pinta - en to eu translation catalogue (500 entries)

en: Easily create and edit images
eu: Sortu eta editatu irudiak modu errazean

en: Image Editor
eu: Irudi-editorea

en: Pinta Image Editor
eu: Pinta irudi-editorea

en: Add-in Manager
eu: Gehigarrien kudeatzailea

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Cut
eu: Moztu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Merged
eu: Kopiatu batutakoa

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Into New Layer
eu: Itsatsi geruza berrian

en: Paste Into New Image
eu: Itsatsi irudi berrian

en: Delete Selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Fill Selection
eu: Bete hautapena

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Deselect All
eu: Desautatu dena

en: Open...
eu: Ireki...

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Reset to Default
eu: Berrezarri lehenetsia

en: Set Number of Colors
eu: Ezarri kolore-kopurua

en: Palette
eu: Paleta

en: Erase Selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Deselect
eu: Desautatu

en: Open Palette File
eu: Ireki paleta-fitxategia

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
eu: Paleta-fitxategiak (*.txt, *.gpl)

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
eu: Ezin izan da paleta-fitxategia ireki: {0}.
    Egiaztatu benetan GIMPen edo Paint.NETen paleta bat irekitzen saiatzen ari zarela.

en: Error
eu: Errorea

en: Save Palette File
eu: Gorde paleta-fitxategia

en: Paint.NET palette (*.txt)
eu: Paint.NET paleta (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
eu: GIMP paleta (*.gpl)

en: New...
eu: Berria...

en: New Screenshot...
eu: Pantaila-argazki berria...

en: Open Recent
eu: Ireki azkenak

en: Close
eu: Itxi

en: Save
eu: Gorde

en: Print
eu: Inprimatu

en: Quit
eu: Irten

en: New
eu: Berria

en: Open
eu: Ireki

en: Pinta Website
eu: Pinta-ren webgunea

en: File a Bug
eu: Jakinarazi akatsa

en: Translate This Application
eu: Itzuli aplikazio hau

en: About
eu: Honi buruz

en: Crop to Selection
eu: Moztu hautapenera

en: Auto Crop
eu: Automatikoki moztu

en: Resize Image...
eu: Aldatu irudiaren tamaina...

en: Resize Canvas...
eu: Aldatu mihisearen tamaina...

en: Flip Horizontal
eu: Irauli horizontalki

en: Flip Vertical
eu: Irauli bertikalki

en: Rotate 90° Clockwise
eu: Biratu 90º eskuinetara

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
eu: Biratu 90º ezkerretara

en: Rotate 180°
eu: Biratu 180º

en: Flatten
eu: Berdindu

en: Add New Layer
eu: Gehitu geruza berria

en: Delete Layer
eu: Ezabatu geruza

en: Duplicate Layer
eu: Bikoiztu geruza

en: Merge Layer Down
eu: Batu geruza beherantz

en: Import from File...
eu: Inportatu fitxategitik...

en: Rotate / Zoom Layer...
eu: Biratu / Zoom geruzara...

en: Move Layer Up
eu: Mugitu geruza gora

en: Move Layer Down
eu: Mugitu geruza behera

en: Layer Properties...
eu: Geruzaren propietateak...

en: Open Image File
eu: Ireki irudi-fitxategia

en: Import From File
eu: Inportatu fitxategitik

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Best Fit
eu: Egokiena

en: Zoom to Selection
eu: Zooma hautapenera

en: Normal Size
eu: Tamaina normala

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Pixel Grid
eu: Pixel-sareta

en: Rulers
eu: Erregelak

en: Pixels
eu: Pixelak

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Centimeters
eu: Zentimetroak

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Window
eu: Leihoa

en: Ruler Units
eu: Erregelen unitateak

note: Translators: This specifies the format of the zoom percentage choices in the toolbar.
en: {0}%
eu: % {0}

en: Save All
eu: Gorde dena

en: Close All
eu: Itxi dena

en: Tool
eu: Tresna

en: Shortcut key
eu: Laster-tekla

en: Normal Blending
eu: Nahaste normala

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Antialiasing On
eu: Antialiasing-a aktibatua

en: Antialiasing Off
eu: Antialiasing-a desaktibatua

en: Layer
eu: Geruza

en: copy
eu: kopiatu

en: Resize Canvas
eu: Aldatu oihalaren tamaina

en: Move Selected Pixels
eu: Mugitu hautatutako pixelak

en: Image larger than canvas
eu: Irudia mihisea baino handiagoa da

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
eu: Itsatsi nahi den irudia mihisearen tamaina baino handiagoa da. Zer egin nahi duzu?

en: Expand canvas
eu: Hedatu mihisea

en: Don't change canvas size
eu: Ez aldatu mihisearen tamaina

en: Image cannot be pasted
eu: Irudia ezin izan da itsatsi

en: The clipboard does not contain an image.
eu: Arbelak ez dauka irudirik.

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Union (+) (Ctrl + Left Click)
eu: Batuketa (+) (ctrl + ezkerreko klik)

en: Exclude (-) (Right Click)
eu: Kenketa (-) (eskuineko klik)

en: Xor (Ctrl + Right Click)
eu: Xor (ctrl + eskuineko klik)

en: Intersect (Shift + Left Click)
eu: Intersect (shift + ezkerreko klik)

en:  Selection Mode:
eu:  Hautatze-modua:

en: Normal
eu: Normala

en: Multiply
eu: Biderkatu

en: Additive
eu: Batuketa

en: Color Burn
eu: Kolorea zuritu

en: Color Dodge
eu: Kolorea belztu

en: Reflect
eu: Islatu

en: Glow
eu: Dirdira

en: Overlay
eu: Gainezarri

en: Difference
eu: Diferentzia

en: Negation
eu: Negatiboa

en: Lighten
eu: Argitu

en: Darken
eu: Ilundu

en: Screen
eu: Pantaila

en: Finish Pixels
eu: Amaitu pixelak

en: Flip Image Horizontal
eu: Irauli irudia horizontalki

en: Flip Image Vertical
eu: Irauli irudia bertikalki

en: Flip Layer Horizontal
eu: Irauli geruza horizontalki

en: Flip Layer Vertical
eu: Irauli geruza bertikalki

en: Resize Image
eu: Aldatu irudiaren tamaina

en: {0} image ({1})
eu: {0} irudia ({1})

en: Rendering Effect
eu: Errendatze-efektua

en: No tool selected.
eu: Ez da tresnarik hautatu.

en: Unsaved Image {0}
eu: Gorde gabeko irudia ({0})

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: New Image
eu: Irudi berria

en: Unsupported file format
eu: Fitxategi-formatua ez da onartzen

en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Permission denied
eu: Baimena ukatu da

en: Could not open file: {0}
eu: Ezin izan da fitxategia ireki: {0}

en: Auto Level
eu: Maila automatikoa

en: Black and White
eu: Zuri-beltza

en: Brightness / Contrast
eu: Distira / kontrastea

en: Brightness
eu: Distira

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Curves
eu: Kurbak

en: Hue / Saturation
eu: Ñabardura / asetasuna

en: Lightness
eu: Argitasuna

en: Invert Colors
eu: Alderantzikatu koloreak

en: Levels
eu: Mailak

en: Posterize
eu: Posterizatu

en: Levels Adjustment
eu: Mailen doikuntza

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Linked
eu: Lotua

en: Add Noise
eu: Gehitu zarata

en: Noise
eu: Zarata

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Color Saturation
eu: Kolore-asetasuna

en: Coverage
eu: Estaldura

en: Bulge
eu: Konkortu

en: Distort
eu: Distortsioa

en: Amount
eu: Kantitatea

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Clouds
eu: Hodeiak

en: Render
eu: Errendatu

en: Scale
eu: Eskala

en: Power
eu: Energia

en: Seed
eu: Hazia

en: Edge Detect
eu: Ertz-detekzioa

en: Stylize
eu: Estilizatu

en: Angle
eu: Angelua

en: Emboss
eu: Bozeldu

en: Fragment
eu: Zatikatu

en: Blurs
eu: Lausotzeak

en: Fragments
eu: Zatiak

en: Distance
eu: Distantzia

en: Rotation
eu: Biraketa

en: Frosted Glass
eu: Beira izoztua

en: Gaussian Blur
eu: Gauss-en lausotzea

en: Radius
eu: Erradioa

en: Photo
eu: Argazkia

en: Ink Sketch
eu: Tinta-zirriborroa

en: Artistic
eu: Artistikoa

en: Ink Outline
eu: Tinta-ingerada

en: Coloring
eu: Koloratzailea

en: Julia Fractal
eu: Julia-ren fraktala

en: Factor
eu: Faktorea

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Zoom
eu: Zooma

en: Mandelbrot Fractal
eu: Mandelbrot-en fraktala

en: Median
eu: Mediana

en: Percentile
eu: Ehunekoa

en: Motion Blur
eu: Mugimendu-lausotzea

en: Centered
eu: Zentratua

en: Oil Painting
eu: Olioz pintatu

en: Brush Size
eu: Brotxaren tamaina

en: Coarseness
eu: Ale-tamaina

en: Outline
eu: Eskema sortu

en: Thickness
eu: Lodiera

en: Pencil Sketch
eu: Arkatz-zirriborroa

en: Pencil Tip Size
eu: Arkatz-puntaren tamaina

en: Color Range
eu: Kolore-barrutia

en: Pixelate
eu: Pixelatu

en: Cell Size
eu: Gelaxkaren tamaina

en: Polar Inversion
eu: Alderantzikatze polarra

en: Radial Blur
eu: Lausotze erradiala

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
eu: Erabili kalitate baxua aurrebistetarako, irudi txikietarako eta angelu txikietarako. Erabili kalitate altua behin-betiko irudietarako, irudi handietarako eta angelu handietarako.

en: Red Eye Removal
eu: Begi gorriak kentzea

en: Tolerance
eu: Tolerantzia

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
eu: Argibidea: Emaitza hobeak lortzeko, lehenengo erabili hautapen-tresnak begi bakoitza hautatzeko.

en: Reduce Noise
eu: Murriztu zarata

en: Strength
eu: Sendotasuna

en: Relief
eu: Erliebea

en: Sharpen
eu: Zorroztu

en: Soften Portrait
eu: Erretratu leuna

en: Softness
eu: Leuntasuna

en: Lighting
eu: Argiztapena

en: Warmth
eu: Berotasuna

en: Tile Reflection
eu: Mosaiko-islapena

en: Tile Size
eu: Mosaiko-tamaina

en: Twist
eu: Bihurritu

en: Antialias
eu: Antialias-a

en: Unfocus
eu: Desenfokatu

en: Transparent
eu: Gardena

en: Center Offset
eu: Erdiko desplazamendua

en: Zoom Blur
eu: Zoom-lausotzea

en: Transfer Map
eu: Transferentzia-mapa

en: Luminosity
eu: Argitasuna

en: Red
eu: Gorria

en: Blue
eu: Urdina

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Tip: Right-click to remove control points.
eu: Iradokizuna: Egin klik eskuineko botoiarekin kontrol-puntuak kentzeko.

en: Input Histogram
eu: Sarrerako histograma

en: Input
eu: Sarrera

en: Output
eu: Irteera

en: Output Histogram
eu: Irteerako histograma

en: Auto
eu: Automatikoa

en: label
eu: etiketa

en: Random Noise
eu: Ausazko zarata

en: Reseed
eu: Hazi berria eman

en: Choose Primary Color
eu: Hautatu kolore nagusia

en: Choose Secondary Color
eu: Hautatu bigarren mailako kolorea

en: Choose Palette Color
eu: Hautatu paletako kolorea

en: Click to switch between primary and secondary color.
eu: Egin klik kolore nagusiaren eta bigarren kolorearen artean txandakatzeko.

en: Click to reset primary and secondary color.
eu: Egin klik kolore nagusia eta bigarren mailako berrezartzeko.

en: Click to select primary color.
eu: Egin klik kolore nagusia hautatzeko.

en: Click to select secondary color.
eu: Egin klik bigarren mailako kolorea hautatzeko.

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
eu: Ezkerreko klik-a kolore nagusia ezartzeko. Eskuineko klik-a bigarren mailako kolorea ezartzeko. Erdiko klik-a paletako kolorea hautatzeko.

en: Layer Shown
eu: Erakutsitako geruza

en: Layer Hidden
eu: Ezkutuko geruza

en: Circles
eu: Zirkuluak

en: Grid
eu: Sareta

en: Splatter
eu: Zipriztinak

en: Squares
eu: Laukiak

en: Dash
eu: Marra

en: Arrow
eu: Gezia

en: Size
eu: Tamaina

en: Decrease arrow size
eu: Txikitu gezi-tamaina

en: Increase arrow size
eu: Handitu gezi-tamaina

en: Decrease angle offset
eu: Txikitu angelu-desplazamendua

en: Increase angle offset
eu: Handitu angelu-desplazamendua

en: Length
eu: Luzera

en: Decrease length offset
eu: Txikitu luzera-desplazamendua

en: Increase length offset
eu: Handitu luzera-desplazamendua

en: Brush width
eu: Brotxaren zabalera

en: Decrease brush size
eu: Handitu brotxaren tamaina

en: Increase brush size
eu: Txikitu brotxaren tamaina

en: Fill Style
eu: Betegarriaren estiloa

en: Outline Shape
eu: Ingerada

en: Fill Shape
eu: Betegarria

en: Fill and Outline Shape
eu: Betegarria eta ingerada

en: Shape Type
eu: Forma-mota

en: Open Line/Curve Series
eu: Lerro/kurba irekien seriea

en: Closed Line/Curve Series
eu: Lerro/kurba itxien seriea

en: Ellipse
eu: Elipsea

en: Rounded Line Series
eu: Lerro biribilduen seriea

en: Changed Shape Type
eu: Aldatu forma-mota

en: Point Deleted
eu: Puntua ezabatu da

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Point Added
eu: Puntua gehitu da

en: Added
eu: Gehitua

en: Modified
eu: Aldatua

en: Finalized
eu: Amaitua

en: Open Curve Shape
eu: Kurba-forma irekia

en: Closed Curve Shape
eu: Kurba-forma itxia

en: Rounded Line Shape
eu: Lerro-forma borobildua

en: Clone Stamp
eu: Klonatze-zigilua

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
eu: Ctrl-ezkerreko klik jatorria ezartzeko, ezkerreko klik margotzeko.

en: Color Picker
eu: Kolore-hautatzailea

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
eu: Ezkerreko klik-a kolore nagusia ezartzeko. Eskuineko klik-a bigarren mailako kolorea ezartzeko.

en: Sampling
eu: Lagintzea

en: Single Pixel
eu: Pixel bakarra

en: 3 x 3 Region
eu: 3 x 3 eskualdea

en: 5 x 5 Region
eu: 5 x 5 eskualdea

en: 7 x 7 Region
eu: 7 x 7 eskualdea

en: 9 x 9 Region
eu: 9 x 9 eskualdea

en: Image
eu: Irudia

en: After select
eu: Hautaketaren ondoren

en: Do not switch tool
eu: Ez aldatu tresnaz

en: Switch to previous tool
eu: Aldatu aurreko tresnara

en: Switch to Pencil tool
eu: Aldatu Arkatza tresnara

en: Pencil
eu: Arkatza

en: Ellipse Select
eu: Elipse-formako hautapena

en: Click and drag to draw an elliptical selection. Hold Shift to constrain to a circle.
eu: Klik eta arrastatu hautapen eliptiko bat marrazteko. Mantendu Shift sakatuta zirkulu bat erabiltzeko.

en: Eraser
eu: Borragoma

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
eu: Ezkerreko klik gardenera ezabatzeko, eskuineko klik bigarren mailako kolorera ezabatzeko.

en: Flood Mode
eu: Betegarri-modua

en: Contiguous
eu: Albokoa

en: Global
eu: Globala

en: Freeform Shape
eu: Forma librea

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
eu: Ezkerreko klik-a kolore nagusiarekin marrazteko, eskuineko klik-a bigarren mailako kolorearekin marrazteko.

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
eu: Egin klik eta arrastatu kolore nagusitik bigarren mailako kolorera doan gradientea marrazteko. Eskuineko klik-a alderantzikatzeko.

en: Linear Gradient
eu: Gradiente lineala

en: Linear Reflected Gradient
eu: Gradiente lineal isladatua

en: Linear Diamond Gradient
eu: Diamante-formako gradiente lineala

en: Radial Gradient
eu: Gradiente erradiala

en: Conical Gradient
eu: Gradiente konikoa

en: Lasso Select
eu: Lakio bidezko hautapena

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
eu: Egin klik eta arrastatu hautapen-arearen ertza marrazteko.

en: Line/Curve
eu: Lerroa/kurba

en: Magic Wand Select
eu: Makila magikoaren bidezko hautapena

en: Click to select region of similar color.
eu: Egin klik antzeko kolorea duen eskualdea hautatzeko

en: Left click and drag the selection to move selected content. Right click and drag the selection to rotate selected content.
eu: Ezkerreko klik-a eta arrastatu hautapena, hautatutako edukia mugitzeko. Eskuineko klik-a eta arrastatu hautapena, hautatutako edukia biratzeko.

en: Move Selection
eu: Mugitu hautapena

en: Left click and drag the selection to move selection outline. Right click and drag the selection to rotate selection outline.
eu: Ezkerreko klik-a eta arrastatu hautapena, hautapenaren kanpoko marra mugitzeko. Eskuineko klik-a eta arrastatu hautapena, hautapenaren kanpoko marra biratzeko.

en: Paintbrush
eu: Pintzela

en: Type
eu: Mota

en: Paint Bucket
eu: Margo-ontzia

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
eu: Ezkerreko klik-a eskualde bat kolore nagusiarekin betetzeko, eskuineko klik-a bigarren mailako kolorearekin betetzeko.

en: Pan
eu: Desplazamendua

en: Click and drag to navigate image.
eu: Egin klik eta arrastatu irudian mugitzeko.

en: Left click to draw freeform one-pixel wide lines with the primary color. Right click to use the secondary color.
eu: Ezkerreko klik-a pixel bateko zabalerako lerroekin forma libreak marrazteko kolore nagusiarekin. Eskuineko klik-a bigarren mailako kolorea erabiltzeko.

en: Recolor
eu: Koloreztatu berriro

en: Rectangle Select
eu: Laukizuzen bidezko hautapena

en: Click and drag to draw a rectangular selection. Hold Shift to constrain to a square.
eu: Klik eta arrastatu hautapen laukizuzen bat marrazteko. Mantendu Shift sakatuta lauki bat erabiltzeko.

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Rounded Rectangle
eu: Laukizuzen biribildua

en: Text
eu: Testua

en: Text - Finalize
eu: Testua - Amaitu

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
eu: Ezkerreko klik-a kurtsorea kokatzeko, ondoren idatzi textua. Testuaren kolorea kolore nagusia izango da.

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Left Align
eu: Ezkerrean lerrokatua

en: Center Align
eu: Erdian lerrokatua

en: Right Align
eu: Eskuinean lerrokatua

en: Text Style
eu: Testu-estiloa

en: Normal and Outline
eu: Normala eta ingerada

en: Fill Background
eu: Bete atzeko planoa

en: Outline width
eu: Ingerada-zabalera

en: Decrease outline size
eu: Txikitu ingeradaren tamaina

en: Increase outline size
eu: Handitu ingeradaren tamaina

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
eu: Ezkerreko klik-a handiagotzeko. Eskuineko klik-a txikiagotzeko. Egin klik eta arrastatu hautapenera zooma egiteko.

en: Resize Palette
eu: Aldatu paletaren tamaina

en: New palette size:
eu: Paletaren tamaina berria:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
eu: Gorde "{0}" irudiaren aldaketak itxi baino lehen?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, aldaketa guztiak betiko galduko dira.

en: Close _without saving
eu: Itxi _gorde gabe

en: Take Screenshot
eu: Hartu pantaila-argazkia

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
eu: Pantaila-argazkia hartzeko atzerapena (segundoak):

en: Image files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Save Image File
eu: Gorde irudi-fitxategia

en: Pinta does not support saving images in this file format.
eu: Pintak ez du onartzen fitxategi-formatu horretako irudiak gordetzerik.

en: Cannot save read only file.
eu: Ezin da gorde irakurtzeko soilik den fitxategia.

en: Image too large
eu: Irudi handiegia

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
eu: ICO fitxategiek ezin dute 255 x 255 pixel baino handiagoak izan.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
eu: Jadanik existitzen da "{0}" deitutako fitxategi bat. Ordeztu nahi al duzu?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
eu: Fitxategia jadanik existitzen da "{1}"-(e)n. Ordezten baduzu, bere eduki guztiak gainidatziko dira.

en: Layer Opacity
eu: Geruzaren opakutasuna

en: Rename Layer
eu: Aldatu geruzaren izena

en: Hide Layer
eu: Ezkutatu geruza

en: Show Layer
eu: Erakutsi geruza

en: Layer Properties
eu: Geruza-propietateak

en: Rotate / Zoom Layer
eu: Biratu / Zoom geruzara

en: Contributors to this release:
eu: Bertsio honen garatzaileak:

en: Previous contributors:
eu: Aurreko garatzaileak:

en: Translated by:
eu: Itzulpena:

en: Based on the work of Paint.NET:
eu: Paint.NETen lanean oinarritua:

en: Using some icons from:
eu: Zenbait ikono hemendik datoz:

en: Powered by Mono:
eu: Mono bidez garatua:

en: About Pinta
eu: Pintari buruz

en: Version Info
eu: Bertsio-informazioa

en: Version
eu: Bertsioa

en: License
eu: Lizentzia

en: Released under the MIT X11 License.
eu: MIT X11 lizentziapean argitaratua.

en: by Pinta contributors
eu: Pintaren garatzaileak

en: Details
eu: Xehetasunak

en: JPEG Quality
eu: JPEG kalitatea

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Name:
eu: Izena:

en: Visible
eu: Ikusgaia

en: Blend Mode
eu: Nahaste-modua

en: Opacity:
eu: Opakutasuna:

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Preset:
eu: Aurre-ezarpena:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: pixels
eu: pixel

en: Height:
eu: Altuera:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Landscape
eu: Horizontala

en: Title
eu: Izenburua

en: Path
eu: Bidea

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Dockable
eu: Atrakagarria

en: Floating
eu: Mugikorra

en: Auto Hide
eu: Automatikoki ezkutatu

en: Dock
eu: Atrakea

en: By percentage:
eu: Ehunekoetan:

en: By absolute size:
eu: Tamaina absolutuan:

en: Maintain aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Anchor:
eu: Ainguratzea:

en: Show this message and exit.
eu: Erakutsi mezu hau eta irten

en: Display the application version.
eu: Bistaratu aplikazioaren bertsioa

en: number of threads to use for rendering
eu: errendatzerako erabiliko den hari-kopurua

en: Usage: pinta [files]
eu: Erabilera: pinta [fitxategiak]

en: Options:
eu: Aukerak:

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Image
eu: I_rudia

en: _Layers
eu: _Geruzak

en: _Adjustments
eu: _Doikuntzak

en: Effe_cts
eu: Efe_ktuak

en: A_dd-ins
eu: _Gehigarriak

en: _Window
eu: Lei_hoa

en: Tool Windows
eu: Tresna-leihoak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Canvas
eu: Oihala

en: History
eu: Historia

en: Layers
eu: Geruzak

en: Images
eu: Irudiak

en: Tools
eu: Tresnak

en: Edge Behavior
eu: Ertz-portaera

en: Multiple selection:
eu: Hautespen anitza:

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Desgaitu

en: No selection
eu: Ez dago hautapenik

en: Available in repository:
eu: Eskuragarri biltegian:

en: Update available
eu: Eskuragarri dago eguneraketa bat

en: This add-in can't be loaded due to missing dependencies
eu: Gehigarri hau ezin izan da kargatu mendekotasunak falta zaizkiolako

en: Required: {0} v{1}, found v{2}
eu: Beharrezkoa: {0} {1} bertsioa, {2} bertsioa aurkitu da

en: Missing: {0} v{1}
eu: Falta da: {0} {1} bertsioa

en: Installed version
eu: Instalatutako bertsioa

en: Repository version
eu: Biltegiko bertsioa

en: Download size
eu: Deskarga-tamaina

en: The following depedencies required by this add-in are not available:
eu: Gehigarri honek behar dituen hurrengo mendekotasunak ezin dira atzitu:

en: Installation cancelled
eu: Instalazioa bertan behera utzi da

en: Some of the required add-ins were not found
eu: Ez dira beharrezko gehigarri batzuk aurkitu

en: Installation failed
eu: Instalazioak huts egin du

en: Installed
eu: Instalatua

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Gallery
eu: Galeria

en: All repositories
eu: Biltegi guztiak

en: Manage Repositories...
eu: Kudeatu biltegiak...

en: {0} update available | {0} updates available
eu[0]: Eguneraketa {0} eskuragarri
eu[1]: {0} eguneraketa eskuragarri

en: Updating repository
eu: Biltegia eguneratzen

en: Install Add-in Package
eu: Instalatu gehigarrien paketea

en: Add-in packages
eu: Gehigarrien paketeak

en: No add-ins found
eu: Ez da gehigarririk aurkitu

en: Add-in
eu: Gehigarria

en: Other
eu: Besterik

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: The following packages will be uninstalled:
eu: Honako paketeak desinstalatuko dira:

en: There are other add-ins that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
eu: Aurrekoen mendekoak diren beste gehigarri batzuk daude, horiek ere desinstalatuko dira:

en: The selected add-ins can't be installed because there are dependency conflicts.
eu: Hautatutako gehigarriak ezin izan dira desinstalatu mendekotasun-gatazkak daudelako.

en: The following packages will be installed:
eu: Honako paketeak instalatuko dira:

en:  (in user directory)
eu:  (erabiltzailearen direktorioan)

en: The following packages need to be uninstalled:
eu: Honako paketeak desinstalatu egin behar dira:

en: The following dependencies could not be resolved:
eu: Honako mendekotasunak ezin dira ebatzi:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
eu: Seguru zaude instalazioa bertan behera utzi nahi duzula?

en: Installing Add-ins
eu: Gehigarriak instalatzen

en: The installation failed!
eu: Instalazioak huts egin du!

en: The installation has completed with warnings.
eu: Instalazioa abisuekin burutu da.

en: Uninstalling Add-ins
eu: Gehigarriak desinstalatzen

en: The uninstallation failed!
eu: Desinstalazioak huts egin du!

en: The uninstallation has completed with warnings.
eu: Desinstalazioa abisuekin burutu da.

en: Registering repository
eu: Biltegia erregistratzen

en: Exception occurred: {0}
eu: Salbuespena gertatu da: {0}

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: Install...
eu: Instalatu...

en: Update
eu: Eguneraketa

en: _Uninstall...
eu: _Desinstalatu...

en: Additional extensions are required to perform this operation.
eu: Luzapen gehiago behar dira eragiketa hau lantzeko.

en: The following add-ins will be installed:
eu: Honako gehigarriak instalatuko dira:

en: No updates found
eu: Ez da eguneraketarik aurkitu

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Update All
eu: Eguneratu dena

en: Repository:
eu: Biltegia:

en: Install from file...
eu: Instalatu fitxategitik ...

en: Install
eu: Instalatu

en: Add-in Repository Management
eu: Gehigarri-biltegien kudeaketa

en: Add New Repository
eu: Gehitu biltegi berria

en: Select the location of the repository you want to register:
eu: Hautatu erregistratu nahi duzun biltegiaren kokalekua:

en: Register an on-line repository
eu: Erregistratu lineako biltegia

en: Url:
eu: URLa:

en: Register a local repository
eu: Erregistratu biltegi lokala

en: Path:
eu: Bidea:

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: (provided by {0})
eu: ({0}-(e)k hornitua)
