PipeWire - en to be translation catalogue (105 entries)

en: %s [options]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -c, --config                          Load config (Default %s)
be: %s [параметры]
      -h, --help                            Паказаць гэту даведку
          --version                         Паказаць версію
      -c, --config                          Загрузіць канфігурацыю (Агаданая %s)

en: PipeWire Media System
be: Медыйная сістэма PipeWire

en: Start the PipeWire Media System
be: Старт медыйнай сістэмы PipeWire

en: Built-in Audio
be: Убудаванае аўдыя

en: Modem
be: Мадэм

en: Unknown device
be: Невядомая прылада

en: %s [options] <file>
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
be: %s [параметры] <file>
      -h, --help                            Паказаць гэту даведку
          --version                         Паказаць версію
      -v, --verbose                         Уключыць падрабязнасці

en:   -R, --remote                          Remote daemon name
          --media-type                      Set media type (default %s)
          --media-category                  Set media category (default %s)
          --media-role                      Set media role (default %s)
          --target                          Set node target (default %s)
                                              0 means don't link
          --latency                         Set node latency (default %s)
                                              Xunit (unit = s, ms, us, ns)
                                              or direct samples (256)
                                              the rate is the one of the source file
          --list-targets                    List available targets for --target
be:   -R, --remote                          Назва адаленага сэрвіса
          --media-type                      Задаць тып медыя (агаданы %s)
          --media-category                  Задаць катэгорыю медыя (агаданая %s)
          --media-role                      Задаць ролю медыя (агаданая %s)
          --target                          Задаць мэтавы вузел (агаданы %s)
                                              0 азначае не спасылацца
          --latency                         Задаць затрымку вузла (агаданая %s)
                                              Xадзінка (адзінка = s, ms, us, ns)
                                              ці наўпрост сэмплы (256)
                                              з частатой аднаго з уваходных файлаў
          --list-targets                    Ліставаць наяўныя мэты для --target

en:       --rate                            Sample rate (req. for rec) (default %u)
          --channels                        Number of channels (req. for rec) (default %u)
          --channel-map                     Channel map
                                                one of: "stereo", "surround-51",... or
                                                comma separated list of channel names: eg. "FL,FR"
          --format                          Sample format %s (req. for rec) (default %s)
          --volume                          Stream volume 0-1.0 (default %.3f)
      -q  --quality                         Resampler quality (0 - 15) (default %d)
be:       --rate                            Частата сэмплаў (для запісу) (агаданая %u)
          --channels                        Колькасць каналаў (для запісу) (агаданая %u)
          --channel-map                     Мапа каналаў
                                                адзін з: «stereo», «surround-51»,... ці
                                                назвы каналаў праз коску: пр. «FL,FR»
          --format                          Фармат сэмплаў %s (req. for rec) (агаданы %s)
          --volume                          Гучнасць патоку 0-1.0 (агаданая %.3f)
      -q  --quality                         Якасць перадыскрэтызацыі (0 - 15) (агаданая %d)

en:   -p, --playback                        Playback mode
      -r, --record                          Recording mode
      -m, --midi                            Midi mode
be:   -p, --playback                        Рэжым прайгравальніка
      -r, --record                          Рэжым запісу
      -m, --midi                            Midi-рэжым

en: %s [options] [command]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -d, --daemon                          Start as daemon (Default false)
      -r, --remote                          Remote daemon name
be: %s [параметры] [каманда]
      -h, --help                            Паказаць гэту даведку
          --version                         Паказаць версію
      -d, --daemon                          Запусціць як фонавы сэрвіс (Default false)
      -r, --remote                          Назва адаленага сэрвіса

en: Off
be: Адключаны

en: (invalid)
be: (некарэктнае)

en: Input
be: Уваход

en: Docking Station Input
be: Уваход док-станцыі

en: Docking Station Microphone
be: Мікрафон док-станцыі

en: Docking Station Line In
be: Лінейны ўваход док-станцыі

en: Line In
be: Лінейны ўваход

en: Microphone
be: Мікрафон

en: Front Microphone
be: Пярэдні мікрафон

en: Rear Microphone
be: Задні мікрафон

en: External Microphone
be: Знешні мікрафон

en: Internal Microphone
be: Убудаваны мікрафон

en: Radio
be: Радыё

en: Video
be: Відэа

en: Automatic Gain Control
be: Аўтаматычнае рэгуляванне ўзмацнення

en: No Automatic Gain Control
be: Без аўтаматычнага рэгулявання ўзмацнення

en: Boost
be: Узмацненне

en: No Boost
be: Без ўзмацнення

en: Amplifier
be: Узмацняльнік

en: No Amplifier
be: Без ўзмацняльніка

en: Bass Boost
be: Узмацненне басоў

en: No Bass Boost
be: Без ўзмацнення басоў

en: Speaker
be: Дынамік

en: Headphones
be: Навушнікі

en: Analog Input
be: Аналагавы ўваход

en: Dock Microphone
be: Мікрафон док-станцыі

en: Headset Microphone
be: Мікрафон гарнітуры

en: Analog Output
be: Аналагавы выхад

en: Headphones 2
be: Навушнікі 2

en: Headphones Mono Output
be: Навушнікавы монавыхад

en: Line Out
be: Лінейны выхад

en: Analog Mono Output
be: Аналагавы монавыхад

en: Speakers
be: Дынамікі

en: Digital Output (S/PDIF)
be: Лічбавы выхад (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
be: Лічбавы ўваход (S/PDIF)

en: Multichannel Input
be: Шматканальны ўваход

en: Multichannel Output
be: Шматканальны выхад

en: Game Output
be: Гульнявы выхад

en: Chat Output
be: Чатавы выхад

en: Chat Input
be: Чатавы уваход

en: Virtual Surround 7.1
be: Віртуальны абʼёмны 7.1

en: Analog Mono
be: Аналагавы мона

en: Analog Mono (Left)
be: Аналагавы мона (левы)

en: Analog Mono (Right)
be: Аналагавы мона (правы)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
be: Аналагавы стэрэа

en: Mono
be: Мона

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Headset
be: Гарнітура

en: Speakerphone
be: Дынамік

en: Multichannel
be: Шматканальны

en: Analog Surround 2.1
be: Аналагавы абʼёмны 2.1

en: Analog Surround 3.0
be: Аналагавы абʼёмны 3.0

en: Analog Surround 3.1
be: Аналагавы абʼёмны 3.1

en: Analog Surround 4.0
be: Аналагавы абʼёмны 4.0

en: Analog Surround 4.1
be: Аналагавы абʼёмны 4.1

en: Analog Surround 5.0
be: Аналагавы абʼёмны 5.0

en: Analog Surround 5.1
be: Аналагавы абʼёмны 5.1

en: Analog Surround 6.0
be: Аналагавы абʼёмны 6.0

en: Analog Surround 6.1
be: Аналагавы абʼёмны 6.1

en: Analog Surround 7.0
be: Аналагавы абʼёмны 7.0

en: Analog Surround 7.1
be: Аналагавы абʼёмны 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
be: Лічбавы стэрэа (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
be: Лічбавы абʼёмны 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
be: Лічбавы стэрэа (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
be: Лічбавы абʼёмны 5.1 (HDMI)

en: Chat
be: Чат

en: Game
be: Гульня

en: Analog Mono Duplex
be: Аналагавы мона дуплекс

en: Analog Stereo Duplex
be: Аналагавы стэрэа дуплекс

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
be: Лічбавы стэрэа дуплекс (IEC958)

en: Multichannel Duplex
be: Шматканальны дуплекс

en: Stereo Duplex
be: Стэрэа дуплекс

en: Mono Chat + 7.1 Surround
be: Чатавы мона + Аб'ёмны 7.1

en: %s Output
be: %s выхад

en: %s Input
be: %s уваход

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
be[0]: Выклік snd_pcm_avail() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байт (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[1]: Выклік snd_pcm_avail() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байта (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[2]: Выклік snd_pcm_avail() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байтаў (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
be[0]: Выклік snd_pcm_delay() вярнуў выключна вялікае значэнне: %li байт (%s%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[1]: Выклік snd_pcm_delay() вярнуў выключна вялікае значэнне: %li байта (%s%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[2]: Выклік snd_pcm_delay() вярнуў выключна вялікае значэнне: %li байтаў (%s%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
be: Выклік snd_pcm_avail_delay() вярнуў дзіўнае значэнне: затрымка %lu меншая за даступную %lu.
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
be[0]: Выклік snd_pcm_mmap_begin() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байт (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[1]: Выклік snd_pcm_mmap_begin() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байта (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.
be[2]: Выклік snd_pcm_mmap_begin() вярнуў выключна вялікае значэнне: %lu байтаў (%lu мс).
    Хутчэй за ўсё, гэта памылка ў ALSA-драйверы «%s». Калі ласка, паведаміце аб гэтым распрацоўнікам ALSA.

en: Audio Gateway (A2DP Source & HSP/HFP AG)
be: Аўдыяшлюз (A2DP-крыніца і HSP/HFP AG)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink, codec %s)
be: Высокадакладнае прайграванне (A2DP-прыёмнік, кодэк %s)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink, codec %s)
be: Высокадакладны дуплекс (A2DP-крыніца/прыёмнік, кодэк %s)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
be: Высокадакладнае прайграванне (A2DP-прыёмнік)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink)
be: Высокадакладны дуплекс (A2DP-крыніца/прыёмнік)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP, codec %s)
be: Навушнікі гарнітуры (HSP/HFP, кодэк %s)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP)
be: Навушнікі гарнітуры (HSP/HFP)

en: Handsfree
be: Хэндс-фры

en: Headphone
be: Навушнік

en: Portable
be: Партатыўная сістэма

en: Car
be: Аўтамабільная сістэма

en: HiFi
be: Hi-Fi

en: Phone
be: Тэлефон
