Pidgin - en to uz translation catalogue (384 entries)

note: Translators may want to transliterate the name. It is not to be translated.
en: Finch
uz: Sayroqi qush

en: %s. Try `%s -h' for more information.
uz: %s. Ko‘proq ma’lumot olish uchun `%s -h' buyrug‘ini terminalda bajaring.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
uz: %s
    Foydalanish: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    config fayllar uchun DIR’dan foydalaning
      -d, --debug         stderr’ga tuzatish xabarlarini chop qilish
      -h, --help          ushbu yordam uchun yordam ko‘rsatish va chiqish
      -n, --nologin       avtomatik kirmaslik
      -v, --version       joriy versiyasini ko‘rsatish va chiqish

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
uz: %s sozlamalarni %sdan %sga ko‘chirishda xatoliklar hosil bo‘ldi. Tekshirib chiqing va qo‘lbola ko‘chiriring. Ushbu xato haqida http://developer.pidgin.im saytida xabar bering.

en: Error
uz: Xatolik

en: Account was not modified
uz: Hisob o‘zgartirilmagan

en: Account was not added
uz: Hisob qo‘shilmagan

en: Username of an account must be non-empty.
uz: Hisobdagi foydalanuvchi nomi bo‘sh qoldirilmasligi kerak.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
uz: Serverga ulangan vaqtda hisob protokolini o‘zgartirib bo‘lmaydi.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
uz: Serverga ulangan vaqtda hisob foydalanuvchi nomini o‘zgartirib bo‘lmaydi.

en: New mail notifications
uz: Yangi e-pochta ogohlantirishlari

en: Remember password
uz: Parolni saqlab qolish

en: There are no protocol plugins installed.
uz: Birorta ham protokol plaginlari o‘rnatilmagan.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
uz: (Balkim, siz 'make install' buyrug‘ini unutgandirsiz?)

en: Modify Account
uz: Hisobni o‘zgartirish

en: New Account
uz: Yangi hisob

en: Protocol:
uz: Protokol:

en: Username:
uz: Foydalanuvchi:

en: Password:
uz: Parol:

en: Alias:
uz: Taxallusi:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
uz: Serverda ushbu hisobni yaratish

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
uz: Bekor qilish

note: Save button Save
en: Save
uz: Saqlash

en: Are you sure you want to delete %s?
uz: %sni o‘chirmoqchi ekanligingizga ishonchingiz komilmi?

en: Delete Account
uz: Hisobni o‘chirish

note: Delete button
en: Delete
uz: O‘chirish

en: Accounts
uz: Hisoblar

en: You can enable/disable accounts from the following list.
uz: Quyidagi ro‘yxatdan hisoblaringizni yoqib/o‘chirib qo‘yishingiz mumkin

note: Add button
en: Add
uz: Qo‘shish

note: Modify button
en: Modify
uz: O‘zgartirish

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
uz: %s%s%s%s  %sni o‘zining do‘stiga %s%s aylantirdi

en: Add buddy to your list?
uz: Do‘stni ro‘yxatga qo‘shasizmi?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
uz: %s%s%s%s %sni o‘zining do‘stlar ro‘yxatiga %s%s qo‘shmoqchi

en: Authorize buddy?
uz: Do‘st tasdiqdan o‘tsinmi?

en: Authorize
uz: Tasdiqdan o‘tish

en: Deny
uz: Rad qilish

en: Online: %d
    Total: %d
uz: Onlayn: %d
    Jami: %d

en: Account: %s (%s)
uz: Hisob: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
uz: 
    So‘nggi ko‘rilgan: %s oldin

en: Default
uz: Standart

en: You must provide a username for the buddy.
uz: Do‘st uchun foydalanuvchi nomini kiritishingiz kerak.

en: You must provide a group.
uz: Guruhni kiritishingiz kerak.

en: You must select an account.
uz: Hisobni tanlashingiz kerak.

en: The selected account is not online.
uz: Onlayn bo‘lmagan hisobni tanladingiz.

en: Error adding buddy
uz: Do‘stni qo‘shib bo‘lmadi

en: Username
uz: Foydalanuvchi

en: Alias (optional)
uz: Taxallus (majburiy emas)

en: Invite message (optional)
uz: Xabar taklif qilish (majburiy emas)

en: Add in group
uz: Guruhga qo‘shish

en: Account
uz: Hisob

en: Add Buddy
uz: Do‘st qo‘shish

en: Please enter buddy information.
uz: Do‘st ma’lumotlarini kiriting.

en: Chats
uz: Suhbatlar

en: Name
uz: Nomi

en: Alias
uz: Taxalluslar

en: Group
uz: Guruh

en: Auto-join
uz: Avto-qo‘shilish

en: Add Chat
uz: Suhbat qo‘shish

en: You can edit more information from the context menu later.
uz: Keyinroq matn menyusidan ko‘proq ma’lumotlarni tahrirlashingiz mumkin.

en: Error adding group
uz: Guruhga qo‘shishda xatolik yuz berdi.

en: You must give a name for the group to add.
uz: Qo‘shish uchun avval guruhni nomlashingiz kerak.

en: Add Group
uz: Guruhga qo‘shish

en: Enter the name of the group
uz: Guruh nomini kiriting

en: Edit Chat
uz: Suhbatni tahrirlash

en: Please Update the necessary fields.
uz: Kerakli maydonchalarni yangilang.

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Edit Settings
uz: Sozlamalarni tahrirlash

en: Information
uz: Ma’lumot

en: Retrieving...
uz: Olinmoqda…

en: Get Info
uz: Ma’lumot olish

en: Send File
uz: Fayl jo‘natish

en: Blocked
uz: Bloklandi

en: Show when offline
uz: Oflayn bo‘lganda ko‘rsatish

en: Please enter the new name for %s
uz: %s uchu nom kiriting

en: Rename
uz: Nomini o‘zgartirish

en: Set Alias
uz: Taxallus o‘rnatish

en: Enter empty string to reset the name.
uz: Nomni tiklash uchun bo‘sh qatorni kiriting.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
uz: Ushbu kontaktni o‘chirish kontaktingizdagi barcha do‘stlarni o‘chirilishiga sabab bo‘ladi

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
uz: Ushbu guruhni o‘chirish guruhdagi barcha do‘stlarning o‘chirilishiga sabab bo‘ladi

en: Are you sure you want to remove %s?
uz: %sni o‘chirmoqchi ekanligingizga ishonchingiz komilmi?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
uz: O‘chirishni tasdiqlash

en: Remove
uz: O‘chirish

note: Buddy List
en: Buddy List
uz: Do‘stlar ro‘yxati

en: Place tagged
uz: Joy belgilandi

en: Toggle Tag
uz: Belgilashni o‘chirish/yoqish

en: View Log
uz: Jurnalni ko‘rish

en: Nickname
uz: Nom

note: Idle stuff
en: Idle
uz: Kompyuterdan uzoqda

en: On Mobile
uz: Mobil telefonda

en: New...
uz: Yangi…

en: Saved...
uz: Saqlandi…

en: Plugins
uz: Plaginlar…

en: Block/Unblock
uz: Bloklash/blokdan chiqarish

en: Block
uz: Bloklash

en: Unblock
uz: Blokdan chiqarish

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
uz: Bloklamoqchi/blokdan chiqarmoqchi bo‘lgan shaxsning nomi yoki taxallusini kiriting.

en: New Instant Message
uz: Yangi xabar

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
uz: Xabarlashish uchun foydalanuvchi nomi yoki taxallusini kiriting.

en: Channel
uz: Kanal

en: Join a Chat
uz: Suhbatga qo‘shilish

en: Please enter the name of the chat you want to join.
uz: Qo‘shilmoqchi bo‘lgan suhbatingiz nomini kiriting

en: Join
uz: Qo‘shilish

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
uz: Jurnalini ko‘rmoqchi bo‘lgan shaxsning ismi yoki taxallusini kiriting.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
uz: Moslamalar

en: Send IM...
uz: Xabar jo‘natish…

en: Block/Unblock...
uz: Bloklash/blokdan chiqarish

en: Join Chat...
uz: Suhbatga qo‘shilish…

en: View Log...
uz: Jurnalni ko‘rish…

en: View All Logs
uz: Barcha jurnallarni ko‘rish

en: Show
uz: Ko‘rsatish

en: Empty groups
uz: Bo‘sh guruhlar

en: Offline buddies
uz: Oflayn do‘stlar

en: Sort
uz: Saralash

en: By Status
uz: Holati bo‘yicha

en: Alphabetically
uz: Alifbo tartibida

en: By Log Size
uz: Jurnal hajmi bo‘yicha

en: Buddy
uz: Do‘st

en: Chat
uz: Suhbat

en: Grouping
uz: Guruhlash

en: Certificate Import
uz: Sertifikatni import qilish

en: Specify a hostname
uz: Hostnomini kiriting

en: Type the host name this certificate is for.
uz: Ushbu sertifikat uchun host nomini kiriting.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
uz: %s faylini import qilib bo‘lmadi.
    Ushbu faylni tayyor va PEM formatda ekanligiga ishonch hosil qiling.

en: Certificate Import Error
uz: Sertifikatni import qilishda xatolik yuz berdi

en: X.509 certificate import failed
uz: X.509 sertifikatni import qilib bo‘lmadi

en: Select a PEM certificate
uz: PEM sertifikatni tanlash

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
uz: %s fayliga eksport qilish amalga oshmadi.
    Mo‘ljaldagi yo‘lga yozishga huquqingiz borligini tekshirib ko‘ring

en: Certificate Export Error
uz: Sertifikatni eksport qilishda xatolik yuz berdi

en: X.509 certificate export failed
uz: X.509 sertifikatni eksport qilishda xatolik yuz berdi

en: PEM X.509 Certificate Export
uz: PEM X.509 sertifikatni eksport qilish

en: Certificate for %s
uz: %s uchun sertifikat

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
uz: Umumiy nom: %s
    
    SHA1 barmoq izlari:
    %s

en: SSL Host Certificate
uz: SSL host sertifikati

en: Really delete certificate for %s?
uz: %s uchun sertifikatni rostdan o‘chirishni xohlaysizmi?

en: Confirm certificate delete
uz: Sertifikatni o‘chirishni tasdiqlash

en: Certificate Manager
uz: Sertifikat menejeri

en: Hostname
uz: Hostnomi

en: Info
uz: Ma’lumot

note: Close button
en: Close
uz: Yopish

en: %s disconnected.
uz: %s uzildi.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
uz: %s
    
    Sayroqi qush xatoni to‘g‘rilamaguningizcha  va hisobingizni qayta yoqmaguningizcha, hisobga qayta ulanishga urinmaydi.

en: Re-enable Account
uz: Hisobni o‘chirib-yoqish

en: No such command.
uz: Bunaqa buyruq yo‘q.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
uz: Sintaktik xatolik:  Ushbu buyruq uchun argumentlar raqamini noto‘g‘ri yozdingiz.

en: Your command failed for an unknown reason.
uz: Buyrug‘ingiz noma’lum sababga ko‘ra bajarilmadi.

en: That command only works in chats, not IMs.
uz: Ushbu buyruq faqat suhbatlarda ishlaydi, qisqa xabarlarda emas.

en: That command only works in IMs, not chats.
uz: Ushbu buyruq faqat qisqa xabarlarda ishlaydi, suhbatlarda emas.

en: That command doesn't work on this protocol.
uz: Ushbu buyruq bu protokolda ishlamaydi.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
uz: Xabar jo‘natilmadi, chunki siz ilovaga tasdiqdan o‘tib kirmagansiz.

en: 
    %s is typing...
uz: 
    %s yozmoqda…

en: You have left this chat.
uz: Siz suhbatdan chiqdingiz.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
uz: Hisob internetdan uzildi va endi siz suhbatda emassiz. Hisob ulanganda siz avtomatik tarzda suhbatga qo‘shilasiz.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
uz: Jurnalga yozish boshlandi. Suhbatlardagi kelajakdagi xabarlar jurnalga yozib boriladi.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
uz: Jurnalga yozish to‘xtadi. Suhbatlardagi kelajakdagi xabarlar jurnalga yozib borilmaydi.

en: Send To
uz: Jo‘natish

en: Conversation
uz: Suhbat

en: Clear Scrollback
uz: Siljitishni tozalash

en: Show Timestamps
uz: Vaqt formatini ko‘rsatish

en: Invite...
uz: Taklif qilish…

en: Enable Logging
uz: Jurnalga yozishni yoqish

en: Enable Sounds
uz: Ovozlarni yoqish

en: You are not connected.
uz: Siz ulanmgansiz.

en: List of %d user:
     | List of %d users:
uz[0]: %d foydalanuvchilar ro‘yxati:

en: Supported debug options are: plugins version
uz: Qo‘llab-quvvatlanadigan tuzatish moslamalari: plaginlar versiyasi

en: No such command (in this context).
uz: Bunaqa buyruq yo‘q (ushbu matnda).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
uz: Ko‘rsatilgan buyruq bo‘yicha yordam kerak bo‘lsa, "/help &lt;buyruq&gt;" shaklida tering.
    Matnda quyidagi buyruqlar mavjud:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
uz: %s to‘g‘ri xabar sinfi emas. To‘g‘ri xabar sinflarini ko‘rish uchun '/help msgcolor' buyrug‘idan foydalaning.

en: accounts: Show the accounts window.
uz: hisoblar: hisoblar oynasini ko‘rsatish.

en: Unable to open file.
uz: Faylni ochib bo'lmadi.

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
uz: Tozala

en: Filter:
uz: Filtr:

en: Pause
uz: To'xtalish

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
uz[0]: Fayl o‘tkazmalari - %d%% / %d ta fayldan

note: Create the window.
en: File Transfers
uz: Fayl o‘tkazmalari

en: Progress
uz: Jarayon

en: Filename
uz: Fayl nomi

en: Size
uz: O'lcham

en: Speed
uz: Tezlik

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
uz: Xolat

en: Cancelled
uz: Bekor qilingan

en: Failed
uz: Muvaffaqiyatsiz

en: Sent
uz: Yuborilgan

en: Received
uz: Qabul qilingan

en: Finished
uz: Tugatilgan

en: Sending
uz: Yuborilmoqda

en: Receiving
uz: Qabul qilinmoqda

en: ERROR
uz: XATO

en: Never
uz: Hech qachon

en: GStreamer failed to initialize.
uz: GStreamer’ni ishga tushirib bo‘lmadi.

en: (default)
uz: (standart)

en: Sound Preferences
uz: Ovozni moslash

en: Command
uz: Buyru

en: Volume(0-100):
uz: Tovush(0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
uz: Tovush hodisalari

en: Event
uz: Hodisa

en: File
uz: Fayl

en: Test
uz: Sinash

en: Reset
uz: Tiklash

en: Choose...
uz: Tanlash...

en: Are you sure you want to delete "%s"
uz: "%s"ni o‘chirishga roiziligingizni tasdiqlaysizmi?

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
uz: %s uchun sertifikat qabul qilindimi?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
uz: SSL sertifikatni tasdiqlash

en: _View Certificate...
uz: Sertifikatni _ko‘rish...

en: The certificate for %s could not be validated.
uz: %s uchun sertifikatni aniqlashtirib bo‘lmadi.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
uz: SSL sertifikati xatoligi

en: Unable to validate certificate
uz: Sertifikatni aniqlashtirib bo‘lmadi

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
uz: Sertifikat ma’lumoti

en: Registration Error
uz: Ro‘yxatdan o‘tishda xatolik

en: Unregistration Error
uz: Ro‘yxatdan o‘tmaslik xatoligi

en: +++ %s signed on
uz: +++ %s kirdi

en: +++ %s signed off
uz: +++ %s chiqdi

en: Unknown error
uz: Noma’lum xatolik

en: Unable to send message: The message is too large.
uz: Xabarni jo‘natib bo‘lmadi: xabar juda katta.

en: Unable to send message to %s.
uz: Xabarni %sga jo‘natib bo‘lmadi.

en: The message is too large.
uz: Xabar juda katta.

en: Unable to send message.
uz: Xabarni jo‘natib bo‘lmadi.

en: Send Message
uz: Xabar jo‘natish

en: _Send Message
uz: Xabar _jo‘natish

en: %s entered the room.
uz: %s xonaga kirdi.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
uz: %s [<I>%s</I>] xonaga kirdi.

en: You are now known as %s
uz: Siz hozirda %s sifatida ma’lumsiz

en: %s is now known as %s
uz: %s hozirda %s sifatida ma’lum

en: %s left the room.
uz: %s xonadan chiqib ketdi.

en: %s left the room (%s).
uz: %s xonadan chiqib ketdi (%s).

en: Invite to chat
uz: Suhbatga taklif qilish

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
uz: Marhamat, taklif qilmoqchi bo‘lgan foydalanuvchi ismini, xohlasangiz, taklif xabari bilan birga kiriting.

en: Failed to get connection: %s
uz: Ulanish amalga oshmadi: %s

en: Failed to get name: %s
uz: Ismni olib bo‘lmadi: %s

en: No name
uz: Ismsiz

en: You were disconnected from the server.
uz: Siz serverdan uzilib qolgansiz.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
uz: Siz hozirda ulanmagansiz. Siz kirmaguningizcha, xabarlar qabul qilinmaydi.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
uz: Xabar jo‘natilmadi, chunki xabar juda katta.

en: Message could not be sent.
uz: Xabar jo‘natilmadi

en: Unable to resolve hostname: %s
uz: Hostnomiga ruxsat berilmadi: %s

en: Authenticate with SASL
uz: SASL yordamida tasdiqdan o‘tish

en: Login name
uz: Kirish uchun nom

en: Host name
uz: Host nomi

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
uz: SASL tasdiqdan o‘tish amalga oshmadi: SASL’ni ishga tushirib bo‘lmadi.

en: Incorrect Password
uz: Parol noto‘g‘ri

en: Unexpected Request
uz: Kutilmagan so‘rov

en: Authorization Aborted
uz: Tasdiqdan o‘tish to‘xtatildi

en: Incorrect encoding in authorization
uz: Tasdiqdan o‘tishda noto‘g‘ri kodlash

en: Invalid authzid
uz: Noto‘g‘ri tasdiq.o‘t.

en: Incorrect username or password
uz: Foydalanuvchi nomi yoki parol noto‘g‘ri

en: Remote Connection Failed
uz: Masofadan ulanish amalga oshmadi

en: Restricted XML
uz: Cheklangan XML

en: See Other Host
uz: Boshqa hostni ko‘rish

en: System Shutdown
uz: Tizimni o‘chirish

en: Undefined Condition
uz: Aniqlab bo‘lmaydigan muhit

en: Unsupported Encoding
uz: Mos kelmaydigan kodlash

en: Please specify a new nickname for you.
uz: O‘zingiz uchun yangi taxallus tanlang.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
uz: Ushbu ma’lumot kontaktlar ro‘yxatingizdagi barcha kontaktlarga ko‘rinadi, shunday ekan mosrog‘ini tanlang.

en: Set
uz: O‘rnatish

en: Set Nickname...
uz: Taxallus o‘rnatish...

en: Actions
uz: Amallar

en: Select an action
uz: Amalni tanlang

en: Afrikaans
uz: Afrikancha

en: Arabic
uz: Arabcha

en: Assamese
uz: Assamcha

en: Asturian
uz: Asturiyancha

en: Belarusian Latin
uz: Beloruscha lotincha

en: Bulgarian
uz: Bolgarcha

en: Bengali
uz: Bengalcha

en: Bengali-India
uz: Bengalcha-Hindiston

en: Bosnian
uz: Bosniyacha

en: Catalan
uz: Katalancha

en: Valencian-Catalan
uz: Valenciyacha-katalancha

en: Czech
uz: Chexcha

en: Danish
uz: Daniyacha

en: German
uz: Nemischa

en: Greek
uz: Yunoncha

en: Australian English
uz: Inglizcha (Avstraliya)

en: British English
uz: Inglizcha (Britaniya)

en: Canadian English
uz: Inglizcha (Kanada)

en: Spanish
uz: Ispancha

en: Kazakh
uz: Qozoqcha

en: Latvian
uz: Latviyancha

en: Tatar
uz: Tatarcha

en: About %s
uz: %s haqida

en: Filename:
uz: Fayl nomi:

en: Speed:
uz: Tezlik:

en: Save Image
uz: Tasvirni saqlash

en: Select Font
uz: Shriftni tanlash

en: Select Text Color
uz: Matn rangini tanlash

en: Select Background Color
uz: Orqa fon rangini tanlash

en: Bold
uz: Quyuq

en: Italic
uz: Kursiv

en: Underline
uz: Tagiga chizilgan

en: Strikethrough
uz: Ustiga chizilgan

en: <b>_Bold</b>
uz: <b>_Quyuq</b>

en: <i>_Italic</i>
uz: <i>_Kursiv</i>

en: <u>_Underline</u>
uz: <u>_Tagiga chizilgan</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
uz: <span strikethrough='true'>Ustiga chizilgan</span>

en: NAME
uz: NOMI

en: Font
uz: Shrift

en: DROP
uz: TOMCHI

en: Volume:
uz: Tovush:

en: _Device
uz: _Qurilma

en: Input
uz: Kirish

en: Output
uz: Chiqish

en: Other
uz: Boshqa

en: Group:
uz: Guruh:

en: Send Email
uz: El. pochta yuborish

en: Account type:
uz: Hisob qaydnomasining turi:

note: Optional Information section
en: Optional information:
uz: Qo'shimcha ma'lumot:

en: First name:
uz: Ismi:

en: Last name:
uz: Familiyasi:

en: Email:
uz: El. pochta:

en: History
uz: Tarix

en: Select Color
uz: Rangni tanlash

en: Select Interface Font
uz: Interfeys shriftini tanlash

en: Select Font for %s
uz: %s uchun shriftni tanlash

en: Colors
uz: Ranglar

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: Timestamp Format Options
uz: Vaqt formati sozlamalari

en: _Force timestamp format:
uz: Vaqt formatini _majburiy to‘xtatish

en: Use system default
uz: Tizim standartlaridan foydalanish

en: 12 hour time format
uz: 12 soatlik vaqt formati

en: 24 hour time format
uz: 24 soatlik vaqt formati

en: Show dates in...
uz: Ushbu sanadagilarni ko‘rsatish…

en: Co_nversations:
uz: Suhbatlar

en: For delayed messages
uz: Ushlab qolingan xabarlar uchun

en: For delayed messages and in chats
uz: Ushlab qolingan va suhbatlardagi xabarlar uchun

en: _Message Logs:
uz: _Xabar jurnallari

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
uz: Xabar vaqt formati

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
uz: Xabar vaqt formatini moslash

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
uz: Ushbu plagin foydalanuvchilarga suhbatlarni moslash va xabarlarni vaqt formati bo‘yicha saqlab qolish imkonini beradi.

en: Opacity:
uz: Xiralik:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
uz: Xabar almashish suhbat oynalari

en: _IM window transparency
uz: _Xabar almashish oynasi shaffofligi

en: _Show slider bar in IM window
uz: Xabar almashish oynasidagi suriluvchan panelni _ko‘rsatish

en: Remove IM window transparency on focus
uz: Fokusdagi xabar almashish oynasi shaffofligini olib tashlash

en: Always on top
uz: Doimo yuqorida

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
uz: Do‘stlar ro‘yxati oynasi

en: _Buddy List window transparency
uz: _Do‘stlar ro‘yxati oynasi shaffofligi

en: Remove Buddy List window transparency on focus
uz: Fokusdagi do‘stlar ro‘yxati oynasi shaffofligini olib tashlash

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
uz: Shaffoflik

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
uz: Do‘stlar ro‘yxati va suhbatlar uchun o‘zgaruvchan shaffoflik.

note: Launcher integration
en: Launcher Icon
uz: Ishga tushirgich nishonchasi

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
uz: Ishga tushirgich nishonchasida o‘qilmagan _suhbatlar sonini ko‘rsatish

note: Messaging menu integration
en: Messaging Menu
uz: Xabarlashish menyusi

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
uz: Suhbatlardagi o‘qilmagan xabarlar sonini xabarlashish menyusida ko‘rsatish

en: _Plugin
uz: _Plagin

en: P_lugin
uz: P_lagin

en: D_evice
uz: _Qurilma

en: Silence threshold:
uz: Tinch ostona:

en: Input and Output Settings
uz: Kirish va chiqish sozlamalari

en: Microphone Test
uz: Mikrofonni sinab ko‘rish

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
uz: Ovoz/video sozlamalari

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
uz: Mikrofon va vebkamerangizni moslang.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
uz: Ovozli/video qo‘ng‘iroqlar uchun mikrofon va vebkamera sozlamalarini moslash

note: Autostart
en: Startup
uz: Ishga tushirishda

en: _Start %s on Windows startup
uz: Windows ish boshlaganda %sni ham _ishga tushirish

en: Allow multiple instances
uz: Bir necha xabar almashishlarga ruxsat berish

en: _Dockable Buddy List
uz: _Qotiriladigan do‘stlar ro‘yxati

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
uz: Do‘stlar ro‘yxati oynasini yuqorida _saqlash:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
uz: Faqat qotirlganda

en: Windows Pidgin Options
uz: Windows Pidgin moslamalari

en: Options specific to Pidgin for Windows.
uz: Windows uchun Pidgin dasturi maxsus moslamalari

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
uz: Windows uchun Pidgin maxsus moslamalarini paydo qiladi, xuddi do‘stlaringiz ro‘yxati kabi.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
uz: <font color='#777777'>Chiqdi.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
uz: XMPP terminal

en: Account:
uz: Hisob:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
uz: <font color='#777777'>XMPP’ga ulanmadi</font>

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
uz: Ushbu plagin XMPP server yoki mijozlarni tuzatish uchun foydali

en: The installer is already running.
uz: O‘rnatgich allaqachon ishga tushirilgan.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
uz: Pidgin ishga tushirilgan. Pidgin’dan chiqing va qaytadan urinib ko‘ring.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
uz: Keyingi >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
uz: $(^Name)  "GNU General Public License" (GPL) ostida e’lon qilinadi. Litsenziya ma’lumotlari bilan tanishmoqchi bo‘lsangiz, marhamat, bu yerga: $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
uz: Pidgin to‘g‘ridan-to‘g‘ri xabar almashish mijozi (kerak)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
uz: Yorliqlar

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
uz: Ish stoli

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
uz: Boshlash menyusi

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
uz: Tarjimalar

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
uz: Asosiy Pidgin fayllari va dll kengaytmalari

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
uz: Pidgin’ni ishga tushirish yorlig‘i

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
uz: Ish stolida Pidgin yorlig‘ini yaratish

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
uz: Pidgin yorlig‘ini "Boshlash" menyusiga o‘rnatish

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
uz: Ko‘p platformali GUI asbobi, Pidgin tomonidan foydalaniladi

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
uz: Tuzatish belgilari (nosozliklar haqida xabar berish uchun)

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
uz: Pidgin veb sahifasiga tashrif buyurish

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
uz: Imlo tekshirishni ishga tushirish

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
uz: Imloni tekshirishni ishga tushirish (o‘rnatish uchun internetga ulanish kerak bo‘ladi)

en: You do not have permission to uninstall this application.
uz: Ushbu ilovani o‘chirish uchun sizga huquq berilmagan.
