pipewire - en to ka translation catalogue (115 entries)

en: %s [options]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -c, --config                          Load config (Default %s)
ka: %s [პარამეტრები]
       -h, --help ამ დახმარების ჩვენება
           --version ვერსიის ჩვენება
       -c, --config ჩატვირთვის კონფიგურაცია (ნაგულისხმები %s)

en: Start the PipeWire Media System
ka: PipeWire Media System-ის გაშვება

en: Tunnel to %s%s%s
ka: გვირაბი %s%s%s-მდე

en: Dummy Output
ka: ნულოვანი გამოყვანა

en: Tunnel for %s@%s
ka: გვირაბი %s@%s-სთვის

en: Unknown device
ka: უცნობი მოწყობილობა

en: %s on %s@%s
ka: %s %s@%s -ზე

en: %s on %s
ka: %s %s-ზე

en: %s [options] [<file>|-]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
ka: %s [პარამეტრები] [<ფაილი>|-]
       -h, --help ამ დახმარების ჩვენება
           --version ვერსიის ჩვენება
       -v, --verbose დამატებითი შეტყობინებების გამოტანა

en:   -R, --remote                          Remote daemon name
          --media-type                      Set media type (default %s)
          --media-category                  Set media category (default %s)
          --media-role                      Set media role (default %s)
          --target                          Set node target serial or name (default %s)
                                              0 means don't link
          --latency                         Set node latency (default %s)
                                              Xunit (unit = s, ms, us, ns)
                                              or direct samples (256)
                                              the rate is the one of the source file
      -P  --properties                      Set node properties
ka:   -R, --remote დაშორებული დემონის სახელი
           --media-type მედიის ტიპის დაყენება (ნაგულისხმები %s)
           --media-category მედია კატეგორიის დაყენება (ნაგულისხმები %s)
           --media-role მედიის როლის დაყენება (ნაგულისხმები %s)
           --target კვანძის სამიზნის დაყენება (ნაგულისხმები %s)
                                               0 ნიშნავს არ მიბმა
           --latency კვანძის შეყოვნების დაყენება (ნაგულისხმები %s)
                                               Xunit (ერთეული = s, ms, us, ns)
                                               ან პირდაპირი ნიმუშები (256)
                                               მაჩვენებელი არის ერთ-ერთი წყაროს ფაილი
       -P --properties კვანძის თვისებების დაყენება

en:       --rate                            Sample rate (req. for rec) (default %u)
          --channels                        Number of channels (req. for rec) (default %u)
          --channel-map                     Channel map
                                                one of: "stereo", "surround-51",... or
                                                comma separated list of channel names: eg. "FL,FR"
          --format                          Sample format %s (req. for rec) (default %s)
          --volume                          Stream volume 0-1.0 (default %.3f)
      -q  --quality                         Resampler quality (0 - 15) (default %d)
ka:     --rate სემპლის_სიჩქარე (მოთხოვნილება rec.) (ნაგულისხმები %u)
           --channels არხების რაოდენობა (მოთხოვნილი ჩანაწერისთვის) (ნაგულისხმები %u)
           --channel-map არხის რუკა
                                                 ერთ-ერთი: "stereo", "surround-51",... ან
                                                 მძიმით გამოყოფილი არხის სახელების სია: მაგ. "FL, FR"
           --format                     ნიმუშის ფორმატი %s (მოთხოვნილება rec.) (ნაგულისხმები %s)
           --volume               ნაკადის მოცულობა 0-1.0 (ნაგულისხმები %.3f)
       -q --quality                         Resampler ხარისხი (0 - 15) (ნაგულისხმები %d)

en:   -p, --playback                        Playback mode
      -r, --record                          Recording mode
      -m, --midi                            Midi mode
      -d, --dsd                             DSD mode
      -o, --encoded                         Encoded mode
ka:   -p, --playback                        დაკვრის რეჟიმი
      -r, --record                          ჩაწერის რეჟიმი
      -m, --midi                            Midi რეჟიმი
      -d, --dsd                             DSD რეჟიმი
      -o, --encoded                         დაშიფრული რეჟიმი

en: %s [options] [command]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -d, --daemon                          Start as daemon (Default false)
      -r, --remote                          Remote daemon name
      -m, --monitor                         Monitor activity
ka: %s [პარამეტრები] [ბრძანება]
      -h, --help                            ამ დახმარების ჩვენება
          --version                         ვერსიის ჩვენება
      -d, --daemon                          დემონის სახით გაშვება (ნაგულისხმევად გამორთულია)
      -r, --remote                          დაშორებული დემონის სახელი
      -m, --monitor                         აქტივობის მონიტორინგი

en: Off
ka: გამორთულია

en: Input
ka: შეყვანა

en: Docking Station Input
ka: Docking Station-ის შეყვანა

en: Docking Station Microphone
ka: Docking Station-ის მიკროფონი

en: Docking Station Line In
ka: Docking Station-ის Line In პორტი

en: Microphone
ka: მიკროფონი

en: Front Microphone
ka: წინა მიკროფონი

en: Rear Microphone
ka: უკანა მიკფოფონი

en: External Microphone
ka: გარე მიკროფონი

en: Internal Microphone
ka: შიდა მიკროფონი

en: Radio
ka: რადიო

en: Video
ka: ვიდეო

en: Automatic Gain Control
ka: ხმის მომატების ავტომატური კონტროლი

en: No Automatic Gain Control
ka: ხმის მომატების ავტომატური კონტროლის გამორთვა

en: Boost
ka: გაძლიერება

en: No Boost
ka: გაძლიერების გარეშე

en: Amplifier
ka: გამაძლიერებელი

en: No Amplifier
ka: გამაძლიერებლის გარეშე

en: Bass Boost
ka: Bass-ის გაძლიერება

en: No Bass Boost
ka: Bass-ის გაძლიერების გარეშე

en: Speaker
ka: დინამიკი

en: Headphones
ka: ყურსაცვამები

en: Analog Input
ka: ანალოგური შეყვანა

en: Dock Microphone
ka: მისამაგრებელი მიკროფონი

en: Headset Microphone
ka: ყურსაცვამის მიროფონი

en: Analog Output
ka: ანალოგური გამოტანა

en: Headphones 2
ka: ყურსაცვამები 2

en: Headphones Mono Output
ka: ყურსაცვამები მონო

en: Line Out
ka: ხაზოვანი გამოყვანა

en: Analog Mono Output
ka: ანალოგური მონო გამოყვანა

en: Speakers
ka: დინამიკები

en: Digital Output (S/PDIF)
ka: ციფრული გამოყვანა (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
ka: ციფრული შეტანა (S/PDIF)

en: Multichannel Input
ka: მრავალარხიანი შეყვანა

en: Multichannel Output
ka: მრავალარხიანი გამოყვანა

en: Game Output
ka: თამაშის გამოყვანა

en: Chat Output
ka: ჩატის გამოყვანა

en: Chat Input
ka: ჩატის შეყვანა

en: Virtual Surround 7.1
ka: ვირტუალური სივრცითი ხმა 7.1

en: Analog Mono
ka: ანალოგური მონო

en: Analog Mono (Left)
ka: ანალოგური მონო (მარცხენა)

en: Analog Mono (Right)
ka: ანალოგური მონო (მარჯვენა)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
ka: ანალოგური სტერეო

en: Mono
ka: მონო

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Headset
ka: ყურსაცვამები & მიკროფონი

en: Speakerphone
ka: სამაგიდო დინამიკი

en: Multichannel
ka: მრავალარხიანი

en: Analog Surround 2.1
ka: ანალოგური სივრცითი 2.1

en: Analog Surround 3.0
ka: ანალოგური სივრცითი 3.0

en: Analog Surround 3.1
ka: ანალოგური სივრცითი 3.1

en: Analog Surround 4.0
ka: ანალოგური სივრცითი 4.0

en: Analog Surround 4.1
ka: ანალოგური სივრცითი 4.1

en: Analog Surround 5.0
ka: ანალოგური სივრცითი 5.0

en: Analog Surround 5.1
ka: ანალოგური სივრცითი 5.1

en: Analog Surround 6.0
ka: ანალოგური სივრცითი 6.0

en: Analog Surround 6.1
ka: ანალოგური სივრცითი 6.1

en: Analog Surround 7.0
ka: ანალოგური სივრცითი 7.0

en: Analog Surround 7.1
ka: ანალოგური სივრცითი 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
ka: ციფრული სტერეო (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
ka: ციფრული სივრცითი 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
ka: ციფრული სტერეო (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (HDMI)

en: Chat
ka: ჩატი

en: Game
ka: თამაში

en: Analog Mono Duplex
ka: ანალოგური მონო დუპლექსი

en: Analog Stereo Duplex
ka: ანალოგური სტერეო დუპლექსი

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
ka: ციფრული სტერეო დუპლექსი (IEC958)

en: Multichannel Duplex
ka: მრავალარხიანი დუპლექსი

en: Stereo Duplex
ka: სტერეო დუპლექსი

en: Mono Chat + 7.1 Surround
ka: მონო ჩატი + 7.1 სივრცითი

en: %s Output
ka: %s გამოყვანა

en: %s Input
ka: %s შეყვანა

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_avail()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_avail()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %li ბაიტი (%s%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %li ბაიტი (%s%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka: snd_pcm_avail_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობები უცნაურია: დაყოვნება %lu უფრო მცირეა, ვიდრე ხელმისაწვდომი დრო %lu.
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_mmap_begin()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_mmap_begin()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: (invalid)
ka: (არასწორი)

en: Built-in Audio
ka: ჩაშენებული აუდიო

en: Modem
ka: მოდემი

en: Audio Gateway (A2DP Source & HSP/HFP AG)
ka: Audio Gateway (A2DP წყარო & HSP/HFP AG)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink, codec %s)
ka: მაღალი ხარისხის ხმა (A2DP Sink, კოდეკი %s)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink, codec %s)
ka: მაღალი ხარისხის დუპლექსი (A2DP წყარო/Sink, კოდეკი %s)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
ka: მაღალი ხარისხის ხმა (A2DP Sink)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink)
ka: მაღალი ხარისხის დუპლექსი(A2DP წყარო/Sink)

en: High Fidelity Playback (BAP Sink, codec %s)
ka: მაღალი ხარისხის დაკვრა (BAP Sink, კოდეკი %s)

en: High Fidelity Input (BAP Source, codec %s)
ka: მაღალი ხარისხის შეყვანა (BAP წყარო, კოდეკი %s)

en: High Fidelity Duplex (BAP Source/Sink, codec %s)
ka: მაღალი ხარისხის დუპლექსი (BAP წყარო/Sink, კოდეკი %s)

en: High Fidelity Playback (BAP Sink)
ka: მაღალი ხარისხის დაკვრა (BAP Sink)

en: High Fidelity Input (BAP Source)
ka: მაღალი ხარისხის შეყვანა (BAP წყარო)

en: High Fidelity Duplex (BAP Source/Sink)
ka: მაღალი ხარისხის დუპლექსი (BAP წყარო/Sink)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP, codec %s)
ka: Headset Head Unit (HSP/HFP, კოდეკი %s)

en: Handsfree
ka: ხელის გარეშე სამართავი

en: Handsfree (HFP)
ka: ხელის გარეშე სამართავი (HFP)

en: Headphone
ka: ყურსაცვამი

en: Portable
ka: გადატანადი

en: Car
ka: მანქანა

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Bluetooth
ka: ლურჯკბილა

en: Bluetooth (HFP)
ka: ბლუთუზი (HFP)
