pinta - en to bg translation catalogue (328 entries)

en: Easily create and edit images
bg: Създавайте и редактирайте изображения с лекота

en: Image Editor
bg: Редактор на изображения

en: Pinta Image Editor
bg: Редактор на изображения Pinta

en: Add-in Manager
bg: Мениджър на добавките

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo
bg: Връщане

en: Cut
bg: Отрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Merged
bg: Копиране на слятото

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste Into New Layer
bg: Постави в нов слой

en: Paste Into New Image
bg: Постави в ново изображение

en: Delete Selection
bg: Изтриване на селекцията

en: Fill Selection
bg: Запълни селекцията

en: Invert Selection
bg: Обръщане на селекцията

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Deselect All
bg: Отказване от всички избрано

en: Open...
bg: Отваряне...

en: Save As...
bg: Запазване като…

en: Set Number of Colors
bg: Задай брой на цветове

en: Palette
bg: Палитра

en: Erase Selection
bg: Отрязване на селекцията

en: Deselect
bg: Деселектиране

en: Open Palette File
bg: Отвори палитра

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
bg: Палитри (*.txt, *.gpl)

en: All files
bg: Всички файлове

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
bg: Не може да се отвори палитра: {0}.

en: Error
bg: Грешка

en: Save Palette File
bg: Запази палитра

en: Paint.NET palette (*.txt)
bg: Paint.NET палитри (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
bg: GIMP палитри (*.gpl)

en: New...
bg: Нов...

en: New Screenshot...
bg: Нова снимка на екрана...

en: Open Recent
bg: Последно използвани

en: Close
bg: Затваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Print
bg: Печат

en: Quit
bg: Изход

en: New
bg: Нов

en: Open
bg: Отваряне

en: Pinta Website
bg: Pinta Уебсайт

en: File a Bug
bg: Добави бъг

en: Translate This Application
bg: Преведи тази програма

en: About
bg: За програмата

en: Crop to Selection
bg: Изрязване на селекцията

en: Flip Horizontal
bg: Обръщане хоризонтално

en: Flip Vertical
bg: Обръщане вертикално

en: Rotate 90° Clockwise
bg: Въртене 90° надясно

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
bg: Въртене 90° наляво

en: Rotate 180°
bg: Завърти на 180°

en: Flatten
bg: Плоскост

en: Add New Layer
bg: Добави нов слой

en: Delete Layer
bg: Изтриване на слоя

en: Duplicate Layer
bg: Дублиране на слоя

en: Merge Layer Down
bg: Обедини с долния слой

en: Import from File...
bg: Вмъкване от файл...

en: Move Layer Up
bg: Местене на слоя нагоре

en: Move Layer Down
bg: Местене на слоя надолу

en: Layer Properties...
bg: Свойства на слоя

en: Open Image File
bg: Отвори изображение

en: Import From File
bg: Вмъкване от файл

en: Zoom In
bg: Увеличение

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Best Fit
bg: Напасване по екрана

en: Zoom to Selection
bg: Увеличение до избраното

en: Normal Size
bg: Нормален размер

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Pixel Grid
bg: Мрежа

en: Rulers
bg: Линии

en: Pixels
bg: Пиксели

en: Inches
bg: Инчове

en: Centimeters
bg: Сантиметри

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Window
bg: Прозорец

en: Ruler Units
bg: Мерни единици

en: Save All
bg: Запази всичко

en: Close All
bg: Затваряне на всичко

en: Tool
bg: Инструмент

en: Shortcut key
bg: Пряк път

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Antialiasing On
bg: Изглаждане включено

en: Antialiasing Off
bg: Изглаждане изключено

en: Layer
bg: Слой

en: copy
bg: копиране

en: Resize Canvas
bg: Преоразмеряване на платното

en: Move Selected Pixels
bg: Премести селектираните пиксели

en: Normal
bg: Нормален

en: Glow
bg: Блясък

en: Flip Image Horizontal
bg: Обърни хоризонтално

en: Flip Image Vertical
bg: Обърни вертикално

en: Flip Layer Horizontal
bg: Обърни хоризонтално

en: Flip Layer Vertical
bg: Обърни вертикално

en: Resize Image
bg: Преоразмеряване на изображение

en: {0} image ({1})
bg: {0} изображение ({1})

en: Rendering Effect
bg: Ефект при рендиране

en: Unsaved Image {0}
bg: Незапазено изображение {0}

en: Background
bg: Фон

en: New Image
bg: Ново изображение

en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Could not open file: {0}
bg: Файлът не може да се отвори: {0}

en: Auto Level
bg: Автоматични нива

en: Black and White
bg: Черно и бяло

en: Brightness / Contrast
bg: Яркост / Контраст

en: Brightness
bg: Яркост

en: Contrast
bg: Контраст

en: Curves
bg: Криви

en: Hue / Saturation
bg: Тон / Насищане

en: Invert Colors
bg: Обръщане на цветовете

en: Levels
bg: Нива

en: Posterize
bg: Намаляване на цветовете (ефект постеризиране)

en: Sepia
bg: Сепия

en: Levels Adjustment
bg: Настройка на нивата

en: Red
bg: Червено

en: Green
bg: Зелено

en: Blue
bg: Синьо

en: Linked
bg: Свързано

en: Add Noise
bg: Добавяне на шум

en: Noise
bg: Шум

en: Intensity
bg: Интензивност

en: Color Saturation
bg: Наситеност на цветовете

en: Coverage
bg: Обхват

en: Bulge
bg: Издатина

en: Distort
bg: Изкривяване

en: Amount
bg: Сума

en: Offset
bg: Център

en: Clouds
bg: Облаци

en: Render
bg: Генериране

en: Scale
bg: Мащаб

en: Power
bg: Сила

en: Seed
bg: Разпръскване

en: Edge Detect
bg: Обработка на контури

en: Stylize
bg: Стилизирани

en: Angle
bg: Ъгъл

en: Emboss
bg: Щампа

en: Fragment
bg: Фрагментиране

en: Blurs
bg: Замъгляване

en: Fragments
bg: Фрагменти

en: Distance
bg: Разстояние

en: Rotation
bg: Завъртене

en: Frosted Glass
bg: Замръзнало стъкло

en: Gaussian Blur
bg: Гаусово замъгляване

en: Radius
bg: Радиус

en: Photo
bg: Снимка

en: Ink Sketch
bg: Скициране с мастило

en: Artistic
bg: Художествени

en: Ink Outline
bg: Мастилени очертания

en: Coloring
bg: Оцветяване

en: Julia Fractal
bg: Фрактал на Джулия

en: Factor
bg: Фактор

en: Quality
bg: Качество

en: Zoom
bg: Увеличение

en: Mandelbrot Fractal
bg: Фрактал на Манделброт

en: Median
bg: Медиана

en: Motion Blur
bg: Насочено замъгляване

en: Centered
bg: Центрирано

en: Oil Painting
bg: Маслени бои

en: Brush Size
bg: Размер на четката

en: Coarseness
bg: Грапавост

en: Outline
bg: Контури

en: Thickness
bg: Дебелина

en: Pencil Sketch
bg: Скица с молив

en: Pencil Tip Size
bg: Размер на молива

en: Color Range
bg: Цветови обхват

en: Pixelate
bg: Пикселизиране

en: Cell Size
bg: Размер на клетка

en: Polar Inversion
bg: Полярна инверсия

en: Radial Blur
bg: Радиално замъгляване

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
bg: Използвай ниско качество за визуализациите, малките изображения и малки ъгли.Използвай високо качество за големите изображения и големи ъгли.

en: Red Eye Removal
bg: Премахване на червени очи

en: Tolerance
bg: Допустимост

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
bg: Подсказка: За най-добри резултати, първо използвайте инструмент за селектиране и селектирайте всяко око.

en: Reduce Noise
bg: Намаляване на шума

en: Strength
bg: Сила

en: Relief
bg: Релефност

en: Sharpen
bg: Изостряне

en: Soften Portrait
bg: Омекотен портрет

en: Warmth
bg: Топлина

en: Tile Reflection
bg: Отражение мозайка

en: Tile Size
bg: Размер на полето

en: Twist
bg: Усукване

en: Antialias
bg: Заглаждане

en: Unfocus
bg: Разфокусиране

en: Zoom Blur
bg: Мащабно замъгляване

en: Transfer Map
bg: Трансферна карта

en: RGB
bg: ЧЗС

en: Luminosity
bg: Блясък

en: Red
bg: Червено

en: Blue
bg: Синьо

en: Reset
bg: Изчистване

en: Tip: Right-click to remove control points.
bg: Подсказка: Натиснете десен бутон, за да премахнете контролните точки.

en: Input Histogram
bg: Входна хистограма

en: Input
bg: Вход

en: Output
bg: Изход

en: Output Histogram
bg: Изходна хистограма

en: Auto
bg: Автоматично

en: label1
bg: етикет1

en: label
bg: етикет

en: Random Noise
bg: Произволно замъгляване

en: Reseed
bg: Разсей

en: Choose Primary Color
bg: Избери основен цвят

en: Choose Secondary Color
bg: Избери втори цвят

en: Choose Palette Color
bg: Избери цветова палитра

en: Circles
bg: Кръгове

en: Grid
bg: Мрежа

en: Splatter
bg: Спрей

en: Squares
bg: Квадрати

en: Brush width
bg: Дебелина на четката

en: Decrease brush size
bg: Намали

en: Increase brush size
bg: Увеличи

en: Fill Style
bg: Стил

en: Outline Shape
bg: Контур

en: Fill Shape
bg: Плътен

en: Fill and Outline Shape
bg: Плътен с контур

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Clone Stamp
bg: Клониране

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
bg: Ctrl+ляв бутон за начало, ляв бутон за рисуване.

en: Color Picker
bg: Избор на цвят

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
bg: Ляв бутон за да зададете като основен цвят, десен бутон - втори цвят.

en: After select
bg: След използване

en: Do not switch tool
bg: Без смяна на  инструмента

en: Switch to previous tool
bg: Връщане към предния инструмент

en: Switch to Pencil tool
bg: Сменяне с Молив

en: Pencil
bg: Молив

en: Ellipse Select
bg: Елипса

en: Eraser
bg: Гума

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
bg: Ляв бутон за изтриване до прозрачност, десен бутон за изтриване до втория цвят.

en: Flood Mode
bg: Режим

en: Contiguous
bg: Последователен

en: Global
bg: Глобален

en: Freeform Shape
bg: Свободна форма

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
bg: Ляв бутон за рисуване с основния цвят, десен бутон за втория.

en: Gradient
bg: Преливка

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
bg: Кликнете и влачете за да нарисувате преливка от основен цвят към втори.Десен бутон за обратното.

en: Linear Gradient
bg: Линеен

en: Linear Reflected Gradient
bg: Линеен отразен

en: Linear Diamond Gradient
bg: Ромбоиден

en: Radial Gradient
bg: Радиален

en: Conical Gradient
bg: Коничен

en: Lasso Select
bg: Ласо

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
bg: Натиснете ляв бутон и влачете за да селектирате област.

en: Magic Wand Select
bg: Вълшебна пръчица

en: Click to select region of similar color.
bg: Кликнете за да изберете регион със подобни цветове.

en: Move Selection
bg: Преместване на избраното

en: Paintbrush
bg: Четка

en: Type
bg: Вид

en: Paint Bucket
bg: Боички

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
bg: Ляв бутон за да запълните регион със основният цвят, десен бутон за да запълните със вторият.

en: Pan
bg: Ръка

en: Click and drag to navigate image.
bg: Ляв бутон и влачете за да преместите изображението.

en: Recolor
bg: Оцветяване

en: Rectangle Select
bg: Правоъгълник

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Rounded Rectangle
bg: Заоблен правоъгълник

en: Text
bg: Текст

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
bg: Ляв бутон за да укажете мястото за въвеждане на избраният текст.За цвят ще се използва основният.

en: Font
bg: Шрифт

en: Bold
bg: Удебелен

en: Italic
bg: Наклонен

en: Underline
bg: Подчертан

en: Left Align
bg: Ляво подравняване

en: Center Align
bg: Централно подравняване

en: Right Align
bg: Дясно подравняване

en: Text Style
bg: Стил

en: Normal and Outline
bg: Нормален и контури

en: Outline width
bg: Дебелина на контура

en: Decrease outline size
bg: Намали

en: Increase outline size
bg: Увеличи

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
bg: Ляв бутон за увеличение, десен бутон за намаление.Натиснете ляв бутон и влачете за да увеличите селекция.

en: Resize Palette
bg: Преоразмеряване на палитрата

en: New palette size:
bg: Нов размер:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
bg: Запази промените на изображение "{0}" преди излизане?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите, всички промени ще бъдат загубени.

en: Take Screenshot
bg: Направи снимка на екрана

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
bg: Закъснение преди снимката на екрана(секунди):

en: Image files
bg: Изображения

en: Save Image File
bg: Запази изображение

en: Pinta does not support saving images in this file format.
bg: Pinta не поддържа запазването на изображения в този формат.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
bg: Файл с име "{0}" вече съществува.Желаете ли да се замести?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
bg: Файлът вече съществува в "{1}" .Заместването му ще презапише негово съдържание.

en: Layer Opacity
bg: Непрозрачност на слоя

en: Rename Layer
bg: Преименуване на слоя

en: Hide Layer
bg: Скрий слоя

en: Show Layer
bg: Покажи слоя

en: Layer Properties
bg: Настройки на слоя

en: Translated by:
bg: Преведено от:

en: Based on the work of Paint.NET:
bg: Програмата е базирана на Paint.NET:

en: Using some icons from:
bg: Използват се следните икони:

en: About Pinta
bg: Относно Pinta

en: Version Info
bg: Информация за версията

en: Version
bg: Версия

en: License
bg: Лиценз

en: Released under the MIT X11 License.
bg: Публикувано под MIT X11 лиценз.

en: Copyright
bg: Авторски права

en: by Pinta contributors
bg: от разработчиците на Pinta

en: JPEG Quality
bg: Качество на JPEG

en: Quality:
bg: Качество:

en: Name:
bg: Име:

en: Visible
bg: Видим

en: Blend Mode
bg: Смесване

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

en: Width:
bg: Широчина:

en: pixels
bg: пиксели

en: Height:
bg: Височина:

en: Title
bg: Заглавие

en: Path
bg: Път

en: Hide
bg: Скрий

en: Dockable
bg: Прикрепяем

en: Floating
bg: Плаващ

en: Auto Hide
bg: Автоматично скриване

en: Dock
bg: Прикрепяне

en: By percentage:
bg: По процент

en: By absolute size:
bg: По абсолютен размер

en: Maintain aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

en: Anchor:
bg: Посока

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: И_зглед

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Layers
bg: _Слоеве

en: _Adjustments
bg: _Корекция

en: Effe_cts
bg: _Ефекти

en: _Window
bg: _Прозорци

en: Tool Windows
bg: Прозорци

en: _Help
bg: Помо_щ

en: History
bg: История

en: Layers
bg: Слоеве

en: Tools
bg: Инструменти

en: Edge Behavior
bg: Поведение на контурите
