pinta - en to eo translation catalogue (345 entries)

en: Image Editor
eo: Bildredaktilo

en: Add-in Manager
eo: Administrilo de aldonaĵoj

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Cut
eo: Eltondi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Paste Into New Layer
eo: Alglui en nova tavolo

en: Paste Into New Image
eo: Glui en nova bildo

en: Delete Selection
eo: Forigi zonon

en: Fill Selection
eo: Plenigi zonon

en: Invert Selection
eo: Inversigi zonon

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Deselect All
eo: Malelekti ĉion

en: Open...
eo: Malfermi...

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Reset to Default
eo: Reŝargi defaŭltan

en: Set Number of Colors
eo: Agordi numeron de koloroj

en: Palette
eo: Paletro

en: Erase Selection
eo: Viŝi zonon

en: Deselect
eo: Malelekti

en: Open Palette File
eo: Malfermi paletrodosieron

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
eo: Paletrodosieron (*.txt, *.gpl)

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
eo: Paletrodosieron ne malfermebla: {0}.
    Bonvolu kontroli ke vi provas malfermi validan GIMP-a aŭ Paint.NET-a paletron.

en: Error
eo: Eraro

en: Save Palette File
eo: Konservi paletrodosieron

en: Paint.NET palette (*.txt)
eo: Paint.NET-a paletro (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
eo: GIMP-a paletro (*.gpl)

en: New...
eo: Nova...

en: New Screenshot...
eo: Nova ekrankopio...

en: Open Recent
eo: Malfermi lastajn

en: Close
eo: Fermi

en: Save
eo: Konservi

en: Print
eo: Printi

en: Quit
eo: Ĉesi

en: New
eo: Nova

en: Open
eo: Malfermi

en: Pinta Website
eo: Pinta retejo

en: File a Bug
eo: Enarkivigi cimon

en: Translate This Application
eo: Traduki tiun aplikaĵon

en: About
eo: Pri

en: Crop to Selection
eo: Stuci al zono

en: Flip Horizontal
eo: Renversi horizontale

en: Flip Vertical
eo: Renversi vertikale

en: Rotate 90° Clockwise
eo: Turni 90° dekstrume

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
eo: Turni 90° maldekstrume

en: Rotate 180°
eo: Turni 180°

en: Flatten
eo: Unutavoligi bildon

en: Add New Layer
eo: Alkonstrui novan tavolon

en: Delete Layer
eo: Forigi tavolon

en: Duplicate Layer
eo: Duobligi tavolon

en: Merge Layer Down
eo: Kunfandi tavolon malsupre

en: Import from File...
eo: Importi de dosiero...

en: Move Layer Up
eo: Movi tavolon supre

en: Move Layer Down
eo: Movi tavolon malsupre

en: Layer Properties...
eo: Tavolaj atributoj...

en: Open Image File
eo: Malfermi bildodosieron

en: Import From File
eo: Importi de dosiero

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: Best Fit
eo: Plej bona adapto

en: Zoom to Selection
eo: Zomi al zono

en: Normal Size
eo: Normala grando

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Pixel Grid
eo: Bilderkrado

en: Rulers
eo: Mezuriloj

en: Pixels
eo: Bilderoj

en: Inches
eo: Coloj

en: Centimeters
eo: Centimetroj

en: Fullscreen
eo: Tutekrane

en: Window
eo: Fenestro

en: Ruler Units
eo: Mezurila unuoj

en: Save All
eo: Konservi ĉion

en: Close All
eo: Fermi ĉiujn

en: Tool
eo: Ilo

en: Shortcut key
eo: Fulmoklavo

en: Normal Blending
eo: Normala miksiĝado

en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

en: Antialiasing On
eo: Uzi glatigo

en: Antialiasing Off
eo: Ne uzi glatigo

en: Layer
eo: Tavolo

en: copy
eo: kopio

en: Resize Canvas
eo: Regrandigi areaĵon

en: Move Selected Pixels
eo: Movi elektitan bilderojn

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Normal
eo: Normala

en: Multiply
eo: Multipliki

en: Glow
eo: Lumbrilo

en: Overlay
eo: Kovro

en: Difference
eo: Diferenco

en: Lighten
eo: Heligi

en: Darken
eo: Malheligi

en: Screen
eo: Ekrano

en: Finish Pixels
eo: Fini bilderojn

en: Flip Image Horizontal
eo: Renversi bildon horizontale

en: Flip Image Vertical
eo: Renversi bildon vertikale

en: Flip Layer Horizontal
eo: Renversi tavolon horizontale

en: Flip Layer Vertical
eo: Renversi tavolon vertikale

en: Resize Image
eo: Regrandigi bildon

en: {0} image ({1})
eo: {0} bildo ({1})

en: Rendering Effect
eo: Bildiga efekto

en: Unsaved Image {0}
eo: Malkonservita bildo {0}

en: Background
eo: Fono

en: New Image
eo: Nova bildo

en: Open Image
eo: Malfermi bildon

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: Could not open file: {0}
eo: Dosiero ne malfermebla: {0}

en: Auto Level
eo: Aŭtomata Nivelo

en: Black and White
eo: Nigra kaj blanka

en: Brightness / Contrast
eo: Brileco / Kontrasto

en: Brightness
eo: Heleco

en: Contrast
eo: Kontrasto

en: Curves
eo: Kurboj

en: Hue / Saturation
eo: Koloro / Satureco

en: Invert Colors
eo: Inversigi la kolorojn

en: Levels
eo: Niveloj

en: Posterize
eo: Afiŝigi

en: Sepia
eo: Sepiaĵo

en: Levels Adjustment
eo: Ĝustigo de kolorniveloj

en: Red
eo: Ruĝo

en: Green
eo: Verdo

en: Blue
eo: Bluo

en: Linked
eo: Kunligita

en: Add Noise
eo: Aldonu Perturbon

en: Noise
eo: Perturbo

en: Intensity
eo: Intenseco

en: Color Saturation
eo: Kolorsatureco

en: Coverage
eo: Vasteco

en: Bulge
eo: Tuberi

en: Distort
eo: Distordi

en: Amount
eo: Kvanto

en: Offset
eo: Deŝovo

en: Clouds
eo: Nuboj

en: Render
eo: Bildigi

en: Scale
eo: Skalo

en: Power
eo: Energio

en: Seed
eo: Semo

en: Edge Detect
eo: Eltrovi Randojn

en: Stylize
eo: Stili

en: Angle
eo: Angulo

en: Emboss
eo: Reliefigi

en: Fragment
eo: Fragmento

en: Blurs
eo: Malfokusoj

en: Fragments
eo: Fragmentoj

en: Distance
eo: Distanco

en: Rotation
eo: Rotacio

en: Frosted Glass
eo: Malpolurita vitro

en: Gaussian Blur
eo: Gaŭsa Malfokuso

en: Radius
eo: Radiuso

en: Photo
eo: Foto

en: Ink Sketch
eo: Inkskizo

en: Artistic
eo: Artisma

en: Ink Outline
eo: inkokonturo

en: Coloring
eo: Kolorsatureco

en: Julia Fractal
eo: Julia fraktalo

en: Factor
eo: Faktoro

en: Quality
eo: Kvalito

en: Zoom
eo: Zomi

en: Mandelbrot Fractal
eo: Mandelbrot-fraktalo

en: Median
eo: Mediano

en: Percentile
eo: Elcentero

en: Motion Blur
eo: Moviĝo malklarigi

en: Centered
eo: Centrigita

en: Oil Painting
eo: Petrola pentraĵo

en: Brush Size
eo: Penika grado

en: Coarseness
eo: Malglateco

en: Outline
eo: Konturo

en: Thickness
eo: Dikeco

en: Pencil Sketch
eo: Krajonskizo

en: Pencil Tip Size
eo: Krajonekstremaĵa grando

en: Color Range
eo: Koloramplekso

en: Pixelate
eo: Bilderigi

en: Cell Size
eo: Ĉela grado

en: Polar Inversion
eo: Polusa Inversigo

en: Radial Blur
eo: Radia Malfokusigi

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
eo: Uzu malaltan kvaliton por aspektoj de la kreotaj bildoj, malgrandaj bildoj, kaj malgrandaj anguloj. Uzu altan kvaliton por fina kvalito, grandaj bildoj, kaj grandaj anguloj.

en: Red Eye Removal
eo: Ruĝokula forigilo

en: Tolerance
eo: Tolereco

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
eo: Konsileto: Por plej bona rezultoj, unue uzu elektilojn elekti ĉiun okulon.

en: Reduce Noise
eo: Malpliigi perturbon

en: Strength
eo: Forto

en: Relief
eo: Trankviliĝo

en: Sharpen
eo: Netita

en: Soften Portrait
eo: Moligi portreton

en: Softness
eo: Moleco

en: Lighting
eo: Lumigo

en: Warmth
eo: Varmeco

en: Tile Reflection
eo: Kahela konsidero

en: Tile Size
eo: Kahela grado

en: Twist
eo: Tvisti

en: Antialias
eo: Glatigo

en: Unfocus
eo: Malfokusi

en: Center Offset
eo: Centradeŝovo

en: Zoom Blur
eo: Zoma-malfokusigi

en: Transfer Map
eo: Transloka Mapo

en: RGB
eo: RVB

en: Luminosity
eo: Heleco

en: Red
eo: Ruĝo

en: Blue
eo: Bluo

en: Reset
eo: Reagordi

en: Tip: Right-click to remove control points.
eo: Konsileto: dekstre alklaku forigi regajn punktojn.

en: Input Histogram
eo: Eniga Histogramo

en: Input
eo: Enigo

en: Output
eo: Eligo

en: Output Histogram
eo: Eliga Histogramo

en: Auto
eo: Aŭtomata

en: label1
eo: etikedo1

en: label
eo: etikedo

en: Random Noise
eo: Hazarda Perturbo

en: Reseed
eo: Resemi

en: Choose Primary Color
eo: Elekti primaran koloron

en: Choose Secondary Color
eo: Elekti duarangan koloron

en: Choose Palette Color
eo: Elekti paletron koloron

en: Circles
eo: Cirkloj

en: Grid
eo: Krado

en: Splatter
eo: Ŝprucetigi

en: Squares
eo: Kvadratoj

en: Arrow
eo: Sago

en: Size
eo: Grandeco

en: Decrease brush size
eo: Malkreski peniklarĝon

en: Increase brush size
eo: Kreski peniklarĝon

en: Fill Style
eo: Pleniga stilo

en: Outline Shape
eo: Konturformo

en: Fill Shape
eo: Pleniga formo

en: Fill and Outline Shape
eo: Pleniga kaj Kontura Formo

en: Ellipse
eo: Elipso

en: Clone Stamp
eo: Kloni poŝtmarkon

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
eo: Tenu stirklavon kaj klaku maldekstran musbutonon fiksi devenon, tiam farbi, klaku maldekstran musbutonon.

en: Color Picker
eo: Kolorelektilo

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
eo: Maldekstre alklaku agordi primaran koloron. Dekstre alklaku agordi duaranga koloron.

en: After select
eo: Postelekto

en: Do not switch tool
eo: Ne ŝalti ilon

en: Switch to previous tool
eo: Alŝalti al antaŭa ilo

en: Switch to Pencil tool
eo: Alŝalti al krajonilo

en: Pencil
eo: Krajono

en: Ellipse Select
eo: Elipsa elekto

en: Eraser
eo: Skrapgumo

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
eo: Maldekstre alklaku viŝi kaj fari travideblata, dekstre alklaku viŝi al duarangan koloron.

en: Flood Mode
eo: Diluva modalo

en: Contiguous
eo: Samlima

en: Global
eo: Malloka

en: Freeform Shape
eo: Libermana formo

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
eo: Klaku maldekstran musbutonon konturi kun la primara koloro, klaku dekstran musbutonon konturi kun la duaranga koloro.

en: Gradient
eo: Kolortransiro

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
eo: Klaku kaj tiru konturi kolortransiron de primara al duaranga koloro. Klaku dekstran musbutonon retroirigi.

en: Linear Gradient
eo: Linia kolortransiro

en: Linear Reflected Gradient
eo: Linia reflektita kolortransiro

en: Linear Diamond Gradient
eo: Linia karoo kolortransiro

en: Radial Gradient
eo: Radiusa kolortransiro

en: Conical Gradient
eo: Konusa kolortransiro

en: Lasso Select
eo: Kaptoŝnuro

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
eo: Alklaku kaj tiru desegni konturon por elektazono.

en: Magic Wand Select
eo: Sorĉbastona elekto

en: Click to select region of similar color.
eo: Klak elekti regionon de simila koloro.

en: Move Selection
eo: Movi elekton

en: Paintbrush
eo: Peniko

en: Type
eo: Tipo

en: Paint Bucket
eo: Farbujo

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
eo: Maldekstre alklaku pleni region kun la primara koloro, dekstre alklaku pleni kun la duaranga koloro.

en: Pan
eo: Balai

en: Click and drag to navigate image.
eo: Alklaku kaj tiru navigi bildon.

en: Recolor
eo: Rekolori

en: Rectangle Select
eo: Rektangula elekto

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Rounded Rectangle
eo: Ronda rektangulo

en: Text
eo: Teksto

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
eo: Maldekstre alklaku meti kursoro, tiam tajpu tekston. Tekstkoloro estas primara koloro.

en: Font
eo: Tiparo

en: Bold
eo: Grase

en: Italic
eo: Kursive

en: Underline
eo: Substrekite

en: Left Align
eo: Maldekstra ĝisrandigo

en: Center Align
eo: Horizontala centrigi

en: Right Align
eo: Ĝisrandigi dekstren

en: Text Style
eo: Teksta stilo

en: Normal and Outline
eo: Normala kaj kontura

en: Outline width
eo: Kontura larĝo

en: Decrease outline size
eo: Malkreski konturan grandon

en: Increase outline size
eo: Kreski konturan grandon

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
eo: Maldekstre alklaku enzomi. Dekstra alklaku elzomi. Alklaku kaj tiru enzomi zonon.

en: Resize Palette
eo: Regrandigi paletron

en: New palette size:
eo: Grando de nova paletro:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
eo: Ĉu vi volas konservi ŝanĝoj de bildo "{0}" antaŭ fermado?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj ŝanĝoj foriĝos konstante eterne.

en: Take Screenshot
eo: Krei ekrankopion

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
eo: Prokrasto en sekundoj antaŭ ekrankopiado:

en: Image files
eo: Bildodosieroj

en: Save Image File
eo: Konservi bildodosieron

en: Pinta does not support saving images in this file format.
eo: Pinta ne subtenas konservadon de bildoj en tiu dosierformo.

en: Cannot save read only file.
eo: Ne povas konservi nurlegan dosieron.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
eo: Dosiero nomita "{0}" ekzistas jam. Ĉu vi volas anstataŭigas ĝin?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
eo: Dosiero ekzistas jam en "{1}". Daŭrigado anstataŭigos ĝiajn enhavojn.

en: Layer Opacity
eo: Tavola opakeco

en: Rename Layer
eo: Renomi tavolon

en: Hide Layer
eo: Kaŝi tavolon

en: Show Layer
eo: Malkaŝi tavolon

en: Layer Properties
eo: Tavolaj atributoj

en: Translated by:
eo: Tradukita de:

en: Based on the work of Paint.NET:
eo: Devenita de verko de Paint.NET:

en: Using some icons from:
eo: Uzas iuj bildsimboloj de:

en: About Pinta
eo: Pri Pinta

en: Version Info
eo: Versiainformoj

en: Version
eo: Versio

en: License
eo: Permesilo

en: Released under the MIT X11 License.
eo: Aldonita sub la MIT X11 Permesilo

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: by Pinta contributors
eo: de la kontribuantoj al Pinta

en: JPEG Quality
eo: Nivelo de JPEG-a kvalito

en: Quality:
eo: Kvalito:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Visible
eo: Videbla

en: Blend Mode
eo: Miksiĝada modo

en: Opacity:
eo: Opakeco:

en: Width:
eo: Larĝo:

en: pixels
eo: bilderoj

en: Height:
eo: Alto:

en: Title
eo: Titolo

en: Path
eo: Vojo

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Dockable
eo: Endokigeble

en: Floating
eo: Glita

en: Auto Hide
eo: Aŭtomate kaŝi

en: Dock
eo: Doki

en: By percentage:
eo: De elcento:

en: By absolute size:
eo: De absoluta elcento:

en: Maintain aspect ratio
eo: Prizorgi proporcio

en: Anchor:
eo: Ankro:

en: number of threads to use for rendering
eo: numero de fadenoj uzi por bildigo

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _View
eo: _Vidi

en: _Image
eo: B_ildo

en: _Layers
eo: Tavo_loj

en: _Adjustments
eo: Ĝustigo

en: Effe_cts
eo: Efekto_j

en: _Window
eo: _Fenestro

en: Tool Windows
eo: Ilaj fenestroj

en: _Help
eo: _Helpo

en: OptionName
eo: Agordnomo

en: History
eo: Ŝanĝohistorio

en: Layers
eo: Tavoloj

en: Images
eo: Bildoj

en: Tools
eo: Iloj

en: Edge Behavior
eo: Randa agmaniero
