Pidgin - en to si translation catalogue (556 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
si: %s. බොහෝ තොරතුරු සඳහා  `%s -h' භාවිතා කරන්න.

en: Error
si: දෝෂය

en: Account was not added
si: ගිණුම එක් නොවුනි

en: New mail notifications
si: නව තැපැල් දැන්වීම

en: Remember password
si: රහස්පදය මතක තබාගන්න

en: Modify Account
si: ගිණුම වෙනස් කරන්න

en: New Account
si: නව ගිණුම

en: Protocol:
si: නියමාවලිය:

en: Password:
si: රහස්පදය:

en: Alias:
si: අපරනාම:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

note: Save button Save
en: Save
si: සුරකින්න

en: Are you sure you want to delete %s?
si: ඔබට %s මැකීමට අවශයද? ඔබට විශ්වාසද?

en: Delete Account
si: ගිණුම මකන්න

note: Delete button
en: Delete
si: මකන්න

en: Accounts
si: ගිණුම්

note: Add button
en: Add
si: එකතු කිරීම

note: Modify button
en: Modify
si: සකසන්න

en: Add buddy to your list?
si: මබගේ ලැයිස්තුවට මිතුරා එක් කළ යුතුද?

en: Authorize buddy?
si: අනුමත මිතුරකුද?

en: Authorize
si: අනුමත

en: Deny
si: වැලකීම

en: Online: %d
    Total: %d
si: සබැඳි: %d
    සියළු: %d

en: Account: %s (%s)
si: ගිණුම්: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
si: 
    අවසාන සිදුවීම: %s ට පෙර

en: Default
si: ප්‍රකෘතිය

en: You must provide a group.
si: ඔබ සමූහයක් ඉදිරිපත් කළ යුතුම වේ.

en: You must select an account.
si: ඔබ ගිණුමක් තෝරාගත යුතුම වේ.

en: The selected account is not online.
si: තෝරාගත් ගිණුම සබැඳිව නැත.

en: Error adding buddy
si: මිතුරා එක් කිරීම දෝෂ සහිතයි

en: Username
si: පරිශීලක නම

en: Account
si: ගිණුම

en: Add Buddy
si: මිතුරකු එක් කරන්න

en: Please enter buddy information.
si: මිතුරාගේ තොරතුරු ඇතුළත් කරන්න.

en: Chats
si: පිළිසඳර

en: Name
si: නම

en: Alias
si: අපරනාම

en: Group
si: සමුහය

en: Auto-join
si: ස්වයංක්‍රීය-එක්වීම

en: Add Chat
si: පිළිසඳර එක් කරන්න

en: Error adding group
si: සමූහය එක් කිරීම දෝෂ සහිතයි

en: Add Group
si: සමූහයක් එක් කරන්න

en: Edit Chat
si: පිළිසඳර සකසන්න

en: Edit
si: සැකසුම්

en: Edit Settings
si: සකසුම් සැකසීම්

en: Information
si: තොරතුරු

en: Retrieving...
si: ලබාගනිමින්

en: Get Info
si: තොරතුරු ගන්න

en: Send File
si: ගොනු යවන්න

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: Set Alias
si: අපරනාම සකසන්න

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
si: ඉවත් කිරීම ස්තිර කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

note: Buddy List
en: Buddy List
si: මිතුරු ලැයිස්තුව

en: View Log
si: සටහන් දර්ශනය

en: Nickname
si: අනුර්ත නම

note: Idle stuff
en: Idle
si: අභාවිත

en: On Mobile
si: ජංගම දුරකතනයේ

en: New...
si: නව...

en: Saved...
si: සුරකූ...

en: Plugins
si: ප්ලගීන

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
si: හරි

en: New Instant Message
si: නව ක්‍ෂණික පණිවිඩය

en: Channel
si: නාලීකාව

en: Join a Chat
si: පිළිසඳරට එක් වන්න

en: Join
si: එක් වන්න

note: Create the "Options" frame.
en: Options
si: විකල්ප

en: Send IM...
si: IM යවන්න...

en: Join Chat...
si: පිළිසඳරට එක් වන්න...

en: Show
si: දර්ශනය

en: Empty groups
si: හිස් සමුහ

en: Offline buddies
si: නොබැඳි මිතුරන්

en: Sort
si: වර්‍ග කිරීම

en: By Status
si: තත්වය මඟින්

en: Alphabetically
si: අක්‍ෂර පිළිවෙලට

en: By Log Size
si: සටහන් ප්‍රමාණය මඟින්

en: Chat
si: පිළි සඳර

en: Certificate for %s
si: %s සඳහා සහතිකය

en: Hostname
si: ධාරක නම

en: Info
si: තොරතුරු

note: Close button
en: Close
si: වසන්න

en: %s disconnected.
si: %s විසන්දි විය.

en: Re-enable Account
si: ගිණුම යළි සක්‍රීය කිරීම

en: 
    %s is typing...
si: 
    %s ලියමින්...

en: You have left this chat.
si: ඔබ මෙම පිළිසඳරෙන් ඉවත් වී ඇත.

en: Send To
si: වෙතට යවන්න

en: Enable Logging
si: පිවිසුම සක්‍රීය කරන්න

en: Enable Sounds
si: ශබ්ද සක්‍රීය කරන්න

en: Debug Window
si: දෝෂහරණ කවුළුව

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
si: පැහිදිලි කරන්න

en: Filter:
si: පෙරහන:

en: Pause
si: විරාමය

note: Create the window.
en: File Transfers
si: ගොනු හුවමාරුව

en: Progress
si: ප්‍රගති තීරුව

en: Filename
si: ගොනු නම

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Speed
si: වේගය

en: Remaining
si: ඉතිරිය

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
si: තත්වය

en: Stop
si: නවතන්න

en: Cancelled
si: අහෝසි කරන්න

en: Failed
si: අසමත් විය

en: Finished
si: නිම විය

en: The file was saved as %s.
si: ගොනුව %s ලෙස සුරකින ලදි.

en: System Log
si: පද්ධති සටහන

note: Number of actions
en: Accept
si: අනුමත කරන්න

en: Reject
si: අනුමත නොකරන්න

en: Emails
si: විද්‍යත් තැපෑල්

en: You have mail!
si: ඔබට තැපෑලක් ඇත!

en: Sender
si: යවන්නා

en: Subject
si: මාතෘකාව

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
si[0]: %s (%s) හට නව පණිවිඩ %d ක් ඇත.
si[1]: %s (%s) හට නව පණිවිඩ %d ක් ඇත.

en: New Mail
si: නව පණිවිඩය

en: Info for %s
si: %s සඳහා තොරතුරු

en: Buddy Information
si: මිතුරු තොරතුරු

en: Continue
si: දිගටම කරගෙන යන්න

en: Invite
si: ඇරයුම

en: (none)
si: (කිසිවක් නැත)

en: ERROR
si: දෝෂය

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
si: නම: %s
    වෙළුම: %s
    විස්තරය: %s
    කතෘ: %s
    වෙබ් අඩවිය: %s
    ගොනු නාමය: %s

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
si: අභිප්‍රේත

note: Account:
en: Account:
si: ගිණුම:

en: Signs on
si: ඇතුළත් වීම

en: Signs off
si: පිට වීම

en: Goes away
si: ඉවත්ව ඇත

en: Returns from away
si: නැවත පැමිණියා

en: Becomes idle
si: අභාවිත වී

en: Is no longer idle
si: තවදුරටත් අභාවිත නැත

en: Starts typing
si: ලිවීම අරඹමින්

en: Pauses while typing
si: ලිවීම සඳහා විරාමයක්

en: Stops typing
si: ලිවීම අවසන්

en: Sends a message
si: පණිවිඩයක් යවන ලදි

note: Create the "Action" frame.
en: Action
si: ක්‍රියාව

en: Open an IM window
si: IM කවුළුවක් විවෘත කරන්න

en: Play a sound
si: ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Recurring
si: පුනරාවර්තනය වීම

en: Buddy Pounces
si: මිතුරකු අල්ලාගන්න

en: %s has started typing to you (%s)
si: %s ඔබට ලිවීමට ආරම්ඹ කරන ලදි (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
si: %s ඔබට ලියන අතරේදි නවතාලන ලදි (%s)

en: %s has signed on (%s)
si: %s පිවිසුනි (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
si: %s අභාවිතවව සිට යළි ක්‍රියාත්මකයි (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
si: %s නැචත පැමිණියා (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
si: %s ඔබට ලිවීම නවතන ලදි (%s)

en: %s has signed off (%s)
si: %s ඉවත් විය (%s)

en: %s has become idle (%s)
si: %s අභාවිත විය (%s)

en: %s has gone away. (%s)
si: %s ඉවතට ගොස් ඇත. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
si: %s ඔබට පණිවිඩයක් එවන ලදි. (%s)

en: Never
si: කිසිදාක නැත

en: Show Offline Buddies
si: නොබැඳි මිතුරන් දර්ශනය

en: Conversations
si: සංවාද

en: Logging
si: පිවිසීම

en: Save File...
si: ගොනුව සුරකින්න...

en: Open File...
si: ගොනුව විවෘත කරන්න...

note: Create the window.
en: Room List
si: කාමර ලැයිස්තුව

en: (default)
si: (පෙරනිමය)

en: Profiles
si: පැතිකඩ

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රිය

en: Command
si: විධානය

en: Method:
si: ආකාරය:

en: Always
si: සැමවිටම

en: Volume(0-100):
si: හඬ පරිමාව(0-100):

en: Event
si: සිදුවීම

en: File
si: ගොනුව

en: Test
si: පරික්‍ෂණය

en: Reset
si: මුල්ම තත්වයට සකසන්න

en: Choose...
si: තෝරන්න...

en: Title
si: සිරස්තලය

en: Type
si: වර්‍ගය

en: Message
si: පණිවිඩ

en: Status:
si: තත්වය:

en: Message:
si: පණිවිඩය:

en: Certificates
si: සහතික

en: Offline
si: නොබැඳි

en: Enter Password
si: රහස්පදය ඇතුළත් කරන්න

en: Original password
si: නැවුම් රහස්පදය

en: New password
si: නව රහස්පදය

en: New password (again)
si: නව රහස්පදය (යළි)

en: Change password for %s
si: %s සඳහා රහස්පදය වෙනස් කරන්න

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Buddies
si: මිතුරන්

en: buddy list
si: මිතුරු ලැයිස්තුව

en: _View Certificate...
si: සහතික දසුන... (_V)

en: Unknown error
si: නොදන්නා දෝෂයක්

en: No name
si: නමක් නැත

en: Unknown reason
si: නොදන්නා හේතුවක්

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: _Cancel
si: අහෝසි (_C)

en: Ask
si: අහන්න

en: Notes
si: සටහන්

en: Minutes
si: මිනිත්තු

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: MSN Messenger
si: MSN පණිවිඩකරු

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
si: නව පෙළ

en: Yes
si: ඔව්

en: No
si: නැත

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
si: X.509 සහතික

en: First name
si: මුල් නම

en: Last name
si: අවසන් නම

en: Email
si: විද්‍යුත් තැපෑල

en: AIM Account
si: AIM ගිණුම

en: XMPP Account
si: XMPP ගිණුම

en: City
si: නගරය

en: Year of birth
si: උපන් වසර

en: Gender
si: ස්ත්‍රි/පුරුෂ භාවය

en: Male or female
si: ස්ත්‍රි හෝ පුරුෂ

en: Male
si: පුරුෂ

en: Female
si: ගැහැණු

en: Add to chat...
si: පිළිසඳරට එක් කරන්න...

note: Global
en: Available
si: භාවිතයට ඇති

note: Away stuff
en: Away
si: පිටතට ගොස්

en: First Name
si: පළමු නම

en: Birth Year
si: උපන් වසර

en: Search results
si: සොයාගත් ප්‍රතිඵල

en: _Channel:
si: නාලිකාව (_C):

en: _Password:
si: රහස්පදය: (_P)

en: Users
si: පරිශීලකයින්

note: set up account ID as user:server
en: Server
si: සේවා දායකය

note: port to connect to
en: Port
si: කෙවනිය

en: Unknown Error
si: හඳුනානොගත් දෝෂයකි

en: Full Name
si: සම්පූර්ණ නම

en: Family Name
si: පෙලපත් නාමය

en: Given Name
si: ලබාදුන් නම

en: Region
si: කළාපය

en: Postal Code
si: තැපැල් අංකය

en: Country
si: රට

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
si: දුරකතනය

en: Organization Name
si: ආයතන නම

en: Organization Unit
si: ආයතන ඒකකය

en: Job Title
si: රැකියා තනතුර

en: Role
si: කාර්‍යය

en: Birthday
si: උපන්දිනය

en: Description
si: විස්තරය

en: Client
si: සේවාලාභියා

en: Operating System
si: මෙහෙයුම් පද්ධතිය

en: Priority
si: ප්‍රමුකත්වය

en: Address
si: ලිපිනය

en: Logo
si: ලාංජනය

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
si: දායකත්වය නවතන්න

en: Log In
si: පිවිසීම

en: Log Out
si: ඉවත් වීම

note: "Search"
en: Search
si: සොයන්න

en: _Room:
si: කාමරය (_R):

en: _Server:
si: සේවාදායකය (_S):

en: State
si: පවත්නා තත්වය

en: Phone
si: දුරකථනය

en: Date
si: දිනය

en: Password
si: රහස්පදය

en: From
si: වෙතින්

en: To
si: වෙත

en: None
si: කිසිවක් නැත

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
si: කළාපය

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: Location
si: පිහිටීම

en: Busy
si: කාර්‍යය බහුලයි

en: Create
si: නිර්මාණය කරන්න

en: User Name
si: පරිශීලක නම

en: Select User
si: පරිශීලක තෝරන්න

en: User Information
si: පරිශීලක තොරතුරු

en: Device
si: මෙවලම්

en: Permission denied
si: අවසර වලකා ඇත

en: Personal Information
si: පෞද්ගලික තොරතුරු

en: Unit
si: ඒකකය

en: Homepage
si: නිවාස පිටුව

en: Note
si: සටහන

en: _More...
si: බොහෝ... (_M)

en: Server Information
si: සේවාදායකයේ තොරතුරු

en: Authentication failed
si: සත්‍යාපනය අසමත් විය

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
si: SILC සේවාදායක සමඟ සම්බන්ධ වෙමින් පවතී

en: Out of memory
si: මතකය ප්‍රමාණවත් නොමැත

en: Error loading SILC key pair
si: SILC යතුරු කූට්ටම නැංවීමේ දෝශයක් ඇතිවිය

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Video conferencing
si: දෘශ්‍ය සාකච්ඡා

en: Let others see what services you are using
si: ඔබ භාවිතා කරන සේවාවන් දැනගැනීමට අනෙකුත් අයට අවසර දෙන්න

en: Let others see what computer you are using
si: ඔබ භාවිතාකරන පරිගනකය ගැන දැනගැනීමට අනෙකුත් අයට අවසර දෙන්න

en: Your VCard File
si: ඔබගේ VCard ගොනුව

en: Timezone (UTC)
si: කාලප්‍රාන්තය (UTC)

en: Message of the Day
si: දිනයේ පණිවුඩය

en: No Message of the Day available
si: දිනයේ පණිවුඩය ලබාගැනීමට නොහැක

en: There is no Message of the Day associated with this connection
si: මෙම සම්බන්ධතාවයට අදාල දිනයේ පණිවුඩයක් නොමැත

en: Create New SILC Key Pair
si: නව SILC යතුරු කූට්ටමක් සම්පාදනය කරන්න

en: Passphrases do not match
si: අවසර වැකි එකිනෙක නොගැලපේ

en: Key Pair Generation failed
si: යතුරු කූට්ටම සම්පාදනය කීරීමට නොහැකිවිය

en: Key length
si: යතුරු විශාලත්වය

en: Public key file
si: පොදු යතුරු ගොනුව

en: Private key file
si: පෞද්ගලික යතුරු ගොනුව

en: Passphrase (retype)
si: අවසර වැකිය ( නැවතවරක් )

en: Generate Key Pair
si: යතුරු කූට්ටම සම්පාදනය කරන්න

en: View Message of the Day
si: දිනයේ පණිවුඩය ලබාගන්න

en: Create SILC Key Pair...
si: SILC යතුරු කූට්ටම සම්පාදනය කරන්න...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
si: පරිශීලක <I>%s</I> ජාලයට සම්බන්ධ වී නොමැත

en: Topic too long
si: මාතෘකාව දීර්ඝ වැඩියි

en: You must specify a nick
si: ඔබ ආරූඪ නාමයක් අනිවාර්යයෙන්ම ලබාදිය යුතුය

en: channel %s not found
si: චැනල %s සොයාගැනීමට නොහැකිය

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
si: නොදන්නා විධානයක්: %s, (සේවා ග්‍රාහක දෝශයක් විය හැකිය)

en: Network
si: ජාලය

en: Creating SILC key pair...
si: SILC යතුරු කූට්ටමක් සම්පාදනය වෙමින් පවතී...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
si: නිවැරදි නම: 	%s

en: User Name: 	%s
si: පරිශීලක නම: 	%s

en: Organization: 	%s
si: සේවා ස්ථානය:	%s

en: Country: 	%s
si: රට: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
si: යතුරු දිග: 	බිටු %d

en: Version: 	%s
si: අනුවාදය: 	%s

en: Computer
si: පරිගණකය

en: Mobile Phone
si: ජංගම දුරකථනය

en: Terminal
si: අග්‍රය

en: User
si: පරිශිලක

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
si: ඔව් (_Y)

en: _No
si: නැත (_N)

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
si: හරි (_O)

en: Mobile
si: ජංගම

en: Calculating...
si: ගණනය කරමින්...

en: %d second | %d seconds
si[0]: තත්පර %d යි
si[1]: තත්පර %d යි

en: %d day | %d days
si[0]: දින %d
si[1]: දින %d

en: %d hour | %d hours
si[0]: පැය %d යි
si[1]: පැය %d යි

en: %d minute | %d minutes
si[0]: විනාඩි %d යි
si[1]: විනාඩි %d යි

en: Internet Messenger
si: අන්තර්ජාල පණිවිඩකරු

en: _Username:
si: පරිශීලක නම (_U):

en: _Port:
si: තොට (_P):

en: _Basic
si: මූලික (_B)

en: Enabled
si: සක්‍රීය කළා

en: Protocol
si: නියමාවලිය

note: Buddy List
en: Background Color
si: පසුබිම් වර්‍ණය

en: _Remove
si: ඉවත් කරන්න (_R)

en: _Rename
si: නම වෙනස් කරන්න (_R)

en: _Group:
si: සමූහය (_G):

en: _Disable
si: අක්‍රීය (_D)

en: Ignore
si: දාවක මට්ටම

en: Animate
si: සජිවිකරණය

en: _Send
si: යවන්න (_S)

en: Unread Messages
si: නොකියවූ පණිවිඩ

en: Find
si: සොයන්න

en: _Search for:
si: සඳහා සොයන්න (_S):

en: Filter
si: පෙරනය

en: All
si: සියළු

en: Warning
si: අවවාදය

en: support
si: සහාය

en: Arabic
si: අරාබී

en: Belarusian Latin
si: බෙලරුසියානු ලතින්

en: Bulgarian
si: බල්ගේරියානු

en: Bengali
si: බෙන්ගාලි

en: Bosnian
si: බොස්නියානු

en: Catalan
si: කතලානු

en: Valencian-Catalan
si: වැලෙන්සියානු-කතලානු

en: Czech
si: චෙක්

en: Danish
si: ඩේනිෂ්

en: German
si: ජර්මානු

en: Greek
si: ග්‍රීක

en: Australian English
si: ඕස්ට්‍රේලියානු ඉංග්‍රීසි

en: Canadian English
si: කැනේඩියා‍රේලියානු ඉංග්‍රීසි

en: Esperanto
si: එස්පෙරාන්ටෝ

en: Spanish
si: ස්පාඤ්‍ඤ

en: Estonian
si: එස්තෝනියානු

en: Persian
si: පර්සියානු

en: Gujarati
si: ගුජරාති

en: Gujarati Language Team
si: ගුජරාති භාෂා කණ්ඩායම

en: Hebrew
si: හීබෲ

en: Hindi
si: හින්දි

en: Hungarian
si: හංගේරියානු

en: Indonesian
si: ඉන්දුනීසියානු

en: Italian
si: ඉතාලි

en: Japanese
si: ජපන්

en: Georgian
si: ජොර්ජියානු

en: Kannada
si: කන්නාඩ

en: Kannada Translation team
si: කන්නාඩ පරිවර්තන කණඩායම

en: Korean
si: කොරියානු

en: Kurdish
si: කුර්දි

en: Lithuanian
si: ලිතුවේනියානු

en: Macedonian
si: මැසඩෝනියානු

en: Nepali
si: නේපාල

en: Punjabi
si: පන්ජාබ

en: Portuguese
si: පෘතුගීසියානු

en: Portuguese-Brazil
si: පෘතුගීසියානු-බ්‍රසීල

en: Romanian
si: රෝමානු

en: Russian
si: රුසියානු

en: Slovak
si: ස්ලෝවැකියානු

en: Slovenian
si: ස්ලෝවේනියානු

en: Albanian
si: ඇල්බේනියානු

en: Serbian
si: සර්බියානු

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Swedish
si: ස්වීඩන

en: Tamil
si: දෙමළ

en: Telugu
si: තෙලිගු

en: Thai
si: තායි

en: Urdu
si: උර්දු

en: Vietnamese
si: වියට්නාම

en: Simplified Chinese
si: සරලකරණ ලද චීන

en: Hong Kong Chinese
si: හොං කොං චීන

en: Traditional Chinese
si: පාරම්පරික චීන

en: French
si: ප්‍රංශ

en: Turkish
si: තුර්කි

en: About %s
si: %s සම්බන්ධව

en: Current Developers
si: වර්තමාන කේත රචකයන්

en: Retired Developers
si: අතීයේ දායකත්වයක් ලබාදුන් කේත රචකයන්

en: Current Translators
si: වර්තමාන පරිවර්තකයන්

en: Past Translators
si: අතීයේ දායකත්වයක් ලබාදුන් පරිවර්තකයන්

en: _Name
si: _නාමය

en: _Account
si: _ගිණුම

en: Get User Info
si: පරිශීලක තොරතුරු ලබා ගන්න

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
si: ලොග් සටහන් ලබාගැනීමට අවශ්‍ය පුද්ගල නාමය හෝ ගැලපෙන වෙනත් නමක් කරුණාකර ලබාදෙන්න.

en: View User Log
si: පරිශීලක සටහන දර්ශනය

en: Alias Contact
si: සබඳතාවයට වෙනත් නමක්

en: Enter an alias for this contact.
si: මෙම සබඳතාවය සඳහා වෙනත් නමක් ලබාදෙන්න

en: Enter an alias for %s.
si: %s සඳහා වෙනත් නමක් ඇතුලත් කරන්න.

en: Alias Buddy
si: මිතුරාට වෙනත් නමක්

en: Alias Chat
si: සංවාදයට වෙනත් නමක්

en: Enter an alias for this chat.
si: මෙම සංවාදය සඳහා වෙනත් නමක් ඇතුලත් කරන්න.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
si[0]: ඔබ සැරසෙන්නේ %s සහ %d මිතුරා රැගත් සබඳතාවය ඉවත්කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?
si[1]: ඔබ සැරසෙන්නේ %s සහ %d මිතුරන් රැගත් සබඳතාවය ඉවත්කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?

en: Remove Contact
si: සබඳතාවය ඉවත්කරන්න

en: _Remove Contact
si: _සබඳතාවය ඉවත්කරන්න

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
si: ඔබ සැරසෙන්නේ %s නම ඇති සමූහය %s නම ඇති සමූහය තුලට එක් කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?

en: Merge Groups
si: මිතුරු සමූහයන් එකිනෙක සමඟ සම්බන්ධ කරන්න

en: _Merge Groups
si: _මිතුරු සමූහයන් එකිනෙක සමඟ සම්බන්ධ කරන්න

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
si: ඔබ සැරසෙන්නේ %s නම ඇති සමූහය සහ එහි සියලුම සාමාජිකයන් ඔබගේ මිතුරු ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?

en: Remove Group
si: සමූහය ඉවත් කරන්න

en: _Remove Group
si: _සමූහය ඉවත් කරන්න

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
si: ඔබ සැරසෙන්නේ %s ඔබගේ මිතුරු ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?

en: Remove Buddy
si: මිතුරා ඉවත්කරන්න

en: _Remove Buddy
si: _මිතුරා ඉවත්කරන්න

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
si: ඔබ සැරසෙන්නේ %s නම ඇති සංවාදය ඔබගේ මිතුරු ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කිරීමටයි. මෙම ක්‍රියාවලිය ඉදිරියට ගෙනයාමට ඔබට අවශ්‍යයද ?

en: Remove Chat
si: සංවාදය ඉවත්කරන්න

en: _Remove Chat
si: _සංවාදය ඉවත්කරන්න

en: Right-click for more unread messages...
si: තවත් නොකියවූ පණිවුඩ ලබාගැනීම සඳහා දකුණු මූසික බොත්තම තදකරන්න.

en: Not started
si: ආරම්භ වී නොමැත

en: <b>Receiving As:</b>
si: <b>ලබාගැනීම සිදුකරන්නේ:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
si: <b>ලබා දීම සිදුකරන්නේ:</b>

en: <b>Sending To:</b>
si: <b>යවනු ලබන්නේ:</b>

en: <b>Sending As:</b>
si: <b>යැවීම සිදුකරන්නේ:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
si: මෙම වර්ගයේ ගොනු විවෘත කිරීම සඳහා මෘදුකාංගයක් පෙන්වා දී නොමැත.

en: An error occurred while opening the file.
si: ගොනුව විවෘත කිරීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.

en: Error launching %s: %s
si: %s ආරම්භ කිරීමේ දෝශයක්: %s

en: Error running %s
si: %s ධාවනය කිරීමේ දෝශයක්.

en: Process returned error code %d
si: ක්‍රියාවලිය %d දෝශ කේතය ලබාදෙයි

en: Filename:
si: ගොනු නම:

en: Speed:
si: වේගය:

en: Time Elapsed:
si: ගතවූ කාලය:

en: Time Remaining:
si: ඉතිරි වී ඇති කාලය:

en: Close this window when all transfers _finish
si: සියලු හුවමාරු අවසානයේ දී මෙම කවුලුව _චසා දමන්න

en: C_lear finished transfers
si: සම්පූර්ණ වූ හුවමාරු ඉ_වත් කරන්න

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
si: ගොනු හුවමාරු _තොරතුරු

en: Save Image
si: පිළිඹිබුව සුරකින්න

en: Select Font
si: අක්‍ෂර තෝරන්න

en: _Description
si: විස්තරය (_D)

en: _Insert
si: ඇතුලත් කරන්න (_I)

en: _Font
si: අක්‍ෂර (_F)

en: Bold
si: තදකුරු

en: Italic
si: ඇලකුරු

en: Underline
si: යටි ඉර

en: _Normal
si: සාමාන්‍ය (_N)

en: _Image
si: පිළිඹිබුව (_I)

en: _Pause
si: විරාමය (_P)

en: Select a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: _Account:
si: ගිණුම (_A):

en: Si_gns on
si: සැසිය ආ_රම්භ කරයි

en: Signs o_ff
si: සැසිය අ_වසන් කරයි

en: Goes a_way
si: අසළින් ඉ_වත්වයයි.

en: Ret_urns from away
si: ඉවත්වගොස් සිට නැ_වත පැමිණෙයි

en: Starts _typing
si: ලිවීම _අරඹයි

en: P_auses while typing
si: ලිවීම අතරතුර වි_රාමයක් ගනියි

en: Stops t_yping
si: ලි_වීම නවත්වයි

en: Sends a _message
si: ප_ණිවුඩයක් යැවීම

en: Ope_n an IM window
si: කෂණික ප_ණිවුඩ කවුඵවක් විවෘත කරන්න

en: Send a _message
si: _පණිවුඩයක් යැවීම

en: Br_owse...
si: සැරිසරන්න... (_o)

en: Pre_view
si: පෙර_දසුන

en: On unread messages
si: නොකියවන ලද පණිවුඩ සඳහා

en: _Placement:
si: _ස්ථානගතකිරීම

en: Top
si: ඉහළ

en: Left
si: වම

en: Right
si: දකුණ

en: Font
si: අක්‍ෂර

en: Default Formatting
si: පෙරනිමි හැඩකරණය

en: IP Address
si: IP ලිපිනය

en: Seamonkey
si: සීමංකි

en: Opera
si: ඔපෙරා

en: Netscape
si: නෙට්ස්කේප්

en: Mozilla
si: මොසිලා

en: Konqueror
si: කොන්ක්වරර්

en: GNOME Default
si: GNOME ප්‍රකෘතිය

en: Galeon
si: ගේලියොන්

en: Firefox
si: ෆයර්ෆොක්ස්

en: Firebird
si: ෆයර්බර්ඩ්

en: Epiphany
si: එපිෆනි

en: Play
si: වාදනය

en: Interface
si: අතුරු මූණත

en: Browser
si: ගවේශකය

en: Privacy
si: පෞද්ගලිකත්වය

en: Apply
si: යොදන්න

en: Overwrite
si: මත ලියන්න

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: _Title:
si: සිරස්තලය: (_T)

en: none
si: කිසිවක් නැත

en: minutes
si: මිනිත්තු

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Other
si: වෙනත්

en: Instant Messaging
si: කෂණික පණිවුඩ

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
si: ඔබගේ ලිපින පොතෙහි පුද්ගලයෙකු පහළින් තෝරාදෙන්න. එසේ නොමැති නම් නව පුද්ගලයෙකු ඇතුලත් කරන්න.

en: Group:
si: සමූහය:

note: "New Person" button
en: New Person
si: නව පුද්ගලයා

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
si: මිතුරෙකු තෝරන්න

en: The evolution executable was not found in the PATH.
si: Evolution සක්‍රිය ගොනුව PATH තුල සොයාගත නොහැක.

en: Add to Address Book
si: ලිපින පොතට ඇතුලත් කරන්න

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
si: Evolution සබඳතාවය සැකැස්ම

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
si: සවයංක්‍රීයව මිතුරන් ඇතුලත් කල යුතු සියලුම ගිනුම් තෝරාදෙන්න.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
si: Evolution සබඳතාවය

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
si: Evolution සබඳතාවය ලබාදෙයි.

en: Please enter the person's information below.
si: කරුණාකර පුද්ගල තොරතුරු පහත ඇතුලත් කරන්න.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
si: කරුණාකර මිතුරු නාමය සහ ගිනුම් වර්ගය පහත ඇතුලත් කරන්න.

en: Account type:
si: ගිණුම් වර්ගය:

note: Optional Information section
en: Optional information:
si: වෛකල්පිත තොරතුරු:

en: First name:
si: පළමු නම:

en: Last name:
si: අවසන් නම:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
si: GTK සංඥා පරීක්ෂාව

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
si: සියළුම පරිශීලක අතුරු මුහුනත් සංඥාවල නිරවද්‍යතාවය දැනගැනීම සඳහා වූ පරීක්ෂණයකි.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
si: 
    <b>මිතුරු සටහන</b>: %s

en: History
si: අතීත

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
si: අසළ නොමැති විටදී රූපකරනය කරන්න

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
si: ඔබ අසළ නොමැති විටදී මිතුරු ලැයිස්තුව සහ ඔබගේ සංවාද රූපකරනය කරයි.

en: Mail Checker
si: තැපෑල පරීක්ෂාකරණය

en: Checks for new local mail.
si: නව තැපැල් පණිවුඩ සඳහා පරීක්ෂාකර බලයි.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
si: ඔබට නව තැපැල් පණිවුඩ ඇති විටදී මිතුරු ලැයිස්තුවට කුඩා කොටුවක් එක් කරයි.

en: Markerline
si: දර්ශක තීරුව

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
si: තීරුවක් එක් කිරීමෙන් සංවාදයේ ඇති නව පණවුඩ හඳුන්වාදෙයි.

en: Jump to markerline
si: දර්ශක තීරුව වෙත යන්න

en: Draw Markerline in
si: නව දර්ශක තීරුවක් එක් අඳින්න

en: _IM windows
si: _ක්ෂණික පණිවුඩ කවුළු

en: C_hat windows
si: සංවාද_ කවුළු

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
si: ගීතමය පණිවුඩ සංවාදයක් අවසර පතයි. මෙයට අවසර දීම සඳහා කරුණාකර MM රූපකය මත ඔබන්න.

en: Music messaging session confirmed.
si: ගීතමය පණිවුඩ සංවාද සැසිය ස්ථිර කර ඇත.

en: Music Messaging
si: ගීතමය පණිවුඩ

en: There was a conflict in running the command:
si: මෙම විධානය ධාවනය කිරීමේදී ගැටුමක් ඇතිවිය:

en: Error Running Editor
si: සංස්කාරකය ධාවනය කිරීමේ දෝෂයක්

en: The following error has occurred:
si: පෙන්වා දී ඇත දෝෂය ඇති විය:

en: _Apply
si: යොද වන්න (_A)

en: Fonts
si: අකුරු

en: New Version Available
si: නව සංස්කරණයක් නිකුත් වී ඇත

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
si: නච සංස්කරණ නිකුත් වී ඇතිදැයි වරින් වර සොයාබලන්න

en: Whole words only
si: සම්පූර්ණ වදන් පමණි

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
si: ක්ෂණික පණිවුඩ සංවාද කවුළු

en: _IM window transparency
si: ක්ෂණි_ක පණිවුඩ කවුළු විනිවිද පෙනුම

en: Remove IM window transparency on focus
si: ක්‍ෂණික පණිවුඩ කවුළුව මතට පැමිණීමේදී එහි විනිවිද භාවය නැති කරන්න

en: Always on top
si: සැමවිටම ඉහලින්ම පෙන්වන්න

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
si: මිතුරු ලැයිස්තු කවුඑව

en: _Buddy List window transparency
si: _මිතුරු ලැයිස්තු කවුඑ විනිවිද පෙනුම

en: Remove Buddy List window transparency on focus
si: මිතුරු ලැයිස්තු කවුඑව මතට පැමිණීමේදී එහි විනිවිද පෙනුම නැති කරන්න

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
si: විනිවිද පෙනුම

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
si: මිතුරු ලැයිස්තුව සහ සංවාද සඳහා විචල්‍ය විනිවිද පෙනුම භාවිත කරන්න

note: Autostart
en: Startup
si: පණගැන්වුම

en: _Start %s on Windows startup
si: වින්ඩෝස් පණගැන්වුමේදී %s _ආරම්භ කරන්න

en: _Dockable Buddy List
si: _යාකල හැකි මිතුරු ලැයිස්තුව

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
si: මිතුරු ලැයිස්තුව_ සියල්ලටම ඉහලින් _තබන්න:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
si: යාකර ඇති විටදී පමණක්

en: Windows Pidgin Options
si: වින්ඩෝස් Pidgin වෛකල්පිත

en: Options specific to Pidgin for Windows.
si: වින්ඩෝස් මත Pidgin සඳහා වූ වෛකල්පිතයන් ලබාදෙයි.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
si: <font color='#777777'>ඉවත් විය.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
si: XMPP ආදායකය

en: Account:
si: ගිණුම:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
si: <font color='#777777'>XMPP සමඟ සම්බන්ධ වී නොමැත</font>
