pipewire - en to sr translation catalogue (45 entries)

en: Built-in Audio
sr: Унутрашњи звук

en: Modem
sr: Модем

en: Off
sr: Искључено

en: (invalid)
sr: (неисправно)

en: Input
sr: Улаз

en: Docking Station Input
sr: Улаз прикључне станице

en: Line In
sr: Линија у

en: Microphone
sr: Микрофон

en: External Microphone
sr: Спољни микрофон

en: Internal Microphone
sr: Унутрашњи микрофон

en: Radio
sr: Радио

en: Video
sr: Видео

en: Automatic Gain Control
sr: Самостална контрола појачања

en: No Automatic Gain Control
sr: Без самосталне контроле појачања

en: Boost
sr: Подизање

en: No Boost
sr: Без подизања

en: Amplifier
sr: Појачало

en: No Amplifier
sr: Без појачала

en: Headphones
sr: Аналогне слушалице

en: Analog Input
sr: Аналогни улаз

en: Dock Microphone
sr: Микрофон прикључне станице

en: Analog Output
sr: Аналогни излаз

en: Analog Mono Output
sr: Аналогни моно излаз

en: Analog Mono
sr: Аналогни моно

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
sr: Аналогни стерео

en: Mono
sr: Моно

en: Stereo
sr: Стерео

en: Analog Surround 2.1
sr: Аналогни окружујући 2.1

en: Analog Surround 3.0
sr: Аналогни окружујући 3.0

en: Analog Surround 3.1
sr: Аналогни окружујући 3.1

en: Analog Surround 4.0
sr: Аналогни окружујући 4.0

en: Analog Surround 4.1
sr: Аналогни окружујући 4.1

en: Analog Surround 5.0
sr: Аналогни окружујући 5.0

en: Analog Surround 5.1
sr: Аналогни окружујући 5.1

en: Analog Surround 6.0
sr: Аналогни окружујући 6.0

en: Analog Surround 6.1
sr: Аналогни окружујући 6.1

en: Analog Surround 7.0
sr: Аналогни окружујући 7.0

en: Analog Surround 7.1
sr: Аналогни окружујући 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
sr: Дигитални стерео (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
sr: Дигитални окружујући 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
sr: Дигитални окружујући 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Stereo (HDMI)
sr: Дигитални стерео (HDMI)

en: Analog Mono Duplex
sr: Двосмерни аналогни моно

en: Analog Stereo Duplex
sr: Двосмерни аналогни стерео

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
sr: Двосмерни дигитални стерео (IEC958)
