PipeWire - en to gl translation catalogue (107 entries)

en: %s [options]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -c, --config                          Load config (Default %s)
gl: %s [opcións]
      -h, --help                            Mostra esta axuda
          --version                         Mostrar versión
      -c, --config                          Cargar configuración (Predeterminado %s)

en: PipeWire Media System
gl: Sistema multimedia PipeWire

en: Start the PipeWire Media System
gl: Iniciar o Sistema multimedia PipeWire

en: Tunnel to %s/%s
gl: Túnel a %s/%s

en: Dummy Output
gl: Saída de proba

en: Tunnel for %s@%s
gl: Túnel para %s@%s

en: Unknown device
gl: Dispositivo descoñecido

en: %s on %s@%s
gl: %s en %s@%s

en: %s on %s
gl: %s en %s

en: %s [options] [<file>|-]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
gl: %s [opcións] [<ficheiro>|-]
      -h, --help                            Mostrar esta axuda
          --version                         Mostrar versión
      -v, --verbose                         Activar operacións verbosas

en:   -R, --remote                          Remote daemon name
          --media-type                      Set media type (default %s)
          --media-category                  Set media category (default %s)
          --media-role                      Set media role (default %s)
          --target                          Set node target (default %s)
                                              0 means don't link
          --latency                         Set node latency (default %s)
                                              Xunit (unit = s, ms, us, ns)
                                              or direct samples (256)
                                              the rate is the one of the source file
      -P  --properties                      Set node properties
gl:   -R, --remote                          Nome do daemon remoto
          --media-type                      Estabelecer o tipo de medio (por omisión %s)
          --media-category                  Estabelecer a categoría multimedia (por omisión %s)
          --media-role                      Estabelecer o rol multimedia (por omisión %s)
          --target                          Estabelecer o nodo obxectivo (por omisión %s)
                                              0 significa non ligar
          --latency                         Estabelecer a latencia do nodo (por omisión %s)
                                              Xunit (unidade = s, ms, us, ns)
                                              ou mostras directas samples (256)
                                              a taxa é un dos ficheiros de orixe
      -P  --properties                      Estabelecer as propiedades do nodo

en:       --rate                            Sample rate (req. for rec) (default %u)
          --channels                        Number of channels (req. for rec) (default %u)
          --channel-map                     Channel map
                                                one of: "stereo", "surround-51",... or
                                                comma separated list of channel names: eg. "FL,FR"
          --format                          Sample format %s (req. for rec) (default %s)
          --volume                          Stream volume 0-1.0 (default %.3f)
      -q  --quality                         Resampler quality (0 - 15) (default %d)
gl:       --rate                            Taxa de mostreo (solicitudes por segundo) (por omisión %u)
          --channels                        Número de canles (solicitudes por segundo) (por omisión %u)
          --channel-map                     Mapa de canles
                                                un de: "stereo", "surround-51",... or
                                                lista separada por comas dos nomes das canles: p.ex. "FL,FR"
          --format                          Formato de mostras %s (solicitudes por segundo) (por omisión %s)
          --volume                          Volume do fluxo 0-1.0 (por omisión %.3f)
      -q  --quality                         Calidade do remostreador (0 - 15) (por omisión %d)

en:   -p, --playback                        Playback mode
      -r, --record                          Recording mode
      -m, --midi                            Midi mode
      -d, --dsd                             DSD mode
gl:   -p, --playback                        Modo de reprodución
      -r, --record                          Modo de grabación
      -m, --midi                            Modo MIDI
      -d, --dsd                             Modo DSD

en: %s [options] [command]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -d, --daemon                          Start as daemon (Default false)
      -r, --remote                          Remote daemon name
gl: %s [opcións] [orde]
      -h, --help                            Mostrar esta axuda
          --version                         Mostrar versión
      -d, --daemon                          Iniciar como demonio (Por omisión falso)
      -r, --remote                          Modo de demonio remoto

en: Off
gl: Apagado

en: Input
gl: Entrada

en: Docking Station Input
gl: Entrada de estación acoplada (Docking Station)

en: Docking Station Microphone
gl: Micrófono da estación acoplada (Docking Station)

en: Docking Station Line In
gl: Entrada de estación acoplada (Docking Station)

en: Line In
gl: Liña de entrada

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Front Microphone
gl: Micrófono frontal

en: Rear Microphone
gl: Micrófono traseiro

en: External Microphone
gl: Micrófono externo

en: Internal Microphone
gl: Micrófono interno

en: Video
gl: Vídeo

en: Automatic Gain Control
gl: Control automático de ganancia

en: No Automatic Gain Control
gl: Sen control automático de ganancia

en: Boost
gl: Enfatizador

en: No Boost
gl: Sen enfatizador

en: Amplifier
gl: Amplificador

en: No Amplifier
gl: Sen amplificador

en: Bass Boost
gl: Enfatizador baixo

en: No Bass Boost
gl: Sen enfatizador baixo

en: Speaker
gl: Altofalante

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Analog Input
gl: Entrada analóxica

en: Dock Microphone
gl: Micrófono do acople

en: Headset Microphone
gl: Micrófono con auricular

en: Analog Output
gl: Saída analóxica

en: Headphones 2
gl: Auriculares 2

en: Headphones Mono Output
gl: Saída monoaural para auriculares

en: Line Out
gl: Liña de saída

en: Analog Mono Output
gl: Saída monoaural analóxica

en: Speakers
gl: Altofalantes

en: Digital Output (S/PDIF)
gl: Saída dixital (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
gl: Entrada dixital (S/PDIF)

en: Multichannel Input
gl: Entrada multicanle

en: Multichannel Output
gl: Saída multicanle

en: Game Output
gl: Saída do xogo

en: Chat Output
gl: Saída do chat

en: Chat Input
gl: Entrada de chat

en: Virtual Surround 7.1
gl: Envolvente virtual 7.1

en: Analog Mono
gl: Monoaural analóxico

en: Analog Mono (Left)
gl: Monoaural analóxico (Esquerda)

en: Analog Mono (Right)
gl: Monoaural analóxico (Dereita)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
gl: Estéreo analóxico

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Headset
gl: Auriculares con micro

en: Speakerphone
gl: Altofalante

en: Multichannel
gl: Multicanle

en: Analog Surround 2.1
gl: Envolvente analóxico 2.1

en: Analog Surround 3.0
gl: Envolvente analóxico 3.0

en: Analog Surround 3.1
gl: Envolvente analóxico 3.1

en: Analog Surround 4.0
gl: Envolvente analóxico 4.0

en: Analog Surround 4.1
gl: Envolvente analóxico 4.1

en: Analog Surround 5.0
gl: Envolvente analóxico 5.0

en: Analog Surround 5.1
gl: Envolvente analóxico 5.1

en: Analog Surround 6.0
gl: Envolvente analóxico 6.0

en: Analog Surround 6.1
gl: Envolvente analóxico 6.1

en: Analog Surround 7.0
gl: Envolvente analóxico 7.0

en: Analog Surround 7.1
gl: Envolvente analóxico 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
gl: Estéreo dixital (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
gl: Envolvente dixital 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
gl: Envolvente dixital 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
gl: Envolvente dixital 5.1 (IEC958/ACDTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
gl: Estéreo dixital (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
gl: Envolvente dixital 5.1 (HDMI)

en: Game
gl: Xogo

en: Analog Mono Duplex
gl: Monoaural analóxico dúplex

en: Analog Stereo Duplex
gl: Estéreo analóxico dúplex

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
gl: Estéreo dixital dúplex (IEC958)

en: Multichannel Duplex
gl: Dúplex multicanle

en: Stereo Duplex
gl: Dúplex estéreo

en: Mono Chat + 7.1 Surround
gl: Chat mono + envolvente 7.1

en: %s Output
gl: Saída %s

en: %s Input
gl: Entrada %s

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_avail() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_avail() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_delay() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %li bytes (%s%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_delay() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %li bytes (%s%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl: snd_pcm_avail_delay() devolveu valores estraños: o atraso de %lu é menor que o dispoñíbel %lu.
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
gl[0]: snd_pcm_mmap_begin() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.
gl[1]: snd_pcm_mmap_begin() devolveu un valor que é excepcionalmente grande: %lu bytes (%lu ms).
    O máis probábel é que sexa un erro do controlador ALSA «%s». Informe disto aos desenvolvedores de ALSA.

en: (invalid)
gl: (incorrecto)

en: Built-in Audio
gl: Audio interno

en: Modem
gl: Módem

en: Audio Gateway (A2DP Source & HSP/HFP AG)
gl: Porta de enlace de son (Orixe A2DP e HSP/HFP AG)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink, codec %s)
gl: Reprodución de alta fidelidade (Sumideiro A2DP, códec %s)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink, codec %s)
gl: Dúplex de alta fidelidade (Orixe/sumideiro A2DP, códec %s)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
gl: Reprodución de alta fidelidade (Sumideiro A2DP)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink)
gl: Dúplex de alta fidelidade (Orixe/sumideiro A2DP)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP, codec %s)
gl: Unidade de auriculares de cabeza  (HSP/HFP, códec %s)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP)
gl: Unidade de auriculares de cabeza  (HSP/HFP)

en: Handsfree
gl: Sen mans

en: Handsfree (HFP)
gl: Sen mans (HFP)

en: Headphone
gl: Auriculares

en: Portable
gl: Portátil

en: Car
gl: Automóbil

en: Phone
gl: Teléfono
