pinta - en to hr translation catalogue (338 entries)

en: Undo
hr: Vrati

en: Redo
hr: Ponovi

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste Into New Layer
hr: Zalijepi u novi sloj

en: Paste Into New Image
hr: Zalijepi u novu sliku

en: Delete Selection
hr: Ukloni odabir

en: Fill Selection
hr: Ispuni izabrano

en: Invert Selection
hr: Obrni izabrano

en: Select All
hr: Označi sve

en: Deselect All
hr: Ukloni odabir

en: Open...
hr: Otvori…

en: Save As...
hr: Spremi kao…

en: Reset to Default
hr: Vrati u početno stanje

en: Set Number of Colors
hr: Postavi broj boja

en: Palette
hr: Paleta

en: Erase Selection
hr: Obriši izabrano

en: Deselect
hr: Odznači

en: Open Palette File
hr: Otvori datoteku palete

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
hr: Datoteke paleta (*.txt, *.gpl)

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
hr: Otvaranje datoteke paleta nije uspjelo: {0}.
    Provjerite da li se radi o GIMP ili Paint.NET datoteci paleta.

en: Error
hr: Pogrješka

en: Save Palette File
hr: Pohrani datoteku paleta

en: Paint.NET palette (*.txt)
hr: Paint.NET paleta (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
hr: GIMP paleta (*.gpl)

en: New...
hr: Nova…

en: New Screenshot...
hr: Nova snimka zaslona ekrana

en: Open Recent
hr: Otvori nedavno

en: Close
hr: Zatvori

en: Save
hr: Spremi

en: Print
hr: Ispiši

en: Quit
hr: Ugasi

en: New
hr: Novi

en: Open
hr: Otvori

en: Pinta Website
hr: Pinta internet stranica

en: File a Bug
hr: Prijavi pogrješku

en: Translate This Application
hr: Prevedite ovaj program

en: About
hr: O aplikaciji...

en: Crop to Selection
hr: Odreži prema izabranome

en: Auto Crop
hr: Automatsko obrezivanje

en: Resize Image...
hr: Promjeni veličinu slike...

en: Resize Canvas...
hr: Promjeni veličinu platna...

en: Flip Horizontal
hr: Vodoravno zrcaljenje

en: Flip Vertical
hr: Okomito zrcaljenje

en: Rotate 90° Clockwise
hr: Okreni 90° u smjeru kazaljke na satu

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
hr: Okreni 90° suprotnu smjeru kazaljke na satu

en: Rotate 180°
hr: Okreni 180°

en: Flatten
hr: Spljošti

en: Add New Layer
hr: Dodaj novi sloj

en: Delete Layer
hr: Obriši sloj

en: Duplicate Layer
hr: Dupliciraj sloj

en: Merge Layer Down
hr: Stopi prema dolje

en: Import from File...
hr: Unesi iz datoteke...

en: Rotate / Zoom Layer...
hr: Rotiraj / Povećaj sloj...

en: Move Layer Up
hr: Pomakni sloj gore

en: Move Layer Down
hr: Pomakni sloj dolje

en: Layer Properties...
hr: Postavke sloja...

en: Open Image File
hr: Otvori sliku

en: Import From File
hr: Unesi iz datoteke

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Smanji

en: Best Fit
hr: Najbolje pristajanje

en: Zoom to Selection
hr: Povećaj označeno

en: Normal Size
hr: Normalna veličina

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: Pixel Grid
hr: Rešetka piksela

en: Rulers
hr: Ravnala

en: Pixels
hr: Pikseli

en: Inches
hr: Palci

en: Centimeters
hr: Centimetri

en: Fullscreen
hr: Preko čitavog zaslona

en: Window
hr: Prozor

en: Ruler Units
hr: Jedinica ravnala

en: Save All
hr: Pohrani sve

en: Close All
hr: Zatvori sve

en: Tool
hr: Alat

en: Shortcut key
hr: Tipka kratice

en: Normal Blending
hr: Normalno miješanje

en: Overwrite
hr: Prepiši

en: Antialiasing On
hr: Uključen antialiasing

en: Antialiasing Off
hr: Isključen antialiasing

en: Layer
hr: Sloj

en: copy
hr: kopiraj

en: Resize Canvas
hr: Promjeni velčinu platna

en: Move Selected Pixels
hr: Premjesti odabrane točke

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
hr: Slika koju lijepite je veća od veličine platna. Što želite učiniti sljedeće?

en: Expand canvas
hr: Povećaj platno

en: Don't change canvas size
hr: Ne mijenjaj veličinu platna

en: Normal
hr: Normalan

en: Glow
hr: Sjaj

en: Finish Pixels
hr: Dovrši piksele

en: Flip Image Horizontal
hr: Zrcali sliku vodoravno

en: Flip Image Vertical
hr: Zrcali sliku okomito

en: Flip Layer Horizontal
hr: Zrcali sloj vodoravno

en: Flip Layer Vertical
hr: Zrcali sloj okomito

en: Resize Image
hr: Promijeni veličinu slike

en: {0} image ({1})
hr: {0} slika ({1})

en: Rendering Effect
hr: Efekt iscrtavanja

en: Unsaved Image {0}
hr: Nepohranjena slika{0}

en: Background
hr: Pozadina

en: New Image
hr: Nova slika

en: Open Image
hr: Otvori sliku

en: Could not open file: {0}
hr: Nije se mogla otvoriti datoteka: {0}

en: Auto Level
hr: Automatsko poravnavanje razine

en: Black and White
hr: Crno-bijelo

en: Brightness / Contrast
hr: Jačina osvijetljena / Kontrast

en: Brightness
hr: Osvijetljenost

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Curves
hr: Krivulje

en: Hue / Saturation
hr: Nijansa / Zasićenje

en: Invert Colors
hr: Obrni boje

en: Levels
hr: Razine

en: Posterize
hr: Posteriziranje

en: Levels Adjustment
hr: Prilagodba razina

en: Red
hr: Crvena

en: Green
hr: Zelena

en: Blue
hr: Plava

en: Linked
hr: Povezano

en: Add Noise
hr: Dodaj šum

en: Noise
hr: Šum

en: Intensity
hr: Intenzitet

en: Color Saturation
hr: Zasićenost boje

en: Coverage
hr: Pokrivenost

en: Bulge
hr: Ispupči

en: Distort
hr: Deformiraj

en: Amount
hr: Količina

en: Offset
hr: Pomak

en: Clouds
hr: Oblaci

en: Render
hr: Iscrtaj

en: Scale
hr: Promjeni veličinu

en: Power
hr: Snaga

en: Seed
hr: Zasij

en: Edge Detect
hr: Detekcija rubova

en: Stylize
hr: Stiliziraj

en: Angle
hr: Kut

en: Emboss
hr: Izboči

en: Blurs
hr: Zamučenje

en: Fragments
hr: Fragmenti

en: Distance
hr: Udaljenost

en: Rotation
hr: Zakretanje

en: Frosted Glass
hr: Staklo sa mrazom

en: Gaussian Blur
hr: Gaussovo zamućivanje

en: Radius
hr: Polumjer

en: Photo
hr: Fotografija

en: Ink Sketch
hr: Skica tintom

en: Artistic
hr: Umjetničko

en: Ink Outline
hr: Obris tinte

en: Coloring
hr: Bojanje

en: Julia Fractal
hr: Julijin fraktal

en: Factor
hr: Faktor

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Zoom
hr: Povećati

en: Mandelbrot Fractal
hr: Mandelbrotov fraktal

en: Percentile
hr: Postotak

en: Motion Blur
hr: Pomično Zamućenje

en: Centered
hr: Sredinom

en: Oil Painting
hr: Uljana slika

en: Brush Size
hr: Veličina kista

en: Coarseness
hr: Hrapavost

en: Outline
hr: Kontura

en: Thickness
hr: Debljina

en: Pencil Sketch
hr: Skica olovkom

en: Pencil Tip Size
hr: Veličina vrška olovke

en: Color Range
hr: Raspon boje

en: Pixelate
hr: Pikseliziraj

en: Cell Size
hr: Veličina ćelije

en: Polar Inversion
hr: Polarna inverzija

en: Radial Blur
hr: Radijalan zamućenost

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
hr: Koristi manje kvalitetan prikaz za ogledne slike, make slike i male kutove. Koristi visoku kvalitetu prikaza za završnu sliku, velike slike i velike kutove.

en: Red Eye Removal
hr: Uklanjanje efekta crvenih očiju

en: Tolerance
hr: Tolerancija

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
hr: Savjet: Za najbolje rezultate izaberite oba oka pomoću alata za selekciju

en: Reduce Noise
hr: Korekcija šuma

en: Strength
hr: Snaga

en: Relief
hr: Reljef

en: Sharpen
hr: Izoštri

en: Soften Portrait
hr: Smekšaj portret

en: Softness
hr: Mekoća

en: Lighting
hr: Osvjetljenje

en: Warmth
hr: Toplina

en: Tile Reflection
hr: Odsjaj pločice

en: Tile Size
hr: Veličina pločice

en: Twist
hr: Zakreni

en: Antialias
hr: Izglađeni rub

en: Unfocus
hr: Ukloni focus

en: Center Offset
hr: Centriraj pomak

en: Zoom Blur
hr: Uvećano zamućenje

en: Transfer Map
hr: Mapa prijenosa

en: Luminosity
hr: Osvjetljenje

en: Red
hr: Crvena

en: Blue
hr: Plava

en: Reset
hr: Vrati na zadano

en: Tip: Right-click to remove control points.
hr: Savjet: Desni-klik za uklanjanje kontrolnih točaka.

en: Input Histogram
hr: Unosni histogram

en: Input
hr: Unos

en: Output
hr: Ispis

en: Output Histogram
hr: Izlazni histogram

en: Auto
hr: Automatski

en: label1
hr: oznaka1

en: label
hr: oznaka

en: Random Noise
hr: Nasumična buka

en: Reseed
hr: Ponovno zasij

en: Choose Primary Color
hr: Odaberite primarnu boju

en: Choose Secondary Color
hr: Odaberite sekundarnu boju

en: Choose Palette Color
hr: Odaberite boju palete

en: Circles
hr: Krugovi

en: Grid
hr: Rešetka

en: Splatter
hr: Brčkanje

en: Squares
hr: Kvadrati

en: Brush width
hr: Širina kista

en: Decrease brush size
hr: Smanji veličinu kista

en: Increase brush size
hr: Povećaj veličinu kista

en: Fill Style
hr: Način popunjavanja

en: Outline Shape
hr: Oblik obrisa

en: Fill Shape
hr: Oblik popunjavanja

en: Fill and Outline Shape
hr: Oblik popunjavanja i obrisa

en: Ellipse
hr: Elipsa

en: Clone Stamp
hr: Alat za kloniranje

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
hr: Ctrl-lijevi klik za odabir izvora, desni klik za bojanje

en: Color Picker
hr: Birač boja

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
hr: Lijevi klik za postavljanje primarne boje. Desni klik za postavljanje sekundarne boje.

en: After select
hr: Nakon odabira

en: Do not switch tool
hr: Ne mijenjaj alat

en: Switch to previous tool
hr: Vrati prethodni alat

en: Switch to Pencil tool
hr: Koristi olovku

en: Pencil
hr: Olovka

en: Ellipse Select
hr: Eliptični odabir

en: Eraser
hr: Gumica za brisanje

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
hr: LIjevi klik za prozirno brisanje, desni klik za brisanje sekundardnom bojom.

en: Flood Mode
hr: Poplavni način

en: Contiguous
hr: Povezujući

en: Global
hr: Opći

en: Freeform Shape
hr: Slobodni oblik

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
hr: Lijevi klik za crtanje sa primarnom, desni za crtanje sekundarnom bojom.

en: Gradient
hr: Gradijent

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
hr: Kliknite i povucite za crtanje gradijenta između primarne i sekundarne boje. Desni klik za obrnuto.

en: Linear Gradient
hr: Linijski gradijent

en: Linear Reflected Gradient
hr: Linijski zrcalni gradijent

en: Linear Diamond Gradient
hr: Linijski dijamantski gradijent

en: Radial Gradient
hr: Radijalni gradijent

en: Conical Gradient
hr: Konusni gradijent

en: Lasso Select
hr: Laso odabir

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
hr: Kliknite i povucite za crtanje obrisa za područje odabira.

en: Magic Wand Select
hr: Magic Wand odabir

en: Click to select region of similar color.
hr: Kliknite za odabir područja slične boje

en: Move Selection
hr: Pomicanje označenog

en: Paintbrush
hr: Kist

en: Type
hr: Vrsta

en: Paint Bucket
hr: Kanta boje

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
hr: LIjevi klik za popunjavanje područa primarnom bojom, desni klik za popunjavanje sekundardnom bojom.

en: Pan
hr: Cilindar

en: Click and drag to navigate image.
hr: Kliknite i povucite za proučavanje slike.

en: Recolor
hr: Ponovno oboji

en: Rectangle Select
hr: Pravokutni odabir

en: Rectangle
hr: Pravokutnik

en: Rounded Rectangle
hr: Zaobljeni pravokutnik

en: Text
hr: Tekst

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
hr: LIjevi klik za namještavanje kursora, zatim upišite tekst. Boja teksta je primarna.

en: Bold
hr: Polumastan tisak

en: Italic
hr: Ukošena slova

en: Underline
hr: Podvučena slova

en: Left Align
hr: Postrojiti lijevo

en: Center Align
hr: Postrojiti u sredinu

en: Right Align
hr: Postrojiti desno

en: Text Style
hr: Stil teksta

en: Normal and Outline
hr: Normalan sa obrisom

en: Fill Background
hr: Ispuni pozadinu

en: Outline width
hr: Širina obrisa

en: Decrease outline size
hr: Smanji veličinu obrisa

en: Increase outline size
hr: Povećaj veličinu obrisa

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
hr: Lijevi klik za približavanje. Desni klik za udaljavanje. Kliknite i povucite za približavanje odabira.

en: Resize Palette
hr: Promjena veličine palete

en: New palette size:
hr: Nova veličina palete:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
hr: Sačuvaj promjene na slici "{0}" prije zavaranja?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
hr: Ako ne sačuvate, sve promjene će biti trajno izgubljene.

en: Take Screenshot
hr: Snimi prikaz zaslona

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
hr: Pričekaj prije snimanja zaslona (u sekundama):

en: Image files
hr: Slikovne datoteke

en: Save Image File
hr: Sačuvaj sliku

en: Pinta does not support saving images in this file format.
hr: Pinta ne podržava zapisivanje slika tog formata.

en: Cannot save read only file.
hr: Nije moguće spremiti datoteku namijenjenu samo za čitanje.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva"{0}" već postoji. Želite li je zamijeniti?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka već postoji u "{1}". Zamjena datoteke će prepisati sav sadržaj.

en: Layer Opacity
hr: Prozirnost sloja

en: Rename Layer
hr: Preimenuj sloj

en: Hide Layer
hr: Sakri sloj

en: Show Layer
hr: Prikaži slok

en: Layer Properties
hr: Postavke slojeva

en: Rotate / Zoom Layer
hr: Rotiraj / Povećaj sloj

en: Translated by:
hr: Preveli:

en: Based on the work of Paint.NET:
hr: Bazirano na programu Paint.NET:

en: Using some icons from:
hr: Koristi pojedine slikice iz:

en: About Pinta
hr: O Pinti

en: Version Info
hr: Informacije o inačici

en: Version
hr: Inačica

en: License
hr: Licenca

en: Released under the MIT X11 License.
hr: Licencirano po MIT X11 licenci

en: Copyright
hr: Autorska prava

en: by Pinta contributors
hr: od Pinta suradnika

en: JPEG Quality
hr: JPEG kvaliteta

en: Quality:
hr: Kvaliteta:

en: Name:
hr: Naziv:

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Blend Mode
hr: Način mješanja

en: Opacity:
hr: Prozirnost:

en: Width:
hr: Širina:

en: pixels
hr: pikseli

en: Height:
hr: Visina:

en: Title
hr: Naslov

en: Path
hr: Putanja

en: Hide
hr: Sakrij

en: Dockable
hr: Usidrivo

en: Floating
hr: Plutajuće

en: Auto Hide
hr: Automatski Sakrij

en: Dock
hr: Dok

en: By percentage:
hr: Prema postotku:

en: By absolute size:
hr: Prema absolutnoj veličini:

en: Maintain aspect ratio
hr: Održi omjer slike

en: Anchor:
hr: Sidro:

en: number of threads to use for rendering
hr: broj dretvi za iscrtavanje

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Image
hr: _Slika

en: _Layers
hr: _Slojevi

en: _Adjustments
hr: _Podešenja

en: Effe_cts
hr: Efek_ti

en: _Window
hr: _Prozor

en: Tool Windows
hr: Prozori s alatima

en: _Help
hr: _Pomoć

en: OptionName
hr: NazivOdabira

en: History
hr: Stare stavke

en: Layers
hr: Slojevi

en: Images
hr: Slike

en: Tools
hr: Alati

en: Edge Behavior
hr: Ponašanje ruba
