pipewire - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Built-in Audio
he: צליל פנימי

en: Modem
he: מודם

en: Off
he: מכובה

en: (invalid)
he: (לא תקף)

en: Input
he: קלט

en: Docking Station Input
he: קלט מתחנת עגינה

en: Docking Station Microphone
he: מיקרופון מתחנת עגינה

en: Docking Station Line In
he: קו נכנס מתחנת עגינה

en: Line In
he: קו נכנס

en: Microphone
he: מיקרופון

en: Front Microphone
he: מיקרופון קדמי

en: Rear Microphone
he: מיקרופון אחורי

en: External Microphone
he: מיקרופון חיצוני

en: Internal Microphone
he: מיקרופון פנימי

en: Radio
he: רדיו

en: Video
he: וידאו

en: Amplifier
he: מגבר

en: No Amplifier
he: אין מגבר

en: Bass Boost
he: הגברת באסים

en: No Bass Boost
he: ללא הגברת באסים

en: Speaker
he: רמקול

en: Headphones
he: אוזניות אנלוגיות

en: Analog Input
he: קלט אנלוגי

en: Dock Microphone
he: מיקרופון של תחנת עגינה

en: Headset Microphone
he: מיקרופון באוזניות

en: Analog Output
he: פלט אנלוגי

en: Headphones 2
he: אוזניות 2

en: Headphones Mono Output
he: פלט מונו לאוזניות

en: Line Out
he: קו יוצא

en: Analog Mono Output
he: פלט מונו אנלוגי

en: Speakers
he: רמקולים

en: Digital Output (S/PDIF)
he: פלט דיגיטלי (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
he: קלט דיגיטלי (S/PDIF)

en: Multichannel Input
he: קלט רב־ערוצי

en: Multichannel Output
he: פלט רב־ערוצי

en: Game Output
he: פלט משחק

en: Chat Output
he: פלט צ׳אט

en: Chat Input
he: קלט צ׳אט

en: Virtual Surround 7.1
he: סראונד וירטואלי 7.1

en: Analog Mono
he: מונו אנלוגי

en: Analog Mono (Left)
he: מונו אנלוגי (שמאל)

en: Analog Mono (Right)
he: מונו אנלוגי (ימין)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
he: סטריאו אנלוגי

en: Mono
he: מונו

en: Stereo
he: סטריאו

en: Speakerphone
he: דיבורית לחדר ישיבות

en: Multichannel
he: ערוצים מרובים

en: Analog Surround 2.1
he: סראונד אנלוגי 2.1

en: Analog Surround 3.0
he: סראונד אנלוגי 3.0

en: Analog Surround 3.1
he: סראונד אנלוגי 3.1

en: Analog Surround 4.0
he: סראונד אנלוגי 4.0

en: Analog Surround 4.1
he: סראונד אנלוגי 4.1

en: Analog Surround 5.0
he: סראונד אנלוגי 5.0

en: Analog Surround 5.1
he: סראונד אנלוגי 5.1

en: Analog Surround 6.0
he: סראונד אנלוגי 6.0

en: Analog Surround 6.1
he: סראונד אנלוגי 6.1

en: Analog Surround 7.0
he: סראונד אנלוגי 7.0

en: Analog Surround 7.1
he: סראונד אנלוגי 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
he: סטריאו דיגיטלי (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
he: סראונד דיגיטלי 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
he: סראונד דיגיטלי 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
he: סראונד דיגיטלי 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
he: סטריאו דיגיטלי (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
he: סראונד דיגיטלי 5.1 (HDMI)

en: Game
he: משחק

en: Analog Mono Duplex
he: מונו אנלוגי משולב

en: Analog Stereo Duplex
he: סטריאו אנלוגי משולב

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
he: סטריאו דיגיטלי משולב (IEC958)

en: Stereo Duplex
he: סטריאו משולב

en: %s Output
he: פלט %s

en: %s Input
he: קלט %s

en: Handsfree
he: דיבורית

en: Headphone
he: אוזניה

en: Portable
he: נייד

en: Car
he: מכונית

en: Phone
he: טלפון
