pipewire 1.0.0. - en to bg translation catalogue (113 entries)

en: %s [options]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -c, --config                          Load config (Default %s)
bg: %s [ОПЦИЯ…]
    
        -h --help            Извеждане на тази помощ
        -V --version         Извеждане на версията
        -c, --config         Зареждане на настройки (стандартно „%s“)

en: Tunnel to %s/%s
bg: Тунелиране към „%s/%s“

en: Dummy Output
bg: Фиктивен изход

en: Tunnel for %s@%s
bg: Тунелиране за %s@%s

en: Unknown device
bg: Непознато устройство

en: %s on %s@%s
bg: „%s“ на „%s@%s“

en: %s on %s
bg: „%s“ на „%s“

en: %s [options] [<file>|-]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
bg: %s [ОПЦИЯ…] [ФАЙЛ|-]
    
      -h, --help             Извеждане на тази помощ
          --version          Извеждане на версията
      -v, --verbose          Включване на подробен режим

en:   -R, --remote                          Remote daemon name
          --media-type                      Set media type (default %s)
          --media-category                  Set media category (default %s)
          --media-role                      Set media role (default %s)
          --target                          Set node target (default %s)
                                              0 means don't link
          --latency                         Set node latency (default %s)
                                              Xunit (unit = s, ms, us, ns)
                                              or direct samples (256)
                                              the rate is the one of the source file
      -P  --properties                      Set node properties
bg:   -R, --remote           Име на отдалечения демон
          --media-type       Вид на медията (стандартно: „%s“)
          --media-category   Категория на медията (стандартно: „%s“)
          --media-role       Роля на медията (стандартно: „%s“)
          --target           Цел на възела (стандартно: „%s“)
                               „0“ означава без свързване
          --latency          Латентност на възела (стандартно: „%s“)
                               Xединица (единица е една от „s“/„ms“/„us“/„ns“)
                               или пряко отчитане (256)
                               честотата е тази на изходния файл

en:       --rate                            Sample rate (req. for rec) (default %u)
          --channels                        Number of channels (req. for rec) (default %u)
          --channel-map                     Channel map
                                                one of: "stereo", "surround-51",... or
                                                comma separated list of channel names: eg. "FL,FR"
          --format                          Sample format %s (req. for rec) (default %s)
          --volume                          Stream volume 0-1.0 (default %.3f)
      -q  --quality                         Resampler quality (0 - 15) (default %d)
bg:       --rate             Честота на отчитане (задължително при запис)
                               (стандартно: „%u“)
          --channels         Брой канали (задължително при запис)
                               (стандартно: „%u“)
          --channel-map      Карта на каналите:
                               едно от: „stereo“, „surround-51“, … или
                               списък с разделител „,“, напр. „FL,FR“
          --format           Формат на отчѐта %s (задължително при запис)
                               (стандартно: „%s“)
          --volume           Сила на звука на потока 0-1.0 (стандартно: %.3f)
      -q  --quality          Качество при ново отчитане (0 - 15) (стандартно: %d)

en:   -p, --playback                        Playback mode
      -r, --record                          Recording mode
      -m, --midi                            Midi mode
      -d, --dsd                             DSD mode
bg:   -p, --playback         Режим за изпълнение
      -r, --record           Режим за запис
      -m, --midi             Режим за Midi
      -d, --dsd              Режим за DSD

en: %s [options] [command]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -d, --daemon                          Start as daemon (Default false)
      -r, --remote                          Remote daemon name
bg: %s [ОПЦИЯ…] [КОМАНДА]
      -h, --help             Извеждане на тази помощ
          --version          Извеждане на версията
      -d, --daemon           Стартиране като демон (стандартно: не)
      -r, --remote           Име на отдалечения демон

en: Pro Audio
bg: Професионално аудио

en: Off
bg: Изключено

en: Input
bg: Вход

en: Docking Station Input
bg: Вход на станцията за скачане

en: Docking Station Microphone
bg: Микрофон на станцията за скачане

en: Docking Station Line In
bg: Вход на станцията за скачане

en: Line In
bg: Вход

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Front Microphone
bg: Преден микрофон

en: Rear Microphone
bg: Заден микрофон

en: External Microphone
bg: Външен микрофон

en: Internal Microphone
bg: Вътрешен микрофон

en: Radio
bg: Радио

en: Video
bg: Видео

en: Automatic Gain Control
bg: Автоматично усилване

en: No Automatic Gain Control
bg: Без автоматично усилване

en: Boost
bg: Подсилване

en: No Boost
bg: Без подсилване

en: Amplifier
bg: Усилвател

en: No Amplifier
bg: Без усилвател

en: Bass Boost
bg: Усилване на басите

en: No Bass Boost
bg: Без усилване на басите

en: Speaker
bg: Високоговорител

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Analog Input
bg: Аналогов вход

en: Dock Microphone
bg: Микрофон за скачане

en: Headset Microphone
bg: Микрофон на слушалките

en: Analog Output
bg: Аналогов изход

en: Headphones 2
bg: Слушалки 2

en: Headphones Mono Output
bg: Моно изход на слушалките

en: Line Out
bg: Изход

en: Analog Mono Output
bg: Аналогов моно изход

en: Speakers
bg: Тонколони

en: HDMI / DisplayPort
bg: HDMI/DisplayPort

en: Digital Output (S/PDIF)
bg: Цифров изход (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
bg: Цифров вход (S/PDIF)

en: Multichannel Input
bg: Многоканален вход

en: Multichannel Output
bg: Многоканален изход

en: Game Output
bg: Изход за игри

en: Chat Output
bg: Изход за разговори

en: Chat Input
bg: Вход за разговори

en: Virtual Surround 7.1
bg: Виртуален съраунд 7.1

en: Analog Mono
bg: Аналогово моно

en: Analog Mono (Left)
bg: Аналогово моно (отляво)

en: Analog Mono (Right)
bg: Аналогово моно (отдясно)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
bg: Аналогово стерео

en: Mono
bg: Моно

en: Stereo
bg: Стерео

en: Headset
bg: Слушалки с микрофон

en: Speakerphone
bg: Високоговорител на телефон

en: Multichannel
bg: Многоканален

en: Analog Surround 2.1
bg: Аналогов съраунд 2.1

en: Analog Surround 3.0
bg: Аналогов съраунд 3.0

en: Analog Surround 3.1
bg: Аналогов съраунд 3.1

en: Analog Surround 4.0
bg: Аналогов съраунд 4.0

en: Analog Surround 4.1
bg: Аналогов съраунд 4.1

en: Analog Surround 5.0
bg: Аналогов съраунд 5.0

en: Analog Surround 5.1
bg: Аналогов съраунд 5.1

en: Analog Surround 6.0
bg: Аналогов съраунд 6.0

en: Analog Surround 6.1
bg: Аналогов съраунд 6.1

en: Analog Surround 7.0
bg: Аналогов съраунд 7.0

en: Analog Surround 7.1
bg: Аналогов съраунд 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
bg: Цифрово стерео (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
bg: Цифров съраунд 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
bg: Цифров съраунд 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
bg: Цифров съраунд 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
bg: Цифрово стерео (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
bg: Цифров съраунд 5.1 (HDMI)

en: Chat
bg: Разговор

en: Game
bg: Игра

en: Analog Mono Duplex
bg: Двупосочно аналогово моно

en: Analog Stereo Duplex
bg: Двупосочно аналогово стерео

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
bg: Двупосочно цифрово стерео (IEC958)

en: Multichannel Duplex
bg: Двупосочна многоканална връзка

en: Stereo Duplex
bg: Двупосочно стерео

en: Mono Chat + 7.1 Surround
bg: Моно разговор + съраунд 7.1

en: %s Output
bg: Изход %s

en: %s Input
bg: Вход %s

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
bg[0]: „snd_pcm_avail()“ върна неочаквано голяма стойност: %lu байт (%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.
bg[1]: „snd_pcm_avail()“ върна неочаквано голяма стойност: %lu байта (%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
bg[0]: „snd_pcm_delay()“ върна неочаквано голяма стойност: %li байт (%s%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.
bg[1]: „snd_pcm_delay()“ върна неочаквано голяма стойност: %li байта (%s%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.<

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
bg: „snd_pcm_avail_delay()“ върна неочаквана стойност: забавянето %lu е по-малко от наличното %lu.
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
bg[0]: „snd_pcm_mmap_begin()“ върна неочаквано голяма стойност: %lu байт (%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.
bg[1]: „snd_pcm_mmap_begin()“ върна неочаквано голяма стойност: %lu байта (%lu ms).
    Най-вероятно се дължи на грешка в драйвера на ALSA „%s“. Молим да докладвате това на разработчиците на ALSA.

en: (invalid)
bg: (неправилно)

en: Built-in Audio
bg: Вградено аудио

en: Modem
bg: Модем

en: Audio Gateway (A2DP Source & HSP/HFP AG)
bg: Аудио шлюз (източник A2DP и HSP/HFP AG)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink, codec %s)
bg: Изпълнение с висока точност (елемент-приемник A2DP, кодер „%s“)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink, codec %s)
bg: Двупосочна връзка с висока точност (елемент-източник/приемник A2DP, кодер „%s“)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
bg: Изпълнение с висока точност (елемент-приемник A2DP)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink)
bg: Двупосочна връзка с висока точност (елемент-източник/приемник A2DP)

en: High Fidelity Playback (BAP Sink, codec %s)
bg: Изпълнение с висока точност (елемент-приемник BAP, кодер „%s“)

en: High Fidelity Input (BAP Source, codec %s)
bg: Вход с висока точност (елемент-източник BAP, кодер „%s“)

en: High Fidelity Duplex (BAP Source/Sink, codec %s)
bg: Двупосочна връзка с висока точност (елемент-източник/приемник BAP, кодер „%s“)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP, codec %s)
bg: Слушалки с микрофон (HSP/HFP, кодер „%s“)<

en: Headset Head Unit (HSP/HFP)
bg: Слушалки с микрофон (HSP/HFP)

en: Handsfree
bg: Слушалка за свободни ръце

en: Handsfree (HFP)
bg: Слушалка за свободни ръце (HFP)

en: Headphone
bg: Слушалки

en: Portable
bg: Преносимо

en: Car
bg: Кола̀

en: Phone
bg: Телефон
