pitivi - en to ca@valencia translation catalogue (383 entries)

en: Pitivi Video Editor
ca@valencia: Editor de vídeo Pitivi

en: Create and edit your own movies
ca@valencia: Creeu i editeu les vostres pel·lícules

en: Auto-Alignment Starting
ca@valencia: S'està iniciant l'alineat automàtic

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
ca@valencia: <b><big>S'està alineant automàticament</big></b>

en: Estimating...
ca@valencia: S'està estimant...

en: Clip Properties
ca@valencia: Propietats del clip

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·la

en: _Apply to project
ca@valencia: _Aplica al projecte

en: Size (pixels):
ca@valencia: Mida (píxels):

en: Frame rate:
ca@valencia: Imatges per segon:

en: Pixel aspect ratio:
ca@valencia: Relació d'aspecte del píxel:

en: Video:
ca@valencia: Vídeo:

en: Channels:
ca@valencia: Canals:

en: Sample rate:
ca@valencia: Mostres per segon:

en: Sample depth:
ca@valencia: Profunditat de la mostra:

en: Audio:
ca@valencia: Àudio:

en: Viewer Zoom
ca@valencia: Nivell d'ampliació del visor

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Width:
ca@valencia: Amplada:

en: Height:
ca@valencia: Alçada:

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Crop
ca@valencia: Escapça

en: Missing Dependencies
ca@valencia: Manquen dependències

en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
ca@valencia: Per habilitar funcionalitats addicionals cal que instal·leu els paquets següents i reinicieu el Pitivi:

en: label
ca@valencia: etiqueta

en: Properties for <element>
ca@valencia: Propietats de <element>

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

en: Section
ca@valencia: Secció

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
ca@valencia: No s'aplicaran alguns dels canvis fins que no reinicieu el Pitivi

en: Reset to Factory Settings
ca@valencia: Reinicieu als paràmetres de fàbrica

en: Reset all settings to their default values
ca@valencia: Restaura tots els paràmetres als seus valors per defecte

en: Revert
ca@valencia: Restaura

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
ca@valencia: Restaura tots els paràmetres als seus valors anteriors (als d'abans que obrireu el diàleg de preferències)

en: Standard (4:3)
ca@valencia: Estàndard (4:3)

en: Standard PAL
ca@valencia: PAL estàndard

en: 25 FPS
ca@valencia: 25 fps

en: Project Settings
ca@valencia: Paràmetres del projecte

en: Video Preset
ca@valencia: Valors predeterminats del vídeo

en: Aspect Ratio:
ca@valencia: Relació d'aspecte

en: Display aspect ratio
ca@valencia: Mostra la relació d'aspecte

en: Pixel aspect ratio
ca@valencia: Relació d'aspecte del píxel

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
ca@valencia: Enllaça

en: Frame Rate:
ca@valencia: Imatges per segon:

note: TODO check if it is the good way to make it translatable And to filter actually!
en: Video
ca@valencia: Vídeo

en: Audio Preset
ca@valencia: Valors predeterminats de l'àudio

en: Audio
ca@valencia: Àudio

en: Author:
ca@valencia: Autor:

en: Year:
ca@valencia: Any:

en: Project title:
ca@valencia: Títol del projecte:

en: Info
ca@valencia: Informació

en: 6 channels (5.1)
ca@valencia: 6 canals (5.1)

en: Render
ca@valencia: Renderitza

en: Render Preset
ca@valencia: Predefinits de renderització

en: Folder
ca@valencia: Carpeta

en: Container format
ca@valencia: Format del contenidor

en: Container format:
ca@valencia: Format del contenidor:

en: Folder:
ca@valencia: Carpeta:

en: File name:
ca@valencia: Nom del fitxer:

en: File name
ca@valencia: Nom del fitxer

en: Render only the selected clips
ca@valencia: Renderitza únicament els clips seleccionats

en: Draft (no special effects, single pass)
ca@valencia: Esborrany (sense efectes especials, una sola passada)

en: Advanced...
ca@valencia: Avançat...

en: Codec:
ca@valencia: Còdec:

en: Framerate
ca@valencia: Imatges per segon

en: Scale
ca@valencia: Escala

en: Height
ca@valencia: Alçada

en: Edit Project Settings...
ca@valencia: Editeu els paràmetres del projecte...

en: Scale:
ca@valencia: Escala:

en: Enable video
ca@valencia: Habilita el vídeo

en: Enable audio
ca@valencia: Habilita l'àudio

en: Rendering
ca@valencia: S'està renderitzant

en: <b><big>Rendering movie</big></b>
ca@valencia: <b><big>S'està renderitzant la pel·lícula</big></b>

en: Unknown Mib
ca@valencia: Es desconeix la mida

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Rendering first pass
ca@valencia: S'està renderitzant la primera passada

en: Estimated filesize:
ca@valencia: Mida estimada del fitxer:

en: Frames per second:
ca@valencia: Fotogrames per segon:

en: Phase:
ca@valencia: Fase:

en: Initializing...
ca@valencia: S'està inicialitzant...

en: Welcome
ca@valencia: Vos donem la benvinguda

en: Double-click a project below to load it:
ca@valencia: Feu doble clic a un projecte per carregar-lo:

en: Browse projects...
ca@valencia: Navega pels projectes...

en: Missing dependencies...
ca@valencia: Manquen dependències...

en: There is already a %s instance, please inform the developers by filing a bug at http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi
ca@valencia: Ja hi ha una instància de %s. Informeu-ne els desenvolupadors emplenant un informe d'errades a http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi

en: 
        %prog [PROJECT_FILE]               # Start the video editor.
        %prog -i [-a] [MEDIA_FILE1 ...]    # Start the editor and create a project.
ca@valencia: 
        %prog [FITXER_DE_PROJECTE]              # Inicia l'editor de vídeo.
        %prog -i [-a] [FITXER_MULTIMÈDIA1 ...]  # Inicia l'editor i crea un projecte.

en: Import each MEDIA_FILE into a new project.
ca@valencia: Importa tots els FITXER_MULTIMÈDIA a un projecte nou.

en: Add each imported MEDIA_FILE to the timeline.
ca@valencia: Afig els FITXER_MULTIMÈDIA importats a la línia de temps.

en: Run Pitivi in the Python Debugger.
ca@valencia: Executa el Pitivi en el depurador de Python.

en: -a requires -i
ca@valencia: -a requereix -i

en: Cannot open more than one PROJECT_FILE
ca@valencia: No es pot obrir més d'un FITXER_DE_PROJECTE

en: %s is already running
ca@valencia: Ja s'està executant el %s

en: An instance of %s is already running in this script.
ca@valencia: Ja s'està executant una instància de %s en este script.

en: Could not find the GNonLin plugins
ca@valencia: No s'han pogut trobar els connectors del GNonLin

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
ca@valencia: Assegureu-vos que els connectors estan instal·lats i que estan disponibles en el camí de connectors de la GStreamer.

en: Could not find the autodetect plugins
ca@valencia: No s'han pogut trobar els connectors de detecció automàtica

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and that it's available in the GStreamer plugin path.
ca@valencia: Assegureu-vos que heu instal·lat el gst-plugins-good i que està disponible en el camí de connectors de la GStreamer.

en: PyGTK doesn't have cairo support
ca@valencia: El PyGTK no és compatible amb el Cairo

en: Please use a version of the GTK+ Python bindings built with cairo support.
ca@valencia: Utilitzeu una versió de les vinculacions de Python per al GTK+ que permeten utilitzar el Cairo.

en: Could not initiate the video output plugins
ca@valencia: No s'han pogut iniciar els connectors d'eixida de vídeo

en: Make sure you have at least one valid video output sink available (xvimagesink or ximagesink).
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu com a mínim una destinació d'eixida de vídeo disponible (xvimagesink o ximagesink).

en: Could not initiate the audio output plugins
ca@valencia: No s'han pogut iniciar els connectors d'eixida d'àudio

en: Make sure you have at least one valid audio output sink available (alsasink or osssink).
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu com a mínim una destinació d'eixida d'àudio disponible (alsasink o osssink).

en: Could not import the cairo Python bindings
ca@valencia: No s'han pogut importar les vinculacions de Python per al Cairo

en: Make sure you have the cairo Python bindings installed.
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu instal·lades les vinculacions de Python per al Cairo.

en: Could not import the goocanvas Python bindings
ca@valencia: No s'han pogut importar les vinculacions de Python per al goocanvas

en: Make sure you have the goocanvas Python bindings installed.
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu instal·lades les vinculacions de Python per al goocanvas.

en: Could not import the xdg Python library
ca@valencia: No s'ha pogut importar la biblioteca de Python per al XDG

en: Make sure you have the xdg Python library installed.
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu instal·lada la biblioteca de Python per al XDG.

en: You do not have a recent enough version of the GTK+ Python bindings (your version %s)
ca@valencia: La versió de les vinculacions de Python per al GTK+ que teniu és massa vella (teniu la versió %s)

en: Install a version of the GTK+ Python bindings greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió de les vinculacions de Python per al GTK+ igual o superior a %s.

en: You do not have a recent enough version of GTK+ (your version %s)
ca@valencia: La versió de la GTK+ que teniu és massa vella (teniu la versió %s)

en: Install a version of GTK+ greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió de la GTK+ igual o superior a %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer Python bindings (your version %s)
ca@valencia: La versió de les vinculacions de Python per la GStreamer que teniu és massa vella (teniu la versió %s)

en: Install a version of the GStreamer Python bindings greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió de les vinculacions de Python per la GStreamer igual o superior a %s.

en: You do not have a recent enough version of GStreamer (your version %s)
ca@valencia: La versió de la GStreamer que teniu és massa vella (teniu la versió %s)

en: Install a version of the GStreamer greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió de la GStreamer igual o superior a %s.

en: You do not have a recent enough version of the cairo Python bindings (your version %s)
ca@valencia: La versió de les vinculacions de Python per al Cairo que teniu és massa vella (teniu la versió %s)

en: Install a version of the cairo Python bindings greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió de les vinculacions de Python per al Cairo igual o superior a %s.

en: You do not have a recent enough version of the GNonLin GStreamer plugin (your version %s)
ca@valencia: La versió del connector GNonLin de la GStreamer que teniu és massa vell (teniu la versió %s)

en: Install a version of the GNonLin GStreamer plugin greater than or equal to %s.
ca@valencia: Instal·leu una versió del connector GNonLin de la GStreamer igual o superior a %s.

note: FIXME enable version checking in GES
en: Could not import GStreamer Editing Services
ca@valencia: No s'han pogut importar els serveis d'edició del GStreamer

en: Make sure you have GStreamer Editing Services installed.
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu instal·lats els serveis d'edició del GStreamer.

en: Could not import the distutils modules
ca@valencia: No s'han pogut importar els mòduls distutils

en: Make sure you have the distutils Python module installed.
ca@valencia: Assegureu-vos que teniu instal·lat el mòdul distutils de Python.

en: Enables the autoalign feature
ca@valencia: Habilita la funcionalitat d'alineat automàtic

en: Additional video effects
ca@valencia: Efectes de vídeo addicionals

en: Additional multimedia codecs through the FFmpeg library
ca@valencia: Còdecs multimèdia addicionals a través de la biblioteca FFmpeg

en: Remove effect
ca@valencia: _Suprimeix l'efecte

en: Activated
ca@valencia: Activat

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Effect name
ca@valencia: Nom de l'efecte

en: Effects
ca@valencia: Efectes

en: Select a clip on the timeline to configure its associated effects
ca@valencia: Seleccioneu un clip de la línia de temps per configurar-ne els efectes associats

en: Transformation
ca@valencia: Transformació

en: Uncategorized
ca@valencia: Sense categoria

en: All effects
ca@valencia: Tots els efectes

en: Noise
ca@valencia: Soroll

en: Analysis
ca@valencia: Anàlisi

en: Blur
ca@valencia: Difuminat

en: Geometry
ca@valencia: Geometria

en: Fancy
ca@valencia: Fantasia

en: Time
ca@valencia: Temps

en: Audio |audio
ca@valencia: Àudio |àudio

en: effect
ca@valencia: efecte

en: Video effects
ca@valencia: Efectes de vídeo

en: Audio effects
ca@valencia: Efectes d'àudio

note: Prevents being flush against the notebook
en: Search:
ca@valencia: Cerca:

note: FIXME Hacky, reimplement when avalaible in GES
en: Pitivi Native (XML)
ca@valencia: Nadiu del Pitivi (XML)

en: Split
ca@valencia: Divideix

en: Keyframe
ca@valencia: Fotograma clau

en: Unlink
ca@valencia: Desenllaça

en: Ungroup
ca@valencia: Desagrupa

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
ca@valencia: Agrupa

en: Align
ca@valencia: Alinea

en: Create a new project
ca@valencia: Crea un projecte nou

en: _Open...
ca@valencia: _Obri...

en: Open an existing project
ca@valencia: Obri un projecte existent

en: Save the current project
ca@valencia: Alça el projecte actual

en: Save _As...
ca@valencia: _Anomena i alça...

en: Reload the current project
ca@valencia: Torna a carregar el projecte actual

en: Export as Archive...
ca@valencia: Exporta com a arxiu...

en: Export the current project
ca@valencia: Exporta el projecte actual

en: Edit the project settings
ca@valencia: Edita els paràmetres del projecte

en: _Render...
ca@valencia: _Renderitza...

en: Export your project as a finished movie
ca@valencia: Exporta el projecte com a una pel·lícula finalitzada

en: Undo the last operation
ca@valencia: Desfés l'última operació

en: Redo the last operation that was undone
ca@valencia: Refés l'última operació que s'ha desfet

en: Remove layer
ca@valencia: Suprimeix la capa

en: Remove the selected layer from the project
ca@valencia: Suprimeix la capa seleccionada del projecte

en: Information about %s
ca@valencia: Informació sobre %s

en: User Manual
ca@valencia: Manual d'usuari

note: Set up the toplevel menu items for translation
en: _Project
ca@valencia: _Projecte

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _View
ca@valencia: _Visualitza

en: _Library
ca@valencia: _Biblioteca

en: _Timeline
ca@valencia: _Línia de temps

en: Previe_w
ca@valencia: Pre_visualització

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: View the main window on the whole screen
ca@valencia: Visualitza la finestra principal a pantalla completa

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Timeline Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de la línia del temps

en: Undock Viewer
ca@valencia: Desacobla el visualitzador

en: Put the viewer in a separate window
ca@valencia: Posa el visualitzador en una finestra separada

en: Media Library
ca@valencia: Biblioteca multimèdia

en: Effect Library
ca@valencia: Biblioteca d'efectes

en: Clip configuration
ca@valencia: Configuració del clip

en: Transitions
ca@valencia: Transicions

en: Pitivi %s is available.
ca@valencia: El Pitivi %s es troba disponible.

en: Current maintainers:
ca@valencia: Desenvolupadors actuals:

en: Past maintainers:
ca@valencia: Desenvolupadors anteriors:

en: Contributors:
ca@valencia: Col·laboradors:

note: TODO GTK3: use set_license_type instead
en: GNU Lesser General Public License
    See http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html for more details
ca@valencia: Llicència Pública General Limitada de GNU
    Per a més detalls vegeu http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html

en: Open File...
ca@valencia: Obri un fitxer...

en: All Supported Formats
ca@valencia: Tots els formats compatibles

en: Unable to save project "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut alçar el projecte «%s»

en: Error Saving Project
ca@valencia: S'ha produït un error en alçar el projecte

en: Close without saving
ca@valencia: Tanca sense alçar

en: Save changes to the current project before closing?
ca@valencia: Voleu alçar els canvis del projecte actual abans de tancar?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
ca@valencia: Perdreu els canvis dels últims %s si no els alceu.

en: If you don't save, your changes will be lost.
ca@valencia: Perdreu els canvis si no els alceu.

en: Do you want to reload current project?
ca@valencia: Voleu tornar a carregar el projecte actual?

en: Revert to saved project
ca@valencia: Torna al projecte alçat

en: All unsaved changes will be lost.
ca@valencia: Perdreu tots els canvis sense alçar.

en: Unable to load project "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el projecte «%s»

en: Error Loading Project
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el projecte

en: Locate missing file...
ca@valencia: Ubiqueu el fitxer que manca...

note: FIXME GES port, help user identify files with more information need work to be done in GES directly TODO: display the filesize to help the user identify the file if info.get_duration() == gst.CLOCK_TIME_NONE: # The file is probably an image, not video or audio. text = _('The following file has moved
en: The following file has moved: "<b>%s</b>"
    Please specify its new location:
ca@valencia: S'ha mogut el fitxer següent: «<b>%s</b>»
    Especifiqueu la seua ubicació actual:

en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap fitxer per substituir «<i>%s</i>».
    
    El Pitivi no admet projectes parcials.

en: Export To...
ca@valencia: Exporta a...

en: Untitled
ca@valencia: Sense nom

en: Detect Automatically
ca@valencia: Detecta automàticament

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i alça...

en: Preview - click outside to close
ca@valencia: Previsualització - feu clic a fora per tancar

en: Pitivi can not preview this file.
ca@valencia: El Pitivi no pot previsualitzar este fitxer.

en: More info
ca@valencia: Més informació

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
ca@valencia: <b>Resolució</b>: %dx%d

en: <b>Duration</b>: %s
ca@valencia: <b>Durada</b>: %s

en: Error while analyzing a file
ca@valencia: S'ha produït un error en analitzar un fitxer

en: _Remove from Project
ca@valencia: _Suprimeix del projecte

en: _Preview Clip
ca@valencia: _Previsualitza el clip

en: _Clip Properties...
ca@valencia: Propietats del _clip...

en: Insert at _End of Timeline
ca@valencia: Insereix-lo al _final de la línia del temps

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Duration
ca@valencia: Durada

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import Files..." button.
ca@valencia: Afig fitxers multimèdia al projecte arrossegant fitxers i carpetes ací o utilitzant el botó «Importa fitxers...».

en: Hide
ca@valencia: Amaga

en: _Import Files...
ca@valencia: _Importa fitxers...

en: Add media files to your project
ca@valencia: Afig fitxers multimèdia al projecte

en: Import _Folders...
ca@valencia: Importa _directoris...

en: Add the contents of a folder as clips in your project
ca@valencia: Afig el contingut d'una carpeta com a clips al projecte

note: Translators: "select" means "find" rather than "choose"
en: Select Unused Media
ca@valencia: Selecciona els fitxers multimèdia sense utilitzar

en: Select clips that have not been used in the project
ca@valencia: Selecciona els clips que no s'hagen utilitzat al projecte

en: Show Clips as a List
ca@valencia: Mostra els clips com una llista

en: Show Clips as Icons
ca@valencia: Mostra els clips com icones

en: Select One or More Folders
ca@valencia: Selecciona una o més carpetes

en: Select One or More Files
ca@valencia: Selecciona un o més fitxers

en: Close after importing files
ca@valencia: Tanca després d'importar els fitxers

en: Importing clip %(current_clip)d of %(total)d
ca@valencia: S'està important el clip %(current_clip)d de %(total)d

en: Errors occurred while importing.
ca@valencia: S'han produït errors durant la importació.

en: View errors
ca@valencia: Mostra els errors

en: An error occurred while importing.
ca@valencia: S'ha produït un error durant la importació.

en: View error
ca@valencia: Mostra l'error

en: Error while analyzing files
ca@valencia: S'ha produït un error en analitzar els fitxers

en: The following files can not be used with Pitivi.
ca@valencia: Els fitxers següents no es poden utilitzar amb el Pitivi.

en: The following file can not be used with Pitivi.
ca@valencia: El fitxer següent no es pot utilitzar amb el Pitivi.

en: No preset
ca@valencia: Sense predefinit

en: Ignore backup
ca@valencia: Ignora la còpia de seguretat

en: Restore from backup
ca@valencia: Recupera des de la còpia de seguretat

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
ca@valencia: S'ha trobat una versió alçada automàticament del fitxer de projecte. És %s més nova que el projecte alçat.
    
    Voleu carregar-lo?

en: You do not have permissions to write to this folder.
ca@valencia: No teniu permís d'escriptura en esta carpeta.

en: Cannot save with this file format.
ca@valencia: No es pot alçar en este format de fitxer.

note: We don't have a URI here, None means we're loading a new project
en: New Project
ca@valencia: Projecte nou

en: "%s" already exists.
ca@valencia: «%s» ja existeix.

en: New preset
ca@valencia: Predefinit nou

en: New preset %d
ca@valencia: Predefinit nou %d

en: %d%% Rendered
ca@valencia: %d%% renderitzat

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
ca@valencia: Manca %s

en: Currently rendering
ca@valencia: S'està renderitzant

en: A file name is required.
ca@valencia: Cal un nom de fitxer.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
ca@valencia: Ja existeix el fitxer.
    Si no voleu sobreescriure'l, trieu un nom de fitxer o carpeta diferent.

en: Loop
ca@valencia: Bucle

en: Reverse direction
ca@valencia: Inverteix la direcció

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
ca@valencia: Per crear una transició feu que dos clips adjacents de la mateixa capa estiguen superposats. Feu clic a la transició en la línia del temps per canviar-ne el tipus de transició.

en: Slow
ca@valencia: Lenta

en: Fast
ca@valencia: Ràpida

en: Epileptic
ca@valencia: Epilèptica

en: Sharp
ca@valencia: Forta

en: Smooth
ca@valencia: Suau

en: Currently playing
ca@valencia: S'està reproduint

en: Go to the beginning of the timeline
ca@valencia: Vés al principi de la línia de temps

en: Go back one second
ca@valencia: Retrocedeix un segon

en: Go forward one second
ca@valencia: Avança un segon

en: Go to the end of the timeline
ca@valencia: Vés al final de la línia de temps

en: Dock Viewer
ca@valencia: Acobla el visualitzador

en: Play
ca@valencia: Reprodueix

en: Pause
ca@valencia: Para

en: Set a personalized name for this layer
ca@valencia: Establiu un nom personalitzat per a esta capa

en: <b>Solo mode</b>
ca@valencia: <b>Mode Solo</b>

en: <b>Enable or disable this layer</b>
ca@valencia: <b>Activa o desactiva esta capa</b>

en: _Delete layer
ca@valencia: _Suprimeix la capa

en: Move layer up
ca@valencia: Mou la capa cap amunt

en: Move layer down
ca@valencia: Mou la capa cap avall

en: Move layer to top
ca@valencia: Mou la capa a la part superior

en: Move layer to bottom
ca@valencia: Mou la capa a la part inferior

en: Make layer invisible
ca@valencia: Fes la capa invisible

en: Make layer visible
ca@valencia: Fes la capa visible

en: Opacity:
ca@valencia: Opacitat:

en: Change video opacity
ca@valencia: Canvia l'opacitat del vídeo

en: Pan:
ca@valencia: Dis:

en: Change audio panning
ca@valencia: Canvieu la distribució de l'àudio

en: Frame #%d
ca@valencia: Fotograma #%d

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Thumbnail gap
ca@valencia: Espai entre miniatures

en: The spacing between thumbnails, in pixels
ca@valencia: L'espai entre miniatures, en píxels

en: Performance
ca@valencia: Rendiment

en: Thumbnail every
ca@valencia: Miniatures cada

note: Note that we cannot use "%s second" or ngettext, because fractions are not supported by ngettext and their plurality is ambiguous in many languages. See http://www.gnu.org/software/hello/manual/gettext/Plural-forms.html
en: 1/100 second
ca@valencia: 1/100 segon

en: 1/10 second
ca@valencia: 1/10 segon

en: 1/4 second
ca@valencia: 1/4 segon

en: 1/2 second
ca@valencia: 1/2 segon

en: 1 second
ca@valencia: 1 segon

en: 5 seconds
ca@valencia: 5 segons

en: 10 seconds
ca@valencia: 10 segons

en: minute
ca@valencia: minut

en: The interval, in seconds, between thumbnails.
ca@valencia: L'interval, en segons, entre miniatures.

en: Enable video thumbnails
ca@valencia: Habilita les miniatures de vídeo

en: Show thumbnails on video clips
ca@valencia: Mostra miniatures en els clips de vídeo

en: Enable audio waveforms
ca@valencia: Habilita les formes d'ona de l'àudio

en: Show waveforms on audio clips
ca@valencia: Mostra les formes d'ona en els clips d'àudio

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Snap distance
ca@valencia: Distància de desplaçament

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
ca@valencia: Llindar (en píxels) en el què dos clips s'ajuntaran en arrossegar-los o retallar-los.

en: Image clip duration
ca@valencia: Durada del clip d'imatge

en: Default clip length (in miliseconds) of images when inserting on the timeline.
ca@valencia: Durada (en mil·lisegons) per defecte dels clips d'imatges quan s'inserisquen en la línia de temps.

note: tooltip text for toolbar
en: Delete Selected
ca@valencia: Suprimeix els seleccionats

en: Split clip at playhead position
ca@valencia: Divideix el clip a la posició del cap lector

en: Add a keyframe
ca@valencia: Afig un fotograma clau

en: Move to the previous keyframe
ca@valencia: Mou-te al fotograma clau anterior

en: Move to the next keyframe
ca@valencia: Mou-te al fotograma clau següent

en: Zoom In
ca@valencia: Amplia

en: Zoom Out
ca@valencia: Redueix

en: Zoom Fit
ca@valencia: Ajusta

en: Break links between clips
ca@valencia: Trenca els enllaços entre els clips

en: Link together arbitrary clips
ca@valencia: Enllaça clips aleatoris

en: Ungroup clips
ca@valencia: Desagrupa els clips

en: Group clips
ca@valencia: Agrupa els clips

en: Align clips based on their soundtracks
ca@valencia: Alinea els clips en funció de les seues bandes sonores

en: One or more GStreamer errors occured!
ca@valencia: S'han produït un o més errors de la GStreamer.

en: Error List
ca@valencia: Llista d'errors

en: The following errors have been reported:
ca@valencia: S'ha informat dels errors següents:

en: Zoom
ca@valencia: Amplia

en: Zoom Timeline
ca@valencia: Amplia la línia de temps

en: Export current frame...
ca@valencia: Exporta el fotograma actual...

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
ca@valencia: Exporta el fotograma de la posició actual del cap lector com un fitxer d'imatge.

en: Start Playback
ca@valencia: Inicia la reproducció

en: Add a Keyframe
ca@valencia: Afig un fotograma clau

en: _Previous Keyframe
ca@valencia: Fotograma clau _anterior

en: _Next Keyframe
ca@valencia: Fotograma clau _següent

en: PNG image
ca@valencia: Imatge PNG

en: JPEG image
ca@valencia: Imatge JPEG

en: Color for video clips
ca@valencia: Color per als clips de vídeo

en: The background color for clips in video tracks.
ca@valencia: El color de fons dels clips en les pistes de vídeo.

en: Color for audio clips
ca@valencia: Color per als clips d'àudio

en: The background color for clips in audio tracks.
ca@valencia: Color de fons dels clips en les pistes d'àudio.

en: Selection color
ca@valencia: Color de selecció

en: Selected clips will be tinted with this color.
ca@valencia: Es tenyiran amb este color els clips seleccionats.

en: Clip font
ca@valencia: Tipus de lletra del clip

en: The font to use for clip titles
ca@valencia: El tipus de lletra per als títols dels clips

en: Image:
ca@valencia: Imatge:

en: Unknown reason
ca@valencia: Motiu desconegut

en: Problem:
ca@valencia: Problema:

en: Extra information:
ca@valencia: Informació extra:

en: Reset to default value
ca@valencia: Reinicia als valor predeterminats

en: Projects
ca@valencia: Projectes

note: Translators: "non local" means the project is not stored on a local filesystem
en: %s doesn't yet handle non-local projects
ca@valencia: El %s encara no pot gestionar projectes que no siguen locals

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
ca@valencia[0]: <b>Àudio:</b> %d canal a %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
ca@valencia[1]: <b>Àudio:</b> %d canals a %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %.3f <i>fps</i>
ca@valencia: <b>Vídeo:</b> %dx%d <i>píxels</i> a %.3f <i>fps</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
ca@valencia: <b>Imatge:</b> %dx%d <i>píxels</i>

en: Subtitles
ca@valencia: Subtítols

en: %d hour | %d hours
ca@valencia[0]: %d hora
ca@valencia[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca@valencia[0]: %d minut
ca@valencia[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca@valencia[0]: %d segon
ca@valencia[1]: %d segons

en: %d day | %d days
ca@valencia[0]: %d dia
ca@valencia[1]: %d dies

en: 6 Channels (5.1)
ca@valencia: 6 canals (5.1)

en: 4 Channels (4.0)
ca@valencia: 4 canals (4.0)

en: Stereo
ca@valencia: Estèreo

en: Square
ca@valencia: Quadrat

en: 480p Wide
ca@valencia: 480p ampla

en: 480i Wide
ca@valencia: 480i ampla

en: 576p Wide
ca@valencia: 576p ampla

en: 576i Wide
ca@valencia: 576i ampla

en: DV Widescreen (16:9)
ca@valencia: DV pantalla ampla (16:9)

en: Anamorphic (2.35)
ca@valencia: Anamòrfic (2.35)

en: Anamorphic (2.39)
ca@valencia: Anamòrfic (2.39)

en: Anamorphic (2.4)
ca@valencia: Anamòrfic (2.4)

en: Implement Me
ca@valencia: Implementa'm

en: Custom
ca@valencia: Personalitza

en: Save Preset
ca@valencia: Alça els predefinits

en: Choose...
ca@valencia: Tria...

en: No properties.
ca@valencia: Sense propietats.

note: set title and frame label
en: Properties for %s
ca@valencia: Propietats de %s
