pinta - en to ga translation catalogue (264 entries)

en: Undo
ga: Cealaigh

en: Redo
ga: Déan Árís É

en: Cut
ga: Gearr

en: Copy
ga: Macasamhlaigh

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Paste Into New Layer
ga: Greamaigh Sa Sraith Nua

en: Paste Into New Image
ga: Greamaigh i Sraith Nua

en: Fill Selection
ga: Líon an Roghnúchán

en: Invert Selection
ga: Aisiompaigh an Roghnúchán

en: Select All
ga: Roghnaigh Uile

en: Open...
ga: Oscail...

en: Save As...
ga: Cuir i dTaisce Mar...

en: Reset to Default
ga: Fill ar Réamhshocruithe

en: Set Number of Colors
ga: Socraigh Líon na nDathanna

en: Palette
ga: Pailéad

en: Erase Selection
ga: Scrios an Roghnúchán

en: Deselect
ga: Díroghnaigh

en: Open Palette File
ga: Oscail Comhad Páiléid

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
ga: Comhaid phailéid (*.txt, *.gpl)

en: All files
ga: Gach comhad

en: Error
ga: Botún

en: Paint.NET palette (*.txt)
ga: Pailéad Paint.NET (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
ga: Pailéad GIMP (*.gpl)

en: New...
ga: Nua...

en: New Screenshot...
ga: Roghbhlúire Nua...

en: Open Recent
ga: Oscail Rudaí Deireanacha

en: Close
ga: Dún

en: Save
ga: Cuir i dtaisce

en: Print
ga: Clóbhuail

en: Quit
ga: Scoir

en: New
ga: Nua

en: Open
ga: Oscail

en: Pinta Website
ga: Suíomh Idirlín Pinta

en: File a Bug
ga: Fógraigh Fabht

en: Translate This Application
ga: Aistrigh an Feidhmchlár seo

en: About
ga: Maidir Leis

en: Crop to Selection
ga: Crap go Roghnúchán

en: Flip Horizontal
ga: Cas go Cothrománach

en: Flip Vertical
ga: Cas go hIngearach

en: Rotate 90° Clockwise
ga: Rothlaigh 90° Deiseal

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
ga: Rothlaigh 90° Tuathalach

en: Rotate 180°
ga: Rothlaigh 180°

en: Flatten
ga: Leacaigh

en: Add New Layer
ga: Cuir Sraith Nua Leis

en: Delete Layer
ga: Scrios Sraith

en: Duplicate Layer
ga: Dúblaigh Sraith

en: Merge Layer Down
ga: Cumasc Sraith Síos

en: Import from File...
ga: Tabhair isteach ó chomhad...

en: Move Layer Up
ga: Bog Sraith Suas

en: Move Layer Down
ga: Bog Sraith Síos

en: Layer Properties...
ga: Airíonna na Sraithe...

en: Open Image File
ga: Oscail Comhad Íomhá

en: Import From File
ga: Tabhair isteach ó chomhad

en: Zoom In
ga: Formhéadaigh Isteach

en: Zoom Out
ga: Formhéadaigh Amach

en: Zoom to Selection
ga: Formhéadaigh go dtí an Roghnúchán

en: Toolbar
ga: Barra Uirlisí

en: Pixel Grid
ga: Eangach na bPicteilín

en: Rulers
ga: Rialtóirí

en: Pixels
ga: Picteilíní

en: Inches
ga: Orlach

en: Centimeters
ga: Ceintiméadar

en: Fullscreen
ga: Lánscáileán

en: Window
ga: Fuinneog

en: Ruler Units
ga: Aonaid an Rialóra

en: Save All
ga: Cuir i dtaisce uile

en: Close All
ga: Dún Uile

en: Tool
ga: Uirlis

en: Shortcut key
ga: Aicearra

en: Normal Blending
ga: Gnáthchumasc

en: Overwrite
ga: Forscríobh

en: Layer
ga: Sraith

en: copy
ga: macasamhlaigh

en: Resize Canvas
ga: Athmhéadaigh an Canbhás

en: Move Selected Pixels
ga: Bog na Picteilíní Roghnaithe

en: Normal
ga: Gnáth

en: Glow
ga: Breo

en: Flip Image Horizontal
ga: Cas an Íomhá go Cothrománach

en: Flip Image Vertical
ga: Cas an Íomhá go hIngearach

en: Flip Layer Horizontal
ga: Cas an Sraith go Cothrománach

en: Flip Layer Vertical
ga: Cas an Sraith go hIngearach

en: Resize Image
ga: Athraigh Méid na hÍomhá

en: {0} image ({1})
ga: {0} íomhá ({1})

en: Unsaved Image {0}
ga: Íomhá nár chuireadh i dtaisce {0}

en: Background
ga: Cúlra

en: New Image
ga: Íomhá Nua

en: Open Image
ga: Oscail Íomhá

en: Could not open file: {0}
ga: Níorbh fhéidir an comhad a oscailt: {0}

en: Black and White
ga: Dubh agus Bán

en: Brightness / Contrast
ga: Gile / Codarsnacht

en: Brightness
ga: Gile

en: Contrast
ga: Codarsnacht

en: Curves
ga: Cuair

en: Hue / Saturation
ga: Lí / Sáithiú

en: Invert Colors
ga: Aisiompaigh na Dathanna

en: Levels
ga: Airde

en: Posterize
ga: Déan póstaer de

en: Red
ga: Dearg

en: Green
ga: Uaine

en: Blue
ga: Gorm

en: Linked
ga: Nasctha

en: Add Noise
ga: Cuir torann leis

en: Noise
ga: Torann

en: Intensity
ga: Déine

en: Color Saturation
ga: Sáithiú na nDathanna

en: Coverage
ga: Clúdú

en: Bulge
ga: Boilscigh

en: Distort
ga: Saobh

en: Amount
ga: Méid

en: Offset
ga: Seach-chur

en: Clouds
ga: Scamaill

en: Render
ga: Cruth

en: Scale
ga: Scála

en: Power
ga: Cumhacht

en: Seed
ga: Síol

en: Angle
ga: Uillinn

en: Emboss
ga: Cabhair

en: Fragment
ga: Scoilt

en: Blurs
ga: Geamhú

en: Fragments
ga: Bloghanna

en: Distance
ga: Fad

en: Rotation
ga: Rothlú

en: Frosted Glass
ga: Gloine Shioctha

en: Gaussian Blur
ga: Geamhú Gaussach

en: Radius
ga: Ga

en: Photo
ga: Grianghraf

en: Ink Sketch
ga: Dúchléaráid

en: Artistic
ga: Ealaíonta

en: Ink Outline
ga: Imlíne Dhúigh

en: Coloring
ga: Dathú

en: Julia Fractal
ga: Frachtal Julia

en: Factor
ga: Fachtóir

en: Quality
ga: Cáilíocht

en: Zoom
ga: Formhéadaigh

en: Median
ga: Meánach

en: Percentile
ga: Ceintíl

en: Centered
ga: Láraithe

en: Oil Painting
ga: Olaphictiúr

en: Brush Size
ga: Méid na Scuaibe

en: Outline
ga: Imlínigh

en: Thickness
ga: Tiús

en: Pencil Sketch
ga: Léaráid Phinn Luaidhe

en: Color Range
ga: Raon na nDathanna

en: Cell Size
ga: Méid na Cille

en: Polar Inversion
ga: Aisiompú Polach

en: Red Eye Removal
ga: Baint Súile Dhearga

en: Tolerance
ga: Lamháltas

en: Reduce Noise
ga: Maolaigh an torann

en: Strength
ga: Neart

en: Relief
ga: Rilíf

en: Sharpen
ga: Géaraigh

en: Softness
ga: Bog

en: Lighting
ga: Soilsiú

en: Warmth
ga: Teas

en: Twist
ga: Cas

en: Antialias
ga: Frith-ailias:

en: RGB
ga: DGlGo

en: Luminosity
ga: Lonrachas

en: Red
ga: Dear

en: Blue
ga: Gorm

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Input
ga: Ionchur

en: Output
ga: Aschur

en: Auto
ga: Uathoibríoch

en: label1
ga: lipéad1

en: label
ga: lipéad

en: Random Noise
ga: Torann Fánach

en: Reseed
ga: Athshíolaigh

en: Choose Primary Color
ga: Roghnaigh an príomhdhath

en: Choose Secondary Color
ga: Roghnaigh an Dath Tánaisteach

en: Click to reset primary and secondary color.
ga: Brúigh anseo chun an príomhdhath agus an dath tánaisteach a athshocrú.

en: Click to select primary color.
ga: Brúigh anseo chun an príomhdhath a roghnú.

en: Click to select secondary color.
ga: Brúigh anseo chun an dath tánaisteach a roghnú.

en: Layer Shown
ga: An ciseal ar taispeáint

en: Layer Hidden
ga: An ciseal i bhfolach

en: Circles
ga: Ciorcail

en: Grid
ga: Eangach

en: Splatter
ga: Doirt

en: Squares
ga: Cearnóga

en: Brush width
ga: Leithead na scuaibe

en: Decrease brush size
ga: Laghdaigh méid na scuaibe

en: Increase brush size
ga: Méadaigh méid na scuaibe

en: Outline Shape
ga: Imlínigh an Cruth

en: Fill Shape
ga: Líon an Cruth

en: Fill and Outline Shape
ga: Líon agus Imlínigh Cruth

en: Ellipse
ga: Éilips

en: Color Picker
ga: Roghnóir Dathanna

en: After select
ga: Tar éis an roghnú

en: Do not switch tool
ga: Ná athraigh an uirlis

en: Switch to previous tool
ga: Fill ar an n-uirlis roimhe seo

en: Switch to Pencil tool
ga: Athraigh chuig uirlis an phinn luaidhe

en: Pencil
ga: Peann Luaidhe

en: Eraser
ga: Scriosán

en: Contiguous
ga: Comhtheagmhálach

en: Global
ga: Comhchoiteann

en: Freeform Shape
ga: Cruth Saor

en: Gradient
ga: Grádán

en: Radial Gradient
ga: Grádán Gathach

en: Magic Wand Select
ga: Roghnú Fleasc Dhraíochta

en: Move Selection
ga: Bog Roghnúchán

en: Paintbrush
ga: scuab phéinte

en: Type
ga: Cineál

en: Click and drag to navigate image.
ga: Brúigh agus tarraing chun an íomhá a ghluaiseacht.

en: Recolor
ga: Athdhathaigh

en: Rectangle Select
ga: Roghnú Dronuilleog

en: Rectangle
ga: Dronuilleog

en: Rounded Rectangle
ga: Dronuilleog Cruinn

en: Text
ga: Téacs

en: Font
ga: Clófhoireann

en: Bold
ga: Cló Trom

en: Italic
ga: Iodálach

en: Underline
ga: Cuir líne faoi

en: Left Align
ga: Ailínigh Ar Chlé

en: Center Align
ga: Ailínigh sa lár

en: Right Align
ga: Ailínigh Ar Dheis

en: New palette size:
ga: Méid pháiléid nua:

en: Take Screenshot
ga: Tóg Gabháil Scáileáin

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
ga: Moill roimh gabháil scáileáin a thógáil (soicindí):

en: Image files
ga: Comhaid íomhánna

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
ga: Tá comhad darbh ainm "{0}" ann cheana. An mian leat ceann eile a chur ina ionad?

en: Layer Opacity
ga: Teimhneacht na Sraithe

en: Rename Layer
ga: Athainmnigh Sraith

en: Hide Layer
ga: Folaigh Sraith

en: Show Layer
ga: Taispeáin Sraith

en: Layer Properties
ga: Airíonna na Sraithe

en: Translated by:
ga: Aistrithe ag:

en: Based on the work of Paint.NET:
ga: Bunaithe ar an oibre Paint.NET

en: Using some icons from:
ga: Ag baineadh feidhm as deilbhíní as:

en: About Pinta
ga: Maidir le Pinta

en: Version Info
ga: Eolas faoin Leagan

en: Version
ga: Leagan

en: License
ga: Ceadúnas

en: Copyright
ga: Cóipcheart

en: JPEG Quality
ga: Cáilíocht JPEG

en: Quality:
ga: Cáilíocht:

en: Name:
ga: Ainm:

en: Visible
ga: Infheicthe

en: Opacity:
ga: Teimhneacht:

en: Width:
ga: Leithead:

en: pixels
ga: picteilíní

en: Height:
ga: Airde:

en: Title
ga: Teideal

en: Path
ga: Conair

en: Hide
ga: Folaigh

en: Floating
ga: Foluaineach

en: Auto Hide
ga: Folaigh go hUathoibríoch

en: Dock
ga: Cuir i nDuga

en: By percentage:
ga: De réir céatadán:

en: By absolute size:
ga: De réir méid:

en: Maintain aspect ratio
ga: Coimeád an cóimheas treoíochta

en: Anchor:
ga: Ancaire:

en: _File
ga: _Comhad

en: _Edit
ga: Cuir in _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Image
ga: _Íomhá

en: _Layers
ga: _Sraitheanna

en: _Adjustments
ga: _Mionathruithe

en: Effe_cts
ga: Tionchair

en: _Window
ga: _Fuinneog

en: Tool Windows
ga: Fuinneoga na nUirlisí

en: _Help
ga: _Cabhair

en: History
ga: Oireas

en: Layers
ga: Sraitheanna

en: Tools
ga: Uirlisí
