pinta - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: Easily create and edit images
ast: Crear y editar imaxes de mou fácil

en: Image Editor
ast: Editor d'imaxes

en: Pinta Image Editor
ast: Editor d'imaxes Pinta

en: Add-in Manager
ast: Xestor de complementos

en: Undo
ast: Desfacer

en: Redo
ast: Refacer

en: Cut
ast: Cortar

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy Merged
ast: Copia entemecida

en: Paste
ast: Apegar

en: Paste Into New Layer
ast: Apegar en capa nueva

en: Paste Into New Image
ast: Apegar n'imaxe nueva

en: Delete Selection
ast: Desaniciar esbilla

en: Fill Selection
ast: Rellenar esbilla

en: Invert Selection
ast: Invertir la esbilla

en: Select All
ast: Esbillalo too

en: Deselect All
ast: Desesbillar too

en: Open...
ast: Abrir...

en: Save As...
ast: Guardar como...

en: Reset to Default
ast: Reestablecer a predeterminao

en: Set Number of Colors
ast: Afitar el númberu de colores

en: Palette
ast: Paleta

en: Erase Selection
ast: Desaniciar esbilla

en: Deselect
ast: Deseleicionar

en: Open Palette File
ast: Abrir ficheru de paleta

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
ast: Ficheros de paleta (*.txt, *.gpl)

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru de paleta: {0}.
    Comprueba que tas tratando d'abrir una paleta de GIMP o Paint.NET válida.

en: Error
ast: Fallu

en: Save Palette File
ast: Guardar ficheru de paleta

en: Paint.NET palette (*.txt)
ast: Paleta de Paint.NET (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
ast: Paleta de GIMP (*.gpl)

en: New...
ast: Nuevu...

en: Open Recent
ast: Abrir reciente

en: Close
ast: Zarrar

en: Save
ast: Guardar
