Pioneers 15.4 - en to sk_SK translation catalogue (689 entries)

note: Commandline pioneersai: chromosome-file
en: Chromosome File
sk_SK: Súbor Chromosome

note: Commandline pioneersai: server
en: Server Host
sk_SK: Adresa servera

note: Commandline pioneersai: port
en: Server Port
sk_SK: Port servera

note: Commandline pioneersai: name
en: Computer name (mandatory)
sk_SK: Meno počítača (povinné)

note: Commandline pioneersai: time
en: Time to wait between turns (in milliseconds)
sk_SK: Čas, počas ktorého sa čaká na ťah (v ms)

note: Commandline pioneersai: chat-free
en: Stop computer player from talking
sk_SK: Zabrániť počítačovému hráčovi rozprávať

note: Commandline pioneersai: algorithm
en: Type of computer player
sk_SK: Typ počítačového hráča

note: Commandline option of ai: enable debug logging Commandline option of client: enable debug logging Commandline option of metaserver: enable debug logging Commandline option of server-gtk: enable debug logging Commandline option of server: enable debug logging
en: Enable debug messages
sk_SK: Povoliť správy ladenia

note: Commandline option of ai: version Commandline option of client: version Commandline option of editor: version Commandline option of metaserver: version Commandline option of server-gtk: version Commandline option of server-console: version
en: Show version information
sk_SK: Zobraziť informácie o verzii

note: Long description in the commandline for pioneersai: help
en: - Computer player for Pioneers
sk_SK: - Počítačový hráč pre Pioneers

en: Pioneers version:
sk_SK: Verzia Pioneers:

note: ai commandline error
en: A name must be provided.
sk_SK: Meno musí byť zadané.

en: Type of computer player: %s
sk_SK: Typ počítačového hráča: %s

en: The game is already full. I'm leaving.
sk_SK: Hra už je plná. Odchádzam.

note: AI chat at the start of the turn
en: Ok, let's go!
sk_SK: Dobre, poďme hrať!

note: AI chat at the start of the turn
en: I'll beat you all now! ;)
sk_SK: A teraz vás porazím. Všetkých! ;)

note: AI chat at the start of the turn
en: Now for another try...
sk_SK: Skúsim to zas...

note: AI chat when one resource is received
en: At least I get something...
sk_SK: Aspoň ja som niečo dostal...

note: AI chat when one resource is received
en: One is better than none...
sk_SK: Lepšie ako nič...

note: AI chat when more than one resource is received
en: Wow!
sk_SK: Paráda!

note: AI chat when more than one resource is received
en: Ey, I'm becoming rich ;)
sk_SK: Ech, tuším budem boháč ;-)

note: AI chat when more than one resource is received
en: This is really a good year!
sk_SK: Toto je naozaj dobrý rok!

note: AI chat when other players receive more than one resource
en: You really don't deserve that much!
sk_SK: Toľko si naozaj nezaslúžiš!

note: AI chat when other players receive more than one resource
en: You don't know what to do with that many resources ;)
sk_SK: Poradíš si vôbec s toľkými surovinami? ;)

note: AI chat when other players receive more than one resource
en: Ey, wait for my robber and lose all this again!
sk_SK: Hej, len počkaj na môjho zlodeja a zas o všetko prídeš!

note: AI chat when it moves the robber
en: Hehe!
sk_SK: Haha!

note: AI chat when it moves the robber
en: Go, robber, go!
sk_SK: Ideš, zlodej, ideš!

note: AI chat when the robber is moved to it
en: You bastard!
sk_SK: Ty potkan!

note: AI chat when the robber is moved to it
en: Can't you move that robber somewhere else?!
sk_SK: Nemôžeš dať toho zlodeja inam?!

note: AI chat when the robber is moved to it
en: Why always me??
sk_SK: Prečo ja??

note: AI chat when it must discard resources
en: Oh no!
sk_SK: Nie!!

note: AI chat when it must discard resources
en: Grrr!
sk_SK: Vrrr!

note: AI chat when it must discard resources
en: Who the hell rolled that 7??
sk_SK: Kto do čerta hodil tú sedmičku??

note: AI chat when it must discard resources
en: Why always me?!?
sk_SK: Prečo to musím byť vždy ja?!?

note: AI chat when other players must discard
en: Say good bye to your cards... :)
sk_SK: Rozlúč sa so svojimi kartami... :-)

note: AI chat when other players must discard
en: *evilgrin*
sk_SK: *diabolský úškľabok*

note: AI chat when other players must discard
en: /me says farewell to your cards ;)
sk_SK: /me vraví zbohom Tvojim kartám ;)

note: AI chat when other players must discard
en: That's the price for being rich... :)
sk_SK: To je cena, ktorú platia bohatí... :)

note: AI chat when someone steals from it
en: Ey! Where's that card gone?
sk_SK: Hm? Kam sa podela tá karta?

note: AI chat when someone steals from it
en: Thieves! Thieves!!
sk_SK: Zlodej! Zlodej!!

note: AI chat when someone steals from it
en: Wait for my revenge...
sk_SK: Pomsta bude sladká...

note: AI chat when someone plays the monopoly card
en: Oh no :(
sk_SK: Áááále nie :(

note: AI chat when someone plays the monopoly card
en: Must this happen NOW??
sk_SK: To sa vážne musí stať zrovna TERAZ??

note: AI chat when someone plays the monopoly card
en: Args
sk_SK: Prčic

note: AI chat when it has the largest army
en: Hehe, my soldiers rule!
sk_SK: Haha, moje vojsko je najlepšie!

note: AI chat when another player that the largest army
en: First robbing us, then grabbing the points...
sk_SK: Najprv nás okradne, potom si ešte nahrabe body...

note: AI chat when it has the longest road
en: See that road!
sk_SK: Sleduj tú cestu!

note: AI chat when another player has the longest road
en: Pf, you won't win with roads alone...
sk_SK: Pche, samotná cesta Ti víťazstvo nezaručí...

en: Received error from server: %s.  Quitting
sk_SK: Prijatá chyba zo servera: %s. Končím

note: AI chat when it wins
en: Yippie!
sk_SK: Hurá!

note: AI chat when another player wins
en: My congratulations
sk_SK: Gratulujem

en: No settlements in stock to use for setup
sk_SK: Nie sú dediny na sklade pre fázu zakladania

en: There is no place to setup a settlement
sk_SK: Už nie je miesto na založenie dediny

en: No roads in stock to use for setup
sk_SK: Nie sú cesty na sklade pre fázu zakladania

en: There is no place to setup a road
sk_SK: Už nie je miesto na postavenie cesty

en: Rejecting trade.
sk_SK: Odmietam obchod.

note: Translators: don't translate '/help'
en: Hello, welcome to the lobby. I am a simple robot. Type '/help' in the chat to see the list of commands I know.
sk_SK: Ahojte, vitajte v lobby. Som jednoduchý robot. Napíšte '/help' do chatu pre zobrazenie zoznamu príkazov, ktoré poznám.

note: Translators: don't translate '/help'
en: '/help' shows this message again
sk_SK: '/help' opäť zobrazí túto správu

note: Translators: don't translate '/why'
en: '/why' explains the purpose of this strange board layout
sk_SK: '/why' vysvetlí dôvod tohto zvláštneho rozloženia na doske

note: Translators: don't translate '/news'
en: '/news' tells the last released version
sk_SK: '/news' zobrazí najnovšiu vydanú verziu

note: AI chat that explains '/why'
en: This board is not intended to be a game that can be played. Instead, players can find each other here, and decide which board they want to play. Then, one of the players will host the proposed game by starting a server, and registers it at the metaserver. The other players can subsequently disconnect from the lobby, and enter that game.
sk_SK: Táto hracia plocha neslúži pre hranie hry Pioneers, ale pre nájdenie ďalších hráčov, ktorí sa tu môžu dohodnúť na tom, ktorú hru si zahrajú. Potom, jeden z nich vytvorí server dohodnutej hry a registruje ju na metaserveri. Ostatní hráči môžu lobby opustiť a pripojiť sa k tej hre.

en: The last released version of Pioneers is
sk_SK: Poslednou vydanou verziou Pioneers je

note: The lobbybot leaves when a game is starting
en: The game is starting. I'm not needed anymore. Goodbye.
sk_SK: Hra štartuje. Už ma nepotrebujete. Zbohom.

en: Waiting
sk_SK: Čakám

en: Idle
sk_SK: Nečinný

en: We have been kicked out of the game.
sk_SK: Boli sme vykopnutý z hry.

note: Network status: offline
en: Offline
sk_SK: Odpojený

en: Error (%s): %s
sk_SK: Chyba (%s): %s

en: Notice: %s
sk_SK: Oznam: %s

en: %s does not receive any %s, because the bank is empty.
sk_SK: %s nedostane surovinu: %s, pretože bank je prázdny.

en: %s only receives %s, because the bank didn't have any more.
sk_SK: %s dostane iba %s, pretože v banku už viac nebolo.

en: %s receives %s.
sk_SK: %s získava %s.

note: Year of Plenty
en: %s takes %s.
sk_SK: %s si berie %s.

en: %s spent %s.
sk_SK: %s použil(a) %s.

en: %s is refunded %s.
sk_SK: %s dostal naspäť %s.

note: %s = Player name
en: %s shuffled the dice deck.
sk_SK: %s zamiešal(a) balíček kariet.

en: %s discarded %s.
sk_SK: %s sa zbavil(a) %s.

en: %s has won the game with %d victory points!
sk_SK: %s vyhral(a) hru vďaka %d víťazným bodom!

en: Loading
sk_SK: Načítavam

en: Version mismatch.
sk_SK: Nesedí verzia.

en: Version mismatch. Please make sure client and server are up to date.
sk_SK: Nesúhlasné verzie. Prosím, ubezpečte sa, že klient aj server sú v aktuálnej verzii.

en: Build two settlements, each with a connecting
sk_SK: Postavte dve dediny, ku každej pripojte

en: Build a settlement with a connecting
sk_SK: Postavde dedinu, ku ktorej pripojíte

en: road
sk_SK: cestu

en: bridge
sk_SK: most

en: ship
sk_SK: loď

en:  or
sk_SK:  alebo

en: Waiting for your turn.
sk_SK: Čakám na Váš ťah.

en: Select the building to steal from.
sk_SK: Vyberte si budovu, ktorú chcete vykradnúť.

en: Select the ship to steal from.
sk_SK: Vyberte si loď, ktorú chcete vykradnúť.

en: Place the robber.
sk_SK: Premiestnite zlodeja.

en: Finish the road building action.
sk_SK: Dokončite stavbu cesty.

en: Build one road segment.
sk_SK: Postavte jeden úsek cesty.

en: Build two road segments.
sk_SK: Postavte dva úseky cesty.

note: Notification
en: It is your turn.
sk_SK: Ste na ťahu.

en: Sorry, %s available.
sk_SK: Prepáčte, %s nie je dostupné.

en: The game is over.
sk_SK: Hra skončila.

note: This development card is unique
en: You bought the %s development card.
sk_SK: Kúpili ste si akčnú kartu %s.

note: This development card is not unique
en: You bought a %s development card.
sk_SK: Kúpili ste si akčnú kartu %s.

en: %s bought a development card.
sk_SK: %s kúpil(a) akčnú kartu.

en: %s played the %s development card.
sk_SK: %s použil(a) akčnú kartu %s.

en: %s played a %s development card.
sk_SK: %s použil(a) akčnú kartu %s.

en: You have run out of road segments.
sk_SK: Už nemáte ďalšie diely cesty.

note: I get the cards $1=resources, $2=player that loses resources
en: You get %s from %s.
sk_SK: Získavate %s od %s.

note: I lose the cards $1=player that steals, $2=resources
en: %s took %s from you.
sk_SK: %s Ti vzal(a) %s.

en: %s took %s from %s.
sk_SK: %s vzal(a) %s od %s.

en: Spectator %d
sk_SK: Pozorovateľ %d

en: spectator %d
sk_SK: pozorovateľ %d

en: Player %d
sk_SK: Hráč %d

en: player %d
sk_SK: hráč %d

en: New spectator: %s.
sk_SK: Nový pozorovateľ: %s.

en: %s is now %s.
sk_SK: %s je teraz %s.

en: Player %d is now %s.
sk_SK: Hráč %d je teraz %s.

en: %s has quit.
sk_SK: %s odišiel/la.

en: There is no largest army.
sk_SK: Nikto nemá najväčšiu armádu.

en: %s has the largest army.
sk_SK: %s má najväčšiu armádu.

en: There is no longest road.
sk_SK: Nikto nemá najdlhšiu cestu.

en: %s has the longest road.
sk_SK: %s má najdlhšiu cestu.

en: Waiting for %s.
sk_SK: Čaká sa na %s.

note: We are not in on the action someone stole a resource from someone else
en: %s stole a resource from %s.
sk_SK: %s ukradol(la) vlnu od %s.

note: $1=resource, $2=player name
en: You stole %s from %s.
sk_SK: Ukradol/la si %s od %s.

note: $1=player name, $2=resource
en: %s stole %s from you.
sk_SK: %s Ti ukradol/la %s.

en: %s gave %s nothing!?
sk_SK: %s nedal(a) hráčovi %s nič!?

note: $1=giving player, $2=receiving player, $3=resources
en: %s gave %s %s for free.
sk_SK: %s dal(a) hráčovi %s zadarmo %s.

en: %s gave %s %s in exchange for %s.
sk_SK: %s dal(a) hráčovi %s %s výmenou za %s.

en: %s exchanged %s for %s.
sk_SK: %s vymenil(a) %s za %s.

en: %s built a road.
sk_SK: %s postavil(a) cestu.

en: %s built a ship.
sk_SK: %s postavil(a) loď.

en: %s built a settlement.
sk_SK: %s postavil(a) dedinu.

en: %s built a city.
sk_SK: %s postavil(a) mesto.

en: %s built a city wall.
sk_SK: %s postavil(a) mestskú hradbu.

note: Error message
en: player_build_add called with BUILD_NONE for user %s
sk_SK: bola zavolaná funkcia player_build_all s BUILD_NONE pre užívateľa %s

en: %s built a bridge.
sk_SK: %s postavil(a) most.

en: %s removed a road.
sk_SK: %s odstránil(a) cestu.

en: %s removed a ship.
sk_SK: %s odstránil(a) loď.

en: %s removed a settlement.
sk_SK: %s ostránil(a) dedinu.

en: %s removed a city.
sk_SK: %s odstránil(a) mesto.

en: %s removed a city wall.
sk_SK: %s odstránil(a) mestskú hradbu.

note: Error message
en: player_build_remove called with BUILD_NONE for user %s
sk_SK: bola zavolaná funkcia player_build_remove s BUILD_NONE pre užívateľa %s

en: %s removed a bridge.
sk_SK: %s odstránil(a) most.

en: %s has canceled a ship's movement.
sk_SK: %s zrušil(a) pohyb lode.

en: %s moved a ship.
sk_SK: %s pohol(la) loďou.

note: tell the user that someone got something
en: %s received %s.
sk_SK: %s získal %s.

en: server asks to lose invalid point.
sk_SK: server žiada o zrušenie neplatného bodu.

note: tell the user the point is lost
en: %s lost %s.
sk_SK: %s prišiel o %s.

en: server asks to move invalid point.
sk_SK: server žiada o posun na neplatný bod.

note: tell the user someone (1) lost something (2) to someone else (3)
en: %s lost %s to %s.
sk_SK: %s prišiel(la) o %s vďaka %s.

en: brick
sk_SK: tehly

en: Brick
sk_SK: Tehly

en: grain
sk_SK: obilie

en: Grain
sk_SK: Obilie

en: ore
sk_SK: ruda

en: Ore
sk_SK: Ruda

en: wool
sk_SK: vlna

en: Wool
sk_SK: Vlna

en: lumber
sk_SK: drevo

en: Lumber
sk_SK: Drevo

en: no resource (bug)
sk_SK: žiadna surovina (chyba)

en: No resource (bug)
sk_SK: Žiadna surovina (chyba)

en: any resource (bug)
sk_SK: ľubovoľná surovina (chyba)

en: Any resource (bug)
sk_SK: Ľubovoľná surovina (chyba)

en: gold
sk_SK: zlato

en: Gold
sk_SK: Zlato

en: a brick card
sk_SK: tehly

en: %d brick cards
sk_SK: %d tehly

en: a grain card
sk_SK: obilie

en: %d grain cards
sk_SK: %d obilia

en: an ore card
sk_SK: rudu

en: %d ore cards
sk_SK: %d rudy

en: a wool card
sk_SK: vlnu

en: %d wool cards
sk_SK: %d vlny

en: a lumber card
sk_SK: drevo

en: %d lumber cards
sk_SK: %d drevá

en: nothing
sk_SK: nič

note: Construct "A, B and C" for resources
en: %s and %s
sk_SK: %s a %s

note: All resource types are active in the trade
en: any resource
sk_SK: ľubovoľná surovina

en: %s has undone the robber movement.
sk_SK: %s odvolal(a) presun zlodeja.

en: %s moved the robber.
sk_SK: %s presunul(a) zlodeja.

en: %s has undone the pirate movement.
sk_SK: %s odvolal(a) presun piráta.

en: %s moved the pirate.
sk_SK: %s presunul(a) piráta.

en: %s must move the robber.
sk_SK: %s musí presunúť zlodeja.

en: Setup for %s.
sk_SK: Fáza rozostavovania pre hráča %s.

en: Double setup for %s.
sk_SK: Fáza dvojitého rozostavovania pre hráča %s.

en: %s rolled %d.
sk_SK: %s hodil(a) %d.

en: Begin turn %d for %s.
sk_SK: Začiatok ťahu %d pre hráča %s.

note: Error message when program %1 is started, reason is %2
en: Error starting %s: %s
sk_SK: Chyba pri štarte %s: %s

en: Select an automatically discovered game
sk_SK: Vyberte automaticky objavenú hru

note: $1=Game title, $2=version, $3=host_name, $4=port
en: %s (%s) on %s:%s
sk_SK: %s (%s) na %s:%s

en: Beeper test.
sk_SK: Test pípatka.

en: %s beeped you.
sk_SK: %s na Vás zapípal(a).

en: You beeped %s.
sk_SK: Zapípali ste na %s.

en: You could not beep %s.
sk_SK: Nemohli ste zapípať na %s.

en:  said:
sk_SK:  hovorí:

note: Menu entry
en: _Game
sk_SK: _Hra

note: Tooltip for New Game menu entry
en: Start a new game
sk_SK: Začať novú hru

note: Menu entry
en: _New Game
sk_SK: _Nová hra

note: Tooltip for Leave Game menu entry
en: Leave this game
sk_SK: Opustiť aktuálnu hru

note: Menu entry
en: _Leave Game
sk_SK: _Opustiť hru

note: Tooltip for Admin menu entry
en: Administer Pioneers server
sk_SK: Správa servera Pioneers

note: Tooltip for Player Name menu entry
en: Change your player name
sk_SK: Zmeňte meno svojho hráča

note: Menu entry
en: _Player Name
sk_SK: _Meno hráča

note: Tooltip for Legend menu entry
en: Terrain legend and building costs
sk_SK: Legenda krajiny a stavebných nákladov

note: Menu entry
en: L_egend
sk_SK: L_egenda

note: Tooltip for Game Settings menu entry
en: Settings for the current game
sk_SK: Nastavenia aktuálnej hry

note: Menu entry
en: _Game Settings
sk_SK: Na_stavenia hry

note: Tooltip for Dice Histogram menu entry
en: Histogram of dice rolls
sk_SK: Histogram hodov kockou

note: Menu entry
en: _Dice Histogram
sk_SK: _Histogram hodov

note: Tooltip for Quit menu entry
en: Quit
sk_SK: Ukončiť

note: Menu entry
en: _Quit
sk_SK: U_končiť

note: Menu entry
en: _Actions
sk_SK: _Akcie

note: Tooltip for Roll Dice menu entry
en: Roll the dice
sk_SK: Hodiť kockou

note: Menu entry
en: Roll Dice
sk_SK: Hod kockou

note: Menu entry Tab page name
en: Trade
sk_SK: Obchodovať

note: Menu entry
en: Undo
sk_SK: Späť

note: Menu entry
en: Finish
sk_SK: Ukončiť ťah

note: Tooltip for Road menu entry
en: Build a road
sk_SK: Postaviť cestu

note: Menu entry
en: Road
sk_SK: Cesta

note: Tooltip for Ship menu entry
en: Build a ship
sk_SK: Postaviť loď

note: Menu entry
en: Ship
sk_SK: Loď

note: Tooltip for Move Ship menu entry
en: Move a ship
sk_SK: Presunúť loď

note: Menu entry
en: Move Ship
sk_SK: Presunúť loď

note: Tooltip for Bridge menu entry
en: Build a bridge
sk_SK: Postaviť most

note: Menu entry
en: Bridge
sk_SK: Most

note: Tooltip for Settlement menu entry
en: Build a settlement
sk_SK: Postaviť dedinu

note: Menu entry
en: Settlement
sk_SK: Dedina

note: Tooltip for City menu entry
en: Build a city
sk_SK: Postaviť mesto

note: Menu entry
en: City
sk_SK: Mesto

note: Tooltip for Develop menu entry
en: Buy a development card
sk_SK: Kúpiť akčnú kartu

note: Menu entry
en: Develop
sk_SK: Akcia

note: Tooltip for City Wall menu entry
en: Build a city wall
sk_SK: Postaviť mestské hradby

note: Menu entry
en: City Wall
sk_SK: Mestské hradby

note: Menu entry
en: _Settings
sk_SK: _Nastavenia

note: Tooltip for Toolbar menu entry
en: Show or hide the toolbar
sk_SK: Zobraziť alebo skryť lištu nástrojov

note: Menu entry
en: _Toolbar
sk_SK: Lišta _nástrojov

note: Tooltip for Preferences menu entry
en: Configure the application
sk_SK: Nastaviť aplikáciu

note: Menu entry
en: Prefere_nces
sk_SK: _Voľby

note: Menu entry
en: _View
sk_SK: _Zobraziť

note: Tooltip for Fullscreen menu entry
en: Set window to full screen mode
sk_SK: Prepnúť okno do režimu na celú obrazovku

note: Menu entry
en: _Fullscreen
sk_SK: _Celá obrazovka

note: Tooltip for Reset menu entry
en: View the full map
sk_SK: Zobraziť celú mapu

note: Menu entry
en: _Reset
sk_SK: _Resetovať

note: Tooltip for Center menu entry
en: Center the map
sk_SK: Vystrediť mapu

note: Menu entry
en: _Center
sk_SK: _Vystrediť

note: Menu entry
en: _Help
sk_SK: _Pomocník

note: Tooltip for About Pioneers menu entry
en: Information about Pioneers
sk_SK: Informácie o Pioneers

note: Menu entry
en: _About Pioneers
sk_SK: _O programe Pioneers

note: Tooltip for Help menu entry
en: Show the manual
sk_SK: Zobraziť návod

en: Metaserver at %s, port %s
sk_SK: Metaserver na adrese %s, port %s

en: Finished.
sk_SK: Ukončený.

en: The metaserver is not available anymore.
sk_SK: Metaserver už nie je dostupný.

en: The metaserver closed the connection unexpectedly.
sk_SK: Metaserver neočakávane zavrel spojenie.

en: Receiving game names from the metaserver.
sk_SK: Získavam mená hier od metaservera.

en: New game server requested on %s port %s.
sk_SK: Nový herný server požadovaný na adrese %s, porte %s.

en: Incomplete information about the new game server received.
sk_SK: Obdržané neúplné informácie o novom hernom serveri.

en: Unknown message from the metaserver: %s
sk_SK: Neznáma správa od metaservera: %s

en: Receiving data from inactive session: %s
sk_SK: Získavam údaje z neaktívnej relácie: %s

en: Too many metaserver redirects.
sk_SK: Príliš mnoho presmerovaní metaservera.

en: Bad redirect line: %s
sk_SK: Zlý riadok presmerovania: %s

en: The metaserver is too old to create servers (version %d.%d)
sk_SK: Verzia metaservera je príliš stará a neumožňuje vytváranie serverov (verzia %d.%d)

en: Unexpected data from the metaserver: %s
sk_SK: Neočakávané dáta od metaservera: %s

note: Sevens rule: normal
en: Normal
sk_SK: Normálne

note: Sevens rule: reroll on 1st 2 turns
en: Reroll on 1st 2 turns
sk_SK: Hádzať znovu prvé dve kolá

note: Sevens rule: reroll all 7s
en: Reroll all 7s
sk_SK: Hádzať znovu pri každej sedmičke

en: Default
sk_SK: Štandardné

en: Random
sk_SK: Náhodné

en: Redirected to the metaserver at %s.
sk_SK: Presmerovaný na metaserver na %s.

en: Redirected to the metaserver at %s, port %s.
sk_SK: Presmerovaný na metaserver na %s, port %s.

en: Receiving a list of Pioneers servers from the metaserver.
sk_SK: Získavam zoznam serverov Pioneers z metaservera.

note: Label
en: Number of computer players
sk_SK: Počet počítačových hráčov

note: Tooltip
en: The number of computer players
sk_SK: Počet počítačových hráčov

note: Canceled retrieving information * from the metaserver
en: Canceled.
sk_SK: Zrušené.

en: Requesting new game server.
sk_SK: Vysielam požiadavku na nový herný server.

note: Dialog caption
en: Create a Public Game
sk_SK: Vytvoriť verejnú hru

note: Button text
en: _Cancel
sk_SK: _Zrušiť

note: Button text
en: C_reate
sk_SK: _Vytvoriť

note: Dialog caption
en: Join a Public Game
sk_SK: Pripojiť sa k verejnej hre

note: Button text
en: _Refresh
sk_SK: _Obnoviť

note: Button text
en: _New Remote Game
sk_SK: _Nová vzdialená hra

note: Button text
en: _Join
sk_SK: _Pripojiť sa

note: Tooltip
en: Select a game to join
sk_SK: Vyberte hru, ku ktorej sa chcete pripojiť

note: Column name
en: Map Name
sk_SK: Názov mapy

note: Tooltip for column 'Map Name'
en: Name of the game
sk_SK: Názov hry

note: Column name
en: Curr
sk_SK: Hráči

note: Tooltip for column 'Curr'
en: Number of players in the game
sk_SK: Počet hráčov v hre

note: Tooltip for column 'Max'
en: Maximum players for the game
sk_SK: Maximálny počet hráčov v hre

note: Column name
en: Terrain
sk_SK: Krajina

note: Tooltip for column 'Terrain'
en: Random of default terrain
sk_SK: Náhodná alebo štandardná krajina

note: Column name
en: Vic. Points
sk_SK: Body potrebné na výhru

note: Tooltip for column 'Vic. Points'
en: Points needed to win
sk_SK: Bodov potrebných na výhru

note: Column name
en: Sevens Rule
sk_SK: Pravidlo sedmičiek

note: Tooltip for column 'Sevens Rule' Label
en: Sevens rule
sk_SK: Pravidlo sedmičiek

note: Column name
en: Host
sk_SK: Hostiteľ

note: Tooltip for column 'Host'
en: Host of the game
sk_SK: Adresa hostiteľa

note: Tooltip for column 'Port'
en: Port of the game
sk_SK: Porty hry

note: Column name
en: Version
sk_SK: Verzia

note: Tooltip for column 'Version'
en: Version of the host
sk_SK: Verzia hostiteľa

note: Dialog caption
en: Start a New Game
sk_SK: Spustiť novú hru

note: Label Commandline option of client: name of the player
en: Player name
sk_SK: Meno hráča

note: Tooltip
en: Enter your name
sk_SK: Zadajte Vaše meno

note: Check button Role of the player: spectator
en: Spectator
sk_SK: Pozorovateľ

en: Check if you want to be a spectator
sk_SK: Zapnite túto voľbu, ak chcete byť len pozorovateľom

note: Button
en: Join
sk_SK: Pripojiť sa

note: Tooltip for button Join
en: Join an automatically discovered game
sk_SK: Automaticky sa pripojiť k objavenej hre

note: Button
en: Join Public Game
sk_SK: Pripojiť sa k verejnej hre

note: Tooltip
en: Join a public game
sk_SK: Pripojiť sa k verejnej hre

note: Button
en: Create Game
sk_SK: Vytvoriť hru

note: Tooltip
en: Create a game
sk_SK: Vytvoriť hru

note: Button
en: Join Private Game
sk_SK: Pripojiť sa k súkromnej hre

note: Tooltip Dialog caption
en: Join a private game
sk_SK: Pripojiť sa k súkromnej hre

note: Label Commandline option of client: hostname of the server
en: Server host
sk_SK: Adresa servera

note: Tooltip
en: Name of the host of the game
sk_SK: Meno počítača s hrou

note: Label Commandline option of client: port of the server server port label
en: Server port
sk_SK: Port na serveri

note: Tooltip
en: Port of the host of the game
sk_SK: Port na serveri s hrou

note: Tooltip Label
en: Recent games
sk_SK: Nedávne hry

note: Caption for list of bought development cards
en: <b>Development cards</b>
sk_SK: <b>Akčné karty</b>

note: Button text: play development card
en: Play Card
sk_SK: Použiť kartu

note: Dialog caption
en: Discard Resources
sk_SK: Zahodiť suroviny

en: You must discard %d resource | You must discard %d resources
sk_SK[0]: Musíte sa zbaviť 1 suroviny
sk_SK[1]: Musíte sa zbaviť %d surovín
sk_SK[2]: Musíte sa zbaviť %d surovín

note: Label
en: Total discards
sk_SK: Celkom zahodiť

note: Caption for list of player that must discard cards
en: <b>Waiting for players to discard</b>
sk_SK: <b>Čakám, kým hráči zahodia suroviny</b>

note: Dialog caption
en: Game Over
sk_SK: Koniec hry

en: %s has won the game with %d victory points!
sk_SK: %s vyhral(a) hru s %d víťaznými bodmi!

en: All praise %s, Lord of the known world!
sk_SK: Sláva Ti %s, Pán poznaného sveta!

note: Dialog caption
en: Choose Resources
sk_SK: Vyberte suroviny

en: You may choose %d resource | You may choose %d resources
sk_SK[0]: Musíte vybrať 1 surovinu
sk_SK[1]: Musíte vybrať %d suroviny
sk_SK[2]: Musíte vybrať %d surovín

note: Text for total in choose gold dialog Text for total in year of plenty dialog
en: Total resources
sk_SK: Celkom surovín

note: Caption for list of player that must choose gold
en: <b>Waiting for players to choose</b>
sk_SK: <b>Čakám, kým si hráči vyberú</b>

note: Victory points target in statusbar
en: Points needed to win: %i
sk_SK: Body potrebné na výhru: %i

en: <b>Messages</b>
sk_SK: <b>Správy</b>

note: Tab page name
en: Map
sk_SK: Mapa

note: Tooltip
en: Finish trading
sk_SK: Ukončiť obchodovanie

note: Tab page name Button text
en: Quote
sk_SK: Ponuky

note: Tooltip
en: Reject domestic trade
sk_SK: Odmietnuť vnútorný obchod

note: Tab page name Dialog caption
en: Legend
sk_SK: Legenda

note: Tab page name, shown for the splash screen
en: Welcome to Pioneers
sk_SK: Víta Vás hra Pioneers

note: Caption of preferences dialog
en: Pioneers Preferences
sk_SK: Voľby Pioneers

note: Button text
en: _Close
sk_SK: _Zavrieť

note: Label for changing the theme, in the preferences dialog
en: Theme:
sk_SK: Téma:

note: Tooltip for changing the theme in the preferences dialog
en: Choose one of the themes
sk_SK: Vyberte si jednu z tém

note: Label for the option to show the legend
en: Show legend
sk_SK: Zobraziť legendu

note: Tooltip for the option to show the legend
en: Show the legend as a page beside the map
sk_SK: Zobraziť legendu ako stránku vedľa mapy

note: Label for the option to display log messages in color
en: Messages with color
sk_SK: Farebné hlásenia

note: Tooltip for the option to display log messages in color
en: Show new messages with color
sk_SK: Odlíšiť nové správy farebne

note: Label for the option to display chat in color of player
en: Chat in color of player
sk_SK: Chat vo farbe hráča

note: Tooltip for the option to display chat in color of player
en: Show new chat messages in the color of the player
sk_SK: Zobrazovať správy v chate vo farbe hráča

note: Label for the option to display the summary with colors
en: Summary with color
sk_SK: Farebné zhrnutie

note: Tooltip for the option to display the summary with colors
en: Use colors in the player summary
sk_SK: Použiť farby v prehľade o hráčoch

note: Label for the option to display keyboard accelerators in the toolbar
en: Toolbar with shortcuts
sk_SK: Nástrojová lišta so skratkami

note: Tooltip for the option to display keyboard accelerators in the toolbar
en: Show keyboard shortcuts in the toolbar
sk_SK: Zobraziť klávesové skratky v nástrojovej lište

note: Label for the option to disable all sounds
en: Silent mode
sk_SK: Tichý režim

note: Tooltip for the option to disable all sounds
en: In silent mode no sounds are made
sk_SK: V tichom režime sú všetky zvuky vypnuté

note: Label for the option to announce when players/spectators enter
en: Announce new players
sk_SK: Oznamovať nových hráčov

note: Tooltip for the option to use sound when players/spectators enter
en: Make a sound when a new player or spectator enters the game
sk_SK: Zvukové znamenie ohlási príchod nového hráča alebo pozorovateľa

note: Label for the option to use the notifications.
en: Show notifications
sk_SK: Zobraziť notifikácie

note: Tooltip for notifications option.
en: Show notifications when it's your turn or when new trade is available
sk_SK: Zobraziť notifikáciu keď ste na ťahu alebo pri ponuke obchodovania

note: Label for the option to use the 16:9 layout.
en: Use 16:9 layout
sk_SK: Použiť rozloženie 16:9

note: Tooltip for 16:9 option.
en: Use a 16:9 friendly layout for the window
sk_SK: Použiť rozloženie vhodné pre okná v pomere 16:9

note: Caption of about box
en: About Pioneers
sk_SK: O programe Pioneers

note: Initial text in status bar
en: Welcome to Pioneers!
sk_SK: Vitajte v Pioneers!

note: Dialog caption
en: Dice Histogram
sk_SK: Histogram hodov

en: Ship movement canceled.
sk_SK: Pohyb lode bol zrušený.

en: Select a new location for the ship.
sk_SK: Vyberte nové miesto pre loď.

note: Notification
en: It is your turn to setup.
sk_SK: Ste na ťahu.

en: Hill
sk_SK: Pahorkatina

en: Field
sk_SK: Pole

en: Mountain
sk_SK: Hory

en: Pasture
sk_SK: Pastviny

en: Forest
sk_SK: Les

en: Desert
sk_SK: Púšť

en: Sea
sk_SK: More

note: Label
en: <b>Terrain yield</b>
sk_SK: <b>Výnosy krajiny</b>

note: Label
en: <b>Building costs</b>
sk_SK: <b>Stavebné náklady</b>

en: City wall
sk_SK: Mestské hradby

en: Development card
sk_SK: Akčná karta

note: Label
en: Select the resource you wish to monopolize.
sk_SK: Vyberte surovinu, ktorú chcete monopolizovať.

note: Dialog caption
en: Change Player Name
sk_SK: Zmena mena hráča

note: Label
en: Player name:
sk_SK: Meno hráča:

note: Label: set player icon preferences
en: Face:
sk_SK: Postavička:

note: Label: set player icon preferences
en: Variant:
sk_SK: Varianta:

note: Commandline option of client: do we want to be a spectator
en: Connect as a spectator
sk_SK: Pripojiť sa ako pozorovateľ

en: Select a game to join.
sk_SK: Vyberte hru, ku ktorej sa chcete pripojiť.

en: Connecting
sk_SK: Pripájam sa

note: Long description in the commandline for pioneers: help
en: - Play a game of Pioneers
sk_SK: - Zahrajte si hru Pioneers

en: Play a game of Pioneers
sk_SK: Zahrajte si hru Pioneers

en: game;board;play;Pioneers;Settlers;
sk_SK: game;board;play;Pioneers;Osadníci;Katan;hra;

en: Settlements
sk_SK: Dediny

en: Cities
sk_SK: Mestá

en: City walls
sk_SK: Hradby

en: Largest army
sk_SK: Najväčšia armáda

en: Longest road
sk_SK: Najdlhšia cesta

note: Name of the development card
en: Chapel
sk_SK: Kostol

en: Chapels
sk_SK: Kostoly

note: Name of the development card
en: Pioneer university
sk_SK: Univerzita

en: Pioneer universities
sk_SK: Univerzity

note: Name of the development card
en: Governor's house
sk_SK: Radnica

en: Governor's houses
sk_SK: Radnica

note: Name of the development card
en: Library
sk_SK: Knižnica

en: Libraries
sk_SK: Knižnice

note: Name of the development card
en: Market
sk_SK: Trhovisko

en: Markets
sk_SK: Trhoviská

note: Name of the development card
en: Soldier
sk_SK: Rytier

en: Soldiers
sk_SK: Rytieri

en: Resource card
sk_SK: Karta suroviny

en: Resource cards
sk_SK: Karty surovín

note: Caption
en: Development cards
sk_SK: Akčné karty

note: Caption for the overview of the points and card of other players
en: <b>Player summary</b>
sk_SK: <b>Prehľad o hráčoch</b>

note: Dialog caption
en: Year of Plenty
sk_SK: Rok hojnosti

en: Please choose one resource from the bank
sk_SK: Prosím, vyberte si jednu surovinu z banku

en: Please choose two resources from the bank
sk_SK: Prosím, vyberte si dve suroviny z banku

en: The bank is empty
sk_SK: Bank je prázdny

en: %s has %s, and is looking for %s
sk_SK: %s má %s a potrebuje %s

note: Notification
en: New offer from %s.
sk_SK: Ponuka obchodovania od %s.

note: Notification
en: Offer from %s.
sk_SK: Ponuka od %s.

note: Label Frame title, trade: I want to trade these resources
en: I want
sk_SK: Potrebujem

note: Label Frame title, trade: I want these resources in return
en: Give them
sk_SK: Ponúkam

note: Button text
en: Delete
sk_SK: Vymazať

note: Button text
en: Reject Domestic Trade
sk_SK: Odmietnuť vnútorný obchod

note: Now create columns Table header: Player who trades Role of the player: player
en: Player
sk_SK: Hráč

note: Table header: Quote
en: Quotes
sk_SK: Ponuky

note: trade: maritime quote: %1 resources of type %2 for * one resource of type %3
en: %d:1 %s for %s
sk_SK: %d:1 %s za %s

note: Trade: a player has rejected trade
en: Rejected trade
sk_SK: Odmietnutý obchod

note: Caption for overview of the resources of the player
en: <b>Resources</b>
sk_SK: <b>Suroviny</b>

note: Label
en: Total
sk_SK: Celkom

note: Tooltip for the amount of resources in the hand
en: Amount in hand
sk_SK: Množstvo na ruke

note: Tooltip for the amount of resources in the bank
en: Amount in the bank
sk_SK: Množstvo v banku

note: Tooltip for the selected amount
en: Selected amount
sk_SK: Vybrané množstvo

note: Tooltip for the total selected amount
en: Total selected amount
sk_SK: Vybrané množstvo celkom

note: Tooltip when the bank cannot be emptied
en: The bank cannot be emptied
sk_SK: Bank nemôže zostať prázdny

en: Yes
sk_SK: Áno

en: No
sk_SK: Nie

en: Unknown
sk_SK: Neznáme

en: No game in progress...
sk_SK: Žiadna hra nie je aktívna...

note: Label
en: <b>General settings</b>
sk_SK: <b>Všeobecné nastavenia</b>

en: Number of players:
sk_SK: Počet hráčov:

en: Victory point target:
sk_SK: Počet bodov na výhru:

en: Random terrain:
sk_SK: Náhodná krajina:

en: Allow trade between players:
sk_SK: Povoliť obchodovanie medzi hráčmi:

en: Allow trade only before building or buying:
sk_SK: Povoliť obchodovanie iba pred stavaním alebo nákupom:

en: Check victory only at end of turn:
sk_SK: Kontrolovať víťazstvo až na konci ťahu:

en: Amount of each resource:
sk_SK: Množstvo každej suroviny:

en: Sevens rule:
sk_SK: Pravidlo sedmičiek:

en: Use dice deck instead of dice:
sk_SK: Používať balíček kariet miesto kociek:

en: Number of dice decks:
sk_SK: Počet balíčkov kariet:

en: Number of dice cards removed after shuffling:
sk_SK: Počet odobratých kariet z balíčku:

en: Use the pirate to block ships:
sk_SK: Použiť piráta na zablokovanie lodí:

en: Island discovery bonuses:
sk_SK: Bonusy za objavenie ostrova:

note: Label
en: <b>Building quotas</b>
sk_SK: <b>Kvóty na stavbu</b>

en: Roads:
sk_SK: Cesty:

en: Settlements:
sk_SK: Dediny:

en: Cities:
sk_SK: Mestá:

en: City walls:
sk_SK: Mestské hradby:

en: Ships:
sk_SK: Lode:

en: Bridges:
sk_SK: Mosty:

note: Label
en: <b>Development card deck</b>
sk_SK: <b>Balíček akčných kariet</b>

en: Road building cards:
sk_SK: Karty Stavba ciest:

en: Monopoly cards:
sk_SK: Karty Monopoly:

en: Year of plenty cards:
sk_SK: Karty Rok hojnosti:

en: Chapel cards:
sk_SK: Karty Kostol:

en: Pioneer university cards:
sk_SK: Karty Univerzita:

en: Governor's house cards:
sk_SK: Karty Radnica:

en: Library cards:
sk_SK: Karty Knižnica:

en: Market cards:
sk_SK: Karty Trhovisko:

en: Soldier cards:
sk_SK: Karty Rytier:

note: Dialog caption
en: Current Game Settings
sk_SK: Nastavenia aktuálnej hry

note: trade: you ask for something for free
en: ask for %s for free
sk_SK: požaduje %s zadarmo

note: trade: you give something away for free
en: give %s for free
sk_SK: dať %s zadarmo

note: trade: you trade something for something else
en: give %s for %s
sk_SK: vymeniť %s za %s

note: I want some resources, and give them some resources
en: I want %s, and give them %s
sk_SK: Potrebujem %s a ponúkam %s

note: Notification
en: Quote received from %s.
sk_SK: Ponuka obchodu od %s.

note: Button text, trade: call for quotes from other players
en: _Call for Quotes
sk_SK: _Prijímať ponuky

note: Button text: Trade page, accept selected quote
en: _Accept Quote
sk_SK: _Akceptovať ponuku

note: Button text: Trade page, finish trading
en: _Finish Trading
sk_SK: _Ukončiť obchodovanie

note: Name of the development card
en: Road building
sk_SK: Stavba ciest

note: Name of the development card
en: Year of plenty
sk_SK: Rok hojnosti

note: Description of the 'Road Building' development card
en: Build two new roads
sk_SK: Postavte dve nové cesty

note: Description of the 'Monopoly' development card
en: Select a resource type and take every card of that type held by all other players
sk_SK: Vyberte si surovinu a získajte všetky karty tejto suroviny od ostatných hráčov

note: Description of the 'Year of Plenty' development card
en: Take two resource cards of any type from the bank (cards may be of the same or different types)
sk_SK: Vyberte si dve ľubovoľné suroviny z banku (môžu, no nemusia byť rovnakého typu)

note: Description of a development card of 1 victory point
en: One victory point
sk_SK: Jeden víťazný bod

note: Description of the 'Soldier' development card
en: Move the robber to a different space and take one resource card from another player adjacent to that space
sk_SK: Presuňte zlodeja na nové polícko a získajte jednu kartu suroviny od hráča, ktorý susedí s týmto políčkom

en: Obsolete rule: '%s'
sk_SK: Zastarané pravidlo: %s'

en: This game cannot be won.
sk_SK: Táto hra sa nedá vyhrať.

en: There is no land.
sk_SK: Nie je tu žiadna pevnina.

en: It is possible that this game cannot be won.
sk_SK: Je možné, že túto hru nikto nevyhrá.

en: This game can be won by only building all settlements and cities.
sk_SK: Táto hra sa dá vyhrať iba vtedy keď hráč vybuduje všetky dediny a mestá.

en: Required victory points: %d
    Points obtained by building all: %d
    Points in development cards: %u
    Longest road/largest army: %d+%d
    Maximum island discovery bonus: %d
    Total: %d
sk_SK: Počet bodov pre výhru: %d
    Body získané za postavenie všetkého: %d
    Body v akčných kartách: %u
    Najdlhšia obchodná cesta/najväčšia armáda: %d+%d
    Maximálny bonus za objavenie ostrovov: %d
    Celkom: %d

en: Looking for games in '%s'
sk_SK: Hľadám hry v '%s'

en: Game directory '%s' not found
sk_SK: Adresár s dátami hry '%s' nebol nájdený

en: Unable to load game: '%s'
sk_SK: Nepodarilo sa načítať hru: %s'

en: No games available
sk_SK: Nie sú dostupné žiadne hry

en: Pioneers is based upon the excellent
    Settlers of Catan board game.
sk_SK: Pioneers je založené na skvelej
    doskovej hre Osadníci z Katanu.

note: Caption for result of checking victory points
en: Victory Point Analysis
sk_SK: Analýza víťazného bodu

note: Tooltip for sevens rule normal
en: All sevens move the robber or pirate
sk_SK: Všetky sedmičky presúvajú zlodeja alebo piráta

note: Tooltip for sevens rule reroll on 1st 2 turns
en: In the first two turns all sevens are rerolled
sk_SK: Počas prvých dvoch kôl sa po sedmičke hádže znovu

note: Tooltip for sevens rule reroll all
en: All sevens are rerolled
sk_SK: Po sedmičkách sa vždy hádže znova

en: Randomize terrain
sk_SK: Náhodná krajina

en: Randomize the terrain
sk_SK: Náhodná krajina

en: Use pirate
sk_SK: Použiť piráta

en: Use the pirate to block ships
sk_SK: Použiť piráta na zablokovanie lodí

en: Strict trade
sk_SK: Striktný obchod

en: Allow trade only before building or buying
sk_SK: Povoliť obchod iba pred stavaním alebo nákupom

en: Domestic trade
sk_SK: Domáci obchod

en: Allow trade between players
sk_SK: Povoliť obchod medzi hráčmi

en: Victory at end of turn
sk_SK: Víťazstvo na konci ťahu

en: Check for victory only at end of turn
sk_SK: Kontrolovať víťazstvo na konci ťahu

en: Use dice deck
sk_SK: Použiť balíček kariet

en: Use a deck of 36 dice cards instead of real dice
sk_SK: Použiť balíček 36 kariet s číslami miesto skutočných kociek

note: Label
en: Number of dice decks
sk_SK: Počet balíčkov

en: The number of dice decks (of 36 cards each)
sk_SK: Počet balíčkov (každý s 36 kartami)

note: Label
en: Number of removed dice cards
sk_SK: Počet odobratých kariet

en: The number of dice cards that are removed after shuffling the deck
sk_SK: Počet kariet, ktoré sú odobraté z balíčku kariet po zamiešaní

note: Label
en: Island discovery bonuses
sk_SK: Bonusy za objavenie ostrova

note: Tooltip for island bonus
en: A comma separated list of bonus points for discovering islands
sk_SK: Čiarkou oddelený zoznam bonusov za objavenie nových ostrovov

note: Label text for customising a game
en: Number of players
sk_SK: Počet hráčov

note: Tooltip for 'Number of Players'
en: The number of players
sk_SK: Počet hráčov

note: Label for customising a game
en: Victory point target
sk_SK: Body na výhru

note: Tooltip for Victory Point Target
en: The points needed to win the game
sk_SK: Počet bodov potrebných na výhru

note: Tooltip for the check button
en: Is it possible to win this game?
sk_SK: Je možné vyhrať túto hru?

note: Port indicator for brick
en: Brick port|B
sk_SK: T

note: Port indicator for grain
en: Grain port|G
sk_SK: O

note: Port indicator for ore
en: Ore port|O
sk_SK: R

note: Port indicator for wool
en: Wool port|W
sk_SK: V

note: Port indicator for lumber
en: Lumber port|L
sk_SK: D

note: Tooltip for the list of metaservers
en: Select a metaserver
sk_SK: Vyberte metaserver

note: Tooltip for the list of games
en: Select a game
sk_SK: Vyberte hru

note: Log prefix
en: *ERROR*
sk_SK: *CHYBA*

note: Log prefix
en: Resource:
sk_SK: Surovina:

note: Log prefix
en: Build:
sk_SK: Postaviť:

note: Log prefix
en: Dice:
sk_SK: Kocky:

note: Log prefix
en: Steal:
sk_SK: Ukradnúť:

note: Log prefix
en: Trade:
sk_SK: Obchodovať:

note: Log prefix
en: Development:
sk_SK: Pokrok:

note: Log prefix
en: Army:
sk_SK: Vojsko:

note: Log prefix
en: Road:
sk_SK: Cesta:

note: Log prefix
en: *BEEP*
sk_SK: *PÍP*

note: Log prefix
en: Player 1:
sk_SK: Hráč 1:

note: Log prefix
en: Player 2:
sk_SK: Hráč 2:

note: Log prefix
en: Player 3:
sk_SK: Hráč 3:

note: Log prefix
en: Player 4:
sk_SK: Hráč 4:

note: Log prefix
en: Player 5:
sk_SK: Hráč 5:

note: Log prefix
en: Player 6:
sk_SK: Hráč 6:

note: Log prefix
en: Player 7:
sk_SK: Hráč 7:

note: Log prefix
en: Player 8:
sk_SK: Hráč 8:

note: Log prefix
en: Spectator:
sk_SK: Pozorovateľ:

note: Log prefix
en: ** UNKNOWN MESSAGE TYPE **
sk_SK: ** NEZNÁMY TYP SPRÁVY **

en: Error writing to socket: %s
sk_SK: Chyba pri zápise do socketu: %s

en: Could not send all data
sk_SK: Nepodarilo sa odoslať všetky údaje

en: unknown
sk_SK: neznáme

en: Connecting to %s, port %s
sk_SK: Pripájam sa k %s na porte %s

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Hill
sk_SK: P_ahorkatina

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Field
sk_SK: P_ole

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Mountain
sk_SK: _Hory

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Pasture
sk_SK: Pa_stvina

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: F_orest
sk_SK: _Les

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Desert
sk_SK: _Púšť

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Sea
sk_SK: _More

note: Use an unique shortcut key for each resource
en: _Gold
sk_SK: _Zlato

note: Use an unique shortcut key for each resource Use an unique shortcut key for each port type
en: _None
sk_SK: Ž_iadne

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Brick (2:1)
sk_SK: _Tehly (2:1)

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Grain (2:1)
sk_SK: _Obilie (2:1)

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Ore (2:1)
sk_SK: _Ruda (2:1)

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Wool (2:1)
sk_SK: _Vlna (2:1)

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Lumber (2:1)
sk_SK: _Drevo (2:1)

note: Use an unique shortcut key for each port type
en: _Any (3:1)
sk_SK: Čo_koľvek (3:1)

note: East
en: East|E
sk_SK: V

note: North east
en: North East|NE
sk_SK: SV

note: North west
en: North West|NW
sk_SK: SZ

note: West
en: West|W
sk_SK: Z

note: South west
en: South West|SW
sk_SK: JZ

note: South east
en: South East|SE
sk_SK: JV

en: Place a hill hex
sk_SK: Umiestniť políčko s pahorkatinou

en: Place a field hex
sk_SK: Umiestniť políčko s poľom

en: Place a mountain hex
sk_SK: Umiestniť políčko s horou

en: Place a pasture hex
sk_SK: Umiestniť políčko s pastvinou

en: Place a forest hex
sk_SK: Umiestniť políčko s lesom

en: Place a desert hex
sk_SK: Umiestniť políčko s púšťou

en: Place a sea hex
sk_SK: Umiestniť políčko s morom

en: Place a gold hex
sk_SK: Umiestniť políčko so zlatom

en: Clear the hex
sk_SK: Vyčistiť políčko

en: Place a brick 2:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav s tehlami 2:1

en: Place a grain 2:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav s obilím 2:1

en: Place an ore 2:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav s rudou 2:1

en: Place a wool 2:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav s vlnou 2:1

en: Place a lumber 2:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav s drevom 2:1

note: Tooltip to remove a port tile in the editor
en: Remove a port
sk_SK: Odstrániť prístav

en: Place a 3:1 port
sk_SK: Umiestniť prístav 3:1

en: Insert a row
sk_SK: Vložiť riadok

en: Delete a row
sk_SK: Vymazať riadok

en: Insert a column
sk_SK: Vložiť stĺpec

en: Delete a column
sk_SK: Vymazať stĺpec

note: Label
en: _Title
sk_SK: _Názov

note: Label
en: _Description
sk_SK: _Popis

note: Label
en: _Comments
sk_SK: _Komentáre

note: Menu item
en: Shuffle
sk_SK: Zamiešať

note: Caption Game settings frame
en: Game parameters
sk_SK: Parametre hry

note: Caption Rules frame
en: Rules
sk_SK: Pravidlá

note: Caption
en: Resources
sk_SK: Suroviny

note: Caption
en: Buildings
sk_SK: Budovy

note: The game in the editor does not have a name yet
en: Untitled
sk_SK: Bez mena

note: Application caption
en: Pioneers Editor
sk_SK: Editor Pioneers

note: Name of the file filter: show only games
en: Games
sk_SK: Hry

note: Dialog caption
en: Open Game
sk_SK: Otvoriť hru

note: Button text
en: _Open
sk_SK: _Otvoriť

note: Dialog caption
en: Save As...
sk_SK: Uložiť ako...

note: Button text
en: Save _As
sk_SK: Uložiť _ako

note: Dialog caption
en: Change Title
sk_SK: Zmeniť názov

note: Label
en: New title:
sk_SK: Nové meno:

note: Long help for commandline option (editor): filename
en: Open this file
sk_SK: Otvoriť tento súbor

note: Commandline option for editor: filename Commandline metaserver: pidfile argument
en: filename
sk_SK: názov_súboru

note: Long description in the command line: --help
en: - Editor for games of Pioneers
sk_SK: - Editor pre hry Pioneers

note: Tab page name
en: Settings
sk_SK: Nastavenia

note: Tab page name
en: Comments
sk_SK: Komentáre

note: Menu entry
en: _File
sk_SK: _Súbor

note: Tooltip for New menu entry
en: Create a new game
sk_SK: Vytvoriť novú hru

note: Menu entry
en: _New
sk_SK: _Nová

note: Tooltip for Open menu entry
en: Open an existing game
sk_SK: Otvoriť existujúcu hru

note: Menu entry
en: _Open...
sk_SK: _Otvoriť...

note: Tooltip for Save menu entry
en: Save game
sk_SK: Uložiť hru

note: Menu entry
en: _Save
sk_SK: _Uložiť

note: Tooltip for Save As menu entry
en: Save as
sk_SK: Uložiť ako

note: Menu entry
en: Save _As...
sk_SK: Uložiť _ako...

note: Tooltip for Change Title menu entry
en: Change game title
sk_SK: Zmeniť názov hry

note: Menu entry
en: Change _Title
sk_SK: Zmeniť _názov

note: Tooltip for Check Victory Point Target menu entry
en: Check whether the game can be won
sk_SK: Skontrolovať, či je možné hru vyhrať

note: Menu entry
en: _Check Victory Point Target
sk_SK: _Skontrolovať počet bodov pre výhru

note: Tooltip for About Pioneers Editor menu entry
en: Information about Pioneers Editor
sk_SK: Informácie o programe Pioneers Editor

note: Menu entry
en: _About Pioneers Editor
sk_SK: _O programe Pioneers Editor

en: Resource count
sk_SK: Počet surovín

en: Create your own game for Pioneers
sk_SK: Vytvorte si vlastnú hru Pioneers

en: game;board;create;edit;layout;Pioneers;Settlers;
sk_SK: game;board;create;edit;layout;Pioneers;Osadníci;upraviť;

en: Stop Server
sk_SK: Vypnúť server

en: Start Server
sk_SK: Spustiť server

en: Stop the server
sk_SK: Vypnúť server

en: Start the server
sk_SK: Spustiť server

en: Player %s from %s entered
sk_SK: Vstúpil hráč %s z %s

en: Player %s from %s left
sk_SK: Hráč %s z %s odišiel

en: Player %d is now %s
sk_SK: Hráč %d je teraz %s

en: The port for the game server
sk_SK: Port herného servera

note: register_toggle
en: Register server
sk_SK: Zaregistrovať server

en: Register this game at the metaserver
sk_SK: Zaregistrovať túto hru na metaserveri

note: hostname label
en: Reported hostname
sk_SK: Nahlásené meno počítača

en: The public name of this computer (needed when playing behind a firewall)
sk_SK: Verejné meno (adresa) tohto počítača (potrebné pre hru za firewallom)

note: random toggle
en: Random turn order
sk_SK: Náhodné poradie

en: Randomize turn order
sk_SK: Náhodne zamiešať poradie hráčov

note: Tooltip for server connection overview
en: Shows all players and spectators connected to the server
sk_SK: Zobraziť všetkých hráčov a pozorovateľov pripojených k serveru

note: Label for column Connected
en: Connected
sk_SK: Pripojený

note: Tooltip for column Connected
en: Is the player currently connected?
sk_SK: Je hráč momentálne pripojený?

note: Label for column Name
en: Name
sk_SK: Meno

note: Tooltip for column Name
en: Name of the player
sk_SK: Meno hráča

note: Label for column Location
en: Location
sk_SK: Umiestnenie

note: Tooltip for column Location
en: Host name of the player
sk_SK: Adresa počítača hráča

note: Label for column Number
en: Number
sk_SK: Číslo

note: Tooltip for column Number
en: Player number
sk_SK: Číslo hráča

note: Label for column Role
en: Role
sk_SK: Úloha

note: Tooltip for column Role
en: Player or spectator
sk_SK: Hráč alebo pozorovateľ

note: Button text
en: Launch Pioneers Client
sk_SK: Spustiť klienta Pioneers

note: Tooltip
en: Launch the Pioneers client
sk_SK: Spustiť klienta Pioneers

note: ai chat toggle
en: Enable chat
sk_SK: Povoliť chat

note: Tooltip
en: Enable chat messages
sk_SK: Povoliť písanie správ v chate

note: Button text
en: Add Computer Player
sk_SK: Pridať počítačového hráča

note: Tooltip
en: Add a computer player to the game
sk_SK: Pridať počítačového hráča do hry

note: Tooltip
en: Messages from the server
sk_SK: Správy zo servera

en: Game settings
sk_SK: Nastavenia hry

note: server frame
en: Server parameters
sk_SK: Parametre servera

en: Running game
sk_SK: Spustená hra

note: player connected frame
en: Players connected
sk_SK: Pripojení hráči

note: ai frame
en: Computer players
sk_SK: Počítačoví hráči

note: message frame
en: Messages
sk_SK: Správy

note: Caption of about box
en: About the Pioneers Game Server
sk_SK: O programe Pioneers Game Server

note: Wait for all players to disconnect, * then enable the UI
en: The game is over.
sk_SK: Hra skončila.

note: Name in the titlebar of the server
en: Pioneers Server
sk_SK: Server Pioneers

note: Tooltip for About Pioneers Server menu entry
en: Information about Pioneers Server
sk_SK: Informácie o programe Pioneers Server

note: Menu entry
en: _About Pioneers Server
sk_SK: _O programe Pioneers Server

note: Commandline server-console: port
en: Port to listen on
sk_SK: Port, na ktorom server počúva

note: Commandline server-console: hostname
en: Use this hostname when registering
sk_SK: Použiť tento názov počítača pri registrovaní

note: Commandline server-console: auto-quit
en: Quit after a player has won
sk_SK: Ukončiť po víťazstve hráča

note: Commandline server-console: empty-timeout
en: Quit after N seconds with no players
sk_SK: Ukončiť po uplynutí N sekúnd bez hráčov

en: The game starts in %s minute.
sk_SK: Hra začína o %s minút(y).

note: Default name for the AI when the computer_names file * is not found or empty.
en: Computer Player
sk_SK: Počítačový hráč

en: Unable to determine the hostname of the player: %s
sk_SK: Nepodarilo sa určiť názov počítača hráča: %s

note: The game is over, don't accept new players Message to send to the client when the game is already over * when a connection is made.
en: Sorry, game is over.
sk_SK: Ľutujem, hra skončila.

en: Name not changed: new name is already in use
sk_SK: Meno nezmenené: toto meno je už použité

en: The last human player left. Waiting for the return of a player.
sk_SK: Posledný ľudský hráč odišiel. Čakám, kým sa vráti.

en: Resuming the game.
sk_SK: Hra pokračuje.

note: %s is the name of the reconnecting player
en: %s has reconnected.
sk_SK: %s sa opäť pripojil(a).

en: Version mismatch: %s
sk_SK: Nesúhlasia verzie: %s

en: This game will start soon.
sk_SK: Táto hra čoskoro začne.

note: Server: preparing game #.....
en: Preparing game
sk_SK: Pripravujem hru

en: Island Discovery Bonus
sk_SK: Bonus za objavenie ostrova

en: Additional Island Bonus
sk_SK: Dodatočný bonus za ostrov
