto: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
nb: 
    Sist sett: %s siden

en: Default
nb: Forvalgt

en: You must provide a username for the buddy.
nb: Du må oppgi et brukernavn for kontakten.

en: You must provide a group.
nb: Du må oppgi en gruppe.

en: You must select an account.
nb: Du må velge en konto.

en: The selected account is not online.
nb: Den valgte konto er ikke pålogget.

en: Error adding buddy
nb: Feil ved å legge til kontakt

en: Username
nb: Brukernavn

en: Alias (optional)
nb: Alias (valgfritt)

en: Invite message (optional)
nb: Invitasjonsmelding (valgfri)

en: Add in group
nb: Legg til i gruppe

en: Account
nb: Konto

en: Add Buddy
nb: Legg til kontakt

en: Please enter buddy information.
nb: Skriv inn kontakteninformasjon.

en: Chats
nb: Samtaler

en: Name
nb: Navn

en: Group
nb: Gruppe

en: Auto-join
nb: Automatisk pålogging

en: Add Chat
nb: Legg til samtale

en: You can edit more information from the context menu later.
nb: Du kan forandre mer informasjon fra kontekstmenyen senere.

en: Error adding group
nb: Feil ved tillegging av gruppe

en: You must give a name for the group to add.
nb: Du må angi et navn for gruppen som skal legges til.

en: Add Group
nb: Legg til gruppe

en: Enter the name of the group
nb: Skriv inn navnet på gruppen

en: Edit Chat
nb: Rediger samtale

en: Please Update the necessary fields.
nb: Vennligst oppdater de nødvendige feltene.

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Settings
nb: Rediger innstillinger

en: Information
nb: Informasjon

en: Retrieving...
nb: Mottar…

en: Get Info
nb: Hent informasjon

en: Add Buddy Pounce
nb: Legg til tilstedeværelsesvarsling for kontakt

en: Send File
nb: Send fil

en: Blocked
nb: Blokkert

en: Show when offline
nb: Vis når avlogget

en: Please enter the new name for %s
nb: Skriv inn det nye navnet for %s

en: Rename
nb: Endre navn

en: Set Alias
nb: Angi alias

en: Enter empty string to reset the name.
nb: Skriv tom streng for å nullstille navnet.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
nb: Fjerning av denne kontakten vil også fjerne alle oppføringene for denne kontakten

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
nb: Fjerning av denne gruppen vil også fjerne alle kontaktene i denne gruppa

en: Are you sure you want to remove %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
nb: Bekreft fjerning

en: Remove
nb: Fjern

note: Buddy List
en: Buddy List
nb: Kontaktliste

en: Place tagged
nb: Stedet er merket

en: Toggle Tag
nb: Bla i merkelapp

en: View Log
nb: Vis logg

en: Nickname
nb: Kallenavn

note: Idle stuff
en: Idle
nb: Inaktiv

en: On Mobile
nb: På mobil

en: New...
nb: Ny…

en: Saved...
nb: Lagret…

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Block/Unblock
nb: Blokker/ikke blokker

en: Block
nb: Blokker

en: Unblock
nb: Ikke Blokker

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
nb: Skriv inn brukernavnet eller aliaset på den personen du vil blokkere/ikke blokkere.

en: New Instant Message
nb: Ny lynmelding

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
nb: Skriv inn brukernavnet eller aliaset på den personen du vil sende lynmelding til.

en: Channel
nb: Kanal

en: Join a Chat
nb: Bli med i en samtalegruppe

en: Please enter the name of the chat you want to join.
nb: Skriv inn navnet på den samtalegruppen du vil bli med i.

en: Join
nb: Bli med

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
nb: Skriv inn brukernavnet eller aliaset til den personen du vil se loggen til.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
nb: Brukervalg

en: Send IM...
nb: Send lynmelding…

en: Block/Unblock...
nb: Blokker/ikke blokker…

en: Join Chat...
nb: Ta del i samtalegruppe…

en: View Log...
nb: Vis logg…

en: View All Logs
nb: Vis alle logger

en: Show
nb: Vis

en: Empty groups
nb: Tomme grupper

en: Offline buddies
nb: Avloggede kontakter

en: Sort
nb: Sorter

en: By Status
nb: Etter status

en: Alphabetically
nb: Alfabetisk

en: By Log Size
nb: Etter loggstørrelse

en: Buddy
nb: Kontakt

en: Chat
nb: Samtale

en: Grouping
nb: Gruppering

en: Certificate Import
nb: Importering av sertifikat

en: Specify a hostname
nb: Spesifiser et vertsnavn

en: Type the host name this certificate is for.
nb: Skriv inn vertsnavnet som dette sertifikatet er for.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
nb: Filen %s kunne ikke bli importert.
    Pass på at filen er lesbar og i PEM-format.

en: Certificate Import Error
nb: Import av sertifikat feilet

en: X.509 certificate import failed
nb: Import av X.509-sertifikat feilet

en: Select a PEM certificate
nb: Velg et PEM-sertifikat

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
nb: Eksport til filen %s feilet.
    Sjekk at du har skriverettigheter til målbanen

en: Certificate Export Error
nb: Eksport av sertifikat feilet

en: X.509 certificate export failed
nb: Eksport av x.509-sertifikat feilet

en: PEM X.509 Certificate Export
nb: Eksport av PEM X.509-sertifikat

en: Certificate for %s
nb: Sertifikat for %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
nb: Vanlig navn: %s
    
    SHA1 fingeravtrykk:
    %s

en: SSL Host Certificate
nb: SSL-vertssertifikat

en: Really delete certificate for %s?
nb: Bekreft sletting av sertifikat for %s.

en: Confirm certificate delete
nb: Bekreft sletting av sertifikat

en: Certificate Manager
nb: Sertifikatshåndterer

en: Hostname
nb: Vertsnavn

note: Close button
en: Close
nb: Lukk

en: %s disconnected.
nb: %s koblet fra.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
nb: %s
    
    Finch vil ikke forsøke å koble kontoen til igjen før du har rettet på feilen og slått på kontoen igjen.

en: Re-enable Account
nb: Reaktiver konto

en: No such command.
nb: Ingen slik kommando.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
nb: Syntaksfeil:  Du skrev inn feil antall argumenter til den kommandoen.

en: Your command failed for an unknown reason.
nb: Din kommando feilet av ukjent årsak.

en: That command only works in chats, not IMs.
nb: Den kommandoen virker bare i samtalegrupper, ikke for lynmeldinger.

en: That command only works in IMs, not chats.
nb: Den kommandoen virker bare for lynmeldinger, ikke samtalegrupper.

en: That command doesn't work on this protocol.
nb: Denne kommandoen virker ikke på denne protokollen.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
nb: Meldingen kunne ikke sendes, fordi du ikke er tilkoblet.

en: 
    %s is typing...
nb: 
    %s skriver…

en: You have left this chat.
nb: Du har forlatt denne samtalen.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
nb: Denne kontoen er koblet av og du er ikke lenger med i denne samtalen. Du vil automatisk ta del i samtalen når kontoen kobler til igjen.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
nb: Innlogging startet. Fremtidige meldinger i denne samtalen vil bli logget.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
nb: Loggføring stoppet. Framtidige meldinger i denne samtalen vil ikke bli logget.

en: Send To
nb: Send til

en: Conversation
nb: Samtale

en: Clear Scrollback
nb: Tøm tilbakeblikk

en: Show Timestamps
nb: Vis tidsstempler

en: Add Buddy Pounce...
nb: Legg til tilstedeværelsesvarsling for kontakt…

en: Invite...
nb: Inviter…

en: Enable Logging
nb: Aktiver loggføring

en: Enable Sounds
nb: Skru på lyder

en: You are not connected.
nb: Du er ikke tilkoblet.

en: <AUTO-REPLY>
nb: <AUTO-SVAR>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
nb[0]: Liste med %d bruker:
nb[1]: Liste over %d-brukere:

en: Supported debug options are: plugins version
nb: Støttede feilsøkingsvalg er: plugins version

en: No such command (in this context).
nb: Ingen slik kommando (i denne sammenhengen).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
nb: Bruk "/help &lt;command&gt;" for hjelp med en spesifikk kommando.
    Følgende kommandoer er tilgjengelige i denne sammenhengen:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
nb: %s er ikke en gyldig meldingsklasse. Se «/help msgcolor» for gyldige meldingsklasser.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
nb: %s er ingen gyldig farge. Se «/help msgcolor» for gyldige farger.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
nb: say &lt;message&gt;: Send en melding normalt som om du ikke brukte en kommando.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
nb: me &lt;action&gt;: Send en handling i IRC-stil til en kontakt eller samtale.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
nb: debug &lt;option&gt;: Send ymse feilrettingsinformasjon til den pågående samtalen.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
nb: clear: Renser samtalens tilbakeblikk.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
nb: help &lt;kommando&gt;:  Hjelp til en spesifikk kommando.

en: users:  Show the list of users in the chat.
nb: users:  Vis listen av brukere i samtalen.

en: plugins: Show the plugins window.
nb: plugins: Vis tillegg i vinduet.

en: buddylist: Show the buddylist.
nb: buddylist: Vis kontaktlisten.

en: accounts: Show the accounts window.
nb: accounts: Vis kontoene i vinduet.

en: debugwin: Show the debug window.
nb: debugwin: Vis debugs vindu.

en: prefs: Show the preference window.
nb: prefs: Vis preferanse vindu.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
nb: statuses: Vis lagrede statuser i vindu.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
nb: msgcolor &lt;klasse&gt; &lt;forgrunn&gt; &lt;bakgrunn&gt;: Velg fargene for de forskjellige meldingsklassene i samtalevinduet.<br>    &lt;klasse&gt;:  receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;forgrunn/bakgrunn&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EKSEMPEL:<br>    msgcolor send cyan default

en: Unable to open file.
nb: Klarte ikke å åpne fil.

en: Debug Window
nb: Feilsøkingsvindu

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
nb[0]: Filoverføringer - %d%% av %d fil
nb[1]: Filoverføringer - %d%% av %d filer

note: Create the window.
en: File Transfers
nb: Filoverføringer

en: Progress
nb: Framdrift

en: Filename
nb: Filnavn

en: Size
nb: Størrelse

en: Speed
nb: Hastighet

en: Remaining
nb: Gjenstår

en: Close this window when all transfers finish
nb: Lukk dette vinduet når alle overføringer er ferdige

en: Clear finished transfers
nb: Fjern fullførte overføringer

en: Stop
nb: Stopp

en: Waiting for transfer to begin
nb: Venter på at overføringen skal starte

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Failed
nb: Feilet

en: Sent
nb: Sendt

en: Received
nb: Mottatt

en: Finished
nb: Fullført

en: The file was saved as %s.
nb: Filen ble lagret som %s.

en: Sending
nb: Sender

en: Receiving
nb: Mottar

en: Conversation in %s on %s
nb: Samtaler i %s på %s

en: Conversation with %s on %s
nb: Samtaler med %s på %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
nb: Systemhendelser vil bare bli logget om "Logg alle statusendringer til systemlogg" er påslått.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
nb: Lynmeldinger vil bare bli logget om "Logg alle lynmeldinger" er påslått.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
nb: Samtaler vil bare bli logget om "Logg alle samtaler" har blitt slått på.

en: No logs were found
nb: Ingen logger ble funnet

en: Total log size:
nb: Total loggstørrelse:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
nb: Rull/søk:

en: Conversations in %s
nb: Samtaler i %s

en: Conversations with %s
nb: Samtaler med %s

en: All Conversations
nb: Alle samtaler

en: System Log
nb: Systemlogg

en: Calling...
nb: Ringer…

en: Hangup
nb: Legg på

note: Number of actions
en: Accept
nb: Aksepter

en: Reject
nb: Avslå

en: Call in progress.
nb: Samtale i gang.

en: The call has been terminated.
nb: Samtalen er avsluttet.

en: %s wishes to start an audio session with you.
nb: %s ønsker å starte en lydøkt med deg.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
nb: %s prøver å starte en ustøttet media-økt med deg.

en: You have rejected the call.
nb: Du har avvist samtalen.

en: call: Make an audio call.
nb: samtale: Ring inn til lydsamtale

en: Emails
nb: E-poster

en: You have mail!
nb: Du har e-post!

en: Sender
nb: Avsender

en: Subject
nb: Tittel

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
nb[0]: %s (%s) har %d ny melding.
nb[1]: %s (%s) har %d nye meldinger.

en: New Mail
nb: Ny e-post

en: Buddy Information
nb: Kontaktinformasjon

en: Continue
nb: Fortsett

en: IM
nb: Lynmelding

en: Invite
nb: Inviter

en: (none)
nb: (uten navn)

en: ERROR
nb: FEIL

en: loading plugin failed
nb: innlasting av tillegg feilet

en: unloading plugin failed
nb: avlessing av tillegg feilet

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
nb: Navn: %s
    Versjon: %s
    Beskrivelse: %s
    Forfatter: %s
    Hjemmeside: %s
    Filnavn: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
nb: Tillegget må lastes inn før oppsett kan gjøres.

en: No configuration options for this plugin.
nb: Ingen oppsettsmuligheter for dette tillegget.

en: Error loading plugin
nb: Feil under innlasting av tillegg

en: The selected file is not a valid plugin.
nb: Den valgte fila er ikke et gyldig tillegg.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
nb: Åpne feilsøkingsvinduet og prøv igjen for å se den eksakte feilmeldingen.

en: Select plugin to install
nb: Velg tillegg å installere

en: You can (un)load plugins from the following list.
nb: Du kan laste/losse tillegg fra den følgende listen.

en: Install Plugin...
nb: Installer tillegg…

en: Configure Plugin
nb: Sett opp tillegg

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Please enter a buddy to pounce.
nb: Navnet på kontakten du vil ha tilstedeværelsesvarsling for.

en: New Buddy Pounce
nb: Legg til tilstedeværelsesvarsling for kontakt

en: Edit Buddy Pounce
nb: Rediger tilstedeværelsesvarsling for kontakt

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
nb: Tilstedeværelsesvarsling for hvem

note: Account:
en: Account:
nb: Konto:

en: Buddy name:
nb: Kontaktnavn:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
nb: Tilstedeværelsesvarsle når kontakt…

en: Signs on
nb: Logger på

en: Signs off
nb: Logger av

en: Goes away
nb: Forlater

en: Returns from away
nb: Returnerer fra fravær

en: Becomes idle
nb: Blir inaktiv

en: Is no longer idle
nb: Er ikke lenger inaktiv

en: Starts typing
nb: Starter å skrive

en: Pauses while typing
nb: Brukeren skriver en melding

en: Stops typing
nb: Stopper å skrive

en: Sends a message
nb: Sender en melding

note: Create the "Action" frame.
en: Action
nb: Handling

en: Open an IM window
nb: Åpne vindu for lynmelding

en: Pop up a notification
nb: Varslingsvindu spretter opp

en: Send a message
nb: Send en melding

en: Execute a command
nb: Kjør en kommando

en: Play a sound
nb: Spill av en lyd

en: Pounce only when my status is not Available
nb: Tilstedeværelsesvarsle kun når min status er Ikke tilgjengelig

en: Recurring
nb: Gjentar

en: Cannot create pounce
nb: Kan ikke opprette tilstedeværelsesvarsling

en: You do not have any accounts.
nb: Du har ingen kontoer.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
nb: Du må opprette en konto før du kan opprette et tilstedeværelsesvarsel.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette tilstedeværelsesvarsling på %s for %s?

en: Buddy Pounces
nb: Tilstedeværelsesvarsling for kontakter

en: %s has started typing to you (%s)
nb: %s har begynt å skrive til deg (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
nb: %s har pauset under skriving til deg (%s)

en: %s has signed on (%s)
nb: %s har logget på (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
nb: %s har blitt aktiv igjen (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
nb: %s har kommet tilbake (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
nb: %s har sluttet å skrive til deg (%s)

en: %s has signed off (%s)
nb: %s har logget av (%s)

en: %s has become idle (%s)
nb: %s har blitt inaktiv (%s)

en: %s has gone away. (%s)
nb: %s er fraværende. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
nb: %s har sendt deg en melding. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
nb: Ukjent tilstedeværelsesvarslings-hendelse. Rapporter dette!

en: Based on keyboard use
nb: Basert på tastaturbruk

en: From last sent message
nb: Fra sist sendte melding

en: Never
nb: Aldri

en: Show Idle Time
nb: Vis lediggangstid

en: Show Offline Buddies
nb: Vis avloggede kontakter

en: Notify buddies when you are typing
nb: Tilkjennegi til kontakter at du skriver til dem

en: Log format
nb: Logg-format

en: Log IMs
nb: Logg lynmeldinger

en: Log chats
nb: Logg alle samtaler

en: Log status change events
nb: Logg alle status endinger

en: Report Idle time
nb: Vis lediggangstid

en: Change status when idle
nb: Forandre status ved lediggang

en: Minutes before changing status
nb: Antall minutter før statusbytte

en: Change status to
nb: Endre status til

en: Conversations
nb: Samtaler

en: Logging
nb: Loggføring

en: You must fill all the required fields.
nb: Du må fylle inn alle de nødvendige feltene.

en: The required fields are underlined.
nb: De nødvendige feltene er understreket.

en: Not implemented yet.
nb: Ikke implementert enda.

en: Save File...
nb: Lagre fil…

en: Open File...
nb: Åpne fil…

en: Choose Location...
nb: Velg sted…

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
nb: Trykk «Enter» for å finne flere rom i denne kategorien.

en: Get
nb: Hent

note: Create the window.
en: Room List
nb: Romliste

en: Buddy logs in
nb: Kontakt logger inn

en: Buddy logs out
nb: Kontakt logger ut

en: Message received
nb: Melding mottatt

en: Message received begins conversation
nb: Mottatt melding starter samtale

en: Message sent
nb: Melding sendt

en: Person enters chat
nb: Person blir med i samtalen

en: Person leaves chat
nb: Person forlater samtalen

en: You talk in chat
nb: Du snakker i samtalen

en: Others talk in chat
nb: Andre snakker i samtalen

en: Someone says your username in chat
nb: Ditt brukernavn nevnt i samtale

en: Attention received
nb: Varsel mottatt

en: GStreamer Failure
nb: Feil i GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
nb: Oppstart av GStreamer feilet.

en: (default)
nb: (forvalgt)

en: Select Sound File...
nb: Velg lydfil…

en: Sound Preferences
nb: Lydinnstillinger

en: Profiles
nb: Profiler

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Console Beep
nb: Konsollpip

en: Command
nb: Kommando

en: No Sound
nb: Ingen lyd

en: Sound Method
nb: Lydtype

en: Method:
nb: Metode:

en: Sound Command
    (%s for filename)
nb: Lydkommando
    (%s for filnavn)

note: Sound options
en: Sound Options
nb: Lydinnstillinger

en: Sounds when conversation has focus
nb: Lyder når samtalen har fokus

en: Always
nb: Alltid

en: Only when available
nb: Bare hvis tilgjengelig

en: Only when not available
nb: Bare hvis ikke tilgjengelig

en: Volume(0-100):
nb: Volum(0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
nb: Lydhendelser

en: Event
nb: Hendelse

en: File
nb: Fil

en: Reset
nb: Nullstill

en: Choose...
nb: Bla gjennom…

en: Are you sure you want to delete "%s"
nb: Er du sikker på at du vil slette «%s»

en: Delete Status
nb: Slett status

en: Saved Statuses
nb: Lagrede statuser

en: Title
nb: Tittel

en: Message
nb: Melding

note: Use
en: Use
nb: Bruk

en: Invalid title
nb: Ugyldig tittel

en: Please enter a non-empty title for the status.
nb: Skriv inn noe i statusfeltet.

en: Duplicate title
nb: Dupliserings tittel

en: Please enter a different title for the status.
nb: Skriv inn en annen tittel til statusen.

en: Substatus
nb: Understatus

en: Message:
nb: Melding:

en: Edit Status
nb: Endre status

en: Use a different status for some accounts
nb: Bruk en annen status på noen kontoer

note: Save and Use
en: Save and Use
nb: Lagre og bruk

en: Certificates
nb: Sertifikater

en: Sounds
nb: Lyder

en: Statuses
nb: Statuser

en: Error loading the plugin.
nb: Feil ved lasting av tillegget.

en: Couldn't find X display
nb: Klarte ikke å finne X-display

en: Couldn't find window
nb: Kan ikke finne vindu

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
nb: Dette tillegget kan ikke lastes fordi det ikke ble bygd med X11-støtte.

en: Clipboard plugin
nb: Programtillegg for utklippstavlefunksjonalitet

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
nb: Når innholdet i gnt-clipboard forandres, vil innholdet bli gjort tilgjengelig for X, om mulig.

en: %s just signed on
nb: %s logget akkurat på

en: %s just signed off
nb: %s logget akkurat av

en: %s sent you a message
nb: %s har sendt deg en melding

en: %s said your nick in %s
nb: %s sa navnet ditt i %s

en: %s sent a message in %s
nb: %s sendte en melding i %s

en: Buddy signs on/off
nb: Kontakt logget på/av

en: You receive an IM
nb: Du mottok en lynmelding

en: Someone speaks in a chat
nb: Noen snakker i en samtale

en: Someone says your name in a chat
nb: Noen sa navnet ditt i en samtale

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Notify with a toaster when
nb: Varsle med oppsprett når

en: Beep too!
nb: Pip også!

en: Set URGENT for the terminal window.
nb: Sett HASTER for terminalvinduet.

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Toaster plugin
nb: Toaster-programtillegg

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
nb: <b>Samtaler med %s på %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
nb: Historie-tillegg krever loggføring

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
nb: Loggføring kan slås på gjennom Verktøy -> Innstillinger -> Logging.
    
    Å slå på loggføring for lynmeldinger og/eller prat vil aktivere historie for den samme samtaletypen.

en: GntHistory
nb: GntHistorikk

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
nb: Viser tidligere loggede samtaler i nye samtaler.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
nb: Når en ny samtale startes, vil dette tillegget sette inn den forrige samtalen i den pågående.

en: 
    Fetching TinyURL...
nb: 
    Henter TinyURL…

en: TinyURL for above: %s
nb: TinyURL for adressen over: %s

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
nb: Vent mens TinyURL henter en kortere nettadresse…

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
nb: Bare opprett TinyURL for nettadresser av denne lengden eller lengre

en: TinyURL (or other) address prefix
nb: TinyURL (eller andre) adressetillegg

en: TinyURL plugin
nb: TinyURL-tillegg

en: Shorten URLs in messages using TinyURL
nb: Forkort nettadresser i meldinger ved hjelp av TinyURL

en: Online
nb: Pålogget

en: Offline
nb: Avlogget

en: Online Buddies
nb: Påloggede kontakter

en: Offline Buddies
nb: Avloggede kontakter

en: Online/Offline
nb: Pålogget/avlogget

en: No Grouping
nb: Ingen gruppering

en: Nested Subgroup
nb: Nøstet undergruppe

en: Nested Grouping (experimental)
nb: Nøstet gruppering (eksperimentelt)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
nb: Tilbyr alternative grupperingsvalg for kontaktliste.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
nb: lastlog: Søker etter en understreng i tilbakeblikk.

en: Lastlog plugin.
nb: Lastlog tillegg.

en: accounts
nb: kontoer

en: Password is required to sign on.
nb: Passord kreves for å logge på.

en: Enter password for %s (%s)
nb: Oppgi passord for %s (%s)

en: Enter Password
nb: Oppgi passord

en: Save password
nb: Lagre passord

en: Missing protocol plugin for %s
nb: Mangler protokolltillegg for %s

en: Connection Error
nb: Feil ved tilkobling

en: New passwords do not match.
nb: De nye passordene stemmer ikke overens.

en: Fill out all fields completely.
nb: Fyll ut alle feltene fullstendig.

en: Original password
nb: Opprinnelig passord

en: New password
nb: Nytt passord

en: New password (again)
nb: Nytt passord (igjen)

en: Change password for %s
nb: Endre passord for %s

en: Please enter your current password and your new password.
nb: Skriv inn ditt nåværende og nytt passord.

en: Change user information for %s
nb: Endre brukerinformasjon for %s

en: Set User Info
nb: Sett brukerinfo

en: This protocol does not support setting a public alias.
nb: Denne protokollen støtter ikke valg av offentlig alias.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
nb: Denne protokollen støtter ikke innhenting av offentlige alias.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Buddies
nb: Kontakter

en: buddy list
nb: kontaktliste

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
nb: Sertifikatet er selvsignert og kan ikke sjekkes automatisk.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
nb: Dette sertifikatet er ikke betrodd fordi det ikke fins noe sertifikat som kan verfisere at det er betrodd for tiden.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
nb: Dette sertifikatet ser ikke ut til å være gyldig enda. Sjekk at systemklokken og dato er korrekt.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
nb: Dette sertifikatet ser ikke ut til å være gyldig enda. Sjekk at systemklokken og dato er korrekt.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
nb: Det foreviste sertifikatet er ikke utstedt til dette domenet.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
nb: Du har ingen database av root-sertifikater, så dette sertifikatet kan ikke valideres.

en: The certificate chain presented is invalid.
nb: Den foreviste sertifikatkjeden er ikke gyldig.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: An unknown certificate error occurred.
nb: En ukjent sertifikatfeil har inntruffet.

en: (DOES NOT MATCH)
nb: (SAMSVARER IKKE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
nb: %s har forevist følgende sertifikat for engangsbruk:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
nb: Vanlig navn: %s %s
    Fingeravtrykk (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
nb: Verifisering av engangsbrukssertifikat

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
nb: Serifikatmyndigheter

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
nb: Mellomlager av SSL-likemenn

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
nb: Aksepter sertifikat for %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
nb: Verifisering av SSL-sertifikat

en: _View Certificate...
nb: _Se på sertifikat…

en: The certificate for %s could not be validated.
nb: Klarte ikke å sjekke gyldigheten av sertifikatet for %s.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
nb: SSL-sertifikatfeil

en: Unable to validate certificate
nb: Klarte ikke å sjekke gyldigheten av sertifikatet.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
nb: Serifikatet hevder av være fra «%s» istedet.  Dette kan bety at du ikke er tilkoblet til den tjenesten du tror du er.

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
nb: Sertifikatsinformasjon

en: Unable to find Issuer Certificate
nb: Klarte ikke å finne sertifikat fra utsteder

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
nb: Vanlig navn: %s
    
    Utstedt av: %s
    
    
    Fingeravtrykk (SHA1): %s
    
    Aktiveringsdato: %s
    Utløpsdato: %s

en: (self-signed)
nb: (selv-signert)

en: View Issuer Certificate
nb: Se utsteder-sertfikat…

en: Registration Error
nb: Registreringsfeil

en: Unregistration Error
nb: Avregistreringsfeil

en: +++ %s signed on
nb: +++ %s logget på

en: +++ %s signed off
nb: +++ %s logget av

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unable to send message: The message is too large.
nb: Klarte ikke å sende meldingen: Meldingen er for stor.

en: Unable to send message to %s.
nb: Klarte ikke å sende melding til %s.

en: The message is too large.
nb: Meldingen er for stor.

en: Unable to send message.
nb: Klarte ikke å sende melding.

en: Send Message
nb: Send melding

en: _Send Message
nb: _Send melding

en: %s entered the room.
nb: %s kom inn i rommet.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
nb: %s [<I>%s</I>] kom inn i rommet.

en: You are now known as %s
nb: Du heter nå %s

en: %s is now known as %s
nb: %s heter nå %s

en: %s left the room.
nb: %s forlot rommet.

en: %s left the room (%s).
nb: %s forlot rommet (%s).

en: Invite to chat
nb: Innviter til samtale

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
nb: Skriv inn navnet på brukeren som du vil invitere, og en eventuell invitasjonsmelding.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «aim»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «aim»-URL-er.

en: The handler for "aim" URLs
nb: Håndtereren for «aim»-URL-er

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «aim»-URL-er, hvis aktivert.

en: Run the command in a terminal
nb: Kjør kommandoen i en terminal

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
nb: Sann hvis kommandoen som skal håndtere denne type URL-er skal kjøres i en terminal.

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «gg»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «gg»-URL-er.

en: The handler for "gg" URLs
nb: Håndtereren for «gg»-URL-er

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «gg»-URL-er, hvis aktivert.

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «icq»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «icq»-URL-er.

en: The handler for "icq" URLs
nb: Håndtereren for «icq»-URL-er

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «icq»-URL-er, hvis aktivert.

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «irc»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «irc»-URL-er.

en: The handler for "irc" URLs
nb: Håndtereren for «irc»-URL-er

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «irc»-URL-er, hvis aktivert.

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «sip»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «sip»-URL-er.

en: The handler for "sip" URLs
nb: Håndtereren for «sip»-URL-er

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «sip»-URL-er, hvis aktivert.

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
nb: Om den spesifike kommandoen skal håndtere «xmpp»-URL-er

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
nb: Sann hvis kommandoen spesifisert i «kommando»-nøkkelen skal håndtere «xmpp»-URL-er.

en: The handler for "xmpp" URLs
nb: Håndterer for «xmpp»-URL-er

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
nb: Kommando for å håndtere «xmpp»-URL-er, hvis aktivert.

en: Failed to get connection: %s
nb: Klarte ikke å opprette tilkobling: %s

en: Failed to get name: %s
nb: Klarte ikke å innhente navn: %s

en: Failed to get serv name: %s
nb: Klarte ikke å innhente tjener-navn: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
nb: Purple's D-BUS tjener går ikke pga. grunner nevnt nedenfor

en: No name
nb: Ingen navn

en: Unable to create new resolver process
nb: Klarte ikke å opprette ny oppslagsprosess

en: Unable to send request to resolver process
nb: Klarte ikke å sende forespørsel til oppslagsprosessen

en: Error resolving %s:
    %s
nb: Klarte ikke å lese %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
nb: Klarte ikke å lese %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
nb: Feil under lesing fra oppslagsprosessen:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
nb: Oppslagsprosessen avsluttet uten å besvare forespørsel

en: Error converting %s to punycode: %d
nb: Klarte ikke å konvertere %s til punykode: %d

en: Thread creation failure: %s
nb: Trådopprettelsesfeil: %s

en: Unknown reason
nb: Ukjent grunn

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
nb: Avbryter DNS-oppslag i Tor mellomlager-modus

en: Error reading %s: 
    %s.
nb: Klarte ikke å lese %s:
    %s

en: Error writing %s: 
    %s.
nb: Klarte ikke å skrive %s:
    %s

en: Error accessing %s: 
    %s.
nb: Tilgangsfeil til %s:
    %s

en: Directory is not writable.
nb: Katalogen er ikke skrivbar.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
nb: Kan ikke å sende en fil som er 0 byte.

en: Cannot send a directory.
nb: Kan ikke å sende en katalog.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
nb: %s er ikke ei vanlig fil. Pidgin nekter å overskrive den for å ikke risikere å ødelegge noe.

en: File is not readable.
nb: Fila er ikke lesbar.

en: %s wants to send you %s (%s)
nb: %s ønsker å sende deg %s (%s)

en: %s wants to send you a file
nb: %s ønsker å sende deg ei fil

en: Accept file transfer request from %s?
nb: Aksepter forespørselen om filoverføring fra %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nb: Ei fil er tilgjengelig for nedlasting fra:
    Vert: %s
    Port: %d

en: %s is offering to send file %s
nb: %s tilbyr å sende filen %s

en: %s is not a valid filename.
nb: %s er ikke et gyldig filnavn.

en: Offering to send %s to %s
nb: Tilbyr å sende %s til %s

en: Starting transfer of %s from %s
nb: Starter overføring av %s fra %s

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
nb: Overføring av fila <a href="file://%s">%s</a> er ferdig

en: Transfer of file %s complete
nb: Overføring av fila %s er ferdig

en: File transfer complete
nb: Filoverføring ferdig

en: You cancelled the transfer of %s
nb: Du avbrøt overføringen av %s

en: File transfer cancelled
nb: Filoverføring avbrutt

en: %s cancelled the transfer of %s
nb: %s avbrøt overføringen av %s

en: %s cancelled the file transfer
nb: %s avbrøt filoverføringen

en: File transfer to %s failed.
nb: Filoverføring til %s feilet.

en: File transfer from %s failed.
nb: Filoverføring fra %s feilet.

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
nb: <b><font color="red">Loggeren har ingen lesefunksjon</font></b>

en: Plain text
nb: Ren tekst

en: Old flat format
nb: Gammelt flatt format

en: Logging of this conversation failed.
nb: Loggføring av denne samtalen feilet.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
nb: <font color="red"><b>Klarte ikke å finne banen til loggen!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
nb: <font color="red"><b>Klarte ikke å lese fila: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
nb: (%s) %s <AUTO-SVAR>: %s

en: 
    
    Message from Farsight:
nb: 
    
    Melding fra Farsight:

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
nb: Feil ved oppkobling av samtale. Dette skriver seg antageligvis fra installasjon av GStreamer eller Farsight.

en: Network error.
nb: Nettverksfeil.

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
nb: Kodek-valg feilet. Dette kan antagelig løses ved å installere flere GStreamer-kodek.

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
nb: Ingen kodek funnet. Installer noen GStreamer-kodek fra programtilleggs-pakkene for GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
nb: Ingen kodek gjenstår. Dine kodek-preferanser i fs-codecs.conf er for restriktive.

en: Could not connect to the remote party
nb: Kunne ikke koble til tredjepart

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
nb: En ugjenopprettelig Farsight2-feil har inntruffet.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
nb: En ugjenopprettelig Farstream-feil har inntruffet.

en: Error with your microphone
nb: Problem med mikrofonen din

en: Error with your webcam
nb: Problem med nettkameraet ditt

en: Conference error
nb: Konferansefeil

en: Error creating session: %s
nb: Klarte ikke å opprette økt: %s

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
nb: Du bruker %s, men dette tillegget krever %s.

en: This plugin has not defined an ID.
nb: Dette tillegget har ikke definert en ID.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
nb: Programtillegg-magi stemmer ikke overens %d (trenger %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
nb: ABI-versjon stemmer ikke overens %d.%d.x (trenger %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
nb: Tillegget implenterer ikke alle funksjoner som kreves (list_icon, login og close)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
nb: Det nødvendige tillegget %s ble ikke funnet. Installer dette tillegget og prøv igjen.

en: Unable to load the plugin
nb: Klarte ikke å laste tillegget

en: The required plugin %s was unable to load.
nb: Det nødvendige tillegget %s kunne ikke lastes.

en: Unable to load your plugin.
nb: Klarte ikke å laste tillegget ditt.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
nb: %s krever %s, men fjerning mislyktes.

en: Autoaccept
nb: Automatisk akseptert

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
nb: Aksepter forespørseler om filoverføring fra valgte brukere.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
nb: Automatisk akseptert filoverføring av "%s" fra "%s" ferdig.

en: Autoaccept complete
nb: Automatisk aksept ferdigstilt

en: When a file-transfer request arrives from %s
nb: Når en filoverføringsforespørsel kommer fra %s

en: Set Autoaccept Setting
nb: Sett opp innstillinger for automatisk aksept

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Ask
nb: Spør

en: Auto Accept
nb: Automatisk aksept

en: Auto Reject
nb: Automatisk avslag

en: Autoaccept File Transfers...
nb: Aksepter filoverføringer automatisk…

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
nb: Bane for å lagre filene i
    (Vennligst gi fullt banenavn)

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
nb: Når en filoverførings-forespørsel ankommer fra en bruker som
    *ikke* er lagt til som kontakt:

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
nb: Gi melding med ett oppsprett når en automatisk akseptert filoverføring er ferdig
    (kun når en samtale ikke føres med senderen)

en: Create a new directory for each user
nb: Opprett en ny mappe for hver bruker

en: Escape the filenames
nb: Erstatt tomrom i filnavn med tegnet \ og utfør lignende tiltak for andre spesialtegn. (Esc-sekvens)

en: Notes
nb: Merknader

en: Enter your notes below...
nb: Skriv inn merknadene dine under…

en: Edit Notes...
nb: Rediger merknader…

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
nb: Kontaktmerknader

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
nb: Lagre merknader om utvalgte kontakter.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
nb: Legger til muligheten for å lagre merknader om kontakter i kontaktlisten din.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
nb: Chiffer-test

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
nb: Test chiffrene som sendes med libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
nb: DBus-eksempel

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
nb: DBus Tillegg Eksempel

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
nb: Filkontroll

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
nb: Lar deg kontrollere Pidgin ved å skrive inn kommandoer i en fil.

en: Minutes
nb: Minutter

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
nb: Lediggangsangiver

en: Set Account Idle Time
nb: Angi kontoens inaktivitetstid

en: _Set
nb: _Sett

en: None of your accounts are idle.
nb: Ingen av kontoene dine er inaktive.

en: Unset Account Idle Time
nb: Ta bort kontoens inaktivitetstid

en: _Unset
nb: _Ta bort

en: Set Idle Time for All Accounts
nb: Angi inaktivitetstid for alle kontoer

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
nb: Ta bort inaktivitetstid for alle inaktive kontoer

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
nb: Lar deg manuelt sette hvor lenge du har vært fraværende

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
nb: IPC-testklient

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
nb: Test IPC-støtte for tillegg (som klient).

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
nb: Test IPC-støtte for tillegg (som klient). Dette finner tjenertillegget og kaller de registrerte kommandoene.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
nb: IPC-testtjener

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
nb: Test IPC-støtte for tillegg (som tjener).

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
nb: Test IPC-støtte for tillegg (som tjener). Dette registrerer IPC-kommandoene.

en: Hide Joins/Parts
nb: Skjul inntredner/avskjeder

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
nb: For rom med mer enn så mange personer

en: If user has not spoken in this many minutes
nb: Hvis en bruker ikke har snakket på så mange minutter

en: Apply hiding rules to buddies
nb: Bruker regler for å skjule kontakter

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
nb: Skjuling av inntreden/avskjeds-meldinger

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
nb: Skjul fremmede inntreden/avskjeds -meldinger.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
nb: Dette tillegget skjuler inntreden/avskjeds -meldinger i store rom, unntatt for de brukerne som aktivt deltar i en samtale.

en: User is offline.
nb: Brukeren er avlogget.

en: Auto-response sent:
nb: Auto-respons sendt:

en: %s has signed off.
nb: %s har logget av.

en: One or more messages may have been undeliverable.
nb: Én eller flere meldinger kunne ikke leveres.

en: You were disconnected from the server.
nb: Du har blitt koblet fra tjeneren.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
nb: Du er for tiden avlogget. Meldinger vil ikke bli mottatt uten at du er innlogget.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
nb: Meldingen kunne ikke sendes fordi maksimal lengde ble overskredet.

en: Message could not be sent.
nb: Meldingen kunne ikke sendes.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
nb: Generelle innstillinger for logglesning

en: Fast size calculations
nb: Kjapp størrelsesutregninger

en: Use name heuristics
nb: Bruk navneheuristikker

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
nb: Loggføringsmappe

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
nb: Loggleser

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
nb: Inkluderer andre lynmeldingsklienters logger i logg-viseren.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
nb: Når man ser på logger, vil dette tillegget inkludere logger fra andre lynmeldingsklienter. For tiden inkluderer dette Adium, MSN Messenger, aMSN og Trillian.
    
    ADVARSEL: Dette tillegget er fortsatt alfakode og kan krasje ofte.  Bruk den på egen risiko!

en: Mono Plugin Loader
nb: Mono-programtilleggslaster

en: Loads .NET plugins with Mono.
nb: Laster .NET-programtillegg med Mono.

en: Add new line in IMs
nb: Legg til linjeskift i lynmeldinger.

en: Add new line in Chats
nb: Legg til linjeskift i samtaler

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
nb: Ny linje

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
nb: Setter inn en ny linje foran viste meldinger.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
nb: Setter inn en ny linje foran meldinger sånn at resten av teksten vises under brukernavnet i samtalevinduet.

en: Offline Message Emulation
nb: Emulering av frakoblede meldinger

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
nb: Lagre meldinger sendt til en avlogget bruker som tilstedeværelsesvarsel.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
nb: Resten av meldingene vil bli lagret som tilstedeværelsesvarsler. Du kan forandre/slette tilstedeværelsesvarslingen fra dialogen for tilstedeværelsesvarsling.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
nb: "%s" er for tiden avlogget. Vil du lagre resten av meldingen i et tilstedeværelsesvarsel og automatisk sende det når "%s" logger inn igjen?

en: Offline Message
nb: Frakoblet melding

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
nb: Du kan forandre/slette varsling fra tilstedeværelsesvarslings-dialogen

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Save offline messages in pounce
nb: Lagre frakoblede meldinger i tilstedeværelsesvarsling

en: Do not ask. Always save in pounce.
nb: Ikke spør. Alltid lagre som tilstedeværelsesvarsel.

en: One Time Password
nb: Engangspassord

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
nb: Støtte for engangspassord

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
nb: Tving igjennom at passord brukes kun én gang.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
nb: Gir deg muligheten til å påtvinge på per-konto-basis at passord som ikke er lagret bare skal brukes til én vellykket tilkobling.
    Merk: For at dette skal virke må konto ikke være satt opp med passord.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
nb: Perl-tilleggslaster

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
nb: Lar deg laste perl-programtillegg.

en: Psychic Mode
nb: Synsk modus

en: Psychic mode for incoming conversation
nb: Synsk modus for innkommende samtaler

en: You feel a disturbance in the force...
nb: Du kjenner blott blodets hvisken og benpipernes bøn fra det ubevisste sjeleliv…

en: Only enable for users on the buddy list
nb: Aktiver kun for brukere på kontaktlisten

en: Disable when away
nb: Slå av når fraværende

en: Display notification message in conversations
nb: Vis påminnelsesmelding i samtaler

en: Raise psychic conversations
nb: Fremhev synske samtaler til forgrunnen

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
nb: Signaltest

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
nb: Test for å se om alle signaler fungerer korrekt.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
nb: Enkelt tillegg

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
nb: Test for å se at mesteparten fungerer.

en: TLS/SSL Versions
nb: TLS/SSL-versjoner

en: Minimum Version
nb: Minimum versjon

en: Maximum Version
nb: Høyst versjon

note: TODO: look into how to do this for older versions?
en: Not Supported for NSS < 3.14
nb: Ikke støttet for NSS < 3.14

en: Ciphers
nb: Chiffrer

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: NSS Preferences
nb: NSS-innstillinger

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
nb: Sett opp chiffrer og andre innstillinger for NSS SSL/TLS-programtillegget

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
nb: X.509-sertifikater

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
nb: Tilbyr SSL-støtte gjennom GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
nb: Tilbyr SSL-støtte gjennom Mozillas NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
nb: Tilbyr et felles grensesnitt for SSL-biblioteker.

en: %s is no longer away.
nb: %s er tilbake.

en: %s has gone away.
nb: %s er fraværende.

en: %s has become idle.
nb: %s har blitt inaktiv.

en: %s is no longer idle.
nb: %s er ikke lenger inaktiv.

en: %s has signed on.
nb: %s har logget på.

en: Notify When
nb: Varsle når

en: Buddy Goes _Away
nb: Kontakt _forsvinner

en: Buddy Goes _Idle
nb: Kontakt blir _inaktiv

en: Buddy _Signs On/Off
nb: Kontakt _logger inn/ut

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
nb: Varsle når kontakt endrer tilstand

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
nb: Varsler i et samtalevindu når en kontakt blir fraværende, eller returnerer fra lediggang.

en: Tcl Plugin Loader
nb: Tcl-tilleggslaster

en: Provides support for loading Tcl plugins
nb: Støtte for lasting av Tcl-tillegg

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
nb: Klarte ikke å finne en ActiveTcl-installasjon. Om du ønsker å bruke Tcl-tillegg, installer ActiveTcl fra https://www.activestate.com

en: Unable to find Apple's "Bonjour for Windows" toolkit, see https://developer.pidgin.im/BonjourWindows for more information.
nb: Kunne ikke finne Apple sitt "Bonjour for Windows"-verktøysett, se https://developer.pidgin.im/BonjourWindows for ytterligere informasjon.

en: Unable to listen for incoming IM connections
nb: Klarte ikke å lytte etter innkommende lynmeldingsforbindelser

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
nb: Klarte ikke å etablere kontakt med den lokale mDNS-tjeneren. Er den igang?

en: First name
nb: Fornavn

en: Last name
nb: Etternavn

en: Email
nb: E-post

en: AIM Account
nb: AIM-konto

en: XMPP Account
nb: XMPP-konto

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
nb: Bonjour-protokolltillegg

en: Purple Person
nb: Purple-person

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
nb: Lokal port

en: %s has closed the conversation.
nb: %s har lukket samtalen.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
nb: Klarte ikke å sende melding, samtalen kunne ikke startes.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
nb: Feil i kommunikasjonen med lokal mDNSResponder.

en: Invalid proxy settings
nb: Ugyldige mellomtjenerinnstilinger

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
nb: Det spesifiserte maskinnavnet eller portnummeret for mellomtjener er ugyldig.

en: Save Buddylist...
nb: Lagre kontaktliste…

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
nb: Kontaktlisten din er tom, ingenting ble skrevet til filen.

en: Buddylist saved successfully!
nb: Lagring av kontaktlisten var vellykket!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
nb: Klarte ikke å skrive kontaktliste for %s til %s

en: Couldn't load buddylist
nb: Klarte ikke å laste kontaktliste

en: Load Buddylist...
nb: Last kontaktliste…

en: Buddylist loaded successfully!
nb: Kontaktliste innlastet.

en: Save buddylist...
nb: Lagre kontaktliste…

en: Load buddylist from file...
nb: Last inn kontaktliste fra fil…

en: City
nb: By

en: Year of birth
nb: Fødselsår

en: Gender
nb: Kjønn

en: Male or female
nb: Hankjønn eller hunkjønn

en: Male
nb: Hankjønn

en: Female
nb: Hunkjønn

en: Only online
nb: Kun pålogget

en: Find buddies
nb: Finn kontakter

en: Please, enter your search criteria below
nb: Skriv inn søkekriteriet ditt nedenfor

en: Show status to:
nb: Vis status til:

en: All people
nb: Alle folk

en: Only buddies
nb: Bare kontakter

en: Change status broadcasting
nb: Endre kringkasting av status

en: Please, select who can see your status
nb: Velg hvem som kan se din status

en: Select a chat for buddy: %s
nb: Velg en samtale for kontakt: %s

en: Add to chat...
nb: Legg til samtale…

note: Global
en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Chatty
nb: Pratsom

en: Do Not Disturb
nb: Ikke forstyrr

note: Away stuff
en: Away
nb: Fraværende

en: First Name
nb: Fornavn

en: Birth Year
nb: Fødselsår

en: Unable to display the search results.
nb: Klarte ikke å vise søkeresultat.

en: Gadu-Gadu Public Directory
nb: Offentlig mappe for Gadu-Gadu

en: Search results
nb: Søkeresultater

en: No matching users found
nb: Ingen passende brukere funnet.

en: There are no users matching your search criteria.
nb: Ingen brukere oppfyller dine søkekriterium.

en: Unable to read from socket
nb: Klarte ikke lese fra endepunkt

en: Connected
nb: Koblet til

en: Connection failed
nb: Tilkobling feilet

en: Add to chat
nb: Legg til samtale

en: Chat _name:
nb: Samtale-_navn:

note: connect to the server
en: Connecting
nb: Kobler til

en: Unable to resolve hostname: %s
nb: Oppslag av tjenernavn feilet: %s

en: Chat error
nb: Samtalefeil

en: This chat name is already in use
nb: Dette samtalenavnet er allerede i bruk

en: Not connected to the server
nb: Ikke koblet til tjeneren

en: Find buddies...
nb: Finn kontakter…

en: Save buddylist to file...
nb: Lagre kontaktliste til fil…

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
nb: Protokolltillegg for Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
nb: Populær Polsk lynmeldingsklient

en: Gadu-Gadu User
nb: Gadu-Gadu -bruker

en: GG server
nb: GG-tjener

en: Don't use encryption
nb: Ikke bruk kryptering

en: Use encryption if available
nb: Bruk kryptering hvis tilgjengelig

note: TODO
en: Require encryption
nb: Krev kryptering

en: Connection security
nb: Tilkoblingssikkerhet

en: Unknown command: %s
nb: Ukjent kommando: %s

en: current topic is: %s
nb: gjeldende tema er: %s

en: No topic is set
nb: Intet tema for kanalen

en: File Transfer Failed
nb: Filoverføring feilet

en: Unable to open a listening port.
nb: Klarte ikke å åpne en port for lytting.

en: Error displaying MOTD
nb: Feil under visning av dagens melding

en: No MOTD available
nb: Dagens melding er ikke tilgjengelig

en: There is no MOTD associated with this connection.
nb: Det er ingen dagens melding assosiert med denne tilkoblingen.

en: MOTD for %s
nb: Dagens melding for %s

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
nb: Mistet forbindelse med tjener: %s

en: View MOTD
nb: Vis dagens melding

en: _Channel:
nb: _Kanal:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
nb: IRC-kallenavn og -tjener kan ikke inneholde mellomrom

en: SSL support unavailable
nb: SSL-støtte utilgjengelig

en: Unable to connect
nb: Klarte ikke å koble til

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
nb: Klarte ikke å koble til: %s

en: Server closed the connection
nb: Tjeneren lukket forbindelsen

en: Users
nb: Brukere

en: Topic
nb: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
nb: IRC-protokolltillegg

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
nb: IRC-protokolltillegget som suger mindre

note: set up account ID as user:server
en: Server
nb: Tjener

en: Encodings
nb: Tegnkodinger

en: Auto-detect incoming UTF-8
nb: Oppdag innkommende UTF-8 automatisk

en: Ident name
nb: Ident-navn

en: Real name
nb: Virkelig navn

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
nb: Bruk SSL

en: Authenticate with SASL
nb: Identitetsbekreftelse med SASL

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
nb: Tillat SASL-identitetsbekreftelse i klartekst over ukryptert forbindelse

en: Bad mode
nb: Ugyldig mode

en: Ban on %s by %s, set %s ago
nb: %s er utestengt av %s, utført for %s siden

en: Ban on %s
nb: Utestengt fra %s

en: End of ban list
nb: Slutt på bannlysningslista

en: You are banned from %s.
nb: Du har blitt bannlyst fra %s.

en: Banned
nb: Bannlyst

en: Cannot ban %s: banlist is full
nb: Kan ikke bannlyse %s: Bannlysninslista er full

en:  <i>(ircop)</i>
nb:  <i>(IRC-operatør)</i>

en:  <i>(identified)</i>
nb:  <i>(registrert)</i>

en: Nick
nb: Kallenavn

en: Login name
nb: Innlogingsnavn

en: Host name
nb: Tjenernavn

en: Currently on
nb: Pålogget på

en: Idle for
nb: Inaktiv i

en: Online since
nb: Pålogget siden

en: <b>Defining adjective:</b>
nb: <b>Definerende adjektiv:</b>

en: Glorious
nb: Strålende

en: %s has changed the topic to: %s
nb: %s har endret temaet til: %s

en: %s has cleared the topic.
nb: %s har endret tema.

en: The topic for %s is: %s
nb: Temaet for %s er: %s

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
nb: Tema for %s valgt av %s klokken %s den %s

en: Unknown message '%s'
nb: Ukjent melding '%s'

en: Unknown message
nb: Ukjent melding

en: The IRC server received a message it did not understand.
nb: Pidgin har sendt en melding som IRC-tjeneren ikke forstod.

en: Users on %s: %s
nb: Brukere på %s: %s

en: Time Response
nb: Tidsrespons

en: The IRC server's local time is:
nb: IRC-tjenerens lokaltid er:

en: No such channel
nb: Kanalen eksisterer ikke

note: does this happen?
en: no such channel
nb: kanalen eksisterer ikke

en: User is not logged in
nb: Brukeren er ikke pålogget

en: No such nick or channel
nb: Dette kallenavnet/kanalnavnet finnes ikke

en: Could not send
nb: Klarte ikke å sende

en: Joining %s requires an invitation.
nb: Kanalen %s krever at du er invitert først.

en: Invitation only
nb: Bare inviterte

en: You have been kicked by %s: (%s)
nb: Du har blitt kastet ut av %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
nb: Utkastet av %s: (%s)

en: mode (%s %s) by %s
nb: (%s %s)-modus  av %s

en: Invalid nickname
nb: Ugyldig brukernavn

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nb: Ditt valgte kallenavn ble avvist av tjeneren. Sannsynligvis inneholder det ugyldige tegn.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nb: Ditt valgte kontonavn ble avvist av tjeneren. Sannsynligvis inneholder det ugyldige tegn.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
nb: Kallenavnet «%s» er allerede i bruk

en: Nickname in use
nb: Kallenavn i bruk

en: Cannot change nick
nb: Kan ikke endre kallenavn

en: Could not change nick
nb: Klarte ikke å endre kallenavn

en: You have parted the channel%s%s
nb: Du har forlatt kanalen%s%s

en: Error: invalid PONG from server
nb: Feil: ugyldig PONG fra tjener

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
nb: PING-svar --Tidsforsinkelse: %lu sekunder

en: Cannot join %s: Registration is required.
nb: Kan ikke ta del i %s: Registrering kreves.

en: Cannot join channel
nb: Kan ikke bli med i kanal

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
nb: Kallenavn eller kanal er midlertidig utilgjengelig.

en: Wallops from %s
nb: Wallops-melding fra %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
nb: Kunne ikke klargjøre SASL-identitetsbekreftelse: %s

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
nb: SASL identitetsbekreftelse feilet: Ingen brukbare bekreftelsesmekanismer ble funnet.

en: SASL authentication failed: %s
nb: SASL-identitetsbekreftelse feilet: %s

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
nb: SASL-identitetsbekreftelse feilet: Tjeneren støtter det ikke.

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
nb: SASL identitetsbekreftelse feilet: Klargjøring av SASL feilet.

en: Incorrect Password
nb: Feil passord

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
nb: SASL-identitetsbekreftelse feilet: Ingen brukbare mekanismer funnet

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nb: action &lt;action to perform&gt;:  Utfør noe.

en: authserv: Send a command to authserv
nb: authserv: Send en kommando til authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
nb: away [melding]:  Sett en melding som skal vises når du er fraværende, eller ikke har noe oppsatt for å annonsere gjenkomst.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
nb: ctcp <kallenavn> <melding>: sender CTCP-melding til kallenavn.

en: chanserv: Send a command to chanserv
nb: chanserv:  Send en kommando til chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
nb: deop &lt;nick1&gt; [nick2] …:  Fjern noens kanaloperatørstatus. Du må være kanaloperatør for å gjøre dette.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
nb: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] …:  Fjern noens kanalrøst-status , hindrer dem i å snakke når kanalen er moderert (+m). Du må være kanaloperatør for å gjøre dette.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
nb: invite <nick> [room]:  Inviter noen til å slå følge med deg i spesifisert eller nåværende kanal.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nb: j &lt;room1&gt;[,room2][,…] [key1[,key2][,…]]:  Fyll inn én eller flere kanaler, alternativt gi en nøkkel for hver av dem om nødvendig.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nb: join &lt;room1&gt;[,room2][,…] [key1[,key2][,…]]:  Fyll inn én eller flere kanaler, alternativt gi en nøkkel for hver av dem om nødvendig.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
nb: kick &lt;nick&gt; [message]:  Fjern noen fra en kanal. Du må være kanaloperatørfor å gjøre dette.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
nb: list:  Vis en liste over samtalerom på nettverket. <i>Advarsel, noen tjenere kan koble fra om du gjør dette.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nb: me &lt;action to perform&gt;:  Utfør en handing.

en: memoserv: Send a command to memoserv
nb: memoserv:  Send en kommando til memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
nb: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Sett er fjern kanal- eller bruker -modus.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nb: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send en privat melding til en bruker.

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
nb: names [channel]:  Vis brukere i denne kanalen.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
nb: nick &lt;new nickname&gt;:  Endre ditt kallenavn.

en: nickserv: Send a command to nickserv
nb: nickserv:  Send en kommando til nickserv

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
nb: notice &lt;mål&gt;: Send en varsling til en bruker eller kanal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
nb: op &lt;nick1&gt; [nick2] …:  Gi kanaloperatørstatus til noen. Du må være kanaloperatør for å gjøre dette.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nb: operwall &lt;message&gt;:  Om du ikke vet hva dette er, kan du sannsynligvis ikke bruke dette.

en: operserv: Send a command to operserv
nb: operserv:  Send en kommando til operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
nb: part [room] [message]:  Forlat nåværende kanal eller en spesifisert kanal med en melding.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
nb: ping [nick]:  Send ping til en bruker.

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nb: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send en privat melding til en bruker (vises ikke i kanal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
nb: quit [melding]:  Koble fra tjener, med valgfri melding.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
nb: quote […]:  Send en rå kommando til tjeneren.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
nb: remove &lt;nick&gt; [message]:  Fjern noen fra et rom. Du må være kanaloperatør for å gjøre dette.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
nb: time: Vis nåværende lokaltid for IRC-tjeneren.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
nb: topic [new topic]:  Vis eller forandre kanal-tema.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
nb: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Sett eller fjern et brukermodus.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
nb: versjon [nick]: send CTCP VERSION-forespørsel til en bruker

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
nb: voice &lt;nick1&gt; [nick2] …:  Gi røst til noen. Du må være kanaloperatør for å gjøre dette.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nb: wallops &lt;message&gt;:  Om du ikke vet hva dette er, kan du sannsynligvis ikke bruke det.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
nb: whois [tjener] &lt;nick&gt;:  Hent informasjon om en bruker.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
nb: whowas &lt;kallenavn&gt;:  Hent informasjon om en bruker som har logget av.

en: Reply time from %s: %lu seconds
nb: Svartid fra %s: %lu sekunder

en: CTCP PING reply
nb: CTCP PING-svar

en: Disconnected.
nb: Frakoblet.

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

en: Ad-Hoc Command Failed
nb: Ad hoc-kommando feilet

en: execute
nb: utfør

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
nb: Tjeneren forlanger identitetsbekreftelse i ren tekst over et ukryptert samband

note: This happens when the server sends back jibberish * in the "additional data with success" case. * Seen with Wildfire 3.0.1.
en: Invalid response from server
nb: Ugyldig svar fra tjener

en: Server does not use any supported authentication method
nb: Tjeneren bruker ikke noen av de støttede identitetsbekreftelsesmetodene

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
nb: %s krever autentisering i klartekst over et ukryptert samband. Vil du tillate dette og fortsett med identitetsbekreftelsen?

en: Plaintext Authentication
nb: Identitetsbekreftelse i klartekst

en: You require encryption, but it is not available on this server.
nb: Du krever kryptering, men det er ikke støtte for det på denne tjeneren.

en: Invalid challenge from server
nb: Ugyldig utfordring fra tjener

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
nb: Tjeneren tror identitetsbekreftelsen er ferdig, men det gjør ikke klienten

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
nb: Det kan hende tjeneren forlanger identitetsbekreftelse i klartekst over en ukryptert forbindelse

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
nb: Det kan hende %s krever identitetsbekreftelse i klartekst over en ukryptert forbindelse. Vil du tillate dette og fortsett med autentiseringen?

en: SASL authentication failed
nb: SASL-identitetsbekreftelse feilet

en: SASL error: %s
nb: SASL-feil: %s

en: Unable to canonicalize username
nb: Klarte ikke å kanonisere brukernavn

en: Unable to canonicalize password
nb: Klarte ikke å normere passord

en: Malicious challenge from server
nb: Fiendtlig utfordring fra tjener

en: Unexpected response from server
nb: Uventet svar fra tjener

en: The BOSH connection manager terminated your session.
nb: BOSH-tilkoblingsbehandler avsluttet økta di.

en: No session ID given
nb: Ingen økt-ID angitt

en: Unsupported version of BOSH protocol
nb: Denne versjonen av BOSH-protokollen er ikke støttet

en: Unable to establish a connection with the server
nb: Klarte ikke å etablere en forbindelse med tjeneren

en: Unable to establish a connection with the server: %s
nb: Klarte ikke å etablere en forbindelse med tjeneren: %s

en: Unable to establish SSL connection
nb: Klarte ikke å etablere SSL-forbindelse

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Family Name
nb: Etternavn

en: Given Name
nb: Fornavn

en: Street Address
nb: Gateadresse

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
nb: Ekstra adresse

en: Locality
nb: Sted

en: Postal Code
nb: Postnummer

en: Country
nb: Land

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
nb: Telefonnummer

en: Organization Name
nb: Organisasjonsnavn

en: Organization Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Job Title
nb: Tittel

en: Role
nb: Rolle

en: Birthday
nb: Fødselsdag

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Edit XMPP vCard
nb: Rediger XMPP-vCard

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
nb: Alle feltene nedenfor er valgfrie. Du trenger bare å skrive den informasjonen du ønsker.

en: Client
nb: Klient

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: Local Time
nb: Lokaltid

en: Priority
nb: Prioritet

en: Resource
nb: Ressurs

en: Uptime
nb: Oppetid

en: Logged Off
nb: Logget av

en: %s ago
nb: %s siden

en: Middle Name
nb: Mellomnavn

en: Address
nb: Adresse

en: P.O. Box
nb: Postboks

en: Photo
nb: Bilde

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
nb: %s vil ikke lenger kunne se dine statusoppdateringer. Vil du fortsette?

en: Cancel Presence Notification
nb: Avbryt varsling av tilstedeværelse

en: Un-hide From
nb: Fjern fraværsmarkering for

en: Temporarily Hide From
nb: Gjem deg midlertidig fra

en: (Re-)Request authorization
nb: Spør på nytt om godkjenning

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
nb: Fjern abonnement

en: Initiate _Chat
nb: Start _samtale

en: Log In
nb: Logg inn

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Last Name
nb: Etternavn

en: The following are the results of your search
nb: Ditt søk resulterte i følgende

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
nb: Finn en kontakt ved å skrive inn søkekriterier i gitte felter. Merk: Hvert felt har støtte for jokertegnssøk (%)

en: Directory Query Failed
nb: Katalogforespørsel feilet

en: Could not query the directory server.
nb: Klarte ikke å legge til i kø hos katalog-tjeneren.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
nb: Tjenerinstruksjoner: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
nb: Fyll inn ett eller flere felt for å søke etter samsvarende XMPP-brukere.

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Search for XMPP users
nb: Søk etter XMPP-brukere

note: "Search"
en: Search
nb: Søk

en: Invalid Directory
nb: Ugyldig katalog

en: Enter a User Directory
nb: Skriv inn en brukerkatalog

en: Select a user directory to search
nb: Velg en brukerkatalog å søke i

en: Search Directory
nb: Søk i katalog

en: _Room:
nb: _Rom:

en: _Server:
nb: _Tjener:

en: _Handle:
nb: _Navn:

en: %s is not a valid room name
nb: %s er ikke et gyldig romnavn

en: Invalid Room Name
nb: Ugyldig romnavn

en: %s is not a valid server name
nb: %s er ikke et gyldig tjenernavn

en: Invalid Server Name
nb: Ugyldig tjenernavn

en: %s is not a valid room handle
nb: %s er ikke en gyldig rom-identifikator

en: Invalid Room Handle
nb: Ugyldig romidentifikator

en: Configuration error
nb: Feil i oppsett

en: Unable to configure
nb: Fikk ikke til å gjøre oppsett

en: Room Configuration Error
nb: Feil i oppsett av rom

en: This room is not capable of being configured
nb: Dette rommet er ikke i stand til å bli satt opp

en: Registration error
nb: Registreringsfeil

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
nb: Bytte av kallenavn er ikke støttet i ikke-MUC-gruppesamtalerom

en: Error retrieving room list
nb: Klarte ikke å hente romliste

en: Invalid Server
nb: Ugyldig tjener

en: Enter a Conference Server
nb: Skriv inn en konferansetjener

en: Select a conference server to query
nb: Velg en konferansetjener å spørre

en: Find Rooms
nb: Finn samtalerom

en: Affiliations:
nb: Tilknytninger:

en: No users found
nb: Ingen brukere funnet

en: Roles:
nb: Roller:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
nb: Tjeneren krever TLS/SSL, men støtte for dette ble ikke funnet.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
nb: Du krever kryptering, men ingen støtte for TLS/SSL ble funnet.

en: Ping timed out
nb: Tidsavbrudd for ping

en: Invalid XMPP ID
nb: Ugyldig XMPP-ID

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
nb: Ugyldig XMPP-ID. Brukernavn-delen må utfylles.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
nb: Ugyldig XMPP-ID. Domenet må være satt.

en: Malformed BOSH URL
nb: Ugyldig BOSH-nettadresse

en: Registration of %s@%s successful
nb: %s@%s registrert

en: Registration to %s successful
nb: Registrert til %s

en: Registration Successful
nb: Registrert

en: Registration Failed
nb: Registrering feilet

en: Registration from %s successfully removed
nb: Fjerning av registrering fra %s

en: Unregistration Successful
nb: Avregistrert

en: Unregistration Failed
nb: Avregistrering feilet

en: State
nb: Fylke/stat

en: Postal code
nb: Postnummer

en: Phone
nb: Telefon

en: Date
nb: Dato

en: Already Registered
nb: Du er allerede registrert

en: Password
nb: Passord

en: Unregister
nb: Avregistrer

en: Please fill out the information below to change your account registration.
nb: Fyll ut feltene nedenfor for å endre din kontoregistrering.

en: Please fill out the information below to register your new account.
nb: Fyll ut feltene nedenfor for å registrere den nye kontoen din.

en: Register New XMPP Account
nb: Registrer ny XMPP-konto

en: Register
nb: Registrer

en: Change Account Registration at %s
nb: Endre kontoregistrering for %s

en: Register New Account at %s
nb: Registrer ny konto på %s

en: Change Registration
nb: Endre registrering

en: Error unregistering account
nb: Feil ved avregistrering av konto

en: Account successfully unregistered
nb: Konto avregistrert

en: Initializing Stream
nb: Initialiserer datastrøm

en: Initializing SSL/TLS
nb: Initialiserer SSL/TLS

en: Authenticating
nb: Autentiserer

en: Re-initializing Stream
nb: Re-initialiserer datastrøm

en: Server doesn't support blocking
nb: Tjener støtter ikke blokkering

en: Not Authorized
nb: Ikke godkjent

en: Mood
nb: Sinnsstemning

en: Now Listening
nb: Lytter nå

en: Both
nb: Begge

en: From (To pending)
nb: Fra (til pågående)

en: From
nb: Fra

en: To
nb: Til

en: None (To pending)
nb: Ingen (til pågående)

en: None
nb: Ingen

en: Subscription
nb: Abonnement

en: Mood Text
nb: Sinnsstemningstekst

en: Allow Buzz
nb: Tillat alarmering

en: Mood Name
nb: Navn på humør

en: Mood Comment
nb: Humør-kommentar

en: Tune Artist
nb: Artist

en: Tune Title
nb: Tittel

en: Tune Album
nb: Album

en: Tune Genre
nb: Sjanger

en: Tune Comment
nb: Kommentar

en: Tune Track
nb: Spor

en: Tune Time
nb: Lengde

en: Tune Year
nb: År

en: Tune URL
nb: Nettadresse

en: Password Changed
nb: Passord endret

en: Your password has been changed.
nb: Passordet ditt har blitt endret.

en: Error changing password
nb: Feil ved endring av passord

en: Password (again)
nb: Passord (igjen)

en: Change XMPP Password
nb: Endre XMPP-passord

en: Please enter your new password
nb: Skriv inn ditt nye passord

en: Set User Info...
nb: Sett brukerinfo…

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
nb: Bytt passord…

note: }
en: Search for Users...
nb: Søk etter brukere…

en: Bad Request
nb: Ugyldig forespørsel

en: Conflict
nb: Konflikt

en: Feature Not Implemented
nb: Funksjonen er ikke implementert

en: Forbidden
nb: Forbudt

en: Gone
nb: Borte

en: Internal Server Error
nb: Intern tjenerfeil

en: Item Not Found
nb: Fant ikke element

en: Malformed XMPP ID
nb: Ugyldig XMPP-ID

en: Not Acceptable
nb: Ikke akseptabelt

en: Not Allowed
nb: Ikke tillatt

en: Payment Required
nb: Betaling kreves

en: Recipient Unavailable
nb: Mottager utilgjengelig

en: Registration Required
nb: Registrering kreves

en: Remote Server Not Found
nb: Klarte ikke å finne tjener

en: Remote Server Timeout
nb: Tidsavbrudd for tjeneren

en: Server Overloaded
nb: Tjeneren er ikke tilgjengelig (overbelastet)

en: Service Unavailable
nb: Tjenesten er ikke tilgjengelig

en: Subscription Required
nb: Abonnement kreves

en: Unexpected Request
nb: Uventet forespørsel

en: Authorization Aborted
nb: Godkjenning avbrutt

en: Incorrect encoding in authorization
nb: Kodingsfeil i godkjenning

en: Invalid authzid
nb: Ugyldig authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
nb: Ugyldig godkjenningsmekanisme

en: Authorization mechanism too weak
nb: Godkjenningsmekanismen er for svak

en: Incorrect username or password
nb: Feil brukernavn eller passord

en: Temporary Authentication Failure
nb: Midlertidig identitetsbekreftelsesfeil

en: Authentication Failure
nb: Identitetsbekreftelsesfeil

en: Bad Format
nb: Ugyldig format

en: Bad Namespace Prefix
nb: Ugyldig navneromsprefiks

en: Resource Conflict
nb: Ressurskonflikt

en: Connection Timeout
nb: Tilkoblingen lyktes ikke innenfor tidsgrensen

en: Host Gone
nb: Vert borte

en: Host Unknown
nb: Ukjent vert

en: Improper Addressing
nb: Uriktig adressering

en: Invalid ID
nb: Ugyldig ID

en: Invalid Namespace
nb: Ugyldig navnerom

en: Invalid XML
nb: Ugyldig XML

en: Non-matching Hosts
nb: Maskiner som ikke samsvarer

en: Policy Violation
nb: Brudd på praksis

en: Remote Connection Failed
nb: Klarte ikke å koble til

en: Resource Constraint
nb: Ressursbegrensning

en: Restricted XML
nb: Begrenset XML

en: See Other Host
nb: Vis annen vert

en: System Shutdown
nb: Systemet avslutter

en: Undefined Condition
nb: Udefinert hendelse

en: Unsupported Encoding
nb: Tegnkodingen er ikke støttet

en: Unsupported Stanza Type
nb: Stanzatypen er ikke støttet

en: Unsupported Version
nb: Denne versjonen er ikke støttet

en: XML Not Well Formed
nb: XML ikke velformet

en: Stream Error
nb: Feil i datastrøm

en: Unable to ban user %s
nb: Klarte ikke å bannlyse brukeren %s

en: Unknown affiliation: "%s"
nb: Ukjent tilhørighet:" %s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
nb: Klarte ikke å gi brukeren %s tilhørighet som "%s"

en: Unknown role: "%s"
nb: Ukjent role: «%s»

en: Unable to set role "%s" for user: %s
nb: Klarte ikke å sette rollen «%s» for brukeren: %s

en: Unable to kick user %s
nb: Klarte ikke å kaste ut brukeren %s

en: Unable to ping user %s
nb: Klarte ikke å sende ping til brukeren %s

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
nb: Klarte ikke å alarmere fordi det er ingenting ved %s er kjent.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
nb: Klarte ikke å alarmere fordi %s kan være avlogget.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
nb: Klarte ikke å alarmere fordi %s ikke støtter dette eller ikke ønsker å motta alarmer nå.

en: Buzz
nb: Alarm

en: %s has buzzed you!
nb: %s har alarmert deg!

en: Buzzing %s...
nb: Alarmerer %s…

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
nb: Klarte ikke å starte media med %s: Ugyldig JID

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
nb: Klarte ikke å starte media med %s: Brukeren er ikke pålogget

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
nb: Kunne ikke å klargjøre media med %s: ressurs er ikke på nett

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
nb: Klarte ikke å starte media med %s: Abonnerer ikke på brukernærvær

en: Media Initiation Failed
nb: Klarte ikke å starte media

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
nb: Velg hvilken ressurs tilhørende %s du ønsker å starte en mediaøkt med.

en: Select a Resource
nb: Velg en ressurs

en: Initiate Media
nb: Start media

en: Account does not support PEP, can't set mood
nb: Konto støtter ikke PEP, kan ikke velge humør

en: config:  Configure a chat room.
nb: config:  Endre innstillingene for et samtalerom.

en: configure:  Configure a chat room.
nb: configure:  Endre innstillingene for et samtalerom.

en: part [message]:  Leave the room.
nb: part [melding]:  Forlat rommet.

en: register:  Register with a chat room.
nb: register:  Registrer med et gruppesamtalerom.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
nb: topic [nytt emne]:  Vis eller endre emnet.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
nb: ban &lt;bruker&gt; [grunn]:  Bannlys en bruker fra rommet.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
nb: affiliate &lt;eier|admin|medlem|utstøtt|ingen&gt; [kallenavn1][kallenavn2] …: Finn brukerne med en bestemt tilknytning, eller sett brukernes tilknytning til rommet.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
nb: role &lt;moderator|deltaker|besøkende|ingen&gt; [kallenavn1][kallenavn2] …: Finn brukerne med en bestemt rolle, eller sett brukernes rolle i rommet.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
nb: invite &lt;bruker&gt; [rom]:  Inviter en bruker til rommet.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
nb: Koble til: &lt;room[@tjener]&gt; [passord]: Bli med i en samtale.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
nb: kick &lt;bruker&gt; [grunn]:  Spark en bruker ut av rommet.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
nb: msg &lt;bruker&gt; &lt;melding&gt;:  Send en privat melding til en annen bruker.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
nb: ping &lt;jid&gt;:	Ping en bruker/komponent/tjener.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
nb: buzz: Alarmer en bruker for å få deres oppmerksomhet

en: mood: Set current user mood
nb: mood: Angi ditt humør

en: Extended Away
nb: Utvidet fravær

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
nb: XMPP-protokolltillegg

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
nb: Domene

en: Use old-style SSL
nb: Bruk gammeldags stil for SSL

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
nb: Tillat identitetsbekreftelse i klartekst over ukrypterte forbindelser

en: Connect port
nb: Koble til port

note: Account options
en: Connect server
nb: Koble til tjener

en: File transfer proxies
nb: Filoverføringsmellomtjenere

en: BOSH URL
nb: BOSH-nettadresse

note: this should probably be part of global smiley theme settings * later on
en: Show Custom Smileys
nb: Vis egentilpassede smilefjes

en: %s has left the conversation.
nb: %s har forlatt samtalen.

en: Message from %s
nb: Melding fra %s

en: %s has set the topic to: %s
nb: %s har endret kanaltema til: %s

en: The topic is: %s
nb: Kanaltemaet er: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
nb: Meldingsleveranse til %s feilet: %s

en: XMPP Message Error
nb: XMPP-feilmelding

en: (Code %s)
nb:  (Kode %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
nb: Klarte ikke å sende tilpasset smilefjes fordi det var for stort.

en: XMPP stream header missing
nb: Hode for XMPP-dataflyt mangler

en: XMPP Version Mismatch
nb: XMPP-versjon går ikke overens

en: XMPP stream missing ID
nb: Manglende ID i XMPP-dataflyt

en: XML Parse error
nb: XML-tolkningsfeil

en: Error joining chat %s
nb: Klarte ikke å bli med i gruppesamtale %s

en: Error in chat %s
nb: Feil i gruppesamtale %s

en: Create New Room
nb: Skap nytt samtalerom

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
nb: Du er i ferd med å lage et nytt rom. Ønsker du å endre det, eller bruke forvalgte innstillinger?

en: _Configure Room
nb: _Sett opp rom

en: _Accept Defaults
nb: _Aksepter forvalgte innstillinger

en: No reason
nb: Ingen grunn oppgitt

en: You have been kicked: (%s)
nb: Du har blitt sparket: (%s)

en: Kicked (%s)
nb: Sparket (%s)

en: Unknown Error in presence
nb: Ukjent feil i tilstedeværelse

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
nb: Klarte ikke å sende fil til %s - brukeren støtter ikke filoverføringer

en: File Send Failed
nb: Filforsendelse feilet

en: Unable to send file to %s, invalid JID
nb: Klarte ikke å sende fil til %s, ugyldig JID

en: Unable to send file to %s, user is not online
nb: Klarte ikke å sende fil til %s, brukeren er ikke pålogget

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
nb: Klarte ikke å sende fil til %s, abonnerer ikke på brukertilstedeværelse

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
nb: Velg hvilken ressurs tilhørende %s du ønsker å sende å sende ei fil til

en: Afraid
nb: Redd

en: Amazed
nb: Forbauset

en: Amorous
nb: Amorøs

en: Angry
nb: Sint

en: Annoyed
nb: Irritert

en: Anxious
nb: Bekymret

en: Aroused
nb: Kåt

en: Ashamed
nb: Skamfull

en: Bored
nb: Kjeder seg

en: Brave
nb: Modig

en: Calm
nb: Rolig

en: Cautious
nb: Forsiktig

en: Cold
nb: Kald

en: Confident
nb: Selvsikker

en: Confused
nb: Forvirret

en: Contemplative
nb: Overveiende

en: Contented
nb: Fornøyd

en: Cranky
nb: Grinete

en: Crazy
nb: Gal

en: Creative
nb: Kreativ

en: Curious
nb: Nysgjerrig

en: Dejected
nb: Nedslått

en: Depressed
nb: Deprimert

en: Disappointed
nb: Skuffet

en: Disgusted
nb: Avsky

en: Dismayed
nb: Forferdet

en: Distracted
nb: Distrahert

en: Embarrassed
nb: Flau

en: Envious
nb: Misunnelig

en: Excited
nb: Oppglødd

en: Flirtatious
nb: Flørtende

en: Frustrated
nb: Frustrert

en: Grateful
nb: Takknemlig

en: Grieving
nb: Sørgende

en: Grumpy
nb: Gretten

en: Guilty
nb: Skyldig

en: Happy
nb: Glad

en: Hopeful
nb: Håpefull

en: Hot
nb: Varm

en: Humbled
nb: Ydmyk

en: Humiliated
nb: Flau

en: Hungry
nb: Sulten

en: Hurt
nb: Såret

en: Impressed
nb: Imponert

en: In awe
nb: Ærefryktig

en: In love
nb: Forelsket

en: Indignant
nb: Indignert

en: Interested
nb: Interessert

en: Intoxicated
nb: Beruset

en: Invincible
nb: Uovervinnelig

en: Jealous
nb: Misunnelig

en: Lonely
nb: Ensom

en: Lost
nb: Fortapt

en: Lucky
nb: Heldig

en: Mean
nb: Slem

en: Moody
nb: Humørsyk

en: Nervous
nb: Nervøs

en: Neutral
nb: Nøytral

en: Offended
nb: Støtt

en: Outraged
nb: Rasende

en: Playful
nb: Leken

en: Proud
nb: Stolt

en: Relaxed
nb: Avslappet

en: Relieved
nb: Lettet

en: Remorseful
nb: Angrende

en: Restless
nb: Rastløs

en: Sad
nb: Trist

en: Sarcastic
nb: Sarkastisk

en: Satisfied
nb: Fornøyd

en: Serious
nb: Seriøs

en: Shocked
nb: Sjokkert

en: Shy
nb: Blyg

en: Sick
nb: Syk

en: Sleepy
nb: Trøtt

en: Spontaneous
nb: Spontan

en: Stressed
nb: Stresset

en: Strong
nb: Sterk

en: Surprised
nb: Overrasket

en: Thankful
nb: Takknemlig

en: Thirsty
nb: Tørst

en: Tired
nb: Sliten

en: Undefined
nb: Udefinert

en: Weak
nb: Svak

en: Worried
nb: Bekymret

en: Set User Nickname
nb: Sett brukerens kallenavn

en: Please specify a new nickname for you.
nb: Oppgi et nytt kallenavn for deg.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
nb: Denne informasjonen vises til alle dine kontakter i kontaktlisten din, så velg noe passende.

en: Set
nb: Sett

en: Set Nickname...
nb: Sett kallenavn…

en: Actions
nb: Handlinger

en: Select an action
nb: Velg en handling

en: Required parameters not passed in
nb: Nødvendige parametre ikke sendt

en: Unable to write to network
nb: Klarte ikke å skrive til nettverket

en: Unable to read from network
nb: Klarte ikke å lese fra nettverket

en: Error communicating with server
nb: Feil i kommunikasjonen med tjeneren

en: Conference not found
nb: Konferansen ble ikke funnet

en: Conference does not exist
nb: Konferansen eksisterer ikke

en: A folder with that name already exists
nb: En mappe med dette navnet eksisterer allerede

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Password has expired
nb: Passordet er utløpt

en: Incorrect password
nb: Feil passord

en: User not found
nb: Brukeren ble ikke funnet

en: Account has been disabled
nb: Kontoen har blitt deaktivert

en: The server could not access the directory
nb: Tjeneren fikk ikke tilgang til katalogen

en: Your system administrator has disabled this operation
nb: Systemadministrator har deaktivert denne handlingen

en: The server is unavailable; try again later
nb: Tjeneren er utilgjengelig

en: Cannot add a contact to the same folder twice
nb: Kan ikke legge til samme mappen to ganger

en: Cannot add yourself
nb: Kan ikke legge til deg selv

en: Master archive is misconfigured
nb: Hovedarkivet er ikke satt opp rett

en: Could not recognize the host of the username you entered
nb: Klarte ikke å kjenne igjen vertskapet til det brukernavnet du tastet inn

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
nb: Kontoen din har blitt deaktivert på grunn av for mange feilslåtte passordforsøk

en: You cannot add the same person twice to a conversation
nb: Én person kan ikke legges til to ganger i samme samtale

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
nb: Du har nådd grensen for antall tillatte kontakter

en: You have entered an incorrect username
nb: Du har tastet inn et ugyldig brukernavn

en: An error occurred while updating the directory
nb: En feil inntraff under oppdatering av katalogen

en: Incompatible protocol version
nb: Inkompatibel protokollversjon

en: The user has blocked you
nb: Brukeren har blokkert deg

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
nb: Denne testversjonen tillater ikke mer enn ti brukere å være innlogget samtidig

en: The user is either offline or you are blocked
nb: Brukeren er enten avlogget, eller så er du blokkert

en: Unknown error: 0x%X
nb: Ukjent feil: 0x%X

en: Unable to login: %s
nb: Klarte ikke å logge inn: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
nb: Klarte ikke å sende melding. Brukerdetaljer kunne ikke hentes (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
nb: Klarte ikke å legge %s til i kontaktlisten din (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
nb: Klarte ikke å sende meldingen (%s).

en: Unable to invite user (%s).
nb: Klarte ikke å invitere brukeren (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
nb: Klarte ikke å sende melding til %s. Konferansen kunne ikke settes opp(%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
nb: Klarte ikke å sende melding. Konferanse kunne ikke opprettes (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
nb: Klarte ikke å flytte brukeren %s til mappa %s i lista på tjenersiden. En feil inntraff under opprettelse av mappen (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
nb: Klarte ikke å legge til %s i kontaktlista. En feil inntraff under opprettelse av mappe i lista på tjenersiden (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
nb: Klarte ikke å hente detaljer for brukeren %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
nb: Klarte ikke å legge til bruker i personvernsliste (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
nb: Klarte ikke å legge til %s til nektingsliste (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
nb: Klarte ikke å legge til %s til tillatelsesliste (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
nb: Klarte ikke å fjerne %s fra personvernsliste (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
nb: Klarte ikke å endre personsvernsinstillinger på tjenersiden (%s).

en: Unable to create conference (%s).
nb: Klarte ikke å opprette konferanse (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
nb: Feil i kommunikasjon med tjener, stenger forbindelse.

en: Telephone Number
nb: Telefonnummer

en: Location
nb: Sted

en: Department
nb: Avdeling

en: Personal Title
nb: Tittel

en: Mailstop
nb: E-poststopp

en: User ID
nb: BrukerID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
nb: Fullt navn

en: GroupWise Conference %d
nb: GroupWise-konferanse %d

en: Authenticating...
nb: Autentiserer…

en: Waiting for response...
nb: Venter på svar…

en: %s has been invited to this conversation.
nb: %s har blitt invitert til denne samtalen.

en: Invitation to Conversation
nb: Invitasjon til samtale

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
nb: Invitasjon fra: %s
    
    Sendt: %s

en: Would you like to join the conversation?
nb: Ønsker du å ta del i samtalen?

en: You have signed on from another location
nb: Du har logget på et annet sted

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
nb: %s ser ut til å være  avlogget, og mottok ikke meldingen du sendte.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
nb: Klarte ikke å koble til tjener. Skriv inn adressen til tjeneren du ønsker å koble til.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
nb: Denne konferansen har blitt stengt, ingen flere meldinger kan bli sendt.

en: Busy
nb: Opptatt

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
nb: Novel GroupWise Messenger-protolltillegg

en: Server address
nb: Tjeneradresse

en: Server port
nb: Tjenerport

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
nb: <b>Gruppetittel:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
nb: <b>Notatgruppe-ID:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
nb: Info for gruppen %s

en: Notes Address Book Information
nb: Adresseboknotat-informasjon

en: Invite Group to Conference...
nb: Inviter gruppe til konferanse…

en: Get Notes Address Book Info
nb: Hent adresseboknotatinfo

en: Sending Handshake
nb: Sender håndtrykk

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
nb: Venter på håndtrykksbekreftelse

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
nb: Håndtrykk bekreftet - sender innlogging

en: Waiting for Login Acknowledgement
nb: Venter på innlogginsbekreftelse

en: Login Redirected
nb: Innlogging omdirigert

en: Forcing Login
nb: Tvinger innlogging

en: Login Acknowledged
nb: Innlogging bekreftet

en: Starting Services
nb: Starter tjenester

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
nb: En Sametime-administrator har gjort følgende kunngjøring på tjeneren %s

en: Sametime Administrator Announcement
nb: Sametime-administratorkunngjøring

en: Announcement from %s
nb: Kunngjøring fra %s

en: Conference Closed
nb: Konferanse lukket

en: Unable to send message:
nb: Klarte ikke å sende melding:

en: Unable to send message to %s:
nb: Klarte ikke å sende melding til %s:

en: Place Closed
nb: Stedet er stengt

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Speakers
nb: Høytalere

en: Video Camera
nb: Videokamera

en: File Transfer
nb: Filoverføring

en: Supports
nb: Støtter

en: External User
nb: Ekstern bruker

en: Create conference with user
nb: Opprett konferanse med bruker

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
nb: Sett samtaletema for den nye konferansen, en invitasjonsmelding vil bli sendt til %s

en: New Conference
nb: Ny konferanse

en: Create
nb: Opprett

en: Available Conferences
nb: Tilgjengelige konferanser

en: Create New Conference...
nb: Start ny konferanse…

en: Invite user to a conference
nb: Inviter bruker til en konferanse

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
nb: Velg en konferanse fra listen under for å sende en invitasjon til brukeren %s. Velg "Start ny konferanse" om du vil starte en ny konferanse å invitere denne brukeren til.

en: Invite to Conference
nb: Inviter til konferanse

en: Invite to Conference...
nb: Inviter til konferanse…

en: Send TEST Announcement
nb: Send TEST-kunngjøring

en: Topic:
nb: Tema:

en: A server is required to connect this account
nb: En tjener kreves for å koble til denne kontoen

en: Unknown (0x%04x)<br>
nb: Ukjent (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
nb: Sist kjente klient

en: User Name
nb: Brukernavn

en: Sametime ID
nb: Sametime-ID

en: An ambiguous user ID was entered
nb: En ugyldig bruker-ID ble innskrevet

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
nb: Men enn én bruker ble funnet med det samme navnet %s. Velg den korrekte brukeren fra lista for å legge til i kontaktlista.

en: Select User
nb: Velg bruker

en: Unable to add user: user not found
nb: Klarte ikke å legge til bruker - bruker ikke funnet

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
nb: Brukeren %s samsvarte ikke med noen av brukerne i ditt Sametime-nettverk. Denne oppføringen har blitt fjernet fra kontaktlisten din.

en: Unable to add user
nb: Klarte ikke å legge til bruker

en: Error reading file %s: 
    %s
nb: Klarte ikke lese å fila %s:
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
nb: Fjernlagret kontaktliste

en: Buddy List Storage Mode
nb: Lagringsmetode for kontaktliste

en: Local Buddy List Only
nb: Kun lokal kontaktliste

en: Merge List from Server
nb: Slå sammen med liste fra tjener

en: Merge and Save List to Server
nb: Slå sammen og lagre liste på tjener

en: Synchronize List with Server
nb: Synkroniser liste med tjener

en: Import Sametime List for Account %s
nb: Importer Samtime-liste for kontoen %s

en: Export Sametime List for Account %s
nb: Eksporter Samtime-liste for kontoen %s

en: Unable to add group: group exists
nb: Klarte ikke å legge til gruppe: gruppen eksisterer

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
nb: En gruppe ved navn '%s' eksisterer allerede i kontaktlisten din.

en: Unable to add group
nb: Klarte ikke å legge til gruppe

en: Possible Matches
nb: Mulige treff

en: Notes Address Book group results
nb: Adresseboknotat-resultater for gruppe

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
nb: '%s' kan referere til hvilken som helst av følgende adresseboknotat-grupper. Velg den rette gruppen fra listen nedenfor for å legge den til i kontaktlisten din.

en: Select Notes Address Book
nb: Velg adressebok for notater

en: Unable to add group: group not found
nb: Klarte ikke å legge til gruppe: gruppen finnes ikke

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
nb: '%s' samsvarte ikke med noen adresseboknotat-gruppe i ditt Sametime-nettverk.

en: Notes Address Book Group
nb: Adresseboknotat-gruppe

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
nb: Skriv inn navnet på en adresseboknotatgruppe i feltet nedenfor, for å legge til gruppen og dens medlemmer til i kontaktlisten din.

en: Search results for '%s'
nb: Søkeresultater for «%s»

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
nb: '%s' kan henvise til hvilken som helst av de følgende brukerne. Du kan innlemme disse brukerne i kontaktlisten din, eller sende dem meldinger med handlingsknappene nedenfor.

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: No matches
nb: Ingen treff

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
nb: '%s' samsvarte ikke med noen av brukerne i ditt Sametime-nettverk.

en: No Matches
nb: Ingen treff

en: Search for a user
nb: Søk etter en bruker

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
nb: Skriv inn et navn eller delvis ID i feltet under for å søke etter samsvarende brukere i ditt Sametime-nettverk.

en: User Search
nb: Brukersøk

en: Import Sametime List...
nb: Importer Sametime-liste…

en: Export Sametime List...
nb: Eksporter Sametime-liste…

en: Add Notes Address Book Group...
nb: Legg til adresseboknotat-gruppe…

en: User Search...
nb: Brukersøk…

en: Force login (ignore server redirects)
nb: Tving innlogging (ignorer videresendinger fra tjenerhold)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
nb: Skjul klientidentitet

en: User %s is not present in the network
nb: Brukeren %s er ikke tilgjengelig i nettverket

en: Key Agreement
nb: Nøkkelavtale

en: Cannot perform the key agreement
nb: Klarer ikke å gjennomføre nøkkelavtale

en: Error occurred during key agreement
nb: Feil inntraff under trefning av nøkkelavtale

en: Key Agreement failed
nb: Nøkkelavtale feilet

en: Timeout during key agreement
nb: Tidsavbrudd under nøkkelavtale

en: Key agreement was aborted
nb: Nøkkelavtale avbrutt

en: Key agreement is already started
nb: Nøkkelavtale allerede startet

en: Key agreement cannot be started with yourself
nb: Nøkkelavtale kan ikke startes med deg selv

en: The remote user is not present in the network any more
nb: Ekstern bruker kan ikke nås over nettverket lenger

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
nb: Nøkkelavtaleforespørsel motatt fra %s. Ønsker du å gjennomføre nøkkelavtalen?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nb: Den eksterne brukeren venter på nøkkelavtale på:
    Ekstern vert: %s
    Ekstern port: %d

en: Key Agreement Request
nb: Nøkkelavtaleforespørsel

en: IM With Password
nb: Lynmelding med passord

en: Cannot set IM key
nb: Klarer ikke sette lynmeldingsnøkkel

en: Set IM Password
nb: Sett lynmeldingspassord

en: Get Public Key
nb: Hent offentlig nøkkel

en: Cannot fetch the public key
nb: Kan ikke hente den offentlige nøkkelen

en: Show Public Key
nb: Vis offentlig nøkkel

en: Could not load public key
nb: Klarte ikke å laste inn den offentlige nøkkelen

en: User Information
nb: Brukerinformasjon

en: Cannot get user information
nb: Kan ikke hente brukerinformasjon

en: The %s buddy is not trusted
nb: Kontakten %s er ikke betrodd

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
nb: Du kan ikke motta kontaktvarslinger før du importerer deres offentlige nøkkel. Du kan bruke 'Hent offentlig nøkkel'-kommandoen for å få den offentlige nøkkelen.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
nb: Åpne…

en: The %s buddy is not present in the network
nb: Kontakten %s er ikke tilgjengelig på nettverket

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
nb: For å legge til kontakten må du importere deres offentlige nøkkel. Trykk 'Importer' for å importere en offentlig nøkkel.

en: _Import...
nb: _Importer…

en: Select correct user
nb: Velg korrekt bruker

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nb: Fant mer enn én bruker med den samme offentlige nøkkelen. Velg den korrekte brukeren fra lista for å legge vedkommende til i kontaktlisten.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nb: Fant mer enn én bruker med det samme navnet. Velg den korrekte brukeren fra lista for å legge vedkommende til i kontaktlista.

en: Detached
nb: Løsnet

en: Indisposed
nb: Indisponert

en: Wake Me Up
nb: Vekk meg

en: Hyper Active
nb: Hyperaktiv

en: In Love
nb: Forelsket

en: User Modes
nb: Brukertilstander

en: Preferred Contact
nb: Foretrukket kontakt

en: Preferred Language
nb: Foretrukket språk

en: Device
nb: Enhet

en: Timezone
nb: Tidssone

en: Geolocation
nb: Sted

en: Reset IM Key
nb: Nullstill lynmeldingsnøkkel

en: IM with Key Exchange
nb: Lynmelding med nøkkelsentral

en: IM with Password
nb: Lynmelding med passord

en: Get Public Key...
nb: Hent offentlig nøkkel…

en: Kill User
nb: Drep bruker

en: Draw On Whiteboard
nb: Tegn på Tavla

en: _Passphrase:
nb: _Passsordsekvens:

en: Channel %s does not exist in the network
nb: Kanalen %s eksisterer ikke på nettverket

en: Channel Information
nb: Kanalinformasjon

en: Cannot get channel information
nb: Klarte ikke å hente kanalinformasjon

en: <b>Channel Name:</b> %s
nb: <b>Kanalnavn:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
nb: <br><b>Brukerantall:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
nb: <br><b>Kanalstifter:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
nb: <br><b>Kanalchiffer:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
nb: <br><b>Kanal-HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
nb: <br><b>Kanaltema:</b><br> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
nb: <br><b>Kanalmodi:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
nb: <br><b>Stifters nøkkelavtrykk:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
nb: <br><b>Stifters nøkkelskribleriavtrykk:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
nb: Legg til kanalens offentlige nøkkel

note: Add new public key
en: Open Public Key...
nb: Åpne offentlig nøkkel…

en: Channel Passphrase
nb: Kanalens passordsekvens

en: Channel Public Keys List
nb: Liste over kanalens offentlige nøkler

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
nb: Kanalgodkjenning brukes til å sikre kanalen fra uautorisert tilgang. Identitetsbekreftelsen kan være basert på en nøkkelsetning og digitale signaturer. Dersom nøkkelsetning er valgt, er dette krevd for å bli med. Dersom digitale signaturer er valgt, så kan kun brukere hvis offentlige nøkler er opplistet bli med.

en: Channel Authentication
nb: Identitetsbekreftelse for kanal

en: Add / Remove
nb: Legg til / Fjern

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Passphrase
nb: Nøkkelsetning

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
nb: Tast inn %s-kanalens private gruppenavn og nøkkelsetning.

en: Add Channel Private Group
nb: Legg til privat kanalgruppe

en: User Limit
nb: Brukergrense

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
nb: Velg brukergrense til kanalen. Velg null for å nullstille brukergrense.

en: Invite List
nb: Inviteringsliste

en: Ban List
nb: Bannlysningsliste

en: Add Private Group
nb: Legg til privat gruppe

en: Reset Permanent
nb: Permanent nullstilling

en: Set Permanent
nb: Permanent valg

en: Set User Limit
nb: Sett brukergrense

en: Reset Topic Restriction
nb: Nullstill temabegrensning

en: Set Topic Restriction
nb: Velg temabegrensning

en: Reset Private Channel
nb: Nullstill privat kanal

en: Set Private Channel
nb: Velg privat kanal

en: Reset Secret Channel
nb: Nullstill hemmelig kanal

en: Set Secret Channel
nb: Velg hemmelig kanal

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
nb: Du må bli med i %s-kanalen før du kan bli med i den private gruppa

en: Join Private Group
nb: Bli med i privat gruppe

en: Cannot join private group
nb: Kan ikke bli med i privat gruppe

en: Call Command
nb: Utfør kommando

en: Cannot call command
nb: Klarte ikke å utføre kommandoen

en: Unknown command
nb: Ukjent kommando

en: Secure File Transfer
nb: Sikret filoverføring

en: Error during file transfer
nb: Feil under filoverføring

en: Remote disconnected
nb: Frakoblet

en: Permission denied
nb: Nektet tilgang

en: Key agreement failed
nb: Nøkkelavtale feilet

en: Connection timed out
nb: Tilkoblingen lyktes ikke innenfor tidsgrensen

en: Creating connection failed
nb: Opprettelse av tilkobling feilet

en: File transfer session does not exist
nb: Filoverføringsøkt eksisterer ikke

en: No file transfer session active
nb: Ingen filoverføringsøkt aktiv

en: File transfer already started
nb: Filoverføring allerede startet

en: Could not perform key agreement for file transfer
nb: Klarte ikke å gjennomføre nøkkelavtale for filoverføring

en: Could not start the file transfer
nb: Klarte ikke å starte filoverføring

en: Cannot send file
nb: Kan ikke sende fil

en: Error occurred
nb: Det oppsto en feil

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
nb: %s har endret temaet for <I>%s</I> til: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
nb: <I>%s</I> satte kanalen <I>%s</I>s modus til: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
nb: <I>%s</I> fjernet alle modusene til kanalen <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
nb: <I>%s</I> satte <I>%s</I>s modi til: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
nb: <I>%s</I> fjernet alle modusene til <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
nb: Du har blitt kastet ut av <I>%s</I> av <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
nb: Du har blitt drept av %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
nb: Drept av %s (%s)

en: Server signoff
nb: Tjeneravlogging

en: Personal Information
nb: Personlig informasjon

en: Birth Day
nb: Geburtsdag

en: Job Role
nb: Rolle

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Unit
nb: Enhet

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Note
nb: Merknad

en: Join Chat
nb: Bli med i samtalegruppe

en: You are channel founder on <I>%s</I>
nb: Du er kanalstifter på <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
nb: Kanalstifter for <l>%s</l> er <l>%s</l>

en: Real Name
nb: Virkelig navn

en: Status Text
nb: Statustekst

en: Public Key Fingerprint
nb: Offentlig nøkkelavtrykk

en: Public Key Babbleprint
nb: Offentlig nøkkelskribleriavtrykk

en: _More...
nb: _Mer…

en: Detach From Server
nb: Løsne fra tjener

en: Cannot detach
nb: Kan ikke løsne

en: Cannot set topic
nb: Kan ikke velge tema

en: Failed to change nickname
nb: Misslykkets i å endre kallenavn

en: Roomlist
nb: Romliste

en: Cannot get room list
nb: Klarte ikke å hente romliste

en: Network is empty
nb: Nettverket er tomt

en: No public key was received
nb: Ingen offentlig nøkkel ble mottatt

en: Server Information
nb: Tjenerinformasjon

en: Cannot get server information
nb: Kan ikke hente tjenerinformasjon

en: Server Statistics
nb: Tjenerstatistikk

en: Cannot get server statistics
nb: Kan ikke hente tjenerstatistikk

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
nb: Lokal tjeners oppstartstid: %s
    Lokal tjeners oppetid: %s
    Lokal tjeners klienter: %d
    Lokal tjeners kanaler: %d
    Lokal tjeners operatører: %d
    Lokal ruters operatører: %d
    Lokal celles klienter: %d
    Lokal celles kanaler: %d
    Lokal celles tjenere: %d
    Totalt antall klienter: %d
    Totalt antall kanaler: %d
    Totalt antall tjenere: %d
    Totalt antall rutere: %d
    Totalt antall tjeneroperatører: %d
    Totalt antall ruteroperatører: %d

en: Network Statistics
nb: Nettverksstatistikk

en: Ping failed
nb: Ping mislyktes

en: Ping reply received from server
nb: Svar på ping motatt fra tjener

en: Could not kill user
nb: Klarte ikke å drepe bruker

en: WATCH
nb: OVERVÅK

en: Cannot watch user
nb: Kan ikke overvåke bruker

en: Resuming session
nb: Fortsetter økt

en: Authenticating connection
nb: Autentiserer forbindelse

en: Verifying server public key
nb: Bekrefter offentlig tjenernøkkel

en: Passphrase required
nb: Passordsekvens kreves

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
nb: Mottok %ss offentlige nøkkel, men din lokale kopi stemmer ikke overens med denne nøkkelen. Ønsker du fremdeles å akseptere denne nøkkelen?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
nb: Mottok %s's offentlige nøkkel. Ønsker du å akseptere denne nøkkelen?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
nb: Fingeravtrykk og skribleriavtrykk for %s nøkkelen er:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
nb: Bekreft offentlig nøkkel

en: _View...
nb: _Vis…

en: Unsupported public key type
nb: Ustøttet offentlig nøkkeltype

en: Disconnected by server
nb: Frakoblet av tjener

en: Error connecting to SILC Server
nb: Feil under tilkobling til SILC-tjener

en: Key Exchange failed
nb: Nøkkelutveksling feilet

en: Authentication failed
nb: Identitetsbekreftelse feilet

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
nb: Fortsettelse av løsnet økt misslyktes. Trykk Kople til på nytt for å lage en ny forbindelse.

en: Performing key exchange
nb: Gjennomfører nøkkelutveksling

en: Unable to load SILC key pair
nb: Klarte ikke å laste inn SILC-nøkkelpar

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
nb: Kobler til SILC-tjener

en: Out of memory
nb: Tom for minne

en: Unable to initialize SILC protocol
nb: Klarte ikke å starte opp SILC-protokollen

en: Error loading SILC key pair
nb: Genererer SILC-nøkkelpar

en: Download %s: %s
nb: Last ned %s: %s

en: Your Current Mood
nb: Dit nåværende humør

en: 
    Your Preferred Contact Methods
nb: 
    Dine foretrukne kontaktmetoder

en: Video conferencing
nb: Videokonferanse

en: Your Current Status
nb: Din nåværende status

en: Online Services
nb: Tjenester på nett

en: Let others see what services you are using
nb: La andre se hvilke tjenester du bruker

en: Let others see what computer you are using
nb: La andre se hvilken datamaskin du bruker

en: Your VCard File
nb: Din VCard-fil

en: Timezone (UTC)
nb: Tidssone (UTC)

en: User Online Status Attributes
nb: Brukeren sine tilkoblingsstatusattributter

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
nb: Du kan la andre brukere se din tilkoblingsstatusinformasjon og din personlige informasjon. Fyll inn informasjonen du ønsker at andre skal se om deg.

en: Message of the Day
nb: Dagens melding

en: No Message of the Day available
nb: Ingen "Dagens melding" tilgjengelig

en: There is no Message of the Day associated with this connection
nb: Ingen "Dagens melding" for denne tilkoblingen

en: Create New SILC Key Pair
nb: Lag nytt SILC-nøkkelpar

en: Passphrases do not match
nb: De nye passordene stemmer ikke overens

en: Key Pair Generation failed
nb: Generering av nøkkelpar feilet

en: Key length
nb: Nøkkellengde

en: Public key file
nb: Offentlig nøkkelfil

en: Private key file
nb: Privat nøkkelfil

en: Passphrase (retype)
nb: Passord (skriv inn på nytt)

en: Generate Key Pair
nb: Generer nøkkelpar

en: Online Status
nb: Påloggingsstatus

en: View Message of the Day
nb: Vis dagens melding

en: Create SILC Key Pair...
nb: Lag SILC-nøkkelpar…

en: User <I>%s</I> is not present in the network
nb: Brukeren <I>%s</I> er ikke tilstede på nettverket

en: Topic too long
nb: Temaet er for langt

en: You must specify a nick
nb: Du må angi et kallenavn

en: channel %s not found
nb: Kanalen %s ble ikke funnet

en: channel modes for %s: %s
nb: Kanalmodus for %s: %s

en: no channel modes are set on %s
nb: Ingen kanalmodus er valgt på %s

en: Failed to set cmodes for %s
nb: Klarte ikke å velge cmodes for %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
nb: Ukjent kommando: %s, (kan være en klientfeil)

en: part [channel]:  Leave the chat
nb: part [channel]:  Forlat samtalen

en: leave [channel]:  Leave the chat
nb: leave [channel]:  Forlat samtalen

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
nb: topic [&lt;new topic&gt;]:  Vis eller forandre tema

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
nb: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]: Ta del i en samtale på dette nettverket

en: list:  List channels on this network
nb: list:  Vis kanaler på dette nettverket

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
nb: whois <nick>:  Vis kallenavnsinformasjon

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
nb: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send en privat melding til en bruker

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
nb: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send en privat melding til en bruker

en: motd:  View the server's Message Of The Day
nb: motd:  Vis tjenerens MOTD (dagens melding)

en: detach:  Detach this session
nb: detach:  Koble fra denne økta

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
nb: quit [melding]:  Koble fra tjeneren, med en valgfri melding

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
nb: call &lt;command&gt;:  Påkall hvilken som helst SILC-klientkommando

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
nb: kill <nick> [-pubkey|<reason>]:  Drep kallenavn

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
nb: nick <newnick>:  Forandre kallenavnet ditt

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
nb: whowas <nick>:  Vis kallenavnsinformasjon

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
nb: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Forandre eller vis kanalmodi

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
nb: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Forandre kallenavnets modus på kanalen

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
nb: umode &lt;usermodes&gt;:  Sett modusene dine i nettverket

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
nb: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Få operatørrettigheter på tjeneren

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
nb: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  inviter kallenavn eller legg til/fjern fra kanalens invitasjonsliste

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
nb: kick <channel> <nick> [comment]:  Kast ut klient fra kanal

en: info [server]:  View server administrative details
nb: info [tjener]:  Vis tjenerens administrative detaljer

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
nb: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Bannlys klient fra kanal

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
nb: getkey &lt;kallenavn|tjener&gt;: Innhent klientens eller tjenerens offentlige nøkkel

en: stats:  View server and network statistics
nb: stats:  Vis tjener- og nettverks -statistikk

en: ping:  Send PING to the connected server
nb: ping:  Send PING til tilkoblet tjener

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
nb: users &lt;channel&gt;:  Vis brukere i kanal

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
nb: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  Vis spesifiserte brukere i kanalen/kanlaene

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
nb: SILC-protokolltillegg

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
nb: Secure Internet Live Conferencing (SILC)-protokoll

en: Network
nb: Nettverk

en: Public Key file
nb: Offentlig nøkkelfil

en: Private Key file
nb: Privat nøkkelfil

en: Cipher
nb: Chiffer

en: Use Perfect Forward Secrecy
nb: Bruk perfekt henført hemmeligholdelse

en: Public key authentication
nb: Offentlig nøkkelautentisering

en: Block IMs without Key Exchange
nb: Blokker lynmeldinger uten nøkkelutveksling

en: Block messages to whiteboard
nb: Blokker meldinger til tavle

en: Automatically open whiteboard
nb: Åpne tavle automatisk

en: Digitally sign and verify all messages
nb: Signer og bekreft alle meldinger digitalt

en: Creating SILC key pair...
nb: Genererer SILC-nøkkelpar…

en: Unable to create SILC key pair
nb: Klarte ikke å opprette SILC-nøkkelpar

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
nb: Virkelig navn: 	%s

en: User Name: 	%s
nb: Brukernavn: 	%s

en: Email: 		%s
nb: E-post: 		%s

en: Host Name: 	%s
nb: Vertsnavn: 	%s

en: Organization: 	%s
nb: Organisasjon: 	%s

en: Country: 	%s
nb: Land: 	%s

en: Algorithm: 	%s
nb: Algoritme: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
nb: Nøkkellengde: 	%d biter

en: Version: 	%s
nb: Versjon: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
nb: Offentlig nøkkelavtrykk:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
nb: Offentlig nøkkelskribleriavtrykk:
    %s

en: Public Key Information
nb: Informasjon om offentlig nøkkel

en: Paging
nb: Personsøker

en: Video Conferencing
nb: Videokonferanse

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Mobile Phone
nb: Mobiltelefon

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
nb: %s sendte melding til tavle. Vil du åpne tavlen?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
nb: %s skrev en melding på tavla til kanalen %s. Vil du åpne tavla?

en: Whiteboard
nb: Tavle

en: No server statistics available
nb: Ingen tjenerstatistikk tilgjengelig

en: Error during connecting to SILC Server
nb: Feil under tilkobling til SILC-tjener

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
nb: Feil: Versjonskonflikt, oppgrader din klient

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
nb: Ekstern part støtter eller stoler ikke på ikke din offentlige nøkkel

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
nb: Feil: Ekstern part støtter ikke foreslått KE-gruppe

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
nb: Ekstern part støtter ikke foreslått krypteringsmetode

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
nb: Feil: Ekstern part støtter ikke foreslått PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
nb: Feil: Ekstern part støtter ikke foreslått nøkkelfunksjon

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
nb: Ekstern part støtter ikke foreslått HMAC

en: Failure: Incorrect signature
nb: Ugyldig signatur

en: Failure: Invalid cookie
nb: Ugyldig informasjonskapsel

en: Failure: Authentication failed
nb: Feil: Identitetsbekreftelse feilet

en: Unable to initialize SILC Client connection
nb: Kan ikke starte opp SILC-klientforbindelse

en: John Noname
nb: Ola Normann

en: Unable to load SILC key pair: %s
nb: Klarte ikke å laste inn SILC-nøkkelparet: %s

en: Unable to create connection
nb: Klarte ikke å lage ny tilkobling

en: Unknown server response
nb: Ukjent tjenersvar

en: Unable to create listen socket
nb: Klarte ikke å opprette lytteendepunkt

en: Unable to resolve hostname
nb: Klarte ikke å finne frem til IP-adressen for vertsnavnet

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
nb: SIP-brukernavn kan ikke inneholde mellomrom eller alfakrøll

en: SIP connect server not specified
nb: Ingen SIP-tilkoblingstjener er oppgitt

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nb: SIP/SIMPLE-protokolltillegg

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nb: SIP/SIMPLE-protokolltillegget

en: Publish status (note: everyone may watch you)
nb: Offentliggjør tilstand (merk: hvem som helst kan se deg)

en: Use UDP
nb: Bruk UDP

en: Use proxy
nb: Bruk mellomtjener

en: Proxy
nb: Mellomtjener

en: Auth User
nb: Autentiser bruker

en: Auth Domain
nb: Autentiseringsdomene

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
nb: (En feil inntraff under konverteringen av denne meldingen.	 Kontroller «Tegnkoding»-valget i kontohåndteren)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
nb: Klarte ikke å sende til samtalerommet %s,%s,%s

en: User is offline
nb: Brukeren er avlogget

en: User
nb: Bruker

en: Hidden or not logged-in
nb: Gjemt eller ikke logget inn

en: <br>At %s since %s
nb: <br>På %s siden %s

en: Anyone
nb: Alle

en: _Class:
nb: _Klasse:

en: _Instance:
nb: _Instans:

en: _Recipient:
nb: _Mottaker:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
nb: Forsøk på å abonnere på %s, %s, %s lyktes ikke

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
nb: zlocate &lt;nick&gt;: Finn bruker

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
nb: zl &lt;nick&gt;: Finn bruker

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nb: instance &lt;instance&gt;: Sett instansen som skal brukes for denne klassen

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nb: inst &lt;instance&gt;: Sett instansen som skal brukes for denne klassen

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nb: topic &lt;instance&gt;: Sett instansen som skal brukes for denne klassen

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
nb: ub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Ta del i ny samtale

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
nb: zi &lt;instance&gt;: Send en melding til &lt;melding,<i>instansen</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
nb: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send en melding til &lt;<i>class</i>,<i>instans</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nb: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send en melding til &lt;<i>klasse</i>,<i>instans</i>,<i>mottaker</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nb: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send en melding til &lt;MESSAGE,<i>instans</i>,<i>mottaker</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
nb: zc &lt;class&gt;: Send en melding til &lt;<i>klasse</i>,PERSONLIG,*&gt;

en: Resubscribe
nb: Abonner på nytt

en: Retrieve subscriptions from server
nb: Hent abonnementer fra tjener

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
nb: Zephyr-protokolltillegg

en: Use tzc
nb: Bruk TZC

en: tzc command
nb: TZC-kommando

en: Export to .anyone
nb: Eksporter til .vilkårlig

en: Export to .zephyr.subs
nb: Eksporter til .zephyr.subs

en: Import from .anyone
nb: Importer fra .vilkårlig

en: Import from .zephyr.subs
nb: Importer fra .zephyr.subs

en: Realm
nb: Domene

en: Exposure
nb: Eksponering

en: Encoding
nb: Tegnkoding

en: Unable to create socket: %s
nb: Klarte ikke å lage endepunkt: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
nb: Klarte ikke å tolke svar fra HTTP-mellomtjener: %s

en: HTTP proxy connection error %d
nb: Feil i forbindelsen mot HTTP-mellomtjeneren %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
nb: Tilgang nektet: HTTP-mellomtjener nekter å formidle tunell for port %d.

en: Error resolving %s
nb: Feil i utgreiing %s

en: Received invalid data on connection with server
nb: Mottok ugyldige data over forbindelsen med tjeneren

en: Requesting %s's attention...
nb: Etterspør %ss oppmerksomhet…

en: %s has requested your attention!
nb: %s har forespurt din oppmerksomhet!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
nb: _Ja

en: _No
nb: _Nei

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
nb: _Aksepter

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
nb: Jeg er ikke her akkurat nå

en: saved statuses
nb: lagrede statuser

en: %s is now known as %s.
nb: %s heter nå %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
nb: %s inviterer %s til samtalerommet %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
nb: Brukeren '%s' inviterer %s til samtalerom: '%s

en: Accept chat invitation?
nb: Aksepter samtaleinvitasjon?

note: Shortcut
en: Shortcut
nb: Snarvei

en: The text-shortcut for the smiley
nb: Tekstsnarveien for smilefjeset

note: Stored Image
en: Stored Image
nb: Lagret bilde

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
nb: Lagret bilde. (Det får holde for nå.)

en: SSL Connection Failed
nb: SSL-tilkoblingen feilet

en: SSL Handshake Failed
nb: SSL-utveksling feilet

en: SSL peer presented an invalid certificate
nb: SSL-tjeneren foreviste et ugyldig sertifikat

en: Unknown SSL error
nb: Ukjent SSL-feil

en: Unset
nb: Ta bort

en: Do not disturb
nb: Ikke forstyrr

en: Invisible
nb: Usynlig

en: Extended away
nb: Utvidet fraværstilstand

en: Mobile
nb: Mobil

en: Listening to music
nb: Lytter til musikk

en: Feeling
nb: Følelse

en: %s (%s) changed status from %s to %s
nb: %s (%s) har endret status fra %s til %s

en: %s (%s) is now %s
nb: %s (%s) er nå %s

en: %s (%s) is no longer %s
nb: %s (%s) er ikke lenger %s

en: %s became idle
nb: %s har blitt inaktiv

en: %s became unidle
nb: %s har blitt aktiv

en: +++ %s became idle
nb: %s har blitt inaktiv

en: +++ %s became unidle
nb: %s har blitt aktiv

en: Calculating...
nb: Beregner…

en: Unknown.
nb: Ukjent.

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %d day | %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en: %s, %d hour | %s, %d hours
nb[0]: %s, %d time
nb[1]: %s, %d timer

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
nb[0]: %s, %d minutt
nb[1]: %s, %d minutter

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: Could not open %s: Redirected too many times
nb: Klarte ikke å åpne %s: Omdirigert for mange ganger

en: Unable to connect to %s
nb: Kan ikke koble til %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
nb: Klarte ikke å lese fra %s: for langt svar (grense på %d byte)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
nb: Klarte ikke å tildele nok minne til å holde på innholdet fra %s.  Det kan hende vev-tjeneren prøver på noe ondskapsfullt.

en: Error reading from %s: %s
nb: Feil ved lesing fra %s: %s

en: Error writing to %s: %s
nb: Feil ved skriving til %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
nb: Kan ikke koble til %s: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
nb: Forbindelsen ble avbrutt av annen programvare på din datamaskin.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
nb: Ekstern vert lukket forbindelsen.

note: 10060
en: Connection timed out.
nb: Tilkoblingen lyktes ikke innenfor tidsgrensen.

note: 10061
en: Connection refused.
nb: Tilkoblingen avvist.

note: 10048
en: Address already in use.
nb: Adressen er allerede i bruk

en: Error Reading %s
nb: Feil ved lesing av %s

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
nb: En feil inntraff under lesing av din %s. Fila har ikke blitt lastet, og den gamle fila ble flyttet til %s~.

en: Instant Messaging Client
nb: Lynmeldingsklient

en: Internet Messenger
nb: Lynmeldingsklient

en: Pidgin Internet Messenger
nb: Pidgin lynmeldingsklient

note: Build the login options frame.
en: Login Options
nb: Innloggingsvalg

en: Pro_tocol:
nb: Pro_tokoll:

en: _Username:
nb: _Brukernavn:

en: Remember pass_word
nb: Husk pass_ord

note: Build the user options frame.
en: User Options
nb: Brukervalg

en: _Local alias:
nb: _Lokalt alias:

en: New _mail notifications
nb: _Varsling om ny e-post

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
nb: Bruk dette kontakt_ikonet for denne kontoen:

en: Ad_vanced
nb: _Avansert

en: Use GNOME Proxy Settings
nb: Bruk GNOME sine mellomtjenerinnstilinger

en: Use Global Proxy Settings
nb: Bruk globale mellomtjenerinnstilinger

en: No Proxy
nb: Ingen mellomtjener

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
nb: Tor/Personvern (SOCKS5)

en: Use Environmental Settings
nb: Bruk innstillinger fra miljøet

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
nb: hvis du ser ordentlig godt etter

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
nb: ser du at sommerfugler svermer

en: Proxy _type:
nb: Mellomtjener_type:

en: _Host:
nb: _Vert:

en: Pa_ssword:
nb: Pa_ssord:

en: Use _silence suppression
nb: Bruk _støydempning

en: _Voice and Video
nb: _Lydopptak og video

en: Unable to save new account
nb: Kan ikke lagre ny konto

en: An account already exists with the specified criteria.
nb: En konto eksisterer allerede med de spesifiserte kriteriene.

en: Add Account
nb: Legg til konto

en: _Basic
nb: _Generell

en: Create _this new account on the server
nb: Opprett denne _nye kontoen på tjeneren

en: P_roxy
nb: _Mellomtjener

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Protocol
nb: Protokoll

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
nb: <span size='larger' weight='bold'>Velkommen til %s!</span>
    
    Du har ikke satt opp noen lynmeldingskontoer. For å starte tilkobling til %s trykk <b>Legg til…</b>-knappen nedenfor og sett opp kontoen din først. Om du vil at %s skal koble til flere lynmeldingskontoer, trykk <b>Legg til…</b> igjen for å sette opp alle sammen.
    
    Du kan komme tilbake til dette vinduet for å legge til, redigere eller fjerne kontoer fra <b>Kontoer->Håndter kontoer</b> i kontaktliste-vinduet.

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
nb: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s ønsker å legge deg til (%s) i sin kontaktliste%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
nb: %s%s%s%s ønsker å legge deg til (%s) i sin kontaktliste%s%s

en: Send Instant Message
nb: Send lynmelding

note: Buddy List
en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: The background color for the buddy list
nb: Bakgrunnsfarge for kontaktlisten

en: Layout
nb: Møbeleringsoppsett

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
nb: Utformingen av ikon, navn og statuser i kontaktlisten

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
nb: Utfoldet bakgrunnsfarge

en: The background color of an expanded group
nb: Bakgrunnsfargen for ei gruppe som er foldet ut

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
nb: Utfoldet tekst

en: The text information for when a group is expanded
nb: Tekstinformasjon for en gruppe som er foldet ut

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
nb: Sammenfoldet bakgrunnsfarge

en: The background color of a collapsed group
nb: Bakgrunnsfargen for ei gruppe som er foldet sammen

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
nb: Sammenfoldet tekst

en: The text information for when a group is collapsed
nb: Tekstinformasjon for en gruppe som er foldet sammen

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for kontakt/samtale

en: The background color of a contact or chat
nb: Bakgrunnsfargen for en kontakt eller samtale

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
nb: Kontakttekst

en: The text information for when a contact is expanded
nb: Tekstinformasjon for en kontakt som er foldet ut

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
nb: Pålogget-tekst

en: The text information for when a buddy is online
nb: Tekstinformasjon for en kontakt som er pålogget

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
nb: Fraværsmelding

en: The text information for when a buddy is away
nb: Tekstinformasjon for en kontakt som er fraværende

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
nb: Avlogget-tekst

en: The text information for when a buddy is offline
nb: Tekstinformasjonen for en kontakt som ikke er pålogget

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
nb: Inaktiv-tekst

en: The text information for when a buddy is idle
nb: Tekstinformasjon for en kontakt som er inaktiv

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
nb: Meldingstekst

en: The text information for when a buddy has an unread message
nb: Tekstinformasjon for en kontakt som har en ulest melding

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
nb: Meldingstekst (kallenavn sa)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
nb: Tekstinformasjonen for en samtale som har en ulest melding som nevner kallenavnet ditt

en: The text information for a buddy's status
nb: Tekstinformasjon for en kontakts status

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
nb[0]: Du har %d kontakt ved navn %s. Vil du flette dem sammen?
nb[1]: Du har %d kontakter ved navn %s. Vil du flette dem sammen?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
nb: Sammenfletting av disse kontaktene vil føre til at de deler én oppføring i kontaktlisten og bruker ett samtalevindu. Du kan dele dem igjen ved å velge Utvid fra kontaktens meny i kontaktlisten

en: Please update the necessary fields.
nb: Oppdater de nødvendige feltene.

en: A_ccount
nb: K_onto:

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
nb: Skriv inn informasjon om samtalegruppen du ønsker å bli med i.

en: Room _List
nb: Rom_liste

en: _Block
nb: _Blokker

en: Un_block
nb: _Ta bort blokkering

en: Move to
nb: Flytt til

en: Get _Info
nb: Hent _informasjon

en: I_M
nb: Lyn_melding

en: _Audio Call
nb: _Lydsamtale

en: Audio/_Video Call
nb: _Lyd/videosamtale

en: _Video Call
nb: _Video

en: _Send File...
nb: _Send fil…

en: Add Buddy _Pounce...
nb: Legg til _tilstedeværelsesvarsling for kontakt…

en: View _Log
nb: Vis _logg

en: Hide When Offline
nb: Skjul når avlogget

en: Show When Offline
nb: Vis når avlogget

en: _Alias...
nb: _Alias…

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Set Custom Icon
nb: Angi eget ikon

en: Remove Custom Icon
nb: Ta bort eget ikon

en: Add _Buddy...
nb: Legg til _kontakt…

en: Add C_hat...
nb: Legg til _samtale…

en: _Delete Group
nb: _Slett gruppe

en: _Rename
nb: _Endre navn

note: join button
en: _Join
nb: _Bli med

en: Auto-Join
nb: Automatisk pålogging

en: Persistent
nb: Vedvarende

en: _Edit Settings...
nb: _Rediger innstillinger…

en: _Collapse
nb: _Lukk

en: _Expand
nb: _Utvid

en: /Tools/Mute Sounds
nb: /Verktøy/Skru av lyder

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
nb: Du er ikke pålogget med noen kontoer som kan legge til den kontakten.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
nb: Ukjent nodetype

en: Please select your mood from the list
nb: Velg ditt humør fra listen

en: Message (optional)
nb: Melding (valgfri)

en: Edit User Mood
nb: Rediger brukerhumør

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
nb: /_Kontakter

en: /Buddies/New Instant _Message...
nb: /Kontakter/_Ny lynmelding…

en: /Buddies/Join a _Chat...
nb: /Kontakter/_Bli med i samtalegruppe…

en: /Buddies/Get User _Info...
nb: /Kontakter/_Hent brukerinfo…

en: /Buddies/View User _Log...
nb: /Kontakter/Vis bruker_logg…

en: /Buddies/Sh_ow
nb: /Kontakter/_Vis

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
nb: /Kontakter/Vis/_Avloggede kontakter

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
nb: /Kontakter/Vis/_Tomme grupper

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
nb: /Kontakter/Vis/Kontakt_detaljer

en: /Buddies/Show/Idle _Times
nb: /Kontakter/Vis/_Fraværstid

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
nb: /Kontakter/Vis/_Protokollikoner

en: /Buddies/_Sort Buddies
nb: /Kontakter/_Sorter kontakter

en: /Buddies/_Add Buddy...
nb: /Kontakter/_Legg til kontakt…

en: /Buddies/Add C_hat...
nb: /Kontakter/Legg til _samtalegruppe…

en: /Buddies/Add _Group...
nb: /Kontakter/Legg til _gruppe…

en: /Buddies/_Quit
nb: /Kontakter/_Avslutt

note: Accounts menu
en: /_Accounts
nb: /_Kontoer

en: /Accounts/Manage Accounts
nb: /Kontoer/Håndter kontoer

note: Tools
en: /_Tools
nb: /_Verktøy

en: /Tools/Buddy _Pounces
nb: /Verktøy/_Tilstedeværelsesvarsler for kontakt

en: /Tools/_Certificates
nb: /Verktøy/S_ertifikater

en: /Tools/Custom Smile_ys
nb: /Verktøy/Tilpassede smilef_jes

en: /Tools/Plu_gins
nb: /Verktøy/ _Tillegg

en: /Tools/Pr_eferences
nb: /Verktøy/_Innstillinger

en: /Tools/Pr_ivacy
nb: /Verktøy/_Sikkerhet

en: /Tools/Set _Mood
nb: /Verktøy/Velg _humør

en: /Tools/_File Transfers
nb: /Verktøy/_Filoverføringer

en: /Tools/R_oom List
nb: /Verktøy/R_omliste

en: /Tools/System _Log
nb: /Verktøy/System_logg

en: /Tools/Mute _Sounds
nb: /Verktøy/Skru _av lyder

note: Help
en: /_Help
nb: /_Hjelp

en: /Help/Online _Help
nb: /Hjelp/Hjelp på _nettet

en: /Help/_Build Information
nb: /Hjelp/_Versjonsopplysninger

en: /Help/_Debug Window
nb: /Hjelp/_Feilsøkingsvindu

en: /Help/De_veloper Information
nb: /Hjelp/Informasjon for utviklere

en: /Help/_Plugin Information
nb: /Hjelp/_Programtilleggsinformasjon

en: /Help/_Translator Information
nb: /Hjelp/_Oversettelsesinformasjon

en: /Help/_About
nb: /Hjelp/_Om

en: <b>Account:</b> %s
nb: <b>Konto:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
nb: 
    <b>Deltagere:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
nb: 
    <b>Tema:</b> %s

en: (no topic set)
nb: (inget tema angitt)

en: Buddy Alias
nb: Kontaktalias

en: Logged In
nb: Logget inn

en: Last Seen
nb: Sist sett

en: Spooky
nb: Skummelt

en: Awesome
nb: Fantastisk

en: Rockin'
nb: Rocker

en: Total Buddies
nb: Totalt antall kontakter

en: Idle %dd %dh %02dm
nb: Inaktiv %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
nb: Inaktiv %dh %02dm

en: Idle %dm
nb: Inaktiv %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
nb: /Kontakter/Ny lynmelding…

en: /Buddies/Join a Chat...
nb: /Kontakter/Bli med i samtalegruppe…

en: /Buddies/Get User Info...
nb: /Kontakter/Hent brukerinfo…

en: /Buddies/Add Buddy...
nb: /Kontakter/Legg til kontakt…

en: /Buddies/Add Chat...
nb: /Kontakter/Legg til samtalegruppe…

en: /Buddies/Add Group...
nb: /Kontakter/Legg til gruppe…

en: /Tools/Privacy
nb: /Verktøy/Personvern

en: /Tools/Room List
nb: /Verktøy/Romliste

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
nb[0]: %d ulest melding fra %s
nb[1]: %d uleste meldinger fra %s

en: Manually
nb: Manuelt

en: By status
nb: Etter status

en: By recent log activity
nb: Etter siste loggaktivitet

en: %s disconnected
nb: %s koblet fra

en: %s disabled
nb: %s deaktivert

en: Reconnect
nb: Koble til på nytt

en: Re-enable
nb: Reaktiver

en: SSL FAQs
nb: SSL O-S-S

en: Welcome back!
nb: Velkommen tilbake!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
nb[0]: %d konto ble deaktivert fordi du har logget på et annet sted:
nb[1]: %d kontoer ble deaktivert fordi du har logget på et annet sted:

en: <b>Username:</b>
nb: <b>Brukernavn:</b>

en: <b>Password:</b>
nb: <b>Passord:</b>

en: _Login
nb: _Innlogging

en: /Accounts
nb: /Kontoer

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
nb: <span weight='bold' size='larger'>Velkommen til  %s!</span>
    
    Du har ingen kontoer aktivert. Aktiver dine lynmeldingskontoer fra <b>Kontoer</b>-vinduet i <b>Kontoer->Håndter kontoer</b>. Når du har aktivert kontoene, kan du logge inn, sette din status og snakke med dine kontakter.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
nb: /Kontakter/Vis/Avloggede kontakter

en: /Buddies/Show/Empty Groups
nb: /Kontakter/Vis/Tomme grupper

en: /Buddies/Show/Buddy Details
nb: /Kontakter/Vis/Kontaktdetaljer

en: /Buddies/Show/Idle Times
nb: /Kontakter/Vis/Fraværstider

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
nb: /Kontakter/Vis/Protokoll-ikoner

en: Add a buddy.
nb: Legg til en kontakt.

en: Buddy's _username:
nb: Kontaktens _brukernavn:

en: (Optional) A_lias:
nb: (Valgfritt) A_lias:

en: (Optional) _Invite message:
nb: (Valgfri) _Invitasjonsmelding:

en: Add buddy to _group:
nb: Legg til kontakten i _gruppe:

en: This protocol does not support chat rooms.
nb: Denne protokollversjonen støtter ikke samtalerom.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
nb: Du er ikke pålogget med noen protokoller som støtter samtalegrupper.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
nb: Skriv inn et alias og annen informasjon om samtalegruppen du ønsker å legge til i kontaktlisten.

en: _Group:
nb: _Gruppe:

en: Automatically _join when account connects
nb: Bli med _automatisk når kontoen er pålogget.

en: _Remain in chat after window is closed
nb: _Forbli i samtale etter at vinduet er lukket.

en: Please enter the name of the group to be added.
nb: Skriv inn navnet på gruppen som skal legges til.

en: Enable Account
nb: Aktiver konto

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
nb: <PurpleMain>/Kontoer/Aktiver konto

en: <PurpleMain>/Accounts/
nb: <PurpleMain>/Kontoer/

en: _Edit Account
nb: _Rediger konto

en: Set _Mood...
nb: Angi _humør…

en: No actions available
nb: Ingen handlinger tilgjengelig

en: _Disable
nb: _Deaktiver

en: /Tools
nb: /Verktøy

en: /Buddies/Sort Buddies
nb: /Kontakter/Sorter kontakter

en: Type the host name for this certificate.
nb: Skriv inn vertsnavnet for dette sertifikatet.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
nb: SSL-tjenere

en: Supported debug options are: plugins, version
nb: Støttede feilsøkingsvalg er: plugins, version

en: Unknown command.
nb: Ukjent kommando.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
nb: Denne kontakten er ikke på den samme protokollen som denne samtalegruppa.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
nb: Du er ikke pålogget med en konto som kan invitere denne kontakten.

en: Invite Buddy Into Chat Room
nb: Inviter kontakt inn i samtalerom

en: _Buddy:
nb: _Kontakt:

en: _Message:
nb: _Melding:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
nb: <h1>Samtale med %s</h1>

en: Save Conversation
nb: Lagre samtale

en: Un-Ignore
nb: Fjern ignorer

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Get Away Message
nb: Hent fraværsmelding

en: Last Said
nb: Sa sist

en: Unable to save icon file to disk.
nb: Kan ikke lagre ikonfil til disk.

en: Save Icon
nb: Lagre ikon

en: Animate
nb: Animer

en: Hide Icon
nb: Skjul ikon

en: Save Icon As...
nb: Lagre ikon som…

en: Set Custom Icon...
nb: Velg eget ikon…

en: Change Size
nb: Endre størrelse

en: Show All
nb: Vis alle

note: Conversation menu
en: /_Conversation
nb: /_Samtale

en: /Conversation/New Instant _Message...
nb: /Samtale/Ny lyn_melding…

en: /Conversation/Join a _Chat...
nb: /Samtale/Bli med i en _samtale…

en: /Conversation/_Find...
nb: /Samtale/_Finn…

en: /Conversation/View _Log
nb: /Samtale/_Vis logg

en: /Conversation/_Save As...
nb: /Samtale/_Lagre som…

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
nb: /Samtale/Tø_m tilbakeblikk

en: /Conversation/M_edia
nb: /Samtale/_Media

en: /Conversation/Media/_Audio Call
nb: /Samtale/Media/_Lyd

en: /Conversation/Media/_Video Call
nb: /Samtale/Media/_Video

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
nb: /Samtale/Media/Lyd\/Video

en: /Conversation/Se_nd File...
nb: /Samtale/Se_nd fil…

en: /Conversation/Get _Attention
nb: /Samtale/Fang _oppmerksomhet

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
nb: /Samtale/Legg til _tilstedeværelsesvarsling for kontakt…

en: /Conversation/_Get Info
nb: /Samtale/_Hent info

en: /Conversation/In_vite...
nb: /Samtale/In_viter…

en: /Conversation/M_ore
nb: /Samtale/M_er

en: /Conversation/Al_ias...
nb: /Samtale/Al_ias…

en: /Conversation/_Block...
nb: /Samtale/_Blokker…

en: /Conversation/_Unblock...
nb: /Samtale/_Fjern blokkering…

en: /Conversation/_Add...
nb: /Samtale/_Legg til…

en: /Conversation/_Remove...
nb: /Samtale/_Fjern…

en: /Conversation/Insert Lin_k...
nb: /Samtale/Sett inn len_ke…

en: /Conversation/Insert Imag_e...
nb: /Samtale/Sett inn bild_e…

en: /Conversation/_Close
nb: /Samtale/L_ukk

note: Options
en: /_Options
nb: /_Brukervalg

en: /Options/Enable _Logging
nb: /Brukervalg/Slå på _loggføring

en: /Options/Enable _Sounds
nb: /Brukervalg/Slå på _lyder

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
nb: /Brukervalg/Vis verktøylinje for forma_tering

en: /Options/Show Ti_mestamps
nb: /Brukervalg/Vis ti_dsstempler

en: /Conversation/More
nb: /Samtale/Mer

en: /Options
nb: /Brukervalg

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
nb: /Samtale

en: /Conversation/View Log
nb: /Samtale/Vis logg

en: /Conversation/Media/Audio Call
nb: /Samtale/Media/Lyd

en: /Conversation/Media/Video Call
nb: /Samtale/Media/Video

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
nb: /Samtale/Media/Lyd\/Video

en: /Conversation/Send File...
nb: /Samtale/Send fil…

en: /Conversation/Get Attention
nb: /Samtale/Fang oppmerksomhet

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
nb: /Samtale/Legg til tilstedeværelsesvarsling for kontakt…

en: /Conversation/Get Info
nb: /Samtale/Hent info

en: /Conversation/Invite...
nb: /Samtale/Inviter…

en: /Conversation/Alias...
nb: /Samtale/Alias…

en: /Conversation/Block...
nb: /Samtale/Blokker…

en: /Conversation/Unblock...
nb: /Samtale/Fjern blokkering…

en: /Conversation/Add...
nb: /Samtale/Legg til…

en: /Conversation/Remove...
nb: /Samtale/Fjern…

en: /Conversation/Insert Link...
nb: /Samtale/Sett inn lenke…

en: /Conversation/Insert Image...
nb: /Samtale/Sett inn bilde…

en: /Options/Enable Logging
nb: /Brukervalg/Slå på loggføring

en: /Options/Enable Sounds
nb: /Brukervalg/Slå på lyder

en: /Options/Show Formatting Toolbars
nb: /Brukervalg/Vis formateringsverktøy

en: /Options/Show Timestamps
nb: /Brukervalg/Vis tidsstempler

en: User is typing...
nb: Brukeren skriver en melding…

en: 
    %s has stopped typing
nb: 
    %s har sluttet å skrive

note: Build the Send To menu
en: S_end To
nb: S_end til

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
nb: 0 brukere i rommet

en: Close Find bar
nb: Lukk søkelinje

en: Find:
nb: Finn:

en: %d person in room | %d people in room
nb[0]: %d person i rommet
nb[1]: %d personer i rommet

en: Typing
nb: Skriver

en: Stopped Typing
nb: Stoppet å skrive

en: Nick Said
nb: Kallenavn sa

en: Unread Messages
nb: Uleste meldinger

en: New Event
nb: Ny hendelse

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
nb: Kontoen har koblet fra, og du er ikke lenger deltagende i denne samtalen. Du vil automatisk ta del i samtalen når kontoen kobler til igjen.

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
nb: clear: Fjerner tilbakeblikk fra alle samtaler.

en: Confirm close
nb: Bekreft lukking

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
nb: Du har uleste meldinger. Er du sikker på at du vil lukke vinduet?

en: Close other tabs
nb: Lukk andre faner

en: Close all tabs
nb: Lukk alle faner

en: Detach this tab
nb: Koble fra denne fanen

en: Close this tab
nb: Lukk denne fanen

en: Close conversation
nb: Lukk samtalen

en: Last created window
nb: Sist opprettede vindu

en: Separate IM and Chat windows
nb: Skill lynmeldings- fra gruppesamtale -vinduer

en: New window
nb: Nytt vindu

en: By group
nb: Etter gruppe

en: By account
nb: Etter konto

en: Find
nb: Finn

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: Save Debug Log
nb: Lagre feilsøkingslogg

en: Invert
nb: Inverter

en: Highlight matches
nb: Fremhev treff

en: _Icon Only
nb: Bare _ikoner

en: _Text Only
nb: Bare _tekst

en: _Both Icon & Text
nb: _Både ikoner og tekst

en: Right click for more options.
nb: Høyreklikk for flere valg.

en: Level
nb: Nivå

en: Select the debug filter level.
nb: Velg nivå for feilrettingsfilter.

en: All
nb: Alle

en: Misc
nb: Diverse

en: Warning
nb: Advarsel

en: Error
nb: Feil

en: Fatal Error
nb: Alvorlig feil

en: lead developer
nb: hovedutvikler

en: win32 port
nb: win32-port

en: maintainer
nb: vedlikeholder

en: libfaim maintainer
nb: libfaim-vedlikeholder

en: webmaster
nb: nettansvarlig

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
nb: hacker og utvalgt sjåfør [avslappet fyr]

en: voice and video
nb: lyd og video

en: support
nb: støtte

en: support/QA
nb: støtte/QA

en: original author
nb: opprinnelig laget av

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Assamese
nb: Assamesisk

en: Asturian
nb: Asturiansk

en: Belarusian Latin
nb: Hviterussisk Latin

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Bengali-India
nb: Bengali (India)

en: Breton
nb: Bretonsk

en: Bosnian
nb: Bosnisk

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: Australian English
nb: Australsk Engelsk

en: British English
nb: Britisk Engelsk

en: Canadian English
nb: Kanadisk Engelsk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Argentine Spanish
nb: Kastiljansk rioplatensk

en: Estonian
nb: Estisk

en: Basque
nb: Baskisk

en: Persian
nb: Persisk

en: Finnish
nb: Finsk

en: Irish
nb: Irsk

en: Galician
nb: Galisisk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Ubuntu Georgian Translators
nb: Ubuntu georgisk-oversettere

en: Kazakh
nb: Kasakhisk

en: Kannada Translation team
nb: Kannada oversettelseslag

en: Korean
nb: Koreansk

en: Kashmiri
nb: Kasjmiri

en: Kurdish
nb: Kurdisk

en: Kurdish (Sorani)
nb: Kurdisk (Sorani)

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: Latvian
nb: Latvisk

en: Meadow Mari
nb: Øst-marisk

en: Macedonian
nb: Makedonsk

en: Malay
nb: Malayisk

en: Mongolian
nb: Mongolsk

en: Burmese
nb: Burmesisk

en: Bokmål Norwegian
nb: Norsk Bokmål

en: Nepali
nb: Nepalsk

en: Dutch, Flemish
nb: Nederlansk, flamsk

en: Norwegian Nynorsk
nb: Norsk Nynorsk

en: Occitan
nb: Oksitansk

en: Punjabi
nb: Panjabi

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Portuguese-Brazil
nb: Portugisisk (Brasil)

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Russian
nb: Russisk

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Albanian
nb: Albansk

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Serbian Latin
nb: Vulgær-latin

en: Sinhala
nb: Singalesisk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Telugu
nb: Dravidisk

en: Tatar
nb: Tatarisk

en: Ukranian
nb: Ukrainsk

en: Uzbek
nb: Usbekisk

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

en: Hong Kong Chinese
nb: Hong Kong Kinesisk

en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell kinesisk

en: Amharic
nb: Amharisk

en: French
nb: Fransk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
nb: T.M.Thanh og Gnome-Vi laget

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
nb: %s bruker en meldingsklient basert på libpurble som kan koble til flere meldingstjenester samtidig. %s er skrevet i C ved bruk av GTK+. %s er sluppet, og kan endres og redistribueres, i henhold til vilkårene i GPL versjon 2 (eller senere). En kopi av GPL-lisensen er å finne sammen med %s. %s er opphavsbeskyttet av sine bidragsytere, en opplisting derav kommer også sammen med %s. Det følger ingen garanti med %s.<BR><BR>

en: About %s
nb: Om %s

en: Build Information
nb: Versjonsinformasjon

note: End of not to be translated section
en: %s Build Information
nb: %s Versjonsinformasjon

en: Current Developers
nb: Tidligere utviklere

en: Crazy Patch Writers
nb: Galne programfiksere

en: Retired Developers
nb: Tidligere utviklere

en: Retired Crazy Patch Writers
nb: Tidligere galne programfiksere

en: %s Developer Information
nb: %s Utvikler-informasjon

en: Current Translators
nb: Nåværende oversettere

en: Past Translators
nb: Tidligere oversettere

en: %s Translator Information
nb: %s Oversetter-informasjon

en: %s Plugin Information
nb: %s Programtilleggsinformasjon

en: Plugin Information
nb: Programtilleggsinformasjon

en: _Name
nb: _Navn

en: _Account
nb: _Konto

en: Get User Info
nb: Hent brukerinfo

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
nb: Skriv inn brukernavnet eller aliaset til den personen du vil se informasjonen til.

en: View User Log
nb: Vis brukerlogg

en: Alias Contact
nb: Kontaktalias

en: Enter an alias for this contact.
nb: Skriv inn et alias for denne kontakten.

en: Enter an alias for %s.
nb: Oppgi et alias for %s.

en: Alias Buddy
nb: Alias for kontakt

en: Alias Chat
nb: Samtalealias

en: Enter an alias for this chat.
nb: Skriv inn aliasnavn for denne samtalegruppa.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
nb[0]: Du er i ferd med å fjerne kontakten som inneholder %s og %d annen kontakt fra kontaktlista di. Ønsker du å fortsette?
nb[1]: Du er i ferd med å fjerne kontakten som inneholder %s og %d andre kontakter fra kontaktlista di. Ønsker du å fortsette?

en: Remove Contact
nb: Fjern kontakt

en: _Remove Contact
nb: _Fjern kontakt

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
nb: Du er i ferd med å slå gruppa med navnet %s sammen med gruppa %s. Øsnker du å fortsette?

en: Merge Groups
nb: Slå sammen grupper

en: _Merge Groups
nb: _Slå sammen grupper

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne gruppa %s med alle dens medlemmer fra kontaktlista di?

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: _Remove Group
nb: _Fjern gruppe

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne %s fra kontaktlista di?

en: Remove Buddy
nb: Fjern kontakt

en: _Remove Buddy
nb: _Fjern kontakt

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne samtalegruppa %s fra kontaktlista di?

en: Remove Chat
nb: Fjern samtalegruppe

en: _Remove Chat
nb: _Fjern samtalegruppe

en: Right-click for more unread messages...
nb: Høyreklikk for flere uleste meldinger…

en: _Change Status
nb: Endre status

en: Show Buddy _List
nb: Vis _kontaktliste

en: _Unread Messages
nb: _Uleste meldinger

en: New _Message...
nb: Ny _melding…

en: _Accounts
nb: _Kontoer

en: Plu_gins
nb: _Tillegg

en: Pr_eferences
nb: _Innstillinger

en: Mute _Sounds
nb: _Skru av lyder

en: _Blink on New Message
nb: _Blink ved nye meldinger

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Not started
nb: Ikke igangsatt

en: <b>Receiving As:</b>
nb: <b>Mottas som:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
nb: <b>Mottar fra:</b>

en: <b>Sending To:</b>
nb: <b>Sender til:</b>

en: <b>Sending As:</b>
nb: <b>Sender som:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
nb: Ingen programmer er tilknyttet denne filtypen.

en: An error occurred while opening the file.
nb: En feil inntraff under åpning av filen.

en: Error launching %s: %s
nb: Feil under oppstart av %s: %s

en: Error running %s
nb: Feil ved kjøring av %s

en: Process returned error code %d
nb: Prosessen returnerte feilkoden %d

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Local File:
nb: Lokal fil:

en: Speed:
nb: Hastighet:

en: Time Elapsed:
nb: Tid brukt:

en: Time Remaining:
nb: Gjenstående tid:

en: Close this window when all transfers _finish
nb: Lukk dette vinduet når alle overføringene er _fullført

en: C_lear finished transfers
nb: F_jern fullførte overføringer

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
nb: Skjul overførings_detaljer

en: Paste as Plain _Text
nb: Lim inn som ren _tekst

en: _Reset formatting
nb: _Fjern formatering

en: Disable _smileys in selected text
nb: Slå av _smilefjes i valgt tekst

en: Hyperlink color
nb: Lenkefarge

en: Color to draw hyperlinks.
nb: Fargen som lenker skal ha.

en: Hyperlink visited color
nb: Farge på besøkte lenker

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
nb: Fargen brukt for lenker etter at de er besøkt (eller tatt i bruk).

en: Hyperlink prelight color
nb: Lenkefarge (før bruk)

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
nb: Fargen lenker skal ha når pekeren er over dem.

en: Sent Message Name Color
nb: Navnefarge for sendte meldinger

en: Color to draw the name of a message you sent.
nb: Fargelegging av navnet tilhørende en melding du har sendt.

en: Received Message Name Color
nb: Farge for navn på mottatt melding

en: Color to draw the name of a message you received.
nb: Navnefarge for meldinger du har mottatt.

en: "Attention" Name Color
nb: Farge for navn på «oppmerksomhetssøking»

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
nb: Navnefarge for framheving når navnet ditt blir nevnt i en melding du mottar.

en: Action Message Name Color
nb: Navnefarge for handlingsmeldinger

en: Color to draw the name of an action message.
nb: Navnefarge brukt for handlingsmelding.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
nb: Navnefarge på handlingsmeldinger for hviskede meldinger

en: Color to draw the name of a whispered action message.
nb: Navnefarge for hviskede handlingsmeldinger.

en: Whisper Message Name Color
nb: Navnefarge for hviskemeldinger

en: Color to draw the name of a whispered message.
nb: Navnefarge brukt for hviskede meldinger.

en: Typing notification color
nb: Skrivevarslingsfarge

en: The color to use for the typing notification
nb: Fargen som skal brukes ved skrivevarsling

en: Typing notification font
nb: Skrifttype for skrivevarsling

en: The font to use for the typing notification
nb: Skrifttypen som skal brukes ved skrivevarsling

en: Enable typing notification
nb: Aktiver skrivevarsling

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
nb: <span size='larger' weight='bold'>Ukjent filtype</span>
    
    Går tilbake til PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
nb: <span size='larger' weight='bold'>Feil ved lagring av bilde</span>
    
    %s

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: _Save Image...
nb: _Lagre bilde…

en: _Add Custom Smiley...
nb: _Legg til egne smilefjes…

en: Select Font
nb: Velg skrifttype

en: Select Text Color
nb: Velg tekstfarge

en: Select Background Color
nb: Velg bakgrunnsfarge

en: _Description
nb: _Beskrivelse

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
nb: Skriv inn URL og beskrivelse av lenken du vil sette inn. Beskrivelsesfeltet er valgfritt.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
nb: Skriv inn URL-en til lenken du vil sette inn.

en: Insert Link
nb: Sett inn lenke

en: _Insert
nb: Sett _inn

en: Failed to store image: %s
nb: Klarte ikke å lagre bilde: %s

en: Insert Image
nb: Sett inn bilde

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
nb: Smilefjeset er deaktivert fordi et egendefinert smilefjes eksisterer for denne snarveien:
    %s

en: Smile!
nb: Smil!

en: _Manage custom smileys
nb: _Håndter egentilpassede smilefjes

en: This theme has no available smileys.
nb: Denne drakten har ingen tilgjengelige smilefjes.

en: _Font
nb: _Skrift

en: Group Items
nb: Gruppe-elementer

en: Ungroup Items
nb: Av-grupper elementer

en: Bold
nb: Fet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Underline
nb: Understrek

en: Strikethrough
nb: Gjennomstrek

en: Increase Font Size
nb: Øk skriftstørrelse

en: Decrease Font Size
nb: Minsk skriftstørrelse

en: Font Face
nb: Skrifttype

en: Foreground Color
nb: Forgrunnsfarge

en: Reset Formatting
nb: Nullstill formatering

en: Insert IM Image
nb: Sett inn lynmeldingsbilde

en: Insert Smiley
nb: Sett inn smilefjes

en: Send Attention
nb: Send varsel

en: <b>_Bold</b>
nb: <b>_Uthev</b>

en: <i>_Italic</i>
nb: <i>_Kursiv</i>

en: <u>_Underline</u>
nb: <u>_Understrek</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
nb: <span strikethrough='true'>Gjennomstrek</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
nb: <span size='larger'>_Større</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
nb: <span size='smaller'>_Mindre</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
nb: _Skrifttype

en: Foreground _color
nb: Forgrunns_farge

en: Bac_kground color
nb: Ba_kgrunnsfarge

en: _Image
nb: _Bilde

en: _Link
nb: _Lenke

en: _Horizontal rule
nb: _Vannrett strek

en: _Smile!
nb: _Smil!

en: _Attention!
nb: _Varsel!

en: Log Deletion Failed
nb: Sletting av logg feilet

en: Check permissions and try again.
nb: Undersøk rettigheter og prøv igjen.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne loggen for godt fra samtalen med %s som startet den %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne loggen permanent fra samtalen i %s som startet den %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
nb: Er du sikker på at du for alltid vil slette systemloggen som startet den %s?

en: Delete Log?
nb: Slett logg?

en: Delete Log...
nb: Slett logg…

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
nb: <span size='larger' weight='bold'>Samtale i %s den %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
nb: <span size='larger' weight='bold'>Samtale med %s den %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
nb: _Let gjennom loggmappe

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
nb: %s %s. Prøv '%s -h' for mer informasjon.

en: Usage: %s [OPTION]...
nb: Bruk: %s [VALG]…

en: DIR
nb: MAPPE

en: use DIR for config files
nb: bruk MAPPE for oppsettsfiler

en: print debugging messages to stdout
nb: skriv feilsøkingsmelding til stdout

en: force online, regardless of network status
nb: tving pålogget, uavhengig av nettverkstatus

en: display this help and exit
nb: vis denne hjelpen og avslutt

en: allow multiple instances
nb: tillat flere samtidige innlogginger

en: don't automatically login
nb: ikke logg inn automatisk

en: NAME
nb: NAVN

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
nb: Skru på valgt(e) konto(er) (valgfritt argument NAVN
    spesifiserer hvilke konto(er) som skal brukes, inndelt med komma.
    Uten dette vil bare den første kontoen bli tatt i bruk).

en: X display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: display the current version and exit
nb: vis gjeldende versjon og avslutt

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
nb: %s %s har dratt på seg en minnesegmenteringsfeil og har
    forsøkt å dumpe en kjernefil.
    Dette er en feil i programvaren og har skjedd
    uten at det er din feil.
    
    Om du kan gjenskape kræsjet, kontakt utviklerne
    ved å rapportere en feil på:
    %ssimpleticket/
    
    Forsikre deg om at du spesifiserer hva du gjorde
    og send tilbakesporingsinformasjonen fra kjernefila.  Om du ikke vet
    hvordan du lager en tilbakesporing, les instruksjonene på
    %swiki/GetABacktrace

en: Exiting because another libpurple client is already running.
nb: Avslutter fordi en annen libpurple-klient allerede kjører.

en: _Hangup
nb: _Legg på

en: Media error
nb: Mediafeil

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
nb: %s ønsker å starte en lyd/videoøkt med deg.

en: %s wishes to start a video session with you.
nb: %s ønsker å starte en videoøkt med deg.

en: Incoming Call
nb: Innkommende oppringing

en: _Hold
nb: _Vent

en: _Mute
nb: _Demp

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
nb[0]: %s har %d ny melding.
nb[1]: %s har %d nye meldinger.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
nb[0]: <b>%d ny e-post.</b>
nb[1]: <b>%d nye e-poster.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
nb: Nettleserkommandoen «%s» er ugyldig.

en: Unable to open URL
nb: Klarte ikke å åpne URL

en: Error launching "%s": %s
nb: Feil under oppstart av «%s</b>:%s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
nb: Klarte ikke å starte en nettleser fordi 'Manuell' nettleserkommando er valgt, men ingen kommando for denne har blitt satt.

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
nb: Kunne ikke åpne nettadresse: den 'manuelle' utforsker-kommandoen synes å være ugyldig.

en: No message
nb: Ingen melding

en: Open All Messages
nb: Åpne alle meldinger

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
nb: <span weight="bold" size="larger">Du har fått e-post!</span>

en: New Pounces
nb: Nye tilstedeværelsesvarsler

note: Translators: Make sure you translate "Dismiss" differently than "close"!  This string is used in the "You have pounced" dialog that appears when one of your Buddy Pounces is triggered.  In this context "Dismiss" means "I acknowledge that I've seen that this pounce was triggered--remove it from this 
en: Dismiss
nb: Avslå

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
nb: <span weight="bold" size="larger">Tilstedeværelsesvarslel!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
nb: Følgende tillegg kunne ikke avlesses.

en: Multiple plugins will be unloaded.
nb: Flere tillegg vil ble avlesset.

en: Unload Plugins
nb: Avless tillegg.

en: Could not unload plugin
nb: Klarte ikke å avlesse tillegget

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
nb: Tillegget kan ikke fjernes nå, men blir deaktivert ved neste oppstart.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
nb: <span foreground="red" weight="bold">Feil: %s
    Sjekk tilleggets nettside for en oppdatering.</span>

en: Author
nb: Utvikler

en: <b>Written by:</b>
nb: <b>Skrevet av:</b>

en: <b>Web site:</b>
nb: <b>Nettsted:</b>

en: <b>Filename:</b>
nb: <b>Filnavn:</b>

en: Configure Pl_ugin
nb: Sett opp _tillegg

en: <b>Plugin Details</b>
nb: <b>Detaljer om tillegg</b>

en: Select a file
nb: Velg fil

en: Modify Buddy Pounce
nb: Rediger tilstedeværelsesvarsling for kontakt

en: _Account:
nb: _Konto:

en: _Buddy name:
nb: _Kontaktnavn:

en: Si_gns on
nb: Lo_gger på

en: Signs o_ff
nb: Logger _av

en: Goes a_way
nb: Blir _fraværende

en: Ret_urns from away
nb: _Returnerer fra fravær

en: Becomes _idle
nb: Blir _inaktiv

en: Is no longer i_dle
nb: Er ikke lenger i_naktiv

en: Starts _typing
nb: Starte_r å skrive

en: P_auses while typing
nb: T_ar en pause i skrivinga

en: Stops t_yping
nb: Stoppe_r å skrive

en: Sends a _message
nb: Sender en _melding

en: Ope_n an IM window
nb: Åpn_e vindu for lynmelding

en: _Pop up a notification
nb: _Varslingsvindu spretter opp

en: Send a _message
nb: Send en _melding

en: E_xecute a command
nb: K_jør en kommando

en: P_lay a sound
nb: S_pill av en lyd

en: Brows_e...
nb: Bla g_jennom…

en: Br_owse...
nb: Bl_a gjennom…

en: Pre_view
nb: For_håndsvisning

en: P_ounce only when my status is not Available
nb: T_ilstedeværelsesvarsle kun når min status er ikke tilgjengelig

en: _Recurring
nb: _Gjentar

en: Pounce Target
nb: Mål for tilstedeværelsesvarsling

en: Started typing
nb: Startet å skrive

en: Paused while typing
nb: Tok i en pause i skrivinga

en: Signed on
nb: Logget på

en: Returned from being idle
nb: Er aktiv igjen

en: Returned from being away
nb: Er tilbake igjen

en: Stopped typing
nb: Stoppet å skrive

en: Signed off
nb: Logget av

en: Became idle
nb: Ble inaktiv

en: Went away
nb: Ble fraværende

en: Sent a message
nb: Sendte en melding

en: Unknown.... Please report this!
nb: Ukjent… Rapporter dette.

en: (Custom)
nb: (Tilpasset)

en: Penguin Pimps
nb: Pingvin-halliker

en: The default Pidgin sound theme
nb: Forvalgt lydsignatur i Pidgin

en: The default Pidgin buddy list theme
nb: Forvalgt kontaktliste for Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
nb: Forvalgt utvalg av ikoner i Pidgin

en: Theme failed to unpack.
nb: Klarte ikke å pakke ut drakten.

en: Theme failed to load.
nb: Klarte ikke å laste drakten.

en: Theme failed to copy.
nb: Klarte ikke å kopiere drakten.

en: Theme Selections
nb: Draktvalg

note: Instructions
en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
nb: Velg drakten du vil bruke fra listen nedenfor.
    Nye drakter kan installeres ved å dra og slippe dem i draktlisten.

en: Buddy List Theme:
nb: Drakt for kontaktliste:

en: Status Icon Theme:
nb: Drakt for statusikon:

en: Sound Theme:
nb: Lydsignatur:

en: Smiley Theme:
nb: Tema for smilefjes:

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Cl_ose conversations with the Escape key
nb: _Lukk samtaler med Esc-tasten

note: System Tray
en: System Tray Icon
nb: Systemkurvikon

en: _Show system tray icon:
nb: _Vis systemkurvikon:

en: On unread messages
nb: Ved uleste meldinger

en: Conversation Window
nb: Samtalevindu

en: _Hide new IM conversations:
nb: _Gjem nye lynmeldingssamtaler:

en: When away
nb: Når fraværende

en: Minimi_ze new conversation windows
nb: Mini_mer nye samtalevinduer

note: All the tab options!
en: Tabs
nb: Faner

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
nb: Vis lynmeldinger og samtalegrupper i _faner

en: Show close b_utton on tabs
nb: Vis _lukkeknapp på faner

en: _Placement:
nb: _Plassering:

en: Top
nb: Øverst

en: Bottom
nb: Nederst

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Left Vertical
nb: Venstre vertikal

en: Right Vertical
nb: Høyre vertikal

en: N_ew conversations:
nb: N_ye samtaler:

en: Show _formatting on incoming messages
nb: Vis _formateringsverktøy sammen med innkommende meldinger

en: Close IMs immediately when the tab is closed
nb: Lukk lynmeldinger straks fanen de er i lukkes

en: Show _detailed information
nb: Vis _detaljert informasjon

en: Enable buddy ic_on animation
nb: Aktiver _bevegelige kontaktikoner

en: _Notify buddies that you are typing to them
nb: _Varsle kontakter når du skriver til dem

en: Highlight _misspelled words
nb: Marker _feilstavede ord

en: Use smooth-scrolling
nb: Bruk behagelig rulling

en: F_lash window when IMs are received
nb: G_limtende vindu når nye lynmeldinger mottas

en: Resize incoming custom smileys
nb: Endre størrelsen på innkommende egentilpassede smilefjes.

en: Maximum size:
nb: Maksimal størrelse:

en: Minimum input area height in lines:
nb: Minimumshøyde for inntastingsområde i linjer:

en: Font
nb: Skrifttype

en: Use font from _theme
nb: Bruk fontvalg fra antrukket _drakt

en: Conversation _font:
nb: Samtale_skrift:

en: Default Formatting
nb: Forvalgt formatering

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
nb: Slik vil dine utgående meldinger se ut når du bruker protokoller som støtter formatering.

en: Cannot start proxy configuration program.
nb: Klarte ikke å starte innstillingsprogrammet for mellomlageret.

en: Cannot start browser configuration program.
nb: Klarte ikke å starte oppsettsprogram for nettleser.

en: Use _automatically detected IP address: %s
nb: Bruk _automatisk oppdaget IP-adresse: %s

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: ST_UN server:
nb: ST_UN-tjener:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
nb: <span style="italic">Eksempel: stuntjener.no</span>

en: Public _IP:
nb: Offentlig _IP:

en: Ports
nb: Porter

en: _Enable automatic router port forwarding
nb: Slå på automatisk port_videresending

en: _Manually specify range of ports to listen on:
nb: _Manuelt spesifiser et intervall av porter å lytte på:

en: _End:
nb: _Slutt:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
nb: Relay-tjener (TURN)

en: _TURN server:
nb: _TURN-tjener:

en: _UDP Port:
nb: _UDP-port:

en: T_CP Port:
nb: T_CP-port:

en: Use_rname:
nb: _Brukernavn:

en: Pass_word:
nb: _Passord:

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
nb: Skrivebordsstandard

en: GNOME Default
nb: GNOME-standard

note: Translators: please do not translate "chromium-browser" here!
en: Chromium (chromium-browser)
nb: Chromium (chromium-nettleser)

en: Manual
nb: Egendefinert

en: Browser Selection
nb: Valg av nettleser

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
nb: Nettleserinnstillinger endrer en i GNOME-innstillingene

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
nb: <b>Fant ikke innstillingsprogrammet for nettleseren.</b>

en: Configure _Browser
nb: Sett opp _nettleser

en: _Browser:
nb: _Nettleser:

en: _Open link in:
nb: _Åpne lenke i:

en: Browser default
nb: Nettleserforvalg

en: Existing window
nb: Eksisterende vindu

en: New tab
nb: Ny fane

en: _Manual:
    (%s for URL)
nb: _Egendefinert:
    (%s for URL)

en: Proxy Server
nb: Mellomtjener

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
nb: Mellomtjenerinnstillinger endrer en i GNOME-innstillingene

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
nb: <b>Fant ikke innstillingsprogrammet for mellomtjeneren.</b>

en: Configure _Proxy
nb: Sett opp _mellomtjener

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
nb: Bruk ekstern _DNS med SOCKS4-mellomtjenere

en: Proxy t_ype:
nb: Mellomtjener_type:

en: No proxy
nb: Ingen mellomtjener

en: User_name:
nb: _Brukernavn:

en: Log _format:
nb: Logg_format:

en: Log all _instant messages
nb: Logg alle _lynmeldinger

en: Log all c_hats
nb: Logg alle s_amtaler

en: Log all _status changes to system log
nb: Logg alle _statusendinger til systemlogg

en: Sound Selection
nb: Lydvalg

en: Quietest
nb: Stillest

en: Quieter
nb: Stillere

en: Quiet
nb: Stille

en: Loud
nb: Høyt

en: Louder
nb: Høyere

en: Loudest
nb: Høyest

en: _Method:
nb: _Metode:

en: Console beep
nb: Konsollpip

en: No sounds
nb: Ingen lyder

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
nb: _Program for lydavspilling
    (%s for filnavn)

en: M_ute sounds
nb: _Skru av lyder

en: Sounds when conversation has _focus
nb: Skru på lyder når samtalevinduet er i _fokus

en: _Enable sounds:
nb: _Aktiver lyder:

en: V_olume:
nb: _Volum:

en: Play
nb: Spill av

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom…

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Report idle time:
nb: _Del inaktivt tidsforløp:

en: Based on keyboard or mouse use
nb: Basert på tastatur- eller muse -bruk

en: _Minutes before becoming idle:
nb: Antall _minutter før man regnes som inaktiv:

en: Change to this status when _idle:
nb: Endre til denne statusen hvis _inaktiv:

en: _Auto-reply:
nb: _Automatisk svar:

en: When both away and idle
nb: Når både fraværende og inaktiv

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
nb: Status ved oppstart

en: Use status from last _exit at startup
nb: Bruk status fra siste _nedstengning ved oppstart

en: Status to a_pply at startup:
nb: L_egg til status ved oppstart:

en: DROP
nb: Legg på

en: Volume:
nb: Lydstyrke:

en: _Device
nb: _Enhet

en: Audio
nb: Lyd

en: Input
nb: Inndata

en: Output
nb: Utdata

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Browser
nb: Nettleser

en: Status / Idle
nb: Status / inaktiv

en: Themes
nb: Drakter

en: Allow all users to contact me
nb: Tillat alle brukere å kontakte meg

en: Allow only the users on my buddy list
nb: Tillat bare brukere fra kontaktlista mi

en: Allow only the users below
nb: Tillat bare brukerne vist nedenfor

en: Block all users
nb: Blokker alle brukere

en: Block only the users below
nb: Blokker kun brukerne vist nedenfor

en: Privacy
nb: Personvern

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
nb: Endringer i sikkerhetsinnstillingene skjer umiddelbart.

en: Set privacy for:
nb: Sett personvernsnivå for:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
nb: Fjern al_le

en: Permit User
nb: Tillat bruker

en: Type a user you permit to contact you.
nb: Skriv brukernavnet til den som får kontakte deg.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
nb: Skriv inn navnet på brukeren du vil skal kunne kontakte deg.

en: _Permit
nb: _Tillat

en: Allow %s to contact you?
nb: Tillate %s å kontakte deg?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
nb: Er du sikker på at du vil at %s skal kunne kontakte deg?

en: Block User
nb: Blokker bruker

en: Type a user to block.
nb: Skriv inn brukernavnet på den som skal blokkeres.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
nb: Skriv inn navnet på brukeren du vil blokkere.

en: Block %s?
nb: Blokkere %s?

en: Are you sure you want to block %s?
nb: Er du sikker på at du vil blokkere %s?

en: Apply
nb: Bruk

en: That file already exists
nb: Filen eksisterer allerede

en: Would you like to overwrite it?
nb: Ønsker du å overskrive den?

en: Overwrite
nb: Overskriv

en: Choose New Name
nb: Velg nytt navn

en: Select Folder...
nb: Velg mappe…

en: _Add
nb: _Legg til

note: list button
en: _Get List
nb: Hent Liste

note: add button
en: _Add Chat
nb: _Legg til samtale

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
nb: Vil du virkelig slette de valgte lagrede tilstandene?

note: Use button
en: _Use
nb: _Bruk

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
nb: Tittel allerede i bruk. Du må velge en unik tittel.

en: Different
nb: Forskjellig

en: _Title:
nb: _Tittel:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
nb: Bruk en annen status for noen kontoer

note: Save and Use button
en: Sa_ve and Use
nb: Lagre og bruk

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
nb: Et tilpasset smilefjes finnes allerede for «%s». Oppgi en annen snarvei.

en: Custom Smiley
nb: Egentilpasset smilefjes

en: Duplicate Shortcut
nb: Duplisert snarvei

en: Edit Smiley
nb: Endre smilefjes

en: Add Smiley
nb: Legg til smilefjes

en: _Image:
nb: _Bilde:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
nb: S_narveitekst:

en: Smiley
nb: Smilefjes

en: Shortcut Text
nb: Snarveitekst

en: Custom Smiley Manager
nb: Tilpassede smilefjes

en: Select Buddy Icon
nb: Velg kontaktikon

en: Click to change your buddyicon for this account.
nb: Klikk for å endre kontaktikonet for denne kontoen.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
nb: Klikk for å endre kontaktikonet for alle kontoer.

en: Waiting for network connection
nb: Venter på nettverksforbindelse

en: New status...
nb: Ny status…

en: Saved statuses...
nb: Lagrede statuser…

en: Status Selector
nb: Tilstandsvelger

en: The following error has occurred loading %s: %s
nb: Følgende feil har oppstått ved lasting av %s: %s

en: Failed to load image
nb: Klarte ikke å laste inn bilde

en: Cannot send folder %s.
nb: Kan ikke sende mappe %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
nb: %s kan ikke overføre en mappe. Du må sende filene i den hver for seg.

en: You have dragged an image
nb: Du har dratt et bilde

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
nb: Du kan sende dette bildet som filoverføring, sett det inn i denne meldingen eller bruk det som kontaktikon for denne brukeren.

en: Set as buddy icon
nb: Sett som kontaktikon

en: Send image file
nb: Send bildefil

en: Insert in message
nb: Sett inn i melding

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
nb: Vil du sette dette som kontaktikon for denne brukeren?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
nb: Du kan sende dette bildet som filoverføring, sett det inn i denne bekjeden eller bruk det som kontaktikon for denne brukeren.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
nb: Du kan sette inn dette bildet i denne meldingen eller bruke det som kontaktikon for denne brukeren

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
nb: Klarte ikke å sende oppstarteren

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
nb: Du dro en skrivebordsoppstarter. Sannsynligvis ville du sende det som starteren peker til og ikke selve starteren.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
nb: <b>Fil:</b> %s
    <b>Filstørrelse:</b> %s
    <b>Billedstørrelse:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
nb: Kontaktikon

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
nb: Filen '%s' er for stor for %s.  Prøv med et mindre bilde.

en: Icon Error
nb: Ikonfeil

en: Could not set icon
nb: Klarte ikke å sette ikon

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Copy Link Location
nb: _Kopier lenkemål

en: _Copy Email Address
nb: _Kopier e-postadresse

en: _Open File
nb: _Åpne fil

en: Open _Containing Directory
nb: Åpne _inneholdende katalog

en: Save File
nb: Lagre fil

en: _Play Sound
nb: _Spill av en lyd

en: _Save File
nb: _Lagre fil

en: Do you really want to clear?
nb: Er du sikker på at du vil tømme?

en: Select color
nb: Velg farge

en: Close _tabs
nb: Lukk _faner

en: _Get Info
nb: _Hent informasjon

en: _Invite
nb: _Inviter

en: _Modify...
nb: _Endre…

en: _Add...
nb: _Legg til…

en: _Open Mail
nb: _Åpne e-post

en: _Edit
nb: _Rediger

en: Pidgin Tooltip
nb: Verktøystips for Pidgin

en: Pidgin smileys
nb: Pidgin-smilefjes

en: none
nb: ingen

en: Selecting this disables graphical emoticons.
nb: Å velge dette skrur av grafiske animasjonsikoner.

en: Small
nb: Liten

en: Smaller versions of the default smileys
nb: Mindre versjoner av egendefinerte smilefjes

en: Response Probability:
nb: Svaret gikk tapt:

en: Statistics Configuration
nb: Statistikkinnstillinger

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
nb: Maksimal svartidsavgrensning:

en: minutes
nb: minutter

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
nb: Maksimal sist-sett differanse:

note: threshold spinner
en: Threshold:
nb: Terskel:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
nb: Forutsigelse av kontakttilgjengelighet

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
nb: Tillegg for forutsigelse av kontakttilgjengelighet.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
nb: Vis statistikk om dine kontakters tilgjengelighet

en: Buddy is idle
nb: Kontakt er inaktiv

en: Buddy is away
nb: Kontakt fraværende

en: Buddy is "extended" away
nb: Kontakt i "varig" fravær

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
nb: Kontakt er mobil

en: Buddy is offline
nb: Kontakt er avlogget

en: Point values to use when...
nb: Verdier for bruk når…

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
nb: Kontakten med den <i>høyeste vektingen</i> er kontakten som vil ha prioritet i kontaktflaten.

en: Use last buddy when scores are equal
nb: Bruk den siste kontakten når vektingen er lik

en: Point values to use for account...
nb: Vekting av konto…

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
nb: Kontaktprioritet

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
nb: Lar deg kontrollere verdiene for de ulike tilstandene kontakter kan være i.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
nb: Lar deg endre vektingen for inaktiv/fraværende/avlogget for kontakter i kontaktprioritetsutregninger.

en: Conversation Colors
nb: Samtalefarger

en: Customize colors in the conversation window
nb: Tilpass farger i samtalevinduet

en: Error Messages
nb: Feilmeldinger

en: Highlighted Messages
nb: Fremhevede meldinger

en: System Messages
nb: Systemmeldinger

en: Sent Messages
nb: Sendte meldinger

en: Received Messages
nb: Mottatte meldinger

en: Select Color for %s
nb: Velg farge for %s

en: General
nb: Generelt

en: Ignore incoming format
nb: Ign_orer innkommende format

en: Apply in Chats
nb: Legg til i samtaler

en: Apply in IMs
nb: Legg til i lynmeldinger

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
nb: Tjenernavnforespørsel

en: Enter an XMPP Server
nb: Skriv inn en XMPP-tjener

en: Select an XMPP server to query
nb: Velg en XMPP-tjener å spørre

en: Find Services
nb: Finn tjenester

en: Add to Buddy List
nb: Legg til i kontaktliste

en: Gateway
nb: Portner

en: Directory
nb: Katalog

en: PubSub Collection
nb: PubSub-samling

en: PubSub Leaf
nb: PubSub-løv

en: Other
nb: Andre

en: 
    <b>Description:</b>
nb: 
    <b>Beskrivelse:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
nb: Tjenesteoppdagelse

en: _Browse
nb: _Bla gjennom

en: Server does not exist
nb: Tjeneren finnes ikke

en: Server does not support service discovery
nb: Tjeneren støtter ikke tjenesteoppdagelse

en: XMPP Service Discovery
nb: XMPP-tjenesteoppdaging

en: Allows browsing and registering services.
nb: Tillat søking i -, og registrering av, -tjenester.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
nb: Dette tillegget er kjekt å ha for registrering med gamle transporter eller andre XMPP-tjenester.

en: By conversation count
nb: Etter samtaleantall

en: Conversation Placement
nb: Samtaleplassering

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
nb: NB: Preferansene for "Nye samtaler" må være satt til "Etter samtaleantall".

en: Number of conversations per window
nb: Antall samtaler per vindu

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
nb: Skilte lynmeldings- og samtale -vinduer når programmet plasserer etter nummer

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
nb: Flere plasseringsmuligheter for samtaler.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
nb: Begrens det maksimale antallet samtaler per vindu, og eventuelt skill lynmeldinger fra samtalerom

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
nb: Innstillinger for musbevegelser

en: Middle mouse button
nb: Midterste musknapp

en: Right mouse button
nb: Høyre musknapp

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
nb: Visuell tilbakemelding når du gjør musbevegelser

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
nb: Musbevegelser

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
nb: Lar deg bruke musbevegelser

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
nb: Gir støtte til musebevegelser i samtalevinduer. Dra midtknappen på musa for å utføre enkelte handlinger:
     • dra ned og til høyre: lar deg lukke en samtale.
     • dra opp og til venstre: bytter til forrige samtale.
     • dra opp og til høyre: bytter til neste samtale.

en: Instant Messaging
nb: Lynmeldinger

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
nb: Velg en person fra adresseboka som er vist nedenfor, eller legg til en ny person.

en: Group:
nb: Gruppe:

note: "New Person" button
en: New Person
nb: Ny person

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
nb: Velg kontakt

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
nb: Velg en person fra adresseboka for å legge til denne kontakten, eller lag en ny kontakt.

note: Add the expander
en: User _details
nb: _Brukerdetaljer

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
nb: _Tilknytt kontakt

en: Unable to send email
nb: Klarte ikke å sende e-post

en: The evolution executable was not found in the PATH.
nb: Den kjørbare filen til Evolution ble ikke funnet i banen PATH.

en: An email address was not found for this buddy.
nb: Det ble ikke funnet noen e-postadresse for denne kontakten.

en: Add to Address Book
nb: Legg til i adresseboka

en: Send Email
nb: Send e-post

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
nb: Innstillinger for Evolution-integrasjon

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
nb: Velg alle kontoene du vil at kontaktene automatisk skal legges til på.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
nb: Evolution-integrasjon

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
nb: Tilbyr integrasjon med Evolution.

en: Please enter the person's information below.
nb: Tast inn personens informasjon nedenfor.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
nb: Skriv inn kontaktens brukernavn og kontotype nedenfor.

en: Account type:
nb: Kontotype:

note: Optional Information section
en: Optional information:
nb: Tilleggsinformasjon:

en: First name:
nb: Fornavn:

en: Last name:
nb: Etternavn:

en: Email:
nb: E-post:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
nb: GTK-signaltest

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
nb: Test for å se om alle brukergrensesnittssignaler fungerer korrekt.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
nb: 
    <b>Kontaktmerknad</b>: %s

en: History
nb: Historikk

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
nb: Minimer til ikon når fraværende

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
nb: Minimer kontaktlisten og samtalene når du er markert som fraværende.

en: Mail Checker
nb: Sjekker e-post

en: Checks for new local mail.
nb: Ser etter ny lokal e-post.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
nb: Legger til en liten boks i kontaktlista som viser om du har fått e-post.

en: Markerline
nb: Markeringslinje

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
nb: Tegn en linje for å indikere nye meldinger i en samtale.

en: Jump to markerline
nb: Gå til markeringslinja

en: Draw Markerline in
nb: Tegn understrek i

en: _IM windows
nb: Vinduer for lynmeldinger

en: C_hat windows
nb: _Samtalevinduer

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
nb: En musikksamtaleøkt har blitt forespurt. Klikk på MM-ikonet for å godta.

en: Music messaging session confirmed.
nb: Musikksamtaleøkt bekreftet.

en: Music Messaging
nb: Musikkmeldinger

en: There was a conflict in running the command:
nb: Konflikt ved kjøring av kommando:

en: Error Running Editor
nb: Klarte ikke å starte tekstbehandler

en: The following error has occurred:
nb: Følgende feil har oppstått:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
nb: Musikkmeldingsinnstillinger

en: Score Editor Path
nb: Partituredigeringsbane

en: _Apply
nb: _Bruk

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
nb: Musikksamtale-tillegg for komposisjonssamarbeid.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
nb: Tillegget for musikksamtale tillater flere brukere å arbeide på et stykke musikk samtidig ved å redigere et felles partitur i samtid.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
nb: Bruk varsling for

en: 	S_ystem messages
nb: 	S_ystemmeldinger

en: 	_Only when someone says your username
nb: 	_Kun når noen sier brukernavnet ditt

en: _Focused windows
nb: Vinduer som har _fokus

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
nb: Varslingsmetoder

en: Prepend _string into window title:
nb: Tilføy tekst i vindustittelen:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
nb: Sett inn antall nye meldinger i vindustittelen

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
nb: Legg til tallet på nye meldinger i _X-feltet

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
nb: Sett "URGENT"-hintet for vindusbehandleren

en: _Flash window
nb: _Glimt vindu

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
nb: _Løft samtalevindu

note: Present conversation method button Translators: "Present" as used here is a verb. The plugin presents * the window to the user.
en: _Present conversation window
nb: _Presenter samtalevindu

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
nb: Fjern varsling

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
nb: Fjern når samtalevinduet får fokus

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
nb: Fjern når du _klikker i samtalevinduet

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
nb: Fjern når du _skriver i samtalevinduet

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
nb: Fjern når en _melding sendes

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
nb: Fjern når du bytter til samtalefan_e

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
nb: Meldingsvarsling

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
nb: Lar deg bli varslet om uleste meldinger på flere vis.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
nb: Demonstrasjons-tillegg for Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
nb: Et eksempeltillegg som gjør noe - se beskrivelsen.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
nb: Dette er et fabelaktig tillegg som gjør masse forskjellig:
    - Det forteller deg hvem som lagde programmet når du logger inn
    - Det reverserer all tekst du mottar
    - Det sender en melding til kontaktene i kontaktlisten straks de logger på

en: Hyperlink Color
nb: Farge på lenker

en: Visited Hyperlink Color
nb: Farge på besøkte lenker

en: Highlighted Message Name Color
nb: Farge for fremhevede meldingsnavn

en: Typing Notification Color
nb: Skrivevarslingsfarge

en: GtkTreeView Horizontal Separation
nb: Horisontal deling av GtkTreeView

en: Conversation Entry
nb: Samtale

en: Conversation History
nb: Samtalehistorikk

en: Request Dialog
nb: Forespørselsdialog

en: Notify Dialog
nb: Varslingsdialog

en: Select Color
nb: Velg farge

en: Select Interface Font
nb: Velg skrift for grensesnitt

en: Select Font for %s
nb: Velg srkift for %s

en: GTK+ Interface Font
nb: GTK+skrift for grensesnitt

en: GTK+ Text Shortcut Theme
nb: GTK+snarveisoppsett for tekst

en: Disable Typing Notification Text
nb: Tekst for deaktivering av skrivevarsling

en: GTK+ Theme Control Settings
nb: Innstillinger for GTK+draktsøm

en: Colors
nb: Farger

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Gtkrc File Tools
nb: Gtkrc-filverktøy

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
nb: Skriv innstillinger til %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
nb: Les gtkrc-filer på nytt

en: Pidgin GTK+ Theme Control
nb: Pidgin GTK+draktsøm

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
nb: Gir tilgang til ofte brukte gtkrc-innstillinger.

en: Raw
nb: Rå

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
nb: Lar deg sende direktekommandoer til tekstbaserte protokoller.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
nb: Lar deg sende direktekommandoer til tekstbaserte protokoller (XMPP, IRC, TOC). Trykk «Enter» for å sende og sjekk feilsøkingsvinduet.

en: You can upgrade to %s %s today.
nb: Du kan oppgradere til %s %s i dag.

en: New Version Available
nb: Ny versjon tilgjengelig

en: Later
nb: Senere

en: Download Now
nb: Last ned nå

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
nb: Melding ved ny utgivelse

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
nb: Sjekker periodisk etter nye utgaver.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
nb: Sjekker periodisk etter nye versjoner, sender så merknad og medfølgende endringsliste til brukeren.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
nb: Send-knapp

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
nb: Forsendelsesknapp i samtalevindu

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
nb: Legg til en forsendelsesknapp i skriveområdet av samtalevinduet. Tenkt brukt når inget fysisk tastatur er tilgjengelig.

en: Duplicate Correction
nb: Dupliseringskorrigering

en: The specified word already exists in the correction list.
nb: Ordet finnes allerede i korrigeringslisten.

en: Text Replacements
nb: Teksterstatninger

en: You type
nb: Du skriver

en: You send
nb: Du sender

en: Whole words only
nb: Kun hele ord

en: Case sensitive
nb: Versalsensitivt

en: Add a new text replacement
nb: Legg til teksterstatning

en: You _type:
nb: Du _skriver:

en: You _send:
nb: Du _sender:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
nb: _Eksakt samsvaring av stor/liten -bokstav (huk av for automatisk behandling av stor/liten -bokstav)

en: Only replace _whole words
nb: Erstatt kun _hele ord

en: General Text Replacement Options
nb: Generelle innstillinger for teksterstatning

en: Enable replacement of last word on send
nb: Slå på utskiftning av siste ord ved forsendelse

en: Text replacement
nb: Teksterstatter

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
nb: Erstatter tekst i utgående meldinger etter regler som du bestemmer.

en: Just logged in
nb: Akkurat logget på

en: Just logged out
nb: Akkurat logget av

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
nb: Ikon for kontact/
    Ikon for ukjent person

en: Icon for Chat
nb: Ikon for samtale

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Founder
nb: Grunnlegger

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
nb: Operatør

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
nb: Halvoperatør

en: Voice
nb: Røst

en: Authorization dialog
nb: Godkjennelsesdialog

en: Error dialog
nb: Feildialog

en: Information dialog
nb: Informasjonsdialog

en: Mail dialog
nb: E-postdialog

en: Question dialog
nb: Spørsmålsdialog

en: Warning dialog
nb: Advarselsdialog

en: What kind of dialog is this?
nb: Hvilken type dialog er dette?

en: Status Icons
nb: Statusikon

en: Chatroom Emblems
nb: Samtaleromssymbol

en: Dialog Icons
nb: Dialogikoner

en: Pidgin Icon Theme Editor
nb: Behandling av ikonutvalg i Pidgin

en: Contact
nb: Kontakt

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
nb: Behandling av draktutvalg for kontaktliste i Pidgin

en: Edit Buddylist Theme
nb: Skreddersy kontaktlistedrakt

en: Edit Icon Theme
nb: Tilpass ikonutvalg

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
nb: Oppsett av drakt for Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
nb: Oppsett av drakt for Pidgin.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
nb: Rullende kontaktliste

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
nb: En horisontalt rullende versjon av kontaktlisten.

en: Display Timestamps Every
nb: Vis tidsstempel hvert

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
nb: Tidsstempel

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
nb: Vis tidsstempel i iChat-stil

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
nb: Vis tidsstempel i iChat-stil hvert Nte minutt.

en: Timestamp Format Options
nb: Innstillinger for tidsstempelformat

en: _Force timestamp format:
nb: _Påtving tidsstempel-format:

en: Use system default
nb: Bruk systemets forvalg

en: 12 hour time format
nb: 12-timersformat

en: 24 hour time format
nb: 24-timers format

en: Show dates in...
nb: Vis datoer i…

en: Co_nversations:
nb: Sa_mtaler:

en: For delayed messages
nb: For forsinkede meldinger

en: For delayed messages and in chats
nb: For forsinkede meldinger og i samtaler

en: _Message Logs:
nb: _Meldingslogg:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
nb: Tidsstempelformat for meldinger

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
nb: Lager egne tidsstempelformater for meldinger.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
nb: Dette tillegget lar brukeren lage egne samtale- og loggførings -tidsstempler.

en: Opacity:
nb: Ugjennomsiktighet:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
nb: Samtalevinduer for lynmeldinger

en: _IM window transparency
nb: Gjennomsiktige vinduer for lynmeldinger

en: _Show slider bar in IM window
nb: Vis _glideknapp i lynmeldingsvindu

en: Remove IM window transparency on focus
nb: Fjern gjennomsektighet fra lynmeldingsvindu ved fokus

en: Always on top
nb: Alltid øverst

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
nb: Kontaktlistevindu

en: _Buddy List window transparency
nb: Gjennomsiktighet for kontaktlistevindu

en: Remove Buddy List window transparency on focus
nb: Fjern gjennomsiktighet fra kontaktlistevindu ved fokus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
nb: Gjennomsiktighet

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
nb: Variabel gjennomsiktighet for kontaktlisten og samtaler.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
nb: Dette programtillegget gir variabel alfa-transparens i samtalevindu og kontaktlisten.

note: Alerts
en: Chatroom alerts
nb: Samtalevarsler

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
nb: Samtalevarsler _bare når noen sier brukernavnet ditt

note: Launcher integration
en: Launcher Icon
nb: Oppstarts-ikon

en: _Disable launcher integration
nb: _Skru av integrering med oppstarter

en: Show number of unread _messages on launcher icon
nb: Vis antall uleste _meldinger ved oppstartsikonet

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
nb: Vis antall uleste sam_taler ved oppstartsikonet

note: Messaging menu integration
en: Messaging Menu
nb: Meldingsmeny

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
nb: Vis antall _uleste meldinger i samtaler i meldingsmenyen

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
nb: Vis _tidsforløp for uleste meldinger i meldingsmenyen

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Unity Integration
nb: Unity-integrasjon

note: *< name *< version *  summary
en: Provides integration with Unity.
nb: Besørger integrasjon med Unity.

note: *  description
en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
nb: Integrasjon med Unity sin meldingsmeny og oppstarter.

en: _Plugin
nb: _Tillegg

en: P_lugin
nb: _Tillegg

en: D_evice
nb: _Enhet

en: Silence threshold:
nb: Stillhetsavbrudds-terskel:

en: Input and Output Settings
nb: Innstillinger for inndata og utdata

en: Microphone Test
nb: Mikrofontest

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
nb: Lyd/videoinnstillinger

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
nb: Sett opp mikrofonen din og nettkameraet ditt.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
nb: Sett opp mikrofonen din og nettkamera-innstillinger for stemme/videosamtaler.

note: Autostart
en: Startup
nb: Oppstart

en: _Start %s on Windows startup
nb: _Start %s når Windows starter

en: Allow multiple instances
nb: Tillat flere samtidige innlogginger

en: _Dockable Buddy List
nb: _Skjuling av kontaktliste i systemstatusfeltet

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
nb: _Behold kontaktlistevinduet øverst:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
nb: Kun når skjult i systemstatusfeltet

en: Windows Pidgin Options
nb: Valg for Windows Pidgin

en: Options specific to Pidgin for Windows.
nb: Innstillinger som er spesifikke for Pidgin på Windows.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
nb: Gir spesifikke innstillinger for Pidgin på Windows, slik som skjuling av kontaktliste i systemstatusfeltet.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
nb: <font color='#777777'>Logget ut.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
nb: XMPP-konsoll

en: Account:
nb: Konto:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
nb: <font color='#777777'>Ikke koblet til XMPP</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
nb: Send og motta råe XMPP-stanzaer

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
nb: Dette programtillegget er nyttig for feilretting av XMPP-tjenere eller klienter.

en: The installer is already running.
nb: Installasjonskandidaten kjører allerede.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
nb: En instans av Pidgin kjører fra før. Avslutt Pidgin og prøv igjen.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
nb: Neste >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
nb: $(^Name) er utgitt under GPL (GNU General Public License). Lisensen er oppgitt her kun med henblikk til informasjonsøyemed. $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
nb: Pidgin lynmeldingsklient (påkrevd)

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
nb: GTK+kjøreomgivelse (påkrevd hvis ikke tilgjengelig)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
nb: Snarveier

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
nb: Skrivebord

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
nb: Startmeny

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
nb: Steder

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
nb: Pidgins kjernefiler og DLL-er

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
nb: Snarveier for å starte Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
nb: Lag en snarvei til Pidgin på skrivebordet

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
nb: Legg til Pidgin i startmenyen

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
nb: Et GUI-verktøy for flere ulike plattformer, brukes av Pidgin.

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
nb: Feilsøkingssymboler (for innrapportering av kræsj)

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
nb: Besøk Pidgin for Windows-nettsiden

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
nb: Kunne ikke avinstallere gjeldende versjon av Pidgin. Den nye versjonen vil bli installert uten å fjerne den gamle.

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which does not appear to be installed).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
nb: Pidgin krever en kompatibel GTK+kjøreomgivelse (som ikke ser ut til å være installert).$\rEr du sikker på at du vil hoppe over installasjon av GTK+ kjøreomgivelse?

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
nb: URI-behandlere

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
nb: Støtte for stavekontroll

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
nb: Feil ved installasjon av stavekontroll ($R3).$\r hvis nye forsøk feiler, er manuell installasjon et alternativ på: https://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
nb: Støtte for stavekontroll. (Internettoppkobling påkrevd for installasjon)

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nb: Feil ved installasjon av feilsøkingssymboler ($R2).$\rHvis nye forsøk feiler kan det hende du må bruke 'Frakoblet installasjonskandidatat' fra https://pidgin.im/download/windows/ .

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nb: Feil ved nedlasting av GTK+ kjøreomgivelse($R2).$\rDette er påkrevd for at Pidgin skal fungere; hvis nye forsøk feiler, kan du bruke 'Frakoblet installasjonskandidat' fra https://pidgin.im/download/windows/ .

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
nb: Avinstalleringsprogrammet kunne ikke finne noen registeroppføring for Pidgin.$\rTrolig har en annen bruker installert denne applikasjonen.

en: You do not have permission to uninstall this application.
nb: Du har ikke rettigheter til å avinstallere dette programmet.
