pinta - en to pl translation catalogue (409 entries)

en: Add-in Manager
pl: Menedżer dodatków

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Merged
pl: Kopiuj złączone

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Into New Layer
pl: Wklej do nowej warstwy

en: Paste Into New Image
pl: Wklej do nowego obrazu

en: Delete Selection
pl: Usuń zaznaczone

en: Fill Selection
pl: Wypełnij zaznaczenie

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Save As...
pl: Zapisz jako....

en: Reset to Default
pl: Przywróć domyślne

en: Set Number of Colors
pl: Ustaw liczbę kolorów

en: Palette
pl: Paleta

en: Erase Selection
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Deselect
pl: Usuń zaznaczenie

en: Open Palette File
pl: Otwórz plik palety

en: Palette files (*.txt, *.gpl)
pl: Pliki palety (*.txt, *.gpl)

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Could not open palette file: {0}.
    Please verify that you are trying to open a valid GIMP or Paint.NET palette.
pl: Nie udało się otworzyć pliku palety: {0}.
    Upewnij się, że próbujesz otworzyć właściwy plik palety programu GIMP lub Paint.NET.

en: Error
pl: Błąd

en: Save Palette File
pl: Zapisz plik palety

en: Paint.NET palette (*.txt)
pl: Paleta programu Paint.NET (*.txt)

en: GIMP palette (*.gpl)
pl: Paleta programu GIMP (*.gpl)

en: New...
pl: Nowy...

en: New Screenshot...
pl: Nowy zrzut ekranu...

en: Open Recent
pl: Ostatnio otwierane

en: Close
pl: Zamknij

en: Save
pl: Zapisz

en: Print
pl: Drukuj

en: Quit
pl: Wyjście

en: New
pl: Nowy

en: Open
pl: Otwórz

en: Pinta Website
pl: Strona internetowa Pinty

en: File a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Translate This Application
pl: Przetłumacz tę aplikację

en: About
pl: O programie...

en: Crop to Selection
pl: Przytnij do zaznaczenia

en: Auto Crop
pl: Automatyczne przycięcie

en: Resize Image...
pl: Zmień rozmiar obrazu...

en: Resize Canvas...
pl: Zmień rozmiar płótna...

en: Flip Horizontal
pl: Odbij w poziomie

en: Flip Vertical
pl: Odbij w pionie

en: Rotate 90° Clockwise
pl: Obróć o 90° w prawo

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
pl: Obróć o 90° w lewo

en: Rotate 180°
pl: Obróć o 180°

en: Flatten
pl: Spłaszcz

en: Add New Layer
pl: Dodaj nową warstwę

en: Delete Layer
pl: Usuń warstwę

en: Duplicate Layer
pl: Powiel warstwę

en: Merge Layer Down
pl: Scal warstwę w dół

en: Import from File...
pl: Importuj z pliku...

en: Rotate / Zoom Layer...
pl: Obróć / Przybliż warstwę...

en: Move Layer Up
pl: Przesuń warstwę w górę

en: Move Layer Down
pl: Przesuń warstwę w dół

en: Layer Properties...
pl: Właściwości warstwy...

en: Open Image File
pl: Otwórz plik obrazu

en: Import From File
pl: Importuj z pliku

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Best Fit
pl: Dopasuj

en: Zoom to Selection
pl: Powiększ do zaznaczenia

en: Normal Size
pl: Normalny rozmiar

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Pixel Grid
pl: Siatka pikseli

en: Rulers
pl: Linijki

en: Pixels
pl: Piksele

en: Inches
pl: Cale

en: Centimeters
pl: Centymetry

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Window
pl: Okno

en: Ruler Units
pl: Jednostki linijki

en: Save All
pl: Zapisz wszystkie

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Shortcut key
pl: Klawisz skrótu

en: Normal Blending
pl: Normalne mieszanie

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Antialiasing On
pl: Wygładzanie włączone

en: Antialiasing Off
pl: Wygładzanie wyłączone

en: Layer
pl: warstwa

en: copy
pl: kopiuj

en: Resize Canvas
pl: Zmień rozmiar płótna

en: Move Selected Pixels
pl: Przenieś zaznaczone piksele

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
pl: Obraz który próbujesz wkleić jest większy niż rozmiar płótna. Co chcesz z tym zrobić?

en: Expand canvas
pl: Powiększ płótno

en: Don't change canvas size
pl: Nie zmieniaj rozmiaru płótna

en: Replace
pl: Zamień

en:  Selection Mode:
pl:  Sposób zaznaczania:

en: Normal
pl: Normalny

en: Glow
pl: Poświata

en: Finish Pixels
pl: Zakończ pikselowanie

en: Flip Image Horizontal
pl: Odbij obraz w pionie

en: Flip Image Vertical
pl: Odbij obraz w poziomie

en: Flip Layer Horizontal
pl: Odbij warstwę w pionie

en: Flip Layer Vertical
pl: Odbij warstwę w poziomie

en: Resize Image
pl: Zmień rozmiar...

en: {0} image ({1})
pl: {0} obraz ({1})

en: Rendering Effect
pl: Efekt renderowania

en: Unsaved Image {0}
pl: Niezapisany obraz {0}

en: Background
pl: Tło

en: New Image
pl: Nowy obraz

en: Open Image
pl: Otwórz obraz

en: Permission denied
pl: Odmowa dostępu

en: Could not open file: {0}
pl: Nie udało się otworzyć pliku: {0}

en: Auto Level
pl: Automatyczne ustawienie poziomu

en: Black and White
pl: Czarno-biały

en: Brightness / Contrast
pl: Jasność / Kontrast

en: Brightness
pl: Jasność

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Curves
pl: Krzywe

en: Hue / Saturation
pl: Barwa / Nasycenie

en: Invert Colors
pl: Odwróć kolory

en: Levels
pl: Poziomy

en: Posterize
pl: Redukcja kolorów

en: Levels Adjustment
pl: Regulacja poziomów

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Linked
pl: Powiązane

en: Add Noise
pl: Dodaj szum

en: Noise
pl: Szum

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Color Saturation
pl: Nasycenie kolorów

en: Coverage
pl: Pokrycie

en: Bulge
pl: Wypukłość

en: Distort
pl: Zniekształcanie

en: Amount
pl: Ilość

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Clouds
pl: Chmury

en: Render
pl: Renderowanie

en: Scale
pl: Skaluj

en: Power
pl: Siła:

en: Seed
pl: Ziarno

en: Edge Detect
pl: Wykrywanie krawędzi

en: Stylize
pl: Stylizacja

en: Angle
pl: Kąt

en: Emboss
pl: Płaskorzeźba

en: Blurs
pl: Rozmycia

en: Fragments
pl: Fragmenty

en: Distance
pl: Odległość

en: Rotation
pl: Obrót

en: Frosted Glass
pl: Zamarznięte szkło

en: Gaussian Blur
pl: Rozmycie Gaussa

en: Radius
pl: Promień

en: Photo
pl: Fotografia

en: Ink Sketch
pl: Szkic tuszem

en: Artistic
pl: Artystyczne

en: Ink Outline
pl: Wypełnij zarys

en: Coloring
pl: Kolorowanie

en: Julia Fractal
pl: Fraktal Julii

en: Factor
pl: Współczynnik

en: Quality
pl: Jakość

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Mandelbrot Fractal
pl: Fraktal Mandelbrota

en: Median
pl: Mediana

en: Percentile
pl: Percentyl

en: Motion Blur
pl: Rozmycie ruchem

en: Centered
pl: Wyśrodkowany

en: Oil Painting
pl: Obraz olejny

en: Brush Size
pl: Rozmiar pędzla

en: Coarseness
pl: Ziarnistość

en: Outline
pl: Kontur

en: Thickness
pl: Grubość

en: Pencil Sketch
pl: Szkic ołówkiem

en: Pencil Tip Size
pl: Rozmiar końcówki pędzla

en: Color Range
pl: Zakres kolorów

en: Pixelate
pl: Pikselizacja

en: Cell Size
pl: Rozmiar komórki

en: Polar Inversion
pl: Odwrócenie biegunów

en: Radial Blur
pl: Rozmycie promieniowe

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
pl: Używaj niskiej jakości do podglądu, małych obrazów i małych kątów. Używaj wysokiej jakości do obrazów w wersji ostatecznej, do dużych obrazów i dużych kątów.

en: Red Eye Removal
pl: Usuwanie efektu czerwonych oczu

en: Tolerance
pl: Tolerancja

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
pl: Wskazówka: Aby uzyskać optymalny efekt, zaznacz oko korzystając z narzędzi zaznaczania.

en: Reduce Noise
pl: Redukcja szumu

en: Strength
pl: Poziom

en: Relief
pl: Płaskorzeźba

en: Sharpen
pl: Wyostrzanie

en: Soften Portrait
pl: Wygładź portret

en: Softness
pl: Wygładzanie

en: Lighting
pl: Oświetlenie

en: Warmth
pl: Ciepło

en: Tile Reflection
pl: Refleks

en: Tile Size
pl: Rozmiar płytki

en: Twist
pl: Wir

en: Antialias
pl: Wygładzanie

en: Unfocus
pl: Rozmycie powierzchowe

en: Center Offset
pl: Przesunięcie środka

en: Zoom Blur
pl: Rozmycie przez powiększenie

en: Transfer Map
pl: Mapa przeniesienia

en: Luminosity
pl: Jaskrawość

en: Red
pl: Czerwony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Reset
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Tip: Right-click to remove control points.
pl: Wskazówka: Kliknij prawym przyciskiem by usunąć punkty kontrolne.

en: Input Histogram
pl: Poziomy wejściowe

en: Input
pl: Źródło

en: Output
pl: Wyjście

en: Output Histogram
pl: Poziomy wyjściowe

en: Auto
pl: Automatycznie

en: label1
pl: etykieta1

en: label
pl: etykieta

en: Random Noise
pl: Losowy szum

en: Reseed
pl: Nowe ziarno

en: Choose Primary Color
pl: Wybierz kolor podstawowy

en: Choose Secondary Color
pl: Wybierz kolor dodatkowy

en: Choose Palette Color
pl: Wybierz kolor z palety

en: Click to switch between primary and secondary color.
pl: Kliknij aby przełączyć między kolorem podstawowym a kolorem tła

en: Click to select primary color.
pl: Kliknij aby wybrać kolor podstawowy

en: Click to select secondary color.
pl: Kliknij aby wybrać kolor tła

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
pl: Kliknij lewym klawiszem aby wybraustawić kolor podstawowy. Kliknij prawym klawiszem aby ustawić kolor tła. Kliknij środkowym klawiszem aby wybrać kolor z palety

en: Layer Shown
pl: Warstwa widoczna

en: Layer Hidden
pl: Warstwa ukryta

en: Circles
pl: Okręgi

en: Grid
pl: Siatka

en: Splatter
pl: Rozprysk

en: Squares
pl: Kwadraty

en: Brush width
pl: Szerokość pędzla

en: Decrease brush size
pl: Zmniejsz rozmiar pędzla

en: Increase brush size
pl: Zwiększ rozmiar pędzla

en: Fill Style
pl: Styl wypełniania

en: Outline Shape
pl: Obrysowywanie kształtu

en: Fill Shape
pl: Wypełnianie kształtu

en: Fill and Outline Shape
pl: Obrysowywanie i wypełnianie kształtu

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Clone Stamp
pl: Stempel Klonujący

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
pl: Trzymając Ctrl kliknij lewym przyciskiem myszy w celu wybrania punktu źródłowego, następnie kliknij lewym przyciskiem, aby malować.

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby ustawić kolor podstawowy. Kliknij prawym przyciskiem, aby ustawić kolor dodatkowy.

en: Sampling
pl: Próbkowanie

en: Single Pixel
pl: Pojedynczy piksel

en: 3 x 3 Region
pl: Obszar 3x3

en: 5 x 5 Region
pl: Obszar 5x5

en: 7 x 7 Region
pl: Obszar 7x7

en: 9 x 9 Region
pl: Obszar 9x9

en: Image
pl: Obraz

en: After select
pl: Po wybraniu

en: Do not switch tool
pl: NIe zmieniaj narzędzia

en: Switch to previous tool
pl: Zmień na poprzednie narzędzie

en: Switch to Pencil tool
pl: Zmień na Ołówek

en: Pencil
pl: Ołówek

en: Ellipse Select
pl: Zaznaczenie eliptyczne

en: Eraser
pl: Gumka

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy aby usunąć do przezroczystości, prawym aby usunąć do koloru podrzędnego.

en: Flood Mode
pl: Tryb zalewania

en: Contiguous
pl: Przylegające

en: Global
pl: Globalne

en: Freeform Shape
pl: Dowolny kształt

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby rysować kolorem podstawowym, a prawym - aby rysować kolorem dodatkowym.

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby wypełnić gradientem od koloru podstawowego do dodatkowego. Użyj prawego przycisku myszy, aby zastosować odwrotną kolejność kolorów.

en: Linear Gradient
pl: Gradient liniowy

en: Linear Reflected Gradient
pl: Gradient liniowy lustrzany

en: Linear Diamond Gradient
pl: Gradient liniowy diamentowy

en: Radial Gradient
pl: Gradient promienisty

en: Conical Gradient
pl: Gradient stożkowy

en: Lasso Select
pl: Zaznaczanie lassem

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zaznaczyć obszar.

en: Magic Wand Select
pl: Magiczna różdżka

en: Click to select region of similar color.
pl: Kliknij, aby zaznaczyć obszar o podobnym kolorze.

en: Move Selection
pl: Przesuń Zaznaczenie

en: Paintbrush
pl: Pędzel

en: Type
pl: Rodzaj

en: Paint Bucket
pl: Wypełnienie

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby wypełnić obszar kolorem podstawowym, a prawym - aby wypełnić go kolorem dodatkowym.

en: Pan
pl: Nawigacja

en: Click and drag to navigate image.
pl: Naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk myszy aby przesuwać obraz.

en: Recolor
pl: Przemaluj

en: Rectangle Select
pl: Zaznaczenie prostokątne

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Rounded Rectangle
pl: Zaokrąglony prostokąt

en: Text
pl: Tekst

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
pl: Kliknij lewym przyciskiem by ustawić kursor, a następnie wpisz tekst. Kolorem tekstu będzie kolor wybrany jako podstawowy.

en: Font
pl: Czcionka

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Left Align
pl: Wyrównanie do lewej

en: Center Align
pl: Wyrównanie do środka

en: Right Align
pl: Wyrównanie do prawej

en: Text Style
pl: Styl napisu

en: Normal and Outline
pl: Normalny i kontur

en: Fill Background
pl: Wypełnij tło

en: Outline width
pl: Szerokość konturu

en: Decrease outline size
pl: Zmniejsz wielkość konturu

en: Increase outline size
pl: Zwiększ rozmiar konturu

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby powiększyć. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby pomniejszyć. Kliknij i przeciągnij, aby powiększyć zaznaczony obszar.

en: Resize Palette
pl: Zmień rozmiar palety

en: New palette size:
pl: Nowy rozmiar palety:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
pl: Czy chcesz zapisać zmiany w obrazie "{0}" przed jego zamknięciem?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
pl: Jeśli nie zapiszesz, wszystkie zmiany zostaną utracone

en: Take Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
pl: Opóźnienie wykonania zrzutu ekranu (w sekundach):

en: Image files
pl: Pliki graficzne

en: Save Image File
pl: Zapisz Obraz

en: Pinta does not support saving images in this file format.
pl: Pinta nie obsługuje zapisu w tym formacie.

en: Cannot save read only file.
pl: Nie można zapisać pliku. Plik tylko do odczytu.

en: Image too large
pl: Obrazek zbyt duży

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
pl: Pliki ICO nie mogą być większe niż 255 x 255 pikseli

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
pl: Plik "{0}" już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
pl: Już istnieje taki plik w "{1}". Zastąpienie go spowoduje nadpisanie jego zawartości przez nowy plik.

en: Layer Opacity
pl: Nieprzezroczystość warstwy

en: Rename Layer
pl: Zmień nazwę warstwy

en: Hide Layer
pl: Ukryj warstwę

en: Show Layer
pl: Pokaż warstwę

en: Layer Properties
pl: Właściwości warstwy

en: Rotate / Zoom Layer
pl: Obróć / Przybliż warstwę

en: Translated by:
pl: Tłumaczenie:

en: Based on the work of Paint.NET:
pl: Bazuje na projekcie Paint.NET:

en: Using some icons from:
pl: Wykorzystane ikony:

en: About Pinta
pl: O Pinta

en: Version Info
pl: Informacje o wersji

en: Version
pl: Wersja

en: License
pl: Licencja

en: Released under the MIT X11 License.
pl: Wydane na licencji MIT X11

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: by Pinta contributors
pl: przez współtwórców Pinta

en: Details
pl: Szczegóły

en: JPEG Quality
pl: Jakość JPEG

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Visible
pl: Widoczna

en: Blend Mode
pl: Tryb mieszania

en: Opacity:
pl: Krycie:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: pixels
pl: pikseli

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Title
pl: Tytuł

en: Path
pl: Ścieżka

en: Hide
pl: Ukryj

en: Dockable
pl: Dokowalne

en: Floating
pl: Ruchoma

en: Auto Hide
pl: Automatyczne ukrywanie

en: Dock
pl: Zadokuj

en: By percentage:
pl: Procentowo:

en: By absolute size:
pl: Rozmiar bezwzględny

en: Maintain aspect ratio
pl: Zachowanie proporcji obrazu

en: Anchor:
pl: Kotwica:

en: number of threads to use for rendering
pl: ilość wątków używanych podczas renderingu

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Image
pl: _Obraz

en: _Layers
pl: Wa_rstwy

en: _Adjustments
pl: Do_stosowanie kolorów

en: Effe_cts
pl: E_fekty

en: _Window
pl: _Okno

en: Tool Windows
pl: Okna narzędziowe

en: _Help
pl: _Pomoc

en: OptionName
pl: Opcjonalna nazwa

en: History
pl: Historia

en: Layers
pl: Warstwy

en: Images
pl: Obrazy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Edge Behavior
pl: Wykrywanie krawędzi

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: No selection
pl: Brak zaznaczenia

en: Available in repository:
pl: Dostępne w repozytorium

en: Update available
pl: Znaleziono uaktualnienie

en: Installed version
pl: Zainstalowana wersja

en: Download size
pl: Rozmiar pobieranego pakietu

en: Installation cancelled
pl: Instalacja anulowana

en: Some of the required add-ins were not found
pl: Niektóre z wymaganych dodatków nie zostały odnalezione

en: Installation failed
pl: Instalacja nieudana

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Gallery
pl: Repozytoria

en: All repositories
pl: Wszystkie repozytoria

en: Manage Repositories...
pl: Zarządzaj repozytoriami...

en: Add-in packages
pl: Pakiety dodatków

en: No add-ins found
pl: Nie odnaleziono dodatków

en: Add-in
pl: Dodatek

en: Other
pl: Inne

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: The following packages will be uninstalled:
pl: Następujące pakiety zostaną odinstalowane:

en: The following packages will be installed:
pl: Następujące pakiety zostaną zainstalowane:

en:  (in user directory)
pl:  (w katalogu użytkownika)

en: The following packages need to be uninstalled:
pl: Następujące pakiety wymagają odinstalowania:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
pl: Na pewno anulować instalację?

en: Installing Add-ins
pl: Instalowanie dodatków

en: The installation failed!
pl: Instalacja nie powiodła się.

en: The installation has completed with warnings.
pl: Instalacja została ukończona z ostrzeżeniami.

en: Uninstalling Add-ins
pl: Odinstalowywanie Dodatków

en: The uninstallation failed!
pl: Odinstalowanie nie powiodło się.

en: The uninstallation has completed with warnings.
pl: Odinstalowanie zostało ukończone z ostrzeżeniami.

en: Registering repository
pl: Rejestrowanie repozytorium

en: Exception occurred: {0}
pl: Wystąpił wyjątek: {0}

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Update
pl: Aktualizacja

en: _Uninstall...
pl: _Odinstaluj...

en: Additional extensions are required to perform this operation.
pl: Do wykonania tej operacji są wymagane dodatkowe rozszerzenia.

en: The following add-ins will be installed:
pl: Zainstalowane zostaną następujące dodatki:

en: No updates found
pl: Nie znaleziono aktualizacji

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Update All
pl: Aktualizuj wszystko

en: Repository:
pl: Repozytorium:

en: Install from file...
pl: Zainstaluj z pliku...

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Add-in Repository Management
pl: Zarządzanie repozytorium dodatków

en: Add New Repository
pl: Dodaj nowe repozytorium

en: Select the location of the repository you want to register:
pl: Wybierz położenie repozytorium, które chcesz zarejestrować:

en: Register an on-line repository
pl: Zarejestruj repozytorium on-line

en: Register a local repository
pl: Zarejestruj lokalne repozytorium
