Pidgin - en to tt translation catalogue (54 entries)

en: Error
tt: Хата

en: New Account
tt: Яңа аккаунт

en: Protocol:
tt: Протокол:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
tt: Баш тарту

note: Save button Save
en: Save
tt: Саклау

en: Delete Account
tt: Аккаунтны бетерү

note: Delete button
en: Delete
tt: Бетерү

note: Add button
en: Add
tt: Өстәү

en: Account
tt: Аккаунт

en: Chats
tt: Чатлар

en: Name
tt: Исем

en: Group
tt: Группа

en: Add Chat
tt: Чат өстәү

en: Add Group
tt: Группа өстәү

en: Remove
tt: Бетерү

en: New...
tt: Яңа...

en: Saved...
tt: Сакланган...

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
tt: Ок

note: Close button
en: Close
tt: Чыгу

en: Filename
tt: Файл исеме

en: Size
tt: Зурлык

en: Speed
tt: Тизлек

en: Sent
tt: Җибәрелгән

en: Sending
tt: Җибәрелә

en: Continue
tt: Дәвам итү

en: (none)
tt: (һичбер)

en: ERROR
tt: ХАТА

note: Account:
en: Account:
tt: Аккаунт:

en: Save File...
tt: Файл сайлау...

en: Open File...
tt: Файл ачу...

en: Automatic
tt: Автоматик

en: Method:
tt: Метод

en: Saved Statuses
tt: Сакланган статуслар

en: Message
tt: Хат

en: Message:
tt: Хат:

en: _Save
tt: _Саклау

en: _Cancel
tt: _Баш тарту

en: Address
tt: Адрес

en: Error
tt: Хата

en: Kazakh
tt: Казах

en: Latvian
tt: Латвия

en: Tatar
tt: Татар

en: Save Image
tt: Рәсемне саклау

en: _Save Image...
tt: _Рәсемне саклау...

en: IP Address
tt: IP адрес

en: Audio
tt: Аудио

en: Video
tt: Видео

en: Saved statuses...
tt: Сакланган статуслар

en: Save File
tt: Файлны саклау

en: _Save File
tt: _Файлны саклау

en: Select color
tt: Төсне сайлау

en: Colors
tt: Төсләр

en: Fonts
tt: Шрафтлар

en: Opacity:
tt: Үтә күренмә:
