Pidgin - en to eu translation catalogue (2739 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
eu: %s. Informazio gehiago nahi baduzu, idatzi `%s -h'.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
eu: %s
    Erabiltera: %s [AUKERA]...
    
      -c, --config=DIR    DIR erabili konfigurazio-fitxategientzat
      -d, --debug         arazte-mezuak idatzi stderr-en
      -h, --help          laguntza hau erakutsi eta irten
      -n, --nologin       ez automatikoki konektatu
      -v, --version       egungo bertsioa erakutsi eta irten

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
eu: %s(e)k erroreak aurkitu ditu zure ezarpenak %s(e)tik %s(e)ra migratzean. Eskuz burutu ezazu migrazioa. Errore honen berri eman ezazu hemen: http://developer.pidgin.im

en: Error
eu: Errorea

en: Account was not added
eu: Ez da kontua gehitu

en: Username of an account must be non-empty.
eu: Kontuaren erabiltzaile-izena ezin da hutsik egon.

en: New mail notifications
eu: Mezu berrien jakinarazpenak

en: Remember password
eu: Pasahitza gogoratu

en: There are no protocol plugins installed.
eu: Ez dago protokolo-pluginik instalatuta.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
eu: (Ziurrenik 'make install' egitea ahaztu duzu.)

en: Modify Account
eu: Kontua Aldatu

en: New Account
eu: Kontu Berria

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-Izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Alias:
eu: Ezizena:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
eu: Zerbitzarian sortu kontu hau

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
eu: Utzi

note: Save button Save
en: Save
eu: Gorde

en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Delete Account
eu: Kontua Ezabatu

note: Delete button
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Accounts
eu: Kontuak

en: You can enable/disable accounts from the following list.
eu: Kontuak gaitu/ezgaitu ditzakezu ondorengo zerrendan.

note: Add button
en: Add
eu: Gehitu

note: Modify button
en: Modify
eu: Aldatu

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
eu: %s%s%s%s(e)k bere lagnu egin du%s %s%s

en: Add buddy to your list?
eu: Zure zerrendara gehitu laguna?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
eu: %s%s%s%s(e)k bere lagun-zerrendara gehitu nahi du %s %s%s.

en: Authorize buddy?
eu: Laguna baimendu?

en: Authorize
eu: Baimendu

en: Deny
eu: Ukatu

en: Online: %d
    Total: %d
eu: Online: %d
    Guztira: %d

en: Account: %s (%s)
eu: Kontua: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
eu: 
    Azkenekoz ikusia: duela %s

en: Default
eu: Lehenetsia

en: You must provide a username for the buddy.
eu: Lagunarentzako erabiltzaile-izen bat eman behar duzu.

en: You must provide a group.
eu: Talde bat eman behar duzu.

en: You must select an account.
eu: Kontu bat hautatu behar duzu.

en: The selected account is not online.
eu: Hautatutako kontua ez dago online.

en: Error adding buddy
eu: Errorea laguna gehitzean

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Alias (optional)
eu: Ezizena (opzionala)

en: Add in group
eu: Taldera gehitu

en: Account
eu: Kontua

en: Add Buddy
eu: Laguna Gehitu

en: Please enter buddy information.
eu: Lagunaren informazioa sartu ezazu.

en: Chats
eu: Berriketak

en: Name
eu: Izena

en: Alias
eu: Ezizena

en: Group
eu: Taldea

en: Auto-join
eu: Automatikoki batu

en: Add Chat
eu: Berriketa Gehitu

en: You can edit more information from the context menu later.
eu: Informazio gehiago editatu ahalko duzu geroago kontestu-menua erabiliz.

en: Error adding group
eu: Errorea taldea gehitzean

en: You must give a name for the group to add.
eu: Izen bat eman behar duzu gehituko duzun talderako.

en: Add Group
eu: Taldea Gehitu

en: Enter the name of the group
eu: Taldearen izena sartu

en: Edit Chat
eu: Berriketa Editatu

en: Please Update the necessary fields.
eu: Beharrezko eremuak Eguneratu.

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Settings
eu: Ezarpenak Editatu

en: Information
eu: Informazioa

en: Retrieving...
eu: Eskuratzen...

en: Get Info
eu: Informazioa Eskuratu

en: Add Buddy Pounce
eu: Lagun-Alerta Gehitu

en: Send File
eu: Fitxategia Bidali

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Show when offline
eu: Offline egotean erakutsi

en: Please enter the new name for %s
eu: %s(r)en izen berria sartu

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Set Alias
eu: Ezizena Ezarri

en: Enter empty string to reset the name.
eu: Kate hutsa sartu ezazu izena berrezartzeko.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
eu: Kontaktu hau kentzean, kontaktuko lagun guztiak ere kenduko dira.

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
eu: Talde hau kentzean, taldeko lagun guztiak ere kenduko dira.

en: Are you sure you want to remove %s?
eu: Ziur zaude %s kendu nahi duzula?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
eu: Kentzea Konfirmatu

en: Remove
eu: Kendu

note: Buddy List
en: Buddy List
eu: Lagunen Zerrenda

en: Place tagged
eu: Lekua etiketatua

en: Toggle Tag
eu: Etiketa Konmutatu

en: View Log
eu: Txostena Ikusi

en: Nickname
eu: Goitizena

note: Idle stuff
en: Idle
eu: Inaktibo

en: On Mobile
eu: Mugikorrean

en: New...
eu: Berria...

en: Saved...
eu: Gordetakoa...

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Block/Unblock
eu: Blokeatu/Desblokeatu

en: Block
eu: Blokeatu

en: Unblock
eu: Desblokeatu

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
eu: Blokeatu/Desblokeatu nahi duzun pertsonaren erabiltzaile-izena edo ezizena sartu ezazu.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
eu: Ados

en: New Instant Message
eu: Istanteko Mezu Berria

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
eu: IMa bidali nahi diozun pertsonaren erabiltzaile-izena edo ezizena sartu ezazu.

en: Channel
eu: Kanala

en: Join a Chat
eu: Berriketa batera Batu

en: Please enter the name of the chat you want to join.
eu: Batu nahi zaren berriketaren izena sartu ezazu.

en: Join
eu: Batu

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
eu: Ikusi nahi duzun txostena dagokion pertsonaren erabiltzaile-izena edo ezizena sartu ezazu.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
eu: Aukerak

en: Send IM...
eu: IMa Bidali...

en: Block/Unblock...
eu: Blokeatu/Desblokeatu...

en: Join Chat...
eu: Berriketara Batu...

en: View Log...
eu: Txostena Ikusi...

en: View All Logs
eu: Txosten Guztiak Ikusi

en: Show
eu: Erakutsi

en: Empty groups
eu: Talde hutsak

en: Offline buddies
eu: Offline lagunak

en: Sort
eu: Antolatu

en: By Status
eu: Egoeraren Arabera

en: Alphabetically
eu: Alfabetikoki

en: By Log Size
eu: Txosten-Tamainaren Arabera

en: Buddy
eu: Laguna

en: Chat
eu: Berriketa

en: Grouping
eu: Taldekatzea

en: Certificate Import
eu: Zertifikatua Inportatu

en: Specify a hostname
eu: Ostalari-izena zehaztu

en: Type the host name this certificate is for.
eu: Zertifikatu hau dagokion ostalariaren izena idatzi ezazu.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
eu: Ezin %s fitxategia inportatu.
    Irakurgarria dela eta PEM formatua duela egiaztatu ezazu.

en: Certificate Import Error
eu: Zertifikatu Inportazio Errorea

en: X.509 certificate import failed
eu: Errorea X.509 zertifikatua inportatzean

en: Select a PEM certificate
eu: PEM zertifikatua hautatu

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
eu: Ezin %s fitxategira esportatu.
    Helburu-bidean idazteko baimena duzula egiaztatu ezazu.

en: Certificate Export Error
eu: Zertifikatu Esportatze Errorea

en: X.509 certificate export failed
eu: Errorea X.509 zertifikatua esportatzean

en: PEM X.509 Certificate Export
eu: PEM X.509 Zertifikatu Esportazioa

en: Certificate for %s
eu: %s(e)rako zertifikatua

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
eu: Izen arrunta: %s
    
    SHA1 hatz-marka:
    %s

en: SSL Host Certificate
eu: SSL Ostalari-Zertifikatua

en: Really delete certificate for %s?
eu: Benetan ezabatu %s(e)rako zertifikatua?

en: Confirm certificate delete
eu: Zertifikatu-ezabatzea konfirmatu

en: Certificate Manager
eu: Zertifikatu-Kudeatzailea

en: Hostname
eu: Ostalaria

en: Info
eu: Informazioa

note: Close button
en: Close
eu: Itxi

en: %s disconnected.
eu: %s deskonektatuta.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
eu: %s
    
    Finch ez da kontuarekin berriz konektatzen saiatuko zuk errorea konpondu  eta kontua bergaitu arte.

en: Re-enable Account
eu: Kontua Bergaitu

en: No such command.
eu: Halako agindurik ez.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
eu: Sintaxi-errorea: Argumentu-kopuru okerra idatzi duzu agindu horrentzako.

en: Your command failed for an unknown reason.
eu: Zure aginduak huts egin du arrazoi ezezagunen batengatik.

en: That command only works in chats, not IMs.
eu: Agindu horrek berriketetan bakarrik funtzionatzen du, ez IMetan.

en: That command only works in IMs, not chats.
eu: Agindu horrek IMetan bakarrik funtzionatzen du, ez berriketetan.

en: That command doesn't work on this protocol.
eu: Agindu horrek ez du protokolo honekin funtzionatzen.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
eu: Ez da mezua bidali, ez zaudelako konektatuta.

en: %s (%s -- %s)
eu: %s.(%s -- %s)

en: 
    %s is typing...
eu: 
    Idazten ari da %s...

en: You have left this chat.
eu: Berriketa hau utzi duzu.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
eu: Kontua deskonektatu egin da eta jadanik ez zaude berriketa honetan. Automatikoki batuko zara berriketara, kontua berkonektatu bezain laster.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
eu: Martxan jarri da txostena. Txostenean gordeko dira solasaldi honetako mezu guztiak.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
eu: Geldiarazi egin da txostena. Ez da txostenean gordeko solasaldi honetako mezu gehiago.

en: Send To
eu: Hona Bidali

en: Conversation
eu: Solasaldia

en: Clear Scrollback
eu: Solasaldia Garbitu

en: Show Timestamps
eu: Ordu-Markak Erakutsi

en: Add Buddy Pounce...
eu: Lagun-Alerta Gehitu...

en: Invite...
eu: Gonbidatu...

en: Enable Logging
eu: Txostena Gaitu

en: Enable Sounds
eu: /Soinuak Gaitu

en: <AUTO-REPLY>
eu: <ERANTZUN AUTOMATIKOA>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
eu[0]: Erabiltzaile %d(e)ko zerrenda:
eu[1]: %d erabiltzaileko zerrenda:

en: No such command (in this context).
eu: Halako agindurik ez dago (testuinguru honetan).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
eu: "/help &lt;agindua&gt;" erabili ezazu agindu zehatz baten laguntza ikusteko.
    Agindu hauek erabil ditzakezu testuinguru honetan:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
eu: %s ez da baliozko mezu-klasea. '/help msgcolor' ikusi ezazu baliozko mezu-klaseen bila.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
eu: %s ez da baliozko kolorea. '/help msgcolor' ikusi ezazu baliozko koloreen bila.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
eu: say &lt;mezua&gt;:  Mezu bat bidali, agindurik erabiliko ez bazenu bezala.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
eu: me &lt;ekintza&gt;:  IRC estiloko ekintza bidali lagun bati edo berriketara.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
eu: debug &lt;aukera&gt;: Hainbat arazketa-informazio bidali solasaldira.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
eu: clear: Solasaldia garbitu.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
eu: help &lt;agindua&gt;: Agindu zehatz bati dagokion laguntza.

en: users:  Show the list of users in the chat.
eu: users:  Berriketan dauden erabiltzaileen zerrenda bistaratu.

en: plugins: Show the plugins window.
eu: plugins: Plugin-Leihoa bistaratu.

en: buddylist: Show the buddylist.
eu: buddylist: Lagun-zerrenda bistaratu.

en: accounts: Show the accounts window.
eu: accounts: Kontu-leihoa bistaratu.

en: debugwin: Show the debug window.
eu: debugwin: Arazketa-leihoa bistaratu.

en: prefs: Show the preference window.
eu: prefs: Hobespen-leihoa bistaratu.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
eu: statuses: Gordetako egoeren leihoa bistaratu.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
eu: msgcolor &lt;klasea&gt; &lt;aurrealdea&gt; &lt;atzealdea&gt;: Solasaldi-leihoko mezu-klase ezberdinen koloreak ezarri.<br>    &lt;klasea&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;aurrealdea/atzealdea&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>ADIBIDEA:<br>    msgcolor send cyan default

en: Unable to open file.
eu: Ezin fitxategia ireki.

en: Debug Window
eu: Arazketa-Leihoa

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
eu: Garbitu

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Pause
eu: Pausarazi

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
eu[0]: Fitxategi-Transferentziak - %d%%, fitxategi %detik
eu[1]: Fitxategi-Transferentziak - %d%%, %d fitxategitatik

note: Create the window.
en: File Transfers
eu: Fitxategi-Transferentziak

en: Progress
eu: Progresua

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Size
eu: Tamaina

en: Speed
eu: Abiadura

en: Remaining
eu: Faltan

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
eu: Egoera

en: Close this window when all transfers finish
eu: Leiho hau itxi transferentzia guztiak amaitzean

en: Clear finished transfers
eu: Amaitutako transferentziak garbitu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Waiting for transfer to begin
eu: Transferentzia hasteko zain

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzi da

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Sent
eu: Bidalita

en: Received
eu: Jasota

en: Finished
eu: Amaituta

en: The file was saved as %s.
eu: %s bezala gorde da fitxategia.

en: Sending
eu: Bidaltzen

en: Receiving
eu: Jasotzen

en: Conversation in %s on %s
eu: Solasaldia %s(en), %s(e)n

en: Conversation with %s on %s
eu: Solasaldiak %s(r)ekin, %s(e)n

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
eu: Sistemaren gertaerak txostenean gordetzeko, "Egoera-aldaketa guztiak gorde sistemaren txostenean" gaituta egon behar da.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
eu: Istanteko mezuak txostenean gordetzeko, "Istanteko mezu guztiak gorde txostenean" gaituta egon behar da.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
eu: Berriketak txostenean gordetzeko, "Berriketa guztiak gorde txostenean" gaituta egon behar da.

en: No logs were found
eu: Ez da txostenik aurkitu

en: Total log size:
eu: Txosten-tamaina totala:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
eu: Korritu/Bilatu:

en: Conversations in %s
eu: Solasaldiak %s(e)n

en: Conversations with %s
eu: Solasaldiak %s(r)ekin

en: All Conversations
eu: Solasaldi Guztiak

en: System Log
eu: Sistemaren Txostena

en: Calling...
eu: Deitzen...

en: Hangup
eu: Eskegi

note: Number of actions
en: Accept
eu: Onartu

en: Reject
eu: Ezetsi

en: Call in progress.
eu: Deia burutzen.

en: The call has been terminated.
eu: Deia amaitu da.

en: %s wishes to start an audio session with you.
eu: %s(e)k audio-sesio bat hasiarazi nahi du zurekin.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
eu: %s zurekin media ezezaguneko sesio bat hasiarazi nahian dabil.

en: You have rejected the call.
eu: Deia ezetsi duzu.

en: call: Make an audio call.
eu: call: Audio-dei bat burutu.

en: Emails
eu: E-postak

en: You have mail!
eu: Posta daukazu!

en: Sender
eu: Igorlea

en: Subject
eu: Gaia

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
eu[0]: %s (%s), mezu berri %d.
eu[1]: %s (%s), %d mezu berri.

en: New Mail
eu: Posta Berria

en: Info for %s
eu: %s(r)en inf.

en: Buddy Information
eu: Lagunaren Informazioa

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: (none)
eu: (batere ez)

en: ERROR
eu: ERROREA

en: loading plugin failed
eu: ezin plugina kargatu

en: unloading plugin failed
eu: ezin plugina deskargatu

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
eu: Izena: %s
    Bertsioa: %s
    Azalpena: %s
    Egilea: %s
    Webgunea: %s
    Fitxategi-izena: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
eu: Plugina kargatu egin behar da konfiguratu ahal izan aurretik.

en: No configuration options for this plugin.
eu: Konfigurazio-aukerarik ez plugin honentzat.

en: Error loading plugin
eu: Errorea plugina kargatzean

en: The selected file is not a valid plugin.
eu: Hautatutako fitxategia ez da baliozko plugina.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
eu: Arazketa-leihoa ireki eta berriro saiatu zaitez errore-mezu zehatza ikusteko.

en: Select plugin to install
eu: Instalatuko den plugina hautatu

en: You can (un)load plugins from the following list.
eu: Zerrenda honetako pluginak kargatu/deskargatu ditzakezu.

en: Install Plugin...
eu: Plugina Instalatu...

en: Configure Plugin
eu: Plugina Konfiguratu

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Please enter a buddy to pounce.
eu: Alertarako lagun bat hautatu ezazu.

en: New Buddy Pounce
eu: Lagun-Alerta Berria

en: Edit Buddy Pounce
eu: Lagun-Alerta Editatu

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
eu: Norgatik egin Alerta

note: Account:
en: Account:
eu: Kontua:

en: Buddy name:
eu: Lagunaren izena:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
eu: Alerta Eman Laguna...

en: Signs on
eu: Konektatzean

en: Signs off
eu: Deskonektzean

en: Goes away
eu: Kanpora joatean

en: Returns from away
eu: Itzultzean

en: Becomes idle
eu: Inaktibo geratzean

en: Is no longer idle
eu: Aktibatzean

en: Starts typing
eu: Idazten hastean

en: Pauses while typing
eu: Idazteari uztean

en: Stops typing
eu: Idazteari uztean

en: Sends a message
eu: Mezua bidaltzean

note: Create the "Action" frame.
en: Action
eu: Ekintza

en: Open an IM window
eu: IM leiho bat ireki

en: Pop up a notification
eu: Jakinarazpen-leihoa ireki

en: Send a message
eu: Mezua bidali

en: Execute a command
eu: Agindua exekutatu

en: Play a sound
eu: Soinua erreproduzitu

en: Pounce only when my status is not Available
eu: Nire egoera 'Eskuragaitz' denean bakarrik eman alertak.

en: Recurring
eu: Errepikakorra

en: Cannot create pounce
eu: Ezin alerta sortu

en: You do not have any accounts.
eu: Ez daukazu konturik

en: You must create an account first before you can create a pounce.
eu: Kontu bat sortu behar duzu alertak sortu ahal izan aurretik.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
eu: Ziur al zaude %s-rako %s-ren alerta ezabatu nahi duzula?

en: Buddy Pounces
eu: Lagun-Alertak

en: %s has started typing to you (%s)
eu: %s idazten hasi zaizu (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
eu: %s gelditu egin da zuri idatzi bitartean (%s)

en: %s has signed on (%s)
eu: %s konektatu da (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
eu: %s inaktibo egotetik itzuli da (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
eu: %s kanpotik itzuli da (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
eu: %s(e)k zuri idazten amaitu du (%s)

en: %s has signed off (%s)
eu: %s deskonektatu da (%s)

en: %s has become idle (%s)
eu: %s inaktibo geratu da (%s)

en: %s has gone away. (%s)
eu: %s joan egin da (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
eu: %s(e)k mezu bat bidali dizu (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
eu: Alerta-gertaera ezezaguna. Eman honen berri!

en: Based on keyboard use
eu: Teklatuaren erabilpenean oinarrituta

en: From last sent message
eu: Bidalitako azkeneko mezutik

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Show Idle Time
eu: Inaktibotasun-Denbora Erakutsi

en: Show Offline Buddies
eu: Offline Lagunak Erakutsi

en: Notify buddies when you are typing
eu: Idazten ari zarela jakinarazi lagunei

en: Log format
eu: Txosten-formatua

en: Log IMs
eu: Txostenean gorde IMak

en: Log chats
eu: Txostenean gorde solasaldiak

en: Log status change events
eu: Txostenean gorde egoera-aldaketak

en: Report Idle time
eu: Inaktibotasun-Denboraren Berri Eman

en: Change status when idle
eu: Egoera aldatu inaktibo egotean

en: Minutes before changing status
eu: Egoera aldatu aurreko minutuak

en: Change status to
eu: Egoera honetara aldatu

en: Conversations
eu: Solasaldiak

en: Logging
eu: Txostenak

en: You must fill all the required fields.
eu: Beharrezko eremu guztiak bete behar dituzu.

en: The required fields are underlined.
eu: Beharrezko eremuak azpimarratuta daude.

en: Not implemented yet.
eu: Inplementatu gabe oraindik.

en: Save File...
eu: Fitxategia Gorde...

en: Open File...
eu: Fitxategia Ireki...

en: Choose Location...
eu: Kokalekua Hautatu...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
eu: 'Entrar' sakatu ezazu kategoria honetako gela gehiago aurkitzeko.

en: Get
eu: Eskuratu

note: Create the window.
en: Room List
eu: Gela-Zerrenda

en: Buddy logs in
eu: Laguna konektatu da

en: Buddy logs out
eu: Laguna deskonektatu da

en: Message received
eu: Mezua iritsi da

en: Message received begins conversation
eu: Jasotako mezuak solasaldia hasten du

en: Message sent
eu: Mezua bidali da

en: Person enters chat
eu: Pertsona bat berriketan sartu da

en: Person leaves chat
eu: Pertsona bat berriketatik irten da

en: You talk in chat
eu: Berriketan ari zara

en: Others talk in chat
eu: Beste batzuk berriketan ari dira

en: Someone says your username in chat
eu: Norbaitek zure erabiltzaile-izena dio solasaldian

en: GStreamer Failure
eu: GStreamer Errorea

en: GStreamer failed to initialize.
eu: Ezin GStreamer hasiarazi.

en: (default)
eu: (lehenetsia)

en: Sound Preferences
eu: Soinu-Hobespenak

en: Profiles
eu: Profilak

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Console Beep
eu: Kontsolaren Soinua

en: Command
eu: Agindua

en: No Sound
eu: Soinurik Ez

en: Sound Method
eu: Soinu-Metodoa

en: Method:
eu: Metodoa:

en: Sound Command
    (%s for filename)
eu: Soinu-Agindua:
    (%s fitxategi-izena)

note: Sound options
en: Sound Options
eu: Soinu-Aukerak

en: Sounds when conversation has focus
eu: Solasaldiak fokua dueneko soinuak

en: Always
eu: Beti

en: Only when available
eu: Eskuragarri egotean bakarrik

en: Only when not available
eu: Eskuragaitz egotean bakarrik

en: Volume(0-100):
eu: Bolumena(0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
eu: Soinu-Gertaerak

en: Event
eu: Gertaera

en: File
eu: Fitxategia

en: Test
eu: Probatu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Choose...
eu: Hautatu...

en: Are you sure you want to delete "%s"
eu: Ziur zaude "%s" ezabatu nahi duzula?

en: Delete Status
eu: Egoera Ezabatu

en: Saved Statuses
eu: Egoera Gordeak

en: Title
eu: Titulua

en: Type
eu: Mota

en: Message
eu: Mezua

note: Use
en: Use
eu: Erabili

en: Invalid title
eu: Titulu baliogabea

en: Please enter a non-empty title for the status.
eu: Zerbait idatzi ezazu egoeraren titulurako.

en: Duplicate title
eu: Bikoiztutako titulua

en: Please enter a different title for the status.
eu: Titulu ezberdin bat idatz ezazu egoerarako.

en: Substatus
eu: Azpiegoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Message:
eu: Mezua:

en: Edit Status
eu: Egoera Editatu

en: Certificates
eu: Zertifikatuak

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Statuses
eu: Egoerak

en: Error loading the plugin.
eu: Errorea plugina kargatzean.

en: Couldn't find X display
eu: Ezin X pantaila aurkitu

en: Couldn't find window
eu: Ezin leihoa aurkitu

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
eu: Ezin da plugin hau kargatu, ez zelako X11 jasateko eraiki.

en: GntClipboard
eu: GntArbela

en: Clipboard plugin
eu: Arbela plugina

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
eu: Gnt arbelaren edukiak aldatzean, X-en eskura jarriko dira edukiak, ahal izanez gero.

en: %s just signed on
eu: %s konektatu da

en: %s just signed off
eu: %s deskonektatu da

en: %s sent you a message
eu: %s(e)k mezu bat bidali dizu

en: %s said your nick in %s
eu: %s(e)k zure ezizena esan du %s(e)n

en: %s sent a message in %s
eu: %s(e)k mezu bat bidali du %s(e)n

en: Buddy signs on/off
eu: Laguna konektatu/deskonektatu da

en: You receive an IM
eu: IM bat jasotzen duzunean

en: Someone speaks in a chat
eu: Norbaitek solasaldi batean hitz egiten duenean

en: Someone says your name in a chat
eu: Norbaitek zure erabiltzaile-izena dionean solasaldian

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Notify with a toaster when
eu: 'Toaster' batekin jakinarazi

en: Beep too!
eu: Soinua ere egin!

en: Set URGENT for the terminal window.
eu: URGENT bezala markatu terminalaren leihoa

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Toaster plugin
eu: 'Toaster' plugina

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
eu: <b>%s(r)ekin solasaldia, %s(e)n:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
eu: Historia Pluginak Txostena behar du

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
eu: Txostenak gaitzeko: Tresnak-> Hobespenak -> Txostenak. 
    
    Istanteko mezularitzarako edo berriketetarako txostenak gaituz gero, solasaldi-mota berdinetarako ere gaituko da.

en: GntHistory
eu: GntHistoria

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
eu: Azkenaldiko solasaldiak erakusten ditu solasaldi berrietan.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
eu: Solasaldi berri bat irekitzean, plugin honek azken solasaldia sartuko du solasaldi berrian.

en: 
    Fetching TinyURL...
eu: 
    TinyURLa eskuratzen...

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
eu: Luzera hau edo gehiago URL-entzat bakarrik sortu TinyURLak

en: TinyURL (or other) address prefix
eu: TinyURL (edo antzekoak) helbide-aurrizkia

en: TinyURL plugin
eu: TinyURL plugina

en: Online
eu: Konektatuta

en: Offline
eu: Deskonektatuta

en: Online Buddies
eu: Online Lagunak

en: Offline Buddies
eu: Offline Lagunak

en: No Grouping
eu: Taldekatzerik Ez

en: Nested Subgroup
eu: Azpitalde Habikatua

en: Nested Grouping (experimental)
eu: Azpitalde Habikatuak (experimentala)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
eu: Lagun-zerrenda taldekatzeko beste aukera batzuk eskaintzen ditu.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
eu: lastlog: Kate bat bilatzen du txostenean.

en: Lastlog plugin.
eu: Lastlog plugina

en: accounts
eu: kontuak

en: Password is required to sign on.
eu: Pasahitza beharrezkoa konektatzeko.

en: Enter password for %s (%s)
eu: %s(r)en (%s) pasahitza idatzi

en: Enter Password
eu: Pasahitza Sartu

en: Save password
eu: Pasahitza Gorde

en: Missing protocol plugin for %s
eu: %s(r)entzako protokolo-plugina falta da

en: Connection Error
eu: Konexio-Errorea

en: New passwords do not match.
eu: Pasahitz berriak ez datoz bat.

en: Fill out all fields completely.
eu: Eremu guztiak osorik bete.

en: Original password
eu: Pasahitz zaharra

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: New password (again)
eu: Pasahitz berria (berriro)

en: Change password for %s
eu: %s(r)en pasahitza aldatu

en: Please enter your current password and your new password.
eu: Oraingo pasahitza eta pasahitz berria idatzi itzazu.

en: Change user information for %s
eu: %s erabiltzailearen datuak aldatu

en: Set User Info
eu: Erabiltzailearen Datuak Ezarri

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Buddies
eu: Lagunak

en: buddy list
eu: lagun-zerrenda

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
eu: Auto-sinatua da zertifikatua eta ezin da automatikoki egiaztatu.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
eu: Aurkeztutako zertifikatua ez dago domeinu honetara esleitua.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
eu: Ez daukazu erro-zertifikatu datubaserik, beraz, ezin da zertifikatua egiaztatu.

en: The certificate chain presented is invalid.
eu: Baliogabea da aurkeztutako zertifikatu-katea.

en: The certificate has been revoked.
eu: Baliogabetua izan da zertifikatua.

en: An unknown certificate error occurred.
eu: Zertifikatu-errore ezezaguna gertatu da.

en: (DOES NOT MATCH)
eu: (EZ DATOR BAT)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
eu: %s(e)k zertifikatu hau aurkeztu du oraingoan behintzat erabiltzeko:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
eu: Izen arrunta: %s %s
    Hatz-marka (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
eu: Erabilera bakarreko Zertifikatuaren Egiaztapena

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
eu: Zertifikatu-Autoritateak

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
eu: %s(e)rako zertifikatua onartu?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
eu: SSL-Zertifikatu Egiaztapena

en: _View Certificate...
eu: Zertifikatua _Ikusi...

en: The certificate for %s could not be validated.
eu: Ezin izan da %s(r)entzako zertifikatua balioztatu.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
eu: SSL-Zertifikatu Errorea

en: Unable to validate certificate
eu: Ezin zertifikatua balioztatu

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
eu: Ordea, "%s"(r)ena dela dio zertifikatuak. Agian ez zara zuk uste duzun zerbitzura konektatzen ari.

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
eu: Zertifikatu-Informazioa

en: Registration Error
eu: Erregistratze-Errorea

en: Unregistration Error
eu: Deserregistratze-Errorea

en: +++ %s signed on
eu: +++ %s sartu da

en: +++ %s signed off
eu: +++ %s irten egin da

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unable to send message: The message is too large.
eu: Ezin mezua bidali: Mezua luzeegia da.

en: Unable to send message to %s.
eu: Ezin mezua bidali %s(r)i.

en: The message is too large.
eu: Mezua luzeegia da.

en: Unable to send message.
eu: Ezin mezua bidali.

en: Send Message
eu: Mezua Bidali

en: _Send Message
eu: Mezua _Bidali

en: %s entered the room.
eu: %s gelan sartu da.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
eu: %s [<I>%s</I>] gelan sartu da.

en: You are now known as %s
eu: Orain %s zara

en: %s is now known as %s
eu: %s orain %s da

en: %s left the room.
eu: %s gelatik irten da.

en: %s left the room (%s).
eu: %s gelatik irten da (%s).

en: Invite to chat
eu: Solasaldira gonbidatu

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
eu: Gonbidatu nahi duzun erabiltzailearen izena idatzi ezazu, gonbidapen-mezu batekin (nahi baduzu).

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "aim" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "aim" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "aim" URLs
eu: "aim" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
eu: "aim" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Run the command in a terminal
eu: Terminalean exekutatu agindua

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
eu: Egia, URL-mota hau kudeatzeko erabilitako agindua terminalean exekutatu beharko balitz

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "gg" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "gg" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "gg" URLs
eu: "gg" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
eu: "gg" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "icq" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "icq" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "icq" URLs
eu: "icq" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
eu: "icq" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "irc" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "irc" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "irc" URLs
eu: "irc" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
eu: "irc" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "sip" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "sip" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "sip" URLs
eu: "sip" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
eu: "sip" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
eu: Ea zehaztutako aginduak "xmpp" URLak kudeatu beharko lituzkeen

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
eu: Egia, "agindua" gakoan zehaztutako aginduak "xmpp" URLak kudeatu beharko balitu

en: The handler for "xmpp" URLs
eu: "xmpp" URLen kudeatzailea

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
eu: "xmpp" URLak kudeatzeko erabilitako agindua, gaituz gero.

en: Failed to get connection: %s
eu: Ezin konexioa lortu: %s

en: Failed to get name: %s
eu: Ezin izena eskuratu: %s

en: Failed to get serv name: %s
eu: Ezin zerbitzari-izena eskuratu: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
eu: Purple-ren D-BUS zerbitzaria ez dago martxan. Arrazoia:

en: No name
eu: Izenik ez

en: Unable to create new resolver process
eu: Ezin prozesu konpontzaile berria sortu

en: Unable to send request to resolver process
eu: Ezin eskaera bidali prozesu konpontzaileari

en: Error resolving %s:
    %s
eu: Errorea %s konpontzean:
    %s

en: Error resolving %s: %d
eu: Errorea %s konpontzean: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
eu: Errorea prozesu konpontzailetik irakurtzean:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
eu: Gure eskaera erantzun gabe amaitu da prozesu konpontzailea

en: Thread creation failure: %s
eu: Hari-sorrera errorea: %s

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Error reading %s: 
    %s.
eu: Errorea %s irakurtzean: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
eu: Errorea %s idaztean: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
eu: Errorea %s(e)ra sartzean:
    %s.

en: Directory is not writable.
eu: Direktorioa ez da idazgarria.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
eu: Ezin da 0 byteko fitxategirik bidali.

en: Cannot send a directory.
eu: Ezin da direktoririk bidali.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
eu: %s ez da fitxategi arrunta. Ez da gainidatziko.

en: %s wants to send you %s (%s)
eu: %s erabiltzaileak %s bidali nahi dizu (%s)

en: %s wants to send you a file
eu: %s erabiltzaileak fitxategi bat bidali nahi dizu

en: Accept file transfer request from %s?
eu: %s(r)en fitxategi-transferentzia onartu?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
eu: Fitxategi bat deskargatzeko prest:
    Urruneko ostalaria: %s
    Urruneko ataka: %d

en: %s is offering to send file %s
eu: %s(e)k fitxategia eskaintzen dizu: %s

en: %s is not a valid filename.
eu: %s ez da baliozko fitxategi-izena.

en: Offering to send %s to %s
eu: %s bidaltzeko eskaintza egiten %s(r)i

en: Starting transfer of %s from %s
eu: %s transferitzen hasten %s-tik

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
eu: <A HREF="file://%s">%s</A> fitxategiaren transferetzia burututa

en: Transfer of file %s complete
eu: %s fitxategiaren transferentzia burututa

en: File transfer complete
eu: Fitxategi-transferentzia burututa

en: You cancelled the transfer of %s
eu: Bertan behera utzi duzu %s(r)en transferentzia

en: File transfer cancelled
eu: Bertan behera utzi da fitxategi-transferentzia

en: %s cancelled the transfer of %s
eu: %s(e)k bertan behera utzi du transferentzia: %s

en: %s cancelled the file transfer
eu: %s(e)k bertan behera utzi du fitxategi-transferentzia

en: File transfer to %s failed.
eu: Errorea fitxategia hona bidaltzean: %s

en: File transfer from %s failed.
eu: Errorea fitxategia hemendik jasotzean: %s

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
eu: <b><font color="red">Txostenak ez dauka irakurtzeko funtziorik</font></b>

en: Plain text
eu: Testu arrunta

en: Old flat format
eu: Formatu lau zaharra

en: Logging of this conversation failed.
eu: Errorea solasaldi hau txostenean sartzean.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
eu: <font color="red"><b>Ezin txostenerako bidea aurkitu!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
eu: <font color="red"><b>Ezin fitxategia irakurri: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
eu: (%s) %s <ERANTZUN AUTOMATIKOA>: %s

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
eu: Ez da codec-ik aurkitu. GStreamer plugin-paketeetan topatuko dituzun GStreamer codec-ak instalatu itzazu.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
eu: Ez da codec-ik geratzen. Zorrotzegiak dira "fs-codecs.conf"-en dituzun hobespenak.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
eu: Farsight2-errore berreskuraezina bat gertatu da.

en: Error creating session: %s
eu: Errorea sesioa sortzean: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
eu: %s darabilzu, baina plugin honek %s behar du.

en: This plugin has not defined an ID.
eu: Plugin honek ez du IDrik zehaztu.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
eu: Plugin magia okerra %d (%d behar)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
eu: ABI bertsio okerra %d.%d.x (%d.%d.x behar)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
eu: Plugin-ak ez ditu beharrezko funtzioak inplementatzen (list_icon, login eta close)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
eu: Ezin beharrezko %s plugina aurkitu. Plugin hori instalatu eta berriro saiatu zaitez.

en: Unable to load the plugin
eu: Ezin plugina kargatu

en: The required plugin %s was unable to load.
eu: Ezin beharrezko %s plugina kargatu.

en: Unable to load your plugin.
eu: Ezin zure plugina kargatu.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
eu: %s(e)k %s behar du, baina ezin izan da deskargatu.

en: Autoaccept
eu: Auto-onartu

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
eu: Hautatutako erabiltzaileen fitxategi-transferentziak auto-onartu.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
eu: "%s"(e)ri "%s"(e)tik auto-onartutako transferentzia burutu da.

en: Autoaccept complete
eu: Auto-onartzea burututa

en: When a file-transfer request arrives from %s
eu: %s(e)tik fitxategi-transferentzia jasotzean

en: Set Autoaccept Setting
eu: Auto-onartze Ezarpena Ezarri

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Ask
eu: Galdetu

en: Auto Accept
eu: Auto-Onartu

en: Auto Reject
eu: Auto-Ezetsi

en: Autoaccept File Transfers...
eu: Fitxategi-Transferentziak Auto-Onartu...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
eu: Fitxategiak non gordeko diren
    (Bide oso bat eman ezazu)

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
eu: Leihotxo batekin jakinarazi fitxategi-transferentzia auto-onartu bat burutzean
    (igorlearekin solasaldirik ez badago bakarrik)

en: Create a new directory for each user
eu: Direktorio berria sortu erabiltzaile bakoitzarentzat

en: Notes
eu: Oharrak

en: Enter your notes below...
eu: Azpian sartu itzazu zure oharrak...

en: Edit Notes...
eu: Oharrak Editatu...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
eu: Lagun-Oharrak

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
eu: Lagun zehatzen inguruko oharrak gorde.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
eu: Lagunen inguruko oharrak gorde ahal izateko lagun-zerrendan.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
eu: Zifratu-Proba

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
eu: libpurple-rekin datozen zifratuak probatzen ditu.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
eu: DBus Adibidea

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
eu: DBus Plugin adibidea

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
eu: Fitxategi-Kontrola

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
eu: Fitxategi batean sartutako aginduen bidezko kontrola ahalbidetzen du.

en: Minutes
eu: Minutu

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
eu: In'aktibo Mark'a

en: Set Account Idle Time
eu: Kontuaren Inaktibotasun-Denbora Ezarri

en: _Set
eu: _Ezarri

en: None of your accounts are idle.
eu: Zure konturik ez dago inaktibo.

en: Unset Account Idle Time
eu: Kontuaren Inaktibotasun-Denbora Kendu

en: _Unset
eu: _Kendu

en: Set Idle Time for All Accounts
eu: Kontu Guztientzako Inaktibotasun-Denbora Ezarri

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
eu: Kontu Guztientzako Inaktibotasun-Denbora Kendu

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
eu: Inaktibo egon zaren denbora eskuz ezartzeko aukera ematen dizu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
eu: Bezeroaren IPC proba

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
eu: Bezero gisa IPC euskarria probatzeko plugina.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
eu: Bezero gisa IPC euskarria probatzeko plugina. Zerbitzariaren plugina aurkitzen du eta erregistratutako aginduei deitzen die.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
eu: Zerbitzariaren IPC proba

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
eu: Zerbitzari gisa IPC euskarria probatzeko plugina.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
eu: Zerbitzari gisa IPC euskarria probatzeko plugina. IPC aginduak erregistratzen ditu.

en: Hide Joins/Parts
eu: Batu/Irteerak Ezkutatu

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
eu: Jende hau baina gehiago duten geletan

en: If user has not spoken in this many minutes
eu: Erabiltzaileak ez badu hitz egin minutu hauetan

en: Apply hiding rules to buddies
eu: Lagunei aplikatu ezkutatze arauak

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
eu: Batu/Irten Ezkutatzea

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
eu: Alferrikako batu/irten mezuak ezkutatzen ditu.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
eu: Plugin honek batu/irten mezuak ezkutatzen ditu gela handietan, solasaldian aktiboki diharduten erabiltzaileenak izan ezik.

en: User is offline.
eu: Erabiltzailea offline dago.

en: Auto-response sent:
eu: Auto-erantzun bidalia:

en: %s has signed off.
eu: %s deskonektatu da.

en: One or more messages may have been undeliverable.
eu: Agian ezin izan da mezu bat edo gehiago entregatu.

en: You were disconnected from the server.
eu: Zerbitzaritik deskonektatu zara.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
eu: Deskonektatuta zaude. Konektatu arte ez duzu mezurik jasoko.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
eu: Ezin mezua bidali, luzera maximoa gainditu delako.

en: Message could not be sent.
eu: Ezin mezua bidali.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
eu: Txosten-Irakurketa Konfigurazio Orokorra

en: Fast size calculations
eu: Tamaina-kalkulu azkarra

en: Use name heuristics
eu: Izen-heuristikak erabili

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
eu: Txosten-Direktorioa

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
eu: Txosten-Irakurlea

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
eu: Beste IM-bezeroen txostenak gehitzen ditu txosten-irakurlera.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
eu: Txostenak ikustean, plugin honek beste IM-bezeroetako txostenak gehituko ditu. Oraintxe, Adium, MSN Messenger, aMSN, eta Trillian hartzen ditu kontutan.
    
    OHARRA: Plugin honen kodea alfa egoeran dago oraindik eta maiz kraskatu daiteke. Erabakia zeure kontu!

en: Mono Plugin Loader
eu: Mono Plugin-Kargatzailea

en: Loads .NET plugins with Mono.
eu: Mono darabil .NET pluginak kargatzeko.

en: Add new line in IMs
eu: Lerro berria gehitu IMetan

en: Add new line in Chats
eu: Lerro berria gehitu Solasaldietan

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
eu: Lerro Berria

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
eu: Lerro berria gehitzen dio bistaratutako mezuari.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
eu: Lerro berria gehitzen die mezuei, erabiltzaile-izenaren azpian ikusteko solasaldietako mezuak.

en: Offline Message Emulation
eu: Offline-Mezu Emulazioa

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
eu: Alerta modura gorde offline erabiltzaileei bidalitako mezuak.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
eu: Alerta modura gordeko dira gainontzeko mezuak. 'Lagun-Alerta' elkarrizketan editatu/kendu ditzakezu.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
eu: "%s" offline dago. Alerta modura gorde nahi dituzu gainontzeko mezuak, automatikoki bidaltzeko "%s" konektatu bezain laster?

en: Offline Message
eu: Offline-Mezua

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
eu: 'Lagun-Alerta' elkarrizketan editatu/kendu dezakezu alerta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Save offline messages in pounce
eu: Alerta modura gorde offline-mezuak

en: Do not ask. Always save in pounce.
eu: Ez galdetu. Beti gorde alerta modura.

en: One Time Password
eu: Erabilera Bakarreko Pasahitza

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
eu: Erabilera Bakarreko Pasahitzentzako Euskarria

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
eu: Pasahitzak behin bakarrik erabiltzera behartu.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
eu: Honi esker, konexio bakoitzean pasahitza idatzi behar izatera behar dezakezu kontu bakoitzaren arabera.
    Oharra: Honek funtziona dezan, ezin da kontuaren pasahitza gorde.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
eu: Perl Plugin-Kargatzailea

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
eu: Perl pluginak kargatzeko erabiltzen da.

en: Psychic Mode
eu: Modu Psikikoa

en: Psychic mode for incoming conversation
eu: Datozen solasaldietarako modu psikikoa

en: You feel a disturbance in the force...
eu: Perturbazio bat sentitzen duzu indarrean...

en: Only enable for users on the buddy list
eu: Lagun-zerrendako erabiltzaileentzako bakarrik gaitu

en: Disable when away
eu: Ezgaitu kanpora joatean

en: Display notification message in conversations
eu: Azaldu notifikazio mezua solasaldian

en: Raise psychic conversations
eu: Solasaldi psikikoak igo

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
eu: Seinale-Proba

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
eu: Seinale guztiak ondo dabiltzan frogatzeko proba.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
eu: Plugin Sinplea

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
eu: Gauza gehienak ondo dabiltzan frogatzeko proba.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
eu: X.509 Zertifikatuak

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
eu: GNUTLS darabil SSL euskarria eskaintzeko.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
eu: Mozilla NSS darabil SSL euskarria eskaintzeko.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
eu: SSL euskarri-liburutegien bidezko biltzailea eskaintzen du.

en: %s is no longer away.
eu: %s itzuli da.

en: %s has gone away.
eu: %s joan da.

en: %s has become idle.
eu: %s inaktibo geratu da.

en: %s is no longer idle.
eu: %s aktibo da berriro.

en: %s has signed on.
eu: %s konektatu da.

en: Notify When
eu: Jakinarazi

en: Buddy Goes _Away
eu: Laguna _Kanpora Joatean

en: Buddy Goes _Idle
eu: Laguna _Inaktibo Geratzean

en: Buddy _Signs On/Off
eu: Laguna Konektatzean/_Deskonektatzean

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
eu: Lagunen Egoeraren Jakinarazpena

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
eu: Laguna joan dela edo itzuli dela jakinarazten du, solasaldi-leihoan.

en: Tcl Plugin Loader
eu: Tcl Plugin-Kargatzailea

en: Provides support for loading Tcl plugins
eu: Tcl pluginak kargatzeko erabiltzen da.

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
eu: Ezin ActiveTCL instalazioa aurkitu. TCL pluginak erabili nahi badituzu, ActiveTCL instalatu ezazu hemendik: http://www.activestate.com

en: Unable to listen for incoming IM connections
eu: Ezin sarrerako IM konexioak entzun

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
eu: Ezin konexioa ezarri mDNS-zerbitzari lokalarekin. Martxan al dago ?

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Deitura

en: Email
eu: E-posta

en: AIM Account
eu: AIM Kontua

en: XMPP Account
eu: XMPP Kontua

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
eu: Bonjour Protokolo-Plugina

en: Purple Person
eu: Purple Pertsona

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
eu: Ataka Lokala

en: %s has closed the conversation.
eu: %s(e)k solasaldia itxi du.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
eu: Ezin mezua bidali; ezin izan da solasaldia hasi.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
eu: Errorea mDNSResponder lokalarekin komunikatzean.

en: Invalid proxy settings
eu: Proxy-ezarpen baliogabeak

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
eu: Zehaztutako proxy-motarentzat, baliogabeak dira emandako ostalari-izena edo ataka-zenbakia.

en: Save Buddylist...
eu: Lagun-Zerrenda Gorde...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
eu: Hutsik dago zure lagun-zerrenda, ez da ezer idatzi fitxategian.

en: Buddylist saved successfully!
eu: Arrakastaz gorde da lagun-zerrenda!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
eu: Ezin %s(r)entzako lagun-zerrenda idatzi %s(e)n

en: Couldn't load buddylist
eu: Ezin lagun-zerrenda kargatu

en: Load Buddylist...
eu: Lagun-Zerrenda Kargatu...

en: Buddylist loaded successfully!
eu: Arrakastaz kargatu da lagun-zerrenda!

en: Save buddylist...
eu: Lagun-zerrenda gorde...

en: Load buddylist from file...
eu: Fitxategitik kargatu lagun-zerrenda...

en: City
eu: Herria

en: Year of birth
eu: Jaiotze-urtea

en: Gender
eu: Sexua

en: Male or female
eu: Gizonezko edo emakumezkoa

en: Male
eu: Gizonezkoa

en: Female
eu: Emakumezkoa

en: Only online
eu: Online bakarrik

en: Find buddies
eu: Lagunak bilatu

en: Please, enter your search criteria below
eu: Azpian sar itzazu zure bilaketaren irizpideak

en: Select a chat for buddy: %s
eu: Lagunarentzako berriketa bat hautatu: %s

en: Add to chat...
eu: Berriketara gehitu...

note: Global
en: Available
eu: Eskuragarri

en: Chatty
eu: Berritsu

en: Do Not Disturb
eu: Ez Molestatu

note: Away stuff
en: Away
eu: Kanpoan

en: UIN
eu: UINa

en: First Name
eu: Lehen Abizena

en: Birth Year
eu: Jaiotza-urtea

en: Unable to display the search results.
eu: Ezin bilaketaren emaitzak erakutsi.

en: Gadu-Gadu Public Directory
eu: Gadu-Gadu Direktorio Publikoa

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: No matching users found
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu

en: There are no users matching your search criteria.
eu: Ez dago zure irizpideak betetzen dituen erabiltzailerik.

en: Unable to read from socket
eu: Ezin socket-etik irakurri

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connection failed
eu: Errorea Konexioan

en: Add to chat
eu: Berriketara gehitu

en: Chat _name:
eu: Berriketaren _izena:

note: connect to the server
en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Chat error
eu: Berriketa-errorea

en: This chat name is already in use
eu: Jada erabilpean dago berriketa-izen hori

en: Not connected to the server
eu: Zerbitzaritik deskonektatuta zaude

en: Find buddies...
eu: Lagunak bilatu...

en: Save buddylist to file...
eu: Lagun-Zerrenda fitxategian gorde...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
eu: Gadu-Gadu Protokolo-Plugina

note: summary
en: Polish popular IM
eu: Poloniar IM ospetsua

en: Gadu-Gadu User
eu: Gadu-Gadu Erabiltzailea

en: GG server
eu: GG-zerbitzaria

en: Unknown command: %s
eu: Agindu ezezaguna: %s

en: current topic is: %s
eu: oraingo gaia: %s

en: No topic is set
eu: Ez da gairik ezarri

en: File Transfer Failed
eu: Errorea Fitxategi-Transferentzian

en: Unable to open a listening port.
eu: Ezin entzuteko ataka ireki.

en: Error displaying MOTD
eu: Errorea MOTD erakustean

en: No MOTD available
eu: MOTD erabilgarririk ez

en: There is no MOTD associated with this connection.
eu: Ez dago konexio honekin asoziaturiko MOTDrik.

en: MOTD for %s
eu: %s - MOTD

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
eu: Zerbitzaritik deskonektatuta: %s

en: View MOTD
eu: MOTD Ikusi

en: _Channel:
eu: _Kanala:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
eu: IRC-ezizenek eta zerbitzariek ezin dute zuriunerik eduki

en: SSL support unavailable
eu: SSL euskarririk ez erabilgarri

en: Unable to connect
eu: Ezin konektatu

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
eu: Ezin konektatu: %s

en: Server closed the connection
eu: Zerbitzariak amaituarazi du konexioa

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Topic
eu: Gaia

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
eu: IRC Protokolo-Plugina

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
eu: Arazo gutxien ematen dituen IRC Protokolo-Plugina

note: set up account ID as user:server
en: Server
eu: Zerbitzaria

note: port to connect to
en: Port
eu: Ataka

en: Encodings
eu: Kodeketak

en: Auto-detect incoming UTF-8
eu: Sarrerako UTF-8a autodetektatu

en: Real name
eu: Benetako izena

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
eu: SSL Erabili

en: Bad mode
eu: Modu okerra

en: Ban on %s by %s, set %s ago
eu: %s(e)n %s(e)k betos, duela %s ezarria

en: Ban on %s
eu: %s(e)n betoa

en: End of ban list
eu: Beto-zerrendaren bukaera

en: You are banned from %s.
eu: Betatuta zaude %s(e)n.

en: Banned
eu: Betatuta

en: Cannot ban %s: banlist is full
eu: Ezin %s betatu: beteta dago betatu-zerrenda

en:  <i>(identified)</i>
eu:  <i>(identifikatuta)</i>

en: Nick
eu: Ezizena

en: Currently on
eu: Orain hemen:

en: Idle for
eu: Inaktibo duela

en: Online since
eu: Noiztik online:

en: <b>Defining adjective:</b>
eu: <b>Definitzeko adjektiboa:</b>

en: Glorious
eu: Harrigarria

en: %s has changed the topic to: %s
eu: %s(e)k gai berria ezarri du: %s

en: %s has cleared the topic.
eu: %s(e)k gaia garbitu du.

en: The topic for %s is: %s
eu: %s(e)ko gaia: %s

en: Unknown message '%s'
eu: Mezu ezezaguna: '%s'

en: Unknown message
eu: Mezu ezezaguna

en: The IRC server received a message it did not understand.
eu: Ulertu ez duen mezu bat jaso du IRC-zerbitzariak.

en: Users on %s: %s
eu: Eraibltzaileak %s(e)n: %s

en: Time Response
eu: Erantzun-Denbora

en: The IRC server's local time is:
eu: IRC zerbitzariaren ordu lokala:

en: No such channel
eu: Halako kanalik ez

note: does this happen?
en: no such channel
eu: halako kanalik ez

en: User is not logged in
eu: Erabiltzailea ez dago konektatuta

en: No such nick or channel
eu: Halako ezizen edo kanalik ez

en: Could not send
eu: Ezin bidali

en: Joining %s requires an invitation.
eu: Gonbidapena behar duzu %s(e)n sartzeko.

en: Invitation only
eu: Gonbidatuak bakarrik

en: You have been kicked by %s: (%s)
eu: %s erabiltzaileak kanporatu zaitu: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
eu: %s(e)k kanporatua (%s)

en: mode (%s %s) by %s
eu: modua (%s %s) - %s

en: Invalid nickname
eu: Ezizen baliogabea

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
eu: Zerbitzariak ez du onartu zuk hautatutako ezizena. Baliteke karaktere baliogabeak edukitzea.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
eu: Zerbitzariak ez du onartu zuk hautatutako kontu-izena. Baliteke karaktere baliogabeak edukitzea.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
eu: Erabilpean dago jadanik "%s" ezizena.

en: Nickname in use
eu: Ezizena erabilpean

en: Cannot change nick
eu: Ezin ezizena aldatu

en: Could not change nick
eu: Ezin izan da ezizena aldatu

en: You have parted the channel%s%s
eu: %s%s kanaletik irten zara

en: Error: invalid PONG from server
eu: Errorea: PONG baliogabea zerbitzaritik

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
eu: PING erantzuna -- Atzerapena: %lu segundo

en: Cannot join %s: Registration is required.
eu: Ezin %s(e)ra sartu: Erregistroa beharrezkoa da.

en: Cannot join channel
eu: Ezin kanalean sartu

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
eu: Ezizena edo kanala ez dago eskuragarri oraintxe.

en: Wallops from %s
eu: %s(r)en astinduak

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
eu: action &lt;burutuko den ekintza&gt;:  Wkintza bat burutu.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
eu: away [mezua]:  Kanpoan zaudeneko mezua ezarri, edo mezurik ez ezazu jarri kanpotik itzultzeko.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
eu: ctcp <ezizena> <mezua>: ctcp mezua bidali ezizenari.

en: chanserv: Send a command to chanserv
eu: chanserv: Chanserv-ri agindu bat bidali

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
eu: deop &lt;ezizena1&gt; [ezizena2] ...: Kanal-operadore egoera kendu norbaiti. Kanal-operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
eu: devoice &lt;ezizena1&gt; [ezizena2] ...:  Kanal-ahotsa kendu norbaiti; kanala moderatuta egonez gero (+m), hitzegiteko ahalmena kentzeko. Kanaleko operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
eu: invite &lt;ezizena&gt; [gela]:  Zehaztutako gelara edo uneko gelara gonbidatu norbait.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
eu: j &lt;gela1&gt;[,gela2][,...] [gakoa1[,gakoa2][,...]]:  Kanal bat edo gehiagotan sartu, kanal bakoitzeko gakoa zehaztuz (beharrezkoa bada).

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
eu: join &lt;gela1&gt;[,gela2][,...] [gakoa1[,gakoa2][,...]]:  Kanal bat edo gehiagotan sartu, kanal bakoitzeko gakoa zehaztuz (beharrezkoa bada).

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
eu: kick &lt;ezizena&gt; [mezua]: Norbait kanaletik kanporatu. Kanal-operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
eu: list:  Sareko berriketa-gelen zerrenda bistaratu. <i>Abisua, zerbitzari batzuek deskonektatu egingo zaituzte hau eginez gero.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
eu: me &lt;ekintza&gt;:  Ekintza bat burutu.

en: memoserv: Send a command to memoserv
eu: memoserv: Memoserv-ri agindu bat bidali

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
eu: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;ezizena|kanala&gt;:  Kanal-modu edo erabiltzaile-modu bat ezarri/kendu.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
eu: msg &lt;ezizena&gt; &lt;mezua&gt;:  Erabiltzaile bati mezu pribatu bat bidali (kanalera bidali ordez).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
eu: names [kanala]:  Kanal bateko erabiltzaileak zerrendatu.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
eu: nick &lt;ezizen berria&gt;:  Zure ezizena aldatu.

en: nickserv: Send a command to nickserv
eu: nickserv: Nickserv-ri agindu bat bidali

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
eu: notice &lt;helburua&lt;:  Oharra bidali erabiltzaileari edo kanalera.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
eu: op &lt;ezizena1&gt; [ezizena2] ...:  Kanal-operadore baimenak eman norbaiti. Kanal-operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
eu: operwall &lt;mezua&gt;:  Hau zer den ez badakizu, segurasko ezin duzu erabili.

en: operserv: Send a command to operserv
eu: operserv: Operserv-ri agindu bat bidali

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
eu: part [gela] [mezua]:  Zauden kanaletik edo zehaztutako kanaletik irten, mezu bat utziz (nahi izanez gero).

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
eu: ping [ezizena]:  Erabiltzaile batek duen atzerapena galdetu (edo zerbitzariak duena, erabiltzailerik ez bada zehazten).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
eu: query &lt;ezizena&gt; &lt;mezua&gt;:  Erabiltzaile bati mezu pribatu bat bidali (kanalera bidali ordez).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
eu: quit [mezua]:  Zerbitzaritik deskonektatu, mezu bat utziz (nahi izanez gero).

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
eu: quote [...]:  Zerbitzarira agindu gordina bidali.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
eu: remove &lt;ezizena&gt; [mezua]:  Norbait gelatik kanporatu. Kanal-operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
eu: time: IRC zerbitzariaren ordu lokala bistaratu.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
eu: topic [gai berria]:  Kanalaren gaia ikusi edo editatu.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
eu: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Erabiltzaile-modua ezarri/kendu.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
eu: version [ezizena]: CTCP VERSION eskaera bidali erabiltzaileari

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
eu: voice &lt;ezizena1&gt; [ezizena2] ...:  Kanal-ahots baimenak eman norbaiti. Kanal-operadorea izan behar duzu hau egiteko.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
eu: wallops &lt;mezua&gt;:  Hau zer den ez badakizu, segurasko ezin duzu erabili.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
eu: whois [zerbitzaria] &lt;ezizena&gt;:  Erabiltzaile baten inguruko informazioa eskuratu.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
eu: whowas &lt;ezizena&gt;: Deskonektatu den erabiltzaile baten inguruko informazioa eskuratu.

en: Reply time from %s: %lu seconds
eu: %s(r)en erantzun-denbora: %lu segundo

en: CTCP PING reply
eu: CTCP PING erantzuna

en: Disconnected.
eu: Deskonektatuta.

en: Unknown Error
eu: Errore Ezezaguna

en: Ad-Hoc Command Failed
eu: Errorea Ad-Hoc Aginduan

en: execute
eu: exekutatu

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
eu: Zerbitzariak testu-arrunt balioztatzea behar du, enkriptatu gabeko jarioan

note: This happens when the server sends back jibberish * in the "additional data with success" case. * Seen with Wildfire 3.0.1.
en: Invalid response from server
eu: Erantzun baliogabea zerbitzaritik

en: Server does not use any supported authentication method
eu: Zerbitzariak ez du jasandako balioztatze-metodorik erabiltzen

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
eu: %s(e)k testu-arrunt balioztatzea behar du, enkriptatu gabeko jarioan.   Hau baimendu eta balioztatzearekin jarraitu?

en: Plaintext Authentication
eu: Testu-arrunt Balioztatzea

en: You require encryption, but it is not available on this server.
eu: Enkripzioa behar duzu, baina zerbitzari honetan ezin da erabili.

en: Invalid challenge from server
eu: Erronka baliogabea zerbitzaritik

en: SASL authentication failed
eu: Errorea SASL balioztatzean

en: SASL error: %s
eu: SASL errorea: %s

en: The BOSH connection manager terminated your session.
eu: Zure sesioa amaituarazi du BOSH konexioa-kudeatzaileak.

en: No session ID given
eu: Ez da sesio-IDrik eman

en: Unsupported version of BOSH protocol
eu: BOSH protokolo-bertsio ez jasana

en: Unable to establish a connection with the server
eu: Ezin konexioa ezarri zerbitzariarekin

en: Unable to establish a connection with the server: %s
eu: Ezin konexioa ezarri zerbitzariarekin: %s

en: Unable to establish SSL connection
eu: Ezin SSL-konexioa ezarri

en: Full Name
eu: Izen Osoa

en: Family Name
eu: Deitura

en: Given Name
eu: Izena

en: URL
eu: URLa

en: Street Address
eu: Kale-Helbidea

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
eu: Helbidearen Jarraipena

en: Locality
eu: Herria

en: Region
eu: Eskualdea

en: Postal Code
eu: Posta-Kodea

en: Country
eu: Estatua

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Organization Name
eu: Erakundearen Izena

en: Organization Unit
eu: Erakundeko Saila

en: Job Title
eu: Lanpostua

en: Role
eu: Funtzioa

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit XMPP vCard
eu: XMPP vCard-a Editatu

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
eu: Opzionalak dira beheko elementu guztiak. Zuk nahi duzun informazioa bakarrik eman dezakezu.

en: Client
eu: Bezeroa

en: Operating System
eu: Sistema Eragilea

en: Local Time
eu: Ordu Lokala

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Resource
eu: Baliabidea

en: Logged Off
eu: Deskonektatuta

en: %s ago
eu: duela %s

en: Middle Name
eu: Bigarren Izena

en: Address
eu: Helbidea

en: P.O. Box
eu: Posta-Kutxa

en: Photo
eu: Argazkia

en: Logo
eu: Logotipoa

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
eu: %s(e)k ezingo ditu zure egoera-aldaketak ikusi. Jarraitu nahi duzu?

en: Cancel Presence Notification
eu: Presentzia-Jakinarazpena Ezeztatu

en: Un-hide From
eu: Honengandik Ez Ezkutatu

en: Temporarily Hide From
eu: Honengandik Ezkutatu Oraingoz

en: (Re-)Request authorization
eu: Baimena (berriro) Eskatu

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Initiate _Chat
eu: _Berriketa Hasiarazi

en: Log In
eu: Konektatu

en: Log Out
eu: Deskonektatu

en: Last Name
eu: Deitura

en: The following are the results of your search
eu: Hauek dira zure bilaketaren emaitzak

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
eu: Kontaktu bat aurkitu, irizpideak sartuz eremuetan. Oharra: Eremu guztietan erabili ditzakezu komodinak (%)

en: Directory Query Failed
eu: Direktorio-Galdekatze Errorea

en: Could not query the directory server.
eu: Ezin direktorio-zerbitzaria galdekatu.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
eu: Zerbitzari-Aginduak: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
eu: Eremu bat edo gehiago bete ezazu XMPP erabiltzaileak bilatzeko.

en: Email Address
eu: Helbide Elektronikoa

en: Search for XMPP users
eu: XMPP-erabiltzaileak bilatu

note: "Search"
en: Search
eu: Bilatu

en: Invalid Directory
eu: Direktorio Baliogabea

en: Enter a User Directory
eu: Erabiltzaile-Direktorioa Sartu

en: Select a user directory to search
eu: Bilaketarako erabiltzaile-direktorio bat hautatu

en: Search Directory
eu: Direktorioan Bilatu

en: _Room:
eu: _Gela:

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: _Handle:
eu: _Kudeatzailea:

en: %s is not a valid room name
eu: %s ez da baliozko gela-izena.

en: Invalid Room Name
eu: Gela-Izen Baliogabea

en: %s is not a valid server name
eu: %s ez da baliozko zerbitzari-izena.

en: Invalid Server Name
eu: Zerbitzari-Izen Baliogabea

en: %s is not a valid room handle
eu: %s ez da baliozko gela-kudeatzailea

en: Invalid Room Handle
eu: Gela-Kudeatzaile Baliogabea

en: Configuration error
eu: Konfigurazio-errorea

en: Unable to configure
eu: Ezin konfiguratu

en: Room Configuration Error
eu: Gela-Konfigurazio Errorea

en: This room is not capable of being configured
eu: Gela hau ezin da konfiguratu

en: Registration error
eu: Erregistratze-errorea

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
eu: Ezin da ezizena aldatu MUC ez diren berriketa-geletan

en: Error retrieving room list
eu: Errorea gela-zerrenda eskuratzean

en: Invalid Server
eu: Zerbitzaria Baliogabea

en: Enter a Conference Server
eu: Konferentzia-Zerbitzari bat Sartu

en: Select a conference server to query
eu: Konferentzia-zerbitzari bat hautatu kontsultarako

en: Find Rooms
eu: Gelak Bilatu

en: Affiliations:
eu: Afiliazioak:

en: No users found
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu

en: Roles:
eu: Funtzioak:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
eu: Zerbitzariak TLS/SSL behar du, baina ez da TLS/SSL euskarririk aurkitu.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
eu: Enkripzioa behar duzu, baina ez da TLS/SSL euskarririk aurkitu.

en: Invalid XMPP ID
eu: XMPP-ID baliogabea

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
eu: XMPP-ID baliogabea. Domeinua ezarri behar da.

en: Malformed BOSH URL
eu: BOSH URL baliogabea

en: Registration of %s@%s successful
eu: Arrakastaz erregistratu da %s@%s

en: Registration to %s successful
eu: %s erregistro arrakastatsua

en: Registration Successful
eu: Erregistratze Arrakastatsua

en: Registration Failed
eu: Errorea Erregistratzean

en: Registration from %s successfully removed
eu: Arrakastaz kendu da %s(e)ko erregistroa

en: Unregistration Successful
eu: Deserregistratze Arrakastatsua

en: Unregistration Failed
eu: Deserregistratze Errorea

en: State
eu: Estatua

en: Postal code
eu: Posta-kodea

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Date
eu: Data

en: Already Registered
eu: Dagoeneko Erregistratuta

en: Password
eu: Pasahitza

en: Unregister
eu: Deserregistratu

en: Please fill out the information below to change your account registration.
eu: Zure kontuaren datuak aldatzeko, bete itzazu beheko datuak.

en: Please fill out the information below to register your new account.
eu: Zure kontu berria erregistratzeko, bete itzazu beheko datuak.

en: Register New XMPP Account
eu: XMPP Kontu Berria Erregistratu

en: Register
eu: Erregistratu

en: Change Account Registration at %s
eu: %s Kontuaren Erregistroa Aldatu

en: Register New Account at %s
eu: %s Kontu Berria Eregistratu

en: Change Registration
eu: Erregistroa Aldatu

en: Error unregistering account
eu: Errorea kontua erregistratzean

en: Account successfully unregistered
eu: Arrakastaz erregistratu da kontua

en: Initializing Stream
eu: Jarioa Hasiaratzen

en: Initializing SSL/TLS
eu: SSL/TLS hasiarazten

en: Authenticating
eu: Balioztatzen

en: Re-initializing Stream
eu: Jarioa Berrasiaratzen

en: Server doesn't support blocking
eu: Zerbitzariak ez ditu blokeoak jasaten

en: Not Authorized
eu: Baimenik Ez

en: Mood
eu: Umorea

en: Now Listening
eu: Orain Entzuten

en: Both
eu: Biak

en: From (To pending)
eu: Nork (Nori erabakitzeke)

en: From
eu: Nork

en: To
eu: Nori

en: None (To pending)
eu: Ez (Nori erabakitzeke)

en: None
eu: Batere ez

en: Subscription
eu: Harpidetza

en: Mood Text
eu: Umore-Testua

en: Allow Buzz
eu: Burrunbak Onartu

en: Tune Artist
eu: Doinuaren Artista

en: Tune Title
eu: Doinuaren Titulua

en: Tune Album
eu: Doinuaren Albuma

en: Tune Genre
eu: Doinuaren Generoa

en: Tune Comment
eu: Doinuaren Iruzkina

en: Tune Track
eu: Donuaren Pista

en: Tune Time
eu: Doinuaren Denbora

en: Tune Year
eu: Doinuaren Urtea

en: Tune URL
eu: Doinuaren URLa

en: Password Changed
eu: Pasahitza Aldatuta

en: Your password has been changed.
eu: Zure pasahitza aldatu da.

en: Error changing password
eu: Errorea pasahitza aldatzean

en: Password (again)
eu: Pasahitza (berriro)

en: Change XMPP Password
eu: XMPP-Pasahitza Aldatu

en: Please enter your new password
eu: Idatzi ezazu pasahitz berria

en: Set User Info...
eu: Erabiltzaile-Datuak Ezarri...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
eu: Pasahitza Aldatu...

note: }
en: Search for Users...
eu: Erabiltzaileak Bilatu...

en: Bad Request
eu: Eskaera Okerra

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Feature Not Implemented
eu: Ezaugarria Ez da Inplementatu

en: Forbidden
eu: Debekatuta

en: Gone
eu: Kanpoan

en: Internal Server Error
eu: Zerbitzariaren Barneko Errorea

en: Item Not Found
eu: Ez da Elementua Aurkitu

en: Malformed XMPP ID
eu: XMPP-ID Baliogabea

en: Not Acceptable
eu: Ez Onargarria

en: Not Allowed
eu: Ez Onartua

en: Payment Required
eu: Ordainketa Beharrezkoa

en: Recipient Unavailable
eu: Hartzailea Ez dago Eskuragarri

en: Registration Required
eu: Erregistratzea Beharrezkoa

en: Remote Server Not Found
eu: Ez da Urruneko Zerbitzaria Aurkitu

en: Remote Server Timeout
eu: Urruneko Zerbitzariaren Denbora-muga

en: Server Overloaded
eu: Zerbitzariaren Gainkarga

en: Service Unavailable
eu: Zerbitzu Erabilgaitza

en: Subscription Required
eu: Harpidetza Beharrezkoa

en: Unexpected Request
eu: Ustekabeko Eskaera

en: Authorization Aborted
eu: Baimen Abortatua

en: Incorrect encoding in authorization
eu: Kodeketa okerra baimenean

en: Invalid authzid
eu: authzid baliogabea

en: Invalid Authorization Mechanism
eu: Baimen-Mekanismo Baliogabea

en: Authorization mechanism too weak
eu: Baimen-mekanismo ahulegia

en: Incorrect username or password
eu: Erabiltzaile-izen edo pasahitz okerra

en: Temporary Authentication Failure
eu: Aldiuneko Balioztatze-Errorea

en: Authentication Failure
eu: Balioztatze-Errorea

en: Bad Format
eu: Formatu Baliogabea

en: Bad Namespace Prefix
eu: Izen-Leku Aurrizki Baliogabea

en: Resource Conflict
eu: Baliabide-Gatazka

en: Connection Timeout
eu: Konexioaren Denbora-muga

en: Host Gone
eu: Ostalaria Galdu da

en: Host Unknown
eu: Ostalari Ezezaguna

en: Improper Addressing
eu: Helbideratze Desegokia

en: Invalid ID
eu: ID Baliogabea

en: Invalid Namespace
eu: Izen-Leku Baliogabea

en: Invalid XML
eu: XML Baliogabea

en: Non-matching Hosts
eu: Ostalari Ezberdinak

en: Policy Violation
eu: Politika-Bortxaketa

en: Remote Connection Failed
eu: Urruneko Konexioak Huts

en: Resource Constraint
eu: Baliabide-Murrizketa

en: Restricted XML
eu: XML Murriztua

en: See Other Host
eu: Beste Ostalaria Ikusi

en: System Shutdown
eu: Sistema Itzalketa

en: Undefined Condition
eu: Definitu Gabeko Baldintza

en: Unsupported Encoding
eu: Kodeketa Jasangabea

en: Unsupported Stanza Type
eu: Stanza-Mota Jasangabea

en: Unsupported Version
eu: Bertsio Jasangabea

en: XML Not Well Formed
eu: XML Desitxuratua

en: Stream Error
eu: Jario-Errorea

en: Unable to ban user %s
eu: Ezin %s erabiltzailea betatu

en: Unknown affiliation: "%s"
eu: Kidetza ezezaguna:" %s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
eu: Ezin da %s erabiltzailea kide bihurtu: "%s"

en: Unknown role: "%s"
eu: Rol ezezaguna: " %s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
eu: Ezin "%s" rola ezarri erabiltzaileari: %s

en: Unable to kick user %s
eu: Ezin %s erabiltzailea kanporatu

en: Unable to ping user %s
eu: Ezin %s erabiltzaileari ping egin

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
eu: Ezin burrunba egin, ez dagoela %s(r)en inguruko ezer.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
eu: Ezin burrunba egin, %s deskonektatu egon daitekeelako.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
eu: Ezin burrunba egin, %s(e)k ez duelako jasaten edo ez duelako burrunbarik jaso nahi orain.

en: Buzz
eu: Burrunba

en: %s has buzzed you!
eu: %s(e)k burruba egin dizu!

en: Buzzing %s...
eu: %s(r)i burrunba egiten...

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
eu: Ezin multimedia hasiarazi %s(r)ekin: JID baliogabea

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
eu: Ezin multimedia hasiarazi %s(r)ekin: erabiltzailea ez dago konektatuta

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
eu: Ezin multimedia hasiarazi %s(r)ekin: ez dago erabiltzaile-presentziara harpidetua

en: Media Initiation Failed
eu: Ezin Multimedia Hasiarazi

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
eu: Multimedia sesioa hasiarazteko erabiliko duzun %s(e)ko baliabidea hautatu ezazu.

en: Select a Resource
eu: Baliabide bat Hautatu

en: Initiate Media
eu: Multimedia Hasiarazi

en: config:  Configure a chat room.
eu: config: Berriketa-gela bat konfiguratu.

en: configure:  Configure a chat room.
eu: configure: Berriketa-gela bat konfiguratu.

en: register:  Register with a chat room.
eu: register:  Berriketa-gela batean erregistratu.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
eu: topic [gai berria]:  Gaia ikusi edo aldatu.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
eu: ban &lt;erabiltzailea&gt; [arrazoia]:  Gela batetik betatu erabiltzailea.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
eu: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [ezizena1] [ezizena2] ...: Gela bateko erabiltzaileen afizialioak eskuratu edo ezarri.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
eu: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [ezizena1] [ezizena2] ...: Gela batean rol bat duten erabiltzaileak eskuratu, edo erabiltzailearen rola ezarri.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
eu: invite &lt;erabiltzailea&gt; [mezua]:  Erabiltzailea gelara gonbidatu.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
eu: kick &lt;erabiltzailea&gt; [arrazoia]:  Gelatik kanporatu erabiltzailea.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
eu: msg &lt;erabiltzailea&gt; &lt;mezua&gt;:  Mezu pribatu bat bidali beste erabiltzaile bati.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
eu: ping &lt;jid&gt;:	Erabiltzaile/osagai/zerbitzari bat ping egin.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
eu: buzz: Erabiltzaile bati burrunba egin bere arreta eskuratzeko

en: Extended Away
eu: Kanpoan Luzarorako

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
eu: XMPP Protokolo-Plugina

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
eu: Domeinua

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
eu: Enkriptatu gabeko jarioen bidezko testu-arrunt balioztatzea onartu

en: Connect port
eu: Konexio-ataka

note: Account options
en: Connect server
eu: Zerbitzarira konektatu

en: File transfer proxies
eu: Fitxategi-transferentzien proxya

en: BOSH URL
eu: BOSH URLa

note: this should probably be part of global smiley theme settings * later on
en: Show Custom Smileys
eu: Smiley Pertsonalizatuak Erakutsi

en: %s has left the conversation.
eu: %s solasalditik irten da.

en: Message from %s
eu: Honen mezua: %s

en: %s has set the topic to: %s
eu: %s erabiltzaileak gaia aldatu du: %s

en: The topic is: %s
eu: Oraingo gaia: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
eu: Ezin mezua bidali %s(r)i: %s

en: XMPP Message Error
eu: XMPP Mezu Errorea

en: (Code %s)
eu: (%s kodea)

en: XML Parse error
eu: XML Analisi-errorea

en: Error joining chat %s
eu: Errorea %s berriketan sartzean

en: Error in chat %s
eu: Errorea %s berriketan

en: Create New Room
eu: Gela Berria Sortu

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
eu: Gela berri bat sortuko duzu. Konfiguratu egin nahi duzu, ala ezarpen lehenetsiak onartu nahi dituzu?

en: _Configure Room
eu: Gela _Konfiguratu

en: _Accept Defaults
eu: Lehenetsiak _Onartu

en: No reason
eu: Arrazoirik ez

en: You have been kicked: (%s)
eu: Kanporatua izan zara: (%s)

en: Kicked (%s)
eu: Kanporatua (%s)

en: Unknown Error in presence
eu: Errore Ezezaguna Presentzian

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
eu: Ezin fitxategia bidali %s erabiltzaileari, ez duelako fitxategi-transferentziarik onartzen

en: File Send Failed
eu: Errorea Fitxategia Bidaltzean

en: Unable to send file to %s, invalid JID
eu: Ezin fitxategia bidali %s(r)i, JID baliogabea

en: Unable to send file to %s, user is not online
eu: Ezin fitxategia bidali %s(r)i, erabiltzailea ez dago konektatuta

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
eu: Ezin fitxategia bidali %s(r)i, ez dago erabiltzaile-presentziara harpidetuta

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
eu: Fitxategia %s(e)ko zein baliabidetara bidaliko duzun hautatu ezazu.

en: Angry
eu: Haserre

en: Anxious
eu: Grinatsu

en: Ashamed
eu: Lotsatuta

en: Bored
eu: Aspertuta

en: Excited
eu: Aztoratuta

en: Happy
eu: Zoriontsu

en: In love
eu: Maitemindua

en: Invincible
eu: Garaiezin

en: Jealous
eu: Jeloskor

en: Sad
eu: Goibel

en: Sleepy
eu: Logurarekin

en: Set User Nickname
eu: Erabiltzaile-Ezizena Ezarri

en: Please specify a new nickname for you.
eu: Zure ezizen berria zehaztu ezazu.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
eu: Zure kontaktu-zerrendako edonork ikus dezake informazio hau, beraz, egokia hautatu ezazu.

en: Set
eu: Ezarri

en: Set Nickname...
eu: Ezizena Ezarri...

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Select an action
eu: Ekintza hautatu

en: Required parameters not passed in
eu: Ez dira beharrezko parametroak jaso

en: Unable to write to network
eu: Ezin sarera idatzi

en: Unable to read from network
eu: Ezin saretik irakurri

en: Error communicating with server
eu: Errorea zerbitzariarekin komunikatzean

en: Conference not found
eu: Ez konferentzia aurkitu

en: Conference does not exist
eu: Konferentzia ez da existitzen

en: A folder with that name already exists
eu: Jadanik badago izen horretako direktorio bat

en: Not supported
eu: Ez dago onartuta

en: Password has expired
eu: Pasahitza iraungitu da

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: User not found
eu: Ez da erabiltzailea aurkitu

en: Account has been disabled
eu: Kontua ezgaitua izan da

en: The server could not access the directory
eu: Zerbitzaria ezin izan da direktoriora sartu

en: Your system administrator has disabled this operation
eu: Sistema-adminiztratzaileak eragiketa hau ezgaitu du

en: The server is unavailable; try again later
eu: Zerbitzaria ez dago eskuragarri; saiatu berriro geroaro

en: Cannot add a contact to the same folder twice
eu: Ezin da kontaktu bat direktorio berdinera bi aldiz gehitu

en: Cannot add yourself
eu: Ezin duzu zure burua gehitu

en: Master archive is misconfigured
eu: Artxibo nagusia oker konfiguratuta dago

en: Could not recognize the host of the username you entered
eu: Ezin da sartu duzun erabiltzaile-izenaren ostalaria identifikatu

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
eu: Pahitz oker gehiegi sartu dituzu, beraz, zure kontua ezgaitu da

en: You cannot add the same person twice to a conversation
eu: Ezin duzu pertsona bera bi aldiz gehitu solasaldi batera

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
eu: Baimendutako gehieneko kontaktu-kopurua gainditu duzu

en: You have entered an incorrect username
eu: Erabiltzaile-izen baliogabea idatzi duzu

en: An error occurred while updating the directory
eu: Errore bat gertatu da direktorioa eguneratzean

en: Incompatible protocol version
eu: Protokolo-bertsio bateraezina

en: The user has blocked you
eu: Erabiltzaileak blokeatu egin zaitu

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
eu: Probako bertsio honekin ezin dira aldi berean 10 erabiltzaile baina gehiago konektatu

en: The user is either offline or you are blocked
eu: Erabiltzailea offline dago edo blokeatuta zaude

en: Unknown error: 0x%X
eu: Errore ezezaguna: 0x%X

en: Unable to login: %s
eu: Ezin konektatu: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
eu: Ezin mezua bidali. Ezin erabiltzailearen xehetasunak lortu (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
eu: Ezin %s gehitu zure lagun-zerrendara (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
eu: Ezin mezua bidali (%s).

en: Unable to invite user (%s).
eu: Ezin erabiltzaiea gonbidatu (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
eu: Ezin mezua bidali %s(r)i. Ezin izan da konferentzia sortu (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
eu: Ezin mezua bidali. Ezin izan da konferentzia sortu (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
eu: Ezin %s erabiltzailea mugitu zerbitzariko zerrendako %s direktoriora. Errorea karpeta sortzean (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
eu: Ezin %s gehitu zure lagun-zerrendara. Errorea zerbitzariako zerrendan direktorioa sortzean (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
eu: Ezin %s erabiltzailearen xehetasunak lortu (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
eu: Ezin erabiltzailea gehitu pribatu-zerrendara (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
eu: Ezin %s gehitu ukatu-zerrendara (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
eu: Ezin %s gehitu baimendu-zerrendara (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
eu: Ezin %s kendu pribatu-zerrendatik (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
eu: Ezin zerbitzariako pribatutasun-ezarpenak aldatu (%s).

en: Unable to create conference (%s).
eu: Ezin konferentzia sortu (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
eu: Errorea zerbitzariarekin komunikatzean. Konexioa ixten.

en: Telephone Number
eu: Telefono Zenbakia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Department
eu: Departamentua

en: Personal Title
eu: Titulu Pertsonala

en: Mailstop
eu: Postontzia

en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
eu: Izen-deiturak

en: GroupWise Conference %d
eu: GroupWise Konferentzia %d

en: Authenticating...
eu: Balioztatzen...

en: Waiting for response...
eu: Erantzunaren zain...

en: %s has been invited to this conversation.
eu: %s erabiltzailea solasaldira gonbidatua izan da.

en: Invitation to Conversation
eu: Solasaldirako Gonbita

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
eu: %s(r)en gobita
    
    Bidalita: %s

en: Would you like to join the conversation?
eu: Solasaldira batu nahi duzu?

en: You have signed on from another location
eu: Beste nonbaitetik konektatu zara

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
eu: Badirudi %s offline dagoela, eta ez duela jaso zuk bidali berri diozun mezua.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
eu: Ezin zerbitzarira konektatu. Konektatu nahi duzun zerbitzariaren helbidea sartu ezazu.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
eu: Konferentzia hau itxi egin da. Ezin da mezu gehiago bidali.

en: Busy
eu: Lanpetuta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
eu: Novell GroupWise Mezulari-Protokoloaren Plugin-a

en: Server address
eu: Zerbitzariaren helbidea

en: Server port
eu: Zerbitzariaren ataka

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
eu: <b>Taldearen Titulua:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
eu: %s Taldearen Informazioa

en: Invite Group to Conference...
eu: Taldea Gonbidatu Konfrentziara...

en: Sending Handshake
eu: Handshake-a Bidaltzen

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
eu: Handshake-aren Ezagupenaren Zain

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
eu: Handshake-a Ezagutua, Konektatzen

en: Waiting for Login Acknowledgement
eu: Konexioaren Ezagupenaren Zain

en: Login Redirected
eu: Konexio Berbideratua

en: Forcing Login
eu: Konexioa Behartzen

en: Login Acknowledged
eu: Konexioa Ezagutua

en: Starting Services
eu: Zerbitzuak Hasiarazten

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
eu: Sametime-eko administratzaileak ohar hau argitaratu du zerbitzarian: %s

en: Sametime Administrator Announcement
eu: Sametime-eko Administratzailearen Oharra

en: Announcement from %s
eu: %s(e)ko oharra

en: Conference Closed
eu: Konferentzia Itxita

en: Unable to send message:
eu: Ezin mezua bidali:

en: Unable to send message to %s:
eu: Ezin zaio mezua bidali %s(r)i:

en: Place Closed
eu: Lekua Itxita

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Speakers
eu: Bozgorailuak

en: Video Camera
eu: Bideo-Kamera

en: File Transfer
eu: Fitxategi-Transferentzia

en: Supports
eu: Jasaten du

en: External User
eu: Kanpoko Erabiltzailea

en: Create conference with user
eu: Erabiltzailerarekin konferentzia sortu

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
eu: Konferentzia berriarentzako gaia sar ezazu, eta %s(r)entzako gonbit-mezua

en: New Conference
eu: Konferentzia Berria

en: Create
eu: Sortu

en: Available Conferences
eu: Konferentzia Eskuragarriak

en: Create New Conference...
eu: Konferentzia Berria Sortu...

en: Invite user to a conference
eu: Erabiltzailea konferentziara gonbidatu

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
eu: Azpiko zerrendako konferentzia bat hautatu ezazu, %s erabiltzailea bertara gonbidatzeko. "Konferentzia Berria Sortu" hautatu ezazu erabiltzailea konferentzia berri batera gonbidatzeko.

en: Invite to Conference
eu: Konferentziara Gonbidatu

en: Invite to Conference...
eu: Konferentziara Gonbidatu...

en: Send TEST Announcement
eu: FROGA Oharra Bidali

en: Topic:
eu: Gaia:

en: Unknown (0x%04x)<br>
eu: Ezezaguna (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
eu: Azkenengo Bezero Ezaguna

en: User Name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Sametime ID
eu: Sametime IDa

en: An ambiguous user ID was entered
eu: Erabiltzaile-ID anbiguoa sartu da

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
eu: '%s' identifikatzaileak ondorengo erabiltzaileetako edozeinekin etor daiteke bat. Zure lagun-zerrendara gehitzeko, azpiko zerrendan hautatu ezazu erabiltzaile zuzena.

en: Select User
eu: Erabiltzailea Hautatu

en: Unable to add user: user not found
eu: Ezin erabiltzailea gehitu: ez da erabiltzailea aurkitu

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
eu: '%s' identifikatzailea ez dator bat zure Sametime komunitateko inongo erabiltzailerekin. Sarrera hau zure lagun-zerrendatik ezabatua izan da.

en: Unable to add user
eu: Ezin erabiltzailea gehitu

en: Error reading file %s: 
    %s
eu: Errorea %s fitxategia irakurtzean: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
eu: Urrunean Gordetako Lagun-Zerrenda

en: Buddy List Storage Mode
eu: Lagun-Zerrenda Gordetzeko Modua

en: Local Buddy List Only
eu: Lagun-Zerrenda Lokala Bakarrik

en: Merge List from Server
eu: Zerbitzariko Zerrenda Batu

en: Merge and Save List to Server
eu: Batu eta Zerbitzarian Gorde Zerrenda

en: Synchronize List with Server
eu: Zerbitzariarekin Sinkronizatu Zerrenda

en: Import Sametime List for Account %s
eu: %s Kontuaren Sametime-Zerrenda Inportatu

en: Export Sametime List for Account %s
eu: %s Kontuaren Sametime-Zerrenda Esportatu

en: Unable to add group: group exists
eu: Ezin taldea gehitu: jadanik badago

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
eu: Jadanik badago '%s' izeneko talde bat zure lagun-zerrenda.

en: Unable to add group
eu: Ezin taldea gehitu

en: Possible Matches
eu: Kontzidentzia Posibleak

en: Unable to add group: group not found
eu: Ezin taldea gehitu: ez da taldea aurkitu

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
eu: '%s' identifikatzailea ez dator bat zure Sametime komunitateko inongo helbide-liburuaren oharreko talderekin.

en: Search results for '%s'
eu: '%s' bilaketaren emaitzak

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
eu: '%s' identifikatzaileak ondorengo erabiltzaileetako edozeinekin etor daiteke bat. Zure lagun-zerrendara gehitu ditzakezu edo mezuak bidal diezaiekezu azpiko botoiak erabiliz.

en: Search Results
eu: Bilaketaren Emaitzak

en: No matches
eu: Kointzidentziarik ez

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
eu: '%s' identifikatzailea ez dator bat zure Sametime komunitateko inongo erabiltzailerekin.

en: No Matches
eu: Kointzidentziarik Ez

en: Search for a user
eu: Erabiltzailea bilatu

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
eu: Zure Sametime komunitateko erabiltzaileen artean kointzidentziak bilatzeko, izen edo ID partziala sar ezazu azpiko eremuan.

en: User Search
eu: Erabiltzaile-Bilaketa

en: Import Sametime List...
eu: Sametime-Zerrenda Inportatu...

en: Export Sametime List...
eu: Sametime-Zerrenda Esportatu...

en: User Search...
eu: Erabiltzaile-Bilaketa...

en: Force login (ignore server redirects)
eu: Konexioa behartu (zerbitzari-berbideraketak ezikusi)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
eu: Bezeroaren identidadea ezkutatu

en: User %s is not present in the network
eu: %s erabiltzailea ez dago sarean

en: Key Agreement
eu: Gako-Hitzarmena

en: Cannot perform the key agreement
eu: Ezin gako-hitzarmena burutu

en: Error occurred during key agreement
eu: Errorea gako-hitzarmen bitartean

en: Key Agreement failed
eu: Huts egin du Gako-Hitzarmenak

en: Timeout during key agreement
eu: Denbora-muga iraungi da gako-itzarmen bitartean

en: Key agreement was aborted
eu: Gako-hitzarmena abortatu da

en: Key agreement is already started
eu: Gako-hitzarmena hasi da jadanik

en: Key agreement cannot be started with yourself
eu: Ezin duzu zeure buruarekin hasi gako-hitzarmena

en: The remote user is not present in the network any more
eu: Urruneko erabiltzailea ez dago sarean jadanik

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
eu: Gako-hitzarmen eskaera jaso da %s(en)gandik. Gako-hitzarmena burutu nahi duzu?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
eu: Urruneko erabiltzailea gako-hitzamenaren zai dago:
    Urruneko ostalaria: %s
    Urruneko ataka: %d

en: Key Agreement Request
eu: Gako-Hitzarmen Eskaera

en: IM With Password
eu: Pasahitzdun IM

en: Cannot set IM key
eu: Ezin IM gakoa ezarri

en: Set IM Password
eu: IM-pasahitza ezarri

en: Get Public Key
eu: Gako Publikoa Eskuratu

en: Cannot fetch the public key
eu: Ezin gako publikoa eskuratu

en: Show Public Key
eu: Gako Publikoa Erakutsi

en: Could not load public key
eu: Ezin gako publikoa kargatu

en: User Information
eu: Erabiltzaile-Informazioa

en: Cannot get user information
eu: Ezin erabiltzaile-informazioa eskuratu

en: The %s buddy is not trusted
eu: %s laguna ez da fidagarria

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
eu: Ezin duzu lagun-jakinarazpenik jaso bere gako publikoa inportatu arte. 'Gako Publikoa Eskuratu' agindua erabili dezakezu gako publikoa eskuratzeko.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
eu: Ireki...

en: The %s buddy is not present in the network
eu: %s laguna ez dago sarean

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
eu: Laguna gehitzeko, bere gako publikoa inportatu behar duzu. 'Inportatu' sakatu ezazu gako publikoa inportatzeko.

en: _Import...
eu: _Inportatu...

en: Select correct user
eu: Erabiltzaile zuzena hautatu

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
eu: Erabiltzaile bat baino gehiago aurkitu da gako publiko berdinarekin. Zure lagun-zerrendara gehitzeko, azpiko zerrendan hautatu ezazu erabiltzaile zuzena.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
eu: Erabiltzaile bat baino gehiago aurkitu da izen berdinarekin. Zure lagun-zerrendara gehitzeko, azpiko zerrendan hautatu ezazu erabiltzaile zuzena.

en: Detached
eu: Inpartzial

en: Indisposed
eu: Ondoezik

en: Wake Me Up
eu: Esna Nazazu

en: Hyper Active
eu: Hiperaktibo

en: Robot
eu: Robota

en: In Love
eu: Maitemindua

en: User Modes
eu: Erabiltzaile-moduak

en: Preferred Contact
eu: Kontaktu Hobetsia

en: Preferred Language
eu: Hizkuntza Hobetsia

en: Device
eu: Gailua

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Geolocation
eu: Geokokapena

en: Reset IM Key
eu: IM Gakoa Berrezarri

en: IM with Key Exchange
eu: Gako-Trukedun IMa

en: IM with Password
eu: Pasahitzdun IMa

en: Get Public Key...
eu: Gako Publikoa Eskuratu...

en: Kill User
eu: Erabiltzailea Hil

en: Draw On Whiteboard
eu: Arbelean Marraztu

en: _Passphrase:
eu: _Pasaesaldia:

en: Channel %s does not exist in the network
eu: %s kanala ez da sarean existitzen

en: Channel Information
eu: Kanal-Informazioa

en: Cannot get channel information
eu: Ezin kanal-informazioa eskuratu

en: <b>Channel Name:</b> %s
eu: <b>Kanalaren Izena:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
eu: <br><b>Erabiltzaile-Kontua:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
eu: <br><b>Kanalaren Sortzailea:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
eu: <br><b>Kanalaren Zifratua:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
eu: <br><b>Kanalaren HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
eu: <br><b>Kanalaren Gaia:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
eu: <br><b>Kanalaren Moduak:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
eu: <br><b>Sortzailearen Hatz-Marka:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
eu: <br><b>Sortzailearen Babble-Marka:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
eu: Kanalaren Gako Publikoa Gehitu

note: Add new public key
en: Open Public Key...
eu: Gako Publikoa Ireki...

en: Channel Passphrase
eu: Kanalaren Pasaesaldia

en: Channel Public Keys List
eu: Kanalaren Gako Publikoen Zerrenda

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
eu: Kanalaren balioztatzeari esker, baimendu gabeko sarrerak ekiditen dira. Pasaesaldian eta sinadura digitaletan oinarritu daiteke atentifikazioa. Pasaesaldia ezartzen bada, konektatu aurretik eskatuko da. Kanalaren gako publikoak ezartzen badira, bere gako publikoa zerrendatua duten erabiltzaileek bakarrik konektatu ahalko dira.

en: Channel Authentication
eu: Kanalaren Balioztatzea

en: Add / Remove
eu: Gehitu / Kendu

en: Group Name
eu: Taldearen Izena

en: Passphrase
eu: Pasaesaldia

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
eu: %s kanaleko talde pribatuaren izena eta pasaesaldia idatzi itzazu.

en: Add Channel Private Group
eu: Kanaleko Talde Pribatua Gehitu

en: User Limit
eu: Erabiltzaile-Muga

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
eu: Erabiltzaile-muga ezarri kanalean. Zero ezarri ezazu erabiltzaile-muga kentzeko.

en: Invite List
eu: Gonbidatu-Zerrenda

en: Ban List
eu: Betatu-Zerrenda

en: Add Private Group
eu: Talde Pribatua Gehitu

en: Reset Permanent
eu: Iraunkortasuna Kendu

en: Set Permanent
eu: Iraunkortasuna Ezarri

en: Set User Limit
eu: Erabiltzaile-Muga Ezarri

en: Reset Topic Restriction
eu: Gai-Murrizketa Kendu

en: Set Topic Restriction
eu: Gai-Murrizketa Ezarri

en: Reset Private Channel
eu: Kanal Pribatua Kendu

en: Set Private Channel
eu: Kanal Pribatua Ezarri

en: Reset Secret Channel
eu: Kanal Sekretua Kendu

en: Set Secret Channel
eu: Kanal Sekretua Ezarri

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
eu: %s kanalera konektatu behar zara talde pribatura batu aurretik

en: Join Private Group
eu: Talde Pribatura Batu

en: Cannot join private group
eu: Ezin talde pribatura batu

en: Call Command
eu: Agindua Deitu

en: Cannot call command
eu: Ezin agindua deitu

en: Unknown command
eu: Agindu ezezaguna

en: Secure File Transfer
eu: Fitxategi-Transferentzia Segurua

en: Error during file transfer
eu: Errorea Fitxategi-Transferentzian

en: Remote disconnected
eu: Urrunekoa deskonektatua

en: Permission denied
eu: Baimena Ukatua

en: Key agreement failed
eu: Gako-hitzarmenak huts egin du

en: Connection timed out
eu: Konexioaren denbora-muga agortua

en: Creating connection failed
eu: Ezin konexioa sortu

en: File transfer session does not exist
eu: Ez dago fitxategi-transferentzia saiorik

en: No file transfer session active
eu: Ez dago fitxategi-transferentzia aktiborik

en: File transfer already started
eu: Jadanik hasi da fitxategi-transferentzia

en: Could not perform key agreement for file transfer
eu: Ezin gako-hitzarmena burutu fitxategi-transferentziarako

en: Could not start the file transfer
eu: Ezin fitxategi-transferentzia hasi

en: Cannot send file
eu: Ezin fitxategia bidali

en: Error occurred
eu: Errorea

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
eu: %s(e)k gaia aldatu du <I>%s</I>: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
eu: <I>%s</I>(e)k kanalaren moduak ezarri ditu <I>%s</I>: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
eu: <I>%s</I>(e)k <I>%s</I> kanaleko modu guztiak kendu ditu

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
eu: <I>%s</I>(e)k moduak ezarri ditu <I>%s</I>: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
eu: <I>%s</I>(e)k <I>%s</I>(e)ko modu guztiak kendu ditu

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
eu: <I>%s</I>(e)tik kanporatu zaitu <I>%s</I> erabiltzaileak: %s

en: You have been killed by %s (%s)
eu: %s erabiltzaileak hil zaitu: %s

en: Killed by %s (%s)
eu: %s erabiltzaileak hila: %s

en: Server signoff
eu: Zerbitzariak deskonektatu zaitu

en: Personal Information
eu: Informazio Pertsonala

en: Birth Day
eu: Urtebetetzea

en: Job Role
eu: Laneko Funtzioa

en: Organization
eu: Erakundea

en: Unit
eu: Saila

en: Homepage
eu: Orri Nagusia

en: Note
eu: Oharra

en: Join Chat
eu: Berriketara Batu

en: You are channel founder on <I>%s</I>
eu: <I>%s</I> kanalaren sortzailea zara

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
eu: <I>%s</I> kanalaren sortzailea <I>%s</I> da

en: Real Name
eu: Benetako Izena

en: Status Text
eu: Egoera-Testua

en: Public Key Fingerprint
eu: Gako Publikoaren Hatz-Marka

en: Public Key Babbleprint
eu: Gako Publikoaren 'Babble'-Marka

en: _More...
eu: _Gehiago...

en: Detach From Server
eu: Zerbitzaritik Askatu

en: Cannot detach
eu: Ezin askatu

en: Cannot set topic
eu: Ezin gaia ezarri

en: Failed to change nickname
eu: Errorea ezizena aldatzean

en: Roomlist
eu: Gela-Zerrenda

en: Cannot get room list
eu: Ezin gela-zerrenda eskuratu

en: Network is empty
eu: Sareko hutsik

en: No public key was received
eu: Ez da gako publikorik jaso

en: Server Information
eu: Zerbitzari-Informazioa

en: Cannot get server information
eu: Ezin zerbitzari-informazioa eskuratu

en: Server Statistics
eu: Zerbitzari-Estatistikak

en: Cannot get server statistics
eu: Ezin zerbitzari-estatistikarik eskuratu

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
eu: Zerbitzariaren abio-ordu lokala: %s
    Zerbitzariaren abio-iraupen lokala: %s
    Zerbitzariaren bezero loakalak: %d
    Zerbitzariaren kanal lokalak: %d
    Zerbitzariaren operadore lokalak: %d
    Bideratzaile-operadore lokalak: %d
    Gelaxka-bezero lokalak: %d
    Gelaxka-kanal lokalak: %d
    Gelaxka-zerbitzari lokalak: %d
    Guztira bezeroak: %d
    Guztira kanalak: %d
    Guztira zerbitzariak: %d
    Guztira bideratzaileak: %d
    Guztira zerbitzari-operadoreak: %d
    Guztira bideratzaile-operadoreak: %d

en: Network Statistics
eu: Sare-Estatistikak

en: Ping failed
eu: Ping-ak huts egin du

en: Ping reply received from server
eu: Ping erantzuna jaso da zerbitzaritik

en: Could not kill user
eu: Ezin erabiltzailea hil

en: WATCH
eu: ZELATATU

en: Cannot watch user
eu: Ezin erabiltzailea zelatatu

en: Resuming session
eu: Sesioa berrabiarazten

en: Authenticating connection
eu: Konexioa balioztatzen

en: Verifying server public key
eu: Zerbitzariaren gako publikoa egiaztatzen

en: Passphrase required
eu: Pasaesaldia behar da

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
eu: %s(r)en gako publikoa jaso da. Gako hau ez dator bat zure kopia lokalarekin. Hala ere, gako publiko hau onartu nahi duzu?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
eu: %s(r)en gako publikoa jaso da. Gako publiko hau onartu nahi duzu?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
eu: %s gakoaren hatz-marka eta 'babble'-marka:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
eu: Gako Publikoa Egiaztatu

en: _View...
eu: _Ikusi...

en: Unsupported public key type
eu: Gako publiko mota ulergaitza

en: Disconnected by server
eu: Zerbitzariak deskonektatua

en: Error connecting to SILC Server
eu: Errorea SILC-Zerbitzarira konektatzean

en: Key Exchange failed
eu: Huts egin du Gako-Trukeak

en: Authentication failed
eu: Ezin balioztatu

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
eu: Ezin askatutako sesioa berrabiarazi. Berkonektatu sakatu ezazu konexio berria sortzeko.

en: Performing key exchange
eu: Gako-trukea burutzen

en: Unable to load SILC key pair
eu: Ezin SILC gako parea kargatu

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
eu: SILC zerbitzarira konektatzen

en: Out of memory
eu: Memoria agortuta

en: Unable to initialize SILC protocol
eu: Ezin SILC protokoloa hasieratu

en: Error loading SILC key pair
eu: Errorea SILC gako parea kargatzean

en: Download %s: %s
eu: %s deskargatu: %s

en: Your Current Mood
eu: Zure Umorea Orain

en: Normal
eu: Normala

en: 
    Your Preferred Contact Methods
eu: 
    Zure Kontaktu-Metodo Hobetsiak

en: Video conferencing
eu: Bideo-Konferentzia

en: Your Current Status
eu: Zure Egoera Orain

en: Online Services
eu: Online Zerbitzuak

en: Let others see what services you are using
eu: Zein zerbitzu darabilzkizun erakutsi besteei

en: Let others see what computer you are using
eu: Zein ordenagailu darabilzun erakutsi besteei

en: Your VCard File
eu: Zure VCard-Fitxategia

en: Timezone (UTC)
eu: Ordu-zona (UTC)

en: User Online Status Attributes
eu: Erabiltzailearen Online Egoeraren Atributuak

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
eu: Zure online-egoeraren informazioa eta zure informazio pertsonala erakutsi diezaiekezu besteei. Beste erabiltzaileek ikustea gustatuko litzaizukeen informazioa bete ezazu.

en: Message of the Day
eu: Eguneko Mezua

en: No Message of the Day available
eu: Ez dago Eguneko Mezurik eskuragarri

en: There is no Message of the Day associated with this connection
eu: Ez dago konexio honekin asoziatutako Eguneko Mezurik.

en: Create New SILC Key Pair
eu: SILC Gako Bikotea Berria Sortu

en: Passphrases do not match
eu: Pasaesaldiak ez datoz bat

en: Key Pair Generation failed
eu: Ezin Gako Parea Sortu

en: Key length
eu: Gako-luzera

en: Public key file
eu: Gako publikoaren fitxategia

en: Private key file
eu: Gako pribatuaren fitxategia

en: Passphrase (retype)
eu: Pasaesaldia (berriro)

en: Generate Key Pair
eu: Gako-Bikotea Sortu

en: Online Status
eu: Online Egoera

en: View Message of the Day
eu: Eguneko Mezua Ikusi

en: Create SILC Key Pair...
eu: SILC Gako Bikotea Sortu

en: User <I>%s</I> is not present in the network
eu: <I>%s</I> erabiltzailea ez dago sarean

en: Topic too long
eu: Gai luzeegia

en: You must specify a nick
eu: Ezizen bat zehaztu behar duzu

en: channel %s not found
eu: ezin %s kanala aurkitu

en: channel modes for %s: %s
eu: %s kanalaren moduak: %s

en: no channel modes are set on %s
eu: ez da %s kanalaren modurik ezarri

en: Failed to set cmodes for %s
eu: Ezin %s(r)en cmoduak ezarri

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
eu: Agindu ezezaguna: %s (bezeroaren akatsa izan daiteke)

en: part [channel]:  Leave the chat
eu: part [kanala]:  Kanaletik irten

en: leave [channel]:  Leave the chat
eu: leave [kanala]:  Kanaletik irten

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
eu: topic [&lt;gai berria&gt;]:  Gaia ikusi edo aldatu

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
eu: join &lt;kanala&gt; [&lt;pasahitza&gt;]:  Sare honetako kanal batera batu

en: list:  List channels on this network
eu: list:  Sare honetako kanalak zerrendatu

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
eu: whois &lt;ezizena&gt;:  Ezizenaren informazioa ikusi

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
eu: msg &lt;ezizena&gt; &lt;mezua&gt;:  Erabiltzaileari mezu pribatua bidali

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
eu: query &lt;ezizena&gt; [&lt;mezua&gt;]:  Erabiltzaileari mezu pribatua bidali

en: motd:  View the server's Message Of The Day
eu: motd:  Zerbitzariaren Eguneko Mezua ikusi

en: detach:  Detach this session
eu: detach:  Sesio hau askatu

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
eu: quit [mezua]:  Zerbitzaritik deskonektatu, mezu bat utziz (nahi izanez gero)

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
eu: call &lt;agindua&gt;:  Ezizein silc-bezero agindu deitu

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
eu: kill &lt;ezizena&gt; [-pubkey|&lt;arrazoia&gt;]: Ezizena hil

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
eu: nick &lt;ezizen-berria&gt;:  Zure ezizena aldatu

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
eu: whowas &lt;ezizena&gt;:  Ezizenaren informazioa ikusi

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
eu: cmode &lt;kanala&gt; [+|-&lt;moduak&gt;] [argumentuak]:  Kanalaren moduak ikusi edo aldatu

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
eu: cumode &lt;kanala&gt; +|-&lt;moduak&gt; &lt;ezizena&gt;:  Kanaleko ezizenen moduak aldatu

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
eu: umode &lt;erabiltzaile-moduak&gt;:  Sareko zure moduak ezarri

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
eu: oper &lt;ezizena&gt; [-pubkey]: Zerbitzari-operadorearen eskubideak eskuratu

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
eu: invite &lt;kanala&gt; [-|+]&lt;ezizena&gt;:  Ezizena gonbidatu edo kanaleko gonbidatu-zerrendara gehitu/kendu

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
eu: kick &lt;kanala&gt; &lt;ezizena&gt; [iruzkina]:  Kanaletik bota bezeroa

en: info [server]:  View server administrative details
eu: info [zerbitzaria]:  Zerbitzariaren administrazio-xehetasunak ikusi

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
eu: ban [&lt;kanala&gt; +|-&lt;ezizena&gt;]:  Kanaletik betatu bezeroa

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
eu: getkey &lt;ezizena|zerbitzaria&gt;:  Bezeroaren edo zerbitzariaren gako publikoa eskuratu

en: stats:  View server and network statistics
eu: stats:  Zerbitzariaren eta sarearen estatistikak ikusi

en: ping:  Send PING to the connected server
eu: ping:  PING bat bidali konektatuta zauden zerbitzarira

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
eu: users &lt;kanala&gt;:  Kanaleko erabiltzaileak zerrendatu

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
eu: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanala(s)&gt;:  Kanale(ta)ko erabiltzaile zehatzak zerrendatu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
eu: SILC Protokolo-Plugina

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
eu: Interneteko Zuzeneko Konferentzia Segurua (SILC) Protokoloa

en: Network
eu: Sarea

en: Public Key file
eu: Gako Publikoaren fitxategia

en: Private Key file
eu: Gako Pribatuaren fitxategia

en: Cipher
eu: Zifratua

en: Public key authentication
eu: Gako publikoaren balioztatzea

en: Block IMs without Key Exchange
eu: Gako-trukerik gabe IMak blokeatu

en: Block messages to whiteboard
eu: Arbelerako mezuak blokeatu

en: Automatically open whiteboard
eu: Automatikoki ireki arbela

en: Digitally sign and verify all messages
eu: Mezu guztiak digitalki sinatu eta egiaztatu

en: Creating SILC key pair...
eu: SILC gako bikotea sortzen...

en: Unable to create SILC key pair
eu: Ezin SILC gako bikotea sortu

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
eu: Benetako Izena: 	%s

en: User Name: 	%s
eu: Erabiltzaile-Izena: 	%s

en: Email: 		%s
eu: E-posta: 		%s

en: Host Name: 	%s
eu: Ostalari-Izena: 	%s

en: Organization: 	%s
eu: Erakundea: 	%s

en: Country: 	%s
eu: Estatua: 	%s

en: Algorithm: 	%s
eu: Algoritmoa: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
eu: Gako-luzera: 	%d bit

en: Version: 	%s
eu: Bertsioa: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
eu: Gako Publikoaren Hatz-Marka:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
eu: Gako Publikoaren 'Babble'-Marka:
    %s

en: Public Key Information
eu: Gako Publikoaren Informazioa

en: Video Conferencing
eu: Bideo-Konferentzia

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Mobile Phone
eu: Telefono Mugikorra

en: Terminal
eu: Terminala

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
eu: %s(e)k mezua bidali du arbelera. Arbela ireki nahi al duzu?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
eu: %s(e)k mezua bidali du %s kanaleko arbelera. Arbela ireki nahi al duzu?

en: Whiteboard
eu: Arbela

en: No server statistics available
eu: Zerbitzari-estatistikarik ez eskuragarri

en: Error during connecting to SILC Server
eu: Errorea SILC Zerbitzariarekin konektatzean

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
eu: Hutsegitea: Bertsio-errorea; zure bezeroa eguneratu ezazu

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du zure gako publikoa onartzen/jasaten

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du proposatutako KE taldea jasaten

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du proposatutako zifratua jasaten

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du proposatutako PKCSa jasaten

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du proposatutako hash funtzioa jasaten

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
eu: Hutsegitea: Urrunekoak ez du proposatutako HMACa jasaten

en: Failure: Incorrect signature
eu: Hutsegitea: Sinadura okerra

en: Failure: Invalid cookie
eu: Hutsegitea: Cookie baliogabea

en: Failure: Authentication failed
eu: Hutsegitea: Huts egin du balioztatzeak

en: Unable to initialize SILC Client connection
eu: Ezin SILC Bezeroaren konexioa hasieratu

en: John Noname
eu: John Izengabe

en: Unable to load SILC key pair: %s
eu: Ezin SILC gako parea kargatu: %s

en: Unable to create connection
eu: Ezin konexio sortu

en: Unknown server response
eu: Zerbitzari-erantzun ezezaguna

en: Unable to create listen socket
eu: Ezin entzuteko socket-a sortu

en: Unable to resolve hostname
eu: Ezin ostalari-izena ebaztu

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
eu: SIP ezizenek ezin dute zuriunerik edo @ ikurrik eduki

en: SIP connect server not specified
eu: SIP konexio-zerbitzaria zehaztu gabe

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
eu: SIP/SIMPLE Protokolo-Plugina

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
eu: SIP/SIMPLE Protokolo-Plugina

en: Publish status (note: everyone may watch you)
eu: Egoera argitaratu (oharra: edozeinek ikusi dezake)

en: Use UDP
eu: UDP erabili

en: Use proxy
eu: Proxy bat erabili

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Auth User
eu: Erabiltzaile Autorizazioa

en: Auth Domain
eu: Domeinu Autorizazioa

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
eu: (Errorea gertatu da mezu hau bihurtzean.	 'Kodeketa' aukera egiaztatu ezazu Kontu-Editorean)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
eu: Ezin berriketara bidali %s,%s,%s

en: User is offline
eu: Erabiltzailea offline dago

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Hidden or not logged-in
eu: Ezkutatua edo konektatu gabe

en: <br>At %s since %s
eu: <br>%s(e)n; %s(e)z geroztik

en: Anyone
eu: Edonor

en: _Class:
eu: _Klasea:

en: _Instance:
eu: _Istantzia:

en: _Recipient:
eu: _Hartzailea:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
eu: Errorea %s,%s,%s(e)ra harpidetzean

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
eu: zlocate &lt;ezizena&gt;: Erabiltzailea kokatu

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
eu: zl &lt;ezizena&gt;: Erabiltzailea kokatu

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
eu: instance &lt;istantzia&gt;: Klase honetan erabiliko den istantzia ezarri

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
eu: inst &lt;istantzia&gt;: Klase honetan erabiliko den istantzia ezarri

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
eu: topic &lt;istantzia&gt;: Klase honetan erabiliko den istantzia ezarri

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
eu: sub &lt;klasea&gt; &lt;istantzia&gt; &lt;hartzailea&gt;: Berriketa berri batera batu

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
eu: zi &lt;istantzia&gt;: Mezua bidali hona: &lt;mezua,<i>istantzia</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
eu: zci &lt;klasea&gt; &lt;istantzia&gt;: Mezua bidali hona: &lt;<i>klasea</i>,<i>istantzia</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
eu: zcir &lt;klasea&gt; &lt;istantzia&gt; &lt;hartzailea&gt;: Mezua bidali hona: &lt;<i>klasea</i>,<i>istantzia</i>,<i>hartzailea</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
eu: zir &lt;istantzia&gt; &lt;hartzailea&gt;: Mezua bidali hona: &lt;MEZUA,<i>istantzia</i>,<i>hartzailea</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
eu: zc &lt;klasea&gt;: Mezua bidali hona: &lt;<i>klasea</i>,PERTSONALA,*&gt;

en: Resubscribe
eu: Berharpidetu

en: Retrieve subscriptions from server
eu: Harpidetzak eskuratu zerbitzaritik

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
eu: Zephyr Protokolo-Plugina

en: Use tzc
eu: tzc erabili

en: tzc command
eu: tzc agindua

en: Export to .anyone
eu: Hona esportatu: .anyone

en: Export to .zephyr.subs
eu: Hona esportatu: .zephyr.subs

en: Import from .anyone
eu: Hemendik inportatu: .anyone

en: Import from .zephyr.subs
eu: Hemendik inportatu: .zephyr.subs

en: Realm
eu: Domeinua

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Unable to create socket: %s
eu: Ezin socket-a sortu: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
eu: Ezin HTTP proxyaren erantzuna araztu: %s

en: HTTP proxy connection error %d
eu: HTTP proxy konexio-errorea: %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
eu: Sarrera ukatua: HTTP proxy zerbitzariak ez du tunelik onartzen %d atakan

en: Error resolving %s
eu: Errorea %s ebaztean

en: Received invalid data on connection with server
eu: Datu baliogabeak jaso dira zerbotzariarekin konektatzean

en: Requesting %s's attention...
eu: %s(r)ren arreta eskatzen...

en: %s has requested your attention!
eu: %s(e)k zure arreta eskatu du!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
eu: _Bai

en: _No
eu: _Ez

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
eu: _Ados

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
eu: _Onartu

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
eu: Oraintxe ez nago hemen

en: saved statuses
eu: egoera gordeak

en: %s is now known as %s.
eu: %s orain %s da.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
eu: %s(e)k %s gonbidatu du %s gelara:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
eu: %s(e)k %s gonbidatu du %s gelara

en: Accept chat invitation?
eu: Berriketarako gonbita onartu?

note: Shortcut
en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: The text-shortcut for the smiley
eu: Smiley-aren testu-lasterbidea

note: Stored Image
en: Stored Image
eu: Irudi Gordea

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
eu: Irudi Gorde. (hala izan beharko da oraingoz)

en: SSL Connection Failed
eu: Errorea SSL Konexioan

en: SSL Handshake Failed
eu: Errorea SSL Handshake-an

en: SSL peer presented an invalid certificate
eu: SSL parekoak zertifizatu balioganea aurkeztu du

en: Unknown SSL error
eu: SSL errore ezezaguna

en: Unset
eu: Ezarri gabe

en: Do not disturb
eu: Ez molestatu

en: Invisible
eu: Ikustezin

en: Extended away
eu: Kanpoan luzarorako

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Listening to music
eu: Musika entzuten

en: %s (%s) changed status from %s to %s
eu: %s(e)k (%s) egoera aldatu du: %s -> %s

en: %s (%s) is now %s
eu: %s (%s) orain %s da

en: %s (%s) is no longer %s
eu: %s (%s) jadanik ez dago %s

en: %s became idle
eu: %s inaktibo geratu da

en: %s became unidle
eu: %s aktibo dago berriro

en: +++ %s became idle
eu: +++ %s inaktibo geratu da

en: +++ %s became unidle
eu: +++ %s aktibo dago berriro

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

en: Unknown.
eu: Ezezaguna.

en: %d second | %d seconds
eu[0]: Segundo %d
eu[1]: %d segundo

en: %d day | %d days
eu[0]: Egun %d
eu[1]: %d egun

en: %s, %d hour | %s, %d hours
eu[0]: %s, %d ordu
eu[1]: %s, %d ordu

en: %d hour | %d hours
eu[0]: Ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
eu[0]: %s, %d minutu
eu[1]: %s, %d minutu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: Could not open %s: Redirected too many times
eu: Ezin %s ireki: Gehietan berbideratua

en: Unable to connect to %s
eu: Ezin %s(e)ra konektatu

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
eu: Errorea %s(e)tik irakurtzean: erantzun luzeegia (%d byteko muga)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
eu: Ezin %s(e)ko edukiak hartzeko memoria nahiko alokatu.  Maltzurkeri batenbat egiten saiatzen ariko da web-zerbitzaria.

en: Error reading from %s: %s
eu: Errorea %s(e)tik irakurtzean: %s

en: Error writing to %s: %s
eu: Errorea %s(e)ra idaztean: %s

en: Unable to connect to %s: %s
eu: Ezin %s(e)ra konektatu: %s

en:  - %s
eu: .- %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
eu: Zure ordenagailuko beste software batek moztu du konexioa.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
eu: Konexioa itxi du urruneko ostalariak.

note: 10060
en: Connection timed out.
eu: Konexioaren denbora-muga agortua.

note: 10061
en: Connection refused.
eu: Konexioa ezetsia

note: 10048
en: Address already in use.
eu: Erabilpean dago jadanik helbidea.

en: Error Reading %s
eu: Errorea %s Irakurtzean

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
eu: Errore bat aurkitu da zure %s irakurtzean.  Ez da fitxategia kargatu, eta fitxategi zaharra berrizendatu da: %s~.

en: Internet Messenger
eu: Internet-Mezularia

en: Pidgin Internet Messenger
eu: Pidgin Internet-Mezularia

note: Build the login options frame.
en: Login Options
eu: Saioa Hasteko Aukerak

en: Pro_tocol:
eu: Pro_tokoloa:

en: _Username:
eu: _Erabiltzaile-Izena:

en: Remember pass_word
eu: Pasahitza _gogoratu

note: Build the user options frame.
en: User Options
eu: Erabiltzaile-Aukerak

en: _Local alias:
eu: Ezizen _lokala:

en: New _mail notifications
eu: Mezu _berrien jakinarazpenak

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
eu: Lagun-_ikono hau erabili kontu honentzako:

en: Ad_vanced
eu: A_urreratua

en: Use GNOME Proxy Settings
eu: GNOMEren Proxy Ezarpenak Erabili

en: Use Global Proxy Settings
eu: Proxy-Ezarpen Orokorrak Erabili

en: No Proxy
eu: Proxy-rik Ez

en: Use Environmental Settings
eu: Ingurune-Ezarpenak Erabili

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
eu: Benetan gertutik begiratzen baduzu

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
eu: tximeletak ernalarazten ikusi ditzakezu

en: Proxy _type:
eu: _Proxy-mota:

en: _Host:
eu: _Ostalaria:

en: _Port:
eu: _Ataka:

en: Pa_ssword:
eu: Pa_sahitza:

en: Unable to save new account
eu: Ezin kontu berria gorde

en: An account already exists with the specified criteria.
eu: Jadanik badago zehaztutako irizpideak betetzen dituen kontu bat.

en: Add Account
eu: Kontua Gehitu

en: _Basic
eu: _Oinarrizkoa

en: Create _this new account on the server
eu: Kontu berri hau sortu _zerbitzarian

en: P_roxy
eu: P_roxy-a

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
eu: <span size='larger' weight='bold'>Ongietorri %s(e)ra!</span>
    
    Ez duzu IM-konturik konfiguratu. %s(r)ekin konektatzen hasteko,azpialdeko <b>Gehitu...</b> botoia sakatu eta zure lehen kontua konfiguratu ezazu. %s IM-kontu ugarira konektatzea nahi baduzu, <b>Gehitu...</b> sakatu ezazu berriro, kontu gehiago gehitzeko.
    
    Lagun-Zerrenda leihoko <b>Kontuak->Kontuak Kudeatu</b> sakatu ezazu leiho honetara itzuli eta kontuak gehitu, editatu edo kentzeko

note: Buddy List
en: Background Color
eu: Atzealdeko Kolorea

en: The background color for the buddy list
eu: Lagun-zerrendaren atzealdeko kolorea.

en: Layout
eu: Diseinua

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
eu: Lagun-zerrendako ikono, izen eta egoeren diseinua

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
eu: Atzealde Zabalduaren Kolorea

en: The background color of an expanded group
eu: Talde zabalduaren atzealdearen kolorea

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
eu: Testu Zabaldua

en: The text information for when a group is expanded
eu: Talde zabalduaren testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
eu: Atzealde Tolestuaren Kolorea

en: The background color of a collapsed group
eu: Talde tolestuaren atzealdearen kolorea

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
eu: Testu Tolestua

en: The text information for when a group is collapsed
eu: Talde tolestuaren testu-informazioa

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
eu: Kontaktu/Solasaldien Atzealdearen Kolorea

en: The background color of a contact or chat
eu: Kontaktu edo solasaldien atzealdearen kolorea

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
eu: Kontaktu-Testua

en: The text information for when a contact is expanded
eu: Kontaktua zabaltzen denerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
eu: Online-Testua

en: The text information for when a buddy is online
eu: Lagun bat online dagoenerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
eu: Kanpoan-Testua

en: The text information for when a buddy is away
eu: Lagun bat kanpoan dagoenerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
eu: Offline-Testua

en: The text information for when a buddy is offline
eu: Lagun bat offline dagoenerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
eu: inaktibo-Testua

en: The text information for when a buddy is idle
eu: Lagun bat inaktibo dagoenerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
eu: Mezu-Testua

en: The text information for when a buddy has an unread message
eu: Lagun batek irakurri gabeko mezu bat daukanerako testu-informazioa

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
eu: Mezu-Testua(Ezizena Aipatua)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
eu: Solasaldi batean zure ezizena aipatzenduen irakurri gabeko mezu bat dagoenerako testu-informazioa

en: The text information for a buddy's status
eu: Lagunaren egoerarako testu-informazioa

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
eu[0]: Kontaktu %d daukazu %s izenarekin. Batu egin nahi al dituzu?
eu[1]: %d kontaktu dauzkazu %s izenarekin. Batu egin nahi al dituzu?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
eu: Kontaktu hauek batuz gero, sarrera bakarra erabiliko dute lagun-zerrendan eta solasaldi-leiho bakarra erabiliko dute. Berriro banandu nahi badituzu, kontestu-menuko 'Zabaldu' erabili ezazu.

en: Please update the necessary fields.
eu: Beharrezko eremuak eguneratu.

en: A_ccount
eu: _Kontua

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
eu: Batu nahi duzun berriketaren inguruko informazio egokia eman ezazu.

en: Room _List
eu: Gela-_Zerrenda

en: _Block
eu: _Blokeatu

en: Un_block
eu: _Desblokeatu

en: Move to
eu: Mugitu hona

en: Get _Info
eu: _Datuak Eskuratu

en: _Audio Call
eu: _Audio-Deia

en: Audio/_Video Call
eu: Audio-/_Bideo-Deia

en: _Video Call
eu: _Bideo-Deia

en: _Send File...
eu: _Fitxategia Bidali...

en: Add Buddy _Pounce...
eu: Lagun-Alerta Gehitu...

en: View _Log
eu: _Txostena Ikusi

en: Hide When Offline
eu: Ezkutatu Ofline Egotean

en: Show When Offline
eu: Erakutsi Offline Egotean

en: _Alias...
eu: _Ezizena...

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Set Custom Icon
eu: Ikono Pertsonalizatua Ezarri

en: Remove Custom Icon
eu: Ikono Pertsonalizatua Kendu

en: Add _Buddy...
eu: _Laguna Gehitu...

en: Add C_hat...
eu: _Solasaldia Gehitu...

en: _Delete Group
eu: Taldea _ezabatu

en: _Rename
eu: _Berrizendatu

note: join button
en: _Join
eu: _Sartu

en: Auto-Join
eu: Automatikoki Sartu

en: Persistent
eu: Iraunkorra

en: _Edit Settings...
eu: _Ezarpenak Editatu...

en: _Collapse
eu: _Tolestu

en: _Expand
eu: _Zabaldu

en: /Tools/Mute Sounds
eu: /Tresnak/Soinuak Mututu

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
eu: Ezin duzu lagun hori gehitu konektatuta zauden kontuetara.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
eu: Nodo-mota ezezaguna

en: Edit User Mood
eu: Erabiltzaile-Umorea Editatu

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
eu: /_Lagunak

en: /Buddies/New Instant _Message...
eu: /Lagunak/_Istanteko Mezu Berria...

en: /Buddies/Join a _Chat...
eu: /Lagunak/Berriketa batera _Batu...

en: /Buddies/Get User _Info...
eu: /Lagunak/_Erabiltzaile-Datuak Eskuratu...

en: /Buddies/View User _Log...
eu: /Lagunak/Erabiltzaile-T_xostena Ikusi...

en: /Buddies/Sh_ow
eu: /Lagunak/E_rakutsi

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
eu: /Lagunak/Erakutsi/O_ffline Lagunak

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
eu: /Lagunak/Erakutsi/Talde _Hutsak

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
eu: /Lagunak/Erakutsi/Lagunen _Xehetasunak

en: /Buddies/Show/Idle _Times
eu: /Lagunak/Erakutsi/Inaktibotasun _Denborak

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
eu: /Lagunak/Erakutsi/_Protokolo Ikonoak

en: /Buddies/_Sort Buddies
eu: /Lagunak/Lagunak _Antolatu

en: /Buddies/_Add Buddy...
eu: /Lagunak/Laguna _Gehitu...

en: /Buddies/Add C_hat...
eu: /Lagunak/Be_rriketa Gehitu...

en: /Buddies/Add _Group...
eu: /Lagunak/_Taldea Gehitu...

en: /Buddies/_Quit
eu: /Lagunak/_Irten

note: Accounts menu
en: /_Accounts
eu: /_Kontuak

en: /Accounts/Manage Accounts
eu: /Kontuak/Kontuak Kudeatu

note: Tools
en: /_Tools
eu: /_Tresnak

en: /Tools/Buddy _Pounces
eu: /Tresnak/Lagun-_Alertak

en: /Tools/_Certificates
eu: /Tresnak/_Zertifikatuak

en: /Tools/Custom Smile_ys
eu: /Tresnak/_Smiley Pertsonalizatuak

en: /Tools/Plu_gins
eu: /Tresnak/Plu_gin-ak

en: /Tools/Pr_eferences
eu: /Tresnak/_Hobespenak

en: /Tools/Pr_ivacy
eu: /Tresnak/P_ribatutasuna

en: /Tools/_File Transfers
eu: /Tresnak/_Fitxategi-Transferentziak

en: /Tools/R_oom List
eu: /Tresnak/_Gela-Zerrenda

en: /Tools/System _Log
eu: /Tresnak/_Sistemaren Txostena

en: /Tools/Mute _Sounds
eu: /Tresnak/Soinuak _Mututu

note: Help
en: /_Help
eu: /_Laguntza

en: /Help/Online _Help
eu: /Laguntza/_Online Laguntza

en: /Help/_Debug Window
eu: /Laguntza/_Arazketa-Leihoa

en: /Help/_About
eu: /Laguntza/_Honi buruz

en: <b>Account:</b> %s
eu: <b>Kontua:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
eu: 
    <b>Partaideak:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
eu: 
    <b>Gaia:</b> %s

en: (no topic set)
eu: (gairik ez)

en: Buddy Alias
eu: Lagunaren Ezizena

en: Logged In
eu: Konektatuta

en: Last Seen
eu: Azkenekoz Ikusia

en: Spooky
eu: Beldurtia

en: Awesome
eu: Bikaina

en: Rockin'
eu: Rock'n'Roll-eatzen

en: Total Buddies
eu: Lagunak Guztira

en: Idle %dd %dh %02dm
eu: Inaktibo %deg %dord %02dmin

en: Idle %dh %02dm
eu: Inaktibo %dord%02dmin

en: Idle %dm
eu: Inaktibo %dmin

en: /Buddies/New Instant Message...
eu: /Lagunak/Istanteko Mezu Berria...

en: /Buddies/Join a Chat...
eu: /Lagunak/Berriketa batera Batu...

en: /Buddies/Get User Info...
eu: /Lagunak/Erabiltzaile-Datuak Eskuratu...

en: /Buddies/Add Buddy...
eu: /Lagunak/Laguna Gehitu...

en: /Buddies/Add Chat...
eu: /Lagunak/Berriketa Gehitu...

en: /Buddies/Add Group...
eu: /Lagunak/Taldea Gehitu...

en: /Tools/Privacy
eu: /Tresnak/Pribatutasuna

en: /Tools/Room List
eu: /Tresnak/Gela-Zerrenda

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
eu[0]: Mezu %d irakurri gabe (%s(r)ena)
eu[1]: %d mezu irakurri gabe (%s(r)enak)

en: Manually
eu: Eskuz

en: By status
eu: Egoeraren arabera

en: By recent log activity
eu: Txosteneko azken aktibitatearen arabera

en: %s disconnected
eu: %s deskonektatuta

en: %s disabled
eu: %s ezgaituta

en: Reconnect
eu: Berkonektatu

en: Re-enable
eu: Bergaitu

en: SSL FAQs
eu: SSL Galderak

en: Welcome back!
eu: Ongietorri berriro!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
eu[0]: Kontu %d ezgaitu da, beste nonbaitetik konektatu zarelako:
eu[1]: %d kontu ezgaitu dira, beste nonbaitetik konektatu zarelako:

en: <b>Username:</b>
eu: <b>Erabiltzaile-izena:</b>

en: <b>Password:</b>
eu: <b>Pasahitza:</b>

en: _Login
eu: _Konektatu

en: /Accounts
eu: /Kontuak

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
eu: <span weight='bold' size='larger'>Ongietorri %s(e)ra!</span>
    
    Ez daukazu konturik gaituta. <b>Kontuak->Kontuak Kudeatu</b> leihoan gaitu itzazu zure IM kontuak. Kontuak gaitu ondoren, konektatu, zure egoera ezarri eta zure lagunekin hitz egin ahalko duzu.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
eu: /Lagunak/Erakutsi/Offline Lagunak

en: /Buddies/Show/Empty Groups
eu: /Lagunak/Erakutsi/Talde Hutsak

en: /Buddies/Show/Buddy Details
eu: /Lagunak/Erakutsi/Lagunaren Xehetasunak

en: /Buddies/Show/Idle Times
eu: /Lagunak/Erakutsi/Inaktibotasun Denborak

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
eu: /Lagunak/Erakutsi/Protokolo Ikonoak

en: Add a buddy.
eu: Laguna gehitu.

en: Buddy's _username:
eu: Lagunaren e_rabiltzaile-izena:

en: (Optional) A_lias:
eu: (Opzionala) E_zizena:

en: Add buddy to _group:
eu: _Talde batera gehitu laguna:

en: This protocol does not support chat rooms.
eu: Protokolo honek ez ditu berriketa-gelak jasaten.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
eu: Ezin berriketarik izan konektatuta zauden protokoloekin.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
eu: Zure lagun-zerrendara gehitu nahi duzun berriketaren inguruko informazio egokia eta ezizen bat sartu itzazu.

en: A_lias:
eu: E_zizena:

en: _Group:
eu: _Taldea:

en: Please enter the name of the group to be added.
eu: Gehitu nahi duzun taldearen izena sartu ezazu.

en: Enable Account
eu: Kontua Gaitu

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
eu: <PurpleMain>/Kontuak/Kontua Gaitu

en: <PurpleMain>/Accounts/
eu: <PurpleMain>/Kontuak/

en: _Edit Account
eu: Kontua _Editatu

en: No actions available
eu: Ekintzarik ez eskuragarri

en: _Disable
eu: _Ezgaitu

en: /Tools
eu: /Tresnak

en: /Buddies/Sort Buddies
eu: /Lagunak/Lagunak Antolatu

en: Type the host name for this certificate.
eu: Zertifikatu honen ostalari-izena idatzi ezazu.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
eu: SSL-Zerbitzariak

en: Unknown command.
eu: Agindu ezezaguna.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
eu: Lagun hori ez dago berriketa honen protokolo berdinean.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
eu: Ez zaude lagun hori gonbidatu dezakeen inongo konturekin konektatuta.

en: Invite Buddy Into Chat Room
eu: Laguna Gonbidatu Berriketa-Gelara

en: _Buddy:
eu: _Laguna:

en: _Message:
eu: _Mezua:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
eu: <h1>Solasaldia: %s</h1>

en: Save Conversation
eu: Solasaldia Gorde

en: Un-Ignore
eu: Ezikusia Desegin

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Get Away Message
eu: Kanpoan Nagoeneko Mezua

en: Last Said
eu: Esandako Azkena

en: Unable to save icon file to disk.
eu: Ezin ikono-fitxategia diskoan gorde.

en: Save Icon
eu: Ikonoa Gorde

en: Animate
eu: Animatu

en: Hide Icon
eu: Ikonoa Ezkutatu

en: Save Icon As...
eu: Ikonoa Gorde Honela...

en: Set Custom Icon...
eu: Ikono Pertsonalizatu Ezarri...

en: Change Size
eu: Tamaina Aldatu

en: Show All
eu: Denak Erakutsi

note: Conversation menu
en: /_Conversation
eu: /_Solasaldia

en: /Conversation/New Instant _Message...
eu: /Solasaldia/Istanteko _Mezu Berria...

en: /Conversation/Join a _Chat...
eu: /Solasaldia/Be_rriketara Batu...

en: /Conversation/_Find...
eu: /Solasaldia/_Bilatu...

en: /Conversation/View _Log
eu: /Solasaldia/_Txostena Ikusi

en: /Conversation/_Save As...
eu: /Solasaldia/Gorde _Honela...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
eu: /Solasaldia/Garbit_u

en: /Conversation/M_edia
eu: /Solasaldia/_Multimedia

en: /Conversation/Media/_Audio Call
eu: /Solasaldia/Multimedia/_Audio-Deia

en: /Conversation/Media/_Video Call
eu: /Solasaldia/Multimedia/_Bideo-Deia

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
eu: /Conversation/Media/Audio\/Bideo-_Deia

en: /Conversation/Se_nd File...
eu: /Solasaldia/_Fitxategia Bidali...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
eu: /Solasaldia/Lagun-_Alerta Gehitu...

en: /Conversation/_Get Info
eu: /Solasaldia/_Informazioa Eskuratu

en: /Conversation/In_vite...
eu: /Solasaldia/_Gonbidatu...

en: /Conversation/M_ore
eu: /Solasaldia/_Gehiago

en: /Conversation/Al_ias...
eu: /Solasaldia/E_zizena...

en: /Conversation/_Block...
eu: /Solasaldia/Blo_keatu...

en: /Conversation/_Unblock...
eu: /Solasaldia/De_sblokeatu...

en: /Conversation/_Add...
eu: /Solasaldia/Gehi_tu...

en: /Conversation/_Remove...
eu: /Solasaldia/Ke_ndu...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
eu: /Solasaldia/_Esteka Txertatu...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
eu: /Solasaldia/Irudia Txe_rtatu...

en: /Conversation/_Close
eu: /Solasaldia/It_xi

note: Options
en: /_Options
eu: /_Aukerak

en: /Options/Enable _Logging
eu: /Aukerak/_Txostena Gaitu

en: /Options/Enable _Sounds
eu: /Aukerak/_Soinuak Gaitu

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
eu: /Aukerak/_Formatu-Tresnak Erakutsi

en: /Options/Show Ti_mestamps
eu: /Aukerak/_Ordu-Markak Erakutsi

en: /Conversation/More
eu: /Solasaldia/Gehiago

en: /Options
eu: /Aukerak

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
eu: /Solasaldia

en: /Conversation/View Log
eu: /Solasaldia/Txostena Ikusi

en: /Conversation/Media/Audio Call
eu: /Solasaldia/Multimedia/Audio-Deia

en: /Conversation/Media/Video Call
eu: /Solasaldia/Multimedia/Bideo-Deia

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
eu: /Conversation/Media/Audio\/Bideo-Deia

en: /Conversation/Send File...
eu: /Solasaldia/Fitxategia Bidali...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
eu: /Solasaldia/Lagun-Alerta Gehitu...

en: /Conversation/Get Info
eu: /Solasaldia/Informazioa Eskuratu

en: /Conversation/Invite...
eu: /Solasaldia/Gonbidatu...

en: /Conversation/Alias...
eu: /Solasaldia/Ezizena...

en: /Conversation/Block...
eu: /Solasaldia/Blokeatu...

en: /Conversation/Unblock...
eu: /Solasaldia/Desblokeatu...

en: /Conversation/Add...
eu: /Solasaldia/Gehitu...

en: /Conversation/Remove...
eu: /Solasaldia/Kendu...

en: /Conversation/Insert Link...
eu: /Solasaldia/Esteka Txertatu...

en: /Conversation/Insert Image...
eu: /Solasaldia/Irudia Txertatu...

en: /Options/Enable Logging
eu: /Aukerak/Txostena Gaitu

en: /Options/Enable Sounds
eu: /Aukerak/Soinuak Gaitu

en: /Options/Show Formatting Toolbars
eu: /Aukerak/Formatu-Tresnak Erakutsi

en: /Options/Show Timestamps
eu: /Aukerak/Ordu-Markak Erakutsi

en: User is typing...
eu: Idazten ari da...

en: 
    %s has stopped typing
eu: 
    %s(e)k zuri idazten amaitu du

note: Build the Send To menu
en: S_end To
eu: Bidali _Honi

en: _Send
eu: _Bidali

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
eu: 0 pertsona gelan

en: %d person in room | %d people in room
eu[0]: Pertsona %d gelan
eu[1]: %d pertsona gelan

en: Typing
eu: Idazten

en: Stopped Typing
eu: Idazten Gelditu Da

en: Nick Said
eu: Ezizenak Dio

en: Unread Messages
eu: Irakurri Gabeko Mezuak

en: New Event
eu: Gertaera Berria

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
eu: clear: Solasaldiak garbitu.

en: Confirm close
eu: Isteko Konfirmazioa

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
eu: Irakurri gabeko mezuak dituzu. Ziur al zaude leihoa itxi nahi duzula?

en: Close other tabs
eu: Beste fitxak itxi

en: Close all tabs
eu: Fitxa guztiak itxi

en: Detach this tab
eu: Fitxa askatu

en: Close this tab
eu: Fitxa hau itxi

en: Close conversation
eu: Solasaldia Itxi

en: Last created window
eu: Sortutako azken leihoa

en: Separate IM and Chat windows
eu: IM eta Berriketa-leihoak bereiztu

en: New window
eu: Leiho berria

en: By group
eu: Taldearen arabera

en: By account
eu: Kontuaren arabera

en: Find
eu: Bilatu

en: _Search for:
eu: Bila_tu:

en: Save Debug Log
eu: Arazketa-Txostena Gorde

en: Invert
eu: Inbertitu

en: Highlight matches
eu: Kointzidentziak nabarmendu

en: _Icon Only
eu: _Ikonoak Bakarrik

en: _Text Only
eu: _Testua Bakarrik

en: _Both Icon & Text
eu: Ikonoak _eta Testua

en: Filter
eu: Iragazia

en: Right click for more options.
eu: Eskuin-klik egin aukera gehiagorako.

en: Level
eu: Maila

en: Select the debug filter level.
eu: Arazte-iragazkiaren maila hautatu.

en: All
eu: Denak

en: Misc
eu: Ugari

en: Warning
eu: Abisua

en: Error
eu: Errorea

en: Fatal Error
eu: Errore Konponezina

en: lead developer
eu: garatzaile-burua

en: win32 port
eu: win32 bertsioa

en: artist
eu: artista

en: maintainer
eu: mantentzailea

en: libfaim maintainer
eu: libfaim mantentzailea

en: webmaster
eu: webmaster-a

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
eu: hacker eta aukeratutako gidaria [zerri alperra]

en: voice and video
eu: ahotsa eta bideoa

en: support
eu: euskarria

en: support/QA
eu: euskarria/Galderak

en: original author
eu: jatorrizko egilea

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Catalan
eu: Katalan

en: Valencian-Catalan
eu: Valentziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: German
eu: Alemana

en: Greek
eu: Greziera

en: Australian English
eu: Ingelesa (Australia)

en: British English
eu: Ingelesa (Britainia)

en: Canadian English
eu: Ingelesa (Kanada)

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskara

en: Persian
eu: Pertsiera

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Irish
eu: Gaelera

en: Galician
eu: Galiziera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Gujarati Language Team
eu: Gujaratera Itzulpen-Taldea

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Ubuntu Georgian Translators
eu: Ubuntuko Georgiera Itzultzaileak

en: Khmer
eu: Khmerera

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kannada Translation team
eu: Kannadera Itzulpen-taldea

en: Korean
eu: Koreera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Mongolian
eu: Mongoliaera

en: Bokmål Norwegian
eu: Bokmål Norvegiera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Portuguese-Brazil
eu: Portugesa-Brasil

en: Pashto
eu: Pashtoera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sinhala
eu: Zingaliera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Simplified Chinese
eu: Txinera Sinplifikatua

en: Hong Kong Chinese
eu: Hong Kong-eko Txinera

en: Traditional Chinese
eu: Txinera Tradizionala

en: Amharic
eu: Amharera

en: French
eu: Frantsesa

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Lao
eu: Laoera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
eu: T.M.Thanh eta Gnome-Vi Taldea

en: About %s
eu: %s(r)i buruz

en: Current Developers
eu: Egungo Garatzaileak

en: Crazy Patch Writers
eu: Partxe-Idazle Zoroak

en: Retired Developers
eu: Garatzaile Erretiratuak

en: Retired Crazy Patch Writers
eu: Erretiratutako Partxe-Idazle Zoroak

en: Current Translators
eu: Egungo Itzultzaileak

en: Past Translators
eu: Lehengo Itzultzaileak

en: _Name
eu: _Izena

en: _Account
eu: _Kontua

en: Get User Info
eu: Erabiltzaile-Datuak Eskuratu

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
eu: Zein pertsonaren informazioa ikusi nahi duzun zehaztu ezazu, erabiltzaile-izena edo ezizena idatziz.

en: View User Log
eu: Erabiltzaile-Txostena Ikusi

en: Alias Contact
eu: Kontaktuaren Ezizena

en: Enter an alias for this contact.
eu: Kontaktu honentzako ezizen bat idatzi ezazu.

en: Enter an alias for %s.
eu: %s(r)entzako ezizen bat idatzi.

en: Alias Buddy
eu: Lagunaren Ezizena

en: Alias Chat
eu: Berriketaren Ezizena

en: Enter an alias for this chat.
eu: Berriketa honentzako ezizen bat idatzi ezazu.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
eu[0]: %s eta beste lagun %d dituen kontaktu bat kenduko duzu zure lagun-zerrendatik. Jarraitu nahi al duzu?
eu[1]: %s eta beste %d lagun dituen kontaktu bat kenduko duzu zure lagun-zerrendatik. Jarraitu nahi al duzu?

en: Remove Contact
eu: Kontaktua Kendu

en: _Remove Contact
eu: Kontaktua _Kendu

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
eu: %s izeneko taldea eta %s izeneko taldea batuko dituzu. Jarraitu nahi al duzu?

en: Merge Groups
eu: Taldeak Batu

en: _Merge Groups
eu: Taldeak _Batu

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
eu: %s taldea eta taldeko kide guztiak kenduko dituzu zure lagun-zerrendatik. Jarraitu nahi al duzu?

en: Remove Group
eu: Taldea Kendu

en: _Remove Group
eu: Taldea _Kendu

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
eu: %s zure lagunen zerrendatik kentzera zoaz. Jarraitu nahi duzu?

en: Remove Buddy
eu: Kendu laguna

en: _Remove Buddy
eu: _Kendu laguna

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
eu: %s berriketa kenduko duzu zure lagun-zerrendatik. Jarraitu nahi al duzu?

en: Remove Chat
eu: Berriketa Kendu

en: _Remove Chat
eu: Berriketa _Kendu

en: Right-click for more unread messages...
eu: Eskuin-klik egizu irakurri gabeko mezu gehiagorako...

en: _Change Status
eu: Egoera _Aldatu

en: Show Buddy _List
eu: Lagun-_Zerrenda Erakutsi

en: _Unread Messages
eu: Irakurri _Gabeko Mezuak

en: New _Message...
eu: Mezu _Berria...

en: _Accounts
eu: _Kontuak

en: Plu_gins
eu: _Plugin-ak

en: Pr_eferences
eu: _Hobespenak

en: Mute _Sounds
eu: Soinuak _Mututu

en: _Blink on New Message
eu: Mezu Berriekin Kliskatu

en: _Quit
eu: _Irten

en: Not started
eu: Hasi gabe

en: <b>Receiving As:</b>
eu: <b>Honela Jasotzen:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
eu: <b>Honengandik Jasotzen:</b>

en: <b>Sending To:</b>
eu: <b>Honi Bidaltzen:</b>

en: <b>Sending As:</b>
eu: <b>Honela Bidaltzen:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
eu: Ez dago fitxategi-mota hori irekitzeko aplikaziorik konfiguratuta.

en: An error occurred while opening the file.
eu: Errore bat gertatu da fitxategia irekitzean.

en: Error launching %s: %s
eu: Errorea <b>%s</b> abiaraztean: %s

en: Error running %s
eu: Errorea %s exekutatzean

en: Process returned error code %d
eu: Prozesuak errore-kodea itzuli du: %d

en: Filename:
eu: Fitxategi-Izena:

en: Local File:
eu: Fitxategi Lokala:

en: Speed:
eu: Abiadura:

en: Time Elapsed:
eu: Denbora Igaroa:

en: Time Remaining:
eu: Denbora Faltan:

en: Close this window when all transfers _finish
eu: Leihoa hau _itxi transferentzia guztiak amaitu direnean

en: C_lear finished transfers
eu: Amaitutako transferentziak _garbitu

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
eu: Fitxategi-transferentziaren _xehetasunak

en: Paste as Plain _Text
eu: _Testu Arrunt bezela Itsatsi

en: _Reset formatting
eu: Formatua _garbitu

en: Disable _smileys in selected text
eu: _Smiley-ak ezgaitu hautatutako testuan

en: Hyperlink color
eu: Hiperesteka-kolorea

en: Color to draw hyperlinks.
eu: Hiperestekak marrazteko kolorea.

en: Hyperlink visited color
eu: Bisitatutako hiperesten kolorea

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
eu: Bisitatutako (edo aktibatutako) hiperestekak marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
eu: Hiperestekek xagua gainean dutenean marrazteko kolorea.

en: Sent Message Name Color
eu: Bidalitako Mezuen Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of a message you sent.
eu: Zuk bidalitako mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Received Message Name Color
eu: Jasotako Mezuen Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of a message you received.
eu: Zuk jasotako mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: "Attention" Name Color
eu: "Aipamena" Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
eu: Zuk jasotako eta zure izena aipatzen duten mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Action Message Name Color
eu: Ekintza-Mezuen Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of an action message.
eu: Ekintza-mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
eu: Ekintza-Mezu Xuxurlatuen Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of a whispered action message.
eu: Xuxurlatutako ekintza-mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Whisper Message Name Color
eu: Mezu Xuxurlatuen Izenaren Kolorea

en: Color to draw the name of a whispered message.
eu: Xuxurlatutako mezuen izena marrazteko erabiliko den kolorea.

en: Typing notification color
eu: Idazte-jakinarazpenaren kolorea

en: The color to use for the typing notification
eu: Idazte-jakinarazpenean erabiliko den kolorea.

en: Typing notification font
eu: Idazte-jakinarazpenaren letra-tipoa

en: The font to use for the typing notification
eu: Idazte-jakinarazpenean erabiliko den letra-tipoa.

en: Enable typing notification
eu: Idazte-jakinarazpena gaitu

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
eu: <span size='larger' weight='bold'>Fitxategi-mota ezezaguna</span>
    
    Defektuz PNG ezarria.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
eu: <span weight="bold" size="larger">Errorea irudia gordetzean</span>
    
    %s

en: Save Image
eu: Irudia Gorde

en: _Save Image...
eu: Irudia _Gorde...

en: _Add Custom Smiley...
eu: Smiley _Pertsonalizatua Gehitu...

en: Select Font
eu: Letra-Tipoa Hautatu

en: Select Text Color
eu: Testu-Kolorea Hautatu

en: Select Background Color
eu: Atzealdeko Kolorea Hautatu

en: _URL
eu: _URLa

en: _Description
eu: _Azalpena

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
eu: Txertatu nahi duzun estekaren URLa eta azalpena sartu itzazu. Azalpena opzionala da.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
eu: Txertatu nahi duzun estekaren URLa sartu ezazu.

en: Insert Link
eu: Esteka Txertatu

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Failed to store image: %s
eu: Ezin irudia gorde: %s

en: Insert Image
eu: Irudia Txertatu

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
eu: Smiley hau ezgaituta dago, smiley pertsonalizatu bat dagoelako lasterbide honentzat:
     %s

en: Smile!
eu: Irri egin!

en: _Manage custom smileys
eu: Smiley pertsonalizatuak _kudeatu

en: This theme has no available smileys.
eu: Gai honek ez du smiley-rik.

en: _Font
eu: _Letra-Tipoa

en: Group Items
eu: Elementuak Taldekatu

en: Ungroup Items
eu: Elementuak Destaldekatu

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Strikethrough
eu: Zirriborratu

en: Increase Font Size
eu: Letra-Tamaina Handitu

en: Decrease Font Size
eu: Letra-Tamaina Txikitu

en: Font Face
eu: Letra-Tipoa

en: Foreground Color
eu: Aurrealdearen Kolorea

en: Reset Formatting
eu: Formatoa Desegin

en: Insert IM Image
eu: IM-Irudia Txertatu

en: Insert Smiley
eu: Smiley-a Txertatu

en: <b>_Bold</b>
eu: <b>_Lodia</b>

en: <i>_Italic</i>
eu: <i>_Etzana</i>

en: <u>_Underline</u>
eu: <u>_Azpimarratua</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
eu: <span strikethrough='true'>Zirriborratua</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
eu: <span size='larger'>_Handiagoa</span>

en: _Normal
eu: _Normala

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
eu: <span size='smaller'>_Txikiagoa</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
eu: _Letra-tipoa

en: Foreground _color
eu: A_urrealdearen kolorea

en: Bac_kground color
eu: A_tzealdearen kolorea

en: _Image
eu: _Irudia

en: _Link
eu: _Esteka

en: _Horizontal rule
eu: Erregela _horizontala

en: _Smile!
eu: _Irri egin!

en: Log Deletion Failed
eu: Errorea Txostena Ezabatzean

en: Check permissions and try again.
eu: Baimenak egiaztatu eta berriro saiatu.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
eu: Ziur zaude %s(r)ekin %s(et)an hasitako solasaldiaren txostena betirako ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
eu: Ziur zaude %s(r)en %s(et)an hasitako solasaldiaren txostena betirako ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
eu: Ziur zaude %s(et)an hasitako solasaldiaren txostena betirako ezabatu nahi duzula?

en: Delete Log?
eu: Txostena Ezabatu?

en: Delete Log...
eu: Txostena Ezabatu...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
eu: <span size='larger' weight='bold'>Solasaldia %s(e)n %s(r)ekin</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
eu: <span size='larger' weight='bold'>Solasaldia %s(r)ekin %s(e)n</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
eu: Txosten-_direktorioa arakatu

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
eu: %s %s. `%s -h' erabili ezazu informazio gehiago eskuratzeko.

en: Usage: %s [OPTION]...
eu: Erabilera: %s [AUKERA]...

en: use DIR for config files
eu: DIR erabili konfigurazio-fitxategietarako

en: print debugging messages to stdout
eu: arazte-mezuak idatzi stdout-en

en: force online, regardless of network status
eu: online egotera behartu, sarearen egoera kontutan hartu gabe

en: display this help and exit
eu: laguntza hau erakutsi eta irten

en: allow multiple instances
eu: istantzia ugari onartu

en: don't automatically login
eu: ez automatikoki konektatu

en: X display to use
eu: Erabiliko den X pantaila

en: display the current version and exit
eu: egungo bertsioa erakutsi eta irten

en: Exiting because another libpurple client is already running.
eu: Ixten, beste libpurple-bezero bat martxan dagoelako jadanik.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
eu: %s(e)k audio-/bideo-sesio bat hasiarazi nahi du zurekin.

en: %s wishes to start a video session with you.
eu: %s(e)k bideo-sesio bat hasiarazi nahi du zurekin.

en: Incoming Call
eu: Deia Jasotzen

en: _Pause
eu: _Pausarazi

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
eu[0]: %s(e)k mezu berri %d dauka.
eu[1]: %s(e)k %d mezu berri dauzka.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
eu[0]: <b>Posta berri %d.</b>
eu[1]: <b>%d posta berri.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
eu: Baliogabea da arakatzailearen <b>"%s"</b> agindua.

en: Unable to open URL
eu: Ezin URLa ireki

en: Error launching "%s": %s
eu: Errorea "%s"abiaraztean: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
eu: Arakatzailearen 'Eskuz' komandoa aukeratu da, baina ez da komandorik ezarri.

en: No message
eu: Mezurik ez

en: Open All Messages
eu: Mezu Guztiak Ireki

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
eu: <span weight="bold" size="larger">Posta daukazu!</span>

en: New Pounces
eu: Alerta Berriak

note: Translators: Make sure you translate "Dismiss" differently than "close"!  This string is used in the "You have pounced" dialog that appears when one of your Buddy Pounces is triggered.  In this context "Dismiss" means "I acknowledge that I've seen that this pounce was triggered--remove it from this 
en: Dismiss
eu: Mespretxatu

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
eu: <span weight="bold" size="larger">Alerta bidali duzu!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
eu: Plugin hauek memoriatik deskargatuko dira.

en: Multiple plugins will be unloaded.
eu: Plugin ugari memoriatik deskargatuko dira.

en: Unload Plugins
eu: Pluginak Deskargatu

en: Could not unload plugin
eu: Ezin plugina deskargatu

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
eu: Ezin izan da plugina deskargatu orain, baino hurrengo abioan ezgaituko da.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
eu: <span foreground="red" weight="bold">Errorea: %s
    Pluginaren webgunera jo ezazu eguneraketa bila.</span>

en: Author
eu: Egilea

en: <b>Written by:</b>
eu: <b>Idazlea:</b>

en: <b>Web site:</b>
eu: <b>Webgunea:</b>

en: <b>Filename:</b>
eu: <b>Fitxategi-izena:</b>

en: Configure Pl_ugin
eu: Pl_uinga Konfiguratu

en: <b>Plugin Details</b>
eu: <b>Plugin-Xehetasunak</b>

en: Select a file
eu: Fitxategia Hautatu

en: Modify Buddy Pounce
eu: Lagun-Alerta Modifikatu

en: _Account:
eu: K_ontua:

en: _Buddy name:
eu: _Lagunaren izena:

en: Si_gns on
eu: _Konektatzean

en: Signs o_ff
eu: _Deskonektzean

en: Goes a_way
eu: _Joatean

en: Ret_urns from away
eu: _Itzultzean

en: Becomes _idle
eu: Ina_ktibo geratzean

en: Is no longer i_dle
eu: _Aktibatzean

en: Starts _typing
eu: Idazten _hastean

en: P_auses while typing
eu: Idazten _gelditzean

en: Stops t_yping
eu: Idazteari _uztean

en: Sends a _message
eu: _Mezua bidaltzean

en: Ope_n an IM window
eu: _IM leiho bat ireki

en: _Pop up a notification
eu: _Jakinarazpen-leihoa ireki

en: Send a _message
eu: _Mezua bidali

en: E_xecute a command
eu: Agindua _exekutatu

en: P_lay a sound
eu: _Soinua erreproduzitu

en: Brows_e...
eu: _Arakatu...

en: Br_owse...
eu: A_rakatu...

en: Pre_view
eu: _Aurrebista

en: P_ounce only when my status is not Available
eu: Nire egoera 'Eskuragaitz' denean bakarrik eman a_lerta

en: _Recurring
eu: _Errepikakorra

en: Pounce Target
eu: Alertaren Helburua

en: Started typing
eu: Idazten hasi da

en: Paused while typing
eu: Idazten gelditu da

en: Signed on
eu: Konektatu da

en: Returned from being idle
eu: Aktibatu da

en: Returned from being away
eu: Itzuli da

en: Stopped typing
eu: Idazteari utzi dio

en: Signed off
eu: Deskonektatu da

en: Became idle
eu: Inaktibo geratu da

en: Went away
eu: Kanpora joan da

en: Sent a message
eu: Mezua bidali du

en: Unknown.... Please report this!
eu: Ezezaguna... Eman honen berri!

en: Penguin Pimps
eu: Pinguino Proxenetak

en: Theme failed to unpack.
eu: Ezin gaia erauzi.

en: Theme failed to load.
eu: Ezin gaia kargatu.

en: Theme failed to copy.
eu: Ezin gaia kopiatu.

en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatu-Lasterbideak

en: Cl_ose conversations with the Escape key
eu: Solasaldiak _itxi 'Escape' teklarekin

note: System Tray
en: System Tray Icon
eu: Sistema-Erretiluko Ikonoa

en: _Show system tray icon:
eu: Erretiluko ikonoa _erakutsi:

en: On unread messages
eu: Irakurri gabeko mezuetan

en: Conversation Window
eu: Solasaldi-Leihoa

en: _Hide new IM conversations:
eu: IM-solasaldi berriak _ezkutatu:

en: When away
eu: Kanpora joatean

en: Minimi_ze new conversation windows
eu: Solasaldi-leiho berriak mi_nimizatu

note: All the tab options!
en: Tabs
eu: Fitxak

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
eu: Fitxetan erakutsi _IMak eta berriketak

en: Show close b_utton on tabs
eu: _Ixteko botoia erakutsi fitxetan

en: _Placement:
eu: _Kokalekua:

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

en: Left Vertical
eu: Ezker Bertikala

en: Right Vertical
eu: Eskuin Bertikala

en: N_ew conversations:
eu: Solasaldia b_erriak:

en: Show _formatting on incoming messages
eu: Iristen diren mezuen _formatua erakutsi

en: Close IMs immediately when the tab is closed
eu: Fitxa itxi bezain laster itxi IMak

en: Show _detailed information
eu: Informazio _xehetua erakutsi

en: Enable buddy ic_on animation
eu: Lagunen i_konoen animazioa gaitu

en: _Notify buddies that you are typing to them
eu: _Idazten ari zarela jakinarazi lagunei

en: Highlight _misspelled words
eu: Oker idatzitako hitzak _nabarmendu

en: Use smooth-scrolling
eu: Korritze leuna erabili

en: F_lash window when IMs are received
eu: Leihoa_kliskatu IMak jasotzean

en: Minimum input area height in lines:
eu: Sarrera-eremuaren altuera minimoa:

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Use font from _theme
eu: _Gaiaren letra-tipoa erabili

en: Conversation _font:
eu: Solasaldirako letra-_tipoa:

en: Default Formatting
eu: Formato Lehenetsia

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
eu: Honela ikusiko dira zuk bidalitako mezuak, formateatzea onartzen duten protokoloak erabiltzean.

en: Cannot start proxy configuration program.
eu: Ezin proxy-konfigurazio programa hasiarazi.

en: Cannot start browser configuration program.
eu: Ezin nabigatzaile-konfigurazio programa hasiarazi.

en: Use _automatically detected IP address: %s
eu: _Automatikoki detektatutako IP-helbidea erabili: %s

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
eu: <span style="italic">Adibidea: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
eu: _IP Publikoa:

en: Ports
eu: Atakak

en: _Enable automatic router port forwarding
eu: _Routerraren ataka-bideratze automatikoa gaitu

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
eu: Relay Zerbitzaria (TURN)

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
eu: Mahaigainaren Lehenetsia

en: GNOME Default
eu: Gnome-ren Lehenetsia

en: Manual
eu: Eskuz

en: Browser Selection
eu: Nabigatzaile-Hautaketa

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
eu: <b>Ez da nabigatzaile-konfigurazio programa aurkitu.</b>

en: Configure _Browser
eu: _Nabigatzailea Konfiguratu

en: _Browser:
eu: _Nabigatzailea:

en: _Open link in:
eu: _Hemen ireki esteka:

en: Browser default
eu: Arakatzailearen lehenetsian

en: Existing window
eu: Lehengo leihoan

en: New tab
eu: Fitxa berria

en: _Manual:
    (%s for URL)
eu: _Eskuz:
    (%s - URL)

en: Proxy Server
eu: Proxy Zerbitzaria

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
eu: <b>Ez da proxy-konfigurazio programa aurkitu.</b>

en: Configure _Proxy
eu: _Proxya Konfiguratu

en: No proxy
eu: Proxy-rik ez

en: Log _format:
eu: _Txosten-formatua:

en: Log all _instant messages
eu: _Istanteko mezu guztiak gorde

en: Log all c_hats
eu: _Berriketa guztiak gorde

en: Log all _status changes to system log
eu: _Egoera-aldaketa guztiak gorde

en: Sound Selection
eu: Soinu-Hautaketa

en: Quietest
eu: Ixilena

en: Quieter
eu: Ixilagoa

en: Quiet
eu: Ixila

en: Loud
eu: Ozena

en: Louder
eu: Ozenagoa

en: Loudest
eu: Ozenena

en: _Method:
eu: _Metodoa:

en: Console beep
eu: Kontsolaren soinua

en: No sounds
eu: Soinurik ez

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
eu: Soinu-_agindua:
    (%s fitxategi-izena)

en: M_ute sounds
eu: Soinuak m_ututu

en: Sounds when conversation has _focus
eu: _Solasaldiak fokua duenean

en: _Enable sounds:
eu: Soinuak _gaitu:

en: V_olume:
eu: B_olumena:

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: _Report idle time:
eu: _inaktibotasun-denbora:

en: Based on keyboard or mouse use
eu: Teklatu edo saguaren erabilpenean oinarrituta

en: _Minutes before becoming idle:
eu: _Inaktibo geratu arteko minutuak:

en: _Auto-reply:
eu: _Auto-erantzuna:

en: When both away and idle
eu: Kanpoan edo inaktibo egotean

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
eu: Abioko Egoera

en: Use status from last _exit at startup
eu: Azkeneko exekuzioko egoera erabili abiaraztean

en: Status to a_pply at startup:
eu: Abioan e_zarriko den egoera:

en: _Device
eu: _Gailua

en: Input
eu: Sarrera

en: Output
eu: Irteera

en: Video
eu: Bideo

en: Interface
eu: Interfazea

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Status / Idle
eu: Egoera / Inaktibo

en: Allow all users to contact me
eu: Erabiltzaile guztien deiak onartu

en: Allow only the users on my buddy list
eu: Nire lagun-zerrendako erabiltzaileak bakarrik onartu

en: Allow only the users below
eu: Azpiko erabiltzaileak bakarrik onartu

en: Block all users
eu: Erabiltzaile guztiak blokeatu

en: Block only the users below
eu: Azpiko erabiltzaileak bakarrik blokeatu

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
eu: Pribatutasun-ezarpenetako aldaketak berehala aplikatuko dira.

en: Set privacy for:
eu: Pribatutasuna ezarri:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
eu: De_na Kendu

en: Permit User
eu: Erabiltzailea Onartu

en: Type a user you permit to contact you.
eu: Zu deitzera baimentzen duzun erabiltzailearen izena.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
eu: Zu deitzera baimendu nahi duzun erabiltzailearen izena idatzi ezazu.

en: _Permit
eu: _Baimendu

en: Allow %s to contact you?
eu: %s zu deitzera baimendu?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
eu: Ziur zaude %s zu deitzera baimendu nahi duzula?

en: Block User
eu: Erabiltzailea Blokeatu

en: Type a user to block.
eu: Blokeatu nahi duzunaren izena idatzi.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
eu: Blokeatu nahi duzun erabiltzailearen izena idatzi ezazu.

en: Block %s?
eu: %s blokeatu?

en: Are you sure you want to block %s?
eu: Ziur zaude %s blokeatu nahi duzula?

en: Apply
eu: Aplikatu

en: That file already exists
eu: Fitxategia existitzen da jadanik

en: Would you like to overwrite it?
eu: Gainidatzi nahi al duzu?

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Choose New Name
eu: Izen Berria Hautatu

en: Select Folder...
eu: Direktorioa Hautatu...

en: _Add
eu: _Gehitu

note: list button
en: _Get List
eu: _Zerrenda Eskuratu

note: add button
en: _Add Chat
eu: _Berriketa Gehitu

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
eu: Ziur zaude egoera gordeak ezabatu nahi dituzula?

note: Use button
en: _Use
eu: _Erabili

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
eu: Titulua erabilpean dago jadanik. Beste bat hautatu ezazu.

en: Different
eu: Ezberdina

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Status:
eu: _Egoera:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
eu: Egoera _ezberdina erabili kontu batzuetarako

en: Status for %s
eu: %s(e)rako egoera

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
eu: Jadanik badago '%s'(r)entzako smiley pertsonalizatu bat.  Lasterbide ezberdin bat erabili ezazu.

en: Custom Smiley
eu: Smiley Pertsonalizatua

en: Duplicate Shortcut
eu: Lasterbide Bikoiztua

en: Edit Smiley
eu: Smiley-a Editatu

en: Add Smiley
eu: Smiley-a Gehitu

en: _Image:
eu: _Irudia:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
eu: _Lasterbide-testua:

en: Smiley
eu: Smiley-a

en: Shortcut Text
eu: Lasterbide-Testua

en: Custom Smiley Manager
eu: Smiley Pertsonalizatuen Kudeatzailea

en: Select Buddy Icon
eu: Lagun-Ikonoa Hautatu

en: Click to change your buddyicon for this account.
eu: Klik egizu kontu honentako zure lagun-ikonoa aldatzeko.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
eu: Klik egizu kontu guztietako zure lagun-ikonoa aldatzeko.

en: Waiting for network connection
eu: Sare-konexioaren zain

en: New status...
eu: Egoera berria...

en: Saved statuses...
eu: Egoera gordeak...

en: Status Selector
eu: Egoera-Hautatzailea

en: The following error has occurred loading %s: %s
eu: Ondorengo errorea gertatu da %s kargatzean: %s

en: Failed to load image
eu: Ezin irudia kargatu

en: Cannot send folder %s.
eu: Ezin %s direktorioa bidali.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
eu: %s(e)k ezin ditu direktorioak bidali. Fitxategiak banan-banan bidali beharko dituzu.

en: You have dragged an image
eu: Irudi bat arrastatu duzu

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
eu: Fitxategi-transferentzia bezela bidali dezakezu irudi hau, mezuan txertatu dezakezu, edo erabiltzaile honen lagun-ikono bezela erabili dezakezu.

en: Set as buddy icon
eu: Lagun-ikono bezala ezarri

en: Send image file
eu: Irudi-fitxategia bidali

en: Insert in message
eu: Mezuan txertatu

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
eu: Erabiltzaile honen lagun-ikono bezala ezarri nahi al duzu?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
eu: Irudi hau fitxategi-transferentzia modura bidali dezakezu, edo erabiltzaile honen lagun-ikono bezala erabili.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
eu: Irudi hau mezu honetan txertatu dezakezu, edo erabiltzaile honen lagun-ikono bezela erabili dezakezu

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
eu: Ezin jaurtitzailea bidali

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
eu: Mahaingaineko abiarazle bat arrastatu duzu. Ziurrenik, abiarazle honen helburua bidali nahi zenuen abiarazlearen ordez.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
eu: <b>Fitxategia:</b> %s
    <b>Fitxategi-tamaina:</b> %s
    <b>Irudi-tamaina:</b> %dx%d

note: Label
en: Buddy Icon
eu: Lagun-Ikonoa

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
eu: '%s' fitxategia handiegia da %s(r)entzako.  Irudi txikiago batekin saiatu.

en: Icon Error
eu: Ikono-Errorea

en: Could not set icon
eu: Ezin ikonoa ezarri

en: _Open Link
eu: Esteka _Ireki

en: _Copy Link Location
eu: Estekaren Helbidea _Kopiatu

en: _Copy Email Address
eu: Helbide Elektronikoa _Kopiatu

en: _Open File
eu: Fitxategia _Ireki

en: Save File
eu: Fitxategia Gorde

en: _Play Sound
eu: _Soinua Erreproduzitu

en: _Save File
eu: Fitxategia _Gorde

en: Select color
eu: Kolorea Hautatu

en: _Alias
eu: _Ezizena

en: Close _tabs
eu: _Fitxak itxi

en: _Get Info
eu: Informazioa _Eskuratu

en: _Invite
eu: _Gonbidatu

en: _Modify...
eu: _Modifikatu...

en: _Add...
eu: _Gehitu...

en: _Open Mail
eu: _Posta Ireki

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Pidgin Tooltip
eu: Pidgin Aholkua

en: Pidgin smileys
eu: Pidgin smiley-ak

en: none
eu: batere ez

en: Selecting this disables graphical emoticons.
eu: Hau hautatzean, emotikono grafikoak ezgaituko dira.

en: Small
eu: Txikia

en: Response Probability:
eu: Erantzun-Probabilitatea:

en: Statistics Configuration
eu: Estatistika-Konfigurazioa

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
eu: Erantzunen denbora-muga:

en: minutes
eu: minutu

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
eu: 'Azkenekoz ikusia' tarte maximoa:

note: threshold spinner
en: Threshold:
eu: Muga:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
eu: Kontaktu-Eskuragarritasun Aurreikuspena

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
eu: Kontaktu-Eskuragarritasun Aurreikuspen plugina

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
eu: Zure lagunen eskuragarritasunaren inguruko informazio estatistikoa erakusten du

en: Buddy is idle
eu: Laguna inaktibo dago

en: Buddy is away
eu: Laguna kanpoan dago

en: Buddy is "extended" away
eu: Laguna "luzarorako" dago kanpoan

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
eu: Laguna mugikorra DA

en: Buddy is offline
eu: Laguna offline dago

en: Point values to use when...
eu: Zein balio erabili...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
eu: <i>Puntuazio altuena</i> duen laguna izango da kontakturako lehentasuna izango duena.

en: Use last buddy when scores are equal
eu: Azken laguna erabili puntuazioa berdina denean

en: Point values to use for account...
eu: Zein balio erabili konturako...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
eu: Kontaktu-Lehentasuna

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
eu: Lagun-egoera ezberdinekin asoziatutako balioak kudeatzeko aukera ematen du.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
eu: Kontaktu-lehentasun kalkuluetan lagunen inaktibo/kanpoan/offline egoeretarako erabiliko diren balioak aldatzeko aukera ematen du.

en: Conversation Colors
eu: Solasaldi-Koloreak

en: Customize colors in the conversation window
eu: Solasaldi-leihoko koloreak pertsonalizatu

en: Error Messages
eu: Errore.Mezuak

en: Highlighted Messages
eu: Mezu Nabarmenduak

en: System Messages
eu: Sistemaren Mezuak

en: Sent Messages
eu: Bidalitako Mezuak

en: Received Messages
eu: Jasotako Mezuak

en: Select Color for %s
eu: %s(e)rako Kolorea Hautatu

en: General
eu: Orokorra

en: Ignore incoming format
eu: Jasotako formato ezikusi

en: Apply in Chats
eu: Solasaldietan Aplikatu

en: Apply in IMs
eu: IMetan Aplikatu

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
eu: Zerbitzari-izen eskaera

en: Enter an XMPP Server
eu: XMPP Zerbitzarira sartu

en: Select an XMPP server to query
eu: Galdetzeko XMPP-zerbitzari bat hautatu

en: Find Services
eu: Zerbitzuak Bilatu

en: Add to Buddy List
eu: Lagun-Zerrendara Gehitu

en: Gateway
eu: Pasabidea

en: Directory
eu: Direktorioa

en: PubSub Collection
eu: PubSub Kolekzioa

en: Other
eu: Besteak

en: 
    <b>Description:</b>
eu: 
    <b>Deskribapena:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
eu: Zerbitzu-Atzematea

en: _Browse
eu: _Arakatu

en: Server does not exist
eu: Zerbitzaria ez da existitzen

en: Server does not support service discovery
eu: Zerbitzariak ez du zerbitzu-atzematea onartzen

en: XMPP Service Discovery
eu: XMPP Zerbitzu Atzematea

en: Allows browsing and registering services.
eu: Zerbitzuak arakatu eta erregistratzea ahalbidetzen du.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
eu: Plugin hau transporte zahar eta beste XMPP-zerbitzu batzuk erregistratzeko erabilgarria da.

en: By conversation count
eu: Solasaldi kopuruaren arabera

en: Conversation Placement
eu: Solasaldiaren Kokalekua

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
eu: Oharra: "Solasaldi berriak"entzako hobespenak "Solasaldi kopuruaren arabera" izan behar du.

en: Number of conversations per window
eu: Leiho bakoitzeko solasaldi kopurua

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
eu: IM- eta berriketa-leihoak bereiztu zenbakien arabera kokatzean

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
eu: ExtKokaleku

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
eu: Solasaldi-kokaleku aukera extrak.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
eu: Leiho bakoitzeko solasaldi kopurua murriztu, nahi izanez gero, IM eta berriketak bereizten

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
eu: Sagu-Mugimendu Konfigurazioa

en: Middle mouse button
eu: Saguaren erdiko botoia

en: Right mouse button
eu: Saguaren eskuin-botoia

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
eu: _Keinu-bistaratze bisuala

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
eu: Sagu-Keinuak

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
eu: Sagu-keinuak jasaten ditu

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
eu: Solasaldi-leihoetan sagu-mugimenduak erabiltzeko aukera ematen du .Saguaren erdiko botoia arrastatu ezazu hainbat ekintza burutzeko:
    
     • Behera eta eskuinera arrastatu ezazu solasaldia isteko.
     • Gora eta ezkerrera arrastatu ezazu aurreko solasaldira joateko.
     • Gora eta eskuinera arrastatu ezazu hurrengo solasaldira joateko.

en: Instant Messaging
eu: Istanteko Mezularitza

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
eu: Zure helbide-liburuko pertsona bat hautatu ezazu azpian, edo berria gehitu ezazu.

en: Group:
eu: Taldea:

note: "New Person" button
en: New Person
eu: Pertsona Berria

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
eu: Laguna Hautatu

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
eu: Zure helbide-liburuko pertsona bat hautatu ezazu lagun hau bertara gehitzeko, edo pertsona berria sortu ezazu.

note: Add the expander
en: User _details
eu: Erabiltzailearen _xehetasunak

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
eu: Laguna _Asoziatu

en: Unable to send email
eu: Ezin e-posta bidali.

en: The evolution executable was not found in the PATH.
eu: Ez da evolution-en exekutagarria aurkitu bere bidean.

en: An email address was not found for this buddy.
eu: Ez da helbide elektronikorik aurkitu lagun honentzat.

en: Add to Address Book
eu: Helbide-Liburura Gehitu

en: Send Email
eu: Posta Bidali

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
eu: Evolution-Integrazio Konfigurazioa

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
eu: Lagunak auto-gehitu beharko liratekeen kontu guztiak hautatu itzazu.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
eu: Evolution Integrazioa

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
eu: Evolution-ekin integratzea ahalbidetzen du.

en: Please enter the person's information below.
eu: Azpian idatzi ezazu pertsonaren inguruko informazioa.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
eu: Azpian idatzi itzazu lagunaren erabiltzaile-izena eta kontu-mota.

en: Account type:
eu: Kontu-mota:

note: Optional Information section
en: Optional information:
eu: Informazio opzionala:

en: First name:
eu: Izena:

en: Last name:
eu: Deitura:

en: Email:
eu: E-posta:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
eu: GTK Seinale Proba

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
eu: Interfazeko seinale guztiak ondo dabiltzala egiaztatzeko proba.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
eu: 
    <b>Lagun-Oharra</b>: %s

en: History
eu: Historia

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
eu: Ikonotu Kanpoan nagoenean

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
eu: Lagun-zerrenda eta solasaldiak ikonotzen ditu kanpora zoazenean.

en: Mail Checker
eu: Mezu-Begiralea

en: Checks for new local mail.
eu: Mezu berririk dagoen begiratzen du.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
eu: Mezu berririk baduzun erakusten dizun koadrotxo bat gehitzen dio lagun-zerrendari.

en: Markerline
eu: Marka-marra

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
eu: Marka-marra bat marraztu solasaldiko mezu berriak ezberdintzeko.

en: Jump to markerline
eu: Marka-marrara saltatu

en: Draw Markerline in
eu: Marka-marra Marraztu

en: _IM windows
eu: _IM-leihoetan

en: C_hat windows
eu: _Berriketa-leihoetan

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
eu: Musika-mezularitza sesioa eskatu dizute. Onartzeko, MM ikonoan egizu klik.

en: Music messaging session confirmed.
eu: Musika-mezularitza sesioa konfirmatua.

en: Music Messaging
eu: Musika-Mezularitza

en: There was a conflict in running the command:
eu: Gatazka egon da agindua exekutatzean:

en: Error Running Editor
eu: Errorea Editorea Exekutzatzean

en: The following error has occurred:
eu: Errore hau gertatu da:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
eu: Musika-Mezularitza Konfigurazioa

en: Score Editor Path
eu: Partitura-Editorearen Bidea

en: _Apply
eu: _Aplikatu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
eu: Konposaketa kolaboratiborako Musika-Mezularitza Plugina.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
eu: Musika-Mezularitza Pluginari esker, erabiltzaile ugarik partitura berean aldi berean lan egin dezake.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
eu: Jakinarazpenak

en: 	_Only when someone says your username
eu: 	_Norbaitek zure erabiltzaile-izena aipatzean

en: _Focused windows
eu: _Fokudun leihoak

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
eu: Jakinarazpen Metodoak

en: Prepend _string into window title:
eu: _Katea txertatu leihoaren tituluaren aurretik:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
eu: Mezu berrien _kopurua txertatu leihoaren tituluan

en: _Flash window
eu: Leihoa _kliskatu

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
eu: Solasaldi-leihoa _igo

note: Present conversation method button Translators: "Present" as used here is a verb. The plugin presents * the window to the user.
en: _Present conversation window
eu: Solasaldi-leihoa _erakutsi

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
eu: Jakinarazpenak Kentzeko

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
eu: Solasaldi-leihoak _fokua hartzean kendu

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
eu: Solasaldi-leihoak _klik bat jasotzean kendu

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
eu: Solasaldi-leihoan _idaztean kendu

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
eu: Mezu bat _bidaltzean kendu

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
eu: Solasaldi-_fitxara _aldatzean kendu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
eu: Mezu-Jakinarazpena

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
eu: Irakurri gabeko mezuetaz jakinarazteko modu ugari eskaintzen ditu.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
eu: Pidgin Demostrazio-Plugina

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
eu: Plugin baten adibidea - ikus azalpena.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
eu: Plugin bikain honek gauza asko egiten ditu:
    - Saioa hastean, programa nork idatzi duen esaten dizu
    - Sarrerako testu guztia alderantzikatzen du
    - Zure zerrendakoren batek saioa hasten duenean, mezua bidaltzen dio

en: Hyperlink Color
eu: Hiperesteka-Kolorea

en: Visited Hyperlink Color
eu: Bisitatutako Hiperesteken Kolorea

en: Highlighted Message Name Color
eu: Nabarmendutako Mezuen Izenaren Kolorea

en: Typing Notification Color
eu: idazte-Jakinarazpenen Kolorea

en: GtkTreeView Horizontal Separation
eu: GtkTreeView Separazio Horizontala

en: Conversation Entry
eu: Solasaldi-Sarrera

en: Conversation History
eu: Solasaldiak Historia

en: Request Dialog
eu: Eskaera-Elkarrizketa

en: Notify Dialog
eu: Jakinarazpen-Elkarrizketa

en: Select Color
eu: Kolorea Hautatu

en: Select Interface Font
eu: Interfazearen Letra-Tipoa Hautatu

en: Select Font for %s
eu: %s(r)rentzako Letra-Tipoa Hautatu

en: GTK+ Interface Font
eu: GTK+ Interfazearen Letra-Tipoa

en: GTK+ Text Shortcut Theme
eu: GTK+ Laster-Tekla Gaia

en: Disable Typing Notification Text
eu: Idatze-Jakinarazpen Testua Ezgaitu

en: GTK+ Theme Control Settings
eu: GTK+ Gaien Kontrol-Ezarpenak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Fonts
eu: Letra-Tipoak

en: Miscellaneous
eu: Ugari

en: Gtkrc File Tools
eu: Gtkrc Fitxategi-Tresnak

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
eu: Ezapernak hemen gorde: %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
eu: gtkrc ftxategiak berrirakurri

en: Pidgin GTK+ Theme Control
eu: Pidgin GTK+ Gaien Kontrola

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
eu: Ohiko gtkrc-ezarpenetarako akzesua eskaintzen du.

en: Raw
eu: Gordina

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
eu: Testuan oinarritutako protokoloetara sarrera gordina bidaltzea eskaintzen dizu.

en: You can upgrade to %s %s today.
eu: %s %s(e)ra eguneratu zaitezke gaur.

en: New Version Available
eu: Bertsio Berria Eskuragarri

en: Later
eu: Geroago

en: Download Now
eu: Orain Deskargatu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
eu: Argitaratze-Jakinarazpena

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
eu: Argitaratze berriak bilatzen ditu periodikoki.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
eu: Argitaratze berriak bilatzen ditu periodikoki, eta erabiltzaileari jakinarazten dio Aldaketa-Txostenarekin.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
eu: Bidaltze-Botoia

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
eu: Solasaldi-Leihoetako Bidaltze-Leihoa

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
eu: Bidaltze-Botoi bat gehitzen du solasaldi-leihora. Teklatu fisikorik ez dagoenerako pentsaua dago hau.

en: Duplicate Correction
eu: Bikoiztutako Zuzenketa

en: The specified word already exists in the correction list.
eu: Adierazitako hitza dagoeneko badago zuzenketa-zerrendan.

en: Text Replacements
eu: Testu-Ordezpenak

en: You type
eu: Idazten duzu

en: You send
eu: Bidaltzen duzu

en: Whole words only
eu: Hitz osoak bakarrik

en: Case sensitive
eu: Maiuskulak/minuskulak ezberdindu

en: Add a new text replacement
eu: Testu-ordezpen berria gehitu

en: You _type:
eu: _Idazten duzu:

en: You _send:
eu: _Bidaltzen duzu:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
eu: Formatu zehatza (maiuskula/minuskulak automatikoki kudeatzeko hau ezgaitu)

en: Only replace _whole words
eu: _Hitz osoak bakarrik ordezkatu

en: General Text Replacement Options
eu: Testu-Ordezpen Aukera Orokorrak

en: Enable replacement of last word on send
eu: Bidalitako azken hitzaren aldaketa gaitu

en: Text replacement
eu: Testu-ordezpena

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
eu: Bidalitako mezuetako testuak aldatzen ditu, erabiltzaileak zehaztutako arau batzuen arabera.

en: Just logged in
eu: Konektatu-berri da

en: Just logged out
eu: Deskonektatu-berri da

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
eu: Kontaktuarentzako Ikonoa/
    Pertsona Ezezagunarentzako Ikonoa

en: Icon for Chat
eu: Solasaldirako Ikonoa

en: Ignored
eu: Ezikusia

en: Founder
eu: Sortzailea

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
eu: Operadorea

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
eu: Erdi-Operadorea

en: Voice
eu: Ahotsa

en: Authorization dialog
eu: Autorizazio-elkarrizketa

en: Error dialog
eu: Errore-elkarrizketa

en: Information dialog
eu: informazio-elkarrizketa

en: Mail dialog
eu: Posta-elkarrizketa

en: Question dialog
eu: Galdera-elkarrizketa

en: Warning dialog
eu: Abisu-elkarrizketa

en: What kind of dialog is this?
eu: Zein elkarrizketa-mota da hau?

en: Status Icons
eu: Egoera Ikonoak

en: Chatroom Emblems
eu: Solasaldien Ikurrak

en: Dialog Icons
eu: Elkarrizketa Ikonoak

en: Pidgin Icon Theme Editor
eu: Pidgin Ikono-Gaien Editorea

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
eu: Pidgin Lagun-Zerrenda Gaien Editorea

en: Edit Buddylist Theme
eu: Lagun-Zerrenda Editatu

en: Edit Icon Theme
eu: Ikono-Gaia Editatu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
eu: Pidgin Gai-Editorea

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
eu: Pidgin Gai-Editorea.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
eu: Lagun-Barra

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
eu: Lagun-zerrendaren bertsio korrigarri horizontala.

en: Display Timestamps Every
eu: Denbora-Markak Erakutsi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
eu: Ordu-marka

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
eu: iChat moduko ordu-markak erakutsi

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
eu: iChat moduko ordu-markak erakutsi N minututo

en: Timestamp Format Options
eu: Ordu-marka Formatu Aukerak

en: Show dates in...
eu: Datak erakutsi...

en: Co_nversations:
eu: So_lasaldietan:

en: For delayed messages
eu: Mezu atzeratuentzako

en: For delayed messages and in chats
eu: Mezu atzeratuentzako eta berriketetarako

en: _Message Logs:
eu: _Mezu-Txostenak:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
eu: Mezuen Ordu-Marka Formatuak

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
eu: Mezuen ordu-marken formatu pertsonalizatzen du.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
eu: Plugin honi esker, erabiltzaileak elkarrizketen eta txosten-mezuen ordu-marken formatua pertsonalizatu dezake.

en: Opacity:
eu: Opakotasuna:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
eu: IM Solasaldi-Leihoak

en: _IM window transparency
eu: _IM-leihoen gardentasuna

en: _Show slider bar in IM window
eu: _Barra graduatzailea erakutsi IM-leihoan

en: Remove IM window transparency on focus
eu: Fokua dutenean, IM-leihoen gardentasuna kendu

en: Always on top
eu: Beti goian

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
eu: Lagun-Zerrenda Leihoa

en: _Buddy List window transparency
eu: _Lagun-Zerrenda leihoaren gardentasuna

en: Remove Buddy List window transparency on focus
eu: Fokua duenean, Lagun-zerrenda leihoaren gardentasuna kendu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
eu: Gardentasuna

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
eu: Lagun-zerrendako eta solasaldientzako Gardentasun Aldakorra.

en: _Plugin
eu: _Plugina

en: P_lugin
eu: P_lugina

en: D_evice
eu: G_ailua

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
eu: Ahots/Bideo Ezarpenak

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
eu: Zure mikrofono eta web kamera konfiguratu.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
eu: Ahots/bideo deietarako mikrofonoaren eta web kameraren hobespenak konfiguratu.

note: Autostart
en: Startup
eu: Abioa

en: _Start %s on Windows startup
eu: _Windows-ekin batera abiarazi %s

en: _Dockable Buddy List
eu: _Lagun-zerrenda atrakagarria

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
eu: Lagun-Zerrenda leihoa gainean _mantendu:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
eu: Atrakatua dagoenean bakarrik

en: Windows Pidgin Options
eu: Windows Pidgin Aukerak

en: Options specific to Pidgin for Windows.
eu: Pidgin-en Windows-erako aukera bereziak.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
eu: Pidgin-en Windows-erako aukera bereziak eskaintzen ditu (lagun-zerrenda atrakatzea, adibidez).

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
eu: <font color='#777777'>Deskonektatua</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
eu: XMPP Kontsola

en: Account:
eu: Kontua:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
eu: <font color='#777777'>XMPPra ez konektatua</font>

en: The installer is already running.
eu: Instalatzailea martxan dago.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
eu: Pidgin istantzia bat dago martxan. Pidgin itxi eta berriro saiatu.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
eu: Jarraitu >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
eu: GNU Lizentzia Orokor Publikopean (GPL) argitaratzen da $(^Name). Informatzeko helburu soilarekin aurkezten da hemen lizentzia. $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
eu: Pidgin Istanteko Mezularitza Bezeroa (beharrezkoa)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
eu: Mahaigaina

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
eu: Abio-menua

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
eu: Funtsezko Pidgin fitxategi eta dll-ak

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
eu: Pidgin abiarazteko lasterbideak

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
eu: Pidgin-entzako lasterbidea Mahaigainean

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
eu: Pidgin-entzako lasterbidea Abio-Menuan

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
eu: Plataforma anitzeko GUI tresna-sorta, Pidgin-ek erabilia

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
eu: Pidgin Webgunera etorri

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
eu: Ezin izan da jadanik instalatuta zegoen Pidgin bertsioa kendu. Aurreko bertsioa kendu gabe instalatuko da bertsio berria.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
eu: URI Kudeatzaileak

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
eu: Zuzentzaile Ortografikoa

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
eu: Zuzentzaile Ortografikoa.  (Internet konexioa behar du instalatzeko)

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
eu: Ezin izan dira Pidgin-en erregistro-sarrerak aurkitu.$\rZiurrenik, beste erabiltzaile batek instalatu zuen aplikazio hau.

en: You do not have permission to uninstall this application.
eu: Ez daukazu aplikazio hau kentzeko baimenik.
