pingus - en to bg translation catalogue (42 entries)

en: Exit
bg: Излез

en: Pingus is a puzzle game where you need to guide a bunch of little penguins around the world.
bg: Пингус е логическа игра, в която вашата задача е да напътствате отряд пингвинчета из целия свят.

en: Displays this help
bg: Показва това упътване

en: unlimited
bg: без ограничение

en: Number of Pingus:
bg: Брой пингута:

en: Number to Save:
bg: Трябва да бъдат спасени:

en: Time:
bg: Време:

en: Author:
bg: Автор:

en: Close
bg: Затвори

en: Story
bg: История

en: ..:: Start the game ::..
bg: ..:: Започни играта ::..

en: Editor
bg: Редактор

en: ..:: Create your own levels ::..
bg: ..:: Построете Ваши си нива ::..

en: ..:: Play User Built levels ::..
bg: ..:: Играй потребителски нива ::..

en: ..:: Bye, bye ::..
bg: ..:: Чао, чао ::..

en: ..:: Ctrl-g: mouse grab   ::   F10: fps counter   ::   F11: fullscreen   ::   F12: screenshot ::..
bg: ..:: Ctrl-g: дръж мишката в игровия прозорец   ::   F10: кадри в секунда   ::   F11: на пълен екран   ::   F12: снимай ::..

en: levels
bg: нива

en: Resolution:
bg: Разредителна способност:

en: Language:
bg: Език:

en: Master Volume:
bg: Ниво на звука:

en: Sound Volume:
bg: Сила на звуците:

en: Music Volume:
bg: Сила на музиката:

en: Option Menu
bg: Настройки

en: Retry
bg: Опитай пак

en: Success!
bg: Успех!

en: Failure!
bg: Провал!

en: Perfect! You saved everyone possible - great!
bg: Отлично! Спасихте всички, които можеха да бъдат спасени!

en: No-one got killed, pretty good work.
bg: Добра работа, всичко мина без жертви.

en: You saved exactly what you needed - you made it, but
    maybe you can do better?
bg: Спасихте точно колкото Ви трябваха. 
    А може би можете и по-добре?

en: Not everybody was saved, but still good work!
bg: Не спасихте всички, но добра работа, все пак.

en: What can I say, you made it - congratulations!
bg: Какво да кажа, успяхте. Честито!

en: You killed everybody, not good.
bg: Лошо, убихте всички.

en: No-one got saved - I know you can do better.
bg: Оцелели няма. Знам, че можете да се справите и по-добре.

en: You didn't save enough, but you saved a few.  Next
    time you might do better.
bg: Не спасихте колкото трябва, но все пак
    има оцелели. Следващия път може да се
    справите по-добре.

en: Only one more and you would have made it - try again!
bg: Само един още да бяхте спасили и щяхте да сте се справили. Опитайте пак!

en: Only a handful more and you would have made it - try again!
bg: Да бяхте спасили още няколко и щяхте да сте се справили. Пробвайте отново!

en: Better luck next time!
bg: Късмет другия път!

en: Saved:
bg: Спасени:

en: Died:
bg: Загинали:

en: Time left:
bg: Оставащо време:

en: Angel
bg: Ангел

en: Released:%3d/%d   Out:%3d   Saved:%3d/%d
bg: Пуснати:%3d от %d Вън:%3d Спасени:%3d/%d
