pinta - en to la translation catalogue (19 entries)

en: Auto Level
la: automaticus derigens

en: Black and White
la: niger et albus

en: Brightness / Contrast
la: Fulgor / Contrarietas

en: Curves
la: curvaturae

en: Hue / Saturation
la: Circumlitio / Saturitas

en: Invert Colors
la: colores convertere

en: Levels
la: Aequare

en: Sepia
la: sepiaceus

en: Levels Adjustment
la: Aptare quantitas

en: Red
la: Ruber

en: Green
la: Pratinus

en: Blue
la: Caeruleus

en: Linked
la: Conexus

en: Reset
la: iterum facere

en: Input Histogram
la: Conde imaginum graphium

en: Input
la: Conde

en: Output
la: proventus

en: Output Histogram
la: proventus imago graphium

en: Auto
la: Automaticus
