PipeWire - en to gu translation catalogue (44 entries)

en: Built-in Audio
gu: આંતરિક ઓડિયો

en: Modem
gu: મોડેમ

en: Off
gu: બંધ

en: (invalid)
gu: (અયોગ્ય)

en: Input
gu: ઇનપુટ

en: Docking Station Input
gu: ડોકિંગ સ્ટેશન ઇનપુટ

en: Line In
gu: લાઇન-ઇન

en: Microphone
gu: માઇક્રોફોન

en: External Microphone
gu: બહારનાં માઇક્રોફોન

en: Internal Microphone
gu: આંતરિક માઇક્રોફોન

en: Radio
gu: રેડિયો

en: Video
gu: વિડિયો

en: No Automatic Gain Control
gu: Automatic Gain Control નથી

en: Boost
gu: બુસ્ટ

en: No Boost
gu: બુસ્ટ નથી

en: Amplifier
gu: પરિવર્ધક

en: No Amplifier
gu: પરિવર્ધક નથી

en: Headphones
gu: ઍનલૉગ હૅડફોનો

en: Analog Input
gu: ઍનલૉગ ઇનપુટ

en: Dock Microphone
gu: ડોકિંગ સ્ટેશન માઇક્રોફોન

en: Analog Output
gu: ઍનલૉગ આઉટપુટ

en: Analog Mono Output
gu: ઍનલૉગ મોનો આઉટપુટ

en: Analog Mono
gu: ઍનલૉગ મોનો

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
gu: ઍનલૉગ સ્ટેરિઓ

en: Mono
gu: મોનો

en: Stereo
gu: સ્ટેરિઓ

en: Analog Surround 2.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 2.1

en: Analog Surround 3.0
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 3.0

en: Analog Surround 3.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 3.1

en: Analog Surround 4.0
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 4.0

en: Analog Surround 4.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 4.1

en: Analog Surround 5.0
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 5.0

en: Analog Surround 5.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 5.1

en: Analog Surround 6.0
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 6.0

en: Analog Surround 6.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 6.1

en: Analog Surround 7.0
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 7.0

en: Analog Surround 7.1
gu: ઍનલૉગ સરાઉન્ડ 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
gu: ડિજિટલ સ્ટેરિઓ (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
gu: ડિજિટલ સરાઉન્ડ 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
gu: ડિજિટલ સરાઉન્ડ 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Stereo (HDMI)
gu: ડિજિટલ સ્ટેરિઓ (HDMI)

en: Analog Mono Duplex
gu: ઍનલૉગ મોનો ડુપ્લેક્ષ

en: Analog Stereo Duplex
gu: ઍનલૉગ સ્ટેરિઓ ડુપ્લેક્ષ

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
gu: ડિજિટલ સ્ટેરિઓ ડુપ્લેક્ષ (IEC958)
