pipewire.master-tx - en to mr translation catalogue (45 entries)

en: Built-in Audio
mr: आंतरीक ऑडिओ

en: Modem
mr: मोडेम

en: Off
mr: बंद करा

en: (invalid)
mr: (अवैध)

en: Input
mr: इंपुट

en: Docking Station Input
mr: डॉकिंग स्टेशन इंपुट

en: Line In
mr: लाइन-इन

en: Microphone
mr: माइक्रोफोन

en: External Microphone
mr: बाहेरील माइक्रोफोन

en: Internal Microphone
mr: आंतरीक माइक्रोफोन

en: Radio
mr: रेडिओ

en: Video
mr: विडिओ

en: Automatic Gain Control
mr: स्वयं गैन कंट्रोल

en: No Automatic Gain Control
mr: स्वयं गैन कंट्रोल अशक्य

en: Boost
mr: बूस्ट

en: No Boost
mr: बूस्ट अशक्य

en: Amplifier
mr: ऍमप्लिफायर

en: No Amplifier
mr: ऍमप्लिफायर अशक्य

en: Headphones
mr: ऍनलॉग हेडफोन्स्

en: Analog Input
mr: ऍनलॉग इंपुट

en: Dock Microphone
mr: डॉकिंग स्टेशन माइक्रोफोन

en: Analog Output
mr: ऍनलॉग आऊटपुट

en: Analog Mono Output
mr: ऍनलॉग मोनो आऊटपुट

en: Analog Mono
mr: ऍनलॉग मोनो

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
mr: ऍनलॉग स्टिरीओ

en: Mono
mr: मोनो

en: Stereo
mr: स्टिरीओ

en: Analog Surround 2.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 2.1

en: Analog Surround 3.0
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 3.0

en: Analog Surround 3.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 3.1

en: Analog Surround 4.0
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 4.0

en: Analog Surround 4.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 4.1

en: Analog Surround 5.0
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 5.0

en: Analog Surround 5.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 5.1

en: Analog Surround 6.0
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 6.0

en: Analog Surround 6.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 6.1

en: Analog Surround 7.0
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 7.0

en: Analog Surround 7.1
mr: ऍनलॉग सर्राउंड 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
mr: डिजीटल स्टिरीओ (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
mr: डिजीटल सर्राउंड 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
mr: डिजीटल सर्राउंड 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Stereo (HDMI)
mr: डिजीटल स्टिरीओ (HDMI)

en: Analog Mono Duplex
mr: ऍनलॉग मोनो ड्युप्लेक्स्

en: Analog Stereo Duplex
mr: ऍनलॉग स्टिरीओ ड्युप्लेक्स्

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
mr: डिजीटल स्टिरीओ ड्युप्लेक्स् (IEC958)
