pingus - en to th translation catalogue (39 entries)

en: Exit
th: ออก

en: unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Bridger
th: ตัวสร้างสะพาน

en: Story
th: เรื่องราว

en: ..:: Start the game ::..
th: ..:: เริ่มเกม ::..

en: Editor
th: เครื่องมือแก้ไข

en: ..:: Create your own levels ::..
th: ..:: สร้างด่านของคุณเอง ::..

en: Levelsets
th: ชุดระดับ

en: ..:: Play User Built levels ::..
th: ..:: เล่นด่านที่ผู้ใช้สร้างเอง ::..

en: ..:: Bye, bye ::..
th: ..:: บ๊าย บาย ::..

en: ..:: Ctrl-g: mouse grab   ::   F10: fps counter   ::   F11: fullscreen   ::   F12: screenshot ::..
th: ..:: Ctrl-g: จับเมาส์ :: F10: ตัวนับ fps :: F11: เต็มจอ :: F12: ถ่ายหน้าจอ ::..

en: Solved:
th: แก้

en: levels
th: ระดับ

en: skip
th: ข้าม

en: Resolution:
th: ความละเอียดหน้าจอ

en: Language:
th: ภาษา

en: Master Volume:
th: เสียงตัวหลัก

en: Sound Volume:
th: ระดับเสียงเอฟเฟกต์

en: Music Volume:
th: ระดับเสียงเพลง

en: Angel
th: เทวดา

en: Basher
th: ตัวขุดทาง

en: Blocker
th: ตัวกั้นทาง

en: Bomber
th: ระเบิดตัวเอง

en: Climber
th: ผู้ปีน

en: Digger
th: ตัวขุดเจาะทาง

en: Drown
th: จมน้ำ

en: Exiter
th: ผู้ออก

en: Faller
th: ผู้ตก

en: Floater
th: ผู้ลอย

en: Jumper
th: ผู้กระโดด

en: Laserkill
th: ลำแสงเลเซอร์พิฆาต

en: Miner
th: ตัวขุดแร่

en: Slider
th: ตัวสไลด์

en: Smashed
th: ตัวทุบ

en: Splashed
th: ตัวสาด

en: Superman
th: ซูเปอร์แมน

en: Teleported
th: เคลื่อนย้าย

en: Waiter
th: ผู้รอ

en: Walker
th: ผู้เดิน
