Pingus 0.7.2 - en to nl translation catalogue (276 entries)

en: Screenshot: Saving screenshot to:
nl: Schermafdruk: Schermafdruk wordt opgeslagen in:

en: Screenshot: Screenshot is done.
nl: Schermafdruk: Schermafdruk is klaar.

en: Screenshot: Couldn't write file:
nl: Schermafdruk: Kon bestand niet opslaan:

en: Datadir
nl: Gegevensmap

en: Userdir
nl: Gebruikersmap

en: Open
nl: Openen

en: Save
nl: Opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Pathname:
nl: Mapnaam:

en: Open a level
nl: Een level openen

en: Save your level
nl: Je level opslaan

en: Open level...
nl: Level openen...

en: Save level...
nl: Level opslaan...

en: Save level as...
nl: Level opslaan als...

en: Play level...
nl: Level spelen...

en: Configure actions
nl: Acties instellen

en: Configure level
nl: Levelinstellingen

en: Display object properties
nl: Objecteigenschappen weergeven

en: Show object insertion window
nl: Venster voor invoegen objecten weergeven

en: Show minimap
nl: Minikaart weergeven

en: Duplicate the selected objects
nl: Geselecteerde objecten dupliceren

en: Delete the selected objects
nl: Geselecteerde objecten verwijderen

en: Raise object to top
nl: Object naar voorgrond

en: Raise object
nl: Object naar voren

en: Lower object
nl: Object naar achteren

en: Lower object to bottom
nl: Object naar achtergrond

en: Flip object horizontally
nl: Object horizontaal spiegelen

en: Flip object vertically
nl: Object verticaal spiegelen

en: Rotate object -90 degree
nl: Object -90 graden draaien

en: Rotate object 90 degree
nl: Object 90 graden draaien

en: Display help
nl: Help weergeven

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Entrance
nl: Ingang

en: Groundpiece (ground)
nl: Vloerdeel (grond)

en: Groundpiece (solid)
nl: Vloerdeel (massief)

en: Groundpiece (bridge)
nl: Vloerdeel (brug)

en: Groundpiece (transparent)
nl: Vloerdeel (doorzichtig)

en: Groundpiece (remove)
nl: Vloerdeel (verwijderen)

en: Background
nl: Achtergrond

en: Liquid
nl: Vloeistof

en: Trap
nl: Val

en: Weather
nl: Weer

en: Special Object
nl: Bijzonder object

en: Nothing selected
nl: Niets geselecteerd

en: Transparent
nl: Doorzichtig

en: Solid
nl: Massief

en: Ground
nl: Grond

en: Bridge
nl: Brug

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Direction:
nl: Richting:

en: Left
nl: Links

en: Misc
nl: Overig

en: Right
nl: Rechts

en: ReleaseRate:
nl: Tempo van binnenkomst

en: Para-X:
nl: Parallax-X:

en: Para-Y:
nl: Parallax-Y:

en: Owner Id:
nl: ID eigenaar:

en: Z-Pos:
nl: Z-positie:

en: Color:
nl: Kleur:

en: Small Stars:
nl: Kleine sterren:

en: Middle Stars:
nl: Middelgrote sterren:

en: Large Stars:
nl: Grote sterren:

en: Repeat:
nl: Herhalen:

en: Object: [Group]
nl: Object: [Groep]

en: Group not supported
nl: Groepeigenschappen worden niet ondersteund

en: [OPTIONS]... [FILE]
nl: [OPTIES]...[BESTAND]

en: Pingus is a puzzle game where you need to guide a bunch of little penguins around the world.
nl: Pingus is een puzzelspel waarin je een groep kleine pinguïns de wereld rond moet leiden.

en: Displays this help
nl: Laat deze hulptekst zien

en: Print version number and exit
nl: Versienummer weergeven en afsluiten

en: Start in Window Mode
nl: In venstermodus starten

en: Start in Fullscreen
nl: In volledig scherm starten

en: Enable software cursor
nl: Softwarecursor inschakelen

en: Disable automatic scrolling
nl: Automatisch scrollen uitschakelen

en: Disable sound
nl: Geluid uitschakelen

en: Disable music
nl: Muziek uitzetten

en: Select language to use with Pingus
nl: Kies de taal waarin je Pingus wilt spelen

en: List all available languages
nl: Alle beschikbare talen weergeven

en: Loads the level editor
nl: De leveleditor starten

en: Don't read ~/.pingus/config
nl: ~/.pingus/config niet lezen

en: FILE
nl: BESTAND

en: Uses the controller given in FILE
nl: De controller, opgegeven in BESTAND, gebruiken

en: Set the game speed (0=fastest, >0=slower)
nl: Speelsnelheid instellen (0=snelst, >0=langzamer)

en: Set the desired game framerate (frames per second)
nl: Gewenste framerate (beelden per seconde) instellen

en: Set the size of the map tiles (default: 32)
nl: Stel de grootte van de tegels in (standaard: 32)

en: Pingus: Out of memory!
nl: Pingus: te weinig geheugen!

en: Pingus: Standard exception caught!:
nl: Pingus: Standaarduitzondering!:

en: Pingus: Unknown throw caught!
nl: Pingus: Onbekende throw afgevangen!

en: unlimited
nl: onbeperkt

en: Bridger
nl: Bruggenbouwer

en: Number of Pingus:
nl: Aantal Pingus:

en: Number to Save:
nl: Aantal te redden:

en: Time:
nl: Tijd:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Close
nl: Sluiten

en: Story
nl: Verhaal

en: ..:: Start the game ::..
nl: ..:: Start het spel ::..

en: ..:: Create your own levels ::..
nl: ..:: Maak je eigen levels ::..

en: ..:: Play User Built levels ::..
nl: ..:: Speel levels van gebruikers ::..

en: ..:: Bye, bye ::..
nl: ..:: Doei ::..

en: ..:: Ctrl-g: mouse grab   ::   F10: fps counter   ::   F11: fullscreen   ::   F12: screenshot ::..
nl: ..:: Ctrl-g: houd de muis vast   ::   F10: fps-teller   ::   F11: volledig scherm   ::   F12: schermafdruk ::..

en: Solved:
nl: Opgelost:

en: skip
nl: overslaan

en: Resolution:
nl: Resolutie:

en: Language:
nl: Taal:

en: Master Volume:
nl: Hoofdvolume:

en: Sound Volume:
nl: Geluidsvolume:

en: Music Volume:
nl: Muziekvolume:

en: Option Menu
nl: Optie-menu

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Success!
nl: Gelukt!

en: Failure!
nl: Mislukt!

en: Perfect! You saved everyone possible - great!
nl: Perfect! Je hebt iedereen gered - geweldig!

en: No-one got killed, pretty good work.
nl: Niemand gestorven, heel goed gedaan.

en: You saved exactly what you needed - you made it, but
    maybe you can do better?
nl: Je bent met de hakken over de sloot, maar
    misschien kun je het wel beter?

en: Not everybody was saved, but still good work!
nl: Je hebt niet iedereen gered, maar toch heel goed gedaan!

en: What can I say, you made it - congratulations!
nl: Wat zal ik zeggen, je hebt het gehaald - gefeliciteerd!

en: You killed everybody, not good.
nl: Iedereen is dood, dat is niet goed.

en: No-one got saved - I know you can do better.
nl: Je hebt niemand gered - ik weet dat je het beter kunt.

en: You didn't save enough, but you saved a few.  Next
    time you might do better.
nl: Je hebt er niet genoeg gered, maar toch een paar. Volgende
    keer doe je het misshien beter.

en: Only one more and you would have made it - try again!
nl: Eén meer en je zou het gehaald hebben - probeer het nog eens!

en: Only a handful more and you would have made it - try again!
nl: Een paar meer en je zou het gehaald hebben - probeer het nog eens!

en: Better luck next time!
nl: Volgende keer beter!

en: Saved:
nl: Gered:

en: Died:
nl: Gestorven:

en: Time left:
nl: Tijd over:

en: Angel
nl: Engel

en: Basher
nl: Sloper

en: Blocker
nl: Stopper

en: Boarder
nl: Surfer

en: Bomber
nl: Explodeur

en: Climber
nl: Klimmer

en: Digger
nl: Graver

en: Drown
nl: Verdrinkende

en: Exiter
nl: Verlatende

en: Faller
nl: Vallende

en: Floater
nl: Zwevende

en: Jumper
nl: Springer

en: Laserkill
nl: Laserslachtoffer

en: Miner
nl: Mijnwerker

en: Slider
nl: Glijder

en: Smashed
nl: Verpletterde

en: Splashed
nl: Vermorzelde

en: Teleported
nl: Geteleporteerd

en: Waiter
nl: Wachter

en: Walker
nl: Loper

en: Released:%3d/%d   Out:%3d   Saved:%3d/%d
nl: Vrijgelaten:%3d/%d  Buiten:%3d  Gered:%3d/%d

en: Show Ending?
nl: Einde laten zien?

en: Leave?
nl: Verlaten?

en: If the way is blocked, bash away
nl: Als de weg wordt versperd, sloop dan het obstakel

en: Similar to the Digger action that you already know from previous levels, there is also an action that allows the Pingus to dig horizontally, as opposed to the vertical dig ability the Digger action provides. This new action is called Basher.
nl: Vergelijkbaar met de graafactie die je al kent van eerdere levels, is er ook een actie die de Pingus in staat stelt om horizontaal te graven, in tegenstelling tot de verticale graafmogelijkheid die de graafactie biedt. Deze nieuwe actie heet Sloper.

en: Sacrifice a few and save the rest
nl: Offer er een paar op en red de rest

en: Sometimes no other actions are available, so you have to bomb your way through the ground. The Pingus can do this by actually self- destructing. This will kill them, but it is sometimes necessary to sacrifice a few to save the rest.
nl: Soms zijn er geen andere acties voorhanden en moet je je een weg door de grond heen bombarderen. De Pingus kunnen dit doen door zichzelf op te blazen. Hier gaan ze aan dood, maar het is soms nodig er een paar op te offeren zodat je de rest kunt redden.

en: Learning to dig
nl: Leren graven

en: This is your first mission. As always, it's pretty easy. All you have to do is to give a Pingu the command to dig a hole into the ground so that they can reach the exit. This can be accomplished simply by clicking on a Pingu.
nl: Dit is je eerste missie. Zoals altijd vrij eenvoudig. Het enige wat je moet doen is een Pingu een gat in de grond laten graven zodat ze de uitgang kunnen bereiken. Dit kan eenvoudig bereikt worden door op een Pingu te klikken.

en: Float or Die
nl: Zweef of sterf

en: Well done in mission one! Now let's start the next one. This time you will need to equip your Pingus with a little propeller, so that they can float to the ground smoothly. If Pingus fall too far, they will not be able to survive the fall, so keep your eyes open!
nl: Goed gedaan in de eerste missie! Nu verder met de volgende. Deze keer moet je je Pingus voorzien van een kleine propeller, zodat ze zachtjes naar de grond zweven. Als Pingus te diep vallen, zijn ze niet in staat de val te overleven, dus houd je ogen open!

en: Jump for joy
nl: Spring van plezier

en: Sometimes a Pingu needs to reach a platform that is far away, but not reachable by walking. That's when the Jumper comes in handy - it allows the Pingu to make a small jump and so enables him to reach the platform.
nl: Soms moet een Pingu een platform bereiken dat ver weg is, en onbereikbaar te voet. Dat is waar de Springer goed van pas komt - het stelt de Pingu in staat om een kleine sprong te maken om zo het platform te bereiken.

en: Miner's heaven
nl: Mijnwerkershemel

en: Another action hits the street - another digging action, this time a diagonal one. It allows a Pingu to dig diagonally through ground, thus creating a path for following Pingus. The action is called Miner.
nl: Weer een nieuwe actie - nog een graafactie, deze keer een diagonale. Het stelt een Pingu in staat om diagonaal door de grond te graven, en zo een pad te graven voor de volgende Pingus. Deze actie heet Mijnwerker.

en: Panic Island (float/bash)
nl: Paniekeiland (zweef/sloop)

en: While the previous levels have not required much quick action from you, this one gets a bit trickier. The Pingus are coming out of two entrances in parallel and it is your job to coordinate the two groups wisely.
nl: Hoewel er voor de vorige levels niet veel behendigheid van je gevraagd werd, wordt het nu al wat lastiger. De Pingus komen parallel uit twee uitgangen en het is jouw taak om de twee groepen verstandig te coördineren.

en: Jump'n Bump... and Bash...
nl: Spring, Bots... en Sloop...

en: It's panic time again. The Pingus will not come out very fast, but since they turn around when they hit walls you will soon have some trouble coordinating them all. Since you only need to save 5 it should be doable, but if all else fails use the pause-mode ('p') to get an overview again.
nl: Alweer paniek in de tent. De Pingus komen niet erg snel naar buiten, maar aangezien ze omkeren als ze een muur raken zul je snel problemen krijgen om ze allemaal te coördineren. Aangezien je er maar 5 hoeft te redden moet het haalbaar zijn. Maar als alles mislukt gebruik dan de pauzeknop ('p') om weer overzicht te krijgen.

en: Two groups in parallel, coordinate wisely
nl: Twee groepen parallel, coördineer verstandig

en: You have two groups to coordinate this time. No need to panic, since this level gives you enough time to think your actions through. No more tips this time, but good luck!
nl: Deze keer moet je twee groepen coördineren. Geen paniek, aangezien dit niveau je genoeg tijd geeft om je acties te overdenken. Geen tips deze keer, maar veel succes!

en: Block'a Rock
nl: Blokkeer een keer

en: Climb, Climber,... Boom!
nl: Klim, Klimmer,... Kaboem!

en: As you might have already figured out from previous levels, you often have to combine different actions to get the job done. Due to the lack of a Digger action in this level the Bomber needs to jump in, but how can it reach the place to bomb?
nl: Zoals je wellicht al hebt ontdekt in voorgaande levels, dien je vaak verschillende acties te combineren om een klus te klaren. Door gebrek aan graafacties in dit niveau zal de explosievendienst moeten helpen, maar hoe kun je de te bombarderen plaats bereiken?

en: Bridging gets more complicated...
nl: Bruggen bouwen wordt ingewikkelder...

en: Once again you have to combine actions carefully and wisely. If you don't you could end up in the hole just before the exit, so think about how to avoid that.
nl: Nogmaals dien je acties voorzichtig en verstandig te combineren. Zo niet dan eindig je in het gat vlak voor de uitgang, dus probeer dat te voorkomen.

en: If too high, your Pingu will die...
nl: Te hoog, dan zal je Pingu sterven...

en: Teamwork is the way to the exit this time. You don't have enough Floaters to reach the exit, so just send a few and let them prepare the path for the rest.
nl: Samenwerken is dit keer de manier om eruit te komen. Je hebt niet genoeg Zwevers om de uitgang te halen, dus stuur slechts een paar en laat hen een pad voorbereiden voor de rest.

en: Learn to use the bridge
nl: Leer de brug gebruiken

en: If no Jumper is at hand and a large hole needs to be passed, a bridge can be pretty helpful. It takes some time to build, but unlike the jumper action it allows following Pingus to reach the other end too.
nl: Als er geen Springer voorhanden is en er grote gaten moeten worden overbrugd, kan een brug erg handig zijn. Het kost wat tijd om hem te maken, maar in tegenstelling tot de springactie geeft hij de volgende Pingus ook de mogelijkheid de andere kant te halen.

en: Three solutions, it's up to you
nl: 3 Oplossingen, aan jou de keus

en: Now that you've learned all the actions, it's time for some more practice. This level presents you with at least three different ways to solve it. It's up to you which one you pick.
nl: Nu je alle acties hebt geleerd, is de tijd gekomen om wat meer te oefenen. Dit level kan op minstens drie verschillende manieren opgelost worden. Aan jou de keus welke oplossing je neemt.

en: Climb, Climber, climb... and build a bridge
nl: Klim, Klimmer, klim... en bouw een brug

en: Once again you get access to a new action. The Climber action allows a Pingu to climb up straight walls, thus allowing him to reach stuff that might be too high to reach by other means.
nl: Alweer een nieuwe actie. De klimmeractie stelt een Pingu in staat om tegen muren op te lopen, en zo dingen te bereiken waar hij anders niet bij zou kunnen.

en: Entrance high, Exit low
nl: Ingang hoog, uitgang laag

en: If you don't have enough floaters to bring all the Pingus down to the exit - you have to find other ways to guide them down. You should have learned all the stuff you need for this level in previous levels, so this shouldn't be too much of a problem for you.
nl: Als je niet genoed Zwevers hebt om alle Pingus naar de uitgang te brengen, zul je iets anders moeten bedenken om ze naar beneden te begeleiden. Je zou in de voorgaande levels alles geleerd moeten hebben, dus dit moet niet zo'n probleem voor je zijn.

en: One must prepare, the rest must follow
nl: Eentje doet de voorbereiding, de rest volgt

en: Sometimes there are situations where you don't have a Blocker at hand to coordinate your Pingus. You'll have to find other ways to keep them under control while a single one prepares the path for the rest.
nl: Soms zijn er situaties waarin je geen Stopper bij de hand hebt om je Pingus te coördineren. Je zult andere manieren moeten zien te vinden om ze onder controle te krijgen, terwijl één het pad baant voor de rest.

en: Unlike the first two levels, you have two actions available in this level. Your job is again simple: select an action at the panel on the left and apply it to the Pingus so that they will be able to reach the exit. Make sure that not too many of them die.
nl: Anders dan bij de eerste twee levels heb je twee acties tot je beschikking in dit level. Jouw taak is wederom eenvoudig: selecteer een actie links op het paneel, en pas die toe op de Pingus zodat ze de uitgang kunnen bereiken. Zorg ervoor dat er niet te veel sterven.

en: Dig, bash and other problems
nl: Graven, slopen en andere problemen

en: The more levels you master, the more difficult they will get, but don't panic, as this one is still pretty easy. Just use the stuff that you've learned in the previous levels and you shouldn't have many problems. If you think you've reached a situation from which you can no longer solve the level, double click the armageddon button at the lower right.
nl: Hoe meer levels je hebt gehaald, hoe moeilijker het zal worden. Maar geen paniek, deze is nog best eenvoudig. Gebruik gewoon de dingen die je hebt geleerd in de voorgaande levels, en je zult niet veel problemen tegenkomen. Als je denkt dat je in een situatie zit waarin je het level niet meer kunt oplossen, dubbelklik dan op de Armageddonknop rechts onderaan.

en: Solid ground can block the path
nl: Vaste grond kan de weg versperren

en: As you have learned in earlier levels your Pingus can dig through basically any terrain, but there is one material which they can't penetrate: steel. These regions are marked dark grey on the level map and cannot be destroyed, so you must find a way around them.
nl: Zoals je hebt geleerd in eerdere levels kunnen je Pingus graven door min of meer elk terrein, maar er is één materiaal waar ze niet doorheen komen: staal. Deze plaatsen zijn donkergrijs gemarkeerd op de levelkaart en kunnen niet worden vernietigd, dus je zult er omheen moeten zien te komen.

en: One jump to catch them all
nl: Eén sprong om ze allemaal op te vangen

en: The pingus have found themselves lost on their journey.  What is this mysterious place?  Smiling pumpkins, giant candlesticks, and some boiling soup below... what wizardry is this? Now, facing a deadly abyss right in front of them it's your job to save them. Can you save them from a terrible fate?
nl: De Pingus zijn de weg kwijtgeraakt. Wat is dit voor een vreemde plek? Grijnzende pompoenen, enorme kaarsen en kokende soep onder ze... wat voor tovenaar is hier bezig geweest? Nu ze een dodelijke afgrond voor zich hebben, is het jouw taak om ze te redden. Kun je ze een vreselijk lot besparen?

en: One Thousand and One Jumps
nl: Duizend-en-één sprongen

en: With the exit so high above and far out of reach for a normal Pingu, what options are there? Perhaps a jumper can rescue them?  Or will he simply slow their inevitable demise? It's your job to find out, but are you good enough to save them all?
nl: Wat kun je doen met de uitgang zo hoog en ver buiten bereik van een gewone Pingu? Misschien kan een Springer ze redden? Of zal hij alleen hun ondergang iets kunnen uitstellen? Aan jou de taak om erachter te komen. Of ben je goed genoeg om ze allemaal te redden?

en: Boom Boom
nl: Boem boem

en: You've mastered the last challenge and now face the next. Their path to salvation seems to be cursed, but by whom? There is no time to think about it, since the next deadly challenge already awaits the Pingus. Two mighty roots block the way, but without a basher at hand to bash them away, sacrifice might be the only option...
nl: De vorige uitdaging heb je overleefd, nu komt er direct weer een. De weg naar de verlossing lijkt vervloekt te zijn, maar door wie? Er is geen tijd om daarover na te denken, want de volgende dodelijke beproeving wacht alweer op de Pingus. Twee dikke bomen versperren de weg, maar je hebt geen Sloper om ze uit de weg te ruimen. Misschien is opoffering de enige optie...

en: Full Circle
nl: Hele cirkel

en: The exit is so close, yet out of reach. A step in the wrong direction and the Pingus will fall to a terrible fate. You must do something to help them, but is there enough time? You have to hurry and can't allow yourself any mistakes. The Pingus are counting on you!
nl: De uitgang is zo dichtbij, maar toch onbereikbaar. Eén misstap leidt de Pingus naar een vreselijk lot. Je moet iets doen om ze te helpen, maar is er genoeg tijd? Je moet opschieten en kunt jezelf geen vergissingen permitteren. De Pingus rekenen op je!

en: Bridgers Nightmare
nl: Nachtmerrie van een Bruggenbouwer

en: Who placed this monstrous wall here?  This terrible blockade separates your Pingus from the exit. Destruction of its awful construction seems an impossibility, but perhaps the bridger can come to the rescue?  Can they build their bridges high enough to guide the group yet again safely to the exit? Or is somebody playing evil mind tricks with you?
    
    Yet again the solution is your call... your gray matter is the key to the Pingus' success, so don't let yourself get confused and misguided from the true path.
nl: Wie heeft die enorme muur hier neergezet? Deze vreselijke blokkade scheidt je Pingus van de uitgang. Hij lijkt onverwoestbaar, maar misschien kan een Bruggenbouwer uitkomst bieden? Kan die zijn bruggen hoog genoeg bouwen om de groep veilig naar de uitgang te leiden? Of speelt iemand gemene spelletjes met je?
    
    Opnieuw is de oplossing aan jou... Je hersenen zijn de sleutel tot het succes van de Pingus, dus blijf helder, en dwaal niet van het juiste pad af.

en: Locked up by the witch
nl: Opgesloten door de heks

en: Is this a prison? Blocked by solid walls all around, there doesn't seem to be a way to escape. Salvation seems impossible. But wait... the wall to the right seems weak... perhaps this is a way to escape? Or is it a false path that will lead to the Pingus' doom?
    
    This is a risky trip, but you must take it to find out how to bring them all to freedom once again.
nl: Is dit een gevangenis? Massieve muren aan alle kanten, en er lijkt geen ontsnapping mogelijk. Nu kunnen de Pingus niet meer gered worden. Maar wacht... de muur aan de rechterkant lijkt vrij zwak... Misschien kunnen ze hierdoor ontsnappen? Of is het een verkeerd pad, dat hen naar de verdoemenis leidt?
    
    Dit is een riskante reis, maar je moet wederom uitvinden hoe je ze allemaal kunt redden.

en: Splatterfest
nl: Spetterfeest

en: This is by far the deepest pit the Pingus have yet encountered. Building a bridge across it seems obvious but that won't help since the exit is deep down in the pit itself. Pingus who try to go down the pit will just end up splattered all over the ground. You have two groups of Pingus at your disposal, can you make them work together to reach even an exit this well hidden?
nl: Dit is verreweg de diepste put die de Pingus to nu toe zijn tegengekomen. Het ligt voor de hand om er een brug overheen te bouwen, maar dat kan niet werken. De uitgang ligt onderin de put, maar Pingus die erin springen zullen op de grond uit elkaar spatten. Je hebt twee groepen Pingus tot je beschikking... Kun je ze laten samenwerken om een zo goed verstopte uitgang te bereiken?

en: Staircase Maintenance
nl: Trappenonderhoud

en: It seems we are up again against a mighty wall, and it is blocking the exit! But wait, some good soul has built a staircase around it. It seems, however, that the poor fool's efforts didn't last long, as the staircase is destroyed and full of holes. Can you fix it and make it over the wall? Yet of course you know that the right solution might not be the obvious one. But your Pingus are almost free, and they trust in your skill to guide them to safety once more. Succeed and you will have freed them once and for all from whatever evildoer that placed them in this nightmare... at least for this year.
nl: Het lijkt erop dat we opnieuw tegen een muur aanlopen, op weg naar de uitgang! Maar wacht, een brave ziel heeft er een trap omheen gebouwd. Het lijkt er alleen op, dat hij niet zo'n goede bouwer was, want de trap is kapot en zit vol gaten. Kun jij de trap repareren en over de muur heen komen? Aan de andere kant weet je natuurlijk dat de voor de hand liggende oplossing niet altijd de juiste is. Je Pingus zijn bijna vrij, en vertrouwen weer op jouw vaardigheden om ze naar de uitgang te leiden. Als het je lukt, heb je ze voor altijd verlost van de kwaadaardige macht die ze in deze nachtmerrie heeft geplaatst... of in elk geval voor een jaar.

en: Entering the pyramid
nl: De piramide in

en: The window room
nl: De vensterkamer

en: Pass the pedestal
nl: Voorbij de sokkel

en: The excavation of the pyramid
nl: Opgraving bij de piramide

en: The excavations are open to reach the pyramid for his redeeming content. Some excavations, however, is best done with two competitors. Who comes first?
nl: De opgravingen zijn begonnen, op zoek naar de waardevolle inhoud van de piramide. Sommige opgravingen gaan echter het best met twee tegenstanders. Wie is het eerst?

en: A bit to the right a bit to left
nl: Een stukje naar rechts een stukje naar links

en: Only the most audacious Pingus will be allowed to continue.
nl: Alleen de dapperste Pingus mogen doorgaan.

en: 25 Pingus free and 25 in the box
nl: 25 Pingus vrij en 25 in de doos

en: Tunnel Time
nl: Tunneltijd

en: Dig a tunnel and you might make it to the exit. Digger and miners and stuff have to work together.
nl: Graaf een tunnel, dan haal je misschien de uitgang. Gravers, Mijnwerkers en dergelijke moeten samenwerken.

en: The Roof
nl: Het dak

en: Trapped Underground
nl: Gevangen onder de grond

en: The penguins escaped the mad scientist, but now they were trapped deep underground. They had no food or water, so they had to move fast.
nl: De Pingus zijn ontsnapt aan de gestoorde wetenschapper, maar nu zitten ze gevangen onder de grond. Ze hebben geen eten of water, dus ze moeten snel zijn.

en: Near can mean far
nl: Dichtbij kan ver weg zijn

en: Experimentation
nl: Experimentatie

en: A mad scientist has captured the penguins and is experimenting on them. How can the penguins escape the guillotine?
nl: Een gestoorde wetenschapper heeft de Pingus gevangen en voert experimenten op ze uit. Hoe kunnen de Pingus ontkomen aan de guillotine?

en: Hall of Illusion
nl: Hal der Illusies

en: The Lava Pit
nl: De Lavaput

en: The penguins had defeated the mad scientist, and were walking away from his destroyed laboratory when a huge hole opened under their feet. The penguins fell into an underground cave and the only way out was across the lava pit. Luckily, it seemed someone had left some helpful signs.
nl: De Pingus hebben de gestoorde wetenschapper verslagen, en lopen weg van zijn vernietigde laboratorium als er opeens een groot gat onder hun voeten opengaat. De Pingus vallen in een ondergrondse grot en hun enige uitweg gaat over lava. Gelukkig heeft iemand nuttige aanwijzingen achtergelaten.

en: At least the experiments are over...
nl: De experimenten zijn in elk geval over...

en: The good news was that the mad scientist had tired of his experiments, the bad news was that now he was dumping them down a pit. A single floatation device was all the penguins had. Save as many as possible.
nl: Het goede nieuws is dat de gestoorde wetenschapper genoeg had van zijn experimenten, het slechte nieuws is dat hij ze nu in een put dumpt. Een simpel zweefwerktuig is alles wat de Pingus hebben. Red er zoveel mogelijk.

en: The penguins came to a long pass. Acid bubbled underneath and it seemed a climber or two were needed.  Hint: slider can be used to stop the miner ability.
nl: De Pingus komen aan bij een lange bergpas. Zuur borrelt beneden, en het lijkt erop dat er een stuk of twee Klimmers nodig zijn. Hint: met de glijderactie kan de mijnwerkeractie stopgezet worden.

en: The Final (and suprisingly easy) Challenge
nl: De Laatste (en verrassend makkelijke) Uitdaging

en: The penguins had reached the end of the island. In the water was a long tree, perfect for the penguin's needs. Their journey was almost over.
nl: De Pingus hebben het einde van het eiland bereikt. In het water ligt een lange boom, precies wat ze nodig hebben. Hun reis zit er bijna op.

en: Revenge is sweet
nl: Wraak is zoet

en: After getting past the lava pit, the penguins walked and walked until they reached a snowed in exit. That would be relatively easy to tunnel through but how would it be possible to tunnel through solid metal?
nl: Nadat ze de lavaput achter zich hebben gelaten, lopen en lopen de Pingus totdat ze een ingesneeuwde uitgang bereiken. Daar zou je makkelijk door heen moeten kunnen graven, maar hoe graaf je door massief metaal heen?

en: The Journey Goes On
nl: De reis gaat door

en: And so the penguins continued on their journey, drawing ever closer to the North Pole. They had escaped the guillotine, defeated the mad scientist and got a new boat. And so this chapter in their voyage was over, but there would be other obstacles. Nothing  would stop the determined penguins from reaching their goal.
nl: En zo zetten de Pingus de reis voort, die ze steeds dichter bij de Noordpool brengt. Ze zijn ontsnapt aan de guillotine, hebben de gestoorde wetenschapper verslagen, en hebben een nieuwe boot. En dus is dit hoofdstuk in hun reis afgelopen, maar er zullen meer hindernissen volgen. Maar niets zal de vastberaden Pingus ervan weerhouden hun doel te bereiken.

en: Think fast (literally)
nl: Denk snel (letterlijk)

en: This would be simple but for one thing, there are no blockers. All the penguins must survive.
nl: Dit was makkelijk geweest als er Stoppers geweest waren. Alle Pingus moeten het overleven.

en: Shipwrecked
nl: Gestrand

en: Escape from Aliens
nl: Ontsnappen aan ruimtewezens

en: Aliens invade our starship blocking intrance to the teleporter. Your crew is well trained, like you they don't panic.
nl: Ruimtewezens dringen ons ruimteschip binnen en versperren de weg naar de teleporter. Jouw bemanning is goed getraind, en raakt net als jij niet in paniek.

en: Escape from Aliens 2
nl: Ontsnappen aan ruimtewezens 2

en: Aliens are now closest making your escape harder. You must dig it up.
nl: De ruimtewezens zijn nu nóg dichterbij, waardoor het nog moeilijker wordt. Pak het grondig aan.

en: Alien's nest
nl: Nest van de ruimtewezens

en: Matrix of the death
nl: Matrix des Doods

en: Take a piece of paper. Now pingus have to enter the matrix of the death. This is a maze, bad ways are protect by jaws.
nl: Neem een stuk papier. Nu moeten de Pingus de Matrix des Doods binnengaan. Dit is een doolhof, foute paden worden beschermd door kaken.

en: Spy's pingus in the matrix of the death
nl: Spionage-Pingus in de Matrix des Doods

en: Spy's pingus have marked the location of jaws in the matrix of the death. Many died to gain that information :..( Perhaps this help. Perhaps...
nl: Spionage-Pingus hebben de locatie van kaken in de Matrix des Doods gemarkeerd. Velen zijn gestorven voor het verkrijgen van die informatie... Misschien helpt dit. Misschien...

en: Fourth dimension
nl: Vierde dimensie

en: Set your watches
nl: Zet je horloge goed

en: Cooperation in space.
nl: Samenwerking in de ruimte

en: Outside In
nl: Binnenstebuiten

en: Can you help the pingus escape without getting their flippers wet?
nl: Kun je de Pingus helpen ontsnappen zonder dat ze natte flippers krijgen?

en: Endless Loop
nl: Oneindige lus

en: Up up in the space
nl: Omhoog in de ruimte

en: What good is a pick in space? Certainly not to go to the stars.
nl: Wat heb je aan een pikhouweel in de ruimte? Je kunt er in ieder geval niet mee naar de sterren.

en: Lost in Space
nl: Verdwaald in de ruimte

en: We don't know where we are but we don't leave anybody behind.
nl: We weten niet waar we zijn maar we laten niemand achter.

en: Tutorial Island
nl: Oefeneiland

en: Learn the basics
nl: Leer het spel kennen

en: The Journey Begins
nl: De reis begint

en: For a long time, the Pingus have lived happily in peace on the South Pole along with all the other animals. Everything was in balance and it seemed like nothing could disrupt their peace.  The Pingus were happy and it seemed like this could never end.
nl: Lange tijd leefden de Pingus gelukkig en in vrede op de Zuidpool samen met de andere dieren. Alles was in balans en het leek alsof niets hun lieve vrede zou kunnen verstoren. De Pingus waren gelukkig en het leek alsof dit altijd zo zou blijven.

en: But then one day, things began to change slowly: the sky got darker and the earth got warmer. Firstly, they thought this was just a normal fluctuation in the world's climate, but things seemed to get worse and worse with every year.
nl: Tot op een dag dingen langzaam veranderden: de lucht werd donker en de aarde werd warmer. Eerst dachten ze dat dit een normale fluctuatie was in het wereldklimaat, maar met het jaar leek dit erger en erger te worden.

en: The snow began to melt away in a few areas and food became an issue. Other animals tried to leave the region to search for colder areas, but the Pingus knew that this wouldn't help: they knew that they had to do something about it.
nl: De sneeuw begon hier en daar weg te smelten, en voedsel werd een probleem. Andere dieren probeerden al het gebied te verlaten op zoek naar een koelere plaats. Maar de Pingus wisten dat dit niet zou helpen. Ze wisten dat ze iets aan dit probleem moesten doen.

en: So the circle of the eldest came together to decide what to do about it. They decided to send out an expedition around the world to find the cause of this warming. The expedition consisted of hundreds of the bravest Pingus on the South Pole.
nl: De raad der oude wijzen kwam bijeen om te besluiten wat eraan gedaan moest worden. Ze besloten een expeditie over de wereld uit te zenden om uit te vinden wat de oorzaak was van deze opwarming. De expeditie bestond uit honderden van de dapperste Pingus van de Zuidpool.

en: And they picked you to lead them on their journey around the world. Since the journey will be dangerous and difficult, your first goal is the Island of Mogorok, also known as the Tutorial Island. According to the eldest, this island has always been the first stop of Pingus that were sent out into the world.
nl: En ze hebben jou gekozen om hen te leiden tijdens hun tocht over de wereld. Aangezien de reis gevaarlijk en lastig zal zijn, is je eerste doel het Eiland van Mogorok, ook wel Oefeneiland genoemd. Volgens de oudsten was dit eiland altijd de eerste stop voor de Pingus wanneer ze op reis werden gestuurd.

en: The island consists of many areas that are ideal to teach the Pingus their abilities. The Pingus can learn to build bridges, climb, bash and use many other talents which they will need on their long and dangerous journey.
nl: Het eiland beschikt over meerdere gebieden die ideaal zijn om de mogelijkheden van de Pingus te ontdekken. De Pingus kunnen leren bruggen te bouwen, te klimmen, dingen kapot te slaan en al hun andere talenten te gebruiken die ze zeker nodig zullen hebben op hun lange en gevaarlijke tocht.

en: While there, you can practice your abilities in commanding and guiding the Pingus. You can also get familiar with all the abilities the Pingus provide and learn to master them, since you will need all of them on your journey around the world.
nl: Ondertussen kun jij oefenen om commando's aan de Pingus te geven, en ze te begeleiden. Je krijgt de gelegenheid om bekend te raken met alle mogelijkheden die de Pingus hebben en ze onder controle te krijgen, omdat je alle mogelijkheden nodig zult hebben tijdens jullie reis over de wereld.

en: The Journey Continues
nl: De reis gaat door

en: Now after you and the Pingus have learned the basics and practiced a bit it is time to move on and begin the journey into the world. Since the ice floe with which the Pingus traveled to the Tutorial Island isn't going to hold on the whole way into the warmer climates the Pingus have to find something else to guide them on their journey.
nl: Nu jij en de Pingus de basis hebben geleerd en geoefend is het tijd om verder te gaan en te beginnen aan de reis, de wereld in. Omdat de ijsschots waarmee de Pingus naar Oefeneiland dreven het niet zal houden in warmere regionen, moeten ze iets anders vinden om hen op hun reis te begeleiden.

en: But as the eldest have said, the Tutorial Island provides not only a good way to practice, but it is also the starting point into the world. After some searching the Pingus discovered the meaning of this, and they found the large tree at the end of the island which gave them wood to construct a float.
nl: Maar zoals de oudsten hebben gezegd, is het Oefeneiland niet alleen een goede plek om te oefenen; het is ook het beginpunt om de wereld in te gaan. Na enige tijd ontdekten de Pingus de betekenis hiervan. De grote boom aan het eind van het eiland bleek een prima voorraad hout te leveren, waarvan een vlot gebouwd kon worden.

en: So the Pingus set out and constructed some large rafts, enough to carry them all. After also packing a bunch of provisions they were prepared to start their journey and leave their familiar ground and enter the unknown parts of the world.
nl: Dus de Pingus gingen op pad en maakten enkele grote vlotten, groot genoeg om hen allemaal te kunnnen dragen. Nadat ze ook nog een stel voorraden hadden ingeslagen, waren ze klaar om aan hun reis te beginnen, hun vertrouwde thuisland te verlaten en de onbekende delen van de wereld te betreden.

en: Alien by Josh Dye
nl: Ruimtewezen door Josh Dye

en: Escape from alien
nl: Ontsnappen aan ruimtewezen

en: Desert
nl: Woestijn

en: Getting hot outside...
nl: Het wordt warm buiten...

en: Trapped at All Hallows Eve
nl: Gevangen in halloween

en: Island of Mystery
nl: Eiland der Mysteries

en: Marooned on an Uncharted Isle [by Lachlan McCubbin]
nl: Achtergelaten op een onbekend eiland [door Lachlan McCubbin]
