pinta - en to ms translation catalogue (509 entries)

en: Easily create and edit images
ms: Cipta dan sunting imej dengan mudah

en: Image Editor
ms: Penyunting Imej

en: Pinta Image Editor
ms: Penyunting Imej Pinta

en: Add-in Manager
ms: Pengurus Tambahan

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Redo
ms: Buat semula

en: Cut
ms: Potong

en: Copy
ms: Salin

en: Copy Merged
ms: Salin Bergabung

en: Paste
ms: Tampal

en: Paste Into New Layer
ms: Tampal dalam Lapisan Baru

en: Paste Into New Image
ms: Tampal ke Imej Baru

en: Delete Selection
ms: Padam Pemilihan

en: Fill Selection
ms: Isi Pemilihan

en: Invert Selection
ms: Songsangkan Pemilihan

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Deselect All
ms: Nyahpilih Semua

en: Open...
ms: Buka...

en: Save As...
ms: Simpan Sebagai...

en: Reset to Default
ms: Tetap ke Lalai

en: Set Number of Colors
ms: Tetapkan Bilangan Warna

en: Palette
ms: Palet

en: Erase Selection
ms: Padam Pemilihan

en: Deselect
ms: Nyahpilih

en: Open Palette File
ms: Buka Fail Palet

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
ms: Fail Palet (*.txt, *.gpl)

en: All files
ms: Semua fail-fail

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
ms: Tidak Boleh Buka Fail Palet: {0}.
    Sila mengesahkan bahawa anda cuba membuka palet GIMP atau palet Paint.NET yang sah.

en: Error
ms: Ralat

en: Save Palette File
ms: Simpan Fail Palet

en: Paint.NET palette (*.txt)
ms: Palet Paint.NET (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
ms: Palet GIMP (*.gpl)

en: New...
ms: Baru...

en: New Screenshot...
ms: Cekupan Skrin Baru...

en: Open Recent
ms: Buka Terkini

en: Close
ms: Tutup

en: Save
ms: Simpan

en: Print
ms: Cetak

en: Quit
ms: Berhenti

en: New
ms: Baru

en: Open
ms: Buka

en: Pinta Website
ms: Laman web Pinta

en: File a Bug
ms: Adukan Ralat

en: Translate This Application
ms: Terjemah Aplikasi Ini

en: About
ms: Perihal

en: Crop to Selection
ms: Kerat ke Pemilihan

en: Auto Crop
ms: Kerat-Sendiri

en: Resize Image...
ms: Saiz Semula Imej...

en: Resize Canvas...
ms: Saiz Semula Kanvas...

en: Flip Horizontal
ms: Kalih Mengufuk

en: Flip Vertical
ms: Kalih Menegak

en: Rotate 90° Clockwise
ms: Pusing 90° Arah Jam

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
ms: Pusing 90° Lawan Arah Jam

en: Rotate 180°
ms: Pusing 180°

en: Flatten
ms: Meratakan

en: Add New Layer
ms: Tambah Lapisan Baru

en: Delete Layer
ms: Padam Lapisan

en: Duplicate Layer
ms: Gandakan Lapisan

en: Merge Layer Down
ms: Gabungkan Lapisan Bawah

en: Import from File...
ms: Import dari Fail...

en: Rotate / Zoom Layer...
ms: Putar / Zum Lapisan...

en: Move Layer Up
ms: Alih Lapisan Ke atas

en: Move Layer Down
ms: Alih Lapisan Ke bawah

en: Layer Properties...
ms: Ciri-ciri Lapisan...

en: Open Image File
ms: Buka Fail Gambar

en: Import From File
ms: Import Dari Fail

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Best Fit
ms: Sesuai Muat

en: Zoom to Selection
ms: Zum ke Pemilihan

en: Normal Size
ms: Saiz Normal

en: Toolbar
ms: Palang Alat

en: Pixel Grid
ms: Grid Piksel

en: Rulers
ms: Pembaris

en: Pixels
ms: Piksel

en: Inches
ms: Inci

en: Centimeters
ms: Sentimeter

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Window
ms: Tetingkap

en: Ruler Units
ms: Unit Pembaris

en: Save All
ms: Simpan Semua

en: Close All
ms: Tutup Semua

en: Tool
ms: Alat

en: Shortcut key
ms: Kekunci pintasan

en: Normal Blending
ms: Pengadunan Normal

en: Overwrite
ms: Tulis-Ganti

en: Antialiasing On
ms: Antialias Hidup

en: Antialiasing Off
ms: Antialias Mati

en: Layer
ms: Lapisan

en: copy
ms: salin

en: Resize Canvas
ms: Ubah Saiz Kanvas

en: Move Selected Pixels
ms: Alih Piksel Pilihan

en: Image larger than canvas
ms: Imej lebih besar dari kanvas

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
ms: Imej yang ditampal lebih besar dari saiz kanvas. Apa yang anda ingin lakukan?

en: Expand canvas
ms: Kembangkan kanvas

en: Don't change canvas size
ms: Jangan ubah saiz kanvas

en: Image cannot be pasted
ms: Imej tidak boleh ditampal

en: The clipboard does not contain an image.
ms: Papan keratan tidak mengandungi imej.

en: Replace
ms: Ganti

en: Union (+) (Ctrl + Left Click)
ms: Satukan (+) (Ctrl + Klik Kiri)

en: Exclude (-) (Right Click)
ms: Asingkan (-) (Klik Kanan)

en: Xor (Ctrl + Right Click)
ms: Xor (Ctrl + Klik Kanan)

en: Intersect (Shift + Left Click)
ms: Silangkan (Shift + Klik Kiri)

en:  Selection Mode:
ms:  Mod Pemilihan:

en: Normal
ms: Biasa

en: Multiply
ms: Ganda

en: Additive
ms: Tambahan

en: Color Burn
ms: Bakar Warna

en: Color Dodge
ms: Tokok Tambah Warna

en: Reflect
ms: Pantulan

en: Glow
ms: Bersinar

en: Overlay
ms: Tindihan Atas

en: Difference
ms: Perbezaan

en: Negation
ms: Negasi

en: Lighten
ms: Cerahkan

en: Darken
ms: Gelapkan

en: Screen
ms: Skrin

en: Finish Pixels
ms: Piksel Selesai

en: Flip Image Horizontal
ms: Pusing Mendatar

en: Flip Image Vertical
ms: Pusing Menegak

en: Flip Layer Horizontal
ms: Kalih Lapisan Secara Melintang

en: Flip Layer Vertical
ms: Kalih Lapisan Secara Menegak

en: Resize Image
ms: Ubah Saiz Gambar

en: {0} image ({1})
ms: {0} imej ({1})

en: Rendering Effect
ms: Kesan Penerapan

en: No tool selected.
ms: Tiada alat dipilih.

en: Unsaved Image {0}
ms: Gambar Belum Simpan {0}

en: Background
ms: Latar Belakang

en: New Image
ms: Gambar Baru

en: Unsupported file format
ms: Format fail tidak disokong

en: Open Image
ms: Buka Gambar

en: Permission denied
ms: Keizinan dinafikan

en: Could not open file: {0}
ms: Gagal buka fail: {0}

en: Auto Level
ms: Aras Automatik

en: Black and White
ms: Hitam Putih

en: Brightness / Contrast
ms: Kecerahan / Beza Jelas

en: Brightness
ms: Kecerahan

en: Contrast
ms: Beza Jelas

en: Curves
ms: Lengkung

en: Hue / Saturation
ms: Hue / Ketepuan

en: Hue
ms: Rona

en: Saturation
ms: Ketepuan

en: Lightness
ms: Kecerahan

en: Invert Colors
ms: Songsangkan Warna

en: Levels
ms: Paras-paras

en: Posterize
ms: Posterkan

en: Levels Adjustment
ms: Pelarasan Paras

en: Red
ms: Merah

en: Green
ms: Hijau

en: Blue
ms: Biru

en: Linked
ms: Terpaut

en: Add Noise
ms: Tambah Hingar

en: Noise
ms: Hingar

en: Intensity
ms: Keamatan

en: Color Saturation
ms: Ketepuan Warna

en: Coverage
ms: Liputan

en: Bulge
ms: Bonjol

en: Distort
ms: Herot

en: Amount
ms: Amaun

en: Offset
ms: Ofset

en: Clouds
ms: Awan

en: Render
ms: Jadikan

en: Scale
ms: Skala

en: Power
ms: Kuasa

en: Seed
ms: Benih

en: Edge Detect
ms: Kesan Tepi

en: Stylize
ms: Gayakan

en: Angle
ms: Sudut

en: Emboss
ms: Cetak Timbul

en: Fragment
ms: Serpihan

en: Blurs
ms: Kabur

en: Fragments
ms: Cebisan

en: Distance
ms: Jarak

en: Rotation
ms: Putaran

en: Frosted Glass
ms: Gelas Beku

en: Gaussian Blur
ms: Kabur Gaussian

en: Radius
ms: Jejari

en: Photo
ms: Foto

en: Ink Sketch
ms: Lakaran Dakwat

en: Artistic
ms: Artistik

en: Ink Outline
ms: Garis Luar Dakwat

en: Coloring
ms: Pewarnaan

en: Julia Fractal
ms: Fraktal Julia

en: Factor
ms: Faktor

en: Quality
ms: Kualiti

en: Zoom
ms: Zum

en: Mandelbrot Fractal
ms: Fraktal Mandelbrot

en: Percentile
ms: Persentil

en: Motion Blur
ms: Kabur Gerakan

en: Centered
ms: Ditengahkan

en: Oil Painting
ms: Lukisan Minyak

en: Brush Size
ms: Saiz Berus

en: Coarseness
ms: Kekasaran

en: Outline
ms: Garis Luar

en: Thickness
ms: Ketebalan

en: Pencil Sketch
ms: Lakaran Pensil

en: Pencil Tip Size
ms: Saiz Hujung Pensel

en: Color Range
ms: Julat Warna

en: Pixelate
ms: Pikselkan

en: Cell Size
ms: Saiz Sel

en: Polar Inversion
ms: Pembalikan Kutub

en: Radial Blur
ms: Kabur Berjejari

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
ms: Guna kualiti rendah untuk pratonton, imej kecil, dan sudut kecil. Guna kualiti tinggi untuk kualiti terakhir, imej besar, dan sudut besar.

en: Red Eye Removal
ms: Pembuangan Mata Merah

en: Tolerance
ms: Had terima

en: Saturation Percentage
ms: Peratus Ketepuan

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
ms: Pembayang: Untuk hasil yang terbaik, mula-mula sila gunakan alat pemilihan untuk memilih setiap mata.

en: Reduce Noise
ms: Kurangkan Hingar

en: Strength
ms: Kelembutan

en: Relief
ms: Lepas

en: Sharpen
ms: Jelaskan

en: Soften Portrait
ms: Lembutkan Potret

en: Softness
ms: Kelembutan

en: Lighting
ms: Pencahayaan

en: Warmth
ms: Kehangatan

en: Tile Reflection
ms: Pantulan Genting

en: Tile Size
ms: Saiz Jubin

en: Twist
ms: Putar

en: Unfocus
ms: Samar

en: Clamp
ms: Kapit

en: Wrap
ms: Lilit

en: Primary
ms: Utama

en: Secondary
ms: Sekunder

en: Transparent
ms: Lutsinar

en: Original
ms: Asal

en: Center Offset
ms: Ofset Pusat

en: Zoom Blur
ms: Kabur Zum

en: Transfer Map
ms: Peta Pindahan

en: Luminosity
ms: Luminans

en: Red
ms: Merah

en: Blue
ms: Biru

en: Reset
ms: Tetap semula

en: Tip: Right-click to remove control points.
ms: Klu: Klik kanan untuk buang titik kawalan

en: Input Histogram
ms: Histogram Input

en: Output Histogram
ms: Histogram Output

en: Random Noise
ms: Hingar Rawak

en: Reseed
ms: Benih Semula

en: Choose Primary Color
ms: Pilih Warna Utama

en: Choose Secondary Color
ms: Pilih Warna Kedua

en: Choose Palette Color
ms: Pilih Warna Palet

en: Click to switch between primary and secondary color.
ms: Klik untuk tukar diantara warna utama dan sekunder.

en: Click to reset primary and secondary color.
ms: Klik untuk tetap semula warna utama dan sekunder.

en: Click to select primary color.
ms: Klik untuk pilih warna utama.

en: Click to select secondary color.
ms: Klik untuk pilih warna sekunder.

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
ms: Klik kiri untuk tetapkan warna utama. Klik kiri untuk tetapkan warna sekunder. Klik tengah untuk pilih warna palet.

en: Layer Shown
ms: Lapisan Dipaparkan

en: Layer Hidden
ms: Lapisan Disembunyikan

en: Circles
ms: Bulatan

en: Squares
ms: Segi Empat Sama

en: Dash
ms: Sengkang

en: Arrow
ms: Anak Panah

en: Size
ms: Saiz

en: Decrease arrow size
ms: Kurangkan saiz anak panah

en: Increase arrow size
ms: Tingkatkan saiz anak panah

en: Decrease angle offset
ms: Kurangkan ofset sudut

en: Increase angle offset
ms: Tingkatkan ofset sudut

en: Length
ms: Panjang

en: Decrease length offset
ms: Kurangkan ofset panjang

en: Increase length offset
ms: Tingkatkan ofset panjang

en: Brush width
ms: Lebar Berus

en: Decrease brush size
ms: Kurangkan saiz berus

en: Increase brush size
ms: Tingkatkan saiz berus

en: Fill Style
ms: Gaya Isi

en: Outline Shape
ms: Bentuk Garis Luar

en: Fill Shape
ms: Bentuk Isi

en: Fill and Outline Shape
ms: Isi dan Bentuk Garis Luar

en: Shape Type
ms: Jenis Bentuk

en: Open Line/Curve Series
ms: Siri Garis/Lengkung Terbuka

en: Closed Line/Curve Series
ms: Siri Garis/Lengkung Tertutup

en: Ellipse
ms: Elips

en: Rounded Line Series
ms: Siri Garis Terbundar

en: Changed Shape Type
ms: Jenis Bentuk Berubah

en: Point Deleted
ms: Titik Dipadam

en: Deleted
ms: Dipadam

en: Point Added
ms: Titik Ditambah

en: Added
ms: Ditambah

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Finalized
ms: Dimuktamadkan

en: Open Curve Shape
ms: Bentuk Lengkung Terbuka

en: Closed Curve Shape
ms: Bentuk Lengkung Terbuka

en: Rounded Line Shape
ms: Bentuk Garis Bundar

en: Decrease shape's corner radius
ms: Kurangkan radius bucu bentuk

en: Increase shape's corner radius
ms: Tingkatkan radius bucu bentuk

en: Clone Stamp
ms: Setem Klon

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
ms: Ctrl+klik kiri untuk tetapkan asalan, klik kiri untuk cat

en: Color Picker
ms: Pemilih Warna

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
ms: Klik kiri untuk tetapkan warna utama. Klik kanan untuk tetapkan warna sekunder.

en: Sampling
ms: Persampelan

en: Single Pixel
ms: Piksel Tunggal

en: 3 x 3 Region
ms: Kawasan 3 x 3

en: 5 x 5 Region
ms: Kawasan 5 x 5

en: 7 x 7 Region
ms: Kawasan 7 x 7

en: 9 x 9 Region
ms: Kawasan 9 x 9

en: Image
ms: Imej

en: After select
ms: Selepas pilih

en: Do not switch tool
ms: Jangan tukar alat

en: Switch to previous tool
ms: Tukar kepada alat terdahulu

en: Switch to Pencil tool
ms: Tukar ke alat Pensel

en: Pencil
ms: Pensil

en: Ellipse Select
ms: Pilih Elips

en: Click and drag to draw an elliptical selection. Hold Shift to constrain to a circle.
ms: Klik dan seret untuk lukis pemilihan eliptik. Tahan Shift untuk kekang menjadi bulatan.

en: Left click to draw a shape with the primary color.
    Left click on a shape to add a control point.
    Left click on a control point and drag to move it.
    Right click on a control point and drag to change its tension.
    Hold Shift to snap to angles.
    Use arrow keys to move the selected control point.
    Press Ctrl + left/right arrows to select control points by order.
    Press Delete to delete the selected control point.
    Press Space to add a new control point at the mouse position.
    Hold Ctrl while pressing Space to create the control point at the exact same position.
    Hold Ctrl while left clicking on a control point to create a new shape at the exact same position.
    Hold Ctrl while clicking outside of the image bounds to create a new shape starting at the edge.
    Press Enter to finalize the shape.
ms: Klik kiri untuk melukis bentuk dengan warna utama.
    Klik kiri pada bentuk untuk menambah titik kawalan.
    Klik kiri pada titik kawalan dan seret ia untuk menggerakkannya.
    Klik kanan pada titik kawalan dan seret untuk mengubah tegangannya.
    Tahan Shift untuk lekap mengikut sudut.
    Guna kekunci anak panah untuk menggerakkan titik kawalan  terpilih.
    Tekan Ctrl + anak panah kiri/kanan untuk memilih titik kawalan mengikut tertib.
    Tekan Delete untuk memadam titik kawalan terpilih.
    Tekan Space untuk menambah titik kawalan baharu pada kedudukan penuding tetikus.
    Tahan Ctrl semasa menekan Space untuk mencipta titik kawalan pada kedudukan yang sama.
    Tahan Ctrl semasa mengklik kiri pada titik kawalan untuk mencipta bentuk baharu pada kedudukan yang sama.
    Tahan Ctrl semasa mengklik diluar sempadan imej untuk mencipta bentuk baharu yang bermula dipinggirnya.
    Tekan Enter untuk memuktamadkan bentuk yang dikehendaki.

en: Eraser
ms: Pemadam

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
ms: Klik kiri untuk padam ke lutsinar, klik kanan untuk padam ke warna sekunder.

en: Flood Mode
ms: Mod Limpah

en: Contiguous
ms: Bersebelahan

en: Global
ms: Sejagat

en: Freeform Shape
ms: Bentuk Bebas

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
ms: Klik kiri untuk lukis warna utama, klik kanan untuk lukis warna sekunder.

en: Gradient
ms: Gradien

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
ms: Klik dan seret untuk lukis gradien dari warna utama ke warna sekunder. Klik kanan untuk songsangkan.

en: Linear Gradient
ms: Gredien Linear

en: Linear Reflected Gradient
ms: Gradien Terpantul Linear

en: Linear Diamond Gradient
ms: Gradien Intan Linear

en: Radial Gradient
ms: Gradien Jejari

en: Conical Gradient
ms: Gradien Berkon

en: Lasso Select
ms: Pilih Lasso

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
ms: Klik dan seret untuk lukis garis luar kawasan pemilihan.

en: Line/Curve
ms: Garis/Lengkung

en: Magic Wand Select
ms: Pilih Tongkat Ajaib

en: Click to select region of similar color.
ms: Klik untuk pilih kawasan yang sama warna

en: Left click and drag the selection to move selected content. Right click and drag the selection to rotate selected content.
ms: Klik kiri dan seret pemilihan untuk alihkan kandungan terpilih. Klik kanan dan seret pemilihan untuk putar kandungan terpilih.

en: Move Selection
ms: Alih Pilihan

en: Left click and drag the selection to move selection outline. Right click and drag the selection to rotate selection outline.
ms: Klik kiri dan seret pemilihan untuk alihkan garisan luar pemilihan. Klik kanan dan seret pemilihan untuk putar garisan luar pemilihan.

en: Paintbrush
ms: Berus cat

en: Type
ms: Jenis

en: Paint Bucket
ms: Baldi Cat

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
ms: Klik kiri untuk isi kawasan dengan warna utama, klik kanan untuk isi dengan warna sekunder.

en: Click and drag to navigate image.
ms: Klik dan seret untuk pandu arah imej.

en: Left click to draw freeform one-pixel wide lines with the primary color. Right click to use the secondary color.
ms: Klik kiri untuk lukis garis lebar satu piksel dengan warna utama. Klik kanan untuk guna warna sekunder.

en: Recolor
ms: Warna Semula

en: Left click to replace the secondary color with the primary color. Right click to reverse.
ms: Klik kiri untuk ganti warna sekunder dengan warna utama. Klik kanan untuk kekalkan.

en: Rectangle Select
ms: Pilih Segi Empat Tepat

en: Click and drag to draw a rectangular selection. Hold Shift to constrain to a square.
ms: Klik dan seret untuk lukis pemilihan segiempat. Tahan Shift untuk kekang menjadi segiempat sama.

en: Rectangle
ms: Segiempat Tepat

en: Rounded Rectangle
ms: Segi Empat Tepat Bundar

en: Text
ms: Teks

en: Text - Finalize
ms: Teks - Muktamatkan

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
ms: Klik kiri untuk letakkan kursor, kemudian taip teks dikehendaki. Warna teks ialah warna utama.

en: Font
ms: Fon

en: Bold
ms: Tebal

en: Italic
ms: Condong

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Left Align
ms: Jajar Kiri

en: Center Align
ms: Jajar Tengah

en: Right Align
ms: Jajar Kanan

en: Text Style
ms: Gaya Teks

en: Normal and Outline
ms: Biasa dan Garis Luar

en: Fill Background
ms: Isi Latar Belakang

en: Outline width
ms: Lebar garis luar

en: Decrease outline size
ms: Kurangkan saiz garis luar

en: Increase outline size
ms: Tingkatkan saiz garis luar

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
ms: Klik kiri untuk zum masuk. Klik kanan untuk zum keluar. Klik dan seret untuk zum dalam pemilihan.

en: Resize Palette
ms: Ubah Saiz Palet

en: New palette size:
ms: Saiz baru palet:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
ms: Simpan perubahan ke imej "{0}" sebelum menutup?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak simpan, semua perubahan akan hilang.

en: Close _without saving
ms: Tutup ta_npa menyimpan

en: Take Screenshot
ms: Ambil Cekupan Skrin

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
ms: Lengahan sebelum mengambil cekupan skrin (saat):

en: Image files
ms: Fail-fail Gambar

en: Save Image File
ms: Simpan fail Gambar

en: Pinta does not support saving images in this file format.
ms: Pinta tidak boleh menyimpan gambar dalam format fail ini.

en: Cannot save read only file.
ms: Tidak dapat simpan fail baca-sahaja

en: Image too large
ms: Imej terlalu besar

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
ms: Fail ICo tidak boleh besar dari 255  x 255 piksel.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
ms: Fail bertajuk "{0}" sudah pun ada. Anda mahu gantikan ia?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
ms: Fail sudah pun wujud dalam "{1}". Semua kandungan sedia ada akan ditindan jika anda pilih gantikan.

en: Layer Opacity
ms: Kelegapan Lapisan

en: Rename Layer
ms: Nama Semula Lapisan

en: Hide Layer
ms: Sembunyi Lapisan

en: Show Layer
ms: Papar Lapisan

en: Layer Properties
ms: Sifat Lapisan

en: Rotate / Zoom Layer
ms: Putar / Zum Lapisan

en: Pinta Community Addins - Platform-Specific
ms: Tambahan Komuniti Pinta - Spesifik-Platform

en: Pinta Community Addins - Cross-Platform
ms: Tambahan Komuniti Pinta - Platform-Berbilang

en: Contributors to this release:
ms: Penyumbang keluaran ini:

en: Previous contributors:
ms: Penyumbang terdahulu:

en: Translated by:
ms: Diterjemah oleh:

en: Based on the work of Paint.NET:
ms: Berasaskan Paint.NET

en: Using some icons from:
ms: Menggunakan beberapa ikon dari:

en: Powered by Mono:
ms: Dikuasakan oleh Mono:

en: About Pinta
ms: Berkenaan Pinta

en: Version Info
ms: Maklumat Versi

en: Version
ms: Versi

en: License
ms: Lesen

en: Released under the MIT X11 License.
ms: Dilepaskan dibawah Lesen X11 MIT.

en: Copyright
ms: Hakcipta

en: by Pinta contributors
ms: oleh penyumbang Pinta

en: Details
ms: Perincian

en: Report Bug....
ms: Lapor Pepijat...

en: JPEG Quality
ms: Kualiti JPEG

en: Quality:
ms: Kualiti:

en: Name:
ms: Nama:

en: Visible
ms: Boleh Dilihat

en: Blend Mode
ms: Mod Adunan

en: Opacity:
ms: Kelegapan:

en: Clipboard
ms: Papan Keratan

en: Custom
ms: Suai

en: Preset:
ms: Praset:

en: Width:
ms: Lebar:

en: pixels
ms: piksel

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Orientation:
ms: Orientasi:

en: Portrait
ms: Potret

en: Landscape
ms: Lanskap

en: Background:
ms: Latar Belakang:

en: White
ms: Putih

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Title
ms: Tajuk

en: Path
ms: Laluan

en: Hide
ms: Sorok

en: Dockable
ms: Boleh labuh

en: Floating
ms: Terapung

en: Auto Hide
ms: Auto Sembunyi

en: Dock
ms: Labuh

en: By percentage:
ms: Ikut peratus:

en: By absolute size:
ms: Mengikut saiz mutlak:

en: Maintain aspect ratio
ms: Kekalkan nisbah aspek

en: Anchor:
ms: Sauh:

en: Show this message and exit.
ms: Tunjuk mesej ini kemudian keluar.

en: Display the application version.
ms: Papar versi aplikasi.

en: number of threads to use for rendering
ms: bilangan bebenang yang digunakan untuk penerapan

en: Usage: pinta [files]
ms: Penggunaan: pinta [files]

en: Options:
ms: Pilihan:

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Paparan

en: _Image
ms: _Imej

en: _Layers
ms: _Lapisan

en: _Adjustments
ms: _Pelarasan

en: Effe_cts
ms: Kes_an

en: A_dd-ins
ms: Tam_bahan

en: _Window
ms: _Tetingkap

en: Tool Windows
ms: Tetingkap Alat

en: _Help
ms: _Bantuan

en: OptionName
ms: Nama Pilihan

en: Canvas
ms: Kanvas

en: History
ms: Sejarah

en: Layers
ms: Lapisan

en: Images
ms: Imej

en: Tools
ms: Alatan

en: Edge Behavior
ms: Kelakuan Pinggir

en: Multiple selection:
ms: Pemilihan berbilang:

en: Enable
ms: Dibenarkan

en: Disable
ms: Dilumpuhkan

en: No selection
ms: Tiada pemilihan

en: Available in repository:
ms: Tersedia dalam repositori:

en: Update available
ms: Kemaskini tersedia

en: This add-in can't be loaded due to missing dependencies
ms: Tambahan ini tidak boleh dimuatkan kerana kehilangan dependensi

en: Required: {0} v{1}, found v{2}
ms: Diperlukan: {0} v{1}, temui v{2}

en: Missing: {0} v{1}
ms: Hilang: {0} v{1}

en: Installed version
ms: Versi pemasangan

en: Repository version
ms: Versi repositori

en: Download size
ms: Saiz muat turun

en: The following depedencies required by this add-in are not available:
ms: Dependensi berikut diperlukan oleh tambahan ini tidak tersedia:

en: Installation cancelled
ms: Pemasangan dibatalkan

en: Some of the required add-ins were not found
ms: Beberapa tambahan yang diperlukan tidak ditemui

en: Installation failed
ms: Pemasangan gagal

en: Installed
ms: Dipasang

en: Updates
ms: Kemaskini

en: Gallery
ms: Galeri

en: All repositories
ms: Semua repositori

en: Manage Repositories...
ms: Urus Repositori...

en: {0} update available | {0} updates available
ms[0]: {0} kemaskini tersedia
ms[1]: {0} kemaskini tersedia

en: Updating repository
ms: Mengemaskini repositori

en: Install Add-in Package
ms: Pasang Pakej Tambahan

en: Add-in packages
ms: Pakej tambahan

en: No add-ins found
ms: Tiada tambahan ditemui

en: Add-in
ms: Tambahan

en: Other
ms: Lain-lain

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: The following packages will be uninstalled:
ms: Pakej berikut akan dibuang:

en: There are other add-ins that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
ms: Terdapat tambahan lain yang bergantung pada yang terdahulu juga akan dibuang:

en: The selected add-ins can't be installed because there are dependency conflicts.
ms: Tambahan yang dipilih tidak dapat dipasang kerana terdapat konflik dependensi.

en: The following packages will be installed:
ms: Pakej berikut akan dipasang:

en:  (in user directory)
ms:  (dalam direktori pengguna)

en: The following packages need to be uninstalled:
ms: Pakej tersebut perlu dibuang:

en: The following dependencies could not be resolved:
ms: Dependensi berikut tidak dapat dileraikan:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
ms: Anda pasti ingin membatalkan proses pemasangan?

en: Installing Add-ins
ms: Memasang Tambahan

en: The installation failed!
ms: Pemasangan gagal!

en: The installation has completed with warnings.
ms: Pemasangan selesai tetapi berserta amaran.

en: Uninstalling Add-ins
ms: Menyahpasang Tambahan

en: The uninstallation failed!
ms: Penyahpasangan gagal!

en: The uninstallation has completed with warnings.
ms: Penyahpasangan telah selesai berserta amaran.

en: Registering repository
ms: Mendaftar repositori

en: Exception occurred: {0}
ms: Pengecualian berlaku: {0}

en: More information
ms: Maklumat lanjut

en: Install...
ms: Pasang...

en: Update
ms: Kemaskini

en: _Uninstall...
ms: _Nyahpasang...

en: Additional extensions are required to perform this operation.
ms: Sambungan tambahan diperlukan untuk melakukan operasi ini.

en: The following add-ins will be installed:
ms: Tambahan berikut akan dipasang:

en: No updates found
ms: Tiada kemaskini ditemui

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Update All
ms: Kemaskini Semua

en: Repository:
ms: Repositori:

en: Install from file...
ms: Pasang dari fail...

en: Install
ms: Pasang

en: Add-in Repository Management
ms: Pengurusan Repositori Tambahan

en: Add New Repository
ms: Tambah Repositori Baru

en: Select the location of the repository you want to register:
ms: Pilih lokasi repositori yang ingin didaftar:

en: Register an on-line repository
ms: Daftar repositori atas talian

en: Register a local repository
ms: Daftar repositori setempat

en: Path:
ms: Laluan:

en: Browse...
ms: Layar...

en: Progress
ms: Kemajuan

en: (provided by {0})
ms: (disediakan oleh {0})
