pinta - en to ca translation catalogue (491 entries)

en: Easily create and edit images
ca: Creeu i editeu imatges de forma senzilla

en: Image Editor
ca: Editor d’imatges

en: Pinta Image Editor
ca: Editor d’imatges Pinta

en: Add-in Manager
ca: Gestor de connectors

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Copy Merged
ca: Copia visible

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste Into New Layer
ca: Enganxa en una capa nova

en: Paste Into New Image
ca: Enganxa en una imatge nova

en: Delete Selection
ca: Esborra la selecció

en: Fill Selection
ca: Omple la selecció

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca: No seleccionis res

en: Open...
ca: Obre…

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Reset to Default
ca: Restaura els valors per defecte

en: Set Number of Colors
ca: Estableix el nombre de colors

en: Palette
ca: Paleta

en: Erase Selection
ca: Esborra la selecció

en: Deselect
ca: Desselecciona

en: Open Palette File
ca: Obre el fitxer de paleta

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
ca: Fitxers de paleta (*.txt, *.gpl)

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de paleta: {0}.
    Comproveu que esteu intentant obrir una paleta GIMP o Paint.NET vàlida.

en: Error
ca: Hi ha hagut un error

en: Save Palette File
ca: Desa el fitxer de paleta

en: Paint.NET palette (*.txt)
ca: Paleta de Paint.NET (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
ca: Paleta de GIMP (*.gpl)

en: New...
ca: Nou…

en: New Screenshot...
ca: Captura de pantalla nova…

en: Open Recent
ca: Obre recents

en: Close
ca: Tanca

en: Save
ca: Desa

en: Print
ca: Imprimeix

en: Quit
ca: Surt

en: New
ca: Nou

en: Open
ca: Obre

en: Pinta Website
ca: Lloc web de Pinta

en: File a Bug
ca: Informa d'un error

en: Translate This Application
ca: Traduïu aquesta aplicació

en: About
ca: Quant a

en: Crop to Selection
ca: Escapça la selecció

en: Auto Crop
ca: Escapça automàticament

en: Resize Image...
ca: Redimensiona la imatge...

en: Resize Canvas...
ca: Redimensiona el llenç...

en: Flip Horizontal
ca: Inversió horitzontal

en: Flip Vertical
ca: Inversió vertical

en: Rotate 90° Clockwise
ca: Gira a la dreta 90º

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
ca: Gira a l'esquerra 90º

en: Rotate 180°
ca: Gira 180º

en: Flatten
ca: Aplana

en: Add New Layer
ca: Afegeix una capa nova

en: Delete Layer
ca: Elimina la capa

en: Duplicate Layer
ca: Capa duplicada

en: Merge Layer Down
ca: Fusiona amb la capa inferior

en: Import from File...
ca: Importa des del fitxer...

en: Rotate / Zoom Layer...
ca: Gira la capa

en: Move Layer Up
ca: Puja la capa

en: Move Layer Down
ca: Baixa la capa

en: Layer Properties...
ca: Propietats de la capa...

en: Open Image File
ca: Obre un fitxer d’imatge

en: Import From File
ca: Importa des d'un fitxer

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Best Fit
ca: Millor ajust

en: Zoom to Selection
ca: Ajusta a l'amplada de la selecció

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Pixel Grid
ca: Graella de píxels

en: Rulers
ca: Regles

en: Pixels
ca: Píxels

en: Inches
ca: Polzades

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Window
ca: Finestra

en: Ruler Units
ca: Unitats del regle

note: Translators: This specifies the format of the zoom percentage choices in the toolbar.
en: {0}%
ca: {0} %

en: Save All
ca: Desa-ho tot

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Tool
ca: Eina

en: Shortcut key
ca: Drecera de teclat

en: Normal Blending
ca: Barreja normal

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Antialiasing On
ca: Antialiàsing activat

en: Antialiasing Off
ca: Antialiàsing desactivat

en: Layer
ca: Capa

en: copy
ca: copia

en: Resize Canvas
ca: Redimensiona el llenç

en: Move Selected Pixels
ca: Desplaça els píxels seleccionats

en: Image larger than canvas
ca: La imatge és més gran que el llenç

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
ca: La imatge que voleu enganxar és més gran que la mida del llenç. Què voleu fer?

en: Expand canvas
ca: Expandeix el llenç

en: Don't change canvas size
ca: No canviïs la mida del llenç

en: Image cannot be pasted
ca: No s’ha pogut enganxar la imatge

en: The clipboard does not contain an image.
ca: El porta-retalls no conté cap imatge.

en: Replace
ca: Substitueix

en: Union (+) (Ctrl + Left Click)
ca: Unió (+) (Ctrl + Clic esquerre)

en: Exclude (-) (Right Click)
ca: Exclou (-) (Clic dret)

en: Xor (Ctrl + Right Click)
ca: Xor (Ctrl + Clic dret)

en: Intersect (Shift + Left Click)
ca: Intersecció (Maj + Clic esquerre)

en:  Selection Mode:
ca:  Mode de selecció:

en: Multiply
ca: Multiplica

en: Additive
ca: Additiu

en: Color Burn
ca: Subexposa el color

en: Color Dodge
ca: Sobreexposa el color

en: Reflect
ca: Reflexió

en: Glow
ca: Lluentor

en: Overlay
ca: Sobreposa

en: Difference
ca: Diferència

en: Negation
ca: Negació

en: Lighten
ca: Il·lumina

en: Darken
ca: Enfosqueix

en: Screen
ca: Pantalla

en: Finish Pixels
ca: Finalitza píxels

en: Flip Image Horizontal
ca: Inversió horitzontal

en: Flip Image Vertical
ca: Inversió vertical

en: Flip Layer Horizontal
ca: Inversió horitzontal de la capa

en: Flip Layer Vertical
ca: Inversió vertical de la capa

en: Resize Image
ca: Redimensiona la imatge

en: {0} image ({1})
ca: Imatge {0} ({1})

en: ...
ca: …

en: Rendering Effect
ca: Efecte de renderització

en: No tool selected.
ca: No s’ha seleccionat cap eina.

en: Unsaved Image {0}
ca: Imatge sense desar {0}

en: Background
ca: Fons

en: New Image
ca: Imatge nova

en: Unsupported file format
ca: El format del fitxer no és compatible

en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Permission denied
ca: S’ha denegat el permís

en: Could not open file: {0}
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer: {0}

en: Auto Level
ca: Nivell automàtic

en: Black and White
ca: Blanc i negre

en: Brightness / Contrast
ca: Brillantor / Contrast

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Curves
ca: Corbes

en: Hue / Saturation
ca: To / Saturació

en: Hue
ca: Matís

en: Saturation
ca: Saturació

en: Lightness
ca: Lluminositat

en: Invert Colors
ca: Inverteix els colors

en: Levels
ca: Nivells

en: Posterize
ca: Redueix el nombre de colors

en: Sepia
ca: Sèpia

en: Levels Adjustment
ca: Ajustament dels nivells

en: Red
ca: Vermell

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Linked
ca: Enllaçat

en: Add Noise
ca: Afegeix soroll

en: Noise
ca: Soroll

en: Intensity
ca: Intensitat

en: Color Saturation
ca: Saturació del color

en: Coverage
ca: Cobertura

en: Bulge
ca: Abonyega

en: Distort
ca: Distorsiona

en: Amount
ca: Quantitat

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Clouds
ca: Núvols

en: Render
ca: Renderitza

en: Scale
ca: Escala

en: Power
ca: Força

en: Seed
ca: Llavor

en: Edge Detect
ca: Detecció de vores

en: Stylize
ca: Estilitza

en: Emboss
ca: Esculpeix

en: Blurs
ca: Difuminats

en: Distance
ca: Distància

en: Rotation
ca: Rotació

en: Frosted Glass
ca: Vidre gebrat

en: Gaussian Blur
ca: Difuminat gaussià

en: Radius
ca: Radi

en: Photo
ca: Foto

en: Ink Sketch
ca: Esbós en tinta

en: Artistic
ca: Artístic

en: Ink Outline
ca: Contorn a tinta

en: Coloring
ca: Colorejat

en: Julia Fractal
ca: Fractal Julia

en: Quality
ca: Qualitat

en: Mandelbrot Fractal
ca: Fractal de Mandelbrot

en: Median
ca: Mediana

en: Percentile
ca: Percentil

en: Motion Blur
ca: Difuminació per moviment

en: Centered
ca: Centrat

en: Oil Painting
ca: Pintura a l'oli

en: Brush Size
ca: Mida del pinzell

en: Coarseness
ca: Tosquedat

en: Outline
ca: Contorn

en: Thickness
ca: Gruix

en: Pencil Sketch
ca: Esbós en llapis

en: Pencil Tip Size
ca: Mida de la punta

en: Color Range
ca: Interval de color

en: Pixelate
ca: Pixela

en: Cell Size
ca: Mida de la cel·la

en: Polar Inversion
ca: Inversió polar

en: Radial Blur
ca: Desenfocament radial

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
ca: Feu servir la baixa qualitat per a previsualitzacions, imatges petites i angles petits. Feu servir l'alta qualitat per a imatges grans i angles grans.

en: Red Eye Removal
ca: Elimina els ulls vermells

en: Tolerance
ca: Tolerància

en: Saturation Percentage
ca: Percentatge de saturació

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
ca: Consell: Per obtenir el millor resultat, abans feu servir eines de selecció per seleccionar cada ull.

en: Reduce Noise
ca: Redueix el soroll

en: Strength
ca: Força

en: Relief
ca: Relleu

en: Sharpen
ca: Nítid

en: Soften Portrait
ca: Suavitza el retrat

en: Softness
ca: Suavitat

en: Lighting
ca: Il·luminació

en: Warmth
ca: Caliu

en: Tile Reflection
ca: Mosaic

en: Tile Size
ca: Mida del mosaic

en: Twist
ca: Espiral

en: Antialias
ca: Antialiàsing

en: Unfocus
ca: Desenfoca

en: Wrap
ca: Ajusta

en: Primary
ca: Primari

en: Secondary
ca: Secundari

en: Center Offset
ca: Desplaçament des del centre

en: Zoom Blur
ca: Desenfocament per zoom

en: Transfer Map
ca: Transfereix el mapa

en: Luminosity
ca: Lluminositat

en: Red
ca: Vermell

en: Blue
ca: Blau

en: Reset
ca: Restableix

en: Tip: Right-click to remove control points.
ca: Consell: Feu clic amb el botó dret per eliminar punts de control.

en: Input Histogram
ca: Histograma d'entrada

en: Input
ca: Entrada

en: Output
ca: Sortida

en: Output Histogram
ca: Histograma de sortida

en: Auto
ca: Automàtic

en: label1
ca: etiqueta1

en: label
ca: etiqueta

en: Random Noise
ca: Soroll aleatori

en: Reseed
ca: Reinicia

en: Choose Primary Color
ca: Tria el color primari

en: Choose Secondary Color
ca: Tria el color secundari

en: Choose Palette Color
ca: Tria la paleta de colors

en: Click to switch between primary and secondary color.
ca: Feu clic per canviar entre el color primari i el secundari

en: Click to reset primary and secondary color.
ca: Feu clic per reinicialitzar els colors primari i secundari.

en: Click to select primary color.
ca: Feu clic per seleccionar el color primari.

en: Click to select secondary color.
ca: Feu clic per seleccionar el color secundari.

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
ca: Feu clic amb el botó esquerre per triar el color primari. Feu clic amb el botó dret per triar el color secundari. Feu clic amb la rodeta per triar el color de la paleta.

en: Layer Shown
ca: Capa actual

en: Layer Hidden
ca: Capa oculta

en: Circles
ca: Cercles

en: Grid
ca: Graella

en: Splatter
ca: Aerògraf

en: Squares
ca: Quadrats

en: Dash
ca: Guió

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Size
ca: Mida

en: Decrease arrow size
ca: Disminueix la mida de la fletxa

en: Increase arrow size
ca: Augmenta la mida de la fletxa

en: Length
ca: Longitud

en: Brush width
ca: Amplada del pinzell

en: Decrease brush size
ca: Redueix la mida del pinzell

en: Increase brush size
ca: Augmenta la mida del pinzell

en: Fill Style
ca: Estil de farciment

en: Outline Shape
ca: Perfila la forma

en: Fill Shape
ca: Omple la forma

en: Fill and Outline Shape
ca: Omple i perfila la forma

en: Shape Type
ca: Tipus de la forma

en: Open Line/Curve Series
ca: Sèrie de línia/corba oberta

en: Closed Line/Curve Series
ca: Sèrie de línia/corba tancada

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Point Added
ca: Punt afegit

en: Added
ca: Afegit

en: Modified
ca: Modificat

en: Finalized
ca: Finalitzat

en: Clone Stamp
ca: Tampó de clonar

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
ca: Ctrl-clic esquerre per determinar l'origen, clic esquerre per pintar.

en: Color Picker
ca: Capturador de color

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
ca: Feu clic amb el botó esquerre per establir el color primari. Feu clic amb el botó dret per establir el color secundari.

en: Sampling
ca: Mostreig

en: Single Pixel
ca: Un únic píxel

en: 3 x 3 Region
ca: Regió de 3 × 3

en: 5 x 5 Region
ca: Regió de 5 × 5

en: 7 x 7 Region
ca: Regió de 7 × 7

en: 9 x 9 Region
ca: Regió de 9 × 9

en: Image
ca: Imatge

en: After select
ca: Després de seleccionar

en: Do not switch tool
ca: No canviïs d'eina

en: Switch to previous tool
ca: Canvia a l’eina anterior

en: Switch to Pencil tool
ca: Canvia a l’eina Llapis

en: Pencil
ca: Llapis

en: Ellipse Select
ca: Selecció el·líptica

en: Click and drag to draw an elliptical selection. Hold Shift to constrain to a circle.
ca: Feu clic i arrossegueu per dibuixar una selecció el·líptica. Manteniu premuda Maj per restringir a un cercle.

en: Eraser
ca: Goma d'esborrar

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
ca: Feu clic amb el botó esquerre per esborrar com a transparència, feu clic amb el botó dret per esborrar amb el color secundari.

en: Flood Mode
ca: Mode Inundació

en: Contiguous
ca: Contigu

en: Freeform Shape
ca: Forma lliure

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
ca: Feu clic esquerre per dibuixar amb el color primari, feu clic dret per dibuixar amb el secundari.

en: Gradient
ca: Degradat

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
ca: Feu clic i arrossegueu per dibuixar un degradat del color primari al secundari. Feu clic dret per fer-ho al revés.

en: Linear Gradient
ca: Degradat lineal

en: Linear Reflected Gradient
ca: Degradat reflectit lineal

en: Linear Diamond Gradient
ca: Degradat de diamant lineal

en: Radial Gradient
ca: Degradat radial

en: Conical Gradient
ca: Degradat cònic

en: Lasso Select
ca: Selecció de llaç

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
ca: Feu clic i arrossegueu per dibuixar el contorn d’una àrea de selecció.

en: Line/Curve
ca: Línia/corba

en: Magic Wand Select
ca: Vareta màgica

en: Click to select region of similar color.
ca: Feu clic per triar una regió de color similar

en: Left click and drag the selection to move selected content. Right click and drag the selection to rotate selected content.
ca: Feu clic esquerre i arrossegueu la selecció per moure el contingut seleccionat. Feu clic dret i arrossegueu la selecció per rotar el contingut seleccionat.

en: Move Selection
ca: Mou la selecció

en: Left click and drag the selection to move selection outline. Right click and drag the selection to rotate selection outline.
ca: Feu clic esquerre i arrossegueu la selecció per moure el perfil de la selecció. Feu clic dret i arrossegueu la selecció per rotar el perfil de la selecció.

en: Paintbrush
ca: Pinzell

en: Type
ca: Tipus

en: Paint Bucket
ca: Cubell de pintura

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
ca: Feu clic esquerre per omplir una regió amb el color primari, feu clic dret per omplir-la amb el color secundari.

en: Pan
ca: Desplaça

en: Click and drag to navigate image.
ca: Feu clic i arrossegueu per navegar per la imatge.

en: Left click to draw freeform one-pixel wide lines with the primary color. Right click to use the secondary color.
ca: Feu clic esquerre per dibuixar línies de forma lliure d'un píxel d'amplada amb el color primari. Feu clic dret per fer servir el color secundari.

en: Recolor
ca: Reacoloreix

en: Left click to replace the secondary color with the primary color. Right click to reverse.
ca: Feu clic per reemplaçar el color secundari amb el primari. Feu clic amb el botó dret per fer-ho a l’inrevès.

en: Rectangle Select
ca: Selecció rectangular

en: Click and drag to draw a rectangular selection. Hold Shift to constrain to a square.
ca: Feu clic i arrossegueu per dibuixar una selecció rectangular. Manteniu premuda Maj per restringir a un quadrat.

en: Rounded Rectangle
ca: Rectangle arrodonit

en: Text - Finalize
ca: Text - Finalitza

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
ca: Feu clic esquerre per situar el cursor i escriviu el text que vulgueu. El color del text és el color primari.

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Left Align
ca: Alineat a l'esquerra

en: Center Align
ca: Alineat al centre

en: Right Align
ca: Alineat a la dreta

en: Text Style
ca: Estil del text

en: Normal and Outline
ca: Normal i contorn

en: Fill Background
ca: Omple el fons

en: Outline width
ca: Amplada del contorn

en: Decrease outline size
ca: Redueix la mida del contorn

en: Increase outline size
ca: Augmenta la mida del contorn

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
ca: Feu clic esquerre per ampliar la vista. Feu clic dret per reduir la vista. Feu clic i arrossegueu per ampliar la selecció.

en: Resize Palette
ca: Redimensiona la paleta

en: New palette size:
ca: Nova mida de paleta:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
ca: Voleu desar els canvis a la imatge "{0}" abans de tancar?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
ca: Si no deseu, es perdran definitivament tots els canvis.

en: Close _without saving
ca: Tanca _sense desar

en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
ca: Retard abans de fer una captura de pantalla (segons):

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Save Image File
ca: Desa el fitxer d’imatge

en: Pinta does not support saving images in this file format.
ca: El Pinta no permet desar imatges en aquest format.

en: Cannot save read only file.
ca: No es pot guardar un fitxer només de lectura.

en: Image too large
ca: La imatge és massa gran

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
ca: Els fitxers ICO no poden excedir 255 × 255 píxels.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «{0}». Voleu reemplaçar-lo?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
ca: El fitxer ja existeix a "{1}". Si el substituïu sobreescriureu el seu contingut.

en: Layer Opacity
ca: Opacitat de la capa

en: Rename Layer
ca: Canvia el nom de la capa

en: Hide Layer
ca: Amaga la capa

en: Show Layer
ca: Mostra la capa

en: Layer Properties
ca: Propietats de la capa

en: Rotate / Zoom Layer
ca: Gira la capa

en: Contributors to this release:
ca: Col·laboradors d’aquesta versió:

en: Previous contributors:
ca: Col·laboradors anteriors:

en: Translated by:
ca: Traduït per:

en: Based on the work of Paint.NET:
ca: Basat en el treball de Paint.NET:

en: Using some icons from:
ca: S'han utilitzat algunes icones de:

en: Powered by Mono:
ca: Impulsat per Mono:

en: About Pinta
ca: Quant al Pinta

en: Version Info
ca: Informació de la versió

en: Version
ca: Versió

en: License
ca: Llicència

en: Released under the MIT X11 License.
ca: Publicat sota la llicència MIT X11

en: by Pinta contributors
ca: per contribuents del Pinta

en: Details
ca: Detalls

en: JPEG Quality
ca: Qualitat de JPEG

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Name:
ca: Nom:

en: Blend Mode
ca: Mode

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Width:
ca: Amplada:

en: pixels
ca: píxels

en: Height:
ca: Alçada:

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Portrait
ca: Vertical

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Background:
ca: Fons:

en: White
ca: Blanc

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Title
ca: Títol

en: Path
ca: Ruta

en: Hide
ca: Amaga

en: Dockable
ca: Acoblable

en: Floating
ca: Flotant

en: Auto Hide
ca: Oculta automàticament

en: Dock
ca: Acobla

en: By percentage:
ca: Per percentage:

en: By absolute size:
ca: Per mida absoluta:

en: Maintain aspect ratio
ca: Mantingues la relació d'aspecte

en: Anchor:
ca: Àncora:

en: Show this message and exit.
ca: Mostra aquest missatge i surt.

en: Display the application version.
ca: Mostra la versió de la aplicació.

en: number of threads to use for rendering
ca: nombre de fils a usar per a la renderització

en: Usage: pinta [files]
ca: Ús: pinta [fitxers]

en: Options:
ca: Opcions:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Mostra

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Layers
ca: _Capes

en: _Adjustments
ca: _Ajustaments

en: Effe_cts
ca: Efec_tes

en: A_dd-ins
ca: _Complements

en: _Window
ca: Fi_nestra

en: Tool Windows
ca: Finestres d'eines

en: _Help
ca: A_juda

en: OptionName
ca: Nom de l'opció

en: Canvas
ca: Llenç

en: History
ca: Historial

en: Layers
ca: Capes

en: Images
ca: Imatges

en: Tools
ca: Eines

en: Edge Behavior
ca: Comportament de les vores

en: Multiple selection:
ca: Selecció múltiple:

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Deshabilita

en: No selection
ca: Sense selecció

en: Available in repository:
ca: Disponibles en el dipòsit:

en: Update available
ca: Hi ha una actualització disponible

en: This add-in can't be loaded due to missing dependencies
ca: No s’ha pogut carregar aquest complement perquè falten dependències

en: Required: {0} v{1}, found v{2}
ca: Requerits: {0} v{1}, s’han trobat v{2}

en: Missing: {0} v{1}
ca: Falten: {0} v{1}

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Repository version
ca: Versió del dipòsit

en: Download size
ca: Mida de la baixada

en: The following depedencies required by this add-in are not available:
ca: Les següents dependències requerides per aquest complement no estan disponibles:

en: Installation cancelled
ca: S'ha cancel·lat la instal·lació

en: Some of the required add-ins were not found
ca: No s'han trobat alguns dels complements necessaris

en: Installation failed
ca: La instal·lació ha fallat

en: Installed
ca: Instal·lades

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Gallery
ca: Galeria

en: All repositories
ca: Tots els dipòsits

en: Manage Repositories...
ca: Gestiona els dipòsits…

en: {0} update available | {0} updates available
ca[0]: {0} actualització disponible
ca[1]: {0} actualitzacions disponibles

en: Updating repository
ca: S’està actualitzant el dipòsit

en: Install Add-in Package
ca: Instal·la un paquet d'extensió

en: Add-in packages
ca: Paquets de complements

en: No add-ins found
ca: No s’ha trobat cap complement

en: Add-in
ca: Complement

en: Other
ca: Altres

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: The following packages will be uninstalled:
ca: Es desintal·laran els paquets següents:

en: There are other add-ins that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
ca: Hi ha altres complements que depenen dels anteriors que també es desinstal·laran:

en: The selected add-ins can't be installed because there are dependency conflicts.
ca: Els complements seleccionats no es poden instal·lar perquè hi ha conflictes de dependències.

en: The following packages will be installed:
ca: S'instal·laran els paquets següents:

en:  (in user directory)
ca:  (al directori de l'usuari)

en: The following packages need to be uninstalled:
ca: S'han de desinstal·lar els paquets següents:

en: The following dependencies could not be resolved:
ca: No s'han pogut resoldre les dependències següents:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar la instal·lació?

en: Installing Add-ins
ca: S’estan instal·lant els complements

en: The installation failed!
ca: La instal·lació ha fallat

en: The installation has completed with warnings.
ca: La instal·lació s'ha completat amb avisos.

en: Uninstalling Add-ins
ca: S’estan desinstal·lant els complements

en: The uninstallation failed!
ca: La desinstal·lació ha fallat

en: The uninstallation has completed with warnings.
ca: La desinstal·lació s'ha completat amb avisos.

en: Registering repository
ca: S’està registrant el dipòsit

en: Exception occurred: {0}
ca: S'ha produït l'excepció: {0}

en: More information
ca: Més informació

en: Install...
ca: Instal·la…

en: Update
ca: Actualitza

en: _Uninstall...
ca: _Desinstal·la…

en: Additional extensions are required to perform this operation.
ca: Calen alguns complements addicionals per a realitzar aquesta operació.

en: The following add-ins will be installed:
ca: S’instal·laran els complements següents:

en: No updates found
ca: No s’han trobat actualitzacions

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Update All
ca: Actualitza-ho tot

en: Repository:
ca: Dipòsit:

en: Install from file...
ca: Instal·la des d’un fitxer…

en: Install
ca: Instal·la

en: Add-in Repository Management
ca: Gestió dels dipòsits de complements

en: Add New Repository
ca: Afegeix un dipòsit nou

en: Select the location of the repository you want to register:
ca: Seleccioneu la ubicació del dipòsit que voleu registrar:

en: Register an on-line repository
ca: Registra un dipòsit en línia

en: Url:
ca: URL:

en: Register a local repository
ca: Registra un dipòsit local

en: Path:
ca: Ruta:

en: Browse...
ca: Navega…

en: Progress
ca: Progrés

en: (provided by {0})
ca: (proporcionat per {0})
