pinta - en to bs translation catalogue (340 entries)

en: Undo
bs: Poništi

en: Redo
bs: Ponovi

en: Cut
bs: Isijeci

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Zalijepi

en: Paste Into New Layer
bs: Zalepi u novi sloj

en: Paste Into New Image
bs: Nalijepi u novu sliku

en: Delete Selection
bs: Obriši izbor

en: Fill Selection
bs: Popuni odabrano

en: Invert Selection
bs: Obrni izbor

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Deselect All
bs: Poništi izbor

en: Open...
bs: Otvori...

en: Save As...
bs: Sačuvaj kao...

en: Reset to Default
bs: Resetuj na podrazumevano

en: Set Number of Colors
bs: Postavi broj boja

en: Palette
bs: Paleta

en: Erase Selection
bs: Izbriši selekciju

en: Deselect
bs: Poništi izbor

en: Open Palette File
bs: Otvori datoteku palete

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
bs: Datoteke paleta (*.txt, *.gpl)

en: All files
bs: Sve datoteke

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
bs: Nije moguće otvoriti datoteku palete {0}.
    Provjerite da li je datoteka ispravna GIMP ili Paint.NET paleta.

en: Error
bs: Greška

en: Save Palette File
bs: Sačuvaj Datoteku Palete

en: Paint.NET palette (*.txt)
bs: Paint.NET paleta (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
bs: GIMP paleta (*.gpl)

en: New...
bs: Novo...

en: New Screenshot...
bs: Nova slika zaslona...

en: Open Recent
bs: Otvori skorašnje

en: Close
bs: Zatvori

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Print
bs: Štampaj

en: Quit
bs: Izađi

en: New
bs: Novo

en: Open
bs: Otvori

en: Pinta Website
bs: Pinta web-stranica

en: File a Bug
bs: Pošalji grešku

en: Translate This Application
bs: Prevedi aplikaciju

en: About
bs: O

en: Crop to Selection
bs: Isjeci selekciju

en: Auto Crop
bs: Automatsko izrezivanje

en: Resize Image...
bs: Promjeni veličinu slike...

en: Resize Canvas...
bs: Promjeni veličinu platna

en: Flip Horizontal
bs: Prevrni  horizontalno

en: Flip Vertical
bs: Prevrni vertikalno

en: Rotate 90° Clockwise
bs: Rotiraj 90° u pravcu kazaljke na satu

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
bs: Rotiraj 90° suprotno od pravca kazaljke na satu

en: Rotate 180°
bs: Rotiraj 180°

en: Flatten
bs: Spljošti

en: Add New Layer
bs: Dodaj novi sloj

en: Delete Layer
bs: Izbriši sloj

en: Duplicate Layer
bs: Dupliciraj sloj

en: Merge Layer Down
bs: Spoji sloj sa slojem ispod

en: Import from File...
bs: Uvezi iz datoteke...

en: Rotate / Zoom Layer...
bs: Rotiraj / Uvećaj sloj...

en: Move Layer Up
bs: Pomjeri sloj nagore

en: Move Layer Down
bs: Pomjeri sloj nadolje

en: Layer Properties...
bs: Svojstva sloja...

en: Open Image File
bs: Otvori datoteku slike

en: Import From File
bs: Uvezi iz datoteke

en: Zoom In
bs: Uvećaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: Best Fit
bs: Najbolje uklapanje

en: Zoom to Selection
bs: Uvećaj na označeno

en: Normal Size
bs: Normalna Veličina

en: Toolbar
bs: Alatna traka

en: Pixel Grid
bs: Pikselna mreža

en: Rulers
bs: Lenjiri

en: Pixels
bs: Pikseli

en: Inches
bs: Inči

en: Centimeters
bs: Centimetri

en: Fullscreen
bs: Pun ekran

en: Window
bs: Prozor

en: Ruler Units
bs: Jedinice lenjira

en: Save All
bs: Sačuvaj sve

en: Close All
bs: Zatvori sve

en: Tool
bs: Alat

en: Shortcut key
bs: Prečica

en: Normal Blending
bs: Normalno mješanje

en: Overwrite
bs: Prepiši preko

en: Antialiasing On
bs: Ivice meke

en: Antialiasing Off
bs: Ivice tvrde

en: Layer
bs: Sloj

en: copy
bs: kopija

en: Resize Canvas
bs: Promjeni veličinu platna

en: Move Selected Pixels
bs: Pomjeri odabrane piksele

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
bs: Slika koja se nalepljuje je veća od platna. Šta ćete uraditi?

en: Expand canvas
bs: Proširi platno

en: Don't change canvas size
bs: Ne mijenjaj veličinu platna

en: Normal
bs: Normalno

en: Glow
bs: Sjaj

en: Finish Pixels
bs: Završi piksele

en: Flip Image Horizontal
bs: Obrni sliku horizontalno

en: Flip Image Vertical
bs: Obrni sliku vertikalno

en: Flip Layer Horizontal
bs: Obrni sloj horizontalno

en: Flip Layer Vertical
bs: Obrni sloj vertikalno

en: Resize Image
bs: Promijeni veličinu slike

en: {0} image ({1})
bs: {0} slika ({1})

en: Rendering Effect
bs: Efekat renderovanja

en: Unsaved Image {0}
bs: Nesačuvana slika {0}

en: Background
bs: Pozadina

en: New Image
bs: Nova slika

en: Open Image
bs: Otvori sliku

en: Could not open file: {0}
bs: Ne moguće otvoriti datoteku: {0}

en: Auto Level
bs: Auto nivoi

en: Black and White
bs: Crno-bijelo

en: Brightness / Contrast
bs: Osvetljenost/kontrast

en: Brightness
bs: Svjetlina

en: Contrast
bs: Kontrast

en: Curves
bs: Krivulje

en: Hue / Saturation
bs: Nijansa / Zasićenje

en: Invert Colors
bs: Izvrni boje

en: Levels
bs: Nivoi

en: Posterize
bs: Napravi plakat

en: Levels Adjustment
bs: Podešavanje nivoa

en: Red
bs: Crveno

en: Green
bs: Zeleno

en: Blue
bs: Plavo

en: Linked
bs: Povezano

en: Add Noise
bs: Dodaj Šum

en: Noise
bs: Šum

en: Intensity
bs: Intenzitet

en: Color Saturation
bs: Zasićenje boje

en: Coverage
bs: Podrška

en: Bulge
bs: Ispupčenje

en: Distort
bs: Distorzija

en: Amount
bs: Iznos

en: Offset
bs: Pomak

en: Clouds
bs: Oblaci

en: Render
bs: Generisanje

en: Scale
bs: Razmjer

en: Power
bs: Eksponent

en: Seed
bs: Rasejanje

en: Edge Detect
bs: Otkrivanje ivice

en: Stylize
bs: Stilizuj

en: Angle
bs: Ugao

en: Emboss
bs: Ugraviraj

en: Fragment
bs: Dio

en: Blurs
bs: Zamućenja

en: Fragments
bs: Dijelovi

en: Distance
bs: Rastojanje

en: Rotation
bs: Rotacija

en: Frosted Glass
bs: Zamrznuto staklo

en: Gaussian Blur
bs: Gausno zamućenje

en: Radius
bs: Poluprečnik

en: Photo
bs: Fotografija

en: Ink Sketch
bs: Skica mastilom

en: Artistic
bs: Umjetnički

en: Ink Outline
bs: Obris mastila

en: Coloring
bs: Bojanje

en: Julia Fractal
bs: Fraktal julija

en: Factor
bs: Faktor

en: Quality
bs: Kvaliteta

en: Zoom
bs: Uvećaj

en: Mandelbrot Fractal
bs: Mandelbrotov fraktal

en: Median
bs: Medijan

en: Percentile
bs: Procenat

en: Motion Blur
bs: Zamućenje pokreta

en: Centered
bs: Centrirano

en: Oil Painting
bs: Bojiti uljem

en: Brush Size
bs: Veličina četke

en: Coarseness
bs: Grubost

en: Outline
bs: Kontura

en: Thickness
bs: Debljina

en: Pencil Sketch
bs: Skica olovkom

en: Pencil Tip Size
bs: Veličina savjeta za olovku

en: Color Range
bs: Opseg boja

en: Pixelate
bs: Pikselizacija

en: Cell Size
bs: Veličina ćelije

en: Polar Inversion
bs: Polarna inverzija

en: Radial Blur
bs: Kružno zamućenje

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
bs: Koristite malu kvalitetu za preglede, male slike i male uglove. Koristite veliku kvalitetu za finalnu kvalitetu, veće slike i veće uglove.

en: Red Eye Removal
bs: Uklanjanje crvenih očiju

en: Tolerance
bs: Tolerancija

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
bs: Pomoć: Za bolje rezultate, prvo koristite selekciju za svako oko.

en: Reduce Noise
bs: Smanji šum

en: Strength
bs: Jačina

en: Relief
bs: Reljef

en: Sharpen
bs: Izoštri

en: Soften Portrait
bs: Omekšaj portret

en: Softness
bs: Mekoća

en: Lighting
bs: Osvjetljenje

en: Warmth
bs: Toplina

en: Tile Reflection
bs: Odsjaj Pločica

en: Tile Size
bs: Veličina polja

en: Twist
bs: Uvrni

en: Antialias
bs: Umekšavanje ivica

en: Unfocus
bs: Defokusiraj

en: Center Offset
bs: Centar pomaka

en: Zoom Blur
bs: Zamućenje uveličanja

en: Transfer Map
bs: Mapa prenosa

en: Luminosity
bs: Osvjetljenje

en: Red
bs: Crveno

en: Blue
bs: Plavo

en: Reset
bs: Resetuj

en: Tip: Right-click to remove control points.
bs: Pomoć: Desni klik da uništite kontrolne tačke

en: Input Histogram
bs: Ulazni histogram

en: Input
bs: Ulaz

en: Output
bs: Izlaz

en: Output Histogram
bs: Izlazni histogram

en: Auto
bs: Automatski

en: label1
bs: oznaka1

en: label
bs: oznaka

en: Random Noise
bs: Nasumični šum

en: Reseed
bs: Posej ponovo

en: Choose Primary Color
bs: Odaberi primarnu boju

en: Choose Secondary Color
bs: Odaberi sekundarnu boju

en: Choose Palette Color
bs: Odaberi boju palete

en: Circles
bs: Kružnice

en: Grid
bs: Mreža

en: Splatter
bs: Nasumično

en: Squares
bs: Kvadrati

en: Brush width
bs: Širina četkice

en: Decrease brush size
bs: Smanji širinu četkice

en: Increase brush size
bs: Povećaj veličinu četkice

en: Fill Style
bs: Stil popune

en: Outline Shape
bs: Oblik okvira

en: Fill Shape
bs: Popuni oblik

en: Fill and Outline Shape
bs: Popuni i uokviri

en: Ellipse
bs: Elipsa

en: Clone Stamp
bs: Kloniraj pečat

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
bs: Ktrl-levi klik da podeside poreklo, levi klik za bojenje

en: Color Picker
bs: Birač boja

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
bs: Levi klik da podesite primarnu boju. Desni klik da postavite sekundarnu boju.

en: After select
bs: Posle odabira

en: Do not switch tool
bs: Ne menjaj alatku

en: Switch to previous tool
bs: Vrati na prethodnu alatku

en: Switch to Pencil tool
bs: Promeni na Olovku

en: Pencil
bs: Olovka

en: Ellipse Select
bs: Izaberi elipsu

en: Eraser
bs: Gumica

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
bs: Levi klik da obrišete na transparentno, desni klik da obrišete na sekundarnu boju.

en: Flood Mode
bs: Mod poplave

en: Contiguous
bs: Nastavi

en: Global
bs: Globalno

en: Freeform Shape
bs: Slobodni oblik

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
bs: Levi klik da crtate s primarnom bojom, desni klik da crtate sekundarnom bojom.

en: Gradient
bs: Gradijent

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
bs: Klikni i povuci da nacrtaš gradijent iz primarne u sekundarnu boju. Desni klik da preokreneš.

en: Linear Gradient
bs: Linearni gradijent

en: Linear Reflected Gradient
bs: Linearni reflektovani gradijent

en: Linear Diamond Gradient
bs: Linearni Dijamantski Gradijent

en: Radial Gradient
bs: Kružni gradijent

en: Conical Gradient
bs: Konusni gradijent

en: Lasso Select
bs: Laso Odabir

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
bs: Klikni i vuci da nacrtaš okvir za oblast odabira.

en: Magic Wand Select
bs: Biranje čarobnim štapićem

en: Click to select region of similar color.
bs: Klikni za odabiranje rejona sličnom bojom.

en: Move Selection
bs: Premjesti izbor

en: Paintbrush
bs: Četka

en: Type
bs: Vrsta

en: Paint Bucket
bs: Kantica sa bojom

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
bs: Levi klik da popunite rejon s primarnom bojom, desni klik da ga popunite sa sekundarnom bojom

en: Pan
bs: Paniraj

en: Click and drag to navigate image.
bs: Klikni i vuci da navigiraš sliku.

en: Recolor
bs: Ponovo oboji

en: Rectangle Select
bs: Izbor kvadrata

en: Rectangle
bs: Pravougaonik

en: Rounded Rectangle
bs: Zaobljen pravougaonik

en: Text
bs: Tekst

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
bs: Levi klik da postavite kursor, a onda ukucajte poželjeni tekst. Boja teksta je primarna boja.

en: Bold
bs: Podebljano

en: Italic
bs: Kurziv

en: Underline
bs: Podvučeno

en: Left Align
bs: Lijevo poravnanje

en: Center Align
bs: Postrojiti u centar

en: Right Align
bs: Desno poravnanje

en: Text Style
bs: Stil teksta

en: Normal and Outline
bs: Narmalno i skica

en: Fill Background
bs: Ispuni pozadinu

en: Outline width
bs: Širina obrisa

en: Decrease outline size
bs: Smanji veličinu obrisa

en: Increase outline size
bs: Povećaj veličinu obrisa

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
bs: Levi klik da približiš. Desni klik da odaljiš. Klikni i vuci da približiš u selekciji.

en: Resize Palette
bs: Promjeni veličinu palete

en: New palette size:
bs: Nova veličina palete

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
bs: Sačuvati promjene koje su napravljene slici {0} prije zatvaranja?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
bs: Ukoliko ne sačuvate, sve promjene će biti trajno izgubljene

en: Take Screenshot
bs: Snimak ekrana

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
bs: Kašnjenje prije slikanja zaslona (u sekundama):

en: Image files
bs: Datoteka slike

en: Save Image File
bs: Sačuvaj datoteku slike

en: Pinta does not support saving images in this file format.
bs: Pinta ne podržava čuvanje slika u ovom formatu.

en: Cannot save read only file.
bs: Ne može se sačuvati slika koja se može samo čitati.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
bs: Datoteka nazvana "{0}" već postoji. Želite li je zamijeniti?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
bs: Datoteka vać postoji u "{1}". Zamjenjivanje će ispiati novi sadržaj.

en: Layer Opacity
bs: Prozirnost sloja

en: Rename Layer
bs: Preimenuj sloj

en: Hide Layer
bs: Sakrij sloj

en: Show Layer
bs: Prikaži sloj

en: Layer Properties
bs: Svojstva sloja

en: Rotate / Zoom Layer
bs: Rotiraj / Uvećaj sloj

en: Translated by:
bs: Prevod od strane:

en: Based on the work of Paint.NET:
bs: Rađeno na osnovi Paint.NET-a:

en: Using some icons from:
bs: Koristi neke ikonice sa:

en: About Pinta
bs: O Pinti

en: Version Info
bs: Informacije o verziji

en: Version
bs: Verzija

en: License
bs: Licenca

en: Released under the MIT X11 License.
bs: Objavljeno pod MIT X11 Licencom.

en: Copyright
bs: Autorsko pravo

en: by Pinta contributors
bs: od pomagača Pinte

en: JPEG Quality
bs: JPEG kvalitet

en: Quality:
bs: Kvaliteta:

en: Name:
bs: Naziv:

en: Visible
bs: Vidljivo

en: Blend Mode
bs: Mod mješavine

en: Opacity:
bs: Providnost:

en: Width:
bs: Širina:

en: pixels
bs: pikseli

en: Height:
bs: Visina:

en: Title
bs: Naziv

en: Path
bs: Putanja

en: Hide
bs: Sakrij

en: Dockable
bs: Prikačiv

en: Floating
bs: Plutajuće

en: Auto Hide
bs: Automatsko sakrivanje

en: Dock
bs: Dok

en: By percentage:
bs: Po procentima:

en: By absolute size:
bs: Po apsolutnoj veličini:

en: Maintain aspect ratio
bs: Zadrži omjer širine i visine

en: Anchor:
bs: Sidro:

en: number of threads to use for rendering
bs: koliko niti će se koristiti za renderovanje

en: _File
bs: Datoteka

en: _Edit
bs: _Izmijeni...

en: _View
bs: _Prikaz

en: _Image
bs: _Slika

en: _Layers
bs: _Slojevi

en: _Adjustments
bs: _Postavke

en: Effe_cts
bs: _Efekti

en: _Window
bs: _Prozor

en: Tool Windows
bs: Prozori alatki

en: _Help
bs: _Pomoć

en: OptionName
bs: ImeOpcije

en: History
bs: Istorija

en: Layers
bs: Slojevi

en: Images
bs: Slike

en: Tools
bs: Alati

en: Edge Behavior
bs: Ponašanje ivica
