pipewire - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: %s [options]
      -h, --help                            Show this help
      -v, --verbose                         Increase verbosity by one level
          --version                         Show version
      -c, --config                          Load config (Default %s)
      -P  --properties                      Set context properties
ca: %s [opcions]
      -h, --help                            Mostra aquesta ajuda
      -v, --verbose                         Augmenta la verbositat en un nivell
          --version                         Mostra la versió
      -c, --config                          Carrega la configuració (predeterminada %s)
      -P  --properties                      Estableix les propietats del context

en: PipeWire Media System
ca: Sistema multimèdia PipeWire

en: Start the PipeWire Media System
ca: Inicia el sistema multimèdia PipeWire

en: Tunnel to %s%s%s
ca: Túnel cap a %s%s%s

en: Dummy Output
ca: Sortida fictícia

en: Tunnel for %s@%s
ca: Túnel per a %s@%s

en: Unknown device
ca: Dispositiu desconegut

en: %s on %s@%s
ca: %s en %s@%s

en: %s on %s
ca: %s en %s

en: %s [options] [<file>|-]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -v, --verbose                         Enable verbose operations
ca: %s [opcions] [<fitxer>|-]
      -h, --help                            Mostra aquesta ajuda
          --version                         Mostra la versió
      -v, --verbose                         Habilita les operacions detallades

en:   -R, --remote                          Remote daemon name
          --media-type                      Set media type (default %s)
          --media-category                  Set media category (default %s)
          --media-role                      Set media role (default %s)
          --target                          Set node target serial or name (default %s)
                                              0 means don't link
          --latency                         Set node latency (default %s)
                                              Xunit (unit = s, ms, us, ns)
                                              or direct samples (256)
                                              the rate is the one of the source file
      -P  --properties                      Set node properties
ca:   -R, --remote                          Nom del dimoni remot
          --media-type                          Estableix el tipus de mitjà (per defecte %s)
          --media-category                          Estableix la categoria del mitjà (per defecte %s)
          --media-role                          Estableix el rol del mitjà (per defecte %s)
          --target                          Estableix l'objectiu sèrie o el nom del node (per defecte %s)
                                              0 vol dir que no enllaça
          --latency                          Estableix latència del node (per defecte %s)
                                              Xunit (unitat = s, ms, us, ns)
                                              o mostres directes (256)
                                              la taxa és la del fitxer d'origen
      -P  --properties                          Estableix les propietats del node

en:       --rate                            Sample rate (req. for rec) (default %u)
          --channels                        Number of channels (req. for rec) (default %u)
          --channel-map                     Channel map
                                                one of: "stereo", "surround-51",... or
                                                comma separated list of channel names: eg. "FL,FR"
          --format                          Sample format %s (req. for rec) (default %s)
          --volume                          Stream volume 0-1.0 (default %.3f)
      -q  --quality                         Resampler quality (0 - 15) (default %d)
      -a, --raw                             RAW mode
ca:       --rate                            Freqüència de mostreig (req. per a rec) (predeterminat %u)
          --channels                            Nombre de canals (req. per a rec) (predeterminat %u)
          --channel-map                            Mapa de canals
                                                un dels següents: "stereo", "surround-51",... o
                                                llista separada per comes dels noms dels canals: per exemple. «FL,FR»
          --format                          Format de mostra %s (req. per a rec) (predeterminat %s)
          --volume                          Volum del flux 0-1.0 (predeterminat %.3f)
      -q  --quality                          Qualitat de remostrador (0 - 15) (predeterminat %d)
      -a, --raw                             Mode RAW

en:   -p, --playback                        Playback mode
      -r, --record                          Recording mode
      -m, --midi                            Midi mode
      -d, --dsd                             DSD mode
      -o, --encoded                         Encoded mode
      -s, --sysex                           SysEx mode
ca:   -p, --playback                        Mode de reproducció
      -r, --record                        Mode d'enregistrament
      -m, --midi                        Mode MIDI
      -d, --dsd                             Mode DSD
      -o, --encoded                         Mode codificat
      -s, --sysex                           Mode SysEx

en: %s [options] [command]
      -h, --help                            Show this help
          --version                         Show version
      -d, --daemon                          Start as daemon (Default false)
      -r, --remote                          Remote daemon name
      -m, --monitor                         Monitor activity
ca: %s [opcions] [ordre]
      -h, --help                          Mostra aquesta ajuda
          --version                          Mostra la versió
      -d, --daemon                          Inicia com a dimoni (fals per defecte)
      -r, --remote                          Nom del dimoni remot
      -m, --monitor                          Monitor d'activitat

en: Off
ca: Inactiu

en: %s [ALSA UCM error]
ca: %s [Error d'ALSA UCM]

en: Input
ca: Entrada

en: Docking Station Input
ca: Entrada de l'estació d'acoblament

en: Docking Station Microphone
ca: Micròfon de l'estació d'acoblament

en: Docking Station Line In
ca: Entrada de línia de l'estació d'acoblament

en: Line In
ca: Entrada de línia

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Front Microphone
ca: Micròfon frontal

en: Rear Microphone
ca: Micròfon posterior

en: External Microphone
ca: Micròfon extern

en: Internal Microphone
ca: Micròfon intern

en: Radio
ca: Ràdio

en: Video
ca: Vídeo

en: Automatic Gain Control
ca: Control de guany automàtic

en: No Automatic Gain Control
ca: Sense control de guany automàtic

en: Boost
ca: Accentuació

en: No Boost
ca: Sense accentuació

en: Amplifier
ca: Amplificador

en: No Amplifier
ca: Sense amplificador

en: Bass Boost
ca: Sense accentuació dels baixos

en: No Bass Boost
ca: Sense accentuació dels baixos

en: Speaker
ca: Altaveu

note: Don't call it "headset", the HF one has the mic
en: Headphones
ca: Auriculars

en: Analog Input
ca: Entrada analògica

en: Dock Microphone
ca: Micròfon de l'acoblador

en: Headset Microphone
ca: Micròfon d'auriculars

en: Analog Output
ca: Sortida analògica

en: Headphones 2
ca: Auriculars 2

en: Headphones Mono Output
ca: Sortida mono dels auriculars

en: Line Out
ca: Sortida de línia

en: Analog Mono Output
ca: Sortida mono analògica

en: Speakers
ca: Altaveus

en: Digital Output (S/PDIF)
ca: Sortida digital (S/PDIF)

en: Digital Input (S/PDIF)
ca: Entrada digital (S/PDIF)

en: Multichannel Input
ca: Entrada multicanal

en: Multichannel Output
ca: Sortida multicanal

en: Game Output
ca: Sortida del joc

en: Chat Output
ca: Sortida del xat

en: Chat Input
ca: Entrada del xat

en: Virtual Surround 7.1
ca: Envoltant virtual 7.1

en: Analog Mono
ca: Mono analògic

en: Analog Mono (Left)
ca: Mono analògic (esquerra)

en: Analog Mono (Right)
ca: Mono analògic (dreta)

note: Note: Not translated to "Analog Stereo Input", because the source * name gets "Input" appended to it automatically, so adding "Input" * here would lead to the source name to become "Analog Stereo Input * Input". The same logic applies to analog-stereo-output, * multichannel-input and multichannel-ou
en: Analog Stereo
ca: Estèreo analògic

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Headset
ca: Auriculars

en: Speakerphone
ca: Altaveu del telèfon

en: Multichannel
ca: Multicanal

en: Analog Surround 2.1
ca: Envoltant analògic 2.1

en: Analog Surround 3.0
ca: Envoltant analògic 3.0

en: Analog Surround 3.1
ca: Envoltant analògic 3.1

en: Analog Surround 4.0
ca: Envoltant analògic 4.0

en: Analog Surround 4.1
ca: Envoltant analògic 4.1

en: Analog Surround 5.0
ca: Envoltant analògic 5.0

en: Analog Surround 5.1
ca: Envoltant analògic 5.1

en: Analog Surround 6.0
ca: Envoltant analògic 6.0

en: Analog Surround 6.1
ca: Envoltant analògic 6.1

en: Analog Surround 7.0
ca: Envoltant analògic 7.0

en: Analog Surround 7.1
ca: Envoltant analògic 7.1

en: Digital Stereo (IEC958)
ca: Estèreo digital (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
ca: Envoltant digital 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
ca: Envoltant digital 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
ca: Envoltant digital 5.1 (IEC958/DTS)

en: Digital Stereo (HDMI)
ca: Estèreo digital (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
ca: Envoltant digital 5.1 (HDMI)

en: Chat
ca: Xat

en: Game
ca: Joc

en: Analog Mono Duplex
ca: Dúplex mono analògic

en: Analog Stereo Duplex
ca: Dúplex estèreo analògic

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
ca: Dúplex estèreo digital (IEC958)

en: Multichannel Duplex
ca: Dúplex Multicanal

en: Stereo Duplex
ca: Dúplex estèreo

en: Mono Chat + 7.1 Surround
ca: Xat mono + 7.1 envoltant

en: %s Output
ca: Sortida %s

en: %s Input
ca: Entrada %s

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ca[0]: snd_pcm_avail() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu byte (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.
ca[1]: snd_pcm_avail() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu bytes (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ca[0]: snd_pcm_delay() ha retornat un valor excepcionalment gran: %li byte (%s%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.
ca[1]: snd_pcm_delay() ha retornat un valor excepcionalment gran: %li bytes (%s%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ca: snd_pcm_avail() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu bytes (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador d'ALSA «%s». Informeu d'aquest problema als desenvolupadors d'ALSA.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ca[0]: snd_pcm_mmap_begin() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu byte (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.
ca[1]: snd_pcm_mmap_begin() ha retornat un valor excepcionalment gran: %lu bytes (%lu ms).
    Probablement es tracta d'un error del controlador de l'ALSA «%s». Informeu d'aquest incident als desenvolupadors de l'ALSA.

en: (invalid)
ca: (incorrecte)

en: Built-in Audio
ca: Àudio intern

en: Modem
ca: Mòdem

en: Audio Gateway (A2DP Source & HSP/HFP AG)
ca: Passarel·la d'àudio (A2DP Source & HSP/HFP AG)

en: Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA Sink)
ca: Retransmissió d'àudio per als audiòfons (ASHA Sink)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink, codec %s)
ca: Reproducció d'alta fidelitat (Sink A2DP, còdec %s)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink, codec %s)
ca: Dúplex d'alta fidelitat (A2DP Source/Sink, còdec %s)

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
ca: Reproducció d'alta fidelitat (A2DP Sink)

en: High Fidelity Duplex (A2DP Source/Sink)
ca: Dúplex d'alta fidelitat (A2DP Source/Sink)

en: High Fidelity Playback (BAP Sink, codec %s)
ca: Reproducció d'alta fidelitat (sortida BAP, còdec %s)

en: High Fidelity Input (BAP Source, codec %s)
ca: Entrada d'alta fidelitat (font A2DP, còdec %s)

en: High Fidelity Duplex (BAP Source/Sink, codec %s)
ca: Dúplex d'alta fidelitat (BAP Source/Sink, còdec %s)

en: High Fidelity Playback (BAP Sink)
ca: Reproducció d'alta fidelitat (Sortida BAP)

en: High Fidelity Input (BAP Source)
ca: Entrada d'alta fidelitat (Font BAP)

en: High Fidelity Duplex (BAP Source/Sink)
ca: Dúplex d'alta fidelitat (BAP Source/Sink)

en: Headset Head Unit (HSP/HFP, codec %s)
ca: Unitat d'auriculars pel cap (HSP/HFP, còdec %s)

en: Handsfree
ca: Mans lliures

en: Handsfree (HFP)
ca: Mans lliures (HFP)

en: Car
ca: Cotxe

en: Phone
ca: Telèfon
